Új privát üzeneted érkezett!

Beu
Nakam ugy volt, hogy du. szinte orankent akart szopizni, hagytam is. Aztan tegnap tetozott, hogy akart de nem jott. Szoval ne aggodj, eszre fogod venni, ha nem eleg! Okolnyammogas, siras, stb.
Pussz
ismet Norka
norkini
 
 


Kangi,
Köszi, de nem igazán tudom rábízni Ronit senkire, maj legközelebb. Elmeséled milyen volt?

Mariann,
Nem olyan vészes a beöntés. Én is féltem tõle, de utólag nem is értem miért. Ja, és nekem 2-szerre jött ki a cucc.

Urszila, Leszter,
Hatalmas gratula nektek!

Miszike,
Miért kellett Bekit kontrollra vinni? A MÁV-ba? És te voltál már kontrollon?

Képzeljétek, a jobb kezem zsibbad, fõleg a mutatóujjam, de feljebb is. Már napok óta. Nem tudom mi lehet. Volt valakinek hasonló?

A fagyasztóból kivett anyatejet meddig lehet felhasználni (azonnal vagy 1 napig)?

Más (digitális fotókidolgozás):
A Fotomarket oldalán akartam feltölteni a képeket, de mindig hibára futott. (A keresett lap jelenleg nem érhetõ el. Lehet, hogy a webhelyen technikai problémák léptek fel, vagy módosítania kell a böngészõ beállításait.) Szerintetek mi lehet a gond?

Maci_2 + Roni, aki ugyan nem eszik sokat, de szépen gyarapszik
maci_2
 
 


Kakukkfû, ma csak este tudtam bejelentkezni. Holnap du?. Ha nekled jó, írj meg egy helyet valahol a Városligetben és odamegyünk. Bocs, proflit még mindig nem csináltam...
Esetleg de. fölhívhatsz. Írtam neked egy emailt.
Majd holnap de. azért ide is benézek.
Zsuzsó
zsuzsó
 

 
 

Sziasztok

Kangi Kép a magnoert brrr...

Szerintetek normalis, ha ez az oriasbebi 4-5 orakat is alszik naponta, marmint egyhuzamban?

Maci2
szerintem a tar.hu-n is van digitalis kepkidolgozas Fuji-ra, annyira nem is draga talan, de en meg nem probaltam.

Beu
ti miert nem mehettek ki a babaval? Mi egyhetesen voltunk az udvarban s azota tobbszor is voltunk a Ligetben.

Kakkukfu, Zsuzso
mi is a Ligetbe jarunk de apastol am Kép, egyszer talan osszefut(6)unk, nekunk macis babakocsink van.

Mindenkinek jo eccakat

Zsurlo
akinek ma sikerult helyes tartasban megfurdetni Andulkat a superjo csajszit
Zsurlo
 


Maci2,
a 6 hetes kontrollon voltunk mindketten (a MÁVban), a 7. héten Kép, mert nem tudtunk kocsit szerezni múlt hétre és nem akartam gyalog menni. Dokibácsink szép volt, mint mindig Kép, megbeszéltük, hogy õ lesz a nõgyogyim, kérdezte, hogy írjon-e fel fogalmazásgátlót, de nem kértem. Na ja, egy ilyen elfoglalt Apa mellett minek is?! Kép Bekivel minden ok (tudod, ez az a kötelezõ születés utáni 6 hetes kontroll), kicsit kötött a csípõje, tornáztatni kell.
Fényképeket akarsz elõhivatni? Szerintem ne itt a neten próbálkozz, én is épp most néztem utána, élõben sokkal olcsóbb. Van pl. a Blahánál is egy Fuji bolt, ahol kémiai úton hívják elõ, nem nyomtatják (ez rosszabb minõségû ugyanis). Hogy a minõség milyen igazából, az szombaton derül ki, akkor lesznek készen ugyanis az enyéim... Már nagyon várom. Ha még tanács kell esetleg, csak szólj, majd segítek!
Ja, és mondani akartam még rég, hogy nagyon ari voltál az utolsó pocakos képeden, amit fölraktál! Kép

Pusz
Miszike+Beki
miszike
 
 


Lányok Kép

köszi a kedvjobbitást, de most nem tudok sokat irni, mert megyek a rendörségre bejelentést tenni (tegnap eccerüen nem tudtam megoldani ezzel a nyafi babával, plusz nögyogyinál is voltam - minden rendben).
Most egy haverom elkisér, hogy a babával (aki most hálistennek csendeske!!! kopp-kopp-kopp) ne menjek egyedül. Majd jelentkezem!

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Zsuzso!

Nem kaptam meg az e-mailt. Kép
Zsurlo!

Majd konzultalunk! Kép
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Virág!

A popsiban mért 37,7 nem láz, csak hõemelkedés, de Emmának is állandóan ennyi mióta beteg volt januárban. Állítólag neki ennyi lett az alaphõmérséklete, azt mondták ne méregessem, mert csak idegesítem magam vele, majd egyszer csak visszaáll.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!
De eltûnt mindenki!
Egyelõre küldöm a táblát, aztán, ha Csipet engedi, jövök még, csak most megint rákezdte, pedig 10 perce tettem le alukálni Kép...

<pre>
Anyuka Baba neve Baba szülinapja Baba születési adatai Baba kora
Manó Emma 2002.10.10 3400 g, 51 cm 26 hét + 1 nap
Zulu Anna Sarolta 2002.12.02 3500 g, 55 cm 18 hét + 4 nap
Zsuzsó Dana 2002.12.14 2900 g, 54 cm 16 hét + 6 nap
Andy78 Márk 2002.12.27 3660 g, 55 cm 15 hét + 0 nap
Orsoly László 2002.12.30 3950 g, 55 cm 14 hét + 4 nap
Kakukkfû Emma 2003.01.03 3470 g, 52 cm 14 hét + 0 nap
Gombóc Zsombor Viktor 2003.01.28 3350 g, 52 cm 10 hét + 3 nap
Norkini Jázmin Sarolta 2003.02.09 2600 g, 48 cm 8 hét + 5 nap
Zsuzsi74 Miklós 2003.02.11 3460 g, 54 cm 8 hét + 3 nap
Miszike Rebeka 2003.02.15 3590 g, 54 cm 7 hét + 6 nap
Myssnia Szilárd Márk 2003.02.20 4050 g, 59 cm 7 hét + 1 nap
Kangi Julianna Angéla 2003.02.23 2700 g, 48 cm 6 hét + 5 nap
Franyó Anna Virág 2003.02.24 3000 g, 54 cm 6 hét + 4 nap
Manó2 Dorottya Rebeka 2003.02.25 3100 g, 53 cm 6 hét + 3 nap
Judó Hunor György 2003.02.26 3900 g, 56 cm 6 hét + 2 nap
Momo Adrienn 2003.03.03 3200 g, 53 cm 5 hét + 4 nap
Zsurló Hajnal Anna 2003.03.15 4320 g, 54 cm 3 hét + 6 nap
Beu Lõrinc 2003.03.19 4450 g, 62 cm 3 hét + 2 nap
Maci_2 Veronika 2003.03.23 2670 g, 50 cm 2 hét + 5 nap
Csucsuka Anna Zsófia 2003.03.31 3900 g, 53 cm 1 hét + 4 nap
Urszila Júlia 2003.04.09 3200 g, 50 cm 0 hét + 2 nap
Leszter Petra Jázmin 2003.04.09 3600 g, 56 cm 0 hét + 2 nap</pre>


Virág,
ha szeretnél a táblába kerülni, írd meg az adatokat!

Pussz
Franyo
franyo
 
 


Norka!

Szerintem te az Act-Hib oltásra gondolsz, az a kötelezõ, az a baktériumos agyhártyagyulladás ellen véd. Manó 2 meg szerintem a vírusos (C típusú) agyhártyagyulladás elleni oltásra gondolt, ami nem kötelezõ, neked kell eldöntened hogy kéred e, és neked kell emgvenned. Lehet 1 éves kor alatt 3 oltásban beadatni, vagy 1 éves kor után 1 oltás. Sajnos a Magyarországon leggyakoribb B típusú agyhártyagyulladás ellen nincs védõoltás.Kép

manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kakukkfû, újabb email ment.
Zsuzsó
zsuzsó
 


Zsuzso!

Ez nagyon erdekes, ott van a neved a postamban, de mellette nincs semmi. Mintha nem irtal volna semmit. Kép
Szerintem add meg a cimed, es en irok neked.

Vagy kuldj egy sms t.
06204519264
Kakukk
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Franyo, ime az adatok:
Anyuka neve: Virga
Baba neve: Levente
Születési idõ: 2002.12.19.
Születési méretek: 3800 gr, 59 cm
Baba kora: 16 hét + 1 nap

Most rohannom kell, majd késõbb jelentkezem!
Pusza mindenkinek: Virág és a jelenleg alvó Levente
virga
 
 


Gombóc
Kipróbolom a nagyobb pelust. Hátha a comján sem lesz annyira vad a piros csík a gumitól. Kép

Norka, Magdi Kép
Köszi a könyv infót. Délután megyek könyvtárba és könyvesboltba, hátha rátalálok. Kép

Miszike
A fényképekkel való tapasztalod engem is érdekel. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


újabb kép Szilárdról:
[url=http://www.pollar.hu/0410/falat.jpg" TARGET="_top]http://www.pollar.hu/0410/falat.jpg[/url]
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia,
jajjjjjjjdearanyos!!!!!!!!!!!!!!

fényképek:
mi hivattunk elõ a fotomarket.hu oldalról, és teljesen jók lettek. Nem tudom, a fuji-nál mennyibe kerül, itt 55 Ft egy 10x15-ös kép elõhívása. A tar.hu-n ugyanez 75 Ft, úgyhogy nem ajánlanám... Kép.
franyo
 
 


Sziasztok!

Norka! Gratulálok a mutatványhoz!!!
Nem akarlak elkeseríteni, de nekünk a 20 éves Audinkat lopták el.
Lõrincet Lõrincnek hívjuk. A nagybátyja a nagy becenévadó, aki mos a Lölõ után a Lönci becenévvel ruházta fel gyermekünket. Majd meglátjuk mi ragad rajta.

És ma megint megjártam, tegnap este hiába szopizott, utána mindig nyûgi maradt, legalább háromszor ismételtük meg a szopit, míg végre elég lett. De azért valószínûleg nem maradt éhes, mert 11 után legközelebb 5-kor kelt. Gondolom, ha nagyon éhes marad, akkor hamarabb felveri korgó gyomra.

Maci2! Nem tudom, mi ez a zsibbadás, de ha nem múlik, említsd meg egy orvosnak. Akár telefonon is rákérdezhetsz a háziorvosnál.

Zsurló! Szerintem, ha eleget eszik, akkor örülj neki, hogy 4-5 órát is alszik. De én nem vagyok nagy szakértõ, és az elején mindig felébresztettem, ha négy óráig nem kelt fel. Most nem bánnám, de ilyen már nincs gyakran nappal.
Azért nem mehetünk ki, mert a gyerekorvosa elég meggyõzõen rábeszélt, hogy elõbb szokja egy kicsit az itthoni életet, aztán vigyük ki, ne terheljük meg egyszerre sok információval az idegrendszerét. Most már mehetnénk, de most meg hideg van. Kép

Beu
beu
 
 


Sziasztok!

Mano
Tenyleg arra gondoltam! Kép

Myssnia
Csuda edes a kep! Kép

Beu
Hat itt mindenkinek elloptak mar valamiet? Olyan rossz. Kép Nalunk is volt ilyen "folyton szopizni akarok" idoszak. Legutobb most a heten (8 hetesen...) nem tudom. Esetleg emlitsd meg a vedononek!


Zsurlo
Jazmin is aludt (es alszik a mai napig) siman 4-5 orakat du. is, este is. Szerintem orulj neki! Kép

Lanyok
Hat megvan az eredmenye az egesz heti szopinak. Jazi multkor 2 het alatt hizott 320g-ot, most 1 het alatt 360at szedett magara!! Kép Doki neni nagyon megdicserte a forgolodas miatt, alig jott,hogy elhigyje!
Megkaptuk az oltast, leanyzo hosienes sirt amig szurtak, utana csak nezelodott.Biztonsag kedveert beadtam neki fel kupot, most vegre elaludt (reggel 8.30 ota virrasztott...) Megyek eszem valamit vegre. Ja este mar nem kellett potlas, eleg volt a tej! Kép

Norka es oltott Jazmin
norkini
 
 


U.I. Micsoda forgalom van ma itt.... Kép
N
norkini
 
 


Törpi már dél óta alszik, kezdem unni magam. Ilyen is ritkán van. Kép

Norka
Gratula a hízáshoz, mi egy hét alatt most kb 15 dekát szedtünk magunkra. Kép Drukk, hogy ne legyen gond az oltás után.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok Anyucik!

Urszilának és Leszternek hatalmas gratula, és gyertek minél hamarabbKép

Én olyan elgyötört vagyokKép Zsebi egész nap csak kézben hajlandó szenderegni már két napjaKép Most is félkarú vagyok...és Timivel így alig tudok foglalkozni, pedig nagyon igyekszem cserepesre mesélni a számat. Lassan gyerekdalokból is újakat kell tanulnom, mert már én unom a repertoártKép. Viszont kénytelen leszek Zsebit letenni és ordikálni hagyni, mivel kendõben sem nyugszik le és így meg képtelen vagyok bármilyen értelmes tevékenységreKép. Ugye, ez már nem kenhetõ a frontokra???

Virág,
csínján bánnék az alkoholmentes sörrel, én Timi lányommal kipróbáltam anno! A saját tapasztalatom, hogy huzamos sörivászattal tejet szaporítani nem lehet, viszont simán magadra szedhetsz jónéhány kilót, mivel tömény szénhidrát bombaKépKépKép. Egyébként is igaz, hogy folyamatosan fogyasztva egyik tejserkentõ sem használ, mert megszokja a szervezet. Én csak alkalmanként iszom Fitolac teát, vagy szedek be homeobogyókat a cél érdekében, pedig általában üresnek érzem a cicimet. Az egyetlen állandóan használható módszer a fejés, én balga az elsõ lányommal 8 hónapig ezt csináltamKép Ettõl tuti több lesz a tejcsi, de nagyon fárasztó és néha a lefagyasztott produktot sem tudod felhasználni. Nálunk a lányom már a tejeszacsik látványától is fintorgott, sõt a fõzelékben is kiszúrta a mirelitetKép Szóval a német juhászunk 20 liter anyatejet vedelt beKépKépKép

Beu,
én is úgy gondolom, hogy az édesdeden alvó gyerek nem lehet farkaséhesKép
Nálunk a férjem a nagy becenév gyártó: Timi csak a Bobó megszólításra hallgat, szerintem az oviban is így fog bemutatkozniKép Adrinak pedig Zsebidú a becses neve, de ne kérdezd, miértKép

Norka,
gratula a gyors mozgásfejlõdéshez! Ha Jázmin ilyen tempóban halad, már el is kezdhetitek gyerekbiztossá alakítani a lakástKép
Tejcsi: én is hasonló cipõben jártam Timivel, a legjobbnak sajna a macerás fejés bizonyult. Ezzel csak az a gond, hogy az idõ elõrehaladtával egyre nehezebb volt kiváltanom a tejleadó reflexetKép Most egyenlõre nem fejek, mert nem akarom magam tejelõ tehénnek érezni és egy kis kutyakajának (elõzmények lásd fent) meg minek ekkora felhajtásKép

Kangi,
magnóKép Remélem, azért gyorsan visszatalál a humorodKép

Miszike,
én szólok elõre, hogy a másfél évnél kisebb korkülönbség azért elég húzósKép

Na most megyek ordiegeret vígasztalni
üdv
Momo és a csajok


Momo
momo
 
 


Hali csajok!

Irtam egy jó hosszút, de elszállt...Kép

Momo, szegénykém, jó fáradt lehetsz... Most én se fejek, mert nekünk is megmaradt egy csomó fagyasztott, és akinek odaadtam, még egy köszönömöt se tudott büfögni, úgyhogy elment a kedvem a dologtól rendesen...

Myssnia, édes a kép, és nagyon menõ a babaszobaKépKép

Beu, alukálnék én is addig, mig Zsófibaba, dehát elsõszülött nagyfiam 1/2 7kor kel, és annak ellenére, hogy apája szépen ellátja, hozzámbújva issza meg a bocitejetKépKép. Ha meg már kinyilt a csipám, fel is kelekKép

Norka, gratula a forgolódáshoz és a tegnapi elegedõ tejcsihez!KépKép

Kangi, remélem a rendõrségen minden rendben volt, nem húztak fel túlságosan... A késõbbiekben ne hagyjátok az autóban a gyerekülést, mert azért is nagyon szeretik feltörni az autókatKépKép

Zsurló, örülj neki, hogy ennyit alszik, hidd el nem sokáig lesz ez igyKép

Nekünk ma megvolt az elsõ jajrögtönéhenhalok-ideacicit délelõttünk, igy könnyen tudtam alukálni délután, viszont most leszakadnak a melleimKépKép olyan jó, hogy egyre jobb az idõ, lassan kicsaphatom a lányt a teraszraKép, bár elõtte kell venni egypár 62-es plüsrugit, ugyanis 2 napja már ezt a méretet hordjukKépKép (szerintem elmérték a kórházban, mert a 62-es cuccos se lötyög rajta).

Na pussz mindenkinek!
Zsófi(k)
Csucsuka
 


Miszike,
Küldtem neked e-mailt.
Köszi a pocak dicséretét.

Leszter, Myssnia,
Megnéztem a képeket, nagyon jók!

Franyó,
Én is a fotomarketnél szeretném elõhívatni, de nem tudom feltölteni. Mi lehet a gond?
Regisztrálás után többször próbálkoztam sikertelenül, a következõ hibvaüzenetet kaptam:
A keresett lap jelenleg nem érhetõ el. Lehet, hogy a webhelyen technikai problémák léptek fel, vagy módosítania kell a böngészõ beállításait.
Az új feltöltõ pogram használatával sem sikerült:
A "C:Documents and SettingsRendszergazdaDokumentumokKépek
ikon16
ikon16 007.jpg" kép feltöltésekor a következõ hiba lépett fel: Megszakadt a feltöltés! Kérjük válassza ki ismét a feltölteni kívánt képet.
Nincs valami ötleted? Nálad mûködik?

Maci_2 + Roni akinek most kellene ennie
maci_2
 
 


Csucsuka,
nekem a havi ellenõrzésen szokták mindíg kisebbre mérni az amúgy sem túl hosszú gyerkõceimetKép, úgyhogy én saját kezûleg szoktam ott is lemérni õket, nehogy szégyenben maradjanak a törpikékKép
Én anno mindenkinek ajánlottam a fagyasztott tejcsiket (tök sterilen Aventes zacsikba fejve), de a tápszer itt falun túl nagy divatKép Úgyhogy a kutya szõre lett szép fényes tõle, no meg ki is kerekedett rendesenKépKépKép Persze, ha arra gondolok, mennyi meló volt vele, nincs ennyire vigyoroghatnékomKép

Franyó, mi újság Csipet székletmintájával??? Remélem, tenyleg csak túl mohó a kiscsajKép

Lányok, azért ma "biztosamiziher" alapon kifõztem a fejõmet citromsavas vízben (ezt itt olvastam, szóval még én is tanulhatokKép), de így meg nem lesz savas ízû a tejcsi???? Mert ugyi, ha utána kiöblítem, akkor oda a sterilításKép

üdv
Momo a kis tudatlan és a szupernyûgös macákKép


Momo
momo
 
 


Myssina!
Szilárd nagyon tündéri. Kép

Momo!
Nem lesz savas, mert csak egy kávéskanálnyi kell a vízbe, vagy még annyi sem.

Magdi
29+5
gallainémagdi
 
 


Maci2,
ide válaszolok, remélem nem baj, de úgy látom mást is érdekel. Szóval tényleg a legjobb ár a fotomarket, de az 500 Ft-os szállítási ktg-et is add hozzá! Egyébként a részleteket a [url=http://www.fujinet.hu/" TARGET="_top]http://www.fujinet.hu/[/url] -n találod. A minõség holnap délben derül ki Kép.
A dokim tényleg magándoki jelleget fog ölteni, de a fizetségért cserébe kapok idõpontot, nem kell várni.

Miszike+Beki
miszike
 
 


Sziasztok!

Kamilla tea: Én már 2hónapos korátor minden nap azt adok a HIPP kamilla teát. A tápszer miatt nekünk nagyon bejött mert a tápszertõl nem volt kaki és a teától pedig minden nap van szerencsére.

Kakukk: mi a helyzet nem válaszoltál írtam neked emailt. Te nem akarod a kicsit vinni babaúszásra?

Na most megyek
Pusz
Andy és a ma 15hetes Márk
andy78
 
 


Sziasztok!

A Ti babáitok nem voltak szupernyügik ma? Levi szinte egész nap kézben volt, idegesítõen nyafogott és másfél óráként etettem. Szóval fárasztó napunk volt...

Franyó! Mi újság a kakimintával? Van már eredmény?

Momo! Azóta nem ittam sört, mert valahogy nem bírtam az ízét. Szóval sörözésnek vége Kép fejni pedig nincs energiám Kép. Lusta vagyok. És nincs szükségem a többletsúlyra sem, mert így is kb. 15 kg felesleget hurcolok Kép.

Myssnia! Aranyos a képen a kicsi!

Urszila, Leszter! Gratulálok a csöppségekhez!

Holnap vásárlás, mert kicsit üres a hûtõ. A mai vacsi pizza volt Kép. Micsoda program tud lenni egy bevásárlás! Végre kimozdulunk itthonról.
Lehetne már igazán tavasz, hogy többször kimozdulhassunk itthonról. Sajnos babaúszás a kéztörés miatt törölve Kép.
Azt írta a Babanet sebésze, hogy nem valószínû maradandó károsodás, és ha mozgatja, akkor nem fáj neki. Hát az nem kifejezés, hogy mozgatja: rágja, kalimpál vele, megfogja a csörgõjét, tehát mintha minden rendben lenne. Már csak 11 nap a kontrollig!
Most megyek aludni, mert hullafáradt vagyok!
Nyügimentes jó éjszakát mindenkinek! Virág és Levi
virga
 
 


Norka,
szupergyorsan fejlõdik a kislányod!!! Kép

Myssnia,
nagyon mûvészi a kép beállítása, és persze a fotómodell gyönyörû! Kép

Miszike
Miszike
 


SZÉPJÓREGGELTMINDENKINEK!

Szilárd köszöni a bókokat! Kép
Ma éjszaka jobban aludt, persze mellettem, és nagyrészt hasra fektettem. Úgy tûnik jobban alszik úgy, nem is nyöszörgött annyit, persze puki sem volt annyi. Kép
Most beszélget az ágyában, én pedig mennék könyvtárba, mert tegnap nem sikerült.
Tényleg. Nálunk Szilárd ha reggel felébred, akkor még nem éhes. Egy óra beszélgetés után az ágyában a fejvédõvel, majd utána jöhet a reggeli. Nálatok is így van?

Andy Kép
Márknak boldog 15. hetet! Kép

Momo
Én eddig egy pici ecetet tettem a vízbe, néhány cseppet, és szerintem az is jó.

Maci2
Próbáld meg, hogy a c:-re csinálsz közvetlenül egy mappát és onnan töltöd fel. Lehet, hogy a "Documents and Settings"-vel van a baj, mert egy personal profil. De nem biztos ám.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Jó reggelt!

Myssnia! Nálunk is így van: egy kis beszélgetés a fejvédõvel, kezecskékkel és csak utána jön a nyüszi, hogy éhes. Szerintem ez így tök jó, mert nem egybõl sírással kezdjük a napot Kép! Meg egy darabig lefoglalja saját magát, aminek én nagyon örülök!

Apával megbeszéltük, hogy holnap jó idõ esetén sétálni megyünk a Városligetbe. Hip-hip-hurrá!

Na megyek vasalni!
Szép napot mindenkinek! Virág és Levi
virga
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek az érdeklõdést, sajna a kakieredmény mégsincs meg még, mert a központi laborban lett csak kész tegnapra, mint kiderült, onnan meg kiküldik a dokinõnek, szóval marad a jövõ szerda, akkor megyünk egészséges rendelésre úgyis, hogy Csipetet lemérjék, majd akkor megtudjuk. Viszont már nem aggódom annyira, mert zöldes híg kaki megszûnt magától, helyette sárga, egész sûrû valami van, pedig most is ugyanolyan gyakran eszünk, mint eddig... A tanulság, amit én levontam: mégis nekem volt igazam, mikor azt mondtam, hogy ez hasmenés, és nem a gyerekdokinak,aki szerint normális... Kép
Ami viszont maradt, sõt, 6 hetes kora óta sokkal rosszabb lett, az a hasfájás. Múlt hétfõ óta nagyon sokat sír szegénykém, és csak kézben hajlandó elaludni, amint leteszem, felébred, és megint sír. Esténként a legrosszabb, ilyenkor enni is alig bír, annyira fáj neki, csak sír. Kép Már kipróbáltuk az Espumisant, Gripe Watert, SabSimplexet, nem segít semmi, még a patikában dokinéni utasítására kikevert kanalas görcsoldó sem. Kép Tegnap úgy, ahogy volt, kimaradt az esti, ált. másfél órán át tartó kajálása, mert csak sírt-sírt, végül annyira elfáradt, hogy elaludt (persze a mi ágyunkban). Hajnalban meg mindig arra ébredek, hogy nyomkod ezerrel, tiszta piri a feje, aztán nem sikerül neki, csak pisi van a pelusban.
Hát, igazán remélem, hogy 3 hónapos korára kinövi, annyira rossz nézni, ahogy szenved, és nem igazán tudok segíteni neki Kép.

Maci2,
sajnos fogalmam sincs, hogy mi lehet nálatok, nálam mûködik az oldal... Nem lehet, hogy valami tûzfal van nálatok beállítva?
A múltkor írtam neked a babanetes albumról, hogy hogyan lehet. Sikerült azóta?

Kangi,
mi újság magnó ügyben? Én is részvétem...

Norka,
gratula a forgáshoz! Ez a Jázmin csuda ügyes csaj!Kép Mellesleg, Anna is utál hason feküdni, azonnal ordít, ha hasra fordítom, meg bukik. A fejecskéjét meg fölemeli közben, és dühösen "fejelgeti" a pelenkát a feje alatt Kép.

Virág,
beraktalak a táblába, hétfõn már benne leszel!

Momo,
továbbra is részvétem, emberfeletti, amit csinálsz... mellesleg, úgy látom, lányaink a karonalvásban is hasonlítanak!Kép

Pussz mindenkinek
Franyó + gombócban az ölemben alvó Csipet
franyo
 
 


Franyó,
ha még csak a karonalvásban hasonlítana a két kiscsaj! De nálunk is ez a szörnyûséges hasfájás megy egész napKép, már tényleg sajnálom, hogy nem születtem Sívának, mert Timi is igényli a foglalkozást. Nálunk sem hat egyik csodaszer se, így marad a sok-sok türelem...miközben a férjem azt hajtogatja, hogy ne higyjek a pszichológusoknak, mert ez a gyerkõc egyszerûen hisztisKép Már magam se tudom, mit gondoljak, hogy az ép eszem és a humorom töretlen maradjon.
Persze, azt én se értem, hogy éjjel, amikor eszméletlen mennyiségeket tankol a maca, miért nem fáj a hasa???, ugyanis ilyenkor az evések között egyedül szunyál a kiságyban.

Virág,
jó sétát nektekKép

üdv
Momo és a nyûgös csapat


Momo
momo
 
 


Franyó
Nálunk mindennapos az esti karonelalvás. Néha még ez sem igazán mondható sikeresnek. Bezzeg amint betettem a saját ágyamba, még altatni sem kellett... Kép Tudják mi a jó.
Egy másik dolog, amire ma jöttem rá (azaz éjszaka). Éjszaka, ha leteszem szopi után aludni, akkor csak forgolódik, aztán nyöszi, és nem alszik. Ma éjszaka hasra tettem le, többször is, és meg sem szóllalt. Ezek szerint Szilárd szeret hason aludni, és lehet a hasinak is jobb. Tudom, hogy Anna nem szereti, de ha fáj a hasa, akkor nem értem miért nem szeret hason aludni. Ha Szilárdot is hasrafektetem, annélkül, hogy álmos lenne, akkor õ sem hajlandó úgy maradni.

VirágKép
Én is örülök, hogy reggel ilyen édi, rengetegett mosolyog. Gondolom ez annak a jele, hogy jó kialduta magát, nem úgy mint anya. Kép
Szerintem holnap jó idõ lesz, és mehettek sétálni. Kép Ma is szuper napsütés van.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Maci2
kétféle dolgot tudok elképzelni feltöltési hibaként elsõként.
1. lassú a netetek, leidõzít a túloldali szerver (ezt tesztelheted, ha ide próbálsz mondjuk képet feltölteni)
2. a filenévben lévõ szóközt töröld ki, hátha az a gond
Névtelen
 


Helló lányok!
Sehol senki? Törpi alszik már vagy 2 órája én meg itt nagy ráérek. Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Hello Kép
megjavult a netem Kép Majd olvasok és irok!

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Na itt vagyok, csak ma nincs kispapa, és egyedül fürdettem, roppant ügyesen egyébként Kép
Köszönöm a magnóval kapcsolatos részvétnyilvánitásokat. A rendörségen kábé háromnegyed órát várni kellett a nyomszakértö technikusra, aki nem talált behatolásra utaló nyomot. Szóval vagy kulccsal nyitották ki, vagy én hagytam nyitva a kocsit KépKépKép Igy vagy úgy, toll az illetö fülébe, hogy idegen kocsikban kotorászik!!! GRRR!!!
De Julcsi tök csöndes volt végig, gondolom, áthatotta a hely szelleme Kép

Babamasszázs viszont SZUPER volt tegnap! Miszke Bekije is nagyon élvezte, és Julcsi is. És nem tudom, hogy a masszázs hatására-e, de
TRARARARÁÁÁÁÁ
Megvolt az elsö átaludt éjszaka!!! Fél kilenckor letettem (elötte fél nyolckor evettt), és reggel fél hét elött ébredt fel KépKépKép
Ma viszont éhes volt a masszázs idejében, igy mi csak szopiztunk, és néztük, hogyan masszálnak a többiek.

Gombóc Kép
Képzelheted, a mai éjszaka után milyen jó már a kedvem! Ott egye a fene azt a nyomorult magnót &#8230; visszaszerezni úgysem tudom, és nem tudok már mérgelödni sem, olyan édes volt a kislányom Kép

Virág Kép
Akkor most biztosan irtó csini vagy Kép
Apa megnyugodott azóta, igaz, hogy el is utazott %
Micsoda aljas emberek vannak &#8230; egyszerüen nem értem, hogy lehet valaki ilyen gusztustalan, gátlástalan gazember ...

Beu Kép
Köszi a vuduzást, bejött! Sikerült összehozni a gombapörit? Ha igen, én is kérek!

Norka Kép
Mint fentebb irtam, a du már igen jól telt. Meg a mai nap is.
A kocsinkban immobilizer van, de ezektöl minden kitelik.
Szegény kis szúrt Jázi! Ellenben gratuala a hizáshoz % A forgolódás meg egyenesen bámulatraméltó, na és, ma már tud járni is???! KépKépKép

Maci_2 Kép
Két hét múlva megint lesz egy tanfolyam! Arra már mehettek!!! Majd dobok egy mailt az adatokkal. A hbrt-s cimed él? Ha nem, irj egyet nekem a somlohegy-es cimre az aktuális cimedröl, hogy tudjam.

Zsurló Kép
Gratulálok a korrekt fürdetéshez!
Baba hosszan alvása király, ha nem sárga, és eleget eszik!

Myssnia Kép
Szilárd nagyon cuki! Alszik még?

Momo Kép
Humoromra nem voltak vevök a rendörségen, mikor közölték, hogy nem tudják, mikor jön vissza a nyomszaki, lehet, hogy percek, lehet, hogy órák múlva, és erre én megérdeklödtem, hogy ugye most viccelnek velem és a 7 hetes gyerekemmel?!
Nem nevettek. Valszeg nem vicceltek.
Elég rémes, hogy Zsebi folyton csak ölbemanci akar lenni Kép
Amúgy énekelhetsz szerintem Koncz Zsuzsát meg Illést is, meg ilyen retro cuccokat, mindegy, csak dallama legyen. Julcsi lelkesen hallgatja a Bordódi Kristófot is, pedig az igazi homályos ballada, de öt nem zavarja Kép

Csucsuka Kép
Áh, eszembe sem jutott benthagyni a gyerekülést (mondjuk ez a mostani igazából hordozó, plusz a bátyáméktól kaptuk kölcsön, ahol augusztusban jön a harmadik, úgyhogy nem kéne elveszejteni). A rendörségen meg a portán vették fel az adatokat, igy friss levegön ácsorogtunk, nem kellett idegeskedni, hogy juj, túlmelexik a gyerek. Meg a nyomszaki is normi fiatal hapek volt. Ja, és egy tündérszép fiúcimborám kisért el, igy az esztétikai igényeim is kielégitésre kerültek KépKépKép

Franyo Kép
A hasmasszázs nagyon sokat segitene Csipetnek is! A következö tanfolyásra se tudnátok elmenni? Két hét múlva lesz! Vagy ird meg, hol laktok, és megkérdezem a védönömet, hogy nálatok ki a masszázsos védönéni, és majd öt megkeresheted. De komolyan, ma mondta a védönöm, hogy ilyet lehet.
Viszont örvendek, hogy kakiprobléma elmúlta magát Kép

Miszike Kép
Hazaért kispapid?

Nnna, irtó hosszú lettem. De megérte! Pedig áll a mosatlan a mosogatóban, meg a vasalás is félbahagyva ...

Pussz
Kangi és anyakimélö üzemmódra kapcsolt Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok Mamik és Babók!

Kicsit beugrottam ,képezni magam".
Ajaj ,ez a pocakfájás,nem valami felemelõ hir!

Remélem most hogy kicsit jobb az idõ(remélem otthon is) a babákra is jótékonyan fog hatni!
Hajrá Babák! Ne fájjon a pocakotok,és Anyucik is megnyugodhatnak!!!!

További jó hétvégét Mindenkinek!!!

Mariann
33
Majd még jövök!
(ja ,egyébként úgy tûnik minden ok velem,csak nem fogunk olyan hamar szûlni még!)
Mariann
 


Sziasztok!

Myssnia
Sikerult masszazs konyvet keritened?

Momo
A fejes tenyleg maceras. Kb. 1 honapja mar en sem fejtem, most is csak 2x szantam ra magam, mert ugy tunik visszajott a tejci. Kép
Hihetetlen, hogy senkinek nem kellett a tejci?! De miert??? :0/

Franyo
Jo, hogy helyreallt a kaki, remelem nem derul ki semmi "rosszasag"!!

Az ebredes nalunk mindig sirassal kezdodik. Ez olyan rossz. Biztosan azert van, mert Jazmin siman elalszik 4-5 orakat es utana pedig farkasehes. Kép
Tegnap Jazi oltas elott elegge nyugos volt, es utana is kb. 5 oraig. Utana este11kor ebresztettem enni aztan reggel 6.30kor ebresztett. Szoval jo hosszu alvas volt! Amugy semmi gond, se laz, se seb, se nyug. Nagyon megusztuk!Kép Ma megint forgolodtunk soxor a pelenkazon. Az agyon meg nem megy a mutatvany.Biztosan tul puha a talaj. De olyan edesen fordul, nagyon kis helyes! Es koszonjuk a sok gratulaciot! Kép

Norka es mostanaban nemhasfajos Jazmin
norkini
 
 


Kangi
Kozben irtal! Kép Szoval gratula az ataludt ejszakahoz!!! CSak nem kezdodik egy sikersorozoat?
Jazi persze, hogy tud mar jarni!!!!! Kép

Norka es alvajaro Jazi
norkini
 
 


Norka Kép
irigyellek, Julcsi most épp alvanyög, ami sokkal közönségesebb produkció az alvamenésnél Kép

Azt mondta ma a védönénim, hogy ennél az oltásnál nem szoktak lázasodni, csak sikitoznak, mert fáj nekik Kép Szegénykék ...

Pussz
Kangi + nyögve alvó Julcsi
kangi
 
 


Miszike,
Köszi az infót. Megnéztem és mi is itt fogjuk elõhívatni a képeket, mert közelebb van.

Myssnia,
Köszi a tippet. Írtam nekik és kiderült, hogy nem nálam van a hiba. (Az internetes szolgáltató néhány napja egy új, nagyobb teljesítményû szervert állított üzembe, és valószínû valamely beállítás okozza a feltöltés hibáját. Az üzemeltetõknek a mai napon már jelezték a hibát, reményeik szerint a hét végére ismét sikeresen lehet majd képrendeléseket feltölteni.)

Franyó,
Még nem volt idõm kipróbálni az albumot...Kép.
De jó, hogy már nem zöld a kakiKép.

Kangi,
Egyenlõre még él a profilban lévõ címem. Ha megváltozna, majd írok.
Szuper, hogy Julcsi átaludta az éjszakátKép.

Ma vendégeink voltak, a párom nõvéréék. Roni kapott szép ruhákat, mi meg egy tortát (csak az a baj, hogy vajkrémes, azt meg nem szeretjükKép.) Végig kézben volt, de úgy aludt mintha a kiságyában lenne.
Ma délelõtt nyûgi volt, valószínûleg a pocakja fájtKép. Ja, és fürdés közben belekakilt a vízbe.

Maci_2 + Roni
maci_2
 
 


Maci_2Kép
szuper, akkor holnap irok a részletekkel kapcsolatban.

Vajkrémes torta nálunk is buááá-listás Kép

Megyek aludni. Hátha ma ötször ébred a kis szentem ... Kép

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Kangi
Gratula az átaludt éjszakáért! Én tuti beaggódtam volna, hogy miért alszik ilyen sokat. Ilyenkor nem feszít a tejcsi? Mert én arra is felébredek.
Persze már nem alszik Törpi, de helyette már megint alszik. Kíváncsi vagyok, mert este többszöri nekifutással sikerül elaludni. Kép

Maci2
A vajkrémes tortát én sem szeretem, de a igazi Rákócszi túróst igen. Kép
Kaki-pisi lesz késõbb is, nemcsak a vízben. Kép Kép

NorkaKép
Könyvtárban semmi, könyvesboltban egy darab, de az sem az igazi, inkább csak "képeskönyv", semmi komoly tartalommal. Amit Forti linkelt be, azt fogom kinyomtatni, mert az elég jónak tûnik. Kép
Nálunk is sírással ébred legtöbbször, de pl. reggel amint teljesen felverõdik, csak dumál és mosolyog. Néha délután is. Kép

Manó2
Merre vagytok?

Tegnap és ma is voltam kicsit mozogni, bicigliztem fél órát. Nagyon jól esett. Remélem jót tesz a 8 fölös kilómnak.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Jó estét!

Egész délutános vásárláson voltunk, nagyon jólesett. Pedig nem tartozott a kedvenceim közé a kajavásárlás, de ez ma már nagy program Kép!

Franyo!
Te hogy adagoltad a Sab Simplexet? Nekem azt javasolta a védõnénim, hogy ne úgy adjam, ahogy rá van írva, azaz 15 cseppet egyszerrre, hanem osszam el több alkalomra. Tehát Levinek délután volt a legrosszabb, így már a dél körüli kajánál adtam neki 5 cseppet, aztán utána még 2x ugyanennyit. De volt, hogy 6 csepp sikerült Kép Azt is tanácsolta, hogy kísérletezzem ki, mikor hatásosabb: valamelyik babának kaja elõtt hatásos, valamelyiknek közben, valamelyiknek utána.
Egyébként ha megnézed a hatóanyagot, a Sab Simplex és az Espumisan ugyanaz Kép, csak más az íze. Valamelyik babó ezt szereti, valamelyik azt Kép. A hason fektetést karon próbáltátok? Akkor kijön a böfi is meg a puki is, és nem feszíti a pocakját addig sem.

Maci_2!
Nálunk egyszer a falra sikerült Levinek kakilni Kép. Folyt végig a szép sárga falon a szép sárga kaki, csöpögött a radiátorcsõrõl, anyuka (azaz én) pedig visítva nevetett. És én még nem hittem el a MÁV-ban, hogy a babák tudnak az intenzíven az ablakra kakilni Kép.

Manó!
Köszi az infót, már nem is méregetem Levi lázát. Ha valami baja lenne, szerintem észrevenném rajta.

Oltásokkal kapcsolatban a védõnénink javasolta a Phenilbutason nevezetû krémet, combdagadás esetére. Nekünk bevált, bár egy kicsit a DiPerTe (3 hónapos) még mindig csomós, de a dagadtság az oltás másnapjára lement.

Irigyellek Titeket, hogy mûködik a babamasszázs. Én próbáltam itthon, de Leventének nem nagyon jött be. Lehet, hogy rosszul csináltam és el kéne mennünk a tanfolyamra?

Na pusza mindenkinek, megyek aludni!
Virág
virga
 
 


Szasztok, lányok!

Csatlakozunk az egésznapanyakezébenakaroklenni babákhoz. Kép Most is félkezû vagyok, úgyhogy nem tudok sokat írni. Ha ölbe vettem megnyugodott, nem volt pocifájás se, csak letenni nem lehetett. És persze másfél, kétóránként kaja.

Ma kitettem a teraszra levegõzni. Ott jól aludt, de 3/4 óras múlva behoztam, mert most volt kinn elõször. Holnap már megyünk sétálni. Kép

Ma egyedül fürdettem én is!

Norka! Lõrinc - ha rendesen alszik, és nem 5 perceket, mint ma - akkor nézelõdve ébred. Mi többnyire akkor vesszük észre, hogy felébredt, hogy meghalljuk, ahogy cuppog, nyamnyog a kezét csócsálva. Kép Ilyenkor már éhes.
Tök jó, hogy ilyen sima ügy volt az oltás!

Maci2! Ha mindenki fintorog, nekem jöhet az a torta! Kép

Kangi! Gombapöri összejött, küldeném, de behabzsoltam! Legközelebb dupla adagot csinálok. Kép Masszázs mikortól leht? És hol is van?
Nektek gratula a maratoni alváshoz! Irigykedem, fõleg a mai éjszaka után, mert nemalvós, nemágybatevõs mûsor hajnal három óta tart.

Virág! Falra kaki se rossz! Kép
A karon hason fekvés tényleg nagyon jó! Nekünk a gyerekorvos javasolt, és nagyon bejött. Majdnem mindig hat!
Én is menni akarok tescózni!
A Sab Simplexet Te mivel kevered?

Myssnia! Töbször elolvastam ezt a mondatot, de nem sikerült megfejtenem. Segítenél? Kép "Persze már nem alszik Törpi, de helyette már megint alszik."

Szegény Momo! Most, hogy jön a jó idõ - talán, csak el ne kiabáljam - könnyebb lesz a lányokkal, nem? Sokat lehet velük levegõzni.

Franyó! Örülök, hogy elmúlt a hasmenés! A ahsfájás pedig tényleg szörnyû, de reméljük, hogy rövidesen túl lesznek rajta. Nekünk most szélcsövet javasolt a doktornéni, csak még nem vettünk. Ti nem próbáltátok?

Na, most már befejezem, mert valamikor aludni is kellene.
Nyugodalmas jó éjt mindenkinek, ha valaki még ébren van egyáltalán.

Beu és Lõrinc, aki végre elaludt. Mr legalább 40 perce alszik!
beu
 
 


Szia mindenki!
De jó, mennyit írtatok! Kép
Tegnap délelõtt kiscsaj megint nyüszi volt, de délután (két óra eredménytelen nyomkodás után) hõmérõ segítségével extra adag kakit termeltünk ki Kép, ezután annyira megnyugodott, hogy este már egy hangja sem volt, nemhogy nem sírt, de egész este mosolygott!!!!!! Annyira drága volt! És beszélgetett velünk, mindenféle szótagokat mondott, miközben teljesen értelmes, kifejezõ arccal nézett ránk. Az esti szopi megint két és fél órásra sikeredett, és aludni csak nem akart a kis drága, helyette én aludtam el, így Csipet megint a mi ágyunkban maradt. Végül is, szerintem õ is átaludná már az éjszakát, csak a kaki miatt ébred. Mert enni nem nagyon akart ma sem, amikor hajnali 2-kor beébredt, csak nyomkodott megint. Én ezt nem értem, hogy ha így nyomkod, 2-tõl reggel 8-ig, akkor miért nem jön ki egy gramm kaka se... Kép

Momo,
ez érdekes, igen, hogy éjjel miért nem. Én azt vettem észre, hogy az eszméletlen mennyiségû zaba után békésen elalszik, utána hajnalban felébred, nyomkod, de nem sír!!! Olyan, mintha csak egyszerûen kakilni akarna, de nem azért, mert fáj a hasa, hanem csak úgy, mert most úgy tartja kedve. Szóval passz.

Myssnia,
szerintem az a baja a hasonfekvéssel, hogy korlátozva érzi magát a mozgásban. Amikor a hátán vagy az oldalán fekszik, jobbra-balra elforog, rugdos, kapálózik kezével-lábával, fejével is forog. Hasonfekvés közben meg csak a fejét emelgeti, és gyorsan elege lesz belõle. Tegnap is próbálkoztam, kb. 3 percet bírt hason, ami már egész jó idõtartam Kép.

Kangi,
köszi, az jó lenne, ha megkérdeznéd... mi Albertfalván lakunk, XI. kerület. Gratula az átaludt éjszakához! Szuper kiscsaj ez a Julcsi, hogy a rendõrségen is ilyen szépen viselkedett, büszke lehetsz rá! Kép

Mariann,
drukk neked, hogy még egy kicsit várjon a sorára a babód! Kép

Norka,
Jázmin is milyen ügyes, hogy ekkorákat alszik! Kép Egyébként, azt vettem észre, hogy Csipet is próbálkozik a forgással. Amikor fekve szoptatom, és leteszem õt oldalt fekve az ágyra, én meg épp készülõdöm melléfeküdni, akkor annyira vonzza a cici, hogy az oldalfekvésbõl megpróbál felém átfordulni a hasára, csak hát ugye az alatta levõ keze miatt nem megy neki. De nagyon próbálkozik!!! Kép

Virág,
vásárlásos örömödet maximálisan meg tudom érteni! Kép Én is szinte repestem az örömtõl, mikor két hét szobafogság után elõször egyedül mehettem le a közértbe! Kép
Sab Simplexet mi is úgy adjuk, hogy elosztva a 15 cseppet. Egyébként nekem azt mondta a védõnõ, hogy az a különbség az Espumisan meg a SS között, hogy ezt inkább a böfizni nem nagyon akaró babáknak ajánlják, mert ez valahogy fölfelé is segít kinyomni a levegõt. Ebben lehet valami, mert amióta ezt adjuk, azóta mindig büfög kaja után, elõtte meg csak nagy ritkán.
Hason fekvést karon próbáltuk, valahol régebben még egy fotót is beraktam, hogy nálunk milyen eredményt hozott KépKépKép.

Beu,
szélcsövet még nem próbáltuk, de tegnapelõtt nagyon fontolóra vettem a dolgot, hogy beszerzek egyet! Most tegnap dél óta nyugalom van, én optimista vagyok, hátha nem lesz rá szükség! Kép
Jó elsõ sétálást nektek! Mi is megyünk majd!

Pussz
Franyó
franyo
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy beleszólok a masszásba. Én két éve szültem a
lányomat és a védõnénink megszervezte, hogy aki a kerületünkbe oktatja a masszást jöjjön ki. Nagyon rendesek voltak és csak egy doboz csokit fogadtak el.
Adtak visszont egy füzetet amit a Johnsons csinált címe:
Babamasszázs lépésrõl lépésre. Rajta van a Magyar Védõnõk Egyesülete jel. Szerintem ilyet más kerületbe is adnak. Ingyenes volt. Ebbõl akár egyedül is meg lehet tanulni.
További jó babázást.

Tina
29
Tina
 


BeuKép
Kangi kérdezte, hogy alszik-e még? Mikor ezt olvastam, akkor eltelt néhány óra, és Törpi is felébredt, de közben újra elaludt. Kicsit zavarosan fogalmaztam Kép

Tina Kép
Köszi a tippet, nekem megvan ez a kis füzet. Csak gondoltam van többféle fogás is egy vastagabb könyvben. Kép

FranyóKép
Én sem értem, hogy 2-8-ig hogy lehet erõlködni. Nem mintha Szilárd is elnyomkorászna félálomba... És miért tart az esti szopi 2 és fél órát? Bealszik közben? Vagy csak anya, anya, anya? Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?