Új privát üzeneted érkezett!

gömböcs,
én nem nevetlek ki, épp ilyen izgulós vagyok..., nem lesz semmi baj. Ha jól lemostad folyóvízben, az tök elég. Nyilván sem a patiszon, sem a kés nem volt feltűnően mocskos. Én vagy háromszor csináltam eddig a terhességem alatt ilyesmit (én előbb mindig jól kinyomkodom a vérem ilyenkor, hogy jöjjön ki, ami ki tud jönni).

KépKép
lili73
 
 


Donika,
Itt vagyok ragyogok :lol: babaszobát tervezgetem :lol: megvettük a festéket hétvégén kifestjük és felszereljük a lámpákat is :lol: Nővérem még 2in1 de most már szülhetne mert nagyon szeretnék babázni :lol: na persze ez nem megy megrendelésre :oops:

Gömböcske,
Nem lesz semmi baj nyugiiiii!

Lafi,
?????????
Vendég
 


aranykavics írta:Icsilya!
Most egy picit összezavarodtam. Én múlt hét csütörtökön (12+2) hetesen mentem UHra (Istenhegyi Hajdu doktornő). És azt írták a papíromra, hogy a biometria

a magzatok a 18. hétig azt lehet mondani, hogy egyformán nőnek, az a baba, aki 4.5 kgval születik ekkor még ca. ugyanakkor, mint egy 2800 grammos időre született baba. Az alkati és genetikai tényezők csak később jönnek ki.
A tickert nem kell javítani, a mi esetünkben, ahol ismertek az adatok meg végképp nem.
A 12. heti kormeghatározó UHnak spontán ciklusban fogant babáknál van jelentősége ill. akkor ha a mama nem is tudja, hogy egyáltalán mikor volt az uts. menstruáció.

Az meg, hogy 12+2 vagy 12+4 :) az eléggé nagyon totál mind1 :)
mert ez az 1-2 nap eltérést okozhat egy másfajta korszámítási program a gépben, egy 0.1 mm-rel alrébb helyezett X.

Ezért is írtam már 1-2 alkalommal, hogy az UH adatokat nem szabad úgy kezelni, hogy az TÉNY az nem tény hanem IRÁNY. Az, hogy valakinek mondjuk a 32. héten 83 vagy 86 a BPD-je nem jelent semmit.
Az összes számot sorozatában kell nézni, a lényeg, hogy gyarapodjon a gyerek. (az a már megszületett babákra is igaz... a gyarapodáson és a kiegyensúlyozottságon van a hangsúly, nem azon, hogy most hízott-e 150 grammot a héten, vagy csak 140et... hozzáteszem enyémgyerek már csak 70et hízik, de a tesói is ilyenek voltak, szóval másra nem számítottam :) )

Gömböcske :D
ilyenen kár aggódnod. És megint csak azt tudom írni, hogy ha ilyen dolgokon is elkezdesz aggódni, akkor mind a terhességed, mind a babáddal töltött éveket megnehezíted.
Mély levegő, kifúj!!! :)
próbáld meg ezeket a problémákat 2 lépés távolságból szemlélni, és akkor már semmi sem olyan ijesztő, és lehetőség szerint ne a legrosszabb szcenáriót futtasd le azonnal :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Lafi,
Én mondtam :lol: :lol: :lol: Gratulaaa :lol: képet!!!
Vendég
 


Sziasztok, majd visszaolvasok, addig gyors:
Hunor!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Orsi, a 12. heti, a 18. heti uhun mindig 2-4 nappal többet tippeltek, most 2 nappal kevesebbet....ez baj, vagy az az egy két nap nem számít????
Vendég
 


Pandus, hihetetlen vagy!Még be sem gépeltem.... :lol: :lol: Kép van, 1 db a többi nem sikerült, alig jó a 4d már megint, beledugta magát a lepénybe oszt jó napot!!!!Aztán 2 kéz és 2 láb meg köldökzsinor figyelt a pofi előtt, szóval szemtelen lesz!!!
Vendég
 


Lafi,
Ő a babám párja :lol: Dorka is beledugta a fejét a méhlepénybe a genetikain :lol: amúgy nyugi nekem mindig 5-7 nappal nagyobb volt a koránál de a genetikain már 1 nappal kisebb.
Vendég
 


lafead írta:Orsi, a 12. heti, a 18. heti uhun mindig 2-4 nappal többet tippeltek, most 2 nappal kevesebbet....ez baj, vagy az az egy két nap nem számít????

semmit nem számít!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


az UHkhoz írtam már 1-2szer, hogy nekem a 12. heti UHt 1 nap különbséggel megcisnálták Pesten és Veszprémben is.
A mért adatokban pedig pont 1 hétnyi különbség volt.... ennyire pontos az UH :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, Pandus köszike!!!!

Pandus, akkor Dorka is szemtelen kiccsaj!!!Hunor is szemtelen csávó!Pedig megkértem, hogy ne szórikázzonm velünk, bár összetehetema 2 kezem, hogy egyáltalán a kukacot megmutiza kemény 2 mp-re!És ennyi!De a kezeit, lábait 10000x láttuk....
Vendég
 


Sziasztok

Lili
igen még mindig zsibbad a jobb kezemen 3 ujjam, de ezek már folyamatosan, hol jobban hol kevésbé, de olyan már nincs hogy 1 másodpercre is elmúlnának
De majd holnap okosabb leszek, mert megyek dokihoz!
Mert a MagneB6sem segít!

Sziasztok

Eriia

Kép

Kép
erika13
 
 


Lafi,
na végre!!!! :D
Nagyon sokáig tartott bizonytalanságban benneteket a kis huncut... :D

Pandácska,
én bútorokat nézegetek állandóan, elképzelem, merengek a dolgokon
de még nem merek belevágni... :oops:

Gömböcske,
ebből baj nem lehet, ne csináld, nem a hasadba szúrtad és a vérveszteség sem volt jelentős...
ne izgulj, tényleg!!!!!!!!

Én is állandó parában vagyok a babaméreten, nem tudom miért, pedig arányosan fejlődik, minden rendben és tudom is, hogy pár mm nem számít, mert attól függ hova teszik az x-et.(mégis idegesített múltkor, hogy egy táblázatban 38mm volt írva, nekem meg 34-et mértek.. :) )
Remélem ha csüt-ön minden oké, nem leszek már ilyen hülye... :roll: :D

Kép
fendike
 
 


Kép


A feje előtt a lába, a feje alatt a köldökzsinór!
Vendég
 


Lafi,
:lol: nagyon édes és milyen kis hajlékony :lol: jó neki :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm Nektek a gyors lelki segélyt! Jó ötlet, amit Lili mondott, hogy kinyomkodom ilyenkor, és jól lemosom. Sajnos én nem voltam ilyen alapos, hanem csak lemostam, a környékét felitattam pzs-vel, majd a seb környékét betadinnal bekentem.

Nagyon cuki a kicsi Hunor Baba! Nekünk még fiú nevünk nincs, de nagyon esélyes lány nevünk már van.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Erika,
kíváncsi vagyok, mit mond a dokid, majd számolj be. Gondolom nem nagyon van mit csinálni, csak tűrni.

KépKép
lili73
 
 


Jaj, lányok úgy be vagyok tojva, reggelre lett egy kis barnás folyás, ami eddig nekem egyszer sem volt.
Szinte napra pontosan most lenne esedékes a mensi, lehet hogy amiatt???
Félek, hogy múlt héten leálltunk a szurikkal és most baj lehet... :cry:

Kép
fendike
 
 


Nyugi!!!Nem hiszem, hogy a szurik miatt, szedsz valami más progipótlást vagy teljesen leálltál?Amúgy valszeg a mensi napja miatt....sztem.
Vendég
 


Fendike,
Szerintem is mensi miatt lesz emlékezni próbál a szervezeted.
Vendég
 


Fendike! Én is Pandus véleményén vagyok.Nyugiiiiii!!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Szia Fendike!

nekem is mindig, amikor aktuális lenne a mensi, akkor 1/2 csepp megjelenik, ez nagyon sok esetben így van, sokan ezért is nem tudják, hogy babát várnak (akiknél természetes úton jön a Baba). A szervezet emlékezni próbál, szerintem pihengess, és nyugodj meg!!!

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Köszönöm!
Dokim is azt mondta, hogy biztos a mensi miatt, ne aggódjak.
Holnap megyek az istenhegyire, ott majd megnézik minden rendben van-e.
Már ha addig nem történik semmi, de csak nem fog.. :oops:

Kép
fendike
 
 


Hali lanyok,

Fendike, nyugi nem lesz semmi baj,szeritnem add meg par napig azt Utrot es pihengessel.Holnap pedig ugyis latni fogod a picikedet es megnyugszol hogy minden rendben vele :lol:

Lafi,
megegyszer gratula Hunor babahoz,ebbol a gyerekbol meg tornasz lesz :lol:

Lili,
sajnalom ezt az ujjzsibbadast remelem csak atmeneti.Mikor kezdodott?

Kavics,
annyira jot nevettem az irasodon,hogy te majd leorditod ezt a not :lol: :lol: Ezt azert eszben tartom.. :lol:

Lanyok megegyszer koszi mindenkinek a biztatast :lol: annyira jol esett el sem tudom mondani ezekben a viharos napokban :cry:

Amugy a betegszabihoz meg annyit hogy itt 100 %tappenz jar betegseg idejere es az orvosokat is szigoruan ellenorzik ezert felnek szerintem hosszabb idore kiirni.Pl:az en munkahelyem ket het utan kikuldi az uzemorvost is :shock: Na nem panaszkodom,ha beken hagynak a kollegak akkor nem erdekel....
petitpois
 
 


Fendike,
el a negativ gondolatokkal :twisted: :evil: Nem fog!!!!
petitpois
 
 


Lafi,
csak a szurit hagytuk abba 1hete, utro még megy 2x2, asszem ma 3x2 lesz belőle...

Petitpois,
köszi, nagyon remélem hogy már nem lesz baj, mindjárt betöltöm a 12.hetet, már kezdtem megnyugodni, erre most jön ez a barnázás... :(

Kép
fendike
 
 


A fejfájósoknak (mint nekem ma...sajnos megint)....!!!Valamit én is elrontottam az életemben... :lol: :lol: :lol:

Pokoli fejfájás...

A doktor azt mondta: - Joe, a jó hír az, hogy meg tudom gyógyítani a
fejfájását. A rossz hír az, hogy ehhez kasztráció szükséges. Ön egy nagyon
ritka állapotban van, amelynek az az oka, hogy a heréi nyomják a gerincét,
és a nyomás okozza a pokoli fejfájást. A nyomás megszüntetésére az egyedüli
mód a herék eltávolítása.

Joe döbbent és komor volt. Ezek után lesz még miért élnie? Nem tudott elég
ideig koncentrálni a válaszhoz, úgy döntött, nincs más választása, mint
menni a kés alá.

Amikor elhagyta a kórházat, 20 év óta először nem fájt a feje, de úgy
érezte, hiányzik egy fontos része. Ahogy ment az utcán, rájött, hogy más
személyiségnek érzi magát. Új kiindulásból új életet kezdhet. Meglátott egy
férfiruházati boltot, és azt gondolta: - Ez az, amire szükségem van! Egy új
öltöny.

Belépett, és mondta az eladónak: - Szeretnék egy új öltönyt. Az idősebb
szabó szemügyre vette. - Lássuk csak ... 44-es méret. Joe nevetett. - Igaz!
Honnan tudta?
- 60 éve vagyok az üzletben!
Joe felpróbálta az öltönyt. Tökéletesen állt.

Mialatt Joe csodálta magát a tükörben, az eladó megkérdezte: - Mi a
véleménye egy új ingről?
Joe egy pillanatig gondolkodott, aztán azt mondta: - Igen.
Az eladó szemügyre vette. - Lássuk csak ... 34-es ujj és 16-1/2-es nyak.
Joe
ismét meglepődött. - Igaz! Honnan tudta?
- 60 éve vagyok az üzletben!

Joe felpróbálta az új inget. Tökéletesen állt. Mialatt a gallért igazgatta
a
tükörben, az eladó megkérdezte: - Egy új cipőt? Joe lendületben volt: -
Igen!
Az eladó megnézte Joe lábát. - Lássuk csak ... 9-1/2 E Joe elámult. - Igaz!

Honnan tudta?
- 60 éve vagyok az üzletben!

Joe felpróbálta az új cipőt. Tökéletesen illett a lábára. Kényelmesen
lépegetett körbe az üzletben; az eladó megkérdezte: - Mit szólna egy új
alsóhoz? Joe gondolkodott egy másodpercet, aztán azt mondta: - Igen!
Az eladó hátralépett, megnézte Joe csípőjét. - Lássuk csak ... 36-os méret.
Joe nevetett. - Most megfogtam! 18 éves korom óta 34-est hordok!
Az eladó a fejét csóválta. - Nem hordhat 34-est! Egy 34-es alsó felnyomná a

heréit a gerincéhez és pokoli fejfájást okozna!
Vendég
 


FEndike, akkor nem lehet baj, ha az utro megy!Akkor csak mensi élmény miatt volt!
Vendég
 


lafead írta:Nem hordhat 34-est! Egy 34-es alsó felnyomná a
heréit a gerincéhez és pokoli fejfájást okozna!


fetrengek a röhögéstől :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lafi! :P
Brühahahahaha!!!!!!!!!!!! Tök jó vicc! :P
Gratula a kis tököshöz, örülök, hogy minden rendben!

Gömböcske! :)
Én már 2x sértettem meg az ujjam, mióta terhes vagyok, de nem is gondoltam, hogy a babának baja lehet! Szóval nyugi!

Pandus! :)
Na jól van, azt hittem már, hogy a nővéreddel a szülőszobán vagy! :lol: Milyen színű lesz a gyerekszoba? Azért remélem Te csak megcsodálod majd a végeredményt, és nem veszel részt a festésben!

Fendike! :)
Nyugi, nekem is volt ilyen, amikor lecsökkentettem az utrot, vagy már be is fejeztem! Én is megijedtem, de csak 1 csepp volt, és utána semmi! A magne B6-ból 3x2-t szedjél!
Drukkolok holnapra, de biztos vagyok benne, hogy minden rendben lesz! :D

Kép

Kép
donika
 
 


Donika, Lafi
köszi, reggel óta nem jött semmi, remélem nem is fog!!!!!
Magnet veszek be, és plusz kúpot is nyomok.
Tudom, hogy normális lehet a mensi körül, de eddig még nem volt, pedig 2 mensi ugyebár lett volna... :roll:

A vicc nagyon jó!!! :lol: :lol: :lol:
Fejem ma nekem is fáj, de ha belegondolok az is mensis tünet...

Kép
fendike
 
 


Fendike!
Szerintem nem feltétlenül függ össze a mensivel, lehet, hogy annyi, hogy csökkent az utro. Biztos nincs baj, és helyre állt volna sztem akkor is, ha nem növeled vissza!
A fejfájás meg abszolut az idő, reggel a híradóban is mondták, hogy aki érzékeny a frontokra, annak fájni fog a feje! :cry:

Kép

Kép
donika
 
 


Csúcs, ennek örülök, utálom a fejfájást!!!Ráadásul ez olyan nyomi fejfájás, quarelin enyhített, de nem sokat....Lehet, hogy a melltartóm vagy a bugyim kicsi??? :lol: :lol:
Vendég
 


Lafi! :P
Őrült egy nő vagy! Szerintem vetkőzz le meztelenre, és akkor nem fog szorítani semmi, vagy még jobb, menj el vásárollni, mint Joe! :lol: :P

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
visszanövelni nem tudom, mert a szuri már nem megy és valószínű azt hiányolja a szervezet.
Azért gondolom, hogy a mensi is lehet, mert az egész hasam érzékenyebb, ha hirtelen leülök is furi és ez abszolút mensire emlékeztet.. :roll: Meg ugye a nőgyógyi vizsgálatnál sem volt vmi kellemes amikor a méhem körül tapogatózott.
Kúpot csak plusz 1et benyomok most délután is, különben este és reggel szoktam.
Tök jó, pont tegnap határoztam el, hogy mostmár lecsökkentem... :D

Kép
fendike
 
 


Fendike! :)
Nekem is volt hasonló, pihizzél, és holnapra már tök jó leszel! A hüvelyi UH-t már írtam, hogy nekem is kellemetlen volt, csak ott van már a kis pocaklakó, és ő is foglalja a helyet! :wink: De ha bármi kérdésed lesz még holnap a Hajdú drnőnek nyugodtan tedd fel!

Kép

Kép
donika
 
 


Fendike,

Nyugi, igazuk van a lanyoknak! Es ha az orvos is azt mondta semmi baj akkor tenyleg ne aggodj! :D
Köszi az infot eges ügyben! :D

Lili,

Köszönöm Neked is! :D Teljesen ugyanezt ereztem en is. Tegnap viszont furcsamod nem volt semmi...

Donika,

Köszi szepen! :D

Lafi,

Nagyon helyes a kis Hunor a kepen! Es Joe.... :lol: :lol: :lol: 8)


Lanyok!

Vasarnap volt az elsö igazi rugasa a babanak elötte csak nagyon lightosan ereztem, azota viszont nem erzem egyaltalan. :(
Attol meg minden rendben van igaz?
Persze erzem, hogy van ott valaki, es a pocakom is bekemenyedik neha.

Bocsi ha hülyesegeket magyarazok de annyira be tudok parazni azert is mert tegnap nagyon stresszes napom volt, remegtem az idegtöl orakon at, es attol felek ezzel artottam a babamnak.

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc, a gyerkőc is alszik néha, de ha eteted vagy a pocit erősebben simized, felébred, mellesleg meg én sem érzem minden nap, kicsi még!!!Nyugi!Amúgy én 22. héten éreztem először, de akkor jól odanyomott nekem a gyenge kimaradt, szóval nyugi!
Vendég
 


jucmuc írta:Lanyok!

Vasarnap volt az elsö igazi rugasa a babanak elötte csak nagyon lightosan ereztem, azota viszont nem erzem egyaltalan. :(
Attol meg minden rendben van igaz?

minden rendben.
Az, hogy minden nap érzed a babát csak a 26-28. hét környékére alakul ki általában. Előtte van olyan, hogy akár napokig sem érzed. Mozog ő csak nem érzed.

Az idegességgel nem ártasz, de nem is használsz.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lafi,

Köszönöm! Kép

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Donika,
Én leszek az irányító :lol: okoskodok hogy mit hogy kellene amíg párom elvisel :lol: Halvány sárga lesz a szoba legalábbis remélem :roll: Nővérem még egyben van. Két barátnőm is megszült aki vele egy idős volt vagyis az egyik ezekben a pillanatokban hozza világra a kislányát :lol:
Vendég
 


Orsi,

Nagyon szepen köszönöm! :D Teljesen megnyugodtam most! Olyan jo, hogy van ez a topic es mindig van valaki aki tud valszolni meg a bugyuta kerdesekre is.


Pandacska,

Milyen butorokat tervezel a szobaba? En is annyit agyalok mar rajta, hogy lesz majd a szoba... :D

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Jucmuc! :D
De jó érzés lehet, amikor határozottan érzed/ érezted, hogy mozog, én is már nagyon várom, hogy megtapasztaljam!

Lányok!
Most még "K" betűs zöldésgféléket lehet enni, ugye? Majd csak a szoptatás alatt nem ajánlott, hogy ne legyen hasfájós a pici? Csak azért kérdezem, mert ma vettem savanyú káposztát. Ja, és azt olvastam, hogy májast sem ajánlott enni terhesség alatt, ez igaz?

Pandus! :D
Akkor te leszel a Kapitány! Biztos szép lesz a szoba! :)

Kép

Kép
donika
 
 


[quote="donika"Lányok!
Most még "K" betűs zöldésgféléket lehet enni, ugye? Majd csak a szoptatás alatt nem ajánlott, hogy ne legyen hasfájós a pici? Csak azért kérdezem, mert ma vettem savanyú káposztát. Ja, és azt olvastam, hogy májast sem ajánlott enni terhesség alatt, ez igaz?
[/quote]
K betűst szoptatás alatt is lehet, ha bírja a gyerek. Én azt tapasztalom, hogy ha hasfájós típus, akkor mind1 hogy mit eszel, fájni fog a hasa, ha nem az, akkor meg nem fog.
májas: erre is az igaz, mint mindenre. Nincs olyan, hogy abszolút tilalom. Mértékkel mindent szabad!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Májas, na ez jó, épp mikor olvastam, azt eszem épp.....szóval sztem lehet, nekem jól esik!
Én csak és kizárólag a nyers húst nem eszem, bár néha azt sem értem,. minek védett vagyok toxo ellen, de azért elővigyázaatosságból nem eszem...de májast és egyebet bármikor!
Vendég
 


Donika,

Most mar barmikor erzheted Te is! Tenyleg nagyon szuper! :D Az asztalnal ültünk amikor egyszer csak hirtelen a köldököm magassagaban ereztem a rugit. :P

Lafi,

En is vedve vagyok a toxo ellen. :D Van egy masik fertözes listosi (itt igy hivjak) amit szinten nyers hus okozhat vagy peneszes sajt.

Kép
Kép
jucmuc
 
 


Na ezt nem ismerem, de mondom, végülis a nyers dolgoktól távol tartom magam, de egyébként mindenevő vagyok! :lol:
Vendég
 


Panda,
halványsárga szép lesz és passzol hozzá minden
nálunk sötétebb sárga, elég vidám, pár éve festették, sztem így hagyjuk, jó hozzá fehér és barna bútor is...

Jucmuc,
köszi neked is, hálisten reggel óta semmi, remélem éjjel sem lesz és holnap meg vizsgálat...
hétvégén én is sokat idegeskedtem, muszáj ezeket jobban kezelnünk, biztos érzi vmilyen szinten a babánk.. :roll:

Donika,
lassan tényleg te is érezni fogod!!
sztem eheted a k-betűsöket, én spec. ma székelykápit ebédeltem :D
és sushit meg rákot is ettem már, bár tudom nem annyira jó... :shock:

Kép
fendike
 
 


Orsi! :D
Sztem is mindent mértékkel!

Lafikám! :D
Én úgy értelmeztem, hogy leginkább azokat az élelmiszereket tiltja, melyek nyersek, pl. tatár beafsteak, osztriga, sushi, friss pástétomok, melyek nincsenek hőkezelve, illetve nyers tojás, de ahogy Jucmuc is írta mindenféle érlelt sajt, pl. feta, és kecsketej, valamint abból készült termékek!
Én eddig megálltam, hogy ne egyek májast, de májas kenyérhez imádom a savanyú káposztát! :D Persze csak mértékkel!

Fendike! :)
Már nagyon várom, hogy rugjon egyet, amit biztosra vehetek, hogy az ő műve!
Székelykápi, na az is fincsi! :wink:
Örülök, hogy minden rendben, holnap hány órára mész?

Kép

Kép
donika
 
 


Lehet, hogy a májas is tiltólistás, nem tudom, de mértékkel néha-néha, csak nem gond....nem???
Vendég
 


Sziasztok

Lili
ma a dokim azt mondta hogy majd elmúlik (de persze szerintem csak akkor ha megszületik a baba), egyébként pedig azt mondta hogy lehet ez még rosszabb is, valamit magyarázot is, de én a felét sem értettem, végülis a lényeg hogy MAJD elmúlik, és hogy lehet ez még rosszabb is :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: