Új privát üzeneted érkezett!

Fendike :D
ezt nem, nem forgalmazzák Mo-n.
Quinny buzz... az egy tényleg viszonylag drágább kocsi (kint és itthon is), viszont az ebayen a szett (babakocsi+hordozó+mózes) az ca. 150e Ft-ra jön ki. Itthon csak a kocsi 130e... no comment :? :?

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


hát igen, a barátnőm tavaly bécsben 150-160ezer körül vette, itthon néztem és simán 200e fölött van... :shock:

Gömböcske,
neked javasolták a négyes tesztet vagy csak a bizt. kedvéért szeretnéd megcsináltatni???
azt olvastam az oldalukon, hogy annak ajánlják aki lecsúszott a kombinált tesztről...
meg gondolom ahol probléma volt az értékekkel, esetleg poz. lett az eredmény

én még nem tudom, hogy megcsináltassam-e, megint kijön vmi eltérés amire utána senki nem tud mit mondani, rohadt ideges leszek és közben nem jutok semmire... :roll:

Kép
fendike
 
 


Fendike,
A Brendonban rengeteg babakocsi van ott nézzél körül tuti találsz olyat ami tetszik :wink:
Vendég
 

 
 

Lafead:
Köszi a drukkott bejött. A vérnyomásom nekem is ingadozik. Volt rajtam 24 órás Holter vérnyomásmérő .A gyógyszerem a táskában hurcolom. Nekem azt mondta a belgyógyász ha tartósan 140/90 körül van akkor kell elkezdeni. De nekem is hol fentebb hol lentebb van. Így még nem kezdtem el. Nagy gratula Hunor babához.!!!!!!!!
A fejfájásos sztori nagyon tettszett.

Fendike:
Köszi a drukkot. Nyugi biztos minden rendben lesz. Én holnap töltöm a 16 hetet de az orvosom méág csak UH-val vizsgált /kézzel nem aminek örülök is /

Gömböcske:
Nekünk azt mondták hétfő és szerda között menjünk. Én kedden töltöm a 16 hetet ezért ugy gondoltam szerdán megyünk reggel.
Én is eszem az almapaprikát és még jót is tesz a gyomromnak. Olyankor nem ég a gyomrom egy darabig.

Donika , Petitpois , : Köszi

Lili: :Zsibbadás elmaradhatna már! :cry:

Jucmuc:
Köszike. Nekem tetszik a név amit választottatok. Jó hangzása van. Terhesség alatt akkor ég az ember torka ha nagy haja van a babának.


Aranykavics:
Én 12/+1 naposan voltam a Dr Hajdu Krisztinánál UH-n és nekem is 12/+6 van ráírva. Én nem javítottam .

Kép



Krisztián 8 hónapos
Nyuszipuncs
nyuszipuncs
 
 


Orsi! :)
Én kevesebbre számoltam (359 Euro) ! Ahhoz képest, hogy nálunk nem túl sok 3 kerekű kocsi van, és a jobbak, azok 110.000-nél kezdődnek+mózes, stb, stb. Azért gondoltam, hogy Te is hasonlót akarsz venni, mert említetted, h 2-ről már lecsúsztál, és ezeket a kocsikat 4 éves korig lehet használni!

Kép

Kép
donika
 
 


Fendike, nekem ajánlották is meg nem is, 1:1160 lett, tehát nega, de mondták, hogyha akarom, csináltassam meg, akartam, megcsináltattam és totál nega lett végül 1:8000.
Döntsd el, attól függ ők mit mondtak vagy milyen "rossz" lett az arány.

Nyuszi, na az a szar 24 órás figyelő most rajtam van...tök kényelmetlen...és hát magas, basszus 135-140/75-80 között mozog átlagban, asszem kapok gyógyit...Te mit kaptál?

Azért tök szupi, kvázi leküzdöttem a cukorbajt, tök jók az értékeim, még egy egészséges is megirigyelné, nem híztam, jó a közérzetem, stb. Erre jön a magas vérnyomás. Na mondjuk a gyógyi miatt leküzdöm, mi a következő??? :shock:
Vendég
 


DOnika :D
plusz postaktg., ezt sose feledd, ha a neten vásárolsz, ráadásul külföldről.
Egy babakocsinál a posta általában 30-60 eur között van, a kocsi méretétől és az eladó szerződésétől függően. (Angliából 30-60 font ca. még ami hozzájön)

jah, én tudom, mit akarok venni. Bebe Confort High Treck, nekem olyan az egész rendszerem, így azt hajtom most, de újonnan 130e Ft, használtan Mo-n nincs, és külföldön csúsztam le kettőről már.
(de ettől függetlenül mindig vetek egy pillantást az aktuális babakocsipiacra)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Fendike!

Én biztonság kedvéért szeretném megcsináltatni, az már nem olyan drága a kombinált teszt után (10,000 Ft). Amúgy 1/1053 lett az egyik, 1/86,000 a másik kockázat (negatív).

Nyuszi!
Én csütörtökön töltöm a 16. hetet, de mivel az ő UH-juk alapján 6 nappal nagyobb a baba, a hétfőt vagy a keddet javasolták. Én a saját elgondolásom szerint jövő héten mentem volna, de csak jobban tudják. 2 alkalommal, 2 különböző ott dolgozó embert is felhívtam, mert én is később mentem volna.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Orsi! :D
Igazad van a posta ktg! Én nem mernék úgy kocsit venni, h nem látom élőben!
Most megnéztem a Quinny buzz honlapját, kocsi 99.999.-; (akciósan)+mózeskosár 49.900.-+bébihordozó+lábzsák, ez már tényleg 200 e körül van! :? Én nem túlságosan ismerem a babakocsi márkákat, ha itthon szeretnék venni, akkor milyet érdemes? Elsődleges szempont a biztonság+kényelem+srtapa bírás, meg persze az ár, de Anyósom felajánlotta, hogy ezt ő fizeti! :wink:

Lafi! :)
A vérnyomid lehet, hogy azért is magas, mert még ideges vagy a hétvége miatt? :(

Kép

Kép
donika
 
 


Hát nem tom........lehet, elég szar időben volt ez a vita, pont, amikor másnap ezt a kütyüt rámrakták. De mindegy, bár érdekes, elméletileg úgy érzem, túlvagyok rajta, de lehet, hogy tudatalatt még ideges vagyok.
Vendég
 


Donika :D
nekem 2 olyan kocsim volt, amit egyáltalán nem láttam élőben, jó választás volt mind a kettő.

itthon is vannak jó minőségű márkák: quinny, bebe confort, peg perego, chicco, graco, maclaren... stb.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Babakocsi:
Brendonban nem igazán volt 3 kerekű és én olyat szeretnék.
Csillagvárban néztem a Quinnyt, de szinte lebeszélt az eladó vagyis annyit mondott, hogy sokan panaszkodtak arra, hogy pici viszont iszonyú kicsire hajtható, ebben verhetetlen...
Ja, és mondta hogy külföldön, mondjuk Bécsben minden sokkal olcsóbb és jóval nagyobb a kínálat... :D Jófej volt!
És ő is ajánlotta a phil&ted-et...

Lafi, Gömböcske
nem tudom, hogy írjátok, nekem 1:15ezerhez lett a számított kockázat, nem mondták, hogy menjek újra, sőt külön mondta is a nő, hogy az AFP sima kórházban is elvégezhető... :roll:
Szerintetek???

Kép
fendike
 
 


Fendike, hát ja, ezzel az eredménnyel persze, hogy nem mondták!!!Nekem 1:1160 lett!!!!Nekem ajánlották, neked közel a 0% esélye van, nekem jóval töb volt!!!!Afp-t is ott kérték,hogy csináljam meg.
Vendég
 


A másik kockázatom sokkal jobb lett, az a 18as trichómás izé 1:190.000 lett, de a Downos lett nagyon szar, bár nega lett, de mégis megcsináltattam, hogy biztosan nega-e.
Neked ezt nem kell!!!!!!!!!Neked tutti lett!!!!!!!Nyugi.
Vendég
 


Hát igen, ezek a számaim nagyon jók lettek, mondták is, csak hát az a fránya szabadHCG lett rossz, amit meg nem tudok értelmezni, hogy miben kockázatos.
Talán, hogy elveszthetem a babát vagy koraszülés lehet???
Nem tudom és azt sem, hogy mit tehetnék ellene, ugyanis azt nem mondták, hogy ezennel veszélyeztetett terhes lennék... :roll:

Orsi,
megnéztem újra a phil&teds linket, akkor jól értem, hogy ott nem kell cserélgetni az ülést, csak állítani és minden egyben van???!
különben tényleg nagyon jól néz ki!!!

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
ezek szerint a sráccal beszéltél a Csillagvárban?
hozzá nekem is volt szerencsém :) jót dumáltunk a kocsikról :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nekem a Downos lett 1: 29470 és 18as izé meg 1: 241639

Fendike,
Teljesen jó az eredményed! Felesleges a 4es teszt persze ha akarod...
Vendég
 


Puszika Csajok!

Babakocsi témában lassan én is el kell merüljek.
No, akkor ezután maximálisan figyelek. Hétvégén babakocsikat fogunk nézni az urammal. :)

Rólam.
Minden OK a 12 heti tesztemmel. Azt mondta a biológus, hogy az Istenhegyit vegyem alapul, mert ott van tutti UH, reagensek és a számítási mód is más.
Ebben a kórházban az OEP kissé gyenge reagenseket finanszíroz.
Tök aranyos volt. :)
Úgyhogy rendben vagyok, vagyunk. :)

Köszönöm a drukkokat és a biztatást .:)

Nyuszi!
Végre köztünk. :)
Azért ha tényleg magasabb a vérnyomi, akkor kapkodd be a gyógyit. De vérnyomás üzőnek jól jön a táskában. :lol: :lol:

Most ennyi vagyok. Később még leszek. :)

Cuppancs

13+6
Vendég
 


Fendike :D
igen, ez egy sima babakocsi, ami nem úgy épül fel, hogy váz+ felépítmények. (de ilyen azért van más márkában is)
viszont ezzel azt nem tudod megcsinálni mint a másikakkal, hogy pici váz be a kocsi, gyerek a hordozóba, és csak a vázra pattintod a hordozót, ennél az egész kocsit vinni kell. (ez autófüggő, hogy szempont-e, nekem még a nagy kocsinál is számít, mert 3 gyerkőcnek azért kell cumó, ha bepakolok a kocsiba.)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
hát igen szempont abszolút mert kicsi a csomagtartóm (egyelőre), még lobbizom egy nagyobb kocsiért... :lol:
nekem az kell, hogy levehető legyen és jó kicsire lehessen csukni
IGEN, a fickóval beszéltem, aranyos volt, adott kisebb ajándékokat is és ugye konkrétan ajánlotta, hgy ne ott, külföldön vegyek kocsit... :D

Panda,
hú, neked aztán szuper jó értékeid lettek!!!
Én csak a HCG miatt aggódok, de valósz. dobom a 4es teszte, ha rendben az AFP és az UH is, akkor lenyugtatom magam!

Kép
fendike
 
 


van egy táblázatom az összecsukott méretekkel, ha kell bedobom ide.
én mondjuk a loolát ezért nagyon szeretem, mert annak a váza aztán igen-igen hiperpicire csukható.
most 1.5 hónapja egy toyota yarist nyúzok és még abba is befér a hátsó üléssor elé, tehát a csomagtartóból 1 cm-t nem vesz el.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
oké, köszi!!
a loola négykerekű, ugye???
tetszik a bebe confort high trek és az ára sem vészes...
én kiegyeznék a quinny-vel is, csak annyira mondta a fickó, hogy pici, bár szerintem csak a sportülésre gondolt
dehát átlagban hány éves koráig használja a klasszikus babakocsit???
egy idő után úgyis vesz az ember egy sima ernyőre csukhatót, nem???

Kép
fendike
 
 


Fendike! :D
Itt nézted már a babakocsit? www.bababolt.echt.hu
Többféle márkatípus van, többek közt a Chicco, nekem az is tetszik! Nem tudom az hasonló árban van a Quinnyvel?

Egyébként én a kórházban vetettem le az Afp-t. Igaz nekem akkor több mindent néztek, vércsop., telj. vérkép, hepa.

Kép

Kép
donika
 
 


a loola négykerekű. a high treknek ha leveszed a 3 kerekét, akkor az is kicsire csukódik, viszont ahhoz kell mózes, mert újszülöttkortól nem használható - megnéztem mennyire lehet ledönteni, és az kevés.
(high trek szettet most néztem épp az olasz ebayen, 600 eur + 100 eur posta a kocsi+mózes+hordozó... ez ca. 80-100e Fttal olcsóbb, mint itthon lenne)

a babakocsit mi 2 éves korig használtuk, utána nem.
de amúgy ez életstílus kérdése. Én mindenhova kocsival járok, így utána nem kellett. Most Lilivel lehet, hogy más lesz a helyzet, mert vele rá szeretnék szokni a sétálós közlekedésre a kocsi helyett napközben.

mondjuk a buzz-zal nekem a fő bajom most az anyaga, én abba gyereket nem tennék. a tavalyi anyag egészen más volt, ez a neoprénszerű valami nekem nagyon idegen.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah, a loola viszont terepre nem jó, ezért is hajtok most egy high treket magunknak, mert itt körülöttünk elég rémes az útviszonyok, és jó lenne már úgy is sétálni, hogy itthonról indulunk :)
(eddig úgy csináltuk, hogy kocsival le a partra és ott séta)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika :D
a chicco árban hasonló kategória, mint amikről beszéltünk... 10-30e-es eltérések lehetnek kb.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :D
Köszi! Azt hiszem egy időre a babakocsi téma kivesézve! Tök jó, hogy ennyire ismered a járgányokat, nagy segítség! :P

Kép

Kép
donika
 
 


Orsi,
igen a srác is ezt mondta az üzletben, hgy ez az új anyag annyira nem vált be a quinny-nél, elvileg úgy találták ki, hogy a gyerek majd belesüpped, de ez valósz. nem működik 100%osan, így kisebb is...
pedig az tetszene a legjobban... :?

Chiccot nagyon dícsérték, viszont annak meg a fogása nem tetszett, ami pedig jónak tűnt, azt csak nagy csomagtartósoknak ajánlják.

Hát jól körbejártuk a témát, de még mindig nem tudom melyik az a 3 kerekű, kicsire csukható, megfelelő méretű, designos kocsi amit megvennék... :roll:

Kép
fendike
 
 


Fendike :D
azért még nagyon ráérsz eldönteni :) :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Huha lányok, komoly eszmefuttatást folytattatok babakocsiilag. :)

Én Peg-Perego-ban gondolkodom, mondom ezt úgy, hogy még nem néztünk szét, csak a környezetemben több kismama van, akik ezt a márkát használják és nekik nagyon bejött.
Nekem négy kerekü kell. :roll:
Vendég
 


Kavicska :D
a PP kocsik szuperek, aszem már írtam, hogy nekem az lett volna az alternatíva a BBC mellett.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kavicska! :)

Mi használtan vettünk PegPérego-t. Váz + mózes + sport + hordozó (talppal). Nekem nagyon bevált!!! :lol: :lol: :lol:

Kép Kép
kismokus
 
 


Kavicska,

én ezt a babakocsit vettem meg, szuper!!!
Bárhova bemegyek vele, egy mozdulattal összecsukom, kocsiba kényelmesen befér :D

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =5&whid=44

Kép
zsuzsi73
 
 


Jo reggelt,

Orsi,
te tenyleg nagyon profi vagy babakocsitemaban :lol: A BC Highteck nekem is tetszik de meg uzletbe nnem lattam csak katalogusban .

Lanyok ma nagyon be vagyok sozva mar alig varom hogy este legyen
mert akkor megyunk babakukucsra.

Nyuszi,
jo hogy ujra itt vagy kozottunk :lol:

Ma sok lesz a munka de legalabb igy gyorsabban telik az ido :lol:
petitpois
 
 


Sziasztok!
Ma van a 3 éves házassági évfordulónk! És már hármasban töltjük! :lol:

Ma voltam a négyes teszten, légyszi drukkoljatok, hogy minden rendben legyen!!!!!! Pénteken derül ki az eredmény.

Petitpois! Igen, gondoltam Rád, hogy Te is szívod a füstöt, csak egy étteremben ilyenkor elég tömény füst szokott lenni. Legközelebb nem megyek ebbe az étterembe. Remélem, a kollégáid már tekintettel vannak Rád.

De hogy Bp-en milyen rossz a levegő, mindig megállapítom, amikor jövök-megyek, intézkedek. Szerintem rosszabb, mint egy doboz cigi.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske!

Gratula!Ünneplés lesz?Ajándék?Bár szerintem a legszebb ott van a hasadban.


Lányok!
Akik nem dolgoztok,hanem otthon vagytok,mit csináltok egész nap?
Néha ugy unatkozom.

Nyuszika!
Jo hogy már itt vagy.Milyen volt a kórházi bennt lét?
csiperke
 
 


Gömböcske,
biztos rendben lesz, ne izgulj, főleg mivel a kombinált teszt is negatív lett
most csinálták az AFP-t is vagy majd jövő héten??
a füst meg ilyesmi miatt kár annyit aggódni, sajna szar a levegő, szmog van, így fognak felnőni a gyerekek, sőt nagyrészt mi is már így fejlődtünk
sok minden nem tudsz ellene tenni, kis cigifüst meg nem árthat, ne izgulj!!!!
ÉS NAGYON JÓ ÜNNEPLÉST NEKTEK!!!! :D

Petitpois
nagyon jó lesz, látjátok majd mozogni a picikét, cuki lesz, készüljetek fel... :D

Kép
fendike
 
 


Gömböcske! :D
Drukkolok, hogy minden rendben legyen pénteken, de miért ne lenne? :wink: Boldog házassági évfordulót!!!!! :P

Petitpois! :)
Neked is megy a drukk estére? Ti egyébként hogyhogy kint éltek? A férjed belga?

Fendike! :)
Nálad mi a helyzet, nem ma voltál Bernárd dokinál?

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
úgy volt, hogy Bernárd doki hív, de még nem hívott, lehet hogy nem érte el a biológust az istenhegyin...
Remélem ma vagy holnap jelentkezik, kiváncsi vagyok kiderít-e vmt.. :roll:

Kép
fendike
 
 


Sziasztok!

Csak itthon fogunk finomságokat enni, csináltam salátát, és sütit is vettem (bár a párom kezd Gombóc Artúr lenni, de most azért nassolhat:-) Igen, a lényeg úgyis a hasamban van.

Negatív lett az eredmény, de azért lehetett volna jobb is a valószínűség. Ezért izgulok egy kicsit. De jó lenne pénteken jó híreket hallani!!!!! Az afp-t is most vették le. Tudom, hogy az nem igazán mérvadó, külföldön állítólag már nem is csinálják, mert annyiszor nem megfelelő eredményt ad, miközben a babának semmi baja.

Nektek is szép estét!

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Lányok,
nektek mit mondott a dokitok vagy mit írtak az istenhegyin a papírra a méhlepényről???
Első vagy hátsófali????
Melyik a jó, van egyáltalán jelentősége??

Kép
fendike
 
 


fendike írta:Lányok,
nektek mit mondott a dokitok vagy mit írtak az istenhegyin a papírra a méhlepényről???
Első vagy hátsófali????
Melyik a jó, van egyáltalán jelentősége??

teljesen mind1 :) ennek nincs jelentősége!!!
a méhlepény tapadhat akárhol, annyi a lényeg, hogy ne a mészájhoz közel tapadjon ill. ha ott tapad, akkor figyelni kell rá.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendike! :)
Nekem hátsó fali!

Kép

Kép
donika
 
 


Orsi,
köszi! :D

Donika,
nekem is hátsó fali!

Ma mondta egy barátnőm, hogy neki első fali, mire mondta neki a nőgyógyásza, hogy akkor könnyű szülése lesz... :roll:
Egy másik barátnőmnek is elöl volt és nagyon könnyen szült.

Hát majd meglátjuk, bár valószínű nem ezen múlik vagy leginkább nem csak ezen... :roll:

Kép
fendike
 
 


nem a lepény tapadásán múlik, hogy milyen lesz a szülés :wink:
a hátsófalinál ált. korábban érzed a magzatmozgást, mert a tapadásnál vastagabb a lepény, és ha elöl van, akkor kevésbé érezhető a mozgás az elején.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika,
akkor Te már figyelhetsz... :D

Kép
fendike
 
 


Sziasztok!

Donika!
Nekem is hátsófali.

Icsilya!
Kicsit fáj a torkom,és folyik az orrom.Teázok,de de biztos tudsz segíteni.És ha nem bánod kérném is hogy adj egy-két tanácsot.
Lázam nincs,arra figyelek majd.
Calcimusc?C-vitamin?Strepsils?

Előre is köszönöm.
csiperke
 
 


Sziasztok

Méhlepény tapadása: nekem Ákosnál mellsőfali volt, most hátsófali, a babák mozgását mindkettőnél majdnem 20 hetesen éreztem csak,
Mellsőfalinál a császárnál van az hogy előbb a méhlepény (a dokim szerint ekkor sokkal véresebb az egész dolog) születik meg, majd a baba, hátsófalinál meg fordítva, de végülis ha jól tudom akkor ez még változhat.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Csiperke, strepsilsből a honeysat veheted cak be, mert az van kismamiknak.
van az az oscillo mittutdomén mi, de ezzel kezdődik a neve, kimondhatatlan a vlge, egyél c vitamint, panadol.
Vendég
 


Lafi!

Köszönöm szépen a tanácsodat!

Ha kecskeméti vagy,akkor lehet hogy ismerjük egymást,ha máshogy nem is,de látásból.
csiperke
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: