Új privát üzeneted érkezett!

:?: :?: :?:
gizmixxx
 
 


Gizmixxx,
Nem tapasztalat de bizony van ilyen hogy a lombikos szurik teljesen megkavarják az ember ciklusát hiszen ott hatalmas adag hormonokat kapsz és felborul az egész :? A szervezet nincs felkészülve ilyen megterhelésnek valakinek pl stimu alatt jön meg és az egészet le kell állítani. Nyugi szerintem nincsen nagy baj csak a hormonjaid nem tudják most mi van.
Vendég
 


Gizmixxx! :)
Már régen jártam erre, de azért olvaslak benneteket! Csak annyit akarok kérdezni, hogy véletlenül nem terhes vagy? :lol:

Vikimi!
Gratulálok Mirához, szép kisbaba! :D

Kép

Kép
donika
 
 

 
 

Pandácska!

Köszi én is remélem nincs nagy baj! Hogy érzed magad????

Dokika!

A terhesség a legutolsó gondolatom, szerintem csak bekavartak a hormon készítmények és emiatt késik. De az is igaz, hogy teszttel nem zártam ki a terhességet.
gizmixxx
 
 


Gizmixxx!:)
2 lehetséges válasz van,mind a kettőt leírták előttem alányok,de én csak a donika verziójában akarok hinni.... :)

Donika!:)
köszönöm a dícséretet,nekem a legszebb baba.Te is szépen haladsz előre.UH mikor volt lesz????
Vendég
 


Sziasztok!

Másik topikba is szerepelek, de most konkrétan ide kellett jönnöm hozzátok, remélem nem haragszatok meg érte.

Két sikertelen inszem után most vágunk bele a lombikba.
Ezzel kapcsolatban merült fel bennem már jó előre pár kérdés. :roll:

Mivel lehet elősegíteni, hogy a babók ügyesebben megkapaszkodjanak. :wink:
Mennyire kell odafigyelned arra, hogy mit teszel és mit nem? :roll:
A punkció után igényelhető-e a táppénz, tudniillik nem ülő munkát végzek, és nem hinném hogy utána előnyös lenne, ha visszamennék dolgozni. :oops: :oops:

Visszaolvasnék, de annyi hsz. van, időm viszont sajnos nem olyan sok. :oops: :roll: :)

Előre is köszönöm válaszaitokat

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Kis-csillag! :)

üdv. köztünk!Remélem hamarosan már te adsz sikeres lombikkal kapcsolatban tanácsokat. :)
1.a babók megtapadására nincs konkrét recept, mindenkinek más tapasztalata van.
Az enyém:nekem a 4.lombik sikerült.Én feküdtem 5 napig kb,majd aktívan pihentem, sok fehérjét ettem-tonhal,csirkemell,tej,krémtúró-,és sokat ittam:tej, ásványvíz.
2.Én nagyon figyeltem arra hogy ne erőltessem meg magam,esténként egy gyenge kíméletes séta.
3. táppénz:engem a házidokim egyből már a stimu alatt táppénzre vett.Volt sajnos hogy az első lombiknál elkaptam egy fertőzést a suliban a gyerekektől, hányás-hasmenés..amitől 38,3 fokos lázzal feküdtem otthon szurik begyulladtak...persze apetesejtek nem voltak életképesek.... ezért is vett táppénzre a továbbiakban...majs lejárt a szerződésem(emiatt :( ) és innentől nem kellett táppénz...
Ennyit tudtam segíteni! Ja a legfonosabb : HINNI HOGY SIKERÜL!!!!!!!!! erre Pandácska a legjobb példa. :)
Sok sikert!
Vendég
 


Kis-csillag,
Nincs recept ha akar megtapad ha akar nem sajnos ezt te nem tudod befolyásolni mondjuk úgy a babádon múlik! Sok pihi azért jól jön séták meg ilyenek :wink: A táppénz lombik miatt én úgy tudom hogy nem igényelhető viszont más miatt otthon maradhatsz bizti megbeszélheted ezt a dokiddal nátha stb. És tényleg hinni kell mert állítólag én vagyok a példa :lol: :lol: (most dagad a mellem :lol: ) Mikor kezdesz? Mit szúrsz majd?

Viki,
Kép
Vendég
 


Jó reggelt!

Vikimi, pandácska: köszönöm a válaszokat.
:roll: Bizakodunk, és reménykedünk, hiszem, hogy így sikerülhet.
Tegnap kellett kezdenem a szurikat, én Menopurt kapok kezdetben, pénteken kontroll, aztán majd bejön a sorba a Cetrotide inj. hogy ne repedjenek meg idő előtt.
Többet még nem tudok.
Úgy tervezem, hogy punkció után megyek táppénzre, bár még nem tudom, lehet már jövő héten el kellene mennem, még előtte.
Nem mintha nagyon örülne a "vezetőm" ennek, de ellene nem tud mit tenni.

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Sziasztok! :D

Sajna nagyon lemaradtam, de azért nagyjából olvasgatok!

Csupa kismami lett ez a topik, nagyon örülök!!!
Vigyázzatok magatokra! :D

Gizmixxx!
A helyedben gyors ütemben nyomnék egy tesztet! Több, mint gyanús!!! :wink: :D

Kiscsillag!
Szerintem is csodát tesz a hit! :)
Szerintem mindent úgy csinálj, ahogy jól esik! Nincs bevált recept, sajna! Van, aki végig fekszik, mégsem sikerül, van aki az ikreit cipeli, mégis összejön.
Mindenhol azt hallani, hogy ez a dolog az agyban dől el. Hajlamos vagyok ezt elhinni...

Ginuska!
A másik topikba nem enged belépni (azt írja: "Nincs hozzászólás a témában!") :evil: , úgyhogy itt írom Neked :
Rettentően izgultam Érted és úgyis tudod, most mit gondolok!
Viszont a 9 fagyibaba ...asszem nemigen lesz több stimud ebben az életben! :wink: :) Rájuk gondol, úgy könnyebb lesz! Mikor kapod vissza őket???

Rólam: csak vagyok, szeretjük egymást szorgalmasan, aztán valami majd lesz. Lombikon még mindig nem agyalok...

Kép Kép
backa
 
 


Sziasztok,
tegnap este 9-10 körül nemtudtam fellépni, mert valami probléma volt a rendszerrel.

Gizmixxx
Szerintem érdemes lenne egy tesztet csinálni....De Páromnál is 40-45. napra jött meg ilyenkor. Fel van kavarodva a szervezet a stimu miatt

Kis csillag,
Nálunk Párom a leszívás napjától volt táppénzen és min. a beülti utáni 1 hét végéig. Volt amikor mind a két hetet végigpihente és az sem segített.. Most legutóbb a belülti után 1 hétig otthon volt. utána ment dolgozni. De ő ülő munkát végez és idén már nyugisabb a munkahelye.....
Egyetértek Vikimi és Pandácska írásával is...hasonló...
A táppénz pedig tudtommal a lombikprogramban tavaly nyár óta adható a kezelések, főleg a punkció és a beültetés időtartamára.
Anno erről topic is indult és téma volt. Tudtommal törvényi lehetőség van a táppénzre.. és ha nem nyugis ülő munkát végzel, akkor érdemes lenne otthon pihenni. Persze nem egésznap feküdni.. Óvatosan lehet mozogni a beültetés utáni 2-3 naptól..
Meg lehet tervezni a napot, hogy mit csinálsz..
Punkció után figyelj, hogy sok folyadékot igyál és sok fehérjét egyél (tej, tejföl, sajt,hús, tojás) ki mit szeret..
Sok szerencsét és drukkolunk neked is!!!
Nos vár a meló...
csao.
Apacs..
apacs
 
 


Kis-csillag! :)
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz! Én a punkció napjától táppénzen vagyok, én úgy tudom, hogy lombik alatt indokolt lehet a táppénz, ezt mond meg a háziorvosodnak. Eleve vki pl az injekciókat sem bírja, és rögtön kiírhatják táppénzre, ezt minden munkáltató köteles elfogadni! :)
Sok sikert kívánok neked, sok-sok folyadék, fehérje, és pihi! :D És a legfontosabb: Hinni, hogy igenis SIKERÜL!!!!!

Kép

Kép
donika
 
 


Sziasztok Lányok!

Kis-Csillag!
Az első lombiknál kivettem 10 nap szabit feküdtem és nem sikerült.
A másodiknál 2 napot pihentem és elindult. (igaz, sajnos nem fejlődtek tovább).
Szerintem, ennek tudatában mindegy hogy ki tanácsát fogadod meg. Tégy úgy, ahogy érzed, és légy nyugodt és optimista! Szorítok!!! :!:

Hajnoca!
Csodálatos a kislányod!!! Szívből örülök Neketek!!! :!: :!: :!:

Backa!
Csak hogy újra közöttünk! Szintén gyurjuk apával a spontánt... Remélem, sikerül mielőtt az összel a harmadiknak nekifogunk :?

Vikimi!
Látom, rendben vagy! Tetszik a baba neve :)

Gizmix!
Csinálj egy tesztet!

Pandácska!
Klasszak a felvételek, lehet már tudni mi lesz? vagy hülyeséget kérdeztem? :shock:
dezsina
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, nagyon aranyosak vagytok!

Én is kívánom mindenkinek, hogy sikerüljön, küldökk mindenkinek nagy-nagy drukkokat :)
A reményt pedig sosem szabad feladni :roll:

A punkció a stimuláció hányadik napja körül esedékes?
Mint spontán esetben kb a tüszőrepedés?

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Kis-Csillag!
Nekem a 15, ill. a 17. napon volt
dezsina
 
 


Dezsi,
Még nem tudjuk de most már hamarosan nyilatkoznia kell hogy hova tartozik :lol:

Kis-csillag,
Nekem a 12. napon volt a ciklusban. De ez nagyon változó attól függ hogyan reagálsz a stimura az pedig teljesen kiszámíthatatlan.
Vendég
 


Hi.
Beszéltem Fekete dokival , azt mondta, hogy mindenképp kellene a 3 szuri az endo miatt. Ez újabb mesterséges klimaxot jelent. Nincs peteérés, nincs vérzés, nincs endo. Ez havonta egy szuri, az elsőt a menzi uán kaphatom...kb 2 hét múlva...szóval lombik novemberben lenne esedékes.Ezt sajnálom.

Ezek mennek...ma dolgozgattam kicsit a boltba...most főzök...de aztán pihi.
vizkriszisback
 
 


Krisz,
Hát ez így nem valami jó :?
Vendég
 


Krisz: ez tényleg nem túl jó hír, de hamar eljön a november, s ha az endo-t is megszüntetetik, vagy legalább mérséklik :oops:

Pandácska: az előző ciklusokban a 14. nap tájékán értéke el a maximumot, na persze méretileg.. :roll:

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Sziasztok!

1. lombikra készülünk és egyre jobban izgulok. :oops:
Visszaolvasva, nem én voltam az egyetlen.

Minden tanácsot szivesen fogadok. :lol:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Hanna,
Mi nem ismerjük egymást valahonnan? hihi :lol: Szerintem senki nem fog tuti kis tanácsot adni max annyit hogy hinni kell benne :wink:
Vendég
 


Pandus!

Te vagy az a csajszi, aki informál engem? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na, én csak parázok... :oops:

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Már írni sem tudok. :oops: informál

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Sziasztok!

Én is erre a két dologra gondoltam. Eggyenlőre nem csinálok tesztet, minek ha terhes vagyok az is maradok, ha nem akkor előbb utóbb úgy is meg kell jönnie.

Hanna!

Légy nagyon optimista ez a legfontosabb.

Krisz!

Sajnálom de legalább kezelik az endót. Nekem is van endom de eggyenlőre nem foglalkoznak vele.

Kiss-csillag!

Szerintem ezt sok minden befolyásolja, hogy hány napos a sciklusod, és hogyan reagál a szervezeted a hormonokra.


Dezsina, Apacs, Backa és a többiek:
A fent leírtak miatt egyenlőre nem akarok tesztet. És ma is fájdogál a hasam olyan mesósan tehát nem érzem, hogy terhes lennék.
Szerintem napok kérdése és megjön!
gizmixxx
 
 


Gizmixxx!

Az vagyok!
Tuti sikerül. :lol:

Az inszemekben is bíztam.

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Tud valaki valamit erről a lombik törvény variálásról most lesz vagy nem lesz????
gizmixxx
 
 


Gizmixxx!

Én úgy tudom, aki már elkezdte, azt nem érintik a változások. (lehet, hogy nem jól tudom)

Az életet nem álmodni kell. Az álmot kell megélni.
Kép
hanna30
 
 


Gizmixxx,
Most csend van körülötte maradjon is így!!!
Vendég
 


Hanna!

Én is halottam ilyesmit de hát sose lehet tudni.

Pandácska!

Szerintem is.
Hogy vagytok???

Vikimi!

Hogy telnek a napjaid????
gizmixxx
 
 


Gizmixxx,
Köszi most jól mert kicsit lehült az idő és esett az eső!
Vendég
 


Pandácska!

Van már pocid????
gizmixxx
 
 


Gizmixxx,
Igen már vagyogat :D
Vendég
 


Gizmixxx!:)
megértem, hogy nem tesztelsz,meg ha van baba akkor teszt nélkül is van!:) (a menszesz görcs nekem is volt,vettem is tampont.. :) )
Hogy telnek napjaim? Lassan,nagyon lassan..... most kicsit szomorkás vagyok, mert a párom aug.1-jén elutazik németbe 6 hétre...erre hangolom át magam.Különben meg csodálatos perceket élek át,amikor kisMíra felébred és lead egy sorozatot belülről....ilyenkor minden csodálatos.

Hanna!:)
Üdv köztünk...én is olvasgattalak a másik topikban. :)

Panduska!:)
az örök optimista....igen te egy példa vagy itt,hogy hogyan is kell hozzáállni a lombikhoz. :)

Dezsina!:)
köszike igen rendben vagyok...a név szerelem volt első olvasásra. hajrá spontán!:)

Backa!:)
végre lehet olvasni rólad is,tessék sűrűbben jönni.... :) előre spontán! :)

Krisz!:)
november gyorsan eljön, addig tutira eltűnik az endo minden apró kis gyanuja is.Utána meg csak a kis trónörökös fészkeli be magát... :)

kis-csillag!:)
nekem a 11-13 cn-on volt a leszívás,ugyis attól füg ,hogyan reagálsz a hormonokra.

Mindenkinek kellemes éjszakát!
Vendég
 


Backa!

Köszike :) Puszi! ( hajrá spontán :wink: )
Vendég
 


Húúú..
Megindult a topic...
Győzöm olvasni... :D
Üdv. mindenkinek!
Szia Hanna isten hozott it...:) itt is...:)
Pandácska,
Ti meg most kezditek a 14. hetet? Jól hangzik!
Vikimi,
Fel a fejjel.... jobb, hogy most megy el mintha a szülés előtt, mert ott aztán szükség lesz rá!!! :lol:

Krisz,
Kaptál már ilyen szurit? Párom igen... az első 2 hónappal nem volt gond, de utána azért nehezebben bírta...hőhullámok és érzelmi labilitás volt...azért az átlagnál jobban viselte.. A cél lebegett előtte...
Gizmixxx
Nem tudom, hogy hogy állnak a törvénnyel.. De nekünk már mindegy, mert az 5. lombik volt... :( ez van.. De most remélhetőleg révbe érünk...SŐT MOST 2 POCAKLAKOT NEVEL PÁROM... :lol:
Ja és elfelejtettem mondani, hogy most a "gyengeség van napirenden..estére nagyon elfárad szegénykém, de legalább tud enni és ritkán öklendezik...talán már nem jön vissza róka koma...
Kitartás!!!
Mára ennyit.. jó éjt mindenkinek!
üdv.
Apacs.
apacs
 
 


Apacs,
Szerintem is jól hangzik :lol: Szalad az idő...

Végre lehült az idő ami tök jó csak most meg úgy fáj a fejem a frontoktól hogy... :? hogy nekem mindig van valami bajom :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Hanna!
Üdv itt minálunk! Remélem azok közé a szerencsések közé fogsz tartozni, akiknek elsőre sikerül. Recept, szerintem nincs. Mindenki más.... :)

Vikimi!
:) Amúgy a spontán már nem fog nekünk összejönni. A múlt hónapban biztos voltam benne, hogy sikerül. Tényleg pozitivan álltam hozzá. Amikor megjött depibe estem és azóta még nem másztam ki. A nyaralásom sem volt olyan szupi, mert megint mélyrepülésben vagyok. Plusz híztam még.... :evil:

Panda!
Nemsokára téged fogunk megkérni rá, hogy pocakos képet küldj magadról! Nagyon gyorsan telnek a napok....

Gizmix!
Kivánom hogy terhes légy. :wink: :)
Én csináltam tesztet, pozitiv lett, az UH-n nem fejlődött és még sem jött meg! :cry: Azért sokáig ne várj, csak elővigyázatosságból! :?
dezsina
 
 


Sziasztok!

Krisz, szintén zenész. Januárban műtöttek, utána kellett 3 havi szuri.
Ahogy Apacs írta, nekem is az első két hónap elviselhető volt, a harmadik nehezebb. Bár ápr.23.-án kaptam a 3. szurit, és május 08.-án kezdtem a stimut. Most két babánk van, kb. 10.hétben vagyok, 1.lombik volt.

Erőt adott, egy másik fórumon két lánynak is egyből sikerült a műtét-és szurikura után, talán azért vállaltam be a szurikat én is, két éve is volt egy műtétem, akkor Danovalt kaptam és utána spontán próbálkozások, eredménytelenül.
Kitartás!

Pandácska, tegnap az én fejem is fájt, volt is egy kis jégeső, szerencsére nem tartott sokáig. Írtad, hogy a vérképed neked sem vmi fényes, kaptál vmi vitamint?

Gizmix, drukk, bár osztom Dezsi véleményét, sokáig ne várj!

Dezsi, sajnálom a hullámvölgyet, sok erőt Neked, ne hagyd a depit győzni, elrontja a napjaidat ! Küzdöttem vele én is, bevallom, nem mindig sikeresen.

Hanna drukk! Én első napokban csak feküdtem, de azután is sokat pihiztem, esténként kis séta, mindenkinél más, mai napig sokat pihizek, bár közben volt egy vérömleny, amiatt kis vérzés,nagy riadalom, de szerencsére már felszívódott.

Kis-Csillag, transferelőtt egy hétig szabira mentem, utána kaptam zárójelentést, amin táppénz javasolt 2 hétig fel volt tüntetve, bár én mondtam az orvosnak, hogy fizikai munkát végzek..., nem tudom magam megkímélni a m.helyemen.

Vikimi, nekem az uh is nagy élmény volt, gondolom, milyen csodálatos lehet érezni a mozgást !A 6 hét bizony hosszú idő,de olyan gyorsan múlnak a hetek(nem mindig,csak Vikiminek), hipp-hopp elmegy.
odett
 
 


Odett,
Nem kaptam mert így is szedek C vitamint Elevitet Magneb6-ot szóval nem hiszem hogy vitaminra lenne szükségem. És mindennap gyümölcsöt meg zöldséget eszem.
Vendég
 


Pandácska, köszi.
3 hét múlva megyek az orvoshoz, még nem látta a vérképem,de 7 értéknél van *-om, Elevitet én is szedek, csak nem tudom, amellé kell-e még vmi, pl. folsav, a csillagok miatt.
Na, parázni mindenen tudok :roll: .
odett
 
 


Odett,
Nekem 9 csillag van én nyertem :lol: nyugi biztos azért is van ez (szerintem neked is a vérképző izékkel lehet baj) mert terhes vagy és ilyenkor megváltozik minden nekem ezt magyarázta a doki mondjuk nálam csak kicsi eltérések voltak. Elvitben van folsav és annyi elég is.
Vendég
 


Sziasztok,

Szia Odett! üdv. itt nálunk...(is)
szóval 1. lombik sikerült...ez nagyon jó és szerencsés...Mi is (Párom) a 10 hétben vagyunk. szombaton lesznek kerek 10. hetesek az ikrek :lol: .. Ma reggel voltunk a SOTE II. klinikán vérképet csinálni és tegnap EKG.-n... holnap a védőnő van soron.. :lol:
Nálad nincsenek hányási és öklendezési tünetek? Rosszúlét, fáradékonyság...Pattanások (nálunk most ez a legújabb)
Mi nem stimmelt a vérképben?
Mi Béres vit. szedünk az kicsit komplexebb mint az elevit és mellé Magne B6.. délben folsav+Magne B6.
Egyébként Donika is a 10. hétben van!
üdv.
Apacs
apacs
 
 


Apacs!
Nahát, én is a SOTE II-be járok, mármint normál esetben :)

Odett!
Köszönöm! Tudod, majd megnyugszom, ha nekem is sikerül, addig meg hullámvasút. :evil: De a nagy számok törvénye szerint egyszer sikerülnie kell :!: :!: :!:
dezsina
 
 


Pandácska, köszi. Ok, Te nyertél, :lol: nekem is csak kis eltérések lehetnek, mert egy csillag van mindenhol, azaz annál a 7 értéknél, csak olyan rossz érzés, hogy még három hét amíg a doki látja, és az még nagyon számít a fejlődésben. Két babának is elég,ami az Elevitben van, vagy most butaságot kérdeztem? :oops:

Apacs, sziasztok!
Drukk, hogy minden rendben legyen Nálatok!
Na, a hetekkel (is) hadilábon állok , Máj. 26.-án volt a transfer, csak a győri orvosom után mondom a hetet, még múlt héten is vissza kellett menni a vérzés miatt. Számításaim szerint 10+5, akkor a 11.hét? :oops: Védőnőm sem tudta, hogy számolja?
Émelygés volt, és egyszer volt ökl. tünetem, a vérzés után, szerintem a stressztől, akkor egész éjjel nem aludtam. Fáradtság az még mindig van, alacsony a vérnyomásom, de a kávé sem megy.
Kitartás a párodnak, olvastam már jobb egy kicsit Neki.
odett
 
 


Dezsina, így is van! Sikerülnie kell! Ami késik, nem múlik!
Tudom, milyen nehéz :( .
odett
 
 


Odett,
A szülést és a terhességet lombiknál mindig úgy kell számolni hogy Punkció-14 nap és az lesz lényegében a ciklusod első napja tehát olyan mint az utolsó mensi első napja. Május 26? Az lehetetlen akkor még elöttem lennél a hetekben :roll: És amúgy a 10+5 a 11.hét.
Vendég
 


Apacs!
Igen a 10. hétenben vagyok én is, majd pénteken megyek az itteni nődokimhoz, remélem minden rendben lesz! :D

Én Béres Gravidát szedek, + folsav este+magneB6. A vashiány a kismamiknál nagyon gyakori, és attól is lehet a gyakori fejfájás. Általában vashiányra fel szoktak írni még valami pluszt, pl. Maltofert! Valamint a vas felszívódását elősegíthetjük, ha a vasban gazdag ételek mellé C-vitamint, pl.narancslevet iszunk, a kávé, és tea viszont gátolja a vas hasznosulását!:)

Vikimi! :)
Apa tényleg hosszú időre megy, de valahogy átvészelitek! Rád sem fog isemrni, akkora pocid lesz már! :P

Gizmixxx!
Hátha mégis..... :D !!!!!!!!!

Kép

Kép
donika
 
 


Pandácska,Szurit kezdtem máj.08-án, punkció máj.24. a transfer volt máj. 26.-án. én már belekeveredtem a nagy számolásba :oops:
A Te transfered előttem volt, má.11.-én, ha jól emlékszem.
odett
 
 


Odett,
Na én is bekavartam :lol: nekem a május április volt a buksimban nem tudom miért bocsi :oops: :lol: Tehát akkor úgy számoljuk hogy punkció-14 nap és ha azt beírod egy szüléskalkulátorba megkapod a nagy nap dátumát.
Vendég
 


Akkor ha jól számolom 2008 febr. 14 neked a nagy nap és akkor ma vagy 10+6. De azért ezt te is számold át mert beszámíthatatlan vagyok :lol:
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?