Új privát üzeneted érkezett!

Dodus!!!

Nagy-nagy gratula!! :P
Jó egészséget,sok tejcsit kivánunk!!!! :D :D

ancsi26
 
 



Sziasztok

Ancsi
Jaj olyan gyönyörű, formás kisbaba!!!! Jaj úgy megpuszilgatnám.... MÉgegyszer nagyon jó egészséget és sok tejcsit kívánunk!!

Dodus
Hatalmas nagy gartuláció!!! Éreztem, pont ma délelőtt voltatok eszemben. Nagyon várjuk majd a képeket a pici lányról! Jó egészéget és sok tejcsit kívánunk!!!

Annyira jó érzés, megint két gyönyörű pici lánnyal bővült népes kis csapatunk!

Búzaszem
Nem vágunk bele a harmadikba?

Janka
Ha másképp nem megy és nem haragszol, felhívlak!

Sziasztok

Zsuzsa
nzsuzsa
 
 

 
 

Hahó!!!

Lusti üzenete:

"Ma 9.05-kor megszületett Prókai Csenge 4000g,54cm-rel!Jól vagyunk!!" :D :D

Ági!!
Itt is nagy gratula nektek!! :P

ancsi26
 
 


Húha, de rég jártam nálatok :oops:

SZIA mindenkinek!
Aztaaaaaa mennyi gyönyörű "kisbabánk" lett itt :lol: :lol:
Óriási gratulációt küldök minden szépséges újszülöttnek! Rengeteg anyatejcsit és boldog, egészséges napokat, éveket nektek!!!! :P

Mi szeptember 3.án beléptünk a mókuskerékbe, Bogi ovis lett, jár velem dolgozni. Velem van a nagycsoportban. Rögtön itt kezdett, annyira zseni a lánykám :lol: Jövőre vesszük neki az iskolatáskát :lol:

Vigyázzatok magatokra!

Akkor most mennyi kismamánk maradt? Csak Panka?

Panka!
Ti tudjátok a baba nemét?Nevek vannak már listában? :D

Sziasztok!

Anita

Anita
Kép

Kép
gani
 
 


Mindhárom gyerkőcnek és családjuknak nagyon sok boldogságot kivánok!
Ancsi irtam mailt!
Nzsuzsa! Harmadik bébit te terveztél még régen, én azt hiszem megállok kettőnél.
Panka!
Hogy vagytok? Babuci sokat mocorog? Kisfiú vagy kislány lakozik odabent?
Úgy látszik babák születése kellett ahhoz, hogy újból beinduljon a topik.
Mi járunk Hannáva a Yamaha zenebölcsijébe a Mazsola Muzsikára, nagyon tetszik neki. Az ovit januárban kezdjül
Dorcika már mászik és ül 8500g és 70cm 8 hónapos nagyfiú.

Kép

KépKép
búzaszem
 
 


Ancsi,Dodus,Lusti!
Sziasztok! Ti aztán jól egymás után időzítettétek a gyermekáldást!
Ilyen sok, korban nagyon közeli baba még tán nem is volt errefele!
Szívből gratulálok, és mindanyiótoknak jó egészséget kívánok! Kép

Üdv: Emese
mse173
 
 


Sziasztok!
Nem tud valaki valamit a NYilas Misi féle táncházról? Szeretném most is vinni Hannát, úgy hallottam már megy de mikor és melyik napon?
Ma szólt az óvónénink, hogy mehet Hanna októbertől oviba, nem kell megvárja a januárt. Igy van egy hetem , hogy mindent megvegyek neki. Hanna örül neki, hogy nem kell megvárnia a hóesést , mert azt mondtam akkor mehet ha esni fog a hó.
REmélem mindenki jól van és nincs sok beteg gyerek ebben a járványos időben!

Kép

KépKép
búzaszem
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat. Jól vagyunk, Maja ma kéthetes. A múlt héten 35 dekát hízott. :D Tettem fel képeket a Fotóalbumba, Dodus képei 2 címen megtaláljátok.

Puszi

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 



Sziasztok!
Nem érdekel valakit autós biztonsági ülés 13-18 kg-ig?
Ha igen, dobjon egy e-mailt, és képet is tudok küldeni.

Üdv: Emese
mse173
 
 


Sziasztok!!

Szeretnék hozzátok csatlakozni, mint helybéli ha lehet.
Igaz nem miskolci vagyok, de nem lakom messze. Még "eléggé friss" kismama vagyok (az első babánkat várom, de rögtön ikreket!), úgyhogy szeretnék több információt megtudni a miskolci kórházi rendről. Egyébként a szentpéteribe járok uh-ra, a dokim is tott dolgozik, így hát szülni is ott fogok.

Üdv mindenkinek

Kép
e-dyna
 
 


Sziasztok!!

Szia E-dyna!!

Kicsit most le van lassulva ez a topik,de reméljük visszatalálnak ide a többiek is!!! :wink:
Húúú,ikrek!! :D :D
Kinél fogsz szülni???
Én egy hónapja szültem a Megyeiben...ha kérdésed van szivesen válaszolok!!!

Többiek!!!

TESSÉK JELENTKEZNI!!!!!!

ancsi26
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Szia E-dyna! Gratulálok a babókhoz!
Remélem azért jössz,és leírod mi van veled! Attól, hogy nem ír senki, még olvasni szoktunk. Bár én remélem,hogy olyan is lesz, aki visszatér ide. Én szívesen jönnék, ha lenne kivel csevegni.

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Sziasztok!

E-dyna!
Gratulálok a két picikéhez!Természetes úton foganntak?Azért izgalmas lehet egy ikerterhesség.

Bvigh!
Nálatok mizu baba téren? Ha nem túl tolakodó a kérdésem, csak akkor válasuolj!Jöhet pü-ben is ha gondolod!

Többiek!
Jól van mindenki?
Nem hallottatok valamit a novemberi dupla családi pótlékról? Ma mondta az egyik anyuka ismim, hogy azt hallotta, hogy lesz ilyen. Én pl. sehol nem olvastam, hallottam ilyet.Ti?

Sziasztok!

Anita

Anita
Kép

Kép
gani
 
 


Sziasztok!

Davilla, nagyon édesek a lányok! Jó, hogy így elvannak együtt. Panda nem féltékeny Eszterre?

Anita, nem titok, hogy hogy állunk, illetve,hogy hogy nem állunk a babaprojekttel. A vonalzómon is látszik, meg egy másik topicba is szoktam írni róla. Sajna még mindig nem jött össze, pedig már több mint egy éve próbálkozunk. Most hőmérőzök, és ha most sem sikerül, akkor mehetek vissza a dokihoz 3 havi hőgörbével. Aztán majd meglátjuk hogyan tovább.

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Kedves Édesanyák, látogassatok el a következő honlapokra:

www.pszichologia.mlap.hu

www.pszichologia.multiply.com

Biztosan mindenki talál magának olyat, ami érdekli.

Nisreen
nisreen
 
 


Davallia!
Nagyon édesek a lányok! Eszter nagyon kis ügyi, hogy már menni tanulgat :!:
Én most szeptemberben kezdtem el újra dolgozni.Bogi 2,5 évesen kezdte meg az ovit. Kicsit féltem Én is , de ragyogóan beilleszkedett. Igaz, nem volt neki idegen a hely. Biztos nektek is majd minden simán fog menni!

Bvigh!
Kitartás! Meglátod, hogy majd kárpótol a sors ezért a sok megpróbáltatásért!
Egyébként van valami konkrét dolog, ami miatt nem jön a baba vagy "csak" nem sikerül? Jaj de hülyén hangzik ez a mondat! Ne haragudj, nem tudom most jobban megfogalmazni.Már nagyon hétvége van az agyamnak is :lol:

Panka! Betti!
Jól vagytok? minden rendben veletek?

Sziasztok!Jó hétvégét!

Anita
Kép

Kép
gani
 
 


Anita, igazából nem tudom még mi a baj. Ugye a doki addig nem igazán látta problémának, ami (nem) történik.Most fogok majd visszamenni hozzá, és akkor már valóban elkezdődnek a vizsgálatok. Én nagyon remélem, hogy semmi baj, csak "bénák" vagyunk.

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Hahó!!

Edina!!

Nagggyon szépek a csajok!!!! :D

Gani!
Megkérdezhetem melyik oviba jár Bogi????

ancsi26
 
 


Sziasztok!

Ancsi!
Persze, nyugodtan megkérdezheted, de nem valószínű, hogy ismerős lesz az ovink. Tudod, Mi nem Miskolciak vagyunk.Én Nyékládháza-i vagyok, de a férjem révén 2000 óta ároktői.Az itteni oviban dolgozom és Bogi is ide jár.

Davallia!
Nálunk egészen más a helyzet. Én nagycsoportot kaptam szeptemberben, Boginak pedig a kicsiben volt a helye.Egészen 1 napig. Azóta be nem teszi a lábát oda.Pedig imádja a kolleganőimet, de nem akar mellőlem messzire menni :lol:
Így most az a helyzet áll fenn, hogy Én foglalkozom a nagy gyermekeimmel, addig a kicsi gyermekem játszik vagy épp csinálja velünk a nagyok dolgát :lol:

Bvigh!
Bénák?????Meg ne halljak ilyet többet! Nehogy ilyen gondolatokkal emészd már magad! Fel a fejjel! Fő a pozitív hozzáállás!

Szép estét mindenkinek!
Sziasztok!

Anita
Kép

Kép
gani
 
 


Sziasztok!

Most nyitottunk egy webáruházat, ahol használt angol, márkás babaruhákat kínálunk!

Ha érdekel titeket, látogassatok el oldalunkra!

http://www.angolbabaruha.extra.hu

KépKépKép
bogyra
 
 


Sziasztok!

Davilla, nagyon jó lehet két ilyen kicsivel, a nehézségek ellenére is. Biztos nagyon édes Panda, ahogy vigyáz a tesójára. Van segítséged, vagy teljesen egyedül vagy velük, amikor a párod dolgozik?

Köszönöm a biztatást! Igazából tényleg csak nekem tűnik soknak az egy év. Főleg azért, mert most rengeteg kismama van körülöttem. Köztük néhány barátnőm is. Olyan, mintha vonzanám őket.Van egy új kolléganőm, aki munkába állás után két héttel csinált egy pozitív tesztet. Ebbe már valami boszorkányság van. :lol: :cry:
Szóval most ezt a hónapot végigcsináljuk, aztán irány vissza a dokihoz, Dr. Szemán Györgyhöz járok. Nagyon lelkiismeretes, mindig mindent elmagyaráz, és még rajzol is nekem, ha látja, hogy kételkedem.Szóval eddig én nagyon elégedett vagyok vele, remélem később sem fogok benne csalódni.

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Hello mindenkinek!

Davallia!
Igazad van, valóban nem volt nagy stressz az ovikezdés :lol:
Viszont hosszú távon egyáltalán nem jobb a helyzetünk.

Bvigh!
Szemán? Jó fej doki. Anno Ő tanította nekem a Szülészet- nőgyógyászatot. Akkoriban még a Vasgyári kórház szülésze volt.

Sziasztok!Kellemes estét!

Anita
Kép

Kép
gani
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek szívélyes fogadtatást, de sajna eddig csak rossz hírem van. Mindkét magzat elhalt, jövő kedden műtenek.
Csak idő kérdése és túl leszek a fájdalman is. De azért majd még néha benézek hozzátok!!

Ja, egyébként igen, természetes úton fogantak, ez volt az első terhességem, és mindig is ikrekre vágytam. De ezek után azt hiszem......

Pusssz mindenkinek!!!!!!

Kép
e-dyna
 
 


e-dyna!
Nagyon sajnálom a történteket! Csak előre nézz és alán úgy könnyebb lesz átvészelned a nehéz időszakot,ami most jön.
Kitartást és sok erőt kívánok neked!
Ja! Persze, gyere ide többször! Szerintem a Többiek is ezt fogják mondani!
Szia!

Anita
Kép

Kép
gani
 
 


Sziasztok Lányok!

Segítségetekre lenne szükségem! Nov. végére várom a kisbabánkat, a Semmelweisben fogok szülni. Ha valamelyikőtöknek lenne egy kis ideje, írna nekem a szülőszobáról, például, hogy mi hogyan történik, mit lehet, illetve érdemes bevinni, stb...

Köszönöm szépen előre is!
Vendég
 


Sziasztok!
Davilla, nagyon jó lehet a két csajjal. Még akkor is, ha dolgoznak. Anyukádnak jobbulást kívánok.Azért az jó, hogy közel vannak hozzátok.A mi szüleink 30-40km-re laknak tőlünk.
E-dyna, nagyon sajnálom, remélem hamar túl leszel rajta, és újra bízhatsz abban, hogy neked is szép, egészséges gyerekeid lesznek. Azért gyere nyugodtan, hisz még nekem sincs babám, azért nagyon sok biztatást kapok a lányoktól.

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Sziasztok!

Kicsit régen jártam erre. 16 hetes vagyok, a baba jól van.
Érdeklődnék, hogy aki a Semmelweisben szült kinek mi a véleménye a kórházról, valamint Hollósy doktorról.
Eddig a megyeiben szerettem volna szülni, de most már elbizonytalanodtam.

Szép napot mindenkinek!

Sziasztok

Mazsola
mazsola1
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, ezért rég óta kerestem otthoni munkát, amit a kicsi mellett is tudok csinálni. Találtam egy otthoni internetes munkát.
Ha valakit érdekel, az küldjön e-mailt az alábbi címre, és küldök neki tájékoztatót:
uvme.mn@gmail.com
(freemail-es emberkék nem tudják megnyitni a válaszomat)
uvme
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, Maja szépen nő, egyre figyelmesebb. Kicsit fáj a hasa, de még nem vészes. Lóri nagyon szereti, de azért van féltékenység is.
Volt valakinél télen keresztelő? Mit adtatok a babára? Nekünk 18-án lesz és nem igazán tudom, hogy pólya legyen, vagy inkább már téli overál.

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Hahó!!!

Dodus!!
Nekünk most vasárnap lesz a keresztelő...még pénteken megyek valami ruhát nézni Mollinak!!
Azt hiszem valami overál félét nézek,mert azt később is kitudjuk használni!! :wink:
Melinek is ilyenkor volt...rajta is overáll volt anno!!

Lafie,Mazsola!!

Én Melit a Semmelweisben,Mollit a Megyeiben szültem!!!
Tulajdonképpen egyik helyen sem volt semmi probléma! :D
A Megyeivel kicsit ilyeszgettek,de sokkal rosszabbra számitottam...én inkább a dokit nézem,nem a kórházat!!
Ha kérdés van jöhet priviben!!! :D

Többiek??

ancsi26
 
 


Sziasztok lányok!

Már nagyon régen nem irtam ide nektek, és most apa gépéről tudok irni, illetve köszi szépen a jó kivánságokat a picivel kapcsolatban, nagyon jó baba, eszik-alszik, 4 hetesen már 5kg volt és 56cm, nő mint a huzat. :lol: Este 20.00-kor fürdés evés után alszik, hajnal 3-ig igy igazán semmi panaszom sem lehet, olyan mint a bátyuska volt. Emeli a fejét, megtartja, kinyomja magát, ha a hasán fekszik, és gügyőrészik egyre többet.

Ákos imádja, puszilgatja, szeretgeti, és vigyáz ránk, néha van féltékenység, de nem vészes.

Csinálok a picinek is vonalzót majd valamikor most leszünk pénteken 6 hetesek.

sok puszi mindenkinek majd még jövök lusti

Kép
Kép
lusti
 
 


Hahó!!!

Még mindig nem igazán lendül ez a topic!! :roll: :(

Tessék jelentkezni!!!! :)

Edina!!
Én is a Wink-be vettem Melinek szupi kis bakancsot...2990ft-ért!! :D :D
Vásárlás nem semmi lehetett!! :shock:
Lányok mit kapnak karácsonyra???

Holnap kereszteljük Mollit...Emődön anyukáméknál,úgyhogy szegény most ő készül!!

Rakok pár képet:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

ancsi26
 
 


Jajj,Edina!!

Hol lehet ilyen mikrofonra szert tenni??
Nem hangos??

ancsi26
 
 


Sziasztok!

Tegnap elmentünk a Semmelweisben, a doki bemutatott egy nagyon aranyos szülésnőnek, aki megmutatott mindent, az előkészítőt, a szülészetet, sokkal barátságosabb volt, mint a megyei kórház. A szülésznő minden kérdésünkre válaszolt, nagyon kedves volt. Fel is kértük, hogy legyen ott a baba érkezésekor.
Van valaki aki a dokin kívül szülésznőt is fogadott?
Szeretném megtudni, hogy mennyit illik majd adni a szülésznőnek, s ha már itt járunk a fogadott dokink sem mondott összeget.
Azért el kell mondanom, hogy a sok kütyüt látván a kórházban, és ahogy a szülésznő mindent aprólékosan elmesélt, mi és hogyan fog történi.... nos beparáztam.
Az egyik talán legfontosabb a dolog amit nem tudok eldönteni, azaz epiduláris érzéstelenítés. Kérte valaki? És ha igen, bevállt? Kicsit rémísztő, hogy egy tűvel a hátamba szúrnak, de még elképzelni sem tudom mennyire fogom majd elviselni a szüléssel járó fájdalmakat.

Szép napot mindenkinek!
Mazsola
mazsola1
 
 


Sziasztok!

Ancsi,szépek a lányok nagyon.Majd ugye a keresztelőről is kapunk képeket?Ez rád is vonatkozik Dodus!

Mazsola, még nagyon ráérsz izgulni.Még csak a 16. héten vagy, még olyan messze van a szülés ideje.Viszont a kérdéseidre a válasz engem is érdekelne, mert én sem tudom mi a szokás. Ezt a váróban beszélik meg a kismamák, vagy meg lehet kérdezni kerek-perec.
Arról a tűről......, pont tegnap láttam ilyet a tv-ben, hát mit ne mondjak, elég rémísző az a vastag tű. Én sem tudom mit tennék a helyedben. Szerintem ez majd ott fog eldőlni, amikor benne vagy. Akkor tudod igazán eldönteni, hogy mennyire bírod.(mondja ezt a nagy okos, aki már annyiszor szült :oops: )

Lányok, ez az ajándékdolog nem egyszerű. Már én is elkezdtem gondolkodni rajta, hogy a családban lévő gyerekek mit kapjanak. Persze a nagyok is, de a kicsik mégis mások.

Zsu



Kép
bvigh
 
 


Hahó!!

Edina!!

Köszi!! :D
Na majd megnézem azt a mikrofont!!! :lol:
Pandának akarsz takarót??Most milyennel takarod??
Meli még a bébitakarójával takarózik,de már szeretnék neki nagyobbat,de még nem a 140*200,hanem kisebbet,de még nem igazán találtam jót!!
Rózsaszin a baki??Lehet egyformát vettünk??

Mazsola!

Szülésznő:10ezer
Doki:40ezer

Én anno Melivel kértem epidurálist,de ha már akkor tudom,hogy a gáz is ugyanolyan jó akkor nem kérek!!Most ugyanis Mollival gázt kértem és tök jó volt!!!Nem bántam meg!! :)

Bvigh!
Köszi!!
Majd jön a keresztelős is...idővel!! :D

ancsi26
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a sok hasznos infót az érzéstelenítővel kapcsolatban.

Írtátok hogy a gáz jó volt. Azt hallottam róla, hogy annyira elkábít, hogy nem nagyon vagyunk maguknál.
Az epinél, pedig teljesen a tudatunknál vagyunk, és amikor a kitolás jön, arra az időre leállítják a fájdalomcsillapítást, s az összevarrás miatt megint elkezdik adagolni.
Mindenképpen szeretnék valamilyen fájdalomcsillapítást, mert ahogy magamat ismerem, még a fájdalmat talán ki is bírnám, csak attól tartok, hogy a végére annyira belefáradnék, hogy már nem maradna erőm a nyomásra.

Múlt héten a baba egyszer megkapirgálta a hasam alját :-) nagyon örültem neki, de azóta sem éreztem mégyegyszer ugyanazt. Így a 17. héten ez még normális?

Szép napot mindenkinek!
mazsola1
 
 


Mazsola!

Én egyáltalán nem kábultam el a gáztól,de mégis hatott!! :D
Mikor epidurálist kaptam nekem már nem adagolták a varrásnál,hanem injekciót kaptam oda!!
Lassan már biztos elkezd mocorogni!! :P

Edina!!
A JYSK-be most lesz akcióba 90*130-as paplan!!Szerinted azzal még tud Meli egy ideig takarózni??
Ezt a paplant néztem ki neki már korábban csak éppen 8000ft volt,de most 4000 lesz,úgyhogy lehet megveszem neki!!
A tiétekre tudsz huzatot venni??

ancsi26
 
 



Edina!!

Köszi!!

Segitség!!!!
Miért nem tudok avatar képet felrakni????
És a Meli képét sem tudom kicserélni!!???

A gála ott a tescóval szemben???
1500?? :shock: :shock:
Pontosan milyen méret van ráirva????paplan-párna??
És ott akárki vásárolhat??

Köszi!!

Nem tudtunk menni tegnap!! :(
Nem igazán jó nekünk az 5 óra!!! :( :(

ancsi26
 
 



Edina!!

Én a huzat méretére vagyok kiváncsi...gondolom arra rá van irva!! :wink:

Nem is az etetéssel van gond,hanem hogy Zoli 5-ig dolgozik,kocsi nála...de ha még kocsi lenne is,két gyerekkel elég nehéz lenne egyedül elindulnom!! :?

ancsi26
 
 


Ja,szerintem elég kicsire kicsinyitem,mert már alig látom,meg néztem,hogy 6kbyt alatt legyen!!! :evil:
Hogy kell gif-be menteni??

A babafalván is a Molliét kitudtam cserélni,de a Meliét nem engedi!! :evil: :evil:
Pedig ugyanolyanra kicsinyitettem!!

ancsi26
 
 


Jujj,de jók!!!

Lehet már tudni pontos párna-paplan HUZAT méretet???? :D

Ilyen bakit meg én nem láttam!! :)

ancsi26
 
 


Sziasztok!

Elnézést hogy "berontok" közétek, de a segítségeteket szeretném kérni.
Miskolcon tudtok bababoltot ajánlani?
Hol lehet olcsón és jó dolgokat vásárolni kismamiknak és babáknak?
Neten keresgettem és találtam egy Outlet címet Corvin u. 5.sz alatt tényleg Baby Outlet??

Köszönöm! Jó egészséget mindenkinek!
Vendég
 


Köszönöm Davilla. :)

Tégel címét leírnád?
A C&A a Plázában van? Azt hallottam tűrhető áron vannak a kismami ruhák.

Szép gyermekeitek vannak!!!!
Vendég
 


Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?