Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

megjöttünk a Balcsiról, átadtuk a terepet Ákosbenianyuéknak.
Szegényeket megviselte a vonat, Beni alig aludt, de kimentünk eléjük az állpmásra és azóta remélem már sokkal jobban vannak.
Nagyom jó bolt egyébként a Balcsin, bár ott is dögmeleg volt és 11 és 4 között inkább a lakásban voltunk, de azértaz az érzés, hogy napjában többször, amikor csak akarjuk le tudunk menni a tóra, az megfizethetetlen. (Mastercard :) )

Hétfőn megyünk, vissza, addig anyóslátogatás Egerben, meg egy barátnémmel találkozom, aki Durbanben (Dél-Afrika) és pár éve és most itthon van két hónapra. Azt mondta, hogy ott nincs ilyen borzasztó meleg, mert az óceán hti a levegőt. Nem semmi!
Kint született a kislányuk és most gőzerővel intézik az anyakönyvi kivonatot, útlevelet, vízumot neki, hogy vissza tudjanak menni.

Visszaolvastam az elmúlt 2 hét történéseit, de nem biztos, hogy fogok tudni mindenkinek reagálni, így előre is bocsi.

Először is sok boldogságot a szülinaposoknak, aztán rögtön utánuk a friss kismamáknak!!!
(remélem hamarosan én is beléphetek a sorba)

Aztán remélem Peti azóta már jobban van!

Kmammy,
nagyon örülök, hogy csatlakoztál hozzánk és Kevin nagyon helyes. Ja és én is szeretem a sört, ráadásul a 30asok táborát gyarapítom:) (34)

Wkata,
anyum egyik barátnője 38 volt, amikor születe az első gyerekét és 41 amikor a másodikat. Nem vagy lemaradva semmiről, ha meg mégis jön a kettes számú versenyző akkor hajrá.
Ja és néha mostanában néha nekem is van, hogy "kikészít" Pancsi. Ő is belépett ugyanis az anyaragacs korba, ha már kicsit fáradt senki sem jó, az apája sem és mondjuk a mai nap szerintem legalább nettó 4 órát cipeltem. 40 fokban a nyaralóban levő lépcsővel súlyosbítva elég kemény.

Viszont rettentő édes, imádja a Balatont, majd rakok fel holnap képet is.
Most megyek , hullaság van.

Benianyu,
rettentő édes volt Blani, ahogy kérdezte,hogy nem hagyjuk e ott Ropit. Komolyan elgondolkoztam a dolgon :)

meteor
 
 


Pil,
könyvmánia nálam is játszik.
Kiskomomban nálunk az volt a bünti ha rossz jegyet hoztam, hogy nem mehettem könyvtárba :)

Ja és ma hívtak az idegennyelvű könyvesboltból, hogy ma éjféltől kaphtaó a Harry Potter, átvehetem az előjegyzett példányom.
(na most már tényleg lelövöm magam)

meteor
 
 


Szép estét mindenkinek,

Meteor: szupi, hogy ismét csatlakoztál :) , bár nem sokáig élvezhetjük a társaságodat. Ha lesz időd, akkor tényleg rakhatnál fel Pancsiról képeket :) .

Juca: 180 cm???? Néha még a 170 is soknak tűnik 8) .

Kmammy: visszatérve a korra, én is a harmincasok táborát erősítem :) .

Wkata: hogy álltok az építkezéssel??? Misi hogy bírja a meleget?

Oriandy: nagyon tetszett, ahogy megcsináltad a képeket, én is kedvet kaptam, csak időm nincs (majd éjszaka, amikor mindenki alszik :roll: ) .

Vonatozás
: korábban már én is írtam, hogy nekünk is csak 1 éve van autónk, azelött mindenhova busszal és vonattal közlekedtünk. Tényleg megvan annak is a szépsége, de azért sajnálom szegény Benianyáékat, mert 2 kisgyerekkel nem lehetett egyszerű.
Amikor mi is ketten voltunk még csak sokkal vállalkozószelleműbbek voltunk, mint manapság. Öregszünk... 8) .

Mágneses könyv: amikor olvastam Jucát én is nagyon belelkesültem, egyszerre mutattam Istinek, de tényleg az van az oldalon, hogy jelenleg nincs készleten. Holnap körülnézek, hátha lehet Szombathelyen is venni.
Marci imádja, ha olvasok neki, de most már magamtól kell mondanom, mert általában becsukja a könyvet, ettől függetlenül természetesen szeretné hallani a mesét.
Mondókázás egy kicsit könnyebb, mert ott be lehet vonni a játékba :) .

Reni: ha most befejeztem a hozzászólást, akkor visszakeresem, hol írtad a joghurt és a túrótorta receptjét, mert holnap mi is ezt a kétféle tortát készítjük el anyukáméknál, hogy vasárnap, amikor szülinapozunk már ne kelljen kínlódni :) . Biztos nagyon finom lesz. Amikor korábban a gesztenyés tortát küdted el azt is megcsináltam, úgy látom hasonló az ízlésünk :) !

Most más nem jut eszembe, csak az, hogy Marci ma kétszer is pancsizott a maminál + reggel és este. Még szerencse, hogy szereti a vizet, különben akarhatnám én, hogy ússzon majd néhány év múlva... :roll: .

Na, én is elteszem magam holnapra.

Jó éjszakát mindenkinek :) !

Eni

Eni
marcy
 
 

 
 

Még egy fontos dolog kimaradt!!!

Juca: szerintem nagyon jól néztél ki a talin és teljesen arányos a testalkatod. Úgy gondolom, hogy mindenki görbe tükrön keresztül nézi magát :) ! Ha választhatnék, nem ilyen alakot szeretnék, amilyen nekem van, de szerintem sokan vagyunk így ezzel :D ! Szerintem másokkal szemben sokkal elnézőbbek vagyunk, mint saját magunkkal.
Nem akarom ezt a témát ragozni, szerintem mindenki úgy jó, ahogy van, az a lényeg, hogy a férjecskéinknek mi vagyunk a legszebbek :lol: :lol: :lol: !

Na most már tényleg megyek.

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok.

Hát kb. forr az agyam... :twisted: a férjem hazaért kb. ötre vidékről, elintéztük a dolgainkat, és hétre ment vissza a telephelyre, mert ő a főnöke utolsó reménye, mentek Mindszentre, még nem ért haza...

Oriandy, hát nálunk a 17 db palacsinta kb. a férjem adagja lenne. :) Nálunk a mamám a főpalacsintasütő, de ő 100 db alá ritkán adja...
Ez a mesekönyv nagyon jól néz ki. Én még egyet sem vettem elő, Peti ezekhez még túl durva. Mondjuk van elég olvasnivaló.
Nagyon kis ügyes vagy, hogy így szerkesztgettél. De jó, hogy feltetted a linket, talán majd én is ügyködök egy kicsikét.
Irigyellek, hogy Danit a játékmasinák is lekötik...Petinek csak az igazi a jó, most pl. ő kapcsolta be a számítógépet. Felmászik a puffra, és benyomja a gombot. :o És imádja nyitogatni a CD olvasót...

Colett, ha sokáig maradtok tatán, értsd jövő héten is, akkor még a férjemmel is összefuthatsz, ott dolgoznak mostanság. :D
Kóla: hát én ezzel úgy vagyok, hogy minél jobban tiltjuk, annál érdekesebb. Én most úgy gondolom, hogy ha kéri idővel, kap, de nem literszámra. Mert inkább tudjam, hogy ivott, minthogy eltussolja, nem?

Preni, hogyhogy nem kell főznöd, vmi szupi, kímélő helyre mentek?
Ja, a palacsinta az én Petimnek bejött, gyanítom, nem sok gyerek van, aki nem szeretné.

Kimike, hát a fogmosás nálunk is mumus, mondjuk én még nem próbáltam a négyre...pedig hogy terveztem. De az első babafogkefét, ha épp rátalálok, mostmár rágcsálja, remélem, nem lesz gond a többivel sem.

Juca, ilyen mágneskönyvet hol lehet venni? Mondjuk nálunk így is rengeteg a "kacat", de hátha hasznát vesszük. Mi legújabban a karikarakosgatást fejlesztjük. Látom, közben feltetted, majd megnézem.
Na hallod, a tejeskanna-beszédet meghallgatnám. Nálunk Peti nem igényli az ilyet. :o
Képzeld, ma cirkára lemértem Petit, és tényleg megvan 83 centi...de már írtam, hogy nagyon valószínű, hogy öcsém genetikája van benne, legalábbis a magaságga terén, mert jól látod, sem én, sem Feri nem vagyunk égimeszelők, én 165, ő 175 cm magas. De Peti tutira az apja fejére (is) fog nőni. :)

Meteor, jó, hogy hazaértetek, semmi gond nem volt, remélem.
Érdekes, amit a ragacsságról írtok, gyanítom, nálunk ez azért nem annyira "súlyos", mert sokan vagyunk, akiket Peti megszokott.

Ja, vonat: három évig hetente egyszer Békéscsaba, egyszer vissza. Ha úgy alakult, akkor kétszer...még jó, hogy viszonylag rövid a menetidő.

Pancsi: e téren az én gyerekemnek is arany élete van, tízórai előtt itthon van tusolás, késő délután meg anyukám viszi dédizni, ott is ki van téve a lavór meg a vödör, ma legalább 1 órát lazult ott is.

Na én is megyek, még nézelődök máshol, remélem, 11 előtt hazaér a párom.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Könyv: az Alexandrában vettem, de érdemes megnézni, megtapogatni, hogy valóban ilyesmire gondoltok-e. Kinga mondjuk nem kezdi rágni, és nem is gyűri meg az egyébként elég apró mágneseket. Ezt nagyobbacskáknak ajánlják. Meg lehet nézni az Alexandra vagy a Libri oldalán vagy üzleteiben. Nekem az tetszett, hogy elég nagy, sok figurája van, és kemények a lapjai.

Jó éjt.

tjuca
 
 


Akkor ahogy igértem gyorsan két kép.

Egyik még az múlt hétről, amikor kicsit hűvösebb volt.

Kerti Panni:
Kép

A másik meg repülő Panni.

Kép

meteor
 
 


Sziasztok,

csak egy gyors bekukk, mert kihasználjuk, hogy alszik Marci és filmet nézünk :) .

Colett: tegnap elfelejtettem írni, hogy mi újítottuk fel a lakást 2-3 éve. A radiátort is mi választottuk. Az volt a szempont, hogy mivel csak ez fogja fűteni a fürdőt, mindenképpen nagyobbat vegyünk, hogy meleg legyen télen is. 180 cm magas és kb. 70 cm széles. A fűtőteljesítményét ne kérdezd. Vettünk hozzá egy szerkentyűt, ha már nincs fűtés, akkor árammal is működik, ennek hasznát vettük, amikor még Marci kisebb volt.
Az ára azt hiszem olyan 40.000 Ft körül volt.
Egyébként köszi a dicséretet a fürdővel kapcsolatban, az az egyik kedvenc helyem a lakásban. Nagyon vidám, én nagyon szeretem :) .

Mágneses könyv: reggel rákerestünk és mi is az Alexandrában tudjuk megvenni itt Szombathelyen, már meg is kérdeztem 4 db van készleten. Este megyünk, így holnap, amikor megünnepeljük a szülinapját Marcinak már örülhet is neki :) :) :) .
Sikerült marcipánfigurát, gyertyát és tortapapírt is venni, most már csak a sütés van hátra :) .

Meteor: Pancsi édes, látom ő is élvezi a vizet :) !!!

Ex: korábban is írtad, hogy a férjed az, akire a főnöke számíthat. Ismét bebizonyosodott. Remélem legalább anyagiakban érzitek ezt, ha már egyszer az együtt töltött idő rovására megy...

Na lépek.

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Jó sokat termeltetek, tök jó, hogy megint pörög a topik:))
Csak gyors helyzetjelentés, mert már megint nem tudunk megülni a seggünkön és megyünk, most anyuéknál vagyunk és innen nincs messze Esztergom, úgyhogy kipróbáljuk az aquaszigetet:)))

Ex: Képzeld itt a helyi kisboltban lehet kapni Macikávét:)) vicces, mert ez a falu csak 600 fős:)) Arra gondoltam, hogy Szegeden a papagálydiszkontba biztosan van. Ez azon az úton van ahol a pelusdiszkont, ott van egy bababolt, és annak a háta mögött az udvarban:)) Na ezt jól megaszontam:))

Vonatozás: Nekünk 4 éve van autónk, de előtte nagyon sokat vonatoztunk. Mivel mindketten Szegeden tanultunk és ugye Balassagyarmaton ill. Börzsönyben laktunk ezért voltak jó kis 6 órás vonatutak, átszállások. Sokszor mi is a peronon a bőröndön ülve utaztunk mivel a péntek délutáni vonatra örültünk ha felfértünk.

Még nekem sem jelentkezett pirike, mondjuk ebben a nagy melegben nem is bánom, örülnék ha megvárná az öszt:))

Képzeljétek amióta Noi nem kap cicit éjjel azóta sokkal jobban alszik. Kb 1 hónapja elégeltem meg az éjszakai 5-6 szopit, úgyhogy eldöntöttem, hogy véget vetünk ennek. Az első 2 éjszaka nagyon húzós volt, kb 1 órát sírt a karomban, és kérte a cicit, majd megszakadt a szívem. De utána már csak 1x-2x sírt fel, kért egy gyors cííít megsimogattam, mondtam, hogy majd reggel, kapott vizet és már aludt is tovább. Mostanában meg már az is előfordult hogy ÁTALUDTA az éjszakát!!! Remélem most nem kiabáltam el semmit és így marad:)) Ja amikor beteg volt akkor kapott éjjel cicit, de utána megbeszéltem vele, hogy most már nem kell, mert meggyógyult:DDD

Fogjelentés: Jelentem 7 fogunk van, nagyon belehúztunk.

Szülinaposoknak, névnaposoknak, hatalmas fülhúzás, és sok sok puszi!!!


Na lelövöm magam, megyek főzni pussz!

Kép
Kép
lreta
 
 


Sziasztok!
Csak gyors helyzetjelentés.

A szabadság nagyon jó de annyira meleg van itt Békéscsabán, hogy haza kellett költöznünk a nyaralóból mert a tetőtérben elviselhetetlen a meleg és nem tudunk aludni.

Természetesen a számítógéphez nagyon ritkán férek hozzá, hiszen 4 gyerekem van most ( itt van a férjem fiai is 2 hétig)
Ha elmennek haza talán majd több időm lesz rátok.

Addig is mindenkinek kitartást kívánok ebben a hőségben!

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Ma megvolt a mezőhegyesi tali. Egész jól sikerült, csak baromira meleg volt...Peti egy szál pelusban és trikóban sertepeltélt.

Pil, képzeld, kicsi a világ, a talin volt egy kosdi pár, és kiderült, hogy a pár hölgytagja a te férjed egyik rokona, mindig Peti szereli náluk a gépet, ha kell. :D

Meteor, a repülős kép állati jó!!!

Marcy, hát anyagilag nem nagyon érezzük meg...de most szerződést módosítottak a cégnél, most fix+teljesítménybérezés lesz, talán így jobbá válik egy kicsit a helyzetünk (hacsak egyszer nem nyerünk a lottón :o )

Lreta, köszi az útmutatást, tudom, hogy hol a papagáj. Most elraktározom az infokat, aztán, ha eljön a tej, akkor veszek. Azt hiszem, hogy ősszel-télen nekiállok, hideg napokon úgy is jól szokott esni a meleg ital, nem?
Képzeld, kivételesen Peti is nagyon jól aludt, vagyis azt nem mondanám, mert forgott össze-vissza, viszont aludt kb. tíztől hatig. Ilyen is rég volt.

Katus, legalább egy pár képet...légyszi-légyszi.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok,

én is csak gyorsan helyzetjelentek, mert nemsokára megyünk anyáékoz szülinapozni :lol: :lol: :lol: !

Ireta: nem tudom mit csináljak, mert amikor mi is próbáljuk leszoktatni Marcit az éjszakai felkelésekről és a ciciről, akkor néhány napig úgy tűnik, hogy minden ok, aztán visszaesés következik. A mai éjszaka egy katasztrófa volt. Kb. 8 órakor aludt el és éjfélig 5-6-szor ébredt. Utána fél kettőkor, de akkor meg nem tudtam visszatenni a helyére így közénk tettem. Na akkor ismét nem tudtam aludni, ezért fél 3 körül visszatettem a helyére, akkor már sikerült. Utána is ébredt még párszor...

Nem tudom mi lesz, de azért nem aggódok annyira, mert egyik éjszaka ilyen, a másik meg sokkal jobb. 2-3 ébredéssel.

Noiról is régen láttunk már fotókat :) !!!

Katus: nem csodálom, hogy nem bírjátok a tetőtérben. Még szerencse, hogy van hova menekülni :) .
Képeket kérünk :lol: :lol: :lol: !

Ex: tényleg kicsi a világ, ez már sokszor bebizonyosodott :lol: .

Valaki kérdezte (már nem tudom ki, bocsi... csak most eszembe jutott), hogy mi Marci "rendes" neve. Marci = Márton :lol: :lol: :lol: .

Eni

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Marcy: Hát nálunk is vannak visszaesések, és van, hogy sokszor felkel, de cicit nem kap. Mondjuk nálunk hajnali felkelés után mindíg köztünk alszik vissza, és mivel mi is bealszunk, így ott is marad. Volt olyan, hogy felkelt kérte a cicit, mondtam, hogy most nincs, majd reggel, erre megsértődve hátat fordított és odabújt az apjához. :lol: :lol: :lol:
Szerintem most a meleg is közrejátszik abban, hogy nem tudnak aludni. Én sem bírok, és állandóan felkelek inni, Noi is megiszik másfél csőrösnyi vizet egy éjszaka. Remélem, ha enyhül az idő jobban fognak aludni:))))

Tegnap nagyon jó volt az Aquaparkban, Noi imádta, nem lehetett kicibálni a vízből. Ami különösen jó, hogy van fedett része is, és így nem kell félni, hogy napszúrást, vagy hőgutát kapnak a gyerekek. Mi csak 5 óra után merészkedtünk ki, akkor már nem volt olyan erős a napsütés. Képzeljétek, a babások kapnak úszópelust és egy bébiétel kupont amit az étteremben lehet beváltani. Kivételesen Noi betermelte az egészet :lol: :lol: :lol: röhögtünk is apával, hogy ha ide kell jönni etetni a gyereket kicsit drága lesz :lol: :lol:
Sajna fényképezőgépet nem vittem, úgyhogy képek nincsenek, de ha legközelebb megyünk akkor majd pótolom.
Viszont Noinak hasmenése van, remélem, hogy csak a víztől amit benyelt és nem valami vírus. Étvágya van (saját magához mérten) meg jókedélyű vidám, úgyhogy remélem tényleg nem komoly.

Katus: Jó pihenést és kitartást a csemetékhez:))) Nekem néha 1 is sok nemhogy 4 :lol: :lol: :lol: :lol:

Ex: Akkor még van időd beszerezni a macikávét, télen lehet én is adok majd Noinak.

Na megyek pussz mindenkinek.

Kép
Kép
lreta
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk, met a gyermekemet anyukáméknál altattam el. A szomszéd elkezdett délelőtt 10-kor fúrni, panel, külső falat! :evil: Másfél óra múlva abbahagyta. Gondoltam éljen. Délben amikor altattam Petit megint rákezdtek. Szegénykém úgy megijedt, sírva fakadt. Gyorsan átmentünk anyumékhoz, de ott meg feléledt és csak most aludt el. Közben mennénk csobbani egy ismerőshőz, akinek igazi nagy medencéje van! Kiváncsi vagyok Peti mit szól hozzá!
Az éjszakáink nekünk is szarok. Most is volt 8 kelés, ebből 6 cic.i Sajnálom elvenni tőle, mert ebben a melegben joghurton és krémtúrón kívül csak kekszet ropogtat.

Juca!
A tejberizs nem jött be, de szerintem most próbálhatnék bármit, most semmi nem jönne be. Pedig tegnap csináltam neki barackos túrót, egy picit behűtöttem. Isteni lett, de a nagyságos úrnak nem kellett. Szerintem ha nem lenne cici, akkor előbb-utóbb ráfanyalódna valamire.

Eni!
Marcit én kérdeztem. A Márton nekem is favorit, de a férjem elnyomott! :lol:

Réka!
Noinak jobbulást!

Na lépek, mert csak a strandkellékekért ugrottam haza!

két tegnapi kép:
Kép Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!

Elviselhetetlen ez a hőség. Kinek milyen hűtési módszer vált be? Klíma kinek van és milyen? Milán éjszaka felébredt, pedig sosem szokott. Izzadt volt szegénykém. Annyira sajnálom. Már napok óta be van zárva a 4 fal közé. De a kinti 40 foknál a benti 32 is jobb. Röhej, nem? Tegnap vidéken voltunk, azt hittem majd hűsölünk. Milán pancsizott, Ő jól érezte magát. Mi pedig sültünk. De azért jó volt.

Mentem, mert nem bírok itt ülni a gép előtt.
Vendég
 


Hát tényleg elviselhetetlen a hőség. Nálunk klíma nincs, csak ventillátor és tusolás óránként. Kiváncsi leszek a vizszámlára :twisted: :twisted:
A kocsiban van klíma, de gyanús, hogy attól tüsszögök, meg folyik és viszket a szemem, úgyhogy a lakásba szerintem nem is lesz.

Kép
Kép
lreta
 
 


Ireta, próbáltátok a klímatisztítót? Vagy attól függetlenül is tüsszögsz? Sokszor az a probléma, hogy nem tisztítják a klímát, és a portól, egyéb szennyeződésektől valóban kialulhatnak ezek a tünetek. Szerencsére nálunk senki sem allergiás, de pl. a lakásban csak egy klíma van, ami sajnos nem hűti le az egész lakást, ez a nagy problémánk. :(
Vendég
 


Még nem próbáltuk, télen vettük az autót és ugye most jöttek ki a tünetek amikor elkezdtük használni aq klímát. Csak azért gyanakodtam a klímára, mert még sosem voltam alergiás de ugye ez nem jelent semmit mert bármikor kialakulhat. De majd utánanézek, hogy hol lehet tisztítatni, hátha az a bűnös:)).

Kép
Kép
lreta
 
 


Sziasztok!

Mi is sülünk.Naggggyon meleg van +még manzárdban is lakunk.Nálunk sincs klíma,de csak azért mert egyenlőre sajnáltunk rá 500e-ret,mert ennyi lenne ha normálisan ki lenne építve a lakásban.Ha csak a két szoba és a nappaliban lenne akkor is 300e.Úgyhogy most egyenlőre ventillátor,meg van egy most divatos léghűtőnk,ez kb.6 fokot tud hűteni a benti hőmérsékletből.Szerintem jó.Vagyis jobb a semminél.

Kimike! Örülök,hogy írtál.Hogy telnek a dolgos hétköznapok?És mi van Milánnal?Ne izgulj mi is itt bent ücsörgünk és napjában kb.20× mondom el Dávidnak,hogy majd este kimegyünk.Nagyon szeret kint lenni.De ilyenkor még a Balcsira is csak este fele megyünk,ott sem jobb napközben.Fogmosás Dávidnál nagyon nyerő dolog.Ha anyuékhoz megyünk az első útja a fürdő és már hozza is a fogkefét meg a fogkrémet.Nálunk lehet később lesznek gondok e téren,mikor megunja.

Ireta!Én is allergiás vagyok a klímára,pedig a mienk tisztítva van.A párom sem bírja.Mondjuk én a ventit sem bírom elviselni hosszú távon.Szerintem a lakásban más a klíma,ott nem közvetlen az arcodba fújja a levegőt,de az autóban én akárhogy állíthatom akkor is az arcomba kapom.Ezek szerint Noi is halacska volt előző életében.Dávid is imád lubickolni.

Reni!Dávid sem hajlandó joghurton,kefíren és a szokásos reggeli kakaóján kívül mást enni.Viszont rengeteget iszik.Na meg a fagyi! :lol: Hiába csináltam neki tejbegrízt egy kis gyümivel keverve és jól lehűtve,az sem kellett neki.

Eni!Nálam a Marcell lett volna a nyerő,szerintem nagyon édi mikor Marcinak lehet becézni.De én is elnyomás alatt voltam mint Reni.

Nem tudom ki mondta hogy gyerkőce nem marad meg az uszigumiban.Dávid is csak egy darabig hajlandó benne lenni,de akkor előre hajol benne,vagyis ráfekszik az elejére és úszik.Rendes lábtempó és halad is vele.Ha ráfektetem a kezemre akkor is ezt csinálja.Hát remélem is hogy balatoni gyerekként hamar megtanul úszni.Már csak azért is mert apja nem tud,pedig mindig siófoki volt ő is.

Ex!Egy kis szerencsét küldenék neked így interneten keresztül,mert képzeld mióta megszületett Dávid elég sok ért minket.5 hós volt mikor nyertünk a luxoron 1,5 mill.-t,most a bastianon is egy meglepi csomagot,meg hát a férjemnek egyre több munkája van tehát annyira nem kell szűkölködnünk.Nekem ez is szerencse,hogy nem kell azon gondolkoznom mit eszünk holnap,pedig így is jártunk már,és azt az időszakot nem sírom vissza.Még szerencse,hogy akkor még Dávid nem volt.

Meteor!Pancsi hihetetlenül édes és milyen jó kis hurkái vannak!Akkor Pancsi is vizicsibe? :lol: Anyaragacsosság nálunk szintén így zajlik.Apját akkor le se t..ja.

Könyv:Dávid könyvmániás,és ha hiszitek ha nem,a rendes papírlapos könyvet sem szaggatja,csak szépen megnézi és ha nem kell visszarakja a helyére.Sose szaggatta az újságokat sem,pedig nem mondtuk neki,hogy nem szabad.

Katus!Jó pihenést,már ha tudsz enyyi gyerkőc mellett.Kicsit irigyellek hogy ennyi lurkód van a kapottakkal együtt is. :lol: Már régen tettél fel a lányokról képet!!

Egyenlőre ennyi!Bocsika akit kihagytam!Megyek mosogatni egyet Dávid lent mamázik.

Na azt nem is írtam,hogy allergiás valamire.Egyenlőre calcimuskot kapott,de nem jobb és az az érdekes,hogy reggelre bedagad,de délutánra vissza húzódik neki.De reggel nagyon csúnya.A doki szerint rovar csípésre allergiás.Szerintem meg nem,mert mikor megissza a kakaóját utána jön ki.Már régóta iszik tejet,miért pont most jött ki?Arra gondoltam,hogy talán olyasmit ehettek a tehenek amire Dávid allergiás,ezért adtam neki dobozos tejet,reakció ugyan az,másnap tápszert adtam neki,attól is.Ami pedig mindegyikbe van az a tejcukor.Úgy hogy most megpróbálom a laktózmentes tejet.Ha ez sem jön be akkor elviszem allergia tesztre.Most tök ideges vagyok miatta! :(

Na most már tényleg eldugulok!

Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok,

Oriandy: Utólag Boldog Névnapot Daninak! :D
Nagyon édes a képen. Ilyen szolgalmas takarító nekem is kell! Én szeretek sportolni, különösen úszás, búvárkodás(tengerparton nőttem), síelés, squash, röplabda. Szeretek nézni K1-t is. Ez elég durva sport, de japánok imádnak. 5.hósan kimentem Csarnokba, és szurkoltam, pedig sokan azt javasolt „hát inkább ilyenkor komolyzene koncertre kellene menni”. Majd Kevinnek is sok sportot szeretnék megmutatni, majd ő dönti mire kíváncsi. Az álom, egyszer együtt átúsznánk Balatont.

Kimike: Mi XI.ben lakunk kis panelban, klíma nélkül. :x
A II.kerületi étterem kapcsolatában, talán erről van szó? http://www.fujirestaurant.hu/
Ott többször voltam, általában munka kapcsolatos vacsorán. Jó hely, kipróbálhattok, csak inkább javasolnám ebéd menüt, mért vacsora elégé drága, ha jól akartok rakni. :) Mi inkább más étterembe járunk (barátságosabb az ára), Kolosy térre(ott van három étterem), Zsigmond térre, vagy Mészáros u.-ba.

Marcy: Nagyon szépek a képek. Ez a tó Szombathelyén van? Kevin nagyon imádja szökőkutat, alig tudok továbbra vinni, akar Margitszigeten, akar Feneketlen-tónál. Hogy sikerült a szülinapi bulizás?

Exdeus: Te hétköznap férjed nélküli vagy? Hogy bírod? Vagy csak ideiglenesen? Nagyon nehéz lehet és a férjednek is nagyon hiányzik Peti, nem? Én barátnőimnek hasonló helyzet van, ők nagyon panaszkodnak. :x A férjék soha nincsenek otthon, akar hétvégen se.

Meteor: Te is sörös vagy, ennek örülök. 8) Nagyon édes Panni baba, látszik jól éreztétek Balatonnál. Hogy tetszett Harry Potter? Kíváncsi vagyok én is, mi lesz vége.

Bocsánat, nem tudok most mindenkire reagálni, sokat köszönünk mindenkitől mostanában hosszú utazásunk miatt. Jövő héten is sok intéznivaló, ajándékvásárlás, nagytakarítás stb. várni fog. Kicsit unalmas program, de azután….. :wink:

(^o^) Jó(^◇^) éjszakát (^〇^) kívánok(^-^)Mindenkinek! (^・^)♪
Vendég
 


Sziasztok!

Jaj, de nagy a meleg, még mindig... A dunántúliakat irigylem kicsit, ott már talán látszik a kiút!

Most kivételesen hasznát vesszük, hogy egy régi vályogházat vettünk! Bent ülünk egész nap a besötétített szobában, megy a ventillátor, így valahogy elvagyunk. Mesi egy szál pelusban, Lackó kisgatyában én meg bikiniben. Nem mondanám, hogy hűvös van, mert ennyi idő után már ezek a falak is átmelegszenek. Szegény páromat sajnálom, letelt a szabadsága, ment dolgozni. Sajna, a katonáknak nincs engedmény, mint a rövidnadrágos képviselőknek, akik amúgy is megfeszített munkát végeznek... A katonák ilyenkor is bakancsban, gyakorlóban és sapkában vannak. Még jó, hogy a zubbony helyett lehetnek pólóban... És az értelmesek a meleg miatt változtattak a munkaidőn, nem fél 8-tól 4-ig vannak, hanem 6-tól fél 3-ig. Logikus, így a legmelegebb-ben (hogy kell ezt írni??? :oops: ) mehetnek haza... Na mindegy, legalább még be tud menni az OTP-be 4-ig.

Buszozás-vonatozás. Mi mikor megismerkedtünk, és elkezdtük a távkapcsolatunkat 97-ben, még "csak" 19 évesek és iskolások voltunk. 60 km-re laktunk egymástól. Hétvégente tehát így jártunk egymáshoz felváltva 3 évig. Akkor költöztünk Szabadszállásra, és megintcsak maradt a busz meg a vonat, mert mindkettőnk családja messze volt. 120-140 km-re. Egész napokat elutazgattunk. Mikor Lackóval kismama lettem, akkor kezdett nagyon megerőltető lenni a dolog, de akkor már apa járt vezetni. Az esküvőnk előtti héten lett jogsija, így még a szülésig néhányszor kölcsön autóval tudtunk hazajönni. 2003. elején pedig megvettük az első járgányunkat, azóta is ez a 86-os Lada szolgál minket, tehát klímáról szó sincs! :-) Csak sajna nekem nincs jogsim, de ahogy a helyzet áll, nem is lesz, mert nagyon félős vagyok, pedig itt még nincs is olyan durva helyzet. Pl. aki Pesten megtanul vezetni, annak nemcsak jogsit, de valami bátorsági oklevelet is adnék!

Most mennem kell, mert Mesi azt hajtogatja, hogy memme a baba. Tehát éhes. :-D

Pusz mindenkinek, talán még jövök ma!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Marcy! Te komolyan 30-as vagy? Vagy valamit félreértelmeztem??? Max. 25-nek saccolnálak, de azt elég nagy ráhagyással!

Most viszont tényleg tűzök!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Dunakeszi panel klíma und ventilátor nélkül, és bírjuk jól. Kinga csak annyiban másabb, hogy hideg kajákat eszik, de egyebek minden a régi. Egész nap benn vagyunk, és este megyünk nagy sétára 7-1/2 10-ig le a Duna partra fagyizással egybekötve. Amikor hazaérünk, még tol egy kis vacsit, gyors tus, és bealszik az ágyába.

Hétvégén unokatesómnál, meg anyósoméknál voltunk testületileg (anyu és a hugomék is -> ők 8. emelet panelgarzon, no az keményebb). Mindkt helyen volt medence, és csobbantunk. Kinga soha nem volt bébiúszni, de hihetetlenül élvezte a vizet. Úgy dobáltuk, mint Pancsit az apja, meg "cápásat" játszottunk, és nem akart kijönni.

Képek a blogon. Az úszógumit is élvezte, viszont ez az unokatesóm kislányáé. Tegnap láttunk hasonlót, de az eladó nem vette ki a kirakatból. ROLAND GYEREKÜZLET Soroksári Auchan. Most mindenhol rossz hírét keltem, mert ez olyan szintű taplóság... ha én lennék az eladó, még a bútort is eladnám, ha megfizetnék, nemhogy a kirakati árumat, máshol ezeket csökkentett áron adják kiállított áru címen
:x

Veráska!

Ha tejcukorra érzékeny, akkor hasmenése is lenne. Nem lehet, hogy a kakaóban van mogyoró? Mondjuk a tej okozhat puffadásos panaszt, de inkább haspuffadást. Kíváncsi vagyok, hogy mi okozhatja a bajt.

Pusza, és kitartást, most már jön a hűs (ami személy szerint engem elszomorít, pláne, hogy mi csak aug 4-én megyünk nyaralni, és mivel pirit megúsztam, ezért az idő lesz kaki. Nálunk ez törvényszerű, hogy vagy az egyik, vagy a másik bejön, netán mindkettő -> nászút)

tjuca
 
 


Azért az is nyár még, hogy 35 alatt lesz a hőmérséklet! Sőt! Nyaraláshoz még jobb is, mert 40 fokban se strandolni, se kirándulni nem túl jó ötlet.

4-én mi a szomszéd bácsi hetven akárhanyadik szülinapi bulijára vagyunk hivatalosak. Birkapörköltes vacsora lesz, a bajom csak az, hogy kb. 60 ember, a teljes rokonsága, meg a szomszédok. Tehát akit ismerek közülük, mind 60 felett van... Marhára semmi kedvem, de megbántani se kéne az öreget. Közben én még drukkolok magunknak, hogy kapjunk a laktanyától jegyet a Forma-1-re, és akkor sajnos inkább oda megyünk. De most biztos nem kapunk, csak azért, mert számítok rá... :(

Mesi. Még mindig 6 foga van, és ordít ő is, ha a fogkefével közelítek. Lackó ilyenkor már mosta a sok fogát, bár ő minden szempontból más volt, ő ilyenkor már a nagykádban fürdött, nézte, ahogy mi mossuk a fogunkat, és utánozta. Mesi nem fürdik a nagy kádban, mert elcsúszik benne, ez csúszósabb, mint ami a panelban volt, így nem is látja, hogy is kéne, mert ugye még nem is jár, hogy kijöjjön velünk a fürdőbe.

A túrós barack jó ötlet, nem is tudom, hogy nem jutott még eszembe, pedig Lackó is sokszor evett. Meg túrós banánt is, de azt én útáltam, mert büdös volt tőle a szája.

Megint nem tudom, mit akartam még...

Kicsinyítek képeket, aztán még írok, ha eszembejut.

Ja, tudom! A könyvekről akartam! (Csak hogy közben el ne felejtsem! :-) )

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Szóval! Mesi még nagyon durván bánik a nézegetnivalóval. Széttépte a nyávogós könyvet is, amit a Kismamával nyertem tavaly. Széttépi a kezébe akadó újságokat is, és a keménytáblás könyveket is csak rángatná. Lackó is ilyen volt, 2 éves elmúlt, mikor már normálisan nézegette. Viszont olvasni nem engedett sosem. Vagy kitépte a kezemből a könyvet, vagy elhajtogatta, ha fejből mondtam, akkor meg befogta a számat, hogy ne beszéljek. Mikor ovis lett, elkezdtem próbálkozni újra, de akkor meg azt mondta, csak óvónéni olvashat, én nem jól olvasok. Így felhagytam a próbálkozással, tegnap viszont újra eszembe jutott. Mondom neki, hogy olvassak mesét, ahogy óvónéni szokta? Erre Lackó: mert van könyved? Van ám, bizony! És olvastam, és tetszett neki, bár Mesi ugyanazt játszotta, mint Lackó régen, kivette a kezemből, elhajtogatta, rámászott, kiabált, ilyenek... Nehezítő körülmény!

De ha már itt tartok! Ajánlanátok nagyobbacskáknak való esti mese olvasós könyvet? Én most vissza szeretném kérni a hugomtól a mi régi Minden napra egy mese könyvünket, azt én régen nagyon szerettem. De piciknek valót is ajánlhattok!

Előre is köszi!

És akkor az ígért képek, bár én nem tűntem el sok időre, bocs, ha sok belőlünk.

Pancsi: Kép
Kezemben az irányítás: Kép
Tejberizs: Kép
Így szeretem az állatkáimat: Kép
Sétáltatós játékkal a frissen elkészült ruhámban: Kép
Ezt a kis felsőt is anya varrta, hátul csak két szalag az egész Kép
Még dicsekszem, a rövidgatyó-bugyi is friss gyártmány: Kép
Fú! Peluscsere, mert baromi szagok terjengenek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 



Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk a szüleimtől! Nagyon szuper volt, voltunk a Balcsi fürdeni és lássatok csodát: Dani rájött, milyen jó is az úszógumi, mert hátra lehet benne dőlni és így úszni a vizen. na, nem sokáig bírta, de legalább megült benne egy picit és nem hisztizett rögtön, hogy ki akar szállni!
Pár pancsis kép:

Kép
Kép
Kép

Anyuméktól és a tesóméktól egy nagyon jó "kis" játékot kapott, élvezte ő is és az unokatesója is. Íme:

Kép
Kép
Kép

A tőlünk kapott könyvet is szívesen olvasgatta:

Kép

Da legjobban az unokatesójával volt el, aki csak 4 hónappal fiatalabb nála (nem nagyon látszik a különbség, mi? :D )

Kép
Kép

Aztán tegnap indultunk haza a mamiéktól. Mindenki vitte a maga ki motyóját:

Kép

Hát, ennyi a hétvégi kis élménybeszámoló.

Ventillátor: Mi is szerettünk volna vennia hétvégén, hogy elviselhetőbb legyena meleg számunkra is, de nem hiszitek el: mindenhol elfogyott. Én nem is értem miért!? :twisted:
Szóval így jártunk. De nem adjuk fel, mert ha lesznek még ilyen melegek, akkor mindenképp kelleni fog.
Egy kérdés, ahhoz, akinak már van: Ha ott van a pici a szobában. akkor is megy nálatok? Nem kaphatnak tőle huzatot?

Vonatozás: Én szinte az egész terhességemet végig vonatoztam.
Ugye, elötte nemsokkal költöztem ide Sárvárra, és kicsit egyedül éreztem magamat, amikor a férjem reggeltől estig dolgozott. Így sokszor fogtam maga, és elvonatoztam a szüleimhez, aztán meg vissza másnap vagy harmadnap. És ez így ment végig. Na persze volt olyan is hohy együtt mentünk. :lol: :wink:
De akkor már kocsival. Így a terhesség alatt én rengeteget utaztam vonattal és kocsival is. (anyuék 90 km, anyósék 250 km)

Ex!
Dani is szereti nyomkodni a számítógép gombjait. Ezzel csak egy baj van: megtanulta hogyan kell rezetelni a gépet. Ez mondjuk egy hosszú levél írása közben vagy épp CD írás közben nem nagyon nyerő. Így megoldottam: eléje tettem egy székte. Most max. arra kéretőzik fel és mutogatja a monitoron azt amit lát.


Pusz!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Gab!
Nagyon ügyi vagy! Nekem minden álmom az volt, hogy megtanuljak varrni és én magam készíthessek majd ruhát, akár magamnak, akár a gyerkőcömnek. De azt hiszem ez csak álom marad. :cry:
Andy

Kép
oriandy
 
 


Igazából én is csak gyerekruhákhoz fogok hozzá, mert ha elrontom, nem nagy anyagi kár...

A ventillátor szokott menni a nappaliban akkor is, ha ittvan Mese, legfeljebb úgy van fordítva, hogy rá ne kavarja, meg persze az asztalon van, nehogy lerántsa.

Tök jó az a sátor! És talán még a "kicsi" unokatesó vastagabb mint Dani? :oops: :) A balcsis képek is nagyon jók! Remélem, jövőre mi is eljutunk egy jó kis helyre. Magán házban vagy honvédségi nyaralóban gondolkozom, a barátnőmék Csopakon voltak, nagyon jó volt, csak ők is kifogták azt a kimondottan hideg hetet.

Tök jó, ma nem kell főznöm! Maradt tegnapról májgombócleves és édessavanyús pulykamell is. Majd ahhoz egy kis rizst vagy tésztát főzök.

Cserébe lehet mosogatni meg takarítani, bár ezt mindig kell.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!
Jól látod! A kis unokatesó csupán 1,5 kgal nehezebb mint Dani! Neki aztán semmi baj az étvágyával! :lol: Annyit eszik, amennyit adsz neki! De komolyan! Tök jó! Dani mért ilyen rossz evő??? :cry:
Amúgy anyum szerint a bátyám volt ilyen kicsinek, mint most az én fiam. És mégis megnőtt!! :wink: :lol:

Kép

Andy

Kép
oriandy
 
 


sziasztok!

Gabi!
Nagyon ügyes vagy! És én is osztom Andy véleményét. Szeretnék megtanulni varrni!
Gyerkök nagyon édesek!

Daninak jól áll az úszógumi!

Nekünk nem volt problémánk tegnap az úszógumival:
Kép Kép Kép

Tegnap kipróbáltuk a Huggies úszópelust (10-16kg). Petinek sikerült belefosizni, ami sikeresen kifolyt még szerencse, hogy nem a vízbe! Többet biztos nem hívnának medencepartizni.

Upsz, megyek megnézni az ebédet!

Reni
Kép
prenata
 
 


Úszópelus! Én a DM-eset akartam kipróbálni, erre van olyan, hogy 9-ig, meg olyan, hogy 11-től... Hát, egyiket se mertem megkockáztatni, mert a kettő közti lenne jó, ugyanis Mesi olyan 9,80 körül van. Na de csak a mamánál strandoltunk eddig.

Peti mekkora is? Csak hogy a huggies pelusméretéhez hasonlítani tudjak. Amúgy jó volt rá? Mármint a "baleset"-től eltekintve?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Mi is huggiest vettünk, de mi egy mérettel kisebbet. Nem volt vele különösebb baj.
az úszógumi is bejött
Kép

Nagyon jók a képek mindenkinél, már nagyon várom a Balcsit. Amúgy a legjobban azt élvezte Kinga amikor dobáltuk, azt sem bánta, ha nyelt. Meg úgy rugózott, mint akit felhúztak. Prezse ezeket a dobálós pillanatokat senki sem tudta/akarta lefényképezni, mert ebben mindenki részt akart venni és dobálni. :twisted:

tjuca
 
 


Ja unokatesóm meg Babyloveost adott, szerintem a 9-ig jót, és az is jó volt. A huggies más szabású oldalt, szerintem a husis gyerekeknek inkább a DM-es jó.

Reni, hol folyt ki? Vizes volt?

tjuca
 
 


Borscs levest főzők, és már nagyon forrt! Na meg bele kellett már rakni a zöldségeket!
Egy hete nem eszek kenyeret, tésztát, rizst, krumplit, édességet. Jóformán dinnyén, főtt húsin és kaukázusi kefiren tengődök és nem fogytam egy dekát sem!!!!!!! :evil:
viszont megint napi 7-8 szopinál tartunk. Persze, ebből éjjel van 5-6. Erősen gondolkodom, hogy ebben a nagy melegben leköltözök Petivel a földre aludni. Ot legalább nem ütközne semmivel. Max. velem. Éjjel combtőig bedugta a lábát a rácsok közé! Mindkettőt. Alig tudtam kiszedni! Szegény ordított. Erősen gondolkodom azon, hogy a Peti szobájában lévő ágyat anyukám dupla ágyával kicserélem. A kiságyat elrakjuk, utazó ágyat felállítjuk helyette. Ha az az ára a nyugodt éjszakának, hogy Peti velem aludjon, akkor ez lesz. De ami mostanában megy, 8-9 ébredés cicivel kombinálva! Kibírhatatlan! Én nem tudom Petit sírni hagyni és az is tény, hogy annyit forog éjjel, hogy a rácsokba ütközésnél ébred meg!

Andy!
Nagyon édes a hátizsákos Dani!

Kimike!
Panel, 30-32 fok. Peti délelőtt tusol, plussz hideg vizes pelenkával törölgetem. 5 körül pedig megyünk pancsizni a kismedencébe a nagyimhoz!
Klímán mi is erősen gondolkodunk, de max. csak jövő nyára fér be a keretbe! Addig izzadunk!

Meteor!
Pancsi nagyon cukker. Pláne repülve! :wink:

Veráska!
Milyen szerencsések vagytok!!!! Dávid a ti kabalátok! :lol:

Juca!
Szemét-szemét eladó!!!!
Mi 3 napja biciklizünk esténként! Kaptunk egy biciklis ülést. Peti feszít benne! :mrgreen:

És még egy kép:
Pancsi után kinyúlva!
Kép

Reni
Kép
prenata
 
 


Juca!

A lába között folyt ki, amikor már rajta ült. Belül nem lett vizes!Sajnos Dm itt nincs.

Gabi!

Peti 10,5 kg. Lehet, hogy veszek kisebbet. Ezt meg elrakjuk jövőre! Vagy veszek Liberót!

Liberó úszópelust próbálta valaki?

Reni
Kép
prenata
 
 


Reni! Én teljesen mindenevő vagyok, viszont azt vettem észre, hogy mióta nincs szopi, elkezdtem lassan fogyni. 1 hónap alatt 2-3 kiló ment le tök magától. Így most 62 vagyok, 3-4 kilót kéne már csak lenyomni, de azt már tornával, mert a hasam még mindig nagy, ahhoz képest kezdek megint pálcikalábú lenni...

Mi az a borscs?

És egy kérdésem lenne!

Kitti, nem jársz erre véletlenül?

Szóval a kérdés: melyik az a női magazin, amelyikben a beküldött babák fotóit közreadják? Nem tudom, hogy szépségversenyként, vagy hogy működik.

Csak azért kérdezem, mert anyósom mondta, hogy ugyan, küldjem már be Meske képét egy újságba, mert olyan gyönyörű, csak éppen azt nem tudta megmondani, melyik újságba küldjem. Csak azt mondta, hogy 15 éve volt a Kiskegyedben (vagy melyikben). Már ebben se volt biztos. Ilyeneket én nem nagyon olvasok. Kismamába küldtem már be, de azt meg ugye ő nem olvassa... :-)

Tud valaki segíteni?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!Én a Story-ba küldtem be Dani képét. Ott csinálnak bébihoroszkópot is, de ugye nem mindegyik baba képét teszik be az újságba. Daniét pl. visszaküldték egy borítékban mellékelve a horoszkópot.
Én erről tudok!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Á, a horoszkóp az nem érdekel.

De lehet, hogy én is azt láttam egyszer régen, Lackó egyik ovistársa is benne volt valamiben...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Kiskegyed, Tina, Sikk, Meglepetés, mittomén?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!
A horoszkóp engen sem érdekelt, csak azt szerettem volna, hogy kerüljön bele Dani az újságba, de sajna nem..... :cry:
Gondoltam már rá, hogy valamiko még küldök be képet, hátha...

Szóval Mesi mesekönyv gyilkos? Dani meg cumisüveg gyilkos. Már a második c.üveget törte össze! Az a szórakozása, hogy ha nem kér többet, akkor ledobja a földre. Szegény üveg már annyit kapott, hogy szombaton beadta a kucsot. Pedig nem is No Name volt, hanem AVENT. Mégis, nem arra van kitalálva, hogy dobálják. Az elsőt az erkélyről röptette meg tele teával (így a súlya is jóval nagyobb volt). Nem olcsó szórakozás. De sajnos nem tudom sem a csőrös pohárra sem a sima pohárra rászoktatni. Vagyis pohárból ügyesen tud inn, ha épp akar, de nem hajlandó annyit inni abból, mint cumisüvegből. Azt meg nem akarom, hogy akkor inkább ne igyon. Ti hogy szoktattátok a gyerkőcöket??
Dani cumisüvegből egy nap megiszik kb. 1 liter folyadékot. ha nem abból kapná, szerintem jóval lecsökkenne. Vagy az nem baj, majd fog inni megint annyit? Tippek, tanácsok??

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Gabella: Nagyon ügyes vagy, annyira jók lettek a rucik. Sajna az én tudományom a gombfellvarrásig terjed. :oops: :oops:
Látom Mesi is imádja a távirányítót, nálunk is nagy szerelem. Néha úgy eldugja, hogy órákig keresem, ja és a Noinak adott használaton kívüli távirányító nem jó ám, csak az amivel tényleg csatornát lehet válltani :lol: :lol:

Andy: Nagyon tündériek a srácok, az alagutas kép különösen tetszik, jól látom, hogy telefont is vitt magával? Hátha segítséget kell hívnia :lol:
A ventillátor nálunk is megy ha Noi ott van, csak úgy, hogy közvetlenül ne érje őt. Eddig még nem piszkálta (lehet, hogy most kiabáltam el) mondjuk eléggé el is van barikádozva, és a kis lukút vettük amin véletlenül sem fér be az ujja.

Reni: Mi DM-es úszópelust használunk, de a fosi abból is kicsurgott, igaz akkor már kb 2 órája ázott a fenekén az úszópelus. Szerintem a kisebbet érdemes megvenni, mert a víztől ugyis kinyúlik.

Dobok fel én is "pihenős-nyaralós" képet :lol:

Kép Csak így nagyosan hintázgatunk.


Kép

Kép
Kép
lreta
 
 


Andy: Nálunk a cumisüveg teljesen kimaradt Noi rögtön szelepes csőrösből tanult meg inni. De ezt is szépen tudja dobálni :lol:
Nálunk eddig egy csöröst nyírt ki, úgy látszik jobban bírják mint a cumisüvegek. Amit próbáltál csőröst szelepes volt? Mert azt nehezebb szívni és nem is folyik ki belőle a víz.

Kép
Kép
lreta
 
 


Nálunk is kimaradt a cumisüveg, hála a jó égnek! :-) Aventes szelepes csőrös vált be nálunk is, és Mesi is dobálja, de még eddig egészben van, pedig 7 hónapja gyötri. Én már azt szeretném, ha rendes pohárból inna, de nem megy, be akarja azt is kapni, nem érti, mért folyik a víz rögtön a szájába. Lackónak még anno a nem szelepes Tupperware pohara volt, és ő minden gond nélkül átállt a sima pohárra. De ezt a fajtát már nem árulják, ami meg volt, a szopókája totál szét van rágva...

Lreta! Zabálnivalóan nagylányos Noi!!!!!!!!

Újság ügyben az nlc-n is csak a story-t ajánlották, meg állítólag a Sikk-ben szoktak a babavilágba beküldött képekből megjelenni. Akkor ez lehet, hogy kimarad.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Andy!
A cumisüveg nálunk is kimaradt! Mi is csörösözünk! :lol:

Gabi!
A borscs egy orosz leves. Az alapja marhahús (bár én sovány disznócombból csinálom), cékla, káposzta, répa, krumpli, paradicsom. A jellegzetes ízét a cékla adja. Tejföllel isteni!

Úszópelus: Lehet, hogy az a baj, hogy peti sukár lett! (Győzike szavaival élve :mrgreen: ) Nagyon sokat nyúlt! Én pedig még akkor bespájzoltam a pelust, amikor még havi fél kilókat hízott!

Ez a meleg Petinek tejesen bekavart. Reggel fél-egy órával tovább alszik, mint korábban. Olyan fél 9-9-ig, viszont a déli alvást kitolta 2-ig. 4-kor próbálom keltegetni, de nem igazán sikerül, így este megint fél 11, mire elalszik. Tegnap délután másfél óra alvás után felkeltettük, mert mentünk medencepartyzni, utána még bicajoztunk is. Gondoltam, hú de ki fog dőlni az este. Hááát, így is húzta fél 11-ig!

Reni
Kép
prenata
 
 


Veráska!

Megkaptátok már a 3 hós oltást?

Reni
Kép
prenata
 
 


3 hósat???

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Na ez elszállt!

Szóval! Mesi poharának eltűnt a kupakja, anyóséknál valaki véletlen kidobta szerintem a ballagáson. Szóval egy másik kupak van most hozzá, ami kicsit idétlen, de legalább rápattan.

Rakok egy képet, hogy minek a kupakja eredetileg. Egyébként ez a cumi meg adapter nem kell valakinek? Sose volt használva! A poharat nem ajánlom, mert az el van már használódva.

Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


BOCSI!!!!!!!! :oops: :oops: :oops:

15 hósat?

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok,

nagyon édesek a pancsis képek, már én is nagyon szeretnék a Balcsin lenni. Na de nem sűrgetem az időt, mindjárt eljön a csütörtök :) . Megnéztem az időjárás-előrejelzést és kb. 29-30 fok lesz 30-ig. Utána nem tudom, de ez nekünk tökéletes :) .

Oriandy: ez a sátras ajándék nagyon jó, már korábban én is nézegettem, csak helyszűke miatt inkább mégsem fektettem be :( . A járókát, ami eddig a nappaliban volt és Marcinak ki-bejárása volt a járókába (inkább csak mint játéktároló üzemelt...) most szereljük szét, mert már nagyon szükségünk lenne a nagyobb térre.

Nyaraló: régen mindig azt mondtam, hogy nekem nem kellene nyaraló (nem minthogyha annyi pénzünk lenne...), mert akkor akarva-akaratlanul mindig oda mennénk nyáron és hogy az uncsi... Viszont a jó oldalát nem láttam, hogy ti is pl. egy csomószor, ha kedvetek tartja leugratok a Balcsira és nem kell minden egyes alkalommal tízezreket otthagyni. Azt hiszem mégis szeretném, ha lenne nyaralónk a Balcsin :lol: :lol: :lol: .

Veráska: téged meg külön irigyellek, mert az egész évet a Balaton partján töltitek, nem is akárhol :) . Én nagyon szeretem a Balcsit, télen-nyáron, mindegy. Szerintem nagyon szép és olyan jó hangulata van. Amikor vége a szezonnak egy kicsit üres a nagy nyüzsgés után, de akkor is gyönyörű :) .
Dávid a szerencsét is meghozta az életetekbe :) :) :) .

Gabella: nagyon ügyi vagy, hogy tudsz varrni :) . Nekem kiskoromban (egészen középiskolával bezárólag) szinte minden rucimat anyukám varrta, pedig nem is varrónő. Én nagyon szerettem, mert a bolti nadrágok általában mindig rövidek voltak nekem, anyukám pedig mindent pont olyanra varrt, amilyet én elképzeltem :) ! Sajna én nem örököltem az ügyességét :( .
Egyébként tényleg 30 vagyok (a 77-es évjáratból való :P ) .

Úszópelenka: mi Liberot vettünk, amikor elmentünk strandolni és semmi problémánk nem volt. A 10-16 kg-osat választottam.
Rendes pelenkából pedig áttértünk pont néhány napja a Libero maxi +-ra, mert Marcinak már kicsi volt a sima maxi (7-14 kg). Ez azt hiszem 10-16 kg-ig jó, de biztos ennél is korábban kell majd váltanunk. Még szerencse, hogy van választék :) .

Tjuca: "bírom", amikor az eladó nem a vevőért van. Valószínű, hogy aki ott volt "csak" egy eladó volt és nem tulajdonos. Nem volt motiválva, hogy szétszedje a kirakatot, hiszen akkor dolgoznia kellett volna...

Klíma: nálunk sajna nincs. Én mondjuk nem is vagyok oda érte, inkább Isti, ő viszont nagyon szeretné, ha már lenne.

Kmammy: igen, a tó Szombathelyen van és ha tehetjük, akkor ott sétálunk :) . Marci is imádja a szökőkutakat :) . Ezek a képek Kőszegen készültek néhány hete.

Kép

Kép

A szülinapi buli is nagyon jól sikerült, Marci örült a tortáknak és az ajándékoknak is. Bár az ABC-órát még nem éppen rendeltetésszerűen használja, de majd megtanulja :lol: :lol: :lol: !
Mellékelek néhány képet:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Ma már lehet, hogy nem jövök, mert kimenőm lesz :) . 2 barátnőmmel találkozok és dumcsizunk egy jót :) . Mellesleg de. jutott eszembe, hogy ma van a 2. házassági évfordulónk, de már nem akartam lemondani a dumapartit. Istivel majd este ünnepelünk kettesben, amikor Marci már durmol :) .

Eni

Eni
marcy
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?