Új privát üzeneted érkezett!

még belefér, hogy ennyit alszik :D
pelus teljesen jó.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Emma! :lol: :lol: :lol:

Orsi! Spar van, Interspar sajnos nincs. Bébiételt már én is nézegettem, de egy csomóban van cukor, azokat hagytam. Egy pár gyümölcsöset vettem, ha nem lennénk itthon, akkor is legyen mit magunkkal vinni. Ilyen sima sárgarépát nem láttam, azt majd megnézem, mert az is mehet a legelején, abból akkor veszek.

dkata
 
 


Kata :D
épp most láttam egy hirdetést, hogy az újfajta univerekben nincs cukor.
Sima sárgarépája elvileg a hippnek van (a fiúkkor még volt) ill. van egy a bioboltokban kapható márka (na, most nem ugrik be a neve), annak is van... vagyis 2 éve annak is volt :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

 
 

Univert vettem én is, gyümölcsöset, abban tényleg nincs, meg Hippet, de azokat is figyelni kell, nem mind cukormentes.
Még egy kérdés: a foltokat hogy szeditek ki? Nálunk most minden sárga foltos (barack), mert a büfi innentől kezdve szép színes (mert Bálintból a barackpüré is kijön). Vanish+mosóport kipróbáltam, a foltok ott virítanak. Öntsek a ruhára, és áztassam? Más ötlet?

dkata
 
 


dkata írta:Vanish+mosóport kipróbáltam, a foltok ott virítanak. Öntsek a ruhára, és áztassam? Más ötlet?

vanish por, kicsi vízzel hogy egy pépet kapjál és rá a foltra direktbe, áztatni ca. félórát, utána mosás.
ha a vanisht csak a mosópor mellé teszed be, semmit sem ér, ígv viszont kiszedi a foltokat.
a vanishből a por a legjobb, a folyékony már tizedannyira sem hatkony.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 



dkata írta:Orsi! Direkt folyékonyat vettem, hogy ne maradjon a ruhában... :lol: :cry: :cry: :cry: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:
hát azért használd el :) de tényleg nem olyan jó, mint a hagyományos por.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! Bevásárló körút megvolt, vettem port. :lol:
És amit találtam: Univer sárgarépapüré burgonyapehellyel,nem bio. És Humána bébirépa+burgonya, bio, 385 Ft. :shock: :shock: :shock: Hippet nem láttam. :cry:

dkata
 
 


Sziasztok Lányok,

nagyon szépen köszönöm a sok jókívánságot.
Ma jöttünk haza, minden rendben van velünk.
Sajnos szép szüléstörténetet nem tudok mesélni, de röviden:
Szerda reggel kellett volna befeküdnöm, de hajnali 3/4 3-kor arra ébredtem, hogy ömlik a vér belőlem - szó szerint. Elkezdett leválni a lepény. 5 perc alatt bent voltunk a kórházban, s már készítettek is elő a műtétre. Szerencsére minden jól alakult.
A császár fájdalmait már 2 nap után el is felejtettem, mert jött egy sokkal nagyobb kihívás: a szoptatás.
Lányok tudtok tanácsot adni?
Műtét után 6 órával hozták már Olivért cicire. Én meg persze meg se tudtam moccanni akkor még, nemhogy szpotatni. Meg hát nem is volt mit. A 3. napon volt előszőr mérhető 5 gr. Addigra Olivér teljesen szétcsócsálta már a mellbimbómat, 1 órákat cumizott rajta, a csecsemősök utasítására. A mai eszemmel persze 5-10 percnél nem is hagytam volna tovább a semmit szívni.
Mire eljutottam oda, hogy van tej (így se túl sok, alkalmanként 1 ciciből 40), tegnap óta, már tényleg nem tudom mellre tenni, mert vérzik. Ha lefejem, akkor nem vérzik, mert nincs feláztatva.
Én arra gondoltam, hogy most üvegből etetem (felváltva anyatej - tápszer, mert nincs még annyi tej, ami etetésenként elég lenne, most 70-80 között eszik), és hagyok 2-3 napot, hogy a mellbimbó regenerálódjon.
Amúgy még üvegből is nehezen eszik, mert megszokta, hogy amiből ott etették, abból az üvegből borult a tápszer. 3 kortyra megitta a 40-t.
Írjatok léci véleményeket.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi, de jó hogy otthon vagytok!!! És hogy minden szerencsésen alakult! Így duplán örülök Nektek!
Véleményt írok emilben.

dkata
 
 


Zsuzsi :D
tényleg szerencsésen megúsztátok, a lényeg, hogy minden jól alakult.

szopi: próbáld bimbóvédővel. fájni fog tudom, én is végigcsináltam, mert nekem meg iszonyú érzékenyek a mellbimbóim és a fiúkkal és Lilivel is 1 hónapig kisebesedett, de utána megedződött.
amikor nem szoptatsz ciciket hagyd kint a levegőn
krém rá: medela purelan, nem kell lemosni

egyenlőre ennyit tudok segíteni, a lényeg most tényleg az, hogy valamilyen szinten helyrejöjjön a cici. Tökéletes nagyon sokáig nem lesz, de ne vérezzen, mert attól a gyerek is hányhat. Ha már nem lesz rajta kemény sebes rész, akkor próbálhatod meg megint mellretenni a babát.
iszonyúan fog fájni, először végig a szopi alatt, aztán majd csak már az első 2-3 percben és utána már egyáltalán nem.
ki lehet bírni, és megéri kibírni.

tényleg tudom, hogy milyen a rémes mellbimbó, mert az enyém is az.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


jah és még valami.. nem olvastam sehol, de nekem tapasztalat
ha nem hagyod kszáradni a cicit, akkor sokkal kevésbé fáj a következő szoptatás.
nem nedvesen kell tartani, hanem én ezzel a krémmel tartottam mindig puhán a bőrt, mert ha már varr képződik rajta, akkor aztán tényleg csillagokat lát az ember, amikor szoptatni kezd.

olyan is csinlta és elég jól működik, hogy cicit vastagon krémmel bekenni, rá egy melltartóbetét, és így a melltartóba bele.
mert pl. az én emllbimbóm akkor a melltartót sem viseli el magán, mert attól is fáj, sőt a pólótól is ha hozzáér.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi!
Én Emesével jártam majdnem igy, és végül a bimbóvédő segitett. Csak 1 baj lett: nem tudtunk leszokni róla, anélkül nem is vette be a cicit.
Viszont nagyon örülök hogy szerencsésen alakult a szülésed, és hogy hamar regenerálódtál.
Kata!
Én azt hittem, hogy gyerek nélkül mész kettesben a fiaddal, de igy már világos, hogy viszed mindenhovászopik mikor éhes.
Foltokra: azt hiszem a Vanishnek van folteltávolitó mosószappana (sajnos csak a szappanom van meg, Emese eltüntette a papirját, ezért nem tudom pontosan a márkát), nekem az nagyon beválik mindenféle foltokra. Mosás előtti este megkenem vele a foltot, éjszaka ázik benne, és minden kijön.

Egyébként tápival meg egyébbel is megoldható mindenfajta utazás. Pl. termoszban viszek vizet, és van 1 kis dobozom, amibe 2-3 adag táppor belefér. Van aztán vizforraló, tehát a nyaralás sem gond. És van merülőforralóm is, a cucc kifőzéséhez (mert azt mindennap kifőzöm, még nyaraláskor is)
Orsi!
Már voltatok anyósnál Lilivel?Nem is irtad... Egyébként se irsz sose Magatokról...
Nálunk még nem került szóba... ne is..."kicsi még"...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


melcsi1967 írta:Orsi!
Már voltatok anyósnál Lilivel?Nem is irtad... Egyébként se irsz sose Magatokról...
Nálunk még nem került szóba... ne is..."kicsi még"...

magunkról mindig elfelejtek már írni :D

voltunk anyóséknál 4 napot. végülis az utolsó 2 nap már egész jó volt. Lili napközben sírdogált, saját magához képest elég sokat, de utolsó 2 napban már alig többet, mint itthon.
fiúk nagyon élvezték.

egyébként meg velünk semmi különösen nincs, éljük az életünket, apa épp Pesten, Lilivel holnap megyünk utána,pénteken jövünk. Apa irodájába veszünk növényeket, meg képeket a falra.
zajlik az élet.
én dolgozgatom, jövő héttől már Lilinek járókája is lesz az irodámban :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi
hú akkor zajlik az életed :shock: sajnálom, hogy ezzel küzdesz. Csak azt tudom mondani, mint a többiek: csak védővel most egy darabig, és én is a mandela mellbimbókrémével kenem napi 2x - gondolom neked többször is kellene.
Most már örülök, hogy én 3 és fél hétig bimbóvédőztem, így is ki voltam a bimbóim, de a csúnyább sebesedést megúsztuk.

Orsi, Kata
na velem meg mi történt?
Ma reggel kipróbáltam az egy mellből etetést. .Megkapta a jobbot, szívott, komfortcicizett. lemértem:100, gondoltam hurrá, végre nem etetem túl a gyereket. Aztán fél óra velőtrázó üvöltés jött, szélcsöveztem, ringattam, mászkáltam vele, végül feladtam és megkapta a másik cicit is. 4 perc alatt 60at leszívott!!! és most boldogan alszik. Tudom, hogy inkább azért szoktak aggódni, hogy nem eszik a gyerek, de hogy ilyen haspók legyen vki :)

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :D
Lili 3 kgs korában már 120-140et szopott :D ne aggódj.
viszont ha kényes a hasára, én ugyanarra a mellre tenném vissza.
Lili az esetek 90%ában úgy szopik, hogy eszik 10 percet, ennyi idő alatt olyan 120-130at, majd fél órát nézelődik, dumálunk, utána ugyanabból a mellből eszik még 40-60 között.

mert ha a másikra teszed, előtejet iszik, ami pocakfájást generálhat.

és amit anno Katának írtam asszem... ha egy mellben van 100, akkor abban van 150 is :) csak idő kérdése, és pár nap alatt simán tud ennyi lenni benne.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi
Akkor Lili 160-200 körül termel egy kajára? Nem semmi :D
OK, köszi, azt is megpróbálom, hogy visszateszem.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :D
aha :wink: az átlag az a 150-160 és van amikor 180-200at eszik, ált. 1 héten 1 napot mérek 1-2 evést, mert érdekel, hogy mennyit eszik.

viszont van olyan, amikor meg tuti, csak ennek a felét, merthogy nem kéri a második kört és csak 3-4 percet szopik. (annyi idő alatt olyan 70-80 megy bele szerintem)
pl. ma is az összs evése ennyi ideig tarott, ennek ellenére ugyanúgy 4 óránként evett.

a lányom a héten csak 120 grammot hízott... most kezdjek el aggódni??? :lol: :lol: :lol: :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok,

köszönöm a tanácsokat.
sajnos bimbóvédővel sem ment, mert nem kapta be.
de ez a része már megoldódott a problémának, kb 36 óra eltelte után újra a szájába tudtam adni.
már csak az a bajom, hogy nincs elég tejem. Kata írta, hogy régebben sokat leveleztetek erről, azokat mind végig olvastam, s ki is próbáltam azt a módszert, hogy teszem egyik mellről a másikra, és sokat hagyom szopizni.
mindig pontosan 40 jön (3óránként váltott mellből), a 3. naptól fogva. ez nem lesz soha se több, se kevesebb. Tápszerrel pótolom, s így kb. felesbe kapja.
szerintetek van remény arra, hogy ez több lesz?
szedem a more milk plus-t, 4 litert iszom, sokat pihenek, stb.
Amikor megrendeltem a more milk plus-t telefonon, azt mondták, hogy nem szabad mellette laktoherb teát inni.
ez igaz?
Szerientetek normális az, hogy sok tejem elfolyik?
Amikor tehetem, felteszem a tejkagylót (közvetlen szoptatás előtt pillanatok alatt összegyűlik benne 10-15 mellenként), de az se lehet fent örökké, a pára miatt.
Éjszaka melltartón, felfogó párnán, pólón keresztül átázik minden, az ágynemű is.
teszek ide képet Olivérről, itt 1 hetes volt.
Kép

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi73 :-) Nekem nem volt tejem, így jó tanácsot adni sem tudok, de! Ha éjjel átázik minden és szopi előtt kijön 10-15 ml magától ,akkor hogy-hogy csak 40 ml van állandóan?
Nem lehetne éjjel kicsit fejni, hogy ne ázzál át? (Az is serketni a cicit.)
Amúgy meg pár napig nem kellene tápit is adnod hozzá, hanem mindig mellre tenni, mikor kéri, így stimulálná a cicit a több termelésre.

Na de majd jönnek a tudósok és segítenek.

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Woodi

pontosan ezt csináltam, mellre tettem, amikor éhes volt, a 40-el kb. 1 óráig bírta, majd jött a másik mell, megint az első, stb. aztán nem volt mit kiszívni neki, üresre szívta, és magán kívül üvöltött, éhes volt, adtam neki tápszert.
Én se értem, hogy miért csak 40 van, amikor sok elfolyik. Éjszaka fejek. Meg szoptatás után is mindig, de szoptatás után nem nagyon jön semmi.
Pl. az, hogy elkezd folyni, azzal függ össze, hogy pl. meghallom a sírását, vagy pl. etetés előtt. Éjjel is akkor folyik, amikor nyöszörög.
Amit fel tudok fogni a kagylóval, azt összegyűjtöm, s minden 3-ik alkalomra van annyi, hogy tápszeres pótlás helyett azt adom neki. Viszont azt is észrevettem, hogy amikor csak anyatejet kap egy etetésre, sokkal hamarabb éhes, mint amikor a tápszeres pótlást kapja. Létezik, hgoy a tejem nem olyan tápláló?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi! Akkor ott 40-nél sokkal több tej van, a tejleadó reflex is működik, meg a tejcsatornák is... Ez tök jó, szerintem!!! Lehet, h még nem nyitott esetleg minden csatorna, de be fog járatódni. Nekem ilyen, hogy folyik a tej, kb 1 hónap után volt! Én most nem írok már semmit, inkább várom, mit mondanak a többiek. De a jó híreknek nagyon örülök. :lol:

dkata
 
 


Zsuzsi :D
nincs olyan, hogy nem tápláló tej, ez legenda, de semmi alapja.

hááát nekem nagyon furi,amit írsz. nem elhet, hogy amérleg rossz és mindig csak 40et mér? :) OK. tudom nem.

de ez annyira ellent mondd egymásnak, folyik a tejed, kagylóba ennyi összegyűlik tényleg mérhető és nem is kicsi mennyiség, átázol és 40eket mérsz....
egy szopinál mennyi ideig van mellen?
(nem lehet, hogy ő csak az első gyors kört hajlandó kiszívni és utána már nem dolgozik meg a tejért?)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsuzsi
Nagyon édes Olivér!
Hát, tényleg fura amit írsz. Nekem csak reggel szokott folyni, de akkor mellenként 100-140 van benne. Egyébként max. egy-két pötty tejcsi jön magától. Szóval ha már nem bírják a cickók nagyon tele kellene lenned....
Az meg teljesen természetes, hogy úgy látod, hogy a tápszertől úgymond jobban jóllakik, az oka csak az, hogy az anyatejcsit gyorsabban emészti, mint a tápszert. A tejed biztosan teljesen OK!!!
Sajna okosat én sem írtam, bocs.

Mi jól vagyunk. Az utóbbi 2 napban már csak 6 szopi volt, de akkor negyon szépen termel (90-150), és már sokszor elég neki egy cici - követtem az útmutatásokat. :D
A súlya az utóbbi egy hétben turbóban nőtt: 3600ról 3930ra :D Komolyan mondom, napról napra érzem, hogy Kiscsomagunk nem is olyan pillekönnyű :) Gondolom azért visszavesz majd a tempóból, de ma-holnap tutti átlépjük a bűvös 4 kilót :)
És ami a legfontosabb: tegnap először mosolygott kifejezetten rám!!! Nagyon közel volt a fejünk, beszéltem hozzá, 1-2 percig figyelt, aztán akkorát vigyorgott :D teljesen levett a lábamról, nagyon megható volt :D Alig várom, hogy ilyen gyakrabban legyen! Szerintetek még 1-2 hét, és többet tudunk kommunikálni?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Na végre írtok, már olyan kihaltak a kedvenc topicjaim! :cry: Pedig olyan kíváncsian olvasgatlak Titeket! :roll:

emma,
ha egyszer megtörtént a Csoda, akkor most már egyre rendszeresebb lesz, ez biztos! Nálunk is már egyre vigyorgósabbak és "beszélgetősebbek" a babák. Mindig van a napnak egy olyan szaka, mikor szívesen elgügyögnek, és ha ilyenkor bekapcsolódok, kialakul egyfajta "párbeszéd", amit nagyon-nagyon élveznek. Néha meg jól elgügyögnek már az ágyvédőnek, az álomfogónak vagy a csillárnak! :D Tök édik! Benike imádja, ha dögönyözzük!

Kép

zsuzsi,
nagyon cuki Olivér! Hány kiló?
Csinálsz majd új vonalzót? (Olyan nehezen tudom fejben tartani, ki hány hetes!)
Egyébként én is úgy vagyok, mint Te, ne aggódj! :roll: Nekem zuhanyozás után, este van az, hogy elkezdek csöpögni, szaladok a fejőért, erre kijön vagy 20-30 gramm. :cry:
Régebben én is átáztam reggelente (akkor se volt több a tejcim, mint most), de akkor azért, mert hason aludtam, vagy elmozdult a melltartóm.
Biztos, hogy a tejeddel minden rendben, azt sok helyen írják, hogy az anyatejes babák előbb megéheznek, mint a tápisok, mert az anyatej könnyebben emészthető! (tudom, ezt már Emma is írta, csak megerősítem! :wink: )

Saját testsúllyal hogy álltok? Hú, én már olyan dagadéknak érzem magam! Sokkal csinosabb voltam pocakosan!
Sportolni, koplalni nem merek a tejci miatt. Bár Orsi írta, hogy a séta... stb.stb., de hát az engem biztos nem fogyaszt, legfeljebb, ha futva tenném meg.

Úgy várom már, hogy járjanak a babák! Mennék már velük mindenhova: úszni, manótornára... stb!

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi
Csatlakozom, én is túlságosan husi vagyok. Főleg akkor döbbenek rá, ha Zalán fotózása közben rákerülök a fotókra :shock: hű, nem egy klassz látvány. 5 kg maradt rajtam, ami nem olyan sok, csak én már előtte is olyan határeset voltam, most meg aztán átlendültem azon a szinten, ami már nagyon nem áll jól. Eddig azért nem izgatott, mert magától ment le 2-3 hétig mindig egy kicsi, de most megálltam. És annyira édesszájú lettem! 1 nap nem tellik el nasi nélkül :( Pedig normál kaja nem sok: reggel-este egy zsömi, délben normál adag ebéd. A nagy sétákat megkezdtük, érzem is, hogy el vagyok puhulva. Tegnap meg rendeltem hordozókendőt, ha azt megkapom, akkor nem csak a normál úton tudunk közlekedni, megyünk majd kirándulni a kis drágámmal. Tornára egyszerűen nem bírtam eddig rávenni magam :?
Ja, és nézegetem a pihenőszékeket az árzuhanás.com -on. Még nem döntöttem el, melyik legyen. Ha vkinek van, és bevált, lsz. írjátok meg melyik fajta.

Kép
Kép
emma1976
 
 


pompomlány írta:a séta... stb.stb., de hát az engem biztos nem fogyaszt, legfeljebb, ha futva tenném meg.

a séta az egyik legjobb fogyasztó, az alényeg, a pulzusod a kardio tartományban legyen, theát nem lassú sétáról van szó, hanem tempósról. Futni nem kell.
ennyi a titok :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


icsilya,
az én fogyis pulzustartományom egy step-aerobikóra keretében valósul meg, de még jobb a box-aerobik vagy a futás - bármit is írnak a könyvek és mondanak az aerobik-oktatók (én is az vagyok papíron) 8)

emma,
hú, ne is mondd: édesség! - minden evés után muszáj valami édeset is magamba tömnöm - ez a legújabb! :oops:

na megyek, a legkisebb is felébredt!

Kép Norina

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi :)
jajj, akkor meg minek kérdezősködsz? :lol: :lol: :oops: :oops:
édesseég nekem is bejátszik :) pedig egyéként nem kivánom.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok,

be kell mennem a kórházba, az éjjel belázasodtam, s nem viszi le semmi. nekem a császár után teljesen zárt volt a méhszáj, azt mondta a doki, ha nem ürülne kifelé, vagy belázasodok, azonnal hívjam őt, lehet, hogy ki kell tágítani a méhszájat. és most nem ürül, 1 napja, meg mindkét cicim nagyon be van durranva, szóval lehet, hogy tejláz. vagy mindkettő.

Orsi, a mérleg biztosan jól mér, s onnan tudom, hogy tényleg mindig 40, mert van amikor éjszaka fejek, s akkor is mililiterre pontosan 40.
De ma pl. már csak 20 volt abban a mellemben, amelyik jobban fáj.

Olyan rossz, hogy a kisfiammal gyakorlatilag nem is tudok foglalkozni, egyik etetés éri a másikat, most még ráadásul ez a láz is.

Ha antibiotikumot írna fel a doki, amellett cicire tehetem?
Olivér most 3450 gr. 200 gr. hízott, és 13 napos.
persze, csinálok majd új vonalzót.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73 írta:Ha antibiotikumot írna fel a doki, amellett cicire tehetem?

jobulást!!
ha tudnak, olyat írnak ami mellett lehet szoptatni

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 



Zsuzsi! Nagyon édes Olivér!!! Azt már nem is írom, hogy Bálintnak ugyanilyen body-ja van, meg a kisbirkás a feje alatt, na abból kettő is van. (És nekem is van olyan függönyöm, mint neked a gyerekszobában, csak a miénk piros.... :lol: :lol: :lol: )

Pompi! Nálam nincs gáz a nagyszülőkkel!!! Szerintem Melcsi írta... De mindegy. Nagyon cuki nevetős gyerekeid vannak! :lol:

dkata
 
 


Sziasztok! :D

Emma,
Ügyes vagy, hogy sikerült egy mellből etetned! :D Én is próbáltam, de úgy döntöttem, hogy jó nekünk a két ciciből etetés is, Olivér egész jó súlyban van, úgyhogy mi ennél maradunk.

Mirr-múr,
Remélem, már nálad is megoldódtak a szopi-problémák!

Zsuzsi,
Én sem tudok tejcsi-ügyben sok tanácsot adni, de biztos van ott több is 40-nél! Nekem Kata, Orsi, Wish és Zsebi segítettek nagyon sokat, ők biztos tudnak neked is jótanácsot adni!
Melgyulladás: nekem megszámlálhatatlan sokszor volt, és szinte állandóan lázas voltam az első 1,5 hónapban. (Mindig 40 fok körüli lázzal, hisz a mellgyulladás nagyon magas lázzal jár! ) Kb. százféle orvossal beszéltem, és ezerféle jótanácsot adtak. :? A lényeg: szoptass lázasan is! Semmi baja nem lesz a gyereknek. Ha kapsz antibiotikumot, amellett is szoptass (úgyis olyat írnak, ami mellett lehet, mégha a papírján kifejezetten tiltják is – nekem is ez volt )! Az antibiot végig szedd be, különben nem hat! Mindig a gyulladt mellből etess először, hogy ne apadjon el a tejcsi! Lehet, hogy így is elapad (nekem is kétszer apadt el ), de úgy tudod visszahozni, hogy nagyon gyakran (1-1,5 óránként ) mindig rápakolod a gyulladt melledre, akármennyire is fáj! (Általában csak az egyik mell szokott begyulladni, nagyon ritka, ha egyszerre mindkettő. ) Most nem jut szembe más, kérdezz nyugodtan, hátha tudok segíteni! Ja, és semmit ne csinálj, csak feküdj, pihenj – ez nagyon fontos – a tejtermelődés miatt főleg! (a magas láz miatt úgyis ki leszel ütve!) Az www.lll.hu oldalon sok okosságot találsz még a mellgyulladásról. Én lázcsillapításra csak Algopirint használtam.

Kata, Zsuzsi,
Olyan szép ez a birkás pelus, honnan van?

Édesség-hmmm….most is eszem a mercit! :oops: :D Nekem is ennem kell mindig vmi édességet! De szerintem a szopi miatt nem hízom, pedig elég sokat is kajálok. Bár a terhességgel feljött 12, majd lement 15, de azóta nem is fogyok!
Holnap megyünk kontrollra, hogy megnézzék, megvan-e még Olivér vesemedence-tágulata. A 6 hetes vizsgálaton látták először, remélem, el is múlt azóta! Olivér kinőtte a 68-as méretet, úgyhogy mi is inkább már a 80-asból veszünk. :D (Már több, mint 7600 gramm…..! :oops: :D ) Gondolkodtam, szerintem Olivér azért is lehet ilyen jó húsban, mert még mindig szedem az Elevitet. A szülés után a sok lázas állapot miatt gondoltam, hogy kicsit felturbózom magam! Úgy néz ki, a jövő hét végén megtartjuk a keresztelőjét a húgomék kisfiával együtt. Van ötletetek, hogy hol lehet (nem habos-babos ) keresztelőruhát venni?
Zsebi, te hol szerezted be a tieidnek?

Pompi,
Szépségesek… :D
20140901102739
 
 


Hajni! Nekünk is jövő héten lesz a keresztelő! :lol: Én vettem a Brendonban fehér body-t, kis csipke van a nyakán, meg egy fehér nadrágot, amiben kicsi kék van. Ez lesz a keresztelő ruha. Én sehol nem találtam, és fel is adtam. A Brendonban is ÖLTÖNYöket mutogattak mini méretben. :shock: :shock: :shock: Aztán amikor azt mondtam, kérek fehér kombidresszt, elszörnyedtek, hogy kisfiúnak, fodros nyakút?! Hát inkább, mint csináljak belőle mini felnőttet. Meg vettem neki egy cuki kalapot, hát ez lesz az ünnepi öltözék, a húgom esküvőjén már fel is avattuk.
Mekkora Olivér!!! Bálint most kb. 8,20 körül van, de nem csodálkozom rajtahogy nem gyarapszik, most is hányja ki a tejet. Én már azon leszek meglepődve, ha végre valami benne marad. Most konkrétan 3 adagot hányt, rám, a játékaira, magára... Ordítani tudnék. :oops: :oops: :oops:

dkata
 
 


Kata,
azért Bálint se sovány! :D Bár biztos idegesítő lehet ez a sok bukás. De talán majd ha hozzátáplálsz, elmúlik. Tényleg, elérte a 6 hónapot! :D Felteszel egy képet Bálintról a keresztelős ruhájában?

Megjártuk a gyerekorvost. Olyan ügyes volt Olivér, nem sírt. :D Tetőtől talpig megultrahangozták, eltűnt a vesemedence-tágulat, és egészséges, mint a makk! :D :D :D Csak a súlyán akadt ki kicsit a dr.-nő, 3x is megkérdezte, hogy biztosan csak anyatejet kap-e! :lol: :lol: :lol:

Most viszont azon aggódom, hogy a gyerek nem fog megfordulni, mert gyűlöl hason lenni! Pedig próbálkozunk, de mindig szenved, meg van, hogy bukik egy csomót. (pedig kajcsi után sosem tesszük hasra!) Úgyhogy remélem, semmilyen fázis nem marad ki, mert az – úgy tudom – betegségre utal. (pl. diszlexia ) Anikó, Pompi, Orsi, Melcsi, nálatok ez hogy van? (Mondjuk a ti gyerekeitek azért fiatalabbak Olivérnél… )
20140901102739
 
 


kata,
bocsánat a rossz emlékező-tehetségemért! :oops:

hajni,
nálunk Benike szeret hason lenni, néha csak az nyugtatja meg, de aztán egy idő után elkezd sírdogálni, hogy fordítsuk meg, mert elfáradt! Érdekes, 1 hónaposan átfordult hasról, most meg már nem! :roll: Norina meg utál hason lenni. Amint úgy tesszük le, már nyöszörög.

zsuzsi,
te szegény! Jobbulást!

KépKép
pompomlány
 
 


Zsuzsi!
Jobbulást, ha esetleg még olvasod. Nekem eszembe jutott valami hogy talán egy próbát megér. Mondjuk egy szopit úgy oldanál meg hogy fejed a tejet hogy a fejővel úgy hogy a gyerek nem evett belőle mennyi jön ki mert ha úgy több mint negyven a kkor amikor a törpi eszik is többnek kell lennie.

Pompi!
Nekem azóta csak olvadnak le akilók mióta szoptatok. 52-vel kezdtem a terhességet 15 plusszal fejeztem be 4 plussz maradt rajtam szülés után és most már csak 49 vagyok. Pedig zabálok szó szerint nem bírok semmi édesnek elenállni. Tegnap is feltúrtam az arany tartalékokat mert majd meg veszemt érte.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsuzsi
Izgulok érted, majd írj!

Zsebi
49 kg? Azta! És hány cm? Kicsit durva, hogy majdnem 20 kg-val vagyok több :oops:

Köszönöm a szopi-dícséreteket, de a helyzet sajna nem rózsás. Napokig szuper volt minden, de ma délután......... kettőből 70 alig jött össze :( :( :( Mikor már az ember kezd megnyugodni :(

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok Lányok!
Megjöttünk a nyaralásbol ami szuperul sikerült!
Ágoston egy tündér volt!!!Az utazást is nagyon jol birta és szépen alkalmazkodott az ottani napirendhez!!!Féltem,hogy mi lesz esténként de szépen elaludt 7 után és nyugodtan tudtunk vacsorázni és beszélgetni!Álmomban nem gondoltam volna!!!
Hu ha tudom akkor sokkal több napot is bevállaltam volna!!!
És a nagy atrakcio amivel az én kis pufi-nokedlim elkápráztatott minket:-hátrol hasra fordul és felkönyököl!!!!!!Annyira büszke vagyok rá!Nagyon kis édes gögicsél és ugy nevetgél hogy megzabálom!!!
A suly gyarapodás nem akar lassulni, a mai fürdés és etetés elött 8100g! Na de igy gyönyörü! :D

Hajni!
Én is azon izgultam,hogy hogy lesz ebböl fordulás ha nem tudom hasra tenni!És hát nem tudtam mert utálta!És én nem is eröltettem!
Egyszer csak elkezdett forgolodni a felsö testével és jött a kis láb emelés és egy-két nap alatt ugy megerösitette magát hogy most már szabály szerüen hasra dobja magát!!!
Olivér is nem sokára elkezdi légy nyugott!Csak mivel ök nagyobb sulyuak az átlagnál igy nem olyan mozgékonyak és izgágák!Szép lassan és megfontoltan de minden menni fog nekik ugyan ugy!!! :lol:

És egy pár kép a nyaralásrol!
Igy figyelte Marcit miközben mesélt nekünk!!!
Kép

Igy fürdik Ágolyó!! :D
Kép

Igy aludt mellettem!
Kép

És a fordulások!
Igy kezdödött még itthon.
Kép

Egy kis szenvedés ebben a pozicioban!
Kép

És a végeredmény!
Kép

És egy mosoly a végére nektek!
Kép

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Emma!
Ne keseredj el mert sajnos föleg az elsö idöben vannak ilyen kevesebb tejcis idöszakok!Nekem akkor volt a holt pont amikor Ágoston 2 honapos volt!Akkor nagyon rááltam a fejésre és pár nap alatt beállt!De bevoltam tojva rendesen,hogy mi lesz!Idö kell a mellnek hogy szépen minden csatorna beinduljon!
De tényleg nagyon ügyesen csinálod!Ja és nekem Zsebi modszere rengeteget segitett!Amikor ugy fejsz,hogy amikor már nem jön semmi és hagyod a gépet cuppogni a melleden és egy pár perc mulva megint elindul a tejci!Na ha igy jol kiüritem a mellem utána olyan jol megtelik,hogy csuda!! :D

Zsuzsi!
Nagyon sajnálom a lázat,szegénykém!
Remélem mihamarabb felgyogyulsz! Kép
Én is ugy gondolom,hogy szépen müködnek a reflexek a cicidben!Azt tapasztaltam az elején mivel nem tudtam semmit elviselni a mellemen és szabadon hagytam a sebek miatt igy folyt a tej nekem is,és ezért elöször egy sport melltartot kivágtam a bimbonál és ugy mászkáltam :shock: :lol: !Kényelmes volt de igy még több tej folyt el mert pont rossz helyen nyomta a mellem! :evil: De muszály volt valamit kitalálnom mert egyre nehezebb lett a sulya a mellemnek és fájt!És most hülyén fog hangzani de én felvettem egy rendes szopis melltartot és visszahajtottam(felfelé) a mellbimbom! :roll: Igy nem kezdett el folyni az etetések elött!Addig amig nem szokott hozzá a mellem ahhoz a mennyiséghez ami egy etetésre termelödött addig mindig folyt már az etetés közeledtével!De mára már szépen megnyult igy nem folyik egy csepp sem viszont ha már nem lesz szopi bokáig fog érni! :lol:
De hát valamit valamiért! :D

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Sziasztok,

Ezer éve nem írtam már, bár párszor bele olvastam esténként. Egész nyáron a telken voltunk, csak 1-2 napokat itthon... Mostmár újra itt...

Minden baba nagyon szépen gyarapszik és ügyesedik :):)

Mi végre augusztus elején megkaptuk a 15 hónapos oltást, szépen be is lázasodtunk ahogy a nagykönyvben meg volt írva. Meg volt néhány rubeola -szerű kiütésünk is, mostmár kezdenek elmúlni. Tegnap volt két hete hogy beoltották Mátét...

Orsi, Woodi, Melcsi,
Szerintetek ilyenkor még jöhet ki újabb kiütés? Ma mintha megint láttam volna két pattanás szerű képződményt :(

Woodi,
Csak októberben költözünk, elvileg okt 31 a végső dátum, de remélem a gyakorlatban sikerül kicsit előbb. Mindenképpen összehozunk majd valamit, irok privit.

Zsebi,

Húúúú, 49 kg, nem semmi.....szerencsés vagy....én ugye még ma is szoptatok mégsem ment rólam le egy deka sem tavaly június óta.... már vettem torna bérletet is, igaz eddig csak hetente egyszer jutottam el (már amikor itthon voltunk).....

Máténak most épp az első szemfoga bújik ki, úgyhogy megint van mire fogni a nemalvást :(

Szopi terén van egy apró előrelépés, már napi 2-nél tartunk, egyik sem alváshoz kell, most összebújós nagyágyon altatás van napirenden. Legalább cipelni nem kell a nagyságos urat :)

Különben szaladunk mint a nyúl, felmászunk ahova csak bírunk -nem is baj, októbertől a 3,5 emeletet kell majd naponta megmászni:(

Vannak friss képek az oldalunkhon, http://tzo.fw.hu

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


És olvasgatom a nasis "problémákat"!
Én sem vagyok egy nádszáll most! :?
Az átlag sulyom még a terhesség elött 50-55kg között volt de a lombik elött már 60kg voltam igy nem hiztam sokat a terhesség alatt!Viszont a versenysulyomhoz képest van rajtam egy jo tizes!A nasi viszont nálam is elengedhetetlen!Megtudok zavarodni érte! :oops:
Irigylem Zsebit a 49kg-t !! Azt hiszem ilyen tömör gyönyör nem voltam még az életben sosem! :roll:
Teljesen hasonulunk egymáshoz a kis mokucimmal,együtt puffadunk! :lol:

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Wish,Hajni!
Nagyon köszönöm a segitséget!
Ami a mellem tetején volt azt kipiszkáltam,vagyis kikapargatttam tüvel.Viszont ami a bimbomon van arra azt mondta a védönö,hogy szétrepedhetett ott és igy heggedt össze!És amikor kicsit jobban fáj akkor talán megnyilhat megint :shock: !
Van amikor jobb de van amikor fáj nagyon!

Lányok!
Van aki a kötelezö oltásokon kivül még beadat valamit a babájának?
Mert Marcinak anno beadattam a Menjugate nevü agyhártya gyulladás elleni oltást.És azt mondta a doktornö,hogy ugyan ez most már a kettö és négy honapos oltás ami most már kötelezö.De utána néztem és egyálltalán nem!Tudtok erröl valamit?

KépKépKépKép
aniko24
 
 


Anikó,
Hű, Anikó, nagyon ügyes ez a gyerek! :D Így akkor én se erőltetem szegénynek a hason fekvést! Micsoda vagány rucijai vannak ennek a pasasnak! :D Marci meg olyan nagyfiú lett, már alig hasonlít a képre az avatarodon. Most olvasom, még mindig megvan az a szemét blebed? :twisted: Oltások terén én még kiscsikó vagyok, örülnék én is egy kis felvilágosításnak…

Zsebi,
Nahát, 49! :shock: De jó neked! :D Akkor már vért se adhatsz! Én is mindig azért szerettem volna 50 alá menni, hogy ne csak kifogásokat kelljen keresni véradáshoz! (Mert mindig is utáltam a vérvételt, vért adni meg olyan nemes dolog.) Mindezek ellenére egyszer mentem csak 50 alá, de akkor jóval, mert anorexiás lettem! :oops: (42 kg voltam )

Kriszta,
Nagyon édes kis szőke herceg Máté! :D A fotóalbumja meg tök profi, nehéz ilyet csinálni? Én is nekifutottam már párszor, de nekem a tudásom maximuma a word. :? :roll:

Orsi, Melcsi, merre vagytok? :?:
20140901102739
 
 


Anikó,
Hű, Anikó, nagyon ügyes ez a gyerek! :D Így akkor én se erőltetem szegénynek a hason fekvést! Micsoda vagány rucijai vannak ennek a pasasnak! :D Marci meg olyan nagyfiú lett, már alig hasonlít a képre az avatarodon. Most olvasom, még mindig megvan az a szemét blebed? :twisted: Oltások terén én még kiscsikó vagyok, örülnék én is egy kis felvilágosításnak…

Zsebi,
Nahát, 49! :shock: De jó neked! :D Akkor már vért se adhatsz! Én is mindig azért szerettem volna 50 alá menni, hogy ne csak kifogásokat kelljen keresni véradáshoz! (Mert mindig is utáltam a vérvételt, vért adni meg olyan nemes dolog.) Mindezek ellenére egyszer mentem csak 50 alá, de akkor jóval, mert anorexiás lettem! :oops: (42 kg voltam )

Kriszta,
Nagyon édes kis szőke herceg Máté! :D A fotóalbumja meg tök profi, nehéz ilyet csinálni? Én is nekifutottam már párszor, de nekem a tudásom maximuma a word. :? :roll:

Orsi, Melcsi, merre vagytok? :?:
20140901102739
 
 


bocs :oops:
20140901102739
 
 


Anikó,
Hű, Anikó, nagyon ügyes ez a gyerek! :D Így akkor én se erőltetem szegénynek a hason fekvést! Micsoda vagány rucijai vannak ennek a pasasnak! :D Marci meg olyan nagyfiú lett, már alig hasonlít a képre az avatarodon. Most olvasom, még mindig megvan az a szemét blebed? :twisted: Oltások terén én még kiscsikó vagyok, örülnék én is egy kis felvilágosításnak…

Zsebi,
Nahát, 49! :shock: De jó neked! :D Akkor már vért se adhatsz! Én is mindig azért szerettem volna 50 alá menni, hogy ne csak kifogásokat kelljen keresni véradáshoz! (Mert mindig is utáltam a vérvételt, vért adni meg olyan nemes dolog.) Mindezek ellenére egyszer mentem csak 50 alá, de akkor jóval, mert anorexiás lettem! :oops: (42 kg voltam )

Kriszta,
Nagyon édes kis szőke herceg Máté! :D A fotóalbumja meg tök profi, nehéz ilyet csinálni? Én is nekifutottam már párszor, de nekem a tudásom maximuma a word. :? :roll:

Orsi, Melcsi, merre vagytok? :?:
20140901102739
 
 


Megvagyok, csak kicsit behavazva...
Anikó!
Csuda egy tündér ez a kisfiu! Ágolyónak hivod? :D Nagyon hasonlit Marcira, csak kicsit husosabb az arca :D
Az este 7 órás alvás után mikor ébred fel a kislabdád?
Nagyon nagy gratula a hasraforduláshoz! Ilyen hordócskával ez nem is olyan könnyü feladat!
Kriszta!
Micsoda kis Mátéd van Neked! :D
Panelba kölztöztök? És nincs lift? Uuuu...
Hajni!
Nekem Emese utált hason lenni, csak néha tettem szegényt hasra, ennek ellenére 3 hónapos és 1 hetes volt, mikor átfordult, és onnantól mindig hason akart lenni. Szerintem nem a fektetéstől függ, hanem az izmok erősödésétől. Azt hiszem régen egyáltalán nem tették hasra a gyerekeket, mégis mindegyik átfordult előbb-utóbb. És van aki csak fél éves kora körül csinálja, és az sem kóros.
Oltásról: én csak a kullancsot adatom be, mert sokat vagyunk erdőn-mezőn és ugy itélem meg hogy a többi betegségre elenyésző esélyünk van. Mindent pedig nem lehet kizárni.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Pompika!
Tündériek a gyerkőcök, meghiszem hogy imádsz Velük lenni!
A gőgicsélés nálunk is elkezdődött: Luku azt mondja: öööö, Emese is azt mondja:ööö (Egyébként beszél már a lányzó)

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: