Új privát üzeneted érkezett!

Kona hali itt!

Eltűntünk mind???????????

Vörösbegy, örültem, hogy mesimertelek!Okt 2. hétvégéjén megyünk megint haza.

Kütyü rajtam, vérnyomim szar----gyógyi lesz belőle, sajna, evvan.135/80 az átlagos, de hát tök szar, negyedóránként mér és ha megmocan a kezem, 160-as fals értéket produkál, de hát bakker, dolgoom, meg idemegyek.odamegyek stb, nem tudom betartani, hogy negyedóránként meg se moccanjak........na mindegy, inkább a gyógyi, mint a toxémia.
Vendég
 


[quote="mazsolasyl"] írta:mazsolasyldv Kona!Jó kis csapat ez,jó helyre jöttél!:DNagy gratula! :D Tudod már ki lakik odabent?


Hello!

Az előző UH-n lánynak tippelték, de azt mondta a doki, hogy még ne kezdjünk rózsaszín cuccokat vásárolni. Ezt megjegyzem amúgy sem tennénk.....már csak babonából sem.

Lányok, ti már vásárolgattok? Van valakinek egy listája, hogy miből mennyit, milyen méretet stb. kell/tanácsos beszerezni? Ahogy olvasgattam, sokan már nem az első babát várják, így gondolom már van bőven tapasztalat.
kona
 
 


Kona, majd holnap bemásolom, amit én kaptam, aszerint vásároltunk, nagyjából a rucik terén minden megvan már.
Vendég
 

 
 

Hello bello!

Oh Lafi nem is tudtam, hogy rucikból ilyen jól álltok! Kis cseles, nem is meséli! :lol:

Üdv. az Újaknak! Mesélni ám!!! Sok mindenről lemaradtunk, mivel félidőben csatlakoztatok! Hányadik baba, hol fogtok szülni, stb stb... Lafika Drága vezet táblát, ha szeretnétek bekerülni, akkor írjátok meg Neki priviben az adatokat!

Amúgy mi még csak a babakocsit vettük meg (azt muszáj volt - ugye Lafi? :lol: ) meg 1 db kiscipőt vettünk! Ennyi!

Na meg ma vettünk szép bordűrt a babaszobába! Holnap dobok róla képet! Kis kacsás, kacicás... Nem volt ócsó, de megéri, máshol, ahol olcsóbb, olyan rondák a minták...

Meg vettem vasárnap olyan tappancsos polót... C&A-sat, olyasmi mint amiben Blongyi jött a talira! Nagyon édi! :) Csak alig volt a máretemben! De amúgy ott sem fogok sűrűn vásárolni.. Kegyetlen drága...

Csajok! Jövőhéten tali??? Mindenki írja le, neki mikor jó! Meg hogy hol legyen! Mondjuk a mufurc pincért leszámítva, én szeretem a Zilát! Meg ott nagy a hely (már kell nekünk a hely!) meg sok féle sütike van (RÉPATORTA - most lecsapok rá!)

Na dobjuk össze amink van! :)

Jó éjt!!!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Jó reggelt Mindenkinek (már ha ez még reggelnek számít....)!

Mi az első babát várjuk, és a Péterfyben szeretnénk majd szülni.

Sajnos az eddigi időszak elég zűrös volt, sokat kellett feküdnöm. A sok-sok egyéb probléma mellé sikerült még egy torokgyulladást is begyűjtenem. Persze gondolom, ez nem nagy szám, hiszen bárkivel előfordulhat. Sajnos a kezdeti problémák miatt kezdtem már kicsit aggodalmassá válni, így ezt a kis meghűlést is túlreagáltam. (Azt mondják, az első gyereknél ez még elfogadható, másodjára meg úgysem lesz időm meg energiám ennyit aggódni.) Remélem, mostantól már minden simábban megy. Holnap megyek vérvételre. Ennyi.
kona
 
 


Üdv Csajok!

Hűűű,de nem pörög ez a topik. :roll: Merre jártok lányok????

Konkri?Vörösbegy?Blongyi?Bingii?Csibe?Norma? (bocs ha vkit kihagytam)

Baba
Mizu?????Minden rendben???

Kona
Szióka!Gratu a bébihez.:)
Már i is vásároltunk pár dolgot (b.kocsi,pelenkásvödör,egy játék a hordozóra,rucik).Mivel ismét kiscsajszink lesz sok dolog már megmaradt a tesóról. :D Pl van rózsaszín kádunk. :lol: Nem kell venni fiús színűt. :lol: és még mennyi ilyen apróságnak örülünk ilyenkor. :lol:

Viki
Ismét tali???De irigy LEGO!!!! :shock: :roll: :roll: Én is akarok!!!Remélem vmikor összejön.

Lafi
Szegényke. :cry: Tudom milyen gáz ez a hüle vérnyomimérő...gondolom aludni sem igazán tudtál. :roll:
Remélem azért nem lesz olyan vészes az eredmény.És igazad van,inkább gyógyszer mint a toxémia. :? Drukkolok!

Zitus
Gratu a csajszihoz.:) Neveken már gondolkodtatok?

Mazsi
Már teljesen jól vagy???
Vendég
 


Lego, itt vagyok, csak valahogy nem megy az írás.
Amúgy egy csomó tervem van, a lakással, esküvővel, babaszobával, bútorokkal, meg azért dolgozni is kell... most úgy érzem energim is van :) és nem is fáj semmim sem. kop-kop-kop
Én már úúúgy otthon maradnék, amíg ilyen jó idő van... és csinálnám a nagy terveimet :)

A találkozót én is irigylem!
Viszont, az a cukrászda nekem is kurta messze van, ezért arra gondoltam, hogy esetleg más helyszínen is szervezhetünk találkozót, és aki oda jobban el tud vánszorogni, az a csapat ott jön össze.
Mondjuk pl a Mammut, Westend, Campona kiknek esne közel?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Ja Lafi, mi annak a savoyás uh-nak a telefonszáma? vagy van honlapjuk?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Hello Lányok!
Jelentem én munka területén be vagyok havazva.. :roll:
Viszont mennem kell terheléses cukira, csak nem tudom,hogy hova?
Nektek hova kellett menni? Én kaptam egy beutalót, aztán annyi.
Azt mondta a doki,hogy oda menjek ahova egyébként is járok vérvételre. Nem akartam kiábrádítani, hogy nem szoktam járni.. :lol:
Vendég
 


Nálunk az sztk-bakell menni a terhelésesre. Hol vaoltál az első vérvételnél? Gondolom most is oda menj. Nem irigyellek, sz@r ez a terheléses. Nálatok reggeli van, vagy az a hülye cukros lötyi? Nálunk a cukros lötyi. Van kismama, aki ki is hányja, miután megitta, Fújjj.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Sziasztok!
Koszike Mazsolasy.Mindenki aztmondja fiu formaja van a bebimnek.Hat nem akarja megmutatni.Meg penteken megyek,hatha.
Nagyon izgulok.Szombaton lesz az eskuvonk.Suru ez a het.Mar alig alszom valamit.Szep menyasszony leszek,karikas szemekkel.Hat ezen meg az alapozo,puder sem fog segiteni.
Tenleg jol eltunt mindenki hetvegere.
Szia Kona!En is januar elejere varok,5.az egyik datum 8-a a masik.Es az elso baba.Hat nekem egyik nap lanyt mondtak aztan fiut,utana megint lanyt,ugyhogy kivarjuk a veget.Mi meg nem vasaroltunk semmit.De mar szeretnenk.Maradunk az feher szinnel,vagy ami illik fiunak is meg lanynak is.

Kép

Kép
marcsitita
 
 


Sziasztok!

Eléggé eltűntem mostanában, de olvastam mindent rólatok. A pocak keményedés miatt lehetőleg feküdnöm kell sajnos, de azóta lekopogom már alig van. Nagyon rámijeszett a doki azzal, hogy ki fog nyílni a méhszájam, bár biztos ez volt a szándéka, hogy tényleg rávegyen a pihenésre. Igaz, hogy hetente megyek a patikába magne B6-ért, biztos nem értik. De ha már nincs keményedés akkor ugye lehet kevesebbet szedni vagy abbahagyni szerintetek?

Elmentem viszont kismama jógára kipróbálni a lazítás relaxálás miatt és ha már ti sem dolgoztok (mert persze délelőtt van, mikor is lenne) érdemes kipróbálni. Egyáltalán nem megerőltető inkább légzés, nyújtás, intim torna és relaxációból áll.

Mi is még csak babakocsit vettünk persze fiús szinűt, mert eddig úgy volt kisfiú lesz, de a legutóbbi uh-on teljesen eltűnt a fütyi, úgyhogy most még várok a következőig. Pedig olyan édes ágyneműket láttam, de hát ahhoz kéne tudni a nemét. Vagy arra gondoltam marad a sárga az mindenkinek jó.

Szerintem is klassz lenne találkozni ha sikerülne máshol is pl: Budán. Van aki a Mammut közelében lakik?

Kona üdvözöllek!
Lafi! Szegény! Éjjel, hogy bírtál aludni? Várjuk az eredményt!
Konkri! Templomi esküvőd is lesz? Milyen ruhád lesz?
Sleepin! Hol vettétek a bordűrt?

Szép napot mindenkinek!

Kép
barbi5
 
 


Hello!

Azért mondtam, hogy lehet máshova is... Elvánszorgok én bárhova (csak Budára nem szívesen...) De belvárosba Pandával meg a környékbeliekkel szerintem szívesen elmegyünk, nemde Csajok?

Nekem mint tegnap kiderült, szerdán (azaz holnap) kell UHra mennem. Nem tud jönni párom, így egyedül megyek... :( Ja meg kikérek egy toxo vérvételt, mert idegesít! Elvileg van rá gyógyszer. Mondjuk kicsi az esélye, hogy ne estem át rajta, és pont most fertőződnék meg, de jobb félni...

Sajna Párom elvitte az elemeket, így nem tudom lefotozni a bordűrt... Majd máskor...

Marcsi :) Előre is nagyon nagyon sok boldogságot! :) Biztos szuper leszel és csini Kismami! :) Figyu, amikor ott vagy, már ne törődj semmivel! Menni fog minden, ne aggódj! :)

Terheléses cukor nekem a kórházban volt tegnap.

Lego :) Egyáltalán nem készültök errefelé??

Baba!!!!!!!!!! Légyszi gyere, mi volt tegnap!!!!????

Kép
Kép
sleepin
 
 


Barbi! :) A bordűrt Kispesten vettük, gondolom ezért nem jöttök ki eddig... Ajánlom, hogy tapétaboltot (ne Multi-tapéta, mint ttl vagy ilyesmi) hanem maszekot keressetek! Nagy választék, kicsit drágábban, de szebbek és szerintem a minőségük is jobb! De persze boltja válogatja...

Kép
Kép
sleepin
 
 


Viki
De,készülünk,valamikor októberben.A börzére tuti megyünk,gondoltam már rá,hogy esetleg oda többen is kinéznénk...

Toxoplazmám nekem negatív lett a 12 hetes vérvételnél. :? Még 2x vesznek vért...persze mind fizetős...Dorkánál anno még alap ellátás volt...már akkor tudtam,hogy a következő bébinél is tuti fogékony leszek.No mindegy.Vigyázok a macskákkal,húsokkal...stb.

Marcsi
Gratulálok az esküvőhöz.:) Mindenki férjhez megy???De jóóó. :lol:
MEnnyi sok szép menyasszonyt láthatunk.:)

Barbi
Magnézium nem árt,szerintem szedd úgy,ahogy eddig!Fő a biztonság.

Cukorterhelésre nekünk a körzeti terhesgondozóba kell menni,és igen...cukros löttyöt kell inni. :evil: Pfúúúj...úúútálom,borzalmas.Ráadásul azonnal,húzóra meg kell inni...nem lehet kortyolgatni.Asszem visszek citromlevet,kicsit öntök bele.

MEgyünk enni,még jövök.
Vendég
 


Akkor dobjunk fel több találkahely lehetőséget... ???

Nem templomi, hanem sima esküvő lesz - muszájból is, mert különben még az előző férjem nevét kapná Marcell baba.

Mi volt a babakocsi bolt címe? mármint web címe?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Barbi:

Nekem is volt pocakkeményedés, néha elég durván is. A legutóbbi vizsgálatnál a nődokim azt mondta, minden rendben, csak többet pihenjek, na meg persze Magne B6. Nekem segített a napi 3×2, aztán kb. két hét múlva lecsökkentettem az adagot 3×1-re, és azóta sem volt gondom. De ennyit azért minden nap beszedek. Ha szedsz még egyéb vitamint, akkor arra vigyázz, hogy ne egyszerre kapkodd be a bogyókat, mert pl. a magzatvédőben levő kalcium és a magne B6 együtt nem szívódik fel túl jól.

Toxoplazma miatt én is folyamatosan aggódok, mert nem estem még át a fertőzésen. Pedig eddig már négy macskám volt, és nyugodt szívvel ettem mindenféle sonkákat, stb. Amióta babócát várunk, azóta a cica kiköltözött a házból, minden húst szenesre sütök (biztos, ami biztos :wink: ), és naponta kb. ezerszer mosok kezet. Zödséget, gyümölcsöt is jó sokáig mosom folyó víz alatt. Én is mennék újra toxo tesztre, de a dokim szerint ha eddig nem kaptam el, nem pont most fogom. Így nem kaptam újabb beutalót. Szerintem ha valami nagy gond van, akár ez a fertőzés, akár más betegség, az elvileg kell, hogy látszódjon a normál vérképen. Legalábbis remélem.

Egyébként a védőnőm javasolta, hogy menjek el időnként magánlaborba (Interlab, valahol a Hungária körúton van), ahol kb. 5ezer HUF-ért néznek toxoplazma IgM szintet. Az IgG persze sokkal olcsóbb (1800 HUF)...
kona
 
 


Kona

Nekem 3x néznek a terhesség alatt IgM és IgG szintet.A toxoplazma fertőzést nem tudja egy sima vérkép kimutatni,ezért van külön vérvétel. :roll: Nálunk az első vizsgálat 5000Ft,a kontroll 2 vizsgálat pedig 2500-2500 Ft...na nem mintha megfizethetetlen lenne,de aki fogékony rá azért NAGY veszélynek van kitéve.
Vendég
 


[quote="lego"]M írta:legoarcsi
Gratulálok az esküvőhöz.:) Mindenki férjhez megy???De jóóó. :lol:
MEnnyi sok szép menyasszonyt láthatunk.:)


Gratulálok én is mindenkinek, aki férjhez megy. És irigykedek is egy kicsit, mert én még mindíg nem megyek férjhez.

Kép
Kép
Kép
csibe76
 
 


Sziasztok! :)

Ritkán jutok ide sajna, és akkor is legtöbbször csak az olvasásig jutok!
Ráadásul Botim is beteg lett. Takonnnyal indult, meg köhögéssel, de ráment a vírus a gyomrára, így tegnap folyamatosan fosizott szegény, szószerint folyt a cucc szegény gyerekből, mellé 39,5 fokos láz. :( :(
Dokinéni mondta, hogy vigyázzak, el ne kapjam...köszi... Hát remélem megúszom!

Mi jövőhéten hétfőn megyünk fel Pestre 4D-re, a Praxisba! :D
Már nagyon várom! Hát az tuti, hogy ott is nunit fognak látni, mert annyira egyértelműen megmutatta a múltkor, hogy a doki szerint nem fér kétség hozzá! :lol:
Nevet is választottunk neki: Noémi! :D

Fizetős a toxoplazma???? Nekem nem kellett fizetnem, ráadásul tök feleslegesen csinálták meg, mert már az előző terhességemnél kiderült, hogy átestem a fertőzeésen, és védett vagyok.

A 20 hetes pociképpel még adós vagyok bár ez még pár nappal előtte van:

Kép

Kép
Kép
zituska28
 
 


sziasztok,

majd ha lenyugszom visszaolvasok....csak arra reagálok, amit hirtelen kiláttam a topikból.

tali: nekem mindegy bkv mindenhova elvisz, de persze belváros ideális egy újpestinek...

rucik: nem titkoltam, csak nem tudtam róla én sem. anyum vett meg mindent, amikor hazamentünk 7végén, kezembenyomott mindent. édes!

cukiterhelelés: kórház vagy rendelőintézet.

vérnyomi: aludtam, nem zavart, kivéve ami utána jött.... :cry:

reggel levettték, hát nem lettek frappánsak az eredmények, átlag 140/80 nappal, éjjel 100/70.
DE
voltak kirívóan magas, 170-es eredmények is,emiatt kell a gyógyi, ami elvileg nem baj, csak amit kaptam még pluszba.
szóval én dokim szabin, helyettesítő utálja éndokim, és rajtam töltötte ki az utálatát, nem akarta megnézni a leletem, aztán üvöltött hogy miért szedek metformin gyógyszert, amikor tilos, én dokim engedi (vércukor csökkentő, pcos ellen van, de még mindig szedem), aztán csak üvöltött meg minden , hogy hülye adokim stb.
sztán mire lenyugodott, megnézte a leletem, szemet szúrt neki a magas, de mondtam neki, hogy az a 4 db 170-es érték fals eredmény, a gép negyedóránként mér, nem mozdulhatnék, én akkor épp vagy pisiltem, vagy főnöknél voltam, és nem tudtam mozdulatlan lenni vagy a 7es buszról szálltam le reggel a kórházba menet vagy vízért mentem boltba mert nem volt a hivatalba víz, egyébként meg 140 volt a max.....

erre felírta a gyógyit, rendben 1 dokaptil vagy mi a fene minden reggel, nincs gond, de be akar utaltatni hipertónia ambulanciára!!!!!nem értem, nem magas a vérnyomásom annyira....nem akarok még egy ambulancián tölteni e a fél délelőttöm mint minden 2. héten a diabetológián....

aput felhívtam, ő állatorvos, de képben van, azt modnta, szarjak bele, szedjem reggel a gyógyit, mérjem magam és ha magas, majd akkor menjek ilyen ambulanciára, szerinte az van, hogy a nő okoskodott, mert a dokim nem volt és jól felhúzott ezzel, hipetónia....az 160-nál indul.

elegemvan hogy mindig találnak valami újat amivel lehet ijesztgetni
Vendég
 


Lafi! :) Pont ma beszéltek a magas vérnyomásról, igaz nem a terhességiről... és azt mondták, éljünk 140/80 alatt. Így a Te 140/80ad nem kíván még ambulanciát! Szerintem is szedd a gyogyit és kiderül! Ne idegesítsd magad ezen!

toxo... elvileg nekem nem mondta a dokim, hogy ne csinálnák meg a kórházban, de holnap kiderül. Ott a Hungária krt.-on mennyit kell várni az eredményre? Lehet ha gyorsabb ott megcsináltatom. Idegesít, hogy a 21. héten sem jut eszükbe...

Zituska szép poci! Mielőbbi gyógyulást Botinak!!!!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sziasztok!

Én babakocsi ügyben szeretnék tanácsot kérni.
Van valakinek tapasztalata ROEN Jolly-Joker típusú babakocsival? Győrben mindenki ilyennel futkosott, aztán hazajöttünk, itt ilyen nincs, így csak neten tudom nézegetni, és anyu fogja megvenni. Nagyon tetszik, teljesen fektethető, + az iránya is változtatható. Mit kell még tudnia egy babakocsinak? Az a gyanús, hogy 43 ezerbe kerül, a többi ami ezeket tudja 100 ezer fölött kezdődik. Mi lehet vele a gáz?

Ps: Gratula az esküvősöknek, én is csatlakozom, nov. 24-én!

Kép
Kép
bama
 
 


Ja és szépen elvágtam az ujjamat mosogatás közben... épp mostam ki a poharat, amikor is eltörött... Jobb kéz mutatóujj, hajlatban... hol máshol...

Kép
Kép
sleepin
 
 


Bama :)

Valószínűleg azért olcsó, mert még nem "nagy márka" azaz próbálnak betörni a piacra, de ettől még biztos jó! Mi Lafival Pierre Cardin-t vettünk hordozóval volt 45500.-. Teljesen fektethető, 2 irányból tolható, első kerekek bolygósíthatóak, szerintem ezek fontosak. Illetve könnyen legyen csukható, és könnyű legyen lehetőleg a váz... Ha sokat autóztok a hordozó is fontos! Egészítsetek ki ha van még vmi! (Persze lábzsák, esővédő stb...)

Kép
Kép
sleepin
 
 


Szia mindenki!

Gratula az esküvőkhöz. Én már több minr egy hónapja "túl" vagyok rajt. Ami furcsa hogy előtte nem is nagyon izgultam. Simán végig aludtam az éjszakákat, sőt még aznap délután is aludtam egyet. Akkor paráztam be rendesen mikor már mindenki nálunk volt és én menyasszonyi ruhában ücsörögtem a konyhán hogy induljunk már. Aztán a pap előtt már lenyugodtam kicsit, utána meg semmi bajom nem volt. Tanácsin már végigvigyorogtam az egészet. :D Igaz nekem a templomban is sikerült elröhögnöm magam. Még szerencse hogy háttal álltunk a vendéheknek. Max azt látták hogy rázkódik a vállam. :P

Komolyan én már listát írok hogy mit akarok megkérdezni a védőnőtől. Pl:toxo (jó lenne megcsináltatni igaz jelenleg nincs cicánk, de biztos ami biztos), van-e kórházlátogatás a Markusovszkyban (ki akarok kérdezni vkit aki képben van hogy mit engednek és mit nem. Az tuti hogy ha valamelyik áplónő bunkó lesz és rámszól valamiért ami nekem jólesik, leordítom a fejét. Néha ilyen hangulatom van, gondolom a fájások között meg még ennyire sem leszek türelmes.)

Cukorterhelés: nekünk kórházban, cukros löttyel. Egyébként is rosszul vagyok az édes dolgoktól...sztem nekem végem lesz.

Börze mikor lesz? Babakocsi megvan, most jöhet a többi. Vmikor fel akarunk nézni pestre de nem tudjuk mikor jut rá időnk. Már írtam listát is, mi az amit mindenképp meg kell venni mire jön a baba. Laza 4 oldal. :? :shock:

Kép
móni86
 
 


Nem hagyott nyugodni ez a kórház dolog (az ellátásról), úgyhogy míg nem beszélek a védőnővel, megpróbáltam utánanézni a neten. Hát ha minden úgy van ahogy le van írva a kórház honlapján, akkor már nem is féle annyira. Legalábbis a körülményektől már nem.

"Gyermekágyas részleg: szülés utáni ellátás 24 órás fakultatív „rooming in” (újszülött és anya együtt) rendszerben. Az országban egyedülálló rendszerben az anya igénye és vállalása alapján az újszülöttel együtt lehet....A szülőszobák elhelyezkedése, mérete, berendezése lehetőséget ad a hozzátartozókkal az együttszülés élményének megélésére, kívánságra fakultatív vajúdási vagy szülési helyzetek és pozíciók megteremtésére, ha ezt a vajúdás menete, a méhmagzat és a vajúdó állapota megengedi. "

Na erre kíváncsi leszek. Esetleg majd közben emlékeztetem ráőket, hogy mi van a honlapjukon. :roll:

Még 19 nap a 4Dig!!!!! :D

Kép
móni86
 
 


[quote="sleepin"]
írta:
sleepin
toxo... elvileg nekem nem mondta a dokim, hogy ne csinálnák meg a kórházban, de holnap kiderül. Ott a Hungária krt.-on mennyit kell várni az eredményre? Lehet ha gyorsabb ott megcsináltatom. Idegesít, hogy a 21. héten sem jut eszükbe...


Állítólag két hét. Még csak telefonon kérdeztem őket. Azt hiszem, reggel nyolctól du. fél négyig lehet menni. (Nekem az első teszt a kórházban két nap alatt elkészült, és nem kellett érte fizetni.....) Mondjuk ahhoz képest, hogy milyen módszerrel (ELISA) nézik a dolgot, egyrészt piszok drága, másrészt meg elég hosszú ideig kell várni az eredményre.
kona
 
 


Barbi!

Én két hétig feküdtem állandó görccsel, ami rögtön beállt, mihelyt felkeltem, de egyszer csak a kezembe akadt a Hipp prospektusa, miszerint napi 310 mg Mg. szükséges egy nap a kismamáknak. Igaz az ő pronataljuk csak a többletet, azaz 10 mg-ot fedez, én meg a lenkeis vitaminnal napi 200-at szedtem, de gondoltam, hogy kipróbálom, hátha egy mg-ot sem eszem meg egyébként. HÁt szó szerint csoda történt... már el voltam készülve, hogy akár januárig lazsálhatok - bármíly furcsa, ez igazából elkeserített- és a további 200 mg bevételét követően 10 perc múlva elmúlt a görcs. Szó szerint úgy éreztem, hogy a hasam kisimult, mint a tenger, ha megnyugszik. Akkor jöttem rá, hogy mennyire gáz lehetett a helyzet. Azóta is kell a napi 400 mg, mert különben újrakezdi. Úgy látszik, nekem ennyi a szükségletem.

Kona, érdekes, amit írsz a Ca+ Mg felszívódásáról...
Én Calmagot, azaz Calcium-Magnézium italt iszom, savas közeg miatt C vitaminnal kombinálva, és kb. 5-10 perc alatt kiválóan és villámgyorsan felszívódik. Valamiről nem tudok?

Szóval tömören jó hír, hogy teljesen jól vagyok. Kösz az olvasmányokat, egyelőre várni fognak a polcon.

Móni, ez nagyon jól hangzik.... úgy tudom a Szt. Istvánban lehet még kádban is vajúdni. Szerintem isteni lehet.... én már csak a kitolási szakra értem el a kádig Petikével, az fenomenális volt, túlzás nélkül... még most is borsódzik tőle a bőröm, ha eszembe jut..... Jó nektek, hogy a pesti nagy választékból mazsolázhattok.
Nincs topic-ja a kórházadnak? talán ott jobban kiokosodsz, mint a honlapról....

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Okt. 11 csütörtökön készülök föl Budára menni szülésfölk.tanfolyamra, de csak de. maradok, úgyhogy ha valakinak szabad lesz a du., akkor összehozhatunk valamit, pl. a mammutban, vagy a környékén....
Ki van annyira Nostradamus, hogy tudja már...ráér akkor?

Zsu

Zsuzska/2oo4.o1.o8. Petike/2oo5.11.o5. Panka/2oo8.o1.1o.
tothzsu
 
 


Sziasztok! :D

Lego:
Köszike,még nem teljesen,de jól vagyok!Még kicsit folyik az orrom.

Marcsi,Móni:
Gratulálok az esküvőhöz! :D Jajj,de írígy vagyok :lol:

Zitus:
Botinak jobbulást,neked pedig szép a pocid! :lol:

Lafi:
Húúú,hogy bírtad megállni,hogy ne sikítsd le a fejét a dokinak?Nyugi,nem lesz semmi baj!

TóthZsu:
Örülök,hogy jobban vagy!

mazsolasyl
 
 


Cukiterhelés:
Hát én sem tom,hogy fogom kibírni,pedig jövő héten megyek!Nálunk is cukrosvíz van,legfeljebb viszek én is citromlevet.

Vásárlás:
Nna,nekem előlről kell kezdenem,mert amiket Emőke kinőtt,azt mind szétadogattam ismerőseimnek!Hát ez van....Most már okosabb leszek :)

Jövő héten megyünk mi is 4D-re,meg cukorterhelésre :) Remélem most már jól megmutatja magát,és kiderül,hogy fiú avagy lány?!

Holnap védőnénit kell meglátogatni,kíváncsi vagyok mennyit híztam :)

Pénteken pedig megyek a reptérre páromért!Jujj,de jó lesz,hazajööööön! :D

mazsolasyl
 
 


Halika!
Megmondom őszntén, nekem ma lett tele a bugyrom az ún. terhesgondozós protokollal. :evil:
Én most csütörtökön megyek cukira, naná,hogy lötty lesz, laza 3 órás elfoglaltság azt mondta a laborban a nőci. Van citromlevük, legalább azt nem kell vinnem.
Nem kicsit tartok a vizsgálattól, mostanában jól esik a folyadék....
A vérnyomásom mérem, pénteken nekem is felment egyszer150/valamennyire. A múéltkor rákérdeztem a dokimtól,hogy akkor most toxémiás vagyok-e? Azt mondta,hogy nem. Van egy alap vérnyomásbetegségre való hajlamom, vagy mondjuk, hogy majdnem megvan a betegségem és erre jön rá, a terhesség.
Ő azt mondta, hogy szedjek napi 3Xfél tablettát, de a házidokim szerint meg akkor lassan kell feállnom-felülnöm, nehogy elájuljak. Na, ezt csináld meg egy 5 éves gyerek mellett. :roll:
Pedig muszály leszek ezt az adagot szedni, mert az 1/4 szem nem mindig elég.
Vendég
 


Zsuzsi: én sem pesti vagyok. Szombathelyen fogok szülni a Markusovszkyban. Állítólag egész jó a színvonal a többi kórházhoz képest az országban. Hát nem tudom. Mivel az én családomból mindenki a Markusovszkyban volt, ha valami gondja volt csak ezt a kórházat ismerem, nincs összehasonlítási alapom. Itt is próbáltam topicot keresni, de a szülésetek topicban sincs semmi érdekes róla. Megkérdezem a védőnöt nem szerveznek e kórházlátogatást kismamáknak meg kispapáknak. :)

Nem tudom mitől van de ma megint fáj a hasam meg a derekam. Van egy olyan érzésem hogy a vesém szarakodik. Ahogy ilyen szar az idő elkezd fájni, a lábam meg majd lefagy (bezzeg mikor felveszem a sízoknit mindenki kiröhög). Tegnap szupi idő volt semmi bajom sem volt. A múltkor is akkor fájt annyira hogy felkelni sem tudtam mikor elkezdett esős idő lenni. Mondjuk ma (szerencsére) azért nem olyan rossz a helyzet mint múltkor. Kiscsirke rúgdalózik ugyhogy legalább Ő jól van. :lol: Tegnapelőtt akkorát rúgott hogy apája kijelentette focista lesz. Pont érezte ő is. Mostanában egyébként is több figyelmet és puszit kap tőle a pocakom, mint én. :lol:

A Hipp Natallal még mindíg nem haladok. Megkérdeztem a gyógy.tárban hogy nem lehetne e megrendelni. At mondták nem. Na kösz akkor most hvá menjek? Próbáltam keresni a neten nem lehet e rendelni vhol. De nem találtam. Pedig nekem is nagyon kéne. :cry:

Ezt a Ca dolgot én is olvastam. Hogy nehezen szivódik fel Mg-mal együtt. Meg a D vitamin is valamivel...de arra már nem emlékszem mivel. :oops: :P

A cukiterhesléstől tartok. A cukros löttytől meg az eredménytől is. Elég sok szénhidrátot eszek mostanság. Igaz csak az utóbbi pár hétben. Azelőtt csak a gyümi ment. Meg hát anyukám vajkaramellájának nem tudtam ellenállni. Már fájt a gyomrom annyit ettem. :oops:

Kép
móni86
 
 


Móni

Körmendhez messze vagy????Sógornőm ott gyógyszerész,én nála vettem.Vagyis ő hozta nekem.Ha gondolod megadom a patika nevét és elugorhattok Hipp Natal-ért.
Vendég
 


lego: Nem lakom olyan nagyon messze Körmnedtől. Igaz messzebb van mint Szombathely. De ha megadot a címet lehet hogy leugrunk. Mert itt már tuti nem kapok. Köszi!!! :lol:

Kép
móni86
 
 


Sziasztok!

Öröm olvasni benneteket, olyan jól működik ez a topic.

bama!
Babakocsi ügyben a nekem legfontosabb kritériumok:
- legyen fektethető (legalább 170 fokig), így a külön fekvő babakocsit ki is lehet hagyni,
- legyen könnyen megfogható és könnyű, mivel sokat utazom BKV-val, fontos, hogy fel tudjam egyedül is tenni a HÉV-re,
- a járművek miatt az is fontos, hogy ne legyen túl széles a babakocsi, mert nem fér fel az ajtóban, vagy rohanhatsz ahhoz az ajtóhoz, ahol nincs középen kapaszkodó,
- ha autóval jársz, érdemes lemérni a csomagtartót és a boltban az összecsukott kocsit (a barátnőm igy keresett kocsit magának),
- én főleg gyalog (járművel) járok, fontos, hogy a karfája ne legyen egyben, mert nem tudok szatyrokat ráakasztani, sőt semmit sem lehet ráakasztani egy nagyfülű táskát kivéve (az alján lévő tartó egy kilós kenyérrel tele van, ráadásul a járda szélén le is ér)
- ezen kívül fontos a tető, lábzsák, biztonsági öv, esővédő, és a bolygósítható első kerék, mosható huzat.
Ezeknek tökéletesen megfelel pl. a Pierre Cardin esernyőre csukható kocsijai, ami színekben nagyon változatos, és nem utolsó sorban a www.babadiszkont.hu boltjában 17eFt.

Mókás volt, a múltkor láttam egy valószínűleg hatszámjegyű csodát, divatos volt, nem mondom, de szegény nagymama tolta és alig bírt irányt változtatni azzal a batárral. Fektetős kocsi volt, exta szélességgel és óriási kerekekkel. Le a kalappal, aki ilyennel akar villogni.

Mónika

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Móni

Elixir patika,Dózsa Gy. út 1.
Ezen a héten nem dolgozik a sógornőm,de úgy emlékszik van a patikában,ha nincs másnapra megrendelik.:)
Remélem sikerrel jársz. :wink:


Mónika
Én is így gondolom a babakocsi vásárlást.Vagyis gondoltam,mert már megvettem.:)
Jól vagytok?Kiderült már,hogy Rómeó vagy Ramóna lakik a pociban???? :wink:
Vendég
 


CSajok, hogy is volt, hidegfrontba mozog kevesebbet?Mert tegnap óta nem mozog....
Vendég
 


Lafi
Detto....de tényleg!
Már írni akartam,de gondoltam megint csak beképzelem.:(
Hédi se mozog tegnap óta...néha mintha elkapnék egy kis buborékozást,de ennyi.Erőteljes,jól érezhető mozgás nincs.:(
Vendég
 


Lego, igen nálunk is így van!!!!!!!Buborék vagy motoszka van, de az az igazi, nincs. Mondjuk engem is megvisel ez a front rendesen.

Körzetim megnyugtatot, le kell szarni a belgyógyit, és makd ő rendbe tesz, ha nem tud gyógyival helyrerakni, akkor tp-re írat ki.
na erre jó szar volt a vérnyomim éjjel, mert kér a körzetim éjjeli adatokat is.
Vendég
 


Halihó!
Hát, én nem tudom,nekem nagyon mozog a gyerek :D Akkora rúgásokat kapok, hogy csak na!!!!!
A vérnyomim nekem is sz@rakszik, és olyan este 10-ig, fél 11-ig mérek :roll: Ha hajnalban felkelek pipilni akkor nem mérem, igyekszem visszaaludni!!
Vendég
 


sziasztok!

Lafi örülök én is hogy találkoztunk, klassz csaj vagy!!!
ne haragudjatok, hogy nem jövök sűrűn, de én alig bírok ülni (Lafi is látta)...annyira fáj a gátam...szerencsére minden rendben, méhszáj zárt..."csak" nő a gyerek és tágulnak bent az alkatrészek :)
de olvaslak benneteket és majd igyekszem sűrűbben jönni...
Barnabás lábával egyébként napok óta a hólyagomon pihen...ha éppen nem tornázik :lol:
Zituska! nagyon csini vagy!!!!!!!!!!!!

Donát 10 éves
Dóra 9 éves
Kép
Kép
vorosbegy
 
 


Sziasztok!

Van kb. 5szabad percem, így gyors leszek.
Kollégám kivett egy hónap szabit, úgyhogy kicsit havazódok....:(

Sleepin: remélem képpel jössze le ma az uh-ról! :)

Csajszik, gratula az esküvőhöz!:)

Vásárlás: mi még nem vettünk semmit, meg akartam várni, hogy kész legyen a gyerekszoba és legyen hova elpakolni majd a kis rucikat és egyéb doglokat :)

Zitus: szép pocód van :)

Fájdalmak: nekem a derekam szakad lesz olykor és a csípőmnél csípődik be állandóan vmi. A doki szerint ez normális,mert attól van, hogy nőnek, tágulnak bent a dolgok. Eléggé nem jó érzés.

Védőnő: kedden voltam nála és lemázsált. Hát elszörnyedtem....plusz 7kg úgy, hogy nem zabálok, nem tömöm magam édességel. Igazából kevesebbet eszek mint a terhességem előtt, úgyhogy nem értem. Nem szídtak meg a amúgy. Azt mondta, hogy úgy látszik én ilyen típus vagyok és ennyi.

Előtej: meséltem a védőnőnek, hogy reggelente tiszta tej a hálóingem és olyan lelkes volt, hogy csuda. Azt mondta, hogy ez nagyon jó,mert tuti lesz tejem. Én nem hiszem, hogy lenne összefüggés de ki tudja.

NA rohanok vissza melózni......üdv mindenkinek!

bingii
 
 


Sleepin mi volt uhun?
Vendég
 


Hi! Na végre beindult a topik! :)

Nálunk Manócska ugyanolyan aktív. Talán picit nyugisabb, de tegnap Apával ott röhögtünk, hogy mocorog... Na meg ezek a kitülemkedések... egyre durvábbak! Volt már olyan mocorgása, mintha körberajzolta volna magát, egy nagy 3/4 kört írt le valamijével. Na ott elröhögtem magam, mert az csikizett! :lol:

Voltunk 22 hetes UH-n! :)

Fejvégű fekvés.
Jó szívműködés.
Átl. mennyiségű magzatvíz.
Ép gerinc.
BPD: 60,6 mm
HC: 200 mm
Th: 49,2 mm
AC: 177 mm
Fl: 40,7 mm.
Hátsó falon tap. lepény.
560 gr.
DG: 22+3 hét

És a 60 perces cukrom: 5,8 (ref. 3,1-10,5)

Beszélni persze megint nem tudtam a dokimmal, mert mire kijött már 3an vártak rá. Toxoplasma szűrés hétfőn. (Dokim azt mondta hét vége felé menjek, de én megpróbálom előrébb hozni.) Ha a Hungária krt.-on ilyen sokat kell várni, akkor megcsináltatom kórházban. Meglátjuk... Úgysincs semmi gond! Éljen az optimizmus!
Ja, Bingi, jövőhéten sem tudsz még elszabadulni kicsit? Mert akkor eljöhetnél Te is akkor...
Köszönöm a Toxos-Hungária krt.-as infot!

Nem is tudom, mit akartam még... Majd jövök, ha eszembe jut!

Kép
Kép
sleepin
 
 


Hát képet itt sosem kapok... Nem is próbálkozok már vele, amúgy én annyira alig látok valamit a kórházi UH-n, hogy lehet a képnek se lenne sok értelme... :?

Fájdalmak: Derék még mindig tart nálam. Tuti a hasam miatt van. Mármint, hogy a derekam nem tud mit kezdeni a súllyal... Illetve elől a szeméremcsontom szokott fájni... De maga a csont. Érez még valaki ilyet? Szerintem az is a ránehezedő súly miatt van...

Ja azt nem is mondtam, hogy a méhszájam 3000. (gondolom zártat jelent) De nekem annyira tehetséges a dokim, hogy mindezt bugyin keresztül ránézésre állapította meg... :evil:

És még mindig megvan a kukink! :D Vagyis Manócskáé! :D Amúgy szerintem marad nálunk a Bendegúz. Nem tudunk lekattanni róla. Keresztapám elkezdett röhögni, amikor hallotta... :roll: :x

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sziasztok!

Ma voltam megint UH-on, kiderült, hogy MEGINT FIÚ !!!!!!!!!!!!!!
:lol:
Én örülök, a fiúk egy picit csalódottak, de majd megszokják. Mondtam a páromnak, hogy majd legközelebb... (persze nem nagyon gondolunk egyenlőre harmadikra). Majd javítom a vonalzót is.
Nálunk a mozgással semmi probléma, alig marad nyugton, de még apa nem érzi, csak én. Kicsit aggódom, hogy a sok forgolódástól nehogy beletekeredjen teljesen a köldökzsinórba.

Mónika

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Bnemonika! melyik kórházba jársz? Lehetséges, hogy Téged láttalak ma... Gyanús vagy nekem... :lol:

Kép
Kép
sleepin
 
 


Sizasztok4

Na, nem győök visszaolvasni.

Üdv az újaknak!

Babakocsi: nekem van külön BKV-s és helybeni kocsim. Amig nem tudott Boti ülni, én kendőztem vele a BKV-n. A tesóval is kendőzni fogunk fél évig, Boti meg ül a BKV-s kocsiban. Izgis lesz :).

Cukor: sztem nem olyan vészes, én kb fél percet voltam rosszul tőle amúgy semmi extra. sztem ne parázzatok ilyeneken, csak lazán.

Bingii: nem vizesedsz? 7 kg nekem soknak hangzik ha nem eszel többet mint bébi előtt.

Nekem is állati sokat mozog a pici, szinte alig alszik. Vagy alvajáró már most ? He-he.

Gratula minden esküvősnek!!!

Tothzsu: örülök, hogy meglett a megoldás! azért Harry Pottert olvasd el majd 1x, megéri.

Norma

Kép
Kép
normajeane
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?