Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Zsuzsi!

Most rajtad a depi sor? Tarts ki!!!! Itthon tudsz egy kicsit pihenni, gondolom. Nagyszülõk besegtítenek?

Franyó!
Azon gondolkodom, Kép, mi lehet az a szép Kép vagy nagyon vicces Kép vagy egyszerûen csak egy nagy hülyeség Kép, amit küldhetnék neked. Kép

Többiek! majd még jövök! Vigyázzatok!

Beu
beu
 
 


Franyó! Ezt mind neked küldtem volna, de ezt sem engedi feltölteni

Beu
beu
 
 


Márti, te kis értetlenkeKép

Megnéztem a régi bérpapírjaimat és a TGYÁS 70.000 forintja az biza bruttó, jövedelemadót vonnak belõleKép Hogy pontosan mennyi a levonás, azt már én se tudom azért kiszámolni, bármennyire is okosnak látszom ámKép Csak néhány biztos pont: a jöv.adódat csökkenti a családi adókedvezmény (2 gyerekre 8000) és az adójóváírás (a bér 18%-a, de max 9000), ha az éves jövedelmed 1.950.000 alatt marad.
A családi pótlék 2 babára 11.200 ft.
A GYED-bõl már tényleg vonnak jöv.adót és nyugdíjjárulékot is, de nem tudnám pontosan megmondani, mennyi marad a 70.000-bõl (Nekem most a max.-ból kb. 9.000 a levonás).
Jó számolgatástKép

CsucsukaKép
De jóóó, hogy elõkerültél! A leleplezés óta nem is rendetlenkedtek a köveid? Remélem, nem lesz semmi gondKép
Szépen nõnek a gyerekeid, az én lányaim sajna fogyózni kezdtek ebben a melegbenKép

FranyóKép
kitartáááás! Nehogy má' elkenõdj, akkor ki fog engem vígasztalni?Kép Egyébként Zsebi is nagggyon nyûgös ebben a melegben, alig alszik és fél óránként iszik, de csak egy pár kortyotKép, a melleim meg csak kapkodják a fejüket(micsoda képzavarKép).

ToffifeeKép
Hogy neked milyen rendes gyereked van, hagyja a mamáját szépítkezniKép Nekem az itthoni epilálás több napig tartott, mert a lányaimat nem izgatta, hogy lassan elõzikésedik a lábamKép Viszont már kicsit ciki volt az udvaron 30 fokban macigatyóban flangálniKép
Ha Zsombi ilyen nyugis baba, talán az autókázás sem zaklatja majd fölKép Nálunk a csajok limitje a 1,5 órás útKép Jó utat nektek!
Vezetés: Az én férjem megengedné, csak annyira félti azt a nyamvadt autót, hogy képes rám kiabálni, ha valamit nem jól csinálok (szerinte). Már volt rá példa, azóta én szabotálom a társaságában való vezetést. Csak akkor ülhet mellém, ha már spicces, mert akkor sokkal elnézõbb a vezetési stílusommalKép
Ja, a K-vitamint véletlenül én is lenyaltam egyszer az ujjamról...brrrr. Azóta csodálom Zsebit, hogy egyáltalán szóba áll velem a lenyeletése utánKép

Jut eszembe a fogamzásgátlásról: képzeljétek, tök olyan görcseim vannak, mint amikor meg szokott jönni. Lehet, hogy már a múlt havi vérzés is menzi volt és nem a Cerazette bekavarása??? Timi születése után csak 5 hónap múlva jött meg, ez most azért már nekem is túlzásKép Brühühü... Lehet, hogy az égiek meghallották, hogy én már a terhesnosztalgiánál tartok és be akartak segíteni. Na neeee, azért ennyire mazochista nem vagyokKép

ZsuzsiKép
Gyors oltásfelejtést és jó utat nektek!Kép

Na megyek pihizni, mert kinyúvasztott a két kölök és még az esti nyügi hátravanKép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 

 
 

Sziasztok!

A fejem még mindíg nyomja ez a hülye nátha, de azért végigolvastam a topicot, de válaszolni csak arra ami eszembe jut, bocsánat.Kép

Kakukkfû!

Szerintem egy 5 hónapos babát már nyugodtan lehet kínálgatni, nem szopi helyett, hanem csak úgy a két evés között vagy utána. Emma pl simán bevág 1 egész reszelt almát két táp között, és ugyanazt a mennyiséget megeszi a tápból utána. Végülis mi sem fõ étkezésnek esszük gyümölcsöt. A fõzelék már más eset, azzal még Emma is jól lakik. Én ma dinnyét fogok neki adni.Kép

3 gyerkõcösök:

Én nagyon csodálom az erõtöket, én is az a típus vagyok aki 1 szem gyermekétõl is ki van purcanva.Kép Igaz Emma nem nyugis és jó gyerek, mert egy hisztigép, de amúgy tündéri. És legalább éjjel alszik.

Mariann!

Most már biztos minden rendben lesz és kívánom hogy nagyon boldogak legyetek Marcival!

manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Momo!

Nekem már a 6 hetes kontroll elõtt megjött Emmával! Pedig próbáltam szoptatni, de nem nagyon volt tejem sem, aztán fejtem mint az õrült. lehet hogy összeföggés volt mondjuka kettõ között.

manó
manó
 


Huhh,
elaluuuuuudt!!!!!!!!!!!!!!!!! Kérdés, meddig bírja...

Beu, Momo,
annyira jólesett a vigasz, köszönöm!!!!!!! KépKépKép

Beu, nem baj, odaképzelem a gifeket! Kép

Nem tudom, már azon pánikoltam, hogy valami gyomorbaja van a gyerekecskének, mert büdöseket eregetett, és délelõtt berottyantott, teljesen magától, nem tudtam, sírjak vagy nevessek... KépKép Ja és ráadásul bukik egy csomót, talán az erõlködéstõl, de olyan félig megemésztett izék jönnek belõle, miközben ordít.

Eddig minden este elaludt a cicin, beraktam az ágyba, és aludt, tegnap valahányszor megpróbáltam lerakni, iszonyatos sírásba kezdett, de nem sima sírás, hanem elkeseredett, dühös sírás volt. Végül éjfél körül a tök sötét szobában sikerült bealtatni. Erre ma, ébred, eszik, picit nevetgél, játszik, rövid idõ múlva ordít megint. Se a vállamon, se a játszószõnyegén, se az ágyban nem hagyta abba. Egyetlen "gyógyszer" a cici. Ott azonnal elhallgat, és szopizik, mint a kisangyal. Na meg bealszik. Akkor ágyba be, mire ismét fölébred, ordít. Ezt játsszuk reggel óta. Gondoltam, hogy ez az állandó félóránkénti kaja is összezavarhatja, úgyhogy elhatároztam, hogy akárhogy ordít, a másfél órát kivárom a következõ kajáltatással. Na, ezt a másfél órát nem kívánom senkinek, folyamatos ordítás. Utána cici elõ, és egybõl nyugalom lett. Most is eljátszottuk kétszer az elalvás-ágyba berakás-felébredés-ordítás játékot, de harmadszorra (azaz most épp) alszik, már negyedórája...

Szörnyû gyanúm támadt.
Nem lehet, hogy ANNYIRA éhes ez a gyerek??? Vagy szomjas??? Hogy egyszerûen MINDIG enni akar? A férjem azt mondta, hívjam fel a védõnõt, de szerintem semmi értelme, mert ha azt mondom neki, hogy sír a gyerek, és bekakilt magától, akkor hülyének fog nézni. És sajnos eddig még soha nem adott használható tanácsot.

Megyek, még van némi elvégezni való házimunka...

Puszi
Franyó
franyo
 
 


Franyó
Lehet, hogy szomjas (ha nem éhes). Zsombi is háromszor cicizett azalatt, amíg beírtam a mai elsõt ide Kép Én nem hagytam, hogy ordítson, tipikus cici-igényes ébredések voltak Kép, kb. 3 percig tartottak, utána egybõl vissza is aludt Zsombi. Most is alszik, én ebédeltem egy jót, most szórakozok (+ megy a mosógép), aztán majd szívhatjuk Apával a fogunkat este, mikor óhajt Zsomesz elaludni Kép

Momo
Pont az õzikeláb Kép miatt muszáj volt megejteni a dolgot és már nagyon untam az egyetlen bokáig érõ ruhámat, amibõl nem látszott ki a takargatnivaló Kép Arckezelést még nem merek bevállalni, az nagyon hosszú idõ Kép
Nekünk céges autónk van, van rá engedélyem is a cégtõl, de Bp-hez legközelebb az új 2-esen vezettem (nem ezt, még az elõzõt, az "csak" egy Suzuki volt). De most vérszemet kaptam, talán otthon (anyuéknál) rá tudom venni Apát, hátha megkapom egy körre ezt is Kép Meg is keresem a jogsimat!Kép

Megyek, megnézem mi a baj, megy a cici-igényes hangadás Kép

Toffifee + éhes és/vagy szomjas Zsombi
toffifee
 
 


Franyo,
Irigyellek! Nalunk meg az a baj, hogy mintha Miki leszokott volna az evestol! Ha el is kezd szopizni, ket huzas utan (miert nem jon meg a tej?) elkezd tekeregni es kirangatja a sajat szajabol a cicit. Vagy raharap, amikor mar felig kint van, csak a bimbora! De ezt sem bannam, ha enne rendesen!

Mano,
Egyaltalan nincs erom a harom gyerekhez, es hidd el, most tartok ott, hogy kisetalok a lakasbol, es rajukvagom az ajtot, annyira kivagyok!
Dani hazudozik, hogy egy kiscsaj kolcsonkerte a hibajavitojat, mert az ove kifogyott, es azt adta vissza. Aztan veletlenul rajottem, hogy most irta ra a kiscsaj nevet. Mondtam neki, hogy korabban keljen fel reggel, es az iskolaban ha lehet huzza meg magat!
Gyuri cseszik aludni, nem tudom mi van vele, 10 percenkent kijon, ha visszaviszem ordit!
Miki meg jo gyerek, csak nem eszik.
Orvosnal jol felhuztak! Idopontra mentunk, ezek utan masfel orat vartam a ket gyerekkel. Gyurinak valszleg serve van, vagy mi, a zacsijanak az egyik fele odemas, tele van vizzel. Vihetem a sebeszetre Frankfurtba. Ezen kivul a nemevese miatt ket het mulva vervetel, pisivizsgalat, hasi ultrahang.
Miki pelenkastol 6300 gramm, de ma meg nem kakilt, es nem is eszik, szerintem kifejezetten fogy az utobbi napokban (mar nem hurkas a pocakja). Ehhez 63 centi, es az oltasnal meg sem nyekkent. SOt, szabalyosan vigyorgott az asszisztensre, eszre sem vette, hogy megszurtak! Paracetamolos lazcsillapitot kaptunk, meg nem adtam be neki!

Tiszta ideg vagyok, is mindehhez hulla faradt! A furdoszobaban mar nem all bokaig a viz, a foldon levo szennyes (mosas elott kiboritottam a szennyestartot) mar beszivta, szoval mar csak epphogy pocsolya van!
Baratnom kert egy gyogyszert a gyogyszertarbol, hat nem lehet kapni, megrendelnek, de nekem ma kell!
Na, es mibe, hogy a ferjem ma csak 6 utan jon haza, a tegnapi oraelnezes miatt most rahuz egy orat (vagyis inkabb azert, mert tudja, hogy neki jobb, ha ma nincs itthon)?!

Beu,
Otthon biztos nem fogok pihenni, mehetek ugyintezni (ezert kell hazamennem), szuleim dolgoznak hetkozben, kocsim sincs, es lift sincs a hazban. Szoval sokminden lesz az csak nem pihenes!

Miki rakezdett! Mindjart nyitok egy duhongo topikot, jo?
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi!

A dühöngõ topic jól jönne. Nálunk sem jött össze a délután úgy ahogy akartam. emma ma már ebédnél is válogatott, a második fajta kínált ételet fogadta csak el, de a 3 órás evésnél meg az történt hogy evett, és utána megkínáltam dinnyével. Ízlett is neki, harapdálta, aztán egyszercsak elkezdett hányni, az egész etetõszék, konyhakõ, gyerek csupa dzsuva lett. Ráadásul már olyan felnõttes, jó büdös.Kép Mire kisikáltam mindent egy óra hossza volt. No persze mikor történik mindez, mikor épp egyedül vagyok. És nem is értem, Emma már 1 hónapja mindnet darabosan eszik (banán, borsó esgészben, rízs egészben stb.), és még soha egy pici se jött vissza. pedig ne beteg mert utána bevágott egy üveg tápszert és az bent maradt. ha most ehhez hozzágondolok még egy totyogó gyereket meg egy kiskamaszt...hát nem irigyellek.Kép De azokon az idilli képeken ahol a tesók együtt vannak meg igen.Kép Akkor most hogy is van ez?

Most meg itt nyüglõdika csaj, nem akar aludni, de én meg azt nem akarom hogy késõbb aludjn, mert akkor meg este van balhé.Hátha én gyõzökKépKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Gyõzelem, és ilyen hamar! Nem is számítottam a gyors sikerre.Kép

manó
manó
 


Holnapi gepek total tele. Bepakkoltam, lehet, hogy kimegyunk a fel 9-es Malevhez. Hat hely van rajta egyelore, csak a frankfurti allomasfonok egy nagy gennypacni a lufthansasokkal. Menjek, ne menjek?!
Miki jol van, viszont Gyuri miatt olyan ideges vagyok, mar vinnem otthon is egy jo dokihoz!

Mano,
Nem nagyon szabad meg ekkora babanak dinnyet adni! A dinnye szaran bizonyos bakteriumok bejutnak a gyumolcsbe, ezert veszelyes. Nem valoszinu, hogy attol hanyt, csak ugy mondom, hogy min. 1 eves korig varni kell a dinnyevel!

Zsuzsi- aki lehet, hogy ejszaka mar otthon-, de valoszinu, hogy bizonyara ki- lesz!
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi!

Jó hogy mondod! A kismama újság táblázata szerint már lehet neki adni! De akkor nem adok többet. Amúgy tuti hogy nem ettõl hányt, mert amint megette kihányta. Valószínûleg csak egyszerre tömött be túl ngy darabokat.

manó
manó
 


Franyó
Remélem már azóta jobb a helyzet. Nem lehet, hogy ettél valamit amitõl görcsöl. Valsz nem, mert ahogy írtad csak könnyû kajákat eszel. Hát ha csak rossz napja van a csajszinak!

Zsuzsi
Szilárdnak is van ödéma a heréin, eddig mindig azt mondta a doki, hogy hagyni kell, majd késõbb kell megnézetni dokival, ha nem múlna el addig. Gyuri már más, mert idõsebb. Drukk, hogy ne legyen komoly gond. Meddig leszel itthon?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Hahó Kép
vizsga ötös, nem értem, talán skizofrén vagyok, és a rejtõzkõdõ énem tanul és vizsgán kibújik belõlem?!!! Semmit nem tanultam kedd-szerdán, csak hétfõn kidolgoztam a tételeket ...

Viszont hullafáradt vagyok, mert egész nap szabadban. Több gyerekkel szerintem is magasabb a tûréshatár, majd meglátjuk!

Franyó Kép
minálunk is ilyesmik vannak, és Julcsi is korábban kel kb egy hete, mint eddig. Majd elmúlik!!! ++++++++++++++++!

Mariann Kép
szuper, hogy otthon van Marcikád! Sok boldogságot és írj, hogy mizujs!

Beu Kép
köszi a drukkot, és remélem, ma is sikerült lezuhanyozni.

Megyek és eldõlök, pedig a többiek is olyan aranyosak voltak a sok drukkal vizsga-és depiügyben. Nemtom, mi lesz, ma kicsit jobb volt, de sajnos minden nap más.

Pussz
Kangi és elaludt Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!
Most akkor megpróbálok válaszolni mindenkinek Kép.

Momo!
Még tegnap akartam írni, hogy a meggyes lepény szuperül néz ki! KépKép Köszi a BCG-s meg a hozzátáplálásos választ is, hát, akkor tényleg nem reménykedem annyira, de a szilvát azért tuti hamar bevetjük, amint lehet! Kép A lányok meg nagyon édesek, mutattam a férjemnek, õ is megcsodálta mindkettõjüket!

Leszter,
neked is köszi a bókot, mikor teszel fel új képet Petráról?

Magdi,
köszi a kaja-ötletet! Többiek, ti mit fõztök?

Na, elküldöm ezt, aztán még hátha tudok jönni picit, mert most meg felébredt a csajszi, mennem kell, pusza

Franyó
franyo
 
 


HAli,
Meg mindig Frankfurtban!
En ezt a napot meg az ellensegemnek sem kivanom!
Szoval: Kimentunk a repterre, a ferjem ketszer eltevedt a jol ismert uton! Mar bogtem! 50 fok volt a kocsiban, es azt hittem Miki ott hal meg a kezeim kozott. Odaertunk, Miki jo nyugos volt, hely nincs( elotte hivtam oket, meg volt hat hely). De azert meg csak hitegettek, talan.
Erre uccso pillanatban beesett Orban Viktor, aki lemaradt az elozo geprol, mert kesett Lisszabonbol a jaratuk. O azt mondta, hogy szivesen atengedi nekunk a helyet, ha lesz, de mar akkor azt mondtak a Malevosok, hogy tele van a gep. En akkor azt mondtam, hogy kuldjek ki a csomagot, nem varok tovabb (ket nyugos gyerekkel).
Csomagkiadasnal egy arva teremtett lelek, vissza kellett battyognom a hatarorokhoz, ok is epp zartak, elkisertek, segitettek, tok rendik voltak. Begyujtottuk a csomagot ismet.
Kozben hivtam a ferjemet, hogy jojjon. Allitolag mar itthon lattak, hogy folyik a kocsibol valami...hat a repteren mar dolt, es ezt persze nekem kellett eszrevenni. Miki ordit, Gyuri tekeri le az osszes ablakot, vezetni akar, es pattog, mint a nikkelbolha. Kozben jonnek a parkolo-ellenorok. Birsagolni. Jo. Hivjuk az ADAC-ot. Nem veszik fel, aztan igen, fel ora adatbekeres, kozben Miki ordit, en ott tancolok a parkoloban, parkoloorok varnak.
Ekkor itt azt mondta, hogy taxiba szallok, es majd ferjem lerendezi. Taxiba szalltam, 30 eurom banta, nem baj, itthon vagyunk ket ordito gyerekkel. Miki evett, rendes volt, el is aludt. Nem tudom mit csinaltam volna, ha nem alszik el, mert Gyurit is meg kellett etetni, lefektetni...szerencsetlen kis kozepsom! Ferjem meg mindig a repteren, varja az ADAC-ot. Nem tudom mi lesz a fejlemeny, de hogy dragabb a buli, mintha bookolt jeggyel mentunk volna, az tuti! Letojom, csak ernenek mar haza. De az meg odebb van.
Szoval holnap reggeli probalkozas torolve, majd akkor, ha tuti felures gep all rendelkezesunkre! Talan szombat eselyesebb! Hulla vagyok, ideges, es faj a fejem!
Lehet irigykedni! Kép Kép Kép Es az ejszaka meg elottunk!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

Nyissunk dühöngõ topikot! Bár az én napom Zsuzsiéhoz képest kész nyaralás volt.

Három olyan töketlen klimaszerelõ jött reggel 8-ra, hogy estére már a falat kapartam, de hát ki mer velük összeveszni még a végén itt hagynak. Reggel 8-kor Réka alszik, férj zuhanyzik, unokahug+unokaöccs nappali padlóján alszik. 3 szerelõ + lakástulaj be, plussz annyi kábelt hoztak, mintha a kültéri egységet 50 km-rel távolabbra kértük volna. Lakásban egész nap negyven fok + furás, mind a három szerelõ telefonja folyamatosan cseng és csak orditani tudnak. Lakásban alig lehet közlekedni, gyerekek Mammutban akarnak vásárolni, moziba menni, reggeli + ebéd fõzés, babaúszás. Réka este úgy orditott mint még sose, pedig nagyon tud, na akkor a klimaszerelok is belehuztak, mikor mondtam, hogy akkor 5 percen belül üritsék ki a hálot. Szerelõk fél tizkor mentek el, még egy szoba hátra van amit jövõhéten csinálnak, térdig áll a kosz, gyerek alszik (meddig???).

Kangi!
Gratula! Ilyen észrevétlenül tanulos skrizofén, ötöst kapó ént én is kérek. Én lemondtam a júniusi vizsgáimat, de már a decemberiben is kételkedem.

Zsuzsi!
Nekünk akkor is ti vagytuk a minta anyuk. Én is szeretnék talizni, ha jössz. Kitartás!

Kakukkfu!
Nem ugy értettem, csak sajnálkoztam, hogy lehet, hogy hamarosan vége ennek a pici baba kornak. Szerintem is itt az ideje a hozzátápinak és szuperül csináljátok én meg mindig találok valami kibuvót (ma a szerelõk. Tejci miatt ne aggodj! Könnyû mondani, mi? Fõleg amikor egy fõaggódó tanácsolja Kép

Anyakati!
3 gyerek kölcsönbe, 10 órára..... .Nem láttam a tömeges jelentkezõket. Szegény. Én egy játszotereset bevállalok, de nem hiszem, hogy 10 órán keresztül birnánk a játszótéren.

Na megyek, mert mindjárt kelni kell.

jó éjjt.

Gy
rekababa
 
 


Gyorgyi,
Es melyik utan rohannal a harom kozul?

Diagnozis: Wasserpumpe kaputt! Holnap autoszerelo, remeljuk bevallalja. Ilyenkor tenlyeg kene megegy kocsi! Es mikor megyunk haza? Jo kerdes!
Viszont lattam Orbant, volt gepfegyveres kiseretunk (a kitoloncoltakat szoktak igy kiserni, ma is lattunk egyet, gondolom neki is koszonhettuk, hogy lemaradtunk, mert soron kivul hoztak), es tok jo, hogy nem mentunk Horvatorszagba, mert akkor valszleg ott doglik be a vizpumpa!

Drukkoljatok, hogy legalabb Miki aludjon ugy 3-ig!

Myssnia,
Nekunk azt mondta a doki, hogy lehet, hogy serv...mondjuk nem ertem, hogy akkor miert lenne vizes. Danit is mutottek hat hetesen servvel, de az nem ilyen serv volt, tuti! Otthon ugyis beviszem a gyerekklinikara, ott legalabb ertenek hozza!

Ugy sajnalom szegeny gyerekeimet! Foleg Gyurkat. A masik ketto inkabb kikoveteli maganak, ami jar, de Gyuri kepes lenne ehen- es szomjanhalni!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Jaj, jaj, sok a baj!Kép (Kép nem a bajnak szól, hanem a rímemnekKép)
Én ma 1/3 részig szabadságoltam magamat, fáradságos 1 napi munkával lefejtem egy adag tejet és a két naggyal és a barátnõmékkel kimentünk a strandra. Én persze csak derékig mentem vízbe, de akkor is szabadság volt!

MariannKép
De jó, hogy otthon vagytok mind a hárman. Ahogyan Marcit leírtad, az egy tökéletes 5 hetes baba viselkedése.Kép

BeuKép
Most még megtehetsz bármit, Lõrincnek te vagy az isten! Használd kiKép mert az én 9 éves nagyfiam már kritizál, pl. a kilóimat, beleszól az öltözködésembe stb.Kép

PIldiKép
Jó fej Anikó baba.Kép A nagyok hogy viszonyulnak hozzá? Van idõd rájuk? Én állandó lelkiismeretfurdalásban élek, hogy keveset kapnak belõlem, meg hogy az õ problémájuk halasztódik mindig, ha a kicsi közbelépKép

FranyóKép
Kösz a gifet.Kép Mármint a depi ellenit. Nálam ez a nyár a picijé, csak néha úgy elmennék egy fél napra akárhová, csak egyedül! avagy egy felnõttel!
Nálunk is volt mindegyiknél, Julkánál meg van ilyen üvöltõs nap, tegnap is annyira ordított, hogy anyám kétségbe esve a dokinkat akarta hívni. Én meg bevágtam az autóba és elmentem vele az oviba Zsuzsiért. Kb. a sarkon elaludt, ovi udvaron üvöltöztek körülötte, alukált nyugodtan, itthon megint ordiba. Szerintem ha hosszasabban és nyugodtan is tud aludni, akkor semmi fizikai baja, mert ha beteg lenne, nem aludna csak perceket.

ZsuzsiKép
Nekem még király, még itt van anyukám+apukám, bár ennek is megvan az ára. De már csak 2 hétig, utána jön az özönvíz. Bár nekem talán könnyebb a dolgom két viszonylag nagy kölyökkel. Férj persze nem járt bébi dolgok után, ilyenkor azzal takarózik, hogy inkább megcsinált egy-két anyagot, amivel többet keres, mint amennyi a leárazás. De ismerõs megígérte, hogy kinéz többször a bolhapiacra. Drukk, hogy holnap haza tudjatok jönni! Este talán csak ki tudod majd fújni magad anyukádéknál.

LeszterKép
Kösz az érdeklõdést, nekem is mindig eszembe jut Petra! 8 hetesen fix 1 kilóval könnyebb Julka, de õ lentebbrõl is indult, meg rövidebbrõlKép Nagy vigyorgások- egyszer-egyszer hangos nevetésfél- hosszas szemlélõdések. Imád meztelenül rugizni. Szopi picit rendszerezetebbé válik. Petra miket csinál?

KangiKép
Gratula a vizsgákhoz! Ügyi vagy! Eszembe juttatod mindig boldogult 1 gyerekes koromat, én ugyan nem tanultam, hanem itthon dolgoztam. Bennem is mocorog, hogy ki kéne használni azt, hogy GYES alatt drága államunk fizeti a másoddiplomás képzés. Csakhogy mire képezzem magam?

Toffifee, MomoKép
Én tíz éve nem vezetek, ha a férjem mellettem ül. Akkor esküdtem meg erre, amikor a Nagykörúton nem néztem bele inkább a jobb oldali tükörbe, semmint, hogy õt lássamKép A férjem képes a dolgozói hivatalos sofõrtõl is elkérni a kocsit, mert csak magában bízik. Nekem is sokáig hevert a jogsim a fiókba, aztán befizettem 10 tanuló órára a belvárosban, és vettem egy külön autót. Ez megoldotta a problémátKép, sõt azóta jobban ismerem a belvárosi kis utcákat mint b. férjem.Kép

Urszila
urszila
 
 


Jaj, most olvasom Zsuzsi, hogy hogy jártatok! SzegényekKép
Csak lesz már jobb is!Kép

Urszila
urszila
 
 


A fele nem lemaradt?
Györgyi,nektek is részvétem!

szenilis Urszila
urszila
 
 


Sziasztok!

A 2001.06.01-2002.05.31.-es topikból vagyok, csak benéztem hozzátok, pár kismamát ismerek innen.
Csak annyival tudlak benneteket bíztatni, hogy egyszer elmúlik ez a korszak is és végre annyit alusztok, amennyivel már rendesen is lehet mûködniKép Hihetetlen a nõi szervezet, mindent kibír! Milyen fura, hogy csak kb.1 éve éltem át én is ezeket a gondokat, amiket most ti, és annyira messzinek tûnik és csak a szépre emlékszem. Úgy látszik így vagyunk megtervezve!
Szóval vigyázzatok magatokra és ne akarjatok tökéletesek lenni, mert abba bele lehet õrülni!

Zsuzsi: ismerve a német helyzetet, nagyon át tudom érezni, hogy mi lehetett ott a reptéren. Mi egyszer úgy késtük le a gépet, hogy éppen zárták be az ellenörzõ kaput, de az utasok még csak, akkor indultak be a gépbe, de a németek nem engedtek fel minket, a jegyet elbuktuk és csomó idõt veszítettünk. Remélem legközelebb minden könnyedén fog menni. Na és ez a sok "Formular ausfüllen"-tõl is meg lehet õrülni, miközben gyors segítséget vársz! Kép


Fogamzással kapcsolatban a másik topikból úgy látom, hogy általában a lányok kb. a szülés után 8.-9.-10. hónapra estek teherbe, függetlenül, hogy szoptattak vagy nem.
Pharmatexkúpot ajánlanak sokan fogamzásgátlónak.

Többiektõl bocsi, hogy ide pofátlankodtam!
csak egyszeri alkalom volt, nosztalgiáztam Kép

Üdv: Zsuzsi és Dorottya
zsu26
 
 


Helló lányok!

Ma megint kiderült, hogy nem értékelhetõ a vizeletvizsgálat eredménye. Holnap kezdhetjük újra! Kép De legalább apa visz kocsival.

Összevissza olvasgattam ma, ha valakit kihagyok, bocsi.
Szörnyû mi van itt. Mindenkinek, akinek valami baja van (Zsuzsi, Anyakati, Franyó,Györgyi,Manó,):++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Küldenék puszilgatós gifeket, de nem megy. Képzeljétek annak. Ha felálok innen, vuduzok egyet, hogy minden okés legyen.

Csucsuka! Végre magadhoz térsz! Szokatlan tõled a depi!

Zsuzsi! Én is szeretnék veled talizni!

Virág! Mi az a lusta asszony süteménye?

Norka! Jázi hogy bírta a koncertet?

Toffi! Zsombi gyûjti a békát?? Legalább mind egyforma?
Szerintem valahogy vedd rá apát és magadat a vezetésre!
K-vitamint egyszer véletlenül, tényleg brrr.

Kangi! Nagyon ügyes vagy! Én nem hiszem, hoy képes lennék most tanulni. Vagy vizsgára bemenni, ahol a nemtanultakat akár kettesre is elõadom.

Urszila! Strand:nagyon király! Hetek óta készülök, hogy kirándulás címén kiugrunk Gödöllõre, és beugrunk hozzátok, (ha nem zavarunk), de olyan sûrû volt az elmúlt két hét, hogy nem jött össze. De ami késik, nem múlik. Meglátogathatnánk benneteket?

Most vudu, aztán alszom egyet, mert reggel pisivadászat, és nagy bátran elvezetek a Tescoba nagybevásárlásra.

Jó éjszakát, szép álmokat mindenkinek!

Beu
beu
 
 


Sziasztok!

HÁt kemény nap volt ez a tegnapi, akkor én nem is panaszkodom, végül is az én lányom csak este volt zûrös, a többirõl (végig melóztam mig aludt) én tehetek.

Urszila: nálunk a nagyok már eléggé rászoktak az önállóságra. Amig nem volt a kicsi, és én dolgoztam, addig arról szóltak az esték meg a hétvégék, hogy megpróbáltama házimunkával meg a kerttel végezni, minimális idõm jutott rájuk. Hát most ehhez képest néha még rá is érek. Fõleg, ha õk dajkálják Anikót. MOndjuk a kezdeti lelkesedés csökkent, ha kezükben van, pár perc múlva igyekeznek leadni, mondjuk nehezebb is lett azóta. Meg mostanában amig nem álmos, el van letéve is, ha meg álmos, akkor sokszor kézben sem jó neki, szóval nem igazán reagál pozitivan a kézben hurcolásokra sokszor. Viszont játszani mennek hozzá lelkesen, élvezik, hogy vigyorog rájuk. Egyedül Gergõn éreztem egy kicsit a klasszikus tüneteket, végül is eddig õ volt a legkisebb, a dajkált, ráadásnak elég bátortalan volt a kicsivel eleinte.

Kezdem unni a meleget, ráadásnak mostanában nálunk alig van viz, reggel is, este is állandóan nyomáscsökkenés van, meg néha egyáltalán nincs (néha alatt értsd napi 5-10-szer 1-2 perc, de ha az akkor van, amikor a gyerek nyakig szappanosan áll a kádban zuhanyozván....), a kertemben minden ki akar égni, mert ilyen vizhelyzetben nem lehet egy óra alatt végezni a locsolással, több idõm meg nem nagyon van (este örüljek, ha ANikó ennyit elalszik a kocsiban tologatva locsolás közben). MOst épp reggeli csúcsban sem volt viz. Mi lesz itt még a nyáron?
Srácok számolják a napokat visszafelé, irják a betüket (ma már CIÓ! lesz), elfogynak a felmérõk végre.

Anikó megirigyelte a csupakakis fotókat, mostanában õ is olyanokat kakil, hogy kijön a derekánál. Vagy csak lassan pelusméretet kéne váltani? Viszont szerencsére könnyedén teszi, alvás, vagy játék közben.

SZiasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Csajok, mi var ma meg ram? El se merem kezdeni a napot. Gyuri annak ellenere, hogy tegnap 11-kor fekudt le mar 5-kor kukorekolt.
Miki 2-kor es 5-kor evett, azota ebren van, szerintem lassan mar almos lehet!
Ferjem meg itthon, elviszi a szerelohoz a kocsit. Baromi jo lenne, ha rogton meg is csinalnak, de nem almodozom.
Repules ma eselytelen, de ahogy elnezem holnap is. Majd estefele telefonalgatok (bar ezt a tegnapi tippet is ok adtak)! Kivancsi vagyok Orban hazarepult e a Malevval!? Kép

Bepelusozom a kiskiralyfit, mielott lepisil...

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Gyuri egy tanyeron mandulakkal jatszik focimeccset, szetrohogom magam! Kép Igaz, hogy enni adtam neki a mandulat! Es ha leesnek a foldre, felveszi es megvigasztalja oket!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


ZsuzsiKép
De ari lehet!!! Imádom ezt a gyereket! Lesz foto?

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Zsomesz alszik Kép és meg szórakozokKépKép

Kangi
Ilyen ént én is szeretnék KépKépKép Grat az ötöshöz Kép

Zsuzsi
Reptér Kép, kocsi Kép
Éppen a héten olvastam egy újságban (májusi Gyógyhírek), hogy van olyan is, hogy herevízsérv, ami nagyon hasonlít a sérvhez, és idézem a cikket:" a nyitva maradt vagy rosszul elzáródott hashártyazsákban folyadék szaporodik fel és a here látszólag megnõ. Ez általában magától gyógyul, ezért 3-4 éves kor elõtt nem szokás operálni": Ennyi a cikk herevízsérvrõl szóló része. Ha véletlenül nem errõl volt szó nálatok, akkor bocs a belekontárkodásért Kép
Azért az én kedvem még nem ment el a harmadik gyerektõl KépKép

Urszila
StrandKép
Anyuéknál csak kb. két hét múlva fejezik be a strand felújítását, pedig én is lementem volna (Kangi, ott még én is szoptattam volnaKép)
Zsombi is elalszik, ha elindulunk az ovibaKép

Györgyi
Csak mûködjön az a klímaKép Jövõ héten újra? Szegény!

Beu
A békák nem egyformák, egyik, ami a talin a hordozón volt, van egy legós béka és egy kabala (vagy mi), annak magok vannak a hasában. Lefényképezném a "családot", de mi meg a fényképezõvel szívunk. Szeretnénk egy 256 MB-os CompactFlash kártyát venni bele, de egyelõre nagyon körülményes, így apa egy hete hurcolja magával a gépetKép, én meg szidom a szám. tech. üzleteket, mert most már kiderült, hogy egyik-másikban ott is nagy parasztok dolgoznakKép
A vezetést még nem említettem Kép
Pisigyûjtés sikerült? Valamit nem jól csináltok, hogy most sem volt értékelhetõ? Nekem Szandiét kellett begyûjteni ilyen kis korában, két zacsit elrontottunk, akkor kifertõtlenítettem a bilit és fölé tartottam Szandit, az eredményt belevarázsoltam a zacsiba és sikerült.

Ildi
Szerintem már mindenki unja a melegetKép Itt a panelban már alig lehet kibírni, és a java ezután jönKép

Most már csak a nagy melegben bízom, ez talán megadja az utolsó lökést Apának, hogy elköltözzünk innenKép Igaz, õ nincs itthon egész nap.

Fiús Anyukák
Fütyitéma: már két hete is feltûnt, hogy doki néni nagyon sokáig tapogatja Zsombi golyóit, de nem mondott semmit, én birka meg nem kérdeztem. Most a héten megint ez volt, de most mondta, hogy az egyik golyó keményebb (és szerintem nagyobb is), de megint birka voltam és nem kérdeztem, mitõl lehet (persze, mert Zsombi ordított a PKU szúrás miatt). Volt valakinél hasonló?

Zsuzsi
Most olvasom, hogy jobb a kedvedKépKép


Mi is szeretnénk talizni, ha lesz Kép

Megyek, összepakolom a lányom szobáját (bomba robban tegnap este), és elkezdem az úticsomagot is összeszedni.

Szép napot mindenkinek!Kép
toffifee
 
 


És lemaradt:

Toffifee és alvó Zsombi
toffifee
 
 


Szilárd megint kihagyta a 4 órási szopit. Kép Csak az a baj, hogy fél 2 után reggel fél hétig nem tudtam aludni. Majd 7-kor ébred a skac. Igy most hulla vagyok.
Egy, még forró kép, most készült. Szilárd kényelmi szempontokat figyelembe véve, a lábával fogja a játékokat:
Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Hú, elég sokáig tartott végigolvasni az 1 havi lemaradásomat. De végre sikerült! Kép

Franyó, Kangi, Zulu, Beu, Leszter, Csucsuka, Urszila, Momo, Márti aranyosak vagytok hogy hiányoltatok. Nem a borjú volt.Kép
Elromlott a gépem. Mivel amúgy is tervbe volt véve a csere (munkahelyi gép), nem csináltattam meg, hanem megvártam amíg elhozzák az újat.

Készüljetek a kisregényreKépKép. Remélem nem marad ki senki. Néhány téma már biztosan elavult, de azért...

Nagyon jók a képek, szépek a gyerkõcök (Andy, Anyakati, Beu, Csucsuka, Franyó, Gombóc, Györgyi, Heni, Kakukkfû, Kangi, Leszter, Manó, Manó2, Mariann, Miszike, Momo, Myssnia, Norkini, Snoopy, Timici, Toffifee, Urszila, Zulu, Zsurló, Zsuzsi, Zsuzsó).
Kaska, A pocis képek is profik.

Sajnos a videókat én sem tudom megnézni (azt írja: hozzáférési hiba). (Nekünk is XP van.)

Kakukkfû, Mariann,
Utólag boldog szülinapot!

Anyakati, Dinihe, Docika, Mariann, Nyuszi, PIldi, Psandi, Snoopy, Toffifee, Vica, Márti,
Üdv az újaknak (a régieknek is), illetve gratulálok az friss babákhoz!

Agyhártyagyulladás:
Ti kértétek az agyhártyagyulladás elleni oltást? Hogy viselték a babák? (Láttam Norka, Gombóc, Virga kérte, talán Timici is.) Roni 12-én kapja az elsõt.

Babaszemszín:
Myssnia, írtad hogy Szilárdé kék, Timici Bencéé barna. Mikor változott meg? Roninak még mindig szürkéskék (apáé szép barna, anyáé meg zöldes világosbarna).
Csucsuka Danóé születéstõl barna, ilyet még nem is hallottam, azt hittem minden baba szürkéskék szemmel születik (ahogy Zsófi).

Anyakati, Beu, Franyo, Kangi, Manó2, Momo, Myssnia, Norka, Pildi, Timici,
Gratulálok az átaludt éjszakához. Roni már párszor aludt este 9-tõl reggel 6-ig, de ma 2-szer is kelt éjszaka.

Szopi közben síró baba:
Megnyugtató, hogy nem egyedi a problémánk. Az okára csak tippeim vannak: böfiznie/kakilnia kell, melege van, túl fáradt, lassan/gyorsan jön a tejcsi...

Timici, Virga,
A császárseb környéke nekem is kissé érzéketlen. Gondolom azért majd elmúlik.

Inkább folytatásos kisregényt írok, különben csak az én hozzászólásom megtöltene egy archívotKép.

Maci_2
maci_2
 
 


Helló Névtelen!
Talán Legó Béka barátja vagy? Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


maci !

Emma múlt héten kapta az elsõ agyhártyagyulladás elleni oltást. Tényleg az ég világon semmilyen mellékhatása nem volt. Õ mondjuk külön kapta, nem a Di-per-té -vel együtt (a mi doki nénink ennek a híve, de ez is orvosonként változó). Még csak hõemelekdése se lett, pedig a többi oltástól mindíg volt. Még kúpot se adtam neki megelõzésképp.

Zsuzsi!

Sajnáslom a reptéri történetet. Hát talán ennyi gyerkõccel tényleg praktikusabb a tuti jegy.Kép vagy annyival drágább?

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi, látom Lufthansás vagy. Én meg Maléves, úgyhogy ismerõs a szitu a stand by jegyekkel Kép vagy inkább Kép
Azért remélem, hamarosan felfértek és haza tudtok jönni.

Aki még depizik, annak küldöm a sok ++++++++++++ energiát

a meleg nálunk is elviselhetetlen a panelban, bár a lehúzott redõny enyhíti valamelyest a tüneteket.

Dani ma annyira édes volt., Már szopi közben el kezdett vigyorogni a cicin, aztán 1 órán át "beszélgettünk" és énekeltem neki az "Eresz alól fecske fia..." dalt, és mutogattam hozzá, és annyit mosolygott!4 llyen sokat és hosszan még soha sem Kép

Bejelentkeztem tegnap csípõ szûrésra ée UH-ra, 19-ére kaptam idõpontot, remélem nem kell majd sokat várakoznunk. Be kéne jelentkeznem jövõ hétre a 6 hetes kontrollra is. Remélem mindent rendben talál a doki és mi is kezdhetjük a tesztelést (apuka már elég türelmetlen Kép )

Annyira édes minden baba és is szeretnék feltenni képeket, csak a mi gépünk gagyi, de majd megkérem a férjemet, hogy a munkahelyérõl hátha van ideje küldeni.

na megyek, meggylevest fõzök, már alig várom, hogy kihûljön és bepusziljam az egészet Kép

szép napot mindenkinek
Andi
psandi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi
Tegnapi remalom nap remelem veget ert!! Maihoz tobb mosolyt kivanok! Kép

Myssnia
Gondolom ezt a labbal-gymezni modszert is csak a fiuk tudjak! Kép Nagyon helyes!Nem pazarolja az energiakat!!!

Maci2
De jooo ,hogy megvagy! Kép
Agyhartya szurit Jazi mar 2t kapott.Semmi mellekhatas nalunk sem. A masodik utan vegig maszkaltuk a varosban a du-t es kicsit sem nyuglodott. Mi is kulon kapjuk a tobbitol.

Andi
Meggyleves!Nyammmmm

Beu
Koszi,Jazi jol birta az ucsorgest.Amig en vizsgat hallgattam, o lent volt Apaval+a tobbi tanarral (nem unatkozott). Es tenyleg szupi jo csaj volt!! Kép

Ma voltunk doki neninel, oltas kedden lesz. Jazi 6540gr. Hat csoda,hogy fel perc utan leszakad vele a kezem?
Viszont Apa elegge lebetegedett, es nagyon inog az adriai ut... Kép De meg nem adtuk fel. Ha nem mas kicsit behalasztjuk.
Lanyok- en megorulok egy zoldbab leves v. fotelekert. Ma lattam zoldsegesnel zsenge babaocskat. Osszeszorult a szivem. Imadom es lassan 1 eve nem ettem... Kép
Kepzeljetek,noverem 3ik babacskaja 7 hetes pocaklako! Kép Ugy orul neki. Nem rontom a kedvet a 3 gyerekesek sztoriaival! Kép
Apa tegnap volt vasarolni. Vett Jazinak spontan egy nagyon edi rucit. Azt mondja, elcsabult! Kép Felt,hogy nem-e lesz kicsi a leanyzonak.
[url=http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=77&page=4&image=6109" TARGET="_top]http://babanet.hu/album/main.php?own=1&album=77&page=4&image=6109[/url]

Csalad alszik, megyek csatlakozom!
Norka es ujrucis Jazmin
norkini
 
 


Norka,
Hogy csináljátok, hogy minden nap 7.30-8 között alszik el Jazi, szopi után, tök egyedül? Roni vagy elalszik szopi/büfi közben vagy ha nem akkor van gond, hiába tesszük le a kiságyba. Már párszor hagytuk, hogy sírjon, de ez sem használt (meg mi is nehezen bírjuk).
Mi is vettünk légkondit. Mobil, ha elköltözünk majd egyszer a panelbõl, akkor visszük. Elõször csak az ablakba tettük a kivezetõ csövét, de aztán fúrtunk neki lyukat és így sokkal hatékonyabb. Nem is tudom miért nem vettünk már korábban, elviselhetetlen meleg tud lenni.
Mikor költözhettek az új albérletbe?
Légzéskimaradás brrrrrrrrr.
Mostanában (nem túl gyakran) mi is szoktuk Ronit ülõ tartásban fogni. Meg olyat is csináltunk már, hogy a kanapé sarkába ültettük (majd teszek fel ilyen képet is). Sõt, bevallom állni is szokott, néha úgy feszíti magát.
Róka-RékaKép.
Adria? De jó! Hova, mivel mentek? Majd kérjük az élménybeszámolót!

Kangi, Zsuzsi, Nyuszi, Heni, Gömbölyû, Györgyi, Timici, Zulu, Franyó, Toffifee, Norka,
Egyre ügyesebbek a babáitok (forgolódás, 4kézlábazás, "éneklés", majdnem mászás, "beszélgetés").

Myssnia
Az esti elalvás néha nálunk is problémás.
MellgyusziKép
Pestszentlõrinc: Még albérletben laktunk ott, a Havanna lakótelepen. Nekünk nem volt gondunk, de mindentõl messze volt (posta, szombaton is nyitva tartó gyógyszertár...). Mindenképpen nézd meg elõbb a környéket.
MûtétKép. Drukk neked, hogy ne kelljen altatni!
Van már új autód? A manuális klíma (Autóbontó címû mûsor) jobb mint az autómata, mert ugyanazt a hõfokot másként érzékeled, attól függõen hogy rád süt a nap vagy nem, milyen a hangulatod...stb. Roni nem bírta a Favoritot, szegény üvöltött a szauna miatt.Kép

Beu
Lõrinc ekcémája elmúlt?
Mostanában mindenki megdicséri Ronit, hogy milyen szép, aranyos.... Utána meg: az apjára hasonlít. Párom ebbõl arra a következtetésre jutott, hogy õ is szép, aranyos...Kép És ténylegKép!
A terhesség elõtt nem volt gond a cukrommal, vagy legalábbis nem tudtam róla. Egyébként az éhgyomri cukrom a terhesség alatt is mindig jó volt. Terhelést meg csak terhesen csináltak.
Szegény Lõrinc. Sikerült a pisivadászat, kiderítettek már valamit? Most olvasom, hogy ismételni kellKép.
Szerencsére Roni csak az oltás napján volt nyûgi, meg hõemelkedett.
Szájpenészünk eddig nem volt, most is csak kezdõdõ. Már másnap nem is láttam a szájában semmit, de azért még kenem 1-2 napig.

Gombóc
De jó, hogy nincs eltérés, ezek szerint teljesen normális dolog a szájremegés. Nálunk is elõfordul, szerencsére egyre ritkábban.
Zsombi még mindig balra tartja a fejét? Roni jobbraKép.
Evésben Roni is produkál érdekes dolgokat. Kb. egy hete az egyik nap olyan keveset evett, mint 1 hónappal korábban. Visszavittük a mérleget (lejárt a 2 hó), így nem tudom mennyit eszik, nem idegesítem fölöslegesen magam.
FogorvosKép
Remélem rendezõdött Zsombi étkezése és nem készültél ki nagyon.
Csodálom, hogy eddig milyen kitartó voltál a fejéssel. Már ez hatalmas siker!
Mi tavaly februárban voltunk Egyiptomban, persze még gyerek nélkül. A hugodék szervezett útra fizettek be, milyen programot terveznek? Én kocsit vinnék (már csak a sétákhoz is) vagy tud már menni a baba? Pelust pl. Kairóban a nagyobb boltokban biztosan lehet kapni (minden kapható, mint pl. egy nyugat-európai városban), de ha kötött programjuk lesz, akkor nem igazán lesz rá idejük. 4*-os szállodában voltunk mi is, ezekben kontinentális kaja van (mi reggelire és vacsira voltunk befizetve). A reggeli többféle péksütemény, mûzli, lekvár, joghurt, vaj, zöldségfélék. Vacsi meleg ételek (hal, szárnyas, sertés), köretek, sütihegyek, gyümölcsök. Élelmesebb túristák, mint mi is, napközben a reggelinél eltett kaját ette Kép (mert nem álltunk meg kajálni, ezt kérdezzék meg az idegenvezetõtõl!).

Timici
Roni is hasonlókat mûvel séta közben: csak addig alszik, amíg mozog a kocsi, ha megállok vagy esetleg leülök egybõl felkel. És az sem elég, ha ringatom a kocsiban, menni kell és kész.
2 cisztaKép.
"Almát a gyereknek" védõnõi javaslattal ne is foglalkozz. Nekem is mondta, hogy 4 hónapos kortól elkezdjük a gyümiket, pedig Roni még 2 hónapos sem volt. Majd meglátjuk. Ha lesz tejem, akkor szeretném 6 hónapig csak szoptatni, bármit mond a védõnõ.
Roni körmét 5-7 naponta kell vágni és õ sem rajong érte.
A ragyáim sajnos nekem sem múltak el és hajhullásban is sorstársad vagyok.Kép

Manó2
Gratulálok a digigéphez, használjátok sokatKép.
És a klímához is. Mi is vettünk. Lásd Norkának írtakat.
Hogy álltok a szocpollal, végigjártátok már a bürokrácia útvesztõjét? Vagy írtad már, csak az én figyelmemet kerülte el?
Ilyen melegben ha sportolsz is, igyál még többet hogy biztosan ne legyen gond a tejcsivel. Én is hasonló indokkal halasztgatom a torna kezdésétKép.
Védõnõ nekünk is mondta, hogy 4 hónaposan már ehet gyümit. De ha lesz elég tejem, akkor még várunk vele.

Kangi,
Voltunk masszázstanfolyamon. Jó volt, bár egy kicsit "csöpögõs". Apa nem is bírta (énekeljünk együtt), csak az elsõ nap jött be velünk.
Hasfájás javult a masszázs + Sab Simplex + hason fekve alvás hatására. Bár néha még elõjön.
Tadzs MahalKép.
Beteg anyósKép. Jobbulást neki.
Gratula az ötöskékhez.
AutóKép.
Elért a depi? Husss, remélem elszállt már!

Zsuzsi,
Azért mert fiaid vannak még eszükbe juthatna az anyák napja. De a férjednek mindenképp. Õ nem szokta az anyósodat köszönteni? Esetleg az eszükbe lehet juttatni: 'Köszöntsük fel a nagyit' módszerrel.
Lesz nyaralás? Szerintem õsszel is jó menni, akkor még a tenger is meleg.
A te sütijeid is pazarul néznek ki. Az ember lánya csak csorgatja itt a nyálát.Kép
Na, és ez a "még_ki_sem_hûlt" torta. Jöhet a receptje.
Fürdõszobai árvízKép.
Hát jól összejött nekedKép. Gyurinak jobbulást. Lehet hogy Mikinek a melegtõl nincs étvágya.

Néha mi is elfelejtjük a D-vitamint. Esténként szoktuk adni (mert napközben nem jut eszembe). Ha kimarad, akkor másnap reggel is kap (persze csak akkor, ha nem felejtem elKép).
A K-vitamint most már csak 2 hetente kell adni. Na ezt hogy fogom nem elfelejteni?

Zulu,
Miért nem a rokonok mennek hozzátok? Ez sem könnyû, de talán mégis kényelmesebb nektek. Mi így csináltuk. Igaz szinte minden hétvégére akadt egy-egy látogató.
Vén kecskeKép.

Momo
Ügyes voltál pisivadászatban. Amikor kórházban voltunk (kékfény), ott a nõvérkék vadásztak zacsival Roni pisijére, de csak kb. 2 cseppet sikrült gyûjteniük 3 nap alatt. Bezzeg peluscserénél könnyebb lett volna.
Drukk, hogy Zsebi mielõbb kinõje a vesemedence-tágulatot.
VillámKép
A szoptatási tanácsadó javasolta, hogy ha nem gyarapodik megfelelõen a baba, akkor a szopi elõtt fejjek egy kicsit, mert az elején hígabb tej jön, késõbb meg zsírosabb. És ne tegyem túl korán át a másik cicire.
Terroristák ellen kakis pelusKép.
FelfázásKép
Guszta a meggyes pitéd. Jó hogy apa nincs itthon, imádja, meg a rétest is.

Mariann,
Szóhoz sem jutottam, amikor elolvastam a szüléstörténetedet... Nagyon nehéz lehetett mindkettõtöknek, de nagyon erõsek voltatok. Remélem mire ezt végre beírom, addigra már Marcika is otthon van és most már minden rendben lesz veletek, õrülten drukkolok!!!!
Egyre jobb híreket olvasok. Örülök nekiKép.
Hogy van Marcika, szopi megy vagy marad a cumisüveg? És mi van a cukroddal?
Éljen, ÉLJEN!!!! Végre otthon az egész család!KépKépKépKépKép Mosolyog, akkor tényleg minden rendben!Kép

Docika
Sikerült megbeszélned a férjeddel a házimunkákat, segít már? Szerencsére nálunk nincs ilyen gond. Sõt, apa azt nehezményezi, hogy nem lehet mindig velünk.
Mostanában eltûntél vagy én vagyok figyelmetlen?

Zsuzsó
TûzKép. Remélem már kihevertétek.

Kakukkfû
Emmának is lett ekcémája? Remélem elmúlt teljesen.
Ne aggódj! Türelem, nyugalom, pihi és megint minden rendben lesz a tejcsivel.

Miszike,
Hogy van Beki szeme, teljesen rendbejött?
De jó nektek, hogy kertes házba költözhettek.
MellgyulaKép. Tejcsi visszaállt?
Kánákános bugyiKép.
Jól rád ijesztett ez a Beki lány a vércseppel.

Andy,
Neked is igazi hajasbabád van. Vágtatok már a hajából? Nekem már többen mondták (és nem poénból), hogy lassan lehet vágni, meg hogy fiúnál már ciki lenne.Kép

Urszila, Györgyi, Momo, Orsoly,
Kimentettem a tejszaporító praktikákat, amit írtatok.

Psandi,
Roni csak anyatejet kap, amikor kéri. Napközben (amikor ébren van) és melegben gyakrabban.
Szupi, hogy mindent rendben talált a dokinéni Daninál. Irígy a jó dokinéniért.
Én 2-án telcsiztem csípõ UH idõpontért, legkorábban 30-án volt hely.

Urszila,
Roninak volt gondja a kakival a kórházban, ott szélcsövezték. Mi is akartunk venni, csak a környezõ patikákban nem kaptunk.
A masszázs, a Sab Simplex és a hason fekve altatás együttes hatásaként most már nem szenved.
Gratulálok a digi kamerához, használjátok sokatKép.
Köszi a segítséget szájpenész ügyben.

Heni,
Milyen lett a fürdõszoba?

Leszter,
Nem kell mindent ennyire halálosan komolyan venni (bandzsi nézés, pislogás). Ha fejlõdik Petra és jókedvû, akkor nincs semmi gond!
Én a szájába cseppentem a D-vitamint (a Madarászban tanultam), vagy amikor kap mást (pl. Sab Simplex vagy K-vitamin), akkor azokkal együtt kis tejcsivel fecskendõbõl.
Tejleadó reflex nekem is hasonlóan mûködik.

Orsoly,
Gratula az elsõ fogacskához.

Toffifee,
Roni sokáig sárga volt, a Madarászban vettek tõle vért és csináltak hasi UH-t, ahol nem látták az epehólyagját, ezért bent kellett maradni 3 napig (kékfényezték is). Akkor megismételték az UH-t, és a vérvétel eredménye is jó lett. Szóval igazából nem is volt semmi gond. De Roni szerintünk még utána is sárga volt egy kicsit. Sõt, mindig megkérdezik, hogy sokat sétálunk, mert olyan jó színe van. De a háziorvos szerint sincs semmi gond, szépen fejlõdik.
Én csak tejcsit adok Roninak. Ha nagyon meleg van, akkor gyakrabban kéri. Állítólag a tejcsi eleje hígabb, szomjoltó.

Györgyi,
Gratulálok az új autóhoz. Megértem az örömödet.
Remélem azért túléled a hétvégét.

Mi most vettünk egy 1 éves Renault Thaliát, nagyon élvezzük. A Skoda Favoritnak (13 éves) decemberben lejár a mûszakija és már nem akartunk többet költeni rá. Igaz eddig még soha nem hagyott cserben, babával mégis nyugodtabb vagyok egy fiatalabb autóban.

Franyó,
Ragyák még megvannak.
Guszta sütiket csináltál.
Mi is csináltunk a vendégeknek sütit, nekem apa nagyon sokat segít (imádom ezért isKép). Legutóbb egy túrósat, fincsi és szerintem egyszerû is.
Vannak új képek, majd teszek fel.
ExbarátKép.
Spontán kakiKép.
Ugye már nem szomorkodsz?!
Lehet, hogy ebben a melegben csak szomjas szegényke.
Te kértél kajatippeket? Ma zacskós levest és epres túrógombócot (azért is jó, mert akár elõzõ este össze lehet állítani) csináltam, nyammm lett! Egy ötlet: én dupla adagot fõzök egyszerre és vagy két napig azt esszük, vagy ha lehet lefagyasztom és amikor nincs idõm megesszük. Pl. tegnap (és elõzõ nap is) paprikáskrumpli volt. Vagy egy nagyobb darab húst egyben megsütök és egyik nap pl. krumplipürével, másik nap francia salival esszük.

Csucsuka, Momo, Kangi,
Irigy a cserkó miatt. Nyammm, fincsi cseresznye. A szüleimnek volt egy (több fajta, de a többi kisebb volt) hatalmas cserifájuk, isteni ropogós (az a késõbben érõ fajta) csak sajna a belvizet nem bírtákKép. Pedig imádom.

Virga,
Megnyugtatott, hogy nem csak Roni ilyen kisétkû.Kép

Csucsuka,
Tessék pihenni is! (Tudom, könnyû mondani.)
EpekõKép. Nekem is volt, laparoszkópiával megszabadítottak tõle. Javaslom az (epe)diétát (Mártinak van ilyen gondja ha jól rémlik, biztosan tud segíteni).

Márti!
Hú, már te is babázol! Hogy rohan az idõ, nem is olyan régen kerestem dokit...
Gratulálok és nagyon sok boldogságot, örömet, tejcsit!Kép
Milyen volt a szülés? Majd ha lesz idõd (tudom az még nem most leszKép), írd le légyszi.
Majd keresgélek a papírjaim között, emlékszem kinyomtattam valamikor hogy mit hol kell intézni (TGYÁS, GYES...).

Cory,
Köszi a gyors választ.
Én nem használtam övterelõt, sajnos nem tudok segíteni.

Manó,
TorokfájásKép. Jobbulást!


Manó, Norka,
Úgy tudom Roni is külön kapja, remélem nálunk sem lesz semmi gond.

Maci_2 + délutáni_szundizó Roni
maci_2
 
 


Sziasztok!

Még élek, igaz már csak alig .
Visszaolvasni még nem nagyon volt idõm 
A fiamat már hazahoztuk egy hete, de olyan rossz, mint volt

Zsuzsi

Én is észrevettem Bencénél, hogy kéreti magát.
Hiába szólok neki, meg sem hallja, csak ha ráordítok.
És nem a hallásával van baj, mert a megyünk hintázni-t
Azt még a másik szobából is meghallja

Képzeljétek, mire egyenesbe jöttem volna mindennel (takarítás, vasalás
Kivégezve, gyerekek itthon), és élhettem volna a saját megszokott életemet,
Addigra a férjemnek megint elõjött a veseköve
Na persze erre fél nap után jöttünk rá, ugyanis mindenki vakbélre
gyanakodott (jobb oldalt lent fájt a hasa).
Aztán kiderült, hogy mi, kapott infúziót, és csak mivel a sebészeten volt
És én is ott dolgoztam, így ismertem mindenkit, ezért engedték
haza. (Körmenden csak urológiai szakrendelés van, és a betegek a
sebészetre kerülnek)
Szóval, ha görcse van (azóta még nem volt, akkor kapja a szurit)
Egy kõ elment még a kórházban, de egy még a vesében csücsül.

Bencével odáig jutottam, hogy ha ráültetem a bilire, akkor belepisil,
de egyébként nem szól. Azért ez is valami.

Dorina már négykézláb kinyújtja a lábát, és a popsiját az égnek tartja.
Majd lekapom, ha lesz idõm. A hordozóban meg felül. Igaz, kapaszkodik,
de csücsül.

Mindenkinek gratula az új teljesítményekhez! És a babócák változatlanul
gyönyörûek. Igaz még nem mindet láttam, de pótolom!!

Egy tanácsot szeretnék kérni!
Életem párja kitalálta, hogy menjünk el pár napra a gyerekek nélkül
Lillafüredre. Azaz nem kitalálta, hanem már szobát is foglalt.
3 éjszakáról lenne szó, de nem tudom mi tévõ legyek.
Dorina akkor már 7 hónapos lesz, és jelen állás szerint már nem fog szopizni
{napról napra kevesebb a tejem, hiába szoptatom sûrûn, így is csak napi fél liter.)
Ez a kisasszonynak nagyon kevés még gyümi és fõzelék mellett is (a fõzeléket
Most kezdtük a múlt héten, és nem nagyon ízlik)}
Bence majdnem 3 éves lesz akkor.
A mamámék vigyáznának, rá, aki nagyon ért hozzájuk, és szereti õket.
Itthon szoktuk õket fél háromnegyed napra hagyni, de ez igen hosszú idõ.

Nagyon hiányoznának.
De a másik, hogy a férjem is csak azt akarja, hogy kapcsolódjak ki
egy kicsit. És tudom, hogy szeretetbõl csinálja.

Szerintetek mi tévõ legyek?

HELP!!!!!!!

Most befejezem, megyek visszaolvasni, amíg tudok.
Bocs az összevisszaságért, de két napja írom.

Heni
heni1979
 
 


NorkaKép
Jazi édes az uj ruhába, természetes a lábával nyom. Kép
Zöldbabot imádom én is, de inkább fõzelékként. Drukk apa gyógyulásáért!

Maci2
Szemszín akár most is változhat, legalább is nálunk. Én örülnék, ha kék maradna Szilárd szeme, de lehet, hogy bezöldel egy kicsit. Kép
Autó 4 hét múlva érkezik. Kép

AndiKép
Mosolyhegyek. Kép
Én tegnap akartam altatni Szilárdot, és félhomályban altatót akartam énekelni neki. Erre annyira kikerekedett a szeme, mind egy rajzfilmfigurának. Nem bírtam ki röhöség nélkül. Erre persze õ is nevetett. Alvás meg nuku. Kép

Manó, Norka
Nálunk nem volt ilyen oltás,de utánakérdezek a dokimnál, hoy mi a véleménye. Kép

Lányok!
Valaki felrakott egy képet ide, de most eltünt. Ti is láttátok? Egy kis rajzocska volt...

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Bocsi az elõzõért, elfelejtettem kettévágniKép.

És most a képek, csatlakozva a régebbi témákhoz:
Ujjszopi, csak nem látszik.
Kép

Ekkora a szempillám:
Kép

Kapaszkodom (ilyet ébren is tudok ám, és akkor sírok, mert valaki húzza a hajamat):
Kép

Így ülök anya ölében és a kanapén:
Kép, Kép

Maci_2 + még_alszik Roni
maci_2
 
 


Norka,
Cuki a ruha...kicsi? Vegulis nekunk is volt/van olyan cuccunk, amit Gyuri mar hat honaposan is hordott, es meg mindig jo ra! Es szerintem jovore is jo lesz, annyira gizda!
Zoldbabbal vigyazz, Miki a rizibiziben levo 8 szem borsotol tekergett multkor! Jazi nem semmi sullyal rendelkezik! Mibol lesz a cserebogar, mi?

Myssnia,
Gyurit nem fenykepezem jo idoben, keves ruhaban. Annyira csont es bor, hogy felelmetes! Majd ha egy kicsit rosszabb ido lesz, es nem egy szal gatyaban rohangal!

Psandi,
Nalunk is meggyleves van ma. Meg suti.
A tegnapi nap brutal volt. Gyerekkel nagyon rossz lemaradni. Egyedul meg hagyjan, fel lehet fogni poenkent (ha-ha, azt hittem Indiabol sosem jovok haza, majd egy hetig vartunk repulore, igyis csak protkoval sikerult)!

Franyo,
Te kerdeztel recepteket, vagy otleteket?
Ilyenkor nyaron a rizotto-felek bejonnek. Gyorsan megvan, es nem nehez kaja. Barmit tehetsz bele es hidegen is eheto. Vagy sok fott zoldseggel, husival (vagy anelkul), vagy akar nyers, aprora vagott paradicsommal, uborkaval. Tehetsz bele aprocska rakot (baromi draga, de sokaig eleg, mert keves is megadja az izet, es olyan kis mediterran hangulata lesz az embernek tole). Szoval mehet bele barmi, ami van otthon.
Teszta- v. krumplisalihoz sem kell sokat fozocskezni!
Sajna most egy csomo minden, amit szeretek tilos, igy pl. a lencse, v. csicseriborso salata, ill. egyeb formajuk. Imadom a fozelekeket is, de Miki (es magam) miatt talan az iden meg kibirom -pedig hogy ennek egy kis kelkaposzta-,borso-,zoldbabfozit!

Tok gaz, pentek van, nincs itthon semmi, kocsi meg szervizben. Semmit nem tudok csinalni, itt rohadunk a forro lakasban. Kerdes, ma kesz lesz e, ha nem, akkor legkozelebb hetfon? Es akkor hogy megyunk ki a repterre, busszal? Szupi lesz! Vasarnap reggelre halasztva a kovetkezo probalkozas!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


HeniKép
Szerintem menjetek el, amit írtál, abban is magadat próbálod meggyõzni. Kép 3 éjszaka nem sok, és a nagyi is ügyes lesz! Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Hali csajszik!

Betellt az albumunk, az utsó két kép új, a ruhácskás az mai, lessétek meg!Kép:

[url=http://babanet.hu/album/main.php?album=46&page=4" TARGET="_top]http://babanet.hu/album/main.php?album=46&page=4[/url]

Majd még jövök, mert szalma vagyok vasárnapig, Danót is kiadom gebinbe, én meg csak Zsófizok, juhhhéKépKépKépKép

Pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


myssnia!

Én nem láttam rajzocskát!
Az agyhártya gyulladás olást Emma is cska a kötelezõk után kapta meg, illetve kapja. vanolyna orvos aki azokkal együtt is beadja, a miénk nem ilyen, és addig szóba se hozta amíg nem voltak meg a kötelezõk.

manó
manó
 


Sziasztok!

HeniKép
szerintem is menj el nyugodt szívvel arra a 3 napra. Tényleg nem nagy idõ és a gyerekeket is biztos kezek közt hagyod. Meglátod, pihenés után neked is több türelmed lesz a csemetékhez, ami mindenkinek csak jóKép
A férjednek gyors és fájdalommentes vesekõ szülést kívánokKép

KangiKép
Nem túlzás ennyi ötösKép? No, azért gratula ehhez isKép Tessék kimászni a depibõl, mert lassan már engem is kéne vígasztalni. Momo, a kis önzetlen...KépKépKép

MyssniaKép
én már annak is örülnék, ha Zsebi tetszõleges végtagjával figyelemre méltatná a babatornáztatót, de úgy tûnik, nálunk ez is fölösleges kiadás voltKép Nem lehetne, hogy Szilárd leckéket adjon neki eme szerkezet kreatív felhasználásábólKép?

ZsuzsiKép
hát az a repteres sztori elég gázKép
Én is múltkor gondoltam rá, hogy Timirõl nem csinálok egy szál gatyás képeket, de én azért, mert akkora pókhasa van rajta, hogy felnõtt korában majd elsírja magát, ha meglátjaKép Csak azt tudnám, mitõl látszik ilyen jóltápláltnak, amikor alig eszik egész nap??? Szegénykém felnõtt éveit majd állandó fogyózással töltheti, ha ilyen jó a takarmány hasznosításaKép
Drukkolok, hogy a következõ reptéri sorbanállásotok sikeres legyenKép

Maci2Kép
te aztán nekiveselkedtél a termésnekKép Le a kalappal!
Klímáért naggyon irígy, sajna nekünk elmarad idén, mert a házat kell bõvítenünkKép Pedig már nálunk is az eddig hûvös szobákban 27 fok vanKép
Roni gyönyörû hajasbaba és elég jóltápláltnak tûnik a képekenKép, szerintem ne aggódj a súlya miatt.

GyörgyiKép
nem irigyellek a mesteremberekértKép Én elõre szoktam közölni velük, hogy csak akkor maradjanak, ha úgy érzik, képesek önállóan és minél kisebb zajszinten dolgozniKép Annál semmit nem utálok jobban, mint amikor 10 percenként szaladgálok le a pincébe a két gyerekkel, mert a kedves uraknak nincs egy épkézláb szerszámuk Kép
Szóval nálunk naggyon udvarias és illemtudó mesterek szoktak dolgozni, mert a többi rögtön sarkon fordul a házisárkánytólKépKépKép

NorkaKép
na nehogy má' ne menjetek az Adriára, akkor kire fogok irígykedni???Kép
Jazi tényleg nem bízza a véletlenre a kajálást, ha ilyen jó súlya vanKép Zsebi sajna végleg leszokott a habzsolháp stílusról, õ még egy hónap múlva se fog ennyit nyomni, legfeljebb ha rajta felejtem a mérlegen a kezemKép

FranyóóóóKép
sorstárs merre vagy???? Zsebi ma fél napja kis megszakításokkal üvölt, mint a fábaszorultKép Enni is csak hajnalban volt hajlandó, azóta tekereg meg nyöszörög, de zabbantani, aaaazt nem. Biztos, hogy hatványosan szaporodnak az õsz hajszálaimKép
Bevallom férfiasan, én ma bedobtam egy sört, mert nyugtatóra volt szükségem a két melegtõl bekettyent gyerek mellé. Lehet, hogy inkább nekik kellet volna adnom?
Ilyenkor azért eltöprengek a harmadik gyerek létjogosultságán.(Momo erõsen homlokot ráncol)

Na most ennyit, megjött a párom, nyakába akasztom a két hárpiátKép

üdv
spicces Momo és az üvöltõ kórus


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Maci_2: Már 2* vágtuk Márk haját még az utolsó hajvágásról nincs kép, de ha elkészülnek akkor rakok fel arról is. Most jobban levágtuk neki mint múltkor.

Én nem tudom mi van de az én kis fiam se akar enni ebbe a melegbe, alig eszik kb olyan 600grammot egész nap mikor neki már 900grammokat kénne ennie.
Félek, hogy nehogy elkezdjen fogyni.
Valaki valamilyen tanácsot tud adni, hogy lehet elérni, hogy többet egyen?

Na most ennyi
Andy aki agódik a fia súllya miatt.
andy78
 
 


Momo,
itten vagyok... tegnap este óta most elõször... tegnap éjfélkor sikerült ismét ágyba kavarni a lányt. Délelõtt alkalmaztam a cici nevû gyógyszert, ami egész jól sült el, viszonylag kevés nyifi volt. De fél 1 körül, mikor tisztába akartam tenni, egyszer csak "kilõtt", azaz teljesen vizes kakival lepett meg. Szóval hasmenés, mégiscsak. És ráadásul ugyanolyan buborékos izével folytatódott, mint régen, mikor még csak pár hetes volt.

Na, megyek, hívnak Kép, majd még igyekszem jönni!

Pusza
Franyó
franyo
 
 


Sziasztok!

Sajnos most sincs idõm visszaolvasni, csak gyorsan felteszem, amit ígértemKép.

Kép

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Vannak még menük is, de az még úgysem érint senkit, majd késõbb felpakolom azt is, most rohanok továbbKép.

pusz
Zulu

ps. Franyó, a köv. táblában csapj hozzám még egy évet légysziKép

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?