Új privát üzeneted érkezett!

Kép
Kép
ilgya1
 
 


na jó mára ennyi volt a tábli :oops:
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Én is üdvözlök minden új ideírót.

A tábla szerint én léptem be másodiknak!!!
:P
Ezt örömmel láttam, de sajnos azt mindenki tudja, nem miattam maradt életben a topik. Igaz Ildi? :oops: :P

bár volt a nyáron egy halvány próbálkozásom...

Szóval: dolgozom, + újra beindult a félbe hagyott stúdióépítés.

A lányok jól vannak, bár én vagyok velük, de a gépen dolgozok, míg ők játszanak.

Most épp képeket töltök és várakozás közben írok, gondoltam nem maradhatok ki ebből a hozzá-szólás-esőből, hiszen alapító tag vagyok, vagy mi a csuda... :lol:

Ildi!

a fotózásről beszéljünk. én biztonsággal csak hónap végére merem bevállalni. Örülök, ha megvártok, de ha máshoz fordultok, megértem...

Szandra!

Mi sajnos nem tudtunk menni, de örülnék és ezt mindenkinek szánom, ha találkoznánk még a héten.

Kedves Többiek!

Ne haragudjatok, hogy nem írok mindenkinek külön, de most csak ennyire telik tőlem. :(

anett
kállai
 
 

 
 

Sziasztok!

Elnezest hogy csak most kapcsolodom be ujra, vmint sajnos nincs ekezetem :( de ez legyen a legkevesebb.
A fenykeppel es a vonalzoval meg benazom, de idovel remelem sikerul feltenni. Addig kepzeljetek el egy mosolygos szoke lanyt (32).
Irok magamrol egy kicsit: Bekescsaban szulettem, 9 evig eltem Budapesten, szemelyugy (hr) es jogugyekkel foglalkozom, de mostmar tappenzen vagyok. Kb. ket hete koltoztunk Vecsesre, nagyon tetszik a hely, csendes a kornyezet, minden szukseges dolog megtalalhato - voltunk szombaton a piacon, tok jo! -, kiveve esetleg egy kismama csoport es egy jo nagy uszoda hianyzik :)
Ezert jo, hogy itt vagytok Ti! :)
Talaltam egy jo edzotermet, a Toldi-t a Toldi utcaban, ahol az edzo srac nagyon kedves es segit mindenben, termeszetesen csak ovatosan csinalok mindent.
Most megyek az Istvan Korhazba, szules felkeszito eloadasra, mert ott fogok szulni. Ildi, latom Te is ott szultel. Mik a tapasztalataid? Ki a jo szuleszno? vagy mindenki jo?

Csutortokon voltunk ultrahangon, vegre megtudtuk hogy kislanyunk lesz. :))) nagyon orulunk, de nem tudjuk meg mi legyen a neve. Agi, Annamaria, Barbara, vagy Nora, Fanni. Minden nap mas nev jut az eszunkbe.

Azon gondolkodom, hogy nagy fejleszteseket kellene csinalni az ovikban, sulikban, ha ilyen sok itt a gyermek. Tenyleg eleg bena a polgarmester?

Tudnatok segiteni nekem, egy alapos jo kozmetikust keresek, meg egy jo haziorvost.

Elore is koszi!!!

A tablazatba az adataim: a baba varhato szuletese: 2008.01.14., en pedig 1975.08.26-an szulettem.

Sziasztok, szep napot!!!

Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2009.11.06 22:45-kor.
bibolya
 
 


Sziasztok!!

Kis ügyesek, szépen írogatom, már követni is nehéz!!!

Kriszti!!
Szerinted miért nem szerepel a születési időm a táblázatban?? Ilyen intim kérdésekre nem adok választ :lol: :lol:
Na jó bevallom: 1972.06.25. :oops: :oops:

És , képzeld engen nagyon vonz a terhesség, de még a szülés is, csak azt az első évet csinálná végig helyettem más!! (mondjuk az Andi, hogy tudja milyen egy átlag gyerek)

Csilla!

Én tudok egy jó kozmetikust (jó háziorvost sajna nem): Bognár Ildikó!
A Kinizsi u.1-ben van a "szalon" Tel: 29/357-891 Nyitva: H-SZ-P:14-20, K-CS: 8-14
Én is terhesen voltam nála utoljára :oops:
Szerintem ő nagyon jó, jók a termékek amit használ, és ő maga is egy finom, tiszta, kedves nő.És az Árak is elfogadhatók.

Anett!!

Azért jó hogy jelentkeztél, látom jó későn!! Akkor nem sokat pihensz, Te szegény!

Kata!

Tényleg jók a képek!! És tényleg ezeknek a picurkáknak mindegy csak a szüleikkel legyenek, és tele legyen a poci :lol: A levegő meg csak hasznára válik. Írigyellek Benneteket. Mi sem vagyunk ennyire nagy természetjárók. Tunya, lusta népség vagyunk :oops: Szerintem a tüdőmet is kiköpném!!
Bár -halkan jegyzem meg- egyszer volt egy természetőrült barátom/élettársam, aki minden hétvégén túrázott, és az első időkben még el is kísértem. Na, azt azért nem sírom vissza. :lol:


Lányok:
Tegnap tényleg nagyon jó volt, és milyen jót aludt a Sára!!! Régen volt ilyen jó éjszakám :cry:
Mariettát is úgy kellett reggel kelteni, mert indulni kellett az oviba.
Még csináljunk ilyet, amíg tart ez a jó idő!!
És tényleg jobb mint a Martinka, semmi gond nem volt a gyerekekkel tegnap, igaz?? Legalábis én úgy éreztem magam, mintha gyerek nélkül lettem volna ott :lol: Bár majdnem eggyel kevesebb gyerekkel mentem haza, nem?? Amit a Sára művelt!!!! Csoda, hogy nem törte ki a nyakát!! Képzeljétek csinálhatnánk helyette másikat (jó ez kicsit morbid- de ez vagyok én) :oops:

És jó volt a mai bukfenc is!!!!!!
Sára, a kis piszok rögtön elujságolta a Mariettának, hogy kivel volt ott, szegény nővére hadd írigykedjen!!

Na megyek!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Észrevettétek, hogy szar az óra??? Vagy már megtörtént az óraátállítás, csak lemaradtam??? :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Hejj Ibolya, de egyszerre írtunk!!

Tényleg !! És mennyiért adod a diót??

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2009.11.06 22:45-kor.
bibolya
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2009.11.07 06:48-kor.
bibolya
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2009.11.07 06:48-kor.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hulla vagyok, úgyhogy csak gyorsan pár szót.

Ibolya,
a 4-től 9 kg-ig a 3-as pelus :) Legalábbis az én minimanómnál, mert az újszülött 1-essel kezdtünk, aztán jött az újszülött 2-es (mini), ebből növünk lassan ki, a liberonál ez 6 kg-is jó. De már nehéz szépen ráadni, hogy ne szorítsa, de ki se follyon a cucc, viszont a következő méret (ez a midi), még nagy, hiába hordhatná már egy ideje súly szerint. Na mindegy. Nem fontos ám :)

Csilla,
remélem én is, hogy fejleszteni fognak, nagyon sok a pocakos és kisgyerekes. :lol:

Jaj, leragad a szemem, nem bírok most többet, Ancsinak bújuk a foga, nem alszik :)

Ja, és sajnos nekem a lakótelepi játszó nagyon messze van, nincs itthon a kocsi - meg úgysem vagyok olyan bevállalós, mint Kriszta! :oops:

Remélem holnapra összekapom magam, jó éjt mindenkinek,

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!!

Ibolya!!

Bocsi de eddig tőlem senki nem kérdezte, hogy hány éves vagyok :lol: :lol: Biztos mindenki 25-nek nézett :lol: :lol:

Nekünk "sajna" nem jó a csütörtök, nyit a Tescó, és megyünk :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

holnap angol után mi is kinézünk a Market nyitóra :lol: :lol: :lol:

bocsi, de nagyon álmos vagyok,holnap irok! :lol: :lol:


elkezdtem délután,de el kellett mennünk :lol:



jó éjt!!!

ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Gyongyi!
Koszonom a kozmetikust, mindjart fel is hivom! :)

Ibolya! mi nem volt jo az Istvanban? Azt hallottam hogy a szulesz orvosno nem valami kedves (Dr. S.I.)

A tegnapi eloadason az Istvanban teljesen lebeszeltek az embert a cumirol, hogy egyaltalan nem szabad hasznalni, mert van ez a bimbo-cumi zavar, hogy maskent kell szopni a mellet es maskent a cumit. ti mint tapasztalt anyukak, mi a velemenyetek?

Udv,
Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Üdv Mindenkinek!

Megpróbálok mindenkinek válaszolni, ha még sem sikerülne akkor bocsi az érintettektől és kérlek, hogy kérdezzetek újra, mert bár átnéztem az előző oldalakat, de előfordulhat, hogy valakit kihagyok! :oops:

Sszkata!

A Végh Katalin doktornőt a szakorvosi rendelőben találod, nekem az Andi ajánlotta. Múlt hét kedden voltam nála, szerintem aranyos, én mondtam neki, hogy van ám egy férjem is, akinek szintén Pesten van a dokija, de neki is szeretnénk a doktornőt, mondta, hogy semmi akadálya, menjen be a férjem és beregisztrálja, ill. átkéri a kartonját az előző háziorvostól. A védőnőm azt mondta, hogy a doktornő szakmailag is jó. Ha gondolod, keresd fel nyugodtan! H-Sz-P: de., K-Cs: du. rendel. Azért ha mész hozzá kérdezd meg előtte telefonon a szakorvosi rendelő központi számán, hogy van-e, mert a múltkor is szabizott pár napot.

Ildi!

A "shoppingolást" csak átvitt értelembe írtam, ugyanis aznap pont csipkebogyót mentünk szedni a kolléganőmmel, utána meg benéztünk 1-2 turiba, mert a kolléganőm nagy turibajáró és pár hónapja engem is megfertőzött, így ha adódik alkalmunk, akkor együtt szoktunk menni néha csak nézelődni, próbálgatni. Ez persze nálam most elég ritka, mert szinte mindig fáradt vagyok...
A Praktikerbe szombat délelőtt jutottunk el, nekem tetszett. A "zacskós" növényekből nem vettem, mert pont olyanok voltak benne, amiből nekem több is van :?
Ivászat terén most épp a dobozos kakaó nálam a menő, de ez ugye napról-napra változik.
Ja, és persze, hogy 2008!!! Úgy látszik néha szórakozottabb vagyok, mint gondoltam! :roll: Köszi!

Szandra!

Igenis, szerintem okosat írtál, még ha kicsit furcsának tűnik is. Én is úgy gondolom, hogy amitől jobban érzem magam, az nem árthat. Legyen az akár egy szénsavas üdítő is. (na, most az "egészségmániás" kismamák+védőnők biztos tépik tőlem a hajukat)

Gyöngyi!

Mint írtam, nem vagyok alkesz, :lol: így az alkohol ki is esett nálam, hacsak a baba nem akar majd piálni míg odabent van :shock: Még arra sem tudom magam rávenni, hogy napi 1/2-1 dl vörösbort megigyak, pedig állítólag még jót is tehetne. Ráadásul apósom által készített házibort ihatnék, de ez sem motivál. Nem cigizek, drogot még sohasem kóstoltam, (furcsa nem?) és a gyógyszereket sem tekintem desszertnek. Így ezek a veszélyek hárítva!!!

Csillaz!

De jó, hogy te is babás vagy! Pont pár napja jutott eszembe, hogy hogyan lehet, hogy csak én vagyok kismami ennyi csaj között! (Na jó, nekem a szomszédom is babás, de Ő még nem szokott ide írogatni. Azt hiszem beszélek vele...) Már akartam is írni a lányoknak, hogy valaki tegyen ez ügyben :lol: Neked ki a védőnőd? Talán az Éva? Azért gondolom, mert nekem Ő, és mondta, hogy nagyon sok lakóparki kismamája van. :)

Ment ma valaki az üzletnyitásokra a Gyöngyin kívül? Milyen volt? Írjátok meg hova érdemes menni, vannak e ténylegesen jó akciók? Hogy tetszik ez egész hely? Érdemes valahova kimenni? :roll:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Csilla!!!

Na, az egyik kedvenc kérdésem!!!!!!! Igaz Andi!! :lol: :lol:
Először is alapvéleményem: nem a szülő dönti el, hanem a gyerek. Ha nem adod a cumit megtalálhatja a ujját (az ügyesek :lol: ) És mindegy hány embert kérdezel, a fele a cumira a fele az ujjra esküszik. Általában igaz, hogy a gyerekek nagyrészének nagyobb a szopási igénye (ezt elégíti ki a cumi vagy az ujja), mint a táplálkozási igénye.

És ahogy nálunk volt!!: Marietta egy nagyon sírós, nyűgös csecsemő volt. Szinte egész nap a cicimen lógott és csak cuclizta (ezt sem támogatja a szakirodalom :D ). Én ezerrel próbáltam tömni a szájába az ujját is és a cumit is!!!!csak csönd legyen már és fel tudjak állni a szoptatós fotelból!!! :cry:
Póbáljatok ciciző gyerekkel pisilni, kezet mosni, mosógépet bespakolni, stb!! Szóval én sok mindent adtam volna, ha cumizik végre, de az anyja úristenit ennek a kölöknek, csak a cicim kellett. Megjegyezném: sosem áztatta fel és sose fájt emiatt a cicim, csak mozdulni nem tudtam :cry: :lol:
Aztán elhagyta és nekem egyik gyerekem sem ismeri a cumit vagy az ujjszopást. Ez most jó, és büszke is lehetnék rá, ha nem emlékeznék, hogy mi mindent megtettem azért, hogy cumizzanak :oops: :lol:
És ezerrel írigylem az Andit, mert olyan ügyesen szopizza az ujját a Rebeka. Így tök jól vígaszalja magát. De erről az Andi is tud mesélni!!!

Persze nem arról van szó, hogy nem akarsz vele foglalkozni és a szájába nyomod a cumit, hogy kuss legyen. De vannak helyzetek, amikor nagyon jól jön. Hasfájós, érzékeny a szélre, front jön, stb, amikor a kezedben is ordít és mondjuk a cici nem kell neki, mert nem éhes.
És igen, valóban nem szabad az első napokban a szájába tömni a cumit. De ha már megtanult jól szopizni, akkor nehezen zavarja össze bármi.
És tudod itt is igaz, hogy ezek általánosítások. hogy mi lesz jó a Te babádnak, az akkor és ott fog eldölni, amikor a gond jelentkezik.

Jó bőre fogtam, mi?? De ez tényleg testre szabott kérdés volt :lol: :lol: :lol:

Azért dicsekszem is!!!!!! Sára 11-fél 7-ig aludt egyfolytában!!!!
Nos??
Andi nem akarsz nekem mondani valamit?? :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Ja, és tegnap voltam 12 UH-n. Anniyt ficánkolt a baba, hogy alig lehett utolérni az Uh-al. Igazán nem is tudom hogyan tudta megméregetni a doki az "alkatrészeit":roll: Valahogy sikerült neki, mert elég sok adatot diktált az asszisztensnek. Ráadásul elég jó képet is nyomtatott róla. Hogyan csinálta? :roll:

Megpróbálom felrakni, de ez már csak a kép lefotózása, így nem olyan éles mint az eredeti. Azért talán a gyakorlott szemek ráismernek!

Túl nagy a méret, megpróbálom lekicsinyíteni...

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Gyöngyi!

Milyen egyszerre írtunk!

Apropó! Te miért nem vagy a market nyitáson? :lol: Esetleg már meg is jöttél? :roll:

Most látom, hogy az Ildi is azt írta, hogy kinéz. Akkor csak rá számíthatunk tapasztalat ügyben?

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


"baba" lekicsinyítve:
Kép

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Hahó!!

Benettke!!

Jó kép!! Teljesen kivehető a baba rajta!!

Hát bocsi, de mi nem a megnyitóra mentünk. 10 -kor nyit és nekünk délben már a Mariettáért kell menni az oviba. Ennyi idő kevés nekünk

:lol: :lol: Úgyhogy délután megyünk, ha Sára felkelt, így együtt mehetünk. Jobb szeretjük, ha mindkét kölkünk mellettünk van.

Akkor remélem értetted miért írtam a tiltott listát :lol: :lol: , Mindent szabad, amit nem tilos -így van a mondás is igaz??!! :lol:
Mondjon bárki bármit!!
És tudod mit: én úgy érzem egészségesen élek, de nem akarom túlzásba vinni. A fanatikusokra sosem szabad hallgatni. Idd csak a szénsavasat, ha az esik jól!! :lol: :lol:
És mint tudjuk az életben a jó dolgok vagy hízlalnak, vagy erkölcstelenek :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: És én szeretem a jó dolgokat :lol: :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Szia Gyöngyi!

Na jó, így megbocsájtva, hogy reggel kapásból nem oda rohantál :lol:

Azért délután nézz jól körül, és várom az észrevételeket :wink:

ÉvIMAMI


Kép

Kép
benettke
Vecsés
 
 


Sziasztok!

Én egyelőre az ablakból nézem az ember tömeget :lol: és a kocsikat :lol: voltam ott angol után ,de olyan sokan voltak,hogy nem bírtam sehol megállni,így hazajöttem,és délután majd visszasétálunk. :lol:

Anett! Kedves Alapítótársam!
Nekünk jó lesz a hó vége felé is a fotózás,de ragaszkodunk hozzád :wink: majd priviben megegyezkedjük az időpontot,oké?

Csilla!
Jó az avatarod,
akkor most ez te vagy? :oops:
Gratulálunk a kislányotokhoz! Köszi az adatokat,majd beírlak titeket is a tábliba.
A kórházról tudnék mesélni :lol:
Nagyvonalakban annyi,hogy egy jól felszerelt , elég sztárolt (Várkonyi Andi,Marsi Anikó, Szulák Andrea -csak hogy a most szülőket említsem) kórház,sok neves orvossal,és igényesen kialakított szülőszobákkal. (Boros Judit-Kismama)
A szülésznők is mind nagyon jók,de ha megteheted érdemes választani sajátot,mert akkor ő "csak" a tiéd és nem megy el szülés közben,ha lejár a műszakja. (Kicsit morbid-Gyöngyi után szabadon)
Ha van saját orvosod és szülésznőd semmi kellemetlenség elvileg nem érhet. :lol:
2004-ban csecsemősökkel nagyon meg voltam elégedve (volt egy két nem szimpi arc,de azok is normálisan viselkedtek és "tanítgattak") 2006-ban meg pont az ellenkezőjét tapasztaltam. (szerencsére volt ismerősőm így azért könnyebb volt)
Olvass bele az Istvános topikban,ha lesz egy kis időd és ott talán több ember véleménye alapján jobban le tudod szűrni a tapasztalatokat.
(Sajnos csecsemőambulancia nincs :cry: )

Cumi 8)
Dávid nem cumizott soha,és az újját se szopizta. Ő is nagy cicibubus volt,mint a Cseszlai lányok :wink: 23 hós koráig meg se akart válni tőle,de muszály volt leszoktatnom,mert már nem bírtam (terhes voltam a Rékával,már tandemre készültem :lol: )
Réka meg igényelte a cumit,és már nem cicizik. Sose volt cicizős,pedig legalább egy éves koráig szerettem volna ha szopizik.
Én nagy cicipárti vagyok,de minden gyerek más,igaza van a Gyöngyinek ,és tényleg szakember. :D

Évi!
Jó,hogy jöttél!
Várjuk a képet a pirinyodról! :lol: ilyenkor irgykedünk ám rendesen,én nagyon szerettem pocakos lenni.
Várjuk a barátnődet is szeretettel.
Dobozós kakaó :lol: :lol: :lol:
Majd este beszámolok :wink:

Gyöngyi!
A profilodba állítsd be az órát! :wink: én is megszí...m. :oops: :wink:

Alváshoz gratula!

Kata!
Jó lett a vonalzód!
Van már fogacska? :lol:

Szandra?????Mostanában nagyon el tetszett tűnni :? Nem ám Nórát utánozzuk :shock:

Na menek...

Ildikó
ilgya1
 
 


Akkor mégiscsak lehet,hogy összefutunk? :lol: Gyöngyi!

Benettke!
Ez tényleg tök jól kivehető,az én 12 hetes uh-on,szinte semmi nem látszik :?
ilgya1
 
 


Nálatok is volt ma félóra áramszünet? :?
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Annyit írtatok, hogy én már követni se tudom! :shock:

Gyöngyi,
dehogyisnem akarok neked mondani valamit! :lol: Egyrészt, hogy gratulálok az alváshoz! Másrészt, hogy képzeld, tegnap miközben a Nórival telefonáltam, Rebeka ezerrel vigyorgott rám, és mit láttam?!?! Hát, hogy kint van a foga alul! :D De nem ám csak a hegye, hanem szépen teljesen. Hogy mikor bújhatott ki, azt nem tudom, mert csak neked elárulom, hogy annyit vettünk észre a gyerek fogzásából, hogy már napok óta este 8-tól reggel 8-ig aludt! De csak hogy Téged idegesítsen! :P :lol:

Húú, a többiek mit gondolhatnak rólunk, hogy mi egyfolytában ide-oda dobjuk egymásnak a labdát?!?! :D :D :D :wink: :wink: :wink:

Ja, és ma reggelre kint van a második is!

És vedd tudomásul, hogy igenis nekem teljesen átlagos gyerekeim vannak! :-)
Amúgy is ki volt az egyetlen gyerek kedden a játszón, aki hisztizett? :roll:


Csilla,
én is az Istvánban szültem. Bár én a dokimhoz ragaszkodtam inkább. A csecsemősök között vannak nagyon jók is, meg kevésbé segítőkészek is, de ez mindenhol így lehet.

Én a Józsa Andi szülésznővel szültem és nagyon meg voltam vele elégedve!
Ki a dokid? Vagy már írtad?

Cumi: nekem Lőrinc cumizott, Rebeka meg az ujját szopja. Lőrincnek még alig mertem cumit adni pont emiatt a cumi-zavar miatt, amit annyira mondanak, aztán semmi baja nem lett tőle, mégcsak nem is lett nagy cumi függő. (6 hetes volt, mire be mertem nyomni a szájába, de addigra már ki voltam a hasfájástól!)
Rebekának már születése előtt megvettem a cumit, addigra már nem volt ellenérzésem ezzel szemben, és hiába, nem kellett neki! Viszont 2 hónaposan megtalálta az ujját és alváshoz azóta is azt használja.
Én nem ellenzem egyiket sem, nem pártolom egyiket sem. Ők így akarták, így lett. (Most mi mást is tehetnék, rángassam ki a szájából a kezét?)
És van egy kedves védőnő barátnőm, aki ebben meg is erősített! (Igaz, Gyöngyi? :wink: )


Benettke,
tényleg nagyon jó ez a kép! Teljesen kivehető!



Volt valaki a megnyitón? Milyen volt?
Nincsenek túl sokan?


Fogalmam sincs, mit akartam még írni!

Andi
idna
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2009.11.07 06:52-kor.
bibolya
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2009.11.07 06:54-kor.
bibolya
 
 


Helló csajok!!

JELENTEK:
voltunk a Tescóba (Ildi nem találkoztunk :cry: ) és jó volt. Olyan nagy mint a Soroksári. Persze most sokan voltak, de így sem álltunk csak 3 percet a pénztárnál, csajok tolták a kiskosarakat, és elfértek. Szóval jó volt. Rengeteg lufi, lehetett ajándékért pörgetni és a Sára nyert egy doboz kekszet. Jó lesz ez nekünk nagyon.

És lányok van kávézó is!! :lol: :lol:

Cipőbolt: 2000-től már vannak csizmák :!: :!:

De sajna nem tudtunk mindenen végigmenni, mert a Sára bekakilt!! :oops:

Akkor a többi:

Andi

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Szülésről:

Én a Délpestiben szültem, de ott is fél órával a szülés után pisilni küldtek. De nekem 13 óra után is ment :lol: :lol: , gond lett volna ha nem!!
Szülésznőt én sem választottam, de nagy mákom volt mindkét esetben mindkettővel: tök rendesek voltak!!
Oké ez nem az István!

Viktornak kifakadt a füle!! Szegény most nem jár oviba. Olyan édesen elesett!!
Jobbulást neked!!

Szandra

tényleg eltüntél!!! :twisted:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2009.11.07 06:55-kor.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Gyöngyi!
Mi meg pont a többi üzletet néztük végig,és a Tesco-t holnapra hagytuk. :( babakocsival mentünk,de úgy néztünk ki a végén,mint a málhások,kaptunk egy csomó ajándékot.
Voltunk a Müllerbe,és 1390-ért volt Humana 3-as tápszer,ami a Gyógyszertárba 2390.- :? kaptunk lufit és mülleres lasztit.
C&A-ba vettem verdás bugyit és 590.- ért jó minőségű bodyt a Rékának,lufihegyek...Intersportban kaptunk a kupon ellenében két fehér polót. Elsétáltunk a szökőkútig,majd visszafele már annyira fáradt volt a Dávid,hogy nem mentünk be a Tescoba. :( csak a büféig. :roll:
Szuper kis hely ,tényleg van minden egy helyen. A kávézót én is néztem :wink:
Egy nap nem lenne elég,hogy mindent végig járjon az ember,persze egy zsák pénz is kéne hozzá.

Andi!
Gratula az észrevétlen fogacskákhoz!Kis édi bédi Rebeka!Vagy inkább ügyike? :lol:

Bibolya!(Csilla)
Engem nem ugrasztottak le az ágyról se 2004-ben se 2006-ban. :oops: 1 órát kellett fent maradni a szülőszobán kötelező megfigyelésen,majd,Dávidnál tolókocsival toltak le az osztályra (pedig le tudtam volna sétálni),most meg magam sétáltam(futottam le) én kértem,nagyon kellemetlen az a kocsi.
A háromágyas szobák tényleg jobbak,annyiból,hogy ott van bent wc. Én most utóbb 5 ágyasba voltam (átmehettem volna Alapítványiba vagy 3 ágyasba) direkt nem mentem át,annyira jó fej kismamákkal kerültem össze,hogy öröm volt bent az a pár nap.
Egymást támogattuk és segítettük a tapasztalatainkkal,mert a csecsemősök felénk se néztek szinte. Tök lazamamik voltak,és jókat nevetgéltünk.Én hurcoltam az egyik kismama( első babás) babócáját éjjel,hogy tudjanak a csajok aludni :lol: nálam tök jól elvolt :lol: :lol: :lol: anyjánál meg pityergett,szegény csajszika baby blues-os volt :( de ezt is örömmel tettem,mivel nem kellett idegeskednem a kiscsajom miatt,így másnak tudtam segíteni.
Az tényleg rossz volt,hogy kint volt a mosdó és a wc a folyóson,de egyébként meg nem zavartak a látógatók sem,ilyenkor nem arra koncentrál az ember.
Biztos szobatársa válogatja,de nekem olyan szerencsém volt,hogy az apukák(férfiak) kivonultak,ha egy anyuka szopiztatni próbált,de ha nem is vonult ki,elfordult,még jobban zavarban volt,mint a kismama. :lol:
És a szülőszobák meg egyenesen otthonosak, zenét tehetsz be kérésre,és hangulatos színek, képek a falon,stb...nem is emlékeztet egy szülőszobára. (Voltál fönt? Csilla? )
Én Hajdú Barbaránál szültem mindkettőt és dr. Fazekas Ferencnél. (már nem ott praktizál)

Itt a honlapjuk,ha érdekel:http://www.boldogszuletesert.hu/


Viktorka jobbulást! :(

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Az Istvánban engem sem zavartak el pisilni egyik gyerek után sem. A csecsemős osztályra is saját lábon mehettem le.
A csecsemősöktől viszont tényleg kérdezni kell, mert maguktól nem mennek oda, hogy minden rendben van-e, tudsz-e szoptatni. Nem tudom, ez más kórházakban hogy van.
Én 3 ágyas szobában voltam mindkétszer, de a látogatók engem is zavartak. Nem az apukák (ők mindig diszkréten elfordultak), hanem mikor 1 kismamához bejött 6-8 látogató és ott ültek órákig! :evil:


Viktor, ma hogy vagy? Jobbulást Neked!

Andi
idna
 
 


Sziasztok!!

Akkor én mondom a kórházi látogatás ellenkezőjét!!!
A Délpestiben el van szeparálva a gyerekágyas osztály, oda látogató a lábát nem teheti be (kivéve ha fizetsz az egyágyas szobáért, oda bárki bemehet!!) Engem nagyon zavart, hogy a gyereket az apja csak üvegen keresztül láthatja a bemutatások során , akkor is fél percre. Egyszer odavittem a Sárát az ajtóhoz, hogy legalább megpuszilhassa a Sanyi, na kaptam hideget-meleget, mert hogy meg fog fázni a huzatban!!!! Na persze nem kellett engem sem félteni, rögtön megkérdeztem, hogy az a húzat ami a csecsemőszobában van az nem baj????? Na erre csak hápogtak!!!
Ez sem jó!!! Engem zavart, hogy nem érhet hozzá a gyerekhez az apja, miközben vadidegen beteg nővérek fogdossák!!!
Végülis túléltük azt a négy napot :lol: :lol:
És itthon fogdoshatta bárki :lol: :lol: :lol: (még az utcáról is hívtam be embereket :lol: :lol: :lol: :lol: )

Mivel tudom, hogy a Nóra nem igazán látogatja már a fórumot, és nekem fogadott fiam a Viktor (is) elmondom, hogy ma már jobban van, de a tegnap délután még szörnyű volt, mert fájlalta még a fülét. Biztos forrásból tudom :lol: , reggel találkoztam velük az oviban.
És az hagyján, hogy fogadott fiamként beszélek a Viktorról, de hogy mekkora a "szerelem" a Sanyi és közte!! :D :D :D
Ha itt vannak, akkor mindig elbizonytalanodik, hogy kell-e fiú!!!! :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Gyöngyi,
na pont ezért nem zavartak az apuka látogatók! Mert az természetes volt mindannyiunk számára, hogy a férjek ott vannak (tudtam menni nyugodtan zuhanyozni, enni, bármit csinálni úgy, hogy Laci vigyázott Lőrincre/Rebekára és nem kellett leadnom a csecsemősöknek). De amikor abban a pici szobába mindenkinél volt 1-2 látogató, plusz a harmadik csajnál 6-8 ember egyszerre, az elég fárasztó volt! És nem fél óráig voltak ott, hanem órákig!
És közben bámultak bele a képedbe, hogy meg tudod-e nyugtatni a saját gyerekedet, és esetleg szoptassál már nagy közönség előtt! (ez nem mindenkinek megy!)

Az meg a másik véglet, hogy csak üvegen keresztül lehet látni a babákat.

Ettől függetlenül, ha még szülnék, akkor az Istvánban szülnék megint, hacsak a dokim máshova nem menne.

Andi
idna
 
 


Igen én is azt gondolom, hogy a két végletet tapasztaltuk. Lehetne ezt valahogy egyensúlyba rakni!!! Meghatározni, hogy csak max.2 látogató lehet bent a szobában egyszerre!! Vagy valami!!
De mivel én is nagyon meg vagyok elégedve a dokimmal, én is csak oda mennék vissza, ahol ő szül!!! A mi esetünkben ez nagyon fontos, mert ha nincs ott a dokim mellettem, hanem az ügyeletest kell hívni amikor jöttek a tolófájások, akkor a Marietta agyi sérült lenne, tuti!!!Ott volt a doki, időben észlelte hogy baj van és azonnal be is tudott avatkozni (vaakummal), így egészséges, okos lányom van!! Hála érte a sorsnak és a dokimnak!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Tegnap este kilenc korul mi is elmentunk a bevasarlo kozpontba. Tapasztalat: a Retz-ben 14ezerert arult kosar/szennyeskosar a Tesco-ban 4ezerert kaphato – jo nem teljesen uaz, de nagyon hasonlo -.
A C&A-ban vannak kismamaruhak (ez jo), babaruhakbol nem nagy a valasztek, viszont jo minoseguek es nem dragak. A Tesco-ban jo sokan voltak, vettunk Clear papir torlot 3-at, mert ki volt irva hogy 2-t fizet 3-at kap, es fizeteskor kiderult hogy nem is az a termek volt akcioban (pedig csak az a termek allt a feliratnal), reklamaltunk a vevoszolgalatnal es visszafizettek egy arat. Ugy lattam hogy majdnem mindenhol van akcio, amire felfigyeltem, a Retz-ben az etkezo asztalokat szekekkel egyutt aruljak es jo aron (pl. 58ezerert olyan szekkel, ami mashol onmagaban tizenezer ft).

Benettke,
A vedonom T. Ottilia, jofej noci. Megmerte a sulyom, egy kiloval kevesebbet mutatott mint egy honappal ezelott a masik v.nonel (Bp-en), de azt mondta, hogy nem valami jo a merleg, es jo ez igy, mert ugyis mindig ezzel a merleggel fog megmerni. Pszichikailag talan jol hat.. 

Gyongyi!
Jot rohogtem az irasodon, koszonom a tapasztalataid, valoban biztos mindenkinel mas a helyzet. Ezert is tettem fel a kerdest, mert regi bebiszitteres tapasztalataim alapjan volt aki allandoan cumizott gyerek, volt aki meg soha.
Meg pl. az aggyal is ugyanigy vagyok, hogy lattam olyan egyeves kislanyt, aki mar nagyagyban aludt, masok meg ugye feltik joggal a gyermekuket, nehogy kiessen ejszaka az agybol es meg racsos kisagyban alszanak. Az emberben ilyenkor rengeteg kerdes felmerul, aztan ugyis hozza az elet magaval a valaszokat.  Foleg az elso babavarasnal van ez igy, gondolom.

Az egeszseges dolgokhoz hozzafuznem, kb. egy honapja annyira megkivantam a tepertokremet, hogy majdnem egy fel dobozzal megettem egyszerre. Estere jo szarul lettem tole… hm… nehez mertekletesnek lenni. Francba, most megint megkivantam (szerencse h nincs itthon).

Ildikó!
Koszonom az Istvan korhazrol leirtakat, meg a gratulaciot! A kepen en vagyok, de kb. hat evvel ezelott, - sajnos csak ezt tudtam 6 kb-ra lekicsinyiteni. Tovabbi kep van az iwiw-en (bedecsilla).
Beleolvastam az istvan korhazi forumba, ott inkabb mindenki ki van akadva, hogy nem adnak semmit a babanak, csak eroszakoljak az emberre a szoptatast, mikozben sokaknak nem akar jonni a teje. Allitolag a korhaz ezert is bababarat, mert nem ad rogton tapszert hanem fontosnak tartja hogy a gyerek megkapja az anyatejbol szukseges „erositoket“.
A szuloszoban meg nem voltam, de mindenkeppen meg fogom nezni! Koszi a honlap cimet!

Andi!
Nekem Ruttner Zoltan a dokim, tok veletlenul lett o, de vegulis meg vagyok vele elegedve. Csak arrol inkabb nem beszelek hogy egy vagyon… havi tiz rugo, a szulesrol nem is beszelve…

Ibolya,
Hat, igen, ezt az „atjarohaz“ dolgot hallottam, tenyleg nehez intim dolgokat vegezni ugy hogy korulotted masok jonnek-mennek.

Megyek, fozok valami jot!

De a vonalzom meg mindig nem latszik, ugye? :((

Csilla

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Csilla!!

Az ágy-felvetéshez tenném hozzá!!!
Marietta két évesen kapta az új ágyat, hogy legyen ideje megszokni mielőtt a tesó megszületik. Imádta a rácsos ágyát, de nagyon könnyen megszokta a szép színes nagylányos ágyát is!!
Sára is két éves kora körül kapott új ágyat, de ő a rácsoságyból egy éves kora óta kimászott!! Csak mert azt írtad, hogy an aki azért nem rakja gyermekágyba, nehogy leessen a gyerek :lol: . Képzelheted az első időben alig mertem aludni éjjel: mivel nálunk az éjszakai kelés igen gyakori :cry: : Sára felkelt , a sötétben kimászott az ágyból a pelenkázón át és megjelent mellettem: "anya cici" Ennyi arról, hogyan vigyázz a gyerekre :lol: :lol:
Soha nem esett le a nagyágyról, viszont a Marietlta igen, neki matracot raktunk az ágy mellé, vagy plédet duplán.
És a szoptatási gondokra ha akarod még térjünk vissza, itt mindenkinek van tapasztalata, és bőszen szoptatunk!! Sára 2 mult és még szopik :lol: :lol:

Szerintem az a jó, hogy több üzlet van egyben itt a Marketnél, mert legalább leverik az árakat egymásnak!! Így talán jó lesz nekünk :lol: :lol:


Tepertőkrém?? Hmmmmmmm, mi is nagyon szeretjük. Tényleg megyünk zsömlét venni, lehet veszünk mellé :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Mi is voltunk tegnap bevásárlóközpont nézőben, Ancsinak vettünk 3 könyvet :) Leporellósat mostanra és puzzléset későbbre :)
A Müllerben gyümölcspépet vettünk, Nestlét, eddig fruttapurát kapott a kiscsaj, de nem volt oda érte, túl édesnek találta.
A kávézó nekem is tetszett :) A fagyizót láttátok? Nyami:)

Benettke,
nekünk is Éva a védőnőnk, kedves nőci, és lelkiismeretes, bár nekem fura volt a hozzáállása a hozzátápláláshoz. Már 4 hósan javasolta és amikor 5 hósan még nem kezdtem el, jól leszúrt, hogy ne éheztessem a gyereket, azért nem hízik, mert nincs tejem. Még volt elég, csak Ancsi nem nagyétkű. A zuglói védőnéni nagyon szopi párti volt, ezért erős volt a váltás...
Szupi az uh-kép! (Dejó neked :wink: )

Ibolya,
Benettke jár már Végh doktornőhöz :) Eddig mindenki azt javasolja, hogy az sztk-ba járjunk dokihoz, mert a Dózsa Gy. úton nagyon vaskalaposak a dokik. Ez igaz?

Ildi,
naná, hogy van fogacska, olyan hegyes, mint egy tű! Ráadásul ma sikerült megharapnia, mert a tízórai után már nem kívánt szopizni (csak én kívántam volna...). Kicsit nehezebbek az éjszakáink mióta növeszti a fogát. !-szer, 5-ször felsír álmában, megsimizem, és alszik tovább, de azért fárasztó. Eddig egyszer sem keltem hozzá 2 hónapos kora óta... :oops:

Andi,
gratula Rebekának a fogacskához! Jó korán kezdi a gyönyörűség :)

GYöngyi,
nagyon szeretem olvasni a "bő lére eresztett" hszeidet! Csak így tovább ;) Édes lehetett a kiscsaj, ahogy megjelent az ágyadban :)

Csilla,
Én tényleg csak fogytam a terhességem feléig :) Igaz, most meg annyi vagyok, mint amennyivel szülni mentem :oops:

Cumi/szopi/ujjszopi:
Gyöngyinek és a többieknek igazuk van: a gyerek dönti el, hogy mit csinál. Te segítheted benne, de ha nem akarod "megerőszakolni", akkor ő dönt. Én pl. nem tudtam szoptatni Ancsit, mert nagyon elhúzódó szülésünk volt (készül a sztori ;) ), és úgy elfáradt, hogy 2 napig fel sem ébredt. Amikor felébredt végre, nagyon éhes volt, viszont nekem nem indult még be a tejem. Ancsi türelmetlen -> Kata aggódik -> egyre kevésbé éreztük egymást -> kiderül Ancsi nyelve lenőve, ezért sem megy a szopi -> végül tápit kapott, amikor már 400 grammot fogyott. Bimbóvédővel próbáltam szoptatni, de úgy sem kellett. 2 hetes volt, amikor a cumisüveg helyett a cicit kérte, 2 hónapos koráig bimbóvédővel szoptattam, utána cumisüvegből kapott pótlást. 2 hós korától simán szopott 5 hós koráig, pótlás nélkül, cumisüveget látni sem akart. A cumisüveget 2 napja fogadja el újra. Semmit sem erőltettem, nem tudom mi miatt alakult így nála. Ja, és nyugicumit 6 hetes kora óta használ, nem zavarta a szopiban.

Kórház:
A Szt Imrében is "no látogató a kórteremben" van. Engem is zavart, hogy apa nem foghatta meg Ancsit a kórházi napok alatt. Az viszont nem zavart, hogy nem kellett vadigenek előtt feszengenem az ágyban.
Szülés után 3 órát voltunk együtt hármasban a szülőszobán, aztán áttoltak a kórterembe, másnap reggel kellett volna felkelnem, de nem sikerült.... :oops:
Úgyhogy ágytálba pisiltem. Na az sem egy leányálom!

Azt hiszem eldugulok mára...

Szép álmokat, nyugodt éjszakát,

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!

Üdv akikkel még nem taliztunk! :D

El akarom mesélni, hogy Szabi cica tegnaptól gügyög... Azt hittem megzabálom!!! A pelenkázón kezdett el dumálni vmihez, de tudatosan is használja, pl. nekem! :D :D :D Isteni finomnak találja pár napja a kezecskéjét, hatalmasakat cuppog és elbűvölően mosolyog!!!!!! Mosolyog.... Dóri sosem volt az a típus, de Szabi még csk most lett 2 hónapos és már mosolyog ránk...
Dóri továbbra is imádja, bár nem mindig tudja kezelni, hogy nem csak Ő van... Hiába, ezt elrontottam... Talán nem kellett volna non-stop társaság szoktatnom.... Na és benne vagyunk az igazi dackorszakban... :lol: :lol: :lol: Mindenre kapcsiból rávágja, hogy NEM.... Azt bírom, amikor rájön, hogy Ő ezt mégis szeretné és egyből módosít..... :lol: :lol: :lol:
Tegnap pl. a zoknimat húztam le, amikor odajött hozzám és közölte, hogy ezt most Ő elviszi a csomagtartóba! :lol: :lol: :lol: Egyébként rengeteget segít és még milyen boldogan!!! Annyira lehet imádni Őket!!!!!!
A múltkori gyerekszáj sztorikból kimaradt a legjobb:
Szabit ciciztetem, amikor is Dóri elkezd kiabálni mellettem: Ne csináld, ne csináld!!!! El nem tudtam képzelni mi történik és faggatni kezdtem... Mire a tv-re néz és azt mondja:
" - A BÁCSI MEGESZI A NÉNIT!!!!!!!!"
Hát ezt a szégyentelen világot, hogy csókolóznak a tévében.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ennyit mára!

Sziasztok!!!!!!!!!!!


Mennyire más a két Törpém.....
jatka
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bibolya 2009.11.07 06:59-kor.
bibolya
 
 


Sziasztok!

Na ma már van gépem (ha apa hétvégén dolgozik akkor beviszi)

Mi tegnap is voltunk a bevásárló központban!!! Délelőtt elsétáltam a csajokkal. Innen a Halmy térről a Rossmann felé nincs messzebb mint a piac. Volt ugrálóvár, ahol mindketten jól kiugrálták magukat, ez nagy szó, mert ritkán van hozzá kedvük!!
Bohócoktó hajtogatott lufit kaptak!!!! Marietta csak egy találós kérdésért: Milyen színű a fehér ló?? Édesem gondolkodott ezerrel, de rájött!!!!! :lol: Este ezt kellett játszanunk: vicces kérdéseket feltenni egymásnak. Megkérdeztem tőle, hogy mit szeret az apa csinálni legjobban. Marietta válasza: Minket szeretgetni!!!! :lol:
És volt arcfestés is, majd felrakom, mert ez is szép lett!! ÉS tök jó, hogy mindig ismerősökbe lehet akadni!! Igaz Andi??? :lol: :lol: :lol: :lol:
Ebéd és alvás után pedig a hugommal kerékpároztunk vissza (persze a gyerekekkel) és elértük a Bon-bon koncert végét.
Aztán voltunk a Leonardo cipő boltban, ahol leesett az állam az áraktól - jó értelemben!!!! Mariettára való rózsaszín vastag téli csajos bakancs: 990,- (és nem hagytam le egy nullát!)
Én is kinéztem magamnak egy magasszárú cipőt 1.490,- Ennyiért a hülyének is nemhogy nekem!!! Jó igaz ezek nem bőr cipők! A Deichmann sem rossz, de ezek az árak még alattuk vannak (a csizmákat írtam már)
Szóval jól kifárasztottuk a csajokat aludtak is!!! Marietta negyed háromig!! aztán mellém költözött. Sára negyed hatig, aztán ő is mellém költözött :D :D

kéretik nem dicsekedni az ilyen jól fogzó gyerekekkel (Andi Ibolya!!), mert meglepődnek majd a "kezdők" ha olyan vonyítós-sírós-idegesítő-mindjártafalhozcsapós babájuk lesz, amilyenek az enyémek voltak :!: :!: :twisted:

Kata!!!

Olvasom, a tied is fogzik!! És eddig nem keltél hozzá!!!! Akkor légy vele türelmes!! :lol: :lol: Nálunk a fogzás nélküli kelések száma volt 5-6 ebben az időben. Ha még fogzott is, akkor tetézte az ordítás és a másfél órás ringatás, hogy visszaaludjon!!! :cry: :cry:
Nem volt könnyű, de erre is olyan más most visszaemlékezni.

Szopiügyben!!!! Tessék az ösztönökre hallgatni (és az okosabb régi védőnőre :lol: :lol: ) Ezek az itteniek, hiába tünnek kedvesnek olyanok mint valami 60-as évekbeli ösmaradványok, kövületek. Szörnyű, hogy mennyire nem támogatják a szoptatást :twisted: :twisted: . De erről nem írok, mert már lerágott csont :twisted: :twisted: :twisted:
És mivel Te sem bánod (a többiek meg talán már megszokták) úgy tűnik ismét bő leszek :lol: :oops: :oops:

És gratulálok, hogy ilyen szépen szopiztok!!! Megküzdöttél érte!!! :lol: :lol:

Jutka!!

És hol vannak a képek????????????????????????????
Jó hogy jelentkeztél. Akkor élvezed ezen nehéz, de gyönyörű feladatot??
Igen jó látni, hogy a nayglány mennyire okos, milyen lelkesen segít. És már mosolyog a kicsi!!! De édes lehet!! Biztos azért, mert oly nehéz az élete. :lol: :lol:
Ezek a második lurkók mindent olyan gyorsan és könnyen csinálnak. Szerintem azért, hogy enyhítsék az anyák nehézségeit. Egy ilyen mosoly és minden erőd visszajön, nem???
Hát igen ennek a korkülönbségnek pikantériája a dackorszak :lol: :lol: :lol: . De hidd el máskor sem jön jobb időben a dac!! Nálunk pont akkor, amikor a Sára "önnállosodni" kezdett: járni tanult, enni tanult. Mindegy visszanézve úgy volt szép ahogy volt!!


Kellően hosszú voltam????? :oops: :oops:

Megyek egy kicsit a csajokkal foglalkozni!! :roll: :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


na, akkor a képek:
Kép Kép Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki kiélvezte ezt a csodás időt hétvégén!
Mi rengeteget vásároltunk :oops: :oops: :oops:
Pedig inkább a lakásvásárlás utáni illetékre kellene gyűjteni... :oops: :oops: :oops:
Dehát egyszer féléves a lányom :) Kapott habtapikat, mert már kicsi neki a járóka, nem tudja gyakorolni a mászást :)
Meg kapott textilkönyvet, vonatos fejvédőt, formabedobó tekit. Pizsit, pelust, kesztyűt és sapit. Meg harisnyát. Meg persze bébikaját is. Szóval jól kiköltekeztünk ismét.

Szombaton kirándulni is voltunk, szokás szerint. Ezúttal Törökbálinton voltunk, fennt az erdőben. Kilátó is van, oda én nem mentem fel, csak Atti meg Ancsi. Nekem bazi tériszonyom van mióta terhes lettem...
Meg szombat reggel végre kigazoltuk az előkertet, olyan ciki volt, hogy az egész utcában csak előttünk volt rendetlen az utca. Most sem szép még, de legalább az első lépést megtettük.

MA meg az egyik nagymamámnál voltunk ebédre, Ancsi dédizett :) Holnap meg már megint kezdődik egy hét, megint nélkülöznöm kell Attit napközben... meg lehet, hogy a gépet is, ha magával viszi.

BE kell mennem a héten Pestre a munkahelyemre, meg Ancsit orthopédiára vinni, hát nincs sok kedvem...


Jutka,
ezt nem értem:

[quote="jatka"] írta:jatka
Dóri továbbra is imádja, bár nem mindig tudja kezelni, hogy nem csak Ő van... Hiába, ezt elrontottam... Talán nem kellett volna non-stop társaság szoktatnom.... Na és benne vagyunk az igazi dackorszakban... :lol: :lol: :lol: Mindenre kapcsiból rávágja, hogy NEM.... Azt bírom, amikor rájön, hogy Ő ezt mégis szeretné és egyből módosít..... :lol: :lol: :lol:


mi az, hogy non-stop társaság???
Édes lehetett Dóri a beszólásokkal. JAj, de aranyosak, amikor már beszélnek :)

Gyöngyi,
köszi a bíztatást szopi ügyben. Ma pl annyit szopott, hogy meg is lepődtem. Ebben a dologban nekem az jött be, hogy teljesen a gyerekre bízom, hogy mit akar. Persze, hogy türelmes vagyok vele, ez csak természetes. És tudom, hogy azért is összetehetem a két kezem, hogy ilyen jól alszik.
Szépek lettek a csajok ;)

Egy örökzöld kérdést feltehetek? Látom, hogy elég sokféle korkülönbséggel születtek Nálatok a tesók. Mi a "jó" korkülönbség? VAgy inkább Ti mit szerettek és mit nem abban, hogy a tesók között annyi a különbség, amennyi?

NA, eldugulok,

szép estét,

Katus
KépKép
KépKép
KépKép
sszkata
 
 


Sziasztok!!

Bocsi, de már megint én vagyok. Tudjátok halálra unom itthon magam :lol: :lol: :lol:

Na akkor nem csak én vagyok az, aki "szarik" a kertre, gazolásra, ha a gyerekkel és az apjával is töltheti az időt?? :lol: :lol: :cry: :cry:
Húúúúú, de utálom, már csak akkor csinálom én is, ha nagyon bántja a szemem.

Tesó kérdés: én erre a korkülönbségre esküszöm (2 év), mert nálunk bejött. Soha nem akartam nagy korkülönbséget. Ennek az is az előnye, hogy amikor letelt volna a gyed a Mariettával, nem kellett gyesre menni (olyan kevés), hanem jött a táppénz és újra a gyed!! Ez is nagyban befolyásolta a döntésünket. Legalább az ő ovikezdésénél itthon lehetek még. És én úgy éreztem, hogy elég nagy már ahhoz, hogy meg tudjam beszélni vele, hogy mi a helyzet, már elég önnálló is volt. Viszont még nem szokta meg annyira az egyedüllétet. Jó nem mondom voltak nehéz időszakok (hol nincsenek), de nálunk ideálisnak bizonyult.

Azt mondják, hogy a kis korkülönbségnek az az előnye, hogy kevesebb a testvérféltékenység. Na erre azért van ellenpéldám!!

Szerintem nincs ideális korkülönbség, ezt a helyzet, és a családi beállítottság, szabadságvágy (van aki szeretne dolgozni visszamenni) is befolyásolja. A LÉNYEG: a tesó kell!!!! :lol: :lol: Mindegy mennyi idő van közöttük, csak legyenek egymásnak! :lol: :lol:


Tök ciki, hogy csak én érek rá itt papolni!! :oops: :oops: Tessék írni csajok, mert átmegyek egy másik topikba!!! :lol: :lol:

Új hét, új írást várunk!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 


Sziasztok!

Gyöngyi!!
Ne ne, ne menj át másik topikba plíííííííz. A csajok nagyon jól néznek így ki, ezek szerint a Sára már sokkal jobban engedi a pingálást, emlékszem volt olyan amikor éppenhogy csak egy két vonás volt rajta, most meg már egy kész remekmű. Majd amikor egymás arcára rajzolnak már a csajok (alkoholos filccel :wink: :lol: ). Mi is voltunk a Leonardoban és tényleg nagyon jó lett volna az oviban játszani az a bakancs de sajnos :roll: :wink: :lol: még!!!! nincs akkora a Tami lába mert csak 34-es volt, így vettünk neki egy edző cipőt, meg kabátot meg sapit, mert mikor viszem oviba első nap akkor baromi hideg lesz és egyből a mélyvízbe leszünk bedobva mert nem lesz autónk így marad a gyalogszer, bár holnap még meg akarom nézni a helyi járatos buszt mert annak itt van a megállója a sarkon és józan paraszti ésszel 8 előtt kéne mennie egynek. Na majd holnap kiderül!!!

Tényleg ovi!!!
Annyira izgi már, mindenki várja és remélem mindenki nagyon meg lesz elégedve. Végül is úgy döntöttem, hogy már viszem 17-én mert mert hiába sze-csüt-pént megy csak, de a következő hét is csak ugyan így lesz ovi mert akkor 22-23-án munkaszüneti nap lesz. Még szerencse, hogy mondta ezt egy ismerősöm mert a hülye anyja képes lenne a gyereket munkaszüneti napon oviba vinni :wink: :lol: . Utána való héten meg csak h-k sze lesz ovi az is ünnepnap miatt, szegény Tami azt fogja hinni 3 nap kell csak oviba mennie mindig :wink: :lol: .

Kata!
Irigyellek benneteket, hogy ennyit kirándultok.
Tesó kérdésben csak erősíteni tudom a Gyöngyit mert nálunk is 2 év van a gyerekek között, most kezdem érezni igazán, hogy nagyon nagy szükség van a tesóra, mert már elbohóckodnak együtt, sőt a Tami már ad olyan igazán szeretlek puszit az Edónak mert eddig is puszilgatta de most már másképpen.....

A kórház témához csak annyit fűznék, hogy ha választanom kell akkor inkább azt választom, hogy senki ne jöhessen be, engem tuti zavart volna ha ott lógnak az idegenek a számban. Brrrrr.

Jutka!
Jó hogy írtál, de a képeket én is nagyon hiányolom, szerintem ez természetes, hogy amíg nincs meg a tesó addig 100%-an a Dóri volt a minden, ebbe majd szép lassan beletanul ő is és akkor már neki is természetes lesz a Szabina léte, csak türelem (tudom nehéz) :roll: .

Csilla!
Nekem is az Ottilia a védőnőm, vagy is volt. Nagyon rendes tényleg csak sajnos nem annyira haladnak a korral (ez az egész társaságra vonatkozik) mert nekem is a Taminál már 3,5-4 hónaposan kezdték mondani, hogy adjak neki mást is ne csak az anyatejet. Hát én nem adtam, mert nem láttam szükségesnek mert volt elég tejem és hát meg kell mondjam nem is úgy néz ki a Tami mint aki nem megfelelően lett volna táplálva :lol: bár tudok olyat is akinek mindig is vékonyak voltak a gyerekei és mégis ui működött a dolog.

Ildi!
Mi végül is elkezdjük 17-én az ovit a fent említett okokból, ti???
Nem vagy ideges, hogy mi lesz?? Húúúú mingyán szülinap, nálatok mit kap a Dávid?


Na megyek mert baromi álmos vagyok ugyanis kezdem szoktatni a családot a korán keléshez és nekem ez egy kicsit nehezen megy, csak pancsi után még benéztem és láttam, hogy igazán írnom kellene már :roll: :roll: .

Mindenkinek nagyon nagyon jó éjszakát
Puszi!!!!!! :wink:

Szandra

szandrakiss
 
 


Andi!
Egy szakmai kérdésem lenne:
Tudatosítsam a Tamiban, hogy megy az oviba és ott marad az ovónénivel, vagy semmit ne szóljak csak köszönjek el tőle, vagy csak lépjek le (persze ez nem nagyon tetszene verzió)

Melyik a legjobb?

Szandra

szandrakiss
 
 


Sziasztok!

Szandra,
semmiképp ne azt a verziót válaszd, hogy lelépsz csak úgy! Mondd meg Taminak, hogy ott marad az oviban a többi gyerekkel és az óvónénivel, és te majd ekkor és ekkor (kösd valamihez, pl. ebéd után, vagy alvás után) jösz érte. Tudjon róla, hogy mire számítson! Ez még akkor is jobb, ha esetleg sír, de legalább tudja, hogy nem csapod be és mindig érte fogsz menni!!!!
Én nem szeretem azt a módszert, hogy titokban lelépek, amíg a gyerek nem figyel oda. ELőbb-utóbb úgyis feltűnik neki.

Milyen szép ez így óvónői szemmel, aztán majd ha a saját gyerekem következik.... :oops: :roll:


Kata,
nálunk pont 2,5 év van a gyerekek között, és nálunk is nagyon bevállt! Én sokat sem akartam, meg keveset sem.
Nekem az a véleményem, hogy minden családban más az ideális korkülönbség! Ami neked megfelel, az a jó! Nekem hiába mondja bárki (volt aki megtette), hogy márpedig a másfél év az ideális! - ha én nem annyit akarok, akkor nem annyi lesz!
Szerintem a testvérféltékenység sem a korkülönbségtől függ, hanem a vérmérséklettől. Nálunk Lőrinc egyáltalán nem féltékeny Rebekára még.
Viszont anyukám beszámolóiból tudom, hogy én nagyon is az voltam a tesóimra, pedig az öcsémmel kereken 1 év van köztünk, a húgommal meg 8,5. Amúgy imádtam őket, csak nagyon féltékeny voltam rájuk.
(Ki érti ezt?! :roll: Nóri, Gyöngyi, ti értitek? :roll: )


Gyöngyi,
nem ér átmenni másik topicba!!!!!!
Nagyon jó a csajok arcfestése! Mintha már láttam volna valahol?! De vajon hol? :lol:


Ibolya,
a nyálzás Rebekánál is ezerrel megy! Lőrincnek azért ennyire nem folyt.
Hogy sikerült a tegnapi vedégeskedés?


Csilla,
nekem pont ez szól az István Kórház mellett, hogy nem kapnak a gyerekek cukros vízet és egyebet, hanem szoptatni "kell".
Sokan azt hiszik az első napokban, hogy nem tudnak szoptatni, nincs még tejük, de ne úgy képzeld el, hogy már az első nap ömlik belőled a tej! Akkor még csak előtej van, ami nagyon fontos a babának és elegendő mennyiségű is neki! Lényeg, hogy gyakran kell mellre tenni és akkor majd beindul az "igazi" anyatej is, ami egyénenként változó, hogy mikor. De ebben a témában Gyöngyi a profi! :)

Nekem is Ottilía a védőnőm. Csatlakozom ahhoz, amit Szandra elmondott, ugyanaz a tapasztalatom. De amúgy tényleg nagyon kedves és rendes.
Ha valamiben elbizonytalanodsz, kérdezd Gyöngyit, én mindig őt hívom, mert még egy 2 gyerekes anyát is el lehet bizonytalanítani néha! :oops:


Ildi,
ugye érzed, hogy most neked jár a fekete pont?!?! Mióta is nem írtál?

Andi
idna
 
 


Csilla!
Andihoz kapcsolódva a tej belövelés a szülést követő 72!!!!!!! órában következik be a nagykönyv szerint, így az előtej az ami jön. Ez tökéletes a gyerek szemszögéből is mert az nem lövel olyan nagyon mint a rendes tej így jobban tudjátok gyakorolni a szopizást és mire már rutinosak lesztek addigra már folyhat ezerrel a tej. Tehát ne parázz semmi képp tartsd szem előtt 72 óra!!!!

Szandra

szandrakiss
 
 



Szandra!
Attól függ milyen tortát akarsz sütni??? :lol: :lol: :lol:
Az íze ugyanolyan, de szív alakú nem lesz :lol: :lol: :lol:

Andi!! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
ágyöngyi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?