Új privát üzeneted érkezett!

Lányok! :)

Itt az újabb verzió. :) Ez már oké?

Kép

Kép Kép
kismokus
 
 


Pézsé :)
Szerintem jók a konzervek, ha pl nincs időm főzni én is azt adok. Csak olvasd el mi avan ráíra, mert sokban vanpl cukor, meg sok elvileg 6 hós főzelékhez tesznek karfiolt és hasonlók. De például őszibarackot már nem kapsz jót, és abbolis ezért jó, hogy van konzerv.
Nem tudom hol lakok, de a hipermarketekben (pl Cora) szoktak lenni fagyasztott bio zöldségek is. Na meg házhozszállítás lehet, hogy felétek is van.

Melcsi :)
Nem vírusos Bali, az összekakilás egyértelműen a meggytől volt :) Akkorra adagot rottyantott, hogy nincs az a pelus, ami megfogja :lol:

Azt nem tudom mitől volt a hányás, ma édeskrumplit kapott szopi
után és szépen megette, aztán játszott egy félórát és most alszik.
Én is gyanakszom a Dentnoxra is, ahogy Kata és anikó írta, de este is kapott, mert nagyon sírt szopi közben és semmi hányás nem volt.
Én most azt tartom a legvalószínűbbnek, hogy éhgyomorra gyorsan evett és megülte a gyomrát. Most egy pár napig szopi-ebéd lesz a sorrend, aztán meglátjuk.

wish
 
 


KUKI
doki meghúzkodta, vmi csőrös fitymát emlegetett, semmi dolgunk, legközelebb 6 hósan megnézi, de mivel ilyen csőrös, gyanús, hogy később kell majd vmit csinálni :x
Most nem írok senkinek, a héten minden nap történt vmi sz@r, így nem vagyok nagy formában :(

Kép
Kép
emma1976
 
 

 
 

Sziasztok Lányok! :D

Most csak röviden jelentkezem, teljesen el vagyok még havazva, mert:

Dániel október 10.-én 23.53.-kor megszületett, 11 órás vajúdás után.
Nem volt egyszerű szülés, de megúsztuk császár nélkül.

Vasárnap óta itthon vagyunk, de egyenlőre elég rumlis napokat élünk. Sajnos nem nagyon megy evés után a büfizés, így Dani rendszeres hasfájással küzd. Nem igazán tudom, hogyan segítsek rajta. Tejem van bőven, 60-90 ml-t eszik.

Ígérem jövök hosszabban is majd, csak egy kicsit össze kell még kapnom magam.

Üdv. Jud

Kép
jud71
 
 


Jud! Sok szeretettel gratulálok!!! Kérünk majd képeket is, ha már lesz egy kis időd!

Emma! Kuki: :cry: Sajnálom... (Nálunk se 100-as a helyzet e téren :twisted: )

Anikó! Na, mennyi Sinlacot nyom be Ágoston?! :lol:

dkata
 
 


dkata írta:Őszinte véleményeket szeretnék... ti ezzel a szondával hogy állnátok?

hogy ha nem alhatok vele, akkor nem hagyom ott,

én vinném vizsgálatra, viszont nem hagynám magára. Törvény írja elő, hogy bemehetsz és bent aludhatsz, ehhez ragaszkodnék.

hajni777 írta: Tényleg ilyen fontos ez a szemvizsgálat? És miért ilyen korán?

Nagyon állat az új avatarod, még nem volt alkalmam megdícsérni!

Orsi, te milyen autósülést ajánlasz, amit még visszafelé is be lehet kötni, de azért még sokáig jó?!

nagyon sok ygereknek van szemproblémája, és későn veszik ált. észre, ezért kell korán, hogy időben el tudják kezdeni kezelni.
ha meg OK, meg kell nyugodni, hogy minden OK.
köszi a dicséretet.
nem tudok olyan Mo-n kapható ülést, ami sokáig beköthető háttal. A mienk ilyen, de én Finnországban vettem. Ezt 4 éves korig háttal be lehet kötni.
A Concordot is meg kell fordítani, az csak olyan 9-10-12 hónapig jó háttal, mert úgy van szerkesztve, hogy ekkora korban megfordítod.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Jud
Gratulálok! Nagyon ügyesek vagytok!
Azért méreteket írj majd!

Kép
Kép
emma1976
 
 


jud,
sok szeretettel gratulálunk Danikához! :D

anikó,
köszi a biopiacos linket!

hajni,
már csak 3x esztek egy nap?
mi még mindig 3-4 óránként, igaz, az adag se nagyon nőtt jóideje, mert Norina úgyis mindig meghagyja az alját, Bencsinek meg fogynia kell.

szemészet: azért rohantunk el, mert valahol azt olvastam, hogy 4 hós kortól még tudják kezelni az esetleges problémákat, később esetleg már csak műtéttel. Na meg azért is aggódtam, mert Bencsi néha mintha bebandzsítana... Erre - tök vicces - egyszer azt mondta a védőnőnk (akiben nem nagyon bízok), hogy szerinte nem bandzsít, csak ilyen a szeme formája. Mondom, na persze... egy újabb "szakvélemény". Erre ma a szemész hajszálra ugyanezt mondta! 8)
Amúgy jó volt, nem volt pupilla-tágító csöpp, csak 3 féle valamivel belenéztek a szemükbe. És szerencsére minden rendben is van, úgyhogy boldog vagyok! :P

KépKép
pompomlány
 
 


Jud :lol: Gratula! Kitartást, erőt és tejcsit, ja és egészséget kívánunk! :lol:

Kata, Wish: Hát igen a rutinosabbja. Milyen béna vagyok, hogy erre nem gondoltam! Iparkodom!
:wink:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


KUKITÉMA
Csajok :) az, hogy most milyen semmit nem jelent. Mátéé még 2.5 éves korában is totál le volt tapadva, semmit nem lehetett rajta mozgatni. Azt mondták, hogy hagyjuk békén, majd 3-3.5 éves korában foglalkozunk vele, ha addig nem oldódik meg.
MEGOLDÓDOTT! Magától.

tényleg nem kell hozzá nyúlni. 2-2.5 éves korig élettani letapadás van, az, ha ráncigálják semmit jót nem hoz, mert 2.5 éves korig ugyanúgy vissza tud tapadni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Jud :D
Gratulálunk!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


bandika írta:A miénk azt mondj, hogy az ÁNTSZ nem engedélyezi és be kell mennünk a rendelőbe. M.

ez tényleg így van törvényileg.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi
Volt olyan is nálatok, hogy a pisi nem folyt ki rögtön, hanem a fityma alá, az egész kuki felfújódott, mint a lufi, és ha megnyomtad, jött ki?
Mert mi ezen paráztunk be, és azért mentünk orvoshoz... Egyébként nem lenne gond a letapadás most még, csak a pisit ne akadályozza

Kép
Kép
emma1976
 
 


bzsuska írta:Mikortól kezdenek mászni?(tudom mindenki máskor ) csak kb :lol:
És mikor nő az első fogacska?

mondok Neked okosat :lol: EGYÉNI :)

mászás: Levi 5.5 hósan, Máté 8.5 hósan
első fog: Máté 10 hósan, Levi 12.5 hósan (de van akinek 3 hósan kijön)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


emma1976 írta:Volt olyan is nálatok, hogy a pisi nem folyt ki rögtön, hanem a fityma alá, az egész kuki felfújódott, mint a lufi, és ha megnyomtad, jött ki?
Mert mi ezen paráztunk be, és azért mentünk orvoshoz... Egyébként nem lenne gond a letapadás most még, csak a pisit ne akadályozza

Nem... ezt nem írtam.
Ez tényleg gond, de én szakemberhez fordulné kvele, nem mezei gyerekorvoshoz.

Akkor nem gond a letapadás, ha a baba tud ívben pisilni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


dkata írta:Orsi! Hova lettél? :cry: Vettem biomargarint, próbálok ma kekszet sütni Bálintnak. Majd beszámolok.

tegnap egész nap nem volt net... meg ma reggel sem.

ma egész nap meg vezetéstechnikai tréningen voltam... valami isteni volt, de hulla fáradt vagyok.
Lili hozta a formáját :) egy angyal :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


mi sem mezei gyermekorvosnál voltunk. ő csak beutalt gyermeksebészhez

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :D
akkor jó kezekben vagytok.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Emma!
Örülök,hogy most nem bántották a kis fütyijét!
Hova küldtek benneteket?

Orsi!
Az Aprikát oldalra lehet forditani és sokáig mehet az is háttal!
Azt hittem oriás ünneplésben vagytok! :wink:

Pézsé!
Szerintem sem gáz az üveges!Én is most azt vettem mert elutazunk és épp barack idöszak van.Abbol is a kecskemétit!
Marcinak periodusai voltak hol csak az üvegest ette hol meg amit én én föztem! :roll:
Én ma láttam avent cumit 3 hosat és 6 hosat!
Szoval a 2-es az már szerintem kicsi Petrának mert az 2 hos babáknak van!
Ha gondolod és nincs felétek én veszek szivesen és feladom neked csomagba!

Jud!
Gratulálok!!
Várunk nagyon a szüléstörténettel!
Büfire probáld meg,hogy amikor magadhoz fogod a babát akkor elöre és hátra dölsz vele!(elnézést ha valaki hülyének gondol de sok beragadt büfi jött ki ezzel a modszerrel) :oops: :D

Kata!
Kb.160-180ml pépet eszik meg!
Annyira édes ugy hümmög hozzá!Megzabálom!!!
Ja és ma berregett amikor tele volt a szája! :shock: :lol:
Tegnap megföztem mindent és bepakoltam a fagyiba!
Most ugy néz ki a kezem hogy...... :evil:

Pompi!
Én a házhoz szállitást választom mivel nem volt egyszerü kimenni ebbe az idöbe a picivel!
Mire odaértem elaludt,bent hagyni nem akartam(udvari parkolo volt) viszont felkelteni sem! :roll: Szoval ott tébláboltam mi legyen!Amikor meg felkelt csuron viz volt szegény! :?
Szoval én nem szenvedek inkább megrendelem!Tényleg gyönyörü árujuk volt!És mondta,hogy a frisset hozzák házhoz ök ott a piacon csak pakoltak!Én a céklát tölük vettem mert szép friss volt!

Hajni!
És az éjszakával hogy álltok?

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Lányok, megjöttek a nextes bodyk! Nagyon jók, és pont olyan a mérete is, amit szerettem volna, tökre örülök! :lol: :lol: :lol:

Emma,
Örülök, hogy nincs nagy baj a kukival! :D Én szurikor úgy szoktam, hogy miközben szúrja az orvos, egyfolytában beszélek hozzá vagy énekelek, amiket szeret. Az utóbbi kettőt észre se vette, csak szuri után nyüszögött kicsit, mikor elkezdte neki feszíteni. És én borogatom is 1-2 órát. Elvileg nem feltétlenül kell már ezeket a szurikat, de ártani biztos nem árt! :D

Zsuska,
Mit tanácsolt a szopis tanácsadó? Mi volt a problémád? Örülök, hogy megoldódott! :D Anno én is felkerestem néhányat, sőt, még szopis tanácsadásra is mentem 2x. Büszke is vagyok magunkra, hogy még mindig csak szopizik. :D Sose gondoltam volna, mikor Olivér életének 8. napján eltűnt a tejcim és pánikolva hívogattam fűt-fát! :( Meg nem felejtettem ám el, hogy itt a lányok mennyit segítettek! :D

Kata,
Milyen hamar akar állni! :D Én már annak is örülnék, ha megfordulna végre… Nálatok mikor kezdődött a fordulás meg a kúszás vagy mászás?

Anikó,
Olivér is kelt éccaka 3-4x. :? De csak komfortszopizik szerintem, túl sokat nem ehet. Ágoston megfordult már? Kúszik esetleg vagy mászik? Olivér fekszik a hátán, mint egy darab fa! Ma volt a védőnő, ő is mondta, hogy erőltessem a hason fekvést, mert ebből alakul ki az összes mozgásforma: a kúszás, a mászás majd az állás is! Szegény fiam… :( .
Milyen ülés az az Aprika? Én is tutira Sinlac-kal fogok kezdeni, ha az így bejött a fiadnak! Jó ötlet a házhozszállítás, tényleg az a legkényelmesebb… 8) :D

Bandika,
A mi gyerekorvosunkat nem zavarja ez a rendelet, 4000-ért jön, ha hívom. :D Mondjuk én örülök is neki, semmi kedvem Krisztoferek, Dzseniferek és pereputtyuk közé menni cimbizni! 8) :lol:

Kismókus,
Szerintem tök jó! :D És én is Hajni vagyok!

Wish,
Jó, hogy írtad, hogy a Corában lehet bio-cuccokat venni, lassan én is elindulok beszerző-körútra! :D

Pézsé,
Nagyon egyfelé forog most az agyunk, te miket adsz már Petrának? :?:

Jud,
Gratulálok, tegyél majd fotókat! :D Hasfájásra Infacol! Büfiztetni mi guggolgatva büfiztettünk.

Orsi,
Hát, akkor lehet, hogy Concorde lesz. :roll: Bár abban az indexes cikkben volt vmilyen ülés, amit most hoztak Mo.-ra, a Brendon forgalmazza 80-ért, és 4 éves korig lehet háttal. Meg kéne nézni… A tiéteknek mi a neve? Köszi a nextes kontaktot, tök jó! :D Már megkaptam az első csomit! :D

Pompi,
De jó neked, hogy még ilyen evősek! :D Szerintem azért ne fogyóztasd szegény Bencsit, kicsi még ahhoz! Amúgy csinálnak már vmilyen mozgásformációt a gyerekek? Engem most megijesztett a védőnő, azt mondta, hogy az egyik 4 hónapos babának járni kell Dévény-tornára, mert sose feküdt hason, és kezdtek elsorvadni bizonyos izmai. A tornán is azt mondták, hogy első a hasonfekvés! Ti hogy álltok ezzel?

Bocs, hogy ennyit írtam, most végre van időm! 8) :lol:
20140901102739
 
 


Bocs, ez még lemaradt: :oops:

Melcsi,
akkor szép súlyban van Luku is és jó hosszú! :D Te miket adsz már neki? Főzeléket hogy készítesz, én sose csináltam még... :oops:
20140901102739
 
 


Hajni! Kérek linket, hogy melyik body-t rendelted! Én pont ma nézegettem, de amik tetszenek, egy csomó ki van fogyva abban a méretben ami kellene. :cry:
Bálint 3 hónaposan fordult meg először, hasról hátra, ő mindig hason alszik, sokat is volt/van hason. 5 hónaposan húzta fel magát kiskutya pózba, és egy pár hete mászik látványosan, hogy halad is. De azt is rég csinálja, hogy a kiskutya pózból teljesen felemeli a popsiját, olyan kis háromszög alakban tornázik, lépeget. 6 és fél hónaposan ült először egyedül. Még mindig nem áll, de a járóka hálóján halad felfelé (érdekes, a kiságyrácson nem, bár oda csak aludni járunk :lol: ), ott tartunk, hogy térdel, csak az alsó lábszárán és egyensúlyoz. :lol: Még 1 lépés, hogy megkapaszkodjon a járóka szélén. :lol:

Orsi! Köszi! :lol: Bálintnak a keksz nem jött be, majd megfulladt tőle. :oops: Hogy tanulja meg elmajszolni azzal a 2 kis fogával? (Látod, most minden tiszteletem a szomszéd gyereké, mert az már eszi a kakaóscsigát!!!)

dkata
 
 



Kismokus!
Igy már tök jó lesz!
Hajni!
Én 1 hétig csak krumpilt adtam, azzal értük el a komplett 1 étkezést főzelékből. Most kezdtem a sütőtököt és a répát, sikerrel mindkettőt. Kisbabának a legegyszerübb főzeléket késziteni: ha tiszta krumpli, akkor 1 közepesnél nagyobb kell kb, ha mást is adsz, akkor 1 kis krumpli, és a másik zöldség. Én (tudom,tudom, de ez van) teszek hozzá 1 icipici sót, hiszen az a cél, hogy ugy egye az ételeket majdan, ahogy az egész családnak főzök, és az nem tocsog azért a sóban, de mégis... Ezt minimális vizben megfőzöd, szinte párolod, inkább töltesz utána ha elfővi. Elég hamar kész, akkor pedig kiszeded a zöldséget és összeturmixolod, és ha sürünek találod, a vizből teszel hozzá. Egyelőre nem kell füszerezni, később a zöldfüszerek jöhetnek. Ez kb. 20 -25 percet vesz igénybe naponta, és én ugy gondolom, hogy azért vagyok itthon a babával, hogy ennyinek bele kell férni az időmbe. Nagyon jó babának főzni, és füleg mikor látod, hogy jóizüen benyakalja, és mikor pedig azt tapasztalod, hogy a kész bébiételekre fintorog, na az a legnagyobb elismerés :D Ha Ti szopiztok, akkor semmiről nem vagy lekésve, ehet még elég főzeléket, addig pedig Te kiokosodhatsz :D A főzelékeket most majd bőviteni kezdhetjük, jöhet lassan a brokkoli, a kelbimbó, saláta,sóska. Én mindegyikre szoktam pár napot szánni, egyrészt hogy megszokja az izt, másrészt, hogy lássam, nincs-e valami allergiás tünet, ez egyszeri fogyasztással nem látható. Gyümölcsökből a barack, alma, banán, meggy.
Na ma volt nálunk is oltás (Bandika, hozzám gond nélkül kihozza mindig az oltást, hütődobozban szállitja, de nekem is jött a védőnő az ÁNTSZ-es papirral, a gyerekekre csak mellékesen volt kiváncsi), és megkérdeztem a mi dokinéninket az itt forgó kérdésekről. Én nagyon adok az ő véleményére, mert Mátét 15 évig sikerrel gondozta (iagz, nem beteges), és nagyon figyel ránk. Szóval: szemészet: sima vizsgálattal a kicsik szemét nem lehet jól megnézni, a látható rendellenességeket természetesen ki kell vizsgálni, de indok nélkül felesleges kitenni a pupillatágitásnak, anélkül meg nem ér semmit. A mi környékünkön pedig csak Pesten a szemklinikán van kifejezett gyerekvizsgálat, a mezei szemészhez felesleges elvinni kisgyereket/kisbabát.
Banán: igen, valóban van benne érlelő meg miegyéb, de: vannak olyan fontos nyomeelemek benne, amik másban nincsenek, ezért mértékkel, gondosan megmosva fogyasztható és igenis kell enni azt is. És egyébként ez elmondható mindenre, még a csokira is, mert az ember egészségéhez hozzájárul, ha mindenből mértékletesen fogyasztunk.
Biocuccok: sok esetben csak ráteszik a cimkét, hogy bio, ez is a multik vevőfogása, lekövetni a zöldségek eredetét lehetetlen. Viszont a bébiételek valóban szigoruan ellenőrzött körülmények között készülnek, más kérdés, hogy mennyi % zöldséget tartalmaznak. (Nézte már valamelyikőtök?)
Nos neki ez a véleménye, persze lehet ezzel vitatkozni, mint tudjuk, ahány orvos, annyifélét mond. Én hasonlóan vélekedtem eddig is ezekről, és örülök, hogy ma megerősitést nyertem.
Pézsé!
Látom már kaptál is választ a kérdésedre, én is ugy szoktam csinálni, hogy összekeverem a 2 pépet. De Nektek még nem korai a pép? 4 hónapos kor után javasolják, én még most tervezem Lukuval hogy elkezdjük.
Jud!
Sok szeretettel gratulálok, remélem hamar tulleszel a kezdeti zökkenőkön. AmitAnikó irt a büfivel, az nálunk is bevált, ha sokáig nem jön, én is dülöngélni kezdek is akkor kijön.
Wish!
Örülök hogy csak a meggy csinálta!
Zsuska!
Mindenki másképp csinálja! Hasrafordulás pl. nálunk: Máté 4,5 hósan, Emese 3 hó 1 hetesen, Luku még semmit. Ma kaptam tippet, Hajni pl figyelj: törülközőre teszed a gyereket hanyatt, és elkezded lassan görgetni, és mikor oldalra fordult, a kezét előreteszi és már át is gurult. Ha az előretétel megvan, akkor nem kell aggódni, a mozdulat bennvan, csak még nem jött ki. Mindkét irányból kell gyakorolni.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi! Keresztelő hogy sikerült? Képek? Boldog névnapot Lukunak!

dkata
 
 


Melcsi,
köszi a kimerítő segítséget, abszolút rámfér! :oops: 8) Azért szerintem nálunk tutira befigyel majd az üveges, amilyen remek szakács vagyok! :oops: :D A törülközős trükk megvan, szoktuk is gyakorolni, tetszik is neki. De magától....hjaa :roll:

Kata,
Bálint nagyon ügyes, jó hamar csinál mindent! :D Köszi a linket, egyelőre nem ad ki rá semmit, majd nézegetem. Nekem ez van:
http://www.informed.hu/eletmod/care/dev ... _hid=71797
amit rendeltem bodyk:
http://www.next.co.uk/shopping/children/baby/15/10
azt hittem több bodyt nem rendeltem, de aztán mégis. Ezeket:
http://www.next.co.uk/shopping/children/baby/10/14
mindegyik 1,5-2 éves (92-es), és pont jók lesznek, ha a mostaniakat kinövi. :D Ugye ez a méret már nincs h&m. :(

Hát nem gyönyörűséges?! :D :D :D
Kép
20140901102739
 
 


Sziasztok!

Jud,
Gratulálok a kislegényhez és sok boldogságot kívánok!!
Balázs sem nagyon büfizett, illetve még most sem, inkább pukizik. :oops: Egyébként mi is az infacolt használtuk hasfájásra, nekünk bevállt.

Kismókus,
Így már teljesen jó :D , nekem Andi a becsületes keresztnevem. Köszi.

Hajni,
Nálunk se megy a fordulás. Pedig próbálom csalogatni játékokkal, de nem hajlandó még oldalra fordulni sem semmiért, csak azzal foglalkozik, amit elér. Ha nincs semmi a közelben, akkor meg csak engem néz nagy kerek szemekkel :shock: . Ülni viszont már nagyon szeretne, a pihenőszékben is tolja föl magát, annyira édes, ahogy erőlködik.
Valahol azt olvastam, hogy 6 hónapos korig illene megfordulniuk. remélem, addig sikerül!

Anikó,
Engem is érdekelne ez az Apriak ülés. Van róla képed vagy linked?

Andi

Kép
bandika
 
 


Melcsi!
Én nem ismertem a törölközős trükköt, majd kipróbálom.

Hajni,
Nagyon édes Olivér! Kis punkos sérója van :lol:

A.

Kép
bandika
 
 


Hajni! Tündéri kisfiad van!!! :lol: Nagyon szép baba, és Te is büszke lehetsz a szopira, sokat is tettél érte. :lol: Már megint ugyanazt néztük ki?! Csak a kékekből nincs 12-18 hós, nekünk pedig 86-os hosszú újjú is kéne, most vettem gyorsan 2 darabot. Mennyi idő alatt jött meg a rendeléstől számítva? Mentetek érte, vagy postán? Lehet h akkor én is rendelek eggyel nagyobbat, csak lehet h akkor meg már a rövid ujjú kéne? Nekünk a 86-os h&m-es még bőven jó, csak én rövid ujjút vettem. :cry:

dkata
 
 


aniko24 írta:Orsi!
Az Aprikát oldalra lehet forditani és sokáig mehet az is háttal!
Azt hittem oriás ünneplésben vagytok! :wink:

és azt hol lehet kapni???
bedobsz nekem egy linket arról az ülésről?

hajni777 írta:Orsi,
Hát, akkor lehet, hogy Concorde lesz. :roll: Bár abban az indexes cikkben volt vmilyen ülés, amit most hoztak Mo.-ra, a Brendon forgalmazza 80-ért, és 4 éves korig lehet háttal. Meg kéne nézni… A tiéteknek mi a neve? Köszi a nextes kontaktot, tök jó! :D Már megkaptam az első csomit! :D

az a cybex ülés sehol nem kapható... én még arra árat európában nem találtam, mert a cikk után elkezdtem keresni. Sőt... még termékleírást sem, és a 80e-t sem tudom, honnan vette a cikk írója - szerintem kamu -.
Találtam róla cikket angol és német nyelven, hogy _majd_lesz_ egy ilyen ülése a cybexnek, mert már folyik a tervezése, de 1 online bolt vagy katalós nincs, amiben benne lenne. 1 db kép van róla, semmi több... tehát szerintem ez az ülés még nem létezik, mert nem hiszem el, hogy az egész neten, semmilyen nyelven ne lenne róla normális anyag, ha már forgalomban lenne.
örülök, hogy tetszenek a next cuccok.
a mienk Britax Elite

dkata írta:Orsi! Köszi! :lol: Bálintnak a keksz nem jött be, majd megfulladt tőle. :oops: Hogy tanulja meg elmajszolni azzal a 2 kis fogával? (Látod, most minden tiszteletem a szomszéd gyereké, mert az már eszi a kakaóscsigát!!!)

idővel :) minden gyerek fulladozással kezdi. ez tök normális.
a fiúknak 1 éves korig nem volt foguk, mégis simán lenyomták a kekszet, nem foggal rágnak a gyerekek, hanem az ínyükkel... rágófog csak 20 hó körül jön ki, addig is esznek :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Csajok!
Megjött az ülésem!!!!!!!!!!!!!!!!
Jövök a linkel és képpel is szemléltetem!!!!!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Emma :)
Hát ez a kukiszemle közepes eredménnyel járt csak. remélem hat hónapos korára javul a helyzte, elég szomorúan hangzik, amit írtál a pisilésről :(
És remélem több rossz már nem történik veletek a héten!

Jud :)
Gratuálok :)

Kata :)
Milyen kekszet sütöttél? Felteszed a recept?

Anikó :)
Lássuk azt az ülést!

Csajok, hogy van ez a glutén dolog? Vannak kekszek, meg ilyen-olyan kekszporok négy hós kortól, de azokban van glutén! Most akkor lehet nekik adni, vagy nem lehet nekik adni?

wish
 
 


Wish :D
a gluténnál 2 nézet van, döntsd el melyiknek fekszel alá.
A: a gluténérzékenységó/allergia nem kialakul, hanem alkati, ezért mind1 mikor adod all. reakciót vált ki. tehát 6 hótól mehet. (tápisnál 4 hó..)
B: a gluténall. kialakuló allergia, nem alkati, ezért csak 1 év után mehet, ahogy pl. a tej is.

szerintem A :) de én csak 9-10 hósan adtam.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Bandika,
igen, az ülésbe erőlködés az az egy, amit Olivér is csinál már egy ideje. Dehát ülni meg még jó sokáig nem ülhet... :( A haja a krémtől áll így. :D Mindig bekenem neki a kis fejét, de az az istenverte hámlás semmitől se múlik! :twisted: Amúgy Jockey Ewing frizkója van szegénynek! :twisted: :lol: De azt mondta a fodrászunk, hogy szerinte tuti sok haja lesz majd, mert nekünk is van apjukkal. Úgy legyen! :lol: (Bár ugye az enyém mostanában kicsit kopottas.... :( )
Kata,
nekünk is jó még a 86-os simán. :D Mi még 80-ast is hordunk bőven. De gondolj bele, hogy kb. májusig simán hosszú ujjút fog hordani, az meg még elég messze van. Szerintem még ezt is kinövik!Szerintem volt legalább két hét az átfutási idő, de nekem bekavartak a mothercare-s rugik, amik végül nem jöttek meg. :( Postán küldte, az kb. 1 nap volt. Köszi a dícséretet. :D
Orsi,
felhívtam a Brendon információt, fogalmuk nincs, hogy mi ez az ülés, meg hogy lehet-e majd kapni! :? Ostoba, autista
20140901102739
 
 


az újságíró szó lemaradt a végéről! :oops: :twisted:
20140901102739
 
 


80as ruhák??? :shock: :shock: :shock:
Lilire van még olyan 56os body ami jó, de alapban 62est hord :)
pedig nem olyan nyümi, 6200 gr. és olyan 62 cm.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah... akkor sokat nem tévedtem az üléssel kapcsolatban.
(a cybex honlapján sincs fenn)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :)
Balázs is hat hónaposan még a 68-a méretet nyűvi. Pedig azt szokták rá mondani, hogy milyen szép nagy baba :D

wish
 
 


Lilit is nagybabázzák sokan, meg hogy milyen kerek :D
tényleg nem vézna :) de nem is egy hurkagyurka.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Hajni!
Jóképű kiskrapek lesz :lol: ! Le van stoppolva Borkának! :lol:

Méretek: Borka a 2 hós oltáson volt 6 kiló :oops: :oops: :? , pedig tényleg nem kövér :), doki is megjegyezte hogy milyen formás baba :lol: .

Többen kérdeztétek hogy mit tanácsolt a szopis tanácsadó!
Én Diószegi Eszterrel beszéltem, az NLC-n szakértő. Másnapra már válaszolt is! Nagyon rendes! Ajánlom mindenkinek.
Szóval én igény szerinti szopi híve vagyok és a drágám kicsit többször eszik mint az átlag baba. Én balga meg minden szopinál váltottam a cicit, így a hátsó tej bent maradt. Túl sok első tejet kapott. Amióta 4 óránként váltom a cicit minden sokkal derűsebb :lol: :lol: . Meg szopis helyzetet is váltottunk mert rengeteg levegőt nyelt. Ez a kettő segített (egyenlőre). Bár van aki azt állítja hogy pont mostanra nőtte ki a hasfájást. :roll: Én úgy gondolom hogy nem egyik napról a másikra növik ki... vagy mégis? :roll: :wink: Szóval lehet hogy ezek a dolgok számotokra teljesen egyértelműek voltak, de sajna nekem nem... :oops: A lényeg hogy: problem solved :wink:
Akkorákat sikít ez a leányzó :lol: Zeng a házunk! lépek!

Ja és köszi a válaszokat! Azért nem gondoltam hogy ekkora a szórás :shock: ! :lol:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


bzsuska írta: Én úgy gondolom hogy nem egyik napról a másikra növik ki... vagy mégis? :roll: :wink:

de :) egyik napról a másikra.
viszont nem jellemző, hogy mindez 2 hós korban történik.
szerintem a szopis váltás segített.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hát igen... Olivér nemtom mitől ekkora, hisz tényleg alig eszik. :roll: 75 cm és 9100 gramm (a héten 150-et hízott, de mostanában olyan is volt, hogy 2-3 hétig semmit szinte.) 80-86-os ruhákat hord.

Zsú,
én még mindig 2 ciciből adok egy evésre, még mindig félek a mellgyulladástól. Próbáltuk egy cicivel, de nekem az nem jött be. Furcsa bogarak vagyunk a fiammal... :lol: :lol:
20140901102739
 
 


Csak Orosz honlapot találtam! :?
De ezen is rajta van a lényeg! :D
Fözök de utána fotoval is jövök!!
http://www.aprica.ru/product.html?mode=types&id=3

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Zalánom a 63 cm-jével most pont az a méret, hogy a 62-es cuccok kicsit kicsik, a 68-asok kicsit nagyok. Bár márka-függő. Érdemes több márkából válogatni: 62-es H&M pl a 62es és 68as kenguru közötti méret :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Nekem nagyon bejött az 1 ciciből etetés! Itt sokat segítettetek átállni, amiért tök hálás vagyok! Most már csak ritkán az fordul elő, hogy este mindkét cicit leszívja, a többi etetés egyből megy :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok

Ez a gluténes dolog engem is érdekel. A munkahelyemen (gyermekkórház, diabeteszes profillal is) azt mondták egy éves korig inkább ne kapjon Eszter gluténtartalmú ételt. Ahogy hallottam, mostanában relatíve sok a tizenegynehány hónapos(!) friss diabeteszes kisgyerek. Az orvos első kérdése a mamához: mióta kap gluténtartalmú ételt? Tudom, ez nem törvényszerű, de ha meg lehet előzni...

Ezt is találtam:
Egy vizsgálatban dán kutatók egyértelműen felfedték az összefüggést az 1-es típusú cukorbetegség, illetve a lisztérzékenység közt. Kutatásaik során 1964-től 2003-ig terjedően vizsgálták meg 9243, 20 év alatti lisztérzékeny beteg adatait. A lisztérzékeny gyermekek körében megfigyeléseik alapján 2.4-szeres volt az 1-es típusú diabétesz megjelenésének kockázata, még a 20. születésnapjuk előtt.

Egyes magyarázatok szerint a két kórkép közti összefüggés bizonyos autoantitestek miatt következhet be, melyek a glutén tartalmú ételek túl korai étrendbe történő bevezetése kapcsán jelennek meg a szervezetben. Más álláspont szerint azonban mindez az illető genetikai hajlamának függvénye.

Kép
petyaanya
 
 


Persze, mindenkinek szíve joga eldönteni, mikor és mit ad enni a gyerekének.

A babakeksz engem is érdekelne.

Amúgy hihetetlen, hogy a gyártók mit meg nem etetnének pl. egy 4 hós gyerekkel.. :shock:

Kép
petyaanya
 
 


Sziasztok!

Mi 62es 68as rucikat hordunk...vagyis Balázs hordja ezeket én kicsit nagyobbat :oops: . A súlya 7200gramm, eléggé ’hurkagyurka’, nem kövér csak olyan jó kis stramm husibaba. Gondolom most hogy megduplázta a születési súlyát, kicsit lassul a növekedése. Főleg, ha kicsit aktívabb lesz majd, mint most.
Hajni,
Olivér hány kilóval született?

Anikó,
Nagyon tuttti az ülés! Én találtam angol honlapot is, elég borsos az ára: 600GBP, persze egyedülálló model, így megtehetik, hogy ennyit kérnek érte.

Andi

Kép
bandika
 
 


Hát, csajok, mélyponton... Bálint már ebéd közben kihányta a főzeléket. Ott álltam, hogy most akkor adjam vagy ne?! Mert tátog, mintha mi se történt volna... A dokinő azt írta a beutalónkra, napi 6-8 bukás - hát már ma több volt ennél, de megszámolom.

Wish! Akartam venni olyan kekszmorzsát, amit írtál, hát csak gluténes volt, még jó hogy nem tettem automatikusan a kosárba.

Keksz: feltettem a Sinlacos rececepteket, azok között van. Én vettem biomargarint, azzal csináltam, fél adagot, így is sok egy babának. Hipp sárgabarackot tettem bele. Az omlós tésztácskák címszó alatt futót csináltam, de majd a krumplisat is fogom, egy kis sajttal. :lol:
A link megint:
http://www.gabimamiklub.hu/tudnivalok.php
Ja, és mivel fulladozik tőle, ezért beletettem a gyümibe, elázva bement.

Voltam ma a Brendonban, és ebbe szerettem bele (a negyedik kocsira kattintsatok, a világos bézs színre - a valóságban barna):
http://www.maclarenbaby.com/hu/index.ph ... Itemid=509
Szerintetek egy fiúnak? Nekem tetszik nagyon, viszont elég világos, Bálint meg elég hányós... :lol: bár a huzat mosható. (Más színben most nincs is.)

dkata
 
 


Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: