Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást és a kenyérsütős infókat!

Ex: én azért jöttem most, mert már furcsa volt "suttyomban" olvasni Titeket. Nem volt jó így beleolvasni mások életébe, ezért inkább csatlakozom. Arról nem is beszélve, hogy egy rakás dolgot tanultam (és szerintem még fogok is, mivel általában "idősebbek" vagytok, mint Bálint) Tőletek, legalább meg tudom köszönni.

Még néhány infó rólunk (tegnap a nagy izgalomban lemaradt :D ): Bálint 80 cm és már 3 hónapja tartja a 11 kg-os súlyt (kis vézna.....mondjuk 3900 grammal született). Olvasom, hogy mennyien vagytok betegek, szerencsére mi még nem voltunk. Nem tudom, minek köszönhető, semmi extrát nem szed/kap. Mostanság vezettem be a mézes, "élő" citromos teát, ezt előszeretettel vedeli. Semmi baja nincs tőle, de eddig semmiféle allergiára utaló hajlamot nem mutatott és a családban sincs allergiás. Mindent megeszik és megiszik, max. kisebb odaadással :)

Száva: lila tescós pelust én is most tesztelem (többieknél olvastam), eddig bevált, baleset nem volt. Így már csak éccakára kap pamperst.

Marcy: én is nap, mint nap elcsodálkozom, hogy újabb és újabb dolgokat tud a gyerekem, aki nemrég még csak egy tehetetlen kis sószsák volt. Bálint is egyre több mindent ért meg: pakol, hoz, visz, ha kérem (és persze őuraságának kedve is van hozzá). Nemrég tanult meg leguggolni valamiért és fel is állni vele (ekkora sejhajjal :lol: ). Oriandy Danija számomra a csoda a peluskidobással!!! Azért mi még itt nem tartunk.....

Az egyedül evés nem megy, ebédnél a kanalával küzd, de a tányérütögetésen túl nem megy. Falatkákat egyáltalán nem tesz a szájába, csak ha a kenyeret nagyobb darabban adom a kezébe, akkor rágcsálja el. Inni pár hete iszik egyedül a csőrös poharából, igaz, azóta többszörös mennyiséget iszik, mint "itatva". Biztos jó móka :)

Sok minden akartam még, de Bálint eddig bírta a kiságyban....

Üdv: Viki

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Wkata!

Ajjaj!! Akkor valamit nagyon összezutyultam. :oops:
Ezer bocsi érte.
Hú, most meg már azt sem tudom, hogy egyébként kinek szántam volna, de majd visszaolvasok :shock: .

Pussz.

Erika

Kép
viera
 
 


Benyianyu!

Na, épp én is ezt akartam kihozni az egészből, hogy a Zorán már unatkozik az oviban, amúgy is mindig kicsit előrébb járt az eszével. Itthon is látványosan szenved és unatkozik, nekünk sincs mindig időnk lekötni Őt, azért van más dolog is itthon.
Pont azért hordom egy héten kétszer tanítónénihez, egyszer iskolaelőkészítőre és kétszer úszásra, mert ezeket szereti és örömmel csinálja. Itthon meg laptop, play-station, minimax...

Szóval én már úgy várom az iskolát, hogy hihetetlen. Persze azért valamennyire félek is tőle.

Szia.

Erika

Kép
viera
 
 

 
 

sziasztok!

Csak életjelet jöttem adni magunkról, sajnos nagyon ritkán tudok a gép elé ülni mert mire leülhetnék inkább lefekszem aludni!

Köszönöm a meghívást a találkozóra, jól esett hogy nem felejtettetek el. sajnos nem tudunk menni.

egyébként minden rendben nálunk lányok jól vannak, bár Pannát egy kicsit megviselte az MMR oltás ( ma van a10 nap és tegnap belázasodott és van egypár kiűtés is rajta valamint folyik az orra és köhög)

Puszi mindenkinek, a fényképeket nem felejtettem el de a férjem nélkül nem megy és arra meg végképp nincs idő, hogy mindketten a gép előtt punnyadjunk.

Kép

Kép
katus73
 
 


sziasztok!

Gondoltam pihenésképpen benézek. Már zsong a fejem a tanulástól! Nem tudom ki hogy van vele, de amióta Peti két lábon közlekedik, én meg utána, azóta estére hulla vagyok, így marad tanulásra Peti délutáni alvás ideje! Ami néha kevésnek tűnik.
Ez a hetem elég húzós volt, mert a sulin és a vizsgákon kívűl még főznőm kellett a nagyimra, apukámra és öcsémre is, mert anyukám Hajdúszoboszlón pihent. De ma már hazajött! :D

Vicky!
Üdvözöllek én is! Raksz fel képet Bálintról? Már Peti is üti (szerintem) a 11 kg-ot és a 80 cm-t!

Klarka, Méz!
Örülök, hogy jól vannak a kismamik!! :lol:

Annyira jó, hogy még ilyen klassz idő van! Próbálok Petivel napjában kétszer is kint lenni. Vagy ha nem is én, akkor az apukája. A férjem most 3 napig itthon vot és minden délelőtt elvitte Petit bicajozni, így nyugodtan tudtam csinálni a dolgom!

Viera!
Kimennő miatt írigy vagyok! Nálunk a szopi miatt kivitelezhetetlen.

Lányok!
Kinek szopizik még a babája?

Olyan fura babát írni, hiszen kispasik és kiscsajszik, nem?!


Katus!
De jó, hogy jelentkeztél. Sajnálom az MMR-es mellékhatást. Mi egy hét múlva megyünk. Kaptam homeós kivezetőt. Kivi leszek, hogy használ e.
Azért képet rakj fel ha tudsz, oké?! :wink:

Reni
Kép
prenata
 
 


Olvaslak titeket, majs megpróbálok beszállni, de most elküldtem Apát és a kölköt kirándulni, addig muszáj rendbe hozni a lakást!!!

Sziasztok!

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Sziasztok!

tesóbaba Kispeti!! :D :D :D

Ha nem gond mutatok képet!

Aki még szeretne babát és 4d-s uh-ra menni,azt mondta dokinő a 20.hét a legjobb,mert akkor egybe belefér a képbe!Tényleg szuper felvételt kaptunk,Ameli 26 hetesen feleennyire nem látszott jól.
Kispeti is nagy már most,szal van esély...de jajj nem akarok óriásbébit!

Kép


Kép

Puszi!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Reni,
nálunk még van szopi, elvileg csak este meg reggel, de a gyakorlatban néha kiköveteli napközben is.
Viszont az éjszakékat úgy néz ki teljesen átalussza a Kisasszony.

Vicky21,
Bálint és Pancsi majdnem egykorúak. Én totál el vagyok ájulva a lányomtól, hogy mennyi mindent tud. A legújabbak a szuszizás: amikor orrát ráncolva szuszog hangosan, tapsolás, meg persze, hogy már minden mellett jár ezerrel.
Magától még nem, de gondolom az is pár héten belül meglesz.

Most pedig itt áll mellettem és püfföli a karom, hogy végre vele foglalkozzak.
Bocsi....

meteor
 
 


Sziasztok,

Visszajöttünk. Nagyon furcsa újra itt Budapesten, lehűt levegőben sétálni, hideg fürdőszobában fürdeni, sok cigi füst utcákon. :( Ja, pont most van nálunk lomtalanítás, ez nagyon szörnyű látnivaló. Még kicsi időnk kell, hogy visszaszokjunk magyar életmódra. :?

Tegnap férjem megtalált véletlenül ezt az oldalt.

Pont most mi is hoztunk otthonból ebben játszó WC kagylós játékot és még nagyon sok Shimazirós oktatófilmet, amelyeket örököltünk a bátyáméktól.

Prenata: Kevin még aktívan szopizik, de én úgy érzem már nincs sok tejem. Japánban fogyasztottam néha ragacsos rizst azért, mért ettől jól termelhető a tejcsit. Kevin nem fogad tápszert, tehéntejet sem. Adok neki tejpépet, ezt szívesen fogyaszt. Éjszakánk változó, jó és rossz is.

Kimike, Ákoabenianya: Én is sajnálom a talit. Remélem nem ez lesz utolsó esély, hogy személyesen ismerhetek titeket. :wink:

Pilchard: Nagyon szuperek a képek. :) Nagyon vigyázz magadra!


Néhány képet felteszem:

Sok helyen volt baba-mamás WC. Van baba szék, ott várakozható. Itthon nekünk is jó lenne, napközben sokszor együtt be kell mennünk WC-be.


Szuper Expressz vonat WC. Pillanatok alatt Kevin oda szalad kagylóhoz. Természetesen van pelenkázó asztal.


Szuper Expressz vonaton dolgozó szemétgyújtó lányok. Ők járnak egész 16 kocsis vonatot utasok közé, és szemeteket kérnek, hogy véletlenül sem maradjanak utas széknél a szemetek. Amikor végeznek a munkájukat, és más munkatársaival cserélnek a munkahelyet, akkor peronon áll és szépen hajolva köszönnek minden utasnak.



Rep.téren is volt kis játszóház. Itt ajándékban kaptunk néhány pelust és baba kekszeket, mért ennek a játszóháznak támogatója Pampers és egyik baba étel gyartója. A játszó használata persze ingyenes.

Holnaptól ismét kettesben leszünk Kevinnel, biztos furcsa lesz.

Puszi Mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.01.02 00:01-kor.
Vendég
 


Kmammy, üdv újra itthon! :-) Sajnálom, hogy szomorú vagy, biztos nehéz lehet a családod nélkül. :( Az utcán dohányzást én is utálom. :evil: Ismét fantasztikus képekkel ajándékoztál meg minket, hiába, Japán az Japán. :)

Pil, ilyen jó 4D-s képeket még soha nem láttam. 1 lány, 1 fiú, csodálatos! :-) Nagyon gratulálok és jó egészséget kívánok az egész családnak!

Katus, jó, hogy jelentkeztél! Sajnálom Pannust, Milánnak szerencsére nem lett baja az oltástól.
Vendég
 


Prenata, Reni!
Beni is szopizik még, reggel, este, de ma pl etse már nem kérte, viszont de. szopizott. Érzésem szerint már csak pár csepp lehet, de ha lecuppan, még tejes a szája.

Pil!!!Hatalmas gratula. Milyen édes!

4D:nekünk is azt mondták 20-22 hét alegjobb idő a felvételre, de nem a látvány, hanem az egészség miatt. Ha ne adj isten lenne valami nagy baj , ami nem javitható, műthető stb.-24. hétig még meg lehet szakitani. Szóval orvosilag is ezt a kort ajánlják. Belegondolni is szörnyű, hiszen már kész kis emberkék!!!!

Nagyon jók a képek!!!!!Édes nagyon a kis pöcsös! Mesterek vagytok, egy fiú egy lány. Készült?Mármint peteérés, fiúk gyorsabbak stb.

Kmammy!Annyi szuper dolog van nálatok! Üdv itthon, jó beszokást!!!Apa már dolgozik is? Ő is tanit?

klarka! Csak óvatosan a takaritással, ezt már lassan átvehetné apa tőled, te meg sétálnál a babákkal. :P

Gab! Miiiiivan?LOst!!Nem értem, vannak a lezuhantak, majd megjelentek a négerék a fekete hosszú hajú csajjal, akik menekültek valami, valaik elől. Ők lennének, akik kis faluban ,tök jó körülmények között laknak a szigeten? és akváriumok volt? Expedició? Mii? És a medveketrec, amiben most fogva tartják a szőke herceget, meg a szép csajt?Az elején meg pont valami nagy medvétől ijedtek meg nem? Van összefüggés?És kik volak a tutajon, akik elvették a néger külyköt? És ők most hol is vannak?Tessék azonnal leirni mi lesz még. Nincs idegem végignézni, annyira húzzák-vonják. :evil: Léccci,léccci,lécciiii!!!! :lol: :lol:

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!

Reni: persze, hogy rakok képet, csak győzzem kiválogatni......büszke anyuka.... :oops:
Amúgy a sulicsináláshoz (szép magyar szó :shock: ) gratula, én nem lennék képes rá. Bár érzem, hogy elhülyülök itthon, Bálint mellett képtelen lennék tanulni. Főleg, hogy pár hete azt vette szokásba, hogy este csak úgy hajlandó elaludni, hogy ott vagyok és álomba simogatom. Előtte simán letettem a kiságyába, megkapta a cumiját aztán aludt is magától. De délután most is működik ez, nem is értem, estére mi változik. Mondjuk napközben is elég anyás lett, fogja a lábam, úgy közlekedünk, mondanom kell, hová megyek, mert ha otthagyom, üvölt....

Pil: Kispetihez sok örömet!

Meteor: gyerektől elájulás ismerős :D Nálunk a napi újdonság a fejrázás nemleges irányba. Mondani nem mondja hozzá, de a fejrázás rendkívül határozott, bármiről is legyen szó. Szuszizás aranyos lehet! Szerintem, ha már minden mellett megy, nagyon hamar egyedül is fog. Bár nálunk ekkor jött a rettegés korszaka: hol, miben, mekkorát esik el.

És akkor a képek (remélem, nem velünk esz tele az oldal... :oops: ):

Kép

Kép

Kép

Jó éjt Nektek!

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Sziasztok!

Amennyire tudtam, gyorsan visszaolvastam, de csak úgy kutyafutában, mert anyóséknál vagyunk és sógor gépe, elég lassú. Itt az isten háta mögött" egy laptop, és a T-mobil...
Legalább 5 perc, mire 1 oldal bejön!
A talis infókat, majd otthon könyvelem!

Vicky!
Üdv köztünk!!!!
A bátyámék kisfia is Bálint (ő szept. 19-én volt 1 éves)!
Mi szerettük volna a Bálint nevet adni a kisfickónknak, de a sógornőm megkért, hogy neki már nagyon régóta tetszik ez a név, hagyjuk meg nekik, ha kisfiuk lesz... És az lett! :lol:

Mi jobban vagyunk (vagyis ugye Dani), és az esküvő is szuper volt. Maszatkám 1/4 10-ig bírta, és utána jól aludt. Amilyen jól sikerült a buli, annyira rosszul indult! Ugyanis othonhagytuk véletlenül Dani esküvős öltönyét! Azaz apa, mert én összeraktam a cuccokat egy helyre, és ő az elfelejtette lepakolni a kicsiba. DE.....
A nagypapa adott pénzt és anyum + férjem szombaton délelött vett Pécsen egy ugyan olyat a Brendonban. Így most van 2 egyforma öltönyünk. Valakinek nem kell??? :lol: :lol:
Képeket szintén majd otthonról rakok!!!
Holnap lesz a házassági évfordulónk, kivi leszek, apa idén mivel lep meg.... Ebéd vagy vacsi???? :wink:
Ja és még valami, amivel rosszul indult a szombati napunk: Hát mi is ronthatná el a legjobban a napját egy nőnek, pláne ha szép ruhában esküvőre készül?? HÁT: piri!
A rohadt anyját! 1 hetet késett, de nem pont az esküvő napjára jött meg??? Na, mindegy, de legalább most túl leszek megint rajta és apa hátha ráveszi magát a tesóra.... Bár ezt már többször nem is írom, mert minden hónapban azt várom. :twisted:

Na, pussz mindenkinekés akkor kedden majd jelentkezek!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok.

Képzeljétek, Petinek tizenegy és éjfél között mindig van egy éberebb időszaka, amikor ficereg-mocorog, aztán vagy felsír vagy nem. Most is megmosolyogtuk a férjemmel, mert felült majd felállt a kiságyában, körülnézett (szól a tévé is még), majd visszaült és eldőlt, aludt tovább. :)

Újabb tudományunk: minden kilincset elér a drága, a fürdőt is ránknyitja, vagy csak egyszerűen bemegy a fürdős játékáért, a spájzból ma kirángatta a porszívót és kivette a nyújtófát...pedig én kis optimista azt gondoltam, hogy a spájz nem lesz érdekes. Hát tévedtem.
Ma meg a játékosdobozát toltam a becsukott ajtó elé, hogy ne érje el a kilincset és ne nyissa ki az ajtót, erre az én "nagy és okos fiam" belemászott a dobozba, abban ugye felállt, és úgy rángatta a kilincset. :D Le is fotóztam, csak még nincs lekicsinyítve...

Míg írok, a Heti hetes megy háttérzajnak. Hát nem is tudom, hogy sírjak vagy nevessek rajta.

Veráska, ha erre jársz, gratula a Bastianos nyereményhez!

Wkata, ti mikorra tervezitek Misi tesóját? Mert ugye a hsz-ből nekem az jött le, hogy várjátok majd valamikor a gólyát.

Bénianyu, köszi, én is ezzel nyugtatom magam...csak nem látom a fától az erdőt. :(
Egyébként érdekes, amit írsz, én pontosan ugyanezt olvastam máshol is, hogy a suli általában "megjavítja", ami addig "rossz" volt.
Hallod, én nem hiszem, hogyha csak pár csepp tejed lenne, akkor tejes maradna Beni szája a szopi után...

Meteor, sebaj, majd a talin összefutunk. Ma szóltam a férjemnek, hogy ne tervezzen nov. 17.-re semmi más programot.

Vicky, hát én ilyen löttyöket nem tudok megitatni Petivel, mert enni minden jöhet (az utóbbi napok nagy kedvence a Danette...), de inni csak a víz és a tápszer. Tea és gyümilé nem jön be számára. Ki látott már ilyet??? :o
Enyim gyerek egyévesen 80 centi és valamivel kevesebb, mint 11 kg volt, de még így is van egy kicsi pocija, olyan édes, ahogy dülleszti. Most már több, mint 86 centi és 12-13 körül van a súlya.
Este nálunk is altatás van, a napközbeni alvását meg a dédinél viszi véghez, de érdekes módon szombaton itthon mellettem egy nyekk nélkül aludt el, csak maga alá gyűrte az apja nagypárnáját.
Esés: utána is lesz... Peti ma épp a dömperéből borult ki, szép plezúros az orra, de nem nagyon érdekelte, sírt egy kicsit, aztán megint ment a dömperéhez, hogy ő megint bele akar ülni.
Paci? Hol van lovatok? Vagy hol készült az utolsó kép?

Katus, jó, hogy jól vagytok, sajnálom, hogy az oltás megviselte a lányodat. Mielőbbi javulást neki!
Azért, ha lesznek kicsi képek, tegyél fel magatokról, szerintem már meg se fogom ismerni a lányaidat!

Pil, gratula Kispetihez!!! Nagyon kis édes, és ez a kukacos kép. Nosztalgiázok.

Kmammy, üdv újra itthon. Huh, hát el nem tudom képzelni, hogy Pesten milyen lehet egy-egy lomtalanítás, mikor itt városrészenként csinálják, és néha szerte szanaszéjjel állnak a halmok.
Én mindig meglepődök, hogy miket ki nem találnak a szülőhazádban. Mellesleg én is együtt megyek WC-re Petivel, én a WC-n ülök, ő meg előttem a földön. :o

Oriandy, ez az első bekezdés...mintha egy filmkezdet lenne. :D
Huh, jó körötök volt akkor. Apájához meg no comment...pasik. :) Jó, tisztelet a kivételnek.

Na mindjárt holnap van.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Andi: én tudok még rosszabbat: nekünk 2003. szeptember 27-én volt az esküvőnk....a nászéjszaka épphogy megvolt:), 28-án megjött és az egész nászutat végigpiriztem :? !!!

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Tök jó: holnap kezdődik a 15. hét!!!!!

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Sziasztok!

Viera, Ex!

Bocs, tényleg volt egy félreérthető hozzászólásom, a tudatalattim kihagyta a feltételességet a mondatból, így jöhetett ki belőle, hogy azt hittétek, már zebra vagyok.
Igazából az van, hogy szeretnénk nagyon, de félek, hogy nem bírnám még (habár a Misivel való várandósság alatt szinte nem voltam rosszul, és az utolsó hónaptól eltekintve gyakorlatilag teljes értékűen üzemeltem), és sztem emiatt nem jön össze. A testem talán mérlegel, hogy mikortól alkalmas egy újabb hosszú távú bulira :lol:

Nem akartam senkit megzavarni, csak (átolvasással együtt!!!) úgy sikerült az a hsz, hogy félreérthető lett :oops:

Puszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok!
Rövid leszek. Jó volt a hétvége, viszont még most is fáradt vagyok. Képeket meg nem tudom leszedni a fényképezőről, valahogy nem akarja a gép letölteni, hiába próbálkozok.
Üdv minden újonnan érkezőnek, Bálint baba cuki pofa!

Mesi is kidobja már a kukába a pelust egy ideje, de nálunk a kukánál ronda minden, nem mutatom meg. Sőt! Újabban áll a hűtő előtt, rángatja az ajtaját, és akkor joghurtot vagy túrórudit akar. Ha joghurtot kap, akkor már megy is a szekrényhez kanálért. Utána meg indul a székéhez. Eszméletlen agya van! Ha jobban figyelek, ő is mond már pár dolgot. Pápá, az megy. Apa is. Ha valamit kérek tőle, ideadja, és valami szót mond, ami úgy kezdődik, hogy te, de még nem ssék a vége. Ugyanez, ha én adok neki valamit, akkor egy k-val kezdődő szócskával megköszöni.

Benianya! A lostot én se néztem még, csak ami most volt a tévében. Bár valóban megvan dvd-n, de feliratosban nem tudtam most valahogy követni. Akik elvitték a kissrácot, azok a többiek közül vannak, ahogy azok is, akik a terhes csajt vitték el, meg a többi gyereket is. Gondolom, utánpótlásra van szükségük. Az meg csak most körvonalazódik, hogy a többiek tulajdonképpen egy mini-civilizációban élnek a sziget belsejében. Roppant kíváncsi vagyok én is a folytatásra. Azt hiszem, ezután még egy részt láttam, de már nem emlékszem, csak annyira, hogy Jack a víz alatti cápa akváriumban van, és el is fogják árasztani azt a helyet. A többiről sejtelmem nincs.

Jön újra a vészhelyzet meg a grace klinika is, de a franc, hogy most meg a született feleségek is kedden van! Így mostmár nem tudom, melyiket vegyem fel videóra. Mert hát este 9 után én már nem igazán tudok a tévére figyelni!

Tudom, olyankor már aludni kéne a gyerekeknek, és tudnék tévézni, de akkor már az utolsó mozzanatokat csináljuk alvás előtt, és hát fekszünk mi is lefele, mert apa fél 5-kor kel, én csak 7-kor de annyi alvás nekem is kell!

Fú, nem is lettem rövid! Viszont cserébe ma már nem leszek, mert ezer millió dolgom van, szalad az egész ház!!!!!!!!!!!!

Pusz mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hali! Olvastam csak, de két kérdést muszáj feltennem, mig a csemete rágcsálja mellettem az almát.
Jellemző: akkor van nyugton és söndben ha tele a szája. :lol:

1. netkultúrám szegényes: miért használjátok a kismamaságra a zebra szót? Wkata

2. mi az az MMR oltás, ami után 10 nappal mindenkinek láza és pöttyei lesznek?kötelező vagy adható?

mindent olvatsam, csak nincs időm irni. Oriandy, esküvő szupi, piri részvétem, öltöny jó hogy megoldódott, Meteor, Pancsi édes lehet, majd megmutatj aa szuszizást... meg mindenkinek minden elismerésem, a képek jók, édesek a babák, a tanulóknak hajrá, mindenkinek minden jót abban amiben épp kell.
Hali

benianya
ákosbenianya
 
 


Gab!Kösziiiiiii!

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya:

Zebra! + terhességi teszt= két csík, a zebra meg csíkos. :lol:

Nekem a Piri a fura. Nlc-n erre a Miki nevet használtuk, akár Útálatos Miklós teljes névvel ellátva. :-) Mert ugye mi a piros? A Mikulás... Miki, Miklós. 8) :oops: :P

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Pil! Juhé! Gratu a szép mini-Petihez! Tényleg nagyon jók az uh képek. Mi 28 hetesen voltunk, valóban nem fért bele egyben a képbe, de cuki kis portrékat kaptunk! És már sokkal párnázottabb volt mindenhol Mese-lány.

Kmammy! Ismét csak lesek a fotók láttán! Ilyenkor még jobban útálom, hogy ebbe a kis szerencsétlen országba születtem. Ahhoz meg béna és félős vagyok, hogy el merjek indulni világgá. 6-7 évvel ezelőtt, gyerek nélkül kellett volna elindulni! De már nem lehet visszacsinálni.

Mesi is kajál, majdnem 8-kor kelt, de már megevett egy párizsis kenyeret, egy joghurtot, egy fürt szőlőt, és most muszáj volt adni neki még egy kis májaskenyeret, mert ott toporzékolt a hűtő előtt. Nem semmi kis nő!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Még csak felületesen olvastam, majd megpróbálok reagálni is, csak még ezer dolgom van, és ha Julcsi alszik, akkor most melózok...

Benia, a zebra a két csíkos tesztet szimbolizálja, az MMR oltás pedig a 15 hós kötelező oltás.

Most mennem kell, mert Julcsi átment a kisszobába, és hallom, hogy rámol... Sajnos nálunk már a kilincs sem akadály, simán kinyitja az ajtókat, a rohamos fejlődést produkálókhoz mi is csatlakozunk. :) Hihetetlen dolgokat csinál már, egyre elvenebb, Julcsi magától hordja ki a zsepiket a szemetesbe, és elég sokat lóg rajtam, ha ketten vagyunk, nagyon igényli a társaságot. Így már csak akkor tudok bármit is csinálni, ha alszik. Egyik kedvencem, amikor mondjuk neki, hogy csukja be a szemét, akkor elkezd erősen koncentrálva hunyorogni, ha mondjuk, hogy kacsintson, akkor meg mindkét szemével egyszerre produkálja a kacsintást. :) Egyébként mindent megcsinál, ha épp nincs ellenkezős hangulatban. :)

Marcy, köszönöm az érdeklődést, már jobban vagyok, a hányingeres korszak múlóban, már csak a gyomorégés maradt belőle. :( A hasam már észrevehetően megnőtt, már csak terhesnacit hordok. Néha érzek egy-két rebbenést is, már várom, hogy folyamatosan érezzem, Julcsinál is imádtam mikor mocorgott. :)

Én is üdvözlöm az újonnan csatlakozókat. :)

Hú, kíváncsi vagyok, mi maradt a másik szobából...

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Benianya!

Zebrát már megválaszolták :-) én Oriandynál olvastam először, tőle vettem át.
MMR-oltás: mumpsz, kanyaró, rubeola ellen véd, és nem ellenanyagos, hanem gyengített vírusos, ezért reagálnak rá nagyobb számban (talán 10% körül?) a babók lázzal, esetleg pöttyökkel is, mint a sima (ellenanyagos) oltásokra.

Pussz,
Kata

Kép
wkata
 
 


Halihó!

Zebra? Piri? Csak kamillázok..... :shock: De rendkívül találóak.... Én zebrás már szinte tuti, hogy nem leszek, piri ebből kifolyólag annál inkább....

Ex:
Paci (család előtt titkoltan) saját, Bess névre hallgat. A kép szombaton Szigligeten egy szüreti felvonuláson készült, ahová apuci csikósként volt lóháton hivatalos, mi meg autóval mentünk utánuk. Bálint élvezte a nyüzsgést, csak elengedni nem mertem, mert elkavarodik a tömegben, és egy idő után nem tetszett neki, hogy fogom a kezét.

Az altatást este csak azért nem értem, mert eddig simán elaludt, és délután sincs szüksége rá....Sose fogom megérteni..... Mondjuk azt sem, amit ma csinált délelőtt: jobbára csak üvöltött, pedig itt ültem vele a földön, de egyik játék sem tetszett. Tudom, hogy jön a foga, egyszerre 4 is, de ez kicsit már sok volt... :(

Esés persze, hogy lesz, főleg amikor fáradt és eszetlenül rohangál összevissza, esik-kel. És hiába szajkózom, hogy "lassan", ezt a szót valahogy nem érti :D

Oriandy:
Igen, tudom, a Putnoki Orsi ugye? Néha olvasom őket is az őszi babáknál. A Bálint név nálunk már akkor eldöntött volt, amikor összekerültünk, így nem volt min gondolkodni. Lánynevünk alig volt...

Mézgombi:
Bálint is társaságfüggő, főleg az enyémet részesíti előnyben (nem is értem :lol: ). Épp ma döntött úgy, hogy bár eddig délelőttönként szépen elvolt a kiságyban kb. fél 11-ig (addig anya moshat, főzhet, vasalhat, takaríthat, hajat moshat, netezhet :oops: , miegyéb....), mától ő ugyan nem hajlandó ottmaradni, és addig sírt, amíg ki nem vettem. Kicsit váratlanul ért, hogy ilyen hirtelen, egyik napról a másikra változik ez meg, bár a férjem szerint az is csoda, hogy eddig egyáltalán elvolt. Úgyhogy vége a nyugis délelőttöknek....


15 hós oltástól kicsit tartok, várok minden tapasztalatot! Nekünk még van két hónapunk addig. A mi időnkben is volt ilyen? Én spec voltam mumpszos és rubeolás is. Anyám szerint a fiúknak fontos átesni a mumpszon, tud erről valaki valamit? Mert persze azt nem mondta, miért az....

Megyek, megkeresem a konyhát, lenne benne mit csinálnom.....

Üdv

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Sziasztok!

Üdv minden újnak itt!

Vicky, a mumpsz azért fontos a fiúknál, amiért a lányoknál mondjuk a rubeola. Ha felnőtt korban kapja el, akkor a szövődmény lehet terméketlenség is. Gyerekkorban sem épp veszélytelen, mert későbbiekben szintén lehet szövődménye a hererák, ami könnyen áttétesedik, és műtét után nagy eséllyel szintén sterilitás van.
Nekem kicsit furcsa, hogy így a kiságyban hagytad fél napokra, mert ez a mozgásnak valahogy nem igazán tesz jót szerintem. Igaz, az én fiam örökmozgó (már kicsinek is az volt). Mondjuk ő is elvan reggelente fél-egy órát a kiságyban amíg mi ébredezünk, ha épp olyan a helyzet.

Nekem szerencsém van, bár Márk egyfolytában szaladgál fel-le nekem nem kell a nyakában lihegnem. A lakásban nincsenek igazán veszélyes helyek (pedig nem változtattunk szinte semmit a gyerek miatt), és ő elég óvatos, nem szokott olyan nagyokat esni. Ha meg letottyan, hát letottyan, az hozzá tartozik :) Azt sem veszi zokon, ha épp az 50 kilós kutyánk borítja fel. Feláll és megy tovább :)

Benianya, látod látod, kell az iskola a gyerekeknek. Én ezért csodálkozom ezen a mai divaton, hogy minél inkább visszatartják a gyerekeket és sokszor már majdnem 8 lesz mire iskolába megy. És nem egy helyen láttam, hogy az utolsó évet az oviban végigunatkozták, mert már bennük volt a tudásvágy. Márk nyár közepi, de én szinte biztos, hogy 6 éves kora után iskolába fogom vinni. Hacsak valami közbe nem szól persze.

Az, hogy időnként felmérik a gyerekeket az óvodában ártalmas nem lehet. A mi korunkban ezt még logopédusnak meg nem tudom én minek hívták, hát most ilyen komplexebb felmérés. Ha jó pár évvel ezelött lett volna ilyen, akkor talán az én unokatesóm is jobban jár. Ő már javában óvodás volt, de még mindig folyt a nyála és érthetetlenül beszélt, mindenki látta, hogy valami nem teljesen stimmel vele. Egyedül az anyukája nem, aki pedig gyógypedagógus egy kisegítő iskolában. Amikor meg isibe került, sokáig komoly gondjai voltak, mert bizony nagyon erősen dislexiás volt, így tanulni sem tudott. Ha időben felfigyelnek rá, akkor talán kikezelhető lett volna és sok nehézségtől óvják meg.

Gabi, szerintem sem kell aggódnod, a nagyobb gyerekeknél a kicsi érkezésekor szinte törvényszerű a fejlődési visszaesés, hirtelen ők is kisbabák szeretnének lenni.

A külföldre vágyással azért én óvatosabban bánnék. Sehol sincs igazán kolbászból a kerítés. Mi európaiak pl nagyon nem tudnánk azonosulni a japán munkamorállal, munkamódszerekkel. Azt hiszem ebben kmammy is meg tud erősíteni. Az ottani találmányok amúgy tényleg szuperek. :)

Nem tudom, hogy mi milyen vírust nyaltunk be, de ez a takonykóros köhögés nálam már több mint 2 hete tart :s

Akartam még írni, de fogalmam sincs mit, mert ez a kialvatlanság totális zombivá tett.

Andi

amandi
 
 


Amandi!
Egyet értek veled is, iskolaügyben, de hát a törvény tavaly még nem engedte. 2006 szeptemberében nem mehetett Blanka suliba, mert nemhogy május 31-ig(ahogy a törvény irja), de még a megengedhető szept 1 ig sem töltötte be a 6. évét. 5 betöltött évvel meg még külön nevelési tanácsadói javaslattal sem mehet isibe, hiába mondta a fejlezstő padagógus 2 órás vizsgálat után, hogy abszolút iskolaérett!
Ezt nevezik azt hiszem szalajtós gyereknek, ez az elnevezés nálunk is volt. Beni viszont mehet majd külön engedéllyel mert augusztus 21-i, igy szept 1-re betölti.

Gab, Viera! nézzétek már meg miket ad ki a google hrg cimen.
Nagyon érdekeset találtam számotokra rajzolás, ülés, iskola, figyelem, fejlesztés ügyben-miközben Beninek kerestem mi is lesz a mi vizsgálatunkon.Ne a vizeset és ne a bébit és ne a sérült gyerkőkre vonatkozó részeket nézzétek, hanem az iskolásokra vonatkozó TSMT I-II. részt. :lol: :lol: :lol:
Túl hosszú volt, hogy bemásoljam priviben nektek, inkább nézegessétek ha lesz időtök.

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya! Benit meg szerintem te nem fogod majd siettetni. Mesi még május 31-ig is betölti majd a 6-ot (2012-ben), de nem tudom, hogy akarom-e majd engedni suliba.

Most megyek, holnap majd részletezem! Pusszanat!

Mi az a hrg? :roll:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hali.

Először is a ma hajnali hsz-emben ígért kép:
Kép

Wkata, én nem értettem félre...csak kivi voltam, hogy terveztek most tesót vagy sem. De ezek szerint igen, csak épp tesó nem most tervez jönni.

Gab, ezek a pöttömök már csak ilyen meglepetést okozó babák. Néha én is agyalok, hogy honnan van ennyi eszük... :)
Na igen, tegnap este még vázoltam a férjemnek, hogy mostmár minden hétköznapra jut nekem egy sorozat, mit ne mondjak, dobott egy hátast (na jó, jelképesen, mert már vízszintesben volt).
Mondjuk én az utóbbi két hétben egyszerűen nem tudtam 11 óránál előbb álomra hajtani a buksimat, persze Peti ettől függetlenül hét táján már fent csicsereg, már előre félek az órállítástól, habár lehet, hogy mostanság azért lett ilyen "koránkelő", mert akkor már világos van, és ugye novemberben hétkor még inkább csak hajnalodik...majd meglátjuk.
Huh, látom, Mesit sem kell félteni kaja terén. Peti tegnap volt kis éhenkórász, mondjuk szinte mindig az, kivéve, ha anyai szigor van.

Bénianyu, zebrakérdés megoldva, MMR kötelező oltás, rubeola-mumpsz-kanyaró ellen. Az oltási betegség, ha kijön, akkor az 5-12. napon, olyan rózsahimlős pöttyök jelenthetnek meg többek közt a baba testén. Ez a 15 hós oltás, amitől Petinek semmi baja sem volt, se láz, se pöttyök, vagyis pöttyös volt, de nem az oltástól.
Hm, most hogy írod, hogy Beni is aug. 21-én született, rájöttem, hogy ugye pont egyidős a bnőm kislányával, így a fiad vonalzóján számon tudom tartani az egyik kismenyasszonyunk korát is. :)

Gombi, jól emlékszem, Julcsival is volt gyomorégésed...és bejött, hogy nagyhajú lett. Lehet, tesóbaba is növeszti a fürtjeit. :)
Kilincs: ma már minden ajtót bezártunk, a spájzot, a fürdőt, a WC-t. A konyhaajtóból meg a kilincset szedtük ki, így bemenni kulccsal lehet, kifele meg a kilincs egyik felével. :o

Vicky, ezek szerint már nem szeretnétek tesót Bálintnak?
Á, saját paci, szuper! Mondjuk én se panaszkodom, ahhoz képest, hogy panelban lakunk, van egy rakás állatunk. :)
Jaj, ilyen hisztis napjai Petinek is vannak néha, akkor semmi sem jó, de tényleg semmi. Az idegeim meg...
Csatlakozom a férjedhez, Peti napközben már törpének se nagyon szeretett az ágyában lenni. Aludni jó volt, meg néha, ha kitaláltunk neki az ágyába valamit, akkor elvolt benne, de ez az ébren legyünk az ágyban téma igazán sosem volt nála nyerő, főleg, miután már felült.

Amandi, amíg kialvatlan vagy, igazából a gyógyulás sem fog menni, mert ugye ilyenkor a pihenés lenne a legalapvetőbb. Persze gyerek mellett nem olyan könnyű...
Egyébként én most morci vagyok a férjemre, mert ő meg betegen elment vidékre, és ott ő is gülizik éjt nappallá téve, hát nem tudom, milyen állapotban lesz, mire hazaér. De ha nem lesz jobban, hétfőn orvoshoz küldöm, és egy hetet itthon lesz betegszabin.
Terveim szerint Peti is 2012-ben lesz iskolás, hacsak nem jön közbe valami, pl. nem engedik. Hinnye, de soká lesz!

Na megyek is.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Előkerültünk :-) Már múlt héten itthon voltunk, de a hosszúra sikerült nyaralás-sorozat után annyi dolog akadt idehaza – főleg mosás-vasalás – hogy most sikerült nagyjából a végére érnem, és nemhogy írni, de még olvasni sem volt időm eddig. Most is csak az utolsó két oldalt futottam át gyorsan.

Remélem, mindenki jól van. Üdv az újaknak, és külön gratula a kismamiknak! :-) :-)

Andy, köszi a privit és az emailt: ha még nem késő, akkor mi szeretnénk menni, 3 fő. Nem igazán bírtam követni, hogy most akkor végülis még nincs meg, hogy hol legyen?

Kíra egyéves egyhetes koráig szopizott, aztán egyik napról a másikra nem igényelte a cicit, viszont simán átállt a cumisüveg-tejcire. Este-reggel issza. Reggel egy egész üveggel, este attól függ, mennyi vacsit evett.

Nem tudom, ki hol tart a fejlődésben, de biztos mindenkinek van napról napra valami újdonság. Mi itt tartunk:
Integet, puszit ad, hízeleg, megölel, birkózik, kergetőzik. Ahhoz képest, hogy mindig azt hittük, egyéves korára szaladni fog, kivárta a 13 hónapot az elindulással, annak is a végét, de most le se lehet állítani. Mi a WC-ben tartjuk a pelenkásvödröt, úgyhogy pelenkázás után fogja a csomagot, rohan a WC-ajtóhoz, várja, hogy kinyissam. Bemegy, kidobja, utána trappol a fürdőbe, és vár a mosdónál (merthogy WC után mindig kezet kell mosni :-) ) Ha felemelem, akkor megmossa és megtörli a kezét, persze a törölni azért nekem is kell. Ha eszik, nem bírja elviselni, ha morzsa van előtte, azt a kis törlőkéjével mindig félresöpri – többnyire az asztal alá. A meleg kaját megfújja (mondhatnám beleberreg). A kanállal betalál a szájába, és ha nem folyékony van benne, akkor talán ki se folyik mind útközben. Villával egész ügyesen eszik, a „bökésnél” azért elkel egy kis segítség.
Ő is hozza-viszi a dolgokat, amiket mondunk neki. Ha megkérem a szobában, hogy apát hívja ide, akkor kimegy, megkeresi, és odahívja. Időnként felkérezkedik a bilire vagy a kisvécére. Nem sűrűn és mindig olyankor, amikor az eredmény már a pelusban van. De nem baj, ez gondolom, azt jelenti, hogy érzi, mi történik, de még nem előre, csak közben :-) Nagyrészt meg tudja mutogatni a testrészeket, magán és máson is. Eljátssza a sétálunk… domb tetején lecsücsülünk, és a nyuszi-ül-a-fűben-t, persze ugrani nem tud, de helyette rugózik. Olyan édes!!! :-) Ha megüti magát, jön, és mutatja, hogy hol pusziljam meg.
A kilincset nálunk nem éri fel, de pl. a munkahelyemen voltunk múlt héten, és ott alacsonyabb, úgyhogy simán nyitotta-csukta az ajtókat.
Beszéd: most már –legalábbis számunkra felismerhetően- mondja, hogy apa, anya, gyere, tessék, ezen kívül a háp-háp és a búúúú megy.

Most hirtelen ennyi jut eszembe, képeket is fogok felrakni, amint hozzájutok, és persze most már igyekszem visszakapcsolódni.

Üdv. mindenkinek!

tandika
 
 


sziasztok! Most sem tudok jönni, kivagyok a nemalvások miatt, ma fél 3-tól fél 4-ig ráadásul felkelt, azt hitte itt a reggel...
Ma barátnőmet kísértem nődokihoz, úgy volt én leszek a 3 gyerekkel, de jött a férje szerencsére, mert 3 gyerek 3 fele...új dokit választott. Köszi a választ. Hétvégén meg vendégsereg volt, holnap is jön vidékről András barátja, szerdán meg indul a baba-mama klub, szóval mindig van valami. Majd megpróbálok olvasni, remélem mindenki jól van!
Puszi

Mári

Kép
mári
 
 


Na végre blogoltam egyet-kettőt!

Pusz mindenkinek, holnap benézek!

Andy! Boldog évfordulót nektek!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Jó reggelt!

Amandi:
Azért a fél napok túlzás :D Mert ugye még most is alszik, tehát 8-nál előbb nem nagyon lesz reggeli. Az meg eltart fél 9-ig is. Tehát ha jó passzban volt, akkor max. két óra volt eddig, amit "ki kellet bírnia" a játékaival :D Ennyi idő járt nekem a háztartásra....
Mumpszos infót köszi! Már csak azt nem értem, hogy ha kap ellene védőoltást, akkor hogy kapja el? Ha meg elkapja, minek a védőoltást? Bocsi az ostoba kérdésekért, de ezen a téren baromira nem vagyok otthon....

Bálint mozgásigényét nem nagyon kell félteni, egész nap megy, tologatja a dömperét, meg nem áll. Próbáltam könyvvel, építőkockával lekötni, ez utóbbi addig érdekli, amíg szét nem dobálja és utána megy összegyűjteni (magyarán továbbdobálni :D )

Tandika::
Kíra eszméletlen ügyes, az én fiam messze sehol ezekhez a tudományokhoz :) A pusziadást már nagyon várom!!

Ex:
Néha már ugyan eljátszom a gondolattal, hogy még egy kislány.....de anyagilag hatalmas felelőtlenség lenne.....És hát Bálinttal az első hónapok iszonyú nehezek voltak (persze tudom, a a második gyerek mindig más), napközben nem akart aludni két etetés között, csak sírt, nyüszített, arra meg nem akartuk rászoktatni, hogy ölben van egész nap. Ez egészen addig tartott, míg nem kezdett el forogni, majd mászni. Amikor ilyen hisztis napja van Bálintnak, mint tegnap, mindig erre gondolok, hogy akkor még kommunikálni sem nagyon lehetett vele, a mostanit akkor csak megoldom valahogy.... Amúgy tegnap uzsinál láttam, hogy szakad át a jobb alsó kettese, ezért lehetett az egész napos "semmi nem jó".
Peti nem semmi!!

Megyek, megnézem, nem óhajt-e a fiatalúr felébredni és reggelizni....

Szép napot!

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Sziasztok!

Hát, hazaértünk....
DE csak ketten!!! Dani nyaral még egy kicsit a mamiéknál!
Nehéz volt a döntés, de jó egy kicsit neki is nélkülünk, meg ott olyan jól érzi magát.....
Meg aztán nekem most ezer dolgom van: nagytakarítás és társai.
Tehát unatkozni nem fogok. De azért hiányzik ám ez a kis szaros! A mamival megígértettem, hogy minden reggel ha másra nem is, de egy 2 percre hívjon fel, hogy hogy aludt, aztán amikor apa hazaér a munkából, úgyis hívjuk, hogy telt a napja.

Még nem vagyok igazán magamnál (megpróbálom péntekig kipihenni magam), így ha összeszedtem magam, megcsinálom az új talitáblát, addig meg dobok pár beígért esküvős képet.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

És két videó! Szerintem haláli......

http://www.videa.hu/main.php?page=play& ... Sl2Db90Ucs

http://www.videa.hu/main.php?page=play& ... E6hUXMMYbK

Majd még jövök! Pussz mindenkinek!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Jajj, Andi ez nagyoonn jóóóó! Behalok a kis DainaK, megzabálom akis pofá
ját.
ez a kotkodács!!!!!!!Csúcs!
Na, ebből Beni a fejrázást tudja nagyon!
Anyukád óvónő?

:P :lol: :) :D :P :roll: :lol: :P :D :)

Hálás vagyok
A kedvesemért, aki panaszkodik a vacsorára, mert így az estét velem tölti, és nem valaki mással...
Az adókért, amelyeket ki kell fizessek,
Mert azt jelenti, hogy alkalmazott vagyok/van munkahelyem... A takarításért egy buli után, mert azt jelenti, hogy
Barátaimmal tölthettem egy estét...
A ruhákért, amelyek egy kicsit szűkek, mert van elég ennivalóm...
Az árnyékomért, mert kint lehetek a napfényben...
Hogy nyírhatom a füvet, pucolhatom az ablakot, javíthatom a csatornát, mert azt jelenti, hogy van házam...
A parkoló helyért a parkoló legmesszibb pontján, mert ez azt
Jelenti, hogy tudok járni és még autóm is van...
A nagy fűtés számláért, mert ez azt jelenti, hogy melegben voltam...
Hogy a templomban mögöttem ülő hölgy hamisan énekel, mert azt jelenti, hogy hallok....
A mosni- meg vasalnivalóért, mert azt jelenti, hogy van
ruhám... Az esti fáradtságért és izomlázért, mert azt jelenti, hogy
Tudtam keményen dolgozni...
Hogy meghallom hajnalban AZ óra csengetését, mert azt jelenti, hogy élek....
És végül a sok hülye e-mailért, amit kapok, mert azt jelenti, hogy van sok barátom, akik szeretnek engem és
Gondolnak rám.:-)

benianya
ákosbenianya
 
 


Andy! Dani nagyon cukker! Kis zabálnivaló!

Benianya-Andi! Jó ez a szöveg! Bár néha (sokszor) mégis elégedetlenkedünk. Pl. hogy mégse mehetnek el a katonák negyven egynehány évesen nyugdíjba... Azért megnézném én azt a 60 éves katonát, aki esetleges vészhelyzetben megvédi az országot... Na de hagyjuk...

Mesi újabban egyedül eszi a joghurtot, és már egész kevés megy a ruhájára! Tanulékony a lányka!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Köszi Csajok!

Anyum nem óvónő! Miért??? Annak tűnik? :wink: :lol:
Amúgy bankos! Mármint bankban dolgozik!

Folyt. a takarítást.....


Andy

Kép
oriandy
 
 


Andy! Anyud szuperül ért a gyerekhez! Olyan igazi nagymama. (A mieink nem ilyenek... :( )

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Kép
Kép
Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Nahát, látom sehol senki.

Remélem, nem haragszotok meg, de holnap tuti nem jövök, valami rendet kéne már vágni, de ma is egész délelőttömet a gép előtt töltöttem. Szóval amíg nem vágtam puccba az egész kócerájt, addig büntibe rakom magam, és nem netezek!

Remélem, nem tart olyan sokáig, hogy elfelejtsetek minket!

Sok-sok puszi mindenkinek, legkésőbb jövő héten találkozunk!

( kicsit megint blogoltam )

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Először is üdv az újaknak! Örülök, hogy azért folyamatosan bővülünk!

Pil, Méz: nagyon vigyázzatok magatokra és boldog pocakosodást! Én a jövő héten megyek UH-ra, majd akkor többet írok. Egyelőre nagyon jól bírom, annak ellenére, hogy Kornéllal (bocs) az első 18 hetet végig hánytam, most semmi!! bajom!

Oriandy: Dani nagyon zabálni való! Mennyi mindent mond már, hihetetlen! Igazi csibész! Csak azt csinálja, amihez kedve van! :D

Tandika: üdv újra köztünk! Kíra is nagyon ügyes már!

Kmammy: a képek láttán mindig arra döbbenek rá, hogy azért még lenne min fejlődnie ennek az országnak! Hogy a japánok mire nem gondolnak! Egy ilyen szék a WC-be nekünk is jól jönne! Úgy tűnik ez másnál is probléma! :lol:

Lányok: nekem lenne egy körkérdésem, mert nagyon parázok. Akik császárosok voltak, mondott valamit a dokijuk, hogy mennyi időt kell várni a következő terhességig? Nekem 1 évet mondott, ez be is lett tartva, de már sokaktól hallottam, hogy a minimum 2 évet mondják, hogy a seb regenerálódni tudjon, márpedig nekünk csak 14 hónap telt el a 2. terhesség kezdete és Kornél születése között. S most attól félek, hogy mi lesz, ha a seb nem gyógyult be teljesen. Szóljatok, ha hülye vagyok, de az ember annyi mindent hall és nem tudom mi a jó, csak aggódom!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Anita! Még gyorsan írok! A volt szomszédasszonyunk 2002. augusztusban, 2004. júniusban és 2006. augusztusban szült császárral, minden gond nélkül, neki is egy évet mondtak, hogy azt ki érdemes várni. Aztán mikor a legutolsó baba születése után 4 hónappal terhes lett, rá is vették, hogy vetesse el, mert 1 évet mindenképpen várni kell. Szerintem. Elégnek kellene annak lennie. De ha nagyon bizonytalan vagy, szerintem egy dokilátogatás, esetleg heg ellenőrzés még belefér. De szerintem emiatt ne aggódj, tuti, hogy elég idő eltelt!!!!!!!!!!!!!! Drukkolok nektek! (Csak halkan. :wink: )

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


wawel!
Én 1 sima, 2. csaszis vagyok és ugye nekünk ez volt az utcsó, de sokaktól hallottam, hogy ez szövet és bőr függő. Az ismerősöm elős csaszis baba után 3!!!!hónappal lett terhes, 42 évesen, simán kibirta(nem mondták neki h vetesse el, hogy mekkora barom volt az a doki!!!) és a 2. is csaszi lett.
Szó-szó, szerintem menj el dokihoz, esetleg bőrgyógyászhoz, milyen a kötőszöveti, bőrszöveti állományod. Igaz, hallani olyat is, hogy 5 évvel a csaszi után is megreped a vágás a terhesség alatt, vagy hamarabb befejezik császárral a terhességet 2.-já
ra, mert fáj a vágás-és akkor állitólag belül is szakadnak a vágás után összenőttszövetek.
ez csupán tipusfüggő ezek szerint!!!
Irány a bőrdoki, vagy/és nődoki, aztán pedig erős kenegetés, sok bőrszövetre, simaizomszövetre való vitamin, vagy krém, vagy ami segit-és erős vizualizálás, miszerint rugalmasak és egyre rugalmasabbak a szöveteim, sejtjeim, tart a méh, tartanak az izmok, szövetek!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Ezt minden nap elmondod simizés, kenegetés közben erős meggyőződéssel és nem lesz gond! :P :P

Nekem hihetsz, csak az agykontroll és az erős vizualizálás tartotta bent Benit abban a méhben, aminek lepénye a nyitott méhszáj fölött lógott a semmiben, semmihez sem volt tapadva egy része, a többi része meg a folyamatosan nyiló méhszájhoz, ami folyton vérzett, a méh meg nőtt, húzta, szakitotta le magával a méhzs
ájról a lepényt. :shock:
Na itt tényleg már csak az ima és esetmben a sok relaxáció,
sejt-andi párbeszéd(egyoldalú)segitett. Szegény kis lepény meg hősiesen végezte megtépázva is feladatát, nem fulladt bele a többszöri, több liter vérbe, sőőőt 3 kilósra hizlalta az én kis drágámat!!!! :P :P
Szóval ne parázz, kibirja a poci!!!!
Energiákat, sejterősitő gondolatokat küldöm!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

(Többiek, nem röhög-én má csak ilyen csodabogár vagyok.)

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok.

Hát tegnap este elmaradt a fórumolvasás: bealudtam a gyerekkel együtt. Rég volt ilyen. Éjfélkor sem tudom, mire riadtam fel, de akkor jöttem rá, hogy kivételesen kimaradt az NCIS és a Gyilkos számok az életemből, majd oldalra fordulva leesett, hogy a gyerek is még mellettem alszik. :o Viszont reggel fáradtabbnak éreztem magam, mint amikor később hajtom álomra a buksimat.

Tandika, elveszett bárányka. :)
Huh, látom Kíra nagyon ügyes lány! Ennyi mindent csinálni, eszméletlen.
Irigyellek, hogy nálatok magasak a kilincsek. Nálunk ugye Peti az, és már minden kilincset elér, ma már a mamáknál is lazán nyitotta kifele az ajtót belülről és kívülről is. Szóval egyre kevesebb az elháríthatatlan akadály...

Mári, na igen, nekem az a jó, hogy valamilyen szinten Peti a sötétet alvásidőnek fogja fel. Ezért is reménykedem abban, hogyha később fog világosodni, akkor tovább fog alukálni.

Vicky, az MMR oltásban vannak gyengített vírusok, így ezért jön ki az oltási betegség. De utána nem kaphatja el, legalábbis szerintem.
Dobálás nálunk is dettó, én nem is tudom, szerintem most jön Petinél a hajigálós korszak, mert egy ideig elvan a játékaival, utána meg dobálja.
Aham, tehát akkor most a gondok miatt vagy az anyagiak miatt nem lesz ketteske? Szvsz egy mellett még egy fér, ha van elég hely, és nem épp GYES-t kap az ember lánya, pl., mint én. Ugyanis arra már csak szinte pelenkát és popsitörlőt kell venni, még akkor is, ha különneműek. Legalábbis, ha magamból indulok ki, mert én személy szerint nem szeretem a rózsaszínt. :)

Oriandy, irigy-irigy a kettesben létért. Boldog házassági évfordulót nektek!
Én nem is tudom, max. a dédikre hagyhatnánk ott a fiatal urat, de nem tudom, hogy az alvás hogy menne...nekem most ez a mumusom.
Ez a második videó! Jót kacagtam rajta, Peti ehhez képest nem tart sehol sem, Dani nagyon kis aranyos, okos fiú.

Gabella, jók a képek, különösen amelyiken Lackó eteti Mesit. :)

Wawel, nekem két évet mondott a dokim, de én is hallottam egy évet. És még nem hallottam olyanról, akinél gondot jelentett volna az, hogy a második terhessége nem sokkal az első után jött. Csak így szerintem nagyobb az esélyed arra, hogy a második gyerek is műtéti úton jöjjön a világra, mert ugye kevesebb ideje volt a sebednek. (Mondjuk van olyan, akinek több év kell ehhez alapból, vagy még annyi se elég.)

Bénianyu, kencékben nem hiszek, viszont ez a szuggerálás tetszik. :)
Jelentem, nem röhögtem, inkább meglepődtem. Mert röhögni kellett volna???

Íme Peti a tatám simlisapkájában, mindig hozza, és mutat a fejére, hogy tegyük fel. Csak egy kicsit sötét lett, mert öcsém a telcsijével fotózta és pont szemből sütött a napocska.
Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak nálam is ugyanaz a helyzet mint Gabinál, szóval rendet kellene végre csinálni. Nincs kosz meg ilyesmi, csak rumli. Mindenhol ruhák, pedig állandóan megy a mosógép, szárítógépem is van, az is egész nap üzemel, tényleg csak vasalnom kell, de a legjobban a kivasalt ruháikat utálom elpakolni.
Mindenhol amerre megyek vagy kislabda, vagy kisautó, vagy legó, rágóka, ilyesmik. Én meg csak sopánkodok rajta már két napja, most meg már nekiálltam, hogy a végére járjak. Amúgy is minden egyes fiókot, szekrényt ki kellene pakolnom, mert rengeteg az olyan holmi, amit nem használunk, de úgy nincs kedvem hozzá.
Egész délelőtt sétálunk, bevásárlunk Noémivel, utána megyünk a Zoránért, délután meg már semmihez nincs kedvem.

Oriandy!
Annyira édes Dani!!! :lol:
Én is próbálok ilyeneket tanítani Noncsinak, de egyáltalán nem mondja, vagy ha mégis, akkor mindent t betűvel mond: anya-apa=ata, baba=tata, pápá=tátá, ilyesmi. Puszit már tud adni, ennek viszont nagyon örülök, hogyha olyasmit játszok el Neki, hogy sírok, akkor odajön és vígasztal. Átölel és mondja, hogy tete-tete. Olyan édes.

Wawel!
Nekem is két császár volt és úgy emlékszem, hog egy évet mondtak az elsőnél. A másodiknál meg nem is mondtak semmit. Szóval nem hiszem hogy ezt annyira be kell tartani, csak gondolom az a biztos. De szerintem is kötőszövettől, meg bőrtől függ.

Ma Noémi nagyon bal lábbal kelt fel. REggel óta csak dühöng. Ilyet még nem is láttam nála. Már háromszor földhöz vágta magát, de nem csak letottyan a fenekére, hanem hasra vágja magát és úgy sír. Addig, amíg oda nem megy valaki. Én meg mondtam itthon, hogy ne menjen oda senki, hanem majd Ő abbahagyja magától. Persze, hogy Én is megsajnáltam és azért odamentünk. De minden ami a kezébe kerül eldobja, rálép, semmi sem jó Neki, ha rászólok elkezd sírni. Délelőtt már az is elég volt, ha rámnézett, elkezdett sírni. Ilyen kis hisztis még soha nem volt. Most alszik, remélem kialussza ezt.

Na, megyek tovább ruhákat pakolni...

Sziasztok!!

Erika

Kép
viera
 
 


Anita, a babanet nyitólapján van a cikk, a császármetszésről, veszélyekről, ajánlásokról. Olvass bele, hasznos. Az, hogy melyik doki mennyire óvatos, az már csak rajtuk múlik. A párom unokatesójáéknál is mindkét gyerek császáros volt, és kb másfél év van közöttük. Semmi gondja nem volt.

A többire este reagálok.

Andi

amandi
 
 


Hali!

Azt sem tudom, hol áll a fejem, még valahogy sehol sem vagyok a takarításban! Vagyis a konyha étkező kész, de hol van még a többi......
Csak azért ugrottam be, hogy a következő verset (pohárköszöntőt) megosszam veletek! Ezt a bátyám írta az esküvőnkre! Na pussz!
Holnap valamikor jövök, visszaolvasok és reagálok is!

[quote]P írta:OHÁRKÖSZÖNTŐ

ITT ÁLLOK MOST ÉN,
KEZEMBEN A BORRAL,
MONDANÉK KÖSZÖNTŐT,
DE KÜSZKÖDÖK A SZÓKKAL.

MERT MIT IS MONDHATNÉK,
E JELENTŐS NAPON,
E BÁTOR EMBER ELŐTT
EMELEM KALAPOM.

HISZ E JÓEMBER MA FEJÉT
RABIGÁBA HAJTJA,
S HOLNAPTÓL NEM LESZ
SE ÉJJELE, SE NAPJA.

INDUL A PÉNZKERESET,
ASSZONY, HAZA, CSALÁD,
NEM LESZ TÖBB UNICUM,
SÖR, CSOCSÓ S BARÁT.



NEM LEHET EZUTÁN
LÁNYOK UTÁN JÁRNI,
HISZ A SODRÓFA FONÁKJA,
NAGYON TUD ÁM FÁJNI.

HOLNAPTÓL A JUVENTUS
NEM LÉTEZIK TÖBBÉ,
ÉS OLASZ BAJNOKIT
SEM KÖZVETÍT A TV.

ÉS MOST SZÓLNÉK PÁR SZÓT
EME BÁTOR LÁNYHOZ,
KI EGY ÚJ PROBLÉMÁT
FOGADOTT A HÁZHOZ

HISZ HOLNAPTÓL NEM LEHET
A FODRÁSZHOZ MENNI,
MERT URÁNAK ODAHAZA
ADNI KELL MAJD ENNI.

ÉS NEM LEHET HETENTE
ÚJ KÖRMÖT CSINÁLNI,
HISZEN AZZAL NEHÉZ LESZ
A WC-T SIKÁLNI.

NEM LESZNEK BARÁTNŐK,
ÉS NEM LEHET BULIZNI,
AZ EGYETLEN ÉLVEZETED
AZ URADAT NYÚZNI.

MÁTÓL KEZDVE SZÁMODRA
A LEGSZEBB E POCAKOS ITT,
AKI MELLETT NEM RÚG LABDÁBA
MEL GIBSON ÉS BRAD PITT.

ÉS HA ŐK EZT VÁLLALTÁK,
ÉN KIMONDOM AZ ÁLDÁST,
IGYUNK ARRA MINDNYÁJAN,
HOGY MEGÉRDEMLIK EGYMÁST.


Andy

Kép
oriandy
 
 


Andy, ez a vers szenzációs! :) Szépek vagytok a képeken. :)
Vendég
 


Andy: nekem is nagyon tetszik ez a vers, egy költő veszett el a bátyjádban :lol: !
Éppen múltkor, amikor írtad, hogy mikor volt az esküvőtök gondolkodtam, hogy akkor neked már a pocakban volt Dani, amikor összeházasodtatok :P !

A képek tényleg nagyon jók :P . Nem lett volna jobb, ha Daninak egy másik fajta öltönyt vesztek és akkor lenne neki 2 különböző csini rucija? Ez csak egy kósza kérdés :roll: .

Bocsi, hogy most csak ennyi voltam.

Eni

Eni
marcy
 
 


Még vmi: megnéztem a videot, Dani nagyon ügyes. Azt hiszem az életben nem lesz gondja, a szavak embere lesz :lol: :lol: :lol: !!!

Eni

Eni
marcy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?