Új privát üzeneted érkezett!

Imikének és szépséges anyukájának nagyon boldog születésnapot kívánok!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Kép
Szonja és Imike nagyon sok boldog születésnapot kívánok!
Igyekeztem vissza olvasni illetve nézegetni a képeket, nagyon aranyosak a lányok és a fiúk is.
Fülmelegítős sapkát az Sztk mögötti gyógyászati boltban lehet kapni, de kapható külön a melegítő tasak is ha valakinek esetleg már van régről és az bekristályosodott.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Imike!
Kép
Ildikó, neked majd hóvégén kívánok, amikor lesz a szülinapod, oké? :wink:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 

 
 

Sziasztok!

Imike, sok boldog szülinapot!


Szilbee, mi anno itt vettük a Mátyáson az OMKER-ben.

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Juditok!

Honnan szeditek ezeket a ....geket?
A férjem a Gátvéder.hu-ról...de hol van a vágatlan baromság eredetiben?

fanna3
 
 


Évi! :)
Köszi az infót!
Akkor az arrafelé lehet, ahol nővérem is dolgozik. Majd megkérem Zsuzskát, hogy nézze meg nekem mennyiért vesztegetik.

Judit!
Végül bejött a kézi termo tasakos módszer. Bebugyolálom egy nagy zokniba kétszer és utána beteszem a sapi alá. Szerencsére Levente kibíjra 5 percig, hogy ne vegye le.
Csak mikor feladtam rá a sapit, azt hitte, hogy megyünk valahova és ment a cipőjéért is. :)
szilbee
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Ez történt tegnap velünk!

A képek nem a legjobbak, ugyanis az operatőr / apukám / nem egy fotóművész. A torta apukám szerint nem volt jó :evil: , nem ízlett neki a töltelék. :cry: A csokibevonat meg vastag volt. :twisted: Szóval rajta kívül mindenki udvariasan azt mondta, hogy finom, bár nem aggadtak rá fokozó jelzőket. 8) A tüzijátékos tortát meg a kis férjem rendelte, magától! :P :lol:
Ma megyünk a mamámhoz névnapozni, ott is készülnek képek, mert egnap ráadásul le is merült a apukám gépe..... :evil: szóval majd ma remélhetőleg tudok feltenni jobb képeket is rólunk. Ja és a fater gépén a lencse elég piszkoska, szóval a fejemen azért van folt, nem bőrbetegségem van. :roll: :oops: Amúgy nagyon jó volt a hangulat, Imike nagyon örült az ajándékoknak. :lol: Tőlünk egy Shrekkes játékot kapott, apósoméktól egy autópályát, amit mi néztünk ki. Az egyik déditől cipőt, anyukáméktól is, a másik déditől meg egy darus autót.
Én meg egy kávéfőzőt kaptam anyósoméktól, persze ez közös ajándék. :lol:
Anyukámékkal van egy egyezségünk, hogy nem veszünk egymásnak csak virágot, vagy a fiúknak egy üveg italt. Annyian vagyunk. :roll:

Na most megyek, közben főzök....

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Kép
Kb. két hónapja készült ez a kép.

Ja, most jut eszembe, :oops: köszönjük mindenkinek a jókívánságokat! :lol:

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen közönjük a köszöntéseket! Aranyosak vagytok!

Évi!
Ezt a kórházas ,,fürösztést" én minden alkalommal megkönnyeztem, olyan kegyetlen. Szerintem semmi értelme, elég lenne a kis popsijukat tisztán tartani. Én mikor ott a korházban csap alá dugtam a popiját meg se nyikkant. Ezek meg puff be fejét, mindenét kis drágáknak.

Lizocska!
Szépek vagytok! Jó egészséget Nektek! Gratula ismét!

Katlina!
Tegnap voltak Kőtelken (ott ünnepeltük Szonja szülinapját) Ulviczki Jociék és kiderült, hogy a Tündi tesója a Te barátnőd, ugyanis beszéltünk a babáról. Mondta, hogy minden rendbe és olyan édi.

Ildi!
Most komolyan: olyan szép és boldog család vagytok! Igazi nagy családi ünneplés volt Nálatok is.

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Balwin!
A magzatmázat mondta is a csecsemős, hogy direkt nem mossa le.
Na ezt jó megfogalmaztam :D
Egy páran kérdezték is, a képeket nézegetve, hogy miért púderes az arca? :shock: :D

Tettszik, ahogy lemodelleztétek Annalucus fordulását.


NA mindjárt érkeznek a szülinapi képek.

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép

A látszat ellenére nem evett a tortából illetve két kis falatot azért, hogy na mégis az Ő tortája. Anyukám garázdálkodott az arcocskáján félig-meddig. Nem szívesen adok még Neki ilyen kajcsikat.

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Szonja baba

Nagyon BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK....s még minimum 99 szer ennyit:-)

Kép
kbernadett
 
 


És ha megengeditek (ha nem) , friss képek rólunk:
Kép
Kép

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


IMIKE

Nagyon BOLDOG HARMADIK SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK

ISTEN ÉLTESSEN
nagy fiú:-)

sok puszi

Kép
kbernadett
 
 


Kati nagyon egyszerre írtunk:-)

bocsánat mindenkitől a késésért, de elkezdödött a suli, s nagyon kevés az isdőm.

Kép
kbernadett
 
 


rólunk...

jól vagyunk Bettikének viszonylag tetszik az ovi, szépen ott alszik, kezd beilleszkedni:-)

valamelyik nap nagyon meg ijjedtünk, mert játszottunk Bettikével s véletlenül leesett az ágyról, sírt felvettem utánna leültünk az ágyra s ahogy az ölembe volt egyszer csak nem sírt.......elöször azt hittem hogy a hisztizős dolog....de sajnos nem az volt mert akár hogy fújtam nem tért magához, hát a drágám igy utólag már igy mondom hogy szerencsére csak elájult egy 10-15 mp-re.....de én és a párom is annyira megijjedt hogy nagyon. aztán felhívtuk a gyerekorvost próbált megnyugtatni hogy ilen van a gyerekeknél, de én szerintem annyira ideges voltam s ezt hallotta is a hangomon szerintem hogy kijött........megnézte szerencsére semmi baja nem történt......

de azt a pár percet nem kívánom senkinek..... de szerencsére este se volt vele semmi baj mert mondta a doki hogy figyeljük s ha hány vagy elájul akkor vigyük be a kórházba...de szerncsére nem volt semmi. most minden rosz elér minket jah és a kocsink az még nincs kész:(

nekem suli baromi sok órám van ugyanis a fősuli azt mondta hogy nem 9 hétig leszünk a suliban hanem csak 6 hétig s ebbe zsúfolják bele a tananyagot... nagyon örülök neki. igy mindennap 10-11 órám van.

sok puszi mindenkinek

a filmeket meg a zenéket nem felejtettem el. Kati küld el privibe a címed légyszi. köszike

szép napot mindenkinek

Kép
kbernadett
 
 


Jaj, nagyon jók mindenhol a képek. Mi most jöttünk haza Szilvásaváradról, majd szelektálok, és én is rakok képeket!
Többiek is tessék rakni, olyan jó nézegetni!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Kép Szilvásvárad Kép vonatozunk Kép ilyen boldog vagyok útközben

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Szilbee!
Fülecske, hogy alakul?
Jaj, szegény, azt hitte, hogy akkor mentek csavarogni?
Mit olvastál ki abból, amit írtam, mert csak gyorsan bemásoltam, emlékeztem rá, anno, mikor Letinek is volt, akkor minden infót próbáltam összegyűjteni, de már a tartalmára nem. Lehet bioptronozni, vagy nem?

Kati!
A tortát hol csináltattátok, és mennyi volt, ja, meg hogy milyen ízű? Vagy egyáltalán hol lehet ilyen "mesefigurás", esetleg fényképes tortát rendelni, nem tudja valaki? Most valami ilyet szeretnék Grétinek csináltatni.


Fanna!
Nekem halvány gőzöm, én mindig csak a hallgatóság vagyok! Misi szörfözik össznye-vissznya, és találja meg ezeket a gyöngyszemeket!

Lizocska!
Szüléstörténet?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Évi!
Megnéztem a képeket! Békacomb TUTI!

Katlina!
Há' mi se szeressük őket!

Ja, még annyit,hogy valahol jön egy fogacskánk, mert a felsője tegnap a nyálfolt szélén barnás szín öltött! :shock: Talán felső bal 1? Nem jól látom, mert naná, hogy most nem akarja nyitni a száját!
Fanna!
Nektek melyik az első minirizsetek?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Judit!
Mintha javulgatna a füle... legalábbis nem olyan érzékeny, de azért még (egy jó darabig) melegítgetjük.
Lényegében azt olvastam ki, hogy Leventének nem bakteriális a fertőzése,hanem valóban vírusos (ha ügyesek vagyunk akkor, nem is lesz belőle bakteriális... és így megúszhatjuk az antibigyót) és hogy az infralámpa is hasznos lehet, de a mi esetünkben (savas bulla) hatékonyabb lehet a melegítés.
Honap megyünk majd az SZTK-ba, hogy megnézzék, javult e!
szilbee
 
 


Húú Betty! Az kemény lehetett. Én is frászt kaptam volna. Olyanról én is hallottam / olvastam, hogy hiszti miatt elájulnak a csemeték... vagy elrókázzák magukat. :(
szilbee
 
 


Sziasz!

Judit!
Nem is mondtad hg kirándulni mentek...vagy csak én nem figyeltem jól... :shock: :roll:
Leti mennyire figyelt!!!! És nagyon csinosak a lánykáid! Hülye kérdés hg szereted őket öltöztetni...?? :D
Minirizs!!! Ez jó!!! Hát kérem szépen van kettő darab fél. A jobb és a bal alsó 1-es. :D ...én azé kíváncsiságbó óvatosan szétfeszegetem.:))))))))...mármint a száját......

Jajj hg milyen jó nézni ahogy nyíladozik az értelme. Egész pontosan teganp este rájött hg ha puffog...akkor nagyon nevetek...és ha ezt csinálja egész este akkor nem kell majd aludni!!! Eszméletlen milyen okosak!!!...Biztos első gyerek...azé vagyok elájulva.... :lol:

Hűű ez elég rémisztően hangzik....hányás, ájulás.....ilyedtembe nem is tudom hova kapnék!!!!!Mondjuk azért a vígasztalhatatlan sírás se semmi...délelőtt ezt próbálgattuk... :?

fanna3
 
 


Kati!
Hát igen az egész családdal jóban vagyunk,és hát igen Tündi tesólyáról írtam!
De nekem ez még mindíg felfoghatatlan hogy mért engették ennyit vajúdni!


Mütyim napok óta sirdogál már nem tudom mit csináljak vele :(


Imike!
Utólag is boldog szülinapot!!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina!
Páromnak sikerült Dorkáék Szabolcsáról csinálnia egy képet. Én már nem is tudom mióta nem láttam a kis Manót... :cry: :cry:
Kép
szilbee
 
 


sziasztok!

Szonjának boldog szülinapot kívánok!!!

Robikának pedig boldog 3. hófordulót!!!

Párnapja írtam 2 párbeszédet, ami köztem és lányom között zajlott. Kommentárt már nem volt időm írni, mert felébredt a nagyfiú.
Szóval olvasgattalak titeket, láttam „kedves párbeszédeket” amiket „kedves” kollegák, és szomszédok kérdeztek, gondoltam írok én is aranyosabbat, amin még mosolyogni is lehet.
Volt, aki mosolygott rajta?

Hétvégén falunapok voltak Anyukáméknál. ott töltöttük hétvégét!
Programok között lett volna Sas József is, de sajnos betegség miatt, nem tudott eljönni. "helyette" Bajor Imrének volt, egy félórás kabaréja. Nagyon aranyos volt. Nagyon sokat nevettünk. Volt, aki azt mondta, hogy olyan erőltetett volt az egész, de szerintem jó volt.


Fellépett Szandi is. Régi számait énekelte, még a Fenyős korszakából, csak felújított változatban. Jó volt, hogy élőben énekelt, és csak a zenei aláfestés ment „szalagról”.
Én nagyon szeretem a hangját. Irigylésre méltó alakja van 3 gyerek után. Szerintem.

Volt gyermek körhinta, ugrálóvár, arcfestés, kevésbé ismert együttesek élő koncertje.
Gyorsan elment a nap, gyerekek rendesen elfáradtak.

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


jaj!
Létezik olyan pelus, amiből nem folyik ki a kaki?????????????

Kisfiam ritkán űrít de akkor sokat és mindenünk abban úszik, mint ahogy most is :( :(


További szép napot.

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Sziasztok!

Mindannyiótoknak köszönöm a sok-sok kedves gratulációt. A méreteink 3200 g és 52 cm 10/10-es Apgarral.
Na akkor neki fogok a mesélésnek.
Szóval ott hagytam ugye abba ,hogy hétfőn vissza kell menni a dokihoz pakkostól férjestől. Be is mentünk reggel fél nyolcra. Megvizsgált közölte két ujjnyira tág vagyok nincs értelme hazaküldenie megyünk a szülőszobára. Felmentünk átadott a szülésznőnek, aki minő véletlen az én nővérem barátnője (ismer engem még kiskoromtól) , emlékeztem is a nevére, és mint majd később is leírom hihetetlen szerencse,hogy ő volt velünk végig. És abban is biztos vagyok ,hogy ha még egyszer szülök akkor őt konkrétan is megfogadom nem bízom a véletlenre. Előkészített, megkaptam a nagy félelmem a beöntést,de nem volt olyan szörnyű , mint vártam. Közben jól elbeszélgettünk. Miután kész voltam az előkészítéssel férjecském is beöltözött a csini zsilipruhába, és bejött. Kilenckor jött a doki megvizsgált, majd megrepesztette a burkot, hogy ugye majd jönni fognak a fájások. Elment, én még fél óráig fent feküdtem az ágyon, ugye mert burokrepesztés után ezt így kell. Aztán felkeltem a szülésznő odahozta a labdát és rácsüccsentem. Így jól elbeszélgettünk Pistivel , de a fájások nem jöttek. Visszajött a doki, ugyanúgy kétujjnyi voltam, fájás semmi. Elment, a szülésznő mondta,hogy szabad a zuhanyzó nyugodtan felfrissíthetem magam. Úgyhogy lezuhanyoztam. Majd vissza a labdára. Időközben bejött nővérem (az orvos nővérem, fogta magát felvett egy fehér pólót , nadrágot, papucsot és bejött Emma születésénél is ott volt), beszélgettünk egy kicsit, aztán elment mert látszott,hogy időnk az van még. Tehát beszélgettünk tovább Pistivel én meg szorgalmasan ültem a labdán. kb óránként benézett a doki , megvizsgált. Egy óra körül kezdtek megjönni a fájások, de már előtte mondta a doki,hogy kettőkor be kell kötni az infúziót. Így visszajött kettőkor megvizsgált , addigra már tágultam még egy picit, de hát sajna az infúziót nem úsztam meg. Na és ekkor kezdtek felerősődni a fájások. Először még csöndben voltam, na de később már nem birtam. Mondtam én mindent, de aztán mikor elmúlt a fájás mindig szabadkoztam, hogy én sajnálom nem akartam így kiabálni. Mire mindenki közölte (a szülésznő, a férjem és az időközben visszajött nővérem),hogy nyugodtan kiengedhetem a hangom és ,hogy ne zavartassam magam. Jött a doki megvizsgált és mondta,hogy három és négy óra között meglesz a baba. Ekkor még nem volt három óra, én ott imádkoztam ,hogy háromra legyen meg mert már iszonyúan fájt. Aztán jött a tolófájás, amikor két-három fájásnál nem volt szabad nyomni na hát az durva volt, alig birtam ki. Végül mikor már megjelent a fejecske gyorsan szólt a szülésznő a dokinak,hogy jöjjön. Innen már nem volt vészes,mert tudtam,hogy mindjárt kint van , gátmetszés utána még két nyomás és ki is csusszant. Ami ezután jött hát az fantasztikus élmény volt. Ugyanis nem vitték el a picit, hanem fogta a szülésznő és a hasamra tette. Édes kis magzatmázas formás babócát. Így voltunk jó pár percig, és csak gyöngyörködtünk benne. Ezután még egy meglepetés jött, megkérdezte a szülésznő Pistit,hogy el szeretné-e vágni a köldökzsinórt? Naná ,hogy szerette volna, sikerült is neki,bár először majdnem a szülésznő ujját vágta el Ezután vitték csak el a kis manót rendbeszedni , megvizsgálni. Pisti és a nővérem is mentek vele. Én még megszültem a méhlepényt, és itt megint volt egy meglepi: miután megvizsgálták a szülésznő felemelte és megmutogatta,hogy milyen és ,hogy melyik része hol volt odabent. Ezután már csak a varrogatás maradt, de eddigre a fáradtságtól, és lehet,hogy az infúziótól remegett mindenem. A meglepiknek még mindig nem volt vége, mert megérkezett anyukám és a szülésznőm adatott rá ilyen zöld köpenyt meg lábzsákot és becsempészte őt is a szülőszobára. Úgyhogy a nagymami is láthatta rögtön szülés után a kis jövevényt. Aki megjegyzem a kezdeti sirogatás után békésen elkezdte szopni a kis öklét és békésen elvolt, amig engem öltögettek. Amikor kész lettem rendbeszedett a szülésznő, hozott ebédet (mert ugye egész nap nem ehettem), az megeszegettem, utána hozták Pistit hogy cicire tegyék. Na hát olyan ügyesen rácuppant,hogy csak na, és egy jó húsz percet így cicizgetett. Aztán elvitték , én még maradtam egy kicsit, hat óra körül levittek a gyerekágyra, ahol a szülésznőm elintézte nekem a legszebb szobát (egyágyas , fürdő , wc a szobából nyílik). Levittek én pár perc után összeszedtem magam, lezuhanyoztam , felöltöztem és már mentem is Pistiért,hogy elhozzam magamhoz. A következő négy nap jól telt, egyedül az volt baj,hogy nem volt fűtés a szobákban így jól be volt Pisti bugyolálva. Pisti (az apuka) hozott nekem két szatyor ennivalót, s mivel hűtőm nem volt és hozott joghurtot benéztem a szomszéd szobába, és kicsit ott is ragadtam beszélgetni, s a következő pár napban ha nagyon egyedül voltunk átmentünk s jókat dumcsiztunk. A tejecske szépen megjött második nap éjszaka, Pisti ügyesen szopizott. Csütörtök reggelre produkál 3 dkg gyarapodást és anyatejrögös kakit így engedtek is haza minket. Fél tizenegykor már el is hagytuk a kórházat.

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 


Húha Lizocska akkor legalább jó élményekkel távoztál a korházból!!!!!!!!És végülis ki volt az a szülésznő,mert nem írtad,és ki is volt a dokid?????
Olyan jó hogy a férjed,nővéred és anyukád is ott volt!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Kati, látom nálatok is nagy buli volt. Mi mindig ilyen mosolygósak vagyunk, lehet sokan azt gondolják, nem vagyunk normálisak. :lol: 8)
Bbj, de jó nektek, hogy kiruccantatok! Jók a képek, a csajok nagyon aranyosak és szépek. Téged egy kicsit alacsonyabbnak gondoltalak, nem tudom miért.

Erika, én a pampers-t utálom, mert abból mindig kifolyik nálunk a pisi. Most a hónap elején a rossman-os pelust vettem, nagyon meg vagyok vele elégedve. :lol:

Betti, én is kihívtam volna a háziorvost. Szegények, hogy meg lehettetek ilyedve!

Lizocska, meghatottak a szavaid :P szép szülésed volt! Gratulálok!

Robika!

Boldog harmadik hónapot!
Kép

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Olga, képzeld el, még miután elbúcsúztunk egymástól, elmentünk a Gólya parkba. Aztán eszembe jutott, hogy az OEP-hez is le kell menni az igazolásért, hogy tgys-en vagyok. Aztán elsétáltunk a Liget útra a MÁk-hoz, ott fogalmuk sem volt, hogy jogosult-e a férjem arra, hogy megemeljék a családi pótlékot, vagy sem, ezért csak a papírt kértem el. Aztán elmentünk a vasúti postára, hogy befizessem a csekket, de a kártyás ablak zárva volt, így elindultunk a buszhoz. Imike elaludt a buszon, egy hapsi segített letenni a babakocsit a buszról. :oops: Ott álltam a buszmegállóban egy alvó gyerekkel a karomban és egy szintén alvó gyerekkel a babakocsiban. 8) :shock: Néztem a lépcső felé, de mindeki olyan gyorsan elhúzta a belét onnan, hogy csak álltam és azon gondolkodtam, hogy most mit csináljak? :evil: :roll: Letettem Imikét a földre, de majdnem összeesett, hiába mondtam neki, hogy csak a lépcsőn kellene lejönnie. Szegény még sírva is fakadt. :cry: Ezt hallotta meg egy csajszi, aki az utcánkban lakik és ő jött vissza segíteni. :lol: Aztán amikor leértünk a lépcsőn, Imikét át tettük a babkocsiba, Petikét meg kivettük és a csaj hozta Petikét az utcánk elejéig, mert ő ott beszállt a kocsijába. Elég furcsán nézhettünk ki, mert Imikének kilógott a lába a kocsiból, Peti meg ott sasolt a vállam fölött, miközben én próbáltam a járdán maradni a babakocsival. :roll:
Imike még azóta is alszik, Petike most szopizott, és kidőlt.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


katlina:a szülésznő Bajnócki Gyöngyi (remélem jól írtam a vezetéknevét), a doki pedig Úri-Szabó Károly

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 


Ildi! :roll:

Lizocska! Én is így akarok szülni legközelebb! Bár az enyém sem volt vészes, de azért ekkora figyelmet nem kaptam. Mégegyszer gratula, aztán jöhetnek még Pistikéről képek!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Lizocska!
nagyon szép szülésed volt, de én a sok figyelmet, az orvos nővérednek tudom, be. Sztem egy kolléga hozzátartozójával máshogy bánnak, pláne, ha az is ott van. De persze ezért irigyellek, nem bántásként mondtam!

Ildi!
Még ennél is kisebbre! Ne csináld már 162 cm, vagyok, vagy még annyi sem, ahogy öregszem törpülök!!!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Hú Judit akkor te is olyan mélynövésű vagy mint én!!!

Erika!
A pampers-ből nekünk is kifolyt nálunk a libero a nyerő!
A párpedészet olvasva gondolom arra utaltál nekünk hogy milyen féltékeny a leány a kistesóra,vagyis ő is sokkal több odafigyelést vár most a szüleitől,de külömben aranyos lehet

Ildi! Köszönjük!

Judit!nektek is most volt!
Szóval Anna Luca Sok Bodog Hófordulót!!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Ja köszi a képet Szilbee!
És Dorka üzeni hogy puszil minden babót és az anyukályukat is is!!!!


Kép

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina, mire gondolsz? Mit köszönsz? Ööööööö........elfeljtettem volna bevenni a kavintonomat? :roll: Ja, a köszöntést köszönöd? :oops:

Bbj, nem bántásiból, sőt, a múltkor írtad, hogy alacsony vagy, csak azért írtam, hogy ahhoz képest nem is vagy az. Amúgy nekem is alig ér földig a lábam. :lol:


Mit szóltok az otthonszülős történethez? Én szoktam olvasgatni a honlapjukat. Elég gáz úgy szülést levezetni, hogy az orvosi kamara eltiltotta. És amúgy is illegális az egész. Egyszer egy olyan írást olvastam, ami otthonszülés, vagy valami hasonló volt, csak nem otthon, hanem egy donboldalban. A férj írta le részletesen, háááát....majd' kifordult a gyomrom az első tíz mondat után. Gyorsan el is lapoztam./ kattintottam / :?

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Lizocska, nagyon jó csaj a Gyöngyi. Az én szülésznőm rá bízott szülés után, mert már a 36. órát kezdte akkor, így hazament, mert másnap meg hatra kellett mennie. Szóval Gyöngyi kísért le a gyerekágyra, ahol kétágyas szobába helyeztek el, bár én nem kértem külön, de nem is bántam meg. Szerintem sokkal bensőségesebb élmény így a kórházban lenni a babával. Aztán másnap reggel a saját szülőnőjét kísérte le, és benézett hozzám is. Nagyon aranyos!

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Lizocska Gratulálok!!!!!!! és kívánom, hogy az életetek további része is legyen olyan jó, mint ahogy kezdődött!!!!!!!!!

Katlina!
Igen. Ez a testvéri féltékenység nehezebb dolog, mint gondoltam. Lehet, hogy csak én csinálok belőle "nagy ügyet", de félek, hogy elrontok valamit, és életük végééig elkíséri őket. Pedig úgy szeretném, ha egymást szerető jó testvérek lennének.

Én sosem szűlnék otthon, szándékosan. Talán biztonságosabb a kórházban, de ha nem is, krizis helyzetben, minden perc számít, és jobb ha közelebb van a segítség. szerintem.
Ti hogy álltok a kérdéshez?

jó éjszakát!

Erika
Kép
Kép
kné erika
 
 


Sziasztok :)

Csajok, nosztalgiáztam, beleolvastam az első oldalakba...amikor még csak vártuk a csöppeket...élveztem :) - az állapotot, meg a visszaolvasást is :D Meg feltűnt, hogy azóta ellazultunk (én legalábbis), kicsit más a hangnem most, mint akkor :mrgreen:

Fanna, ettől én bonyolultabb vagyok, tömegben oldódom...asszem :lol:
Csatlakozom druszámhoz, nálunk is párom a főhülye (imádom :mrgreen: ), én csak elfogyasztom, amit tálal nekem.
Legyál csak nyugodtan elájulva Nimitől, nem ok nélkül teszed :lol: A kis rafinált :)

Judit, ezeket nem ösmerem :roll: Számonkérem Apjukomtól...
Amik most így hirtelen eszembe jutottak: ekszöszájzbúk (“...elviszlek fehérvárra az ósönba, oszt mekkapod azt a montembájkot...”), azbeszt (“Megmondtam, hogy ne gyerebe, meg negyere erre, he!”).
Ehehe...télleg úgy néz ki a gyermek a végin, mintha lekászálódni készülne az ágyról :D
Jól néztek ki a lányokkal – a három grácia :D

Ildi, jó buli lehetett :D Nekem tök teszik, hogy állandóan mosolyogtok; amikor taliztunk, akkor is olyan aranyosak voltatok Imikével, két Csupamosoly :lol:

Kata, az utolsó Szonjaszülinapos képet mutattam páromnak, oszt közöltem vele, hogy Annalucus egyéves szülinapján ilyen tortaevést akarok látni :lol: Nagyon cuki :D

Betti :( Én a gyerek mellé ájultam volna... Rettegek, mi lesz, ha egyszer is megbetegszik, elesik, beüti, lehorzsolja, megvágja, sötöbö...

Erika, nekünk nem folyós a kaksink, de tele tudja tenni rendesen :D Huggiest használunk, én nagyon elégedett vagyok vele. A Pampersnek nekem csak az 1-es, newborn változata tetszett, a 2-es számú már nem jött be. A Liberót még nem próbáltuk.

Lizocska, szép szülésed volt, gratulálok! Meg kicsit irigykedek is :wink: A Juditok úlláccik sokmindenben egyetértenek: sztem is az orvos nővérednek köszönhető a különleges bánásmód. De a szülésed szempontjából ez tökmindegy, szép emlékként marad meg, ez a lényeg! :)

Katlina, köszönjük szépen, és viszont Boldog Hófordulót kívánunk Robikának :)

Ildi, szerintem fel van fújva az egész. Történik egy ilyen tragédia, és egyből ezt a nőt veszik elő. Naés azok a tragédiák, amelyek a kórházakban történnek, orvosi hiba miatt? Harmaduk sem kap nyilvánosságot. Leszögezem, én nem értek egyet a hölggyel, nem is pártolom, mint ahogy egyetlen orvosban sem bíznék meg, akit kizárnak a kamarából. Sőt, én nem is akarok itthon szülni (megjegyzem, az övék sem “otthonszülés”, hiszen ebben a születésházban történik a dolog :? ), nekem biztonságosabb érzetet ad a kórház – inkább a szülés utáni benttartózkodást redukálnám le :)

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Hát szerintem valahol fura dolog az hogy a másik szobában durmola gyerek én meg épp szülni készülök!
Nem tartom felelős döntésnek,mert ők annyira utálják a kórházat de ha baj van akkor még is csak odamennek!És az édesanya csak azt hajtja hogy vállalja ez a nő a felelőséget és a gyerekkel mi lesz????Azt már nem tudja senki sem visszahozni!
Otthon soha nem szülnék,de Balwinnal eggyetértek a szülés utáni ottlétben,habár ezt is kibija az ember a gyereke érdekében!!!

Képzeljétek szombaton anyukáméknál voltunk és láttam egy 2hetes kisfiút ugyanolyan méretekkel született mint Robika!De!Olyan picike feje volt mint egy nagyobb narancsnak!Szerintem Mütyimnek nem volt ilyen pici,vagy csak nem emlékszem rá!

Kép

Kép
katlina
 
 


[quote="katlina"]mert ők annyira utálják a kórházat de ha baj van akkor még is csak odamennek

erről az jut eszembe, hogy az ateista ember is azt mondja, ha valami gond van, hogy atya világ, jézusom, nem pedig azt, hogy fehérlófia! akkor ateista, vagy sem?

Egyébként én is felelőtlenségnek tartom a dolgot! Semmi nem vinne rá!

Judit!
csak ez első esések lesznek ijesztőek! Aztán már belejössz! Először még én is pusziztam ölelgettem Grétit, aztán már ha elesett rászóltam erélyesen, hogy ugyan figyeljen már a lába elé! Bár volt gyógypuszi, meg még a mai napig is van :lol:
Szegénykém éjszaka/reggel leesett az ágyról koppant egy kicsit, egy kis pityogás, aztán aludtunk tovább.

Ja, még annyit, hogy az egyik ismink most szült, császáros lett a sima szülésből, Pesten és 3. nap után hazazavarták! Na nem semmi! Ennyire biztosak a dolgukban, vagy felelőtlenek? Hát az mégis csak egy seb?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok!

Bocsi, mostanság csak olvasó üzemmódban vagyok. Fene tudja, valahogy nincs kedvem semmihez....

Betti, szörnyű lehetett az esés, gondolom, hogy megijjedtél! Én is biztos megmuttattam volna orvosnak az tuti! Örülök, hogy semmi baja nem lett Bettikének! Hogy bírod a sulit? Rengeteg az az óramennyiség amit írtál... :shock:

Erika, nem tudom, mit lehet tenni testvérféltékenység ellen. Tesóméknál jött ez nagyon ki, ott 4 év van a két fiú között. Az első fiú volt az első unoka, első gyerek, megszokta, hogy ő van a középpontban... és érdekes módon mégis a kicsi "szívta" meg, mert tesómék mindig azt mondták, hogy a nagyobb az érzékenyebb, rá kell jobban figyelni.
Nálunk tesómmal akkor jött elő ez a probléma, amikor már 30 körül voltunk és konfliktus volt a családban. Köztünk 8 év van, és tesóm a szememre hányta, hogy mindig én voltam a szép, az okos, az ügyes és ő mindig "rosszabbnak" érezte magát nálam. Egyébként ha Csonginak pár éven belül tesója lett volna, tuti, hogy nála is problémák lennének. Ő egy 24 órás gyerek volt, rengeteg odafigyelést igényelt. Most már nem hiszem, hogy nagy baj lenne, mert mostanában a haverok sokkal fontosabbak már számára, mint én :lol:
Szóval, hogy hol az aranyközépút, én nem tudom, de Te biztos megtalálod :lol:

Az otthonszüléssel kapcsolatban én egy kicsit másképp látom a helyzetet. Azt leszögezem, hogy én sosem szülnék otthon, annál én félősebb vagyok.
De elfogadom, ha egy szülőnek ez az igénye, és nagyon sokan vannak ilyenek. Az a baj, hogy az orvosok ellenzik, és nem működnek úgy együtt az otthonszülést végző orvosokkal, szülésznőkkel, ahogy kellene.
Az, hogy Veréb Ágnest kizárták a kamarából, nem azért történt, mert valamit rosszul csinált, hanem azért mert évek óta otthonszülést vezet, ami törvényileg nincs szabályozva, ezért a szülésorvos-társadalom kizárta a köreiből.
Ahogy hallottam, ez volt az első haláleset. Persze, ez az egy is sok, főleg a szülőknek, de hány gyermek hal meg kórházi szülés közben?????
Én úgy gondolom, hogy a társadalom nagyrésze nincs megérve arra, hogy elfogadjon olyan alternatív dolgokat, amik évtizedek óta felejtésbe merültek. Nem nézik jó szemmel a dúlákat, bábákat, LLL-es szoptatási tanácsadókat, mert nem megszokott dolog.

Az biztos, hogy a kórházban minden műszer, személyzet készenlétben áll a szülésekkor. De ha elolvassátok a szüléstörténeteket, mindenhol tele vannak negatív élményekkel. Azért ez szerintem elgondolkodtató. A megoldás talán az lenne, ha a kórházakban is emberszámba vennék a szülő anyukákat, megteremtenék a szülés érzelmi hátterét is.

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Én sem pártolom az otthon szülést.

Viszont az is biztos, hogy minden szülő párt alapos pszichológiai vizsgálatnak vetnék alá, mielőtt azok gyereket vállalnának, mert a felelőtlenség nem csak a szülés előtt és alatt jellemző, hanem a gyerek nevelése alatt is...

Olyan sok kegyetlenkedésen kell néha a gyerekeknek átmenni, mire felnőnek... :(
szilbee
 
 


Otthonszülésről: Sztem a baba biztonsága és egészsége a legfontosabb, ezt pedig csakis egy kórház tudja biztosítani (amennyire tudja) úgyhogy számomra ez a történet vége....Most hogy az anyuka otthon, kényelemben, nyugalomban akar szülni, meghittségben, családi körben, ez mind szép, meg is megértem, de a magam részéről tojok pl. a saját kényelmemre, ha a baba a kórházban van nagyobb biztonságban. Sosem bocsátanám meg magamnak, hogy otthon szülés miatt lesz baja a gyerekemnek. Brrr....

A pszichológiai vizsgálat bár abszurd, de jó ötlet, én politikusoknál használnám. Sok kellemetlenségtől megszabadulna a világ.

Réka baba megszületett 2007.12.12-én!
jaimee
 
 


bbj: igazából nem az orvos nővérem miatt volt a nagy figyelem, hanem a másik nővérem miatt aki annak idején szülésznőként dolgozott itt és nagyon szerették (aztán elvégezte a fősulit és a köjálnál dolgozott, most otthon van a két gyerkőcével). Gyöngyivel annak idején együtt végezték el a szülésznői sulit és jó barátnők voltak. A dokim meg minden egyes alkalommal amikor voltam nála Timinek szólított (így hívják a nővérem), és ha találkozott valakivel aki dolgozott anno Timivel mindig megjegyezte,hogy én az ő huga vagyok.

Az otthonszülésről csak annyit,hogy mondták nem ez volt az első halálesete a Geréb Ágnesnek. Mi a férjemmel amikor még Emmát vártuk mind a ketten egyetértettünk abban,hogy kórházban szülessen meg. Szerintem ha komplikáció van másodperceken múlhat a baba/mama élete ennyi idő alatt lehetetlenség otthonról kórházba érni. Igaz,hogy nem a legkellemesebb egy rideg szülőágyon szülni, de könyörgöm ez nem arról szól ,hogy anyucinak meglegyen a komfort hanem,hogy a babának jó legyen.

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 


Sziasztok Lányok!

Ki tudna engem valaki, aki tud, segíteni dr. Zoboki telefonszámával és rendelési idejével?
Előre is köszi!

KépKép
Kép
sagi1
 
 


Otthonszüléssel kapcsolatban, ne felejtsük el, hogy a régmúlt időkben, amit olyan sokan szívesen elmegetek, nem volt kórház, és a szülések ennek hiányában mind otthon zajlottak. Persze ez általában a falvakban volt így, mert a kórházak már nagyon régen ellátják gyógyító funkciójukat, minden hátrányukkal egyetemben. Egy kórház, mindig is kórház marad, amit a szó értelmezése is elárulja kór= betegség, ház=ház, épület, vagyis a beteg emberek ellátására, gyógyítására szakosodott intézmény. Nagyanyáink, bár az enyém kórházban szült, de mondjuk ősanyáink is valószínű szívesebben szültek volna olyan körülmények között, ami nagyban garantálni tudja, hogy a gyermeke élve marad a születés után is. Hány baba és anya halt meg akkortályt, mert éppen nem ért oda a bába, vagy nem volt orvos, aki segítsen, de azt valahogy egy természetes veszteségnek vették, mert a családokban nem egy-két gyerek cseperedett, hanem legalább öt-hat. Ebben a társadalomban pedig úgy gondolom, hogy senki nem engedheti meg magának azt a "luxust", hogy kockástassa a gyermeke életét, mert nem egy eltört csészéről beszélünk, hogy majd veszünk másikat. Amúgy lehet igény a természetes szülésre, de nem vagyunk már ősanyáink, és a kórházban is lehet átélni igazán szép szülést is, ahol odafigyelnek az emberre és ott segítenek, ahol kell, és feleslegesen nem avatkoznak be, de ha kell, akkor azonnal és nagy százalékban életet mentenek. A születésház pedig nem egy egészségügyi intézmény, bár vannak ultrahangok, orvosi eszközök, szóval nem véletlenül a kórház az a hely, ahol a kisbabák születnek, mert már régen rájöttek arra, hogy az emberi élet érték, és ott tudják nagyobb valószínűséggel garantálni, hogy minden rendben zalik le. Amúgy a Geréb Ágnesnek nemrég meghalt egy ikerpár egyik tagja, állítólag nem is tudják, hogy miért. Én olvastam az írását a szülésről, szóval elég nagy kockázat maga az ikertehesség is, nem még hozzá az otthonszülés. Amúgy gondolom nem véletlenül hoznak bizonyos szabályokat a szülészeti kamara tagjai, mert hát ha egy ügyvédet eltiltanak a szakmája gyakorlásától, akkor az is bűncselekménynek számít, ha tovább praktizál, vagy nem? De ezt talán Bbj te tudod alátámasztani. Remélem senkit nem sértettem meg, ez csak az én véleményem. Ha tíz gyereket szülnék, akkor is mindet kórházban szülném, mert nekem ez a természetes.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sagi, Zoboki tel. száma: 06-20/2500513 ez a feleségéé, ő ad időpontot, majd megmondja, mikor mehetsz.

Ildi

Kép
Kép
url=https://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?