Új privát üzeneted érkezett!

Hehe ezt én is néztem a TV hírlevélen, jó móka lesz :)
indianyo
 
 


Saara!

Ha marad nekünk is, az jó lenne, nem tudom, milyen hamar punnyad meg a birs... (még megkérdem a rokonokat, tavaly kecsegtettek valami birssel, de akkor nem volt energiám hozzá...)

klári /puma
pumama
 
 


Klari, ok, kérdezd meg. Az eredmény alapjan tudjuk elosztani, szoval szolj! Utana elküldöm mindenkinek a cimet, telefonszamot és megbeszéljük ki mikor tud eljönni érte.
Szerintem nem punnyad meg olyan hamar a birs.

Eddig Indi, Biobaba, Eszter, Recca, Orsi (Orsko) és Klari jelentkeztek. Remélem nem hagytam ki senkit...
Orsi, valaszoltam a prividre.
Recca, neked ment mail.
saara
 
 

 
 

Indi, -te mész erre a Tudatos Vásárlós vásárlásra? Nekem suli lenne aznap, de dada híján nem tudok menni. Helyette viszont lehet, hogy elmennék erre. Bár még sose láttam-használtam ilyen kilométerakármicsodát.

KépKép
livus
 
 


Ha mentek mindenképpen számoljatok majd be a tapasztalotokról, én nagyon sajnálom, hogy lemaradok..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


nagyon szeretnék jönni, de csak heti egy pesti utazást enged a pénztárcánk. inkább most a szombatra gyúrunk. de gondolatban ott leszek :)
indianyo
 
 


Indi: :( De megértem.
Más valaki esetleg?

KépKép
livus
 
 


Livus,elküldöm a férjemet :) péntek az apás nap, plusz most dógozom is, úgyhogy övé a terep. Múzeum helyett menjenek tudatosvásárolni :)

o
orsko
 
 


Sziasztok, csak szeretném elmondani, hogy milyen sikeresen kiirtottam a konyhában garázdálkodó és gyorsan szaporodó muslincakolóniát 3 (!) csepp teafaolajjal! :D Egyébként forró ecetes vízbe cseppentve wc fertőtlenítésre használom, de a kis repülő dögök sem bírták... :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi köszi! Menten kipróbálom. Nálunk a pelusok "áznak" a teafa-illatban, nem is jutott eszembe másra használni.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Oké, Orsko! :)
De még kéne min. egy ember a csapatba, mert 3-5 fős csapatokat írtak. Na? Még valaki?

KépKép
livus
 
 


én is jövök,majd megoldom, ez jó dolog - ergóval jöttök, ugye? legalább egy kis plusz reklámot csapunk a hordozós sétának
indianyo
 
 


Livus,
Ember hezitál, mert bár vonzó a program, valszleg mégis dolgoznia kell (határidő közeleg). Ha mennek, akkor összehozlak benneteket.

o
orsko
 
 


ÉLJEN, INDI!!! :D
Orsko: :(
Akkor ezek szerint megint nem vagyunk elegen...
Még valaki???

Most néztem, hogy előre kell jelentkezni. Akkor jelentkezzünk?

KépKép
livus
 
 


Lányok szerintem nem kell véresen komolyan venni, hogy hányan vagytok, azt mondták teljesen képlékeny a dolog, csak írjatok egy mail-t, hogy a kismamák is képviseltetik magukat :D Ketten az már egy csapat, én meg lélekben erősítelek Benneteket az Izabella utcából

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Livi!

Hova cseppentetted a teafát? Szaladnék én is, mert a szőlőre nagyon rácuppantak :?

klári /puma
pumama
 
 


Bőrfestéket hol találok? (zöld vagy bordó érdekelne...)

klári /puma
pumama
 
 


Klári: a mosogató mellett van egy tálkám a szivacsnak meg a kefének, hát annak az aljára. Jó tömény illata van.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi!
De nekem már az egész konyhában szemtelenkednek a muslicák:( Legújabban a kabátok körül is repkednek, nem tudom, mit várnak :shock:
Megpróbálom azért, kösz

klári /puma
pumama
 
 


livus :) szerintem a holnap nem jön össze - kár, de majd jövőre :)
indianyo
 
 


Ó de sajnálom! :(
De végülis nekem is kábé hatszáztizenhárom elintéznivalóm van, úgyhogy nem fogok unatkozni.
Azért sajnálom. De jövőre tényleg ne hagyjuk ki! :)

KépKép
livus
 
 


Klari, Orsi, érdekel még birsalma? A mostani adag (30 kg :shock: lassan elfogy), de hétvégén tudok szedni nektek, ha gondoljatok, van a még a (2) fan.
Na?
saara
 
 


Igen, érdekelne, csak nem tudom, hogy üthetnénk nyélbe...
Vagy férjemet ugrasztom, vagy jövő héten kedden mondjuk arrafelé játszóterezünk.
Még kitalálom, hogy megyek-e holnap a biopiacra, az nem lenne jó nektek? (8 körül) Utána sietek, mert a hordozósra megyünk, gondolom ti is. Csak oda macera lenne cipelnetek, ezért lehet, h a jövő kedd maradna...

klári /puma
pumama
 
 


Klari, azt lehet, hogy odaadom Indi adagjat és neki szedek hétvégén. le tudom vinni a piacra, amugy is viszed Biobabaéknak :)
7.30 jo lenne neked? (akkor nem kell végig cipelni egész piac alatt - amugy is kevés a hely mindig).

Mondjuk ez Biobabatol is függ, irok neki privit aztan "megdumaljuk" :) Lehet, h a 8 is ok lesz.
saara
 
 


Klari, szolj, h mész-e piacra!
7.30 kor adom le a cuccot Biobabaéknak.
Ha neked koran van le tudom adni mondjuk a BioOrganik féle fickonal (Biopontékkal szemben). Tudod kiröl van szo?

Hogy jobb neked?
saara
 
 


OFF
Jaj de eltűntem, pedig nem is történt semmi azon kívül hogy elköltöztünk és még beláthatatlan ideig nem tudok netezni, ami így az utolsó hetek várakozásában elég tragikus...egyébként megfordult már a baba, minden rendben, de moccanni se akar egyelőre, de végül is csak a 38-at töltöttük még be...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Bőrfestéket hol találok? (kbarát, persze...)

klári /puma
pumama
 
 


Eszer: De jó!!! (Mármint a fordulat) :)

KépKép
livus
 
 


Off : Eszter hurrá!!!

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Eszter, ez tényleg nagyon jo hir :)!

OFF:
Nem tud valaki véletlenül olcso (de normalis) szallast az Örségben?
Haz bérlése is érdekel. Köszi!
saara
 
 


biobaba
 
 


Akik nem olvassák a waldorf-topikot, de mégis esetleg érdekli őket, ez van fent az iwiw-en az üzenőfalon:

Szeptember 29-én
12-re jó lenne a Gödörhöz minél többőtöknek odajönni a "Császárvárosok" programra .Áginak biztos jó lenne, ha úgy
tart előadást, hogy azt a sok, várhatóan negatív energiát, amit többen
odahoznak majd, ellensúlyoznák barátok, Ti. Nem kell semmit csinálni, csak
ott lenni. Másfél órát tart. Akinek nehéz jönni, nyugodtan maradjon otthon!
Szeretettel várunk Titeket!
Mindannyiunk nevében
Béres Edina

Bár eredetileg nem terveztem, de most úgy döntöttem, elmegyek. Ennyit megtehetek. Minimum.
h_szilvi
 
 


Lányok!

Hangyák ellen mit lehet tenni?

Köszi, Orsi
osoa75
 
 


Orsi: Épp pár hete volt ez téma itt. Én az ecetes felmosással kezdtem, ami egyszer korábban már bejött nekem egy másik lakásban, de most nem :( Úgyhogy ezt követte a sütőporos-vaníliáscukor kitevése. Szintén semmi eredményt nem hozott. Folyamatosan ették, de nem purcantak ki. Úgyhogy be kell valljam, ezek után vettem egy brutál csalétkes irtót. :? De muszály volt, mert egyre csak szaporodtak, terjedtek a hangyák... Most meg az a feladatom, hogy megtudjam, hogyan tudom kidobni ezt az irtót, ugyanis veszélys hulladéknak minősül. :(

KépKép
livus
 
 


Hangyák: mivel kertesházban lakunk, ez örök probléma. Mindenféle módszerek kipróbálása után mi arra jutottunk, hogy a legjobb, ha berendezkedünk a tartós együttélésre :) a hangyák kaját keresni járnak be a lakásba, ha nem találnak nem lepnek el. Tehát hangyás helyen meglehetősen kinosan ügyelni kell arra, hogy ne maradjon a földön kajamaradvány, morzsa stb. Tudom, ez nem egyszerű ott, ahol gyerekek esznek, nekem sem megy igazán. De azért azt sikerül elkerülni, amit egyszer még albérletező koromban tapasztaltam: a konyhában a kint hagyott vajon reggel hemzsegtek a hangyák, a vajat nem is lehetett látni.... A néhány kóborló magányos felderitő hangya pedig nem zavar.

o
orsko
 
 


Jujj ez tiszta horror :shock:

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Hááát, akkor mi is együtt fogunk élni, azt hiszem. Nem vészes a mennyiségük, de ha kiteszem a szemeteszacsit a földre, tuti, hogy már jönnek a kis dögök+ hát Zsombor amit az asztalnál művel... Persze, ha állandóan takarítanék, sepernék, biztos jobb lenne a helyzet. :roll:

köszi a tapasztalatokat!
osoa75
 
 


A magányosak a felderitők, ha kaját találnak, szólnak a haveroknak, és hamarosan jön az egész banda :) arra kell vigyázni, hogy a felderitők ne találjanak kaját.
(Villő evősszéke alatt nem takaritottam le a széket - nem önálló darab, hanem székre szerelhető - ne mondjam, mit találtam másnap alatta....
Két dolgot mindenképpen megteszek minden nap, pedig nem vagyok valami pedáns ember: az étkező alatt összesöprök, és a konyhapultot lepucolom esténként. Ennyi, és ez elég, hogy ne lepjenek el a hangyák.
orsko
 
 


Livus: és nőttek is a vaníliás cukron? :wink: :D

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


ki tudja! de, hogy éltek és virultak, az tuti, mert egyre többen lettek! :)

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a mosogatógépben a tányérok olyan homályosak (koszosak) lesznek? Eddig normál tablettát+öblítőt használtam. A múltkor mosószódáztam, kb ugyanaz volt az eredmény. Mi lehet a gond?
Öblítésre az ecetet ugyanúgy kell adagolni?

Már írtatok erről, kérek tapasztalatokat! :)

KÖszi, Orsi

Ja és a Csalogány-Fő utca sarkán nyílt egy biodrogéria. Még nem voltam felderíteni, de mindenesetre nekünk közelebb van a Holdboltnál (de gondolom mosószódájuk sajna nem lesz...)
osoa75
 
 


Sziasztok: elárulná nekem valaki, hol van a Holdbolt? Kerestem a neten, de nem találom, illetve valami fura dolgot találtam. A Mammutban is nyílt állítólag egy óriásbiobolt. Még nem láttam.

Picinke
picinke
 
 


holdbolt a fenetlen-tónál, a szabolcska m. utcában
indianyo
 
 


feneketlen
indianyo
 
 


NAPRA BIOBOLT / HOLD BOLT:
Szabolcska Mihály u. 5 Tel.: 06/1/446-5627

KépKép
livus
 
 


Mamutban okt 4-en nyilik az orias bolt:) Hat kivancsi leszek ra...

Biobaba
biobaba
 
 


Halihó!

Mosogatógép-ügyben senki ? :(

O
osoa75
 
 


Indianyo, Livus, köszönöm szépen!!!
Óriásbioboltba mindenképp elnézek én is, mert nagyon nehezen tudjuk összeszedegetni a különféle holmikat, fűszereket, tejet, stb. a kisebb bioboltokban... Talán majd a plázában :lol:
picinke
 
 


Osoa, nem kemény nálatok a víz? Teszel vízlágyító sót a mosogatógépbe?

Egy ideig ecettel és mosószódával mosogattam, nekem csak úgy vált be, ha a lehető legtöbb 20%-os ecetet tettem az öblítőtartályba, egyébként az evőeszközökön maradt a szóda. Aztán a fém edények és evőeszközök egyre foltosabbak lettek (talán az ecettől??), és leálltam ezzel a kombinációval, illetve csak akkor mosogatok szódával, ha nincs a gépben semmilyen fémtárgy. Az üvegeknek kifejezetten jót tesz a szóda+ecet.
lszg
 
 


Sziasztok kedves emberek!
Szeretnék segítséget kérni. Kisfiammal eddig BambinoMio textilpelust használtam (hajtogatós belsővel bíró típus), és klassz volt. Örültem neki nagyon. Mostanában viszont -gondolom a megnövekedett mennyiség miatt- állandóan kifolyik, átázik stb, elsősorban a combjánál. Nem akarom elhinni, hogy csak a szerényebb, egy éves kor alatti mennyiségre vannak kalibrálva ezek a pelusok. Remélem csak valamilyen apró trükk hiányzik és folytathatjuk romantikus kapcsolatunkat. Előre is köszönöm, ha valaki besegít!
zsófi

Kép
zsófica
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?