Új privát üzeneted érkezett!

Nyáriorgona

tetszik ahogy "nem hagyod magad".Járj is csak utána,mert a kisembert hamar átverik.Azt hiszik nem tudunk,merünk utána járni.Nem-e???? :evil: :evil:
Én most épp a villanyosokat akarom felhivni,mert arégi lakásunkrol kiküldték az elszámolo számlát ugyan,de mi júl.31-én adtuk át a lakást,ők meg aug. 15-ig számláztak.Dehogy fizetek addig.Hisz nem is laktam ott! :evil: :evil: :evil:
Te a férjed olyan mint nekem az elején a probálkozásoknak.Nem tett ellene semmit,de azt nyilatkozta,hogy nem kéne még... :)

Judy

imádjuk ez a gyerekzsivalyt,igaz???
A legszebb hang füleimnek!!!
Bár most egy kis köhögéssel van vegyitve!! :( De gyogyulnak határozottan!!! :wink:

Kriszti

NEM FELADNI!!!!!!!
Nem igy ismerlek!!!Tessék nygodt lenni(mint nyúl a hurokban-ahogy a férjem mondaná!)Összejön az a bébike!!!!Kihez menne,ha nem hozzátok,hisz tárt karokkal várjátok!!

Panny

azt hittem a vadállatminta az egész zsobát "behálozza" majd!! :lol: :lol: Igy már tényleg szuper lesz!!! :wink:
Vendég
 


Hát igen Erika, nem is tudom mit fogok csinálni, ha egyszer kirepülnek a fészekből a fiókáim.

Nem fogom találni a helyem, és a nagy csenddel sem fogok tudni mit kezdeni.

Bár ez még nagyon messze van, hála az égnek. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Rik:remélem már meggyógyultak a gyerekek!Az a legroszabb,amikor kettő egyszerre beteg,már félek az ovi kezdéstől,mert eddig nem volt begeges a lányom,de most biztos elkap majd mindent,és akkor a kicsi is tőle.

Kriszti:gratula a győzelemhez!

Nyáriorgona:azért ha a párod nem annyira ragaszkodik a védekezéshez,akkor a lelke mélyén ő is szeretne még egy gyereket szerintem.
A szabis dologhoz nem értek,de remélem ,hogy nem veszik el!

Judy:klassz,hogy újra otthon vannak a srácok,már fura lehetett nélkülük.Ma mész a 4d-re?

Rólunk:tegnap este,meg ma reggel megint volt vérzés,igaz nem sok,meg inkább barnás,de most nagyon ideges vagyok,hogy mi a fenétőllehet,már alig merek valamit csinálni,soha egyiknél sem volt ilyen gondom,egyiknél sem paráztam ennyit.Meglátom napközben,hogy elmúlik vagy mi lesz,de csak este tudunk elmenni dokihoz,mert a párom dolgozik.Elvileg jövő szerdán kell majd menni uh-ra,jó lenne,ha elmúlna és nem kéne addig menni,de nagyon idegesít,hogy legalább tudnám az okát.

Na befejezem a nyavajgást,mert azzal úgy sem leszek előrébb.

Niki
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Jól vagyunk. Szombaton nem merített ki a főzés, mert itt volt a barátnőm( a párja volt az egyik segítség a munkában), és sokat segített mindenben.
Szerencsére a nagy részén a munkának túl vagyunk, már nincs sok hátra.


Puszi nektek:

Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Niki,

Nyugi, nem lesz ott semmi baj, minden terhesség más, és sok nőnek van enyhe vérzése, és egészséges, szép babát hoznak a világra.

Szóval ne parázz, az idegesség nem tesz jót.

Igen, ma megyek 4D-re este, nagyon izgulok.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Niki,
remélem minden rendben van. Mikorra lenne esedékes a következő mensi? Vagy ilyen előrehaladott terhességi korban annak már nincs jelentősége? (Csak azért mert olyankor előfordulhat kisebb vérzés) Írd meg hogy mi lett! :roll:

Judy,
én már azt is alig bírtam ki, amikor az elsőszülött fél napos oviba ment. Mintha kiszakítottak volna a testemből egy részt, nagyon nehéz volt megszokni, hogy egy "idegen" ember vigyáz rá, azt sem tudom mi történik vele stb. Nem találtam itthon a helyemet, aztán valahogy csak megszokja az ember. De csak akkor vagyok nyugodt, ha itthon vannak és szépen szuszognak a kis ágyacskájukban, akkor nem történhet velük semmi baj... :wink:

Erika,
a villanyosoknak végszámlát kell kiállítani a részetekre. A lakás átvételének időpontjában gondolom leolvastátok a villanyórát a vevővel (mi aláírt jegyzőkönyvet vettünk fel annak idején) Az alapján a villanyosok kiállítják a végszámlát, amit ti fizettek a tényleges fogyasztás alapján. És onnantól fizeti az új tulaj, így nincs átverés.

Akkor remélem az én párom is szép lassan "jó útra tér"... :lol:

Nyáriorgona
nyáriorgona
 
 


Nyáriorgona
jaja,amit irsz ugy van,de nem az volt a dátum amit mi leadtunk. :shock: Felhivtam az ügyfélszolgálatot,ott azt mondta a hölgy,hogy ne foglalkozzak vele,mert a gépbe jul. 31.ei lemondás van.Nekünk küldtek csak aug.15.ei dátumot.Szal jó!

Judy
Már túl vagytok a 4D-n??????IIIIIIIIIIIIRRRRRRRRRRRRRRRRJJJJJJJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Britta
és hogy vagy??????

Niki
bementél végül a dokihoz???
Lehet összefüggés tényleg a mensi között meg az hogy babavárás alatt is lehet arra emlkékesztető enyhe vérzés vagy barnázás.Számolj utána!!Lehet ez van,tényleg!!!
Azt mondják emlkékszik a aszervezet hogy "mentruálási idő "van,és hasonlot produkál.Ezért van az hogy egyes nők nem is tudják hogy terhesek...
Ird meg hogy vagy!!!
Vendég
 


Andreánk hol van????
Vendég
 


Sziasztok,

Megjöttünk 4D-ről.

CRL 9,54
BPD 2,83
A gép 14+6 napra dobta ki a korát, ami jó is.
Pulzus 167 percenként

Jelenleg kuki nem látható. Szóval remény még mindig van.

alsónézet, itt kellene lennie a kukinak.
A feneke és a lábacskái látszanak.

Kép

2D oldalról

Kép

4D képek

Kép

Kép

Kép


Ez pedig anyuci

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!
Nagyon édes a babó,nagyon szépen látszik a képeken!!!!!
Neked pedig kis formás pocid van!!!!
Milyen volt a fiúkkal a pocid???
Nekem a lányommal széles derék hátúlról is lehetett látni,hogy terhes vagyok!!!!
A fiúval pedig hátúlról semmi nem látszott,mikor elkezdett nőni a hasam már tudtam azelőtt mielőtt megláttuk uh-on,hogy fiú lessz!!
Vendég
 


Judy
hát ezek igazán szuper hírek!!
És olyan de olyan helyes kismanó van a pocidban!! :lol:
ÉS szép kismami vagy Te is!!!Mekkora pocid volt az előzőkkel??
Vendég
 


Kriszti,

A fiukkal nem volt ekkor még ekkora pocim, amugy most szélesebb vagyok mint velük.
Azért kár, hogy nem tudta biztosra mondani a nemét.

Erika,

A fiukkal ebben az időben még nem volt ekkora pocim.

Tényleóg nagyon szupi volt látni, akkorákat ugrott uh közben. Annyit nevettünk.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy!
Akkor ha most te is úgy látod,mert én is,úgy látom, hiába oldalról van a kép,lehet kislány lessz!!!!
Nagyon drukkolok a kislányhoz!!!
De fő az egészség, fiú vagy ha lány lessz!!!!!!


JÓ ÉJT!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


JÓ ESTÉT!

Judy:nagyon jók a képek!Nagyon kis édi a babód!

Azóta nem volt vérzés.sem barna,így nem mentem be a dokihoz,nem tudom,lehet,hogy most kéne megjönnie,de nekem eléggé rendszertelen volt a mensim.Remélem most már nem lesz semmi,mert nagyon be vagyok tojva.Valahogy ezt a terhességet nehezeben viselem,kiakasztanak a gyerekek,nincs annyi türelmem,nehezemre esik a kicsit emelgetni,pedig amikor ő volt a pocakban simán emelgettem a lányomat,és enm volt kellemetlen érzés.
Így most megpróbálok kímélő üzemmódba kapcsolni,bár szerintam nem ezen múlnak a dolgok.

Na megyek.

Jó éjt!
Vendég
 


SZÉP NAPOT KIVÁNOK MINDENKINEK!!!!!!!!!!!!!!!!!![url][/url][quote][/quote]
Vendég
 


Jó reggelt,

Köszönöm a dícséreteket a kicsikémre. Annyira jó volt látni, hogy mindene megvan, és mindenből annyi van amennyinek lenni kell.

Egy kicsit csalódott vagyok ugyan, hogy nem tudta megmondani 100%-ra, hogy fiu-e vagy lány, de a jelenleg nincs kuki elég bíztató.

Venczkone,

Örülök, hogy elmult a vérzés, látod minden rendben lesz. Ilyen meg előfordul. Amugy le a kalappal előtted, a másik 2 kicsi is pici még, van velük elég gond + 1 apróságot hordassz a pocidban. Szóval nem vsodálom, hogy nehezebben bírod ezt a terhességet. De tul leszel rajta hamar, és már csak mosolyogni fogsz ezen.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Niki!

Én teljesen meg tudlak érteni!!Pont ezt érzem én is.Nekem is volt barnázás(meg néha előjön,pl.tegnap reggel is)és valahogy nekem sincs a gyerekekhez türelmem.Próbálom én se emelgetni a kicsit,én is azt érzem hogy kellemetlen.Szóval ez a 3 terhességem a legproblémásabb!!Azért kicsit jó olvasni ,hogy más is ebben a cipőben van. :wink:

Próbálj meg nem aggódni,bár én ugyanígy aggódom... :?

Judy!

Nagyon édes a baba a képeken(szerintem csajszi lesz,olyan szép!! :wink: )

Nyáriorgona!

Apa hogy áll a kérdéshez??Ha nem védekezik az tényleg jó jel!!!!

És tényleg ne hagyd magad a szabi ügyben!!!!!!!!!

Erika!

Nem fogod elhinni de elértek engem is a fucsa terhességi álmok.Egyik nap azt álmodtam ,hogy megszültem a kórház ajtajában egy kislányt,aztán mire beértünk a szülőszobába kibújt még egy kisfiú és még közölték ,hogy van a pocimban még egy baba... :? :) Tegnap pedig azt álmodtam rólad, hogy hoztad a neten a hírt hogy babás vagy!!!!Remélem ez jó jel!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:

Kriszti!

Teljesen megértelek, hogy nem akarsz pl.a lombikig elmenni hisz van két szuper gyereked,de azért ne add fel!!!!!

Brigi!

Hogy vagy?Nincs hányinger??

Tegnap elérkezett az első hányásom ideje,este 6 körül kidobtam a taccsot(bocs :oops: ).Kicsit megrázott az eset,világ életemben rettegtem a hányástól.... :(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Panni!

Köszönöm kérdésed. Fogjuk rá, hogy jól vagyok. Bár a róka sokszor kerülget, ennek ellenére még nem hánytam. Szerencsére!
Ahogy Niki is leírta, nekem sincs sok türlmem a fiúkhoz most. Igyekszem, de akkor sincs. Az is nehéz, hogy mivel nagyon korai a terhességem, vigyázni kéne magamra. De hogyan? Ez a kérdésem. Két gyerek, háztartás. Ti hogy csináljátok?

Csajok!

Adjatok valami tippet ti is, mi a teendő ilyenkor? Remélem, jól vagytok.

Judy!

Nekem is nagyon tetszenek a képek. Édi a pici. Szép formás a pocid.

Vigyázzatok magatokra!

Puszi:


Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Brigi
tipp??Talán az hogy ha van segitséged használd ki!!!!

PAnny
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ÁMEN!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Húúú,utálok hányni én is,még a könnyem is kijön olyankor!!Minden részvétem!!!

Kriszti
mit akartál beszútni az idézethez???

Niki
reméljük a legjobbakat!!!! :wink: :roll:
Vendég
 


Szia Erika!

Az a baj, hogy a nyár végével megszűnik a segítségem is. A húgom (a kisebbik) visszamegy a kóterba. A másik húgom jóformán felénk sem néz. Anyum dolizik. Párom szintén. Kicsit nehezebb, mint gondoltam, de nem nyafogok, majd megoldom.
Azért köszi a tippet. Lehet, hogy lesz valami változás ebben a dologban. Majd meglátjuk.

Puszi:

Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Britta
én téged is PAnnyt is,Nikit is,nagyon tisztellek hogy ilyen kicsi gyerekekkel, a pocitokban babával igy helyt álltok!! :wink: :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Niki, Panni, Britta,
Ne ijesztgessetek engem semmiféle terhességi "gonddal" (hányás, türelmetlenség, emelgetés stb.) mert a végén még visszalépek! :lol:
Bár lehet, hogy már nehéz lesz. Tegnap is együtt voltunk, a 12. napon, és már két napja előtte jött a híg folyás (ami nálam peteéréskor jön) Ciklus.hu szerint ma van peteérés (múlt hónapban a 13. napon csináltuk és nem jött össze, lehet hogy már lemaradtunk róla) Na most a 12. napon hátha összejön még egy kislány! :oops: :D ÁÁÁ, már megint belelkesedtem... tiszta hülye vagyok... És még suliba is fogok járni! Végighányom terhesen a vizsgaidőszakot a már meglévő két gyerekem és a munkanélküli férjem társaságában :twisted: (na jó, ez remélem csak vicc lesz!!!)

Judy,
gyönyörűek vagytok mindnyájan! Az egyik képen mintha szopná az ujját, miközben hátonfekszik keresztbe tett lábbal és feje alatt a másik keze ("napozik", 2D-s kép oldalról) :lol:

Erika,
mindent bele, aztán majd izgulunk együtt a "végén"! :D

Nyáriorgona
nyáriorgona
 
 


Köszi Britta a dicséreteket.

Hát nem könnyű segítség nélkül az biztos. Én sem tudom még hogy fogom megoldani, hogy reggel szoptatok is meg a fiukat is el kell lódítani a suliba. Remélem hamar kialakul majd valami rutin, különben megette a fene.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


[quote="nyáriorgona"]
írta:
nyáriorgona ÁÁÁ, már megint belelkesedtem... tiszta hülye vagyok... És még suliba is fogok járni! Végighányom terhesen a vizsgaidőszakot a már meglévő két gyerekem és a munkanélküli férjem társaságában :twisted: (na jó, ez remélem csak vicc lesz!!!)



Erika,
mindent bele, aztán majd izgulunk együtt a "végén"! :D

Nyáriorgona


Lelkesedj nyugodtan,hisz nem védekeztetek,ez a fontos!!!!!!!!!!!!!!!
A többi meg csak tényleg vicc volt!!! :wink:
ÉS IZGULUNK,naná!!!!!!!!!!!! :wink: :lol: :lol:
Vendég
 


Judy
messze van a suli?
Én az elején kisérgettem a nálunk egy kilométernyi távolságra levő suliba a nagylányt,aztán bicajos csaj lett!Hamar megszokta!! :wink:
Most egy utcában" lakunk" a sulival!! :lol: :lol: (ez az uj suli ahova átirattam)
Vendég
 


Erika,

Sajna messze van, a város másik végén. Szóval mindenképpen vinnem kell.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy
nem volt közelebb,vagy valami miatt választottátok azt?
Vendég
 


BAbás Csajok!!!
Gondolkoztok már a babátok nevén??? :D
Vendég
 


Erika,

Direkt választottuk azt, mert csak 2 osztály van egy évfolyamon, kevés az osztálylétszám így nagyon odafigyelnek a gyerekekre (van idő a gyengébbekre is).
Az egész suli kicsi, kb 400 gyerek jár csak oda. És nekünk nagyon bejött, olyan családias az egész.

Hát ha lány lesz akkor Barbi vagy Viki, ha fiu még nem igen tudjuk, meg nem is nagyon akarok fiu neveken gondolkodni.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy
szép neveken gondolkodtok!!!
Te hog yállsz a DSZesszika,DZSenifer,Meg hasonlo átvett magyarositott nevekkel?Bocs ha ezzel megsértek valakit,de nekem a hátam borsozik tőlük!!!
Vendég
 


Judy
az tényleg jó ha kevesen vannak,és jobban figyelnek rájuk.Kevés az osztálylétszám is?A Réka régi sulijában,17(!!!!)volt a létszám,itt 26 lesz!!
A furcsa az lesz a lányomnak,hogy ő német tagozatos suliba járt 3 évig,most meg tesi tagozat lesz(ráfér),és a németet most kezdik tanulni,heti 1 oraszámban! :shock: Asszem egy ideig ellébecol a tudásával! :lol:
Vendég
 


CSajok!!
HOL VAGYTOK?????????????? :roll:
Vendég
 


Judy!

Hát egyenlőre én se tudom hogy fogom mendzselni hogy szoptatni kell a kicsit és közbwen vigyem a legnagyobbat oviba és perzse jön velünk a középső is :? :lol:

Ja és hozzá kell tennem ,hogy egyenlőre egy darab kocsink van (ilyen gazdasági helyzetben ez így is marad egy ideig :? )szóval meszze lakunk mindentől és a férjemet is hordani kell a melóba....Valszeg egy kismotor lesz apának a megoldás!

Nevek.ha lány lesz Iringó(ősmagayr név,nem a Südi Iringó miatt,nekem már 5 éve is tetszett amikor először voltam terhes)ha fiú akkor Olivér vagy Levente.

Erika!

Én se csípem a magyarosított ,külföldi neveket,van nekünk szerintem elég szép magyar nevünk!!!

Nyáriorgona!

Remélem nem csak kellemesen hanem hasznosan ügyködtetek apával :oops:!!!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok! Csatlakoznék hozzátok, ha lehet. 37 éves vagyok, van egy 11 éves lányom és egy 7 éves fiam. 3 éve elváltam, és mostani párommal egy éve próbálkozunk, eddig sikertelenül. Novembertől hőmérőztem kb. júniusig, szép szabályosak a görbéim, a ciklusaim is annak mondhatók, 26-30 nap között, de legtöbbször 28-29 naposak. Szóval eddig rendben van a dolog. A doki először a páromat küldte el vizsgálatra, neki szuperek az eredményei. Mire ezzel megvoltunk, kiderült, hogy a dokim nyugdíjba megy, úgyhogy kerestem egy újat, hogy már nála kezdjük el a vizsgálatokat. Tegnap voltam nála, nagyon szimpatikus volt, alaposan megvizsgált, UH-ot is csinált, miszerint minden rendben van odabent, és a tüsző is a 11. napnak megfelelő méretű volt. Most következik a hormonszint vizsgálat, bár ő először HSG-re akart küldeni, de kialkudtam, hogy először nézzük már meg a hormonszinteket.
Kriszta! Úgy látom, te kb. hasonló szituációban vagy. Nálad milyen vizsgálatok voltak már?
zsebi_baba
 
 


Jó reggelt,

Fél 10-re megyek ma a Nővédelmibe papírokért az AFP-hez és az ellenanyaghoz.

Erika,

Ki nem állhatom a magyarosított külföldi neveket. Magyarországon élünk vagy mi a fene......Nagyon fel tud bosszantani, ha csak meghallom ezeket. :evil: :evil: Nem beszélve arról, hogy csak magyarosan lehet őket leírni, és nem az eredeti módon. Szóval undorító. :evil:

23-25 a létszám, de ez kevésnek számít, mert másik sulikban van 30-35 is.
Ma du-án megyek a könyvekért, kiváncsi leszek a kicsi mennyire fogja majd forgatni őket. :lol: :lol:

Panny,

Nálunk a kocsi téma nem gond, mert páromnak nincs jogsija, így mindig alattam az autó, de akkor is amíg nem lesz kialakult rutin, biztos nehéz lesz.

De hát a nők mindent képesek menedzselni, hamar belejövünk majd.

Az Olivér nekem is nagyon tetszik, az Iringó meg szép különleges név.
Mondjuk nálunk a Barbi már az első gyereknél megvolt. Ezen nem nagyon kellett gondolkodnunk.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Zsebi baba!
Nem tudom ,mire érted a hasonló szituációt????
Nálam semmilyen vizsgálat nem volt még!!!
De szerintem nem is lessz!!!
Mielőbbi babásodást!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Erika!

Mi is gondolkoztunk már a neveken. Ha lány lesz, akkor Hanna, ha fiú, akkor valószínűleg Kornél.

Jól vagytok Csajok?

Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Kriszti! A hasonló szituációt arra értettem, hogy majdnem egyidősek vagyunk, és majdnem ugyanannyi ideje próbálkozunk. Úgy látom, a topicban a többieknek hamarabb sikerült.
Miért nem lesznek vizsgálatok? Te nem akarsz, vagy az orvosod nem tartja szükségesnek? Megmondom őszintén, eddig én is úgy gondoltam, hogy max. a hormonszintvizsgálatig megyek el, de tegnap azért átbeszéltük a párommal, és mivel neki nincs saját gyereke, lehet, hogy csak tovább megyünk. Fogalmam sincs, mi a fene lehet, az első 2 gyerek szinte azonnal sikerült, most meg már egy éve semmi, pedig a párom rendben van.
zsebi_baba
 
 


Zsebi baba!
Minden stimmel,szóról, szóra!!!!!!!!!!!!!!!
Annyi,hogy nekem első férj,reméllem utolsó is!!! :lol:
A vizsgálatokkal kapcsolatban az orvosomnak eddig még eszébe sem jutott,hogy küldjön legalább hormon vizsgálatra,vagy legalább hsg-re!!!
Én pedig nem erőltettem,de nem is fogom!!!
Hacsak még ha rátudom magam venni arra,hogy elmenjek 1 másik dokihoz,hogy ő mivel kezdené!!!!Talán ennyit megteszek!!!!
Vendég
 


Szia Zsebi baba!

Üdv nálunk! Gyere amikor csak tudsz, és remélem mielőbb sikerül az a babóca!

Nekünk ez még "csak" a negyedik hónap, de így is mindig szomorú vagyok egy kicsit, amikor másnak sikerül, mert nem tudom, hogy nekünk miért nem. És már a négy hónap is nagyon sok idő olyan értelemben, hogy csak vár az ember és vár... Persze vizsgálatok nálunk szóba se jönnek...

Én most olyan hülyeségeken gondolkodok, valahol olvastam, hogy ha mikrosérülés keletkezik a nőn belül, akkor "védekezni" fog a szervezet a spermiumok ellen, és tuti nem esel teherbe. És valami hat hónap abszolút "spermiummentesség" kell, hogy felejtsen a szervezet. Hogy lehet kideríteni, hogy valakinek esetleg ilyen van? Mert ilyen esetben aztán hiába próbálkozunk... :(

Szerintetek számít, hogy akció után rögtön kihúzzuk, vagy még pihizünk egymáson? Vagy ez nem befolyásol semmit?

Iskolába/ovibahordás:
Én izgulok itt, hogy hogyan oldom meg a 3gyerekes élet problémáit (vajon vállalhatjuk-e?) aztán ti sokkal nehezebb helyzetben vagytok és már ott a baba a pociban. Nálunk például két autó van (igaz az egyik már épp csak gurul, de az oviig még elmegy :) ) és nálunk reggel apa viszi őket, nekem "csak" délben kell mennem, és ráadásul minden közel van, gyerkőcök hamar mehetnek egyedül gyalog is vagy bicóval (mármint majd iskolás korukban)

Nyáriorgona
nyáriorgona
 
 


Sziasztok!

ZSebibaba
lehet én is az embered vagyok! :wink: Én a Petráért 4 évet szenvedtem. :( A hsg vizsgálat előtti ciklusban fogant meg!!!
Voltam hormonkezeléseken,Meg minden hülyeségen....De itt van Ő a NŐ!!!! :lol:
Most ismét szeretnénk babót.Voltam dokinál,rendben van minden.Szal "csak" szeretni kell egymást!!De most nem megyek el a hormonszurikig.Akkor nem lesz 3.baba!!!CSak természetesen szeretnénk. :shock:

Olivér,Kornél nagyon szépn nevek.Ezek nálam is befutóak...

Judy
ÓÓÓ,már afp-re mész?Hisz nemrég irtad hogy babás vagy!! :D :o
Vendég
 


Jaj és ZSebiaba!!
Én is tegnap a 11.napon voltam!!! :wink: :lol:
Vendég
 


Nyáriorgona
nekünk nincs autónk se jelenleg!!! :(
(remélem hamarosan lesz azért!)
Ezt a mikrosérüléses dolgot nem igyazán értem.Attol hogy megsérült valami odabent(hüvely,vagy méhnyak)akkor miért a spermiumokra "haragszik" a szervezet??? :shock:
Azota is töretlen a szeretgetés apával?? :oops:
Vendég
 


Sziasztok,

Megjöttem a nővédelmiből, szeptember 13-én kell mennem AFP-re, de azon aggódok, hogy akkor már elvileg a 17+1 hétben leszek. Szerintetek ez nem késő már????

Erika,

Bizony, szalad az idő, ma AFP, holnap szülés.
Aztán észre sem veszem és a kicsi is indul a suliba. :lol: :lol:

Üdv Zsebi baba, és mielőbbi babásodást kívánok nektek. :lol: :lol:

Nyáriorgona,

Nem kell egymáson pihizni, mert ami bement az már bement, csak ne kelj fel azonnal.

Ezt a mikrosérülést én sem nagyon értem, hogy tud a szervezet emiatt ellenállni a spermiumoknak?????? :roll: :roll: :roll:

Szia Kriszti,

Hogy vagy ma????
1 hét mulva zebrás teszt???????

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Judy
ezt a védőnők nem veszik figyelembe???Nyugodtan menj el szerintem,de ha estleg rossz eredmény jönne vissza,mondd el,hogy mennyi idős terhes voltál akkor!!De szerintem 2-3 nap nem oszt nem szoroz!! :wink:

Andi??
Kriszti??Melózol?
Vendég
 


Judy!

Jó neked, már itt tartasz! Nekem még kicsit arrébb van. Hétfőtől könnyebben leszek, mert a nagyobbik fiam elmegy oviba. Szerencsém, apa el tudja hordani reggel és délután is. Nem kell emiatt aggódnom.

Nyáriorgona!

A mikrosérülést én sem értem. De sztem ezen ne gondolkodj.

Erika!

Tudom, feledékeny vagyok, de Te most dolizol, vagy esetleg otthon vagy?

Kriszti, Andi!

Veletek minden ok?


Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Köszi a kedves fogadtatást! Nálam is igazából most az a legnagyobb kérdés, hogy meddig megyünk el. Mert persze az első gyerekért az ember megtesz mindent, persze a harmadikért is megteszek minden tőlem telhetőt, de eleinte azt gondoltam, lapar már nem, most azt ki tudjuk váltani HSG-vel, (tudom, nem ugyanaz, de azért hasonló az eredmény), eddig a párom is azt mondta, semmi inszemináció, de tegnap már kérdezgette, hogy én nagyon ellene vagyok-e? Persze, érthető, hiszen neki nincs saját gyereke, de azért mégis rossz, hogy enyém ugyan a döntés, hiszen engem vizsgálgatnak össze-vissza, de ha úgy döntök, elég, akkor vagy bízunk a csodában, vagy esetleg azt vállalom be, hogy mi van, ha pár év múlva ő mégis azt mindja, neki kell saját gyerek? Szóval nem egyszerű....
Erika! Milyen hormonokat kaptál? Voltak mellékhatások, vagy miért nem akarsz elmenni odáig?
zsebi_baba
 
 


Erika és a többiek,
ezt a mikrosérüléses dolgot itt olvastam a babanet rendelőjében, de idemásolom az egész cikket (ennek a végén van), hátha találtok benne más érdekeset is. Akit nem érdekel, "lapozza át"! :wink:

Tanácsok a fogamzás sikeréért

A szakma azt tartja, hogy véletlenszerű időpontokban végzett (nem halmozott, tehát egy napon 1x) szerelmi együttlétekből átlag minden 16-18. esetben fogan terhesség. Természetesen fogamzásgátlással nem élőknél. Ez így persze nem teljesen korrekt: a valóság, hogy a hazai viszonyok átlagos együttlétei alapján (itt már beleszól, hogy a valóban fogamzóképes napokon egyáltalán tudnak-e együtt lenni?!) másfél-két év alatt általában 'összejön' egy terhesség.
Tehát ne aggódjanak. Amit megtehetnek, ha lehetőség van rá: a feleség egy cikluson át minden reggel megméri az un. ébredési hőmérsékletét (felkelés előtt, ugyanazzal a hőmérővel, ugyanolyan metódussal). Rajzolja ezt föl egy grafikonra: a félidő táján kis csökkenést követően pár nap alatt 37 fokra vagy efölé emelkedik a hőmérséklet és a vérzés megjövetelekor esik le. Ha így van: megtörtént a normális peteérés, ekkor csak türelem kérdése. A petesejt megtermékenyítésre alkalmas élettartama az ovuláció pillanatától számolva kb. 24 óra. Ez a hőmérséklet felszálló ágának elejére esik. A gyakorlatban a teherbe esést az ezt megelőző 12-14 és a követő 20-24 órában történő együttlétek segítik. A hímivarsejtek életciklusa ettől nagyságrendileg nagyobb és gyakorlatilag az ejakuláció idejében aktiválódnak, ezért ez nem jelent korlátozó tényezőt.
Mivel a mérés naponta egyszer történik, a mindennapokban a leeső hőmérséklet napját követően érdemes aktívan próbálkozni. Célszerű az "éles" időszak előtt pár napot kihagyni az együttlétben, hogy amikor kell, a legéleterősebb sejtek kezdjék meg feladatukat. Sajnos, biztos recept nincs, de jó jel, ha 37 fok körül "fent marad" a hőmérséklet.
A méhnyak nyákja ovuláció előtt jelentősen megszaporodik és nyúlóssá válik. Ha hüvelyi feltárásban mondjuk egy Kerr-tű-szerű (tehát recés-menetes felszínű) eszközt a méhnyakba tolunk, a rátapadó nyák a hüvelybemenetig kihúzhatóan nyúlik. Ez a régi világban az ovuláció idejének jele volt. Maga a tényleges ovuláció ugyanakkor késhet 24-48 órát.
Apró, de nem lényegtelen dolgok: a férjnek tilos a szűk alsónemű és nadrág (pl. szűk farmer), merthogy a herék nem véletlenül vannak testen kívül: kell nekik a hűvösebb. A 37 fok körül tartott spermiumok mozgása károsodik, márpedig ez egy maratoni futóverseny az ő számukra.
Tilos a forró fürdő is: a szokásos 42-45 fokos vízben elég negyed órát eltölteni és legalább egy hétre mozgásképtelen spermiumokat találunk.
A lelki állapot perdöntő lehet: sem a családi, hivatali traumák, sem a görcsös akarás nem kedvez a fogamzásnak. Háborúkban az asszonyok sokszor nem is menstruáltak, amíg katona férjükről hírt nem kaptak. Volt család, ahol (mint utólag kiderült: a zsarnok) anyós halála vezetett az egyébként egészséges házaspárnál a terhességhez. (No comment, de aktív közreműködés nem javallt!)
Végezetül, ritkán bár, de előfordul, hogy az együttlétek során mikrosérülések keletkeztek és az ondó, mint testidegen anyag ellen immunreakció indult be. Izraeli orvosok tanulmánya szerint ez esetben kb. 6 hónapig csak gumióvszerrel szabad szeretkezni, kínosan vigyázva a spermiumokkal közvetlen kontaktus elkerülésére. Ezalatt az immunválasz kialszik.
Ha ezek betartása fél éven belül nem vezet eredményre, kivizsgálás javasolt.

Dr. Nagy László

Erika,
én is szeretném tudni, hogy dolgozol vagy otthon vagy? Illetve hogy mióta próbálkoztok a 3. babóval? Az a négy év tényleg sok, nem csoda hogy nagy lett a korkülönbség... :(

Hú Zsebi,
hát látom az sem könnyű, ha az apa jobban akarja mint az anya...

Nyáriorgona
nyáriorgona
 
 


Lányok,

Ti sem tudtok semmit Mártiról???
Legutóbb az volt, hogy 27-én ment uh-ra, de azóta sem jelentkezett.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Én csak annyit tudok Mártiról,azt is a másik topikból olvastam,hogy......
Nem tudom,megint kikotyogjam,mint a pozitiv tesztjét???
De inkább nem irom le részletesen,csak annyit,hogy van, vagy volt egy kis problémája!!!!
Nem tudom,hogy azóta pozitiv irányba változott e a dolog vagy negativ irányba??!!Hogy az miatt nem tud vagy nem akar irni,azt nem tudom!!!
Én nagyon szoritok neki,hogy pozitiv irányba változzon!!!!!!!!!!!!!!!
Azóta nem olvastam róla semmit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?