Új privát üzeneted érkezett!

Szia Kertikiri,

a napirenddel kapcsolatban ajánlatot nem igazán tudok, mert ez nagyon babafüggő. Nálunk Vivien tényleg eszik-alszik, így 2 hetesen még szinte nincs játékidő sem. Amikor fölébred, rögtön enne, és addig eszik, míg el nem alszik. Szóval a Suttogóban leírtakat nála nem igazán lehet alkalmazni. A védőnővel is egyeztettem, egy olyan baba, aki szeret sokáig enne, azt sokáig aludni. Eleinte én is filóztam felkeltsem-e, 4-5 órákat is el lett volna. Nekünk ez kényelmes, de nem jó. A védőnő azt mondta nappal 6 étkezésnek kell lennie, muszáj felkelteni, etetni 3 óránként, és akkor estére nem lesz annyira pihent, mégis eleget alszik, eszik is. Ez azért fontos, hogy a nappal és az éjszaka ne cserélődjön föl, idővel nyúlnak az éjszaki alvások. Vivit negyed 9 körül, a bátyus lefekvése után pancsiztatjuk, utána etetem, és így el van hajnali 3-ig. Utána ha pl. minden 3-mal osztható órában etetem (6,9,12,3,6,9) akkor megvan a nappali 6+ 1 éjszaki etetés. Ő eleget alszik, és a mi éjszakáink is egyre jobbak lesznek.
õszike
 
 


Nyulcsi,
nagyon együtt érzek veled. Meg magammal is :roll: (34+1). És nekem is a zuhanyzás, forró viz, az egyik legfontosabb dolog a vajúdás alatt (erre sajnos csak a második szülésem vége felé jöttem rá :? ) meg a nyugodt szülőszoba lenne, de próbálom magam éjszakai szülésre programozni, hátha akkor azért kevesebben lesznek (gondolom az inditott szülések napközben zajlanak).
Én biztatni tudlak a fájdalomcsillapitás nélküli szülésre. Csak először nagyon ijesztő, amikor elkezdődnek a rendes fájások, de ha átadod magad az egész folyamatnak, akkor tök jó megélni úgy, ahogy van. Legalábbis nekem nagyon az volt, és most sem tervezek semmilyen beavatkozást. Ha a kórházi körülményeket meg borzasztónak érzed, simán haza mehetsz 24 óra elteltével. Sok sikert! És mindenképp jelentkezz!
Zsuzsó
zsuzsoo
 
 


Nyulcsi: Azt neked kell eldönteni, hogy kérsz-e EDA-t vagy sem, mindenkinek más a fájdalomtűrő képessége, mások az igényei, más a terhességi előélete, stb. Én tervezem, hogy kérek EDA-t, mindeközben gyáva nyúlnak tartom magam, hogy nem merem bevállalni azt, amit millió nő meg igen. :oops: De azt szeretném mondani, hogy az EDA után nincs fejgörcs!!!!! Ez CSAK spinális érzéstelenítés esetén léphet fel, de akkor sem törvényszerű!!!!! Nekem 6 órát kellett szülés után feküdni az EDA után, ill. fel is ülhettem, csak lábra állni nem szabadott addig. Mivel én negyed 3-kor szültem, így nem igazán okozott gondot, hogy éjszaka nem szabadott járkálnom :D Bár aludni nem tudtam az eufóriától :D Ha gondolod, akkor nekem van két-három linkem az EDA-ról, itt hasznos infókat olvashatsz róla, de igaza van Zsuszoonak, hogy gondold át!!!

Napirend: Lehet, hogy nagyképűnek tartotok, de én egy sort nem olvastam el a Suttogóból, mégis gyönyörűen működik nálunk a napirend, pusztán józan paraszti ésszel :wink: Engem nem érdekelt, hogy elvileg hányszor ajánlott etetni a gyereket, akkor adtam neki cicit, amikor igényelte, ill. nem ébresztgettem őt. Egyszer próbáltuk meg, de hatástalan volt a próbálkozás :D Amit nagyon fontosnak tartottunk, hogy az éjszakákat és a nappalokat határozottan elkülönítsük egymástól. Pl. este fürcsi és vacsis szopi után már csak kislámpával világítottunk, egy kicsit beszélgettünk hozzá, "játszottunk" vele, majd lefektettük a kiságyába, a kislámpát is lekapcsoltuk, és onnantól kezdve halkan beszéltünk egymással, a tv-t lehalkítottuk egy kicsit (akkor még egy szobában voltunk vele), hozzá pedig már nem szóltunk. Két és fél hónapos koráig tartott, mire teljesen rájött a lényegre, onnantól kezdve, egyik napról a másikra (!) átaludta az éjszakákat, ill. egyszer kelt fel éjjelente egy kb. 5-10 perces szopira, majd vissza a kiságyba és alvás tovább egy mukkanás nélkül. A mai napig működik a rendszer, kb. fél 8-kor megy aludni (sokszor ő szól), és reggel kb. fél 8-fél 9 körül kel. Van, hogy felkel és keresi a cumiját vagy szomjas, de azt hiszem, hogy egy ilyenért való másfélperces felébredés nem nagy áldozat részemről. Most éjjel pl. egyszer sem kelt fel. És nagyon örülök neki, hogy sok gyerekkel ellentétben, ő örömmel megy aludni. Látnotok kéne, ahogy megkérdezzük, hogy Vivi, mész tentizni? Ő meg felpattan, rohan a szobájába és közben sikontgat, hogy te-te, te-te, majd fülig érő szájjal felveti magát az ágyába, ott kapjuk tőle a jóéjt puszikat, majd integet még nekünk, miközben becsukjuk az ajtaját :D
lamme
 
 

 
 

Sziasztok!

Én voltam 2 hete a Szabolcsban és 1 hete a MÁV-ban szülőszoba "látogatáson".
Elszomorít a hír, hogy dec. vége a költözés... De az a biztos ami elmúlt - nem adom fel :wink:
Bár rosszabbra számítottam a Szabolccsal kapcsolatban, de azért a MÁV-ban több hely , több lehetőség lenne az egész szülés alatt bármire.

Az EDA-tól eddig én is tartottam, de ma a Szabolcsban a "tanfolyam" ismét megnyugtató volt.
Már nem gondolkoznék azon, ha nagyon nem bírnám a fájdalmat, hogy kérjem-e.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


nyulcsi írta:Szia Lilly,
köszi a biztatást, jó ezt hallani!! Bár tény ami tény, sose vontam kétségbe a személyzet profizmusát. De a kórházi körülményeket meg talán azért értékelem túl, mert másra készültem és mert soha életemben még egyetlen napot sem töltöttem kórházban. Kollégista sem voltam..
HA már zuhanyozni lehet, akkor talán olyan nagy baj nem lesz : )
Én eredtileg nem akartam EDA-t, de ha sok érvet hallok mellette, akkor lehet, hogy bevállalom. Igaz ami igaz, hogy a tűtől, és az infúziótól nagyon tartok...
Mennyi ideig nem lehet felkelni EDA után, hogy ne legyen fejgörcs?
Ha Te újra mennél szülni, akkor újra kérnél?
Segíts nekem, kérlek, ha tudsz, köszi,Bea


Na jól van, nem kell úgy elkeseredni!
EDA megint! Naná! Csak egy kicsit hamarabb... :-) Kincses doktornő nagyon profin beadta. Egy másik (fiatal) anesztest azonban nagyon szidtak azok, akiken gyakorolt.
Utána 8 óra fekvést mondtak. Én feküdtem 8 órát, utána felkeltem , és elájultam... :( De azt hiszem ez nem (csak) az EDA miatt volt, hanem azért is mert egész nap nem ettem, alacsony a vérnyomásom (107/59-cel mentem be szülni - pedig izgultam), meg hát a vérveszteség...
Hát, a kollégista múlt sokat lendít a helyzeten :) , de azért nem olyan rossz! Amit ajánlok: papír WC-ülőke, tena fix bugyiból legalább 3 csomag, levendulaolaj a gátseb ápolásához, homeós bogyők az elképzelhető összes gondra, sok-sok inni- és ennivaló (szopis tea is).
Ha van még kérdés, csak bátran.

Lilly

Kép
waterlilly
 
 


lamme írta:Nyulcsi: Azt neked kell eldönteni, hogy kérsz-e EDA-t vagy sem, mindenkinek más a fájdalomtűrő képessége, mások az igényei, más a terhességi előélete, stb. Én tervezem, hogy kérek EDA-t, mindeközben gyáva nyúlnak tartom magam, hogy nem merem bevállalni azt, amit millió nő meg igen. :oops: De azt szeretném mondani, hogy az EDA után nincs fejgörcs!!!!! Ez CSAK spinális érzéstelenítés esetén léphet fel, de akkor sem törvényszerű!!!!! Nekem 6 órát kellett szülés után feküdni az EDA után, ill. fel is ülhettem, csak lábra állni nem szabadott addig. Mivel én negyed 3-kor szültem, így nem igazán okozott gondot, hogy éjszaka nem szabadott járkálnom :D Bár aludni nem tudtam az eufóriától :D Ha gondolod, akkor nekem van két-három linkem az EDA-ról, itt hasznos infókat olvashatsz róla, de igaza van Zsuszoonak, hogy gondold át!!!

Napirend: Lehet, hogy nagyképűnek tartotok, de én egy sort nem olvastam el a Suttogóból, mégis gyönyörűen működik nálunk a napirend, pusztán józan paraszti ésszel :wink: Engem nem érdekelt, hogy elvileg hányszor ajánlott etetni a gyereket, akkor adtam neki cicit, amikor igényelte, ill. nem ébresztgettem őt. Egyszer próbáltuk meg, de hatástalan volt a próbálkozás :D Amit nagyon fontosnak tartottunk, hogy az éjszakákat és a nappalokat határozottan elkülönítsük egymástól. Pl. este fürcsi és vacsis szopi után már csak kislámpával világítottunk, egy kicsit beszélgettünk hozzá, "játszottunk" vele, majd lefektettük a kiságyába, a kislámpát is lekapcsoltuk, és onnantól kezdve halkan beszéltünk egymással, a tv-t lehalkítottuk egy kicsit (akkor még egy szobában voltunk vele), hozzá pedig már nem szóltunk. Két és fél hónapos koráig tartott, mire teljesen rájött a lényegre, onnantól kezdve, egyik napról a másikra (!) átaludta az éjszakákat, ill. egyszer kelt fel éjjelente egy kb. 5-10 perces szopira, majd vissza a kiságyba és alvás tovább egy mukkanás nélkül. A mai napig működik a rendszer, kb. fél 8-kor megy aludni (sokszor ő szól), és reggel kb. fél 8-fél 9 körül kel. Van, hogy felkel és keresi a cumiját vagy szomjas, de azt hiszem, hogy egy ilyenért való másfélperces felébredés nem nagy áldozat részemről. Most éjjel pl. egyszer sem kelt fel. És nagyon örülök neki, hogy sok gyerekkel ellentétben, ő örömmel megy aludni. Látnotok kéne, ahogy megkérdezzük, hogy Vivi, mész tentizni? Ő meg felpattan, rohan a szobájába és közben sikontgat, hogy te-te, te-te, majd fülig érő szájjal felveti magát az ágyába, ott kapjuk tőle a jóéjt puszikat, majd integet még nekünk, miközben becsukjuk az ajtaját :D


Lamme, hozzánk nem jönnél el Eszternél bevezetni a rendszert???
Szerinted mennyi a normál alvásigénye egy újszülöttnek? Mennyi időt bír ki egyhuzamban ébren?
Mi a suttogóval próbálkozunk, de nagyon nagy gond az altatás, csak szopiztatás után sikerül, akkor se mindig, aktív ébrenlét után meg kizárt, inkább bömböl a következő etetésig... :(
Nem panaszkodom, mert azért a napi 12-13 óra alvása megvan, csak elég rapszodikusan.
Lamme, Te valamit nagyon jól csinálsz!!! Nem akarsz a magyar Suttogó lenni? Halálra keresnéd magad! :D

Kép
waterlilly
 
 


Waterlilly: Ez aranyos, köszi :D :oops: Nehogy azt hidd, hogy Manó nem csinált műsort vagy ilyesmi. Hajaj, volt olyan, hogy párom szolgálatban volt, egyedül "birkóztam" vele, végül hajnali fél négykor feladtam, betettem a kiságyába, mert már az ájulás kerülgetett a fáradtságtól, és úgy voltam vele, hogy inkább ott üvöltsön biztonságban, minthogy elvágódjak vele. Na, ahogy letettem, elaludt :D Pont ezután az éjszaka után jött a váltás :D Én azt mondom, hogy a lényeg a nappali és az éjszakai szokások határozott elkülönítésén van!!!! Szóval amikor a Csajszibarack is műsorzott még, akkor természetesen nem hagytuk magára csak azért mert este, éjszaka van, hanem ugyanúgy kivettük, ringattuk, simogattuk, viszont nem kezdtünk el beszélni hozzá, hogy "Aludj kicsi, semmi baj, stb.", max. egy-két cssss, cssss hagyta el a szánkat, meg nem kapcsoltunk villanyt, itt a fővárosban szerintem minden lakásban van annyi fény, hogy lássunk éjszaka, meg ilyenek. Ja és ami fontos, hogy éjszaka nem rakjuk tisztába a babát!!! Persze ha totál kakis akkor igen, de alapból nem!!! Mi eleinte tisztába tettük őt és kb. 2-3 hetes lehetett, amikor erről olvastam a Várandós kiskönyvben, amit a védőnő adott. És komolyan mondom, hogy szerintem egy-két éjszaka után már nem volt kaki éjszaka, csak pisi!!!! Úgyhogy nálunk azóta nincs éjszaka peluscsere, csak reggel ébredés után. Kaki azt hiszem egyszer volt, akkor meg is csináltam, tisztába tettem őt, de addigra már annyira megszokta az éjszakai alvást, hogy simán visszaaludt.
Szóval nem vagyok én profi, nem tudok semmilyen titkot (bár tudnék :D ), csak ilyen szerintem alapvető és egyszerű dolgokat kell betartani. :wink:

A Pampers kiadványa szerint egy újszülött baba alvásigénye kb. 16-18 óra :wink:
lamme
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!
Én pont ma beszéltem a gyerekorvossal erről a nappali alvás / altalás / állandó szopizási kényszer / beszéljünk-e hozzá ha fent van témáról, és azt mondta, hogy
- a babáknak kb. 6 hetes korukig két evés között aludniuk kell
- egyedül kell elaludniuk
- ha kicsit ringatjuk, dajkáljuk is őket utána akkor is tegyük vissza az ágyukba őket
- ha nagyon éber, lehet hozzá beszélni, de egyébként hagyni kell, hadd nézelődjön, és ha álmos lesz elalszik magától.
Hát nem tudom :-)
Nekem nem így megy :-)
de az biztos, hogy el tudna egyedül aludni, mert a babakocsiban is magától alszik el, amint kitolom az ajtón, szóval még mielőtt bármi ringatós-rázkódos terepre vagy levegőre érnénk.
Lehet, hogy csak nem hagyjuk egyedül aludni a gyerekünket, és állandó szórakoztatási kényszerünk van, amibe belefáradnak még hamar, és fáradtságukban nyűgösek, és ezért nem alszanak ?!

EDA: én is csak ajánlani tudom, bár az ominózus hölgy rajtam is gyakorolt :cry: de a végeredmény azért jó volt. Az első adag után megkérték, hogy egy tizes skálán hasonlítsam az eda utáni fájásokat az eda előttiekhez, és hármast mondtam :-) úgy vidultam, mint egy vadalma :-) Szóval nekem isten áldása volt, még a kétszeri próbálkozás ellenére is.
kertikiri
 
 


Sziasztok!

EDA-ról linkek:

http://www.peterfyszuleszet.hu/szulo.ht ... b33ac42492


http://www.babaszoba.hu/topics/9month/articles/572


http://www.freeweb.hu/margitkorhaz/cont ... ?article.8

Csajok. Tudnátok nekem segíteni? Nagyon meg vagyok fázva. A legnagyobb bajom, hogy őrülten folyik az orrom. Egy homeopátiás füzetből kinéztem a Coryzalia nevű bogyót, de a gyógyszerésznő nem ajánlotta, és mást sem tudott mondani helyette. Van valami tippetek, hogy a citromos teán kívül mit próbálhatok, vagy csak ennyi jut most babásan? Köszi előre is.

Kertikiri: Amúgy van abban is valami, amit mondasz, hogy belefáradnak a sok ingerbe. Erre figyelni kell, ugyanis a túl sok új inger túlpörgeti a még éretlen kis idegrendszerüket, ezért is sírhat akár órákat egy baba, mivel nekik a sírás a feszültséglevezetés egyik eszköze.
lamme
 
 


Lenne még egy kérdésem. Volt köztetek valakinek pozitív streptococcus lelete? Nekem háromszor vett mintát a doki, először pozitív lett, aztán negatív, a harmadikat még nem tudom. Viszont mivel már volt egy pozitív, így kapnom kell szülésnél antibiotikumot. Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy ezt milyen formában adják: infúzió? És mennyi ideig tart? És mennyit adnak? Köszi erre is a válaszaitokat.
lamme
 
 


Sziasztok Lányok!
Jó sokat írtatok, győzöm olvasni :)
Az altatással kapcs: én sem olvastam semmi könyvet vagy újságot, szintén a paraszti ész döntött sokmindenben. Én sokszor gondoltam vissza a régi időkre, amikor még nem volt "divat" az éjszakai etetés, vagy még korábbra, amikor még az anyuka szülés után ugyanúgy ment ki a földekre dolgozni....Azok a gyerekek sokkal hamarabb rendszert tanultak, és szerintem kevesebb "baj" is volt velük.
Nálunk mondjuk mázli volt, mert Rékus tényleg nem sÍrt, az éhségét is csak nyöszörgéssel jelezte...:) De 2-3 hónapos kora után már elkezdtem leszoktatni az éjszakai evésről. Gondoljatok bele, mi sem eszünk éjjel :) És nem volt vele gond, úgy emlékszem, 2-3 éjszaka volt, amikor sírni hagytam, aztán megtanulta. Ez a sírás is, max. 1 óra volt, vagy még annyi sem...nem is emlékszem. És nem lett tőle sem defektes, sem érzelmileg visszamaradott, nincsenek jelei annak, hogy lelkileg megtört volna....
Tényleg az a fontos, hogy tanulja meg, hogy ha alvás van, akkor nincs más. Mi fél 8 körül fürdetünk, utána már csak alvás. Kb. 5 perc ringatás, de az is inkább csak Apának kell (meg nekem kellett, míg nem lett nagy hasam..:), aztán kiságy és reggelig semmi.
Rékus sosem aludt köztünk, és mindig visszatettem szopizás után is, ebből nem akartam engedni. És nem kegyetlenségből, vagy mert nem vágytam volna rá, hanem az Ő érdekében is. És a fogzáskor sem volt már ebből baj, mert addigra megszokta, hogy nem ugrálunk minden szösszenésére, és szépen visszaaltatta magát. Persze, ha nagyon fájt neki, és nagyon sírt, akkor megsimogattam a hátát, vagy magamhoz vettem kicsit, de mi sem beszéltünk hozzá, nem volt villany, és ha pár perc után nem változott a helyzet, akkor ment vissza a kiságyba.
Az éjjeli tisztábatevést mi is elég gyorsan elhagytuk, pedig Rékus szinte minden reggelra kakil, de amíg picik volt, egy mérettel nagyobb pelust kapott éjjelre, így semmi diszkomfort érzete nem volt, nem lett piros a popsija, ugyanúgy aludt végig. (A pelenkagyárak kampánya, hogy minden evés előtt és után tiszta pelus kell...)

Az, hogy mennyi alvásigénye van egy babának, hát nemtom....mindenkinél más szerintem, nekem nagyon fura volt, hogy Rékus szemeit 2 hónapos koráig gyakorlatilag csak csukva láttuk, mert egyfolytában aludt...:) Aztán volt olyan időszaka, amikor nem aludt egész nap, aztán utána naponta kétszer is aludt, délelőtt és délután is. Most már jó ideje 1x alszik, ebéd után 1-3 órát, mikor hogy. Ha uncsitesó jön, vagy történés van, akkor van, hogy nem alszik, és akkor este 6-kor már esik-kel szegény. Olyankor fél órával előrébb hozzuk a fürcsit, és ugyanúgy alszik reggelig :)

EDA: úgy mentem be, hogy nem szeretném, aztán a szülésznő rábeszélt, pedig nem voltak elviselhetetlenek a fájdalmak. Így viszont gyors volt, és mi szabályosan végignevettük a párommal :) Néha arra gondolok, hogy kár, hiszen én így nem is tudom igazán, milyenek a szülési fájdalmak..?? :oops: Nem tudom, talán így van...
Bulcsúnál nemtom hogy lesz, lehet, hogy megpróbálom nélküle, aztán ki tudja...:):) A végeredmény a lényeg :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Lamme: mindjárt keresem a megoldást a náthára, egy pillanat :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Lamme: privibe megy a nátháról! :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Lányok,
SOS. Rájöttem, hogy nem értem, hogy tud apuka is együtt lenni a picivel a kórházban. Azt mondtátok, hogy a szobákba elvileg nem lehet bemenni, a folyosóra meg elvileg nem lehet kivinni a kicsit.
1. Ezt az elvileget mennyire tartják be?
2. A társalgóban egyszerre csak egy család lehet, és akkor ott együtt lehetünk?

Köszi.
Alváshoz inkább nem szólok, mert nagyon szkeptikus vagyok az újszülöttek, fiatal csecsemők "napirendjét" illetően.
zsuzsoo
 
 


Ágica: Mi valahogy tényleg nagyon hasonlóan gondolkozunk a szülésről, gyereknevelésről :wink: :D Köszi a náthás segítséget!!

Zsuzsoo: Szerintem nyugodtan írd le, ha van valami véleményed, amit megosztanál velünk. Nem vesszük vitatkozásnak, sőt, megígérem, hogy nem is reagálok rá :lol: , de szerintem fontos, hogy a még "kezdő" mamák többféle véleményt, tapasztalatot halljanak és azokból kiszűrjék azokat, amelyik beleillik az ő életvitelükbe, felfogásukba :wink: Én egyébként kifejezetten ezért (is) szeretem ezt a fórumot, topikot, mert itt még soha nem sértődött meg senki (legalábbis mióta csatlakoztam hozzátok, vissza pedig nem olvastam), nem úgy, mint egyes más fórumokon (cippzárass szájas smiley-t gondoljatok ide) :D
lamme
 
 


Zsuzsoo: A társalgóban több család van, meg a folyosón is szoktak állni a szobák előtt (két évvel ezelőtti tapasztalat). Viszont akkor alig volt baba, talán 5-6, úgyhogy nem volt tumultus.
lamme
 
 


Lányok, szerintem a társalgóban nem lehet Veletek a baba!
Még a folyosón sem lehetnek a babák!
Én 2 ágyasban voltam, mikor Rékus született, és mivel a szobatársam párja olyan volt amilyen (korábban meséltem róla Nektek), előfordult 1x, hogy a párom "véletlenül" pont a szopiidőben jött látogatni, és "besurrant" a szobába, miután megkaptam a babát, így ő is láthatta. De ez nem igazán intim, mi inkább megvártuk azt a pár napot, és otthon élvezkedtünk :):) Pedig mi még 5 napot voltunk bent spontán szüléssel, és nem is lett sárga Rékus!

Kép
Kép
agica123
 
 


Ja, Lamme, elment a privi :)
Ja, és én is örömmel olvastam a soraidat, mert néha azt hiszem, én vagyok egy marslakó :) :wink:

Kép
Kép
agica123
 
 


Sziasztok!

Én kivittem a folyosóra Blankát, igaz, teljesen üres volt akkor. Békésen aludt az apukája karjaiban :D . sőt a párom is bejött a szobába, amikor nem volt bent a szobatársam, senki nem szólt, de tényleg csak pár percek voltak, nem órák...
emendora
 
 


lamme:
nekem semmilyen home bogyó nem jött be, viszont nyugodtan lehet neocitránt bevenni, az gyors és hatékony! több dokit is leinfóztam a témáról !

Nevelés:
én nem akartam senkit megsérteni a Suttogós írásommal, és csak irigyelni tudom azt, akinem ez csak úgy jön. :oops:
Amúgy valószínűleg én is előre túldramatizálom a kérdést, ezért készülök rá ezerrel, aztán persze majd minden adja magát. De azért ami fix, hogy sok "elrontott" gyerekkel találkoztam életem során, amiket én nem szeretnék elkerülni, ha lehet... végülis ezért próbálkoztam 1-2 könyv olvasásával.
:?
Vendég
 


Nekem az jött le a Szabolcsos látogatásból, hogy nem nagyon érdemes senkit sem behívni (na jó kiv apuka)- főleg pl vidékről, mert úgysincs igazán lehetőség a babát mutogatni. Elsősorban meg ugye rá kíváncsi mindeki a családban, stb...
De ahogy elnézem Apuka sem nagyon tud pár percnél, max fél óránál ott többet eltölteni. Marad a telefon.... :( :( Ez már őt előre letöri, de majd kibírjuk azt a 2 napot...
Vendég
 


Lamme, náthára sajnos nincs ötletem, talán hársfatea??!! :cry: Reméljük hamarosan kilábalsz...

Látogatás: folyósón, társalgóban nem lehet baba, kórteremben apa pedig szobatárstól függ, bár ha nővér-doki meglátja akkor kiküldi.

Őszike, akkor Te most keltegeted Vivit, hogy kijöjjenek az evések? A ma éjszaka után megfogadtam, hogy az esti alvását már lerövidítjük, de annyit nyüglődtünk hajnalban, hogy most nincs szívem még felkelteni. Nadin tulképp 3x alszik nappal: reggel, kora délután kint a babakocsiban séta közben, és a mumus: este 5-6 -tól akár 11-ig is. Na ezt az utolsót kell valahogy átrendszabályozni :-) Lehet valóban keltegetnem kellene, és úgy etetni, ahogy Te Vivit....
kertikiri
 
 


lamme írta:Lenne még egy kérdésem. Volt köztetek valakinek pozitív streptococcus lelete? Nekem háromszor vett mintát a doki, először pozitív lett, aztán negatív, a harmadikat még nem tudom. Viszont mivel már volt egy pozitív, így kapnom kell szülésnél antibiotikumot. Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy ezt milyen formában adják: infúzió? És mennyi ideig tart? És mennyit adnak? Köszi erre is a válaszaitokat.


Nekem pozitív volt, antibiotikumot kaptam, öt napig, napi nyolc szem, de szülésnél már nem adtak semmit.

EDA: én nem akartam kérni, de a dokim azt mondta, ha császár lesz belőle, nem kérdezik, hogy kérek-e, csak adják, és nem érti, miért gondolkodom ennyit. Na ezek után kértem. Nem tudom, az EDA-nak köszönhető-e, de azalatt a másfél óra alatt, amíg hatott, kitágultam két ujjnyiról teljesen, előtte meg ugye hat óra alatt összesen egyujjnyit haladtunk.. A szülésznő azt mondta, lehet, hogy annyira ellazított, hogy az segített. Mindenesetre a kitolást már teljesen éreztem, viszont ugye akkor már 24 órája nem ettem, nem ittam, így kicsit legalább erőre kaptam az EDA-s másfél óra alatt :)
Vendég
 


Babett: Nem sértettél meg senki az írásoddal :o Legalábbis engem biztos nem :wink: Nem baj az, ha valaki utánaolvas dolgoknak, én is ezt teszem nagyon sok mindenben, de valahogy erre a Suttogóra nekem nem volt szükségem és kész. Ettől még lehet, sőt biztos, hogy tele van hasznos és fontos ötletekkel!!!! Úgyhogy mindenki olvassa csak el, akit érdekel, és majd eldönti, hogy mit tud és akar belőle felhasználni. Csak ismételni tudom magamat, hogy minnél több infó áll rendelkezésére egy embernek, annál körültekintőbben és könnyebben tudja meghozni egy adott kérdésben a döntést!!!! Ezért én kifejezetten hasznosnak találom ezt a topikot, mert kifejthetjük az akár ellentétes véleményünket is, sértődés nélkül, és tanulhatunk a másiktól!!! Bár én elég határozott vagyok sokmindenben, de észérvekkel meg lehet győzni :wink: :D

Köszi a segítséget megfázás ügyben mindenkinek!!! Már alakulok :)
lamme
 
 


Panndi: Köszi a strepto-s választ. És mikor volt ez az öt nap, amíg szedted? Kb. szülés előtt nem sokkal? Mert az én dokim azt mondta, hogy konkrétan a szülésnél fogom kapni, de ha van más lehetőség, akkor rákérdeznék, mert az mégis biztosabb, ki tudja, hogy hány óra alatt lesz meg a második baba....
lamme
 
 


Szia lamme,

Nátha: szülés előtt 1 héttel még én is náthés voltam, a dokim tanácsát kértem. Menj el patikába, és a köv. teafüvekből főzzél teát . cickafarkű, citromfű, kamilla, kakukkfű. Kérjél pemetefű cukorkát is, ez fertőtlenít. Engem 2 nap alatt rendbe hozott tényleg. A körzetim vmi toroksprayt írt fel, de a szülész dokim lebeszélt róla, és nem bántam meg.

Kertikiri,

nekem a szülésznőm egy alacsony szőkehajú lány volt, a csuklóhoz szúrt branűr nálunk sem jött össze, a párom törölte le aztán a vért a kezemről, az EDÁ-t pedig egy alacsony, őszes hajú férfi adta be.
õszike
 
 


lamme írta:Panndi: Köszi a strepto-s választ. És mikor volt ez az öt nap, amíg szedted? Kb. szülés előtt nem sokkal? Mert az én dokim azt mondta, hogy konkrétan a szülésnél fogom kapni, de ha van más lehetőség, akkor rákérdeznék, mert az mégis biztosabb, ki tudja, hogy hány óra alatt lesz meg a második baba....


40+0-nál kezdtem el szedni (épp időben :) ), és 41+0-nál született Zsófi :)
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Őszike, ez a náthára összeállított keverék nagyon klassz lehet, én most jöttem ki a náthából 10 ! nap után, kár, hogy nem olvastam hamarabb, de azért eltárolom, mert hátha kell még, úgy nem lehet szülni, hogy nem kapsz levegőt az orrodon...

NAgyon meggyőzően nyilatkoztok az EDA-ról. Szerintem ha kb 4-5 órája vajúdok és alig haladunk, viszont fáradok, akkor én be fogom adatni. De nagyon félek, hogy az a kísérketezgetős valaki jön és akkor kiakadok, mert én annyira de annyira félek a tűtől....
De most akkor segítsetek: Ez a sima EDA ez akkor infúzióba megy vagy gerincbe? Vagy csak a spinális megy gerincbe, amit császárhoz adnak? ÉS az EDA folyamatosan hat, vagy újra kell szúrni, vagy jön az infúzióval?? Bocs ha hülye kérdéseket teszek fel, de jobbnak látom előre tudni, mert bennem a tű gondolata is óriási félelmet kelt.. (még fogorvosnál sem kértem sose..)
KÖszi a segítséget.
MA vettem egy vajúdó gumilabdát! Ki tudja... ha már szabolcs...
: )

Babett: Én is olvasom a Suttogót és szerintem tök jó dolgokra mutat rá! Nagyjából azt mondja, amit a lányok is tapasztalatból és ösztönösen csinálnak. De én is biztosabban mozgok majd, ha eszembe jut, hogy ÁHÁ! erről már olvastam : )

Szerintetek az jóslófájás lehet, ha éjjel amikor felébredek és nagy nehezen a másik oldalamra fordulok, akkor totál bekeményedik a hasam, és kb 1/2 -1 perc alatt újra a "régi"?

Szia mindenkinek!
Bea

Kép
nyulcsi
 
 


Sziasztok!

Vicsok tegnap sem volt. Ez jelent valamit!!!!:lol: Ki tud róla/róluk valamit?

Mi tegnap voltunk a 3 hós oltáson. Szegény Gáborkám reggel óta csak nyüglődik, hőemelkedése van és 1,5-2 óránként szopizik. :( Remélem,hogy estére már kicsit jobb lesz a közérzete.

Nátha: én a fúktól kaptam el akkor, amikor babókám már néhány hetes volt. Egyfolytában folyt az orrom. Dr.nénim (fül-orr-gégész) azt javasolta, hogy gyermek orrsprayt használjak csak addig, ameddig nagyon folyik az orrom. És a szokásost: C vitamin, sok folyadék (nem esett nehezemre) és infralámpa.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Nyulcsi! EDA-nál megszúrnak a gerincen és a gyógyszer infúzión keresztül jut el oda közvetlenül. Az infúzió azért kell, hogy ha még szükséged van csillapításra, nem a gerincedet szúrják újra, hanem azon keresztül kapod. Ez van összekötve a "gerinclukkal" :):)

Amúgy nekem is ez gyorsította fel, burokrepesztés után sem történt semmi, és az oxitocynra is nehezen reagáltam, de EDA után asszem 1 órával kibújt Rékus :):)

Utána 6 óráig nem kelhettem fel, kikísértek WC-re és csak azért ájultam el majdnem, mert alig ettem, ráadásul lehajtott fejjel pisiltem, mert azon álmélkodtam, hogy honnan van bennem ennyi víz :) :D

Fejfájás csak a másik gerincérzéstelenítésnél lehet, én úgy tudom!

Kép
Kép
agica123
 
 


Ja, és Bea, ez már lehet jóslófájás :) Egyre többet kezd dolgozni a méhed valószínűleg :)

Kép
Kép
agica123
 
 


nyulcsi:
Amit éjszaka éreztél szerintem csak méhösszehúzódás volt, nem jóslófájás. A jóslófájást szerintem a mentruációhoz hasonló fájásra mondják, ami a végén van, ha van. Vagy minden olyan szúrkálós fájásra, ami aztán elmúlik egy zuhanyzással, pihenéssel vagy szimplán az idővel. De hát okos én sem vagyok, csak magamból indulok ki. Nekem mondjuk ezek az összehúzódások már a 7 hónap elejétől vannak. Ekkor "edz" a méh a szülésre. Remélem az enyém már 2-3 hó alatt jól beedzette magát :lol:
Sajnos nekem ilyen jóslófájásszerű is már van kb egy hete, így mindig azt hiszem olyankor, na ebből szülés lesz, aztán mégsem. Vkinek több hétig van szülés előtt ilyen, vkinek meg egyáltalán nincs, csak egyszer, amiből aztán szülés lesz. (Barátnői tapasztalatok...)
Vendég
 


Babett, Te Diósdról hová fogsz menni szülni?
Mi Biatorbágyon lakunk és most kezdtem el gondolkodni a logisztikán :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Ágica:
hát a Szabolcsba, mivel ugye a MÁV nem készült el!
De miért itt nemcsak MÁV-Szabolcsosok vannak? Te hol fogsz szülni???
Nem lesz közel, de ezen nem aggódom, előtte még a páromnak haza is kell jönnie a NYugatitól :?
de állítólag van idő beérni, sőt azt javasolják, hogy maradjunk otthon amíg lehet. Meg többségnek éjjel indulnak meg a dolgok, szóval akkor meg csak fél óra az út.

Nekem akkor lesz gond ez a Diósd, ha majd a babát be kell vinni kontrollra, vagy UH-ra...nem tudom, és majd nekem is be kell mennem a 6 hetes kontrollra.
Tényleg itt a MÁV-Szabolcsban hogy van a babáknak az ultrahang? mikor kell viszavinni?
Vendég
 


Látod milyen hülye vagyok?? :):)
Én is a Szabolcsban :) naná :) Nem vagyok ma a toppon....

Én is abban bízom, hogy éjjel kell nekivágni az útnak, na meg abban, hogy nem lesz orbitális tél....2 méter hóban kicsit nehezebben menne a bejutás :)

Rékusnak a bent töltött 5 nap alatt csináltak koponya és hasi UH-t, és nekünk nem kellett kontrollra menni. hazamenetel után már csak a gyerekorvos és a védőnő jöttek, minden héten, 6 hetes koráig. A kórházba szerintem csak akkor kérik vissza, ha volt valami a bent töltött idő alatt vagy ilyesmi.
A későbbi kötelező UH-król, és kontrollvizsgálatokról meg majd a gyerekorvos tájékoztat, ő adja a beutalót is :)

Csak Neked kell majd menni a 6 hetes kontrollra, de ha a dokidnak van magánrendelése pl. akkor szeirntem oda is mehetsz majd.

Kép
Kép
agica123
 
 


ja, most látom csak, hogy Te már javában télen szülsz! és még a karácsonyi hisztéria is....


köszi a többi infót!
Vendég
 


Nyulcsi: Ha visszanézel egy kicsit, akkor láthatod, hogy linkeltem be három oldalt az EDA-ról, szerintem nézd meg őket és sokat meg fogsz tudni róla :wink: Amúgy a lányok jól írták le. Kicsit matatnak a derekadnál, egy icipici szúrásfélét érzel és aztán még egy kis matatás és kész. Én eltorzult fejjel vártam a fájdalmat, szegény szülésznő kétségbeesve kérdezte, hogy fáááj??!!! Én meg, nem, csak a matatást érzem :D :D A csövet a gerincem vonalán vezették fel a nyakamig, majd a jobb vállamon a hálóinghez ragtapaszozták. Ott a gerincemnél is ragtapaszozták, hogy ne mozogjon. Na hát ez sem fáj!! :wink: :D Aztán a hálóingemen rögzített végen nyomták bele a fájdalomcsillapítószert, ami szintén nem fáj :wink: :D Egy dologból érzed, mégpedig hogy hideg, és ott a hátadon pár mp-ig érzed ezt a hideget, ahogy lefolyik a csövön :D Szóval, ha jó az anesztes, akkor tényleg csak a matatást fogod érezni!!!!!

Én is úgy tudom, ahogy Babett írta, hogy a jósló fájás a menziszerű, amennyiben az pár percen belül, pihire vagy melegvizes zuhany hatására elmúlik. Ha nem múlik, akkor már igazi fájás. Nekem már a 24-25. héten voltak ilyen menziszerű fájásaim, a nagylányomnál is nagyon hamar éreztem, de lekopogom, nem lett koraszülött, és bízom benne, hogy most sem lesz ilyen probléma.

Babett, Ágica: Én is éjszaka akarok szülni :D
lamme
 
 


De minket ők hívtak vissza kontrollra, két hét múlva viszem Zsófit hat hetesre a Podmaniczky utcába, na meg magamat is a Szabolcsba :)
Vendég
 


Hello Lányok!
Ha nem bánnátok, jönnék ide, mert kicsit elegem van az olvasó üzemmódból, bár én még azon szerencsések közé tartozom, akik a Máv-ban tudtak szülni (Lilla Szabó György / Fazekas Zsuzsa párosnál május 26-án született). :D
A Mávos topikkal próbálkoztam, de nem valami élénk a forgalom. Szóval ha nem bánjátok csatlakozom.
:?: Átérzem a Szabolcsos kálvária miatt aggódók félelmeit, ugyanis mi 30. héten jöttünk el a fizetőssé vált Schöpf-Mérei kórházból, szóval tudom mit jelent a bizonytalanság... de aztán minden nagyon-nagyon jól alakult.
Egyébként meg Monorról simán beszáguldottunk időben, szóval a vidéki lányok se aggódjanak.
üdv, Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Sziasztok!
Lamme, igen, tudom, köszi a linkeket, ma esti proginak szánom, csak bevallom még nem jutottam odáig...
De az infokat mindenesetre köszönöm!
Szóval valami izé azért benne marad végig a gerincemben... ez újra elgondolkodtat, de az ellenkező irányba.. NA, este elolvasom, tényleg, köszi!!
Szóval akkor csak edz a méhem. Értem. De igazatok van, nem is fáj, csak olyan összehúzódásszerű.
Jólvan. Akkor megnyugodtam.
Én részemről a babás problematikákat és felvetéseket nagyon szívesen olvasom, mert annyit tudok belőle tanulni már előre!! KÖszi lányok! Jó babázást mindenkinek!
Puszi, szép estét!
Bea

Kép
nyulcsi
 
 


nyulcsi írta:Sziasztok!
Lamme, igen, tudom, köszi a linkeket, ma esti proginak szánom, csak bevallom még nem jutottam odáig...
De az infokat mindenesetre köszönöm!
Szóval valami izé azért benne marad végig a gerincemben... ez újra elgondolkodtat, de az ellenkező irányba.. NA, este elolvasom, tényleg, köszi!!
Szóval akkor csak edz a méhem. Értem. De igazatok van, nem is fáj, csak olyan összehúzódásszerű.
Jólvan. Akkor megnyugodtam.
Én részemről a babás problematikákat és felvetéseket nagyon szívesen olvasom, mert annyit tudok belőle tanulni már előre!! KÖszi lányok! Jó babázást mindenkinek!
Puszi, szép estét!
Bea


Bea: benn marad, de nem is érzed! Én azt sem éreztem, amikor kivették :)
Vendég
 


Ildi:
És bejött ez a páros? én is velük szülök!
(és nekem meg máj 26-án van a szülinapom, na jó ezt csak úgy mellékesen... :lol: )
A Zsuzsi segített az ott töltött napokban is vmit vagy csak a szülésben?

Lilla helyes a képen! :lol:

köszi
Vendég
 


Őszike: El is felejtettem megköszönni a nátha elleni teakeverék leírását. Köszi, el is mentettem :)

Mtücsi: Reméljük, hogy hamar túl lesz Gábor a hőemelkedésen. Drukkolok!!

Beneildi: Üdv. itt. Nagyon szép kislány Lilla :D :wink:

Nyulcsi: Igen, bent marad a tű, de hidd el, hogy nem is érzed!! Ahogy Panndi sem, én sem éreztem azt sem, amikor kivette a fickó a tűt belőlem. Jobban féltem attól, hogy a ragtapasz letépése milyen lesz :D :D De végül az sem fájt :D :D A felálláson, járkáláson kívül minden megengedett, szóval tudsz vele aludni, forgolódni, felülni. Én úgy csináltam, hogy kb. fél órával a várakozási idő előtt már felültem pár percre, aztán visszafeküdtem, aztán megint felültem néhány percre. Miután kivette a fickó a csövet szintén felültem, hogy minél előbb túl legyek a talpraálláson. Az ágyba kapaszkodva járkáltam, megkerültem az ágyat ide-oda :D Amikor éreztem egy kis erőt, akkor visszatoltam a babát a nővérkékhez és lezuhanyoztam. Ezután rámjött egy jó kis szédülés :? , lefeküdtem kb. fél órára, majd jobban lettem és ennyi volt az egész. Mentem a babáért és kész :D [/b]
lamme
 
 


Tényleg bent maradt a tű?????? Bakker nekem ez totál kimaradt :):)
Én frankón semmit nem éreztem, sem azt mikor megszúrtak, sem semmit :) Ja de, a hideget, mikor lefolyt a cucc, azt igen :)
Hát, én nemtom hol voltam a szülésemkor... :D

Beneildi: helló köztünk, drága ez a Kiscsaj :)
Jobbulást Mindenkinek, vigyázzatok magatokra, szép álmokat!

Lamme: még megy egy privi :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Ágica, Nyulcsi: Hülyeséget írtam!!!!!!!!!!!!!!! :oops: Nem marad bent a tű, azt kiveszik, csak a cső!!!!!!!!!!!!! :D
lamme
 
 


Kertikiri,
nem akarlak elkeseriteni, az én nagyobbik lányom is pont igy aludt. Nekünk is tanácsolták, hogy keltegessük este, meg ne hagyjuk napközben 3 óránál hosszabb időt aludni. Csak rosszabb lett tőle az éjszaka. Ez teljesen az idegrendszeri érettségen múlik, hogy melyik baba mennyit tud egszerre aludni, milyen hamar "jön rá", hogy mikor van nappal és mikor éjszaka... Én nagyjából békén hagynám, vagy csak nagyon óvatos módszerekhez folyamodnék, valamilyen apró esti rituáléhoz, amit lassan megszokna, és "tudná", hogy utána sötét van, nincsenek ingerek, stb.

Már nem emlékszem, ki irta tegnap, hogy szülés után tök hamar visszamentek az asszonyok a mezőre, és végezték a dolgukat. Ez igaz, de közben magukra kötötték a csecsemőjüket, aki egész nap az anya testmelegét érezte + akkor szivott egyet a ciciből, amikor éppen kedve tartotta, és nem meghatározott időpontokban. Aludni pedig az egész család egy kupacon aludt.
zs
zsuzsoo
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a LillaDicséreteket!
Babett: Nekem nagyon bejött ez a páros emberileg és szakmailag is. Jó kezekben leszel.
Csak röviden: Szabó dokit reggel fél hat körül hívták, hogy jöjjön. Egy fél óra alatt ott volt. Segített, ott volt, mindent elmagyarázott (én az a túl aggódos fajta vagyok, szóval jól jött), végig szépen nyugodtan, jó hangulatban zajlott a szülés. Utána is háromszor rámnézett a kórházban, érdeklődött mi van velem. Plusz ami egyáltalán nem lett volna feladata szerintem, hogy a szopis problémáink közepette való teljes elkeseredésemben (dőlt a tej, de Lilla nem szopott) teljesen megnyugtatott, hatott a lelkemre, pedig igazán padlón voltam. Szóval sokat köszönhetünk neki.
Fazekas Zsuzsáról is csak ugyanennyi jót tudok. Kedvessége és felkészültsége szerintem sokat számított, hogy ilyen gyorsan és magabiztosan szültem.
Ő is mindent elmagyarázott, megmutatott. Nagyon figyelembe vette, amit előtte kértem, végig segített annak véghezvitelében.
A gátvédelemért is mindent megtett. Persze, mivel már a 37. héten 10-es BPD-k volt, így vágás lett a vége, de én erre is készültem. :D
Utána is meglátogatott minden nap, pedig pünkösd hétvége volt. Plusz telefonon szülés előtt is segített, ill. szülés előtt este bejött nekünk egy biztonsági CTG-t csinálni.
Ahhoz képest, hogy rövidet akartam, jó hosszú lett. :D
Szóval jó választás ez a páros, mi Kistesót is náluk szeretnénk.
Ildi

KépKép

KépKép
beneildi
 
 


Ildi:
eddig is jókat hallottam róluk, örülök, hogy Te is hasonlókkal kecsegtetsz! :lol:
köszi az infókat!!!
A BPD az a fejátmérő? mert az már nekünk is majdnem 10 cm...
vagy most hülyeséget kérdezek?
Vendég
 


Ildi:
privi ment
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: