Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönjük a drukkokat, azt mondta doktorbácsi, hogy minden rendben van, így - még két hét múlva megyek ugyan hozzá - hazamerepülhetünk!! Nagyon örülök neki! Magzatvíz rendben, méhnyak 3cm, hossz: kb 30cm, súly: kb.700gramm, s íme két nagyon jó kép rólunk. Ismét "átrakta" 3/4D-re, s a pofiját most pont megmutatta:
Kép
Kép

Timi :D
Reméljük, hogy hamarosan jössz/jön valaki Anna képével, méreteivel 8)

gTünde :D
Nekem nincsenek ilyen jó figuráim, de kívánok NAGYON-NAGYON BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT a NAGY NAPON FICINEK!!!!
Nem egyszerű a Ti családotok sem :wink: De jó az, ha ilyen klasszul össze tudjátok hangolni a programokat! Fici pedig gondolom csak úgy "úszik" a sok ajándékban, s főleg SZERETETBEN!!


Kismok :D
Annyira aranyos vagy, köszönöm!! Nagy gratula a puncishoz!! Jól körülbombáztatok rózsaszínnel :wink:

Tiza :D
Köszönöm Neked is, jól esik nagyon a dícséret! Marcit sem láttuk már nagyon régen, Rólatok is kérünk szépen FOTÓKAT!!!!!! Biztos nagyok vagytok már!!! Nagyon szalad az idő!!

Szilva :D
Elolvadtam :lol: , de nem is számítottam másra :wink: Annyira gyönyörűűűű baba Boldi!!! Te is sugárzol a boldogsától ... még álmodban is :wink: Köszi a képeket, a dícséretet is :wink:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Tündi :D
Még vagy két hónapot akarjon is csak odabent maradni Balázska :wink: Már én is várom a vásrálást, de az időt az nagyon nem akarom siettetni :roll:
Van kép a szobáról?

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is szeretnék bocsánatot kérni, hogy nem jelentkeztem,de a férjem nem egy netező típus, és azt mondta, hogy majd inkább én jöjjek a hírekkel!
Megpróbálok röviden leírni minden fontosabb dolgot, mert egyenlőre nehéz még ülnöm itt a gép előtt:

Szóval

Oreovecz Anna augusztus 21-én 3750 grammal, és 53 cm-rel nagy nehezen, de megszületett. Mindketten jól vagyunk, és amint látjátok már itthon.
Később majd részleteket is írok, de most még megpróbálok altájilag rendbe jönni. Elég sokat kellett varrni rajtam, és még nagyon fáj.

Puszilok mindenkit!

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 

 
 

SZIA TIMI!

SZÍVBŐL GRATULÁLOK ANNA BABÁHOZ!!!!!!
SOK SOK TEJCSIKÉT ÉS JÓ EGÉSZSÉGET NA MEG JÓ BABÁZÁST KÍVÁNOK!!!!!

ha majd már jobban vagy akkor kérünk ám képeket is!!!!!

szioka Kép

tündi23
 
 


Timi :D
Hatalmas Gratula Nektek!Sok boldogságot, s egészséget az új, négytagú családnak!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Timi :D

Gartulálok Anna babához! Sok boldogságot Nektek!
Gyógyulj meg hamar ott lent.

Pusz

"Mindig új reggel jön és az élet újabb esélyt ad."
kobzoszsu
 
 


Timi!
Szeretettel gratulálunk!!!!!!!!!!!!

(21-én mi is ünnepeltünk, 8. házassági évfordulót :wink: )

Kép

Kép
Kép
Kép
amica
 
 


Timi :D

Jó hogy jelentkeztél, már halálra izgultuk magunkat miattatok.

Gratulálok Anna babához, és épülj fel minél hamarabb!

Puszi mindenkinek. Hajrá!
boboka4
 
 


Hi!

Timi!!!
Szívből gratulálok Anna babához!!! :D Gyógyulj meg minél hamarabb!

Kép
lara26
 
 


Timi

Gratulálok Anna babához!!!! Sok boldogságot és tejcsit kívánok a kicsi lánynak!!!!
Most már gyógyulgass!!!!
Vendég
 


Timi!

Csatlakozom az előttem szólókhoz: GRATULÁLOK ANNA BABÁHOZ, és mielőbb gyógyulj meg odalent.

Puszi:

Brigi
britta
 
 


Timi :)
Gratulálok és sok boldogsáot Nektek. Már nagyon vártuk a híreket.

Szilvi :)
Íme néhány fotó Marciról:
Kép

Kép
Kép
tiza
 
 


Az előző képért majd később utálni fog minket, de nem tudtunk ellenállni a kísértésnek ekkora csomag láttán. Hi-hi.

Nem engedett több képet feltenni, most próbálkozom újra
Kép
Marci a hintában alszik

Kép
Hú, de álmos vagyok.

Kép
Kép
tiza
 
 


Tiza

Nagyon gyönyörű a kisfiad!!!!!
És milyen jó kis husiban van!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Timi
Szeretettel gratulálok! Legyetek nagyon boldogok!

Tiza
Gyönyörű a kisfiad :D

Mi anyukáméknál hétvégéztünk, Zalán mintagyerek volt :D sokkal jobb, mint itthon :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


sziasztok lányok, Ti olyan kiműveltek vagyok, régen írtam már a hőgörbésbe, segítsetek légyszí. szerintetek ez milyen terhességi teszt? KB. 11 dpo délutáni pisi, köszönöm előre is :)

Kép

Veramama
veramami4
 
 


Ditke :)
Hát, már kétszer annyi kiló, mint mikor hazahoztuk a kórházból. Mi csak Buksifejesnek hívjuk.

Emma :)
Lehet, hogy nekünk is máshová kellene vinni Marcit? Mondjuk ő egész nap minta gyerek, kivéve este 8-11-ig. Tegnap úgy üvöltött, hogy átvizsgáltam minden porcikáját, nincs-e valami baja. Már azt hittem megcsípte egy darázs v. valami. De csak extra hiszti volt. Egyszer csak elaludt és még álmában is hüppögött.

Veramami :)
Nekem a 12. dpo-n volt ilyen délután, a fenti manó lett belőle. Várj még 2-3 napot és csinálj egy újat, lehetőleg reggel. Drukkolok, hogy sikerüljön.

Kép
Kép
tiza
 
 


tiza: köszönöm :) gyönyörű a manó :)
Te is nagyon nézted, hogy ott van-e a csík?

Veramama
veramami4
 
 


Veramami!

Következőre reggel csináld, akkor erőssebb, de én egyébként halványan, de látom a második csíkot is.

Tiza!

Gyönyörű a pici fiad. Gratula hozzá!


Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Sziasztok!

Timi: Gratulálok Anna babához!

Tiza nagyon aranyos a kisfiad!

puszi

Kép
pelyhi
 
 


Tiza :D
Gratuláloooook!!! Tünemény Marci baba!! :lol: :lol: Nagyon sokat hízott, gömbölyödött....s a feje tiszta anyukája (szerintem) :wink:
Annyira édes a "kis szaros" :lol: :wink:
Egyrészről már úgy irigyellek Benneteket, hogy már babáztok, s hogy már túl is vagytok az első nehéz napokon, másrészt pedig még úgy tollnám az időt, mert csak azt veszem észre, hogy nagyon rohan :roll:

Veramami :D
Szurkolok, hogy pár nap múlva már erős második csíkod legyen, s 8 hónap múlva pedig egy egészséges babócád!! Majd jelentkezz a hírekkel!

Emma :D
Lehet, hogy Zalán a szülei "sajtkukac" vérét örökölte?? Te írtad, hogy nálatok mindig zajlik az élet....ne csodálkozz, hogy a pici fiatok is szereti :wink: A nagyszülők pedig egy külön fejezet ebben a témában egyébként is (jó esetben)

Én pont ma néztem meg a videót a nagyfiamról. Ultrahang, kórházból való hazahozatal, első fürdetés.... :roll: háát...azt hiszem, hogy tudom, hogy hogy NEM akarom most csinálni a picivel. Aztán majd kiderül....Kristóf manó nagyon jól türte, de amit mi négyen(anyukám, apukám-videókamerával a kezében, apuka, s én) produkáltunk a gyerek körül....azt a vicces családi videók között lehetne forgalmazni :D :lol:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


sziasztok!

tiza!
Marci baba egyszerűen tünemény nagyon édes és már mekkora pedig még csak most született!!!
egyetértek szilvivel én is úgy irigyellek benneteket hogy már babáztok már én is nagyon várom hogy Balázs megszülessen!!!!

veramami!
szurkolok hogy erős második csikocskád legyen és ebből egy egészséges babóca szülessen!!!

britta!
mi újság veletek hogy vagytok????
orvosnál voltál már???

emma!
hát szerintem a nagyszülőknél nagy mintagyereknek számít az unoka!!!
nálunk is így van ez mamáéknál nagyon jó és mindig szótfogad meg minden na de ha hazajön kész rosszcsont lesz belőle!!!!
de nem baj én így szeretem inkább rosszcsont legyen mint beteg!!!
és kérünk Zalánról képeket!!!!

boboka!
mi ujság hogy vagy???
vérnyomásod rendeződött???
babócka jól van????

szilvi!
szupi hogy mindent rendben talált a doki nálad és hogy manóka is jól van bár ez látszik a képeken mert nagyon édes!!!!

ugyan már a nagyját megvettük manókának de még csak most rendezzük be igazán a kis birodalmat ami a mi ágyunk mellett lesz a mi hálószobánkban egyenlőre!!!
de mikor készen lesz igérem rakok nektek képeket is!!!
most látom azért nálatok is telik az idő mert már 24 hetes vagy!!!!
és mikor jöttök haza????

tündi23
 
 


folytatom!!!

szilva!
ez szupi hogy Boldi baba már végigalussza az éjszakákat nagyon ügyes!!!
és az meg külön jó neked is hogy kipihentebb tudsz lenni!!!
a képeken meg egyszerűen ennivaló ez a gyerek!!!!

boboka!
most olvastam csak vissza!
semmi extra nem volt megnézte a doki a méhszájat meg beszélgettünk a szülésről!!!
majd szeptember első hetében megyek hozzá a 32 hetes uh-ra!!!

nelli!
akkor kezdi Brigi megszokni az ágyikóját ez akkor jó hír!
képzeld el hogy Bence meg csak hason tudott aludni miután levált a köldökcsonkja és azóta is hason alszik !!!
a pótlás meg szerintem nem baj ha utánna tele van a pocak bár semmi sem jobb mint a szoptatás!!!!

gtünde!
akkor igazán meg lesz ünnepelve Ficike na ebben az évben mi is így jártunk mert pont mikor a szülinaoja volt akkor voltunk nyaralni úgyhogy aztán itthon is megünnepeltük még egy párszor!!!
igen én is így vagyok ezzel ha rendezni tudom a cukromat a diétával akkor felesleges hogy szurjam magam márpedig úgy néz ki hogy telejesen rendeződni látszik!!!
aztán kiderült mit is jelet valójában amire kíváncsi voltam hát nem kívánom senkinek!!!
heveny keringési elégtelenségről volt szó hát nem csodálom mostmár hogy meg voltak ijedve akkor a dokik körülöttem!!!
NA DE EZ MOST NEM FORDULHAT ELŐ ÉS PUNK TUM!!!!

szilvi!
igen sajna volt ilyen Bencével és eléggé tartok tőle de ez most nem fordulhat elő így indulok neki a dolognak!!!
egyébként heveny keringési elégtelenség volt mert a vérnyomásom lement a béka feneke alá!!!!

kismok!
örülök hogy jól sikerült a nyaralás tutira kinyaraltátok magatokat!!!
na és mi újság a ház vásárlással????

rólunk röviden!!!
holnaptól indul a főiskola!!
sajna ezzel a halasztott vizsgák is megkezdődnek amiből nekem van kettő is szerdán és csütörtökön!!!
a férjem visz el mert már nem esik jól vezetni sem ha nem muszáj meg legalább ottlesz és tartja bennem a lelket!!!
manóka jól van szerencsére nagyon sokat mozog és apa is nagyon élvezi!!!

szép álmokat mindenkinek és bocsika hogy hosszú lettem remélem nem hagytam ki senkit!!!

tündi23
 
 


Timi nagyon gratúlálok, már vártuk a híreket :wink:

Tiza, nagyon szép fiacskátok :wink:

Kép
délelőtt 8-12ig is igy nézelődöm, és este 20-24ig is igy nézelődöm

Kép
mona76
 
 


Ficike Drága !
Boldog szülinapot kívánunk Boldival :P

Amica :)
Már egyre kevesebbet mérek! Tényleg hülyeség ez a mérlegelés, csak azért jó, hogy idegesítse az embert.

Emma :)
Kár, hogy nekem pár hete nem jutott eszembe a LLL, én is felhívhattam volna őket. Jó 5let volt, hogy beszéltél velük. Tényleg ilyen segítőkészek?

Tiza :)
Még mindig nyüglődik esténként Marci? Olyankor mit csinál? Sír? Leteszed az ágyába, vagy fogod?
Nálunk az esti elalvási szertartás általában fél-háromnegyed óra. Már napközben is egyre több időt tölt el kajcsi után egyedül Boldi. Olyan aranyos, nézegeti a játékait, gügyög, és folyamatosan jár keze lába :P Nálatok is ez van?
Dobhatnál magatokról néhány új képet. Nagyon gyorsan változnak nem?

Nelli :)
Én is két ciciből szoptatok, és nekem álatalában ki is szopja mindkettőt üresre. Reggel tudok fejni egy keveset, meg az esti szopi után szoktam 2 órával később. Jól néz ki a fagyasztóm, mert tele van kis poharakkal, és mindegyiknek csak az aljában van egy kevés tej. Dehát nem merem kiönteni a kincset.

Kép
Kép
szilva069
 
 


Timi :P
Szívből gratulálok Annácskához :P Sok tejcsit és mielőbbi gyógyulást kívánok!

Tiza :)
Köszi a képeket, mire végigolvastam az oldalt már meg is pillanthattam a kis drágát. Gyönyörű fiúcska :P

Tündi :)
Köszi a dícséretet Boldi nevében is. Minden elismerésem, hogy még tudod csinálni a sulit. Én képtelen lettem volna...

Veramami :)
Nem is kell hozzá szemüveg, én is látom a II. csíkot! Gyere majd a hírekkel :P

Mona :)
Jaj ennyi szép kisfiút :P Gratulálok Dani babához. Tényleg ilyen nyugodt, hogy több órát képes elnézegetni? Én már attól is boldog vagyok ha kapok fél órát szopi után :P

No, mennem is kell, mert a haramia felébredt :twisted:

Kép
Kép
szilva069
 
 


Tüncsimami
Nagyon boldog 1 éves szülinapot kívánunk Répának! Úgy elröpült ez az év!!!!
Kép
Puszi!
Andi és Karcsi

manda
 
 


Timi
Szívből gratulálok Anna babához, sok-sok tejecskét kívánok!

manda
 
 


Szilva
Na én a gyűjtögetést úgy csinálom, hogy reggeltől estig megy egy gyűjtőbe a fejés, és van, hogy esti szopi után felhasználjuk, ha nem, akkor az a 60-70 ml megy a mélyhűtőbe. Meg már volt sok olyan, amit elfelejtette a fagyiba rakni és kitettem... De 2-3 adag van a mélybe az bőven elég, akkor biztonsági tartalék megvan :D

Igen, LLL-nél Ungváry Renátát hívtam, biztos ismerős a neve, mert Kismamában ír. Jó fej volt nagyon! Szerda este óta tegnap este vettük elő először a mérleget, 130 g a 4 napi gyarapodás, szóval mérlegelésre semmi szükség :D

Ma 6 hetes Zalánbaba! :D Már sokkal többet nézelődik, hétvége óta 20-25 perceket elvan egy-egy játékot szemlélve, nyúkálgat, tünemény.

Akkor kép :D Kép

Kép

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Tiza, Mona :D

Gyönyörűek a srácok. Nagyon édesek. :D Mennyit fejlődtek már...

Manda :D

Mi újság veletek, hogy vagytok?

"Mindig új reggel jön és az élet újabb esélyt ad."
kobzoszsu
 
 


Emma :D

Zalán is helyes. Ő is ennivaló, mint a többiek.

"Mindig új reggel jön és az élet újabb esélyt ad."
kobzoszsu
 
 


Timinek kívánok sok boldogságot, jó egészséget, sok tejcsit és nyugodt éjszakákat!

Tiza, Emma :)
Gyönyörűek ezek a bébik!

Én is gyűjtögetek, és mostanában többet tudtam a fagyaztóba tenni. Én is lefagyasztok egész kis adagokat is. Biztos ami biztos.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Tündi! Jövő kedden megyek a dokihoz, remélem, minden rendben van. Amúgy jól vagyunk. Szerencsére a fiúk nem betegek. Gergőnek jövő héten kezdődik az ovi, már nagyon várja.

Jól vagytok ti is?

Puszi mindenkinek:

Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Timi :)
Gratulálok Anna babához! Mielőbbi gyógyulást!

Tiza :)
Nahát, ilyen kompromittáló képet! :) Nagyon aranyos, sokat fejlődött.

Szilva :)
Boldika még mindig nagyon aranyos! Rendes tőle, hogy legalább éjszaka hagy pihenni egy kicsit. :)


Ficikének így utólag is boldog szülinapot!!!!!!!! :D

Kép
mofly
 
 


Sziasztok!

Timi :D
kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel gratulálok a kis Annához. Sok tejcsit és gyors regenerálódást kívánok!

Szilvi :D
édibédi kisfiacska lapul a pocakodban!!!

Tündi :D
drukkolok neked a vizsgákhoz! Nagyon ügyes vagy és kitartó!
Házvétellel jól állunk, szerződés aláírva, szocpol, hitel és egyebek folyamatban, de jól alakulnak!

Tiza, Szilva, Emma :D
hááát, ezek a fiúk!!!! Csodaszépek! Remélem egyszer nekem is lesz benne részem! Még van két lehetőségünk!!! :lol: Két év múlva bevetjük a sapkában, zokniban pipázós módszert! :lol:

Egyelőre ennyi telik tőlem most! Holnap megint kézműveskedek gyerekekkel és még egy csomó dolgot elő kell készítenem.
Jó éjt!
KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Először is: MINDENKINEK KÖSZÖNJÜK SZÉPEN A KÖSZÖNTÉST!! :D Olyan hihetetlen, hogy már eltelt egy év! :shock:

Timi
Gratulálok Anna babához!! Kívánom, hogy a sebed mihamarabb begyógyuljon!! Tudom milyen szar. :? Sok-sok tejcsit, sok boldogságot és egészséget !! Azért a szüléstörténetre kíváncsi vagyok!! :)

Amica
Akkor Ágnes beszerzi máshonnan a szükséges kalóriákat. :wink: :) Amúgy nem gond, hogy ennyire keveset eszik „rendes” kaját?? Fici már csak lefekvéskor, meg esetleg hajnaltájt szopizik. Nem is tudom, hogy van-e mit, bár lelkesen nyel, úgyhogy gondolom, van némi tejem még. Viszont egyre többször harap. Egyik este nem is tudtam megszoptatni, mert 3 nekifutásból 3szor harapott rá, aztán feladtam. Mondjuk, megvan nélküle is. Viszont most anyára tapadás van ezerrel. Ez normális?!? Egyszerűen állandóan rajtam lógna, ha kimegyek a szobából, bömböl, este nem tudom az ágyába fektetni, mert bömböl. De amint az ágyunkba rakom, elhallgat és el is alszik. Tegnap hagytam sírni, de fél óra múlva már nem bírtam. Nem úgy tűnt, mint aki abba akarná hagyni. Ma nagy nehezen sikerült az ágyába letennem. Viszont annyira kimerítő minden egyes nap, mert szinte mozdulni sem tudok tőle. Gábor szerdán visszamegy Debrecenbe, nem tudom, mi lesz velünk? :? Már a pelenkázástól is sír. Szóval, eléggé kész vagyok. Már azon is gondolkoztam, hogy elég nekem egy gyerek. Valami ötlet, jó tanács?!? Ja, meg mellékesen baromi akaratos. :)

Kismok
Gartula a kis copfoshoz!! Én lánypárti vagyok! :wink: Nagyon édes lehet Juli! Olyan jópofák tudnak lenni. Kár, hogy nem ehettél a vargányából, biztos finom lehetett.
Szupi, hogy a házvétel halad a maga útján, és semmi gond nem adódott. Szocpol-ról tudnál nekem vmi részletesebbet írni?? Már ha van időd! Mi szépeket kézműveskedtek?? Képeket kérek!!

Szilvi
Hú, tökéletes a kissrác!! Nagyon helyes pofija van! Örülök, hogy a hazajövetelnek nincs akadálya. Mi az, amit másképp fogsz csinálni a picivel?? Nagyon érdekelne!! Már persze, ha nem titok! :)

Tiza
Milyen szép anyatejes kaki! :D Jól felhízlaltad Marcit! Megnéztem, és Fici is 2300 gramm körül hízott ennyi idő alatt. Szerintem Apára is hasonlít, főleg az alvós képen. Viszont az orra tuti a tiéd. Bocsi, hogy ma nem jelentkeztem. Ígérem, holnap már tényleg hívlak!!

Veramami
Van ott egy haloványka második csík, de még elég korai volt a teszt. Remélem, pár nap múlva már sokkal erősebbet tesztelsz!! Drukk!!

Tündi
Tök jó vásárolgatni, nem?? Én még most is úgy szeretek Ficinek válogatni. Ma is megcsappant kicsit a pénztárcám. :oops: :) A képeket várom!! Jó, hogy a cukrod rendeződik, a szívproblémával meg ne paráztasd magad!! Nem lesz gond!!
Vizsgákra egy kalappal!!!

Mona
Jaj, de kis cukorfalat!! Arany bogaram!! :) Úgy látom, akkor elég nyugodt baba, ha ennyit elnézelődik csöndben. Irigy-irigy!!

Manda
Hát igen, tényleg hamar eltelt az egy év. Bár sokszor azt hittem, meg sem érem. :) Magadról meg nem is írsz?? Hány embriócskát kaptál vissza?? Mikor várható az eredmény?? Hú, ezer-millió drukk!!!!!

Emma
Zalán baba is nagyon helyes kisfickó!! Olyan édes, ahogy szinte elvész az autósülésben! :)

Britta
Jövő keddre drukk!! Semmi rókakoma??
gtünde
 
 


Rakok pár képet Ficiről:

De jó homokozni!
Kép

Nagypapiéknál a szőlőben.
Kép

Fici szülinapi "tortája".
Kép
Kép

Ez is Fici tortája, de ezt csak a felnőttek ehették.
Kép
gtünde
 
 


Na, még egy kép. Ez ma készült, csini kis lányos ruhában. Turiból van. Mármint a ruha. :)
Kép
gtünde
 
 


Mona, Emma :D
Nagyon szépek a fiúk!!!

GTünde :D
Fici már milyen nagy!! Ahogy ott ül a szőlőben :lol:
A "másként csinálok mad dolgokat" alatt elsősorban azt értettem, hogy az első napokban, hetekben szeretném ha csak mi hárman lennénk a babó körül...amikor Kristóf született, akkor olyan volt, mintha anyukámnak s apukámnak szültem volna, s megmondom őszíntén, hogy még most is van egy ilyen megmagyarázahatatlan érzésem :roll: Nagyon készülök/készülünk a kis jövevényre, de azon fogok igyekezni, hogy azt csináljam, amit ÉN látok jónak, s nem azt amit az anyukám. Na itt látszik a 14 év többlet :oops:
Nem tudom érthetőbben, mert közben pedig tudom, hogy milyen sok segítséget kaptam/kapok tőlük... Kristóf most otthon van velük, s most is, mint mindig így 6-8 hét után, azt érzem, hogy jobban össze vannak nőve,mint kéne, s ennek a gyökere a múltban van :shock: Most is néztem tovább a videókat, s pl. az egyéves szülinap: torta a gyereknek, hogy belemásszon, rajta marcipán...a gyerek leveszi a marcipánt, elkezdi enni...anyukám: vedd ki a kezéből, ne azt egye...tovább: tortán körbe díszítések csokikrémből...gyerek hozzányúl, s teszi a szájába...anyukám: vedd ki a szájából, mert az túl gelly (gejj :oops: , nem tudom, hogy kell írni)...s persze én csináltam amit mondott, mert hogy az úgy jó :oops: Úgy gondoltam, hogy akkor vagyok jó anya, ha úgy csinálok mindent, hogy neki megfeleljen...
Most, ami rosszul esik, hogy folyamatosan azt mondogatják, hogy majd ilyen meg olyan nehéz lesz....tudom én, s nem mondom, hogy nem félek tőle egy kicsit, de annyira bízom a "kis családunkban", hogy ezt megoldjuk...a fiamat is mindenbe be akarom vonni, hogy kicsit se érezze, hogy már kevésbbé fontosnak...tudom, hogy ők arra gondolnak, hogy most nem lesz itt annyit anyu, hogy segítsen, mint anno a Kristóffal.....s még 1: anyukám pl. a Kristóf füle hallattára mondja nekem a telcsiben, hogy milyen jó neked, hogy lesz egy pici fiad is, mert ha a nagy majd téged IS!!!! ott hagy, akkor legalább nem leszel egyedül....s hiába mondom, hogy egyik nem fogja pótolni a másikat...s főleg nem mondok ilyet egy 14 éves kamasz előtt....s még van egy jópár sztorim, de már így is hosszú lettem, amiért bocsi mindenkitől :oops: ...igazából tudom én, hogy nem is ezt kérdezted, de úgy "kijött" ez most belőlem :oops: :oops:

S köszönjük a dícséreteket!!!

Manda :D
Adj hírt magatokról!!! Ha jól látom, akkor kettő (lassan már csak egy) nap múlva többet tusz??? Németből nem vagyok jó :oops:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Timi :)

GRATULÁLOK ANNA BABÁHOZ!!!! Sok-sok tejcsit, boldogságot nektek!!! :D :D :D Remélem gyorsan helyrejössz!

Vasárnap jöttünk meg a nyaralásból, igyekszem visszaolvasni!

Azt már látom, hogy minden baba egyre nagyobb, szebb, és ügyesebb!

Tüncsi :)

Ficikének így pár nap késéssel is nagyon boldog szülinapot kívánok! Hihetetlen, hogy egy éve született - én akkoriban kezdtem el írni a másik topikba... :)

Kép
rejtjel
 
 


Emese is nőtt egy csomót :)
Kép

Kép
rejtjel
 
 


Mofly :)
Mi újság? Mikor mégy újra BMC-be? Te láttad újszülöttnek Boldit. Sokat változott azóta a pofikája?

Rejtjel :)
Tündéri kislány Emese. Nagyon kis csajos :P
Éppen megfelel Boldikámnak :P

Tüncsi :)
óóóóóóóóóóó én nem kaptam egyetlen jó szót sem :evil:
Viszont teljesen el vagyok ájulva Ficikétől.
Annyira aranyos kis fejecskéje van. És akkoris rád hasonlít. Te is ilyen kis édes vagy (még ha nem is írtál nekem semmit...) :P

Kép
Kép
szilva069
 
 


Tüncsi
Nem tudom írtam-e, hogy Isten éltesse a pici lánykádat! Nagyon tündéri! És láttam, hogy megkezdődött a tesó-gyártás :D ! Nagyon izgalmas! Én is ugyanígy gondolom, hogy 1 évesen kezdjük, de majd elválik, nagy védekezés addig sem lesz :D

Rejtjel
Hú, micsoda szemek! Kinek vannak ilyen vakító kék szemei?

Mona
De kis cukibaba! Súlya hogy áll?

Na nálunk 4 napja van vmi napirend-féleség (félve írom le, mert ilyenkor szokott a következő napra tök más lenni :) )
Szóval:
hajnalban 2 és 4 között vmikor kel fel, negyed óra szopi és gyors alvás
aztán 6-kor, 9-kor kaja, 10 és 11 között vmikor elalszik, legalább 2 órát, de 2x én keltettem, mert 4 és fél órája szopizott
1 körül kaja
Délután este fél 4, fél 7, fél 9
Szóval ez a 7 szopi van, persze plusz-minusz fél órák vannak a fenti időponthoz képest.
Ami a legjobb: a 2-3 órás dél körüli alvásnál, kaját tudok csinálni, enni, vasalni, mosni stb, ja és az éjszakák is jók így :D
Adja Isten, hogy ennél rosszabb ne legyen :D

Én holnap megyek 6 hetesre.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Gtünde! Köszönöm, jól vagyok. Róka koma csak kerülget, de szerencsére nem dobtam még ki semmit eddig magamból. Nem is szeretném. Bízom benne, hogy kedden minden rendben lesz.
Bár megkéstem, de NAGYON BOLDOG 1. SZÜLINAPOT A KICSI LÁNYODNAK!

Brigi

Kép
Kép
Kép
britta
 
 


Szilcsi
ööö....izé...
Azt hittem, megdícsértem Boldi gyönyörűséges képeit. :oops: Bocsika! Tudod, néha bunyesz vagyok. :D Na, de a lényeg, hogy írtó édi, aranyos kis manócska!! Szépen ki van kerekedve!! És nem is vagyok édes!! :twisted: :twisted:

Szilvi
Teljesen igazad van!! Amúgy én meg azon voltam kiakadva, mikor Fici megszületett, hogy (tudod, én Anyukámnál laktam kb. 2 hónapig, mert Gábor Győrben volt) úgy éreztem, semmit nem csinálok jól, mert mindig volt vmi megjegyzés. Persze, tudom, sokszor csak azért, hogy hátha segít vele, de én inkább kiborultam tőle. Mondjuk ez betudható a szülés utáni depinek is, meg hogy érzékenyebb vagyok a kelleténél. De tuti, hogy sokkal jobb lett volna, ha szépen hármasban töltjük az első időszakot, és csak házimunkában kapok segítséget. Na, majd a kövi babánál másképp lesz. Remélem! :) Amit meg Kristóf hall a telefonból, utána beszéljétek meg. Elég nagy fiú már, hogy megértse, Te hogy gondolod, és hogy a nagymamik is tévedhetnek. Nem baj, hogy hosszú voltál!! Kinek panaszkodj, ha nem nekünk?! :)
Ja, és még, hogy én se legyek túl rövid, most épp Apukámon akadtam ki. Most nem is sorolnám fel, hogy miken, de a lényeg, hogy miért úgy nevelem a gyereket, ahogy, máshogy is felnőttek már. Egy példa: kértem, hogy délután legyenek kicsit csendben, mert Fici csak úgy tud elalduni, ha nem mászkálnak körülötte, nem zörögnek stb. Erre Apukám reakciója: nehogy már ne tudjon egy kis zajban elaludni... Ráadásul (szerintem) direkt felment az emeletre, mikor Gábor altatta Ficit, persze meglátta a nagyapját, és nem akart aludni. Amikor meg végre elaludt, akkor az újsággal zörgött, hangos megjegyzéseket tett, stb. és még viccesnek is találta. Tök kiborultam! Nehéz a szülőkkel! :?

Rejtjel
Mekkorát nőtt Emese!!! :shock: Szép kiscsaj!! És tényleg csodásak a szemei!! Köszi a köszöntést!!

Emma
Azért annyira nem aktívkodunk. Sajnos, Fici eléggé lefáraszt, de azért rajta vagyunk az ügyön. Mondjuk, ha ebben a hónapban sikerült, akkor az csak vmi isteni csoda lehet. :) Örülök, hogy Zalán ilyen jó kisfiú. Fici példát vehetett volna róla. :)

Britta
Köszi!! Az jó azért, hogy róka koma csak kerülget. Maradjon is így!! És akkor tuti lány lesz! :wink:
gtünde
 
 


Szilvi :)
Köszi a dícséretet. Hát mindenki azt mondja, hogy rám hasonlít. (A férjem nagy bánatára, bár nem értem miért fontos ez.) Szerintem hamarabb eljön az a babázás, mint szeretnéd. Én legalábbis annak idején még szerettem volna egy kicsit terhes lenni, de Marci közbeszólt. Persze most már jó, hogy itt van.

Tündi :)
Jaj, nem irigyellek a vizsgákért. Én sem tudnék ilyenkor tanulni. Drukkolok, hogy sikerüljön.

Szilcsi :)
Hát igen, Marci még mindig cirkuszol este. Hát mindenfélét csinálunk vele. Először megfürdetem (azt élvezi, no sírás), aztán szopi (dettó), utána sírás. Bekerül a hintába, ahol v. elhallgat és nézegeti a forgó figurákat, vagy elalszik (max fél óra), v üvölt tovább. Utána férjem játszik vele, eleinte tetszi neki, aztán üvöltés. Néha bekerül a kiságyba, ott is üvölt. Igazából úgy fél tíz és tizenegy között sír, van amikor torkaszakadtából, de már nem is érdekel minket, jókat röhögünk rajta. Végül megszopiztatom és aztán elalszik és következő estig megint nincs gond rá. Már ő is egyre többet van ébren, olyankor gügyög, nézegeti a játékokat, jár keze-lába, ahogy nálatok is. Nyugodtan egyedül lehet hagyni, nem üvölt, persze 5 percenkét ránézek. És már napi egy alvás megy hason is, de még mindig nem rajong érte.

Tüncsi :)
Répa cukorfalat az új turis ruhában. Én a vaterára kattantam rá, már két nacit is vettem (az egyiket 200 ft-ért). Állandóan azt nézegetem esténként, ahelyett, hogy aludnék, de tökre elszórakoztat és rajtatok kívül egy kapocs a külvilággal.

Mofly :)
Hogy álltok? Most már lombik lesz? (Bocsi, hogy nem tudom követni.)

Emma :)
Jaj, de helyes kis sötét fiad van. Na, a férjem valami ilyet várt, erre Marci egyelőre majdnem szőke, de inkább kopasz.

Nelli :)
Látod, Brigi még hagy is tejcsit. Ugye már nem parázol? Én is fagyasztottam le eddig három adagot. Én kb. 140 ml-t raktam egybe. Igazából nem tudom, hogy mennyit érdemes. Miben tároljátok? Az aventes (én azt vettem) jó drága. Nem is tudom hány adagot érdemes lefagyasztani. Túl sokat nem akarok, mert ha nem eszi meg akkor csak kidobtam a pénzt az ablakon.

Rejtjel :)
Tényleg sokat nőtt Emese, és milyen szép kislány!
Majd megyünk udvarolni, apuka meg aggódhat. Hi-hi.

Manda :)
Ezer drukk megy !!!!!

Kép
Kép
tiza
 
 


Tünde :)
Boldog első szülinapot Ficikének!

Tiza :)
Nekem az este kb. 1/2 5-5-től megy 8-1/2 9-ig. Üvölteni akkor üvölt, ha nem foglalkozunk vele :lol: Hál istennek majdnem mind a 3 gyerek egyidőben elalszik. Nem is tudom, hogy alakult így.
Bár félve írom le, mert akkor megdöl a dolog.
Így aztán Emma, hogy leírtad a napirendet, nehogy megdöljön. Én már párszor jártam így :lol: Még kicsik a fix napirendhez, de szép lassan kialakul.
Én max. napi 1 dl-t tudok fejni, így kb. annyi megy egy adagba. Én is aventesbe raktam eddig, de így sok hely marad. Most joghurtos poharakat mosok el, és abba fogom rakni. Bár teteje nincs, de rakok rá celofánt, csak nem veszi át a szagokat.
Én minél többet elrakok, ha tudok, mert sajnos vannak olyan időszakok, mikor fel kell használnom.

Szilvi :)
Igazad van, a nagyszülők hajlamosak azt gondolni, hogy úgy jó, ahogy ők csinálnák. Halgass a megérzéseidre, és úgy csinálni, ahogy Te gondolod.

Elmentem ma az orthopédiára, erre 19-en voltak már, és nem vettek fel. Mehetek holnap reggel megint. Nehogy úgy járjak, mint ma.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


gTünde :D
Köszönöm, nagyon jól esik...valójában nincs a közelemben senki, akivel egy jót beszélgethetnék, s néha ki kell jönnie belőlem ezeknek a dolgoknak... most jön egy barátnőm, s a párja (aki a párom jó barátja) egy hétre, jó lesz majd nagyokat dumcsizni 8) Kristóffal mindenképpen beszélgetek majd egy nagyot, ha visszarázódunk a "rendes" kerékvágásba...
Gábor holnap megy vissza, ugye?? Ti mikor mentek utána?? A ti életetek sem minden napos, az biztos...de háát semmit nem adnak ingyen 8) Pécsett együtt laktok apuddal? Írtad, hogy van párja... ő is veletek?? Bocsi, ha indiszkrétet kérdezek, akkor ugord át :wink:

Tiza :D
Ez a hasonlít - kire hasonlít kérdés tényleg nem számít, de ennek ellenére én is nézem :oops: azt látni kellett volna, amilyen büszkén gyűjtötte be párom a megjegyzéseket, hogy Mütyür rá hasonlít 8)
Ez a "kapcsolat a külvilággal" ismerős :wink: Én néha megijedek ám magamtól...van, hogy napokig ki sem mozdulok, s még jól is érzem magam, más napokon pedig mintha rakétát tettek volna a hátsómhoz :wink: .... de a Babanet nélkül már elvonási tüneteim vannak :oops: ...végül is mindegy, babó előtt cigiztem :wink: valamitől kell függenem, vagy nem?! :lol:

Nelli :D
Az nagyon jó, hogy egyszerre alszanak a lányok... alakul már az új családi kép???

Rejtjel :D
Nagyon szép Emese baba!! Gratula, s várjuk a beszámolót! s mivel mostanában már egyre több helyen a lányok az örgebbek, így még mi is beférünk majd az udvarlók közé :wink:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok

Van egy kis időm, meg energiám. Bár olvasni naponta olvaslak benneteket, de írni még nem volt energiám

Köszönöm mindenkinek a gratulációkat és a jókívánságokat. Reméllem tényleg lesz elég tejcsim a Manónak. Most még nincs gond, de reméllem később sem lesz. Csak az a baj, hogy néha nagyon hosszúakat alszik, és a mellemnek meg kellene, hogy valaki ürítse.

A szülésről: Ott jelentkeztem utoljára, hogy barnás váladék folyik belőlem, és a biztonság kedvéért 20-án este, bementünk a kórházva orvosnak megmutatni. Ott azt mondták, hogy mivel már ugyis túlhordtam, nem engednek haza, úgyhogy bentfogtak. Éjjel már 8-10 percenként összehúzódásaim voltak. Reggelre 5 percesre sűrűsödtek. Ekkor megvizsgáltak, hogy mi a helyzet, és kétújjnyire voltam nyitva. Felküldtek a szülészetre, hogy valszeg ma mármint 21-én meglesz a baba.
Fent egy tök aranyos, fiatal doki bácsi fogadott bennünket a férjemmel. Ugye írtam, hogy a saját dokim elment szabira. Szóval bemutatkozott, megvizsgált mondván, hogy nála fogok szülni. Ez olyan reggel 8 óra lehetett. 10-11 óra körül aztán mivel háromujjnyira voltam már nyitva, de a magzatvizem nem folyt még el, burkot repesztettek. Na itt aztán felgyorsultak az események. Rögtön 2 perces fájásaim kezdetek lenni. Fél 01 körül felfektettek a szülőágyra. Nem volt kötelező feküdnöm, de annyira fájt, hogy nem bírtam felkelni. Na ezt a másfél-két órát nem kívánom senkinek. Azt hittem szétrepedek a fájdalomtól, tágulni meg nem igazán tágultam elég gyorsan, a baba sem nagyon akart lejjebb jönni. Úgyhogy alulról a kezével segyített a doki, felülről meg picit rá kellett nyomni már a vége felé. Azt hittem sosem lesz vége. Féltem, hogy olyan nagy a baba, hogy nem fog kiférni. De végülis 13.20-kor megszületett. Hihetetlen, hogy ilyen erejú fájdalmo hogy tud elmúlni semmi másodperc alatt azáltal, hogy meglát az ember egy kis lényt, aki belőle jött ki. Pedig így van. Minden elfelejtődik. Eévágták a köldökzsinórt, és rám felktették a kis drágát. Majt lemosdatták, rendbetették, picit melegítették, aztűn megkaptam, amíg fent voltam a megfigyelőn.
Kicsit hosszú voltam.

Megyek, mert a főnök éhes.

Puszi mindenkinek.

Tímea
KépKép
KépKép
tímea34
 
 


Sziasztok!

Tiza :D
tényleg tiszta minitiza a kis Marci!
De olyan sokat tudnak változni, pár év alatt, hogy még az sem lehetetlen, hogy kétévesen meg tiszta miniapa lesz :lol:
Julcsi meg mintája a szülők külsejének teljes keveredésének. Még mostanság is elcsodálkozom, hogy tudott a természet ennyire összekombinálni minket a párommal. Előtte el sem tudtam volna képzelni ilyet.

Szilvi, Tünde :D
szerintem ez a nagyszülő előtti fura érzés majd hogynem az anyukák egészét érinti. Nekem pl. anyummal nagyon jó a kapcsolatom, de még így is összerúgtuk az első időben a port Julcsi miatt. Ő pl. piszok rossz alvó volt, s még előtte mindig mondogattam: ó, majd alszik, ha álmos lesz, nem kell lábujjhegyen járni a házban, néhány hónap után majdnem ez lett belőle, mert bármi nesz volt, ő tojt aludni és persze fáradt és egyre nyűgösebb lett. De anyósommal, meg főként a férjem nagymamájával voltak zűrök pl. hozzátáplálás terén. Én azt mondtam: mindent a maga idejében, ők meg mikor nem néztem oda, dugdostak mindent Juli szájába. :? Szerencsére ő jól tudta, mit kell tennie: mindent kiköpdösött... :lol:

Tünde :)
erről az egyéves időszakról nekem is hasonló emlékeim vannak. Ilyenkor már elég okosak, h tudják: anya akkor is létezik, amikor nem látom (de akkor meg miért nem velem van!!). Az alvás kérdés nálunk is nagyon lassan alakult és azóta is folyton változik. Most pl. a mi ágyunkon alszik el, de tök egyedül és mikor mi is nyugovóra térünk, berakjuk az övébe. Én sosem szerettem síratni, én úgy gondoltam mindig, ha a baba sír, bizti nem jószántából vagy örömében teszi. Kb. 9 hós volt Julcsi, mikorra nem kezdett el rögtön ordítani, ha beraktam a kiságyba. Ezután már csak egy hetet kellett várni és egyedül is el tudott aludni, ami azóta is működik, ami hihetetlenül jó dolog. Ha van, amit mindenképp így fogok csinálni kishuginál, az ez.
A pelus-dolog meg csak romlani fog... :lol: Jelenleg mi kb. napi 4-5-ször fogócskázunk a lakásban Julcsival. A pelussal kergetés általában nagyon vidám játék, de ha sietnünk kell vhova, piszkosul idegesítő tud lenni. 8)
Ja, és a kézműves nagyon jól sikerült: fakanálfigurákat csináltunk, meg dekupázsoltunk fényképkeretet, ceruzatartót. :)

Nagyobb gyerkőcös anyukák!
Hiszti-ügyben várok minden ötletet!
Borzasztóan benne vagyunk a világgal dacolásban és én már mindent bevetek legjobb tudomásom szerint, de így sem úszunk meg egy napot sem kb. 4-5 őrjöngéses-agyelmenős ordítás nélkül. :? Igazából ha nem otthon vagyunk, nagyon jó kislány. De otthon - és főleg velem meg apával - nagyon "csakazértse" tud lenni a manó. Már ott tartok, hogy a kéréseimet ellentétesen kell megfogalmaznom, hogy valahogy dűlőre jussunk: pl. Most nem szabad felvenned a szandálodat, mert semmiképp nem mehetünk ki a kertbe! :lol: Ez egy kicsit macerás s előbb-utóbb úgyis rájön a turpisságra... :lol:

Emma, Rejtjel :D
gyönyörűek a gyerkőcök, már én is alig várom, hogy kívülről is megismerhessem a kis mini albérlőmet. :D Jó lesz megint babázni!

Hú, most nézem, megint szómenésem lett. :oops: Bocsi, nyugodtan ugorja át, akit nem érdekel. :lol:

Jó éjt nektek!

Kép
Kép
kismok
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: