Új privát üzeneted érkezett!

Batkamano

Mégis inkább leírom a legfontosabbakat, hogy addig is tudj figyelni rá, amíg a másiknak nem jön meg az eredménye. Ártani akkor sem árt, ha nincs semmi bajodKép(de majd az lenne jó, ha az orvosod szabná meg a diéta milyenségét)
Szóval: legfontosabb, egyél 5x ugyanabban az idõben naponta. Kerüld a kenyeret és a cukrot!!!! és ez a legfontosabb. A cukrok közül a legrosszabb a szõlõcukor (glükóz), a malátacukor (maltóz)és a nád és répacukor (szaharóz). Sajnos a laktóz (tejcukor) sem túl jó és nem is ajánlott sokat fogysztani. De a túróban pl. kevés van. Ha komolyan elkezded a diétát, mindent amit megeszel számolnod kell (mennyi szénhidrát van benn, ehhez majd biztosan kapsz egy táblázatot. Kerüld addig is még a mézet, banánt, szõlõt, mindenféle gabonapelyhet, sütiket. Kevesebb tésztát egyél (inkább durumot)és kevesebb krumplit és rizst.
Addig amíg nem érkezik eredmény szerintem próbáld ezeket tartani, de kérdezd meg a dokidat.
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Ja még egy fontos dolog, a husok 90%-ban nulla a szénhidrát a többiben pedig elenyészõ. A tojában ugyancsak alig van. Gyümölcsök és zölségekben már van és ezeket érdemes számolni. Nagyon változó, hogy miben mennyi. Ha kenyeret eszel, csak barnát!!
szisz
 
 


Szisz
Elég ijesztõ amit leírtálKép Én mostanában baromi sok édeset kívánok és sokszor eszem hideg kaját, hogy ne kelljen fõzni. Szerencsére jók lettek a vércukor eredményeim. Nekem csak 75g glukózzal volt, elõtte 4,3 a glukóz elfogyasztása után két órával 5,7. Így ehetek bármit, nálam csak az a probléma, hogy az utóbbi idõben elkezdtem nagyon hízni és már kb.10-11 kg plusszom van.
Ti mennyit híztatok eddig?

Laura
Laura (laura2)
 

 
 

Én 8 kg-nál tartok, de úgy gondolom, hogy ezeket diétákat kicsit eltúlozzák azért! A gyümölcs, zöldség, tejtermék senkinek sem árt, szerencsére a dokim is így gondolja, a számolgatás meg szerintem feleseleges, mert még csak jobban beparáztat! nem azt mondom, hogy kettõ helyett kell enni, de mértékkel szerintem mindent lehet és kell is!

meme
meme
 


Sziasztok!KépKépKép
Képzeljétek most jöttem UH-ról és kiderült, hogy kislányunk lesz! Olyan boldog vagyok, valahogy éreztem már régóta, hogy lány lesz, de most már 100 százalék.KépKépKép

Laura
Laura (laura2)
 


Sziasztok,

Nekem a normál vérkép szerint 5,6 volt a vércukrom, a 75 g 2 órás után pedig 6,8. Erre azt mondták, hogy jó.

A hízástól én is félek. Szerintetek mennyi a normális?

Docka
AE (docka)
 


Laura! Gratulálok a kislányhoz!!!
D.
AE (docka)
 


Sziasztok!

Laura!

Sajnos a szénhidrátdiéta mellett is lehet hízni, hiszen majdhogynem az a szabály, hogy amiben zsír van, abban kevés szénhidrátKép Pl. túró, hús, tejszin stb...ezek persze finomakKép
Ne diétázz, ha semmi nem indokolja, én sem tennémKépCsak Batkamanonak írtam le a cukor miatti diétát! Elég nehéz elindulni vele, amíg egy dietetikus ki nem oktat.

Meme
A szénhidrát diétát nem a hízás, hanem a cukorszint ingadozás miatt állítják be. Sajnos akinek nem jó a cukoreredménye, kell hogy csinálja, hiszen a vércukor ingadozás árt a babának. Nem gondolom, hogy eltúlozzák. Egyszerûen egy betegség, amit kezelni kell.

Batkamano

Ne idegesked (vércukor eredményed miatt sem)sajnos az is emelheti. Nagyon drukkolok!

Üdv
Szisz
szisz
 
 


Laura!

Kislány? Nekem isKép Gratula. Hogy hívjátok majd?

Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Gondoltam benézek hozzátok, régen voltam már. csütörtökön voltam a dokinál és sajna a cervixem romlott , C 1100 , tehát a belsõ méhszáj kicsit nyílik.Most szigorú fekvésen vagyok , amit nehezen viselünk.Most a 32 hétnél járunk és nagyon korai lenne, ha kinyílna idõ elõtt...
Habár az orvos szerint most nagyon rossz lesz a fekvés, de utánna elõnyösebb lesz, mert könnyebben tágulok...
Hát majd meglátjuk . Addig van még kemény 5 hét, aminek minden napja egyre nehezebben , lassabban telik. De a pici érdekében mindent!!Néha keményedünk is , fõleg nagyobb frontok alkalmával.
Az étkezésrõl annyit, hogy én hízhatnék és mégsem hízokeddig kemény 5 kg jött fel, de a melegeben nincs is étvágyam.
A cukor szintem az elõzõ nekem is ( az 1 órás) 7.4 volt, de azt mondta az orvos, hogy terheseknél 7.8 ig jó, így terhelésesre nem küldött el.Most lesz a héten majd bízom benne, hogy az utolsó vérvételem.
Remélem Ti jól vagytok és szépen fejlõdtök.Kép
Majd néha bekukkantok hozzátok.

Vigyázzatok magatokra.

Anita
anita77
 
 


Laura!

Gratula, nálunk is lány! Kép

Pussz mindenkinek

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat.Kép
Most, hogy tudom a baba nemét, ellenállhatatlan vágyat érzek, hogy vegyek neki valami kis édes cuccot, de babonából nem merek. Valahogy kihúzom augusztusig, és utána jöhet a nagybevásárlás.Kép
A nevét még nem döntöttük el, még arra is van idõ.
Tegnap megint görcsöltemKép, úgyhogy megyek is lefeküdni, nehogy baj legyen.
Ti is pihenjetek sokat és vigyázzatok a kis mocorgókra.Kép

Laura
Laura (laura2)
 


Sziasztok!

Ti mikorra tervezitek a vásárlást a babának? Babakocsi, ágy stb? Tudjátok már mibõl mit szertnétek? Én még sajna semmitKép

Anita
Neked a 7.4-es érték melyik vizsgálat után volt?

Laura
Én egy ici pici zoknit kaptama nõvéremtõl, amikor megtudtamKép Ezzel a vágyam kicsit csillapultKép

Üdv
Szisz
szisz
 
 


Mi már jó pár dolgot kaptunk a rokonoktól, szép lassan vesszük meg a dolgokat, hogy ne akkor kelljen futkosni! (természetesen félidõ elõtt semmit sem vettünk)Kép
de azért nem bírjuk megállni, hogy bevásárlásoknál ne vegyünk ezt azt, tudjátok pici rugi, body, egy-egy zoknicska...Kép

Kép

meme
Meme
 


Szisz!

nekem a 2 dl tej+zsemle elfogyasztása utáni egy óra elteltével levett eredmény értéke volt. Most megyek majd a másikra a héten, de szerintem ez is ilyen tejes zsemlés vérvétel lesz.

Ne aggódj, hiszen a kismamiknak ilyenkor magasabb a cukorértékük, én is nagyon meg voltam ijedve, de a doki is mondta, hogy ha most magasabb is akkor a terhesség után visszaáll a helyére.persze azóta megjegyzem én is diétázgatok a magam módján, semmi édesség, semmi cukor, kevesebb szénhidrát...
lehet, hogy ezért nem is híznunk...? összesen 5 kg jött fel ddig, de a doki azt mondta, hogy amíg nem fogyok és a baba növekszik , addig nincs bajKép

Mi is vettünk már egy két ruhácskát, habár túlzásokba próbálok nem esni, hiszen olyan gyorsan nõlnek , hogy a legkisebb méretekbõl igazán nem sok minden kell.
Jó vásárlást mindenkinekKép !

Mindenkinek üdv:

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Mi még nem vettünk semmit, de lassan el kéne kezdeni.
Nálunk az a helyzet, hogy most költözködtünk és még alig van bútor a lakásban, ezért elõbb ezeket kéne beszerezni ahhoz, hogy a többi cuccot is el tudjuk rakni.

Ti külön szobát terveztek a picinek?

D.
AE (docka)
 


Sziasztok!

Szisz,
koszi amiket leirtal, legalabb nemi fogalmam van arrol, hogy mire is figyeljek + kicsit meg is nyugodtam.
Nekem az 1 oras 50g-os eredmenyem 9.7 lett, ami szerintem eleg magas, mert 7.7-ig jo. Dokihoz csutortokon megyek, es csak utanna lesz valamikor a 75g-os (idopontot kell kerni hozza)... kb. 2 het mire vegleges eredmeny lesz, es hat az nem is olyan kis ido... szoval addig is inkabb odafigyelek jobban, nehogy a bebinek valami baja legyen.
Az idegeskedest nem is tudtam, hogy noveli a vercukrot... pedig meg par hetig sajnos lesz min

Rajtam is mar kb. 7-10 kg plussz van (kezdosulyomat nem tudom), pedig edesseget nem is eszek, gyumolcsot-zoldseget viszont szinte egesz nap Kép
Viszont a pocim szerintem hatalmas: 107 cm. A titetek mekkora?

Ja, es nekunk is lany - allitolag Kép a neverol majd a 30. het utan "megszavaztatjuk" Kép

Pihizzetek sokat, ha kell kuldok egy kis hideget (itt tel van/lesz)

batkamano
batkamano
 


Sziasztok!

Én is híztam 7kg-ot. Viszonta diéta óta szerintem semmitKép
Isteni túrótorta receptet tudok adni (diétás) ha majd egy kis "édességre" vágytokKép

Babakocsit néztetek már? Milyen mellett döntöttetek illetve milyen szempontokat vesztek figyelembe? Nekem ez a nagy dilemmám. Szerencsére bútorokat kapunk.
Légzésfigyelõt vesztek? Ha igen milyet?

Batkamano
Hogy kell lemérni a pocakot?
Voltál mostanában UH-on? Mekkorák a pici méretei? Én ma voltam, de semmi hasonlítási alapom nincs, hogy mekkorának kellene lenni.Kép Habár ez is bizti változó.

Docka
A különszobát még nem döntöttük el, habár nagyon úgy beszélünk róla, hogy külön lesz. Már zsong a fejem a sok érvtõl és ellenérvtõlKép Úgy döntöttem ha beköltözött a picur meglátjukKép
Ti?

Üdv
jó hosszú lett..bocsi, de most ráértem kicsitKép
Ti dolgoztok még?

Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Benéztem egy kicsit a keményedések mellett, most voltam dokinál, a méhszáj állapota nem romlott, szóval eddig bevált a fekvés (már két hónapja mást sem csinálok, és még minimum két hónap van elõttem, jó esetben majdnem három). Én mostanra, a 28. hét elejére eddig 7 kilót híztam, a pocim 89 cm, és 62-rõl indult, szóval a gyarapodás 27 cm. Amúgy én óriásinak látom, kíváncsi vagyok, milyen lesz késõbb!Kép

És állítólag nekünk is lányunk lesz!Kép Hihi, csupa lányos kismama!KépKép A mi babánk Gabi lesz (akkor is, ha véletlenül fiúnak születik, csak ugye akkor a név fiúváltozata). Apunak nagyon nem tetszik a Gabriella név, de mondtam neki, hogy nincs beleszólása, mert nekünk mindkettõnknek tetszik.Kép

Mi még az égvilágon semmit sem vettünk a babának, a fekvés mellett nem is tudom, hogy fogjuk megoldani. És mivel csak két szobánk van, velünk fog aludni egy szobában, jól át kell majd rendezni.

Mindenkinek minden jót!Kép Néha benézek, mikor jobban vagyok.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Docka, Szisz!

mi is nagy dilemmában voltunk a külön szoba miatt, de végül úgy döntöttünk, hogy egy két hónapig velünk lesz egy szobában, de csak a kiságyilag a többi a szobájában lesz! (Ösztönzõ ránk nézve Kép)

babakocsit szerencsére kaptunk, légzésfigyelõt szintén kapni fogunk, szerintem azért mindenképpen jó ha van! Jobb félni, mint megijjedni...!

A pocim 105 ha a köldökömnél mérem, amúgy ti hol mértétek?

Üdv mindenkinek

Meme
Meme
 


Meme
ezekszerint kerületet kell mérni a köldöknél? Az nekem csak 95cmKép Jó mérem én?
Szisz
szisz
 
 


Szisz,
az enyém csak 89! Nem a pocid kerülete a lényeg, az a fontos, hogy a baba megfelelõen gyarapodjon.Kép Láttam én olyan kismamát, aki 9 hónaposan ilyesmi volt, mint most én, és 3 kilós gyereke született. Én is a köldöknél mértem egyébként. Szóval ne aggódj!Kép

Zsizsa
(aki ma túl sokat internetezik)

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szisz!

Én azt mértem, de nem biztos, hogy azt kell Kép a 24 héthez nem sok az amit mértem?Kép most teljsen kétségbeestem. na kellett nekem méregetni

Meme
Meme
 


Huha lányokKép Hagyjuk abba a méregetést, már most már mindhárman aggódunkKép
szisz
 
 


Sziasztok!

Az én pocakméretem 97 cm és a 26.héten vagyok. Szerintem biztos alkatfüggõ ezen nem érdemes sokat rágódni.Kép

Szisz
Amikor csinálják az UH-t a gép ki szokta írni, hogy amit éppen lemérnek mekkora terhességi hétnek felel meg. Például amin most voltam a baba feje: BPD 64mm 25W4D (25hét+4nap), combcsontja: FL 44mm 25W2D. Gondolom a többi UH is kiírja valahogy. Egyébként volt már olyan is, hogy két héttel kisebb volt a feje, mint a combja. Ha a doki nem mondja, akkor biztos megfelelõek a méretei.

Laura
Laura (laura2)
 


Sziasztok!
Méregetéshez csak annyit, hogy nagyon függ attól, hogy hogy fekszik éppen a baba, és hogy mennyire vagy felfújódva stb.
Nekem most ugrott meg a pocim hirtelen (25. hét), tegnap este 92 cm-t mértem, de 3 hete még csak 82! volt. (65-rõl indult kb.)
De jól érzem magam, és 6 kgnál tartok, úgyhogy nem aggódom...lehet, hogy Boti most keresztben fekszik, vagy valami ilyesmi. (ezt abból is gondolom, hogy egyszerre, illetve felváltva szokta rugdosni - ütögetni a két oldalam.)
Szép napot lányok! És ne idegeskedjetek, tényleg minden könyv azt irja és mindenki azt mondja, hogy a haskörfogat SEMMIt sem jelent.
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Szerintem sincs sok értelme a pocak hasonlításhoz.Szerintem nagyon alaktfüggõ meg függ attól is kinek mennyi volt a derékbõsége elõtte. .Amúgy nálam is hol így , hol úgy fekszik, és néha nagyon érdekes pózokat vesz fel a drágaKép
nem nagyon veszem észre, hogy annyira nõlne, de aki ritkán lát megjegyzi: hogy de sokat nõtt a pocid....Kép
Amúgy megjegyzem elég vékonyka alkat vagyok, most is 52 kg és aki hátulról lát, nem is veszi észre, hogy terhes vagyok...Csak a pocim nõtt, és nem is híztam máshová csak odaKép Habár jó lett volna máshová is felszedni egy két kilót, de nem vagyunk egyformák.Más aki csak ránéz az ennivalóra , már attól hízik.

További jó pocakosodást mindenkinek:

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Én is hallottam érveket/ellenérveket a külön szoba mellett, de végül mi úgy döntöttünk, hogy külön lesz.

Babakocsi ügyben én is dilemmában vagyok, az tuti, hogy nagy kerekû kéne, de nem az a felfújható típusú, mert azokat nem lehet olyan jól összecsukni, ráadásul nehezek. Még nem néztem meg közelebbrõl a babakocsikat, de azt hallottam, hogy a CAM és az ABC Design is jó, meg a Peg Pérego, ill. a Neonato. Van aki azt javasolta, hogy elég a 2 funkciós (mózes és panoráma) mert ha külön veszel autósülést abban jól lehet szállítani. (Én nem szeretnék BKV-zni a gyerekkel)

Légzésfigyelõ ügyben az ismerõseim többsége beszerzett egyet, de volt aki azt mondta, hogy csak idegeskedik miatta az ember meg sok a téves riasztás, és ezért nem jó és nem is vettek. Mindenesetre én úgy döntöttem beruházok. Mindenki a baby sense-t dícséri, mert ennél a típusnál a legkevesebb a téves riasztás. Úgy tudom, hogy új állapotban 50E, használtan pedig 30E. Itt van róla bõvebb info:
[url=http://www.tiva-med.hu/index1.htm" TARGET="_top]http://www.tiva-med.hu/index1.htm[/url]

Docka
AE (docka)
 


Ja és még annyit kihagytam: nemcsak lányok születnek ám nyár végén! Nálunk kisfiú érkezik, András vagy Máté nevek az esélyesek.

Docka
AE (docka)
 


Sziasztok!

Babakocsi: mi nemrégiben láttunk egyet, GRACO típusú. Van benne babahordozó és ültethetõ is, lábzsák stb. Viszont nem tudom jó-e. Nekünk nagyon megtetszett, olyan kis puha mégis stabil és ami a legjobb hogy egy gombnyomásra összecsukható (nem esernyõre). Összecsukva elég könnyû (habár a hordozó a babával plusz a kocsi már bizti nehéz lesz együtt). Az ára is egészen korrekt. Egy Peg Perego mellett volt kirakva és ez tünt jobbanak. Utána néztük, hogy a Peg Perego 1.5x drágább volt.
Szóval nem igazán tudjuk, hogy ezeknél a nevet kell megfizetni vagy tényleg jobb minõség és megbízhatóbb.
GRACO-ról esetleg hallottatok már valamit?

A CAM típust ezen a linken meg tudjátok nézni: [url=http://www.bambino.hu/" TARGET="_top]http://www.bambino.hu/[/url]

Docka: te nagyon felkészült vagyKép

Köszi mindenkinek a pocakátmérõre vonatkozó megnyugtató szavakat. Annyira azért nem esem ám kétségbe addig, amíg a babó méretei megfelelõekKép

Ti is örültök a lehülésnek? Hosszú idõ óta most aludtam végre végig az éjszakát nyugodtan. Teljesen pihent vagyok ezért írok ennyit (bocsi érteKép)Kép))


Üdv
Szisz
szisz
 
 


Hajajj, a lehülés egy igazi élmény!
Babakocsi: mi is nézegettük a GRACOt, megbizhatónak és jónak tünik, az ára is elfogadható, de azért nem olcsó. (mi sem BKVznénk). Ami engem zavar benne az egyrészt az, hogy többhelyröl hallottam, hogy nagyon beleizzadnak a huzata miatt a babák, másrészt, hogy hordozóval együtt már nem is olyan könnyü. Az elképzelésem valami olyasmi lenne, ahol a vázra vagy a hordozót teszem, vagy a sportkocsirészt (esetleg mózeskosarat, ezt sokan ajánlották). Ilyen pl. a BébéComfort, de hát nem olcsó...még használtan sem. Tippek?
Szoba: szeretnénk ha lenne külön szobája az elejétõl, még ha nyilván nem is fog mindig ott aludni. De ez még csak tetõtérbeépitési álom...
Légzésfigylö: megint valami a mi jó lenne, de kisebb vagyonba kerül. Föleg azok, amik több száz méteren belül hatnak. (mi kertes házban lakunk, jó lenne ha ki lehetne menni a kertbe attól, hogy a bébi odafenn alszik. Hátha megdob valaki eggyel!
Valaki irt itt a nem eldobható (hanem mosható) pelenkákról, hogy vannak manapság jók..nem tud valaki részletesebb infókat adni? Környezetvédelmi szempontból nem lenne hátrány, ha legalább otthon nem az eldobható pelenkákat használnánk és dobálnánk a kukába tonna számra. Meg hát az áruk sem semmi...egy ismerõs havi 50-et költ csak pelenkára!
Sziasztok,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Docka!

Nekünk is kisfiú leszKép, majdcsak behozzuk a lemaradást ennyi kislány mellettKép Kép Kép

Szisz!

Nálunk sajna ismét meleg van, de jól aludtamKép

Pihizzetek sokat:
Anita
anita77
 
 


Hát.. nem vagyok én annyira felkészült, csak interneten olvasgatok két munka között... Ja meg a haverjaim többségének mostanában született kicsije és emiatt kimûvelõdtem.

A mosható pelenkáról már hallottam, de nem ismerem sajnos.

Viszont kaptam egy listát a szülésznõtõl, hgy mit kell majd venni és abban szerepelt, hogy fürdõlepedõ 3 db, ebbõl 1 frottier, 2 tetra. Na ez a tetra nem tudom mi. Az Auchanban láttam ilyet, de szerintem az normál textil pelenka, nem?
Akkor most ebben kell törölgetni a kicsit?

Docka
a kicsit felkészült
AE (docka)
 


Sziasztok!

Most tényleg jól esett ez a kis hûvi! Mi is tudtunk aludni, már amikor nem pisilni kellett, vagy nem húzódott a pocim!

A pociméregetés tényleg nem túl jó ötlet, de amíg méretileg megfelel, addig nem érdekel!

[url=http://www.nandu.hu/Magyar/Szules/gyszfo.htm" TARGET="_top]http://www.nandu.hu/Magyar/Szules/gyszfo.htm[/url] ezen a címen nézzétek meg a pelust, mintha láttam volna a babakelengye címszónál!

Mindenkinek puszi

Meme
Meme
 


Docka!

Én úgy tudom, hogy az sima textilpelus, és azt majd ha kihozod akkor kell a kis feje alá, meg nem tudom hová teszik a másikat.
Amúgy otthonra sem rossz, mert büfiztetni tudod rajta, meg stb...
Egy párat vettem én is belõle.
Meme! Régen járál erre, örölök nekedKép

Pihizzetek:

Anita
anita77
 
 


anita!

inkább olvasgatok mostanság. KépKépKép

nektek nem szokott szúrni a mellkasotok? mostanában egyre többet szenvedek ettõl. lehet hogy nyom valamit a kis rosszcsont Kép

Meme
meme
 


Sziasztok!

A tetra fürdõlepedõ olyan, mint a textilpelus, csak 4x akkora. Állítólag az újszülötteknek jobb ez, mert puhább és jól szívja a vizet.

Magdi
39+2
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Tegnap majdnem egész nap keményedett a hasamKép, de egyáltanán nem görcsölt. Viszont szúró feszülõ érzésem volt, talán a méhtágulás miatt. Nekem azt mondta a doki, hogy lent van a baba feje és fent a popsija, pedig valamikor kétoldalt mocorog egyszerre és olyan mintha oldalt feküdne. Nekem mondjuk furcsa, hogy már ilyen hamar befordult, még csak most töltöm be a 26.hetet és már több, mint egy hete így van.
Jó pihenést mindenkinek, vigyázzatok magatokra!

Laura
Laura (laura2)
 


Szia Laura!
Nálam ugyanez dettó (28. hét): a baba befordult már kb. két hete, de én is úgy érzem néha, mintha oldalt rugdosna. Szúrások nekem a héten jöttek elõ, sztem talán ez normális ilyenkor már.

Viszont én úgy érzem, hogy kevesebbet rugdos, mint korábban. Legalábbis a folyamatos rugadalózások már nem annyira jellemzõk. Lehet hogy már kevés a hely neki?

D.
AE (docka)
 


Sziasztok!

Magdi, köszi az infot!

Laura,
nekem már a 23. héten lent volt a feje (a kórházban minden nap nézték a szívhangot, és ezért tudom, hogy végig úgy volt), és most is lent van, és szintén két oldalt mozog, szerintem az angol spárgát gyakorolja!KépKép Van úgy, hogy (szerintem) a szájába veszi a lábát, aztán meg a fenekéhez húzza, ez úgy jelentkezik, hogy végigkaristol belül.Kép

Docka,
nekem is majdnem egy hétig kevesebbet mozgott, fõleg boxolt, már kezdtem megijedni, de két napja olyan aktív lett "lábilag", hogy folyton sziszegek meg jajgatok, mert már nagyon erõs, és tényleg kevesebb a helye. Most is folyamatosan gyötör, hallanotok kéne.Kép

Meme,
nekem nem szúr a mellkasom, hanem kifejezetten fáj néha egy-egy ponton, fõleg mikor fekszem, ezért gyakran forgolódom.

Jó sokat írtam magamhoz képest.Kép

Mindenkinek jó pihenést!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Meme!

Nekem nem a mellkasom, hanem a jobb mellem alatti rész szúrt ami kisugárzott a hátam felé is, de szerencsére elmúlt. olyankor éreztem is , hogy valamelyik kis testrésze nyomott.Biztosan elmúlik, persze mindenkinél más részeken helyezkedik, csinálgatja a helyet magának, így nyomja a te belsõ részeidet....

Laura!

Az idõtõl is lehet, hogy keményedtél jobban , attól én is szoktam. De nálam is pontosan nem tudom megmondani mióta, mert nem éreztem ahogy a kis feje beilleszkedett csak a dok mondta kb 28 hetesen , hogy már lent van a fejecskéje.Így többet is kell pisilnem és egy idõben jobb és bal oldalon alul erõsen szúrt is. Szerencsére elmúlt már, de nagyon megijedtem akkor, de szerencsére elmúlt magától.

Docka!

Nekem is kevesebbet rugdos, inkább olyan hullámszerû mozgásokat érzek. persze, hogy kevesebbet mozog, hiszen kisebb a hely neki isKép
Éredekesség nálam az, hogy a zenére viszont nagyon aktívan mocorogKép Kép. Ti próbáltátok már?


Zsizsa!

Remélem jól vagy, és nem sok keményedésed vanKép

Mindenkinek jó pocakosodástKép

Anita
anita77
 
 


zsizsa, anita!
ma voltam dokinál és mondtam neki ezt a mellkas szúrást/fájást, és azt javasolta, hogy csináltassak a házidokinál egy ekg-t. általában állítólag természetes, hogy a szervezet terhelés alatt van, de biztonság kedvéért érdemes ekg-t csináltatni.

Szintén kevesebbet mocorog!

A zenét mi is próbálgattuk: Shakira jöhet, Madonna jöhet, de a gépzenét, monoton zenét nem szereti! Sógorom rockegyüttesben énekel és érdekes módon azt is szereti, de ha más csapatot teszünk be azt már nemigen!

meme
Meme
 


Sziasztok!

Jó tudni, hogy ti is hasonló dolgokat éreztek, mint én, ezek szerint normális tüneteim vannak.Kép Tegnap a védõnõ rám parancsolt, hogy diétázzak, mert 5 hét alatt 5 kg-ot híztam. Szerintem is elég sok ez a hízás, de mit csináljak ha éhes vagyok? Azért megpróbálom visszafogni magam, legalább az édességek területén.
A baba nálam változó, hogy mikor mozog, volt olyan nap is amikor már kicsit lökdösnöm kellett a pocakom, hogy mozduljon már meg. Mostanában elég aktív, fõleg este, de napközben is szokott mocorogni.Kép
A zenét még nem próbáltuk, de majd kipróbálom, hogy reagál rá.
Az idõ nálam biztos szerepet játszik a keményedésekben, mert általában fronthatáskor jelentkezik.Kép

Laura
Laura (laura2)
 


Sziasztok!
Olyan megnyugtato, hogy pontosan ugyanazokról a dolgokról számol be mindenki, mint amiket én is érzek! Az öszi topikba irtam, de ott senki sem tapasztalt ilyesmit...kezdtem aggódni.
Mi a 26. héten vagyunk és jó egy hete, talán több is, feltünt, hogy kevesebbet mozog, föleg nem rugdos erosen, viszont sokszor olyan, mintha vegighuzna valamit belul. Nem tudom, hogy hogyan fekszik, azt hittem keresztben, mert rendszerint két oldalt rugdos majdnem egyszerre....de ezek szerint lehet hogy mar fejjel lefelé? Nem korai még? Mindenesetre én is sokat rohangálok wcre az utóbbi napokban. És alvás közben arra ébredek, hogy az alul levö lábam nagyon zsibbad...
Jövö héten megyek dokihoz, akkor talán kiderül, hogy hogy fekszik, rákérdezek, bár a multkor (kb egy hónapja) még azt mondta, hogy teljesen mindegy.
Azért örülök, hogy más is hasonlókat tapasztal! Ilyen részleteket egy könyv sem ir...
Udv,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Laura!
Igazi hizás, vagy vizesedés? Dagad a lábad?
Nekem amikor panaszkodtam a dokimnak, hogy dagad a lábam, az elsö kérdése volt, hogy nem hiztam-e egyszerre sokat, mert a kettö együtt vizesedésre utal, amire nem árt figyelni.
Jó egészséget mindenkinek!
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Képezljétek ma megtapasztaltam milyen az a pocak keményedés. Gyalog kellett felmennem egy ház 5. emeletére (igaz elég gyorsan mentem), mire felértem alig kaptam levegõt a pocakom pedig egy kemeny labda volt. Nagyon megijedtemKép Nálatok is akkor van keményedés, ha megerõltetitek magatokat?
Szisz
szisz
 
 


Szia Szisz,
Nekem már attól is keményedett, ha pár métert gyalogoltam gyorsabb tempóban. Most magnéziumot szedek (Magne B6) és az valamennyire segít. Sztem ez normális, ne aggódj: nekem ha fel kell valahova lépcsõzni vagy ilyesmi attól függetlenül keményedik hogy magnéziumot szedek. De azért a lépcsõzés után pihenj rendesen!

Nektek kell már számolni a magzatmozgásokat? Nekem van egy táblázatom amit az orvos adott, hogy számoljam, a 28 héttõl.

D.
AE (docka)
 


Sziasztok!

Szisz,
ne ijedj meg, az normális, ha a túlzott megerõltetéstõl bekeményedik, ezzel is figyelmeztet, hogy ezt már nem kéne, ilyenkor pihenj kicsit. Egyébként pont most olvastam valahol, hogy igazából már a 20. héttõl lehet 1-1, addig nem gond, amíg nincs sok. Nálam az volt (van) a baj, hogy fekvés közben is bekeményedik, és nagyon sokszor, ráadásul ugye a méhnyak is rövidebb, ezért is szedek gyógyszert a keményedések ellen. A Mg tényleg segít, ha nincs sok, az elején én is csak azt szedtem.

Docka,
nekem még semmi ilyet nem mondott a doki. Ezt meghatározott idõben kell csinálni meghatározott ideig? Mostanában az én babóm elég aktív, van olyan perc, hogy akár 10x is kinyomja egyik-másik testrészét, persze vannak nyugis órák is (ilyenkor néha megbököm, hogy biztos jól van-e, pfuj, én kegyetlen anyaKép)

Edit,
én is azért szeretem a babanetet, mert itt sokkal többet tanul az ember, mint a könyvekbõl.Kép Én is sokat pisilek, a legjobban azt utálom, hogy nevetséges mennyiségeket.

Szép napot nektek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Edit
Szerintem igazi hízás, mert egyáltalán nem dagad se a lábam, se a kezem. Állandóan éhes vagyok és mindig eszegetek valamit. Azért nem árt majd ha egy kicsit visszafogom magam az evésben.

Szisz, Zsizsa
Nekem is bekeményedik a pocakom fekvés közben is.Kép Zsizsa te milyen gyógyszert szedsz a mg mellett? Nekem elvileg csak magnéziumot és no-spa-t kell szednem, de én pipolphent szoktam inkább bevenni, mert az hatásosabb és jobb is, mint a no spa. A kórházban is ezt adták csak nagyobb mennyiségben.

Docka
Még nekem se mondta az orvos, hogy számoljam a magzatmozgásokat. Ha nem lesz problémám csak a 30. héten megyek hozzá, lehet, hogy majd akkor mondja.

Laura
Laura (laura2)
 


Sziasztok!

Köszi a megnyugtató szavakat. Tanultam az esetbõl, furdulónként lecsücsülök majd az egyik lépcsõfokraKép

Nekem sem mondta a doki, hogy figyeljem a magzatmozgást. Mindig csak azt kérdi meg, hogy mozog-e sokat a baba, ha azt mondom igen, akkor az UH adatok közé felkerül, hogy "élénk magzatmozgás". Én meg ilyenkor kicsit aggódom, hogy azért jó lenne tudni, hogy mennyi az elég...

Docka
Neked esetleg mondták, hogy hogyan kell figyelned?

Üdv Szisz
szisz
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?