Új privát üzeneted érkezett!

Kitartást lányok!
És igenis... apukákat is tessék bevonni... néha ők is kelhetnek hajnalban a bébihez... Tévézni, számítógépezni lehet hajnalig? Akkor nem fáradtak? Mikor a babucit kell esetleg etetni, kicsit dajkálni, akkor?

Jucu
Nekem "papucsom" van...
Sőt... voltak látogatóban a leendő keresztszülők... a keresztpapák is boldogan babáztak... :lol:

Ildi
Egymás melletti a kocsi...

Mandala
Azért apa igazán segíthetne otthon....
Vendég
 


Mikegirl, nekünk nagyon nagyfokú volt az anyatejes kiütés és végül is úgy múlt el, hogy egy ismerősünktől kaptunk gyógyszertári kencét, amit az ő dokikuk írt fel, azzal bekentem neki és 2 nap után újra teljesen gyönyörű bababőre lett :D

Franciska, nem irigyellek, a lakásban is fel kell törni a járólapot, vagy valamit? Te babádnak is jó az evőkéje :lol: kezdek megnyugodni, mert az enyém meg a kórházból amivel kijöttünk súlyra 1 hét alatt több mint 400 g-ot hízott.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


bocs, nem dokikuk, hanem dokijuk

Kép
Kép
robcsi03
 
 

 
 

jón reggelt mindenkinek
most keltem mert hosszú volt az éjszaka
tegnap 23,00-tól ma 9,55-ig tartott még nekem is elég
húzós volt . asszony meg nem is akart többet szülni volt kiakadás
nora80
 
 


képet hogy raktok fel?
nekem mindig nagynak találja
nora80
 
 


kedves apuka, többet is megtudhatunk anyukáról, és a babáról? :?:

Kép
mona76
 
 


Kép
nora80
 
 


mit akartok tudni?
52 cm a suját elfelejtettem pedig kétszer is mondták
asszony pihen gyerek szopik eddig ennyi
ja vinnem kell neki mekis kaját szülés alatt ezt kivánta
meg engem a pokolba :))
estére majd többet tudok
nora80
 
 


Igen, Robcsi!
Törni kell. A folyosót és a fürdőszobát is lehet, hogy végig, hogy b... meg! :(

Drága apuka!
És az adatok? :)
Kisfiú, kislány? Szép kis manó! :)
Gratulálok!

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Nóra nagy-nagy gratula a gyönyörüséghet!!!Próbálom Máténak mutogatni hátha kedvet kap és előbújik ő is!:)
Sok tejcit és boldogságot nketek!!!

Kép
kis pupu
 
 


Na, ez már valami! :) :)

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Apuka
Nézd el a pokolba küldésedet... olyankor nincs az emberlánya teljesen magánál...
Manócska gyönyörű :lol: :lol: :lol: :lol:
Neme? Neve? Paraméterek?

Franciska
:evil:
Vendég
 


lány Regina
tudjátok a lényegtelen dolgok most nincsenek
a fejembe
csak az hogy megvannak, éppek és jól vannak
nora80
 
 


Nóra és Regina apája, gratula ehhez a gyönyörű babához!

Dincuskáról tud valaki valamit? Nagyon eltünt :cry:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Robcsi!
Anno fiam hónapokon át produkálta a heti 400grammos növekedést :)
De azért a lányok lassabban szoktak nőni.
Jó tejcsid van! Örülj neki. :)
Azt hiszem, ma mindenki eléggé elfoglalt... Esik, nem tudunk kimenni. Hasfájósok anyukáinak kitartás! Elmúlik.

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok lanyok!

2004. oszi kisbabak es a 2008-ban szeretnek szulni topicba jarok, de lattam gondotok van az ejszakakkal es az apukakkal.

Nalunk ez ugy tortent, hogy apjuk mindig fent volt vagy ejfelig, igy mikor hazajott megkapta Zolit es mig le nem fekudt O volt vele, en meg pihentem.
Igaz nekem szerencsem volt, mert nagyon jo alvo meg a mai napig is a fiam, de igy szerintem ez elfogadhato.

Ez azota is igy van.
Mikor hazajon, vacsi, furdes, meseles alvas, ha belefer akkor jatszanak, ha nem akkor mikor hazaer atveszi.
Nalunk ez tok termeszetes lett.

Mind a ketten dolgozunk mar egy eve en is.
O viszi bolcsibe en hozom el.
Addig en vagyok Zolival, mig haza nem jon.
Hetvegen meg kozosen minden.

Szerintem ti is probaljatok erre ravenni az apjukat, mert oriasi segitseg es nem kenyelmesednek el.
A kapcsolatuk is jobb lesz a gyerkoccel.

Magi
Vendég
 


Robcsi
Meg tudnád nekem szerezni a kence-fice receptjét? Babszika arca nagyon-nagyon pettyes-pattanásos. Kérlek, lécci, lécci :) :)

Nóra
Reginához nagy-nagy gratula :D :D :D

A babafotók nagyon édik :)

mikegirl
 
 


sziasztok

hát sajnos minden drukk ellenére apukám ma elment. :cry:

Iszonyatósan tartom magam, mert a baba nagyon megérzi, átmentem a másik szobába sírni míg Hanga aludt és álmából sírva ébredt ő is fel. Tehát most tartom magam, de már most annyira fáj a fejem. Majd elmegyek egy nagyot holnap sétálni,jó messzire és ott majd jól kisírom magam. APukámtól ezt kaptam 30-ik szülinapomra :cry: :cry: :cry:
De viszont nagyon jól esik hogy ennyien vagytok itt és bztatattok
bocsi lányok most megpróbálok pihenni

puszi mindenkinek

Kép
sziszike77
 
 


Sziasztok!

A párom (tipetupa) nevében írok nektek. Megszületett a lányunk! Hanna hétfő du. 3,80kg, 50cm-el jött a világra. Mama-baba jól vannak.

Kép
Kép

Üdv mindenkinek!
tipetupa
 
 


Sziszike:Öszintén sajnálom, ami veld történt! nem is tudom mit írjak?! Most tényleg nagyon reősnek kell lenned,és valahogy átvészelni ezt az időszakot! Nem lehet egyszerű most helyt állnod, de próbáld meg. Ránk tudod mindig számíthatsz!!!!
Öszinte részvétem!!

Kép
kis pupu
 
 


Sziszike!

Fogadd őszinte részvétem...

horvviki
 
 


Én is nagyon sajnálom, Sziszike! Reméltem, hogy nem ezzel a hírrel jössz... Vigyázz magatokra!

Hanna baba gyönyörűségesen szép kislány! Gratulálok hozzá!

Jó éjt!

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Ugye már csak én maradtam???? :cry:
Mára vagyok kiírva..........

Kép
kis pupu
 
 


Kép

Kép

Kép
jucu
 
 


Sziszike

Gondolatban veled vagyunk,nagyon sajnálom :cry:
Vigyázz magadra /tokra/ nagyon erősnek kell lenned.
:cry: :cry:

Kép

Kép
jucu
 
 


sziasztok!

Sziszike, fogadd őszinte részvétem!

Mikegirl megkeresem az összetevőit, mert annó felirtam, ha megvan priviben küldöm.

Tipetupa, gratula ehhez a gyönyörű babához!

A mai éjszaka hasfájásmentesen telt szerencsére, 2* kajcsizott. Nálatok mennyi idő egy éjszakai kajálás böfivel, visszaalvással együtt? Mert nálunk 1 óra legalább :cry:

Kispupu hajrá, hajrá :wink:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Robcsi
Ne keseregj,van ,hogy nálunk is óra :lol:
Most pl.3kor kaja volt /150 mlbenyomott cicibúvár/ és utána büffentő volt 15 perc...utánabetettemvisszaalvás meg 20-30 perc/amibe kakkantó is volt peluscserével :lol: :lol: :lol: közben én meg fejtem 60ml másikból :lol: így 4-kor aludtam visznya :lol:
Reggel viszont nagyon nehezen aludt vissza 6.30 szopi majd rájött hogy kevés70ml és 7.15 még 60 ml és alvás sikerült 9 kor ...de még most sem mélyen....
lépek reggelizni

Kispupu ,front meghozza ma hatását?Drukk!!!!

Kép

Kép
jucu
 
 


Hú, én töredelmesen bevallom: éjjel a büfik elmaradnak. Ma éjjel különösen fáradt voltam, leányzó mellettem aludt és önkiszolgáló üzemmódban volt. Ha éhes volt, megkapta a cicit és hamarosan mindketten aludtunk tovább... m,ondjuk ma 3-4-szer ébredt éjjel. A nagyfiú meg éjfélig bulizott....

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Szomorú a reggel....

Sziszika
Őszintén sajnálom........Nem tudok mást tenni, mint sok-sok erőt és kitartást kívánni. Kis családodnak, és legfőképpen a legifjabb tagjának nagy-nagy szüksége van Rád......

Tipetupa
Nagy-nagy gratula Hannához. Sok boldogságot, sok-sok tejcsit!!

Kis pupu
Csak jelzem, hogy a napnak még nincs vége...... :wink:

Robcsi
Hálám örökké üldözni fog......Babszika csupa-csupa pattanás.
Szerintem kimeríti a nagífokú allergia fogalmát......
Ha nincs gáz, kb 3/4 óra egy éjszakai kaja, büfi, pelusozás. De!!!! Mostanában baj van......Ma például reggel 3-tól nem tudom elaltatni, mert olyan pocifájása lehet.....sírás, nyögdécselés.....Max 10 percre tud róla megfeledkezni, aztán újra sír......ma vesz apa Infacolt, hátha azzal nem fürdünk be, olyan jókat írtatok róla.....

Tegnap intéztem a papírokat, és apára volt bízva Babszika. Sokat sírt, a fagyasztott tejciből két részletben nagy nehezen fogadott el 70g-ot. Egy óra múlva már otthon voltam, és Babszika azonnal rábukott a cicire, desszertként benyomott 100g-ot. No a lényeg, hogy eddig jó volt a fagyasztott tejci, most már nem...Így nincs lelkiismeretfurdalásom, hogy nem fejegetek, hogy már nem fagyasztgatok. A másik pedig az, hogy néhány óráról volt szó, de apa elismerte "ez tényleg kemény".

mikegirl
 
 


bocs az elírásért, Babszikával ülök itt

mikegirl
 
 


[/b]Franciska
Büfi kihagyás nem gond? Babszikából folyton jön a cucc, így is. Nem merem kihagyni.....
Sabine, te mit gondolsz? Ha fekve szoptatok, és nem mozgatom, emelgetem Babszikát, hagyom tovább aludni, akkor is előbb-utóbb ki akar jönni az, aminek ki kell?

mikegirl
 
 


bocs, hulla fáradt vagyok.....

mikegirl
 
 


Lányok,
most jutottam el idáig, és szomorúan látom, hogy a rossz és a jó hírek keverednek. :cry:

Sziszike,
nagyon-nagyon sajnálom, és csodállak is, hogy megpróbálsz erős maradni a baba érdekében. Talán majd ez a pici kis gőgicsélő csoda lesz az egyetlen, aki valamelyest meg tud vigasztalni bánatodban.

Nora és Tipetupa,
óriási gratula, jó, hogy végre ti is babázhattok.

Kispupu,
kitartás, most már tényleg te jössz, és bármelyik pillanatban megindulhat kifelé a pici.

Látom, a babás problémák mindenkinél hasonlók - mi is nehéz nap után vagyunk, ráadásul a nehéz nap éjszakája is megvolt, alig aludtunk valamit. Manóka most hozza be a lemaradást, úgy látom. De tegnap meg az éjjel is ugyanaz volt, mint amit ti is írtatok: a szopitól kellemesen bealudt, de amikor le akartam tenni, 5 percen belül ébren volt és "biciklizett" a lábacskáival. Ez meg mindig azt jelenti, hogy hamarosan bömbi lesz. :( Azt hittem, letépem a parókámat... Ha bárkinek van valami bevált módszere, azonnal szánjon meg vele, lécciiiiiiiiiiiiiiii!

italoman
 
 


Sziasztok Lányok!

Sziszike, nem is tudom mi a legmegfelelőbb mondat, de talán ilyenkor nem is lehet mit mondani, mert a fájdalmad olyan óriási, főleg, hogy belülről emészt, nem adhatod ki magadból! Légy erős, és gondolj csak a szép dolgokra! Lélekben veled vagyunk!

nora80, nagy nagy gratula a pöttömhöz, majd kérünk adatokat is!

tipetupa, micsoda cukorfalat, sok boldogságot a pindurihoz!

Büfi, nálunk sem megy mindig és akkor kb. 10-15 perc múlva akkora adagot bukik vissza, mindig azt hiszem, hogy belefullad szegény....... :( Biztosan az is közrejátszik, hogy olyan falánk, mint egy kis hörcsög, ráugrik a cicire és közben röfögve veszi a levegőt :lol:
Tegnap volt a dokinéni és mindent rendben talált, jövő7en, már mehetünk levegőzni, hurrá, hurrrá!
Mennyi időt szabad először babakocsival sétálni?? Fél óra, vagy kevesebb?

Kis pupu, nagyon drukkolok, lépcsőzgess, ha már nagyon nem bírod tovább :wink:

Kép
h.bogesz
 
 


Mikegirl, a barátnőm kisfia nagyon hasfájós volt, ők is bevetették az Infacolt, mi ideig-óráig nagyon hatásos is volt, de egy idő után hozzászokott a szervezete, vagy a fene tudja, de semmit sem hatott. Mindegy amíg hat, addig is hat.
Nekem az jött be, hogy ha sehogy nem akar kijönni a böfi hasra teszem, úgy nyomódik a gyomra meg a belei is és akkor mindig kijön.
Mindjárt küldöm a privit.

Sabine, te is írtad tegnap, hogy amelyik hamarabb végez azt hasra teszed és úgy böfizik és ha elalszik visszafordítod. Hogy a bánatban fordítod meg a gyereket a hasáról a hátára úgy, hogy ne ébredjen fel? Tegnap este én is így jártam, elaludt hason, de nem mertem úgy hagyni, persze az átfordításnál felébredt :cry:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziszike: Fogadd őszinte részvétemet. Nagyon sajnálom ami édesapáddal történt. Nem találok szavakat, ilyenkor minden közhelynek tűnik. Hát, talán csak annyit, hogy tudd, itt mindig barátokra lelsz. Adjon az Isten erőt a túléléshez!

Tipetupa: épp tegnap este gondoltam Rátok! :) Gondoltam hogy lesz valami... :) Gratulálok és minden jót kívánok Nektek! :)

Nora: Gratula a gyönyörű kislányodhoz!
Nora apuka: na lám... van még egy férfi kicsiny hazánkban, aki még az én férjemnél is szűkszavúbb? :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Tényleg lányok! Dincuska merre jár :?:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Kép Apával alszik a legjobban

Kép Kádban fűrdünk

Kép
h.bogesz
 
 


Nálunk borulni látszik a rend.... a kis punás alszik a cicin, leteszem, nem telik el fél óra és már süvölt...
Éjjel becumizott 170-et, délelőtt meg még 130-at.... kezd kajálni... de nem ám egyszerűen... nem szopik, hanem cumizik a cicin.... valahonnan ez ismerős nekem... a kedves nővérkéje csinálta ugyanezt.... :?

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Hbogesz: ezek a gyereklányok tudják mi a jó... enyém is apja hasán alszik a legnagyobbakat...

levegőztetés: na nehogy már betartsátok a szentírást... tíz perc másnap tizenöt, stb.... jaj!!!! A fiam októberi volt, hazahoztuk és bumm ki a babakocsiba a cseresznyefa alá.... hát akkorát aludt, és utána akkorát kajált... senki ne mondja már, hogy a gyereknek a friss levegő árthat!!! Ha nem fúj a szél, nem esik az eső, akkor én bátran kicsapom...
Mesike akkorát aludt az utóbbi napokban kint a teraszon! Vétek lett volna a lakásban hagyni... a csiripelő madarak és a fán ugráló mókusok jobb társaság, mint a plüss maci az ágy szélén.... nem gondoljátok?

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Kis pupu: húzz bele bébi!!!! Nem szeptemberi babaesőt szeretnénk.... :wink: :twisted: :lol: Na, jóóó... nem szenyáskodom... :) A lépcsőzés nem indítja be sajna.... csak jól kifáradsz tőle.... apát elkapni... na, ez a valami! Meg várni a jóisten áldását.... más nem igazán segít... :(

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Most per pillanat csend van :D

Kép

mikegirl
 
 


Az az igazság, hogy nem egy nagy büfiző az én hercegnőm, bukcizni meg szinte egyáltalán nem szokott. Bezzeg a bátyja! Akkorákat placcsant a parkettán a cucc, hogy beterítette a bútorokat :) De már vele is fekve szopiztunk éjjel nagyrészt büfi nélkül. Mondjuk én ilyenkor kitámasztom a hátát és oldalt fekve altatom. Így jobban szeretem, mint hason vagy háton.

Kis pupu!
Szerintem nem nagy tragédia, ha szeptember lesz belőle :)

Levegő
Mi ma is kimentünk, pedig hideg van. De nagyrészt hármasban vagyunk itthon és a nagyfiút nem kényszeríthetem szobafogságra. Van frankó tesófellépőnk, ezzel még haladni is lehet, ha kell :)
De Encsi még nem volt 2 hetes, amikor elindultunk...

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Hú de édesek vagytok, ez is ám nagyon sok erőt ad. Hiába próbáltam amúyg tartani magam Hanga nagyon megérezte, egész éjszaka nyögdécselt, pedig ő mindig cicizés után alszik.
Sajnos ilyen az élet, ezt már írtam és úgy látszik ez törvényszerű

Nagyon gyönyörűek a babák, Kispupu drágám mostmár tényleg csak napok kérdése, sőt szeritem órák és megszületik neked is a bébikéd :D

Már vannak nálunk másfél hónapos babák is???? ugye jól emlékszem?

Tényleg igaz hogy a hasfájóság a 3-4 ik héttől jön elő???? vki írta? Ugye nem? mert eddig ezt megúsztuk a kis kincs olyanokat nyom hogy néha én szégyelem bele magam :D
megyek gyorsan felmosok meg könyvelek egy céget ,amíg van 3 óra szabadidőm

Levegőztetés: Én is kimegyek vele simán a teraszra mert én is azt vallom hogy muszáj neki minél több időt levegőn lenni.

Figyeljtek: 2 hét múlva amikor Hanga 4 és fél hetes lesz 3 napra elakarunk menni balatonra, szerintettek vihetjük már ennyi időre más helyre??? Külön szobánk lesz stb tehát olyan mintha itthon lennénk, de mégis máshol

Kép
sziszike77
 
 


Sziszike

Sztem simén mehettek vele.Végülis cici kéznél van ,ágyikó meg ott is van és te is ott vagy.SZóval igen.
Mi is nekivágtunk volna jövőhéten Hévíznek ,de még elnapoltuk amíg végre sebem begyógyul.Szeretnék fürcsizni én is.
De ha még komolyan sokáig gyógyul 1 -2 hétnél tovább nem húzzuk ,megyünk és kész.

Levegőztetést jól teszed.
Már régen nincs az az aranyszabály,hogy téli babát 1hósan ,egyébként meg 2 hét után lehet fokozatosság elvén kivinni.
Ugye én csüt.szültem ,hétfőn haza és már szerdán levegőn volt.Persze nem a dög melegbe ,de kint volt.
AZért is van ilyen jó színe....most is állandóan kiteszem erkélyre ,meg leviszem ha nem esik.

Ügyes a kicsid ,hogy nagyokat nyom :lol: trotyi van ezerrel???? :D
Enyim néha szenved a pukivel meg ha túleszi magát... :roll:

[quote]m írta:egyek gyorsan felmosok meg könyvelek egy céget ,amíg van 3 óra szabadidőm
kalapom le....nagyon erős nő vagy.....

Kép

Kép
jucu
 
 


drága Jucu! Muszáj erősnek lenni különben eltaposnak! Sajnos így működik ez a szemét világ!

Kép
sziszike77
 
 


Sziasztok!

Meglepett a védőnő... Utálom, hogy váratlanul jön, nem értem miért nem tud előtte ide szólni, hiszen tudja a telefonszámot... Ráadásul felkeltette Fannit is, alig bírtam visszaaltatni.

Ha fekve szopizunk, és bealszik rajta, én sem szoktam büfiztetni. Nincs szívem akkor már felkelteni, ráadásul, ha felkel, akkor nehezen alszik vissza. Remélem nem baj, hogy nincs büfi ilyenkor...

Ma reggelre kicsit piros pöttyös lett az arca, azt mondta a védőnő, hogy a tejtől, így kaptunk rá kenőcsöt.

Na megyek, mert most nyugi van, és így tudok legalább én is ebédelni :)

horvviki
 
 


Sziszike: én is kalapot emelek. Sztem is simán mehettek Balcsizni. Nekik még a cici és anya a fontos, a többi kvázi mindegy. Anya és a cickók meg úgy is ott vannak. :) Ha a körülmények megfelelnek egy babónak sztem nyugodtan!

Mi azért nem megyünk Velencére, mert elég viharos körülmények vannak a nyaralóban, ráadásul nekem kéne főznöm és körülugrálni a családot, azt meg itthon nyugodtabb, higiénikusabb és modernebb körülmények között tehetem, szóval kb. mindenki nyaralna engem leszámítva.... úgyhogy maradunk. Bár anyósék tettek próbálkozásokat, de letiltottam a témát. Hogyisne! Ha lemegyünk, tuti ott lennének ők is néhány nap múlva és ugrott a családi nyaralás. Ha meg nem jönnek, akkoris gáz... mert akkor mint írtam rám marad minden! Amúg meg az idő is elég car... ha már részemről úgysem pihenésről szólna a lemenetel, akkor inkább maradok itthon.

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Viki: meglep, hogy kenőcsöt adnak a tejkiütésre! Ez komoly meglep! Az én dokim azt mondta, nem kell rá semmi, majd elmúlnak, ahogy jöttek úgy mennek is... Én sosem kentem... nem is hiszem, hogy kéne. Eleve nem értem ilyenkor milyen kencét adnak...
Sabine, vm tipp?

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Gyógynövény tejkiütésre:

Diófa (Juglans regia)

A diófa, másként olaszdió májusban virágzik, még mielőtt a levelei kifejlődnek. A friss leveleket gyűjtjük június közepén, amíg még könnyen átszúrhatjuk. A zöld dió burkát közvetlenül az érés előtt, mielőtt megbarnul, az érett termést pedig szeptemberben szedjük.
A diólevélből főzött tea igen hatásos szer emésztési zavarok, így székrekedés, étvágytalanság esetén, továbbá nagyszerű vértisztító. Eredményesen alkalmazhatjuk cukorbetegség és sárgaság ellen is. A diólevél főzete, fürdővízbe keverve igen hatásos minden görvénykóros és angolkóros megbetegedés, csontszú és csontritkulás, valamint gennyes körömgyulladás ellen.
Tejkiütés, fejkoszmó, és rüh esetén a zöld dió levelének főzetével mossuk le az érintett helyeket, az eredmény hamarosan megmutatkozik. Az ilyen főzettel történő lemosások illetve fürdők pattanások, gennyes kiütések, lábizzadás és fehérfolyás esetén is segítenek. Szájpenész-, a fogíny, a torok és a gége megbetegedésekor öblögessünk vele. Erősebb diólevél-főzettel készített fürdő gyógyítja a fagydaganatot.

A kenőcsöktől azért félnék, mert tartok tőle, hogy szteroidot tartalmaznak.... az meg minek egy babának????!!!! Ha az immunrendszere erősödik, a tejkiütések úgyis elmúlnak!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?