Új privát üzeneted érkezett!

Lányok!

Ma a nehezen alszok el címût játszik Szilárd. Persze elaludt, az én ágyamban... Nem tudom mennyire helyes, de néha-néha velem alszik. Van amikor nagyon igényel, van amikor (és ez van legtöbbször) szépen alszik a kiságyban. Úgye ettõl még nem rontom el? Nálatok hogy van ez?

Manó
Lenne egy kérdésem. Mivel Emma is kapott tápszert, kíváncsi vagyok, hogy nálatok hogy oldottátok meg, hogy utána ha szomjas lenne, akkor honnan tudod. Mert én nem tudom kitalálni, hogy mikor jelzi, hogy szomjas. (a dokinéni mondta, hogy utána szomjas lesz)

myssnia

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Manó
Most látom, milyen zavarosan fogalmaztam...Bocsi! Fáradt vagyok már.
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


BeuKép
1-1. A kezembe nem, de a combomra igen! Szerencsére kispapi otthon volt, így le tudott tisztogatni, mert különben még mindig ott ülnék! A kézbe kakilás sem utolsó!Kép

Urszila
urszila
 
 

 
 

Sziasztok!

Myssina: Nekünk mikrós Avent sterilizálónk van 7620 ft volt, ezi is nagyon jó 5 perc 950W os a mikrónk.

Gombóc: Te hogy tudsz meginni 6-7 l folyadékot?
Ha ennyit iszol akkor mennyi a tejcsi?
Eddig 430 ml tartunk, 620 ml evett a Dorka.

Ja tegnap írtam nincs kaki, na ez már a 2. alkalom, hogy napokig nincs kaki, utána meg olyan hasmenése van hogy na, sajnos ez ma is így történt, olyan hasmenése volt, 2* egymásután, és zöld volt.Mi lehet a baj, ez betegség, vagy mi van szegény babóval?

Közben nézem a forma 1 az rtl-en, úgyan ki vagyok mert nem élõben adják, bár már láttam a német rtl-en, akit érdekel érdemes nézni sok minden történik...

Jók legyetek
Manó2 + Dorka
manó2
 


Myssnia,
hát, ha te ezzel elrontod Szilárdot, hogy néha veled alszik, akkor nem tudom, Bekivel mi lesz, mert õ minden este... Kép Nappal õ is elvan a kiságyban, de éjszaka nincs erõm felkelni hozzá, így csak odahúzom magam mellé, szopizunk és elalszunk közben. Az engem is érdekelne, hogy kb. hány hónapos kortól kell megkeményíteni a szívemet. Amúgy ma õ is iszonyú nehezen alszik el, most is itt ringatom az ölemben, és csak bámészkodik.

Zulu,
KépKépKép tegnap mi is pizzát vacsiztunk!
Mikortól fürödtetek együtt Annával?

Kangi,
angyalkánk ma nem volt épp angyali, most is hisztizik és verekszik, unja a banánt Kép Á, már megvan a probléma oka, épp most rotyogott egy nagyot! Kép

Andy78,
nagyon édi a hajasbabád!

Miszike+Beki
miszike
 
 


Norka,
nagyon édi lehetett Jázmin! Kép Ezek szerint rá nem volt (rossz) hatással az idõjárás.

Miszike
Miszike
 


Sziasztok!
Norka,
csuda aranyos lehetett a lányod! Majd fotózzatok ilyen játszós képet is! Kép

Myssnia,
mi is néha együtt alszunk, és nekem is kicsit lelkifurdalásom van miatta. Korábban abszolút tiltakoztam az ellen, hogy a gyereket bevegyük az ágyunkba, és most minden elvemet feladtam, amikor azt láttam, hogy ott megnyugszik. Párszor mindig megpróbálom evés után visszatenni a kiságyába, de akkor mindig kezdi elölrõl a kiabálást. Úgyhogy most ott tartunk, hogy az éjszaka egy részét legalábbis velünk tölti. És én is ezen gondolkodom, hogy hogy fogom leszoktatni róla...

Fõzés:
már nem tudom, ki írta, hogy a foodexpressztõl szokott rendelni, de én is ezt teszem, mióta Anna megszületett. Tényleg nagy könnyebbség, hogy nem kell a vásárlással, fõzéssel bajlódni, és mégis rendes kaját ehetünk. Hétvégén szoktam csak fõzni, mikor itthon van a férjem, így is néha összefolynak a dolgok, és csak du. háromra leszek kész, nem tudom, hét közben hogy tudnám megoldani egyedül az összes feladatot.
Persze, ahol van egy jó fej nagymama, ott más a helyzet. Kép Én sajnos a saját anyámtól megyek leginkább a falnak, és ha így megy tovább a helyzet, még komoly bajok lesznek, kezdek kiborulni miatta. KépKépKép
Anyósom egy csoda, de õ meg elég messze lakik.

No megyek, mindjárt még küldök egy táblát, és puszi mindenkinek!!!

Franyó + hasfájós Csipet, aki most végre-végre elaludt
franyo
 
 


<pre>
Anyuka Baba neve Baba szülinapja Baba születési adatai Baba kora
Manó Emma 2002.10.10 3400 g, 51 cm 25 hét + 4 nap
Zulu Anna Sarolta 2002.12.02 3500 g, 55 cm 18 hét + 0 nap
Andy78 Márk 2002.12.27 3660 g, 55 cm 14 hét + 3 nap
Orsoly László 2002.12.30 3950 g, 55 cm 14 hét + 0 nap
Kakukkfû Emma 2003.01.03 3470 g, 52 cm 13 hét + 3 nap
Gombóc Zsombor Viktor 2003.01.28 3350 g, 52 cm 9 hét + 6 nap
Norkini Jázmin Sarolta 2003.02.09 2600 g, 48 cm 8 hét + 1 nap
Zsuzsi74 Miklós 2003.02.11 3460 g, 54 cm 7 hét + 6 nap
Miszike Rebeka 2003.02.15 3590 g, 54 cm 7 hét + 2 nap
Myssnia Szilárd Márk 2003.02.20 4050 g, 59 cm 6 hét + 4 nap
Kangi Julianna Angéla 2003.02.23 2700 g, 48 cm 6 hét + 1 nap
Franyó Anna Virág 2003.02.24 3000 g, 54 cm 6 hét + 0 nap
Manó2 Dorottya Rebeka 2003.02.25 3100 g, 53 cm 5 hét + 6 nap
Judó Hunor György 2003.02.26 3900 g, 56 cm 5 hét + 5 nap
Momo Adrienn 2003.03.03 3200 g, 53 cm 5 hét + 0 nap
Zsurló Hajnal Anna 2003.03.15 4320 g, 54 cm 3 hét + 2 nap
Beu Lõrinc 2003.03.19 4450 g, 62 cm 2 hét + 5 nap
Maci_2 Veronika 2003.03.23 2670 g, 50 cm 2 hét + 1 nap
Csucsuka Anna Zsófia 2003.03.31 3900 g, 53 cm 1 hét + 0 nap </pre>
franyo
 
 


Franyó, Miszike

Azért megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül az ágybanalvással. Kép

Törpi nekem is elaludt, bár már mocorog. Éjszaka csak egyszer ébredt fel, akkor belakott, majd hasfájás következett. Volt néhány puki, aztán kapott Grippét, és aludt tovább. Majd 6-kor kellt újra. Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de reggelente olyan mosolyprogram van, hogy nem gyõzök gyönyörködni. Óriásira nyitott szájjal mosolyog. Ezt persze éjszaka is eljátsza, ha kicsit felverõdik, mint pl ma is, mert szegénykém átázott a pisitõl. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Zsuzso!

Nagyon jo!! Kép
mehetunk a Varosligetbe, csak par megallo nekem trolival.
Esetleg irj egy emailt, vagy adj meg adatot a profilodban!

Franyo!
Nalunk is ez a helyzet. Emmat este elaltatom es beteszem az agyaba. Az elso felebredes utan viszont nem teszem vissza. Nem mukodik.
Ma pl aludt 8 tol 2 ig (ez nagyon jo!) utana az agunkban maradt, es ugye mindig sajtkukackodik, nem tudom miert, de onnantol mar nem alszik nyugodtan. En persze az elso moccanasra felebredek. Kép
Igy tulkepopen nekem az ejszaka 2 ig tart, utana csak zombizom.

Kakukk
Kakukk
kakukkfu
 
 


bocs, ossze vissza gepelek

"agyunk"
es "tulajdonkeppen"
K
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Franyo!

Én is rendelem a kajcsit, de én az A la gastroyaltól, nekem jobban ízlik mint a foodexpress.

Myssnia!

Emma amíg csak tápot meg anyatejet kapott addig naponta kb 1-1,5 dl teát ivott meg, általában délután, egyszerre. Én nem vettem észre hogy táp után közvetlenül szomjas lenne. egyébként nála onnan veszem észre hogy szomjas, hogy sír, a kajcsis cumit már kiköpi, akkor megkínálom teával és ha elfogadja szomjas, ha kiköpi nem szomjas.Kép
Mióta zöldséget is eszik mondták hogy közvetlen evés után kínáljam meg innivalóval, hát nagyon ritkán kell neki. Õ inkább elalvás elõtt szokott mostanában inni, úgy naponta 1,5-2,5 dl teát, de õ már csak tápot kap + pépes.

Manó 2!

Zöld kaki nem gond önmagában, a táptól van. emma még sokszor most is zöldet kakil. hasmenés akkor gond ha emésztetlen darabok vannak benne, vagy ha napi 6-8 szor kakil nagyon vizeset. De Dorkánál errõl szó sincs.Kép

Ágyban alvás: Emma soha nem volt hajlandó a mi ágyunkban aludni, õ ha álmos este akkor alszik a saját ágyában is, ha meg nem akkor hiába tesszük magunk közé, ugyanúgy üvölt. Rátok bízom hogy eldöntsétek ez most jó vagy sem.Kép

Franyó!

elvek!Kép Hát én is feladtam az összeset, csak hogy egy pici nyugalom legyen. De általában nem jött be. Pl: cumit adtam neki (de kiköpi), befektettem a mi ágyunkba (de ott is üvöltött, úgy látszik õ nem hallott róla hogy jólnevelt babákat megnyugtatja a szülei közelsége)


manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a bokokat a kicsi nevében is.

Manó2: Mit eszik a babád szoptatod még vagy mást is eszik? Mi tápszeresek vagyunk már 2hónapja azóta nálunk is zöld a kaki amióta a Hipóalergén tápszert kapja, elötte a rendes tápinál nem volt zöld szép sárga volt.

Kakukk: Ha jön a jó idõ talizhatnánk mi is valahol megbeszéljük és sétálunk egy nagyot csak már ne lenne ilyen hideg.KépKépKép Ha van kedved mehetnénk együtt babamaszázsra.

Orsoly: Én is mennék a kicsivel maszázsra a Klinikára de egyedül nem nagyon szeretnék, szólj ha van kedvetek jönni és megbeszéljük.

Na most ennyi
Sziasztok
Andy és Márk
andy78
 
 


Lányok KépKépKép
Julcsi ma szuperrendes baba volt eddig. Tegnap egy kis délutáni nyüglödés után mindketten bealudtunk szopi közben a kanapén. Ez volt olyan fél hat felé. Fél nyolckor még nyehegett kicsit, és vadul szopizott, aszittem leesik a cicigombom Kép De aztán megint elaludt, és tiz felé kezdtünk éledezni. Azt a ropogást!!! KépKépKép
Na aztán fürcsi, szopi 11-kor, és csak négykor meg fél 8-kor evett!! Azóta meg apájával hentergett a hálóban. Közben én hajat is mostam, meg el is mosogattam, meg föztem egy z.borsót (apa eszi, nem én!)
Apa most kelt fel, hogy durrogott két irdatlant a picilány, egy árva siráshang nélkül. HURRÁÁÁÁ!!! HURRÁÁÁÁÁ!!!!

Norka Kép
juuuujjj, de édes lehetett Jázi, ahogy az ágyában röhörészik Kép

Miszike Kép
na ugye, nem sirnak ezek a kis figurák ok nélkül!!! Kép

A szél lehetett oka a tegnapi nyügiknek. Legyen már tavasz!!!

Zulu Kép
tök jó lehet együttfürdeni babókával! Én sajna a malacperzselös vizet szeretem, abba meg csak nem fözöm meg kis Julcsikámat. Aki egyébként szintén melegebb vizben szeret fürdeni, mint a hömérö szerinti optimum.

Beu Kép
mikortól mehettek ki??? Mondjuk nem ez az idö a legklasszabb a sétára, de hét végén állitólag már szép idö lesz.

Megyek, tisztába teszem a kis rotyogóst, merg ot tmagyaráz bent az ágyon egymagában, körbebástyázva Kép

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Andy, Orsoly!

Mehetunk egyutt babamasszazsra!
Mikor kezdodik az uj tanfolyam?

K
kakukkfu
 
 


Manó 2!

Mi is szeretjük a Forma 1-et, de a tegnapi durva volt. Emma is fent volt hajnal 1-ig, nagyon jókedvû volt, mindenen nevetett, hiába mondtam hogy nem vicces a sok baleset.Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hali Csajszik!

Hogy ti mit termeltetek itt a hétvégénKépKép

Tudom, hogy többeknek hasfájós volt a babája, az mikor kezdõdik? Vagy, ha eddig nem fájt a pocija, eztán se fog? Mert az nagyon jó lenneKépKépKép!

Danótól mi nagyon el voltunk ájulva az elején, hogy milyen jó kis baba, de Zsófi még rajta is túlteszKép... Van mikor egy kajcsira benyom 150 g-ot, igaz több pihit beiktatva, aztán meg alszik, mint a tej, ha meg még akár két korty is hiányzik a teli pocakhoz, reklamálKép! Ja, és 2 deka hiányzik a születési súlyához - bár, ha igy haladunk, estére az is megleszKép. Az esti szopi (8kor) után 1 után kel, aztán pedig 6 után, lehet irigykedniKépKép

Dani elég jól birja, igazándiból apjára néz kicsit elszontyolódva, ha a kezében van a baba, de egy kis birkózás eddig mindig jólesett a srácnak... most is kettesben mentek apával a patikába.

Gátsebbel kapcsolatban lenne egy kérdésem, mennyire normális, hogy néha úgy érzem, mintha kést forgatnának benne? Ránézésre szépnek tûnik, semmi gyulladás...

Na pussz!
Zsófik
Csucsuka
 


Zsófi Kép

Gátsebbel én is sokáig bajlódtam, sõt még most is érzem, de volt, hogy a 4. héten úgy fájt, hogy az ülés újabb problémát jelzett.
Szerintem Szilárd sem hasfájos, bár ma éjszaka fájhatott neki. Eddig sosem volt hosszas sírás a hasa miatt. Sõt, ha jólakik, mosolyogva, nyújtozkodva pukizgat, majd jön kaki is. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Csajok, hogy kell profilt csinálni, és képet fölrakni?

Franyó, tegyél be minket is a táblázatba
Dana 2002. dec. 14.
Köszi,
Zsuzsó
zsuzsó
 


Franyó, még 2900g 54cm
Zsuzsó
zsuzsó
 


Csucsuka,
én úgy tudom, hogy a 2-3. héten kezdõdik a hasfájósság. Nekünk ez így is volt, a 3. hétig babám csak evett és aludt, igazi mintagyerek volt. Kép De hátha ti megússzátok!
Gátseb nekem is változó állapotokat mutatott a 6 hét alatt, most úgy néz ki, rendben van, de volt, hogy elkezdett picit vérezni... Ma megyek a 6 hetes kontrollra, remélem, minden o.k. lesz vele.

Zsuzsó,
ha regisztrálsz a bal oldali hasábban található "Segédletek" címszó alatti Regisztráció és profil ablakban, akkor profilt is tudsz csinálni, és oda tudsz képet feltölteni.
Táblába raklak máris, a péntekiben már benne leszel, jó?

Puszi
Franyó
franyo
 
 


Franyó

Sok jóhíred legyen a kontrollon! Biztos minden rendben lesz. Mikor mentem, azt hittem, hogy majd csóválja a fejét a doki, helyette, meg dicsérte. Csak még azért óvatosságra intett. Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!

Olvastam mindent, írni alig tudok. Mazsola az ölemben szunyál. Végre!!!!!!!!!!!!!!!!

A tegnaoi nap borzalmas volt, Csak a mellkasomon aludt egy picit, egyébként üvöltés, de rettenetesen. Este még az ügyeletet is felhívtuk, azt mondták vigyük be, megnézik. Ma is látta orvos, de szerencsére semmi baj. Úgy tûnik - Zsófi! - kezdõdik a hasfájósság. Éjszaka tök jól aludt, reggel újrakezdte. Enni viszontóránként enne. Nem is merek neki adni túl sûrûn - bár attól megnyugszik - hátha attól még jobban felfújódik. Most kapott cseppeket.

Most csak 100 gr-t hízott a héten!

Kangi! Remélem, hétvégén már kimehetünk. Doktornéni szigorú! Lehet, hogy ti végre túl vagytok a hasfájáson? De jó lenne! Most látom, ez milyen szörnyû! Hogy lehet hetekig bírni?

Zulu! Én még nem fürödhetek, de ha lehet, kipróbáljuk!
Lehet, hogy a császárseb jobb mint a gátseb? Nekem kb. egy hétig volt fájdalmas, azóta semmi.

Császárosok? Meddig kell még betétet használni? Mikor múlik el a szutyizás? (Bocs!)


Na megpróbálok valamit enni:

Beu + pocakfájós Lõrinc
beu
 
 


Csucsuka!

hasfájósság a 2 héten kezdõdik általában, és a 12-13. hétig tart. persze ez csak általában, vannak eltérések. remélem nálatok nem lesz gond, mert tényleg elég szörnyû.

Lányok, új képek vannak a profilomban Emmáról, ha van idõtök nézzétek meg. 5 hónapos és 6 napos a képeken.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Beu
A 100 gramm nem kevés. Lehet, hogy kaki-pisi után mérted. A nagyobb súllyal született babák lassabban híznak. A te Lõrinced pedig a táblázatban listavezetõ. Kép És mi jövünk utánatok. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Manó Kép
Emma édes, föleg a pofazacsijai cukik!!!

Beu Kép
hát elég rémes! .. remélem, hogy hamar túllesztek rajta, meg persze azt is, hogy nálunk valóban múlóban van ...
Ha hétvégén szép az idö, jelentkezem!

FRANYO, MISZIKE! Kép MEG MÉG AKIT ÉRDEKELHET KépKépKép
PÉNTEKTÖL VASÁRNAPIG 13.45-TÖL KB. 15.00-IG INGYENES BABAMASSZÁZS TANFOLYAM LESZ A SZONDI U. 100-BAN, A MAGYAR ORVOSI KAMARÁNÁL. VAN MÉG PÁR SZABAD HELY. AKI ESETLEG SZERETNE JÖNNI, KÉREM, IRJON A SOMLOHEGY-ES CIMEMRE, HOGY TUDJAM A VÉDÖNÖMNEK JELEZNI. Ö TARTJA, A MAGYARORSZÁGI TRÉNERREL EGYÜTT. NEKÜNK POCIFÁJÁSRA SOKAT SEGIT.

Pussz
Kangi + szuszi Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!Kép

Elvekrõl:
Korábban elveim voltak, most gyerekeim vannakKépKépKép.
Így a másodiknál már beigazolódni látszik, amit eddig csak sejtettem, hogy nem elvek kérdése a dolog. Ha nekem elsõre egy Anna típusú angyalkám született volna, hát igen orcára koppantam volna másodszorra egy Malacka-féle szélvésszel. Pont, mire teljesen elteltem volna szülõi zsenialitásommalKép Így viszont kellemes meglepetés ért, hogy tényleg vannak olyan gyerekek, akiket le lehet tenni idõnként.

Beu,
tényleg, milyen ostoba tyúk vagyok, úgy látszik, régen szültemKép. 100 gr? Én szinte minden héten eggyit mérek. Vagy ennyit se.

Miszike,
a 6 hetes kontroll után már volt, hogy együtt pancsikoltunkKép. De anno Dávid mindig az apájával fürdött, amint kinõtte a kiskádat, mert egyikünknek sem volt kedve derékzsábát kapni a nagy kád fölé görnyedve, így aztán azt találtuk ki, hogy a fiúk fürödjenek együtt.

Kangi,
a hõmérõ szerinti optimumot szerintem kiseszkimókra vonatkoztatva adták megKép. Mikor Malacot hazahoztuk, mindig annak alapján állítottuk be a víz hõfokát, persze a gyerek ordított, míg egy szép napon anyukámnál felejtõdött a hõmérõ (a szobák hõfokát is mániásan ellenõriztem akkoriban), és saját ízlés szerint csináltam a vizet. A gyerek boldog mosollyal nyúlt el a kádban. Szegénykém, hetekig didergett a hülye hõmérõ miattKép.

Manó,
nagyon jók a képek, Emma gyönyörûséges, és nem is kisfiús!KépKépKép

Franyó,
biztos minden OK lesz a kontrollon.

na pusz, én most átmegyek villamosba
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu Kép
mi már a harmadik napon rájöttünk, mért ordit a csóri ded Kép
Csucsukáék már a másodikon ...
Hiába, erre is születni kell KépKépKép De persze én is jó mérges voltam magunkra, hogy saját izlésünk elnyomása miatt fagyasztottuk a mi kis picikénket ...

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Hihi, jól átvertek titeket ezzel a hõmérõzéssel! KépKépKép Szegény megfagyasztott babócok! Nekünk a kórházban a csecsemõsök megmutatták a fürdetést, és a leányzó, aki tartotta, nagyon meggyõzõ volt. Azt mondta, hogy ami nekünk kellemes, az a babáknak is (többnyire mindenre igaz, ésszerû határokon belül). Úgyhogy a mi hõmérõnk még ki sincs bontva a csomagolásból Kép.

Kangi,
én szívesen mennék masszázsra, de hol van a Szondi utca? Mert ha sokszor kell átszállni, akkor sajna nem megy...

Manó,
milyen csinos a kisasszony a képeken!!! KépKépKép

Miszike+Beki
miszike
 
 


Lányok! Lehet tökfõzeléket enni?

Úgy tûnik, hatott a gyógyszer. Vagy elmúlt a front! Délután több mint három órát aludt Mazsola, ha ébren volt, hajlandó volt nézelõdni egy kicsit, és csak utána üvöltött. Persze ahogy elkészültem az ebédemmel, azonnal elkezdte, nehogy már nyugodtan megegyem! Kép

Manó! Annyira szép Emma! Igazi kis hölgy. A családi fotó is jó!

Zulu!Az elõzõ heti 300-hoz képest tûnt kevésnek a heti 100.

Jaj, elszóltam magam. Elkezdte! Pedig vacsi közben bealudt. Most tettem le, de nincs kedve aludni. Na, megyek.

Beu
beu
 
 


Miszike Kép
hetedik kerület, de majd megnézem pontosan. Te honnan jössz? Buda, ugye?

Beu Kép
ha nem lehet tökfözeléket enni, akkor ma este két gyerek is üvölt Zuglóban, ti. én is azt ettem KépKépKép
Kivánom, hogy ne igy legyen!!!!

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Miszike Kép
bocs, hatodik kerület.
A Szondi utca a Podmaniczky és az Andrássy út között van (ezekkel párhuzamos), a Podmaniczkytöl az elsö, az Andrássytól a 2. utca. A 100-as szám a Dózsa György úthoz, vagy ha igy könnyebb, a Hösök teréhez esik nagyon közel. Szerintem ha valahol fel tudsz ugrani a kisföldalattira, az a legtutibb. Mondjuk ha Budáról jössz, akkor 4-6 villamossal jössz? Akkor leszállsz az Oktogonon, és máris ott a kisföldalatti.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!


Holnap jön a doktornéni mert ott tartunk, hogy eszünk, és mire befejezzük teli a pelus zöld hasmenéssel.
Normális dolog ez?

Dorka felváltva eszik tejet és tápszert, Beba h.a-t.
Nem tudom eddig Humana.H.A-t evett nem volt hasmenése, mióta Beba H.A.-van azóta hasmenés is, lehet, hogy ez a bûnös?

Manó: Te ugyan kinek drukkolsz? Tényleg durva volt a tegnapi futam.

Valaki kérdezte, hogy a császárosoknak mediig van...
hát nekem az elsõ héten volt nagyon meg, utána 3 hétig csak tisztasági betét kellett, most meg már 2 hete semmi.

Sajna nekem messze va a babamasszás, pedig érdekelne.

Dorkám ma egész délután sirt, mindig éhes, valósznû a hasmenés miatt.


Jók legyetek
Manó2 + Dorka a kis rotyogós
manó2
 


Sziasztok!

Megint egy problémámmal zavarnálak titeket, nem tudjátok, hogy 17 hetes terhesen hasmenésre mit szabad szedni? Esetleg széntablettát? Valamit muszáj, mert nagyon durva a helyzet.Kép

Babasírásmentes nyugis éjszakát mindenkinek!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Kangi,
nem Budáról jövök, ott csak a nagypapa lakik, mi a Ferenc körútnál, végülis innen sincs annyira nagyon messze. Kipróbáljuk, hátha Bekit nem viseli meg a pontos idõre menetel. És mikor kezdõdik? Mert akkor szeretnék benevezni!

Beu,
ezt én is észrevettem, hogy Beki is mindig akkor éhezik meg, amikor beleharapnék az elsõ falat kajámba... Kép. Biztos megkívánják tõlünk Kép. És hiába mondom, hogy de hát épp most készíteném neki a tejcsit Kép.

Zsizsa,
sajnos nem tudom, de felhívhatod munkaidõben a Teratológiai tanácsadást (06-80-200-339), õk értenek hozzá, hogy terhesen milyen gyogyit lehet szedni. De a gyógyszerész is tudja elvileg, ha még ma éjszaka kell, akkor az ügyeletes patikákba menj. Jobbulást!

Miszike+Beki
miszike
 
 


Miszike Kép
13.45
Lehet szopiztatni meg tisztába tenni is közben. Gyertek! Lehet "Miszike" a kártyádon, vagy irsz egy mailt a polgári keresztneveddel? Vehetem tutira?

Beu Kép
mizujs tökifözi ügyben? Minket a kapor sajnos hajnalra felfújt ... KépKépKép

Viszont megmassziroztam, és SIKERÜLT két pukisorozatot kicsalni belöle! Csak sokáig kell masszálni!!! Hurrá!! Hurrá!! Most irtó büszke vagyok magamra Kép

Pussz
Kangi + Julcsi, aki pukiktól függetlenül nyeheg az ágyában. Bementem. Mire beértem, hogy pocit simizzek, rottyantott egy 8 másodperceset. Most csönd van. Megiszom a teámat, és megkoszorúzom a szobromat Kép
Persze, hogy még mindig nyeheg. Nem baj. Úgyis drága a virág.
kangi
 
 


Zsizsa Kép
széntablettát (Bolus adstringens) nyugodtan bevehetsz.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok Mamik És Babók!

Olvastam ,hogy amit a könyvek irnak fürdetõ vizhõfok -nak az kevés.
Kb. milyen legyen a víz? Valaki megmérte már mennyivel legyen melegebb?
Én is malacpörkölõsben"(Kangi után,szabadon...) szeretek zuhanyozni,és szerintem ezt a pici is érezheti bent a pocakban valamennyire.

Megkaptam ma a kórházi csomagomba még hiányzó Tena betétet...szép nagyok....és ahogy olvastam jó sokáig leszünk bepelenkázva...KépKépKép
Ha normál a szülés több a cucc" mint a császárnál?
Van e valakinek ilyen tapasztalata?

Olyan jó Nektek....már én is babáznék.(de azért parázok is rendesen...jól fogom e csinálni?...)(na meg eddig azon izgultam -még maradjon csak bent egy kicsit,de szerencsére 2 napja jól vagyok.)

Jó babázást Lányok,és sok tejcsit,meg sok alvást!!!!
Majd még jövök....


Mariann
32
Mariann
 


Sziasztok!

Manó!
Nagyon szépek vagytok. Kép

Mindenkinek nyugodt babát tele pocival. Kép

Magdi
29+2
gallainémagdi
 
 


Mariann Kép
nálunk 39 fok a nyerö KépKépKép
Ne izgulj!!

Állitólag normál szülésnél több a cucc. Nyilván ez is egyéni.

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

MAno2,
igen, 6-7 liter folyadekot iszom naponta, es a napi tejmennyiseg nalam altalaban 800-1000 ml kozott van. Apjuk neha azon rohog, hogy akar bezacskozhatnank es 1l-es TETRA PACK-ban lehetne tarolni...csak pasi lehet ilyen...Kép

Megneztem a kepeket, mindenki babaja tok aranyos. Kép

NAlunk nem tudom mi van mostanaban. Kép Vasarnap ZSombi szinte egesz nap aludt, osszesen fel ora siras ha volt, es baromi jo etvagya volt a draganak (750 gram). Tegnap egesz nap bomboles, 660 gramot evett osszesen, azt is tukmalni kellett. Nem lehetett letenni a gyerkocot, mert visitott, igaz, sokszor a kezunkben/hasunkon/karunkon is. Kép
Ma megint ezerrel alszik, reggel 1/2 7-kor kelt, akkor bepusszantott 145 gram kajat. Es ezerrel nyaladzik a szaja.

Attol felek, hogy lehet, hogy megfazott, mert vasarnap ejjel elromlott a melegitonk a haloszobaban, es max. 20-21 fok lehetett a szobaban. Zsombi mar 24 foknal is reszket. Es most taknyos is, es neha kohecsel (bar ezt mar 2 hete csinalja, es erre a dokino azt mondta, o nem hall semmit). Kép

Kangi, sajnos nekem messze van a Szondi utca, pedig mennek. Kép

Norka, de hulye vagyok! Tudom, Te vagy a pecsi fuvolatanar. Kép

Kozos agyban alvas. Nalunk a vedono kerek perec megtiltotta. CSak neztunk ra bamban a ferjemmel, mire elmeselt egy nemreg tortent balesetet a kozelunkben. Azota meg se probaltunk kozos agyban aludni ZSombival. Kép

Sziasztok,
Gombóc
gombóc
 
 


Ja, MAno2, hat a 6-7 liter folyadekot ugy iszom, hgy van egy fel literes bogrem es egy fel literes poharam. HA fejek, ketszer is meg kell kernem apat, hogy hozzon nekem inni, azt o mar automatikusan ezekben a tarolobodonokben hozza. Kép Aztan napkozben is allandoan szomjas vagyok, igy az 1 literes rostos gyumolcsle eleg hamar elfogy...Kép
Es ezek utan non-stop futnom kell a WC-re pisilni...Kép
Gombóc
 


Szep jo napot mindenkinek! Kép

Szegeny kicsikem beajult, most szenvedjuk a tegnapi 3.honapos oltas kovetkezmenyeit.
Egesz jol viselte, este volt csak hiszti, nem akart enni, es ugy uvoltott, mint csak nagyon ritkan. Majd megszakadt a szivem.Kép
Viszont csak egyszer kelt fel ejszaka 2 kor enni, ilyen meg nem volt. Es most is alszik.
Eddig nem volt laz, lekopogom, de kapott megelozo kupokat szuri utan, este es reggel.
A 4 honapostol elore felek, akkor mindket lababa kap szegenyke...

Norka!
Hol tanitasz Pecsen? Ismerek nehany embert a Janus-on.
Az en volt zeneakadémiai tanarom tanszekvezeto a karvezetes szakon. Lehet, hogy ismered?

Legyszi adjatok tippet, hogy mitol lehet (bocs) puha szekletet produkalni. Mar ugy odafigyelek, hogy mit eszem, de meg mindig egy szenvedes a WC.

Mariann!
Nekem az a betet volt a legjobb, amit a korhazban adtak. Jo nagy. Nekem kulonosen sok "cucc" volt, es sokaig
kellett.
Nekem a tenat nem ajanlottak, mert allitolag muanyagos hatasu, mint az Always. En azt is utalom.

Kakukkfu, Emma
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Kangi!

Mi is a hörcsög képét imádjuk.

Beu, Miszike, Zulu, Magdi!

Köszönjük a dícséretet.

Manó2!

Lehet hogy ezzel nem leszek népszerû itt, de mi a férjemmel együtt Schumachert szeretjük. Addig is õt szerettük amíg rossz évei voltak. Mondjuk idén se nagyon megy neki. Nálunk nagy autóversen yõrület van, mert a férjem egy magyar autóversenyzõnél dolgozik, és tavaly a Forma 1 elõfutamában indultak, a Porsce kupán, sajnos idén nem jött össze. Így idén marad a magyar bajnokság. Épp meséltema másik topikban is, hogy én a szülés elõtt 10 nappal még autóversenyen voltam a Hungaroringen. Direk szoktattam Emmát a hangjához, hogy majd bírja, hát még nem tudjuk sikerült e mert idén még nem volt verseny, csak a mûhelyben voltunk bent, de nem érdekelték az autók, inkább a számítógép.

Mariann!

Normál szülés után több a &#8222;cucc&#8221;.Kép A vízhõmérsékletrõl én csak csodálkozva olvasok itt, nálunk nem volt gond, pedig a halacskás hõmérõ OK. Jelzéséig szoktuk melegíteni, Emmának ez megfelelt már pár hetes korábn is.

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kakukk!

Nekünk a kórházban nem adtak betétet, úgyhogy azért jobb felkészülni a Tenával.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kakukkfû
Nálam ez a tuti, de azt hiszem leírtam már: Reggeli, vagy akármikor: joghurt+müzli+ZAPKORPA+KIVI. Nálam nagyon bejött. Kép

myssnia+szilárd
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Kosz Myssnia!

Kiprobalom.

Kakukk Kép
kakukkfu
 
 


Sziasztok!
Kontrollon minden o.k. volt, dokinõ azzal fogadott, hogy örül, hogy csak most találkozunk Kép. Majd férfiasan bevallotta, hogy fogalma se volt, mitõl volt nekem az a hirtelen erõs vérzés, amivel vissza kellett menni a kórházba, az egyhetes manókámmal... brrr, rossz visszaemlékezni, egy horror volt az az éjszaka. De elmúlt, és most minden rendben, ez a lényeg.

Viszont kicsi Csipet nyugtalanít picit... már pár napja van, hogy nagyon híg, vizes állagút és sötét (spenót)zöldet kakil. Õ nem tápszeres, csak anyatejet kap, úgyhogy fogalmam sincs, mitõl. Tegnap este óta viszont nagyon szenved is, evés közben is sír, nem ordít, hanem szomorúan sírdogál, és nyomkod, meg húzza fel a lábacskáit a hasára. Éjjel azért nagyjából aludt, csak a hajnali ébredés után kezdte újra. Amikor segítettem neki a hõmérõvel, mert csak nem jött a kaki, hiába nyomta ezerrel, megint a sötétzöld rondaság jött. Ma reggel elvittük a doktornénihez, aki azt mondta, hogy ez normális (!!!), de azért adott egy kis tégelyt, hogy vegyünk kakimintát, amit majd megvizsgálnak, és kb. 1 hét múlva lesz eredmény. De szerinte ez csak azért van, mert Csipet mohón eszik, és nem bírja ilyen gyorsan megemészteni. Én azért nem nyugodtam meg, és az az 1 hét is soknak tûnik... volt ilyen valakinek?

Beu,
kakiügyben egyébként én nyertem, nekem már a fejemre is ment egyszer... KépKépKép

Manó,
Emma nagyon szép kislány!!! Kép

Kangi,
köszi, hogy szóltál babamasszázs-ügyben, de sajna ez nekünk is elég messze van.

Hõmérõ: Csipet jól bírja az elõírásos hõmérsékletet, nem tiltakozik, csak már a törölközésnél gurul be általában...

Grammok: ma megint megmérték, már 4 kiló 30 dekánál tartunk! Kép

Kakukkfû!
Nekem tegnap azt mondta a doktornõ, hogy egyek (igyak?) meg naponta 3 evõkanál olajat (brrr...), mindegy, hogy oliva, napraforgó, akár paraffinolaj is lehet, az síkosabbá teszi a dolgokat ott belül, és könnyebben kijön... Amikor nagyon hülye fejet vágtam erre a jótanácsra, akkor azt mondta, hogy a glicerines végbélkúpot is nyugodtan lehet alkalmazni, nem árt.

Na megyek
Pusz
Franyó
franyo
 
 


Franyo! Kép

Most komolyan igyak oljat? Lehet, hogy kiprobalom, de inkabb elol fog kijonni, mint hatul! Kép Kép Kép
A kupot ismerem, de hozza lehet szokni.
Akkor lehet, hogy a margarin is jo, meg a vaj is? Ezek talan kevesbe undoritoak.
Ma megyek dokihoz, meglatjuk mit mond.

Koszi,
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Kakukkfû,
még én sem mertem kipróbálni, pedig hasonló gondokkal küzdök... KépKép Szintén az okádástól tartok! Írd majd meg, mit mondott a dokid!

Pussz
Franyó
franyo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?