Új privát üzeneted érkezett!

AZ IZÁÉK elutaztak, elég hosszú időre(18 nap) ezért nem lesz, meg valahogy nem érzi magát idevalónak :? , nem nyilatkozom helyette, de nem tudom, hogy jön-e még???!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


az építőkocka finomabb
Kép


szépszemű:
Kép

szépségünk apa sapójában:
Kép

zizi manók: :mrgreen:
Kép

Zsombi bringázik keresztanyukájával:
Kép

Zsombi fotóz felemás kacsaláb gumicsizmában:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ezt most találtam,gondoltam megosztom veletek is:


Kép

Két kis iker magzat beszélget az anya méhében.
- Te hiszel a születés utáni életben?
- Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Talán itt
is azért vagyunk, hogy fölkészüljünk arra, ami ezután következik.
- Butaság. Semmi féle élet nem létezik a születés után. Egyébként is,
hogyan nézne ki?
- Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt.
Talán a saját lábunkon fogunk járni és majd a szájunkkal eszünk.
- Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni - ez meg végképp
nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk. De mondok én
neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a köldökzsinór már
most túlságosan rövid.
- De, de valami biztosan lesz. Csak valószínűleg egy kicsit minden
másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.
- De hát onnan még soha senki nem tért vissza! A születéssel az élet
egyszerűen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös zsúfoltság a
sötétben.
- Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de mindenestere
meglátjuk a mamát és ő majd gondoskodik rólunk.
- A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted ő mégis hol van?
- Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetően élünk. Nélküle
egyáltalán nem lennénk.
- Ezt nem hiszem el! Én soha, semmiféle mamát nem láttam, tehát
nyilvánvaló, hogy nincs is.
- No, de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, hogy énekel és azt is
érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg hiszem,
hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk.
bibolya
 
 

 
 

Találtam egy oldalt,tele van szebbnél szebb ilyenekkel:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
bibolya
 
 


Na még egy pár kép,azt most már eldugulok.

Kép Kép segítek a mamának söprögetni Kép látjátok ilyen erős vagyok ám!!! Kép ennyire szeretem a túrós tésztát


az elöbb akkorát dörgött az ég,hogy először nem tudtam eldönteni,hogy dörög vagy valami a közelben felrobbant.Egy pillanatra még az áram is elment.
Azt hiszem,ma még sokat leszek itt,dolgom egy szál se :oops:
bibolya
 
 


Na, volt itt élet ma reggel! :) Jó, hogy volt, mit olvasnom! :D

ZSu, valahogy biztosan meg tudjátok beszélni a dolgot, még hagyj egy kis időt a férjednek. Nekem még az is eszembe jutott, bár isten őrizz, hoyg ez legyen, nehogy méhen kívüli terhességről legyen szó. Mert azért csak furcsa, hogy "fáj a méhed". Persze, érezheted magad furcsán, lehetnek érdekes tünetek, de fájdalom? Nem tudom, nekem egyik terhességemmel se volt fájdalmam így az elején. Szóval, nagyon szorítok, hogy mégis valami jót mondjon ma az orvos.

Márti, engem is érdekelne, hoyg mit mondanak ma neked mindkét helyen! :) NAgyon édik a manók! :)

Ibolya, a padlizsánt télire sütöttük le, adagonként le van fagyasztva. Amúgy kb. 20 kiló maradt belőlük sütés után. Igen,a kamrában kellett hajlonganom, ezért is készültem ki, de gondoltam, inkább most csinálom meg, mint majd akkor, amikor a számig ér a hasam. :lol: Amúgy ma pl. nem sokat csinálok. Tegnap sem vittem túlzásba a dolgokat, tehát nem kell megszidni. :P :D A harmadik dolog pedig, amit te is, mindenki tud, hogy ha valamit meg kell, akkor meg kell csinálni. :roll: :roll:
Aranyos Gergő a fotókon, jó kis házias a seprűvel! :) Ja, és jó a szöveg, amit bemásoltál, én most el is pityeredtem a végén. :oops: :P

Évi, ne búsulj Samu haja miatt, majd bepótolja! Karácsonykor még Krisztának is nagyon rövid és kevés haja volt, azt hittem, sosem fogok tudni copfot kötni neki. Tegnap viszont már kettőt is sikerült, sőt, annyira szerette, hoyg állandóan csak nézegette volna magát a tükörben. :oops: Csajszi, na, mit mondjak? :wink:
Neked most meddig tart majd a "vakáció"?

Krisztát letettem aludni, de egyszer már felsírt. NA, most másodszor. :roll:
Sajnos, tegnap többször folyt az orra, és ma reggel óta megállás nélkül törlöm neki. Orrszívóval nem jön semmi. Többször tüsszentett is, pedig már tegnaptól kapott C-vitamint és egy Imunorezistan nevű gyógynövény-szirupot. Enni sem eszik rendesen, még a gyümölcsök sem nagyon csúsznak. Reggel én is tüsszentettem néhányat, de eddig még nem úgy néz ki, hogy valami bajom lenne. Ellenben már tegnap óta a hasam elég sietősre fogta az iramot :roll: , pedig fogalmam sincs mitől. NA, mindegy, remélem, megússzuk mindketten a nagyobb betegséget!

Most megyek teregetni, mert lejárt a gép. Még írjatok, mert jövök! IStván nincs itthon, lehet, nem is jön ma, úgyhogy pihenek. :)
Puszi:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Végig olvastam a termést,látom mindenkinél zajlik az élet!
Mi sem unatkoztunk.Apa szabin volt,csavarogtunk mindennap.Tegnap megnéztük a tüzijátékot.A nagy vihart a 4-es villamoson vészeltük át,oda-vissza a teljes vonalán! :roll: Mire visszaértünk a Moszkva térre elált,majd bementünk a Mammutba,8 után meg elindultunk tüzijátékot nézni.A gyerekekenek nagyon tetszett,Hanna nem sokkal a kezdés után elaludt,már nem bírta tovább.A hazafelé buszon rengetegen voltak,de rendben megérkeztünk.

Ez a medvefarm nekem is megtetszett.Lehet,hogy kilátogatunk mi is!

Rebi már várja a sulit.Remélem a Zsolti is mehet oviba.A jövő héten(de lehet,hogy a héten) bemegyek a kórházba megkérdezem lesz e állás a közeljövőben.

Zsu,
teljesen megértelek.Én is így voltam amikor kiderült,hogy terhes vagyok a Hannával.A párom se akarta,de látta mennyire szenvedek az abortusz gondolatával,így megtartottuk a babát.A mi megélhetésünk is elég pocsék volt már akkor is,de én sem tudtam volna megbocsájtani magamnak az abortuszt.(pedig én védekeztem a terhesség ellen,tehát nem felelőtlenségből fogant meg a bébi)

Ibolya,
köszi.Gondoltam,hogy töltöd,hisz írtad is,hogy 8 hét körül lesz! :roll:

Pusz

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Ibolya,
most nézem a vonalzódat!Gergőnek boldog másfeledik szülinapot! :wink:
timiban
 
 


Tényleg, Ibolya, másfél éves a fiacskád! Isten éltesse! :)

(Sajnos, én ezután nem fogok tudni képekkel, animációkkal köszönteni senkit, mert letöröltük a gépről az összeset. Hatalmas vírustanyák, célpontok, ezért muszáj volt megszabadulni tőlük. Azért nagy szeretettel fogok mindenkit köszönteni, mégha kép nélkül is.)

Timi, örülök, hoyg jelentkeztél és hoyg jól vagytok! Remélem, sikerül sulit, ovit és neked munkahelyet is találni! :) Szorítok! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


SZiasztok!

Köszönöm a sok-sok együttérzést, nagyon jólesett. Ibolya, Timi, örülök hogy nálatok rendben alakultak a dolgok, úgy néz ki, nálunk is rendeződik, de azt tudom hogy nagyon, nagyon oda kell figyelnem a férjemre, nehogy túlságosan megterhelje a 3 kicsi.

De a végső döntésig még futunk 1-2 kört....

Timi, mi is védekeztünk, rendszeresen, igaz én tablettát nem szedhetek, így vagy óvszer, vagy pharmatex tabletta. Mégis becsúszott :(

Évi, asszem te kérdezted, azért volt többször is vaklárma, mert egy jó ideig nem állt be a ciklusom, és sose akkor jött meg, amikor szerintem kellett volna.

Most nem tudom hogy sikerülhetett, hacsak nem akkor volt peteérésem, amikor a menstruációmnak kellett volna megjönni, mert akkor nem védekeztünk. :(

Ma megyek dokihoz, majd írok mi volt, drukkoljatok, hogy Tamás tudja ugyanúgy szeretni a kicsit, mint a másik kettőt :)

Megyek, mert rendes asszonynak kell lennem, és sok a munka :)

ZSuzsa

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Látom jó nagy forgalom volt itt reggel.

Ibolya: nagyon boldog másfeledik születésnapot Gergőnek!

Márti: én is várom, mi volt a védőnőnél és a Nandunál.
Remélem nem fáztatok meg tegnap.

Andi: sajnálom a kiütéseket. Biztos nagyon rossz, a First-et én is ajánlom, nekem a bárányhimlőnél csak ez mulasztotta el a viszketést.

Edith: gyógypuszik mennek, remélem nem lesztek betegek.

Zsu: drukkolok, hogy minden rendbe legyen nálatok. Remélem tényleg sikerül közös nevezőre jutnotok.
Has görcsök: nem lehet, hogy most kellene megjönnie és azért görcsölsz?

A képek nagyon jók, mindegyik gyerköc gyönyörű. Olyan hihetetlen, hogy már ekkorák, rajtuk látszik igazán, hogy megy az idő.

Én tiszta zizi vagyok, azt hittem hétfő van. Már pont kelteni akartam a családot reggel, hogy menjünk a dokihoz, amikor rájöttem ma kedd van, így csak délután kell menni.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Andi!

Kiütések: először first-tel befújtam, majd zöld krémmel kentem be. Ettől nem is viszketett Virágnak. Három HÓNAP alatt sikerült rendezni a titokzatos foltokat. A mai napig nem tudjuk, mitől volt. Egyetlen dolgot mutatott ki az allergiavizsgálat, a marhafelhámot. De az II. fokozat. Megvontam a joghurtot, túrót, tejfölt, marhahúst. A bőr ülőgarnitúrát letakartam, az is marhabőr, eltiltottam strandtól, homokozótól. Háromféle tünetegyüttes volt, először atkaallergia, utána verejtékmirigygyulladás, majd víruskiütés. Mára már csak két pici világos folt maradt hátul a combján, de már nagyon halvány. Hogy mitől múlt el, nem tudom, kencéktől, vagy a drasztikus megvonásoktól, vagy az idő meggyógyította, nem tudom. Hogy mitől alakult ki, azt meg végképp nem tudom. Szóval nagyon sajnállak, remélem, nem lesz hosszú menet.

A manók tényleg nagyon szépek, az első gondolatom nekem is Marci vörössége volt. Igazi kispasi!!!

Buli: Szép volt, jó volt, de a legjobb a vége volt. Kurvára elfáradtam ennyi embert megvendégelni, közben fél szemem a gyerekeken folyamatosan. Este 11-kor ment el az utolsó vendég, 1,5 éves gyerekkel. Virág már 9-kor aludt, Barnus 10-kor. Sajnos 1 db kép sem készült, nekem időm sem volt, Laci meg elfelejtette. De jól sikerült, a végén egy jó nagy viharral.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Ezt most találtam: www.torulkozo.hu
Egyszer volt róla szó, Barbiéknak van ilyen, én azóta sem láttam sehol, és változatlanul nagyon praktikusnak találom.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Megjöttünk. Jól indult a nap, az István elfelejtette kivenni a gyerekülést a kocsiból. És mivel az anyuékkal mentünk, kellett kölcsön kérnem másikat. De azt hittem a guta megüt.
A bankban jól felbosszantottak, hihetetlen, hogy mit meg nem mernek engedni maguknak. Azért, amihez jogod van, hogy tudd hogy állsz a hitellel, pénzt kérnek, hogy megmutassák. Nevetséges. Csak azt szeretném tudni, hol lehet utána nézni, milyen költségeket számol el a bank törvénytelenül.
Utána persze végigjártuk a várost, ugyanis a faterom elfelejtette előtte közölni velem, hogy ha már Pesten járunk elugrik alkatrészért ide-oda. Úgyhogy potom 3 órán keresztül autókáztunk, az Ádám ordított, király volt.

Ráadásul az Ádám, aki eddig elalvásilag egy angyal volt, tehát bevittem a helyére és szépen egyedül elaludt most nem akar. Ha csak berakom az ágyába már ordít. Ha kell, órákon át. Úgyhogy már előre félek minden altatás-alvástól, hogy most mi lesz.
Nem tudom miért változott ekkorát, de ez elképesztő. Ráadásul már 2 óra és ma még reggel óta egy dekát sem aludt.

Nem panaszkodok tovább, megyek mosogatni, főzni. :?

Ja, küldönben láttam a Márti elütését, de mivel még nekem korán volt, így csak láttam, és nem fogtam fel. :lol:

Edith, neked akartam írni, hogy nekem sem volt előtejem a terhesség előtt. (igaz utána sem sok)

Zsuzsi én is azt hittem, hogy ma hétfő van. Tegnap volt a kedvenc sorozatom, amit nem néztem mert azt hittem vasárnap van. :cry:

Edit, ha túl vagy a romeltakarításon mesélj, milyen volt a buli?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ügyes vagy Andi, ez az a törölköző. Lehet, hogy én is veszek neki egy pasisat, ne legyen már hableányosban. :lol: (és nem is drága)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Edit!
Köszönöm az infót! Nekem ugyan zöld krémem nincs, de First-tel majd fújkodom magam. Igazából nem várok gyors gyógyulást, már volt alkalmam 2x megtapasztalni, hogy ezt csak tűrni lehet. A baj vele csak annyi, hogy kicsit ingerültebb vagyok az örökös viszketéstől, ami nagyon nem hiányzott.
Annak mindenesetre nagyon örülök, hogy Virág baba túl van rajta. Remélem soha többet nem jön elő nála.
Azért a lényeg, hogy jól sikerült a buli. Gondolom, hogy nem volt túl pihentető, de ezen is túl vagy.

Zsuzsi!
Kicsit én is meg vagyok keveredve a napokkal. Épp azon gondolkoztam reggel, hogy ma nem jön a pék, mert hétfő van, amikor dudált. Múlt héten meg teljes káoszban voltam, mert Zsolti csütörtökön nem dolgozott=szombati érzésem volt aznap, szombaton viszont igen=akkor éreztem hétfőt. De majd csak visszarázódunk.
Majd mesélj, hogy mi volt a dokinál.

Edith!
Remélem semmi komoly nem lesz ebből az orrfolyásból!

Ibolya!
Boldog 1,5-et Gergődnek!

Timi!
Örülök, hogy hallunk rólad. Szupi, hogy jól sikerültek az elmúlt napok!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Barbi!
Annyira bírom, hogy nálatok mindig zajlik az élet!
Én már mentem úgy a gyerekekkel orvoshoz, hogy Zsolti elvitte az autót mindkét gyereküléssel, így anyukám jött értünk 0 üléssel. Hátul fogtam őket, nagyon jók voltak. De végigizgultam, hogy nehogy belénk jöjjön vki. Na meg persze rendőrt sem szerettem volna látni.

Úgy látom több helyen, ahol találtam ilyen törölközőt, hogy most egy ezressel olcsóbb augusztusban. Így azért nem olyan vészes az ára valóban.

A sorozatokról jut eszembe, ha már többen is nagy függők vagytok. Nincs meg valakinek véletlenül a Szívek szállodája és a Jóbarátok sorozat DVD-n?

Andi
Kép
zsandi
 
 


Ibolya!

18 hónapos szuri?


Nem tudom, meséltem-e, megyünk szeptembertől Virággal játszóházba. 9-12 -ig leszünk ott, délben ebéd. A bölcsiben működik, Anyukák ott vannak végig a gyerekkel. Barnussal jártunk 1,5 évig, nagyon szerettem. Nekem is és a gyerkőcnek is változatosság. Nagyon várom már!!!!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit!
De jó lesz! Virág is biztos élvezi fogja. Nálunk sajna nincs ilyen lehetőség, pedig ha nem is minden nap, de alkalomadtán elvinném őket.
Játszóház nyílt pár hónapja, eddig az sem volt, de még nem volt alkalmunk kirpóbálni, a rossz idejű hétvégékre tartogatjuk, ha addig meg nem szűnik. :? Hétköznap szóba sem jöhet, nem vállalnám még be kettejükkel egyedül. Elég itthon 5 percenként leszedni őket az étkezőasztal tetejéről, ahol vigyorogva tudnak üldögélni, mint a tejbetök.

Az egyik legjobb barátnőm, aki egyébként szülésznő és eléggé bizonytalannak érzi az állását, nagyon magánbölcsiben gondkolkozik. Most kezdett utánajárni, hogy hogy is kéne elindítani egy ilyesmit. Még az is lehet, hogy betársulok, de ezek nagyon a jövő zenéi. Mindenesetre lehet nekem is jól jönne, mert oda tudnék menni a manókkal is, az én munkahelytalálásom meg szintén nagyon bizonytalan. Csak a kevéske vállalkozókedvemet kéne addig valahogy feltuningolni. :)

Na, megyek, mert úgy hallom, hogy véget ért az alvás. El kéne velük robognom a DM-be, mert 5 körül meg anyukámék jönnek egy ismerős házaspárral, addigra itthon is kell lennünk.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Jaaaj, még akartam vmit!
Nem tud esetleg közületek valaki eladó bringákat? Szeretnénk venni, lehetőleg egy férfi és egy női vázasat, jó állapotút, és fontos az ára is. Értelemszerűen minél olcsóbb, annál jobb. :roll:
Egy jónak tűnőről már lemaradtam a hónap elején (férfi-női vázas Schwinn Csepelek voltak 26 ezerért), de most erősen keresgélek megint, akár Budapesten is, mert pont egy hét múlva megyünk, akkor el is tudnánk hozni.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi, pont a Szívek szállodája a kedvenc sorozatom! Erről maradtam le tegnap. De ez sajnos nincs meg dvd-n, én is kajtatom, hátha valaki megvette.
A Jóbarátok nekem mind megvan (függő vagyok). Ha kell megbeszéljük, szívesen átmásolom Neked.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Andi, jól hangzik ez a családi napközis dolog - nekem nagyon pozitív tapasztalaim voltak azzal a csanával, ahova Samu járt.
De az biztos, hogy elég szigorúak a feltételei. És valószínűleg nem is lehet ebből meggazdagodni, nagyjából kiszámoltam, hogy mennyi bevételük van a gyerekek után havonta és még lehet kapni mellé valamennyi támogatást (ennek nagyságát nem tudom pontosan, de gondolom utána lehet járni), de valószínűleg ezzel együtt sem gazdálkodnak hú de nagy pénzekkel... Miközben kiadás is van bőven - épp a szigorú feltételek miatt. Viszont azok a gondozónők, akikhez Samu járt, nagyon-nagyon szerették a munkájukat, ez látszott rajtuk...

Szívek szállodája - én is imádom, de mióta a viasat nyomja, már nem nézem sajnos (viasat nekünk nincs, csak a földi adások - nem fizetünk elő semmilyen tv kütyüre). De egy kollégámnak tudom hogy megvan néhány évad, de lehet h csak angolul. Megkérdezem.

Edit, ez a játszóházas program jól hangzik. És hány gyerek szokott lenni? és minden hétköznap fogtok menni?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Kedves mamák, babák és persze papák!
...mindenkit szeretettel várok Aug 30.-án 16 órakor nyíló kiállításomra a Fise galériába, Ahol a szeptemberben megjelenő Kaláka Ukulele verseskönyv illusztrációi mellett, egyéb grafikai munkáim is bemutatásra kerülnek.
A kiállítóteret babzsák foteleimmel igyekszem a gyerkőcök számára is hangulatossá tenni.

FISE GALÉRIA
1054 Budapest, Kálmán Imre utca 16. Telefon: 311-3051
http://www.fise.hu/


Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok,újra itt /már akinek hiányoztam :lol: /!

Gergő nevében is köszönjük a felköszöntéseket!

Edith,dehogy akarlak én megszidni :oops: ,csak arra kérlek kicsit kiméld magad . Kép

Timi,jól ki utaztátok magatokat,de biztos tetszett a gyerekeknek.Nálunk az idén nem akart menni sem az Encsi sem a Lajos,de érthető is,hisz az Encsinek tavaly a kitörő ,lehullóüveg több helyen megvágta a fejét.

Zsuzsi,oltást megkaptátok?Betegrendelésre viszed ilyenkor?
Nálunk hetente csak 1x van egészséges tanácsadás ,ilyenkor kapják az oltásokat,meg ekkor lehet leméretni,recepteket iratni stb.

Edit,elhiszem,hogy az est "fénypontja" az utolsó vendég elvonulása volt.Nálunk évekig volt az a módi,hogy bárkinek volt is szüli-névnapja,karácsony vagy húsvét,mindig nálunk gyültünk össze.Ezt egy darabig tökre élveztem / élveztem,hogy jól érzik magukat a lakásunkban/,de egy idő után már fárasztó volt az állandó készülés,mindig 10-15 embert kiszolgálni,körülugrálni.
És tudjátok mi az érdekes?Tavaly karácsonykor ,hogy kicsi volt a Gergő,megkértem mindenkit,hogy hanyagoljuk a nálunk való összejövetelt, / ez mindig szenteste volt/ amit sikerült is megvalósítani,de már aznap hiányzott mindenki.Hiányzott a nyüzsi,a pörgés,hiányzott a mama által okozott " felfordulás" /juliusban halt meg/ ,szóval nagyon egyedül éreztük magunkat 4-en.

Barbi,az alvás nálunk is igy ment vagy 1 hétig.Én sem tudom,hogy mi váltotta ki nála.Elalszik a kezünkben,de ahogy betesszük a kiságyba már a szeme ki is nyilik,és torka szakadtából ordit.Ha kivesszük,akkor abban a pillanatban alszik is tovább.Mi azt csináltuk,hogy mikor letettük,akkor ringattuk még egy darabig,vagy pl.a Lajos "nehezéket" tett rá / ez egy nagy plüss kutya volt/,igy azt hitte,hogy még mindig fogjuk.Kb 1 hét és rengeteg türelem kellett,hogy ujra a régi legyen.

Andi,ha gondolod neked meg a Szívek szállodáját töltöm le,ha kell.Persze elötte utána nézek.

Edit,szurit majd csak hétfőn kapjuk,mert nálunk akkor van tanácsadás.
Ez a játszóházasdi jónak tünik,csak ha a fél napotokat ott töltitek akkor még kevesebb időd jut a lakásra,nem?Fél napos bölcsiben nem gondolkodsz?
Én most megint csak töröm a fejemet a bölcsin,lehet,hogy mégis csak visszamegyek dolgozni márciustól.Viszont 1-2 munkaügyis tanács-segítség nekem is jól jönne.

Andi,jól hangzik ez a családi napközi,de én is ugy hallottam,hogy rengeteg pénz és iszonyú szigorú feltételek vannak.De szerintem lelkesedj,kérdezzetek meg mindent,elég ,ha akkor lombozódsz le amikor az anyagiag kerülnek előtérbe.

na lépek,mert a gyerköcök megőrültek :oops: !!!!!!!!!!!!44
bibolya
 
 


Találtam egy nagyon jó oldalt,rengeteg program,kirándulni való hely van felsorolva.


http://www.elevengyerekek.hu/
bibolya
 
 


Védőnő váratott magára fél órát!!!! :evil: De megvártuk, minden rendben van, vérképem szerinte nagyon jó, vérnyomásom annyira nem:90/60, mondjuk nekem mindíg alacsony főleg terhesen és eddig csak fél kilót híztam!!!!!! :lol:

Edit:jól hangzik ez a játszóház, ha mi befordulunk a Zsombival itthon majd elmegyünk a Julcsiékhoz játszani!!!!!! :mrgreen:

Edith:remélem nem lesztek betegek!!!!! :roll:

Ibolya:boldog másfelediket kívánok a Gerinek!!!!! :lol: :wink:
Ő is milyen nagyfiú már!!!!!

Zsu:mi volt a dokinál?????? :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Márti: örülök neki, hogy minden rendbe volt a védőnőnél. Az alacsony vérnyomás, miért baj?
Nandunál voltatok? Ha ide nem akarod leírni mi volt, elküldöd priviben? (nem sértődök meg, ha nem, megértem. Csak kíváncsi vagyok ő mit mondott)

Edit: tényleg jó ötlet ez a játszóház, én is utánanézek van e itt a környéken.

Ibolya: egészséges rendelésre mentünk, nálunk hétfőn és kedden is van.
Mérni most se mérték, csak megkérdezték én mennyinek mértem.

Évi: bocsi, kiment a fejemből az ablakok ára.
(nálunk 4 kisebb ablak, egy nagy és egy erkély ajtó, redőnnyel, +három ablak szúnyoghálós került kicsit több, mint 500-ba – de ez baráti ár volt, kaptunk olyan árajánlatot is, ahol 700 lett volna)

És végre megkaptuk az oltást. Egy hangja se volt a csajszinak, a combjába kapta, de észre se vette. A doki szerint nem kell tartani az utóhatásoktól, azért én adtam neki bogyót. Biztos, ami biztos.

El is felejtettem mondani a Máriába is van törölköző, vettem is a Szandinak egy tündéreset. Nagyon aranyos benne, igaz egy kicsit (nagyon) hosszú neki, de majd belenő. Az árára nem emlékszem, de a kedvezménnyel kb. annyi, mint a linken.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Tudtam, hogy elfelejtek valamit. :oops:
Márti, nagyon ügyes vagy, hogy még csak fél kilónál tartasz!!! :lol:

KépKép
zsuzsi78
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Márti,neked is köszi a felköszöntést.
Ha ti nem irjátok,esküszöm eszembe sem jutott volna :oops: .

Fél kiló hizás nagyon jó,csak igy tovább.Az lenne a legszebb,ha 3 havonta csak ennyi menne fel,nem????Nekem volt egy kolleganőm / szintén + kilókkal küszködött/ aki nem hogy hízott volna,de fogyott 2 kilót.De szerintem ilyen 1000 -ből ha 1 van.

Zsu,orvos mit mondott?

Zsuzsi,nézd meg azt az oldalt amit felraktam,van rajta játszóház is.

Évi,ha még érdekel árajánlat keress meg./ a párom asztalos,ezzel foglalkozik/ .

Kedves fiam ugy döntött 1/4 7-kor ,hogy felkel és már nem is óhajt visszaaludni,tegnap legalább az ágyamban még visszaszundizott fél 8-ig.
Persze pont ma nem aludt eleget mikor az Auchan-ba és a dm-be akarok menni vásárolni.
Erről jut eszembe,kell valakinek Beba 3,vagy Milumil tápszerre kupon?A dm-be lehet beváltani aug.31-ig.Nálunk a Geri már csak a humana almásat eszi,de hátha ti még hasznát tudnátok venni.
bibolya
 
 


Szép jó reggelt!!!!

Lánykám fél 8kor kelt a fiam meg még mindíg alszik!!!!! :shock: :shock: :shock: Jól kifáradtak tegnap!!!!! :lol:

Ma megint hármasban leszünk :roll: , jó lenne kicsit rendet rakni a szobájukban, de hiába küzdök úgyis kezdhetem előlről!!!
Nincs kupi csak minden össze vissza van elrámolva.De sebaj!!!!
Meg lassan a rucikat is át kéne nézni, őszre nem sok gönce van Zsombinak!!!!! :roll:
Na majd látjuk mire lesz energiám!!!! :lol:

Én is örülök a fél kilónak, szerintem kistesó megreformált kicsit, mert az tuti, hogy nem eszem olyan sokat mint eddig!!!!Kevés üzemanyaggal is elevickélek!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Én manóim is alszanak még, bár Marci a mi ágyunkban, de sikerült kiosonnom mellőle, úgy, hogy nem ébredt fel. Muszáj volt kijönnöm becsukni az ablakokat, mert a szomszéd kutyájától már nem bírtam aludni, és féltem, hogy őket is felébreszti lassan a lárma. :twisted:
Flóra meg éjszakat sírt fel egyszer, átvittük magunkhoz, de olyan melegnek éreztem. Megmértem a lázát, 38,1 volt. Adtam neki egy kúpot, meg inni. El is aludt utána mellettem, és visszaszállítmányoztam az ágyába, akkor már teljesen hideg homlokkal. Nem tudom mi lesz ebből. :(

Márti!
Nekem is neki kéne ugranom a gyerekek szekrényének, újabb kinőtt holmik kiválogatása, na meg azoké, amikbe már belenőttünk.... Meglátjuk, mennyi kedvem lesz hozzá. :roll:

Barbi, Ibolya, Évi!
Igen, érdekelne mindkét sorozat, majd írok pü-t ezzel kapcsolatban, hogy ne untassak mást vele. Köszi, köszi előre is!

Zsuzsi!
Ügyesek voltatok az oltással, talán megússzátok az esetleges mellékhatásokat is. Drukk!

Tegnapi Zsombi, Szoni, Ádám, Gergő képek szuperek, asszem ezt még nem is mondtam. :oops: És hát a ti képeiteken is látszik nagyon, hogy vége a babakornak, olyan nagyom már ezek a gyerekek!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Jó reggelt!

Nem volt rémesen szar az éjszakánk, de azért átköltöztem Krisztával a harmadik szobába, ahol együtt aludtunk. Este elaludt normálisan, időben, majd amikor mi lefeküdtünk volna, 1-5 percenként hívott. Aztán némi forgolódás után elaludt, majd hajnalban valamikor ismét levágott egy forgolódást, de nem sírt, csak vedelte a vizet. Láza nem volt, eddig az orra sem igazán folyt ma, bár tegnap már eléggé túlzásba is vitte a váladékozást! Reggel aztán, amikor IStván felkelt, bisszatette az ágyikójába, megitta a tejét és még aludt szinte 9-ig. Így én is "pihentem", de azért eléggé nehéz a fejem. Amúgy a hasmenésem, úgy néz ki, elmúlt, és remélem, Krisztánál is ennyi volt a nagyja.

Márti, fél kiló???? Őszintén gratulálok. Én már több kilót felszedtem, és most őszintén, hatalmasnak érzem magam, bár nem tudom, hogy valóban sokat híztam is vagy a nagy pocakom miatt tűnik úgy. De most úgyis mindegy, majd amikor eljön az ideje, lediétázom-sportolom. Kár ezen rágódnom most. :roll:
Tegnap is írtam, engem is érdekel, amit a Nandu mondott, úgyhogy én is kérek szépen privit! :)
Akkor Zsombi ma túlteljesít önmagán, mi? Ritka az ilyen sokáűig alvás nála! :D

Andi, valóban jó ötlet ez a bölcsi, neked még szakmádba is vágna! :) Biztos, hoyg nehéz lenne, főleg anyagilag is beindítani egy ilyet, de talán nem mindig a jó fizetés adja a szakmai beteljesülést. Arra is gondolj, hogy ha csak amúgy dolgoznál a tanügyben, úgysem lennél túlfizetve :roll: , ezért ha azt teszed, amit nagyon szeretsz, és eredményeid is vannak, akkor még mindig jobb. Úgyhogy szedd csak össze azt a szétszórt vállalkozó kedvedet! :wink: :wink: :wink:

Zsuzsi, Ügyes Szandi, hoyg nem sírt az oltásnál! Kriszta eddig mindegyiknél sírdogált egy kicsit! :cry:

Zsu, mi a helyzet?

Ibolya, Nem is vettem szidásnak, én azt viccből írtam! :D Persze, csak tudom én is, hol a határ! :roll:

Edit, Biztos jó lesz az a játszóház, én is mennék szívesen, de itt nem igazán van olyan! Illetve van, de (nem tudom biztosan) úgy emlékszem, hogy nem csak egészséges gyerekek járnak oda. De elültetted a bogarat a fejembe, muszáj lesz megérdeklődnöm. :D

Megyek, reggelizzünk (tízóraizzunk)! :)
Puszi:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ja, még annyit, hogy tegnapelőtt én is előszedtem eltemetett ruhákat. De én olyan lüke voltam, hoyg ezt nem nyár elején tettem, mert már csomó cucc jó lenne most, úgyhogy tegnap azokat mostam, hoyg hátha még lesz szép idő, hoyg bár egyszer felvegyük őket. :roll: :roll: :oops: :oops: De amúgy a szekrényekből nekem is kellene már kidobigálni néhány kinőtt cuccot és előszedni az őszieket.
Sőt, sógornőm már többször mondta, hoyg egyszer úgy menjünk, hoyg az egy és 2 év közötti ruhákat is ideadja, azaz hogy legyen időnk egy kicsit átválogatni őket. Már ránkférne, mert Krisztának sem igazán vannak őszre cuccai. :roll:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Nagyon rendesek vagytok lányok, de nem tudtam elmenni orvoshoz. A körzetinél annyit kellett várni, hogy már nem értem volna oda. De oda meg a vérnyomáscsökkentő miatt kellett mennem, mert egy hete már nem vettem be (bele van írva hogy terhesen nem szabad)

Ma hívom az sztk-t hogy mikor rendel megint a doki. Egyébként ha számításaim helyesek, akkor még korai orvoshoz menni :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Csak vicceltem :lol: :lol: :lol: sok-sok ruci lapult a szekrényben :oops: , Szoniét átnéztem, hogy mi jó még rá és mi nem szerencsére, nem sok rózsaszínes csajos cucc volt benne, így Zsombi szekrénye megtelt :wink: ,de lánykámnak is elspájzoltam mostani melegebb rucikat, így már bátran vágok neki az ősznek, kabát is van, már csak Zsombinak kell cipőt beszerezni.Tegnap néztük a Deichmannban 1db volt ami tetszett elfogadható áron, de nem volt a méretében!!!!! :evil:

Edith:szerintem azért van ez a kevés hízás, mert a bébinek van honnan elcsenni dolgokat belőlem :lol: :lol: :lol: jó kis tartalékaim vannak, és mostanában tényleg nem ettem túl sokat!!!!
De én úgy tudom , hogy 8-13 kg súlygyarapodás a normális a terhesség alatt, és aki vékonyabb többet is felszed, tehát ezen tényleg nem érdemes rágódni!!!!! :wink: Majd utána jön a 90 napos :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!

Zsandi:remélem nem lesz semmi gond a Flórával, mennek a gyógymanók előre is, hogy elkergessék a betegségmumusokat!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Csajok, azt elfelejtettem írni, hogy először hetente egyszer (pénteken) megyünk játszóházba, majd ha lesz hely, mehetünk esetleg még egyszer a héten. Max. kétszer lehet, annyian vannak jelentkezők. Max. 12 fő lehet egy csoportban. Az egyik helyi bölcsi működteti, ugyanaz a házirend, mint a rendes bölcsis csoportban. Egy délelőtti játék plusz kaja 600 Ft. így egészítik ki a működési keretüket.

A bölcsi januártól esedékes (magán bölcsi), de csak akkor, ha a tél betegség tekintetében elfogadhatóan zajlik. Ha a tavalyi sorozat ismétlődik, akkor bölcsi elfelejtve.

Alvás: Barbi, mintha magunkat olvasnám. Pár napja annyira üvölt a kiságyban már a berakás pillanatában Virág, hogy csak na. De kemény vagyok, nem veszem ki, éjjel sem. Volt, hogy matracon mellé feküdtem, a rácson keresztül fogtam a kezét és úgy aludt. Nem veszem ki, elég volt 10 hónapig egy ágyban aludni. Tudom, hogy nem beteg, és ha eddig jó volt a kiságy, legyen jó ezután is. Egyébként a délelőtti alvás nálunk is kilőve.

Zsu! Az új vonalzó azt jelenti, hogy marad a Pelenkás bajkeverő?


Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit, ha minden rendben lesz a dokinál, akkor igen, marad :)

Edith, most olvastam, amit írtál, remélem nem méhen kívüli :( Nekem mindegyikkel fájt, a legelején leginkább, Bencével sokkal kevésbé, mint Katával. Én arra gondoltam, amit vki írt is, hogy most kellett volna megjönnie, és azért....

De kértem időpontot, holnap 2-re kell mennem dokihoz.

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu, akkor ezek szerint mégiscsak meg tudtátok beszélni a pároddal a dolgot. Örülök neki. :) Amit pedig tegnap írtam, nagyon remélem, hoyg nem válik be. Ha neked máskor is így kezdődött, akkor más. Szorítok, hoyg minden rendben legyen. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Tiszta rohanásban telt eddig a napom. És még hol van a vége?

Edit, már többször megbeszéltük, de most is úgy gondolom, ezt a két csibészt össze kéne éjszakára ereszteni. Aztán szórakoztassák egymást. Meglátnánk, melyik üvölt jobban, talán rájönnének, hogy az éjszaka alvásra való.
Ez a bölcsis dolog tök jó! Én is mennék, de ebben a porfészekben nincs ilyen lehetőség. Pár napig még jó is lenne neki, ha játszana másokkal, persze úgy, hogy ott vagyok én is.
És ha úgy alakul, és januártól megy Virág rendes bölcsibe mész vissza dolgozni?

Zsu, örülök, hogy megtudtátok beszélni a babát, és marad.
Én még nem is gratuláltam Katának, hogy ilyen ügyesen alszik a rácsok nélküli ágyában. Szerintem mi kb. 18 éves koráig nem vesszük ki a kiságyból, (alvásilag) mert abból nem lenne alvás, csak ha végkimerülésben összeesik valahol. :lol:

Andi, mi van Flórával?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ja, még valami.

Zsu, akkor engedd meg, hogy gratuláljak már így hivatalosan is! :P
Vagy csak a doki után? Mindegy, akkor halkan gratulálok.

Hú, beindult a babaüzem, már három kismamánk van!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi, drágám, minek rohantál eddig annyit, mit dolgozol, merre jártál? :D :D :D Az elmúlt éjszaka sem volt jobb? :roll:

Andi, nem is írtam, remélem, nincs nyoma Flóránál a láznak már! És főleg, hoyg nem volt semmi betegségnek az előjele. Hátha csak fogacska. :)

Készítettem ma pocis képeket. És még vannak mások is Krisztáról. HA nem unjátok, felteszem... De ha unjátok, úgyis felteszem... :P :P :P :lol: :lol: :lol: :lol:

Szóval 22 hetesen (+ 1 nap):
Kép Kép Kép Kép

Kis topmodellem :) :
Kép Kép Kép Kép

Huncutka:
Kép Kép Kép

Copfok:
Kép

NA, ennyi. Bőven sok. :) :roll: :oops:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Köszi mindenkinek :) Hivatalosan csak doki után, illetve sztem még 1-2 hét, mire lesz szívhang is....

Szóval várok és izgulok :)

Edith, nagyon szép a pocakod, én ezt sajnálom nekem ez kimarad, mivel nagyon kövér vok, nekem sose volt igazi pocakom :(

Kriszta nagyon huncutka, látom nálatok is kezdődnek a copfok :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Flóra 39 fokos lázzal ébredt, rohantam vele a dokihoz. Tüdeje teljesen tiszta, a torka ronda. Még egyenlőre semmi különöset nem kaptunk rá, pénteken kell visszamenni. Mondanom sem kell, rettegek, mert a múltkor is így kezdődött... Lerakni mos sem lehet, mert folyton sírdogál. :cry:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:nagyon sajnálom!!!!Gyors gyogyulást kívánunk a kiscsajnak, mennek a gyógymanók, tarts ki!!!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Hú, Andi, én is sajnálom! Ne gondolj a legrosszabbra, biztos nem lesz baj! Fel a fejjel és tarts ki! Kicsi Flórának pedig gyors gyógyulást!!!!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Andi!

Ne gondolj rögtön a legrosszabbakra! Prevenarról nem volt szó dokinéninél?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Hááát, próbálok nem a legrosszabbra gondolni, de eddig is, ha csak egyet köhintett, már a frász kerülgetett. Remélem ez most tényleg "csak" egy torokgyulladás lesz.

Prevenarról nem volt szó, de épp ma mondtam a Zsoltinak, hogy ha most megint vmi komoly betegségbe futunk bele, akkor elmegyek a háziorvosunkhoz, és addig nem jövök el, amíg nem ad egy listát az összes szóba jöhető védőoltásról. Függetlenül az ártól, meg mindentől, beadatom neki az összeset. Persze ez csak vicc, nyilván az orvosok tudják, hogy melyiket ajánlják, melyiket nem. Az a baj, hogy a Prevenar sem véd minden bacival szemben, a legnagyobb baj meg az, hogy a múltkor nem tenyésztették ki, hogy melyik baci volt a ludas.

Most alszik a drága egyébként, azért ülök itt, bár Marci meg úgy hallom, hogy alvás helyett bontja le a szobának azt a részét, amelyik a kiságyából elérhető. Valószínüleg ő nem fáradt le annyira délelőtt, hogy elég legyen az elalváshoz.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi, gyors jobbulást Flórának és tényleg ne gondolja a legrosszabbra....

Barbi, el tudnád küldeni a mobilszámod? Felhívnálak tb ügyben....

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Délelőtt akartam válaszolni az Edithnek, most jutottam ide.

Szóval jött egy pasi, a ház előtt az égig érő akácokat gazolja, széppé teszi a kertet. Én nem bírom kihúzni, az anyu sem, a család férfi tagjai meg az észt tudják osztani, oszt csókolom.
Őt kalauzoltam reggel. Aztán próbáltam valamiféle rendet varázsolni itthon, de tök felesleges, megint minden úgy néz ki, mintha bomba csapott volna be. (de ezt nektek nem kell magyarázni)
Aztán elszaladtunk a bankba, leadni a papírokat. Mivel hitelkiváltás lesz, ezért hol egyik hol másik bankban töltjük az időnket.
Az Ádám reggel óta most aludt el, úgyhogy most meg kellene valamit főzni, mert az István megint későn jön haza.

Andi, sajnálom azt a kicsi tündért. Tudom, lassan már az agyatokra megyek az aloe verával, de ha van otthon aktivátorotok nyomasd belé. Vagy esetleg anyósnak hátha van.
Most, hogy az Ádám beteg volt, és állítólag a torka, semmi mást nem kapott csak 3 óránként az aktivátort és ha 38,5 fölé ment a láza akkor lázcsillapítót. 4 nap alatt helyrejött. Ez vírus és gombaölő, lázcsillapító, úgyhogy ártani nem árt, főleg hogy természetes anyag.

Edit, a copfos Kriszta ooooolyan édes! Neki is olyan huncut szeme van mint az Edit Virágjának. Olyan a szeme sem áll jól nézés.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsu, írtam privit.

Ibolya, én meg olyan bunkó vagyok, hogy fel sem köszöntöttem a kis másfél évest. Úgyhogy akkor most, millió puszi neki!!!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?