Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na, otthonszülés, asszem tegnap este kicsit túlpörgött bennem az indulat :)
tehát most részletesebben.
Alapvetően nem vagyok otthonszületés ellenes, ha adottak hozzá a körülmények. Ha jól olvastam, külföldön vannak jól felszerelt születésházak, ahol biztosítható a nyugodt körülmény, ugyanakkor fel vannak készülve vészhelyzetekre. Na, nekem ez utóbbi hiányzik, err eszerintem MO-n nem vagyunk felkészülve.
Elolvastam a konkrét esetet is, na ja, GÁ szerint nem lehett volna segíteni, a doki szerint igen, ki tudja?
Amit én mondtam, doki ismerősöm dolgozik olyan rházban, ahova többfelől is vittek problémás eseteket, más kórházakból is, és ő mondta, hogy több GÁ-s szüléses esetet is hoztak.Statisztika csak arórl van, hogy eddig 3 tragikusan végződő eset volt, de azt nem tudjuk, mennyit olyan volt, amit sikerült megmenteni, de nem lett volna vészhelyzet sem, ha kórházi születéssel indul...
Mondtátok, hogy kórházban is halnak meg babák, igen, csakhogy ha egy baba kórházban hal meg, arra inkább lehet mondani, hogy valóban az orvostudomány mai állása szerint mindent megtettek, hogy megmentsék. Na, az otthonszülesétnél meg ez a szerntem elég fontos mozzanat hiányzik, így én ezt a kettőt nem is tudom azonos érvnek venni... Személy szerint éppen ezért én is felelőtlennek tartom az otthonszülést. Igen, csak komplikációmentesnek induló szülésnél vállalják, na, az enyém is annak indult...
Különben egy uncsitesóm felesége hármat szült otthon, mind a három gyerek egészséges, no de hülyére izgulta magát közben a család...
Én tuti nem élnék, ha abban az időben lett volna otthonszülés, és anyu vállalta volna, Rékababám, hát az is necces.
Na, ennyi az én véleményem, tudom, hogy kicsit (nagyon :)) szélsősges ebben a témában, de ez van, lehet vele vitatkozni, sőt, már meg is tettétek :) de összeveszni nem fogok senkivel :)

és akkor folytatom az olvasást :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Na, otthonszülés, asszem tegnap este kicsit túlpörgött bennem az indulat :)
tehát most részletesebben.
Alapvetően nem vagyok otthonszületés ellenes, ha adottak hozzá a körülmények. Ha jól olvastam, külföldön vannak jól felszerelt születésházak, ahol biztosítható a nyugodt körülmény, ugyanakkor fel vannak készülve vészhelyzetekre. Na, nekem ez utóbbi hiányzik, err eszerintem MO-n nem vagyunk felkészülve.
Elolvastam a konkrét esetet is, na ja, GÁ szerint nem lehett volna segíteni, a doki szerint igen, ki tudja?
Amit én mondtam, doki ismerősöm dolgozik olyan rházban, ahova többfelől is vittek problémás eseteket, más kórházakból is, és ő mondta, hogy több GÁ-s szüléses esetet is hoztak.Statisztika csak arórl van, hogy eddig 3 tragikusan végződő eset volt, de azt nem tudjuk, mennyit olyan volt, amit sikerült megmenteni, de nem lett volna vészhelyzet sem, ha kórházi születéssel indul...
Mondtátok, hogy kórházban is halnak meg babák, igen, csakhogy ha egy baba kórházban hal meg, arra inkább lehet mondani, hogy valóban az orvostudomány mai állása szerint mindent megtettek, hogy megmentsék. Na, az otthonszülesétnél meg ez a szerntem elég fontos mozzanat hiányzik, így én ezt a kettőt nem is tudom azonos érvnek venni... Személy szerint éppen ezért én is felelőtlennek tartom az otthonszülést. Igen, csak komplikációmentesnek induló szülésnél vállalják, na, az enyém is annak indult...
Különben egy uncsitesóm felesége hármat szült otthon, mind a három gyerek egészséges, no de hülyére izgulta magát közben a család...
Én tuti nem élnék, ha abban az időben lett volna otthonszülés, és anyu vállalta volna, Rékababám, hát az is necces.
Na, ennyi az én véleményem, tudom, hogy kicsit (nagyon :)) szélsősges ebben a témában, de ez van, lehet vele vitatkozni, sőt, már meg is tettétek :) de összeveszni nem fogok senkivel :)

és akkor folytatom az olvasást :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


hú, ennyire nem akartam fontos lenni, hogy duplázzak :oops: :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 

 
 

Snoopy, de akkor hogy szívtátok? kézivel, vagy elektromossal? a kézi nekem sz**t sem ér :(

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


na. csütit is végigfutottam :)

rágicsa, hát én még semmit sem adtam, kéne? de hát nincsen foga.
És kekszet? nem baj, hoy édes? abban nincs glutén? mert a kenyérhéjab van, nem? vagy adjak először banánt? tanácstalan.... :oops:

Livi, nyaralás jó lehetett :) szilvásvárad széééép...

Snoopy, calgon vs mosogatógép :)

na megyek fejni, majd még jövök

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


KÖzben egy kérdésem felmerült, orvos, ügyelet témában.
Tinu, Te kihívtad a dokit, Niki, ti nagy lázasan vittétek az ügyeletre. Szerintetek mikor van az, hogy kihívni, és mikor vinni, akár nappal, akár éjszaka?

megyek, olvasom a pénteket... úgy látom, az este megint az enyém :) :oops:

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Na csajok jöttem mesélni! :oops: :lol:

Képzeljétek délután 5-kor beállított a védőnőnk! :shock: :x Még csak egyszer láttam a dokis rendelésen és így eltelt pár perc mire felfogtam ki is jött hozzánk :oops: :oops: :oops: , ugyanis a férjem engedte be és rögtön jött a szobába, leült az ágyra. Tiszta hülye vagyok! :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol: Na mindegy csak már beszéltünk róla, h kihez hogy jár és mikor jelentkezik be a védőnő. Na hát ez az új úgy látszik nem fog bejelentkezni, hanem beállít! :roll: :lol: Amúgy jó fej, mindenben (elvekben) egyetért velem (legalábbis látszólag :roll: ), jól megnézte Veronikát játék közben, ugyanis épp a nappaliban hancurozott az apjával, minden tele volt játékkal :oops: ….

Na más: Gyerköc ma 5 kaja nélküli óra után bevágott kb 2,5 almás krumplis csirkét! :!: :!: :!: :shock: :shock: :shock: Hát néztem nagyot, hogy még mindig kér még mindig! Persze most probálkozom a 4-5 óránkénti etetéssel (eddigi 3 óránkénti helyett)-eddig nincs gond vele. :o

Egy kis kakás dolog: :oops: ma kétszer jó nagy adag, nagyon szúros szagú zöld csomagot csinált. Főként a színét nem értem, mert hétvégén céklásat evett, hétfőn csak Sinlacot, ma meg a fent írtat. Volt már valakinél olyan, hogy a kaksin nem az elfogyasztott kaja látszott? :?: :roll: (Na jó meg aszontam! :oops: )

Brigó!
Hát sok kitartást a fogyihoz! :P :P :P
Én is nagyon szeretnék majd másik bébit, de pont az tart még vissza, hogy nem lenne elég időm velük foglalkozni. Merthát mi van ha a terhesség megvisel, ha feküdni kell, akkor Veronikának mondjam meg, hogy most maradj te is nyugton? Ha megszületik a kisebb, akkor vele sok időt kell tölteni, akkor megint mi lenne a nagyobbal? Jaj ezt nagyon nehéz így átgondolni! :roll: :roll: :roll: Azért jó, hogy leírtad hogy nálatok ez hogy van.
Hajvágás: én örülök, hogy az utóbbi 2 hétben elkezdett nőni neki, nemhogy levágassam. Még így is kis kopasz. Na majd teszek fel úgyis képet, majd meglátod miről beszélek!

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Winnie!
Ne hidd, hogy egyedül vagy! :lol: :lol: :lol: :lol: Különben is már múlt héten mondtam is a csajoknak, h na nem vagy, így én voltam kénytelen este irogatni egyedül! :lol:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Hali!

Winnie: Orrszívó porszívót átalakítva szájjal szívunk. Nekünk bevált.
Glutén mindenben van, ami gabona. Csak kukoricában és rizsben nincs. Banán állítólag a tartósítószer amivel kezelik, az allergizál.

Rena: milyen gyönyörű babád van...A kifli meg teljesen rendben van, Hanga is szereti. :wink: Élelmes lányka!

Andi!
Ez az ágyramászás nem semmi!!! :shock:

Beszti!
A burokrepesztés visszfordíthatatlanná teszi a szülést. A gyerök ha meg egyáltalán nem akar kijönni, mer még maradna, akkor csaszi a vége. No nem!
Az első burokrepesztéssel, oxitocinnal, gátmetszéssel alakult, lett is hátsó koponyatartása és bradycardiája aZsombinak. Szerintem azért, mert nem akart még kijönni. Aztán lett hasbakönyöklés életmentési célból.
a másik kettőnél pedig semmi nem volt, hacsak a Prücsnél a szülés utáni infúziót nem számoljuk annak...
Háton feküdni én akartam, hogy inkább lassítsanak a babák, mint hogy vigyék a kijáratot, ahogy kirobbannak.
Magyarországon még nem tudják azt, hogy orvos csak akkor kell a kórházban is, ha baj van. De csak kórházban tudnak hatékonyan segíteni, ha baj van. Ezért kórház kell, bármilyen nagy kompromisszumot kell kötnünk....
Ez az én véleményem.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Tinu!
Most jutott eszembe, hogy annyira tetszett Tündike tigrises pizsije :P Irigy! :P Jól áll neki!

Na meg nem tudom, h érdekel e még valakit, de ez az új védőnő is felhozta a cipővásárlást. Azt mondta, h itthon mindenképp csak mezítláb vagy zokniban járasam, akár lábújjhegyen is. Cipőt csak akkor ha már jól megy, akkor is kintre. Ja és szerinte a Siesta se biztos hogy annyira jó, merthogy van benne a talpbetét. :shock: :?: :roll:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Péntek ok....

Kernico, Livi, hát mi azok vagyunk asszem, akinek meg sem kottyan a máshol alvás. Mondjuk, lehet, azért ,emrt elég hamar elkezdtük utaztatni a lyányt... de nem szokott gond lenni általában.

Rena, Fót :) ja, jót röhötem Kernico szólásán, hát ój nagyot kéne aludni, amíg M0-s elkészül amúgy én is csak innen tudom az utat :)
De mit csináltok Ti Fóton?

Hú, Livi, Neked még akartam valamit korábbról, hmmm vissza...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Livi, ja a ámshol alvás volt, arra meg előbb reagáltam. :) kismamaagy :oops: :lol: :lol:

Rena, gratu a bilizéshez. Én őszintén szólva kicsit szkeptikus vagyok, hogy sikerülhet-e ilyen korán, de őszintén drukkolok nektek, hogy menjen, várom a beszámolót, hogy álltok!!!

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Na egy-két kép, ha nem bánjátok :lol:
Kép ilyenek vagyunk cékla evés után
Kép süti pogi (háttérben micimacis díszcsík)
Kép csini rucis, állós kép
Kép asztal alá bebújós, huncut


Na eldugulok! :oops: :lol: :oops: :lol:
Jó éjt!

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


no, nagyjából végére értem, már csak a mai bő termés van hátra, de apa már türelmetlenkedik, úgyhogy jóéjt!!!

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Na megint találtam valami jót! :P : www.olvasnijo.hu/olvasni.php3

Tényleg megyek.... :P

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Brigó: persze, hogy nem ezt írtad, de felelőtlennek neveztél olyan embereket, csak azért, mert más utat választottak, mint te. Vagyis én csak ki szerettem volna fejezni, hogy én meg felelőtlennek tartom a kijelentésedet, miszerint felelőtlen az az ember, aki otthon szül. Érted? :lol:
Hozzátenném, hogy Hollandiában 30-40 %-a gyerekeknek otthon születik. Sok felelőtlen ember él HOllandiában ezek szerint. És még az (hazai) orvosok is elismerik azokat a statisztikákat igaznak, miszerint ha a kórházi komplikációmentes szülések mintáját hasonlítják az otthonszülésekhez, akkkor nincs szignifikáns különbség a halálozásban.
Meg olvastam valamelyik cikkben a neten (a másik topikon egy csomót belinkeltek ebben a témában), hogy GÁ szülésvezetéseinek 10 %-a végződött kórházban. De szerintem ezt nem kell kudarcnak ítélni, hanem csak helyes problémafelismerésnek. Mert vannak olyan szülések, amik komplikációmentesnek indulnak, aztán közben lép fel valami.
Másrészről meg Winnie, szerintem egyáltalán nem garancia az, hogy valaki kórházban van, hogy mindent megtesznek érte az orvostudomány jelenlegi állása szerint. Márpedig azért, mert emberek dolgoznak ott, különböző tapasztalattal, szaktudással. A másik topikban van egy lány, aki leírta, hogy nála is ilyen vállbeszorulás van és hogy személy szerint XY-nak köszönheti, hogy a baba él, mert ha más lett volna ott, akkor nem biztos. Pedig kórházban szült. De XY-nak már van ilyen helyzetekhez tapasztalata, míg más nőgyógyásznak nem biztos, hogy van.
Szerintem egy kicsit misztifikáljuk az orvosokat, az orvostudományt és vakon bízunk abban, hogy ha ott vagyunk, ott semmi nem történhet. Ez egy tipikus pozitív illúzió.
Snoopy, biztos, hogy lehetne mit tenni még nálunk az otthonszülés biztonságosabbá tételéért, de ahhoz az kéne, hogy ebben a (orvos)társadalom is partner legyen ebben és ne csak a vádaskodás, meg a felelőtlennek titulálás menjen.
Uff, ahhoz képest, hogy én nem vagyok otthonszülős aktivista, sőt én sem otthon szültem, egész jól behergeltem magam. :D
És NEM fogok senkivel sem összeveszni, ártalmatlan vagyok. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Winnie: elvileg úgy van, hogy ha éjjel van valami baja a kőcnek, akkor ügyelet. Ha nem, akkor ki tudod hívni a dokidat, vagy van kijáró ügyelet. Legalábbis nálunk. De arról fogalmam sincs pl, hogy mikor kell rohanni dokihoz, mikor érek rá megvárni a másnapot. Mikor vigyem a rendelésre, mikor hívjam ki a dokit házhoz. Szóval gőzöm nincs róla. :?
A kismamás táblázat szerint 8 hós kortól mehet a glutén. RÉka már majdnem 8 hós. Én tegnap adtam először Tündinek babakekszet. Gluténes. Nem látok rajta elváltozást. Mármint a gyereken. :)

Noémi: jóóóóóóóóóóóók a képek! :) A huncutos nagyon király!
Nekem azt mondta a védőnőm, hogy a Siesta nem biztos, hogy jó bizonyos ortopédusok szerint, mert van benne az a harántemelő. Így meg nem aktívban alakul ki a boltozat, hanem passzívan tartja meg a cipő. Nem tudom, érthető-e. :oops:

Brigó: engem is nyaggatnak páran, hogy vágassam le a gyerek haját, de én meg nem akarom, mert szerintem tökre Tündihez tartozik a hajzata. MÁrmint a karakteréhez.

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja, Noémi, nálunk az alma produkál zöld kakit. Szerintem nálatok is ez lehet.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Na termeltetek kicsit! :lol: :lol:

Winnie:
Nekünk este volt mindig akkor láz, hogy megijedtünk vagy hétvégén. Felhívtuk az ügyeletet, hogy akkor mi van ilyenkor, vigyem, vagy ilyenkor még nem kell. Azt mondták, hogy ha nem nagyon megy le, vagy megnyugtatna, ha látná doki is, vagy úgy érzem komolyabb baj van, akkor menjünk. A bizti kedvéért mentünk, kocsival egyszerű volt, de megnyugodtam, hogy doki is megnézte.
Nekünk sincs még foga, de én szoktam neki adni rágcsát. Eleinte gyümiket, amióta meg Kiarának már lehet, azóta meg kekszet, kenyérhéjat, sajtot, paprikát meg minden ilyesmit. Erős nagyon az ínye, és imádja rágcsáli-szopogatni, és már ügyesen is csinálja. Persze sokkal könnyebb lesz, ha már fogunk is kinő! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :lol: :lol:

Noémi: az a huncutos kép nagyon édi! Milyen kis zacskói vannak így a szeme alatt, az annyira jó, nekem az nagyon tetszik. Mármint a kis pofizacsi az arccsontjánál. Imádom, amikor ilyen van babáknál.
Hajunk nekünk is ennyi van, csak szöszisben, így nem látszik annyira! De én sem fogom nagyon vágni neki majd. Hosszú hajú lesz asszem! Persze az se most lesz! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Cipőt én úgy tudom, hogy bent a sima felületeken kell cipő és kint a fűben, kövön, homokon nyáron meg mezítláb. De szerintem ez a logikus is. :shock: :shock: :shock:
És asszem kezdek egyetérteni azokkal, akik nem a harántemelőset támogatják. Engem meggyőzött az érvük, hogy passzívan emeli,
nem dolgoztatja az izmokat.

Tegnap voltam a lánybúcsún. Nagyon jó volt, pedig ki sem mozdultunk a Vian kávézóból. Azért koktélozgattam én is és be kell, hogy valljam, ennyi idő után, még cigibe is beleszívtam! :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Szánom-bánom, de elgyengűltem! De a lényeg, hogy nagyon jól éreztem magam.
Aztán persze az este horror volt! 1 után értem haza, 2kor felkelt a csajszi, aztán 3kor, és annyira üvöltött, semmi nem használt, hogy befektettem közénk. Persze egész este forgolódott, és kitúrt az ágy szélére, így nem aludtam semmit. Pedig ma én vagyok a reggeli ügyeletes, apa alszik, és így nagyon messzinek érzem még az estét ....

Ja, és a pénteki esküvőhöz még: tegnap szólt a barátnőm, hogy ez úgy van, hogy másnap 2ig lehet maradni, és addig ha akarunk, akkor igénybe vehetjük a szálloda szolgáltatásait: bowling, lovaglás, tenisz, uszoda, .... :D :D :D :D :D :D :D Lehet nem fogunk annyira sietni haza! :lol: :lol:

Kép
kernico
 
 


Sziasztok!

Snoopy! Hú de ügyik vagytok, hogy szájjal tudjátok szívni! Gratula!

Noémi! Nagyon jók a képek! Én is a huncutosra szavazok!

Kernico! Jó kis bulinak ígérkezik az esküvő is!! Ó mit nem adnék én is ilyen hétvégéhez!! Irigy! :roll: :D
Azért próbáld most kibírni cigi nélkül. Vagyis nekem aztán mindegy, de ha már eddig kibírtad! Mondjuk én is mindig akkor gyengültem el, ha alkoholizáltam is, de már kb 6 éve lesz, hogy nem volt számba.

Csajok! Petra tegnap óta olyan furán bólogat. Főleg ha áll. Sokszor a szemét is becsukja hozzá, olyan érdekesen igazgatja a nyakát előre-hátra. Mi lehet ez? Néha mutatom neki, hogy mi az igen (bólogatás) és mi a nem (fejrázás) de nem hinném, hogy érti, vagy mégis azt utánozza? Nagyon ijesztő!

omr
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek! :)


Winnie!
Nekem a Kismamák nagykönyvében ez van:

Azonnal hívjunk orvost, ha a csecsemő:
-zöldet hány;
-39 fok fölött van a láza több mint fél órán keresztül;
-hány és csillapíthatatlanul sír, mintha nagy fájdalma lenne;
-nagyon hangosan és gyorsan lélegzik;
-a kutacsa feszes és kidomborodik, akkor is ha nem sír;
-fájdalmasan sikít, és közben elsápad;
-a széklete véres és nyákos, pirosas zselészerű;
-görcsrohama van;
-sötétvörös vagy bíborszínű pontszerű vérzéses foltok jelennek meg rajta.

MInél hamarabb hívjunk orvost (24 órán belül mutassuk meg az orvosnak), ha a csecsemő:
-többet sír, mint máskor, vagy ha szokatlan módon sír több, mint egy órán keresztül;
-szokatlanul csendes, álmos, közömbös;
-két egymást követő etetésnél vagy 6 órán keresztül nem eszik;
-különösen ingerlékeny vagy nyugtalan.

Ált. szabály, hogy minél kisebb a gyermek, annál hamarabb mutassuk meg orvosnak. Ha nem tudunk dönteni, hívjuk fel az orvost, mondjuk el a tüneteket és a gyermek életkorát. Az orvos majd megmondja, hogy mit kell tennünk, és hogy szükség van e orvosi ellátásra.

Itt a könyvben különböző betegségek vannak felsorolva, ahová még pluszba írva van, hogyha ez is, vagy az is fellép, azonnal orvos. (pl. szamárköhögés esetén a gyermek a köhögőroham alatt elkékül)

Egyébként a könyv nagyon jól leírja, hogy melyik betegségnek mik a tünetei.


Noémi!
Nem semmi a védőnő. :evil: Nálunk egy helyettesítő védőnő keresztelő másnaoján jött, gondolhatjátok mi volt itthon..... :twisted:
Kicsit ellentmondok, mert amikor a második pici baba megszületik, most így hülyén hangzik, de nem igényel annyi törődést, hogy a másik gyerkőccel ne tudnál foglalkozni. Jó, etetni, tisztába tenni, gügyögni neki, fürdetni kell, de a nap nagy részét még alvással tölti. Inkább akkor kezd érdekes lenni, amikor már többet felvan napközben, és nem az az elnézelődös fajta :)
Nagyon édes Veronika, és milyen csinos!!! :) Most már látom miért nem akarod a haját levágatni.... :) Én talán Zsombinak mégsem növeszteném :lol: Persze Jázi más volt, ő kislány, neki hagytam én is, hagy nőjön. Most szép hosszú, dús haja van :)


Snoopy!
Komolyan szájjal szívtátok az orrszívót??? :shock: :lol:

Tinu!
Ezzel most nem ugyanazt írtad le???:

[quote]d írta:e felelőtlennek neveztél olyan embereket, csak azért, mert más utat választottak, mint te



További szép napot mindenkinek,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Rena!
Én annyit utdok, hogyha Zsombinak nem kell a kaja, rázza a fejét, hogy nem-nem, vagyis nem kell neki. Lehet, hogy csak Petra is gyakorolja.


Kniki!
Irigy, irigy :) lánybúcsú miatt, de szombaton én is megyek csajbuliba, már alig várom :D

Kép

Kép
brigó
 
 


Brigó! De előre fele rázza, inkább bólogatás. Erről mit ír a könyved?

omr
 
 


Brigó: hagyjuk, a lényeg, hogy nem szívesen olvasom, ha valaki felelőtlennek nevezi az otthonszülőket. Szerintem nem azok. És te annak nevezted őket. AZ más, ha valaki azt mondja, hogy én nem szeretnék otthon szülni ebből és ebből az okból, de ez nem jelenti azt, hogy más ne szülhetne otthon, mert azt is elfogadom, hogy ő ezt választja. Felelőtlennek nevezni valakit értékítéletet jelent és szerintem az értékekben elég nehéz vitatkozni, mert mindenre lehet pro és kontra érvet hozni, vagyis nagyrészt választás kérdése és nem lehet kihirdetni azt, hogy kinek van igaza. Az élet nem fekete és fehér.

Rena: én nem tudom elképzelni, hogy milyen az a bólogatás. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok,


Winnie,
én nagyon nem hiszek az orvosok mindent megtesznek értedben. Nekem nem volt még rossz tapasztalatom, de volt már olyan, hogy kérdeztem és nem úgy áltak hozzám, hogy akkor elmagyarázom, hanem lerázó szöveggel, vagy ködödsítéssel magyaráztak. A környezetemben már volt több rossz tapasztalat is viszont, születéssel, gyógyszer rosszul adagolással is, stb. Rossz kezelés következtében elsorvadó újjcsontok, stb....
És nem szeretem hogy az orvostudomyányt olyan magaslatokba helyezik, hogy "azt egy sima halandó fel nem foghatja", Egyébként ezzel védik magukat.


De az is tény, hogy sok esetben tudnak segíteni műtétekkel, stb, amik nélkül meghallhatnánk.


Mi Danit úgy vittük az orvoshoz, hogy előtte elmondtam a tüneteket, és hogy mit tegyünk, ennek ellenére azt mondta, hogyha szeretnénk megnyugodni, akkor vigyük el, vagy hívjuk ki az ügyeletet. Mi azért vittük be, mert nem volt bágyadt vagy rosszkedvű, olyan volt mindt máskor, csak már két napja lázas volt....És jött a 3 napos láz:)

Mi vágtuk már Dani haját kétszer, mert a férjem szerint hülyén nézett ki az egy két hosszú tincs közötti rövid hajjal.

Szülés:
Mire mi beértünk akkor teljesen ki voltam nyílva, de a burok még nem repedt meg. Viszont én nekem már olyan féjdalmaim voltak, gondolom azok már a toló fájások voltak, hogy megrepesztették a burkot. (szerintem ez nem volt baj, vagy megrepedt volna magától is, csak lehet hogy később, és akkor akart volna kibújni?Ezzel siettetük őt??? - Ez a kérdés Snoopynak szólt ), Meg a végén mondták, hogy már nem tudok olyan erőset nyomni, és adtak oxitocint.Ez kellett volna vagy sem? Ott voltam és rábíztam magam az orvosra....De nekem nem térdelt a hasamba, sőt, én csak arra emlékszem hogy ott ült a lábam közt és nézte az eseméneket, meg segítettek nyomni, egyik oldalól a szülésznő, másik odalról a doki.
Hozzáteszem nekem fiatal dokim volt, és most már nem is bárnom, mert lelkes és alaposnak tűnt, de mégsem túlparázósnak.

csernusn
 
 


Tinu!

Nagyon jól megfogalmaztad, amit én is írtam volna.

Winnie!

Bizonyára én is nagyon otthonszülés ellenes lennék, ha nem szültem volna 4 gyereket... De sokmindent tapasztaltam, ami miatt azt mondom, hogy megértem mindazokat, akik esetleg a nyugodt otthonukat választják egy kisbaba méltó, háborítatlan érkezéséhez.
Egyrész a kórház mellett szól Nátán érkezése, aki talán épp azért maradt ép, egészséges gyerek (2-szer a nyakán és 1-szer a vállán volt a köldökzsinór, és csak 4 ujjnyinál derült ki, hogy valami nincs rendben), mert az orvosom jól és időben döntött a császár mellett.
Másrészt viszont pl. ellene szól az, ahogyan az orvosok viselkedni tudnak. Amikor Simon született, én kórházat váltottam az utolsó pillanatban, na innentől a senki földjére kerültem (az javított a helyzetemen, hogy legalább fogadott szülésznőm volt), és picit megalázó helyzetekbe. Pl. UH-os próbababa lettem, akin gyakorlhatott az újonc orvos (nem oktatókórházban, és a megkérdezésem nélkül). És a felelősséget sem nagyon akaródzott vállalni senkinek.í00
Ha az orvosok (akiknek a zöme férfi lévén még soha nem szült gyereket) olyan alázattal tudna a szüléshez állni, ahogyan azt a nők egy része elvárná és nem az egészségügyben megszokott "isteni" pozícióból kezelné a dolgot, akkor talán nem lennének olyan nők, akik a "bizonytalan" otthonukat választanák "biztonságos" kórház helyett. Ma (általában :D:D) nem szülünk 10-20 gyereket, hogy mindegy lenne, hogy hogyan születik, annak az 1-2 gyereknek (ami a magyar átlag) a szüléstését szeretné minden anyuka megélni úgy, hogy az egy életre szóló emlék legyen. És ugye nem mindegy, hogyan születik? Nekünk anyáknak sem! (Én azt gondolom, hogy a babának sem...) Még ha az idő megszépíti is. De azt pl. nehéz elfelejteni, ha megaláznak, tehetetlennek érezzük magunkat, kiszolgáltatotnak ebben az igen érzékeny időben.
Én nem hiszek az orvosok "istenségében", és sajnos abban sem, hogy a kórházban biztos minden t megtesznek, ami ma lehetséges. Ahhoz túl sok szüléstörténetet olvastam/hallottam.
Úgy gondolom, mint Tinu, hogy nem a teljes elutasításnak kellene történnie, meg annak emlegetésének, hogy ma a magyar egészségügyi helyzetben ez nem lehetséges... Mert mi lett a Napvilág születésházzal, amit épp azért hoztak (volna) létre az otthonszüléssel foglalkozók (ha jól tudom), hogy legyen hova menniük, ne a saját otthonukba kelljen szülni.
És annyi mindenben hátrafelé halad sokszor az egészségügy. Pl. az egyik szívügyem a Máv, ahol most nem szülhetnek a mamák, helyette szülhetnek "fakkokban" a Szabolcsban. Ha ez lenne az alternatíva, még én is megfontolnám az otthonszülést...

Snoopy!

Az a baj, hogy én nem hiszek a mindenáron kórház alternatívában a szülés kapcsán. Nekem egyáltalán nem mindegy a kórházi ellátás milyensége. Sőt úgy gondolom, hogy épp az hozhatna változást az egészbe (persze nem biztos, hogy igazam van), ha mindenki ki merne állni, ha az olyan intézményeket, ahol nem méltó körülmények között lehet szülni, messziről elkerülnék a mamák. Ha nem az orvosistenség lenne a meghatározó (akiről aztán pont szüléskor kiderülhet, hogy vagy nincs is ott, vagy nem is olyan, mint terhesrendelésen).

Brigó!

Én talán pont azért nem nevezném azokat az otthonszülőket felelőtlennek, akik tudatosan választják az otthonszülést, mert (úgy gondolom) a legtöbbjük valószínű sokkal alaposabb felkészülésben vesz rész, mint sok anyuka. Sokkal inkább tudatában vannak a kockázatoknak. A kórházi szülésnek is van kockázata...
És ezért tudatosan választanak, amire meg kell adni a lehetőséget.
Sokan azt mondják, hogy nem dönthetnek a gyermekük életéről...
És hogy pl. a mostani szülőpár utólag hogy érezheti magát, hogy vádolhatják magukat, hogy otthon szültek. Hadd kérdezzem meg, mennyivel kevésbé vádolja magát az az anyuka, aki egy orvosban bízott, egy kórházi személyzetben és meghal a babája. Még mindig nem 0 a kórházi szülések babahalálozási aránya sem! Az otthonszülők valószínű jobban tisztában voltak vele, hogy előfordulhat, míg a kórházba senki nem úgy megy! Akkor aki kórházba megy, az is felelőtlen?

Niki!

De neked már előrehaladott volt a szülésed, nem esetleg egy intenzív jósolgatás. Ahogy nekem is akartak repeszteni 4 ujjnyinál, de addigra jó masszív 3 perces fájásaim voltak, nem tiltakoztam volna a repesztés ellen. Csak megrepedt közvetlenül előtte (és nem az orvos csinálta, mert őt is felkészületlenül érte, alíg bírt elugrani, és még így is magzatvizes lett :D).
De pl. a legnagyobbnál még nem kellett volna repeszteni, ott csak egy miatt fogadom el, hogy már így is túl volt hordva, volt már ritmusos összehúzódás, és még mindig ez volt a legenyébb módja az indításnak, ezen kívül nem csináltak mást.
Az oxitocinnal számomra meg az a gond, hogy azt is elmondták mellé, hogy mi lehet az esetleges rossz következménye és te dönthettél? Vagy rábeszéltek? Vagy csak mondták, hogy adnak és valamivel megindokolták? Mert szerintem éppen ez nem mindegy.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Tinu!
Nemtom mit csinálsz ebből ekkora ügyet. Én leírtam a véleményem, és kész. Más is leírta, hogy felelőtlennek tartja őket, de úgy látom ellenem akarsz pszihikai hadviselést kezdeni. Ezzel sem értem mire utalsz:

[quote]n írta:em szívesen olvasom, ha valaki felelőtlennek nevezi az otthonszülőket. Szerintem nem azok. És te annak nevezted őket.


És akkor? Most én annak nevezem őket, akkor mi van???? Semmi....


Rena!
Megnéztem, konkrétan nem ír semmit, annyi van benne, hogy akinek agyhártyagyulladása van, az nem tudja előre hajtani a fejét. Szóval Petrának biztos nem az van :)

Kép

Kép
brigó
 
 


ááááá, már kiforgatjátok a szavaim.... :(

Kép

Kép
brigó
 
 


Sziasztok!

Martinka beteg. :cry: :cry:
Náthás,és este lázas volt.Adtunk Neki éjszakára kúpot,és használt is ,szerencsére.Délután felhívtam a dokit,mert én sem tudtam eldönteni,hogy vigyem,vagy ne vigyem?Azt mondta,figyeljem a lázát,szívjuk az orrát,és orrcseppezzünk.Várjunk pár napot,mert nem szokott egyből gyógyszert írni.Én is remélem,hogy nem lesz rá szükség.Vettem porszívós orrszívót,hát szegényem végígordította,de jól kiszívta neki a "cuccot".Éjjel vele aludtam a kisszobában,bár nem mondható az alvásnak,ami volt.Sokat forgolódott,nehezen kapott levegőt.

KÉRDÉS!Naponta hányszor szívhatom a porszívóssal az orrát?Van ennek határa?Ti éjjel is porszívóztatok?Tekintettel legyek a szomszédokra,vagy tojjam le őket?Gondoltam,éjjel kézivel szívom,de félek,hogy az nem sokat ér.

Majd reagálok a témákra,de most sok a dolgom,meg ideges is vagyok a kisgyerek miatt.Most először beteg. :cry:
Vendég
 


Alexa!

A szomszédokkal semmiképpen ne törődj, ha kell, akkor kell porszívózni, éjszaka is. A trutyi bennmaradásának sokkal komolyabb szövődményei vannak.
A saját tapasztalataim alapján: én annyiszor szívtam, ahányszor kellett. Előtte Sterimarozni szoktam, hogy biztos hatékony legyen a szívás. És nekem a kézivel nem (de az elemessel sem) volt jó tapasztalatom, egyedül az porszívós szív kellően.

Brigó!

De ugye nem sértődsz meg?? :):)

Beszti
beszti
 
 


Alexaa!
Szerintem bármennyit lehet szívni az orrát, bár lehet, hogy ez árt a nyálkahártyának (vagy minek?)? Nem tudom.
Éjszaka is szívjad, ha nem kap levegőt, de egy tipp: tegyél nagypárnát a kiságyba, így könnyebben kap levegőt. Legalábbis Zsombinak bejött :)

Na, megyek, mert délben indulunk Pestre, a reptérre. Sajna nem nyaralni megyünk:( , barátőm jön haza Svédo-ból. Egyik gyerek apóshoz, a másik anyuhoz. Muszáj "szétválasztani" őket, a két gyereket egyszerre nem nagyon akarják bevállalni.


Sziasztok

Kép

Kép
brigó
 
 


Beszti!

Majd még meggondolom :lol:

Még annyi, hogy akinek hirtelen nincs kéznél otthon Sterimar, vagy bármi egyéb, egy kis sós vizet is lehet cseppenteni az orrba, amíg nem hoz valaki s.o.s. a gyógyszertárból.

Na, tényleg húzok

Kép

Kép
brigó
 
 


Sziasztok!
Hát végre sikerült megfigyelnem az ágyramászós produkciót. Belekapaszkodik a lepedőbe, előrelendül a lábai már a levegőben kalimpálnak. Ekkor az egyik kis térdét megtámasztja az ágydeszkában és zsupsz már fenn is van. Hihetetlen! Az én okos nagy fiam!!! :D :D :D
Sajnos nem tudtam megjegyezni, ki panaszkodott, hogy 8 hónapos babája nem eszik. Nekem a lányom volt ilyen. Ő is olyan 8 hó körül volt és nem nagyon evett. Negyed babakanál gyümi bele a szájába, annak harmadát kiköp. Ez ment. Aztán egyszer fagyasztóból kapott őszibarit és megette. Ekkor jöttünk rá, hogy melegen megeszi a kaját. Bár ekkor se lett egyből jó evő, de már egy deci kaja egyszerre lecsúszott napi kétszer. Ez már nagy szó volt. A fiamnál tanultunk az esetből. Nála az első perctől melegítem még a gyümiket is, meg is eszik mindent.
Lehet, hogy hülyeség, majd megcáfoltok, ha nálatok ez nem jött be, de nálunk ez készer így vált be.

Sziasztok!
Andi

Kép[/url]

Kép[/
ihianya
 
 


Brigó,

Nehogy már ezen összevesszetek, te felelőtlennek nevezted őket , mint Winnie, és Tinu meg azt írta, hogy nem szereti ha valakit felelőtlennek nevezzen, mert otthon szül. Ennyi. Tinu más véleményen van, meg Te is. Puff nem egyformák az emberek.
Attól még Te is szép vagy és aranyos, mer ő is.


Többet ne beszéljetek erről, mert nem éri meg vitatkozni azon, aminek nincs értelme, mert a véleméynteke már ennyiből kiderült nem fog megváltozni.

Eszembe juttatjátok a nővéremet, meg a férjemet, akik képesek úgy órákik vitetkozni, majd már veszekedni, hogy már az elején látszik, hogy másként gondolják, és mindekkő határozottan ragaszkodik a véleményéhez, amit szentnek és igaznak gondolnak. Na igazi szélmalomharc.

csernusn
 
 


Ja a sós víz tökéletes, azorrszíváshoz, ugyanis aSterimar is az:)))Csak könnyebb belefújni. Tengeri sós vaz:))


Alexa, én sem törtődnék a szomszédokkal, nálunk a férjem utálja a porszívó orsszívót.:(((

csernusn
 
 


Noémi, veronika nagyon aranyos, az aztalalábújós képpel.:)

Brigó Zsombi, nagyon szőke, valld be hogy festetitek a haját:)))

csernusn
 
 


Köszi a segítséget!Egyébként Sterimart vettem én is,és jó is neki!Porszívózok ezerrel!

Sziasztok!Majd jövök! :wink:
Vendég
 


Teszek fel egy két képet Daniról

Látjátok Danit a szobor alatt a kezemben? Én sem, pedig ott van:))) Kép


Apával alszunk Kép


És én is fel tudok mászni a ágytámlákra, amit puffnak használunk!
Kép

csernusn
 
 


Brigó: Niki megmondta a tutit. Píííííííííííííííísz! :D

Alexa: én is annyiszor porszívóznék, ahányszor kell. És éjjel is! Ilyenkor le kell szarni a szomszédokat. És jobbulást Martinnak!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Niki: nagyon szupik a képek! :) A duplaalvós különösen! 8)

Kép
Kép
tinu
 
 


Alexa: porszívózd nyugodtan ahányszor csak kell, doki is mondta, újságban is olvastam, nem árt, éjjel is!!! Nem elég a kézi, ne foglalkozz a szomszédokkal! Ilyen esetben ők is ugyan igy tennének. Jobbulást!

Majd jövök olvasni, csak előbb vasalás, teregetés van.
sziszi22
 
 


Noémi: nagyon csini a lánykád, huncut kép is szupi.

CsNiki: de jó az alvós kép, jól kifárasztottad őket. :lol: A többi képet is megnézegettem, a papucs meg a kiscipőn jót nevettem. Na meg ahogy Dani felmászik az ágyra, nem semmi, csak pilláztam. :shock:

Nika merre van??

Babakajáról védőnő írta:

Pár nap múlva 8 hós lesz a babám, szeretném bevezetni neki a savanyított tejtermékeket. Mit adhatnék?

Kedves Migi! A gyümölcsös joghurtokból, krémtúrókból azok mehetnek, amik nem tartalmaznak apró magvas vagy allergizáló gyümölcsöket. Túró rudi szintén mehet csoki nélkül, vagy csokival ha nem hajlamos a székrekedésre a manó. Nagyon jók a Nestlé babajoghurtjai, babapudingjai. A túró rudi, petit danone lehet ebéd utáni desszert, a többit keverheted a délelőtti gyümölcshöz, vagy adhatod uzsonnára. Ha uzsonnára eddig főzeléket kapott a kisfiad az tartalmasabb mint a tejtermékek, így lehet, hogy mellé fér még egy-két darab babapiskóta is ( Milupa biskotti). Tejtermékből nincs korlát, annyit egyen a baba, amennyit szívesen elfogad, akár 2dl egyszerre. A babák nagyon szeretik a tejtermékeket... A tápszer mennyisége elegendő, annyit adj, amennyit a manó szívesen elfogad. A tápszerhez keverhetsz Milupa Miluvit gyermekgrízt is, így akár tejbegríznek is adható a tápszer akár reggel, akár este. Ezt tovább ízesítheted pl. kakaóval, banánnal. A tejpép pedig tökéletes esti étel:) És adhatsz még a manónak Milupa 7 gabonás pelyhet is gyümölcsbe, joghurtba, de akár a tápszerhez keverve.
sziszi22
 
 


Akinek esetleg kedve és ideje van, olvassa el ezt:

http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=69&cid=492

Én anno még a két nagyobb gyerkőcöm születése között vettem meg azt a könyvet, amiből ez is van. És meghatározó olvasmányélményem lett. Nem csak ez a rész, hanem az, hogy közben egy csomó olyat is olvastam benne, ami egyáltalán nem tetszett (pl. kórházi prof mondatai a magyar nők egészségügyi intelligenciájáról).

És ha valakinek még több ideje van, olvassa el ezeket is, nagyon tanulságosak:

http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=69&cid=359
http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=69&cid=363

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Lányok!
Tegnap óta a sírása sem a régi Petrának!
Szaggatott, inkább visító, olyan ui ui. De csak akkor sír ha baja van, pl elesik, vagy pl az előbb túl meleg volt a kajcsi :oops:
Úgy sír, mint disznóvágáskor a disznó.

Na most elgondolkodtam, hogy tudjátok-e milyen az. :D

Beszti!
Elsőt elolvastam! Majd írok róla.

Elég punnyadt ez a topic mostanság. Nem tetszik ez nekem. Eltűnnek az emberek. :cry:

omr
 
 


Rena: punnyadt? :shock: Akkor már nem is érdemes vitázni, nem értékeled eléggé. :lol: :lol: :lol:
Ha aggódsz Petra miatt, vidd el dokihoz mindenképp!

Kép
Kép
tinu
 
 


Hellóka mindenkinek!

Újra itt vagyok!Sajna elkapott engem is valami nyavaja, szenvedtem ezerrel, de már gyógyulóban vagyok.

Szívzörej: a pici fiamnak pitvari sövényhiánya van(lyukas a szíve). Ma voltunk kontrolon és sajnos nagyobb lett neki, pontosobban nem lett kisebb csak a szíve ahogy nő úgy nő vele a lyuk is. 1 éves kora után meg kell műteni. Ha valakinek a babócája hasonló betegséggel küzd írjon már róla pár sort. Köszike Kép

Puszika!
KépKép
fölkalexa
 
 


Sziasztok!

Otthonszülés, ja tudom, hogy én naiv vagyok, hogy azt hiszem, hogy a kórházakban mindent megtesznek, de hagyjatok meg ebben a naiv hitemben, amíg nem tapasztalom az ellenkezőjét, én szeretném így gondolni :) :oops:

Tinu, ja, mi Brigóval másképp gondoljuk, de hadd legyen szívünk joga úgy gondolni, hogy szerintünk felelőtlenség. :lol: :lol: De azt írtam is, hogy Hollandia egész más, ott gondolom megvannak a feltételek. Kül pont most egy honlapon, talán a blikknél van szavazás, hogy engedném-e, no ott speciel én arra szavaztam, hogy engedném, ha orvos végezné és minden esetleges szükséges berendezés rendelkezésre állna.

na, mi történt ma, ezt most copyzom a másikból :oops:

MA voltunk Minimanóban, hát én is bevásároltam harisnyákat ,meg zoknikat, meg vettem csúszásgátlót a kádba, így első egyedül nagykádas fürdése volt Rékapankának hát először nézett, nem értette, mi van, de aztán tetszett neki, vigyorgott, mászott a vízben meg vettem én is egy FP játékot, nem a sütifalót, hanem 3 kockát, ez is készségfejlesztő, 6 hós kortól. asszem ennyi. ja, meg kajákat.

ja, még anyássághoz, tök jó, régebben fél percet nem bírt megmarani Rékám az ölemben, azonnal indult el mászkálni, erre most már tök hosszan elücsörög az ölemben és ott játszik, vagy "olvasunk", olyan édi

Fölkalexa, jaj, hát ez szomorú :( remélem, minden ok lesz...

Rena, disznóvágás disznó :) :) :) ezen jót nevettem, Te is jóhoz hasonlítod a lányod hangját :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Rena, na ja punnyadt? tegnap szerintem rekordforgalom volt itt :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


ja, babakaja, köszi a rágicsás hozzászólásokat. És gyümiből mit? banán? vagy akár barackot is adhatok maszatolni?

ja a másik meg az ügyelet. Azt nem szokták soha kihívni? oda menni kell? végülis logikus, mert ha mindenki hívná, nem lennének ott, de én mindig azt hittem, hogy az ügyeletet kihívták, LEgalábbis hozzám egyszer hívták anyuék gyerekkoromban, és kijöttek... meg jó az a gyereknek, ha 39 fokos lázzal viszed? mert gondolom, akkor viszed ha nagypn beteg lázas, akkor viszont jó vinni? na jól elfilózgatok itt :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


no, még babakaja, kérdés, főleg Snoopy, hozzád, ugye van / volt nálunk ekcéma. Akkor ugye ne kezdjem el a tejtermékeket 8 hósan? vagy van, amit lehet? és akkor a glutént is nyugodtan? köszi!

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Rena, szerintem nem punnyadt a topic, csak az emberek akik írtak az elmúlt pár napban egy kezemen meg tudnám számolni? Najó, kettőn:)))

Én tudom milyen mikor disznóvágáskor visít a disznó:))))

beszti elolvastam az elsőt, nekem tetszik a hozzáállása. az úttörőknek mindig nehéz dolguk volt!!!

Falexa, nagyon sajnálom Balázst. Nekem az unokatesómnak volt lyuk a szívén, őt is megműtötték, de én nem tudok róla, hogy azóta lenne valami baja, bár nem szoros a kapcsolatunk. (Velünk egyidős most.)

Dani ma egy órát aludt, és egyébként meg hisztimiszti volt nagyon, mindig jött utánam, ez nem volt eddig jellemző rá. :shock:

Winnie, én azé nem hívtam ki az ügyit, mert Dani nem tűnt olyan betegnek, hogy ne lett volna szállítható, viszont szerettem volna ha doki látja...

csernusn
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?