Új privát üzeneted érkezett!

Hú, most nem jut eszembe a neve, a Bioritmusban (Cédrus) láttam, és kb. 500.- volt egy kéztörlő méretű.

Más. Vettem vaddisznósörtés hajkefét, 1890,- volt. Egy nő készíti itt pesten, állítólag 100%-os. A nyele nem olyan szép, de egyébként nagyon jó.
Készít még háztartási keféket, söprűt, partvist, (gyerek méretben is), babahajkeféket, mindent csak természetes alapanyagból. Ha valakinek kell elérhetőség, írjon.

Pindi
pindi
 
 


Pindi :) Engem érdekel a lelőhely feltétlenül. Bár most épp 2 centis a hajam, így végre nem gond a fésülködés, viszont Dominónak meg olyan hosszú, hogy itt az ideje lassan egy ilyen jó kis kefét beszerezni.

A Biobaba által ajánlott cellulóz szivacsot találtam itt a helyi kisközértben 350 forint, egyik fele durvább, másik puhább, pont jó akár fürdőszobába, akár a mosogatószivacsnak.

Ez a szivacstampon nagyon megfogott, tudtok róla részleteket?

indianyo
 
 


Pindi, kefes engem is erdekelne. Meg majd, ha legkozelebb jarsz a Cedrusban, akkor a torolkozo parameterei is:)

Tenyleg, hallottatok, h a Mammutban osszel nyilik majd valami hatalmas bio centrum? Gondolom, a Bioritmus terjeszkedik.

Biobaba
biobaba
 
 

 
 

Pindi! Én is szeretnék kefét.
Indianyó! Megvarrtam a „mosogatószivacsot”. :) Szeretem.

hordozo
 
 


Pindi, engem is érdekel a hajkefelelőhely.

Vajon a 2,5 éves leány haját is vaddisznósörtével érdemes fésülni? vagy neki még valami puhább kell? rendes hosszú haja van
savitri
 
 


Elküldtem mindenkinek, aki kérte.

Savitri, gyereknek a disznószőrt ajánlják, az erősebb, mint a kecske, de puhább, mint a vaddisznó.
pindi
 
 


Pindi, engem is érdekel a hajkefe. ( kikszikukacfreemailponthu). Köszi.

Ide miért nem teszed fel?
katicabogár
 
 


Hát öööö... igaz, végülis nem magamat reklámozom. Akkor íme:

Bélteki Katalin
kefekészítő kisiparos

1056 Bp., Fővám tér 6.

Tel/Fax: 337-4918
Mobil: 30/ 921-4350
e-mail: beltekikati@freemail.hu
pindi
 
 


Erdekessegkent:
http://cermer.com/aleman/home.htm
- egy baratnom ilyen kis agyag kocsogben vett valamikor joghurtot valamelyik kozertben (talan G-Robyban). Csak elgondoltam, h milyen jo lenne, ha ez altalanossa valna. Egyreszt tok szep a csomagolas, masreszt ujrahasznosithato... Ebben az orszagban is van agyag...:) Persze gyanitom, h nem ez terjed el (azt mondta, azota se kapott ott ilyen joghurtot):(.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba :) India ugyan környezetszennyezés szempontjából kábé a legrosszabb hely a Földön, de azért egy-két helyen még ma is lehet tejet-tejszínt-joghurtot így, kis agyagedénykékben kapni. De jó lenne, ha itthon is! Utána annyi mindenre használható egy ilyen ksi edény.

indianyo
 
 


Biobaba :) Nekem is tetszik ez a fajta "csomagolás". És környezetvédő megoldás, nagyon sok mindenre lehetne utána használni ezeket a kis edényeket. De sztem ettől mi még nagyon messze vagyunk :(
m_andi
 
 


Ha már a csomagolásnál tartunk, van valakinek valamilyen ötlete, hogy hol lehet olyan elmosható és jól záródó üveget/edényt venni, amiben tejet lehet vinni anélkül, hogy kifolyna? Ahonnan én hozom a tejet, oda vinni kéne üveget, de mivel mi nem iszunk ásványvizet, ezért műanyag flakonunk nem termelődik. Ráadásul azt akárhogy próbáltam elmosni tejtárolás után sose sikerült rendesen , mindig ki kellett dobni :( Fontos, hogy bombabiztosan zárjon, mert 30 km-t utaztatom a tejet, mire hazaérek vele :)

Eszter

Kép
esztercica
 
 


Eszter, borosüvegben nem probaltad? Parafadugo eléggé bombabiztos :)!
Ha be tudod rakni egy rekeszbe az üveget (üvegeket?), h nem boruljon fel még jobb.
saara
 
 


Én fagyit vettem egyszer ilyen kis csuporkában. De az sem magyar volt, talán olasz. :(
pindi
 
 


A békásmegyeri piacon is van tejes, én Margitszigeti ásványvizes üvegben hozom a tejet (nincs gond a kimosással - pedig volt már, hogy megaludt benne a tej -, ez visszaváltható, vastag műanyag palack), és viszek befőttes üveget a tejfölnek, juhtúrónak is. A joghurtot műanyag félliteresben adják, azokat meg visszaviszem.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Eszter :) Csatosüveget nem próbáltad? Már mint a tetején vmi csatszerűséggel lehet lezárni, de én is csak láttam ilyet, nekem nincs.
m_andi
 
 


Csatos uveget lehet venni az IKEAban. Azt hiszem, made in China:) Illetve tegnap neztem a celluloz szivacsot Auchanban, es ott is lattam olyan uveget, amit paradicsombefozeshez ajanlanak. Az olasz. Jol nezett ki, es szerintem tejnek teljesen jo lenne. Csavaros a teteje. De jol kell, h zarjon, ha befozeshez valo:) Valami 300-400 Ft remlik. A celluloz szivacs meg 216 Ft. A magyar.

Biobaba
biobaba
 
 


biobaba
 
 


Biobaba :) Hű de klassz! Tiszta Waldorf :wink: ki is fogom majd a nagyokkal próbálni alkalmasint.

Indiában egyébként nagy cserépkorsókban tárolják a vizet, amikben tényleg hűvös marad.

Egy svájci W-tanár mesélte, hogy valahol Afrikában vagy Ausztráliában végeztek egy víztisztító kísérletet: Feketére festett palakokba tették a vizet és néhány órára kitették őket a tűző napra, az eredmény tiszta víz! persze részleteket kellene tudni hozzá, de nagyon izgalmas a dolog, ha belegondolunk, hogy a Föld népességének nagyobbik része nem jut tiszta vízhez (és akkor mi itt Peste tényleg nem panaszkodhatunk!)

indianyo
 
 


Közben egy indiai víztisztító módszert is találtam, hiába, nicns új a nap alatt :wink:

http://www.rajasthan.iwarp.com/photo4.html

indianyo
 
 


Még mindig érdekelnének ezekre a kérdésekre a válaszok:

[quote]N írta:e csúszik el használat közben?
Úgy kell áztatni, mint a pelust?
Hány darabot érdemes venni belőle?
Mennyire jön ki belőle a vér?


Köszi![/quote]

KépKép
livus
 
 


Ja, és ezt akartam még kérdezni tőletek, hogy próbált már közületek vki így vásárolni?
http://www.tupperware.hu/today/37.html
És ha igen, akkor adtak így felvágottat, sajtot?

Eszter: A Plusban lehet kapni egy sajátmárkás répás italt (mint a kubu). Abból van nagy, 1 lietres üvegű is. Csavaros, jól záró kupakja van, ugyanakkor a szája nagy, tehát nem nehéz elmosni. (És az itóka se rossz, ami benne van! :wink: !)

KépKép
livus
 
 


A kettővel ezelőtti kérdéseim a mosható betétre vonatkoztak :oops:

KépKép
livus
 
 


Livus,

- h elcsuszik-e az a bugyitol fugg:)
- en nem aztattam soha, hanem miutan kioblogettem hideg vizzel, bele egy kis vodorbe, aminek az aljan teafa olaj volt
- a mennyiseg fugg attol, h mennyire eros a verzes, nekem 10 db van, neha nem eleg ennyi
- az utolso napokban kijovo ver nehezebben jon ki

Biobaba
biobaba
 
 


Köszi, Biobaba! Te még itt?

KépKép
livus
 
 


Livus, meg igen. Elvileg meg 11 nap.

Biobaba
biobaba
 
 


Akkor kiartás a hőségriadóban! :wink:

KépKép
livus
 
 


Biobaba, csatlakozom Livushoz! Kemény lehet ez a nagy höség igy a legvégén....

Nincs vmi tippetek, h hogyan lehet kiszedni a gyantat ruhabol? (az ragacsos gyanta, ami a fabol jön ki).

Es még egy dolog: Mit tudtok a haztartasi vizszürörendszerekröl? Az ember racsatlakoztatja a lakas egész vizrendszerére és "központilag" szür. Allitolag 15 ezer Ft-tol mar lehet kapni mechanikusat, amiben vmilyen sokristalyok vannak (az lagyitja a vizet allitolag).
saara
 
 


Sziasztok!

MI epp koltozes kozepen, es probalom megtudni uj lakhelyunkhoz kozel hol van szelektiv hulladekgyujto. Fel akarom vetni a tarsashazban, hogy kerjunk a bIokomtol szelektiv edenyeket. Nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? Hogyan fogadjak az emberek az atnevelesi kiserletet? 42 csalad lakik a hazban, ha csak a felel hasznalna, mar megerne...

BIobaba, szoritok neked! Az en fejemben is formalodika kistestver gondolata, de meg csak a fejemben...

Ja, uveg tema: nekem is van ilyen olasz befozouvegem, mivel adaz harcot vivok a molyokkal, ebben tartom a lisztet es effelet. Tokeletesen zar, szerintem tejnek is jo.

sziasztok

judit
jud_it
 
 


fúú nekem is titkos álmom, hogy új lakhelyemen a kukákba is szelektíven gyüjtünk. nekem ráadásul csak 6 lakót kéne meggyőznöm.
ez hogy működik, egyszerűen csak kérvényezi az ember? vagy plusz költséggel is jár? akkor mondjuk eleve halott az ötlet :(
savitri
 
 


Biobaba, kitartás! mindennap eszembe jutsz a nagy pocakoddal...
savitri
 
 


Tarsashazi szelektiv: errol mintha regebben mar lett volna szo. Mi probalkoztunk a szomszedokkal. Kitettuk a mi kis kukainkat, es lakogyulesen mondtuk, h nyugodtan tegyek bele, ami odavalo, mi elvisszuk aztan. Hat nem tolongtak. Aztan mikor a komposztalot vetettuk fel, kitalaltak, h akkor inkabb igenyeljunk egy plusz szemeteskukat. Ami persze csak azt jelenti: tobb hely, tobb szemet. De azert probalkozzatok, nem ugyanazok laknak mindenhol.

Okologiai labnyom meregetes:)
http://www.happyplanetindex.org/
http://www.itint.co.uk/hpisurvey/

Kitartok, bar meg van kb 10 nap, en azert mar inkabb tullennek rajta. De gyerek is nagyon kitarto:)
biobaba
 
 


Judit :) Jó ötlet a szelektív hulladékgyűjtés, egy próbát biztos megér. Szerintem azért lenne rá vevő, ha még 10 ember is, az is megéri már. Sztem szólj be a helyi hulladékgazdálkodási szervezethez is.

Biobaba: kitartás, ez a pár nap majd csak hamar elszalad :wink:
m_andi
 
 


meg egy kis okologia:
a telepesek hogyan formaltak at okologiailag az amerikai kontinenst a gazdasagi modszereikkel, behurcolt allataikkal, novenyeikkel, betegsegeikkel...

http://www.geographic.hu/ngm/0707/index ... 200707&s=3

http://www7.nationalgeographic.com/ngm/0705/feature2/
- itt van egy interaktiv oldal is
biobaba
 
 


Sára :) Most olvastam a nátrium-perkarbonátos folttisztító sóról. Ismered? Esetleg jó lehet gyanta ellen.
m_andi
 
 


Sára, nekem az Almawin narancsolajos tisztítója jutott eszembe, ha van otthon. Az az ilyen ragacsokat ki szokta szedni, bár a gyantát konkrétan még nem próbáltam (nem is tervezem kipróbálni :)).
pindi
 
 


Sziasztok KTMamik!
Régebben előfordulgattam a kt topicokban, mostanában csak olvaslak Titeket, szóval külsős vagyok... :D
Volt vmikor szó néhány jó játékboltról -fajátékos-textilbabás , de én csak a Fair Playre emlékszem közülük, tudnátok segíteni?
üdv+jégkocka: Anna
kannácska
 
 


Kannácska: Katica talán? vagy a Fakopáncs?

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Sziasztok!

Gyantára a legjobb valami higító!
Lakkbenzín (elég büdös, de kiöblíthető), vagy foltbenzín (ez nem annyira büdös). A ruhafestékeket nem bántják ezek az oldószerek, de műanyagot tartalmazó szöveten nem lehet sokáig hagyni, mert oldhatja kissé.

Üdv Dodo
pomogats
 
 


a napsugarzasrol talaltam egy honpalot:
http://napsugarzas.hu/_index.htm
biobaba
 
 


Most ezt mindenhová felteszem: úgy alakult a sorsunk, hogy el kell "otthonról" költöznünk. De nincs hová. Arra jutottam, hogy ha a hitem és elveim szerint nem akarom kiereszteni a babámat a kezeim közül idejekorán, akkor olyan munkát kell kitalálnom, ami biztos jövedelem, tisztességes és vele együtt végezhető. Így családi napközit szeretnék nyitni, ez egy tulajdonképpeni bölcsi és ovi helyettesítő, persze az én szám íze szerint mindenféle fejlesztős hókuszpókuszt kihagyva, kis éneklős-körjátékos foglalkozáést kivéve, szabadjátékon alapuló elfoglaltsággal. Amiért ezt írom: Szükségem lenne egy családi házra/lakásra, ahol mi is lakhatnánk és a tevékenység is végezhető lenne (pillanatnyilag nem tudok érte fizetni, de vagy közös vállalkozás nyereségrészesedésként, vagy kicsit később fizetendő bérleti díjként tudnám téríteni . Ez egy gyes melletti legális vállalkozásforma, amit az állam és a helyi önkormányzatok is támogatnak - pillanatnyilag ideálisnak tűnik. A már meglévő CsaNák mind jól működnek, hisz óriási az igény rájuk bölcsődei és óvodai helyhiány miatt.
Kérlek benneteket, ha elindít ez valamiféle gondolatot, esetleg ismertek olyan embereket, akiket érdekelhet/tudnak segíteni - szóljatok! Köszönöm szépen előre is.

indianyo
 
 


Ha valakit érdekelnek a gyógynövények

www.gyogynoveny.lap.hu
www.mezvirag.hu
m_andi
 
 


Dominó kísérletet végzett: ha egy zacskó szárított csalánt és a kimosott, öblítendő fehér ruhákat összevegyítjük majd kicsit megtaposva kevergetjük a lábunkkal, akkor milyen eredményt kapunk? Nos, tartósat :lol: minden fehér ill, világos pólónk barnászöld foltos lett. Tulajdonképpen szépek :lol:

indianyo
 
 


Indianyó! :oops:

hordozo
 
 


Indianyó! :) Nagyon ügyes kis kísérletező a fiad! Igazán büszke lehetsz rá! :D
(nem is tudtam, hogy a csalán ennyire befoghatja a ruhákat :shock: )
m_andi
 
 


Livi,
köszönöm a játékboltokat. Még egyet találtam időközben: Happyland- de nem néztem még meg.
Az én lányom EGY nappal idősebb mint a Te Nórid :D ! Isten éltessen minden szülinapost!

Anna
kannácska
 
 


A Happyland az tok jo hely, csak esznel kell lennie az embernek, h nehogy nagyon elcsabuljon, mert aztan nem gyoz majd fizetni:) Ja, elvileg kisgyereket nem lehet bevinni a bemutatoterembe. Mi mindig hordozokendosen voltunk ott, ugyh nem volt gond.

Biobaba
biobaba
 
 


Hasznal valaki Dr Hauschkas hidratalokrémet? Milyen?
A multkor vettem egy naptej mintat a Hold boltban, minden nap bekenem vele az arcomat és szebb lett töle a böröm... Ennyit igazan nem vartam el egy naptejtöl :)!
Most azon filozom, hogy a rozsakrémet is kiprobalom (a lightosat). Tapasztalatok?

Gyanta: siman kimostam a gatyat 40 fokon és eltünt a folt, hurra! Igaz, h farmer volt, egy lennadraggal talan nem igy alakult volna...

Indi, gondolkodom és megkérdezem az ismeröseimet, hatha összejön valami....
saara
 
 


Hauschka rozsakrem nagyon jo:) Csak draga, bar nekem eleg sokaig eleg volt, tenyleg tok picit kell kenni. Csak a melegben be tud pallani, jobb ha van hozza az az adagolofej v mi, h ne nyulj bele kezzel, v hutoben kell tartani.
De a Gesichts milch is jo, olcsobb is:) Es azt alapbol adagolofejjel adjak. Mar ezt hasznalom a rozsa helyett a kepemre. Nem tapasztaltam eszlelheto kulonbseget a hatasaban.

Biobaba
biobaba
 
 


Anyukám is használja a rózskrémet, nagyon szereti :)
De a dm-féle alverde krémek is jók és az áruk is kedvező. Nagyon szeretem a homoktövisest.


Biobaba, sokat gondolok rátok :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?