Új privát üzeneted érkezett!

Donika,
hát igen, ez nálunk is abszolút szempont!
nagyon benne van a pakliban, hogy pár évet lehúzunk külföldön, úgyhogy nem árt ha 'nemzetközi' vagy legalább könnyen kiejthető a név... :roll:
Tudom, hogy rossz ha fáj, de az nem lehet baj ha mozog és gondolj arra, hogy minden rendben pl. nem vérzel... :?

Kép
fendike
 
 


Donika, mondd már meg a férjednek, hogy te vagy terhes.....ez tök normális, ficánkol, kidugja magát, én néha a fejét érzem!!!!!!!!Nyugodjon már le, max ficánkoló gyereketek lesz!!!!!!!!És mondom, max nem tudsz aludni meg sokat pisilsz, de ez tök normális!!!!!!!!Érthető vagyok???
Vendég
 


Lafi kapitány! :D
Igenis, értettem, tolmácsolom az uramnak!

Fendike!
Szerintem is van benne igazság, szóval még hezitálunk, nekem a Péter is tetszik! :)
Tudom, hogy az a legrosszabb, ha vérzek, biztos a méhszalagok nyúlnak, és azért fáj a pocim!
Mikor kell legközelebb menni vizsgálatra, hogy ellenőrizzék a lepényt?

Kép

Kép
donika
 
 

 
 

Nyuszi,
koszonom nagyon aranyos vagy bezsebeltem elore is :lol:

Donika,
hat mar en is nagyon kivancsi vagyok ki lapul a pociban(mellesleg eddig mar negyen is fiut josoltak :roll: ) mert addig neven sem gondolkozunk.Nalunk meg huzosabb a dolog mert olyat szeretnenk ami mind a harom nyelven lehetoleg egyforman cseng :shock: huh nem lesz egyszeru :P

Kép
petitpois
 
 


Petipois!

Ha lány: Maria (Mária)

Ha fiú: David (Dávid)

Síma ügy!
De tudok még hasonló neveket! :lol: :lol: :lol:

Cuppancs!
Vendég
 


petitpois írta:ami mind a harom nyelven lehetoleg egyforman cseng :shock: huh nem lesz egyszeru :P

tényleg ezzel azért kilőttetek egy csomót, de azért van jó néhány név, ami nagyon hasonló sok nyelven. (Ádám, Márk, Péter... mondjuk lány nevet hirtelen 1et sem tudok :) )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


na, látom Kavicskával megoldjuk mi ezt a névkérdést :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Petitpois!

Orsi nagyon jó neveket sorolt!

Lánynevek: Kate, Kat(h)y, Anne, Ana.

Most tudnék még sorolni magyarosan leírva Dzsesszikát, meg Priszcillát! :shock: De senkit sem akarok megsérteni azzal, hogy nem bírom elviselni ezeket a magyarosított külföldi tucatneveket! :roll:
Úgyhogy csak a poén kedvéért írtam!

Cuppp
Vendég
 


A Dzseniferekről nem is beszélve :) :)

A Kate egyébként nekem tetszik, ahogy a magyar Kata is, érdekes módon a Katalin már nem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


A Dzsenifer az egyik nagy kedvencem! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Orsi,
írtad, hogy lehet a vérzés attól, hogy közel a lepény
de pontosan miért vérzik ilyenkor????
nem tudom mit tehetnék, hogy segítsem a helyzetet.. :roll:

Kép
fendike
 
 


Kavics,Orsi, :lol:

nagyon jot nevettem :lol: Varom a tovabbi otleteket..Latom nem a ferjemmel kell itt megbeszelnem a dolgokat hanem jobb ha titeket kerdezlek..A Dzsesszika nagyon joooo...!!!Nekem egyebkent az Emilie tetszik nagyon,fiunev meg nincs :?
Azert az Orsolyaval itt elegge meg vagyok love..Voltam mar minden ursulatol kezdve orszo-ig :lol: :lol:

Kép
petitpois
 
 


fendike írta:nem tudom mit tehetnék, hogy segítsem a helyzetet.. :roll:

feküdjél, mást nem.
este bemásolom, hogy miért és mi vérzik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Petitpois :)
én külföldön csak Orsiként használom a neve. Ahova nem kell hivatalos irat ott így ismernek, levelet így írok alá, mert azt bizonyos fokon legalább ki tudják ejteni.
Amúgy német nyelvterületen Orzólia a rendszeres kiejtés, az angolok meg meg sem próbálkoznak a spontán kiejtéssel :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, :D
köszi!
most olvastam vhol, hogy a mélyen tapadó lepény vérezgetéssel=kórházi kezelésengem ennyire azért nem ijesztettek meg
sőt eddigi UH-kon csak annyi volt, hogy hátsó fali
most meg kiderült, hogy közel van és ezért a vérzés
háááát én már nem értem... :shock:

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
nem jelent kórházi kezelést., tudok 1-2 embert akinek ilyen volt, és összesen 1 volt közülök kórházban, de neki nagyon komoly vérzése volt.
Normál esetben nincs kh.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
és tényleg van rá reális esély, hogy felhúzódik????
dokik abszolút nem voltak parásak, még a fekvést sem mondták, csak hogy semmi megerőltető és no sex, vagyis attól sem tiltottak el, csak ne olyan hevesen - mondta ez egyik röhögve.. :D

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
van. nekem is rálógott a fiúkkal az elején. a 18 hetes uh már nem.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
és volt neked is vérzés????
elég nyomasztó, hogy ugyan picit, de egész nap jön a barnás cumó.. :(
kiváncsi vagyok meddig lesz ez a vérzéske
nekem azt nem is mondták, hogy rálógna, csak hogy közel van.. :roll:

Kép
fendike
 
 


Fendike, nekem nem volt.
nekem rálógott.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hát annyira nem értem, hogy a rálógás miért nem vérzik, ha közel van az meg mitől...?? :shock:
az a baj, hiába pihenek, a méhösszehúzódás, növekedés, gyerek mozgás is befolyásolhatja negatív irányba a dolgot, vagyis lehet tőle vérzés sztem
meglátjuk, csak reménykedni tudok, hogy rendben lesz, mindenesetre többet nem olvasok utána, mert csak vészjósló cikkeket találtam... :( (életmentő műtét anya és gyerek számára...stb)

Kép
fendike
 
 


ne olvass!!!
Egy cosmó rálógó nem vérzik. A bnőmnek fedte és nem vérzett... van aki vérzik méhlepényhelyzettől függetlenül.
ez nem ilyen egyszerű

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Donika:
Ne izgulj én is felkelek éjszaka legalább 3x pisilni mert nyomja a hólyagom. De engem ez nem zavar én imádom ha mozog, sőtt akkor vagyok nyugodt. Nekem egész pici korátol sokat mozog , szoktam is mondani apának hogy kis hiperaktív gyerek lesz.


Orsi:
" Azt írtad hogy a barátnődnek fedte és nem vérzett" Meddig tudta kihordani a terhességet? Egyártalán nem volt vele gondja?

Fendike :
Próbálj megnyugodni kicsit mert ha sokat idegeskedsz az nem segít a helyzeten. Persze hazudnék ha azt mondanám hogy engem sem idegesít a helyzet. A jövőhéten én is megyek csináltatok egy másik UH-t.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Lafi,
rossz hírem van, úgy néz ki ugrott a London vagyis eltoljuk emiatt a vérezgetés miatt, elefáni bőrönd még pihizhet... :D
dokim azt mondta - amivel teljesen egyetértek - hogy várjuk meg a 18-19heti UH-t, hogy mi van a lepénnyel és ha rendben, utána mehetünk... :?

Nyuszi,
köszi, annyira nem vagyok ideges csak szeretem érteni mi miért van és leginkább miben reménykedhetek... :roll:
meg hát elég szar, hogy alapvetően jól vagyok, de ahányszor elmegyek wc-re mindig szembesülök a barnás csúnyasággal
dehát nem panaszkodom, biztos van akinek rosszabb... :oops:

Te most otthon pihizel, betegszabin vagy?????

Kép
fendike
 
 


nyuszipuncs írta:Orsi:
" Azt írtad hogy a barátnődnek fedte és nem vérzett" Meddig tudta kihordani a terhességet? Egyártalán nem volt vele gondja?

nem volt, most a 39. hétben van :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hát érdekesek ezek a méhlepények, erre nem is gondoltam, hogy ezzel is baj lehet... :oops:

Kép
fendike
 
 


Fendike!
Biztos ezen is túl leszel, és utána fellégezhetsz! Én is mindennek utánaolvasok, legutóbb már nem emlékszem minek néztem utána, de a lényeg az volt, hogy vmi fórumon az első mondat az volt" inkább ne olvass utána, jobban jársz...stb, stb., és itt be is fejeztem.
Én azt nem értem, hogy hétfőn a doki nem vette észre, hogy a lepény közel van a méhszájhoz? :shock: Tudom, hogy nem változtat a lényegen!

Nyuszi! :D
Kedves vagy, éjszaka jól aludtam, én is örülök, ha mozog, akkor legalább remélem, hogy minden ok odabenn!

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
hétfőn nem csinált UH-t!
Az az érdekes, hogy se a 12.heti, se a múlt heti UH után nem mondták ezt, csak annyit hogy hátsó fali (2 külön helyen)... :roll:
most meg hirtelen túl közel került, én nem értem, csak azt szeretném, hogy ez a barnázás megszűnne, mert elég nyomasztó... :oops:
én még nem érzem a mozgást, de várom már... :D

Kép
fendike
 
 


Fendike:
Hogy szereted tudni mi miért van és mi várható ezzel én is egyet értek. Gondolom hogy nagyon rossz hogy barnázol de pihizzél minnél többet és akkor hátha megszünik. London megvár. Most a baba a legfontosabb. Igen itthon vagyok táppénzen és amennyit csak tudok most én is pihizek.

Orsi:
Köszi ez biztató. Szeretném megkérdezni hogy hogy lehet keretbe tenni egy szövegrészt mint ahogy te is teszed? Ezzel még nem vagyok tisztába.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Fendike, nem baj, London ráér!!!!A baba fontosabb!!!!!!!!!!Pihizzél csak!!!!!!!!!!
Vendég
 


Fendike! :D
Ja, értem!
Egyik barátnőm a 17. héten vérzett, a doki befektette 1 hétre a kórházba (ez 3 éve volt), azt hiszem nála is a lepénnyel volt probléma, de a kiírt időben egészséges kisfiút szült! :P
Nálad is meg fog szünni a barnázgatás, legyél nyugodt, magneB6-ot szedsz ugye? London meg tényleg ráér, első a pici fiad, aki nemsokára rugdosni fog! :P

Kép

Kép
donika
 
 


Fendike,
Gratulálok a kis tököshöz :lol: :lol: :lol: Pihizzél és minden rendben lesz!!
Vendég
 


Köszi Lányok, jólesik hogy bíztattok!
Minél több emberrel beszélek, annál többen mondják, hogy sok ilyen van és az esetek többségében megoldódik. HÁT REMÉLEM :!: :D
Ja és tegnap 3-4 óta nem jött. Persze könnyen lehet, hogy megint kimarad pár nap és megint, de azért örülök.
(pedig tegnap nagyon összevesztünk a férjemmel, de jófej a kis kukis, most legalább ő jól viselkedik...) :D

Kép
fendike
 
 


Fendike, örülök, pihengess szépen és ne vitatkozz apával!!!!
Ez olyan frontos nap volt, mi is összevesztünk, de nálunk is jól bírta a csávesz a strapát...
Vendég
 


Lafi, köszi!
Már nincs vita, nem beszélünk... :lol:
Legalább a kis tökös jófej, most kezd eljutni milyen remek is lesz két pasival... :D

Kép
fendike
 
 


Hali lányok!

Pandus!(mert én még itt járok),megnéztük élőben is a babakocsit,amit ti vettetek,nagyon klassz,szép a színe.Én is tologattam egy picit.Szuper!
Bővűlt még valamivel a pici cucca?

Nyuszika!Pihenjél!Miért nem megy minden símán......,na de ugysem lesz semmi baj.

Fendike:Gratula a fiuhoz,te is pihenj sokat,sokat,sokat,
London gyönyörü,de nem szalad el.

Na és most rátok zudítom a bajomat,mert bizonytalan vagyok.
Szóval voltam vc-terhelésen,az jó is lett,de mellette a vérképem nem túl jó.Alacsonyabbak az értékek.
Most mit csináljak?

Halika:Csiperke

Kép
csiperke
 
 


Csiperke, melyik érték lett alacsonyabb???Mert nem mindegy. A terheseknek több értéke más, mint az egészségeseknek, nekem is vannak értékek, amelyek alacsonyabbak és az sem mindegy mennyivel, mert ha épp a hatérték alatt van, nincs semmi baj, annyi elfogadható....
amúgy meg menj el a nődokihoz vagy a körzetihez, ők megmondjáka frankót!
Vendég
 


Csiperke,
Nekem az utolsó vérvételen 9 értékem lett rossz de nem kellett vele semmit se csinálni. Tegnap voltam megint vérvételen kivi vagyok hogy most milyen lesz holnap megyek az eredményért megnézték a toxot is újra. Tényleg jó ez a kocsi szoktam a szobában tologatni :lol: nem vettünk semmit most novemberig szünet van a vásárlásban. Vasárnap jön az asztalos ő csinálja a szobába a bútort (ágy pelenkázó polc stb) most ez a következő cél :D
Vendég
 


Pandus! :D
Látom nem hagytok semmit az utolsó percre, helyes, majd ha minden kész kérünk képet!

Fendike! :)
Örülök, hogy jobban vagy! Vita mindenhol van, az én férjem mindig azt mondja, jaj, megint a hormonjaid! Na és erre nagyon pipa vagyok! :twisted: :P

Lafi! :D
Szinte a végsőkig fogsz dolgozni, már a 30. hétbe lépsz, hogy bírod a pocid, nem fáj a hátad?

Kép

Kép
donika
 
 


Hát ja, most léptem a 7. hónapba....elkezdődött az uccsó trimeszter...szóval igen, a végsőkig dolgozom, a pénz miatt muszáj, mert hát a gyes, gyed kevéske a jelenlegi fizetésem mellett és ugye aki megszokta a jót....
szóval dec 1-től elméletileg táppénzen leszek, hisz onnan már nincs sok hátra, csak néhány hét....
telik az idő rendesen....
amúgy meg jól bírom, se pocifájás, se lábdagadás, bár azt felpocoltam egy puffra, se hátfájás ... még semmi...nem akarom elkiabálni.....

Anyu jön vasárnap!!!!!!!!!!és elkezdjük, pontosabban ő elkezdi a babaszobát, szabin leszek mind a 6 nap és irány a nagy főváros (anyu szemében ez egy undorító büdös nag város...na ja, igaza van...) bababoltjai!

Ja és teszek fel képeket és jövő héten kaptok pocakot is, nem felejtem el....remélem.
Vendég
 


Donika,
Hát azért még rengeteg dolog hiányzik a babakelengyéből még semmit nem vettünk meg. Csak a szobát csinálgattuk eddig szóval még sehol nem tartunk és az sincsen még készen teljesen majd talán decemberre addig képet se teszek fel.
Vendég
 


Hali!

A vérképben a hemoglobin:110 (120-160)
hematokrit :0,318 (0,360-0,460)

Ezek az alacsonyabbak,de beszélek a dokival is......már megint.

Kép
csiperke
 
 


Csiperke, semmi bajod sincs!!!!!!!!!nekem is ezek az értékek voltak alacsonyabbak, az endokrinológus elmagyarázta miért...na persze nem emléxem rá :oops: mert csak az érdekelt, hogy nem gond.
És azt is mondta, hogy a máj és nemtudommelyik funkció egyre rosszabb lesz, mert a gyermek nyomni fogja és nem fog működni normálisan és ezért sem kell majd aggódni!
Vendég
 


Csiperke :)
konkrétan melyik érték rossz? mert van, amivel lehet kezdeni akármit, van, amivel nem.
Nekem mondjuk nem volt nem csillagos értékem a végefelé :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya, de jó avatar!!!!!!!!!
Vendég
 


Icsilya!
Nagyon jó a kép,amit feltettél.
Az az érték az alacsonyabb,amit beírtam.


Lafi!
Akkor ezzel ne is foglalkozzak?Nem nagyon vészes,és ha nem muszály nem hívogatnám a dokit folyton.

Kép
csiperke
 
 


csiperke írta:A vérképben a hemoglobin:110 (120-160)
hematokrit :0,318 (0,360-0,460)

haematokrittal nem tudsz mit kezdeni, az alkati kérdés 90%ban, és 99%, hogy Neked nem terhesen is alacsony volt.
nekem is ilyen, én 0.28cal szültem a fiúkat.

a haemoglobinnal sem tudsz sokat kezdeni, mert ha a vasad és a vasmegkötőképesség is jó, akkor evvan.
amúgy nekem 90 volt a terhesség végén most Lilivel.

szóval ezen aztán nincs mit aggódni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


lafead írta:máj és nemtudommelyik funkció

vese

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


icsilya írta:vasad és a vasmegkötőképesség is jó, akkor evvan.
amúgy nekem 90 volt a terhesség végén most Lilivel.

ha vas alacsony és vasmegkötő meg jó, akkor vasat kell szedni
de nekem mondjuk a vasam volt jó, a vasmegkötő meg xar, azzal meg megint nem lehet mit kezdeni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya!
Köszönöm a segítséget,akkor nem idegesítem magam,most nem hívom a dokit,nem vagyok abban a formában.Majd megyek hozzá,és megtudja.

Kép
csiperke
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: