Új privát üzeneted érkezett!

Jajdejó, most látom, Dadominak sikerült a vonalzó! A Dominikét látom. Tök jó!
Vendég
 


timesz a kenőcs neve HEMORID és ha minden igaz,lehet venni recept nélkül.....nekem legalábbis ezt mondták.

Hát,Emma,az a veszély engem nem fenyeget,hogy elfogyok :oops:
Nem tudom,hogy lehet-e szopi alatt szedni,ennek utána kell nézni,de próbáld majd meg a sörélesztő tablettát. Nekem szülés után kb.egy évvel kezdett el nagyon hullani a hajam,ezt szedtem,és nagyon bejött. Két dobozzal szedtem be,és mintha elvágták volna a hajhullásom. Próbáld majd ki szerintem. Annakidején 700 ft körül volt egy doboz.
Vendég
 


Köszi a tippet, utánajárok! A fodrászom - anno - valami Varga-cseppről is beszélt... Valamelyik csak bejön! :roll:
Vendég
 

 
 

lányok,hogy lássátok,máshol is vannak furcsaságok,mesélek pár dolgot a szolnoki kórházról...
Tehát:-minden szoba babás,anyukák tálalókocsi szerüségen tologatják a babákat magukkal,amerre mennek-ezáltal ismerősöm kislánya megszokta az örökös mozgást,otthon meg majd megőrültek vele,mikor letették a kiságyba.
- igény szerinti szoptatás van,ami ott abból áll,hogy ha a baba nyikkan egyet,rögtön ott teremnek a csecsemősök,hogy anyuka,szoptassa meg! Az ismerős csajnál ez a dolog olyan 20 percenként fordult elő,a baba nagyon hasfájós lett,meg ugye nem is tud soha kiürülni a pocakja.
Aztán a látogatás:vagy állsz az üvegfal eygik oldalán a babáddal,és jelbeszéddel kommunikálsz a látogatókkal,vagy beviszed a babádat az őrzőbe és kimész a társalgóba a rokonokhoz,ami egy kb.4*4-es helyiség,és rengetegen vannak.
Se a szobába,se a folyosóra nem mehet be látogató. Ha esetleg nem bírsz felkelni,az pech...
- ha nem akarod 20 percenként szoptatni a törpikét,akkor adhatsz neki forralt vizet,de csak úgy,hogy kérsz az egyik nővrkétől,és a nővérszobában megitatod,ha van ott valaki. Ha nincs ráérő nővérke,akkor vársz.
Ja,és minden nap egyszer mérik a babákat,hogy aznap mennyit ettek..
Hát,azt hiszem,ennyit hallottam...
Vendég
 


Cseriani,
a látogatós részt leszámítva azt hiszem ez lenne az én kórházam! :wink: De a látogatást sehol se tudják úgy megoldani hogy mindenkinek jó legyen. Szóval Szolnok? Az nekem úgy 3 óra kocsival :lol: :lol: :lol: indulok!
Vendég
 


Hááát, Áfonya, te tudod... :)
Vendég
 


Áfonya akkor ne várd meg a 2 perces fájásokat! :D

Kép
Kép
josi
 
 


Emmamami!
Nagyon aranyos vagy, köszi! :D
Most már fent van Danié is:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Sziasztok lányok!

cseriani! Köszi a kenőcs nevét, megpróbálom.

én is voltam ma védőnőnél, minden ok volt, vizelet, vérnyomás stb. meséltem neki az aranyeremről, ajánlott egy másik vastablettát a Bérest, ez nen okoz székrekedést. Remélem, mert többet már nem bírok ki!!! Lassan húzódik már vissza, és már nem fáj annyira sem.

Lányok! Ki hallott már a málnalevél-teáról??? Állítólag 36. héttől kell inni naponta 1 csészét belőle, és lerövidíti a vajúdás idelyét és könnyíti a szülést. Egy próbát megér talán. Ártani nem árt. Mit gondoltok?

Kép
timesz
 
 


Timesz,
én hallottam róla. Én is így tudom, 36. héttől 1-2 csésze belőle, és állítólag könnyebben tágul az ember, így kevesebb ideig kell vajúdni. Biztos nem csodaszer, de szerintem én is ki fogom próbálni, mert a dokim a császár előtt meg akarja indítani a szülést had táguljak, hátha ezzel kevesebb ideig kéne kínlódnom.
Vendég
 


Szia, Timesz!
Én hallottam róla, ugyanezt, amit te leírtál. Sztem próbáld ki.
Dadomi, tök szépek a vonalzók! :)
Kiért kell legközelebb drukkolni? Védőnő, ilyesmi? Tudom, Áfonyaaa megy az UH-ra hétfőn. Másvalaki?
Edied, mi van a hasaddal?
És hol van Kismókus?
(Azt hiszem, mindenki úgy van, mint én, hogy csak úgy oda tud ugrabugrálni a gépéhez... ) :oops:
Vendég
 


Emma,
én holnap megyek UHra, hétfőn vérvételem lesz, ellenanyagszűrés.
Majd holnap dél körül szorítsatok hogy befordult állapotban leljük a dedet! Köszi! :)
Vendég
 


Emmamami! :)
Vagyok, de most csak olvaslak Titeket. Nem nagyon volt mint írnom...

Kép Kép
kismokus
 
 


OK Áfi, szorítok!(Jól eltájoltam magam...)
Vendég
 


Emma!
Én is vagyok csak olvaslak benneteket, nem igazán változott a helyzet. Nincs változás !
A hasam már annyira nem fáj mint eddig, de mensi még sehol.
edied
 
 


én ittam Kristófnál a málnalevél teát.Hát...pár nap után abbahagytam,nagyon nem esett jól,furi íze volt :?
De ha bírod a gyógyteákat,próbáld meg.
De pl.én nem tudtam inni a tejserkentőt sem,annak sem esett jól az íze :oops:
Nekem is szoríjjatok hétfőn,reggel 7-re megyek NST-re.
El is felejtettem mondani,a lepényem G1-G2-es :D
Kezdek érni a szülésre :D
Vendég
 


Ja,timesz,én is a béres vasvitált szedem,tényleg jó,semmi problémám nincsen :)
30 szemes olyan 1000-1300 körül van,attól függően,hol veszed.
Vendég
 


Sziasztok!
Cseriani, a laktoherbet én is befogott orral iszom... Brrrrrrrrrr... De muszáj, mert úgy veszem észre, csak az használ. Neked is szorítok! De addig remélem, még "találkozunk"... :D
Vendég
 


Hehe, Cseriani eszembe jutott valami - túl fáradt vagyok biztos -: ez az "Ősszel érik babám..." - a méhlepény... Hihi.
Vendég
 


halli,ha végre összejönne egy találka,mi szétröhögnénk a hajunkat :lol:
Szerintem egyikőnk sem teljesen normális(bocsi,nem akartam senkit megbántani :wink: )
De komolyan. Nektek még nem jutott eszetekbe,hogy nem vagytok elég érettek és komolyak anyukának? Mert nekem sokszor eszembe jutott magamról..sokszor még gyereknek érzem magamat is,pedig idén dec.ben leszek 31 :cry:
Hát,ha még ismernétek a férjem...sokszor mondom is,hogy hogyan várhatnék némi komolyságot a Kristóftól,ha ilyen apukája..rólam nem is beszélve :oops:
Vendég
 


Cseriani: my family: dettó. :D
Én 33 leszek októberben, de piszokul gyereknek tudom magam érezni én is néha... De legalább elmélyülten tudok így homokozgatni a leányommal. És én se vagyok százas ám... :lol: De sztem ennyi kell. És nagyon jó lenne egy tali, még mielőtt itt többen is gyerekesek/többgyerekesek lesznek. Nálunk is lehetne, bár udvar sajna nincs, de úgy látom, sokan nem vagyunk, így bent is lehetnénk, meg a teraszon is. (Az udvarunk egyelőre katasztrófasújtotta övezet...) A gyerkőceink is elszórakoztathatnák egymást, mert játék aztán van dögivel...
Komolyságról, igaz, nem ide tartozik, de hadd nevessetek ti is - mert én majd' megszakadtam. Fájt nagyon a fejem ma, ezt lányom is látta. Aszonta: "Anyuci, most fogsz megdögleni?" Na, ennyit komolyságunkról. Mindjárt jobban lettem...
Vendég
 


Emma,
Kép
Vendég
 


Ugye? :D
Vendég
 


na,lányok,sehol senki?
áfonyaaa drukkolok ám,hogy fejtetőn legyen a kicsi fiad. Aztán ha úgy van,mondd majd el légyszi a trükködet,ok?
Nekem azt mondta a doki,hogy ha Mekka felé fordulok,és úgy imádkozom,az talán segít :lol:
De semmi hatásos trükköt nem mondott sajna :cry:
Hallottam a talpmasszázsról,homeopátiás bogyóról,lámpázásról,de valahogy egyikben sem hiszek igazán :?
Még a lámpázás tűnik számomra a legjobb ötletnek...
Vendég
 


Szia Cseriani!

Olyan, mintha régi ismerősöm lennél, annyit olvasgattam ezt a topikot az elmúlt napokban. Szekszárdi, 20 hetes kismama vagyok, van egy 15 hónapos kisfiam, Tamás. Az én dokim is a Kun, az előző pedig a Nagy volt, de ő már ugye a nyugdíja miatt nem lehetett... Jó olvasni a szekszárdi szülészetről, a második terhességnél talán már én is tudatosabban fogom szemlélni az egészet, először csak sodortak az események. Jaj, nagyon szép uh-képeket mutattál a babádról!
banoed
 
 


szia banoed,üdv köztünk :D
Örülök,hogy már nem csak olvasgatod,hanem írsz is. Amint láthattad,ide bátran leírhatsz mindent,ami foglalkoztat,segítünk,ha máshogy nem,kicsit jókedvre derítünk :lol:
Hú,de költői voltam :lol: :lol:
Vélemény a Kunról??Az enyémet már tudod :)
Nagyon bátor vagy,hogy Tamás kisfiad mellé máris mertél vállalni egy csöppséget. Nagyon szeretem,ha valaki ilyen :D :D :wink:
Remélem ezután továbbra is írsz nekünk,maradsz köztünk.
Te is a kórházba jársz a Kunhoz,ugye? Akkor neked is csinál majd csodás képeket,nagyon ért hozzá,komolyan.
Nekem legutóbb nem tudott,kicsilányunk teljesen belenyomta pofiját a lepénybe,hiába próbáltuk csalogatni kicsit arrébb,nem volt hajlandó megmutatni magát. Szegény doki próbálkozott jó 10 perc-negyed órát is,de nem ment :(
Vendég
 


Cseriani,
te valamit nagyon tudsz a szorításról! Ezennel szorító nagymesterré avatlak ha megengeded!
Jóhír: befordult!!! :D
Ti még ilyen összecsapott UHot nem láttatok az életben ez biztos, sírva is fakadtam volna ha a Varga nem UHozna normálisan 5-6 hetente, nem tartott az egész másfél percig ebből 1 perc az hogy lefekszem az ágyra meg feltápászkodok róla. De a lényeg akkoris: KOPONYAFEKVÉSES!!! :D :D :D

Banoed,
úgy veszem hogy köszöntél nekem is :wink: és akkor persze üdv néked köztünk.
Vendég
 


Cseriani, Kunról nem tudok semmi rosszat mondani, kivéve azt, hogy képtelen megjegyezni a nevemet, még így az 5. hónap felé közeledve sem :D ! A kórházba járok hozzá, általában ügyeleti időben, egy-egy alkalommal akár félórát is szán az emberre!
Ja, nem bátrak vagyunk, hanem ügyetlenek (mármint a védkezésben), de ha már így alakult, örülünk a babának, aki kislány lesz! Egy fiú - egy lány, mindig is így szerettem volna.
Első szülésem császár volt, Kun azt mondta a múltkor, hogy hát nagy valószínűséggel...Túl kevés idő telik el a két szülés között.
Köszönöm, hogy válaszoltál, biztos maradok közöttetek, aranyosak vagytok az írásaitok alapján!
Egy kérdés, te biztosan tudsz válaszolni rá: a cukorterhelésre egy hónappal előbb kell időpontot kérni? Valami ilyet regélt a védőnő. És kell oda beutaló is a háziorvostól? Nem emlékszem már, de ez az egy hónapos várakozás bizti nem volt.
Kellemes hétvégét, és előre is köszönöm!
banoed
 
 


Uppsz, pofátlan vagyok, persze neekd is, mindenkinek köszönök! :D
banoed
 
 


banoed,én nem voltam terhelésen,ez most kimaradt az életemből :D
Nem mintha bánnám :D
Ebben áfonyaaa a nagy szakértő,szegény...(igaz,ő meg nem szd.ra jár...)

áfonyaaa te mázlista :wink: ezt hogyan csináltad???
Gyerünk,hadd halljam a módszered!!!Fejenállás,cigánykerék??
Ja,tegnap még azt is olvastam,hogy a kismamának minden ébren eltöltött idejéből két óránként negyed órát kell négykézláb tölteni,és akkor 95 %,hogy befordul a baba. Úgyhogy,ha bárki a városban vagy bárhol egy kismamát lát,akinek pocakja a földet súrólja,és negyed óra múlva tankkal emelik fel,az én vagyok!!!! :lol: :lol:
Vendég
 


Áfonyaaaa, éljen éljen éljen!!!!!
Lehet, mégis kipróbálhatod az altern szülőszobát? :lol: :lol:
Ki vizsgált Pakson ilyen kutyafuttában? Mindegy, lényeget látta.
Szia, Banoed! Üdv koöztünk, én is új vagyok, "1 hetes" épp ma, és nagyon bírom ezt a társaságot! :)
Vendég
 


:D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


ja, a röhögés cserianinak szólt. nagyonjó... négykézláb, hehehe... :lol:
Vendég
 


áfonyaaa ne felejts el visszaröpködni a földre :lol:
Te most akkor szd.on vagy pakson voltál? Én azt hittem,szd.on...
Vendég
 


Ez borzasztó... Nem tudok nektek képet feltölteni, pedig már a fképezőt is átállítottam... :x
Vendég
 


Köszi lányok, aranyosak vagytok!
Cseriani,
viccen kívül mondom! Szoktam 4kézláb állni úgy hogy a fejem lenn van a fenekem meg felnyomom mert sokszor nagyon töri a szeméremcsontom a gyerek! És az fáj. Úgy meg előrébbcsúszik. Lehet hogy ettől fordult be? :shock: :D
Pakson voltam SZTKs UHon.
Emma,
direkt azért mentem ma mert az Imre doktor van ma a drága... gondoltam a Molnár nagyon morcos, a Wallnert nem ismerem, legyen az Imre, a védőnő mondta mikor van ő, ezért mentem ma. Szó szerint így volt: lefeküdtem, rányomott fél tubus gélt a hasamra (mondjuk amekkora hasam van meg is értem) rátette az UHfejet, eldarált 4 számot az asszisztensnek, s közölte kész! Ott pislogtam hogy na neee! Annyi lélekjelenlétem volt hogy nem keltem fel míg meg nem kérdeztem hogy: Hogy fekszik? Mosolyogva mondta: "Jól fekszik, fejvégű." A férjemmel gyakorlatilag üdvrivalgásban törtünk ki, majd kissé konszolidáltabban közöltük: nemrég még faros volt. Megtöröltem a hasam és kijöttünk. Ennyi. Semmit nem láttunk, súlyt se becsült, szívet se hallgatott, nem kérdezett, nem mondott semmit.
Vendég
 


Nyatessék, Áfonyaaaa... Nem baj, majd jó öreg Vargadoki megkukkolja böcsületesen Barnust. Nem baj a francot, dehonnem baj, hogy több dolgot nem tudtatok meg... nade a lényeget igen!!!
Hát, akkor gyerünk, Cseriani, Mokka felé... De fenékkel az égnek!
(Amúgy én 1x kipróbáltam ezt a térdelést, még nem is volt nagy hasam vmelyik gyerkőcnél, éshát nagyon nem esett jól... )
ja, még Vargadokiról jut eszembe, hogy lelke van. Rámjött szülés után köbö 2 nappal ez a bébiblúú vagy miazisten, ez a szülés utáni rossz hangulat. Még bőgtem is, asszem, mert épp kisbabát láttam az egyik újságban... na, és pont akkor jött be a szokásos napi "ellenőzésére" a doki. Amikor épp befejeztem a bőgést. Aszittem, nem is látszik, de becsukta maga mögött az ajtót, megkérdezte, mi a baj. Mondom semmi. Akkormeg mér könnyes a szemem? - kérdezte. Jófej. Aztán kifejtettem neki bővebben, hogy tényleg semmi bajom...
Na, csakhogy még bizakodóbban nézz az események elé, azé meséltem.
Vendég
 


Hali!
Itt baromira ráértem főzésmosásmosogatás és vasalás közben , és a babanet kezdőlapján van egy tök jó cikk. Vagyishogy a Szülészet-Nőgyógyászati Szakmai kollégium, állásfoglalása a CSÁSZÁRMETSZÉSRŐL. Szerintem nagyon érdekes... Olvassátok el, ha ráértek... Bár, mint tudjuk Barnus "fejenállásának" tudomásulvétele óta ez a veszély - már, ha a csm veszély (én esetemben életmentő lett volna) egyre kevesebbeket fenyeget. :D
Vendég
 


hali lányok,megyek négykézlábra...csak el kell vonuljak,különben a család legjobb napja lesz a mai,ha úgy meglát :lol:
Vendég
 


Hajrá, Cseriani! Szerezz egy jó napot a családnak!
Én még mindig a képfeltöltéssel kínlódok, de asszem inkább megyek vasalni... :cry:
Vendég
 


persze,vasalás közben is majd a képfeltöltésen gondolkodsz,aztán lesznek újdivatú vagány lyukas ruhák...
Miért nem bírsz képet feltölteni??? Mi nem okés??
Vendég
 


emmamami felvettelek msn-en,ne lepődj meg...csak nehogy véletlenül is tudj tőlem szabadulni :D :D
Vendég
 


banoed,gyerünk,te is készíts vonalzót :D
Vendég
 


Látom sokan szeretik Varga doktor!
Mindig ott van a vasárnapi misén :) Sokszor láttam már ott eggyütt a feleségével.
Vendég
 


na,ő a nagyfiam... Kép
Vendég
 


Ámen... :D Feleségét ismerem, tanított középiskolában. Magyart. Nagyon szerettük, csak azt nem, hogy "Macikák"-nak hívott minket... :lol: De tényleg naon bírtuk. De 2.-ban elment, mert nem nagyon akart nekik összejönni a baba, Szegeden is feküdt meg mittomén. Na, és lett egy lányuk, az Eszter, be is hozta "Rita asszony" :lol: a suliba megmutatni. Meg már egy fiuk is van, a Dani. De ezt Devcsa nálam jobban tudod biztos... :) Daniról csak úgy tudok, h. miközben drmatyó stopolt Ármin után, mesélte, hogy 1 hétre eltiltotta a számítógéptől.
Na, ez rám is rámférne. A tiltás. De most csak beugrottam, megyek, mert tombolnak a gyerekeim. :twisted:
Vendég
 


Kép

Sikerüüüült!
Ez a fiam, Árminbenjámin. Majd átvariálom a lányomat is... Szép estét, megyek vacsiztatni!
:P
Vendég
 


Micsoda pletyiest! :D
Szegény Matyó doktor jól ki lett beszélve :P
Hogy templomba jár, ezen jól meglepődtem. Minden rosszindulat nélkül azért kíváncsi lennék a vasárnapi misét meg a küretelést hogy egyezteti össze magában. Persze lehet hogy nem is csinálja... akkor jobb helyre nem is mehettem volna :)
Emma,
Ármin baba nevéhez méltó! Gyönyörű!
Cseriani,
a te nagyfiad is helyes kispasi!
Vendég
 


Hi, Áfonyaaa!
Közben gondolkodtam, hogy mi van, ha mise ideje alatt akar jönni Barnus? :D Bár sztem Barnus fontosabb lesz Matyódoktornak is, mint a mise... Na ja, ez jó kérdés, hogy hogy egyezteti össze a kettőt (Jóistent a kürettel). Már, ha csinálja, tényleg...
Cseriani, kicsifiadat kinéztük itten kicsilányommal, úgyhogy Kristóf: stipistopi! 20 év múlva jelentkezünk! :wink: És NAGYON örülök, hogy felvettél msn-re, és már meg is találtuk egymást. Más valaki esetleg? :wink:
Vendég
 


Kép
Sziasztok!
Ő pedig leányom, Hannaluca.
Most épp a szalvétát tépkedi cafatokra...
Jóéjt!
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?