Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Újra itthon! Marha sz*r idő van... Szegény Gábor meg épp sódert pakol egy teherautóról, mert hétvégén térkövezünk.
Orsi, tudom, milyen, amikor az ember a fáradtságtól már szinte csak bőgni tud. Ilyenkor jó egy-két nagymami a közelben, akiket be kell fogni, mert másképp nem megy. Jobb 1 nap a gyerek nélkül, mint az az érzés, hogy mindjárt széttépem, mint Médea a gyerekeit... :evil:
Kitartás! Boldi 9 hónapos koráig minden éjjel 2 x felkelt, mondjuk ilyen 2 órás fentlevések csak havonta 1x-2x voltak. Mostanában megint elkezdte, de szerintem valami rosszat álmodik, mert van, hogy csak felsír, aztán el is alszik újra, néha viszont 1-2 óra virrasztás jön...
Szerintem ne add fel a kistesó projektet, mert ha úgyis fel kell kelni éjjel, legalább letudod egyszerre a kettőt, nem kell 2 évig egyfolytában (mire Kyrus átalussza az éjszakát, jön a második éjjeli bagolyka). Ha meggyógyultatok, átugrunk valamikor, ha nem zavarunk.

A babás foglalkozásról: a védőnőtől kell megkérdezni, hogy szeptembertől mikor indul a babás fogl., de minden 2. hétfőn volt 10-11.30-ig. Nekünk ez azért sem túl jó, mert Boldi ilyenkor alszik. Nem is értem, hogy ez kinek jó!?

pussz

Kép

Kép
odod01
 
 


Orsi!

Ez jól hangzik :D .Benne vagyunk :D .Csak várjatok be minket a 6hónappal :D !
Rossz hírek :( .Ma reggel visszamentünk a dokihoz (szakadó esőben :evil: ),mert nem javult a helyzet.Tegnap este üvöltés volt evés közben :? .Na a lényeg,hogy még mindig duzzadt a torka szegénykémnek,és elkerülhetetlen az antibiotikum sajnos :roll: .
Tudtam én,hogy vm. nem stimmel,mert nemrég még olyan szépen evett,most meg megint örülünk,ha a 800at megeszi.
Remélem mihamarabb rendbe jön.
Láttad volna azt a szenvedést reggel amikor szakadó esőben,esernyővel bénázva +gyerek+cuccok+recept+pénztárca bénáztunk a gyógyszertárig.Kocsiból ki,kocsiba be :twisted: .Az egyik barom autós nyakig beterített engem sárral :roll: .Nem volt semmi,és gondolom ez direkt jót is tett most a torkának :roll: .
Na mindegy nem panaszkodok.Mostmár bizti jobban lesz a drága.
Szerintem akkor nektek nem ua. a vírus volt.Szerencse,hogy nem kaptátok el :( .Ti hogy vagytok?
Na jók legyetek!
Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy visszaértetek Dóri!
Köszönöm az infót :)
Megkérdem majd a védőnőt akkor! Kedden úgyis megyek hozzá Kyrával egy kontrollra! Havonta egyszer le szoktam vinni :)
Sajnálom, hogy most a végére ilyen s..r időtök lett! De elötte azért jó volt :)
Egyébként pont erre az elhatározásra jutottam én is Dóri! Hogy a kistesót jövő januárba nekilátunk "összehozni"
Előszöris, jobb az ha tényleg együtt szenvedem végig, letudom egyszerre a dolgot! Másodszor meg tudom, hogy Kyrának nagyon betett ez a nagy meleg! Ugyhogy nem kell több tavaszi gyerek! Csak és kizárólag őszi, téli baba jöhet! tudom, így én fogok szenvedni óriás hassal, de inkább én mint a gyerek! :evil:
Meggyógyultunk, ugyhogy jövőhéten ha gondolod gyertek át nyugodtan! :)

Timi, sajnálom a mi Rékával van, szerencsére nálunk gyors lemenetelű volt ez a dolog, és nem is olyan súlyos mint nálatok!
Persze hogy megvárunk! Az az egy hét már nem oszt nem szoroz, hogy mikor kezdünk el járni :D
Nálatok nem jön ki házhoz a doki? Én ilyen időbe tuti inkább házhoz hívtam volna! Szegényke, sajnálom nagyon! Sok sok puszi neki!

KépKép
KépKép
akíra
 
 

 
 

Sziasztok!

Hát jól ki vagyok borulva! A másik topikba ahova szoktam írni áll a bál mert nem ért velem egyet pár ember! Hát de most komolyan nem azért vagyunk hogy megosszuk egymással a gondolatainkat? Persze hogy különböző a véleményünk, hisz különbözőek vagyunk!
Ha mindenki ugyanazt gondolná akkor minek járnánk ide!
Ugyhogy azt hiszem mostantól csak ide irogatok! Elegem van, hogy én nem mondhatom el a véleményem mert rögtön le vagyok szólva!
Komolyan szerintetek olyan nagy baj az, hogy én nem akarom Kyrát tápszerrel tömni egy éves koráig? :shock:
Mert most az a trend, hogy annak így kell lennie! És ha én ezt nem így gondolom akkor én már hülye vagyok? :shock:
Na mindegy! Nem panaszkodok tovább, csak kiborultam egy kicsit! De hát ez van :lol:

Na mindenki jól van? Csak mert nagyon eltüntetek tegnap óta! :roll:

Írjatok

De mindenki írjon! Ne csak Timi meg Dóri! Többiek, merre vagytok!? :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Orsi:
Na visszaolvastam a történteket.Ez a Kismama hozzászólás eléggé kiborított :? .De most komolyan,miért kell így beszélni,mert valakinek más a véleménye?Csupa felkiálltójellel meg piros betűkkel?Ugyanis a felkiálltójel simán a kiabálással ér fel.Nem normális :roll: .Miért nem tudta normális emberek módján elmondani a véleményét mint a többiek?
Na mindegy.Ne idegeskedj ezen!
Egyébként még csak annyit,hogy amikor a Réka 3 hónapos volt,és vérszegény,akkor a szabolcsutcai szakember is azt mondta,hogy már akkor nyugodtan elkezdhettük a főziket.Pedig akkor csak 3 hónapos volt.Ez a tápszer szerintem is divat dolog.
Na erről ennyit.
Hogy vagytok?
Mi még alig eszünk,de remélem mihamarabb rendbe jövünk.Hajnal 3kor volt kelés :? .
Na pusz

Timi
tftimi
 
 


sziasztok4

Timi!
Csak annyit még a témáról, hogy pont ezt gondoltam én is mint te! Erre meg még dijcsi rátesz egy lapáttal, hogy én húzom fel magam tök feleslegesen, nem is nekem szólt... :shock: :roll:
Na de mindegy, örülök hogy legalább te egy véleményen vagy velem! Mármint arról hogy kismama beszólásán fel lehetett háborodni! :D

Kyra ma meg holnap is anyáméknál alszik, és nem pihizhetnék, erre már fenn is vagyok, mert szétszakad a hátam :? :lol:

Az evés nálunk is stagnál! Remélem mindketten hamar rendbejönnek!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia Orsi!

Szegény Te :( !Remélem rendbe jön mielőbb a hátad :roll:. Ma én is leadom a Rékát estére.
A ma este ugyanis katasztrófa volt :? .Fél 10kor elaludt és többször is felkelt éjszaka:? .Az a baja szerintem,hogy a torka miatt csak kicsiket tud enni,de közben meg éhes,tegnap is 720 körül lett a vége :? .
Tök álmi vagyok,meg már tiszta ideg is,hogy megint nem eszik :? .Asszem nem lesz kistesó :) .
Erről jut eszembe.Képzeld jön vm. a cicimből :shock: .Nem tom mi :shock: .
Lehet,hogy csak a hormonok?Nem értem.
Ilyenkor már szerintem nem tud beindulni a tejcsi nem?
Na akkor remélem jó éjszakánk lesz ma :lol: ,nektek is meg nekünk is :D .
Jó pihit :D
Pusz



Kép

Timi
tftimi
 
 


Timi!
Hát sajnálom Rékát nagyon! Remélem ma akkor jobban aludtál, és kicsit kipihented magad, hgoy újjult erővel lehess ma megint Rékával! Olyan rémes Kyra nélkül! Nekem annyira tud hiányozni! És alig láttam tegnap is! Alig várom, hogy mehessünk érte! :lol:
Ma megyünk megnézni a kiskutyusokat is :P
Annyira édes lesz! Alig várom hogy azt is elhozhassuk majd októberbe :)
Tej..hát lehet az sok minden, lehet tej is, de azt nem hinném hogy sok jönne belőle és avval tudnál valamit is kezdeni! De múlthéten néztem és nekem is jött! Pedig már nekem egy ideje nem jött! Szóval lehet ez normális ilyenkor!
Rékát szerintem próbáld sűrűbben etetni, és kevesebb szilárd kaját, több tápit próbálj! Azt könyebben nyeli! Meg grízt de jó hígan! Szerintem az lesz a legjobb! Én is ezt próbálom most Kyrával, hogy nem várom meg míg ő szól a kajáért hanem én adom neki! Ha kevesebbet is eszik, akkor is legalább eszik valamit! Sok kicsi sokra megy!
Na megyek, ha lesz időm még benézek ma!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


SZiasztok!

Orsi:
Jajj de jó nektek!Kiskutyátok lesz :D .Imádom őket :D .Majd megyek dögönyözni :lol: .
Amikor az Alíz (a vizslám) kicsi volt,nagyon rosz volt.Szédszedett egy kanapét,2-3pár papucsot,pulcsit :lol: .Iszonyat rosz volt.Remélem nálatok nem lesz ilyesmi :) .A féregtelenítés miatt vigyázzatok a Kyrára,nehogy vm. baj legyen!
Képzeld el,hogy a Rékának,meg iszonyat hasmenése volt szombat óta,úgyhogy abba is hagytom az antibiotikumot.Lehet,hogy hülyeséget csináltam,de tuti attól volt,mert ma már rendes széklete volt.Ráadásul tuti csikart is neki,mert egész nap hiszti volt :cry: .Olvastam a betegtájékoztatóban is,hogy súlyos hasmenés esetén rögtön orvoshoz kell fordulni.Úgyhogy ma megint megyünk a dokihoz :oops: .Miért nem lehet valamilyen normális gyógyszert felírni?Eleve az volt ráírva,hogy 6 hónapos kortól :twisted: :!: Tököm tele van :evil: .Szegény gyerek.
Attól félek,hogy az antibiotikumot állítólag veszélyesebb félbe hagyni,mintha el sem kezdenéd.Remélem nem lesz gond.
Szombaton viszont végre kialudtam magam.Nekem is nagyon hiányzott a Réka,de már muszály volt pihizni.
Ti kialudtátok magatokat?Hogy álltok evéssel?
Na megyek ,majd doki után jelentkezem.Délután rendel 4-től.
Na pusz

Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Tim, örülök, hogy kialudtad magad végre! :)
Nekünk ez sajnos nem ilyen egyszerű! Mi már majdnem 2 hónapja nem alszunk! Ezt egy éjszaka alatt kipihenni nem lehet! Mondtam is páromnak, hogy akkor pihenjük majd ki magunkat, ha majd végigalussza a kisasszony az éjszakát legalább 2 hete! Addig ez az egy-egy nap amikor nagyszülőknél van csak arra elég, hogy annyira
feltöltődjünk, hogy kibírjuk azt a pár napot amíg újra elviszik :lol:
Holnap megyünk a védőnőhöz, méreckedünk meg minden! És remélem, hogy mond valami bíztatót nekünk, hogy meddig lesz még ilyen a Kyra! Ma éjjel 11x volt fenn! Szóval szinte alig aludt! :shock:
Kivagyok nagyon!

Evés egy fokkal jobb! Most már naponta egyszer vagy kétszer elfogad valami kanalas dolgot! De ha lehetne inkább cumisüvegezne éjjel nappal! Az kényelmesebb! :?
Írd majd meg hogy mi volt a dokinál, én meg majd megírom hogy mi volt a védőnőnél (persze azt csak holnap írom majd meg)

A kutyát azért is hozzuk most mert így itthon vagyok és jobban oda tudok figyelni talán rá, több idő lesz rá, hogy megneveljem! Remélem legalábbis! A féregtelenítéssel persze óvatosak leszünk, meg hát mindennél, hisz most kezd el Kyra kúszni mászni, szóval jól bevállaltuk, de hát mindegy, valamikor úgy is jött volna az a kutyus :)

Ja, csiribiri dolog...párom nem tartja jó ötletnek! :?
Azt mondta, majd egy évesen amikor már a csiribiri torna lesz arra vihetem, mert annak van értelme, de ennek nincs! Azt modja itthon mindenki ajnározza őt, állandóan énekelgetnek meg mozognak vele, ugyhogy őneki erre nincs szüksége! :?
Még megpróbálom meggyőzni, de lehet nem enged belőle... :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Sajnálom, hogy a csajszik "rendetlenkednek". :cry:
Tartsatok ki!

Érdekes, az én férjem sem bírja ezeket a fejlesztő-dolgokat. Egyszer 1 hétre összevesztünk, mert el akartam vinni Boldit fejlesztő tornára, ő meg közölte, hogy "nem engedi". Erre marhára bepöccentem, hogy na nehogymá' ő mondja meg, mit csinálhatok a gyerekkel, stb. Hülyeség volt így felfújnom a dolgot, most meg megnyugtat, hogy nemcsak az én drágám ilyen "realista", mert szerinte ezt csak azért találták ki, hogy megint egy csomó pénzt lenyúljanak az anyukáktól, holott otthon is lehet fejleszteni a gyereket: ének, tánci, mozgás... (ebben egyébként van valami).
Lehet, hogy ezek a dolgok inkább a mamiknak kellenek, hogy ne kelljen egész nap egyedül otthon ülni a gyerekkel, hanem más mamikkal is találkozhassanak... :D

pussz

Kép

Kép
odod01
 
 


Hát ja :D

Lehet ez így van! Akkor majd mi megalapítjuk a saját csiribiri klubbunkat ingyen :D
Jön mindenki ki ki a saját gyerekével és minden csütörtökön 11től csiribirizünk itt nálunk :wink:

Jajj a mi másik topikunk már megint haláli! Kiválnak a kismamák mert nekik már nagyobb a bébijük...és ezen sokan tök kiborulnak! Hogy miért? Hát ha nekik más a fontos miért ne beszélgethetnének egymással máshol is? Nem értem én! én is jövök ide is beszélgetni, hisz titeket ismerlek, itt laktok, de oda is megyek mert végig a terhesség alatt velük voltam! Most ezen kiakadni! Én örülök ha egy egy csapat összekovácsolódik! Igazuk is van, néha jobb is 5-10 embernek együtt lenni csak, mint 30nak!

Na mindegy :lol:

Lényeg, hogy itt mi jól megvagyunk!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Jajj nem is meséltem, Kyra már térdepelve rugózik :lol:
Tök cuki, ebből lesz lassan a mászás :P

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok :D !

Lehet,hogy az anyukáknak fontosabb ez a dolog,mert hát az apukák nem tudják milyen otthon ülni egész nap egyedül.És szinte minden nap ugyan az történik :? .Meg lehet kattanni :shock: :) .
Na mindegy ,legfeljebb majd talizunk,és énekelünk hárman a gyerekeknek,meg bohóckodunk nekik :lol:,és közben szól a rádió :lol: .
És ez legalább nem kerül semmibe :D .

Voltunk dokinál.Már jobb a torok helyzet.Mondta,hogy jobb hogy abbahagytuk a gyógyszer szedést,és hogy elég gyakori sajna ez a hasmenés a pici babáknál :( .Nem írt már fel semmit (még csak az kellett volna egy harmadik),és csütörtökön kell visszamenni még egy kontrollra nehogy szövődmény legyen.

Orsi:Sajnálom,hogy ilyen helyzet van nálatok éjszaka:( .Nem is tudom mit csinálnék :shock: .Valószínüleg már megkattantam volna :shock: .A doki mit mondott erre,hogy szinte egyáltalán nem alszik a Kyra?A fogától lenne ennyire rossz a helyzet :roll: ?Nem tetszik ez nekem :roll: .De mondjuk én túlparázok mindent :roll: .Ne hallgass rám!
Remélem mostmár mihamarabb renbe jönnek a dolgok.

Na pussz[/img]

Timi
tftimi
 
 


Orsi:egyszerre írtunk,úgyhogy csak most reagálok arra amit írtál.
Gratula térdeléshez!Réka is valami hasonlóval próbálkozik :lol: .De még nem az igazi.
Topikkal kapcsolatban meg csak annyit,hogy nem jó sok csajszi 1 helyre tömörülve :lol: .Munkahelyen sem :D .Érted?
Na pusz

Timi
tftimi
 
 


Pfff...lányok, komolyan kabaré ami ott megy abba a topikba :lol:
Mai nap viszi a prímet! Azon összeveszni kinek a gyereke szép és kinek nem? Hát nem halál szubjektív? Mindenkinek más a szép! Ezen vitatkozni... :shock:
Na mindegy, kiválik aki nem akar ott maradni, aki meg marad az lesz a jó mag, és nem lesz probléma többet! Kevesebb ember kevesebb gond :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Hahó!

Hát, ez a másik topik (kíváncsi lettem és beleolvastam), valami katasztrófa. Már arra is gondoltam, hogy valaki hülye direkt provokálja a fórumozókat, mert ennyire nem lehetnek sötétek az anyukák. :evil:
És ezeknek milyen gyerekeik lesznek, akik a mi lurkóinkkal fognak egy oviba járni, mondjuk... Jobb nem belegondolni.
Orsi, nagyon türelmes vagy velük, én már rég léptem volna a fenébe.
:shock:

Egy-két dolog miatt volt csak hasznos a beleolvasás: melyik az a bolt, ami szept. végén be fog zárni és nagyon jó gyerekcuccokat árulnak? Meg lehet, hogy én is csatlakoznék az októberi börzézéshez, ha nem baj.

na pussz

Kép

Kép
odod01
 
 


Dóri, jajj de jó, hogy jössz te is végre!

Gyere le jövőhéten egyik nap hozzánk, és elmegyek veled! Ott van a bolt a védőnők mellett! Nagyon jó! Én többször is vásároltam ott, nagyon szép alig használt angol ruhákat lehet venni potom pénzért!Én most vettem egy rakat ruhát 8000 forintért :shock: :!:

Szóval szerintem megéri, gyertek le kedden és elmegyek veletek :)
Ja, és Boldi egyik hosszuújjú bodyja is itt maradt, ugyhogy, azt is visszakaphatjátok :wink:

Én hétfőn még megyek vissza egy kontrollra a hátam miatti dolgok miatt, szóval ezért mondtam a keddet :)

Tim, te is jössz? :)

Az októberi meg tényleg jó lesz, csak tényleg emlékeztess rá engem Timi :D

Ja, és topik! Hát én szeretek ott pár anyukát, a többiek hülyeségét meg elengedem a fülem mellett! :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Oké, Orsi, megyünk kedden délelőtt, aztán soppingolunk egyet. :lol:

Boldinak kéne egy-két body, meg anorák, esetleg dzseki őszre, de ha van jó kesztyű, azt is vennék neki. Köszi a tippet!

Aztán októberben megrohamozzuk a Budakeszis börzét is. :D

pussz

Kép

Kép
odod01
 
 


SZiasztok :D !

Átmehetünk holnap.Mikor főzzünk?Vettél husit?Mert akkor átviszem a darálót.Ha tudod,akkor megkéne főzni kockákra vágva,és akkor már csak darálni kéne meg eltenni.A botmixert meg átviszem kölcsönbe :D .SZerintem azzal már te is boldogulsz(őszibari).

Kép

Timi
tftimi
 
 


Basszus nem jó a holnap :roll: .Bocsi.Szerintem csak hét vége felé lenne jó.Mármint csüt. vagy pént.Azért jó shoppingolást :D .Ha láttok valami jó kis anorákot 74-eset ,akkor felhívnátok hogy mennyit kóstál?Vagy csörögjetek rám és visszaszólok.Meg sálat is.
Köszi.

Kép

Timi
tftimi
 
 


Timi, rendicsek, akkor ti gyertek mondjuk csütörtökön :)

Anorák nem hiszem hogy van, azt mi se kaptunk, de van kabát meg kardigán meg pulcsi, meg gatya! Ugyhogy az anorák nekünk megmarad a börzére :)

Megfőzöm a husit csütörtökre ha meg tudunk egyezni abba :)

Dóri, gyertek akkor holnap várlak titeket :)
Nektek is anorák nem hiszem hogy van (legalábbis én nem láttam) de gatya meg pulcsi meg kabát az van, csak nem tudom a ti méretetek mekkora, de szerintem ha nem is mindent de sokmindent megtudsz neki venni :)
A többit meg októberbe :)

Mikor jöttök? Mikorra várjalak?

Timi, előre is köszönöm a botmixert!

Többiek merre vagytok? :roll: Chaniel, kiköltöztetek már? Jelnetkezz, jó lenne veled is megismerkedni! Dinyuska? Jimmorison? Jól eltüntetek! :? JELENTKEZZETEK!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Orsi: holnap f10 felé nálatok vagyunk. Ha nem zuhog az eső, megyünk vásárolgatni.
pussz
odod01
 
 


Sziasztok!

Timi!
Neked mi lenne a jó? mert én lemondtam a holnapi dolgomat, ugyhogy ha gondoljátok jöhettek holnap is :)
Csak előre tudnom kéne hogy megvehessem és megfőzhessem a hús addigra :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia!

Holnap nekem is jó lenne.11-re átmegyek ha az jó.
Rékát itthon hagyom,mert anyu itthon lesz,és akkor jobban tudunk főzőcskézni.

Timi
tftimi
 
 


Rendben :)
Bár én nem tudom lepasszolni Kyrát, de azért egy gyerekkel könyebb lesz :lol:
Akkor várlak :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Timi!

Képzeld amióta elmentél alszik a gyerek :shock:
Egyszer kelt fel, de akkor is 5 percre és már aludt is vissza!
Nem semmi! Lassan 3 órája! Hát lehet az lesz a megoldás, hogy kifárasztom és nem hagyom aludni napközbe, és akkor talán éjjel is produkál valamit :lol:

Mégegyszer köszönöm a botmixert meg a főzőcskét, meg a bevásárlást :)

Dóri, hát sajnálom, hogy nem mehetünk egy csoportba, de akkor ösztönzöm Kyrust, hogy járjon, és megyünk utánatok :lol:
Köszönöm, hogy szóltál :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Orsi:
:D Na hátha végre helyreáll a dolog.Jó lenne.
Én meg úgy jártam,hogy pont megitta a kakiszert,és érzem,hogy becsinált.Kibontom,erre nem hasmenése van :shock: .Lehet,hogy a kamillatea.Szerintem egy kicsit erősre főztem.Úgyhogy ma már nem kap szilvát az tuti :D .De ma egész szépen eszik,és nem is nyügi.
Na kiváncsi leszek az éjszakátokra.Holnap reggel meg szedd ki a husit a hűtőből szerintem.
Na jóklegyetek!
pusz

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Hát tegnap aludt 3 órát délután, aztán megpróbáltuk kifárasztani, és nem letenni, de 7kor már kiborult, nem bírta tovább, így 7kor fektettük le a szokásos 8 helyett! De így is aludt a szokásos módon 11ig, akkor megkapta megint a hamit, mint mindíg, de ugyanúgy nem aludt tőle jobban! Viszont a Milupa Milumil 1-et adtuk neki! De arra az van írva, hogy 4-6 hónaposan át kell térni a 2-esre! Lehet veszünk neki egy 2eset, hiába nem írta még fel a doktornő! :roll:
Hisz ezen az van, hogy 4-6 hó! Lehet, hogy Kyrának már az kell! Hiszen ő olyan mozgékony! A védőnő is mondta, hogy sokkal előrébb jár a fejlődésbe, már majdnem egy hónappal előrébb! Akkor meg lehet, hogy ezáltal már a kajába is előrébb kellene tartania...nem? :roll:
Na mindegy, megpróbáljuk a 2eset! Aztán ha az se jön be akkor nincs tippem! :?

Dóri, nekem meg eszembe jutott, hogy nekem a hétfő nem lesz jó, mert én pont akkor megyek a János kórházba vérvételre meg mindenre, és nem fogok visszaérni 10re! :?

Majd legközelebb! És 2hetente van? Vagy hetente? Mit mondott a védőnő?

Na megyek mert felkelt a prüntyikém :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok?Alvásilag?
Tápszer:Mi is ha elfogy ez a 2 doboz tápszer,akkor veszünk 1 dobozzal a következőből.Egyenlőre nem iratom fel,mert lehet,hogy nem ízlik neki.Én a BEBA 2 AKTÍV-ot néztem ki magunknak bifidusszal.
Nektek meg tudnám ajánlani a Bebea 2+plusz-t,mert állítólag hosszabb jóllakottság érzetet biztosít és vaníliás ízű.Itt meg tudod nézni:
www.nestle.hu/baba/ProductListPage.aspx ... egoryid=20

Nekünk borzalmas éjszakánk volt.Már a megszokotthoz képest.
A Réka hajnalban 3/4 4-től nem aludt el legalább 5-ig :shock: .Nem tudom mi a fene van,ja és egész nap tiszta hiszti volt.Már nagyon csúnyákat mondtam neki :roll: .Aztán meg szégyelltem a fejem rendesen :roll: .Szegény :cry: .
Remélem ma este meg holnap jobb lesz.
Majd írd le,hogy telt a ti éjszakátok!
Botmixer próba volt már?Husival mi a helyzet?

Na jók legyetek!

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Orsi: csak kéthetente van a hétfői babaklub, sőt, az is lehet, hogy csak havonta egyszer. Ebben nem vagyok biztos, de az tuti, hogy a köv. hétfőn mi megyünk. :)

Kép

Kép
odod01
 
 


Sziasztok!

Hát rég voltam már itt, de annyi minden van mostanság!
Pénteken párom szabin volt, ugyhogy nem értem rá! Szombat vasárnap kertészkedtünk, ünnepeltünk,meg ilyesmi!
Ma meg megvolt életünk első babakocsis kirándulása Pestre!
Be kellett mennem a János kórházba újabb kontroll vérvételre, meg vizsgálatokra! Az eredményt szerdán kapom meg, akkor megint mennem kell, kiváncsi leszek, hogy javult-e valamit!
Azt még nem tudom, hogy a Prüntyit vinnem kell e szerdán is vagy sem, de hát ma már túléltük! Igaz nem egyszerű a dolog, de hát ennél nagyobb bajom sose legyen :lol:

Kyra alvása nem az igazi még mindíg! A tápszer nem sokat segít rajta! De mondjuk egy fokkal jobb már, mert már csak 2x-3x kel fel éjjel, és nem 13x! :lol:
Persze ez se minden éjjelre igaz! Csütörtök Pénteken jó volt, Szombaton meg egy kisördög! Szóval még nem az igazi, de legalább már van remény! Remélem...lekopogom!

Dóri, akkor most ma volt, igaz? Megkérdezted, hogy mikor lesz? Kiderült már valami? Mert úgy sajnáltam, hogy ma nem tudtam menni, de hát a doki fontosabb volt! De a legközelebbit nem szeretném kihagyni! :D

Aztán ösztönzöm Kyrust majd, hogy kezdjen el gyorsan járni, és akkor megyünk utánatok :wink:

Mi most humana 2-eset vettünk, de nem hozta a várt javulást... :?
De mindegy is, mert szoktatom le a tápszerről! Ugyhogy egy ideig még kapja, de nem sokáig!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Orsi: jövő hétfőn mi megyünk babaklubba a védőnőkhöz, és majd megkérdezem, hogy nektek mikor van a köv. alkalom, aztán megírom.

Képzeljétek: a védőnő szervez itt a Mézeshegyen is ilyen babaklubot, bár a legtöbben úgyis ismerjük egymást, van 1-2 mama, akik kiesnek a látókörből, mert néhány utcával feljebb laknak, és ezzel őket is be lehetne vonni a mi utcánk aktív baba-mama életébe. :lol:
A védőnő meg azért is találta ki ezt, hogy néha eljön majd ezekre a talikra, és akkor minden babát egy helyen meg tud nézni, nem kell bejárnia a környéket. Szóval 2 légy, 1 csapás...

Holnap lesz az első alkalom az egyik anyukánál, majd mesélek, hogy milyen volt.

Timi: nálatok Budakeszin (vagy az utcátokban) nincs ilyesmi? Egyedül vagy anyukaként? Vagy van pletyi-partner? :D

Kép

Kép
odod01
 
 


Sziasztok!

Orsi:Kiváncsi vagyok a laboreredményre.Remélem minden rendben lesz.
A Kyrának ízlik a Humana 2-es?Nemsokára mi is megvesszük az új tápszert.

Képzeljétek tegnap kint volt nálunk a védőnő :shock: .Már vagy 4 hónapja nem jött.Épp itt volt az ideje.
Réka nagyon nyügi mostanában,de főleg délelőtt.Jönek belőle a pukik.Nem tudom mitől,mert vacsira tejpépet vagy riszpépet kap.Lehet,hogy pont attól?Mert az nem Ha-s?Mondta a védőnő,hogy 1 éves koráig jobb lenne ha HA tápszert kapna,úgyhogy lehet,hogy azt próbáljuk meg.Állítólag fel lehet iratni HA-s ,Milupás rizspépet is.

Dóri
:Hogy vagytok?
Sajnos nálunk nincs ilyen babaklub.Legalábbis én nem tudok róla.Ráadásul alig van 1-2 szomszédunk és azok is idősebbek.
Mondjuk 3 házzal feljebb építkezik valaki,és ott láttam valamelyik nap egy nőt egy kislánnyal (kb. 1 év körüli),remélem lesz játszótársa a Rékának :D .

Timi
tftimi
 
 


Na sziasztok!
Megjöttünk a dokitól...hát katasztrófálisak az eredményeim még mindíg! :?

A májammal van valami, de nem lehet tudni hogy mi! Azt mondta a doki, hogyha minden nap meginnék egy fél liter vodkát se lehetne ilyen magas az érték... :roll:

Jövőhéten kedden megyek egy specialistához, azt mondják ő a legjobb az országba...és majd ő talán meg tudja mondani, hogy mi van velem! :?

Hát elrettentett, mikor kérdeztem, hogy hogyan fog megvizsgálni, mondta hogy azt nem tudja, de bármit is mondd, bármilyen vizsgálatot is akar, azt előszőr én konzultáljam meg vele, mert lehet, hogy úgy akar megvizsgálni, hogy mintát vesz a májamból...átdöf egy tűvel a májamig... :evil: :shock:

De mondta, hogy azt semmiféleképpen ne engedjem! Majd csak ha megkonzultáltuk akkor engedjek bármit is! Hát én teljesen kivagyok! Tiszta tűfóbiám van így is, nem hogy a májamig döfjenek egyet!! :shock: :shock: :shock: :cry:

Na ennyit a dokiról meg az én hogylétemről...

Kyrának ízlik a Humana 2 de nem hiszem, hogy ezt fogja enni! Mármint, most rengeteg 1-es van még, azt még azért megetetem vele! Most csak estére kapja ezt, és nappal az 1eset eszi! De ma néztem, hogy a DM tápszer (sokan dícsérik) csak 1200! Ez meg majdnem 2500! Szóval van különbség! És sajnos Kyra baromira nem akar enni! Alig bírok bele tuszkolni pár falat akármit! De van olyan, hogy megeszik egy fél banánt, meg egy almát egy nap, másnap meg üvölt ha banánt vagy almát adok neki! :shock:
Én nem tudom, hogy mi a baja, de haláli...Ami egyik nap jó az a másik nap nem! Ma pl. a sütőtökre vágta a pofákat...pedig azt imádja! :roll:
Nem tudom mi baja van...pedig olyan jó lenne ha egyre többet enne minden félét, hogy a tápit háttérbe tudjam szorítani! :? :cry:

Dóri, akkor majd várom, hogy nekünk mikor lesz! Köszi, hogy megkérdezed :)
Tök, jó, hogy lesz nektek is külön babaklub ott :)
Irigyellek :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sajnálom az eredményeket :cry: .Pedig azt hittem már biztosan jók lesznek :cry: .És minden értéked rosz?Már csak ez hiányzott nektek :cry: .A Jánosban melyik dokinál voltál?Mármint,hogy milyen területen?Nehogy valami kókler legyen.De egyébként jól érzed magadat ?Ha bármiben tudok segíteni,akkor szóljál!
Jövő hét kedden kivel mész dokihoz?Ha a férjeddel,akkor nyugodtam áthozhatjátok a babát addigra hozzánk.

Réka is egyik nap inkább a tápszert,a másik nap inkább a főzit figyasztja szivesebben.Fene se érti :roll: .
Képzeld tegnap főztem neki sóska+krumpli+pulykahusit.Először alig evett 80-at,de vacsira 200-at benyomott.Nagyon örülök neki,hogy megszerette,mert ebben sok a vas.
Ma meg cékla+rizs+husi volt a menü.Erre se nagyon fintorgott.Mázli.
A védőnő azt montda,hogy a következőt ajánlja napirendnek:

Reggeli:tápszer
Tízórai: csak gyümölcs
Ebéd:főzelék
Uzsi:tápszer
Vacsi:Főzelék,és ha tudok még neki 1-2 óra mulva adjak 1 deci tápszert lefekvés előtt

Ma meg tegnap így csináltuk és tök jól eszik :D,és egész jól aludt .
Ja és amióta nem adom neki vacsira a tejpépet,másnap nem is nyűgös :shock: .Lehet,hogy van egy enyhe tejallergiája,és attól volt úgy felfújódva délelőttönként :shock: .
Szilva amit adtál nagyon bevált,szereti :D .Azóta vettem is egy csomót.

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, ma volt itt babaklub, nagyon jól sikerült, megismertünk 2 új anyukát is, akik nem a mi utcánkban laknak, hanem kicsit feljebb, és erre sosem szoktak sétálni, úgyhogy nem ismertük egymást. Nagyon helyesek voltak! Meg a babák is! Van 2 baba, aki még nem "mozog" nagyon, a többiek: 1 lány és 3 fiú marha aktív szaladgálós skacok, tök jól elvoltak együtt. Kicsit vigyázni kellett a picikre, nehogy a 4 nagy átrohanjon rajtuk...

Orsi: én is nagyon sajnálom a rossz híreket! Remélem, mihamarabb rendbe jössz! Ez a tűs attrakció tényleg nem hangzik jól, de ha ezen múlik az egészség...

Olyan jó olvasni, hogy a csajszik már ilyen jól eszegetnek "komoly, felnőttes" dolgokat! Ne aggódjatok, ez a finnyáskodás (hol szereti ugyanazt a dolgot, hol nem), majd alábbhagy.

Boldi ma elég nehezen viselte a hidegfrontot (legalábbis én erre fogom), szörnyen rosszcsont volt! Mindig azt csinálta röhögve, amire direkt mondtam, hogy NE, stb. :evil:
A nap végére marha zabos voltam már rá. Persze aztán odabújik, mereszti rám a hatalmas barna szemeit, és akkor rögtön elolvadok. :lol:

pussz

Kép

Kép
odod01
 
 


Orsi: megkérdeztem a védőnőt a babaklubról: havonta egyszer lesz nektek is, nekünk is. A következőt még nem tudta megmondani, szerintem jobb, ha felhívod személyesen, mert kissé szétszórt...
odod01
 
 


Orsi:Mi a helyzet?Vettél a Maltofert?
Én nagyon ki vagyok.Tegnap mértük a Rékát,és 4 hét alatt 10grammot hízott,7140-nél tartunk keményen :roll: .Ahhoz képest,hogy a születési súlya 3950 volt katasztrófális és nemsokára fél éves.Ma megyek a dokihoz és kérek beutalót vérvételre.Szerintem megint vérszegény :cry: .
Ja és gratulálok,a félévhez nektek!
Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Hát voltunk a doktornőnél és azt mondta hogy várjunk a vassal! Várjuk meg míg kijön Kyrus foga, és ha aztán se eszik akkor majd kivizsgáljuk! De addig nem kell, mert hízik rendesen! (tegnap mértem, már 8460! Ugyhogy mi már dupláztuk a súlyunkat, szóval nem aggódik a doktornő, azt mondja csak a foga, most már nagyon közel van ahhoz hogy kibújjon :)

Igen, tegnap voltunk fél évesek! Rohan az idő! Nem semmi!

Viszont remélem, hogy Rékával minden ok lesz! Inkább derüljön ki, hogy vérszegény, és csak vasat kelljen adni neki, mint hogy más baja legyen! Szerintem túl gyorsan hagytátok abba a vas szedését! Hülye az a doki! Ja, tényleg, váltottatok dokit? Sikerült a csel? :lol:

Dóri köszi az infót! Majd akkor jövőhéten felhívom :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia!

Szerintem sincsen nagy gond a Kyrával,hogyha a súlya rendesen alakul.
Mi hétfőn megyünk a Jánosba,reggel 8-ra.
Dokit még nem váltottunk,mert azt rebesgetik,hogy már nem marad sokáig.Ja és lesz egy új orvos a Bartos helyett,mert elmegy,úgyhogy az a csel nem válna be :D .
A Réka iszonyat hisztis,és csak ha kiviszem a kertbe,akkor hajlandó elhallgatni :roll: .Szegény nem tudom mi baja :cry: .
Most olvastam a rendelőben,hogy hétfőn is lesz babaruha vásár a Müvházban,de szerintem ez nem lesz olyan nagy.Reggel 9-től lesz délután 3-ig.Ha haza érünk időben ,akkor lenézek.
Jók legyetek!

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!
Végre berendezkedtünk itt Pátyon, már internet is van... Danó, a fiam nagyon jól érzi magát, de nem elég neki a kert, inkább ronhangál az utcán, minden kerítésen benéz, ismerkedik a kutyákkal. Elkezdett járni a családi napközibe is, eddig nagyon jó tapasztalataink vannak, összesen öt gyerek van, ők kicsit nagyobbak nála, így sokat fejlődik.
Sajnos egy hete volt egy autóbalesetünk Budakeszi és Páty között. Szerencsére a gyerek nem volt velünk. Férjemnek semmi baja nem lett, de sajnos én a gerincemre estem, így most három sérvem van (előtte is volt már egy), és nagyon nehezen tudok mozogni.
Akira! A szülés óta nekem is nagyon magasak a máj értékeim. Megcsinákták a biopsziát is, (annyira nem volt borzalmas) de az negatív lett, még mindig nem tudják, mi ez.. Szerintem ne izgulj, a szülés kihoz ilyen dolgokat..
Még nem ismerek itt senkit, de már nagyon szeretnék beszélgetni más anyukákkal! Nálunk Újpesten mindig a játszótéren találkoztak a kismamák...
Kata
chaniel
 
 


Sziasztok!

Chaniel nagyon örülök hogy jelentkeztél :)
Annak a balesetnek viszont már kevésbé örülök...nem semmi! Hogy történt? Gondolom előzgettek a kanyarokba szokás szerint mi? Nem normálisak egyesek ahogy rohannak azon az úton! Nagyon sajnálom! Akkor gondolom nem is sokat mászkáltok mi? Ha kicsit jobban leszel akkor szólj, és én nagyon szívesen sétálok egy nagyot veletek :) Megkeressük a többi kismamát :P
Biopszia az az a tűvel átszúrásos balhé? Azt hogy csinálták pontosan? És te nem császáros voltál? Mármint ugye mondják hogy ott lehet fertőzés vagy ilyesmi ami okozhat ilyen értékeket!

Timi, hát kiváncsi leszek mit mondanak a kórházba Rékára...mármit milyenek lesznek a leletek! :?
Az viszont pozitív ha végre más doki jön...remélhetőleg jobb mint ez a mostani! :D
Majd meséld el, hogy milyen volt a babaruhavásár ha lejuttok!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Orsi:
Hogy vagy?Hogy esztek?
Végül csak nem mentem el a Jánosba.Úgy döntöttem,hogy nem parázom túl annyira a dolgokat.Vasárnap mértük a Rékát,és kezd javulni a helyzet.Ma is egész jól evett.Sóskából megevett 230 ml-ert :shock: .Nagyon szereti :D .Tápszerből viszont nem eszik túl sokat.Úgy döntöttem,hogy ráfekszek a vastartalmú kaják ezerrel adására.Szerintem a doki is inkább ezt ajánlaná,mint a cseppeket.
Nincs szivem megint vérvételre cipelni.Ráadásul a fejéből veszik :shock: szegénynek.
Voltam a börzén.Vettem 1 overált+3 rugit+kisköntöst.Haláliak :lol: .Bizti a következő börze is jó lesz,ami a jövő hét szombaton lesz 8-tól 2-ig.Csak szóltál,hogy emlékeztesselek :lol: .
Na sziasztok


Chaniel:
Örülök,hogy újra köztünk :D .
Sajnálom a balesetet.Ez a Páty-Budakeszi útvonal dettó Budaörs-Budakeszi út.Ott is egy csomószor láttam balesetet.Nem egyszer tetőn,meg az oldalán áló kocsikat.Mennek mint az állat.
Remélem mihamarabb rendbejösz.



Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Timi, Orsi: a jövő szombati börzére párostulgyerekestül, esetleg csak gyerekestül vagy szólóban jöttök, csak azért kérdem, mert én lehet, hogy itthon hagyom Boldit apjával, és akkor nyugisabb is a vásárlás, de ha mindenki hoz mindenkit, akkor én sem hagyom őket itthon. :lol:
odod01
 
 


Dóri:Én apástul jövök csak.Rékát anyura bízom.

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bekukk és rohanok főzni!
Most jöttem a dokitól! Reggel 9re volt időpontom...(meg mint később kiderült mellettem még 6 embernek volt 9re időpontja)...és fél 12kor jutottam be! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Na de ezt leszámítva most abba maradtunk, hogy december közepe tájékán visszamegyek egy kontroll vérvételre és ha azon is javulás van, vagy már teljesen jó, akkor ok, nem piszkál, de ha még az se jó akkor viszont jönnek a mindenféle kivizsgálások meg szúrkálások... :twisted:

Na de most megyek is, mert Kyrára ma anyuék vigyáznak és énnekem meg rendbe kell kapnom a lakást, meg főznöm kell...én kis naív azt hittem gyorsan végzek és lesz időm mindenre... :twisted:

Ja, börzére gyerek nélkül fogunk menni! Még nem tudom kire hagyom, de tuti nem viszem, az egy szenvedés lenne neki!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Oxi, akkor én meg csak egyedül megyek, vagy hármasban, mert ez a páros dolog nálunk nem kivitelezhető. Anyukámék dolgoznak, csak ritkán akarom rájuk sózni Boldit. Most péntek-szombaton úgyis ott lesz, mert akkor ünnepeljük a 4 éves "fennállásunkat", az meg gyerekkel nem annyira romantikus. :lol:
na pussz

Kép

Kép
odod01
 
 


Rékának boldog fél évet :)

Sziasztok!

Gondoltam most, hogy eltelt életem első fél éve, én is leülök ez elé az izé elé. Anyánál ezzel komoly elvonási tüneteket okozok.
Magamról pár szóban:
Megvallom őszintén, nagyon aggaszt állapotom, mivel nagyon úgy érzem: öregszem
Egyre aggódva szemlélem a számhoz közelebb eső, kiálló izéket, amin óriási hurkák nőttek, és a kicsit messzebb kalimpáló nyúlványokat, amik napról napra hosszabbak. Ennek egy előnyét látom, tökéletesen beleillenek a számba. A hordozójárművemből kilógok, sőt, egyenesen kinőttem, ezért már csak ücsörögni lehet benne. Nem tudom, hogy meddig fokozható még ez az állapot, remélem nem leszek olyan melák mint Anya és Apa!
Ha már szóba kerültek: Ők képzik az én saját személyi udvartartásomat. Kicsit körülményesek, de személyzetnek megfelelnek.
Egyikőjük, a magas, mélyhangú ritkábban áll rendelkezésemre, de vele sokkal könnyebb dolgom van. Na, rajta nagyon sokat röhögök, megállás nélkül hülyeségeket beszél, idióta pofákat vág. Persze erre nekem még jobban nevetnem kell rajta, miközben azt gondolom magamban: szegény hülye. Ő persze mosolyom láttán még jobban
bevadul. Azt hiszem, Őt máris kenyérre kenhetem.
A másik, a töpszli, leharcolt már keményebb dió. Mivel mindig körülöttem sertepertél, néha az idegeimre megy. Mindig mást csinál, mint amit kellene, ezért igen sokat veszekszem vele. Ilyenkor néha megsértődik és elvonul. Különben javára váljon, hogy mindig kéznél van, sok nyálas cuppanosat nyom a fejemre és ha szorult helyzetbe kerülök, számíthatok rá, hogy hasra fordít, kihúzza a lábam, kezem, fejem stb. És belémnyom néhány kanál nyúlós, íztelen iszonyatot. Itt jegyzem meg, hogy amint tehetem feljelentem őket éheztetés vádjával. Két pofával nyelik a rántott húst, nekem meg tolják az arcomba a pépeket. Normálisak ezek?
Aztán van néhány ideiglenes, kisegítő alkalmazottam, ritkán tűnnek fel, na de akkor Apát is túlszárnyalják gyermekdedségben. Néha komolyan aggódom értük, ha én netán nem leszek ( fent említett aggodalmaim végett, méretváltozás, fura hangok a torkomból stb), ki figyel majd rájuk?

Búcsúzóul leírom egy napomat:

05 : 45 - Valami nem stimmel: leltárhiány Először is hiányzik egy ujj a számból, egy takaró a pocakomról és egy alkalmazott, aki ezeket a helyére igazítja. Egyes fokozatú nyöszörgésem hamar eredményes.

O6 : 30 - Egy ideje űr támadt a hasamban, a gatyám pedig aggasztóan nehéz és nedves. Egyes fokozat: karikásszemű kisebbik példány. Jó munkát végzett, de dolga végeztével le akar passzolni az ágyba.

O7 : 30 - Vége az éjszakának, ágyamnál sorakozó! Mélyhangú megpróbálkozik egy gyenge mesével, miszerint követ törni megy. Persze, nyakkendőben. Ez teljesen hülyének néz.
Gyors ruhaválogatás, Anyának sikerül kiválasztania a legrondábbat.

O9 : 00 - Hajtóvadászat a kiságyban néhány kacsa, egér és mackó után.

10 : 00 - Iszonyat banánpép, mindenkire jut belőle 10 : 30 - Röpke séta, borzalmas enyelgés az idióta szomszéd nénivel

12 : 30 - Anya bugyuta dolgokat pakol a kezembe, én ezeket eldobom, ő visszaadja, én eldobom stb.

13 : 00 - Tűrhető ebéd, kimosakodás és alvás ( ez a nő mennyire tud ennek örülni)

16 : 00 - kaja, majd hintázás a parkban. No, ez nagyon klassz, csak anya mindig idő előtt kap ki.

17 : 00 - uzsi Ezt edd meg te, anya!!!

18 : 00 - Apa teljes bevetése, ilyenkor alkalmazom az egyeduralkodás eszközeit. Ő nagyon jó táptalaj. Végül végérvényesen elvesztem a türelmemet.

19 : 00 - Na, a nap fénypontja: Fürdés. Apa kitesz magáért, én pedig mindent elkövetek azért, hogy tokától bokáig ő is részesülhessen a vízből.

19 : 45 - vacsora, nyöszi, ujj, maci, jó éjszakát

Na, abbafejezem, mert Anya nyűgös a gép miatt

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Orsi:Nagyon aranyos amit írtál :lol: .Bocsánat a Kyra írta :lol: .
Körübelül ez járhat a fejükben napközben :lol: .
Nemsokára áramszünet élesz nálunk,délután 3-ig.Marha jó lesz lábosban melegítgetni a kajáját :? a Rékának.
Hogy vagytok?

Timi
tftimi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?