Új privát üzeneted érkezett!

Üdv.

Élünk ám, de amint a férjem hazaér pénteken cirka fele annyi az időm. Jól össze is vesztünk tegnap... :cry:

Gombi, szívből gratulálunk nektek, drukkolunk, hogy minden rendben legyen pocakbabával!

Colett, tudok a taliról, hacsak a mostaninál jobban össze nem veszünk Ferivel, megyünk.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hát, sokat nem kellett a visszaolvasással vesződni!

Andy! Fú! Párod most olyan, mint egy "jómunkásember"! Nem fáj a háta? Csemeték jól mutatnak a talicskába!

Bocsi, most meg mennem kell, Mesi bealudt, Lackó meg tejberíszt akar!

kukk a blogra!

Pusz, majd még jövök!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Igen, Benianya nekem is inkább Era-típus!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

 
 

Gabi!Azért csak elindult a csajszid! :lol:
Hipp-hipp hurrá Mesinek! Kép

Kép
Kép
veráska
 
 


Veráska! Köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Méz!
Halk-halk GRATULA!!!!!!!!!!!

Ex!
Én is a férjemmel balhézgatok! :cry: Már annyira elegem van abból, hogy 2 év alatt nem jutott el a tudatáig, hogy családja van és a fizetése nem a zsebpénze már, hanem hitel, rezsi stb. Szerintem kénytelenek leszünk különkasszára menni, hogy megkóstolja, hogy nem fenékig tejföl az élet!

Benianyu!
Ez az Erikázás telitalálat!!!!!!!!!!!

Oriandy!
Tényleg a régi Tildára hasonlítasz!!!!!

Képzeljétek, tegnap óta Peti 90%-ban kétlábon közlekedik!!!!!!!!!! Viszont még mindig csak 2 fogunk van!
Melyik baba hány fognál tart?

Dobok néhány képet!

Újabban ha megkaparintja egy ruhadarabomat, akkor hentereg vele a földön: Kép

A dédinél a legjobb játék a kerítés ( na meg a kapu, kilincs és társai): Kép

A legjobb egyedül enni: Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Mesi már hatfogú, és a dokinéni szerint alul jön 2 rágófoga, viszont ő is nagyrészt kétlábon van egész nap. Aztán éjjel meg úgy alszik, mint akit lecsaptak! Meg se nyikkan 10-től 8-ig. :oops:

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Peti pofija is egyre kisfiúsabb, nem olyan baba már, de nagyon édi!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Írok pár sort, de olvasni nem tudok. Bocsi!
Minden nap van valami. Ma pl. férj szülinapja, meg vese uh. kontroll.

A szülinap jó volt, a napján anyukám és a hugom voltak itt és elmentünk az állatkertbe, előtte a kis barátaival találkoztunk, aztán szombaton meg jöttek a többiek, apukám, András szülei, tesója. Nem mentünk étterembe, mert itt volt anyukám és ő tudott sok fő részére ellátást csinálni. Anyós hozta a tortát, de sajna egyszerű volt, hiába kért rá dolgokat, nem csinálták meg. :(

Elfelejtettem a multkor (rég) írni, hogy Vencus meg fürdés előtt pisil tudatosan. leveszem a pelust, hasprés és fütyi nézés és jön is a pisi. Ezt a fürdővízbe szereti csinálni, bár én ki szoktam cselezni, odatartom a pelust, vagy a lavórba teszek vizet és abba állítom, de akkor meg nem akar átmenni a kádba. Szóval a kádba az igazi. :)

Ő is egyre többet cicizik és rángatja a pólóm. Most hogy le akarnám szoktatni az éjszakai alvás kedvéért...

Jön 2 foga végre, már hónapok óta jön...mostanában nyűgös ezért és ha távolodok tőle, mert kimennék a konyhába stb., akkor szalad és a lábamba csimpaszkodik, ami nagyon édes, de nem tudok tőle, nélküle csinálni semmit!!! Ez rossz, mert végre főznöm kéne, mert már nem szereti az üvegeset, de ez van. Aludni meg már csak egyszer alszik nappal. Na ezt jól meg mondtam.

Bocs, hogy csak magunkról, de ha most elkezdek olvasni, megint kimarad az írás.

Puszi

Mári

Kép
mári
 
 


Hali.

Most meg alszik a kölök. :) Lekopogom, a napi egyszeri, napközbeni 2-2,5 órás alvás után este fél tíz táján elalszik Peti, és alszik 6-7 óráig. Jó, néha nyekereg, de nem kell kivenni, max. visszaadom a cumiját, és alukál tovább.

Ja, a férjem csak holnap megy Tatára...nem tudom, ma mi lesz. Imádom őt, de néha idegesít, hogy egy puszival, csókkal szerinte minden le van rendezve.

Preni, édes lehet a járó névrokon. :) Pepinek 4 foga van, de valószínű, hogy jön neki a két felső 2-es foga, mert nagyon rág, masszírozza a fogkeféjével az ínyét, és tűri, ha én matatok ilyen célzattal a szájában. Majd meglátjuk, mikorra lesz belőle rece.
Mi NEM az anyagiakon veszünk össze. Arra még nem volt példa!

Mári, szimultán írás-olvasás? :D

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Méz!

Gratulálok! Gondtalan babavárást kívánok.

tjuca
 
 


Méz!

Nagy gratula!! Bár már én is itt tarthatnék!!
Vigyázz nagyon magatokra!

Lányok!
Azt hiszem egy kis félreértés támadt! A férjem nem leégett, hanem ilyen fekete a földtől! Egyszóval: mocskos!!! :lol:

Andy

Kép
oriandy
 
 


Andy!Hát ekkora bakot még nem lőttem!De tényleg olyan mintha nagyon lesült volna! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
veráska
 
 


http://s148.photobucket.com/albums/s24/ ... e1e87f.flv

A drágám "hifiszerelés" közben. :D

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Veráska!
Ha így leégett volna, akkor asszem lett volna sírás-rívás!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ex!
Nagyon édi a hifizős Peti! Mintha csak Danit látnám!
Jól láttam, hogy tengerimalacok vannak ott egy terráriumban? Kisasztalon van? Húúúúúúúú! Dani azt már tuti vagy ezerszer a nyakába rántotta volna! Szereti Peti a malackát?

Andy

Kép
oriandy
 
 


Gab!
Meske nagyon cuki, ahogy sétálgat!!!
Csak így tovább kis menyem!! :lol:
Andy

Kép
oriandy
 
 


Andy, jól láttad, tengeriröfink (is) van, de csak egy. Ja, Peti is nagyon szeretné leráncigálni a helyéből, de eddig nem járt sikerrel...
Peti nagyon szereti, régebben ezerrel dobálta be neki a játékait, a cumiját, stb. :D

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Méz, szívből gratulálok! :-) Kép
Vendég
 


Sétálós Mesinek is gratula! Ügyi! :)
Vendég
 


Na még egy gyors esti bekukk!

Reni!Nekünk 8 fog+bal alsó kettes és bal alsó rágó most jön.De épp ma katatott nagyon a szájában és felül is már látszik neki két rágófog.
Férfiak már csak ilyenek.Én nem veszekszem,lelki terrort alkalmazok az nálunk hatásos.Hála az égnek nem sűrűen,max.évente 2×.Nálunk pénz nagy részét én kezelem,de ha akármelyikönk akar valamit venni akkor megbeszéljük és csak utána cselekszünk.Amúgy sose a pénz a vitatéma.
Petinek gratula a járáshoz! Kép
Nagyon helyes a képeken."A kis szőke herceg"

Ex!Mi van a képekkel?Odaértek a dm-be?
Neked is csak annyi férfiak úgy látszik hellyel-közzel egyformák.Nálunk is így megy a lerendezés.
Hifis vidió nagggyon jó! :lol: :lol: :lol:
Dávid is be szokta kapcsolni,meg táncol is de nem így nyomja mint Peti. :lol: :lol: :lol:

Andy!Ne izgulj el jön a te időd is!Nem sokára te is pocakosodsz!Kitartás!

Jó éjt mindenkinek! Kép

Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem nagyon volt időm ma visszaolvasni, remélem holnap már tudom pótolni.

Mindenkinek köszönöm, nagyon aranyosak vagytok! :)

Reni, gratula Petinek a járáshoz! Nagyon aranyos képeket tettél fel! :)

Mesinek szintén gratula!!!

Julcsinak még csak a két alsó középső foga van kint, azok is nem rég bújtak ki teljesen. Nem kapkodjuk el a fognövesztést. :)
Nem régóta elkezdtünk újra húzható fogkefével fogat mosni, nagyon szereti rágcsálni, és még a pici fogkrémet is elviseli rajta.

Voltunk szemészeten, állítólag allergiás, ezért sem múlt el neki a pirosság a szemcsepptől. Most kaptunk új cseppet, amitől rendbe kéne jönnie, pénteken kell visszamennünk. Egyébknét ma már kicsit szebb volt neki.

Most megyek kicsit elnyúlni a fotelban, mert úgy felfújódik estére a hasam, hogy tök kényelmetlen itt ülni a gépnél. :(

Andy, nem sokára neked is lesz ilyen gondod! :wink: :)

Jó éjszakát!

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Veráska, ja igen, meglettek a képek. Szvsz csütörtökön is ott voltak, de a netes rendeléseket valaki okoska nem a névhez tette ki (vagyis a kezdőbetűjéhez), hanem a fiók leghátuljába. De pénteken már ott is megnéztem, miután nem találtam az S betűnél a csomagot.
Már be is rendeztem a fotókat az albumokba, kaptak Peti keresztszülei, apósom, és jutott anyóséba és a saját albumba is. Na meg kapnak képet a dédik is.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

itt egész nap szarakszik a net! Jön egy kis eső vagy szél és egyből megáll a technika( net, UPC stb.). Mi lesz a jövőben, amikor még szélsőségesebb lesz az időjárás?

Méz!
Úgy látszik Peti együtt divatol Julcsival fogügyileg?

Mi ma nagyon beszorultunk a lakásba az eső miatt. Délelőtt mire kiértünk játszóra elkezdett esni, így fordultunk is vissza. Hosszú volt a nap idebent. Ráadásul Peti anyaragacs volt egész nap. A férjem egész nap aludt vagy feküdt. Éjjel dolgozott. Tegnap megjárta a kórházat. Még szerdán belement a szemébe egy fémforgács vagy mi a szösz. Azóta szenvedett, nem látott stb, de nem ment volna orvoshoz. Ááá, minek? Férfiból van?!Viszon sokat feküdt, sóhajtozott és nyögött! Tegnap nem bírta tovább bement a kórházba és kiszedték a szeméből, az íriszből a forgácsot és most ő a nap hőse!

Veráska!
Nálunk is én osztom be a pénzt alapvetően, de a férjem megtart valamennyit zsebpénz gyanánt a fizujából, amit egy hét alatt elver( cigi, horgászat, műszaki kütyük), aztán jön kuncsorogni, holott ami nálam marad,azt keményen be kell osztani a kiadásokra. Én nagyon sok mindenről lemondtam, amióta gyeden vagyok, de ő nem! És ez nem igazságos. És előtte én nagyon jól kerestem ( legalább egy százassal többet). Így még rosszabul esik, mivel gyereket mindketten akartunk, tehát neki is le kellene mondani valamiről (pl. a cigiről).

Reni
Kép
prenata
 
 


Tegnap óta sehol senki???

Anyagiakat útálom! A cigi nálunk is vitatéma olyan értelemben, mint Reniéknél, arra mindig van pénz. Bár én a kis 38 ezer GYED-emmel nem pofázok... A blogban írtam múltkor az anyagi csődről, nem részletezem. Egyébként ezen nem veszekszünk, csak folyton beszélni kell róla, csak megoldást nem találunk. Nincs más, el kell adni a házat, hátha sikerül, aztán el innen, és előlről kezdeni mindent. Mármint albérletből, aztán majd talán saját kecóba, új ovi, munkakeresés, miegymás... Csak ehhez az kell, hogy elkeljen a ház, aztán már tudunk menni másfele...

Mesi egyre fürgébben sétál! Most idehordott nekem mindent! Szórólapok, leporellós könyvek, zenélő csiga, popsitörlős doboz, és csak sétál és sétál és sétál. Meg jópofáskodik. Tegnap pl. ezt csinálta:
Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Kihalt a topik???

tjuca
 
 


Helló!

Mi megvagyunk, csak a fiam irdatlan rossz...Én már marhára nem bírok vele, állandóan fesztiválozik a játszón. Mindenkit megdobál homokkal, ,meg összetapossa a homokvárakat...Ha nincs kifejezetten vele foglalkozva, megőrül... Na de könyörgöm, hogy szeljem magam ketté! Másik dilemmám az oszt.tali, ami tök jó, mert mennék..de!!! Pesttől 60 km-re lesz, mindenki kocsival megy, és kétséges, hogy mikor jön...Meg az se tiszta mért 10-kor kel már indulni d.e.? Szóval ezek vannak...

Gabella: Egyidősek vagyunk, de én már néztem a Twin Peaks-t. :oops: Ma már én se bírom az ilyeneket, de régen még fel is vettük párommal, mikor újra adták.. Új élet? Az király, mindent bele! Nekem a fiam mindig azt mondja kertesben akar lakni(vajon kitől hallja), úgyhogy cserélhetünk.

Reni: Én uram is bagzik...Én nem a pénz miatt utállom, hanem mert rámehet az egészsége...Én is cigiztem, 5 éve nem gyujtottam rá. Szerintem ha valaki le akar, le lehet szokni...Mondjuk én is mondtam már neki, hogy egy kocsi árát tuti elszívta már...

Pénz: Nálunk a gyed nálam van, és az a kemény pénz az én kezeim között folyik ki...Na jó, közértben a gyerkőcökre, kis gyümi, kis szívószálas...Nálunk az uram sokkal jobban be tudja osztani. Rajtam múlna két hét dőzsölés, aztán 2 hét zsíros kenyér lenne.

Oriandy: Azért tényleg megdolgoztok a kerttért! Így legalább még jobban a szívetekhez nő.

Öööö, ennyi...

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Hűűű, kell egy l-el, nem vagyok piskóta..

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Utálom meg kettővel, jaj gyerekek, ez már gyed betegség...kis butulás...

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Colett!
Bár kertes, de itt, a világ végén ti se éreznétek jól magatokat. Azért jöttünk ide, mert ugye Szentesen kapott helyet Laci, és az már csak 27 km-re van ide, és hát itt a család, de jó lesz, helyben a mama, csak közben le se szarnak. Anyu eljön kb. havonta 1x, akkor is siet. Mindig minket vár, de én meg mászkáljak két gyerekkel gyalog oda-vissza 3 km-t a 40 fokban? Hát nem. Aztán meg nem is játszik velük, csak kimegy varrni, mert mindjárt jönnek érte. Szóval ha ottvagyunk se nagyon ugrál értünk, ennél már az is jobb volt, hogy messze laktunk, mert akkor legalább hetente egyszer telefonon beszéltünk egy hosszút.
Szóval hosszú távú terv egy másik kertes valami jobb helyen, és hát az se mindegy, hogy ne ilyen lelakott ház legyen.
Megyek, főzök, kajáztatok, mosogatok.

(Nem kiabálom el, de nyilván találtam egy jó hitelkiváltós ajánlatot.)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Én leginkább csak olvasni tudtalak mostanában Titeket, mert nagyon sok volt a munkám, nem halad az építkezés, és az elmúlt két hétvégén voltunk vidéken is.

Misi egész jól tűrte az úszógumit, nem saját volt, csak kölcsönkaptuk kipróbálásra, de nagyjából tetszett neki. A Balaton is szimpatikus volt, a (nekünk) térdig érő vízben bohóckodtunk vele, jót pacsált. Meg persze a parton haverkodott mindenkivel :-)

Reni!

Mi lenne, ha csinálnál egy táblázatot, amibe beírod, hogy az ahavi pénzt mire szánod, és mikor jön a férjed kuncsorogni, ahogy írtad, akkor elé teszed a táblázatot, hogy mutassa meg, melyik tételnél fontosabb az, amire neki kell a pénz? Mi csináltunk ilyet közösen, mikor összeköltöztünk, mert a rezsit, kaját, szórakozást nem tudtuk előre, hogy mennyibe fog kerülni, és így vezettük, hogy mire mennyit költünk. Amikor morgás volt, hogy nem elég a pénz, akkor megnéztük, hogy melyikünk miről tud lemondani, és azokra a dolgokra akkor nem költöttünk, amíg nem lett jobb a helyzet. Egy idő után már automatikus volt, hogy mennyi kb. a rezsi, a közlekedés, kaja - ezek voltak nálunk a lényeges tételek, és a maradék pénz ment ruhára, könyvre, meg nyaralásra, ha jutott.

Juca!

Tudom, hogy korábban volt téma, de én csak most jutottam idáig. Szóval nekem is jobban tetszel hosszú hajjal. A rövid sem csúnya, de szerintem a hosszú hajad csinosabb.

Méz!

A legjobbakat a tesóhoz!!! Gratula!

Mári!

Nálunk is megy még ezerrel az anyásság! Én gyakran felveszem Misit a derekam bal oldalára, és úgy próbálok jobb kézzel tovább főzni... Nem mértem, de kb. 10,5 kg, úgyhogy nem kellemes, de legalább néha tudok vmi kaját ügyködni. Meg ő még kétszer alszik napközben. Vencus egy alvása milyen hosszú? Férjed jobban van már? Esetleg este lehet főzni, mikor Vencel már elaludt. Én csomószor fagyasztok Misinek kaját, így rendszerint házit eszik, de nem minden nap főzök. Meg tízóraira és uzsonnára néha nem főtt kaja van neki, ma pl. egy sajtos kiflire bukott rá délelőtt, úgyhogy félre tettem, amit tízóraira szántam neki, ő meg elrágcsálta a kiflit. Emiatt kevesebbet is kell főzni rá.
Fagyasztást meg úgy szoktam, hogy megfőzöm a zöldséget, leturmixolom, bébiételes üvegbe teszem (nem tele, mert szétnyomja), és elővételkor teszek hozzá ezt-azt. Pl. bio burgonyapelyhet sűrítéshez vagy tejfelt (mondjuk tökfőzeléknél). Ja, és egyben szoktam venni 80 dkg pulykamellet, megfőzöm, ledarálom, és egy evésnyi adagokban folpackban beteszem a fagyasztóba. Ilyet veszek elő a főzelékekhez.
Sztem ezt mintha Benianya is kérdezte volna, úgyhogy részben neki is írtam :-)

Most mennem kell, szalad a háztartásunk sajnos :-(

Puszi,
Kata

ui: Móni! írj picit Milánról!!! remélem, jól vagytok!

Kép
wkata
 
 


Sziasztok,

Üdvözlök Japánból!
Bruttó 25 órás utazás után végre hazaérkeztünk tegnap.

Kis vesztetnivalón kivül( néhány bor, pálinka, arc tonik) :evil: , nagyon jól ment hosszú utazás.Kevin nem nagyon tudta,hogy utaztunk, mért majd nem végig aludt.
Ma vettem neki ittani pelenkát, szerintem sokkal olcsobb mint Magyarországon.

Majd időm enged, jövök.

Puszi Mindenkinek :D
Vendég
 


Kmammy, de jó, hogy jelentkeztél! Érdekes ez a pelenka dolog, főleg, hogy szvsz Japánban jobb az életszínvonal, amiből nekem az következne, hogy MINDEN drágább... :o

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Kmammy!

Köszi itt is a segítséget!

:wink: Mégsem vettem fel a kapcsolatot a lánnyal, mert ma telefonáltam időpontért, hogy bemenjek, és kérték az adószámomat, látta az ügyintéző, hogy mi a helyzet, majd mondta, hogy nem kell bemennem, mert ír egy feljegyzést, és nem kell fizetnem sem. Én annyira örültem!!! 8) 8) 8)

Örülök, hogy jól sikerült az utazás! Ma lehet legurítok egy sört az utatok és az apeh örömére. :lol:

tjuca
 
 


Mézgombi, gratulálok, vigyázzatok a kis apróságra! :lol: :lol: Akkor fiú? Megelőlegezzem? :wink:
A felfúvódás ismerős, hihetetlen, hogy egy kiadós vacsoránál parányibb kis sejthalmaz, hogy megdobja a hasat már most. Majd döbrögi korodban lehet, hogy visszasirod még ezt a „ kis” haspuffadást. :oops: Szép, nyugodt várandósságot kivánok!!!

Elgondolkodtam ezen az Erikán- télleg jó. Anyukám akkor még nem tudhatta milyen tipus leszek-gondolom. De már úgy megszoktam az Andit-maradhatok?

Gab, Lackó?Meske a legjobbkor indult el, :lol: na most aztán szaladgálhatsz utána.

Prenata, ha mered próbáld ki, hogy Te is ugyanannyit költesz magadra, hajfestés, kozmetikus, új rucik, manikűr, pedikűr, ékszer stb, és amikor( hamar) elfogy a piz, sirjál neki, hogy adjon már mert nincs pelenkára, kajára-legyen üres a hűtő stb. Persze neki sem lesz, így kérnie kell pl a szüleitől, havertól stb. Az meg ciki. Na akkor rájön, hogy milyen szar ha nincs piz. Talán jó iskola lesz neki. Ha eddig a balhézás nem hozott eredményt talán ez jó. De ne támadóan csináld, inkább csak kisérletképpen, ártatlan arccal tárd szét a kezed hogy nincs, olyan kis buta szőkésen( a szőkéktől nagy bocs!!!)szóval ne úgy, hogy na látod hapsikám milyen ha nincs. A lényeg, hogy ő maga jöjjön rá. Egy ismerősömtől hallottam ezt, nekik bejött.
Én nem próbáltam, nálunk az én kezeim közül folyik ki a lové, mint a homok. Ma fél év óta mertem magamnak venni kinai farit 3 ezerért, a lányom meg nem beköpött az apjának?
- Apa láttad anya új gatyáját milyen jó?- Aztán,
- de anya apa miért nem tudhatja hogy nadrágot vettél, hiszen olyan szép.?
- Mert mindig haragszik ha veszek valamit.
-Jaaaa.
Azt már ő is tudja :nem jó, ha apa haragszik. A gyermeki őszinteség, imádom. Olyan kis tiszták. Remélem minél később tanulják meg az emberi játszmákat. .

Petike jár!!!! :lol: :lol: 2 fog is fog!!!Blankának meg csak 1 volt ilyenkor, aztán most meg megvan mind.

Lányok, az én uram amikor Blankát terveztük letette tizenév után a cigit!!!!Hogy tiszta legyen sejtszinten is az a sperma. Azóta is haragszik, ha valaki cigi szagú kézzel fogja meg a gyerkőket. Ez szerintem is csak akaraterő kérdése. El sem tudom képzelni a gyereknevelést bagóval.

Kmammy, fú ennyi utazást így átvészelt Kevin! Nem semmi. Ha van időd gyere!!!!!!Fotózd már le azt a japán pelust.

OryAndi, hajrá kert és a kertészkedők. :lol: :lol: :P :roll:

Mosogatógép. Tele van a f-om a csórósággal, hogy vegyünk, de gagyit. Úgy tűnik befürödtünk a mosogatógéppel, de lehet, hogy csak bénázok. Segitsetek má!( az autó, a hűtő, meg azuram bicaja tök jó!!!csak ez a szar.)
5programja van, ez OK., de kiderült hogy minden csak 55 fokon mos. Még ezzel is kibékülnék. De dzsuvás maradt minden tányér meg fazék. !!!! :twisted: :evil: :twisted: :evil:
Na: felhivtam a gyárat, mert nagy a tablettának a hely, én meg azt vettem.Kiderült hogy ezt az olcsó kategóriát úgy tervezték, hogy folyékony mosószert és öblitőt kell bele tenni, meg ugye alulra sót, és úgy adagolja a gép. ( nem semmi vagy mondta az uram, hogy azonnal a gyár műszakijával hivatod vissza magad-hát gondótam ő má csak tudja mi van)

Namármost, én többször belenéztem mosás közben( mert azt írja le lehet állitani betenni a kifelejtett edényt, és a programot attól folytatja), szóval az ajtóból egyszerűen csak beejtette a tablettát. Akkor a folyadékkal is azt csinálja nem? Kinyilik a is doboz és az ajtón lefelé folyik a szer. De hogy kerül az edényekre? És az a lapát ami a két szint között forog, hogy mosogat el? Nincs a tiétekben dörzsölő? Valami olyat képzeltem, mint az autómosóban. Jóvan nna, ne nézzetek hülyének, csak szeretném megérteni, hogy működik, illetve a miénk miért nem működik? Igaz folyékony mosogatszert még nem kaptam sehol. A só meg az öblitő benne van, azt magának adagolja, de eddig 2x tabit raktam bele. Először 30 perces rövidprogramon, majd a hosszú programot is lefutattam. Pörköltes maradt minden. Vagy nem jól pakolok?Most mi van? És honnan fogom tudni, hogy kifogyott a só, vagy az üblitő? Mennyit töltsek utána?És mikor? Azt irja 80 mosás. Akkor számoljam?Bakker mégiscsak a mindent kijelzőset, mindent érzékelőset, több hőfokosat kellett volna venni, de akkor nem lett volna azuramnak bicaja, pedig azzal jár munkába, mert az olcsó. És edz is. Szakértsetek már-mosogatógáphasználók.
Köszi!

benianya
ákosbenianya
 
 


Bénianya, sajna én nem tudok tanácsot adni, én a kézi mosogatás híve vagyok. Nálam a klímán kívül a mosogató gép a tiltólistás (na meg az elöltöltős mosó masina).

Juca, ezek szerint megoldódott az apehes ügyed? De jó!

Cigi: az én férjem cigizik, de "zugbagós". Úgy értem, hogy csak akkor cigizik, amikor sem én, sem a gyerek nem vagyunk a közelében, tehát pl. dolgozik. De a cigire való pénzt a maszekjaiból teszi el, és szerintem nem is szív sokat...

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex! ez igy normális szerintem. Ha élvezi, úgy, ott tegye, ahol sem téged, sem a kisfiát nem zavarja vele. Tök rendes tőle.
Hát tegnap este meg most hajnalban én is kézzel mosogattam-mint eddig is, a gép meg röhög rajtam.
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, már álmomban is a motyogatóval küzdöttem!
Beninek leállt a fogzása. 2 lent 4 fönt oszt kész. shun semmi duzzanat, fehéredés, pirosság-ellenben a nyála változatlanul ömlik. Nincs olyan klp amin ne lenne elázva a rucija, vagy ne látszana, hogy a meztelen kis mellén csordogál a fogzós nyál.Különben is most melyiknek kéne jönnie? az alós szemfogaknak. És aztán az örlőknek?
Na megyek, mert a kis sárkány szopi után már a kölesgolyóért kuncsorog. Szerintem már kevés neki a reggeli cici és reggel is kéne valamit adnom, ezért várom már a 21-ét, akkor lesz 1 áves, kezdhetem felezve a tejet. gobdolom egy pohár tejjel elvan tizóraiig. Vagy ne álmodozzam?

apropó kaja: a kalácsot úgy szedtem ki atorkából egyben, majdnem szörnyethaltam ijedtemben úgy fuldoklott. Aztán hallottam egy ismerőstől, hogy ezek olyan kaki lisztből vannak, hogy nem áznak szét olykor, hanem összetapadnak. Javasolta a Tescós tönkölybúzakenyeret. Kis, kocka aéakú, zacskóban van és nagyon csúnya barna. Tegnap kipróbáltam, és nagyon jóóóó! Könnyen szétmálik a nyálában, olyan morzsálódós, de mégsem szórja szét. Danon aktivia joghurtba is daraboltam, az volt a reggelije, nagyon komálta. Szóval ha érdekel valakit csak ajánlani tudom, főleg hogy egészségesebb is mint a fehér kifli vagy kalács.
NA tüntem, szép napot mindenkinek. A terasz hőmérő 6 fokot mutat.

benianya
ákosbenianya
 
 


Benianya!
Mondjuk az enyémen van 60 és 70 fokos mosogatás is,de van 55 fokos is és azon is szoktam mosogatni és nem volt problémám.
Mosogatószer:Akkor vegyél port,úgy tudom folyékony nincs is mosogatógépekhez.Amúgy nekem is nagy a tartó a tablettához,mert először nem volt tabletta hozzá csak por és abból több kell bele.Ha az olcsóbb megoldást akarod választani akkor porral mosogass,sokkal gazdaságosabb még akkor is ha úgy tűnik,hogy abból több kell.
Úgy kerül bele a mosogatószer,hogy először leöblíti az edényket,majd új vizet enged,akkor ereszti bele a mosogatót és ezt a vizet többször visszaforgatja.Van benne egy vízszűrő ami a nagy dzsuvát nem engedi vissza.Mindenképp érdemes hosszú programon mosogatni vele,mert lényegében a rövidprogramnál,csak 2 liter vízzel használ kevesebbet(az enyém).Rövid programot csak akkor használok ha csak poharak meg tányérok vannak.
Felülre a poharakat és a tányérokat alulra az edényeket célszerű rakni.Nincs benne a papírjában?Az enyémben minden hülyeség le van írva.
Só jó ha van benne akkor is ha tablettát használsz.
Ha nem boldogulsz vele,mindenképp hívdd fel a szervízét és nem fognak hülyének nézni ki fognak menni és mindent elmondanak.Anyósom a tv-jével nem boldogult,felhívtuk a szervízét,kijött egy pasi,megnézte és kiderült széria hibás
Azt hiszem ennyi.Azért remélem boldogulsz vele!Én sem tudtam ám mindjárt mosogatni vele.Vagy ötödjére sikerült is.Ki kell tapasztalni a gépet,nem egy egyszerű szerkezet.

Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok!

Mosógatógép ügyben nem tudok hozzászólni, mert én is két kezezek!
Viszont tényleg irtó szar minőségűek a kenyerek és kalácsok is, én is tapasztaltam. Én itt egy helyi péktől szoktam fonott kalácsot venni Petinek. Félbe vágom és felenként lefagyasztom. Egy fél, kb 4 szelet, 2 napi adag Petinek. 1 szelet reggelire, 1 szelet vacsira sonkával sajttal. A csirkemell sonkát imádja! Most megint nagyon jó lett az étvágy ( kopp-kopp). Ma reggelire 1 szelet kalács sonkával, 2 Danoninó ( fél 9 körül), 11 körül pár kanál tökfözelék egy fél virslivel. Az igazi ebéd majd ébredés után lesz.

Benianyu!
Jó a tanács anyagiak ügyében. Majd látom! Férjem most egy fillér nélkül van 5 napja, mára a cigije is elfogyott! Eddig mindig megsajnáltam, pedig nem kellett volna! Hétfőn jön a gyedem, jövő csütörtökön az ő fizúja. Kivi vagyok mit talál ki! :roll:
Én mindenesetre nem mondtam le a tegnapi kozmetikust és holnapi fodrászt, elmentem (megyek) az üdülésre félre rakott pénzből. Már lassan egy éve nem voltam kozmetikusnál és úgy éreztem, hogy jár nekem és kész! ( Ja, amúgy mondtam a férjemnek, hogy ha nem húzza összébb a nadrágszíját és másodállást sem keres, akkor én elmegyek dolgozni, de akkor beszéljen anyósommal, hogy ingyen és bérmentesen vigyázzon az unokájára! Peti unokaöcsére 1 éves korától ő vigyáz. Most 5 éves a gyerek és csak fél napot jár oviba, mert anyuka gyest is kap. Jogtalanul! Amúgy kozmetikus és piszok jól keres és mégis minden támogatást ő és az ő gyerek kap meg mamáéktól!)

Kmammy!
Üdv neked Japánban! Érezzétek jól magatokat!

Juca!
Apeh ügyben akkor minden rendben?

És íme a járó (rozoga) Peti:
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Hazaértünk a nyaralásból! Nagyon jó volt.
Ne haragudjatok, de nem olvastalak vissza Benneteket, időm nm engedi. (Illetve csak ezt az utolsó oldalt futtában)

Méz: gratulálok és nagyon vigyázz magatokra! Remélem hamarosan én is csatlakozhatom az újra pocakososdókhoz.

Reni: nagyon ügyes Peti, Kornél 1 hónapja megy, azóta ő is csak "kétlábon" van. Néha még fut is! :lol: Igaz még nagyon billegális a gyerkőc! Fog: még mindig 0 db!! Lassan protézist iratok neki! :wink:

Mári: Kornél is sír, ha távolodok tőle. Nemrég kezdte! Játékokkal igyekszem magam körülvenni, meg énekelek neki, folyamatosan beszélek hozzá és félórás kajákat igyekszem csinálni. Eddog még bejött.

Alvás: napközbeni 1, az viszont csak 1-1,5 óra. Nem tudom hogy bírja! :roll:

Viszont folyamatosan eszik 1 hete. Lányok, ilyet még nem pipáltam. Meglát valamit és mondja, hogy memme-memme és addig nem nyugszik míg nem kap.

cigi: Peti azóta nem cigizik, amióta az autó megvan. Egyik napról a másikra szokott le, de csak így lehet.

Igyekszem újra felvenni a ritmust, megyek, mert természetesen Kornél nem aludt többet, csak 1 órát! :cry: Este megint hisztis lesz!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Anita!

Protézis! :shock: Azt hittem lefordulok a székről a nevetéstől!! :lol:
Örülök, hogy jól sikerült a nyaralás. Nálunk visszaszámlálás van. 1 hét múlva megyünk!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eddig nem jöttem, de....
Tegnap Dani egy földreszált angyal volt, így ki tudtam takarítani az egész lakást mellette, ablakot pucoltam, mostam stb. ezért nem tudtam ide jönni.
Ma meg... Egy vásott ördög! Ma meg azért nem tudtam jönni eddig!
Nem tudom, mi van vele, de egész nap nyüszög mindenért, semmi sem tetszik neki és enni is alig akar! A foga megint, vagy mi, nem tudom, de nagyon várom ennek a napnak a végét!
Ma megyek ráadásul nőgyógyihoz, hogy megkukucsoljon, hogy állok petesejt ügyileg (ugye a múltkori elmaradt vérzés ill. gyógyszeres megindítás után). Kíváncsi vagyok, hogy működnek a dolgok odabenn, ha apa jövő hónapban mégis beadná a derekát... :wink: :lol:

cigi:
Mi nem cigizünk, viszont a szüleim igen. Anyum azt mondta, hogy ha megszületik az első unokája leszokik róla. Aha, már kettő is van és pöfékel, mint a gyárkémény!
A tesóm és a sógornőm is cigizett, de amikor eltervezték, hogy jöhetne a baba, mindketten simán lerakták. Na nem mondom, hogy a bátyám bulikor nem szív el 1-1 szállal, de nem rendszeres. A sógornőm meg csak annyit mond: de jó szaga van, úgy kívánom. De szerencsére ebben ki is merül a dolog.

Kmamy!Örülök, hogy szerencsésen kiértetek és hogy jó volt az út is!
Érezzétek jól magatokat és maikor csak teheted, nézz be hozzánk!

Benianyu!
Nekünk ugyan nincs, de anyumnak van mosogatógépe! Ha ráér a hétvégéig a válasz erre a rengeteg kérdésre, akkor megkérdem tőle!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Hali.

Anyukám épp most vitatkozik telefonon a Vízműsökkel...kivi vagyok, mi sül ki belőle.

A fűtéssel is hadilábon állunk, tegnap beszélt anyukám egy illetékessel, most várjuk a számlát, hátha meglesz a támogatásunk.

Cigi: nálunk apukám sokáig cigizett, nem is keveset. Aztán kiderült, hogy beteg, és hogyha nem szokik le róla, akkor nagyobb baj is lehet. Letette, jó, nem egyik napról a másikra, de leszokott. Ugyanígy az alkoholról is, még az a.m. sört is alig lehetett megitatni vele!
Nézzétek, én úgy vagyok vele, hogy inkább szívjon el heti egy-két doboz cigit a férjem, minthogy heti egy-kétszer hót részegen jöjjön haza...

Járás: Petinek már nagyon jól megy, ha valami olyat kaparint meg, azzal szó szerint elszalad. :D

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Nem volt netünk egész nap. Most meg mindjárt mehetek Mesit megint etetni. Nem tudom mi van vele, mert alapban kb. 3 órát szokott aludni, de két napja még a fele se sikerül. Aztán meg nyűglődik.
Nekünk a doktornő mondta, hogy a felül négy alul két metsző fog után most alul két őrlő következik. Már én se emlékszem, hogy is van ez, csak azt tudom, hogy az alsó 2 metsző jön először.
Cigi. A párom sajnos elszívja a napi 1 dobozzal. Nem is azt a napi 400 Ft-ot sajnálom tőle... Sokkal inkább attól félek, hogy beteg lesz tőle. Egyszerűen nem érdekli. Tisztában van vele, hogy csak akaraterő kérdése, de ezek szerint nincs neki. A laktanyában mindenki bagózik, ezt szokta felhozni... Apukája is nagyon nagy bagós volt, utóbbi időben már az otthon tömködős változatot szívta, biztos még jóval erősebb. Az ivásról leszokott, egyáltalán semmit nem ivott meg, aztán 2 éve egyszercsak meghalt. Nem vagyok orvos, de annak a sok bagónak is lehetett köze hozzá... Anyósnak meg a szintén sok bagó miatt olyan érszűkületes a lába, hogy az egyikben valamelyik ér helyett műanyag cső van... 70 cm hosszú. És nem teszi le a cigit! Ezek mellé a vérnyomása is magas. Lacit meg ezek se riasztják el...
Más.
Mosogatógépünk az nincs, és nem is szeretnék, csak valakit, aki elmosogat helyettem! :-) Klímát se szeretnék, egyetértek Ex-szel, de azt nem értem, elöltöltős mosógéppel mi a baj. Nekünk az van, 7 éves, és még semmi baja nem volt sose. Kopp-kopp-kopp.

Nálunk is kicsit billegális még Mese, de már irtó sokat tud egyhuzamban menni! Le se lehet állítani! Zabálnivaló egyébként!

Megyek, mert éhes a banda, megint.

Pusz mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Cigi: mi neten ismerkedtünk meg, sokáig leveleztünk, aztán egyszer csak találkoztunk. Kofa utána mondta, hogy bizony a bagó miatt kipontozott volna, mint a sicc. Ezen kicsit le voltam döbbenve. Majd megtudtam, hogy az anyja és apja is szívták, sőt az anyósom most is. És amikor arról van szó, hogy le kellene tennie, akkor az a válasz, hogy már csak ez az egy dolog van, amit kedvel. :shock: Így már érthető Kofa szájából azt hallani, hogy ő olyan lánnyal nem kezdett volna, aki cigizik. A mi családunkban senki sem bagózik. Amúgy szerintem is a pénz mellett felelőtlenséget látok a cigiben, pláne, akinek gyereke is van, annak nem lehet 50 éves koráig tervezgetni, az a gyerekkel nem fair.

Azt meg nem értem, hogy inkább cigizzen, mint igyon. :shock: Ne cigizzen és ne igyon. :lol: Most nem azt mondom, hogy legyen abszcinens, de ne igyon. Magyarországon még minidg csak az a FÉRFI, aki inkább cigizik, mint iszik vagy verekszik. Mert ha nem cigizik, nem iszik, nem verekszik, akkor már nem is pasi??? Meg azt sem tudom elfogadni, ha körülötte mindenki cigizik, ő miért szokjon le. Mert drága, büdös, és lassan öl? A kórusban 5 éven keresztül úgy voltam a GIMIBEN (jól érzitek 14-19 éves korosztály), hogy rajtam kívül szinte mindenki bagózott, keményen, én meg egy slukkot sem szívtam. Szóval minden csak konokság kérdése. 8) :twisted: A harmadik pedig a példa. Felelősek lennénk a gyerekeinkre, de hogyan mondja azt egy apa, hogy ne cigizzél, amikor ő szívja?

Na elküldtem magam takarítani.

tjuca
 
 


......._----__
...../##I ....... \\\\
.../###I ......I...\\\\___
...I####I ............... \\\\
...I####I ................. lo
...\\\\####/ ......_.._.. /
....\\\\###/.../
........===o
....../.........\\\\
..../...I I_.....\\\\
....\\\\__/......../
......\\\\........../
......._I..I..I_.......
.(____)_(____)

Hoztam nektek egy Snuppyt!

Andy

Kép
oriandy
 
 


__________69____________________66___________ __________66669_______________6666___________ __________9666666____________66666___________ ___________66666666_________666666___________ ____________66666666_______6666666___________ _____________666666669_____6666669___________ ______________666666666___9666666____________ ________________66666666__6666669____________ __________________9666666_966666_____________ ______________________966666666______________ __________________66666666666________________ ________________666666666666666______________ ______________6666__66666666666______________ ______________666666666666666666_____________ _____________6666666666666666666_____________ ______________666666666666666669_____________ _______________6666666666666666______________ __________________9666666666666______________ ___________________6666966669________________

Na megy egy Playboy nyuszit is!

Kép
oriandy
 
 


Én soha az életben ki se próbáltam a cigit, pedig voltam koleszos, szívták a szüleim, de talán épp ezért undorodtam tőle mindig is...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Helló!

Csak egy gyors hozzászólás, aztán uzsgyi vissza takarítani.

Cigi, pia

Hát, nekem két nagyszülőm gyakorlatilag alkoholista volt (emiatt is haltak meg végül), mindketten bagóztak is...
Anyám akkor szokott rá a cigire, mikor 8-10 óra kétkezi meló után eljárt a dolgozók gimnáziumába 18 évesen, mert fent említett szülei nem járultak hozzá a nappali gimnáziumban való továbbtanulásához. Szóval álló nap melózott, aztán tanult, és aztán jöttek a vizsgák... Ez volt a kritikus pont.
Apámnak (aki egyébként absztinens volt világ életében) meg a katonaság, ő ott szokott rá a bagóra.
Ezek után én azt láttam, hogy mindketten szeretnének leszokni, de nem tudnak. Én ennek megfelelően már ki sem próbáltam, utáltam a szagát. Viszont: anyám a legerősebb akaratú ember, akit volt szerencsém valaha is ismerni. És nem tud leszokni. A függőség nem mindenkinél egyforma, ez biológiai dolog. Nála valószínűleg nagyon erős. Addig jutott el, hogy már sokkal-sokkal kevesebb szív, mint korábban, és azt is csökkentett nikotintartalmú cigiből. De ennyi, nem jut tovább évek óta.

Remélem, hogy mi meg tudjuk győzni a gyerekeinket majd, hogy ne cigizzenek.
Az alkoholt meg valószínűleg nagyon jól fogják bírni, és nem lesz rászokási veszély.
Én ritkán iszom, de történt már olyan, hogy én takarítottam 3 fickó után, akik kidőlve hortyogtak a teraszon, és pont ugyanannyit ittunk... Mindig az alkoholista tradíciókkal magyarázom a magas alkoholtoleranciámat :-)

Na, rohanok vissza a porszívóhoz.

Pussz,
Kata

Kép
wkata
 
 


Sziasztok! :-)

Petinek gratula a járáshoz. :-)))

Milán ma megtett 6 lépést. :D De azért a mászás a biztos. 8)

Ex, én úgy helyesbítenék, hogy se egyik, se másik. Kofához hasonlóan ,a dohányzással kapcsolatban nálam is a zéró tolerancia lép érvénybe. Az alkoholizálásról már nem is beszélve. Kizárt, hogy ezeket a szenvedélyeket elnézném. Szerencsére nem érint a téma.

Reni, no most lép színre az okos és ravasz feleség. A helyedben megleckéztetném kissé az uradat. Csak ügyesen, nem féltelek! :wink:

Most mennem kell, puszi Mindenkinek!
Vendég
 


Hali.

Gabella, nincs semmi bajom az elöltöltős masinával, mondjuk nekünk kapásból felültöltőset javasolt a keresztapám. Egyrészt utóbbi kisebb helyen elfér, jobb a dob rögzítése, és nem utolsó sorban nem nyomogatja el a gyerek. Na ezért "tiltólistás".

Juca, azért írtam, mert akkor inkább cigi, mint részegség, azért valljuk be, a csak cigiző emberről még nem hallani olyat, hogy megveri a gyerekét, feleségét, vagy leszúr valakit. Egyébként szerintem maga a szülői példa nem feltétlen ragadós, ahogy írtam, nekem apukám cigizett, de sem az öcsém, sem én nem szívtunk soha egy szállal sem. Páromnál fordítva van, az ő szülei szerintem sosem cigiztek, Feri meg mégis rászokott. Ez van.
Ezzel kapcsolatosan egy másik dolog, amit már jól kiveséztünk, a biztonsági öv. A fiam keresztszülei sosem kapcsolják be, de a gyerekeik, a rossz példa ellenére, mindig bekötik magukat, kérés nélkül. Tehát alapvetően igaz, amit írsz, de azért vannak bőven kivételek.
A buli az más kérdés, mondjuk engem kínálhattak ott is bagóval, kellett a fenének.

Wkata, jó ez a duma: alkoholtolerancia.

Kimike, hidd el, alapban én sem tolerálom, de így, hogy nem előttünk füstöl, annyira nem bánom. Tudom azt is, hogy szeretne leszokni róla, de fél, hogy jobban meghízik. Na meg szerintem még kevés az akaratereje. Erőltetni nem fogom, mert apukámról tudom, hogy nincs értelme, ha kell, benő a feje lágya, legalábbis remélem.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?