Új privát üzeneted érkezett!

Meri!
Ebbe beletartozik a doki pecsétje is?
(Az jó, akkor nekem már megvannak a pecsétek). :lol:
Viszont nálunk nagyon rendes a védőnő, úgyhogy szívesen járok hozzá (és ott ráadásul nem kell fizetni). :lol:

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Lányok!
Többek közt ezért is jó ide jönni:
mindig tanul az ember! Én a dokimnál már legalább 10-szer voltam, de eddig csak 2-szer pecsételt.
Majd odafigyelek erre!

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Ki jogosult anyasági támogatásra?
• az a nő, aki terhessége alatt legalább négy alkalommal – koraszülés esetén legalább egyszer – terhesgondozáson vett részt;
• az örökbefogadó szülő, ha a szülést követő 180 napon belül az örökbefogadást jogerősen engedélyezték;
• a gyám, ha a gyermek a születését követően 180 napon belül – jogerős határozat alapján – a gondozásába kerül.Az anyasági támogatás a jogosultat akkor is megilleti, ha a gyermek halva született.
Amennyiben az anyasági támogatásra jogosult nő a támogatás felvételét megelőzően meghal, úgy az anyasági támogatást az anyával egy háztartásban élt apának kell kifizetni, ezen személy hiányában annak a személynek, aki a gyermek gondozását ellátja.

Az anyasági támogatás iránti igényt az igényelbíráló szerv az igény benyújtását követő 5 munkanapon belül elbírálja, a jogosultság megállapítása esetén a támogatást bankszámlára vagy kifizetési utalványon kiutalja, és ennek megtörténtét a gyermek eredeti születési anyakönyvi kivonatának – halva születés esetén az ezt bizonyító okiratnak – hátoldalára rávezeti.

Az igénybejelentéshez szükséges iratok
Az igényléskor a formanyomtatványhoz csatolni kell:
• az igénylő személyi igazolványát (lakcímkártyáját);
• a terhesgondozást végző orvos igazolását arról, hogy a szülő nő a támogatáshoz szükséges alkalommal részt vett a terhesgondozáson, kivéve, ha szülő nő hitelt érdemlően bizonyítja, hogy a terhesség időtartama alatt egybefüggően legalább öt hónapot külföldön tartózkodott;
• örökbefogadó szülő esetén a gyermek – határidőn belüli – örökbefogadását engedélyező jogerős határozat másolatát,
• gyám esetében a jogerős gyámrendelő határozat másolatát;
• az igénylő és a gyermek(ek) TAJ-számát igazoló hatósági igazolványt.
• ha bankszámlára kérjük a támogatás folyósítását, az igénylő számlavezető bankjától egy igazolást a számla fennállásáról.



Az igénybejelentéssel egyidejűleg be kell mutatni:

• a gyermek – ikrek születése esetén a gyermekek – születési anyakönyvi kivonatát;
• halva született gyermek esetén a halvaszületés tényét igazoló okirat eredeti példányát;
• a támogatás felvétele előtt meghalt anya esetében az anya halotti anyakönyvi kivonatát;
• amennyiben a gyermek örökbefogadásához a szülők már a gyermek születése előtt hozzájárultak, a hozzájárulás visszavonásáról szóló nyilatkozat másolatát;
• ha a gyermeket korábban gyermekvédelmi gondoskodás keretében emelték ki a családjából, a fenti gyermekvédelmi gondoskodást megszüntető gyámhatósági határozatot.

2007-ben az anyasági 61.043 FT
Vendég
 

 
 

Na mentem uh-ra! :)
Addig lehet tippelgetni: Ricsi vagy Bianka??? :lol:

meri
 
 


Panda!

Köszi! Reméljük ez az összeg nálunk 2008-ban egy kicsit feljebb csúszik.
Már előre látom: a szülés utáni hetekben az ember lánya össze-vissza rohangál a papírokért: TAJ kártya intézése a picinek, t-gyás intézése, látogatás a gyerekorvosnál (bár lehet, hogy Ő személyesen jön ki)...
Szerencsére a TAJ kártyát úgy tudom az apuka is intézheti.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Meri!
Drukk!
Lelövöm mára magam, mert velem van tele az oldal.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


[quote="pandácska*"]M írta:pandácska*eri mondja jól nem a védőnő kötelező hanem a doki. Persze védőnőhöz is menni kell de a doki pecsét a fontos! A védőnő nem is vizsgál max vérnyomást méri meg a kg miatt küldi a terrort :lol:
ezt még annyiban kiegészíteném hogy vizeletet is néz(fehérje,genny,cukor ürítést).A védőnőnek ez is nagyon fontos feladata... :D

Kép

Kép
mezsó
 
 


[quote="pandácska*"]M írta:pandácska*eri mondja jól nem a védőnő kötelező hanem a doki. Persze védőnőhöz is menni kell de a doki pecsét a fontos! A védőnő nem is vizsgál max vérnyomást méri meg a kg miatt küldi a terrort :lol:
meg vizeletet is vizsgál(fehérje,genny,és cukor ürítést).Ez is nagyon fontos feladatai közé tartozik. :lol:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Igy igaz a doki pecsétje a döntő. De az én dokim az utolsó hónapban megnézte, hogy tutti megvan e a 4pecsét. Mindegy mikor pecsétel a fő, hogy 4legyen. Szerintem nincs olyan doki aki erre nem figyelne. Azért az anyasági összege nem emelkedett túlságosan magasra. 2005-ben 55ezer valahányszáz ft volt. Most 61ezer. Hát akkor jól jön nem mondom de azért az államnak többet is érhetne egy baba.

Kép
csucsu05
 
 


Meri: Ricsi!

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


sziasztok!

látom van téma:-)

N. Vera!
Valóban, szülés után ilyen "marhaságok" után kell rohangálni, persze csak csigatempóban... :D :D
De van sok minden, amit Ügyfélkapunk keresztül is el lehet indítani, otthonról a gép elől. ehhez csak be kell menni az okmányirodába, ahol adnak egy felh. nevet+jelszót, otthon aktiválsz, és már kész is.

Én már töltöttem le egy-két dokumentumot, ami az igénylésekhez kell, felteszem ide is.

Ja, és egyébként mindent késve fognak küldeni, én még rég tgyás-t kaptam, amikor már Gyed-en voltam :!: Kb. 3 hónapos csúszásban voltak, amikor megszültem, 3 hónapig semmit nem kaptam, mivel a táppénz lejárt, a többin meg ültek a kedves hivatalnokok... :shock:

Csucsu!
Hát igen, az államnak ennyit ér egy gyerkőc.....
Itt a megyénkben most nagy téma a sokgyerekes anyukák gyermekeinek napközbeni elhelyezése. SMS-harc folyik az újságban, egyik oldal harcol a másikkal, de lényeg az, hogy egy 7 gyerekes anyukának az okosok szerint dolgozni kéne ahhoz, hogy a gyerekeit egész nap óvodába v. iskolába járathassa. Ha meg nem vinné, ő lenne az utolsó ....., mert nem lenne meg a csoport létszám. Na mindegy, nem akarok ilyen komoly témákról vitát nyitni, de megvan a véleményem a dologról.
Régen megbecsülték, ha valaki 7-8 állampolgárt adott a hazának, ma már lenézik, munkát sosem fog kapni, de élni meg kell valamiből. Zárom a témát. :)

Csatolom a dokumentumokat.

Üdv: Kata 1191864848.1566.xls
1191864874.1922.doc 1191864890.6045.doc 1191864906.6241.doc

Valamiért 2 lapot nem enged feltölteni, majd még próbálkozom vele.

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


1191865194.8075.zip

Na, sikerült. Túl nagy dok.-ok voltak, így hát tömörítenem kellett. Remélem mindenki meg tudja nyitni őket!

Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


N.Vera!

Amúgy a gyerekorvos házhoz jön, védőnőstül. Mindig akkor érkeznek, amikor még hálóingben szenvedsz délelőtt, mert úgy fáj a gátsebed, hogy nem tudsz megmozdulni, a szennyes ruha halomban áll, minden a feje tetején, és akkor egyszer csak csengetnek... :D :D :D
Tisztelet a kivételnek. :roll:
Utána majd havonta vinni kell a védőbe, ahol orvosi vizsgálat, súlymérés, hosszmérés, oltás, stb. van.

Csujziról nem tudtok valamit?

Meri!
mizújs??????? :?: :?: :?:

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Mezsó,
Nálatok lehet hogy nézhet de nálunk nem szóval ez így nem igaz. Nálunk a dokinak kell azt is kérnie vagyis beutalót írnia.

Pati,
És hol a beszámoló? Mi volt az uh-on?

Meri,
?
Vendég
 


Igenigen! A beszámoló!!
Pandi anyánk mindent pontosan észben tart, nem lehet ám ellógni...

Szóval megjöttünk a 18 hetes uh-ról.
Norton megfelel a korának (18+3), mindene megvan, ezek száma, mérete, lyukassága és zártsága is rendben van. :wink:
A súlya megfelel 24 deka párizsinak. :lol:
És Norton. Minden kétséget kizáróan. :oops:

A száraz számok ha valakit esetleg érdekel.
NB: 5,2 mm
BPD: 44,1 mm
HC: 152,8mm
AC: 128,5 mm
FL: 27, 6 mm

Az Istenhegyi Centrum ismét nagyon színvonalas volt. Hajdú doktornő szenzációs! Egy percre sem éreztem úgy, hogy genetikai szűrésen vagyunk, csudajó babamozizásnak tűnt az egész. Nem stresszelt, nem untatott a számokkal, dicsérte a pocilakót. Nagyon jó képeket sikerült a pofikájáról is csinálnia 3d-ben.
Amint sikerül, felteszem, türelmet kérek addig is és várom Merit a beszámolóval.

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Pati,
Bizony nem lehet mindenkit megfigyelek és ellenőrzés alatt tartok :lol: :lol: örülök hogy minden rendben van várjuk a képet Dorkával :wink:
Vendég
 


Pati, bár te vagy az egyetlen, aki tényleg tippelt, sajna azt kell mondjam: nem nyert! :lol: Úgyhogy egy rózsaszín cumit kérek szépen!!! :lol: Mindene rendben, 63 deka, ha már súlyra megyünk. :D Nagyon szófogadó kiscsaj: megmutatta a lényeget, majd eltakarta az arcát, mutogatott kicsit, majd hátat fordított. Végül is: erre voltunk kíváncsiak most. :lol: :lol: :lol:

Nagyon remélem, hogy csütörtökön az is kiderül, hogy velem is minden rendben. :roll:

meri
 
 


Banyek, rontod itt a renomémat, Meri!! :shock: :shock:
Ki kell fényesítenem a banyaseprűmet, meg a varázsgömbömet...
Megyek is szégyenkezni.. :? :shock: :oops: :oops: :roll:

AZÉRT GRATULÁLOK ÁM!!!!!

Hát ennyi kiscsajszinak most már igazán felteszem majd a képeinket hogy gyönyörködhessetek! :wink:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Sziasztok!

Pati!

Örülök, hogy minden rendben van Veletek! :)

Meri!

Gratulálok Biankához! Örülök, hogy láttátok a lényeget,legalábbis, amiért most mentetek! :D :lol: :lol: Drukk, hogy Veled is minden rendben legyen!

Katuci!

Én éppen elaludtam végre a gyerekkel együtt kb 36 óra után, miután nem volt neki mit enni, mert tejem még nem volt, átbőgtük az első éjszakánkat együtt, meg a fél napot, erre épp elaludtunk szépen, egymás mellett, akkor csengettek (mármint a védőnő és a gyerekorvos)! :( Na de ez van......... legalább eljöttek :)


Pecsétek: én is úgy tudom, hogy a doki pecsétje számít. Nekem most 3 hetente kell mennem dokihoz és havonta védőnőhöz. Itt is a védőnő csinálja a vizeletvizsgálatot, meg vérnyomást mér, és súlyt!

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Meri,
Gratulálok :lol: akkor már kettő Bianka van :lol: Képet kaptatok? Feltehetnéd :wink:

Pati,
Nyugi te akkor is boszi vagy csak ma elromlott a gömböcskéd :wink:
Vendég
 


Meri!
Ki kell ábrándítsalak: nem a te szigetelésed a legjobb. Igaz, hogy most is még -4kg-nál tartok, de az indulóm nagyon sok volt, leírni is szégyellem (96 kg!! :oops: ) . Így a pocakfotómmal sem szeretnélek ijesztgetni benneteket... :lol:

Pandi!
A táblában nem jól szerepel: február 11. a célidő. Írd be légyszíves, hogy okt. 12. 4D UH. Nevek: Rebeka/Krisztián.

Köszi:

Szilvi

Szilvi

Kép
szili74
Bugyi
 
 


Pandi :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Szili74!
Igenis tessék minket pocifotókkal riogatni! :lol: :wink:

(ne higgyetek neki, nagyon helyes csajszi ám, a súlyával együtt!!!!) :!: :!:
Várjuk az uh eredményt pénteken. Te mit is szeretnél?

Ma sajnos bedöglött a gömböm, úgyhogy nem tippelek, mert eleget égettem mára magamat :oops: :oops:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Szia Pati!
Csak jósolgass nyugodtan, az, hogy egyszer mellétrafáltál, nem jelent semmit. A keresztfiam is lány volt a doki szerint 3 héttel a megszületése előtt is, hiába mondtam, hogy fiú, senki nem hitt nekem.
Szóval, nálam mire tippelsz?

Egyébként csak holnap akartam benézni, de tudtam, hogy ma uh-d van, így reméltem, hogy fotókkal kényeztetsz minket. Bár az is kényeztetés, hogy minden rendben veletek.
(A pocakfotóra visszatérve: már rég láttál... :oops: )

Szilvi

Szilvi

Kép
szili74
Bugyi
 
 


Csajok, ez a cukroslötty itthon elfogyasztva nem is olyan borzasztó. Az sokkal inkább zavar, hogy mindjárt éhenhalok!!!!!

meri
 
 


Szili,
Én is várom a képet tessék csinálni 1et :wink:

Szili,
Beírom.

Meri,
Akkor neked ma van a c.terhelés? Sok sikert hozzá nekem szerencsére tej+zsemle volt.

Ma megyek a házidokihoz kérek tőle beutalót vérvételre pisi kukucsra holnap meg megyek hogy véremet vegyék :? :D csak szerda este leszek legközelebb mert persze megyek babázni is :lol: Legyetek jók :wink:
Vendég
 


[quote="pandácska*"]Mezsó,
Nálatok lehet hogy nézhet de nálunk nem szóval ez így nem igaz. Nálunk a dokinak kell azt is kérnie vagyis beutalót írnia.

Ezer bocsi...végzettségem szerint védőnő vagyok,ezért bátorkodtam javítani a hozzászólásodon.Egyébként a testsúlymérés,vérnyomásmérés,vizeletvizsgálat törvény által előírt KÖTELEZŐ feladatai a védőnőnek a terhesgondozáson.

Kép

Kép
mezsó
 
 


na bocsi ez az idézés nem lett jó...mindegy látszik hogy pandi hozzászólására regáltam volna...

és mégegyszer bocsi hogy belekotty... :oops:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!

Meri, Pati!
Gratula az UHU-hoz, várjuk a képeket!

Kata!
Kösz a doksikat, az egyiket már félig ki is töltöttem. :)

Szili!
Ha én felraktam képet hasonló súllyal, akkor te se szégyelld!
Azért vagyunk itt páran akik nem a pehelysúly kategóriába tartoznak (remélem nem sértődik meg senki ezen.)

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Jó reggelt Mindenkinek,

Meri, Pati,

Nagy-nagy gratula az uh-hoz. :lol: :lol: :lol: :lol:

Szili,

Verának igaza van, vagyunk egy páran túlsullyal, mégis raktunk fel képet. Pl én is 85 kg-al kezdtem, és sajna már 91 kg vagyok. Tuti megdöntöm a 100-at mire megszülök. De utána lesz 2 évem amire visszamegyek dolgozni, hogy visszanyerjem az alakomat. :lol: :lol:
Szóval képet, képet, képet :wink: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Védőnő témához: nálunk vizeletvizsgálat, súly- és vérnyomás mérés, szívhang nézés, a méh nagyságának vizsgálata, ez mind a védőnő hatáskörébe tartozik.
A terhesgondozáson a dokinál semmi más nem történt eddig, mint odamentem, vártam 1,5 órát, bementem, megkérdezte a doki, hogy van-e panaszom, görcsölök-e, keményedik-e a hasam, mondtam, hogy nem, majd adta a köv. időpontot a terhesgondozásra:-) Szóval ennyi.
Egyedül a vérvétel meg az UH az, ami kifejezetten a doki hatáskörében van. Legalábbis erre felénk.
Egyébként a vizeletvizsgálat csak egy tesztcsíkkal történik, tehát nem laborszintű, ezért is végzi gondolom a védőnő. Ha megy valaki vérvételre, ott ált. úgyis néznek vizeletet, de az sokkal részletesebb. A védőnőnél az a lényeg, hogy genny, fehérje, aceton, stb. van-e a pisiben. Utána már lehet a dokihoz szaladni. :D


Meri!
Gratula a nunishoz!!! :D :D :D

Várjuk az UH képeket!

Vera!
Örülök, hogy hasznát vetted a papíroknak. :-)

Valóban, várjuk a pocis képeket, mindegy, hogy a körítés milyen :!: :!: :lol: :lol:

További szép napot, én most megyek tanulni.... :( hétfőn vizsga, ideje lenne nekiállnom, csak naggggyon nehezen szánom rá magam!!! :D

Sziasztok!

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Mostmár beragasztom a számat,de a védőnő feladatköréhez még mindig van hozzáfűzni valóm... :oops:

Helyi szokások természetesen mindenütt vannak,de a védőnő által kötelezően elvégzendő feladatokat törvény határozza meg.Így ahhoz kell alkalmazkodni azért mindenütt.

Katuci: azért nem írtam a szívhangot,és méh nagyságának ellenőrzését mert ez már terhességi kortól függ.Szívhangot törvény által előírtan csak 18hetes kortól kell hallgatnia a védőnőnek,miután már az anyukák többségében meg is érzik a magzatmozgást.A méh nagyságának ellenőrzése(ezt végzik a Leopold féle műfogásokkal)is nagyjából ekkor válik rutinfeladattá.A vérnyomásmérés,vizelet vizsgálat,testsúlymérés terhességi kortól függetlenül minden terhesgondozás alkalmával a védőnő által KÖTELEZŐEN ELVÉGZENDŐ feladat.

És mostmár tényleg lakat a számon ezzel a témával kapcsolatban. :oops:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!


Vera, MEra én a Bnhidy doktorhoz járok. Ti kihez jártok?

milyen ez a szülés felkészítő tanfolyam?
nekem is ajánlotta a doki, csak ami infot eddig begyűjtöttem a tanfolyamról aszerint ez keddenként 14:30-kor van.
sajnos én még ekkor dolgozom.

Kriszti
bchris
 
 


Sziasztok!

Kriszti!
Én dr. Gimeshez járok! Elvileg a programban nov. 6-án valamint 20-án lesznek még szülőszoba látogatások valamint relaxáció és légzőgyakorlat, Ja és december 4-én is.
Szerintem ezek közűl egyikre gyere el. Én már láttam a szülőszobát és nagyon hasznos volt.
Ma az UH-ról lesz szó.
Egyik alkalommal próbálj meg elkéretőzni a munkahelyedről, ha ekkor még dolgozol.

A tanfolyam előtt szokott lenni 1-kor terhes torna, ami szintén nagyon jó. Maga a tanfolyam tényleg kedden 14.30-kor van a 2.emeleten.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!


Azta mennyit írtatok. Tegnap sajnos nem tudtam feljönni. edig szertettem volna. Nekem nem működött a babanet.

Vera,

nemsokára talizunk. Sokat nőtt a pocid.

Pandi,

szuper a táblázat. milyen kis szerencsés alkat vagy, hogy eddig 2 kg -nál tartassz. Holnap megyek dokihoz. Jövőhétre pedig bejelentkezek oda 4D-re ahová te jársz.
Egyébbként a barna kenyér sajna az fehér kenyér csak malátával színezik tehát ugyanúgy meg emeli az inzulint a szervezetben. Míg a teljeskiörlésű az ami egészségesebb . Én a Plusszban szoktam venni fél kilós kiszerelésben. egy szelet elég, mert nagyon tápláló. Hiszen tele van rosttal.

anubiás,

jól nézel ki. remélem most már tényleg rendbe jössz.

Meri,

köszönöm a bókot. Én nem izgatom magam rajta, mert majd úgy is lemegy. meg én is teljesen fitt vagyok.

Danidanielnek ,

szerintem jó lenne ha lenne szülésre felkészítő tanfolyam. Én járok Verával és nagyon jó. Minden előadást szakember ad le.

Most egyenlőre ezek jutottak eszembe.

Majd még írunk Verával, hogy mik voltak ma az UH-s előadáson.
Hali,

mindenkinek

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Sziasztok!


Vera!
A szülőszoba látógatásra illetve a tanfolyamra be kell jelentkezni. Vagy csak oda megyek és a portán elirányítanak, hogy hova kell mennem.

Te még dolgozol? (lehet h korábban már irtad, de igazából nem teljesen olvastam vissza az irásaitokat)

Kriszti
bchris
 
 


Sziasztok!

Úgy látom nem hiányoztam senkinek.... :cry: Egyébként azért nem voltam, mert az esküvőre készülünk ezerrel, ami ugye szombaton lesz...Úgy izgulok!!! :oops: Az én pici babám egyébként nem igazán mocorog, nem tudom miért, néha-néha rugdos egyet-kettőt, de amúgy nyugodt kispasi!!!De nem is bánom!!!

Vikci:Örülök, hogy hazaértél!!És milyen volt??Biztos szép, és jó meleg volt...Amúgy nagyon jól nézel ki!!!Azt mondtad, hogy túlsúlyban vagy, pedig tök vékony vagy!!!Mennyit híztál eddig?Én holnap megyek védőnőhöz, és akkor kiderül...Már előre félek!!!

Képhttp://raczmartin.freeblog.hu/
szemokzsu
 
 


http://www.babanet.hu/album/main.php?album=13945

Sziasztok! A fenti linken tudjátok megnézni Norton legújabb sztárfotóit, a tegnapi UH-ról.

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Szemokzsu: Akkor te illetve ti most lázban égtek? De jó azért olyan jó dolog a készülödés. Minden megvan már? Kiváncsi vagyok és mindenképpen tegyél fel képet a nagy napról. Biztos nagyon csini leszel :))) Jó készülődést :)

Kép
csucsu05
 
 


Szemokzsu: egyetértek csucsu05 szavaival. :) Jó készülődést,és várjuk majd a képeket a nagy napról!! :) Tuti nagyon csinos leszel! :) A baba pedig biztos azért nem olyan aktív,mert tudja hogy anyucija,és apucija nagy napra készül,és szerintem direkt csendben van,hogy ne zavarjon téged a készülődésben. :wink: :lol:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Csucsu,Mezsó:Köszi szépen, tényleg nagyon rámférne már egy kis pihenés, még jó hogy a Manócska ilyen nyugodt!!!Képeket természetesen teszek majd fel, remélem nem leszek rajtuk túl csúnya... :oops: Na, meg persze hogy beleférek-e még, mert 2 hete vettük...De szerintem nem híztam túl sokat, aztán holnap majd kiderül a védőnőnél, lehet elájulok, megint annyi + jött fel!!! :twisted:

Képhttp://raczmartin.freeblog.hu/
szemokzsu
 
 


Amúgy igen, lázban égünk...Már minden megvan, kivéve egy-két apróságot.

Képhttp://raczmartin.freeblog.hu/
szemokzsu
 
 


szemokzsu: és igazi nagy bulizós lagzi is lesz?Sok embert meghívtatok?

Kép

Kép
mezsó
 
 


Szemokzsu: Igen a részleteket is írd meg. mennyien lesztek, vacsi milyen lesz, torta millyen hadd csorogjon a nyálunk :) Mindent, hogy mi is készülödős hangulatba kerüljünk :)
Dehogy leszel amúgy csúnya!! Ki hallot még ilyet!! Nincs olyan mennyasszony aki nem szép pláne pocival :)))

Kép
csucsu05
 
 


Teszek egy újabb poci fotót, hátha a többieknek is lesz kedve feltenni egy-kettőt!:-)

Kép

Szemokzsu!
Sok boldogságot Nektek és kívánom, hogy minden klappoljon az esküvőn!!! :D Reméljük a kis poronty is hagy benneteket táncizni, mulatozni hajnalig! De azért vigyázz magadra!
Sógornőm 16 hetesen volt menyasszony, végigtáncolta az éjszakát, szegény másnap alig élt, feldagadtak a lábai, kezei, utána a nászutból 3 napot végighányt, amíg a felesleges víz ki nem jött. Igaz, náluk 35 fok volt a lagziban, de azért te is nagyon vigyázz magadra!!!

Várjuk a képeket!!!! :D

Kata

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Köszi szépen csajok, tényleg jól esik amiket írtok.Remélem hogy nagyon jó lesz, mostmár 92 ember a teljes lista, és lesz minden ami csak kell...Torta, ilyesmi...Mondjuk nekem azt le is kell táncolnom!! :oops: De mindenről küldök nektek képeket!!!MEGIGÉREM!!!És a beszámoló sem marad el!!!

Katuci:Szép poci!!!!Vigyázok magamra, drukkoljatok hogy jó idő legyen!!!És köszi mindent!!!!De tényleg!!!Sokat jelentenek a bátorító szavak!!!Még jövök!!!

Képhttp://raczmartin.freeblog.hu/
szemokzsu
 
 


Sziasztok!

Szemokzsu!

Szorítok, hogy jó idő legyena lagzin, és tuti minden a legnagyobb rendben lesz és jól fog sikerülni! :wink: :D De azért tényleg vigyázz magadra! :)

Katuci!

Szép pocak! :)

Csajok, én ma reggel megint hánytam, lehet minden frontnál így lesz, na nem baj, ennél nagyobb bajom ne legyen soha! :wink:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


szemokzsu: nyugi minden rendben lesz szombaton,de én is fogok drukkolni,szorítani... :) De tényleg vigyázz magadra,pocisan ez elég nagy mulatság lesz neked!! :)

Kép

Kép
mezsó
 
 


sziasztok, képzeljétek én meg ma megint elkezdtem barnázni :? :?
banyek, már annyira tele a törpöm!!! :roll:
Tudom, pihi, pihi, stb, de azért drukkoljatok, jó?

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Sziasztok!

Pandi, tulajdonképpen az én választásom volt a lötty. Mert azt mondta a dokinénim, hogy ha a családban előfordult bármiféle cukorbetegség, inkább ezt szokta javasolni, de rám bízza. És nekünk a családban sok időskori cukorbeteg van. Igaz, hogy az én vc-szintem többnyire rettenető alacsony, úgy voltunk vele, biztos, ami tuti. :)

Vera! Úristen, azt akarod ezzel mondani, hogy nem vagyok pehelysúlyú??? Tééényleg??? :lol: :lol: :lol: Mit számít! ;)
Jövő héten mi lesz a téma? Úúúúgy bízom benne, hogy mehetek!!!!

Védőnő meg szívhangnézés??? Na nekem ebben még nem volt részem. Nekem többnyire adminisztráció az az idő, amit ott töltök. Vagy vitázunk azon, hány hetes is vagyok. :P


Kata, miből vizsgázol? Csak hogy tudjuk, miből drukkoljunk! :D Csii a pocid! :D

Kriszti, én Radványi doktornőhöz. :)

Zsu, azt kell, hogy mondjam, hogy ez nem igaz. Én ugyanis borzasztó nehezen követem az eseményeket, sokszor azért nem jövök, mert már nem tudom, kihez mit beszéljek. De te konkrétan tegnap jutottál eszembe, de sajna arra már nem emlékszem, mivel kapcsolatban. :roll: :D Szombaton esküvő? Húúú, de izgi!!! De tényleg óvatosan. Sajna sokszor csak utólag veszi észre az ember, ha valami sok volt! Úgyhogy mértékkel! Mindenki meg fogja érteni. ;)

Viki, érdekes, mert újabban nekem is van ilyenem (mondjuk én a hányásig nem jutok el). Mondjuk ma reggel azt hittem, a cukros lötty okozza, de akkor lehet, hogy a front. :D

Pati, tessék komolyan venni a pihenést!!!! De tényleg!!!!

Csajok, ma beugrottam a Várandós csomagomért. :lol: :lol: :lol: Én azt hittem, tele lesz termémintákkal. :lol: :lol: :lol: Ehhez képest: 1db pelus, 1 cumisüveg, meg 1 cumi. :lol: :lol: :lol: Mindegy, ennyivel is több holmink van már. :lol: Épp ma vettük szába, mi mindent kaptunk már. Olyan jó pakolászgatni!!!! :D

meri
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?