Új privát üzeneted érkezett!

Csiperke, lehet, na majd mingyá írok püt magamról.....
Vendég
 


Csiperke! :)
Jobbulást, egyél sok gyümölcsöt, meg mézet, és igyál sok folyadékot!

Lafi! :D
Hogy vagy, vérnyomid?

Fendike! :D
Nekem már volt olyan nap, hogy apró mozgást éreztem! Már nagyon várom, hogy megmozduljon, kíváncsi vagyok, milyen érzés? :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


lafead írta:Csiperke, strepsilsből a honeysat veheted cak be, mert az van kismamiknak..

ez biztos így van???

amúgy lázcsillapításra algopyrin (szerintem, mások szerint panadol... 2 tábor van), torokfájásra öblögetni lehet.
a meleg tea mézzel elég jó kúra az esetek 90%ban.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Orsi, hogy így van-e nem tom, de a védőnőm is, a dokim és a gyógyitáros csajszi is egyöntetűen ezt a fajtát ajánlják terheseknek, a többit nem....én is ezt ettem végül.
Vendég
 


a strepsils plus kivételével mind1ik strepsilsnek ugyanaza a hatóanyagtartalma.
a plusban még lidokain van, de az terhesség alatt is mehet.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Na hát vérnyomi terén így állok:

reggel levettték a kütyüt, hát nem lettek frappánsak az eredmények, átlag 140/80 nappal, éjjel 100/70.
DE
voltak kirívóan magas, 170-es eredmények is,emiatt kell a gyógyi, ami elvileg nem baj, csak amit kaptam még pluszba.....

szóval én dokim szabin, helyettesítő utálja éndokim, és rajtam töltötte ki az utálatát, nem akarta megnézni a leletem, aztán üvöltött hogy miért szedek metformin gyógyszert, amikor tilos, én dokim engedi (vércukor csökkentő, pcos ellen van, de még mindig szedem), aztán csak üvöltött meg minden , hogy hülye a dokim stb.
aztán mire lenyugodott, megnézte a leletem, szemet szúrt neki a magas, de mondtam neki, hogy az a 4 db 170-es érték fals eredmény, a gép negyedóránként mér, nem mozdulhatnék, én akkor épp vagy pisiltem, vagy főnöknél voltam, és nem tudtam mozdulatlan lenni vagy a 7es buszról szálltam le reggel a kórházba menet vagy vízért mentem boltba mert nem volt a hivatalba víz, egyébként meg 140 volt a max.....

erre felírta a gyógyit, rendben 1 dokaptil vagy mi a fene minden reggel, nincs gond, de be akar utaltatni hipertónia ambulanciára!!!!!nem értem, nem magas a vérnyomásom annyira....nem akarok még egy ambulancián tölteni e a fél délelőttöm mint minden 2. héten a diabetológián....

na aztán mivel elegem lett a dologból, elmentem a körzetihez, és ő azt mondta,hogy szarjam le a dokit, nyilván az utálat miatt amit a dokim ellen érez, viselkedett így, tény,. hogy magas a nyomi, meg is mérte 140/90, azt mondta, hogy napi 5-6x mérjem még éjjel is, és vigyem el az adatokat neki, abból ő beállítja a nyomim, ha meg nem tudja beállítani elküld tp-re.

a hipertóniás hülyeségen nézett nagyot, nem értette, én sem, miért kell hülyíteni egy kismamit....

na szóval így állok, magas, sajna, de ha nem dolgozom, otthon jóval alacsonyabb. majd meglátjuk,. mi lesz.
Vendég
 


Lafi,
nem annyira magas, de ha azt mondják gyógyszi, akkor be kell venni
ez lehet, hogy megszűnik a terhességgel vagy már előtte is volt panasz?
ha teheted menj táppénzre és ne idegesítsd magad, mostanában azért kijutott, lássuk be... :roll:

Donika,
pontosan hanyadik héten is vagy??
tök jó, hogy már kezded érezni, én is alig várom.. :D

Kép
fendike
 
 


előtte nem volt magas, sőőőőt ájulás szélén álltam néha, olyan alacsony volt, a gyerek kihozott belőlem mindent, cukrot, magas vérnyomit.
persze, ha egy heti mérés után is szar lesz és kapok gyógyit, szedem, azon nem múlik, na megy eggyel több vagy kevesebb már mindegy.
Vendég
 


hát ez érdekes, nekem is rohadt alacsony mindig (átlag 106/68)
néha azért majd megmérem, nem kúszik-e felfelé.. :roll:

Kép
fendike
 
 


Hali lanyok!
Egesz delelott rohangalnom kellett meg csak most jutok ide..

Szoval tegnap voltunk kukucson es minden a legnagyobb rendben a picur nagyon aktiv volt egesz ido alatt :lol: Nyakiredo 1.3mm igy kicsit fellelegeztunk.Ulomagassag 6.22 cm..Meg a kis combcsontjat is lemerte a doki, hihetetlen volt.Ferjemmel nem lehet birni :lol: Kaptunk fotokat is ma reggel mar kuldte ma szuloknek mert mar tukon ultek. :P
Vervetelen ma reggel voltam es hetfon megyunk ujra mert akkor megmutatja a doki a szuleszetet stb.Nagyon jofej szerintem es olyan megnyugtato..Amugy egy honap mulva kontrol.

Gombocske,
utolag is gratula a hazassagi evfordulotokhoz es drukk neked pentekre de biztos jok lesznek az eredmenyek.

Fendike,
koszi neked is a drukkot .Nekem a mehlepenyrol nem mondott a doki semmit.

Donika,
huh hat ez egy bonyolult tortenet.En elotte negy evig Luxemburgban dolgoztam es ott ismertem meg a ferjem aki felig nemet(mama) felig olasz(papa) :lol: es Luxemburgban nott fel :lol: (es magayr felesege van :P )
Most januarban pedig athelyezetek bennunket Brusszelbe :cry:
Azon vagyunk hogy mihamarabb visszamehessunk Luxiba...
De jo neked hogy mar halvanyan erzed a piciket :lol: Nekem azt mondta a doki hogy a 20 het elott ne szamitsak ra...

Bocsi lanyok ha sok lettem :oops:
petitpois
 
 


Lafi :)
rémes történet :( szerintem, ha ennyire összefügg a munkával meg kellene gondolni a táppénzt. Tudom, hogy anyagilag nem mind1, de meggondolandó.

Fendike :D
enyém is alacsony és csak alacsonyabb lett a terhességnél... a 100/70 nekem már magasnak számít, rendszeresen 90/55öt mérnek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Petitpois :D
ezek szuper hírek :D :D
(figyu :) ha már Luxemburg... minap veszekedett mögöttem a sorban anya és lánya... van olyan, hogy luxemburgi mint nyelv? tehát nem francia, nem német, nem ez az, hanem saját önálló nyelv?? - vagy olyan, mint mondjuk a svájci... ami egyfajta hülyenémet :) :) )
amúgy jó kics vegyes család vagytok :) :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Petitpois, nagy grat!!!!!!!!!!

Orsi, igen, megfontolandó, majd kedden megyek vissza, kiderül, mit mond, és ha kapok gyógyit, hat-e, ha nem hat, novemberig, akkor elmegyek tp-re, nincs más választásom. A gyerek az első, még akkor is ha pénzügyileg fáj.....
Vendég
 


Petitpois,
örülök a jó híreknek, vhogy éreztem hogy minden rendben lesz :D

Azt azért meg kell jegyeznem, tudom hogy hülyeség de mindenkinek nagyobb a babája az enyémnél.. :roll:
Ez az állandó parám, férjem már teljesen kivan.. :oops:
Ez azt jelentheti, hogy picike lesz vagy vmiért lassabban fejlődik???
(a családban mindenki inkább nagynövésű)

Kép
fendike
 
 


Petitpois! :D
Örülök, hogy minden rendben a bébikével! De jó, hogy nálatok ilyen rendesek a dokik, még a szülőszobát is bemutatja! Gondolom nagyobb a tisztaság ott, mint nálunk, pl. van wc papír és kézmosó. :lol:
Most már csak az a kérdés, hány nyeleven fog beszélni a picurka? Magyar, olasz, német, esetleg még angol?

Lafi! :)
Nem egyszerű, sztem a 140/90 nem is olyan magas, de a 170 az már igen! :( Utálom az ilyen dokikat, akik a páciensen töltik ki a bosszúságukat! Remélem mégis helyreáll, és nem kell szedned bogyót! Meddig akarsz dolgozni?

Fendike! :D
A védőnő szerint pénteken leszek 18. hetes, más számítás szerint meg ma, szóval 18 körül vagyok, ha minden igaz! :D

Kép

Kép
donika
 
 


FEndike, igen, hülyeség!nyugi már ,nem ugyanúgy fejlődnek a bébik!!!
Vendég
 


Donika, hát elméletileg ugye jan 4-re vagyok kiírva, az durván december közepétől esedékes.
Szóval nov végéig akartam dolgozni, ill ameddig lehet, nos, majd kiderül, meddig lehet....
Vendég
 


Fendike! :D
Nyugi, tényleg nem egyformán fejlődnek, egyébként is a tied is pont jó méretű, csak mindig kicsilled! Legközelebbre akkorát fog nőni, hogy majd az lesz a baj, milyen nagy!!! :P :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


fendike írta:Ez azt jelentheti, hogy picike lesz vagy vmiért lassabban fejlődik???
(a családban mindenki inkább nagynövésű)

semmit nem jelent!!!!
azt jelenti, hogy ennyinek mérték. ennyi!!!
ne aggódj már ezen!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Jó, jó nem aggódom és mostantól a táblázatokat sem nézem, hogy mekkorának kellene lennie, majd csak arra hagyatkozom amit a dokik mondanak, végülis eddig mindig azt mondták, hogy teljesen átlagos a mérete és rendben van.

Donika,
akkor 5 héttel vagy előttem, megjegyzem!
Tényleg neked már a nemén sem kell izgulni.
Mi is lesz a neve?? Megvan már?

Nekem tegnap a nagyim megálmodta, hogy kislányom lesz.. :lol:

Petitpois,
tényleg fogtok több nyelven beszélni a picihez???
Ez kérdés nálunk is, mert a férjem anyanyelvi angol és sokan azt ajánlják, hogy ő csak angolul beszéljen és a gyerek pikk-pakk megtanulja.
Ez biztos így is van, de azért nehéz, mert erre koncentrálni kell.
Úgy könnyebb persze, ha csak azt a nyelvet beszélné, van pár ilyen ismerősünk és abszolút működik, hihetetlen hogy a babák hogy megjegyzik kihez melyik nyelven szóljanak.. :shock:

Kép
fendike
 
 


Lanyok,
segitseg :shock:
Hogyan tudok vonalzot beilleszteni?[/url]
petitpois
 
 


Sziasztok!

Ma hajnalban 5-kor megszületett az unogahugom Réka Panna 2910g 50 cm és gyönyörű :lol: egészséges és a nővérem is jól van :D végig ott voltam én vágtam el a köldökzsinort! Csodálatos élmény nem is lehet leírni soha nem fogom elfelejteni :D Nagyon fáradt vagyok most értem haza a kórházból tegnap reggel óta ébren vagyok. Majd teszek fel képet a kicsiről!
Vendég
 


Pandus,
de jó, gratulálok!!!!!
Pont akartam is írni, hogy nagyon el vagy tűnve, tuti szültök.. :lol:
Elhiszem, hogy óriási élmény, én is úgy bemennék szülésre, de asszem a húgomra még várni kell.. :D

Petitpois,
felmész vmelyik oldalra, a vonalzóknál látod mindig a website-ot, nekem pl.a lilypie.com, ott megcsinálod a vonalzót és a második kódot asszem vmi bbc... beilleszted(másolod) a profilodnál az aláíráshoz.
Érthető nagyjából????

Kép
fendike
 
 


fendike írta:tényleg fogtok több nyelven beszélni a picihez???
Ez kérdés nálunk is, mert a férjem anyanyelvi angol és sokan azt ajánlják, hogy ő csak angolul beszéljen és a gyerek pikk-pakk megtanulja.

arra kell nagyon-nagyon figyelni, hogy 1 ember csak 1 nyelven bezséljen a gyerekkel. A gyerek így tudja kezelni, hogy pl. anyának kenyér a kenyér, apának bread.,... de ha apa egyszer is mást használ, akkor azzal összezavarodik.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendike,
a profilomban nincs olyan mezo ahova az alairast beilleszthetnem :shock: Most mit csinaljak?Koszi elore is :oops:

Amugy a babad miatt ne aggodj mert tenyleg annyi kulonbozo tabla van hogy nem lehet elmenni rajta a lenyeg hogy minden rendben. :lol:
Igaz meg nem aktualis de szeritnem mindenkepp ket nyelven beszeljetek a babahoz de fontos hogy ne keverjetek pl te csak magyarul a ferjed pedig csak angolul igy tokeletesen meg fogja tanulni es kulonboztetni a ket nyelvet.

Pandacska,

hatalmas gratula testverednek es sok tejcsit a babanak :lol:

Lafi,
az elobb lemaradt hogy nagyon sajnalom ezt a kalvariat a hulye dokival,orvos az ilyen hogy a merget a betegen tolti ki :shock:

Orsi,

letezik a nyelv mint luxemburgi de kb olyan mint a hulyenemet :lol: (Jo eros nemet akcentussal nemet es francia kevereke)Szerintem nagyon vicces:lol: jopofa.Az uzletekben es hivatalokban is igy szolnak az emberhez eloszor..

Donika,

hat igen a nyelv fogas kerdes mar atragtuk parszor a ferjemmel mert azert azt sem szeretnenk hogy a vegen szegeny gyerek beszel vagy 4 nyelvet de egyiket sem helyesen.Sajnos ilyenre is van itt sok pelda.
Igy marad hogy en magyarul fogok hozza beszelni o pedig nemetul(otthon egymast kozt is nemetul beszelunk) aztan meg raer kesobb a suliban a tobbit megtanulni. :lol:

Koszonom mindenkinek a gratulaciokat :lol: Latszik hogy ma nincs sok munka.Mostmar vissafogom magam csak meg a vonalzot szeretnem megcsinalni :P
petitpois
 
 


Petitpois,
ha bemész a profilba(segédletek) először van a regisztráció info, utána a profil információ, abban találod az aláírást, ami mellett van egy négyzet, abba másolod bele a kódot, majd a legvégén elfogad, elküld vagy ilyesmi...

Kép
fendike
 
 


Fendike, Petitpois,
Köszönöm :D

Réka baba :D :

Kép
Kép
Vendég
 


Pandus, grat!!!!!!!!!!

Idegennyelv:mi is tanítjuk majd, ill én, angolul.....
Vendég
 


Pandus! :D
Gratulálok!!!

Fendike! :D
Tudom, hogy 5 héttel vagyok előrébb. :lol: Nálunk a férjem nagymamija álmondta meg, hogy fiú lesz, még mielőtt kiderült volna! Szóval elképzelhető, hogy nálatok is bejön, és kislány lesz!!! :P
A neveken még gondolkodunk, még mindig úgy félek a vizsgálatoktól, jövő héten megyünk az Orsz. Kardiológiai Intézetbe szív UH-ra, nagyon szorítsatok, ja és még a genetikai UH, az is jövő hét, vagy utána!

Kép

Kép
donika
 
 


Tudtok valamit ajánlani a fogápolással kapcsolatban??
Úgy érzem mindent kiszív a babóca, mindennap máshol fájogat.
Van ahol a zománcon is látszik, mintha fogyna, mi lesz még a végén...?
Igyak kalciumot???
Ajánlottak vkinek olyat ami tényleg használ???
Úgy tűnik, hogy a gravida nekem nem elég... :roll:

Donika,
nagyon fogok drukkolni, de ha ezeken túl vagy, már tényleg nem lesz min izgulni (annyira..) :D

Pandus,
Réka baba nagggggyon cuki, mintha mosolyogna a másodikon.. :D

Kép
fendike
 
 


Megprobalom hatha most sikerul :lol:

Kép
petitpois
 
 


Eljen vegre.
Fendike nagyon koszi a segitseget :lol:
Pandacska,
gyonyoru baba :lol:

Kép
petitpois
 
 


Petitpois,
ügyi vagy, viszont vmt szerintem rosszul írtál be mert nem lehet, hogy ennyivel hamarabb szülsz... :lol:
Edit tickernél tudsz módosítani!!

Kép
fendike
 
 


Fendike!
Fogorvoshoz nem mész el? :wink: Azt én utoljára hagyom, szóval majd..., majd 2 hét múlva! :)

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
de megyek, először fogkő leszedésre, utána bejelentkezem a dokihoz is
de az a baj, hogy tudom van legalább 3-4 amit meg kell csinálni, gyökérkezelés is esélyes, röntgen nélkül ami kicsit furi lesz
és vhogy az egész hercehurcához semmmmmmi kedvem, ráadásul egy vagyonba kerül... :(

Kép
fendike
 
 


Orsi, nem tudod véletlenül, hogy a gyes vagy a gyed mellett lehet dolgozni?Teljes vagy részmunkaidőben???Ehhez a témához sohasem értettem az egyetem alatt sem, azért keresem a jsz-okban.....
Vendég
 


lafead írta:Orsi, nem tudod véletlenül, hogy a gyes vagy a gyed mellett lehet dolgozni?Teljes vagy részmunkaidőben???Ehhez a témához sohasem értettem az egyetem alatt sem, azért keresem a jsz-okban.....

tgyás (szülési szabadság 168 nap) és gyed (gyerek 2 éves koráig, tgyás után) alatt nem lehet
gyes alatt lehet a gyerek 1 éves kora után, akár teljes munkaidőben is

azért szerintem ennek az angolnak olvass kicsit utána... én nem oktatnám soha a saját gyerekem idegen nyelvre (mármint, hogy én tanítsam)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, utána is olvastam már, meg van is elképzelésem, mit kéne csinálni, sokat tanítottam már, igaz, nem kisbabákat....
Vendég
 


lafead írta: igaz, nem kisbabákat....

no, de pont ez a lényeg, hogy az más.
de persze beleszólni nem akarok :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Pandácska!

Gratulálok a nővéred gyönyörű kislányához, sok boldogságot kívánok az új családtaggal bővült családnak!

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Sziasztok!

Donika: Köszi

Fendike:
Köszi. Maradok továbbra is csak nem biztos hogy minden nap fent tudok lenni. De igyekszem. Te jól vagy,vagytok? Nekem mellsőfali a lepényem és nekem 10 hetes korátol mozog a baba.13héttöl a párom is érzi a hasamon a mozgásokat folyamatosan. Ne3 izgulj hogy kissebb akkor biztos kislány lesz mert azok karcsubbak.

Lafead:
24órás.Igen nagyon rossz. Én éjszaka minden mérésre felébredtem. Nekem is voltak magas értékeim 160/98- 150/100 de voltak 130-120 közöttiek is. A per meg átlagb a 90-80között volt. Dopegytet kaptam de amig nincs tartósan 140/90 felett addig nem kezdem el. Minden nap mérem mert van csuklóratevős vérnyomásmérőm. Változó időkben kell mérni.Akkor mérem amikor eszembe jut. Írni kell.Nálam pont fordítva van. Én azelőtt gyogyszert szedtem a vérnyomásomra mert olyan magas volt.Mióta terhes vagyok egy kicsit lentebb ment egyenlőre de tudom ez ugy sem marad így,de sosem volt problémám a cukorral és az jött a vérnyomásom mellé. Te mennyi szénhidrátra és Kcal-ra vagy beállítva?

Gömböcske:
Gratula a házassági évfordulótokhoz. Nekünkis azt mondták szerdán hogy pénteken telefonálnak. Drukk neked is péntekre.

Aranykavics:
Örülök hogy minden rendben veletek. Ha magas lesz akkor bekapkodom . Figyelek rá. Nem kockáztatom a babócát

Petitpois:
Köszike. Gratula nektek. Örülök hogy m inden rendben van. A ti babátoknak nem fog nehezére esni a több nyelven beszélés.

Csiperke:
Legközelebb csak szülni szeretnék befeküdni. Lehet hogy munkahelyi ártalom. Ti hogy vagytok? A privimet megkaptad legutóbb?

Pandácska: Gratula az unokahugodhoz.

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Nyuszi! :D
Nagyon hanyagolsz bennünket, de örülök, hogy jól vagytok! :wink:

Ezt a pangást, mi van itt Csajok?

Ma megjött az AFP eredményem 1,61 MoM, szóval jó, majd jövő héten megyek genetikai UH-ra. :)
Ma csinátam egy oltári hülyeséget! A hasamon apró szőrszálak jöttek ki, és legyantáztattam, utána kicsit fájt a pocim, de elmúlt, szerintetek ezzel ártottam a babának? Tudom, hogy lehet gyantáztatni, de a has az csak más. Jó nagy marha vagyok, mi? Többet ilyet nem teszek! :?

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
nekem is nőtt, nem is egy... :shock:
és nagyon csúnya, de azt mondták, hogy hagyjam majd elmúlik
egyelőre nem nyúltam hozzá, de gondolkozom rajta
sztem nem ártottál vele, de könnyen lehet, hogy gyorsan visszanő, végülis ez hormonális alapon van
asszem ezt váltja majd fel a szép csíkocska.. :D

Kép
fendike
 
 


Sziasztok!

Nekem is mellső fali a lepényem.

Fendike!
Ugye Neked is kiemelkedett a hátrahajló méhed?

Nyuszi!
Hogy hogy ennyire korán érzed a baba mozgását? Nekem mindenki azt mondja, hogy a 18-20. hét környékén lehet először érezni, második illetve többedik babánál lehet korábban érezni. Nagyon csöpp kis kaparászást éreztem tegnap reggel, de nem tudom, az volt e.

Donika!
Hááát, nem volt bölcs dolog a ténykedésed, de nem hiszem, hogy ártottál, nyugodj meg! Én holnap megyek gyantázásra, a bikinivonal iszonyúan fáj, amikor csinálják, de kénytelen vagyok ott is gyantáztatni.
Az egyik unokatesóm azt mondta, hogy onnan sejtette, hogy fia lesz, hogy szőrösödött a hasa, biztos a férfi hormon. Neked is kisfiad lesz, lehet, hogy e miatt is szőrösödik a pocid.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Fendike! :D
Igen tudom, hogy hormonális, szerintem szinte mindenkinél előfordul! A csík egyelőre nem érdekel, ha jönni akar, akkor jöjjön, majd ha megszületett kitalálok rá vmit! :D Lányeg, hogy a babának ne ártson! Tulajdonképpen nem gyantával szedettem le, hanem cukorpasztával, ez sokkal higiénikusabb, és tartósabb!

Bernárd doki jelentkezett már?

Kép

Kép
donika
 
 


Szia Fendike!

A Te punkciód pont 3 héttel volt később, mint az enyém (csütörtökön), akkor Te ma nem 12+6 napos vagy, hanem 13 hetes, nem?

Donika!

Gratulálok a jó afp-hez!

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske! :)
Biztos nem volt bölcs dolog, de sajna megtörtént, többször nem teszem, az biztos! Neked egyáltalán nincs? Jaj, azért csak nem tettem kárt?!? :oops:

Kép

Kép
donika
 
 


Szia Donika!

Nem hiszem, biztos nem tettél kárt!!! Azt hiszem nekem nincs, mert néhány szőrszál korábban is volt a hasamon, de annyira tüzetesen nem figyelem.

Jajj, nagyon várom a holnapi eredményt!

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske! :)
Köszi, aranyos vagy, szerintem sem tettem kárt, azért ez nem vmi nagy dolog! Hülyeség volt az tény, de megígértem a kisfiamnak, hogy többször nem fordul elő!!! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Gömböcske,
punkció - 14 nappal számolunk ugye, nekem úgy számították, hogy aznap is beleszámít, tehát mindig pénteken van a forduló, jún.22 a terhesség 1.napja...
de ezen az 1 napon már semmi nem múlik... :D

Kép
fendike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: