Új privát üzeneted érkezett!

Én most megyek, megetetem Zsófit, aztán a következő kajáig elhúzok pár boltba, Apa vigyáz a kiscsajra :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Hát, úgy látom igen mozgalmas volt az elmúlt hét! Gratulálok a Drága Kicsi Jövevényekhez! Sok boldogságot és egészséget kívánok Nektek!!!

Babett, én olvasom a Suttogót, bár kicsit vontatottnak tartom, de a legfőbb üzenete már "átjött": mégpedig az , hogy mindent próbáljunk meg a baba szemszögéből az ő tudás és ismeretszintjével vizsgálni! Meglepő változások álltak ám be az elgondolásaimban!! HA érdekel, szívesen megírom majd!

Én ehhez még hozzáteszem minden hónapban a 3 magazint, amit a témában lehet kapni, valamint megvan a "méltósággal megérkezni" c. könyv, ami engem kicsit sokkol, hogy azt úgysem tudom megadni a születendő babaámnak, amit ott írnak...
és most szereztem meg a "Szoptatás" c. Kismama magazin által kiadott könyvet is - akkor most buzgón elkezdem olvasni!!!

HAsszorítót én mindenképp beszerzek! A Homeós bogyókra is rákészültem... aztán lesz ami lesz..

Hajrá mindenkinek! Lilly, sokat gondolok Rátok holnap, remélem simán fog menni minden!

Szép napot minden mamának és babának!
Bea

Kép
nyulcsi
 
 


Bea! Én a magazinokat kihagynám a listából.....azok inkább paráztatnak...

Kép
Kép
agica123
 
 

 
 

Bea: A magazinokat én is veszem, de szerintem is sokszor marhaságokat írnak!
viszont a SZoptatás könyv szerintem tök jól szemlélteti a teendőket, be is akarok vinni a kórházba majd! Egyenlőre úgy indulok neki, hogy ott nem kapok semmi segítséget, aztán reméljük, hogy pozitívan csalódok majd..
A Suttogó alapelveit próbálom én is megjegyezni, mert szimpatikusnak és főleg hozzáértőnek hangzik, de azért kicsit nagy a terjedeleme, remélem átjön a lényeg, és megmarad is az agyamban :?

A hasleszorítót már a kórházba jó bevinni, akkor még gyorsabb az eredmény!! senki nem írt hozzávetőleges árat??? milyen egységben kell gondolkodni?? 5eft? vagy több???

NADIN naggggyon szép baba! igazi kislány, és nagyon helyes! csak gratulálni tudok!!!!!


Homeo bogyó
:
nekem azt mondták, hogy a CAULOPHYLLUM 5c-t már a 37. héttől lehet szedni (5 bogyó/nap) A homoes kiskönyv csak a szülésre javasolja....
Vendég
 


Babett, én a Brendonban vettem 7900 volt az Anita, szülés utáni csípőszoritós bugyi (állitható kapcsokkal oldalt), én nagyon drágának tartom..(bár ahogy irtam, volt vásárlási utalványom, és erre szántam)
Voltam ma benn ctg-n, és egy csajt varrtak mellettem már..hát tényleg nagyon fájt neki, vagy csak hiszti volt részéről..de hát nagyon durván áthallatszott..(anyuka kinn volt előtérben, ő volt benn szülésnél, és mesélte, hogy a láyna nem volt felkészülve, és hogy hamar elfáradt, és a szülés felénél császárt követelt-ami persze nem így megy...majd ezután végig hisztizett és kiabált..)
A szülésznő feltett a gépre, majd jött-ment, beszélgettünk, és mondta, h szinházjegye van péntekre. Közben telt az idő, nézi, aztán mondja, hogy lehet, h nem kell színházba mennie :shock:
De azóta is nagyon mocorog.. :roll: egy kicsit lepihizek, hátha megnyugszik..
Kertikiri, nagyon tündéri a baba!!!!

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Babett, én a Brendonban vettem 7900 volt az Anita, szülés utáni csípőszoritós bugyi (állitható kapcsokkal oldalt), én nagyon drágának tartom..(bár ahogy irtam, volt vásárlási utalványom, és erre szántam)
Voltam ma benn ctg-n, és egy csajt varrtak mellettem már..hát tényleg nagyon fájt neki, vagy csak hiszti volt részéről..de hát nagyon durván áthallatszott..(anyuka kinn volt előtérben, ő volt benn szülésnél, és mesélte, hogy a láyna nem volt felkészülve, és hogy hamar elfáradt, és a szülés felénél császárt követelt-ami persze nem így megy...majd ezután végig hisztizett és kiabált..)
A szülésznő feltett a gépre, majd jött-ment, beszélgettünk, és mondta, h szinházjegye van péntekre. Közben telt az idő, nézi, aztán mondja, hogy lehet, h nem kell színházba mennie :shock:
De azóta is nagyon mocorog.. :roll: egy kicsit lepihizek, hátha megnyugszik..
Kertikiri, nagyon tündéri a baba!!!!

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Bocsánat, kétszer ment el.. :oops:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Ani! Húúú de izgi! Bár én is voltam úgy (pont a 39. héten), hogy most szülök, de lepihentem és el is múltak a fájások. Azon a hétvégén pedig még szülhettem volna a MÁV-ban.

Felkészülés: sztem első babánál igazán nem tudja az ember, hogy mire is kell készülnie. Korábban már írtam, hogy bizony a szülési fájdalmak, a vajúdás alatti "megpróbáltatás" nem fogható semmihez. Akinek komoly menstruációs görcsei voltak, azok is készüljenek, mert ezek a fájdalmak a közelében sincsenek a vajúdás alatti fájásoknak. Éppen ezért én nem vetem meg azt sem aki ordít fájdalmában. De a baba valóban kárpótol mindenért. Szóval, tényleg megéri!
És még egy : Aki gátvédelemmel szeretne szülni, már a felvételkor feltétlenül szóljon a szülésznőnek.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Babett, én nézegettem a neten, 3-5 ezer forint körül már lehet kapni hasleszorítókat. Azt, hogy mikortól kell használni, nemtom, mert én Rékusnál nem használtam... :oops:
Ami a lényeg átjövetelét illeti: én úgy érzem, szüléskor, és utána 1-2 hétig semmire nem emlékeztem azokból a tanácsokból, amiket kaptam...:) Még mindig azt mondom, hogy az idő és az összeszokás dönt. Te magad fogsz úgyis mindent kitapasztalni :) Nekem pl. mindig minden utólag jut az eszembe, hogy "jééé, télleg, basszus, erről is hallottam már" :)
Szóval ne aggódj, a természet és a biológia csodálatos dolog :)

Kép
Kép
agica123
 
 


Sziasztok!

Kertikiri: Gyönyörű a kislányod!!!! :wink:

Sajnos most többre nem telik az időmből, de ezt mindenképpen le akartam írni :D
lamme
 
 


[quote="vicsok"]B írta:vicsokabett, én a Brendonban vettem 7900 volt az Anita, szülés utáni csípőszoritós bugyi (állitható kapcsokkal oldalt), én nagyon drágának tartom..(bár ahogy irtam, volt vásárlási utalványom, és erre szántam)
Voltam ma benn ctg-n, és egy csajt varrtak mellettem már..hát tényleg nagyon fájt neki, vagy csak hiszti volt részéről..de hát nagyon durván áthallatszott..(anyuka kinn volt előtérben, ő volt benn szülésnél, és mesélte, hogy a láyna nem volt felkészülve, és hogy hamar elfáradt, és a szülés felénél császárt követelt-ami persze nem így megy...majd ezután végig hisztizett és kiabált..)
A szülésznő feltett a gépre, majd jött-ment, beszélgettünk, és mondta, h szinházjegye van péntekre. Közben telt az idő, nézi, aztán mondja, hogy lehet, h nem kell színházba mennie :shock:
De azóta is nagyon mocorog.. :roll: egy kicsit lepihizek, hátha megnyugszik..
Kertikiri, nagyon tündéri a baba!!!!


Engem 50 percig varrtak, szóval át tudom érezni. Bár akkor nem kiabáltam, de rettenetesen fájt, az volt a legrosszabb az egész szülésben :?
Vendég
 


Úúú, Panndi, ez elég rosszul hangzik.. :shock: ilyenkor már nem megy a fájdalomcsillapitó, vagy neked nem is volt?

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


[quote="vicsok"] írta:vicsokúú, Panndi, ez elég rosszul hangzik.. :shock: ilyenkor már nem megy a fájdalomcsillapitó, vagy neked nem is volt?


Volt, de amikor kezdődött a kitolás, és a székelési inger, mindent éreztem rendesen. A varrásnál adtak helyi érzéstelenítőt is, de szerintem nem sokat használt. És mindig csak azt hallottam, hogy a dokim cérnát kér, és mindig mondja, hogy még ez sem elég, még kér :?
Vendég
 


Jaa, és:

Kép
Vendég
 


Hát, ismét itt vagyok... :)
Mivel a baba eredményei továbbra is tökéletesek, nem kellett a szülést megindítani. A doki rám bízta a döntést, de én visszakérdeztem, hogy ő mit tenne, ha a saját feleségéről és gyerekéről lenne szó??? Nevetett, aztán azt mondta, nem rohanna velük a kórházba. Úgyhogy én sem rohantam. A férjem tiszta csalódott volt, hogy akkor ma is kell munkába mennie. :)
Egyébként hihetetlen, hogy Gulyás doki mennyire megnyugtatólag hat rám! Tiszta para voltam reggel, még bőgtem is, de amikor leült velem a rendelőben, úgy éreztem, bármit bevállalok, ha ő mondja!
Holnap reggel csapó 2...

Kertikiri:Aaanyira tündér!!! Gratulálok!

Panndi: Ez a gátvarrásos dolog... hm... eddig nekem MINDENKI azt mondta, hogy az egész szülésben ez volt a legrosszabb.... :(

Kép
waterlilly
 
 


[quote="waterlilly"]H írta:waterlillyát, ismét itt vagyok... :)
Mivel a baba eredményei továbbra is tökéletesek, nem kellett a szülést megindítani. A doki rám bízta a döntést, de én visszakérdeztem, hogy ő mit tenne, ha a saját feleségéről és gyerekéről lenne szó??? Nevetett, aztán azt mondta, nem rohanna velük a kórházba. Úgyhogy én sem rohantam. A férjem tiszta csalódott volt, hogy akkor ma is kell munkába mennie. :)
Egyébként hihetetlen, hogy Gulyás doki mennyire megnyugtatólag hat rám! Tiszta para voltam reggel, még bőgtem is, de amikor leült velem a rendelőben, úgy éreztem, bármit bevállalok, ha ő mondja!
Holnap reggel csapó 2...

Kertikiri:Aaanyira tündér!!! Gratulálok!

Panndi: Ez a gátvarrásos dolog... hm... eddig nekem MINDENKI azt mondta, hogy az egész szülésben ez volt a legrosszabb.... :(


Szerintem az is közrejátszott, hogy már nem kellett a babáért küzdeni, tudtam, hogy kinn van, jól van és egészséges. DE, nem volt velem, mert ugye úgy nem tudtak volna varrni. A türelmetlenség miatt is rossz volt, mert fogni akaram Zsófit, és nem lehetett. Mikor elkészültek velem, már vettem ki a lábam, meg ültem fel, úgy szóltak rám, hogy várjak már egy kicsit, ne siessek, nem szabad.
Vendég
 


Lilly, szóval még Eszter jól érzi magát odabenn :) Nekem is Gulyás a dokim :) tényleg nem paráztat, és elmond szépen mindent.. De ha így haladunk ,akkor találkozunk benn :)
panndi - már 3 hetes! :shock: hogy telik az idő...(csak szegény Lilynek nem..)

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


[quote="vicsok"]L írta:vicsokilly, szóval még Eszter jól érzi magát odabenn :) Nekem is Gulyás a dokim :) tényleg nem paráztat, és elmond szépen mindent.. De ha így haladunk ,akkor találkozunk benn :)
panndi - már 3 hetes! :shock: hogy telik az idő...(csak szegény Lilynek nem..)


Bizony, nagylány már :)
És hízott sokat, tegnap voltunk orvosnál, 3830 gramm, és 3160-nal jöttünk haza két és fél hete a kórházból :)
Vendég
 


sziasztok

köszi az infokat!

elrémiszt ez a gátvarrás-dolog, mert én meg pont azt hallottam barátnőktől, hogy azt nem is nagyon érezték. Gondolom ez is attól függ, hogy még hat-e vmi érzéstelenítő. Pont olyan, mint a fogdokinál, ott is be tudják adni rosszul is meg jól is az injekciót...
remélem az én szülészem jó helyre adja, és hatni is fog. Mert a varrást megúszni tuti nem fogom. Főleg, hogy a gátmasszást sem kezdtem el... :(

PANNDi: Zsófi jó gyorsan nő, mástól azt hallom, hogy kb a 2 hétre áll vissza a születési súlya. Ehhez képest ő nagyon szuper evő! Gratulálok! :lol:
Vendég
 


[quote="panndi"]
írta:
panndi
Panndi: Ez a gátvarrásos dolog... hm... eddig nekem MINDENKI azt mondta, hogy az egész szülésben ez volt a legrosszabb.... :(


Szerintem az is közrejátszott, hogy már nem kellett a babáért küzdeni, tudtam, hogy kinn van, jól van és egészséges. DE, nem volt velem, mert ugye úgy nem tudtak volna varrni. A türelmetlenség miatt is rossz volt, mert fogni akaram Zsófit, és nem lehetett. Mikor elkészültek velem, már vettem ki a lábam, meg ültem fel, úgy szóltak rám, hogy várjak már egy kicsit, ne siessek, nem szabad.[/quote]

Szabó doki ugyanezt mondta: a kismamák másra sem vágynak, csak hogy végre a kezükbe foghassák, dédelgethessék a babájukat, ehelyett kapnak egy jó kis gátvarrást - ezt elég nehéz lelkileg helyretenni, ezért is élik meg olyan rosszul. Szerinte jobb, ha felkészül az ember, hogy sajnos a nagy küzdelmek után még ez a kellemetlenség is hátra van, és csak utána lehet végre babázni....

Kép
waterlilly
 
 


Sziasztok,

a kép felcsatolásával még bénáskodom, de igyekszem. A gátvarrás tényleg nem kellemes. Én epidurálist kaptam, a kérésem után 2,5 órával, azon kívül más fájdalomcsillapítóra nem emlékszem. A varrásnál már csak az a tudat éltet, hogy túl vagyunk a nehezén.

Nekem normál szülésem volt, így a dokim szerint az előírás 3 betöltött nap volt. Szerda reggel született meg Vivien és szombaton mehetünk haza.

[/img]
õszike
 
 


Sziasztok!

Lilly! Mi is Gulyás dokival szültünk. :lol: A szomszédasszonyom a MÁV-ban szülte a 4. babáját, 2 héttel később a kiírt időponthoz képest. Nem siettették őket. A 41. héttől már naponta jártak CTG-re, ott mindent rendben találtak, babácska jól érezte odabent magát.
Viszont amikor a Szabolcsban voltam (szültünk), mellettem feküdt egy kismama. Őt a betöltött 40. héten fektették be és az 5. napon indították nála túlhordás miatt a szülést. Valószínű, hogy ez is intézmény függő.

Panndi! Nagyon szépen gyarapszik Zsófi. :D
Gátvarrás: Hát, igen.... senki sem tudja előre -talán még szerencse is-, hogy miben lesz része. De valószínű, hogy nem csak egy szimpla gátvarrást kaptál. Nem irígyellek. :(

Őszike! Várjuk a képeket! Nálunk is apa kell a képek megjelenítéséhez. (Csak az ő gépén van képszerkesztő program.) 8)

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Kertikiri, gyönyörű a kislányotok, gratulálok még egyszer!!!!
emendora
 
 


[quote="mtücsi"]S írta:mtücsiziasztok!

Lilly! Mi is Gulyás dokival szültünk. :lol: A szomszédasszonyom a MÁV-ban szülte a 4. babáját, 2 héttel később a kiírt időponthoz képest. Nem siettették őket. A 41. héttől már naponta jártak CTG-re, ott mindent rendben találtak, babácska jól érezte odabent magát.
Viszont amikor a Szabolcsban voltam (szültünk), mellettem feküdt egy kismama. Őt a betöltött 40. héten fektették be és az 5. napon indították nála túlhordás miatt a szülést. Valószínű, hogy ez is intézmény függő.

Panndi! Nagyon szépen gyarapszik Zsófi. :D
Gátvarrás: Hát, igen.... senki sem tudja előre -talán még szerencse is-, hogy miben lesz része. De valószínű, hogy nem csak egy szimpla gátvarrást kaptál. Nem irígyellek. :(

Őszike! Várjuk a képeket! Nálunk is apa kell a képek megjelenítéséhez. (Csak az ő gépén van képszerkesztő program.) 8)


Így van, nem csak gátvarrás volt sajnos, hanem még két másik is. Az volt a baj, hogy mivel a gátmetszést nem éreztem, a repedéseket szintén nem, eszembe sem jutott, hogy engem össze kéne varni, én már a babámat akartam :)

Tényleg szépen gyarapszik Zsófi, szerencsére eszik rendesen :)
Vendég
 


Sziasztok!

Csatlakozom, hogy a gátvarrás fáj :? Nekem letelt a másfél óra, amit mondtak az eda-ra, rá fél óra múlva kezdődött a kitolás, ami kb. 12-15 perc volt, aztán ugye eltelt néhány perc, amíg megvárták, hogy ne lüktessen a köldökzsinór, majd elvágta a párom, aztán vagy közben már nem emlékszem meglett a méhlepény is (nem éreztem semmit se, csak láttam, hogy a doki meg a szülésznő vizsgálgatja), aztán elvitték ellátni a Manót, és valahogy ezután kezdtek hozzá a varráshoz. Viszon aztán kihozta a csecsemősnővér és végig ott volt a kezemben, így könnyebb volt elviselni a varrást, bár már nagyon vágytam rá, hogy összezárjam a lábaim :D
lamme
 
 


Sziasztok!
Nem értem, nekem külön nyomtak még egy kis fájd.csillapítót a varráshoz is.
Szerintem, ha már úgyis benn van még a kanül, akkor kérjen, aki teheti.
Anikó

[img:aa410caced]http://img34.glitterfy.com/315/glitterfy-flpbk9080522327334.gif[/img:aa410caced]
[img:aa410caced]http://lbym.lilypie.com/Ev7Sp1.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb5m.lilypie.com/xRzrp2.png[/img:aa410caced][img:aa410caced]http://lb3m.lilypie.com/Ypxcp2.png[/img:aa410caced]
kissani
 
 


Lilly,
direkt benéztem, hogy vannak-e hirek, erra a babácska még mindig bent csücsül. Hogyhogy a Gulyásnál voltál, nem a Kisfalvi a helyettes? Egyébként én is ma reggel találkoztam vele, és rájöttem, hogy teljesen bele vagyok zúgva - na jó, ilyen jó értelemben, de tényleg soha rosszabbat.

Én fájdalomcsillapitás nélkül szültem, de az utómunkálatokhoz egyszerűen injekciós tűvel adtak érzéstelenitést. Inkább kellemetlen volt, hogy ott matatnak, de fájni nem fájt. Nekem előtte azt mondták, hogy az horror, amikor hüvelyi szülést követően betapintással megnézik, hogy rendben van-e a császár heg. De az sem volt akkora dráma.

Ici-pici babák nagyon édik!
zs
zsuzsoo
 
 


[quote="zsuzsoo"]L írta:zsuzsooilly,
direkt benéztem, hogy vannak-e hirek, erra a babácska még mindig bent csücsül. Hogyhogy a Gulyásnál voltál, nem a Kisfalvi a helyettes? Egyébként én is ma reggel találkoztam vele, és rájöttem, hogy teljesen bele vagyok zúgva - na jó, ilyen jó értelemben, de tényleg soha rosszabbat.

Én fájdalomcsillapitás nélkül szültem, de az utómunkálatokhoz egyszerűen injekciós tűvel adtak érzéstelenitést. Inkább kellemetlen volt, hogy ott matatnak, de fájni nem fájt. Nekem előtte azt mondták, hogy az horror, amikor hüvelyi szülést követően betapintással megnézik, hogy rendben van-e a császár heg. De az sem volt akkora dráma.

Ici-pici babák nagyon édik!
zs


Nekem nagyon fájtak a varratok, ezért még varratszedés előtt két nappal megvizsgált a doki, hogy minden oké-e. Ugye mivel belső varrat is volt, hát nekem az a vizsgálat sem volt kellemes.. :(

Csatolok egy képet a ma három hetes Zsófimról :) Kép
Vendég
 


Sziasztok,

Haskötő: A 2. kerületben, Margit krt-n, a régi Átrium mozi, és azt hiszem Mountex sportbolt mellett van egy kismama ruha üzlet. Ott a haskötő kb. 2000,-Ft, és a szoptatós melltartó (100%-s pamut) is csak 1200,-Ft. Én haskötőt nem vettem, de a szoptatós melltartó teljesen ok.

Régebben szó volt a sterilizálásról. A csecsemősöknél van sterilizáló, én oda adtam be a bevitt cumisüveget, amibe lefejtem a plusz tejem. Gépi mellszívó is van, amit bárki használhat. Igaz ebből csak egyet láttam a folyosón.

Naponta egy kis kórházi cumisüveggel kaptunk vizet is (5%-s glükóz-s). Az első 2 napban, ha nincs tej, és ordít a baby, ez is aranyat ér, higgyétek el! Teával nem találkoztam.

A kicsiknek megcsinálják az ultrahangvizsgálatot is, amit 6 hetes korban szoktak. Ez se rossz, mert le van tudva, és állítólag már ezért is külön fizetni kéne.
õszike
 
 


Sziasztok! Panndi, nagyon tündéri Zsófi :D és mekkora haja van..:)
Nálunk minden oké, holnap megyek a dokihoz, már alig várom...

Kérdésem: ugye cumisüveget ti vittetek be sajátot?
Sógornőm 2,5 hete szült Szegeden, és csak csupa rosszat tudott mondani az ottani viszonyokról...nem erőltették a szoptatást, cukros vízzel nyomták a babákat. Aztán mikor hazament, otthon sem akart ciciből enni, sőt egyáltalán nem, és mikor kiment a védőnő, mondta neki, hogy tiszta szájpenész a gyerek :shock: de szerencsére már minden oké velük, beindult a szopi is, most meg úgy eszik már, hogy behozott minden lemaradást, sőőőt..

Ezek a varrás dolgok elég rosszul hangzanak továbbra is... :?

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


[quote="őszike"]S írta:őszikeziasztok,

Haskötő: A 2. kerületben, Margit krt-n, a régi Átrium mozi, és azt hiszem Mountex sportbolt mellett van egy kismama ruha üzlet. Ott a haskötő kb. 2000,-Ft, és a szoptatós melltartó (100%-s pamut) is csak 1200,-Ft. Én haskötőt nem vettem, de a szoptatós melltartó teljesen ok.

Régebben szó volt a sterilizálásról. A csecsemősöknél van sterilizáló, én oda adtam be a bevitt cumisüveget, amibe lefejtem a plusz tejem. Gépi mellszívó is van, amit bárki használhat. Igaz ebből csak egyet láttam a folyosón.

Naponta egy kis kórházi cumisüveggel kaptunk vizet is (5%-s glükóz-s). Az első 2 napban, ha nincs tej, és ordít a baby, ez is aranyat ér, higgyétek el! Teával nem találkoztam.

A kicsiknek megcsinálják az ultrahangvizsgálatot is, amit 6 hetes korban szoktak. Ez se rossz, mert le van tudva, és állítólag már ezért is külön fizetni kéne.


Nekünk vissza kell menni hat hetes korban Zsófival kontrollra, és akkor csinálják az ultrahangot is, a kórházban nem csinálták meg :?
Cumisüveget én nem vittem, meg nekünk nincs is, vagyis csak az, ami a várandós ajándékcsomagban volt, de mi nem használtuk még.
Vendég
 


Sziasztok!

Ani! A legelső, hogy a baba és Te minél hamarabb és rendben túl legyetek a születésen, szülésen. Az, hogy közben hogyan alakul, ott dől el. Jó kezekben leszel, ne aggódj! Gulyás doki szépen varr. Én sem állnék még egyszer sorba csupán az érzés kedvéért, de nekem nincsenek -szerencsére- különösebben rossz emlékeim a gátvarrásról. Gátvédelemmel pedig első szülő kismama is szülhet. "Hozott anyag" is számít, de a szülésznő munkája ebben a dologban elsődleges.

Én nem fejtem a mellemet a kórházban egyik babánál sem. Viszont forralt vízzel megkínáltam őket a nagy hőségben -legutóbb is ezt tettem-, szájpenészünk nem volt. Sztem a csecsemősök odafigyelnek, nagy gondot fordítanak a higiéniára. Én meg voltam elégedve velük. :D

Jó babázást és babavárást kívánok!

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!
Csak beköszönök.
Panndi, Zsófi gyönyörű!!!!

Hasleszorító aranyat ér, én a császár után enélkül lábra sem tudtam volna állni itthon, ma meg már lementem sétálni, és gyalog jöttem fel a negyedikre. Sztem gyógyszertárban vagy gyógyászati segédeszköz boltokban (pl. Omker) biztosan lehet kapni, én is olyan max 3-5e Ft-ra emlékszem.

Akik még nem szültek, azoknak drukkolok, ügyesek legyetek!!! Lilly, a héten már biztosan Te is babázhatsz! Vicsok, Babett, Nektek is nagyon közel van már :P
Sztem vigyetek saját cumisüveget, mert amit a kórházban adnak, abból ömlik a cucc. A steril kis edénykék pedig hát hagynak sztem némi kívánni valót maguk után. Igaz, én nem tudtam nagyon fejni, csak egyszer, de az a befőttesüveg-szerű valami, ami szerintük steril, az kívülről tiszta dzsuva volt. Persze lehet, hogy belülről steril, csak hát.....
És még annyi, hogy vigyetek saját textilpelut, mert abból ők csak egyet adnak naponta, amiben kihozzák, de kell a kiskocsiba, az ágyadba, meg ha büfizik egy másik.... szóval többet.
Én bevittem a szopipárnámat is, Nadin nagyon jókat aludt rajta.
Hasznos volt még a kissapka, mert nemigen volt kórházi, illetve saját kesztyűt adattam rá - de aztán úgy tűnt, hogy levágták a körmeit, és nem kellett.
Kétszer saját ruhát is adtam rá, mert leböfizte, és nem akartam emiatt visszavinni. De a saját ruhák mindig visszakerültek.

Magatoknak pedig: sok-sok tena betét, a legvastagabb, meg olyan bugyi, ami jól tartja a betétet. Neken a tena bugyi vált be leginkább. Meg sok-sok törölköző, mert minden zuhanyzás után kerül ám rá valami. Vagy vigyetek külön több kisebbet az intim részeknek.
És ami nagyon fontos, aki még teheti, előre kenje - tréningezze a cicijét, és a kórházba is vigye be a krémet. Jó, ha minden szopi-próbálkozás után bekenitek.
És amit én megszívtam (bocsánat): eleinte elég 5-5 perceket cicire rakni, különben annyira felpuhul, hogy a krém sem ér semmit, és úgy jártok, mint én :(
Most nagyjából ennyi jutott eszembe.
kertikiri
 
 


Kertikiri! Igazad van, némelyik cumisüvegből tényleg ömlik a víz, olyan nagy a lyuk a cumin. Én éppen ezért kislukú Nuk cumisüveget kértem. Az türhetőbben eresztette át a vizet.

Törülköző: én mindig 2 törülközővel mentem zuhanyozni. Egy kisebb és egy nagyobb törcsit vittem a zuhanyzóba. A kisebb törcsit többször cseréltem. De sztem ez magától értetődik.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Panndi, gyönyörű a kislányotok!!!!

Őszike, nagyon örülök, hogy már nem kell teáztatni a babákat. A glükózos vízzel nincs gondom, amíg nem indul be a tejci, inkább ez, mint a kiszáradás.

Többiek
:D , a fejést hogyan lehet bent megoldani? Simán a szobában, vagy hogyan? Első babánál amikor hazajöttünk akkor indult csak be igazán a tejci, nem volt rá szükségem.
Légzésfigyelőt kell végül is vinni, ha azt szeretném, hogy velem maradjon a baba éjjelre?
Hasleszorítót derékbőség alapján lehet megvenni szülés után, vagy felpróbáltátok?

Szerintetek mitől függ, hogy hogyan érzi magát az ember műtét után? Nekem semmi segítségem nem lesz + még egy három éves is itthon vár, mi van ha alig tudok mozogni :shock: . Vagy ne parázzak? :shock:

Lilly, Vicsok, nagyon szorítok Nektek!!!!!
emendora
 
 


Én is egy kicsi egy nagy törcsit használtam, és nekem is a Tena bugyi volt a legjobb :)
És köszi a bókokat Zsófira :)
Vendég
 


Fejés: szerintem a szobában. Mindenképp kérjék az első babások, hogy, mutassa meg valaki a kézzel fejést. Nekem mellszívóval még most sem megy amúgy :cry:
Ahogy Őszike is írta, a folyósón láttam egy elektromost, na de ki ül ki a folyósóra fejni?? :oops: Azért ott egyfolytában jönnek-mennek. Szerintem elég lehet a kézi fejés a kórházban amúgy.
Éjszaka: nálam nem volt kint a baba, és nem is tudok olyanról, akinél végül kint lett volna éjjel is :cry:
Légzésfigyelő biztosan megnyugtató amúgy, de én nem is tudtam volna betenni a kiskocsijába, mert nem lehet szétszedni egylaposra.
A műtét utáni nap tényleg nagyon rossz volt, de állítólag minél előbb lábra állsz, annál gyorsabban javulgatsz. Minket pár óra után hajnalban kitettek a császáros örzőből, és nem volt kecmec, menni kellett zuhanyozni. Még jó, hogy a cuccomat átvitte azért a nővérke az új szobába. Az új szoba pedig nem baba-mama szoba volt sajnos, így csak 3 óránként hozták Nadint, közötte pedig lehetett feküdni. Aztán délután sikerült átkerülni baba-mamába, na onnantól tényleg nem volt fekvés, fekvő helyzetből sokkal nehezebb felkelni, mint ülésből, úgyhogy amíg Nadin kint volt velem, szigorúan meg sem közelítettem az ágyat :lol: , így azért okés volt.

És vigyetek nagyon-nagyon sok innivalót! Napi 3-3,5l az adag!
kertikiri
 
 


Fejés: szerintem a szobában. Mindenképp kérjék az első babások, hogy, mutassa meg valaki a kézzel fejést. Nekem mellszívóval még most sem megy amúgy :cry:
Ahogy Őszike is írta, a folyósón láttam egy elektromost, na de ki ül ki a folyósóra fejni?? :oops: Azért ott egyfolytában jönnek-mennek. Szerintem elég lehet a kézi fejés a kórházban amúgy.
Éjszaka: nálam nem volt kint a baba, és nem is tudok olyanról, akinél végül kint lett volna éjjel is :cry:
Légzésfigyelő biztosan megnyugtató amúgy, de én nem is tudtam volna betenni a kiskocsijába, mert nem lehet szétszedni egylaposra.
A műtét utáni nap tényleg nagyon rossz volt, de állítólag minél előbb lábra állsz, annál gyorsabban javulgatsz. Minket pár óra után hajnalban kitettek a császáros örzőből, és nem volt kecmec, menni kellett zuhanyozni. Még jó, hogy a cuccomat átvitte azért a nővérke az új szobába. Az új szoba pedig nem baba-mama szoba volt sajnos, így csak 3 óránként hozták Nadint, közötte pedig lehetett feküdni. Aztán délután sikerült átkerülni baba-mamába, na onnantól tényleg nem volt fekvés, fekvő helyzetből sokkal nehezebb felkelni, mint ülésből, úgyhogy amíg Nadin kint volt velem, szigorúan meg sem közelítettem az ágyat :lol: , így azért okés volt.

És vigyetek nagyon-nagyon sok innivalót! Napi 3-3,5l az adag!
kertikiri
 
 


Kertikiri,

Köszi!!!! Annak ellenére, hogy második babás leszek én meg kézzel nem tudok fejni, soha nem mutatták, könyvből meg nem tudtam megtanulni. A mellszívó miatt ne aggódj, nem mindenkinek megy azzal.

Mi nem vettünk légzésfigyelőt az első babánkkal, csak a kórház miatt nem szeretnék beruházni, ezért kérdezősködöm. Persze, ha a gyerekdoki javasolja, venni fogunk.

Egész gyorsan sikerült átkerülnötök a baba-mama szobába, egy ilyennel én is kiegyeznék. Szomorú vagyok, hogy senkinél nem volt kint baba. Ha sír, akkor vajon mit csinálnak vele? Cumi???

Első gyerkőccel egész jól voltam műtét után, hát remélem, most is így lesz, ha arra kerülne sor, de nekem sokat segített lelkileg az is, hogy rögtön baba-mama szobában voltunk és ott volt velem az "eredmény" :D .
emendora
 
 


Megmondom őszintén, nekem jól estek az éjszakai pihenések, és biztos kapott vizet éjjel, de ennek ellenére nagyon jól és sokat tud enni, tejem is van, úgyhogy én ennek nem láttam kárát :)
Vendég
 


Köszi csajok a sok-sok hasznos tanácsot!! Át is nézem gyors a csomagom.. :)
Légzésfigyelőt mi sem - akarom mondani én sem akarok venni, apa viszont igen, szerintem vmelyik nap haza fog vele állitani :? neki megnyugtató lenne..
Lilly ma még nem jelentkezett, lehetséges.. :roll:
Emendora, nem tudsz valakit megkérni, hogy legalább 3-4 napot legyen otthon veletek?? Velem a párom itthon lesz, bár ugye nincs tapasztalata a dolgokban :wink: de úgyis nekünk kell rájönnünk együtt..
Amit kérdezni akartam, van a közelben valami büfé vagy kisbolt? Mintha rémlene, hogy 12 (..?..) épületben van egy kisbolt.. :?:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Panndi, nekem meg annyira nem volt tejem eleinte, hogy úgy érzem kellett az éjszakai együttlét is. Egyetlen egy éjjel volt, hogy sírt a babám, akkor átvittem a csecsemősökhöz, hogy ne zavarja a többieket, akiknek szépen szundikált a kislányuk.

Vicsok, sajnos nem, a párom vigyáz a nagyobbikra, amíg kórházban leszünk, utána nem valószínű, hogy tud maradni. De már kinéztem az október 23-i hosszú hétvégét előtte kellene szülni, hogy addigra otthon legyünk :wink: .
Első babával sokat otthon tudott lenni velünk a párom, kellett is, mindenképp használja ki, aki teheti.
Hű már csak 10 napod van?

A kisbolt engem is érdekelne...
emendora
 
 


Sziasztok!

Panndi: Gyönyörű Zsófi!!!! :wink:

Kertikiri: Azt az elektromos mellszívót, ami a csecsemőosztály mellett állt még két éve, azt be lehetett tolni a szobába. Mondjuk én nem használtam. A párom behozta az Avent kézit, de csak egyszer próbáltam meg használni, gyakorlatilag nulla eredménnyel :oops: :D Most sem viszem be rögtön, majd meglátom, hogy kell-e.

Büfé: A 10-es épülettel szemben, kicsit balra van egy földszintes épület, ott van büfé.

Cumisüveg: Ezt sem tervezem bevinni. Ha kell, majd párom hoz be. Egyelőre még nem is vettünk. Igaz még megvannak a nagylány üvegei (nem sokat használtuk), max. a cumirészét kicseréljük vadi újra.

Kérdés :oops: :D : Az anyakönyvi kivonatot végül megcsinálták a kórházban vagy nektek kellett utánajárni? Ha utóbbi, akkor mit és hogyan kellett intézni és mennyi idő után kaptátok meg? Köszi a válaszokat. (Két éve megkaptuk a kórházban.)
lamme
 
 


Lamme! Anyakönyvi kivonathoz házassági anyakönyvi kivonat szükséges, ami 300 napnál nem lehet régebbi, feltéve ha nem a kerületben laktok. Sajnos nem a kórházban kaptuk meg mi sem, hanem a XIII. kerületi Polg. Mest. Hiv.-ban 1 héttel később. A hölgy panaszkodott is a páromnak (ő ment el érte), hogy milyen sok babának kell elkészítenie és csak egyedül van, nincsen segítisége. A panasza érthető, hiszen 4 kórház szülészete van összevonva.

Ani! Igen, Lillyre már én is gondoltam. Talán már babázik ő is. :D
Éjszakai kintalvás: határozottan kell kérni. Én így tettem és meg is kaptam a babámat. Légzésfigyelőnk nekünk sincsen.

Tücsi

KépKépKép
mtücsi
 
 


A kórház intézi, de elég lassan, mi ma kaptuk meg, így három hét letelte után... Ma hozta a postás a lakcímkártyával együtt, már csak a TAJ számot várjuk, hogy a pénzünkhöz jussunk...
Kép
Vendég
 


Sziasztok,

Mellszívó: folyosón van egy gépi, amit betolhatsz a szobádba. Én nem próbáltam, de a szomszéd szobában szinte folyamatosan ott volt. A kórházban mégcsak beindulóban volt a tejem, de már több volt, mint ami Vivinek kellett, így kézzel fejtem a szobában otthonról behozott saját üvegbe, az a szobában lévő hűtőben ok volt.

Légzésfigyelő: bevittük, de nem használtuk. A kiskocsiba nem tudtuk betenni. A kis manót minden este 11-kor beadtam a csecsemőosztályra. Higgyétek el tényleg jól jön az a 11-6.30-ig tartó alvás. Itthon ennyit nem fogtok egyhuzamban békésen végigaludni, ki kell használni.

Anyakönyvi kivonat: elkérik egy pár adatodat + házassági anyakönyvi kivonatot. Szerintem célszerűbb fénymásolatot készíteni belőle. Én azt hittem csak be kell mutatni. Elkérték az eredetit, és mikor hazajövetel előtt rákérdeztem, mikor kapom vissza, mondták, hogy az náluk marad.

Ha vizet szeretnél adni a babának, arra is célszerű saját üveget vinni, azt a csecsemősöknél lehet sterilizáltatni. Mikrosütő pedig van a 2. emeleten is a nővérszobában.

Büfé: a kórház udvarán tényleg van egy.

A segítséget illetően én leginkább a főzéstől tartottam. Így szülés előtt csináltam egy nagy adag húslevest, meg pörköltöt és lefagyasztottam. Jól jön ez, csak elő kell kapni.
õszike
 
 


Tücsi, köszi, akkor van remény légzésfigyelő nélkül is :D .
emendora
 
 


hasleszorító:
Én egy gyógysegédeszközös boltban megnéztem, 3300 ft. De csak akkor kell megvenni, ha már tudjuk a szülés utáni csípőméretet! Tehát apuka dolga lesz, mert viszont már a kórházban érdemes elkezdeni használni!

Házassági anyakönyvi
:
30 napnál nem régebbi kell (NEM 300 nap!!!)
Vendég
 


Babett a házassági tuti, hogy 30 napnál nem régebbi??? A miénk szeptember 10-i, vagyis akkor ma járt le, de kizárt, hogy újabbat kérjünk! :twisted:
Íratok inkább a férjemmel egy papírt, hogy ő a gyerekem apja :D :shock: .
emendora
 
 


Babett, régen volt 30 nap, mostmár 300 nap!

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?