Új privát üzeneted érkezett!

Tipetupa: szijjja! Üdv köztünk!

Jó kis társaság a miénk, biztosan jól fogod érezni magad köztünk... :) Csak ne hallgass az olyan átverősökre, mint Mandala... aki ugye a negyediknél sem tudja milyen az ha valaki szülni fog és nem csak szimplán jóslófáj..... :D

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Mandala,
még egy ilyen ijesztés, és kitalálunk neked valami büntit. :shock: Mondjuk 48 órás folyamatos ágyban fekvést. :D

Üdv, Tipetupa,
mesélj magadról!

italoman
 
 

 
 

Hello!

Azért csak kibújik már mona babája, mit mondtak? 7 óra, addig már csak 2 óra van!

Mandala: Egészségedre! Én is aludtam egy fél órácskát! Nekem is folyton jönnek ezek a jóslók, aztán egyszercsak majd hosszabbak lesznek, meg nem múlnak el! Nekem most ez azért furcsa, mert tényleg ma hajnalban kezdődtek, akkor egész kitartóak voltak, de most hamarabb abbahagyja! ja és az NST-n is más volt a fájás görbe, kisebbek voltak de sűrűbbek és laposabbak.

na asszem megyek növesztem még én is egy kicsit seggem!

Ja...adatok BPD 95 azt mondta a doki kb. 3 kiló körüli, de lehet hogy ez már írtam!

J.

mamiblue
 
 


Dudu!
Te írtad:
Én is irigykedek ám ! Olyan jó aki már túl van rajta.
De szerintem a java csak a szülés után jön! Ahogy Sabine is írta. Most azért sopánkodunk, hogy jöjjenek már ki, utána meg néha jól visszaküldenénk őket... :) :) :)
Például amikor éjjelente óránként felsír majd, vagy éppen du. 4-8-ig ordít, mert hasfájós a szentem. Az sem lesz ám fenékig tejfel!

Na jó, nem szabotálom a boldog babavárást... Bocsi :?

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Andi: Teltház van ám a dél-pestiben, és állítólag egy csomó doki szabin van! A te dokid bent lesz augusztus elején? Hányra mész jövőhéten CTG-re? Én 10-re megyek! Az tudod, hogy nem volt ma uh, mert csak 3 doki volt bent?

Rita: Nekem jöhet az sms...sajna a telefonom sztrájkol és nem csörög, így nem nagyon lehet engem elérni.:( Lehet addig beújítok egy mobilt, mert már én is unom, hogy rossz!

Franciska: Igaz! Nekem a lányok egyáltalán nem voltak sírósak, bár többször ébredtek éjjel! Most a kis pasival fel vagyok készülve a legrosszabra...de remélem ez nem jön be, hogy pld. hasfájósabbak!

J.

mamiblue
 
 


Mamiblue!

9-re megyek majd,de elötte akarok menni majd uh-ra.(remélem lesz ott valaki)
Dokihoz hétfőn megyek majd,most jön vissza szabiról,szerintem akkor ad majd beutalót.
Nekem nincs választott orvosom,de gondolkodom azon hogy felkérem azt akihez járok.

Andi


Kép
f.andrea
 
 


Csajok, nekem tisztára lement a hasam. Vagy most már képzelődök is? Nem tudom, de olyan furán lent van, tegnap még nem volt ilyen.

horvviki
 
 


Viki,
már te is kezded? :D Eddig azt hittem, ez augusztusi topik... :lol:

italoman
 
 


[quote="pattogobolha"] írta:pattogobolha



tipetupa: üdv. :) Nem baj, hogy a végén jössz. :) Imádok babképeket nézegetni. De asszem ezzel nem vagyok egyedül. :)

Na még rátok nézek. :)


Ezért kaptál babképet :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


viki: az én pocakom 3 hete hol fennt hol lennt. Össze vissza ugrál :D Anyámék mindíg megjegyzik minkor éppen lennt van, hogy jajj napok kérdése és megszülök... :P Asszem ha külön laknánk akkor kevésbé lenne idegesítő... :roll: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


sabine: :lol: :lol: :lol: :lol: hoppá. :roll: :lol: :lol: :lol: asszem egy a betű lemaradt. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Na két kép. Az egyik 35 a másik 36 hetesen..

Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


na lelövöm magam :D:D Itt üvölt a beatles a fülembe és leszívesebben takarítanék.. De már nincs mit... :roll: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Pattogo
:lol: :lol: :lol: :lol:

Nekem is kellene pocakképet csinálnom.... :cry:
Vendég
 


Pattogó!
Ide jöhetsz.... :) Nálunk nincs éppen mintarend... Mióta Beni itt lakik minálunk ( a férjem az első évében néhány naponta rácsodálkozott, hogy ez a gyerek most már itt lakik minálunk :) hát igen...), azóta a takarítás, mint olyan, harmadlagos kérdéssé vált. Egyszerűen nehezen jutunk el odáig. Mondjuk nem is igyekszünk nagyon.
De az eddigieket megcáfolandó, elmesélném, hogy kihasználva a fiúk távollétét, épp az imént mostam fel az egész lakást és kellemes flóraszept-illat terjeng a levegőben. Előtte meg két órát vasaltam, de még mindig van 40 percnyi vasalnivalóm. Rá is ugrok, amíg meg nem jönnek.

Monával mi lehet? Gondolok rá sokat.

Sabine!
Már 1 hetesek a fiúk? Mintha tegnap születtek volna. És nem is mesélted el, mi is volt. Úgy emlékszem, aznap du. 4 körül (nálunk volt ennyi) még írogattál, pár óra múlva meg párod írt, hogy indultok szülni....

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Úristen!
Elmegyek egy fél napra dolgozni és mindenki szülni akar!
Az én hasam is nagyon "lecsúszott" és azt mondják a nagy okosok hogy a szűni nem akaró viszketés jele a szülésnek. Hát!! Elvileg ez epepangás! Annyira durva, vér vörösre vakartam már magam, 50 kismamából 1nek van ilyen!!!! Fa.....za. Nem hánytam alig hiztam és most ez van, na mind1, úgyis mindjárt szülünk.

Üdv az újaknak!

Voltunk CTG-n a kiscsaj tekert mint az örült.

MONA IRT:

"Most vizsgáltak de 1óra óta semmit sem tágultam, peig már valami zselét is felnyomtak ez ügyben. 18órakor kapok oxitocint, fájások már vannak,csak nem eredményesek. Majd jelentkezem!"


Mandala érted is megy ezerrel a drukk!! De mindenféleképpen adj jelt magadról, mert ha nem akkor az izgalom miatt indul be nálunk is a szülés

Mától mindenkiért 2x több drukk megy!!!

Hatalmas puszi nektek!!!

Sziszike

Kép
sziszike77
 
 


Ha Mona nem reagál az infúzióra csaszi lesz.... :(
Azért már illett volna valami hathatósabbat is csinálni szegénnyel nem csak prepidyl-lel kenegetni... az oxitocynt sztem már elkezdhették volna talán már túl is lenne az egészen.... így hagyni ez kínzás! Még ha nincsenek is fájásai... a stressz azért csak benne van... és fárad, akárki akármit is mond!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala,a számból vetted ki a szót :D .Szegény :( ,de hamarosan majd csak túl lesz rajta :D

Kép
Kép
huni
 
 


Pattogo: nőtt ám az a pocak egy hét alatt is ám!!!

Hát lányok... jön a hidegfront... olyan vagyok már komolyan, mint valami vén varjú... :)

Sabine:
na akkor már értem a babot... :) Már kezdett perverz gondolatom támadni.... dehát csak így magunk között szólva... szóval szegény apa.. mióta is? jaj, már szinte nem is tudom kiszámolni.... na de mindegy... túl leszünk ezen is! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziszike: édes vagy, hogy drukkokat küldesz, de az első babás mandala nem tudja eldönteni, hogy szül-e vagy csak a szája jár.... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Kép



itt a viszketős néni! :D:D:D

Kép
sziszike77
 
 


Köszi a sok üdvözlést.:D

Mandala, valóban jó kis csapat alakult itt ki.:D
Látom titeket is hasonló dolgok érdekelnek.

Mióta tudom, hogy babát várunk, azóta nagyon sokat foglalkoztat a téma, talán túl sokat is bújtam már a babamagazinokat, könyveket.
Elméletben már sok mindent tudok, na de gyakorlatban...

Pattogó, nagyot nőtt a hasad egy hét alatt!
Én is úgy érzem, most nőttünk egy nagyot.

Kislányunk lesz, Hanna lesz a neve.
A kicsi lány be van állva fejjel lefele már egy hónapja, úgyhogy természetes szülést tervezünk, remélem, össze is jön.

Sabine, drukkolok, hogy mielőbb hazamehessetek, otthon biztosan könnyebb és kellemesebb lesz, mint a kórházban. A fiaid nagyon édesek. Veled vannak a nap 24 órájában?

Lányok, biztos már unjátok a kérdést, mert sokan feltehették már, de hogy kell vonalzót készíteni?
tipetupa
 
 


azért jó lenne ha Mandala eldöntené, mert én szülök itt meg az izgalomtól
amúyg pedig 28 nappal a szülés várható időpontja előtt ne szülj meg!!+!!!

Kép
sziszike77
 
 


Sziszike: kérlek ezt mondd meg a babámnak is, lééééééééééécccciiiiiiiiiii!!!! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


mindjárt beszélgetek vele :D

Kép
sziszike77
 
 


Tipetupa: sztem minden első babás anyuka így van ezzel... olvasgat, informálódik... ez természetes. Ez is azt jelenti, hogy tudatosan készülsz az anyaságra! Ez így helyes, és nagyon jó!!!!

Én így már a negyedik (ötödik) babánál nem bújom a könyveket, időm sincs rá. De a lányokkal sok okosságot öntünk egymás poharába...

Mi lehet Bebivel? Lehet, hogy már babázik ő is? :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziszike: KÖSZIIIIII!!!! :) :) :) Amúgy igazad van, még maradhatna a minilány... így két kilósan még nagyon pindúr... legalább egy fél kilót nyomhatna magára...

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Aztaaaaa Sziszike!!! Ez ám a pocak!!! :D

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


na mit szólsz hozzá? :D:D:D

Kép
sziszike77
 
 


ja és tudod hogy hiper nagyra méretezte a doki!!!
Amúgy fullra kiborultam, mert egy barinőm augusztus 14re van kiirva és a dokija úgy döntött hogy ő biztos nem fogja tudni megszülni a 4kg-os gyereket ezért augusztus 1én megfogja császározni.
Most ezek a dokik meghülyültek??? miért ragaszkodnak ennyira császárokhoz???

Kép
sziszike77
 
 


Nem semmi Sziszike. De miért nem várják meg legalább a kiírt időpontot???
Mióta Monaék készülődnek, olyan kétségbeesett lettem, hogy császár meg hogy az egész itt van az ajtóban... Miért vagyok ennyire beparázva????
Ez is milyen már, telnek az órák és nem segítenek Monán...

Kép
nap12
 
 


Nem tudom mi lehet most vele, hátha Mandalának irt.
És ráadásul sztem a Telki kórház (azt hiszem Mona ott szül) elég jónak számitó kórház

Kép
sziszike77
 
 


Helló lányok, én is vagyok, egyben,csak mire titeket visszaolvaslak,addigra MEGINT TERMELTEK.

Szülősöknek megy a hajrá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!( én persze a háttérben keményen irigykedem a 8 napommal.)
Ja, kiszámoltuk a férjemmel,hogy 2 hete volt 2 újnyi, egy hete 1 újnyi,akkor keddre zárt lesz a méhszáj és mivel úgy is túlhordom,aug.10-re már be is varja magát.... :lol:

vatera: szerintem nem kell félni tőle.

mandala: neked is az utolsó hozza ki a hülyeséget?
:lol: :lol: Bocsi.Nálam is ez van.Képzelődök, túlfélek, parázok,stb...

Újak:üdv köztünk, sosincs későn!

SABINE: szerintem meg tök jó,hogy már a karodban foghatod azt a két gyönyörűséget,legalábbis a lányok miatt.Eddig a terhességgel oszthattad a tudásod,most meg már te leszel a rutinos mami,hogy mit hogy is kell.Figyeld majd meg,mennyi ilyen kérdésd fogsz kapni.. :wink:

Holnap ünnepeljük a papám 87. szülinapját,leszünk egy páran.A felhajtás nem hiányzik, soha nem hagytam,hogy hejettem bármit is a vendégek csináljanak,de olyan jó látni az öreg örömét.87 éves.Én szerintem meg sem érem.

Valahogy nekem olyan furi,hogy monát olyan sokáig fájás nélkül hagyják,nem? engem sokkal hamarabb túrbóztak :cry: De azért az a lényeg,hogy minden rendben nála.
tuza edit
 
 


hát azt hittem már lehet gratulálni Monának, de látom még várni kelél egy picit.

mamiblu!
te hogy intézed el otthon a beöntést?

tipetupa!
Üdv itt köztünk. Én is Esztergomban fogok szülni., Melyik dokihoz jársz?

Kép
mirosz
 
 


Sabine!
Szerinted ettől az antibiotikumtól biztos eltűnik ez a baktérium?
És ha eltűnik szülésre még újra jelentkezhet?
Vagyis szülés közben ajánlatos úgy kezelni engem mintha bennem lenne, biztos, ami biztos alapon, hogy a babát megóvjuk a bajtól?

Egyébként én szívesen lennék már a te oldaladon, szeretném már anyukaként olvasgatni a fórumot.


hú én minden fórum-társ szülésekor teljesen beparázok... Nem tudom mi lesz, ha nekem kell indulnom...

Kép
mirosz
 
 


Sziszike: hol az a doki aki folyton császározni akar? Ide vele!!!!! :) Bezzeg az enyém... még a faros gyereket is simán akarta kipréselni belőlem.... :(

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Edit: na most mondd! A végére behülyülök... nem semmi mi?! Hjaj,ez a sok szülőszoba járat nem tesz jót az idegeimnek... meg aztán az előzmények sem... na, jó a végeredmény ugyan fárasztó egy kicsit, de az már megéri... de addig... jaj!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Lányok: ha Mona nálam jelentkezik AZONNAL megírom! De még semmi... sztem csaszizzák... :( Vagy beindult a hadd el had....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Várjuk a híreket!!!!!!!!

Kép
nap12
 
 


Előbb beleolvastam a topic kezdő oldalába, mikor még csak ismerkedtünk. Olyan cukik voltunk, ahogy vártuk az első ultrahangot! :D Most meg már egymásért izgulunk a nagy találkozások idején...

Kép
nap12
 
 


halihóóó
hasról: nekem is már tökre lent van. annyira amorf :) és néha viszketek. és ma rámjött a pakolhatnék :D

megvan a laborom. nincs a pisimben fehérje. a vérnyomásom ma picit magasabb volt, de a perem (diatolés) jó mindig!!! amikro meleg van, vagy fülledt idő, magas a légnyomás, akkor lesz magasabb a vérnyomásom.......

nem szeretném,ha a dokim megindítaná jövő héten a szülést. természetesen akarok szülni. :?

mindneki jól van??? keddtől hidegfront. lehet sokan megszülünk :D
jó hétvégét!!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Mirosz, Horváth doktornőnél fogok szülni.
És te?
tipetupa
 
 


Szijjasztok!

Nyákdugesz úr búcsút intett nekem... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Szegény Mona, iskolapéldája lesz mindjárt az elsőbabás 10-12 órás vajúdásnak...
Mamiblue, ez az otthoni elintéztem-a-beöntést engem is érdekel, de tényleg nem rosszindulatból írom, csak mert nekem se sok kedvem van hozzá. Bár, a dokim azt mondta, hogy a Jánosban, ha a kismama nagyon tiltakozik, akkor nem csinálnak. Persze el lehet dönteni, hogy mivan, ha a széklet a gyerekkel együtt jön... :?

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Agnes: a sote II-n nem adnak beöntést de én mindig kértem, most nem fogok. Mondjuk sztem jött ott minden... de láttak már csodát... szóval nem hiszem hogy ez bárkit is meglepne... én is lepisiltem a doki kezét mind a két babónál... Gergőnél nem, de ott is volt vm... ahogy emlékszem... de azt mondták mos ne azzal foglalkozzam, hanem a gyerek kipréselésével... merthogy sűrű bocsánat kérésekbe fogtam, meg sajnálkoztam ezerrel, hogy ez milyen kínos...
Ja, és borotválni sem szoktak... mondjuk nálam nem lesz gátmetszés, úgyhogy nem gáz...

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


szerintem nem hülyeség az a beöntés....
de nekem van itthon glicerines kúpom. ha elkezdek fájni, akkor felnyomok egyet. vagy kettőt. amennyit kell.:)

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Tipetupa!
Nővérem is nála szült. Én Zámborinál. Már jársz NST-re?
Ha vonalzót akarsz csinálni,akkor menj rá mondjuk az enyémnél lévő babafalva.hu-ra és ott már el fogsz tudni igazodni, ha mégse akkor majd segítek.

Kép
mirosz
 
 


Mandala????
Nyákdugó kipattant??????????????????


Úristen!

Kép
sziszike77
 
 


én már le sem fexem aludni, úgy néz ki hogy mindenki hamarabb szül??????


hé kismamák!!! mi augusztusi babások vagyunk, most még csak július 27 van!!!!!

Kép
sziszike77
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?