Új privát üzeneted érkezett!

Tündéri a lányod :) :) :)

aztán meg van a másik típusú gyerek, amelyik eszik és nem gyarapszik :) :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


A gyermekem felkelt 4-kor és megevett 130-at, elaludt és 7.30-kor megint kért és megevett 135-öt. 2 nappal ezelőtt délután 5-ig evett ennyit. :lol: :lol: :lol: :shock:

Ma megyek először dolgozni! :wink:

Szép napot!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


pézsé írta:Ma megyek először dolgozni! :wink:

:lol: :lol: :lol: :lol:
én ma nem megyek, elég lesz a so khazahuzott ruhát mosni, meg teregetni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Sajnos a vasalnivalót nekem is elég átugorni, most azzal bírkózom! :wink:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Pézsé

nagyon aranyos Petra a képen.
örülök, hogy jól alakulnak a dolgok, akkor csak jól tetted, hogy tápszert váltottál.
A kislányodra ki vigyáz amíg dolgozol? és mennyit tudsz dolgozni?

Orsi

még csak ma mentetek haza?
és már készülhetsz is a Kolping hotelbe :D

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
vasárnap este jöttünk haza.
készülhetek. Ma mosok, holnap vasalok, szerdán megyünk :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pézsé! Örülök, hogy jól sikerült a keresztelő! Nagyon aranyos a képeken Petra, és a ruha is gyönyörű! :lol: Mit dolgozol?

Orsi! Irigyellek, megint le kell írnom, nem tudom mi bajom, én pedig olyan szívesen otthon ülős fajta vagyok. Most meg be vagyok sózva...

Minden tiszteletem a dolgozóké, nekem még a tanulás is nehezen megy a 2 tanfolyammal, pedig épp most vettük tervbe, hogy valamit "ki kell találni" cégalapítás terén. De a 3 kosár vasalni való itt tornyosul most is, én meg mit csinálok? Itt lopom a napot... :twisted: Húzok...

dkata
 
 


:D Kata :D én is itt lopom a napot, este vasalok ált, amikor letettem a 3 gyereket :) (apa Prágában ma meg holnap).

őszintén bevallva nekem a melo jobban megy, mint a tanulás... kínlódom ezzel az adótancsadóival... de azért nem akarom még feladni. :shock: :cry:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Nekem ott már csak 1 vizsgám lenne, meg a nemzetközi szóbeli (mert szóbelivel kell befejezni), de ahhoz a mérlegképest meg kell csinálnom, hogy elfogadják a számvitelt. Szóval a számvitellel kínlódok, mert az akkor lenne jó, ha pár órára mellé tudnék ülni, nem percekre... Pedig szeretném... tetszik. Írtam privit.

dkata
 
 


válaszoltam... olvasd el...

na nekem még több van hátra :(

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Ugylátom mindenki ezerrel mos, vasal! :lol:

Zsuzsi: Apa vigyázott most rá. 5 órát dolgozok!

Tanulás: Nekem most még egy kicsit jobban esik ez a "fizikai" fáradtság, mint a szellemi munka. Szerintem soha nem volt ilyen jó dolgom, mint most Petra mellett. Állandóan csak rohangáltam és most nyugisabb, sokkal!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Pézsé
Jaj de csinos volt a lányod! :D

Lenne egy kérdésem azokhoz akik szedték a More Milk-et. A tájékoztatón az van, hogy 1 doboz - vagy max. 2 doboz után beáll a tejcsi, nem kell többet szedni. Én kettőnél tartok, de mikor 2 napra leálltam, utána éreztem is. Napi 1 vagy 2 már elég volt az utóbbi időben, de ez úgy látszik kell.... Mi a tapasztalatotok? Leálltatok 1 vagy 2 doboz után? Vagyy van aki 6 hónapig - többet, kevesebbet, de fogyasztott?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma! Én egy dobozzal szedtem és kész. Nekem nem csökkent utána, bár én a homeos bogyót kapkodom be, mikor eszembe jut! :lol: (Lehet, hogy pszichés? :lol: ) Ha 1-2 szem elég és Neked jó, szerintem szedjed! Azt hiszem, Anikó szedi...

Pompi! Neked hogy áll a tejcsi!

Wish! De jó, hogy előkerültél!
De több ilyen táblázatot csak úgy tegyél fel, hogy én ne tudjak hasonlítgatni! :twisted: Bálint hossza egy átlag 11 hónaposé, súlya egy 8 hónaposé, a hossz- súly aránya viszont -1-es, azaz "sovánka". A hossza a saját korosztályában éppen belefér a +3-ba...
Szerintem a mozgásfejlődést sem lehet hasonlítgatni, nekem a nagyfiam pl. olyan sokára kezdett járni, a korabeli lányok már szaladtak, de ő pont olyan sebesen mászott! :lol: Amennyivel később kezd dolgokat, másokat majd előbb fog, vagy alaposabb lesz! :lol:

dkata
 
 


Emma :)
Én alkalomszerűen szedem. ha kevés a tej akkor szedem 3-5 napig, most legutóbb 2 hátig, aztán nem. De volt olyan, hogy én is napi egy tablettát szedtem mert annyi kellett.
Szerintem nyugodtan szedd, ahogy jónak érzed.

Kata :)
Nem is úgy akarok hasonlítgatni, hogy kétségbeesősen... csak ugye önkéntlenül is arra gondol az ember, hogy vajon mi tartunk-e már itt egy hónap múlva. (Nos nem igazán :lol: ) Bali még forgást is abbahagyta, egyedül a hasonfekvés megy jobban neki, mostmár eljátszik hasonfekve pár hete meg 1 perc múlva sírt, hogy fordítsuk meg (noha meg tud fordulni ha akar). Mostmár elvan és ha nagyon unja és nem fordítom meg, vissza is fordul, de valamiért mostanában nem igazán forog. Dokinánink szerint más gyerek is ezt csinálja. Begyakorolja aztán hanyagolja egy darabig. No mindegy.
(ááá, amíg ezt beírtam elkukacolt a telefontöltőig és elkezdte rágni. Na kezdhetünk elpakolni asszem...)
Azt hogy mennyire nem érdemes hasonlítgatni igaziból az ikresek tudják, hol ugynazt kapja a két gyerek mégis másképp fejlődnek. Ugye Orsi?

wish
 
 


És mire elküldtem hasrafordult :lol:
Úgy látszik csak panaszkodni kell rá :lol:

wish
 
 


wish írta:Azt hogy mennyire nem érdemes hasonlítgatni igaziból az ikresek tudják, hol ugynazt kapja a két gyerek mégis másképp fejlődnek. Ugye Orsi?

bólogat, bólogat.... egyre inkább :) :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Milyen táblázatról beszéltek? Én is láthatnám, vagy már láthattam csak bambulok! :wink:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Képzeljétek, ez az első estém egyedül a fiammal! Apa cégesvacsizik! Szurkoljatok :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma

biztos nem lesz vészes, én már 3 hetes korában egyedül voltam 3 napig Olivérrel, és sokkal könnyebb volt, mint amire számítottam.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Emma :D
biztos minden rendben lesz.

(én a 2 hetes gyerekeimmel voltam az első otthon töltött nap 2 napot egyedül, mert apa rómába ment :D :D)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Emma: Szolidálok, én is minden 4. estémet Petrával ketten töltjük, mert apa éjszakás! (Ma is!)
Ügyes vagy Te! :D

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Köszi, csajok! Eddig mindig remek! Fürdés, szopi megvolt, most alszik :D jó volt :D
remélem a nagy vihar nem ébreszti fel :?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Kata :)
Ezt neked fotóztam :D Bár ha jól nézem a miénk eggyel nagyobb méretű fotel.
Kép

wish
 
 


Sziasztok! :D

Kicsit bekukkantok. Sajnos rég volt időm jönni.Néha olvasgatlak titeget, vagy legalább végigpörgetem az oldalt,hogy láthassam csodaszép csemetéiteket.

Szeptembertől sikerült itt Vácon munkát találnom. :P Kiscsoportos vagyok. Szuper kis csapatba kerültem,már első nap tudtam, jól döntöttem. Nehéz volt 10 év után váltani, de olyan jó, hogy kicsi fiamtól csak 3 perc választ el. Nem izgulok egész nap,na jó persze:), de ez csak egészséges féltés. Amíg majd 20 km-re voltam napközben tőle, görcsben volt a gyomrom és 70-el száguldottam felé. :oops:

Nagyon nagy már Miklós és büszkén dicsekszem:) Már csak alváshoz van pelusunk. A bölcsiben is csak alváshoz adják rá.
Annyira ügyes!! Verseket mond, fűz,fest,rajzol, épít.....hihetetlen. Minden nap előáll valami új tudománnyal. Persze az ördögszarvaink is megvannak :twisted: és olyankor jön a NEM, NEM, NEM. :?

Múlt héten megkapta első gumicsizmáját (tavasszal még nagyon pici volt a lába, nem kaptam rá), nyáron v ettünk esernyőt.
Sajnos a fényképezőgépet nem vittem ki. Annyira édes volt. Kék esernyő, kék esőkabét, kék csizma és szaladgált az utcán egyik pocsojából a másikba. A következő pocsolyahódítást lefényképezem és hozom majd a képet.

Addig is egy madárszeretgetős
Kép

Ölel mindenkit Süni
:D

Kép
renóca
 
 


More Milk:
reményteljesen indult, már első nap +10-20 grammci
aztán ennyiben maradt
monnyuk én meg elfelejtem beszedni, max. napi 3x jut eszembe
azóta a + 10-20 sincs
na mindegy, most már elfogyasztom valahogy az első dobozt
hát nem vagyok egy nagy gyógyszerszedő... :roll:

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi
azt betartod, hogy előtte és utána negyeg-negyed óráig no kaja-pia?
Én most kettőt szedek: 1 reggel éhgyomorra, és utána nem eszim 20 percig legalább (tök rossz, de ha ez kell...) és este fél órát már nem iszom, aztán ugyi alvás... Nem biztos, hogy itt a probláma, de hátha :)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Wish: De boldog baba! :lol: Milyen táblázatról beszéltetek Katával? Én is megkaphatom?

Zsuzsi: Kaka ügyben mi a helyzet?

Emma: Milyen volt az éjszaka?

Mikor kezd a gyermek hasrafordulni? Kell neki segíteni vagy azt majd a gyermek magától kezdi el?

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


pézsé írta:Mikor kezd a gyermek hasrafordulni? Kell neki segíteni vagy azt majd a gyermek magától kezdi el?

a gyerekek 90%a először hasról fordul hátra mert az a könnyebb. Hátról hasra ált. később.
Semmiféle segítsége semelyik mozgásfázishoz nem kell, nem szabad! (pl. ültetni, állítani... stb.)
majd fejlődik a maga ütemében.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi: Köszöntem!! :lol:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Pézsé

Sajnos változatlan a helyzet.
Tegnap is beadtam Olivérnek a laevolacot - amitől állítólag reggelre kellett volna kakának lennie -, de semmi. szinte óramű pontosan 48 óránként van kaka.
Nálatok megy továbbra is magától?
És eszik rendesen Petra?
Amikor legközelebb megyünk dokihoz, fel fogok iratni másik tápszert. A tieteknek mi a pontos neve?

Wish

Balázs nagyon cuki, gyönyörű, arányos baba!!!

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Emma :)
Én nem tudtam, hogy nem szabad elötte utána enni (az nem csak homeos bogyóknál van) Én reggeli, ebéd, vacsi után és lefekvéskor szedem be, ha rendesen szedem, és működik. De van ogy csak napi 1-2 szem pár napig és az is megdobja a tejmennyiséget.

Pézsé :)
Ezekről a táblázatokról beszéltünk: http://www.who.int/childgrowth/en/

Balázs ma reggel felnézett a mennyezeti lámpára és azt mondta, hogy "lámpö", aztán egy darabig fixirozta az éjjelilámpát és megint azt mondta, hogy "lámpö". Na most vagy zseni vagy véletlen :D Az anyai szívem az elsőt gondolja, a józan eszem meg a másodikat :lol:

wish
 
 


icsilya írta: a gyerekek 90%a először hasról fordul hátra mert az a könnyebb. Hátról hasra ált. később.


Balázs hasra fordult elöbb (egy hónaposan), aztán hasról vissza másfél hónaposan. Aztán hol csinálja, hol abbahagyja, most például kb két hét szünet után tegnap óta megint csinálja. Általában igaz rá azóta is, hogy többet forog hasra, az onnan visszafordulással mindig többet kűzd.

wish
 
 


Wish :D
Máté is először hátról hasra fordult, de ez a ritkább.
Lilinem forog még.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Wish! Köszi a képet! :lol: Nagyon aranyos Balázs, szép, arányos és aranyos kisfiú!

Fordulás: Nekem Bálint 3 hónaposan fordult hasról a hátára, aztán jó egy hónapra rá vissza. De az első fordulások inkább voltak borulások, mint tudatosak. Wish! 1 hónaposan?! :shock: :shock: :shock:

Babaúszás: Nálunk még nem fordult elő, hogy fáztunk volna... pedig én NAGYON fázós vagyok. Babaúszásnál megvan, hogy milyen hőfokúnak kell lennie a víznek. A másik meg, hogy ott azért van egy csomó baba meg felnőtt, nagy zaj, furcsa fények, nem csoda, ha megijednek. Bálint nem sír, de sokszor fáradt - olyan időben van az úszás, mikor aludni szokott - akkor kiviszem, jó kis zuhany, szopi, és már alszik is, én meg húzok a cukrászdába kávézni, sütizni. :lol: :lol: :lol:

Anikó! A céklát megpróbálom gyümölccsel, bár ma a brokkoli bement a répafőzelékkel . Meg semmi baj nem lesz, ha pont céklát nem eszik. :lol:

Orsi! Jó utat és pihenést Nektek, nagyon irigy vagyok változatlanul!

Csajok, csak egy kérdés, mert ma megint kiakadtam: én veszegetem itt Bélintnak a biocuccokat, olyan büszke voltam magamra, hogy még sajtot is sikerült már találnom... És ami kiverte a biztosítékot: a szomszéd gyerek, aki 10 nappal idősebb Bálintnál, már gulyáslevest, nápolyit meg rántásos kelkáposzta főzeléket eszik. Most én nem vagyok normális :?: Vagy mi van :?: :oops: :shock:

dkata
 
 


Lányok! :)

Ha már előkerült a babúszás, lenne néhány kérdésem, illetve a véleményetekre lennék kíváncsi. :oops:
Szóval, állítólag itt nálunk a városban nincs "hivatalos" babaúszás. (Hétfőn telefonban azt mondták, hogy a régi oktató nem csinálja, egy új oktató jelentkezett ugyan, de még semmi nem biztos, és kb. 2 hét múlva érdeklődjek megint... :? Őszintén szólva nem reménykedek benne.)
Legközelebb Dunaújvárosban van babaúszás, ami kb. 45 perc kocsival. Oda el is mentünk megnézni egyik szombat délelőtt, hogy milyen is ez. Úgy láttuk, hogy profik, akik tartják, és a körülmények is jók. Viszont amivel egy "kis" gondunk van az az, hogy 3 szinten megy az okatatás, minden szinten 3x4 alkalom, ami összesen tehát 36 alkalmat jelent :shock: . Nálatok hány alkalmas a tanfolyam? Ez utazásban egy kicsit soknak tűnik, pláne, hogy most jön az ősz/tél.... Arról már nem is beszélve, hogy a legkisebbeknek reggel 3/4 8-kor van (aztán a következő korosztálynak 1/2 9-kor, majd a "legnagyobbaknak" 1/4 10), szóval nagyon-nagyon korán. Utazást, öltözködést, reggeli kaját, stb. belevéve kb. 1/2 6-kor kellene kelni.
Nem tudjuk, hogy a fentiek ellenére megéri-e Dunaújvárosba menni, vagy várjunk az itten "félprofi" úszásra, ami ráadásul nem is biztos?

Kép Kép
kismokus
 
 


Kismókus! Ha véleményt kérdezel: szerintem nem éri meg elmenni. Írom ezt úgy, hogy Halak jegyű vagyok Bálinttal együtt :lol: :lol: :lol: :lol: nem mintha számítana és versenyúszó voltam évekig... Amit írsz, nekem elég "edzés" jellegűnek tűnik :roll: ... Én most sem költöm fel Bálintot, ha alszik - olyankor nem megyünk.
Persze menjetek el megnézni, de hátha lesz nálatok is, akkor azt is nézd meg. (Vagy menjetek el nyaralni babaúszós helyre, és ha a gyerek beleszeret, érdemes áthordani.) Nekem erről az a véleményem, hogy a gyerek nem itt és ekkor tanul meg úszni. Itt megszeretheti (de meg is utálhatja!) a vizet, és biztonságban érzi majd magát, mikor valóban úszni tanul. A körülményeknél meg a tisztaság, a 30 fok feletti vízhőmérséklet és hasonlók számítanak.
Tényleg azért írom le mindezt, mert életem legszebb évei a "víz fogságában" teltek, és azóta is a legértékesebb pillanatokként tartom számon. Csak az a fontos, hogy élvezze, szeresse a baba!

dkata
 
 


Lányok,

Forgás: Én eddig minden nap csak pár percre fektettem hasra. Ez így jó, vagy több ideig kell fektetnem???
Petra folyamatosan ülne felfelé. A pihenőszékbe, a hordozóba, de még a babakocsiba is szeretne felülni. Mérges ha nem veszem ki!
Ez normális? 2 napja a babakocsiba sem szeret lenni csak ölbe. Ma is végigordítottuk a várost :evil: 8) .

Zsuzsi: A kaja rendben! Napjába ötször eszik. Most úgy érzem teljesen jó! :roll: Nálunk a kaka teljesen beált! Soha nem is gondoltam volna, hogy mi fogunk magunktól kakálni.
Miért baj, ha 48 óránként kakál? Nekem volt hogy 3 napig nem volt semmi. Ja, én is Zsuzsa vagyok! :lol:

Apa beteg, fáj a torka, taknyol. MÁr csak ez hiányzott! :twisted:

Orsi: Érezzétek jól magatokat!! Jó utat! :lol:

Wish: :lol:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Kismókus! annyit még az előzőhöz, hogy az én véleményem nem mérvadó, mert én 5 éven keresztül reggel 6ra jártam usziba, napi 4-5 órát töltöttem vízben, 5 éven keresztül. Ennek ellenére ma is felkelek még, hogy usziba menjünk (itt 9től van), de csak akkor megyünk, ha Bálint is felébred. Pedig már a víz illatát is imádom!
Úgyhogy a független szakértőkre hallgass! :P :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 


Kata: ÉN nem vagyok gyakorlott anyuka, de kell hogy tudd, hogy az annyira nem normális! :roll:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 



Wish!
Nagyon édes Balázs!!! :D

Kata!
Hogy ment a cékla?
Nektek most hogy áll fel a napi étkezés?
Igazad van kell a megfelelö hömérséklet is hogy a baba jol érezze magát a vizbe!
Mi az aqiuncumba jártunk ami egy 5 csillagos szálloda és 33 fokos volt a viz (elméletileg)de szerintem sokszor 30 sem volt :evil: !
Mondták,hogy szoktassam a gyereket a hideg vizhez! :shock:
Hát mi abbahagytuk!

Kismokus!
Szerintem ez sem idöpontban sem mennyiségileg nem tul optimális!
Lehetséges ha reggel ébredés után bementek a vizbe akkor nem fogja tul jol érezni magát a picike!
De tényleg neked kell tudni mi az amitöl mind a ketten kellemesen érzitek magatokat!

Pézsé!
Nagyon édes Petra a képen!!

Emma!
Én folyamatosan szedem a more milket!
Ha abba hagyom kevesebb a tejem,igy viszont jo!


Nekem Ágoston mivel utált hason lenni igy sansz nem volt hogy ugy kezdjen el forgolodni igy hátrol fordult hasra aug.16-án!! :D
Akkor volt majdnem 4 honapos!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Kismókus :)
Szerintem sem érdemes. Engem nem vittek sem babaúszásra 35 éve ;), és aztán versenyúszni sem jártam, de ettől függetlenül megtanultam úszni és imádom a vizet. Szóval ráértek vini ha nagyobb lesz majd.

wish
 
 


Pézsé
Köszi a kérdésed, szuper volt :D édesbabám hagyott, hogy forró fürdőben lazítsak egyet "pasimetesen" :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Kismókus :D
én sem cűgölném a gyereket.

hozzátáplálásos story nem semmi... van ilyen... remélhetőleg nem üt vissza ez a gyereknél :(

Pézsé :D
hason jó azért annyit tartani a gyereket, amennyit csak lehet, jót tesz a mozgásfejlődésnek...
de Máté is utálta, de ettől függetlenül valamennyire erőltetni kell.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


emma,
hát igen, :oops: ilyen előtte-utána sziesztákat nem tartok be. De ami még cikibb, sokszor azt is elfelejtem, hogy már bevettem, vagy még nem :oops: :oops: :oops:

melcsi,
örültem a képnek, mert mostanában alig hallunk Rólad! Nagyon ari a család! :D Hasonlítasz egy kedves rokonomra. 8)

pézsé,
nálunk is mindig elérkezik sétánál az a pont, mikor fel kell venni őket. Úgy látszik, kenguruban, karban sokkal érdekesebb a menés!

Kép

Bencsinek meg van egy kedvenc játéka: ül velem szemben az ölemben és azt szereti, ha húzzuk magunk felé, míg a fejünk össze nem ér. Akkor nagyokat hahotázik. És ő is húzza magát, már ülne fel szerintem.

Tegnap vettem először bébikajcsikat, amire 4 hós kortól van ráírva. Most egy kicsit azon dilemmázok, hogy koraszülötteknél is a 4 hó az 4 hó vagy azt a mínusz 1 hónapot is hozzáadjam, amit a 9. helyett már nem a pocakomban töltöttek?
Szerintetek mindenképp igazi gyümivel kezdjem...?

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi! Babakajához: mikor mi 6 hósan elkezdtünk enni, a doktornővel megbeszéltük, hogy a bébiétel az azért "konzerv", akármilyen jó is... Vagyis én főzök neki, akkor nem, ha valahová megyünk, vagy nem érünk haza. De egyébként saját kertből és bio gyümölcs, zöldség. Amit még érdemes figyelni, hogy a bébiétel megnevezést ki kell érdemelni, ezt a gyártó csak akkor írhatja rá, ha valóben olyan minőséget árul. Mert vannak csalafintaságok, pl. zöldségpüré, bébidesszert, stb. (A Hipp főzelékek bébiételek, és bio.) Amit figyelni kell, mi van venne (pl. van-e hozzáadott cukor, v. tejszín van pl. a 6 hós spenótban... :shock: ). Amit még nem vezettem be és van a bébikajában azt nem adom. A legjobbak nekem az egyszerűek (pl. burgonya-sütőtök) és nincs más benne. Olvasgatni kell, mint mindig. :lol:
Ja, és én még mindig csak a 4 hós kajákból adok, majd 8-9 hósan fogunk a 6 hós között nézelődni. (A gyártók mindent megetetnek előbb, mint kellene.... :shock: )
És Pompi, légy szíves nagyobb képekkel boldogítani, mert vaksi vagyok ugyan, de szeretnélek jobban látni benneteket :!:

Anikó! Azóta nem evett céklát Bálint, majd referálok, ha próbálkoztunk. :lol: (A hideg vízhez meg szerintem nem 4-5 hónaposan kell szoktatni a gyereket, én a mai napig utálom a hideg vizet, annak ellenére, hogy imádtam/imádok úszni.)

dkata
 
 


kata,
köszi az infókat. Most volt a védőnő, ő is azt mondta, hogy várjunk 6 hós korig.
Most nem mertem nagyobb képet, mert
1. már így is elég "nagy" vagyok, minek még nagyítani 8)
2. mostanában már annyi képet feltettem, hogy biztos elegetek van, hogy asziszem, ez az én honlapom itt :roll: :D

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi: Olyan szépek vagytok! :lol: "Nagy", ugyan már! :lol: :lol:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Pompi!
:D :D :D
Tényleg elég kicsike az a kép!
Kaja ügyben én a dokival konzultálok (a védőnőnk nem jár, és én sem megyek hozzá), tehát addig semmit nem adok, mig vele nem beszéltem.
Egyébként Emesével 3 hósan már kezdeni kellett a főzeléket vagyis a krumplit, most Lukáccsal a jövő hét közepétől javasolta, tehát 2 hetet csuszunk Emeséhez képest. Ugy látszik, 1,5 év alatt is vannak változások az orvosi véleménykben. Én saját főzésü ételt adok, csak akkor van konzerv, ha utazunk. Ellentétben Katával, nem kifejezetten bio amit eszünk, de igyekszem a helybéli nénikéktől beszerezni, időm és energiám sincs biopiacra járni. Üzletházakban egyáltalán nem veszek zöldséget.
Kismokus!
Szerintem is elég "edzésszagu" ez a bébiuszás. Emesét vittem én is, itt sokkal lazább minden, semmi nem kötelező, az oktató mindenkinek azt mutatja, ahol éppen tart a baba. Pöri meg is szerette a vizet, az idén alig lehetett lehalászni ha fürdeni mentünk. Lukut ugy néz ki, egyszerüen nem tudom elvinni, mert egyedül a 2 kicsivel ez kivitelezhetetlen. De megfogadtam, ha pancsolni megyünk, mindig be fogom tenni a vizbe, mert láthatólag élvezi, és nekem az elég, uszni ugysem a bébiuszástól fog megtanulni.
Kata!
A szomszédasszonyod különös nőszemély lehet, bár a történelem előtti időkben, amikor pl. az én Mátém volt csecsemő, ezen senki nem akadt fenn. Azért én régen se voltam ilyen szabadelvü, most is megtörténik, hogy Pörinek külön főzök, mert olyasmi van ebédre nekünk, amit Neki nem akarok még adni. De igaz, hogy nem bio, és nem is saját kerti, viszont saját főzésü, anyai szivem-lelkem beleadva :D Viszont nem csináltam ügyet abból sem, hogy egyéves szülinapján csokitorta volt, mert más nem is lehetett volna :D
Pézsé!
Gyönyörü pici Petrád! Gondolom jól lezajlott a keresztelő. Mit dolgozol?
Renoka!
Már Te is dolgozol? Örülök hogy hallok Rólatok! Miklóskád ezek szerint szépen növöget, aranyos kisfiu!

Mi 3 napig egyedül vagyunk, "Apuci hóóógászik". Békében zajlott az első napunk, már gördülékenyen folynak az esti tevékenységek is, Luku teljes erőből kiveszi a részét az ágyikózásokból is, ugyhogy könnyen vagyunk. Majdnem mindent egyszerre csinálnak Emesével, reggel és este legalábbis, és ami a lényeg, hogy egyszerre tudom lefektetni Őket, 9 órakor végetér a napjuk. Persze még emlékszem a kezdeti dilemmákra, de 3 hónap alatt beállt az életünk. A napom viszont nagyon gyorsan eltelik, este meg meg kell csinálnom, amire nappal nem jutott időm. Igy hát a netezés most kicsit háttérben...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi: Tanítok! Nem is lehet könnyű két pici babával! Csodálok minden anyukát, akik többszörös babások! :lol:

Szörnyen fáj a gerincem és a sarkam. Azt mondják az sérv, f@sz@.
Apjuk beteg: lázas, köhög, tüsszög, taknyol.
Szépen nézünk ki! :twisted: :twisted:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: