Új privát üzeneted érkezett!

én inkább a 26 péntekre szavaznék.

közlekedés szempontjából 10 körül szerintem már nem vészes.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Orsi,
köszi a fejhámlós tippeket, majd szép sorjában kipróbálom. :D A gyógyszertárban úgy kell kérni, hogy fejhámlásra krém? :oops: :)

Na, nekem a 26-a nem ugazán tuti apa miatt. Épp tegnap mondta, hogy aznap felvétele van. De ha arra szavaztok, akkor majd megpróbálom máshogy megoldani. 8) :)

A hétvégénk kicsit elcsesződött. Vmivel elrontottam a gyomrom, és iszonyúan fájt, hánytam és 40 fokra fölment a lázam is! :shock: :( Ez a szoptatás jól kicsinálja az immunrendszerem! Terhesség és szopi előtt fényévente volt lázam, de ilyen magas talán sose. Úgyhogy megint kapkodom Elevit-barátnémet! :oops: 8) :D
20140901102739
 
 


ugazán=igazán
20140901102739
 
 

 
 

Húúúúú csajok, én 2 hete beteg vagyok... nem igazán javul, volt olyan nap, hogy felkelni is alig tudtam... :cry: De most már megmaradok. :lol: :lol: :lol: :P Szerencsére Bálint köhécseléssel, kis orrfolyással megúszta.

Azt hiszem a tali nekem így nem jön össze, mert a 29 tuti nem jó, a péntek meg gáz, mert én viszont az egész városon át és az autópálya másik végéről is jönnék... :wink: :cry:

Hajni! Még nem rendeltem, azt vártam, hátha vki kideríti, akkor most cipőből hányas méret is az annyi... :lol: mert ez a kedvencem:
http://www.next.co.uk/shopping/children/baby/4/1
Ezt mindenképp szerettem volna, de esetleg megkérdezem a lányt, akitől rendelni lehet. Te megkaptad már a cuccot? Csak body-t rendeltél?

dkata
 
 


Nekem mindkét nap jó lenne, ha előre tudom.
Pézsé!
Luku még a gyümölcsnél tart, Emeséről irtam Anikónak :)
Szóval, őszibarack, alma. Mostmár Ő 1 étkezést teljes adagban gyümit kap. 1-2 hét mulva kezdjük majd a krumplit, amit én nagyon várok, főleg ha már a sütőtöknél fogunk tartani, mert Emese imádja a töktö, de hatalmasakat lehet kapni, és jó lesz ha már Luku is eheti. A mi dokinénink szerint minden jobb mint a tápszer.
Kata!
Jobbulást!
Figyelj, mindegy hogy milyen nap, a város állandóan dugóban van, mi rendszeresen szállitunk Pestre de megőrülnek a fiuk, mert 1 fuvar az fél nap, és csak 15 km Pest Érdről. Jobban szoktak örülni balatoni, alföldi fuvaroknak mint Bp-nek. Ugyhogy ez ne tartson vissza!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi!
A párommal mennék, klasszul össze lehetne hozni, az anyacég ott van nem messze, ő "dógozna", de péntek nem igazán, hétfőn meg 3 napos konferenciára megy... :cry: (Meg ha ott vagyok, utána vásárolnék, de pénteken... akkor nem, inkább húznék haza.) Majd ezt a pénteket még meglátjuk.

Orsi! Már beszedtem egy üveg köptetőt, gyerekorvos aszonta, ezt lehet, javult is, de még nem az igazi, második üveget meg azért mégse... akkor mit lehet még tenni? (Nekem minden évben van 1x-2x arcüreggyulladásom... :cry: )Stérimar, infralámpa stb. kipróbálva. :cry:

dkata
 
 


Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 



Lányok!
A péntek nekem is jobb lenne közlekedés szempontjábol!

Hajni!
Én folyamatosan szedem a maternát de Marcitol kicsit nekem is fájt a torkom!

Kata!
Szegény!
Remélem már jobban vagy!
Én ilyenkor inhalátort szoktam még használni!Az a sooldat amit belélegzel nagyon jol fellazitja az orrban vagyis az arcüregben a cuccokat!

Orsi!
Nagyon édes Lili!
Milyen édesen fekszik hason!
Nekem Ágostonnak az egyik füle kezd elállni! :(
A bal kezét szopja és mindig arra fordul és van,hogy ugy marad a füle és most már egyre többet!
Ugy sajnálom mert egyébként nem lenne elállo a füle de igy az lesz! :cry:
Lehet még valamit csinálni szerintetek?
Vagy nyugodjak bele hogy radar fülü gyerekem lesz?! :cry:

Melcsi!
Csak azért érdeklödtem mert mi is elutazunk és szeretném neki a gyümölcsöt kb 1 hét mulva lassan elkezdeni és hogy ott mire lesz szükségem!
Akkor viszek mindent!

Pompi!
Az almalevet te csináltad vagy baba gyümölcslét adtál?
Hol tartotok?

Kébzeljétek tegnap egy nagyon kedves barátunkat megcsipte a darázs és meghalt! :cry: :cry:
Teljesen kész vagyunk! :cry:

KépKépKépKép
aniko24
 
 


aniko24 írta:Kébzeljétek tegnap egy nagyon kedves barátunkat megcsipte a darázs és meghalt! :cry: :cry:
Teljesen kész vagyunk! :cry:

:cry: :cry: :cry: :cry:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata,
nagyon cuki kis mamuszcipő! :D Nekem meg ez a kedvencem:http://www.next.co.uk/shopping/children/boysaccessories/1/6
Egyelőre csak bodykat rendeltem, majd meglátom még, hogy minden ok lesz-e. Elvileg a hét végefelé kell érdeklődnöm. Jobbulást!

Orsi,
jaj, de édes kis mazsola!

Még nem is írtam, hogy Olivér pár napja kiszedegeti a szájából a cumit, és vissza is teszi. Néha ugyan mellémegy, de azért általában betalál! :lol: Olyan ügyes! :P

Csajok, és mi lenne, ha november első keddje, szerdája vagy csütörtökje lenne? :?:
20140901102739
 
 


Anikó,
szegény, nem tudta, hogy allergiás a csípésére?!
20140901102739
 
 


Lányok! :)

Csináltam egy kis összesítást, hogy kinek melyik időpont a jó.
Beírtam - a hajni által javasolt - novemberi időpontokat is. Vélemény?

Kép

Kép Kép
kismokus
 
 


Hajni!
Nem tudom,hogy alergiás volt e egyáltalán!
Kutyát sétálatott és belerepült a hajába!Meg is csipte a rohadék és egyböl el is vesztette az eszméletét,a mentök 1 orán át élesztették ujra de hiába! :cry:
39 éves fiatal nö volt! :cry:
Édes lehet Olivér a cumirakosgatással!
Hogy telik nálatok az éjjszaka?
Alszik Olivér reggelig?

Kismoki!
Nekem minden idöpont egyenlöre jo!
Max kicsit többet ülök az autoba!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó :)
Balázs is mindig úgy fekszik kb egynapos korától, hogy a jobb fülét begyűri. Én mindig megemelem a fejét és kisimítom. Még nem áll el :)
A barátotokat sajnálom :(

Kismókus :)
De aktív vagy :) Nekem bármelyik jó egyelőre.

Orsi :)
Ééééédes :D

Elkezdtük adni Balázsnak a barackot szombattól. Imádja. Azóta minden nap van kaki, többször is :D, ma pl háromszor. Persze közben a foga is elkezdett jönni, úgyhogy amiatt is lehet a szaporább a széklet. Nyuszi lesz, felül jön a foga :)

wish
 
 


Anikó,
Szerintem nem lehet elfeküdni egy fület. Az vagy eláll vagy nem! :D Olivér kb. este 8-tól alszik reggel 7.15-ig (!). Éjszaka meg kb. 3,5-4 óránként ébred cicizni! :shock: Ki is vagyok, mert ennyire durva csak ifjúkorában ( :lol: ) volt! :? Ráadásul csak pár korty kell neki. A kis piszok! :twisted: :D És nálatok?

Wish,
jaj, de jó nektek! :D Biztos más lesz a kis arca fogacskákkal! :D

Én is megpróbálom megoldani, szeretnék veletek találkozni! :D
20140901102739
 
 


Kismókus :)
nekem akármelyik jó, lehetnek preferáltabbak, de alapvetően mind1 :)

Alvás: nálunk Lili már nagyon profin alszik. Vagy ébred 10-11 felé, és utána csak reggel f7-7kor, vagy nem ébred este és akkor 3-5 között kel enni, majd alszik vissza.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anikó,

Sajnálom a barátotokat. :cry: Nagyon durva. :(
Egész jól sikerült a vakarászás, Balu ügyesen tűrte és már sokkal szebb a feje. Ma kipróbáltuk a sampont is, az illata jó és remélem, hogy használ is!

Orsi,
Milyen édi LiliBaba! Balázs is kb.2 hete eszi a kezét, nagyon vicces, ahogy óriási lelkesedéssel nyomja befelé az öklét. Arra még nem jött rá, hogy egyszerűbb, ha csak a hüvelykujját szopizza.

Hajni,
Nagyon ügyes Olivér, hogy már vissza tudja tenni a cumit. Nálunk egyelőre ez az én feladatom :) Az elalváshoz kell még a cumi, de szerencsére már ritkán ébred föl rá, hogy kiesik.

Lenne még egy körkérdésem: Szerintetek érdemes venni lábzsákot sportkocsihoz, v. jobb bundazsákban, overálban beültetni a manót? 20e ft a lábzsák és nem akarom feleslegesen megvenni.

Andi

Kép
bandika
 
 


bandika írta:Ma kipróbáltuk a sampont is, az illata jó és remélem, hogy használ is!

Lenne még egy körkérdésem: Szerintetek érdemes venni lábzsákot sportkocsihoz, v. jobb bundazsákban, overálban beültetni a manót? 20e ft a lábzsák és nem akarom feleslegesen megvenni.

A samponnak azért hosszabb idő kell, mire hat és a vakarászást sem ússzátok meg, mert ami már kialakult azt le kell vakarni, viszont a sampon megelőzi a további koszmó kialakulását.

szerintem első télen hasznos a lábzsák, az overall egy ekkora babának önmagában ált. kevés (persze, ha megint 0 fok lesz a leghidegebb a télen, akkor nem :wink: )
én a vékony overall+takaró+lábzsák kombinácót preferálom, mert ha bárhova bemész a babakocsival pillanatok alatt le tudsz róla kapni 2 réteget és nem fő be a gyerek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni!
Nálunk az éjjel az drasztikus már! :evil:
Már rég nincs 4-5 orás alvás egyben! :(
11-töl 2 oránként eszik és van hogy oránként fel is kel!
Olyankor mászkálok vele pihenöszékben ringatom mert különben ordit!
Két hete van ez az állapot nálunk! :(
Én arra gyanakszom,hogy a tejem már nem táplálo egyáltalán és ezért éhes! :(
pl. ma éjjel felkelt 3-kor cicizett(de kiszivta rendesen) utána 4-kor és ugy sirt és olyan intentzitással szopta az ujját hogy ha nagyobbat sziv talán le is csuszik! :shock: adtam cicit és megint csak kiszivta rendesen!Mi lehet ilyenkor?Azt már nem is irom hogy 5.40-kor kelt fel enni megint! :(
Arra gondoltamha 11-kor tápszert probálnék meg talán jol lakna annyira,hogy nem kelne fel legalább egy 3-4 orát?! :roll:
Nem tudom,tanácstalan vagyok! :?

Wish!
De jo!Szereti Balázs az uj izt?
Barackkal kezdtétek?
Örülök a kakinak,ha baracklét iszol az is beválik náluk! :D
A keresztlányomnak alul ki jött egy fog és azon az oldalon felül is egy! :shock: :lol: Nagyon édes volt!

Orsi!
Szerinted belehet valahol vizsgálatani a tejet?
Mert hiába van ha nincs tápértéke?! :(
Én erre gyanakszom!

Andi!
Én is a lábzsák hive vagyok,mert abba jol betudja magát vackolni!
És ha bementek egy közértbe pl csak kihajtod és nem sül meg szegényke!
Nálunk nem is volt más választás mivel Marcit jol beöltöztettem nem tudott megmozdulni a sok cucctol és ezért üvöltött végig!
Ugy ült mint egy bábu csak az arca mozgott a sirástol! :roll:


Pézsé!
Petrának nagyon boldog elsö névnapot!
Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Lili nagyon édes! :D

Kismókus
Nagyon úgy tűnik, hogy péntek lesz a nyerő, nem? Szerintem akkor állapodjunk meg abban

Anikó
Borzasztó ami a barátotokkal történt! Én is alergiás vagyok a méh és darázscsípésre, mondjuk nem ilyen mértékben, de nekem is nagyon vigyázni kell
Szerintem az elállás genetikai dolog. Zalánnak már 3 hetesen látszott, hogy nem lesz tök fejhez simuló :) az alja nem, de a teteje eláll :) mint egy kismanó :) szerintem édi
Sajnálom a brutál éjszakákat!!!

Bandika
nekünk van lábzsákunk! Nagyon hasznos! Alulról felülről véd, és jól be tudja melegíteni a kis kuckót a baba

Édesdrágám 5770 g :D A súlygyarapodás lassuló tendenciája így néz ki: 300 g, 240 g, a héten 230 g :D Megnéztem, én 3600-zal születtem és 3 hónaposan 5200 g voltam, na Zalán erre 1 kg-ot tutti ráver :D A gügyögés meg minden nap több! 1 hete még úgy kellett kicsalogatni, most meg otthagyom a játékforgóval, annak is néha magyaráz :) megzabálom :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


aniko24 írta:Én arra gyanakszom,hogy a tejem már nem táplálo egyáltalán és ezért éhes! :(

Orsi!
Szerinted belehet valahol vizsgálatani a tejet?
Mert hiába van ha nincs tápértéke?! :(
Én erre gyanakszom!

ilyen nincs :!: :!: ez egy hülye tévhit. A tejnek megfelelő a tápértéke, az úgy van kitalálva. Igen, majd 1 év körül, amikor már csak 1szer szopik a gyerek, akkor tényleg megváltozik (vagyis pontosabban addaptálódik az akkori igényekhez).
de szerintem most még tuti nem ez a helyzet.

Elég tipikusan "meghülyülnek" a gyerekek 6-7 hó körül alvás témában, magyarázatot én még nem találtam rá, de tipikus.
Megpróbálhatod a tápszert, az valószínűleg elnyomja.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


a fogzásra kenik a 6-7 hós alvászavart

anikó,
igazi almát reszeltem, annak préseltem át a levét szűrőn.
Először Beni benyakalta, de a reszelt almapép már nem annyira ment, nem nyelte, hanem köpte. :oops: Norina meg először nyammogta a levét is, de tegnap már nagy örömmel ette.

nemtom mi vamma olvasni is alig tudok, ordíííítanak felváltva :roll:

KépKép
pompomlány
 
 


ja?!
melcsi,
mennyi almapép váltja ki tápit? ugyanannyi grammban? Mert persze a dr.nő csak elhadarta, h el kéne kezdeni az almázást...
Mi 150-eket eszünk.

nekem is fáj a torkom.
kata, ügyi vagy, h a gyerek ennyivel megúszta!
én is remélem, tényleg védi őket az anyatej!
a férjemet már elzavartam, oltassa be magát influenza ellen, mindig hazahoz mindent.
csecsemőket ugye nem oltanak ezzel?

anikó,
sajnálom az éccakákat, szörnyű lehet! :cry: Szerintem kezd el nyugodtan az almát.

KépKép
pompomlány
 
 


Orsi: Szuper a csaj! :lol:

Anikó: Barát :cry: , Éjszaka: :lol:

Wish: Köszönjük! :lol:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


pompomlány írta:ja?!
melcsi,
mennyi almapép váltja ki tápit? ugyanannyi grammban? Mert persze a dr.nő csak elhadarta, h el kéne kezdeni az almázást...
Mi 150-eket eszünk.

az almában 30-35 Kcal van 100 grammban, a tápszerben 75-80 Kcal...
innentől csak matematika :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anikó :)
Nagyon ízlik neki a barack, cuppogja befelé lelkesen. Ma alma-barackot kapott, az is ízlett neki.
Kíváncsi vagyok hogyan fog menni a hozzátáplálás a gyakrolatban, hogy tényleg kevesebb szopi kell majd neki és szépen kimarad a tízórai szopi és akkor rendes kaját eszik majd csak. Egyelőre szopizik, aztán nyomja befelé a gyümölcsöt :)
Mondjuk mindenre annyira lelkesedik, ami evéssel kapcsolatos, hogy szerintem nem venné túlságosan zokon, ha most hirtelen napi kétszer szopi helyett kaját kapna. Már nem lehet elötte enni, mert kinézi a szánkból a kaját :lol:

wish
 
 


Lányok! :)

A legújabb infók alapján így néz ki a táblázat:

Kép

Ott vagytok Harcika klubjában az iwiw-en???

Kép Kép
kismokus
 
 


Kismókus
nekem a nov6ot és 7et "pipálhatod", csütörtök az nekünk nagyizós nap

Melcsi
Jó, hogy írtad a levegőzést! Zalán 2 órája alszik a teraszon! Kicsit nyűglődősebb ott az elaltatás, ezért kezdtem róla leszokni, de most újra megbarátkoztatom ezzel
:D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Orsi!
Akkor nem értem ezt az éjjeli dolgot!Mondjuk nappal nincs ilyen gond rendesen betartja az idöt!
Tegnap azt csináltam hogy felengedtem tejet és azt adtam neki mivel az a vége és jo sürü zsiros de üvegböl 50-60ml-nél többet nem eszik.Öklendezik kinyomja szoval nem kell neki!De utána még adtam neki cicit és azt is kiszivta!De igy is 1,5 ora mulva kelt.Mondjuk lehet már megszokásbol!Nem tudom!De akkor nem adtam neki enni csak a következö kelésnél!Szerinted probálkozzam igy a lefejt tejjel vagy egyböl ugorjak neki a tápszernek?Az igazság az,hogy én az elsö 3-om hétben este tápszert adtam neki mivel nem volt elég a tejem és szépen aludt hajnalig.De miota van tejci azota viszont nem alszik éjjel! :roll:
Viszont akkor megnyugtattál,hogy nem a tejemmel van a gond,köszi!

Pompi!
Milyen almát vettél?
Gondolom valami jo édeset!
Megnyugodtak szegénykék?

Wish!
De jo hogy Balázs ilyen kis lelkes! :D
Te is almával vagy is almalével kezdtél?
Vagy ti barackoztatok elsöre?
Ugy csinálok mint aki meghülyült a sok kérdésemmel! :evil:
Elnézést de ugy gondolom,hogy a kezdés nagyon sokat számit a késöbbi kajálásban és Marcinál nagyon elszurtam ezt tudom! :?
Akkor most még a szopi után van a gyümölcs?!Mikor kell ezt megforditani?

Emma!
Ma Ágoston is aludt a teraszon!
Pedig nem szokott!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó :)
tudod... ha most nagyon őszinte akarnék lenni akkor azt mondanám, hogy "hát anyám szivatnak" :lol:
nekem eddig 3 csak szopó gyerekkel van tapasztalatom.
Levi meg Lili (lehet, hogy L betűs ygerek kéne) este eszik/evett és már 1 hete Lili is alszik reggelig. Tehát alszanak mondjuk f7től reggel 5-6ig.
Aztán van egy Máté nevű fiam is, aki ugyanazt a tejet szívta, mint előző kettő delikvens, és ennek ellenére bizony kelt. Volt, hogy 2 óránként, volt, hogy óránként, volt, hogy aludt egyben 4-5 órát.
Akkor is kelt, amikor este már tejpépet kapott, akkor is amikor csak szopott... mert ő ilyen.

szopi előtt utáni kaja... az a kérdés mi a cél.
Ha az, hogy mielőbb kiválts egy étkezést, akkor szopi előtt add szerintem, ha az, hogy valódi hozzátáplálásról legyen csak szó, akkor utána.
(az én fiaim, ha szopi után adtam bármit, akkor max. 1 kanalat ettek, így én szopi előtt adtam... igaz Levi ekkor is csak 1 kanállal evett :shock: )

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Anikó :)
Elöbb szoptatok és utánna jön a gyümölcs. Én nagyjából ennek a cikknek az alapján godolam az elválasztást. http://babafalva.hu/portal/modules.php? ... nt&sid=356 Jó sokat elolvastam, de ez nagyjából összegzi a lényeget.
A barackot pürésítettem kézimixerrel, és ma almát is mixeltem mellé. Nem csak a levet kapja, hanem az egész gyümölcsöt (kivéve a héját és a magokat ;) )
Én úgy gondolom, hogy ha már megeszik egy egész adag gyümölcsöt, akkor megfordítom és elöbb kapja a gyümölcsöt és utánna a szopit. Most 1/4 és 1/2 gyümölcs között eszik meg.
De egyébként minden más tapasztalatra, ötletre vevő vagyok, mert én sem tudom csak nagy vonalakban, hogy mi lesz :)
Pl egyelőre a 10 órai etetéskor kapja a gyümit, mert abba nem alszik bele, de elvileg ebédre kéne neki adni, de nekem az 12-13 óra körüli szopiba mindig belealszik, az a délutáni alvása. Ha meg alszik utána két órát, akkor már megint szopit kap, ha akkor adok neki gyümit, az már megint nem az ebéd kiváltása. Szóval még bennem is sok kérdés van az egésszel kapcsolatban, de majd kialakul :)

wish
 
 


Ja, Anikó, Balázs is ezt csinálta, hogy három után óránként kelt, Elvittem egy homeos dokihoz, aki adott neki alkati szert rá. Három napig kellett szedni, de már első naptól sokkal jobb volt. Most két hete ennek, és kezd megint többször kelni, fel is hívom majd a dokit, hogy meg lehet-e ismételni a kúrát.

wish
 
 


Bandika :D ,
mi is csak elalváshoz használunk általában cumit, meg babakocsizáshoz néha. Játékhoz sose. Eleinte rossz volt, mert Olivér cumizavaros volt, de végül megtanulta melyik a cici, és melyik a cumi. :D Ti jöttök a találkára?

Anikó :D ,
pont ugyanazt a cikket akartam most föltenni neked, amit Wish linkelt be! Nem lehet, hogy Ágoston már szeretne emberkaját kapni? Legalábbis a cikkben ezeket a gyakori ébredéseket is írja, hogy már érett a gyerek a hozzátápira. Én inkább azt próbálnám, mint a tápszert. Szerintem, ha eddig nem szokott rá, akkor már inkább ne erőltesd. Az éjszakáitok miatt részvétem! :( Hátha gyorsan elmúlik! Ja, és szerintem sincs "jó" vagy "rossz" anyatej!

Wish :D ,
tényleg, a cicid hogy bírja a kis fogacskákat? :wink:

Orsi :D ,
te mikor fekteted le Lilit? Mármint hány órakor? Én a 8 órai fektetésünkön gondolkozom, hogy nem korai-e. Persze van olyan nap, hogy 9-10 is lesz belőle, de ha nincs semmi történés, akkor 8. Mert az a gáz, hogy ébredni így is-úgy is 7.15! :(

Kismóki :D ,
nekem is elvileg mind lehet "pipa"! :D

Pompi,
megkapták már a babók a rotát? Olivérnek ma adta be a doktornő. Remélem, nem lesz baja! :roll:

Kata,
merre vagy?

"Régi" fórumozó lányok! Ugye ti is jöttök a talira? Mert mostanában nagy a csend! Zsebi, Unique, Kriszta, Süni és a többiek, írjatok!
20140901102739
 
 


hajni777 írta:Orsi :D ,
te mikor fekteted le Lilit? Mármint hány órakor? Én a 8 órai fektetésünkön gondolkozom, hogy nem korai-e. Persze van olyan nap, hogy 9-10 is lesz belőle, de ha nincs semmi történés, akkor 8. Mert az a gáz, hogy ébredni így is-úgy is 7.15! :(

Nálunk minden gyerek 6kor max. f7kor feküdt ilyen pici korában, most is a fiúk f8ra ágyban vannak (Lili születése óta csúszott ez kicsit későbbre, előtt f7kor feküdtek), ennél tovább majd a ballagásuk után maradhatnak fenn.
Nem vagyok híve a kései fektetésnek, mert szerintem nem jó, ha a gyerekben a késői kelés idegződik be, keltegetni kell majd a bölcsi-ovi idejében.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


De akkor nem kelnek túl korán? Mit csináltok egész nap?
20140901102739
 
 


hajni777 írta:De akkor nem kelnek túl korán? Mit csináltok egész nap?

nem értem a kérdést :) a gyerek így is úgyis 12 órát alszik mondjuk, a foglalkozási idő mindig igyanannyi.

f7 körül kelnek most, f6kor keltek nyáron.

Konkrétan mi érdekel, hogy mit csinálunk egész nap??? Lilivel vagy a fiúkkal?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


A fiúk oviban, ha jól emlékszem. Lilivel mit játszotok egész nap? Nekem kicsit lefárasztja az agyam egész nap Olivér. Mármint úgy értem, hogy versek, dalok ütyüpütyü, kevéske alvás, de egész nap ütyüpütyü. Kicsit fárasztó.
20140901102739
 
 


Fiúk bölcsiben igen, de hétvégén itthon vannak, 8-f4ig vannak ott.
Lili sokat alszik, fenn van, eszik, nézelődik, sétálunk... nem mondókázom neki még, nem is dalolunk... csak együttvagyunk, kezemben van, mellettem a kanapén,konyhában ha főzök, meg a kiságyban a forgójával.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nekem is jó mindegyik nap, ha előre tudom.
Anikó!
Elfelejtettem válaszolni, vittem almát, ill. Gyulán, a piacon is vettem gyümölcsöt, az faluhelynek számit.
Meghalni a darázscsipéstől :shock: :cry: Rémes! Sajnálom!
Kismokus!
Milyen klubja van Harcikának???
Pázsé!
Boldog névnapot kivánok a Petra nevü kisbabának, aki az én szülinapomon tartja nevenapját!
:D Én ma 40 éves vagyok! :shock: :) Mert ezt is meg kell érni!
Wish!
Én ki vagyok okositva a kanalazás terén! Szóval: ha egy szopi elhagyása a cél, akkor előtte kell adni. Időben mindegy annak a főzeléknek, amit Te ebéd c. étkezésnek tekintesz, akkor add (nálunk pl. Emesével ez első időkben 3 órára esett).
Ki is kérdezte a gyümi mennyiségét? Ja Pompi! Én nem a kalóriát nézem, hanem a mennyiséget, és ez a tápinak megfelelő adag.
Orsi!
Már sokszor irtad a tápértéket. Ezzel nem értek egyet, hiszen pl. eszel 1 adag mákostésztát, rengeteg kalória, de sokkal hamarabb éhes leszel, mintha pl. borsófőzeléket ennél sülthussal! Én azt vettem észre, és ez mindhárom gyereknél bejött, hogy kb 20 deka gyümivel komplett étkezésünk van. Na igaz, hogy nem 4 óra mulva kapja a következőt, ált. 2,5-3 óra telik csak el, de viszont igy jó is, mert igy jön ki az 5 evés nálunk (tekintve, hogy gyermekem 1/2 9-től reggel 1/2 8-ig egyhuzamban alszik)
Anikó!
meg lehetne próbálni (orvosi konzultáció után) a tejpépet, vagy a HA pépet, lehet hogy béke volna! Azért ez brutál igy éjszaka, szerintem a babának se jó!
Emma!
Én különösen örülök, ha a levegőn alszik a gyermek (alszik is mindig egyet), azt olvastam valahol, hogy a szabadban alvás nagyon jó. Főleg ha van lehetőséged, tedd minél többet ki!
Hajni!
Ebben az életkorban már könnyen lehet 8-kor fektetni! Fóleg ha ugyanugy kel reggel!

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Orsi,
áldott jó kislányod van! :D

Melcsi,
ISTEN ÉLTESEN! :D
20140901102739
 
 


Orsi!
Édes ez a kislány! :D
Mi folyamatosan dalolunk, versikélünk, Emese nagyon szereti, már rendeli a nótákat (sokat tud is ), és mivel folyton együtt vagyunk, Luku is hallgatja. Mondhatom, hogy érdeklődő közönség, fülig ér a szája (igaz, bohóckodok közben Nekik). Azt szeretem legjobban, mikor a kis csapatom fenn a pelenkázón, én énekelek a gyerekek egymás mellett, és mindenki mosolyog :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


éltessen :oops: (még a vészhelyzet hatása alatt! :oops: Fúúú, tök izgi volt! 8) )
20140901102739
 
 


HAJNI!
Köszi! :D :D :D
Néhány csendélet házunktájáról (csak hogy mindenki kedvet kapjon szülni még 1-2-t)
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép Kép

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Orsi :)
Nálunk is f8-8 körül már alvás van, és hatkor kel Balázs. Még az kéne, hogy éjjel ne keljen kelni hozzá max 1x és akkor jó lenne :)
Én is úgy gondolkodom, ahogy te, hogy marad a korai fektetés. Mindig csodálkozom, hogy sok ismerős kisgyereke 9-10-ig fenn van aztán másnap hulla szerencsétlen az oviban/iskolában.

Hajni :)
Még nem bújt kia a foga, csak már látszik, hogy jön. Meg van duzzadva az ínye és piros.

Melcsi :)
Boldog szülinapot így utólag is :) A fényképet nézve, ez nem is lehetne szebb nap :)
Igen, azt tudom hogy ha a szopi elhagyása a cél, akkor elötte kell adni, De nem ez a cél, ezért is nem elötte kapja, hanem utánna egyelőre :) Szeretem szoptatni és a hozzátápi csak az életkora meg a fejlődési igény miatt kell :)

wish
 
 


Melcsi: Isten életessen! Nekem egy nappal előtted volt (31.).

Nálunk sajnos most az egész rendszer felborult. A gyermekem eszik este, éjszaka, hajnalba , korareggel és reggel. És nappal pedig vegetálál, hogy ez mit jelent, ha szerencsém van 2-szeri evést. Kevest alszok.
Anikó, szolidálok!


Kata: Gyógyulást!

Csajok, a gyermekem állandóan "üllne" felfelé. A pihenőbe már 4 napja nem tudom betenni. Ki csak hordozóba, mert a kocsiba nem lát és ordít, viszont ha a nem alszik és nézelődik, akkor fel akar ülni. Ez normális. Igy jó? Kell valamit tennem? Ez kivételesen nem para, csak érdekel.

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Melcsi: Apraja, nagyja. Csodálatos! :lol:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Melcsi, pézsé
boldog szülinapot! :D

melcsi,
nagyon szépek vagytok! :D Az én gyerekeim is nagyon szeretik, ha egymás mellé fektetem őket és úgy mesélek nekik.

wish,
jó, h feltetted azt a cikket! Bárcsak minden ilyen részletesen, érthetően le lenne írva! Nem bírom, h mindennek 100 helyen kell utánanézni...
Mondjuk én nem tudtam belőni egy időpontra az almázást, mert ahhoz mindennek együtt kell lennie (mindketten fenn legyenek és ne legyenek még olyan éhesek, h ordítsanak), ami ritka pillanat :?
Gratulálok a fogacskához! Nincs bömbi?

anikó,
kétféle almát vettem: egy jó lédúsat meg egy olyat ami épp volt a kisközértben. :wink: alma-alma :roll: Tegnap már nagyon szépen ették mindketten! :P

hajni,
nem vagy egyedül a "mit csináljunk" kérdéssel. Én is úgy érzem, h abba a korba értünk, mikor már utálnak háton feküdni, ülni meg még nem tudnak, így ide-oda pakolgatom őket. Kanapé, járóka, hinta, kiságy, nagyágy, játszószőnyeg... Legkésőbb délután meg már muszáj levinni őket sétálni, annyira nyügik. Az este a legmozgalmasabb, ha nem alszanak állandóan kézben akarnának lenni. Én annyira nem bánom, csak a férjem zsörtölődik, h nem tud pihenni egy percet se. Erre persze megkapom, h mert elkényeztetem őket a felvevéssel...

orsi,
hát igen, mi direkt későn fürdetünk, 9-kor, így a lefekvés bizony 11 után van. A későbbi korra nem is gondoltam bizony, hogy lesz, mint lesz... :oops:
Hol van már az az új avatar?!?

KépKép
pompomlány
 
 


Melcsi
Nagyon édes ez a két gyerkőc! Csodás lehetett velük szülinapozni :D Isten éltessen sokáig!

Pézsé
Én meg szeptemberben lettem 31 :D

Fektetés-kelés:
Sztem mindenki próbálja kicsit a saját napirendjéhez igazítani. Nekünk nem lenne jó a 6-7 között alvás két okból: apa 6 körül ér (van, hogy fél7), szóval nem tudna játszani Zalánnal, kettő: megőrülnék, ha 6kor lenne kelés :D Nekem a 8-tól 8-ig a kedvencem, akkor apa is élvezheti kicsit, de 8 után tudunk még apával kettecskén lenni, és a kelés is emberi idő :D
Tudom, hogy Zalán még kicsi (kisebb, mint itt a többség), de a mit csináljunk kérdést 2 tök jó játék + ágyban forgó+ hinta jelentősen segíti :D ez a két játék:
Kép
Kép

Kép
Kép
emma1976
 
 


Pézsé :)
Boldog szülinapot neked is :)

Pompi :)
Kicsit talán nyűgösebb, meg éjszaka is többet nyöszörög, de eddig nem vészes a fogazás.

Emma :)
Mi hiába fektetjük késöbb, akkor is hatkor kel :shock: Általában fél nyolc és nyolc között alszik el, de nem alszik 12 órát, hatkor kelés van szerinte :) Az apám is ilyen.
Ilyen álványunk nekünk is van, de már nem jó neki kb két hónapja, mert le akarja venni a játékokat, hogy a szájába vegye és baláhé van, ha nem jön le :D

wish
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: