Új privát üzeneted érkezett!

Livus :) két hét múlva, hétfő-kedd körül már itthon leszünk. Viszont az időpontot már addig is fixálni kéne, mert ha jól emlékszem, a CM ide vonatkozó megmozdulásai többnaposak.
Amit lehet: Én a Nandu levelezőlistára felteszem, azt legalább 20 kendőt forgalmazó megkapja, ők tudják az ismerőseiket értesíteni - persze VIDÉKEN is!!! Ezen kívül a Vasárnapi Hírekben dolgozó ismerősömet megkérem, hogy tegye be oda is a programajánlóba.
Tudatos vásárlónak, Babafalvának. Nők Lapja internetes oldalnak van hírlevele, abba mindenképp berakni érdemes - ez talán még nem lesz késő két hét múlva.
No meg a CM szervezőivel midnenképpen fel kellene venni a kapcsolatot, egyrészt a hírverés, másrészt és elsősorban az együttműködés miatt.
Gyezsu szerintem a Civil Rádióban hírver majd, csak ő nyaral még, esetleg további médiás ismerősöket érdemes beizzítni

Röviden ennyi most :lol: Jó szervezést :)

indianyo
 
 


Korábban a Mobilitás hétről volt szó. :?:

Az a szept. 16 és 22 között lesz. 22-e szombat. Mi lenne, ha becéloznánk azt a napot, és ha megy a rendezvény keretében, akkor úgy, ha nem, akkor meg külön szervezve, de azon a napon.

Vélemény?

KépKép
livus
 
 


CM felvonulás is lesz az Európai Mobilitási Héten. Ha jól emlékszem, pont szombaton.

indianyo
 
 

 
 

Sziasztok!

Indi :) köszönömön szépen, hogy felajanlod a kk-dat kiprobalasra, jo lett volna, de ma este értünk csak haza. Pénteken dölt el, h utazunk ezért ilyen kapkodos az egész...
Egyébként én megértem, hogy nem érted, a férjem is kicsit olyan, mint Te ilyen szempontbol :) Ha tudnék varrni valszeg én is gyartottam volna egyet magamnak... Jo utat!
Csinaltunk ma cipelös teszteket Ergoval és ugy néz ki, h elöl kényelmesebb, akkor is, ha ott a pocak.
Ha a hatamra teszem a gyereket a derékpant nagyon nyomja a hasamat. Igy meg csak a csipömet huzza.

Ja és kinyomoztam, h nem is franciak a mei taiok, hanem amcsik, itt a link, sztem gyönyörüek:
http://www.babyhawk.com/catalog.php
(lent a mintas kockakra kell kattintani).

Mi 3 hétre elutazunk ugyhogy most nem nagyon tudok segiteni a szervezésben.... :( Ha hazajöttünk szivesen!
saara
 
 


Zsizsa!

Kötős kenguru háton 3 hónapossal: elvileg lehet, ha már tartja a fejét a baba. Nekem sikerült az enyémmel. De ő minden háti hordást elún pár perc után :( Rucksack, háti keresztezett, kötős k, mindegy neki, max 10 perc, és kikéreckedik. Illetve át, a tejcsi felőli oldalra. :wink:
Szóval garancia nincs, hogy szimpibbnek találja, mint a kendőt, de próbálkozni lehet. :)
Magas háti Kozynál: (7 hónapos terhesen fotózták) http://www.kozycarrier.homestead.com/instructions.html#anchor_284

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


OFF

Sziasztok!
Lelle Bibornak hivjuk:)

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, szivböl GRATULALOK! :) :) :D
saara
 
 


Én is gratulálok!!! Nagyon szép nevet adtatok neki!

KépKép
livus
 
 


Biobaba!

Gratulálok a kislányotokhoz! Nagyon szép neve van! :D
m_andi
 
 


Biobaba!
Jol vagytok amugy, minden rendben?
saara
 
 


jol vagyunk, csak a burokracia neheziti az eletunk
nagyon durva, en nem is ertem, h h lehetnek ilyen aljasak:(

Biobaba
biobaba
 
 


:D :D :D ISTEN HOZOTT LELLE BÍBOR!!! :D :D :D


A hidegfront meghozta végre a 2000Ft-os didymos kendőmet is :wink:
Hogy milyen? a legjobb kifejezés talán, hogy olyan magától értetődő, vagyis olyan természetes. Mint egy régi családtag.
Pedig nagyon rövid. És magam sose választottam volna ezt a mintát, de mégis. persze még ilyen szuper rövid kendővel is sikerült hátra varázsolnom Hanát, rögtön az első 5 percben, miután meghozta a postás. hehe tök jóóó !!!nagyon lelkes vagyok
Kép
savitri
 
 


Savitri: Nagyon helyes ez a fotó! :) És szerintem Lisa is szép! :)

KépKép
livus
 
 


Biobaba, én is szívból gratulálok, legyetek nagyon boldogok!!!

Pindi
pindi
 
 


Biobaba,
nagyon nagy gratula Lelléhez! :) Feljelentettek? A barátnőm is most fog otthon szülni, bármelyik pillanatban, szerencsére nem a ti kerületetekben, kíváncsi vagyok, vele mit fognak kitalálni... (Ági, te ismered, Jutkáról beszélek).

Savitri,
szuper a kép, a kendő és a kislányod is nagyon szép! :) Annyira jó látni ezeket a kendőket, hogy milyen gyönyörűen odasimulnak a testhez!

Lívia,
köszi, akkor megpróbálom! :) A szopis sétán kipróbálok egyet, meglátjuk, hogyan tetszik az ifiúrnak :wink: (aki már tartja a fejét, bár még csak nemrég óta, ami nekem nagyon furcsa, lévén mindkét nagyobbikam jóval korábban, már 1-1,5 hósan tartotta). Sajnálom, hogy nálatok nem megy a hátonhordás, de talán majd megszereti később. :)

Zsizsa
zsizsa
 
 


Sziasztok,

Biobaba, hatalmas gratula :) nagyon szép neve van a picinek :)

Szervezésbe a jövő héttől be tudok szállni. Livus, találkozhatunk megbeszélni, nem lakunk messze (én Csepel). Arra gondoltam, hogy azt is ki kellene deriteni vhogy, hogy milyen hivatalos macera van egy ilyen megmozdulással (rendőrségi bejelentés, egyebek).

Elkészült az esküvői kendőm. Egy szoknyát áldoztam fel, nagyon szép anyag.

o
orsko
 
 


Orsko, képet kérünk szépen!!!

Én most két hétre el, úgyhogy szervezésben nem tudok segíteni. Na nem mintha egyébként egy nagy szervező alkat lennék... ;)

Pindi
pindi
 
 


bizony Orsko!!!! kérjük a képet!!!! :D
savitri
 
 


Biobaba,
én is szívből gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok nektek!
Viki
vamberyviki
 
 


Bejelentés: talán 72 órával előbb, faxon. Ált. tök kedvesek, és segítőkészek.
Kell a hely, az időtartam, kb. hány résztvevőre számítotok, és kellenek jól megkülönböztethető hivatalos szervezők. Ezek számára van vmi szabály, a várható résztvevők és a helyszín függvényében.
(A tudományom az első babakocsis tüntetés idejéből való, akkor pólókra vasaltunk matricát a demó logójával, meg SZERVEZŐ felirattal.)

Nem tudom, van-e útvonalra terv. A szopis séta pl. hagyományosan a Margitszigeten, a szökőkúttól a Pala és a Hajós Alfréd közti játszóig tart. Jó, mert árnyékos az útvonal, meg a játszón is lehet árnyékba ülni. Ami nem annyira: a játékok nincsenek árnyékban :( És az egy bekerítetlen játszó.

De pl. ha a Városliget a célállomás, ott pl. az Iskolások játszótere egy jó bekerített játszó füves résszel.

Itt, Kelenföldön tudok egy csomó jópofa játszót, de ez azért bnagyon-nagyon kiesik :)

Ha már vannak konkrétumok, jó ötlet megkeresni Apát - mármint a babanet tulaját (csak nicket tudok :D ), hogy itt is meg legyen hirdetve.

Hasonlóképpen a SzületésHetét is érdemes lehet megkeresni.

(És remélem nem leszünk betegek, akkor megyünk mi is :) )

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!
Biobaba: gratulálok! :D :D :D

Savitri: Lisa szuperül néz ki! Ha belegondolok, hogy nemrég még itt volt Pécsett... :twisted: :wink:

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Biobaba,

Gratulálok! Nagyon szép nevet adtatok a babának! Sok boldogságot és egészséget Nektek

Savitri,

Tényleg nagyon jó a kép :)

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Biobaba,

gratulálok! Nagyon nőies név. :)

Orsko, csatlakozom, kérünk képet.

Séta: én sem vagyok egy nagy szervező, de ha tudok vmit segíteni, szóljatok. És persze megyünk!

Lívia, két fáradhatatlan kissrác álmos anyukája.
http://www.babakozelben.hu
livia76
 
 


Biobaba! Nagyon örülök Nektek!

Szervezésben természetesen benne vagyok. Én örülnék, ha csatlakozni tudnánk a mobilitási héthez, csak nem tudom, hogyan. Ismer valaki valakit a szervezők közül? Találkozóhoz eszembe jutott, hogy nekem "lyukam" van a tanfolyamok között augusztus 17-én 12 és 14 óra között. Gondolom, hogy nem jó Nektek, mert ez gyerek szempontból nem jó időpont (ezért van lyukam ;)), de én akkor szabad vagyok és rendelkezésünkre áll a Visegrádi u.-i tanfolyamhelyszín. Csak egy 5let.

hordozo
 
 


Orsko: Köszi!! :)

Borcsa: Kösz az infókat, tippeket! a rendőrséget már nekem is mondta a férjem. :)
Én nem ismerem a Városligeti játszóteret. Szerinted az ideális lenne?

Ági: Köszi a felajánlást! Részemről a heyl és az időpont is jó. Orskó? Addigra talán már Indi is itthon lesz. És ha marad a 09.26-i dátum, akkor is még egy hónappal előtte leszünk, sztem annyi elég lesz rá.

És szerintetek kb hányan leszünk a sétán???

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!
Próbálom behozni a majd' három hetes lemaradást. A séta nagyon jó ötlet, benne lennénk teljes gőzzel (ha a baba még bent akar épp maradni).
Mázlista vagy, Savitri!:)

Biobaba, én is szívből gratulálok nektek, ugye majd leírod a történetetek? Sajnálom, hogy szívóznak veletek, remélem, sikerül megoldani.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Alkalmam volt kipróbálni egy órára egy full extrás, esővédős, fejtámaszos stb. túra hátihordozót, a márkáját nem jegyeztem meg, de drága kanadai cucc. Hát majd leszakadt a hátam, pedig kendőben hurcoltam a gyerekem előtte három napig napi 2-3 órában és az szinte meg se kottyant. Sokkal kényelmesebb a kendő nekem, és a hátizsákban nem is éreztem, hogy mit csinál Flóra, olyan fura volt.
Egyébként én eddig a pocak fölött, mell alatt kötöttem meg a kendőt, de most kezd hozzá túl 'magas' lenni a hasam. Eddig kényelmes volt így (31 hét). Kipróbálom a feneke alatt vagy has alatt megkötni legközelebb, és beszámolok.

Egyébként nagyon kiszolgált máris minket a Lana, mert egy félnomád táborban volt már pokróc, takaró, párna és pelenkázóalátét is. Csak egy barátunk kérdezte, hogy és ez milyen anyag? Függöny? :lol:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Ági,Livus
szerintem nekem jó a megbeszélésre az időpont és a hely is. Gyerekek nélkül is tudok menni, vannak bevethető nagyszülők. Akkor fixáljunk?

Eszter,
nekünk is van csővázas hátihordónk, és nekem is nagyon kényelmetlen, de a férjem azt szereti. Én arra a következtetésre jutottam, hogy ezek férfiakra vannak tervezve.

o
orsko
 
 


hellóó!!
szia Savitri! :D

rövid hordozós történetem: (fiam Simon, 05.02.07.-én született)
-elsőre kismamás kendő, ami rövidnek bizonyult
-nandu kendő, ami remek, csak nyáron megsülök benne, és lóg is az extra anyag
-oldal hordozó http://www.swankeltd.com/ ami nem volt elég fixálható, majd eltűnt a lakásban lévő rumliban :oops: :lol:
-majd egy tutibban szereztem be, szintén külföldről: http://www.playtexbaby.com/about/how_hiphammock.aspx ez jó is volt nagyon, de a nagy súly miatt, 2 év feletti kiskölök, a nyakamat húzta nagyon a pánt!
-kendőzés, kendőzés, megsülés...
-olgakittler féle szupi cucc. ezzel nagyon eltaláltam azt, ami most kellett!! 3500ért!!!! a kendő előnyei a hátrányok nélkül, nem lóg, nem fűt, viszont jó szűkre fel lehet tenni. én nagyon szeretem!!! ja és elfér a retikülben!!! szóval súlyban és cipelnivalóban is jobb a kendőnél ( egy 2 és fél évesnek! )

na, vár a munka, de majd még belesek a mániákus hordozók közé mostantól gyakrabban!!!! 8)
bagzerka
 
 


Remélem, én is jövök! :)

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Bagz hehe:D szia !!!!!!
savitri
 
 


Ági, 17-i időpont és helyszín nekem ok, szívesen segítek a szervezésben amiben tudok. Bár 18-tól 26-ig nyaralunk

Eszter

Kép
esztercica
 
 


De jó! Alakul ez a 17-e! :D

Azt elfelejtetem írni, hogy én csak Bogistul tudok menni. NEm gond, ugye? Sajnos nagyi csak 120 km-re van :(

KépKép
livus
 
 


Én is csak Nándistul tudok menni :D

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Sziasztok!

Én még nem olyan rég hordozok, mert kisfiam, Benjámin, még csak 2 hónapos. Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, mert nem tudtam, hogy Magyarországon is vannak, akik használnak hordozókendöt. :D
Ti pici babát hogy szoktatok bekötni? Ja, és milyen kendöket használtok, szeretném tudni, hogy érdemes-e magyar kendöt venni, mert sokkal olcsóbbak...

Lenne még egy javaslatom is. Ha valamelyikötök a német ebay-en akarna venni kendöt (vagy akár mást is :wink: ), és nem küldenek Magyarországra, akkor esetleg tudnék segíteni. Postázhatnák szüleim Kölnböl, vagy akár el is hozhatják, mert szeptember elején fognak jönni Magyarországra.
Egy német fórumban, amit olvasgatni szoktam épp csereberélnek/adnak el leszállított "meglepetés" didymosokat (ezek újak, lehet, hogy van bennük kicsi szövéshiba). Nagy részük 3-as vagy 4-es kendö kb. 50 euroért. ( http://www.stillen-und-tragen.de/forum/ ... &start=370 ) Ha valakit ez érdekel, szóljon!

Zsuzsa
smzsgalf
 
 


Fixáljunk szerintem: sétaszervezés augusztus 17én 12:00-14:00ig. (Előtte, utána ugyanott tanfolyamot tartok, tehát sajnos az időpontok merevek.) Helyszín: XIII. kerület, Visegrádi u. 25., kapucsengőre Stresszoldó központ van kiírva. Jöhet bárki, bármennyi gyerekkel. Eddig részvételét jelezte (rajtam kívül :)): Esztercica, Livus, Orsko, Livi – ha mindenkit jól értettem. Azt hiszem, hatékonyabb lenne a megbeszélésünk, ha addigra több információval rendelkeznénk. Vállalja valaki, hogy megpróbálja felvenni a kapcsolatot a Mobilitás hét szervezőivel? Vállalja valaki, hogy kideríti a pontos részleteket, hogyan kell legálisan gyülekezni?
smzsgalf!
Újszülöttet hason vagy háton szoktam vinni. Hason azokat a kötéseket szoktam használni, amikben függőlegesen van a baba (kivéve ha épp szopik).

hordozo
 
 


Szia Ági! :) Kösz a fixálást! Még Indi írta, hogy segítene a szervezésben, de ő most nyaral. Viszont ha jól emlékszem, addigra (17-re) hazaér, és akkor lehet, hogy ő is jön, ha megfelel neki az időpont.

Livi is jön szervezni? Ő sztem csak a sétára írta, hogy jön majd, nem? De lehet, hogy tévedek...

Én vállalom, hogy kiderítem a gyülekezési szabályokat!

KépKép
livus
 
 


Biobaba,
most látom csak (mert valaki szólt, külön köszönöm!!!!), és gratulálok! Nagyon örülök, hogy sikerült! A bürokrácia meg "elmúlik", bár mi is azt hittük, hogy soha nem lesz vége...
De jó ez a reggel!
h_szilvi
 
 


Dejó, köszi Livus! Tiéd a gyülekezés téma.

hordozo
 
 


hordozo: Huh háton? Na az nekem sosem akar sikerülni, valahogy mindig tök ferde a gyerek, ha a hátamra rakom. Persze próbálgatom igazgatni, de nem megy túl jól. Ha meg probálom feszesre húzni a kendöt akkor meg kicsúszik a gyerek alól.

Ja meg még egy másik kérdés (lehet, hogy erröl már beszéltetek, de még nem volt idöm mindent elolvasni :) ): A ti családotok mit szól ahhoz, hogy kendövel hordjátok a gyereketeket?
Nálam elég vicces volt. Már terhesen úgy gondoltam, hogy kiprobálom a kendöt. Aztán nagyon lelkesen vettem egy használt kendöt, amit szüleimhez küldettem (úgy olcsobb volt). Mikor megérkezett és kérdeztem édesanyámat, hogy na milyen (mármint, hogy lyukas-e vagy van-e valami baja), még a telefonon keresztül is láttam, hogy húzza az orrát. "Háááát nagyon ócska" volt végül a válasz. El tudjátok képzelni, hogy mekkora csalódás volt számomra.
Aztán mikor megszületett a pici (na meg a kendö is elkerült hozzám) és elkezdtem abban húrcolni, hirtelen mindenki nagyon lelkes volt. Szüleim is, meg Anyósomék is, habár ök már babakocsit is vettek!
Szóval a hosszú dumámat összefoglalva: Mindenkinek nagyon tetszik, csak azt sajnáljak, hogy az ö idejukben még nem volt ilyen ;)

Bocs, ez kicsit hosszúra sikerult :oops:
smzsgalf
 
 


OFF
Akkor beszamolok:)

Burokratak letudva, valoszinuleg az is kozrejatszott, h a harmadik nekifutasra nem volt benn az ugyintezo fonoke, es elfogadta azt a papirt, ami azt igazolta, h szultem mostanaban gyereket, ahelyett, h azt kellett volna igazolni, h ezt a gyereket en szultem. Feljelentesrol meg nem tudok, de az utolag szokott kiderulni.

A szules: kicsit feltem attol, h a nagyobb gyerek zavarni fog (eleg kicsi a lakasunk, 1 szobank van, szoval sehova nem lehet "eltenni"). Aztan este, epp a lefektetesekor ereztem, h hopp, itt lesz valami, ugyh igyekeztunk gyorsan elaltatni. Utana szepen nekilattam 5 percenkent:) Es mikor mar ugy gondoltam, h tart ez mar egy jo ideje, szoltam Aginak, h akkor jojjon. Es jott. Csinalta a borogatasokat, masszirozott. Kicsit kesobb jott egy dula is. A nagy a kitolasra felebredt. De vegul nem felt, es engem sem zavart:) Apjaval neztek a felhomalyban, h jon a kisteso. Utana baba a hasra, es addig feszkelodott, mig vegul racuppant a cicire. Hat diohejban ennyi. Igy nem tul izgalmas:), de nem terhelt meg ugy ez a szules testileg, lelkileg, mint anno a korhazban.


Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba: Ez olyan szép! :) NEm sokan mondhatják el magukról, hogy láttak megszületni-szülni valakit, mielőtt maguk is szülnek! :)

KépKép
livus
 
 


Ma voltunk a Szoptatásért sétán, amit az LLL szervezett. Ott volt a Kismama újság egyik újságírója, aki szoptatási tanácsadó is és láss csodát: nem kismama kendőben volt rajta a babája.. Amúgy még választ nem kaptam a levelemre,de ha lesz vmi reakció, beszámolok..

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Mi is voltunk sétálni, találkoztunk Eszterrel, Livussal, Ágival. :)

Biobaba,
ez tényleg nagyon szép! :) Nekem a majdnem négy éves lányom meg akarta nézni, ahogy kibújik a baba, de én nem voltam biztos benne, aztán nem is úgy alakult (éjjel fél kettőkor lett meg, és anyuék lakásán, ráadásul még jó, hogy nem a gyerekekkel mentünk, mert végigüvöltöttem az autóutat...).


Szervezésben sajnos nem tudok segíteni, 14-től nyaralunk, meg aztán a három gyerekkel innen az agglomerációból vezetéstudás nélkül nemigen vagyok mobilis (ma is anyukámmal voltunk a szopis sétán). De a sétára mindenképpen kerítek majd segítséget, hogy el tudjunk menni!

Zsizsa
zsizsa
 
 


Biobaba! Köszönjük a beszámolót. Nekem azért így is izgalmas volt, de főleg nagyon megható.

hordozo
 
 


Eszter! Te is ott voltál? De kár, hogy nem találkoztunk! De majd 17-én! :)

Amúgy nekem is eszembe jutott, amit írsz (hogy nem Kismamás kendő volt. Sőt: ha jól láttam egy Km-ás kendő sem volt Ági titkos példányán kívül ) De azért viszont szomorú vagyok, hogy Te is írtál nekik, erre a mostani számban továbbra is azt akarják eladni... Persze érthető, de mégis! :( :evil:

KépKép
livus
 
 


Zsizsa, hat nalunk se azert ebredt fel a nagy, mert olyan csondben voltam:) Hajnali negykor ebredt, a baba pedig kb 20 perc mulva volt kinn.

Jo szervezest nektek. Megprobalok a Levego Munkacsoportnal erdeklodni, h h lehetne a Mobilitasi Het programjaba illeszteni. Hatha...

Es milyen kendoje volt a kismamasnak, ha nem kismamas?:)

Biobaba
biobaba
 
 


Azt gondolom, Ungváry Renátáról van szó, aki Didymos kendőt használ. Én egyébként találkoztam még Kismamás kendővel, csak nem volt használatban, a táska mélyén lapult.
Mi a köze a Levegő Munkacsoportnak a Mobilitás hetéhez? Ők (is) szervezik? Köszönjük, ha közbenjársz, azt gondolom elég nagy áldozat ez most Tőled. Nagyon örülnék, ha hivatalosan is a hét programjában tudnánk lenni, ha ez még lehetséges egyáltalán és nem vagyunk hozzá elkésve.

hordozo
 
 


Biobaba, nekem is nagyon megható volt a beszámoló, én is hasonlókat éltem át, csak még nem volt első gyerek a háttérben. De jó tudni az elkövetkezendőkre, hogy ez nem akadály, ha ott van a nagyobb :)

Igen, Ungváry Renáta volt, csak azért nem akartam nevet említeni, mert nem voltam benne biztos, hogy ez etikus, pusztán a tény volt számomra meglepő, hogy aki őket képviseli, szintén nem az ő terméküket használja..

Livus én is nagyon sajnálom, hogy nem találkoztunk, de majd 17-én végre megismerkedünk személyesen is! Zsizsa nagyon örültem Nektek, meg hogy meggyurmázhattam kicsit a kisfiadat, pedig Nándi is nemrég volt ilyen pici, mégis nosztalgiáztam...

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Off: Biobaba: hát ez szuper lehetett! :lol: irigykedek, mint mindig, mikor otthon szülnek...

On: Livus: én majd csak sétálni megyek, de ha tudok segíteni bármit online, szóljatok!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?