Új privát üzeneted érkezett!

icsilya írta:avatar... OK, OK... on the way.


Jó lett :)

Zsuska :)
Balázs is sokszor túlette magát. Ha fáj a hasa azt is érezheti úgy hogy éhes. Én tartottam magam ahhoz, hogy 1,5-2 óránál gyakrabban nem (nagyon ritkán) adok neki. A két óra volt kitűzve, de ha nagyon balhézott, akkor másfél óra múlva adtam.
Próbáld meg esetleg a cumit is, hátha az megnyugtatja. Ha nem fogadja el egyből érdemes néha bepróbálkozni. És Balázs ilyenkor nagyon szerette szopni a kisujjunkat is. Fárasztó, de csendben van tőle ;)
Na meg az alkaronfektetés és a különböző kegyszerek kipróbálása, nekünk az infacol jó volt. A kiságyat egyik végét is meg lehet emelni, ha sokat bukik.
Egyébként az anyatejes bukás még istenes, most hogy répát bukik, meg barackot, almát elég gáz. Erősen gondolkodom, hogy céklát adjak-e neki ;)

wish
 
 


Orsi!

Már felvettem a kapcsolatot egy szoptatás tanácsadóval és ő is azt állítja hogy nem tudja :lol:

Imádom hogy mindenki mást mond! :wink:

Zsu&Borka
KépKép
bzsuska
 
 


icsilya,
na látod, tucc te!! :D :D :D Naon jó lett!!! Érdemes volt kihajtani belőled.
Szívesen veszem a szemészt, köszi. Még csak addig jutottunk ugyanis, hogy az ismerősünk imerősének az ismerőse...

KépKép
pompomlány
 
 

 
 

Kicsit nem figyelek, elmegyek a piacra, oszt ennyit írtok mire jövök... :lol: :lol: :lol:

Zsuska! Igen, az anyatejes bukás még elmegy, de a gyümölcs+zöldségfoltok!!! :twisted: Hasfájásra nekünk is Infacol volt, és egyszercsak elmúlt. De addig igazán semmitől sem volt jobb. Az ilyen erőteljes bukás fiúknál gyakoribb, bízhatsz benne hogy mivel lány, hátha előbb rendeződik... :roll:

Wish, Pompi! Én Vanish szappannal dörzsölöm be a ruhát, aztán esetleg ázik, ha nagyon gáz, abba még teszek port. Aztán mosás. De sok cuccunk már elég gáz, ha időben nem áztattam be. Viszont a farmerból a héten tök simán kijött a beszáradt céklafolt! Úgyhogy bátran! :lol:

Orsi! Szuper az avatar!

dkata
 
 


Orsi! :)
Tényleg jó lett az avatar!!! :lol:

Lányok! :)
Ha már a "milyen vizsgálatok?" témánál járunk....nekünk van egy kis elmaradásunk, de nem a hibánkból :twisted: .
Szóval KláriBaba kórházi zárójelentésén rajta van, hogy a kórházban még megcsináltak valami hallásvizsgálatot, de 2 hetes (!) korában kell másfajta hallásvizsgálatra menni (ott a telefonszám, ahol be kell jelentkezni.. ) Mikor hazaértünk a kórházból rögtön felhívtam őket, amikoris közölték, hogy ROSSZ A GÉP, hívjam őket kb. 2 hét múlva. 2 hét múlva azt válaszolták, hogy MÉG MINDIG ROSSZ A GÉP, de őket már ne is hívjam :shock: , majd ők szólnak a védőnőknek, akik meg majd értesítik az anyukákat, ha jó a gép (ez kb. szeptemberre várható szerintük). Mivel a védőnőnket kb. augusztus második fele óta nem láttam, vettem magamnak a bátorságot, és felhívtam a kórházat, hogy mi a helyzet. Erre a válasz: MEGHOZTÁK A GÉPET, DE NEM TUDTÁK MEGJAVÍTANI!!! :twisted: Megkérdezte a nő, hogy van-e valami baj a gyerek hallásával, mire én válaszoltam, hogy nem ezért kellett volna a vizsgálat :?: .... szóval most ott tartunk, hogy a gyerek 3,5 hónapos, és a 2 hetes vizsgálat sehol... szerintetek mennyire kell ezt komolyan venni? Próbáljam elintézni más kórházban???

Kép Kép
kismokus
 
 


PéZsé :)
mi nem voltunk hallásvizsgálaton, nem is kell mennünk.
A hallását durván Te is tudod ellenőrizni, ha hangora összerezzen, ajtócsapásra összerezzen, akkor nagy gond nem lehet

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :)

A párommal azt már megállapítottuk, hogy nem teljesen süket! :lol: :lol: :lol:
Csak gondolom ezen a vizsgálaton különböző frekvenciákat próbáltak volna... Egyébként ezt itt minden babának meg szokták csinálni (amíg jó volt a gép).

Kép Kép
kismokus
 
 


Kismókus :)
bocs... :( a rossz név miatt.

szerintem ha így tesztelve hall, akkor nagy gond nem lehet.
Később meg elviheted majd hallásvizsgálatra, ha akarod, de elkésve semmivel sem leszel.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kpzeljétek kibújt első Balázs foga:) A várakozásokkal ellentétben alul és nem fölül.
Tudom, hogy általban alul jön ki elsőnek, de neki már hetek óta felül piros és duzzadt az ínye, úgyhogy jól meglepődtem, amikor a mai ellenőrzésénél alul találtam egy fogacskát :D

wish
 
 


wish írta:Kpzeljétek kibújt első Balázs foga:)

Szóval Balázs első foga :D

wish
 
 


Lányok!
Lenne egy kérdésem!
Ma adtam elöször Ágoslyonak öszi pépet!
Fintorgás,öklendezés,köpködés követte és ugy kirázta a hideg hogy csuda!
Szerintetek ezzel probálkozzam tovább?
Vagy várjak egy pár napot és probáljam meg az almát?
Ez volt az elsö gyümölcs!
2 kanál!
Ugyan is felhivtam az orvost és mondtam,hogy akkor ma almalevezünk!
Erre azt mondta,hogy ne levezzek mert nagy ez a gyerek tessék neki pempöt adni! :?
Nesze neked pempö! :evil:
Szerintetek mit csináljak?
Vagy tegyek valamit a barackba?

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Uj neve van a gyerekemnek! :lol: :lol:

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Wish!
Gratula a kis fogacskához!!!! :D

Orsi!
Szuper az avatarod!!!! :D

KépKépKépKép
aniko24
 
 



Kép Kép
kismokus
 
 


aniko24 írta:Fintorgás,öklendezés,köpködés követte és ugy kirázta a hideg hogy csuda!


Erre azt mondta,hogy ne levezzek mert nagy ez a gyerek tessék neki pempöt adni! :?

én sosem adtam levet, azonnal pép ment.
a baracktémát meg jegeld szerintem egy ideig, pár nap, pár hét múlva próbálkozz megint.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!
Akkor egy-két nap mulva probálkozzam almával?
Ez sem lé volt,püré volt.

KépKépKépKép
aniko24
 
 


aniko24 írta:Fintorgás,öklendezés,köpködés követte és ugy kirázta a hideg hogy csuda!
Szerintetek ezzel probálkozzam tovább?
Vagy várjak egy pár napot és probáljam meg az almát?

Vagy tegyek valamit a barackba?


Nálam a gyümi mindig bement, válogatás nélkül, ez a hidegrázás a céklánál volt, vagyis akkor, mikor túl sűrű lett a főzelék! Én se leveztem, kb ekkora volt mikor elkezdtük a barackot. Szerintem hagyd most a barackot egy ideig, adj almát, hátha azt szereti. És a barackot megpróbálhatod Sinlaccal (akármilyen gyümölcsöt adhatsz így). Nekem ma így ette a körtét, tetszett neki. Hátha...

dkata
 
 


Anikó :)
milyen hőfokon próbáltad.
Enyémek az elején hidegen nem ették meg, csak 30 fok felett, amilyen a tej is volt.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


wish írta:Képzeljétek kibújt első Balázs foga:) :D


Gratulálunk I. (első) Balázsnak a fogacskához! :P :P :P :lol: Végül is ő az első Balázsotok, ő az első fiatok, az első gyereketek. Abszotúl egyetértek. :P

Anikó! Ja és amikor ez a hidegrázás van, én nem adom neki tovább azt a cuccot, adok helyette olyat, amit tudom hogy szívesen megeszik, mert nem akarom elvenni a kedvét az evéstől.
Még tartozol a képpel!

dkata
 
 


Anikó! Egyetértek Orsival! Mivel én a hűtőből v a fagyasztóból szedem a gyümölcsöt, én is mindig rámelegítek, hogy testhőmérséklető legyen. Szerintem holnap is megpróbálhatod az almát... V a barackot Sinlaccal, mert a Sinlacot már ismeri és szereti, nem? Mindig egy picit több gyümit tennél hozzá, és végül hátha megeszi a gyümit.

dkata
 
 


nekem még ami eszembejutott. Az almát én párolva adtam az elején, úgy szívesebben ették.
Pici olajon először karamellizálod, aztán 1-2 perc alatt megpuhul.
(ha fogyózom én ezt eszem édesség helyett... nagyon finom)
pidi fahéj mehet rá... de tényleg csak egy leheletnyi.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Olaj? :shock: Én még most akarom bevezetni Bálintnál... És ha olaj, akkor milyen?
Másik: írtam, hogy kekszet akarok sütni Bálintnak. Minden megvan, de a margarin a szűk keresztmetszet. Mit tegyek bele helyette? Vagy milyen margarin az, ami adható (vagy hamarosan adható)? (Gondoltam olajra is helyette.) :?: Ki csinált már babakekszet? :?:

dkata
 
 


Mutatok Nektek képet :)

Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata :)
margarinból én csak a bio margarint adtam, mert az tejmentes. Azon kívül asszem még 1 van ami az, az összes többiben van tej.
Olaj... szerintem ennyi idősen már mehet. Sima napraforgó.
(de emlékszem mit írnak ebből a szempontból a táblicskuk :( )v

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 



Kata :)
olajból aztán ne mennyiségre gondolj... ici-pici... de teflonban mehet akár olaj nélkül is.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


dkata írta:Az első Lili, a második Levi, a harmadik Máté?

jah, persze :)
nem is ezért mutattam...
ma csináltam Liliről a képet és eszembe jutott, hogy ilyen készült a fiúkról is :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Táblák szerint most mehet már az olaj. A receptek szerint is tejmentes margarin kell, azzal nincs is baj, csak tegnap elolvastam, mi van a margarinban... Majd keresek bio-t, hátha. Azt már most adhatok? Tesco-ban van?

dkata
 
 


Kata :)
a margarin az olaj végülis, a bio mindenképp, azért jó az, mert nincs benne más (elvileg... régen nem volt, azóta nem olvastam el mi van bene).
Tescoban nem tudom... ezer éve nem jártam. Biopontos asszem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Máté meg Lili nagyon hasonlít! :lol: Levi csak azért lóg ki, mert kis szőke! Nagyon tündériek!
Majd én is teszek képet a 2 fiamról, milyen egyformák (voltak).

dkata
 
 


Köszi Lányok
Akkor most hagyom egy pár napig és utána probálkozom az almával!
A Sinlacot is csak egy-két napja eszi meg mivel én anyatejjel adatam és ugy nem kell neki! :( Vizzel viszont bepuszilja! :?
A barackot melegen adtam!Vagyis jo langyin!
De nem jött be! :(
Sebaj ha az alma sem akkor Kata ötletével Sinlacba rakom és kicsit kicselezem a kis törpét! :)

Orsi!
Nagyon édesek!!
Ezt az alma receptet elteszem a fogyos idöszakra(szükség lesz rá)! :wink:

És akkor a kép!
Az uj babakocsiba!
Kép

Kanalazás!Már az elöke nincs a nyakába! :lol:
Kép

És másképp nem maradt meg a mozesba a levegön! :?
Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


aniko24 írta:K
Ezt az alma receptet elteszem a fogyos idöszakra(szükség lesz rá)! :wink:

nekem is :? :?

tündéri a fiad!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi!
Foltok ellen: szégyenpulcsi! :lol: :oops: Nekünk van 1 erre a célra használatos régi réklink, ami hosszuujju, mert mindig a szája előtt kell legyen a keze, igy nem leszünk nyakig gyümölcsösek. A réklit meg este kimosom. A sima partedli nem ér semmit Lukunál. Emesém is pont ilyen volt :oops:
Orsi!
Végre, ez az avatar nagyon jó lett! Lili és az egyik fiu teljesen egyformák tényleg!
Anikó!
Ágolyócskád már igy üldögél?
Kata!
Ez a vizsgálat vészjósló, nem lehet mégis kihagyni?
Pézsé!
Miért nem tudsz jönni?
Kismokus!
Nekem tul.képp akárhol jó (bár én sem voltam még babával az Ikeában, ugyhogy nem tudom mi merre), csak tudnom kell, mert akkor Emesét inkább itthonhagyom nagymamázni.
Zsuska!
Milyen kis helyes Borkád van Neked! Remélem hamar kinövi a bukást, a lányok könnyebben kinőnek mindent.

Orsi!
Képzeld, én, aki szeretem rendben tudni a napjaimat, igy még nem jártam! A nagyobbak igazán példás napirendben éltek zsenge koruk óta. Most itt ez a kis Lukukám, akinél békésebb, alkalmazkodóbb gyereket még nem is láttam, de napirendje az nincs. Van mikor csak fél órát alszik, másnap ugyanabban a napszakban 2-t, egyszer hamarabb éhes, máskor átalussza az evési időt. Egyáltalán nincs rend az életében, kivéve a lefekvés és a felkelés idejét. A nappalunk teljesen kusza, semmi sem kiszámitható. És általában véve: nagyon keveseket alszik, ált. 3x naponta, 40-50 perceket max. Nem kéne többet aludnia? Na nem mintha álmosnak látszana, vagyis mikor álmosnak látszik, odaadom a cumit, a peluskát, azt az arcára huzza és már alszik is. Gyanusitotam Emesét, hogy biztos hangos, de nem, akkor is keveset alszik, ha teljes csönd van. Lilid mennyit alszik nappal?
Andi!
Nagyon szép a kicsi fiad!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok,

Aniko,
Jobban alszotok a Sinlactól ?? Múltkor elfelejtettem írni hogy mi 3 hónapig ettük-Máté imádta, de abszolút semmi változást nem hozott....utána pedig 8 hónapost korától a Mildibé ' Jó éjszakát !' rizses tápszert, amire rá is van írva hogy jobban alszanak tőle......
Azóta is azt issza este, ezt is imádja, de aludni azt még mindig nem szeret :(:(

Tényleg, szerintetek nem gáz hogy Máté néha majd 7 deci tápszert megiszik naponta ??? Sokszor repetát kér belőle, akár este akár reggel -és éjszaka mindig megiszik másfél decit (plusz ugye még a cici is..)
Viszont nagyon ritkán eszik mást is reggelire és vacsorára....hogy lehetne tej helyett másra szoktatni ??
Egyik reggel ezt mondta
po (pohár-ez adott esetben a cumisüveg volt) abba tááá (tej)
vagyis 'kérek tejet a poharamba'

Csomagolással tök jól haladunk :):):) Már csupa doboz a gyerekszoba....... legszívesebben már holnap költöznék de még 3 hét....

Orsi,

Van valami fejlemény nálatok fitymaszűkület ügyben ???

Múltkori autós eszmefuttatásodon elég jót mosolyogtam :) 3 gyerekes anyuka tűsarkúban kiszáll a terepjáróból ---- nálad ez jelenti az antinőt ????? :):):)

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Ja, és 1-2 kép a nyaralásról....
Kép
Kép
Kép

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Melcsi :)
Lili korához képest is álomszuszék. Nappal alszik 1szer 2-3 órát, 1szer 1-3 órát meg még 1szer 1 órát... vagy alszik 2x3-4 órát és már este is van.
leírom a napunkat:
f6-7 kel, szopi, ébrenlét
8 szopi
8-10/11 alvás
10/11 szopi
12 szopi
12-14/15 alvás
15 szopi utána elhozzuk a fiúkat
16 szopi
16-17 alvás
17/18 fürdés, szopi alvás

Kriszta :D
szerintem örülj, hogy issza a tápszert, jó az Neki.
Fiúk nem itták meg, így ők ivőjoghurtot kaptak, de ennyi idősen nekik is lement az 5-7 dl. (reggel meg este)
antinő: nem ruhára gondoltam, hanem agyra :) nincs női agyam a tesztek szerint. lehet azt kompenzálom a cipőimmel/táskáimmal, apa legnagyobb örömére :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Melcsi,

Tényleg, még a múltkori Mátédról szóló íráshoz....én világ életemben utáltam korán kelni és sosem szoktam hozzá, hiába keltem 6-kor éveken át suliidőben, és hiába nem alszom már másfél éve többet mint 4 óra egyszerre...amint Máté kinövi ezt én újra hétalvó leszek az tuti....ez is alkati kérdés.....mindegy ki mit próbál tanítani...szerintem......

Lukunak meg lehet hogy kicsit kevesebb alvás is elég...az én Mátém 3 hónaposan 3 x fél órát aludt napközben :(

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Orsi,

Akkor jó, én valahol azt olvastam hogy 3-5 decit kéne inni max.... lassan viszont át szeretnénk szokni a tejre.....az új lakásban már nem szeretnék keverketni állandóan...

Antinő-agyban, na jó, ezt elfogadom :):)
Másik kérdésemre van valami újság ?

K

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


kevergetni...

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


kriszta71 írta:Másik kérdésemre van valami újság ?

K

bocs, pedig akartam írni.
Szóval oldódik magától. És valószínű, hogy nicns szűkület, csak erős letapadás. Most már egy viszonylag nagy területen hátra lehet húzni... fél éve még gombostűfejnyi volt ami nyitott volt, és minden kezelés nélkül megoldódott.
Leviért sem húzogattuk sosem, és az övé egy az egyben hátrahúzható. Persze most már így megmossák, de 2.5 éve korukig hozzá sem nyúltunk.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kriszta :)
De jó, hogy előkerültél :) Jók a nyaralós képek. Jövőre már mi is így :)

Melcsi :)
Balázs is teljesen összevissz alszik. Azaz kb mindig ugyanakkor álmosodik el (8-9, 11-12, 14-15 körül), de változó, hogy mennyi idő alatt alussza ki magát. És persze ha nagyon sokat alszik, a követekző alvás kiamard. Én mindig örülök, ha véletlenül sokat alszik, mert akkor jól haladok a házimunkával vagy pihenhetek, de lélekben mindig 30 perces alvásra készülök :) Tegnap nagyon jó volt 2,5 órát aludt délelött :)
Egyébként, ahogy egyre nagyobb, egyre rendszeresebb kezd lenni szóval kitartás :)

Orsi :)
Férfiagyam nekem is van, de én többnyire csak edzőcipővel és hátizsákkal kompenzálom ;)
Egytemen egyik gépjárművek vizsgán amikor kiosztották az írásbelit, a tanár így kommentálta: "lett egy maximumpontos is E-G-Y L-Á-N-Y-É-!-!-! :roll: " Az enyém volt ;)

wish
 
 


Melcsi: Az evéssel bajlódunk! Tegnap szinte semmit nem evett! Nincs kedvem panaszkodni. A múlt heti súly: 5890, most: 5780g. Ezért inább csak olvasok!
Ez én gyermekem sem alszik többet. Igaz a napi 2-3 sétánál azért mindig bealszik.

Wish: Gratula a fogacskához!

Orsi, Anikó, Kriszta: Szépek a gyerkőcök!

Egy kép!
Kép

Nem tölt fel nagyobb képet, mert a következő már nagy neki! :evil:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Lányok! :)

Úgy látom, most a hasalós képek vannak soron. Itt a miénk is! :lol:

Kép

Kép Kép
kismokus
 
 


Lányok! :)

Első közelítésben ilyennek gondolnám a kitűzőket a topic-talira!
Várom a javaslatokat, hogy miben módosítsak. (A kaális szó direkt olyan halovány... :roll: :wink: )
Ha megkülditek nekem priviben az igazi neveteket, akkor a kérdőjelek helyére azt is ráírnám...

Kép

Kép Kép
kismokus
 
 


Pézsé :)
Az jutott eszembe, hogy nem lehet, hogy jön Petra foga? Nekem Balázs most nem nagyon akar szopni, mert fáj az ínye. Az unokatesom kisfiának is három hónaposan jött ki a foga, és ők sem tudták, hogy miért nem szopik rendesen, folyton kiköpte a cicit és sírt, aztán egyszer csak észrevették, hogy kijött a foga. 3 hónaposan!
És lehet a vizet azért fogadja el,mert az hidegebb és hűti neki egy kicsit.
Gondolom, hogy nagyon aggódsz, nagyon rossz lehet, hogy nem eszik rendesen :(

wish
 
 


Kismókus
Nagyon lelkes vagy! :D
Én azért az IKEÁ-ban nem szeretnék ilyet magamra tenni, lehetnek ismerősök, és én nem reklámoztam, hogy jött össze Zalán. Nem haragszol???

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma! :)

Oké! Mit vegyek le róla??? A Kaálit? A Babanetet?

Kép Kép
kismokus
 
 


Wish,
Gratulálok a fogacskához! Aranyos volt az ’első Balázs’ elírás. :D

Orsi,
Nagyon jó az új avatar! A fiúk egyébként hogy viszonyulnak Lilihez? Szeretnek babázni? Féltékenyek a pici tesóra, vagy ikreknél ez nem jellemző, mert már eddig is ketten voltak?

Melcsi,
Nálunk is hasonlóképpen össze vissza megy az alvás, mint nálatok. Balu kb. 4 órát alszik napközben, egy hosszabbat (másfél-két órát) és 3-4 rövidet, de hogy mikor van a hosszú az változó. A kaját sem lehet kiszámítani: ha itthon vagyunk délután, akkor két óránként van szopi, ha megyünk valahova, akkor 4 órát is kibír, sőt ma 5-öt, minden zokszó nélkül. Lehet, hogy csak unalmában eszik, mint az anyja! :lol:

Kata,
Kiderült, hogy mikor lesz a vizsga? Tudsz jönni a talira?

Kismókus,
Én se szívesen reklámoznám, hogy kik vagyunk mi. Nem lenne elég csak a név? :?: :roll:

sziasztok
Andi

Kép
bandika
 
 


bandika írta:Orsi,
Nagyon jó az új avatar! A fiúk egyébként hogy viszonyulnak Lilihez? Szeretnek babázni? Féltékenyek a pici tesóra, vagy ikreknél ez nem jellemző, mert már eddig is ketten voltak?

van féltékenység, és okozott viselkedésváltozást Lili megérkezése.. ez azért még most is előjön néha
Amúgy imádják, állandóan babusgatnák, úgy kell leállítani őket, hogy Lili picit levegőhöz is jusson.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Édesek lehetnek. Biztos jó dolga lesz majd a csajszinak két bátyóval.
[/quote]

Kép
bandika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: