Új privát üzeneted érkezett!

Héjjj Bogyóó ne légy elkenődve, nem mondták még,

hogy akkor vagy szép ha mosolyogsz??

Mosolgj a világra és ő visszamosolyog rád.

Így van te már csak terhes bigyót fogsz venni.

én sem nagyon olvasok már semminek sem uána,

bár egész hétvégén a haemtómás fórumokt keresgettem,

hát mit mondjak nagyon élveztem:)

Jókat olvastam, csak azért :D

Bár most azt szeretném tudni, hogy hány hetes vagyok.

Mert most szerdán leszek 7hetes és nincs szívhang pulzálás:(

Na mindegy az é iciri-piciri Nyuszókám még naon picccciiii.
Vendég
 


Mindjárt jövök csajok, csak a bejárónéni itt ólákodik és qvára zavarrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Vendég
 


Fülikém.még nem kell hogy legyen szivhangja,túl korai.

még jövök most csucsura koncentráljunk,megyek megnézem a kicsikémet,aztán fel kéne ébresztegetnem mert megyünk a Beniért.na lessz sirás az tuti....nem szereti ha felébresztik.

pussz bogyó
bogyó77
 
 

 
 

Lehet nekem is felkellene vennem valakit mert naon szalad a ház :lol:

Nekem anyós após tök jó fej, szeretem őket nagyon :lol:

Ide vagyok rendelve hozzájuk itt pihizek, hogy legyen rám felügyelet :D

De remélem holnap már haza mehetek pihizni :P

Nekem szerencsém van nagyon :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fülű nem értem ezt én sem de már nem érdekel nagyon, de még 1szer, tehát

csütörtök(o9.13) két csíkos voltam!!!! együtt voltunk
péntek----------------------------------------------------
szombat, hmm akkor már vasárnap volt együtt voltunk
és legközelebb

o9.19én óó az asszem szerda volt ekkor voltunk megint 1ütt.

Na szerintetek, mikro fogant???Nekem a matek nem az erősségem :wink:

/lehet korábban nem jól írtam a napokat, sorry/
Vendég
 


Oké Bogyó, majd ha kérdezed akkor írok jóó.

Koncentráljunk Csucsura a többi levan szarva
Vendég
 


Csajok még bekuksiztam. Most indulok dokihoz fél 5re mehetek hivtam. Azt mondta már ne csináljak tesztet ez ugyis kiderül majd az ultrahanggal. Szóval most parázok. Mert találkoztam egy csajjal aki rákérdezett terhes vagy? Mondom miért azt mondja a pocakod nagyobb. VAlóban felvagyok fújjodva olyan mint aki 3-4hónapos terhes már. Szóval mondom nem tudom. Ő mesélte ne igy legyen de neki is ez volt és cisztája volt. Na jól betette a bogarat a fülembe. Na meg az ideget a gyomromba. Mindegy most majd kiderül.
Amint kész vagyok jövök ha jó a hir ha rossz.

Kép
csucsu05
 
 


biztos jó hírrel jösz!!!!!!!!!!! :lol:
Vendég
 


Csucsu; én is várlak a jó hírekkel :P már nagyon szeretnék gratuzni :lol:
Vendég
 


Na itt vagyok csajok!

Semmit nem tudunk. van valami kis pötty amit uH-val látott de ő azt mondta korai lenne azt mondani, hogy az babó. az, hogy késik jó jel de azt is mondta lehet, hogy ez a kezdemény felszivódik mert most a szervezetem levan gyengülve a nátha miatt. Persze ezt csak azért mondta, hogy ne éljem bele magam.
Azt mondta várjunk ha nem jön meg akkor jövő héten hivjam fel és hétfőn megint hüvlyi uh-al megnéz. Egy biztos van ott valami amit nem mer kijelenteni egyértelműen. Szóval ez van.

Kép
csucsu05
 
 


Ja és ami a legfontosabb biztos , hogy nem ciszta. Mert azt viszont látta volna. Mert úgye én mint para csucsu megkérdeztem de mosolygot és mondta semmi ilyen nincs. Meg, hogy szép minden odabent. Szóval a kis pötty-ből bármi lehet .

Kép
csucsu05
 
 


Csucsu
de örülök. :lol: :lol: ez nagyon bíztató! :lol:
(másik topikban szoktam írni, de láttam, hogy ide írtál ezért itt reagálok.)

Kép

Kép
syrynx
 
 


rohantam haza mint a szél!!!!!!ugye mondtam én hogy baba.nem kell valami vitamint enni,vagy valami ilyesmit?????csak pihenjél én örülök ennek a hirnek.nem mondta hogy fel van puhulva a méhszáj vagy valami.nekem az elsőnél még pöttyöt sem látot csak azt mondta hogy fel van puhulva és hogy ez arra utal de nem tudja nem e méhenkivüli stb......

de jóóóóóóó :lol: :lol: :lol: :lol: .a szemem valami virusuos gyulladás hmmm.kaptam cseppet remélem ez segit!!!!

puccanto még jövök
bogyó77
 
 


Na Csucsu, tessék magad kikurálni ebből a náhából, biztos azon vagy, de most meg pláne :lol:

Egyél sok gyümölcsöt, vitamint :P igyál sokturmixot :P

Pihenj nagyon nagyon nagyon sokat :!: :!: :!: :!: :!:

Nagyon örülök a kis pöttynek :wink:

Azt nem mondta, hogy megvan vastagodva a .ny.hártyád :?:

Hehehe Csucsu ezt én is kérdeztem az u.h.s nénitől /cysta/

de annak nyoma sincs :!:

Tök jóóó!!! Szép napunk volt ma is.

Bár holnap én még megyek nőgyogyihoz.

É a párodnak mondtad már?-mit szólt pötyihez :?:

cuppcupp
Vendég
 


Sziasztok Csajok!!!

Komolyan mondon, egy krimin nem izgulok ennyit, mint most, amikor titeket olvastalak!!!!!!! :lol:
Annyira örülök Nektek kismamik!!!!!!! Csucsu, Te most erősen kúráld magad, hogy a Te picurid is győzzön :D :D :D

Amúgy nálam semmi izgi, csak reménykedem....

Meg nagyon érzékenyek mellbimbóim! Szerintetek az lehet még a pé miatt, ha kedd-szerda körül volt?

Kép

KRISZTA
kriszta00
 
 


Igen pihenek. De most ez a köhögés erősődik. Mondtam a páromnak ő is ott volt kint sétált a kislánnyal. Előre még nem örülünk mert ugye semmi biztatót nem mondott a doki. Persze rosszat sem mondott.:) Most várunk.

Kép
csucsu05
 
 


de bizakodhatunk :lol:

és azért ez jóóóó

van remény, hogy megint kismamóca légy :P :P :P :P :P :P
Vendég
 


Persze Csucsuka ne éld bele magad, de azért mi beleélhetjük magunkat :D :D :D :D :D :D

Lehet azért vagyok most egy kicsit rosszkedvű, mert az egyik kollégámnak elvetélt a felesége. Ma jött előszőr dolgozni azóta és beszélgettem vele, és annyira rossz érzés volt még a hideg is kirázott! 4,5 hónapos terhes volt és nem tudják miért! Szóval az orvos tudomány ennyi??????? Nem tudják miért!!!!! Mert, hogy nekem azt mondták oké, mert még nagyon pici volt, de nekik!!!!!!!!!
Teljesen paffon vagyok ettől!!!!

Bocsi, hogy ilyet írtam, de muszály volt megosztanom veletek! :(

Kép

KRISZTA
kriszta00
 
 


Jaj Kriszta tudod,ide bármit írhatsz. :)

megosztjuk 1mással a rosszat és persze a jót :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Hát igen az orvostudomány..........................

Őssejtről v.ki tud valamit :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Vendég
 


Kriszta sajnos nem tudom,nekem a pé-s tünetek csak pár napig tartanak...nekem semmi tünetem sincsen,szűk egy hetem van még de ilyenkor még nem is lehet.most ágyazódik a kis bogyócska,majd csak aztán jönnek a tünetek.remélem semmi nem jön.

csucsu pihenjél a kis csucsuval :lol: :lol: :lol: .szerintem minden rendben lesz.a babanetes barátnőid kedvéért nem vennél egy tesztet holnap?????bizti zebrás lesz.hhhiiii de jo tesztelj lécccciiiiii!

csajok holnap fülike megy dokihoza,mikor is??????olyan jo mindig izgulni valakiért.

többiek??????
bogyó77
 
 


Köszi Fülke!!!!!!!!!! :D :D :D

Az őssejttel kapcsolatban mire gondolsz?

Kép

KRISZTA
kriszta00
 
 


Kriszta: Néha vannak megfejthetetlen dolgok. Sajnos nem lehet könnyű annak a családnak hisz 4,5hónapot várakoztak már. Biztos maguk alatt vannak ami érthető nehéz egy ilyen dolgot feldolgozni.
Az élethez annyi szerencse kell hogy el se lehet mondani.

Kép
csucsu05
 
 


Bogyó: Én se gondolom, hogy terhes tünet lenne. Mondjuk, ha jól emlékszem múlt hónapban is ilyen sokáig volt cicifájásom!!! :?
Úgy látszik ezt is embere válogatja :D
Nem tudom, de valahogy most olyan totál ürességet érzek :cry:

Csak az itteni jóhírek dobtak fel ma!!! De azok nagyon :D

Kép

KRISZTA
kriszta00
 
 


Ez szörnyű!!!!ehez nem lehet mit hozzátenni.

.............................................................................nem is jutok szóhoz.

vissza az örömködéshez.remélem mi is kapcsolodunk a mamikhoz. :lol: :lol: :lol: :lol: .csucsu mikor kell visszamenni a dokihoz????


bogyó
bogyó77
 
 


Csucsu: Az az egy könnyítés van nekik, hogy van egy 13 hónapos kisfiuk!!! Az azért nagy vígaszt tud adni, szerintem! De így is nehéz... És mondta a kollégám, hogy ő azt nem érti (én sem), hogy előtte pár nappal még úgy mocorgott, hogy ő is érezte az anya pocakjára téve a kezét! :( Hogy lehet ez? Szerintetek?

Kép

KRISZTA
kriszta00
 
 


Bogyó: már jó lenne, ha csatlakoznánk, de én most úgy érzem nem fogok! :( Akkor majd november...

Kép

KRISZTA
kriszta00
 
 


Kriszta én is ürességet érzek!pontosabban nem is várom a hétvégét és ha megjön az sem érdekel.ez nem baj?????

gondoltam hogy nem mama tünetekre gondolsz,de nekem is volt már hogy tovább fájt,csak az ritka.

olyan jo hogy itt vagytok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bogyó
bogyó77
 
 


Hát Kriszta a témához, No Comment :!:

Őssejt, minden doki leveszi? Mennyi lehet stb stb.

Semmit nem tudok róla :(

Csucsu pihi!!!! Sok gyümi!!! No antibiotikum.
Vendég
 


nem tudom de már irtam hogy én nem is fogok netezni ha kismami leszek nem fogom saját magam stresszelni.csak veletek fogok beszélgetni.

miért érzed hogy nem sikerült??????mondjuk ez nálam változó,néha igen néha nem.de ha nem akkor november,mi amugy is azt terveztük mert akkor augusztusba születne.még jo hogy nem akkor kezdtünk próbálkozni.
bogyó77
 
 


Fülike!én ugy tudom hogy nem minden korház válalja és őrült összeg olyan közel miliós nagyságrendű.de ezt nem mondom tutira.

b
bogyó77
 
 


Bogyó: nem tudom miért érzem így! Kicsit fáradt vagyok, lehet az is!

Fülke: Te a köldökzsinóros őssejtlevételre gondolsz? Azt szerintem bárhol megcsinálják, azt hallottam nagyon húzós az ára! Fülke neked mikor kezdett el fájdogálni a pocid és milyen fájás volt?

Kép

KRISZTA
kriszta00
 
 


Kriszta higgyél magadban,meg a picikében :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

tényleg Fülike hogy fájt a hasad????nekem ilyenek nem voltak,mikor a Mátét vártuk és barnás izé volt akkor sem fájt eggyáltalán.azért irtam már egyszer azt hogy annak örülnék ha nem érezné semmit.


bogyó
bogyó77
 
 


Na, tök jó összeget olvastam, hmm én 300eFt körül HALLOTTAM.

Így van Kriszta a köldökzsinorra gondoltam.

Holnap lehet meg is kérdezem a dokimat, mert azért nem mindegy hogy mennyi,

de az sem mindegy hogy hol tárolják mennyit kell éves szinten fizetni.

Őssejtre, "eladom a kocsimat meg a lovamat" 8) 8) 8) 8) 8) 8)


-----------

Elég korán elkezdett nekem fájdogálni a pocim, asszem mielőtt megakart jönni 1 hétel korábban elkezdődött :lol:
Aztán nem jött meg :) de még mindig fájdogál a pocim. Az érzést leírni, hát hmmmmmmm nézzük csak, a bal oldalam nyilalgat, beszúr, elég ritkán a jobb. Váladékom az volt a mensi várakozásnál és most is van.
Ma a nénike kérdezte, hogy akkor mondjam el a panaszokat, ezeket mondtam el. Nyilalás, a beágyazódás, váladék terhesség.
most is fájt a pocim, de már apróNyuszi el is hessegette őket.
Na most te írd le mit érzel, milyen furcsa jeleid vannak. :?: :?: :?: Ja jut eszembe és a cicim hát az elején hmmm mintha megpakolták volna nem is tudom mivel :lol: :lol: :lol:

Mikor látszik a Nyuszi a Gólyazsákban????

Fülűű??? Muffin? Aerokin, Jenny?? Trixy?? Csubi?? Ugye nem hagytam le ....
Vendég
 


Én nagyon fáradt vagyok, megyek fürcsizni és utánna bebújok az ágyba!!! Holnap sok hasonló jó hírt szeretnék olvasni és remélem az én kedvem is jobb lesz!

Millió puszi mindenkinek!!!!!!!!! :D

Kép

KRISZTA
kriszta00
 
 


Jaa igen, Kriszta, és úgy éreztem magam, mintha Fülűvel egész este kergetőztünk volna olyan fáradt voltam. Húúúúhaaaa
valahogy nekem is így kezdődött :lol: :lol: :lol:

Kriszta-kismammi van kilátásban :wink: :wink: :wink: :lol:
Vendég
 


igen Kriszta:) fél9 fele aludni fogsz hihihihihihihihihihihhihihi

tök jóó tök jóó

Gólyazápor van októberben :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Vége van esti mesének akkor holnap..............

Megyek Nyuszizni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fülűű vártalak, na majd írok neked mailt, már elég régen írtam :( :(

cuppppcuppppp
Vendég
 


Sziasztok! Egy kicsit szomorúan vettem észre hogy aki ritkábban jár be már nem is hiányoljátok? :) Eléggé szét volt a lakás ez a fűtés dolog eléggé leterhel.
Ráadásul ez a nátha teljesen kiakaszt mert én is benne vagyok úgyhogy Csucsu együttérzek.A héten 21 ig kell megjönnie kívácsi vagyok . Viszont a reggeli rosszulléteim megvannak és igen látványosanfel van fújva a hasam de várok még a héten majd beszámolok puszi nektek csajok...
angelo2
 
 


Itt vagyooookkk!!!

Hm...lh teszten megint halvány csík. Eldobom az agyam. Szegény apácskám beteg, de hátha, még rábeszélem. :)

Csucsu! Menjél be egy gyógyszertárba, és kérjél homeopátiás bogyót megfázásra!!!! Ezt simán lehet enni, én is ettem, és hatott is!!! Olyan hülye neve van hogy nem tudom leírni, meg el is felejtettem. :)


Jajj csaszikákók ez tényleg izgisebb mint egy krimi! Szépen lassan mindenkibe belebújik a kismanó. :)

Lépek, lejtek egy pár izgató mozdulatsort! :)

Puszi nektek!!!
Nyusz
Fűlűűűűűű
nyuszifülû
 
 


Angelo szivem itt vagyok!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Akkor vegyél te is homeopacikás szert!!!! Kárt nem tesz, csak hat! :)
21-ig? Hm....az még hat nap. Uhh de izgi van itt is!!! Szorítok!!! :) akkor 3-4 nap mulva angelo lh-val már nézhetsz babót :)

uhh csajok, ezt az izgit csak az érzi aki benne van. :):):):):):)

Adjuk egymásnak a pozitív energiákat! :)

Pusszanat
Nyusszanat
Fűlűűűűűűűűűűűűűűűűűű
nyuszifülû
 
 


Én a mézet iszom ezerrel a torkom nem fáj csak meg vagyok hűlve meg köhögök azt hiszem csak a kezdek ki menni belőle lassan remélem...
Kíváncsi vagyok rá megjön e mert ha a múlt hó-ban az a két és fél napos mens már azért volt,mert baba van akkor már 7 hetes lehetek...
Az a furi hogy nem hajlik a hasam kemény és nem tudok lehajolni előre mert fewzül de a természet néha alkot furi dolgokat majd kiderül :D
angelo2
 
 


Angelo én komolyan nem értem hogy birtad ki én biztos elmentem volna dokihoz.de reméljük tényleg baba van :lol: :lol: :lol: .

csajok én is megyek az ágyikomba,remélem a kicsikém már nem lesz éjszaka lázas.

holnap jövök Fülike rajtad a szemem!!!!!!!!

pussz mindenkinek bogyó
bogyó77
 
 


Megpróbálom nem görcsösen akarni Bogyó, meg annyi gond van az eltereli a figyelmem. :( Továbbá Ágika minden figyelmem leköti. Na jó megyek alukába holnap remélem betudok nézni Puszi mindenkinek hátha holnap a többiekkel is tudok beszélni..
angelo2
 
 


Na mi van csajok?? Ilyen későn már egy petesejt sincs fennt?????
Nahát!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nyilván értek!


Pusszancs
nyuszifülû
 
 


Szép jó reggelt anycikák! :)

ezt skubizzátok:
http://www.ciklus.hu/images/diagramok/4 ... 92800_.png
Elméletieg amikor a hő lemegy, és utána meg fel akkor van pé. Azt nem tudják pontosan akkor-e amikor lezúg, vagy amikor felmegy, de ott van valahol:
Csuriba a kezetek hogy holnap 36,6 -al jöjjek legalább és ott is maradjon. :)
Utsó tesztem ellövöm este. Azon is halvány második csík tényleg megszámolom a hajam egyesével. :)

Puszika!!

Várom a híreket!!!

Pusszancs
Nyusszancs
fűlűűűűűűűűű
nyuszifülû
 
 


Sziasztok Csajok!

hát igen, jól eltűntem, ezért elnézéseteket kérem de betegácsiban voltam.
tudjátok az alhasi fájdalmakkal, ezerféle vizsgálatot csináltak, próbálták kizárni h méhenkívüli baba, petefészek gyuszi, méhgyuszi, sérv..........stb.
Végül tegnap mikor visszamentem a házidokimhoz, ő mondta egyszerűen a múltkori náthás vírus ráment a bélrendszeremre. :cry: Ezért hogy ezt megtudjam 4200ft- ot fizettem ki!!! Tudjátok 300ft ide, 300ft oda, ez gyűlt szépen lassan és végül a háziorvos derítette ki. :lol:
voltam nődokinál, sebészeten, laborban, sehol nem találtak semmit.
viszont előző hónapban én is babás lettem, de sajna elment mivel a nátha legyengítette a szervezetemet, nem tudott jól tapadni. De majd most!!!!!! :D :D :D :D :D

Muffin: igen nekünk együtt volt/van ciklusunk!!!!! Nekem a minimikroszkóp múlthét hétfő óta (okt. 8) páfrányos folyton!!!!
még tegnap is az volt. Neked nem tudom miért pöttyös, nem lehet h ettél előtte? Azt tudd, hogy mielőtt csinálod 1 órával se nem ihatsz se nem ehetsz! Akkor pontosan mutatja ki, JA!!! és nem éhgyomorra csináld mert úgy még semmilyen sókoncentrációd nincs. Én nem cervyx nyákkal hanem a saját nyálammal csinálom.

Nyuszifülke: Gratula a kis tüneményhez!! Köszönöm h ilyen sokszor eszedbe jutottam!!! Nagyon jól esik!
És nektek is köszönöm lányok, h gondoltatok rám!!!!

Majd ma még figyellek titeket!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Muffin, köszi a kérdésre a választ! A rákszűrésben biztos voltam, az amúgy is esedékes lenne. Hüvelyi uh-on voltam már tavaly, remélem, ennek a dokinak is van ilyen szerkentyűje.
Bogyó, nekem is be van gyulladva a szemem, de nekem a hülye kontaktlencse miatt:( Ez már 2 hónapos és cserélni kéne, de még nem hozták meg az újakat. Szemcsivel meg nem látok rendesen.:)
Kriszta, nekem is s napokban volt pé, és nagyon érzékenyek nekem is a mellbimbók. Tegnap fürdéskor azt hittem, lekaparom a falat, annyira szar volt! Már én is gondolkodtam, mi a fene van velem?
Csucsu, gratulálok a kis pöttyhöz, és nagyon bizom benne, hogy ott az a kistesó!!!
Nyuszifüllke, ezt neked kerestem:


A megtermékenyült pete további sorsa

A megtermékenyítés után hat nappal mind a pete mind a nyálkahártya felkészült a beágyazódási folyamatra, amely a 12. napon fejeződik be. Ennek során a csírahólyag külső felszínét borító és ott szaporodó trofoblasztsejtek lelökik a petesejt hártyáját, és közvetlen érintkezésbe lépnek a méh nyálkahártyájával, amelyet szövetoldó tulajdonságuk következtében képesek feloldani. Az ekkora már 0,2-0,4 mm átmérőjű pete besüpped a deciduába.

Amint a pete elfoglalta védett és tápláló környezetét, az embrioblasztsejtek rohamosan fejlődésnek indulnak és a 14. nap végére henger alakú testté formálódnak, fejés farokrész alakul ki, amelyet középen a nyél köt össze a lepénykezdeménnyel. Ez a nyél lesz a későbbi köldökzsinór. Még nincs emberi embrió formája, pl. a tengeri sün megtermékenyített és fejlődésnek indult petesejtje ebben a fejlődése szakaszban még nem különböztethető meg az emberétől.

A harmadik hét végére az embrió már 2-3 mm hosszú, ebben az időszakban kezd kialakulni az idegrendszer. A henger alakú test hátoldalán velőcső képződik, amelynek feji része hólyaggá alakul. Ebből fejlődik ki később az agy, a cső többi részéből pedig a gerincvelő.

A negyedik hét végére a test alakot ölt, de még nincs baba formája, az embrió hossza 67 mm (ultrahanggal már diagnosztizálható). Megjelennek a végtagnyúlványok, a szem és a fül kezdeményei, kialakulnak az agy, idegrendszer, gerinc és az arc kezdeményi. Már van kezdetleges érrendszer, és a keringést együregű szív tartja fenn. A záródó velőcső két oldalán felfedezhetők a későbbi csigolyák kezdeményei (somita), valamint a bordatelepek.

A negyedik héttől az embrió naponta átlagosan 1 mmt nő. A fejlődés felgyorsult üteme azonban jelentős egyéni ingadozást mutat, senki ne essen kétségbe, ha az elvégzett vizsgálatok során terhességének nagysága eltér az átlagértékektől.

6. hét: az embrió a magzatvízzel kitöltött magzatburokban lebeg. Hossza 1,5 cm, jól felismerhető a gerincvelő kezdeménye, a gerinchúr. Az öthetes embrió hossza kb. 10-12 mm, már jól elkülöníthető a fej és a törzs, megfigyelhető, hogy a fej aránytalanul nagyobb. Hathetes korban például a fej és a nyak együttes hossza a testhossz felét teszi ki, míg az újszülötteknél a fej már csak negyede a test hosszának. Nincs még koponyacsont, az agyhólyagok áttűnnek a finom bőrön. Az ötödik héten a végtagrügyekből fejlődésnek indulnak a lábak és karok, a hét végére már kivehető az öt kézujj. A felső végtagok általában gyorsabban növekednek, mint az alsók.

A 6-7 hetes embrió hossza már 15 mm körüli, ebben az időben alakul ki a gerincvelőt védő csigolyasor és a csontváz. A csigolyák oldalnyúlványaiból indulnak fejlődésnek a bordák, melyek előrefelé növekedve és egyesülve a mellcsonttal alkotják a mellkast. A törzsben jól látható a szív, a máj és az azokat elválasztó rekesz.

A nyolcadik hét végére az embrió hossza már 30-40 mm, minden szerve kialakult, és folytatja fejlődését. Az izomzat spontán mozgást végez, amely ultrahangvizsgálattal (UH) már kimutatható, de az anya számára még nem érezhető. Elkezdődik a májban a saját vérképzés. A gonádtelepek (amelyből később a külső nemi szervek alakulnak ki) már felismerhetők, de a magzat neme még nem állapítható meg.

Azt hiszem, most eddig elég a fejlődés. Bocsi mindenkitől, hogy sok helyet foglaltam el!!!!!!!!

Kép
jenny29
Mór
 
 


jo reggelt,mindenkinek!!!!!

hát Jenny gratulálok ehez mindenkinek jol jön.a peteérésről is olvasgatnánk szerintem egy páran ha gondolod :lol: :lol: :lol: .
pl:amikor fáj a pocakunk akkor van e pé vagy amikor elmulik utána.
Fülűnek mindig van hő gondja hogy mikor mennyinek kell lenni...

hellóóóóóóó Trixy örülök hogy itt vagy már a frász hoztad ránk!!!!oké akkor ez a honap nyerő lesz
:lol: :lol: .egy páran izgulunk a ho végén.te mikor is??Kriszta 24-én Fülűt sem tudom pontosan.

ja talán javul a szemem meg a kicsikém sem lett már lázas éjszaka most aranyosan játszik :lol: :lol:

Fülikém mikor mész a dokihoz egész nap te jársz az eszembe lehet ez már kórós.......hehe.

bogyó
bogyó77
 
 


csucsu hogy vagy?????????????remélem nálatok is van javulás :lol: :lol: :lol: :lol: .

puszi bogyó
bogyó77
 
 


bogyó77: én jövőhéten izgulok 24-25-én kéne nem megjönnie.

azt hiszem muffin-nak is ilyentájt?

jenny29: örülök h itt vagy, velem még nem taliztál, mert mikor te jöttél én épp beteg voltam, de üdv köztünk, reméljük október a tied is és a mienk is!!!! :P
Vendég
 


Trixy: Végre itt vagy és adtál életjelet magadról.

Jenny: Köszi ezt a táblázatot. Talán akkor ezért nem látta még a dokim a babót illetve csak azért látott kis pöttyöt mert korán mentem. Ja viszont azt mondta a doki akkor érdemes babára gondolni ha 10napja legalább késik. Mert a szervezet csodákra képes. Mondtam neki, hogy hányngerem volt meg ilyenek és mondta elhiszi, hogy volt de ezt majdnem minden anyuka jelölt tudja produkálni. A legbiztosabb ha 10-12napig nem jön meg. Na akkor lehet a babára gondolni. Hát majd meglátjuk.

Bogyó: ma talán egy kicsit jobb bár még minidg csúnyán köhögök de hajnalban már tudtam aludni és 8-ig aludtunk a lánykámmal. Biztos érezte, hogy jó lenne ha hagyna aludni mert 6kor szoktunk kellni és most ő is pihizett velem. Ma már kell főznőm is össze kell szedni magam mert tegnap is hideget ettünk. Nekünk nem baj de a lányomnak azért kéne főtt kaja. Persze az anyósék péntek óta át se jöttek mi lehet velünk szabina jobban van e. De hát messze laknak 6-8lépésre. Megértem, hogy fárasztó átjönni. Igaz akkor se hinnék el, hogy beteg vagyok ha fetrengenék mert én beteg sem lehetek. Na mindegy nem is panaszkodok. De a párom olyan édi volt tegnap azt mondta jó lenne ha a baba ott maradna mert akkor megse mondjuk az anyóséknak majd ha látványos észre veszik vagy nem. Ha nem veszik akkor igy jártak.

Kép
csucsu05
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?