Új privát üzeneted érkezett!

Mese elaludt, már vagy fél órája, úgyhogy mára ennyi voltam, megyek takarítok, mosogatok.

Puszka!

(Kicsit elkalandoztam, nézgelődtem, és utána olyat találtam, hogy negyed órát bőgtem... De legalább komolyan fontolóra veszem, hogy megnézetem az anyajegyeimet. Egy 28 éves anyuka hagyta itt a 2 éves kislányát... Már csak későn, és csak az áttétet vették észre nála... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: )

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Andy! Nagyobb számokat írj, a színnel nincs baj, csak a betűmérettel.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Kép

Kép
oriandy
 
 

 
 

Szín és számmérttel javítva, így néz ki!! :D

Kép
oriandy
 
 


Jesszus ez a zene...

"Nézz mélyen a szemembe, tedd a kezed a farzsebembe, hajolj bele a hajamba, dúdold bele, hogy la bamba..."

Bláááá :? :shock: :roll: :evil: :?: :?: :?: :?: :?:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!
Ezt te hol hallgatod? :lol:

Kép
oriandy
 
 


Rádió plusz! Szegedi adó. Amúgy jó, mert nem csak új, hanem régebbi menő zenék is vannak rajta. És nem az az ócska, mint a sláger, hanem 90-es évek diszkózenéje, ami nekem a gyengém.

Ex! Ti is hallgatjátok a rádió-pluszt?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Most mondjuk a Hooligans új száma van, az a "nézz rám, még nem nőttem fel, vad a szívem, hát így fogadj el, és ha néha tévútra visz majd a fény ez a rossz fiú tudd hazatér..."

"Minden férfi asszony nélkül félember csupán!" Ez a legjobb mondat benne! 8)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok Csajok,

olvasó üzemmódban voltam az utóbbi néhány napokban, mert írni már nem engedett Marci :) . Igazi nagyfiú már, mindig körülöttem randalírozik :P !

Annyi mindent írtatok, hogy már mindent elfelejtettem.

Juca: ha összejön nálatok a tali, akkor minden elismerésem a tiétek. Persze mindenki visz vmi finomságot (hamuban sült pogit és vmi lityit :D ).

Oriandy: te tényleg egy igazi szervező típus vagy. Szerintem pályát tévesztettél és menedzserkedned kellene :) .
Még a mi privát talink is várat magára :roll: .

Ex: szép szál legény lesz Peti, ha így folytatja :) . Kilóügyileg hogy álltok???

Bocsi, hogy most másra nem reagálok, de tényleg üres az agyam, ráadásul el kellene nekem is kezdeni tanulni. Az angolról nem is beszélve...

Gyorsan néhány szó rólunk.
Hétfőn Pesten voltunk (dokinál) utána elmentünk az állatkertbe. Szuper volt, Marci nagyon élvezte (mi is :wink: ).
Utána még sétáltunk egy kicsit a vár körül és mentünk vissza az autóhoz, ahol mit látunk. Kerékbilincs :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: !
Amikor mondtam Istinek, hogy kerékbilincs van az autón, először azt hitte viccelek és hogy az nem a mi autónk...
A lényeg, hogy 15.400 Ft-unk bánta a kiruccanást. Ja és még vmi. Kérdeztük a közterületeseket, hogy hogy lehetséges az, hogy még vagy másik 50 autó parkol olyan helyen, ahol nem lehetne és mégsincs kerékbilincs. Erre a válasz. 14 db van belőle, azt felhelyezik és a többit nem büntetik :evil: :evil: :evil: :evil: . Akkor inkább maradt volna csendben!!!!!!!!!!!!
Egyébkén gondolhatjátok, ha lett volna egy kis esélye, hogy szabályosan parkoljunk, akkor nem így oldjuk meg.......

Tegnap voltunk csicsergő foglalkozáson. Ismét megállapítottam, hogy Marcit nem igazán köti le, viszont minden gyerektől elveszi a játékát... :cry: . Pont ezért viszem, hogy tanulja a társas érintkezés szabályait... Remélem sikeres lesz :D !

Fönököm hívott telefonon, mindig érdeklődik, hogy mi van velünk és hogy mikor megyek már vissza dolgozni??? Azért örülök, hogy ennyire visszavár, bár még várhat vagy 3 évet...
Okt. 25-26-án szerveznek egy irodabulit Balatonakaliban, hívott, hogy menjek. Még alszok rá egyet, mert akkor fordul elő először, hogy Marci nem velünk tölti az éjszakát. Ja mert Isti is jönne.
Mondtam már anyának, hogy lehetséges, hogy náluk aludna. Örült neki :) !
Dec. 10-11-én ue. a helyzet, mert 10-én előadásom lesz 11-én pedig vizsgám, akkor már nem érdemes hazajönnöm.

Ma volt először, hogy cici nélkül altattam el most a délutáni alvásánál a kiságyában.

Oriandy: tényleg, Dani most a kiságyában alszik, vagy a földön elkészített kis kuckóján???
Ja egyébként nálunk 2 felnőtt + 1 gyerek a felállás :P !


Dobok néhány képet:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Eni

Eni
marcy
 
 


Marcy nagyon édi! Hogy mekkora már!

Jaj, nagyon-nagyon várom a találkozót! Csak attól félek, hogy nem nagyon fogok tudni senkivel beszélgetni, mert folyton Lackót kell majd fegyelmeznem, mert ő már nagy ahhoz, hogy a picikkel kegyetlenkedjen, de hogy irigy kutya lesz, az szinte tuti!

Eni! Ne félj az első különalvástól! A gyerekeknek ez sokkal könnyebben megy, mint a szülőknek! (Tapasztalat!) Talán ezért (is) Mesivel már lazábban vesszük az ilyen dolgokat.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Marcy!

Mi volt a dokinál?

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni: írtam múltkor, hogy okt. 17-én kellett volna menni, de mivel sokkal nagyobb lett a búb, ezért küldtünk egy mailt a dokinőnek képpel és visszaírt, hogy bár nincs időpont, mert tele van, menjünk, ahogy tudunk és majd behív bennünket.
Nagyon szimpatikus, komolyan mondom, ha mindenki ilyen lenne az egészségügyben, nem lenne semmi gondunk.
Na szóval, Marcinak megfakasztották a kis búbját, nagyon hősies volt nem is sírt. Persze be volt kenve egy kis érzéstelenítővel.
Mondta a dokinő, hogy a liche, ami van Marcinak is elég ritka, de hogy ez még párosuljon ilyen búbbal, az extra ritka.
Kaptunk krémet, 1 hónap múlva konzultálunk telefonon, emailen, ha nincs semmi probléma. 3 hónap múlva kontroll.
Remélem nem töltődik fel újra a búb, mert akkor ismét Pesten kötünk ki és ez anyagilag elég rázós ilyen sűrűn...

Ja egyébként ennyit a szombathelyi dokikról hogy nincs semmi baja Marci fütyijének...

Ákosbenianya: írd le légyszi nekem priviben, hogy hova jártok fejlesztésre rendszeresen, az egyik csajszinak ígértem a címet.
A kislánya most múlt el 1 éves és azon kívül, hogy a fenekén csúszik és ül, nem igazán mozgékony. Ajánlottam neki, hogy elvihetné megnézetni. Nem volt oda a gyönyörtől, de én mindenesetre odaadom neki a címet, ha elküldöd.
Előre is köszi :) .

Eni

Eni
marcy
 
 


Helló!

Rólunk: Noi nagyon kis egyedül akarok mindent kosórszakban van, ezért sokasodnak a sérülések. Máté jól elvan az oviban, bár már ott is szanálta a szunyát...állítólag ágy alá mászott, meg dumált végig! :oops:

Gabi: Ne aggódj, Mátét összeeresztjük a fiaddal! Reméljük ellesznek. Én most pl. régi táncdalfesztiválos dalokat hallgatok! Tök jó, Máté Péter, és társai. Ahhoz képest, hogy a rock zene a gyengém(90 évek beli), ezeket is favorizálom.

Juca: Nekünk még jó is, mert tőlünk nem vagytok messze. Sok jó ember meg kis helyen is elfér! (nem is olyan kicsi) Kinga lehet, hogy míg mondjuk wc-n vagy végigjárkál a kéglin, aztán visszasunnyog mászóba! Nem semmi, kis színésznő!

Marcy: Hát, ez a kerék bilincs durva! Pont most volt egy cikk a ligeti parkolás nehézségeiről! Fiad megnőtt, de még mindig nagyon helyes!

Pil: Itt kell megtudnom, hogy Petitek lesz!! Királysá!!! Reméljük megmutatja a kis kukacot a 4D. is!

Csandy: lLegalább eldumálunk a hitel szépségeiről, mert a skype-on sose sikerül egy időben lenni.

Ennyi voltam, pussz

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Jaj, olyan kíváncsi vagyok, fel tudja-e ma mérni a fejlesztő Lackót! Mert múlt héten nem ment neki...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Kép


Így hogy tetszik?

Kép
oriandy
 
 


Andi! Esetleg egy privit a még nem nyilatkozóknak? Egyébként jól néz ki így! (Még egy összesítő sort a főkhöz esetleg?) :oops:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Mert már így is vagy 30-nál járunk...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Kép

Valahogy így???

Kép
oriandy
 
 


Colett!
Apucitok is ott lesz?

Csandy!
Ti hányan jöttök??

Hozzánk egyenlőre 2 főt írtam, mert még apa nem tudom, hogy dönt/ött!

Kép
oriandy
 
 


Emberek!

Még nem beszéltem a főnökkel. Ja és ha valami betegség közbejön, akkor van valami menekülőút? Ezen is törpöljön valaki.

Oriandy!

Azért ne vedd 100%-nak a hármat. Lehet jön a húgom, és Petije, meg ki tudja még. Minket ne nagyon számolj, mert mi csak többen lehetünk, mint három. Ha megtelik a kéró, akkor aki kinnmarad, az hozzon sátrat. :twisted: (Bár logikusan végig gondolva, inkább menekül a családom az ilyen eseményekről. :wink: )
Na szóval az alsó linken látható a felállás.

Párna. Lehet hozni, de sztem felesleges. Fázott már valaki olyan helyen, ahol 70 nm2-en (abból lejön kb. 15 fürdő, falak, doboz szoba) 40 ember van?

Amit érdemes hozni. Menetfelszerelés, a part kb. 3 km-re van, amit kocsival teszünk meg, de ott előkerülnek a mocik, babakocsik, és a magas sarkú hát egy órás sóderan lötyögéshez nem túl jó... Mindenkinek valami nyunyus felszerelést, mert az ugye saját, pelenkázófelszerelést, mert az ugye szintén egyéni, és nem tudom mennyi lesz készleten. Ami nem kell: minden más. Van két etetőszék, bár ekkora tömegben elpakoljuk, mert akkor csak vita lesz. A kakaópartiból kiindulva, különösebben játék sem kell, mert minden korosztály elfoglalja magá, és hát nekünk is vannak játékaink. Ha jó idő lenne a parton lehet kacsázni, kompot nézni, sétálni, és van egy kávézó, esetleg oda be lehet térni kapucsínózni.

Este megpendítem Kofának. Gondolom ilyesmi lesz a fogadtatás:
Kép

tjuca
 
 


Juca: egy kicsit úgy érzem, hogy lecsaptunk rád ezzel a kéróüggyel, úgyhogy ha egy szemernyi kétség is van bennetek nyugodtan vissza lehet csinálni, szerintem találunk megoldást :) . 40 ember nagyon sok és ha tényleg mindenki jön, aki jelezte akkor leszünk ennyien.
Szerintem nem sokan vállalnánk ezt a hercehurcát :roll: .

Eni

Eni
marcy
 
 


Juca!
Osztom Eni véleményét! Jól gondold meg!!! Azaz gondoljátok meg!!!

Amúgy az eddig nem jelentkezőknek a privi elment!!!

Most elvonulok egy kicsit kényeztetni a kis betegemet!!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Még annyit megtettem, hogy akinek tudtam az email címét: Amandi, Kitti, Katus, Méz, Tandika - elküldtem az üzit oda is!

Pusszantás!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Üdv.

Megvolt az állásinterjú, pénteken értesítenek. Titkárnőt keresnek, nekem megfelelne. Fél nyolctól négyig van a munka, pénteken fél kettőig. Mondtam, hogy okt. 8-tól tudnék menni, hogy legyen egy hetünk az átállásra, hogy öcsém hogy boldogul a gyerkőccel, mert ő lenne a délelőtti felügyelet. :) És korán el kéne indulnom, mert a cég a város másik felén van, kezdés előtt majd egy órával útra kellene kelnem, ha tömegközlekedek, autóval gyorsabb lenne, de majd meglátom, mit döntenek.

Oriandy, tudom, hogy rossz látni, hogy beteg a gyereked, de fel a fejjel, tudod, ha látja rajtad a szomorúságot, akkor neki még rosszabb. És figyi, jó, hogy súlyban Dani kis gizda, de a képeken nem tűnik soványkának, stb. szóval ne aggódj, nem lesz baj!
Hallod, összeeresztjük a te fiadat az enyémmel, aztán majd leszámolnak egymással... :D
Én látom a számokat, habár lehetnének egy mérettel nagyobbak, mi hároman mennénk egyébként 2+1 fő. Így már szupi a tábli!

Gab, hát papucs, akkor papucs. Peti inkább cipőmániás, általában hozza a STRANDszandálját, ami mellékesen már kicsit kicsi rá, de rá kell adni, mert addig nyaggat, fogja a szandiját, és teszi rá a lábára, hogy adjam már fel. :)
Tegnap meg anyukám cipőjébe lépett bele, és volt olyan kis ügyes, hogy a jobb lábát a jobba, a bal lábát meg a balba tette bele...
Jó ez a kicsi papucs, édes.
Mi nagyon ritkán hallgatunk rádiót, öcsém reggelente a neten hallgatja a justmusic.fm adót, ha én egyedül vagyok itthon, akkor meg azt hallgatom, ami épp szól, legyen Rádió88, Rádió Plusz vagy Sláger Rádió.

Juca, hááááát...na mondjuk sok felnőtt az én fiamra csak elég lesz. Mellékesen az én fiam mindig megtalálja a tiltott zugokat... :o És még ha barikád is van előtte...akkor meg tudja, hogy az miért van, és azért is próbálkozik.
Ha mégis nálatok lenne a tali, akkor abban bízom, hogy idegen terepen nem lenne annyira bátor, hogy tiltott helyre merészkedjen.
Helyügyben passzolok, nem vagyok ismerős a környéken, pestiek HELP.

Marcy, ma próbáltam ráállítani a mérlegre, de nekiállt rajta topogni, így nem tudtam lemérni, de szerintem még mindig 12 kiló körül jár, gyanítom lassabb ütemben hízik, mint ahogy nyúlik.
Pesthez no comment. Én mondtam a férjemnek, hogy oda csak úgy menjünk, hogy szabályosan parkolunk valahol, és ha kell tömegközlekedünk, még az is olcsóbb, mint 15 rugó, főleg, hogy nem is tudtam, hogy ilyen drága!
Gabhoz csatlakozom, nagyot nőtt a fiad, mióta taliztunk.
Na igen, szomorú, hogy nem tudnak mit kezdeni a helyzettel, azért az, hogy ritka betegség, még közel sem jelenti azt, hogy nincs ilyen. :o

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok,

Oriandy: Köszönöm megkaptam az üzenetedet. Sajnos mi nem tudunk menni, mért nov. 17.-én lesz az iskolánkban egésznapos rendezvény és erre meghívtak a tanítoványaim. Nagyon sajnálom. :cry: Azért nagyon szépen köszönöm, hogy ránk is gondoltál. :)

Mi holnap elutazunk itthonról, egy éjszakát alszunk Osakában, pénteken ismét Milanón keresztül repülünk Budapestre.

Majd jelentkezem Budapestról.

Puszi Mindenkinek!
Vendég
 


Kmammy! Jó utat nektek!

Juca! Nem akarok okoskodni, de már minimum 30 a létszám, az már másfélszer annyi, mint amit írtál, hogy annyian már voltatok... Még nem is írt mindenki... Szóval tényleg jól gondoljátok meg!

Ennyien (eddig amit néztem 12 család,) akár már a mamavárat is kibérelhetnénk, 20000/12 az már csak 1667 Ft, és még ha jön valaki, ez csak kevesebb lesz.

30 ember már itt a kertesházban is sok(k) lenne, itt mi max. 20-an voltunk, de akkor már mindenhol ember volt, udvaron, nappaliban, előszobában, konyhában, hálószobában, gyerekszobában... De tényleg nem akarok belepofázni :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


hello!

Andi: nálunk is bizonytalan, az idő is, mert akkor lesz gergő névnapja, és ha jönnek anyuék vidékről......
a másik, hogy inkább két főt írj, a férjemet még nekem is rá kéne beszélni.... :D

Juca: osztom a lányok véleményét, szerintem is sokan leszünk, nem is tudom....., 10 ember is nagy felfordulást tud csinálni, merő jóindulatból is, főleg a manók, nemhogy 30, vagy mégtöbb....
Gabellanak igaza van, a mamavár átgondolandó..

Puszi

Kép
Kép
csandy
Budapest XVII. kerület
 
 


Kép

Kép
oriandy
 
 


Nagyon úgy náz ki, nekünk apa nélkül kell mennünk, mert nem iagzán fűlik a foga az ilyesmihez! Na nem miattatok!!!!
Azt mondta, ha ott van fent, legalább meglátogatja a Pesti barátait, úgyis ritkán jutunk fel... Hát ez van! :cry:

Kép
oriandy
 
 


Kitti írta:

[quote]S írta:zia Andy,
november 17, hát az még nem holnap lesz és ugye annyi minden közbe jöhet - nátha, munka miegyéb, hogy nem merek igérni semmit, de ha tudunk akkor természetesen ott leszünk Ádám és én.
Mostanában nincs időm babanetezni, de puszilok mindenkit, nagyon remélem, hogy mindenki jól van.

Üdvözlettel:

Kitti

Kép
oriandy
 
 


Hali.

Jó ez a mamavár, de 4 óra...jól ki kell találni az időintervallumot. Mert pl. mi ha megyünk, csak Peti reggelije után, ami jelenleg 7-8 között van, és az útvonaltervező szerint min. 1,5 óra kell, hogy odaérjünk.
És ez csak egy család... :)

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Halihó!

Először valakinek fel kéne hívni ezt a mamavárat, hogy esetleg hosszabb időre nem adnák-e oda... Szóval konkrétumot tudni, meg nehogy lefoglalják előlünk... De ha 4 óra, akkor azt majd belőjük, nekünk nem akadály, ha esetleg ébreszteni kell a manókat, és úgy indulunk, mert 2-3 óra alatt még alhatnak a kocsiban is egy nagyot. Viszont városon belül nem tudom, hogy mennyire tudjuk kiszámítani az időt, ami alatt odaérünk...

Ex! Tudom, ti szedtetek oscillococcinumot. Én most vettem, de nem tudom, hogy adjam Mesinek. Petinek hogy adtad?

Vagy bárki más hogy adta be minimanónak???

Amíg nem jön senki, próbálom kitalálni.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab, még nem adtam neki a mostani adagból, de mivel már szépen elszopogatja, egy adagnyit egyszerűen a szájába fogok borítani...
Heti egyszer elég egyébként.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex! Nálunk most fennforgás van, Mesi megfázott! Úgyhogy azt a változatot alkalmazzuk, hogy ma 3x, holnap 2x, aztán 1x. És lehet, hogy Lackónak is vennem kéne egy adagot...

Képzeljétek! Tegnap kíváncsiságból belekukkantottam Meske szájába, hogy nem-e esetleg jön valami fogacska. Na nem mintha nyűgösebb lenne a megszokottnál, csak mondom hátha. Alul néztem a ketteskéket, semmi. Alul a hátsókat, amik már jó régóta meg vannak duzzadva, semmi. De közben valami gyanús lett! Fönt mindkét oldalon van egy egy fogacska! Egyelőre még csak mindkettőnek a két oldalsó éle jött át, de azért ez már mégiscsak 8 fog!

8) 8) 8)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Kép

Kép
oriandy
 
 


Hali!
Írtam mailt a mamavárnak, hogy lehetséges-e többet ottmaradni 4 óránál és persze mennyiért!
Majd jelzek, ha visszírtak!
Pusz!
Andy

Kép
oriandy
 
 


SENKI?????????????????Hát hiába koptatom a p.......at???? :lol: :lol: :lol:

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok,

Gabi,
gratula a nyolcfogúsághoz!

Andy,
mi szerintem 3an mennénk (ha semmi nem jön közbe)
B-terv lehetne esetleg az Állatkert játszóháza, állítólag nagyon jó, csak nem óccsó: 1000ft egy óra és nem lehet kaját bevinni.
Ha gondoljátok megkérdezem a Babapihenőt is ahova járunk: az elég központi helyen van, a Mammutnál.

Azért az tuti, hogy az uccsó pillanatban jó páran le fogják mondani, szóval tuti nem leszünk 30an...de persze nem akarom má farkával verni a csalánt:)))

meteor
 
 


Sziasztok!

Gab!
Hogy sikerült a fejlesztő felmérés Lackónak? Tényleg érdekel, mert nálunk is volt ilyen.

Ex!
Épp a múltkor kérdeztem én is az oscillococcinumot. Pl. egy nap hány golyóscskát kell adni a babóknak, tényleg muszáj-e betartani, hogy nem eszünk-iszunk előtte? És ezt lehet adni nyakra-főre, tehát folyamatosan, vagy csak amikor éppen beteg, vagy én úgy látom, hogy na most kezd náthásodni, lebetegedni.

Most csak kérdésekkel jöttem, de hiába kérdezem ezeket dokitól, mindenre azt mondja, hogy nem kell ilyesmit adni a gyereknek.
Én meg úgy látom jónak, hogy kell. Legalábbis magamat megnyugtatom vele, hogy ezt is plusszban megtettem Érte.

Mári!
Akkor ezek szerint nektek a tejterméktől nincs baja Vencelnek, csak magától a tejtől? Hát ez nagyon nagy siker már. Hiszen a tejet akárhogy is tudod helyettesíteni neki.

Oriandy!
Gyógyulgattok már? Ha igen, akkor :D , ha nem, akkor kitartás, pihengessetek, mondjuk szerintem ez önmagában nem gyógyít, de biztos hatnak valamit a gyógyszerek. (Meg a gyógypuszik, amiket küldök ezerrel.) Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de Fenistil cseppet nem lehet ezekre szedni? Vagy nem viszketnek a hólyagok? Lehet, hogy tényleg totál hülyét mondtam... :oops: :roll: .

Na, most lépek...

Sziasztok!

Erika

Kép
viera
 
 


Sziasztok!

Bocsika, hogy mostanában nem nagyon írok, de úgy látom a tali a mindennapos téma és hááát, ahhoz sajna nem tudok hozzászólni.

mi egyébként jól vagyunk. Peti kicsit nyügi. Remélem csak fogzik és nem lesz beteg.
Tegnap anyós volt vele, amíg suliban voltam. El volt halva, hogy milyen jó gyerek! ( Még sosem töltöt vele egyhuzamban 5 órát). Pedig csak átlagos. Anyós pedig a másik uncsijához van szokva, aki sajnos nagyon problémás gyerek!

Én tegnap elővizsgáztam számtechből. 4-es lett. Másik 3 tárgyból megajánlják a jegyet a fősulis vizsgáim alapján, így már csak 2 okj-s tantárgy marad és 3 házi vizsgás. Éljen!!!

Gabi!
Én is csak simán Peti szájába öntöm a tubus osci...-t tartalmát kb. 3-szorra. Peti simán elszopogatja. (Peti nem engedi, hogy a szájába nézek, de szerintem még mindig kétfogúak vagyunk.)

Reni
Kép
prenata
 
 


Meteor!
Akor szerintem azért kérdezd meg, azt ahova ti jártok, hogy valóban legyen tartalék helyünk...

Viera!
Talán valamivel jobban van Dani, mintha a hólyagok kezdenének eltűnni, de a kajával még mindig hadilábon állunk! Reggelire megint nem evett semmit, aztán délelött majszolgatott egy kis nápolyit, ebédre meg evett: pár kanál husilevest és a másodikat (egy kis rizs pöriszafttal) egész jól megette. Majdnem mind elfogyott, igaz nem szedtem neki sokat!
Éjszaka 5-ször sírt fel, volt ebben fájdalom, akkor adtam neki fájd.csillapítót, meg éhség, akkor tápit! Hát, ez van, talán napról napra jobban lesz. Láza azóta nem volt, igaz féladagban adom neki olykor-olykor a Panadolt meg a Nurofent fájdalomcsillapítónak, így szerintem a lázára is jó!

Reni!
Mit jelent, hogy a másik unokája problémás gyerek???

Jaj, gyerekek olyan édes Dani!
Kiabált, hogy ANA!!!!! És amikor odanézek azt mondja: PÚ!
Vagyis bejelentette, hogy púzott!!! Ez a nagyszülőktől (szüleimtől) tanulta. És ma reggel szólt hogy bekakilt! Mutatta a pelust és mondta, hogy KAKA!!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Reni!

Egy idő óta Misi sem engedte, hogy a szájában kotorásszak, míg nem vettük a Dologélt, amivel közelítve a szája felé, már hagyta, hogy bekenjem az ínyét mindenhol, sőt lelkesen tátja a száját, ha látja, hogy az a tubus van a kezemben - így végig tudtam tapogatni, mikor intenzíven fogzott.

Tali:
Felelőtlenség lenne bármit is nyilatkoznom sajnos, inkább ne számoljatok velünk. Ha mégis, akkor idejében szólok, hogy tudunk menni, beférünk-e. Jelenleg abszolút bizonytalan, hogy hol leszünk akkor (Szentendre, Budapest, Siófok, esetleg valami tök más), milyen állapotban leszünk, mekkora lesz a fejetlenség...

Mi továbbra is betegek vagyunk, szerencsére én jobban, mint Misi, ő nem köhög, ami szuper. Én tényleg ramatyul érzem magam :cry:
Misi néhány perce elhelyezte egy zsírkrétáját a mosógépünk dobja és háza közötti minimális résben. Persze nem lehet kivenni a mosógép szétszedése nélkül... Telefonon beszéltem a szerelővel, szerinte nem lesz baja a gépnek, meg a ruháknak sem, de azért kicsit aggódom.

Mindenkinek puszi,
Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok!

Látom nézelődtök. Tegnap leültünk, és számoltunk. A max. befogadókészségünk 25 fő, de akkor a teljesítőképességünk határán vagyunk. Szóval ezt inkább a Ti és a mi érdekünkben nem vállaljuk.

És mondjuk az is igaz, hogy az utolsó pillanatban jönnek, a ja mi meg mégsem tudunk menni megoldások, és akkor meg akár a Mamavár is nagy bukta.

Még én is nézek alternatív megoldás után.

Bár ahogy elnézem, még akár bele is férnénk a létszámba. Na nézelődök... :wink:

tjuca
 
 


Andy!

A problémás azt jelenti, hogy a gyerek (most 5 éves múlt) kb. 4 évesen kezdett beszélni, de annyira dadog és babásan beszél, hogy én nem értek semmit. kb. 1 éve szobatiszta. Hiperaktív. Baromira agresszív. Pszichológushoz és logopédushoz hordják. anyukát apuka terhesen nem egyszer elpüfölte. Elváltak, szétmentek és az elmúlt 5 évben még legalább 4-szer össze majd szétköltöztek. Szerintem ez viselte meg lelkileg a gyereket és ez nyomja rá bélyegét a gyerekre, de a szülők ezt el nem ismernék!
Ja, és a gyereket tulajdonképpen anyósom neveli. Anyuka dolgozik, szabad idejében tornázni jár, barátnőzik stb.

Reni
Kép
prenata
 
 


Húúú Reni! Ez nem semmi! Azért ezek durva dolgok! Főleg egy terhes nő megverése. Még egy nem terhesé is!
Így már értem, miért írtad, hogy problémás a gyerek..... :(

Kép
oriandy
 
 


Hahó!

Bocsi, nem értem ma rá.

Én már múltkor is mondtam, hogy ne babás helyet, csak valami snasz nagy helyiséget keressetek! Valaki munkahelyén egy tárgyalóterem, ahova beengednek, helyi művház egyik nagyobbacska szobája, ilyesmi. Szóval nem kell hiper-szupernek lennie, csak legyen fűtés meg hely! Aztán lehet pokrócot, párnát, akármit lerakni, esetleg vannak székek, asztalok, már jó is. Mittomén, idősek otthona klubszobája, vagy fogalmam sincs, hogy milyen helyek vannak ott.

Viera! Hát, a fejlesztővel én nem beszéltem, óvónéni közvetítésével tudok néhány dolgot, hogy most kicsit jobban együttműködött a gyerek, de a nevét nem mondta meg. Kiszínezte amit kellett, elmondta egy darabig amit kellett, de aztán megunta, és megmakacsolta magát. Most az iwiw-en magánlevelezést kezdeményeztem a fejlesztő csajjal, remélem, majd válaszol!

A blogomon leírtam ezt, ha gondolod, nézd meg. Sok újat nem tudok még mondani.

Egyébként Lackó olyan szinten nem akar újabban megnyilvánulni, hogy a Micimackós könyvből se mondja meg, hogy melyik állat melyik, csak mutogat, és várja, hogy én mondjam. Kicsit megint kisbabásat játszik. De ez már a második felvonás, úgyhogy kicsit (nagyon!!!) zavar. A türelmem meg sajnos nagyon kevés hozzá... Szóval csődöt mondtam mint 5 éves gyereknek való anyuka. Azt hiszem, én csak 1 gyerekesként tudtam helytállni, mostmár valamiért nem megy. Mesivel még csakcsak boldogulok, de Lackóval valahogy nem... Rossz ezt belátni, de asszem, azért még mindig jobb, mintha nem is venném figyelembe, hogy gond van, és úgy gondolni, hogy amiről nem beszélünk, az nincs is. Remélem, meg tudom oldani, de lehet, hogy nyugtatóra lesz szükségem...

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok! :-)

Andy, nagyon szégyellem, hogy pont Te vagy a fő szervező, mikor annyira messze laksz. De sajna én most abszolút nem tudok ezzel foglalkozni. :-(

Jaj, Gabella, miket írsz... Ne aggódj már annyira Lackó miatt. Biztos kicsit féltékeny a tesójára. Nyugi. Olyan szép, értelmes gyerekeid vannak, büszke lehetsz rájuk, komolyan, ne stresszeld már magad! Neked is rossz ez, nekik is.

Reni, amit te is írsz... ez borzasztó, rossz olvasni. Szegény gyerek. :(

Kmammy, nagyon sajnálom, hogy nem jöttök a talira, olyan szívesen megismertelek volna benneteket.

Benianya, mi újság veletek?
Vendég
 


Sziasztok!

Móni!
Ne hülyéskedj már!! Teszem a dolgom a lehetőségeim határain belül és kész!! Szívesen teszem!!
Egy bánatom van: apa nem akar velünk tartani! :cry:

Gab!
Nem rossz ötlet! Valaki valami helyi klub vagy hasonlók???

Nekem van egy IKEA-s ismerősöm. Esetleg beszélhetek vele is ezügyben, hogy van-e valami "dühöngőjük"!? :wink:

Nem hiszitek el, de Dani vacsira bevágott egy egész szelet pizzát! Tudom, nem egy diétás kaja, de mivel napok óta nem ett szinte semmit, jó volt nézni ahogy eszik, és hallani, amikor reklamált a lassúságomért! :wink: :lol:
Ezek után fürcsi és (vasárnap óta velem alszik a hálóban -így apa kiszorult), ő maga kérte, hogy a saját kiságyába tegyem le aludni! Pedig azt hittem majd nem győzöm visszaszoktatni a saját helyére!
Na jó, nem akarom azért elkiabálni, de remélem ma jobb éjszakánk lesz, mivel azért vacsizott rendesen és a gyógyit is megkapta!
Tehát drukkot kérek!!!

Jó éjt! Pussz!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Hali.

Gab, Mesinek javulást. Tegnap elfelejtettem leírni, hogy Szegeden meg a fiad hasonmását véltem felfedezni... :)
Én vmelyik nap nézelődtem a neten, a pesti művházakat mindegyiket drága pénzért adják ki a hétvégre... :(
Fel a fejjel, olyan nincs, hogy ne oldódjon meg a probléma, és nehogy emiatt gyógyszert szedj! Akkor inkább írd le ide nekünk, hogy mi a baj, mi meg bölcsen hallgatunk, tanácsot adni sajna max. elméletben tudnánk ugyebár.

Meteor, na igen, elő szokott fordulni, hogy sokan nem jönnek pl. hirtelen betegség, vagy a rossz idő miatt, de majd kiderül.

Viera, az oscillo...-ból egy adaggal kell naponta adni, hogy ebben mennyi golyó van, azt passzolom, még nem volt lelki erőm számolgatni. :) Én evés után fogom adni cirka fél órával, és ha épp szomjas, akkor kapni fog vizet, de mivel a fiam egy teve, nem hiszem, hogy gondot okozna a szomjúság.
Megjegyzem, nekem a védőnőm mondta a kasvirágra, hogy azt minek...mondtam neki, nem mondott semmit. Most Béres cseppet is kap a fiatal úr, aztán csak fog valamelyik hatni! Főleg, hogy a férjem benáthásodott, mondtam is neki ma a telefonba, hogy a bacijait legyen szíves vidéken hagyni.

Reni, vizsgához gratula, a maradék kettőhöz sok sikert!

Andy, na én is ezt várom, hogy valahogy majd jelezze a drágám, hogy mi a helyzet, addig igazából a bilizést se próbáljuk, mert szerintem amíg nem beszél, addig nincs értelme.
Szupi, szerintem amiket írtál, már a javulás első jelei!

Wkata, hát Misi tényleg jobban lehet, ha ilyen huncutságra képes...na ezért is jobb nekünk a felültöltős masina. :)

Mi ezt csináltuk a hét elején:
Kép

Na megyek, becsempészem Petit a helyére.
Jó éjt.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Még nem írtam nektek, de a szerda reggel véletlenül benéztem és elkedtelek olvasni benneteket, és milyen jól tettem, ezt különösen neked köszi oriandy, az én kisfiam is lázas és nyűgös volt nem igazán akart enni, én ezt a fogzásnak tudtam be, aztán olvastam, hogy a te kisfiadnak is hasonló tünetei vannak voltak és, hogy hólyagok jelentek meg a nyelvén. Belenéztem Máté szájába és észrevettem két hólygot. Irány a dokihoz. Vírusos szájfertőzést kapott, írtak neki ecstelőt és Nurofent adunk neki láz és fájdalom csillapításra. Gondoltam írok nektek és megköszönöm. Mire jók ezek a babás-mamás topic-ok.
Akkor be is mutatkozom. Kriszta vagyok 26 éves, Máté fiunk 2006. aug. 19-én született. Ha már ide kerültem közétek egy kérdés, használt vki Tescos pelust??? Mi a drágább Pampers-t használjuk, de mostanában előfordultak balesetek és gondoltam kipróbálok mást. Babylove szintén nem járt sikerrel, Libero az okés volt, de hát nem igazán olcsó.
száva26
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?