Új privát üzeneted érkezett!

A 20 cm teljesen normális, mert a CRL (ülőmagasság) az olyan 16-18 cm ca. de ebben a gyerek lába nincs benne, tehát ez popsitól fejbúbig.
súlya meg olyan 150 gr ca.

szóval teljesen normális babód van, minden OK vele.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Csiperke,
Nem tudom hogy mekkora mert már két hete nem láttam uh-on. Hogy vagytok? Mocorgás? Nagyon eltüntél...
Vendég
 


Icsilya, hat persze, te is ikres anyuka vagy! Pomponlany es elotted is le a kalappal! Persze gondolom, a nagy orom sok segitsegen atsegit!
Holnapi UH-on kiderul, 1 vagy 2.
Vannak nalunk is nagyik, persze. Anyukamra ilyen szempontbol nem lehet szamitani, mert bar o negy gyermeket szult, teljesen tavol all mar tole barmilyen babazas. 2 perc utan kiakad, latom tesoim gyermekei kapcsan.
Anyosom viszont hiperaktiv es levakarhatatlan. Ugyes, de utasit, diktal. Lehet, hogy az agyamra fog menni? :lol:
katavirag
 
 

 
 

Csiperke!

www.mamanet.hu oldalon találsz adatokat a magzati méretekről!

Kép
jud71
 
 


Szia Panda!

Jol vagyunk köszike,remélem ti is.
most házat szeretnénk venni,de nem olyan egyszerű,és azt intézzük folyamatosan.

te érzelmár valami mocorgást?Én igen,de csak késő este vagy reggel,amíg nem kelek fel,vagyis csak olyat,hogy a hasam egy része egy pici ídőre keményebb lesz,de odarakom a kezem,és már el is tűnik,és keres más helyet.

Icsilya!Köszönöm az infot,12 hetesen 55mm volt,és most a könyvekben ilyen nagyságot majd csak a 20 hét környékére ír,én meg 16 hét 5 naposan csináltattam a 4d-st,és azért furi,mert nem vagyunk nagy alkatuak a férjemmel.

Szép napot nektek.
csiperke
 
 


Csiperke,
Már két hete érzem hogy mocorog most már nagyon aktívan reggel délben este ülve fekve csak állva nem. Ma reggel is arra ébredtem hogy valaki mocorog :lol: amúgy jól vagyunk most fejeződött be a hányás nálam, legalábbis most úgy tünik. Nekünk is kislányt mondtak :lol:
Vendég
 


Csiperke! :D
Én is gratulálok a kislányodhoz!

Lányok! :D
Nekem ma annyira fájt/fáj a fejem, hogy azt hittem kettéhasad! A vérnyomásom 120/77, szóval biztos a meleg frontot érzem. Nem mertem bevenni semmit, egyáltalán mi az amit be lehet venni terhesen?

Csinos kismama ruhákát, felsőket hol érdemes venn?

Zsuzsi!
Én már alig várom, hogy leírd, hogyan történt a szülésed? Tudom, hogy császár volt, de mégis hogyan történt? :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
Algot lehet. Nekem is fájt az első 12 hétben szinte mindennap. Ez kismamás tünet is lehet én nem szedtem semmit rá. Szerintem ha bírod egy nap miatt ne kapjál be gyógyszert.
Vendég
 


Pandus!
Köszi, én is úgy tudom, hogy Algopyrin bevehető, még szenvedek egy kicsit! :( Ma már 14. hetes vagyok, szóval nagyon örülnék, ha nekem se lenne a későbbiekben! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Csiperke,
De megnézted pl a BDP és OFV eredményeket? Mert ilyenkor ezek alapján számolják nekem már nem is mérnek Crlt.
Vendég
 


Köszönjük mindenkinek a gratulációkat!

Mi is gratulálunk az új pocaklakóknak!

Kiderült, hogy a kórházban elmérték a kis herceget, és 56 cm helyett, csak 50 cm.
Sajnos a szopi továbbra sem megy, de kapunk anyatejet. Tejem sincs nagyon, pedig már mindent megpróbáltunk. Már 3450 g-ot nyomunk, zabál a drága!

Olvastam, hogy vki. a segítségről írt. Nekem " csak" 1 babám van, de nagyon jó volt, hogy itt volt anyukám az első két hétben. (Már lassan 3 hetesek leszünk!) :D Főzött, mosott, takarított, így nekem csak a babával kellett foglalkoznom. Most két napig anyósom volt itt, de anyukám újra jön segíteni. Nagyon jó, hogy itt van, mert amúgy egyedül lennék, így van kihez szólnom. ( A párom még nem tudta kivenni a szabiját) Arról nem is beszélve, hogy amikor nem tudtam, hogy pl. miért sír a gyerek, ő nyugtatott, adta a jó tanácsokat. Nagyon sokat tanultam tőle!
Szóval nekem nagyon jó, hogy itt van!

Azt hiszem lassan ideje lenne átmennem a babás topikba nekem is...Ja, és kéne egy új vonalzó is.. :oops:

Kép
mirr-múr
 
 


Mirr-murr!
Tök jó, hogy ennyi sok segítséget kapsz, így legalább tényleg csak a kisfiadra tudsz koncentrálni!
Ó, lassan ebben a babavárós topikban senki sem lesz! :?

Én ma voltam a védőnőnél, aranyos volt, a vérnyomásom, vizeletem rendben van, a súlyomra sem mondott semmit, pedig 50 kg-ot mért! Érdekes, hogy a hasam viszont nőtt, mindenki azt kérdezi, mennyit híztam, pedig semmit! Na majd később! :wink:
Az egyik mellbimbóm befele van fordulva, azt mondta, majd hátha a gyerek megoldja a problémát, hát nem tudom! Volt már vkinek ilyen problémája?

Pandus!
A 16.héten az AFP-t Te az Istenhegyin csináltattad? Ha csak ezért megyek, akkor mennyivel korábban kell szólni, és mennyibe kerül? Az eredményt 1 óra múlva megmondják?
Jövő héten mész a Hajdú drnőhöz?

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
Ha már voltál ott akkor nem kell előre szólni és hétfőn telcsiztem hogy kedden megyek. 1,5 óra és kész az eredmény. Igen csütörtökön megyek a doktornőhöz. 14 hetesen én se híztam még semmit ez természetes és én is pont 50 voltam :wink:
Vendég
 


Sziasztok!
Ma megvolt az elso, 6. hetes UH, amin minden megfelelonek latszodott es hihetetlen, de tenyleg a kis szivdobogas is felismerheto volt. Most nagy az orom! :lol:

Nalam az elso hetekben meg kerdeses, ki fog segiteni. Bonyolult a helyzet, mert kulfoldon elunk. Egy baratnom azt mondta, meg ne oruljek mar anyosomat kihivni az elso hetekre, rameroszakolna mindent. Inkabb noveremet hivjam. Szerintetek is fontos, hogy az elso 2-3 hetben milyen benyomasok erik az anyukat?

Irtatok az AFP-t. Tudtok valami honlapot ajanlani, ahol ossze vannak az ajanlott vizsgaltok foglalva?

Jo babavarast, Jud71, Pandacska, Donika! Algopyrinrol en is ugy hallottam, nyugodtan beveheto.
katavirag
 
 


Kata,
Gratulálok! Itt megtalálod a vizsgálatokat:
http://www.medimix.hu/cikk.php?cid=368
Vendég
 


Sziasztok!

Átmerészkedem ide is, végülis sok az ismerős és próbálok pozitív lenni, hogy nem lesz gond.. :D
Tegnap voltam UH-n, több mint 2cm a baba és szépen vert a szívecskéje.

Donika,
a 2in1-ban jó cuccok vannak, barátnőimen láttam, én még nem vettem, bár esténként akkora a hasam mint egy lufi.. :D

Katavirág,
gratulálok!
Akkor egy pici van???
_ismeretlen_
 


Fendike! :)
Az tényleg jó bolt, az intereneten is van honlapjuk, múlt héten vettem ott egy farmert, egy másik őszi nadrágot, meg szoknyát, tényleg jó cuccok vannak, ott azon a környéken van 3 kismama bolt is, nagyon közel egymáshoz! :D De azért érdekel más is, bár igaz, olyan sok ruhát nem akarok venni, de szept.8-án lakodalomba megyünk, és vmi kismama felsőt szeretnék még venni!

Katavirág!:D
Gratulálok, végül 1 baba van, vagy az még nem is látszott? Hol éltek külföldön?

Kép

Kép
donika
 
 


fendike írta:a 2in1-ban jó cuccok vannak, barátnőimen láttam, én még nem vettem, bár esténként akkora a hasam mint egy lufi.. :D

katasztrófális és nagyon változó a minőségük.
a ruhák nagy része varrás mentén megpattan, sok a műszál.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika,

a babás topikra megírtam a szülésem történetét, aug. 14-én.

Látom, mostmár sokan átjöttek ide a Kaális topikból, mindenkinek szurkolok.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Lányok,

mi az általános vélemény hajfestéssel kapcsolatban???

A fodrászom aszondja, hogy nem fest az első 8 hétben, amit nem értek, ennyi erővel sztem 12 hétig nem kéne festenie...

De rám bízza, sztem meg annyira nem árthat, 10-11.hét körül mennék.

Szerintetek????

Dokit erről nem kérdeztem...
_ismeretlen_
 


Az én dokim szerint nem megy át semmi anyag. Ha meg nem is tőfestést csináltatsz, hanem melírt, akkor aztán végképp semmi sem.
én festettem... különben elég rémesen néztem volna ki :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendike, csak most mereszkedel ide, hiszen mar 9 hetes vagy. En pozitiv teszt lattan mar a varandosoknak irtam :lol: gondoltam vegre valahara :lol:

Az en fodrasznom egyebkent barkinek barmikor fest, dauerol, vag, szerinte nem art. En azert inkabb csak vagatok most.

Donika, vegul is igen, 1 baba van, de az van :!: :!: :!:

Pandacska, koszi az internetes infot!
katavirag
 
 


Fendike! :)
Én úgy tudom a fodrászomtól, hogy ezek a hajfestékek (Wellával dolgozik)) nem ártalmasak a babára nézve! Én valamennyire leritkítottam a hozzájárást, inkább elviselem, hogy legyen nagyobb lenövésem, de a hajfesték bűze legutóbb is kifejezetten zavart!

A boltal kapcsolatban, sztem is van igaza Orsinak, mert tök egyszerű nadrágok 13.900 Ft-ba kerülnek, annyi, hogy kismama nacira van igazítva, és semi márkajelzés, vagy minőség nincs mögötte. Vagy pl. fesőt nem is vettem, mert azok, legalábbis akkor, nagyon bénák voltak! :?

Kép

Kép
donika
 
 


Köszi,
asszem bevállalom a hajfestést, muszáj tőnél mert ott van 1-2 őszülő hajszálam.. :oops: , majd nem hagyjuk rajta nagyon sokáig.

2in1-ban én még nem voltam, fogalmam sincs milyen minőség, barátnőm vett ott tavaly 1-2 helyes fölsőt ami tetszett és pamut volt. Gondolom ki kell fogni...
Amúgy sztem itthon nem igazán van választék, vagy gagyi vagy rohadt drága és az sem tetszik igazán vagy túl elegáns.
Sztem én londonban fogok bevásárolni, 4. hónap körül megyünk, addigra lesz poci is és ott egész más a választék... :)
_ismeretlen_
 


Fendike!
Ja, Londonban, az más, lehet, hogy én is Veled tartok, itt van egy köpésre! :D :D Pihizni mentek, vagy munka? Vagy csak nagy bevásárlás? :lol:

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
elvileg barátokat mennénk látogatni, de még az is lehet, hogy egy kései nyaralás lesz belőle novemberben...
Idén nem mentünk sehova, férjem sokat dolgozott meg hát ugye a baba téma már megy júni vége óta...
Én asszem a nyaralásra szavazok, de még nem döntöttünk.. :roll:

Ti voltatok nyaralni, pihenni???
_ismeretlen_
 


Fendike! :)
Nálunk is hasonló a helyzet, július elején voltunk néhány napot a Balatonon, azóta sehol! Na de ez a nyár erre volt szánva, még nyaralhatunk éppen eleget, akkor már hármasban! :D

Egyébként hogy érzed magad, vmi panasz, rosszullét, stb? Nekem tegnap meg ma fájdogált a hasam, már kezdtem megijedni, mi lehet? Szerintem sok a savam, mert fent fáj, a gyomorszájamnál! Pedig nem is eszek már olyat sztem, igaz csütörtök este a virslihez sok mustárt ettem, nagyon kívántam, mindig úgy érezte, hogy kevés! De azért hátha az idő is közrejátszik! :wink:
Vagy szerintetek, Orsi el kellene mennem orvoshoz a hasfájásommal? :oops:

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
Ha sok a savad igyál tejet vagy vegyél be Rennyt azt nyugodtan szedhetik a kismamák én is szoktam szopogatni amikor lángol a gyomrom.
Vendég
 


Pandus!
Köszi, a tejet még nem is hallottam, renniet azt szoktam bevenni, ha nagyon ég, de mára szerencsére egész jól vagyok! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :D
azt azért meg tudod most még különböztetni, hogy a méhed vagy a gyomrod.
Ha a gyomrod, akkor a rennie tényleg segíteni szokott, ha a méhed, akkor arra annyit érdemes figyelni, hogy csak simán fáj - ez lehet magától a terhességtől is -, vagy görcsöl. ha görcsöl, akkor pihenni és orvossal beszélni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Icsilya! :D
Igen, meg tudom különböztetni! Pénteken a hasam fájt, de nem görcsölt, szombaton meg égett a gyomrom! De most jól vagyok! Akkor a hasfájás ilyenkor is természetes lehet, úgy hogy nem görcsöl?
Hogy vannak a gyerkőcök? Lilinek még továbbra is jó étvágya van?
:)

Kép

Kép
donika
 
 


Donika :D
a hasfájás tök normális, fiúkkal a 22. hétig, Lilivel a 30. hétgi fájt a hasam.

Lili épp egy 2 napos szopisztrájon van túl, kvázi nem evett ebben a két napban... de mintha rendeződni látszódna a helyzet, bár ha van valaki körülöttünk, akkor még mindig nem 100%os az evése, nagyon kinnyű kizökkenteni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

nem lehet, hgoy a meleg miatt nem evett annyit?
Olivér is kevesebbet eszik most 2 napja (gondolom a meleg miatt), viszont a teát elfogadja.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
nem hiszem, itt nem is volt olyan meleg.
de ő cumisüvegből sem fogad el semmit, nem tud belőle inni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :)

Klári baba is kevesebbet eszik kb. 2 napja, mint szokott! :?
Kéri a kaját 3 óránként, mint korábban, de a mennyiség kevesebb...

Kép Kép
kismokus
 
 


Orsi!:D
Ok, akkor megnyugodtam! Hát ehhez a témához nem tudok hozzászólni, de remélem visszatér az étvágya Lili babának! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Sziasztok Lányok!

Úgy döntöttem, már én is ide írok :-) Múlt hét csütörtökön lejárt a 12 hét :-)

Donika!
Nekem is egy ici-picit szokott fájni a hasam, de a védőnő azt mondta, hogy tereprendezés folyik odabent, és ez természetes. De nem görcsöl. Néha kicsit keményebbnek érzem a hasam, ilyenkor bekapok egy Magne B6-ot.

Voltam múlt héten csütörtökön a géndiagnosztikán. Negatív az eredmény. Az Uh-t Hajdú drnő csinálta, minden tökéletesen rendben, sőt nem 12 hetes, hanem méretei alapján 12 hét+6 napos. A vérvétel viszont kicsit eltér az átlagos 1-es számtól, mert a béta HCG 2,49-szeres, a PAPP-a pedig 0,7. De ezzel együtt negatív. Nagyon remélem, hogy minden rendben van, majd még visszamegyek 16 hetesen.
gömböcske
 
 


Gömböcske! :)
Örülök, hogy minden ok, már nem tudtam, miért nem jelentkezel! 16 hetesen? Nekem azt mondta a H. drnő, hogy akkor menjek, ha betöltöttem a 18. hetet, korábban ne, és vigyem magammal az Afp eredményem!
A védőnő nekem azt mondta, hogy a 16. héten el fognak küldeni vérvételre, többek közt az Afp-t is nézik, de még miket fognak? Teljes vérkép, vas, cukor, stb, stb.? Ezt tudja valaki?

Kép

Kép
donika
 
 


Donika,
Cukrot késöbb néznek hepatitist nézik még ilyenkor. Vércsoportot teljes vérképet nekem már elöbb megcsinálták. Gondolom Gömböcskének Afp-re kell mennie én is ott csináltattam 16 hetesen.
Vendég
 


Sziasztok!
Nekem biztonság kedvéért a 4-es tesztet javasolták (ebben 4 dolgot néznek, az Afp az egyik), mert a vérből nézett markerek kicsit eltértek az átlagostól. Biztos nektek ezt azért nem javasolták, mert jobb lett a vér-eredményetek. Kicsit aggódok, de az uh alapján meg minden méret tökéletesen jó.
A Kiskönyvben szereplő rengeteg vizsgálatot mennyire kell komolyan venni? Pl. tüdőszűrőre biztosan nem fogok terhesen menni.
gömböcske
 
 


gömböcske írta:A Kiskönyvben szereplő rengeteg vizsgálatot mennyire kell komolyan venni? Pl. tüdőszűrőre biztosan nem fogok terhesen menni.

védőnőfüggő :)
a háziorvost és a fogorvost ált. mindenki kéri, de a többit nem igazán.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Donika,
köszi alapvetően jól vagyok, fejem elég sokat fájdogál homlok környéken, légszomjam most kicsit jobb, hányinger reggelente van picit, de ha eszem elmúlik

hasam én is érzem néha, de mindig kiderül, hogy a belek fájdogálnak, alakulnak, sok a gáz és a hormon
még mindig kapom az injekciót, már visszaszámolok, nagyon utálom
komolyan ez a legszarabb az egészben, a hasszurik ehhez képest semmi nem volt
iszonyú a két oldalam és már mindketten stresszelünk mielőtt beadjuk.. :oops: , de remélem már csak 7nap, jövő hétfőn megyek még vissza és nagyon szeretném ha azt mondanák, hogy ELÉG!!!

Gömböcske,
jó, hogy átjöttél, nagyon szeretnék már én is a 12.hétben lenni és menni Hajdú drnőhöz
ha UH-n mindent rendben látott, sztem nem aggódj!!! :D
_ismeretlen_
 


Gömböcske! :)
Ne aggódj, minden rendben lesz, illetve van! Nekem nem mondta a védőnő a tüdőszűrőt, csak a fogorvost, meg a háziorvost EKG-t csináltatni, és vérnyomást mérni! Jaj, azért a fogorvostól kicsit félek, remélem nem lesz gond!
Én rákszűrésen tavaly október 6-án voltam, szerintetek mikor, hanyadik héten érdemes elmenni? Tényleg érdemes minél előbb, míg nem olyan nagy a baba?

Pandus! :)
Köszi, csak azért kérdeztem, mert arra gondoltam, hogy a 16 hetes Afp-re én is elmegyek az Istenhegyire, ott akkor 1,5 óra alatt megvan az eredmény! De a háziorvos nem tudom, hogy levetetheti-e a hepatitist? Nekem a vércsoportomat augusztus elején nézték!

Kép

Kép
donika
 
 


Szia Fendike!

Szerintem a 9. hétben is meg lehet már nyugodni. Teljesen meg úgyis csak akkor lehet, ha a kezünkben tartjuk majd az Apróságot. Te miért kapsz ennyi szurit?

Képzeljétek, az uh. szerint 6 nappal nagyobb a baba mint 12 hét, és akkor feb. 29-én érkezne. :-) 4 évente lenne szülinapja :-))
gömböcske
 
 


Fendike! :)
Sajnálom, biztos tényleg nagyon kellemetlen már az a sok szuri, akkor még 1 hét, és utána örökre elfelejtheted! :D
A puffadás teljesen természetes, én minden este fel vagyok puffadva, de egy kis séta sokat segít! :wink: A fejfájás is nagyon rossz, legalábbis ha nekem fáj a fejem egy-egy melegfront előtt, az szörnyű migrénnel jár! Hidegvizes zsebkendőt szoktam még a tarkómra tenni, az is segít!

Kép

Kép
donika
 
 


Lányok,
nektek voltak iyen apró nyilalások???
mintha azt mondta volna a védőnő, hogy méh irányába nem jó jel...???? :oops:
_ismeretlen_
 


Fendike :D
persze, hogy voltak.
a hüvelyi a legviccesebb :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


köszi, akkor próbálok megnyugodni!!
a védőnő azt mondta, hgy az a normális ha a hasamnál érzem, a tartószalagok miatt
viszont ez hüvely irányból jön, pont ahogy írtad..., és megijedtem
:oops:
_ismeretlen_
 


hüvelyirányban, különösen séta közben... normális

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendike! :)
Nekem volt már mindenféle nyilalás, ezer oka lehet, ami mindig beválik, legalábbis eddig bevált, az a pihenés! :D

Kép

Kép
donika
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: