Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Boeske!

Nagyon-nagyon szorítok Neked ebben a cseppet sem könnyű helyzetben...
Istenem, ott a két kisgyerek is, remélem találtok megbízható segítséget, és rendeződik az életetek.

nagyon sokat gondolok Rád, kívánom, hogy a fránya hematóma mielőbb felszívódjon!!

küldök++++++++++++++++++++++++++++++++++++
energiákat!!! :)


Alziza!

Jobbulást a kisfiadnak!!! :)

Vera!

én még most is émelygek mindennap...azért már enyhébben, mint korábban, de mégis...persze örülök neki :)
a fogmosás pl. kész kínszenvedés :roll:

én is nagyon kívánom a pogikat, a minap hozattam Apával tepertőset, hát egy ültő helyemben 15dkg :D fél fogamra volt elég :)


szerintetek a folyástól mennyire kell parázni?
ma is volt, és még mindig olyan Utrós színű, pedig vasárnap óta nem használom...tudom, hogy terhesség alatt normálisnak számít
(szagtalan), Melissával is volt, de most parázosabb lettem az előzmények miatt :roll:

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sheila!

Tudom, hogy úgyse nyugszol meg teljesen,de tényleg normális a terhesség alatt az efféle folyás.Egyébként ahogy visszaemlékszem nekem is volt(persze én is mindig para,meg irány doki meg ilyenek)de soha nem volt semmi gond!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sheila!

A fogmosáskor én is rendszeresen öklendezek.
A folyásról: nekem a múlthéten az UH-on az egyik doki azt mondta, h. van egy kis gombás folyásom és ezt kezelni kéne.
Ezt elmondtam a saját dokimnak is, aki azt mondta, h. az első 12 hétben ilyet nem nagyon szoktak kezelni, meghogy ha felír nekem hüvelykúpot, akkor az utro nem szívódik fel úgy.
Utána 2 nap még volt ez az erősebb sárgás színű folyás, de aztán márcsak az utrora jellemző fehéres, ami szerintem normális.
A doki is azt mondta, h. az utronak ki kell folynia, és ez keveredik az egyébként is erősebb terhességi hüvelyváladékkal. (Bocs ha vulgáris voltam).
Addig amíg szagtalan nincs gond. (Mondjuk a gombás folyás nem egészen szagtalan).
Én is sokat parázok, és szerintem ez természetes nálunk.

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 

 
 

Kép

Sheila!

Ezt a parát ismerem! :roll:
De a folyás,bármennyire is nehéz ezt elhinni,normális!
Nekem olyan paráim voltak,hogy el sem hinnétek!
Azt hiszem ha szülnék egy negyediket,ugyanez lenne! :roll:
Sok rossz után nehéz elhinni,hogy jó is történik az emberrel!
:)
Sziasztok
Vendég
 


Szisztok Csajszik!
Gyors helyzetjelentés:
Na túléltem az esküvőt. :) Igen kalandosan sikeredett a férjhezmenetel. :) Az esküvő abban a fauban volt ahol most élünk, én bejöttem anyuhoz a városba, innen indultunk szombaton, anyu én és a tanum. Délután prüttyögök a fürdőszobába, két órával az esküvő előtt, mikor nagy-nagy kiabálást hallok. Úr isten mi lehet ez?? Szaladok.....Hát.....Anyukám a drága.......remeg a szája..potyognak a könnyei.....kezében a vasaló........Hát a drága kiégette azt a ruhám amiben férjhez szerettem volna menni :shock: :shock: Nem is tudom mitől ilyedtem meg jobban, a nagy égésnyomtól és lyuktól a ruhám oldalán, vagy Édesanyám arcátol. :) Azt mondja: ne sírj nyuszikám. Én meg halál nyugodtan reagáltam le a dolgot: jól van majd csinálsz vele valamit....! Hirtelen összeszaladt a család összes női tagja, összedobta mindenki amije volt. Egyedül egy fekete kisestélyi volt jó rám. De hát feketébe menjek férjhez??? :shock: :shock: :?
Addig agyaltunk, hogy sikerült szerezni arany színű madzagot, amiből gyártottunk masnit. Egyet tettünk felülre a szimmetrika végett, a másik pedig a lyukon díszelgett, hát..nem is volt olyan feltünő. Anyu egyik kezével varrt, a másikkal kötötte a csokromat, tiszta idegesen rohangált a lakásban egy szál bugyingóba. :)
Oké, mostmár nem lehet semmi....induljunk..Még fél óra az esküvőig (kb 20km táv) simán odaérünk. Ekkor keresztesóm, ő volt a tanum rájött, hogy hoppá nincs meg a táskája. Táskájában minden irat, a személyie is. :shock: :shock: A nagy ruhavadászat közben elhagyta valahol. Na rohanás ezerrel, csak úgy száguldottunk városon belül. 15 percel az esküvő előtt meglettek az iratok. Nem is tudom anyu mennyivel mehetett, de a tül masnik csak úgy pörögtek a kocsi tetején. :):) Nem tudom hogy csinálta anyu de 8 perc alatt átértünk. Ott pedig rájöttünk, hogy otthonfelejtettük a vőlegény kitűzőjéhez a gombostűt. Hát most mi legyen. Rohanás a benzinkúthoz, kiöltözve mint szarospista jézus nevenapján bebillegtünk a kútra, előadva legszebb bájainkat csak egy gémkapcsot kaptunk. De jó lett. Megtette.
Hát röviden tömören ennyi. A képeket feltettem az iwiwre: Hegedűs-JÁsz Hédi név alatt aki megszeretné nézni...... :lol:
A szertartás nagyon szép volt mindaddig amíg el nem kezdett az anyakönyvvezető a születendő gyermekeinkről, a velük töltött boldogságról bla bla bla beszélni. Pedig én elmondtam neki, de nyilván elfelejtette........ :shock: Ott potyogtak a könnyeim, már úgy voltam hogy felkelek onnan és kimegyek, előjött minden elnyomott lenyelt érzésem, nagyon fájt. Aztán észrevette és rájöhetett hogy most hülyeséget csinált. Hirtelen témát váltott de már késő volt. Megbánta. És ő is ott bőgött velünk együt.....:):):)
Nagyon jó volt egyébként. :) Ettünk...ittunk....aztán megint ettünk.....!
Sok puszi nektek!!!
Csók!
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Nyuszifül!

Mégegyszer sok boldogságot kívánok. Megnéztem a képeket, bejelöltelek ismerősnek. Szépek voltatok!
A kalandos esküvő reméljük kalandos házaséletet is jövendöl :D , sok-sok boldogsággal, romantikával, szerelemmel fűszerezve.
Ja és a dögöd: tündibogyó, a szomorú szemeivel, az én kutyámra hasonlít, Ő szokott így nézni, amikor nem kapja meg az újabb adag jutalomfalatot.

Pusza: Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Lányok!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy megnyugtattatok :) :)
KÖSZÖNÖM :)

Vera!

Nem voltál vulgáris :)

Panny!

Szurkolok ám Neked! :)

Alziza!

bizony, csoda ha az ember ép ésszel túléli a terhességet a sok para miatt :roll:
úgy néz ki az egész, mint egy túlélőtábor :)

Kedves Hédi!

Megnéztem a képeiteket, nagyon szépek vagytok!!! :) :)

Gratulálok, és sok BOLDOGSÁGOT kívánok! :)

a képeken nem látszanak a kalandos előzmények, gondolom akkor nem volt annyira vicces, de szerintem még nagyszülő korotokban is emlegetni fogjátok! :lol: :lol:

és Anyukád egy klassz, vagány nőci lehet :) :) :)


képzeljétek pár napja rendszeresen érzek v.mi bizonytalan motoszkálást "odabentről" :) először nem is hittem, hogy Marci lehet, de most már biztos vagyok benne :)
olyan megnyugtató...tényleg többedik babánál előbb érzi az ember

legyen szép napotok!!!

Boeske!

Sokat gondolok Rád!!!
azért írj, ha tudsz

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


:):):):):)
Remélem tényleg kalandos is lesz az életünk, és nem inkább szomorú. :?
Vera ebből a kis mocsok kutyából egy egész portfólióm van. :) Imádom, olyan lüke. Szerintem valami génhbája lehet mert lassan 3 éves lesz és még most sem ugrik. (mármint úgy fiúsan), nem érdeklik a lánykutyák, csak a hülyeség. Olyan mint egy kölyök.:)
De olyan kis imádnivalók. :) Mikor rossz fát tesz a tűzre lelapul a fűbe, és tolja magát mint a kommandósok előre úgy bújik el előlünk. Mintha nem látnánk. :)
Sheila! Hát....meglepődtem magamon akkor, de nevettem..., és nem voltam ideges, egész nap olyan voltam mint aki reggelire sanaxot evett volna. Na amikor az iratok nem voltak meg...akkor úgy végigfutott rajtam hogy na ez sem fog sikerülni nem megyek férjhez. :):)

Köszönöm mégegyszer a gratulákat! :):):)

Csók!
Millió Ölelés
Nyusz 8)
nyuszifülû
 
 


Nyuszifülű!
Én is gratulálok!
Kalandos nap volt, az biztos!

Alziza!
Gyerekkoromban nekem is volt egy csúnya izületi sérülésem kéztöréssel kombinálva. Nem mondom, nem gyógyult hamar, de már pár éve nem is érzékeny. Szóval ne aggódj!

Sheila!
Köszönöm az érdeklődést. Hála a progeszteronnak megszűnt a vérzés. A haematóma felszívódása kb. 2-3 hét, addig feküdnöm kell, de találtunk valakit, aki tud vigyázni gyerekekre, amíg a férjem dolgozik. Szóval akörülményekhe képest minden OK.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske!
Nagyon szorítottam neked, nem lesz semmmi baj meglásd, csak kövesd a doki utasításait. Hány db utrot kell szedned? Az a 2-3 hét nagyon hamar elszalad, kitartást, és pihenj ezerrel.

A többiektől is elbúcsúznék 1 hétre: elmegyünk nyaralni, írjatok sokat, a kismamák vigyázzanak magukra, a várakozók meg húzzanak bele, mert sok csíkos tesztet szeretnék látni jövőhét után.

Sziasztok!
Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Vera!

Jó nyaralást nektek, érezzétek jól magatokat!
Aztán jelentkezz ám, ha megjöttetek!
Remélem jó időtök lesz.

Nyuszi!

Én is gratulálok nektek, csinosak voltatok!
Sok boldogságot!
Ja, én is bejelöltelek iwiw-en!

Most mi sem leszünk, mert holnap esküvőre megyünk, vasárnaptól meg már délutánosok vagyunk.

Minden kismama vigyázzon magára és a pocaklakójára!

Akiknek meg kell, azok húzzanak bele! Sikerülni fog!!!
Vendég
 


:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)

Hurrá hétvége!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Vera! Érezd jól magad, jó pihenést, és jó meleget!!! :):):)

Chrissyy!! Nektek pedig jó mulatást!!!!!

Boeske! Örülök hogy minden rendben van!!!! Drukkoltam érted!!! Pihizz sokat!!!!!

Csók!!!!!!!!
Nyussz 8)
nyuszifülû
 
 


Nyüszifülű! :)
Tetszik a sok mosolygós fejecskéd :) :) :) :) :)

azért minden jó, ha a vége jó... :) :) :)

az a legjobb az egészben, hogy ez a sok bonyodalom (amiből egy jó kis filmvígjáték kerekedhetne :) :) ) cseppet sem látszik a fotóitokon :) csak boldogság, és féktelen jókedv...ezt így kell csinálni :) :)

Vera! :)

Jó utat, és sok pihenést Nektek!! :)

Boeske! :)

Megnyugodtam :) és nagyon örülök :)
így tovább...drukkok mennek :) :)

Chrissy! :)

Milyen szépen telik a Te időd is...örülök Neked!! :) :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Sziasztok!

Nyusz!
Illetve most,hogy már tudjuk a neved,Hédi!
Gratulálok!Megnéztem én is a képeket,nagyon szépek vagytok!

Lányok látom jó sokat írtatok!

Boeske!
Örülök,hogy minden jól alakul! :lol:

Ne haragudjatok,hogy nem a topickal kapcsolatos amit most írok,de itt annyi mindent megosztunk egymással!
Tegnap délután véglek elaltatták a kutyámat Ziggyt!Eléggé megviselt,még most is itt sírok!Ez már több hónapja felmerült,csak húztam az időt!De sajnos nem volt más választásunk!
Ő egy nagyon kisméretű yorki és tavaly tavasszal leesett az ágyról!Ezáltal egy vérrög keletkezett az agyában!kapott rá szteroid injekciókat de sajnos nem szívódott fel maradéktalanu!
Megvakult és ettől agresszív lett!(soha nem volt túl nyugodt kutya)
Nem tudtam megfürdetni,mert megharapott!Simogatni sem mindíg engedte magát!Az utóbbi időben már a gyerekekre is morgott!
Nem volt más megoldás tudom,de ez egy nagyon nehéz döntés volt! :cry: :cry: :cry: És rossz volt az,hogy délelőtt még itt rohangált aztán délután meg már vittük!De már nem akartam tovább húzni!Bármikor került volna rá a sor mindíg ilyen rossz lett volna!
Eltemettük a kertben és azt hiszem most egy ideig nem lesz másik kutyám!Nem tudom meddig bírom ki mert mindíg volt!
Kép

Köszi,hogy meghallgattatok!

Sziasztok!
Vendég
 


Alziza!
Nagyn sajnálom a kutyusod! Nehéz döntés lehetett.

Vera!
Az utro adagom 3x2 egy hétig, aztán már el kell kezdenem csökkenteni. Már várom, mret nagyon szédülök tőle.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Nyusz! Gratulálok! :) Nálam is volt para anno, mert a tanú otthonhagyta az iratait. De azért csak összeházasodtunk!:)

Boeske jó, hogy rendbejöttél. Kolléganőm is így járt, feküdt 2 hétig a kórházban, aztán még 2 hétig otthon, de semmi baj nem lett. Azóta sincs gond. Veled se lesz!:)

Alziza sajnálom a kutyust. Egy darabig biztos nagyon rossz lesz.:(

A kívánósság már nálam is befigyelt. Ma mindenképpen marcipánt kellett ennem. A férjem fel is tankolt vele, nehogy este megint eszembe jusson, neki meg mennie kelljen beszerző körútra. A hideg gyümölcsök is jöhetnek minden mennyiségben.

Vigyázzatok magatokra!
Üdv.

Kép
magdica
 
 


Alziza!

Én is megkönnyeztem a kutyusodat.Mi szeptemberben temettük el a miénket,még nem tudtam kiheverni.Egy kutya annyira igazi társ,mint egy ember.Nagyon sajnálom.Nekem is meg kellett hoznom ezt a döntést és mielőtt elaltatták az asztalon fekve azt súgtam a fülébe ,hogy te leszel a mi kis kutyatündérünk,soha nem felejtem el,és mi is eltemettük a kertbe.Én tettem őt bele a sírba és esküszöm sosem fogom elfelejteni.Még nem tudok másik kutyust tartani helyette.Nem megy sajnos.Most azt tűztem ki,hogy ha megszületik a tesó és minden rendben lesz,utána.De sajnos őt látom és keresem minden kutyusban.Sokat gondolok rád.Ha vannak kutyatündérek a tiéd is az lett.Én azt gondolom vannak és ne tartsatok kérlek bolondnak ezért.

Eszter
anubias
 
 


Sziasztok!

Eszter!
Aranyos vagy!Nem akartam ide részletesen erről írni,mert nem a topichoz kapcsolódik!De úgy látom Veled hasónlóan gondolkodunk a kutyákról!Képzeld,amikor odaértünk remegett(mindíg amikor orvoshoz vittük)Aztán volt ott egy idős bácsi,aki megkérdezte mi a baja a kutyusnak?Na akkor nálam eltört a mécses! :cry: A férjem válaszolt helyettem!Aztán Ziggy egyszercsak abbahagyta a remegést,megnyugodott!Szerintem tudta mi fog történni,és azt gondolta,végre!Szerintem már megváltás volt neki!Azt beszéltük a férjemmel,hogy attól az ütéstől ki tudja mi történt vele,és lehet,hogy fájdalmai voltak azért lett ennyire agresszív!
A kezemben aludt el!Borzasztó volt!De a második injekciónál már kijöttem!azt már nem bírtam!A férjem maradt ott vele!Mondtam az állatorvosunknak,hogy most egy ideig nem találkozunk!
De nagyon rossz így kutya nélkül!Pedig azt hittem bírni fogom!De hiányzik!Állandóan azt hiszem a kosarában van!Aztán rájövök,hogy nem! :cry:
Mondtam ma a férjemnek,hogy nekem kell egy kutya!Azt mondta,hívd fel Gábort(az állatorvos)és kérdezd meg mit mondtam neki?Ő már tudta akkor!
De most a barátnőmék lakásába költözünk amíg a miénket felújítják!De amint haazajöttünk lesz kutyám!Ez biztos! :)
Hiába 22 éve minden nap volt mellettem kutya!Ez már a mindennapjaimhoz tartozik! :)

Többiek!
Bocsi,hogy hosszú voltam,és tudom,hogy sokkal nagyobb problémákról szól ez a topic!Bocsi! :?

Sziasztok!
Vendég
 


Alziza!

Teljesen meg tudlak érteni!!
És ne szabadkozz miatta hogy erről írtál,ez is fájdalmas tud lenni!
Nekem is mindig volt kutyám és én is megkönnyeztem az utolsót,a kedvencet ,a Teddyt!Az volt a legrosszabb hogy szegénykém kiszökött és elütötte egy vadállat autós.Nem halt meg,hanem ébren szenvedett.Elvittük dokihoz és sajna nekünk is el kellett altatni!Akkor még nem voltak gyerekeim,a kutyusom a szüleim házánál maradt,mert nem akartam őt panelba zárni.A családunk része volt,ezt teljes joggal mondhatom.
Csak ennyit szerettem volna hozzátenni a kutyatémához... :(

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Panny!
Köszönöm!
Nagyon megvisel ez az egész!

KÉPZELJÉTEK!
ZALÁN EGYEDÜL JÁR!!!! :lol:
Egyszercsak elengedett mindent és megy!Így volt a mászással is!
Nem gyakorolt csak elkezdett mászni! :lol:
Most meg végig sétál a lakásban és tegnap a kertben is egyedül sétált! :lol:
Jövőhéten megyünk Balatonra,hát majd rohangálhatok utána! :roll:

Sziasztok!
Vendég
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
nyuszifülû
 
 


Sziasztok!

Alziza!

Én is megkönnyeztem Ziggyt :( :( :(
én imádom az állatokat, jelen pillanatban van 6 macskám ( 1 savannah, 3 bengáli, két házi) régebben tenyésztettem őket...aztán volt pár haláleset...és abbahagytam.
van még egy német juhászom /Lara/, aki egy jószívű, okos, gyerekszerető tünemény, ...és egy konok, önfejű yorkim /Lilyke/, aki időnként az idegeinkre megy, és mióta babát várok még kevesebb idő és türelmem van hozzá, de most, hogy olvastam az írásod: mégis örülök, hogy van :)

3,5 éves, ő a második yorkink, az első 10 hónaposan halt meg egy állatorvosi malőr következtében...mi is azt hittük, hogy megbolondulunk, annyira hiányzott, és 3 nap múlva megvettük Lilyt...
elég nehéz természetű kutyusok, de nagyon lehet őket szeretni :)

mégegyszer is fogadd részvétemet :(

Gratulálok a kis ügyes Zalánnak!!! :)
Alex keze javulgat??

Boeske!

Örülök, hogy jobban vagy, nemsokára Te is betöltöd a 12. hetet, akkor már nyugodtabb leszel, meglátod! :)

Eszter!

Örülök Neked itt is!!! :)

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


No én is reagálgatok egy kis fáziskéséssel..... :roll:

Nyuszifül! Én is Nagyon Sok Boldogságot kívánok nektek! Megnéztelek titeket wiw-en , és utólagos engedelmeddel be is jelöltelek! Nagyon szépek voltatok, a ruhádon se láttszik semmi a napi izgalmakból! A mi esküvőnk se volt zökkenőmentes, de nem is vártam, hogy az legyen. Utólag úgyis nevet az ember az egészen! :lol:

Kutyus téma: Szomorú, amikor valaki akit szerettünk elmegy és így van ez akkor is, ha az a valaki "csupán" egy állat. Nekem elütötte egy autó a kutyusomat, még mikor 14 voltam. Egy tacsi-németjuhász keverék volt, Picúr volt a neve. Talált kutyus. A kertben temettük el apukámnál. A tengerimalacomat (Kócos volt a neve) valami betegség vitte el, amire nem tudtak rájönni, hogy mi. Ennek 3 éve. Simon cicám eleve beteg volt mikor hozzánk került, csak ezt akkor még nem tudtuk. Talált kiscica volt. 3 éve derült ki, hogy leukózisos, akkor már tudtuk, hogy hamarabb fog meghalni. 1,5 éve temettük el a parkban. (Nem akartam állattemetőbe vinni, mert féltem hogy nem talál haza- és tudom, hogy ez ireális gondolat, merthát aki meghalt, az már nem jön haza).
Minden állatkám halála egy tragédi volt, mert nagyon szerettem őket! Társaim voltak akkor is, amikor senki más. Most itt van nekem Gréti cica. Ő is talált. De ő egészséges cica, remélem nagyon sokáig velem marad még!!!

Kép
kislibus
 
 


Boeske! Remélem az a fránya hematoma hamar felszívódik és fel is kelhetsz! Olyan jó példával jársz előttünk, már csak ezért is minden rendben lesz! :wink:
kislibus
 
 


Sziasztok!

jajj csak pár mondat még az állatokhoz.Remélem nem harapjátok le a fejem érte,mert nem igazán idevágó.Szóval az én kutyusom úgy került hozzánk,hogy van egy céges kutyám.egy bérlő otthagyta a munkahelyemen,és szegény csak várt és belebetegedett.Aztán etetni kezdtem és egymásba szerettünk,de nagyon.Haza is hoztam,de sajnos nem maradt itt 3* is meglógott,átugrott a nem alacsony kerítésen és szaladt be a céghez és ott várt.Beletörődtem,hogy ez már csak így van,nem fiatal,rafaszkodik a helyhez,azóta is gondját viselem,etetem,oltatom,járok vele fodrászhoz is,de majd bele haltam,hogy nem akar velem élni.Erre anyumék találtak egy reszkető kivert kis fiatal kutyust.tacsiszerű keverék és hazahozták nekem.Szerelem volt első látásra.Az egész család szeme fénye lett,mígnem megmérgezték.Nem jött elő és mire megtaláltuk szegény a fenekén át vérzett.Egy napíg még kínozta a doki,kapott vért,szteroidot,antibiotikumot,röntgenezte stb..végül délutánra már nem tért magához és erősen görcsölt.Ez volt életem egyik legnehezebb napja,és a végén elaltatták.Viszont 2 nappal a halála előtt hozzánk verődött egy ritka csúnya és nem kedves sovány cirmos,aki azonnal otthon érezte magát és Kiskutyámat utolsó két napjában még meg is pofozta.Nem volt szívem elkergetni,most már tudom,hogy ő nem véletlenül tévedt erre,azóta is az én nem túl kedves és igen morcos cicám Bandika,így legalább nem maradtunk egyedül és nem okozott gondot elpakolnai a tálakat,fekhelyet,egyszerűen jött és elfoglalta a kutyusom helyét. :wink: Nem hiszem,hogy véletlen történt.Na de nem szaporítom az állatos témákat,hiszen szerencsére ismét babás topic vagyunk,inkább egymásért drukkoljunk.Boeske! Nagyon szorítok a hematóma felszívódásáért.Nekem is szurkoljatok,mert szerdán Uh,és remélem minden a legjobban alakul.Már túlvagyok az előző terhesség elvesztésének időpontján és csendben nagyon bízok abban,hogy a műszeres befejezésem évfordulóján egy gyönyörű kis emberkével ajándékoz meg a Jóisten. :wink:

Puszi

Eszter
anubias
 
 


Anubias! Amen!


Nekem is adhatna már újra pocilakót! Meg Kimmának, mert mi még kilógunk a sorból! :(

Kép
kislibus
 
 


Tudom,tudom,de ami késik az jön. :wink: Én is akkor lettem terhes,amikor erre a legkevesebb sanszom volt.Pedig előtte hőmérő,kispárna,vitaminok...Na amikor azt mondta a doki,hogy 1 hónap szünet,aztán closty,mivel volt a vetélés után egy kémiai terhesség is,na akkor jött egy soron kivüli pé és az Uh alapján úgy tűnik,hogy a mensi utáni első nap estem teherbe.Mert ugye védekeztünk,és azt hittem,akkor még nyugodtan.Szóval ha a baba akar jönni jön is.Úgyhogy nyugi,már úton vannak felétek a ti kis babácskáitok is. :wink: Így kell lennie. :wink:

Eszter
anubias
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok e miatt a kutya téma miatt!
De látom nem vagyok egyedül!
Látom,hogy mást is érzékenyen érint azért ez!
Mivel én kezdtem ezt a kutyás dolgot engedjétek meg,hogy én fejezzem be!Csak azért mert ezt ma találtam és megtetszett!
Ezt szeretném bemásolni és ígérem abbahagytam!


Az eget és a földet híd köti össze. A neve szivárvány. Túloldalán hatalmas, messzi világ rejtőzik, dús, zöld fűvel borított rétekkel, hegyekkel és völgyekkel. Amikor egy szeretett kisállat meghal, erre a szépséges vidékre kerül, ahol mindig van elég enni- és innivaló, az idő; pedig langyos tavaszi napokra hasonlít. Az öreg és törékeny állatok itt megfiatalodnak, és egymással játszanak, elégedetten és békességben. Mindössze egyetlen dolog hiányzik. Nem lehet velük az a bizonyos személy, aki annyira szerette őket a földön. Úgyhogy csak szaladgálnak és játszadoznak, míg egyikük egy szép napon abbahagyja a játékot, és felnéz. Az orra hirtelen megremeg... A füleit felcsapja... Szemeit kimereszti...És akkor meglát minket, és hirtelen rohanni kezd, el a többiektől. A karunkba kapjuk és szorosan átöleljük. Arcunkra újabb és újabb nedves puszikat kapunk, és végre újból hű kedvencünk szemébe nézhetünk. Azután együtt átmegyünk a szivárvány alatt, hogy soha többé ne váljunk el egymástól.

BOCSÁNAT ÉS KÖSZÖNÖM,HOGY EGYÜTTÉREZTETEK VELEM!!!!!
ÉS BEFEJEZTEM!!!!
Vendég
 


Megint én! :lol:

Zalán nevében köszi a gratulációt!

Boeske!
Remélem jól vagy! :lol:

Sheila!
Alex keze javul!Ma edzésre akart menni! :roll:

Kislibus!
Biztos vagyok benne,hogy nemsokára Ti is "sorban" álltok! :lol:
Én szintén akkor lettem terhes amikor szünetet tartottunk!Csak arra az egy hónapra! :lol:Aztán egyszer csak olyan rosszul voltam mint a csuda!Azt gondoltuk gyomorrontásom van!Azóta is nevetünk azon amikor a barátnőm mondta,hogy biztos bujkál bennem valami,mert járvány van! :lol: És valóban bujkált!ZALÁN! :lol:
De mint látod ez a topic mindenkire jó hatással van,hiszen szépen sorban mindenki pocakjába baba költözik! :lol:
Így lesz ez Nálatok is!

Nyusz!
Milyen a házasélet? :wink:

Sziasztok!
Vendég
 


:):):):):):):)
Mlyen? Vicces. :):):)
Alapjában nem változott semmi, csak az a tény, hogy van egy férjem. Neki meg egy feleség. sokat rötyögünk. Talán ezt furcsa még megszokni.
Ja és leírni a nevem. :) Meg felvenni a telefont a munkahelyen. Nagy koncentrációt igényel. :):):)

Már csak két hét és lehet nekiesni a babaprojektnek. Remélem gyorsan küld pici Csabi egy kistesót anyunak. :)
Azért izgulok. :oops:

Na lányok múlt héten majd meghótunk a melegben.......most meg.........zárt cipőbe jöttem dolgozni. Eső sehol.
Felétek mizujs égiekben???

Csók!
Millió ölelés!
Nyusz 8)
nyuszifülû
 
 


:arrow: Módosítok: zuhog...... :roll:

Boeske! Életjel? Régen láttunk. :wink:
nyuszifülû
 
 


Sziasztok!

Nálunk is esik. A hőmérséklet teljesen jó, csak az eső nem kéne. Eddig nem úgy néz ki, hogy az idei lesz az évszázad legmelegebb nyara, mint azt annyira mondták tavasszal.

Kutyus témákban együtt érzek veletek, nekem egy 11 éves németjuhászom van.

Boeska, nálad minden rendben???
Nyüszifül: az esküvőd tényleg nagyon kalandos volt! Gratulálok, hogy olyan jól áltad az akadályokat.

babicskó
 
 


Palástfű
(Alchemilla vulgaris)

Boldogasszony palástja, vagy tenyere ­néven ismert növény erdőszéleken, utak mentén, dombolda­lakon, magasabban fekvő nedves réteken és hegyvidékeken nő. Hét-kilenc karéjú, félkör alakú levele van, szívós, nem túl magas száron, ernyőcskében csoportosulva, apró, zöldes­sárga virága áprilistói júniusig, néha még tovább is viríthat. Ezer méter fölötti magasságokban találjuk az ezüstös palástfüvet, amely mészkő- és őskőzettalajon egyaránt meg­terem.

Általánosan javallt:
nőgyógyászati problémákra
nehezen gyógyuló sebek kezelésére
vízhajtásra
Lényege és jelképszerű feladata a védelem, a beburkolás. A finom virágot úgy fogják körül a levelek, mint egy kabát. Nem csoda, hogy a palástfű a rejtett női ivarszerveket is jelképezi. A palástfű segít menstruációs zavarok, fehérfolyás, alhasi panaszok és a klimaxos rosszullétek esetén, a kezdődő pubertás időszakában kedvezően hat a női szervezetre, cickafarkkal együtt alkalmazva. Hogyha fiatal lányoknál a menstruáció orvosi gyógyszerelésre sem áll be a havi rendszerességre, cickafarkkal keverve a palástfű (egyforma mennyiséget véve mindkettőből) egyenesbe hozza a dolgot. A palástfűnek összehúzó hatása van, igen gyorsan gyógyít, ugyanakkor használják vízhajtóként és szíverősítő szerként is, sebláz, gennyező sebek és elhanyagolt fekélyek esetén is.

Szülés utáni sérülések, nehezen szülő nőknél alhasi petyhüdtség esetén, koraszülésre hajlamos nőknél terhesség megtartásában, a méhszalagok megerősítésében igen sokat segít a palástfű. A harmadik hónaptól palástfűteát kellene fogyasztania minden olyan nőnek, akiknek ilyesfajta problémái vannak. Egyetemes gyógyszer az összes női bajokra, betegségekre, pásztortáskával együtt. Elődeink e növényt sebgyógyításra használták, külsőleg és belsőleg, valamint törések és epilepszia ellen.

A mai népi orvoslásban ismét a megérdemelt helyet foglalja el. Különösen a svájci Künzle tisztelendő hangsúlyozza: "A nőgyógyászati műtétek kétharmada teljesen felesle­gessé válna, ha idejében vagy hosszabban alkalmaznák ezt a gyógyfüvet; ugyanis gyógyít minden altesti gyulladást, lázat, égést, gennyedést, fekélyt és törést. Külsőleg, összezúzva és borogatásként a palástfű gyógyít sebeket, szúrást, vágást. Ennek a teának a folyamatos fogyasztásától azok a gyerekek is megerősödnek, akiknek a jó táplálkozás ellenére fejletlenek az izmaik." Az ezüstös palástfű különösen elhízás ellen jó. Naponta két-három csészével elég meginni, hogy kedvező hatását kifejtse.
Forrás: Vitaminsziget
nyuszifülû
 
 


Sziasztok!

Alziza!
Zalánnak gratulálok a járáshoz!

Tegnap voltam UH-n, már láni a gyógyulás jeleit. Még kb. 2 hét szigorú fekvés vár rám. Elkezdtem csökkenteni az utro-t, ma már "csak" 5-öt veszek be.

Próbálkozóknak drukkolok!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Hello!

Kislibus,még én is itt vagyok babára várva :)

Boeske!

Biztos hamarosan minden ok,de azért addig is pihi ezerrel :D

Alziza!

Zalán ügyes fiú :D :D

Nyusz!
Nemsokára akkor ti beleadhattok apait-anyait,szuper!!!
Én túl vagyok a műtét utáni első próbálozáson...A hőm szerint volt pé, de nem tudom,nem észleltem semmilyen nyákot..........egyenlőre fenn van a hőm, de nem nagyon bízok benne,de nem is keseredek el..A műtét megzavarhatott
sokmindent,hormonok.......majd a következő hónap :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok Csajok! :)
Panny belevágunk ezerrel!!!!!!!!!!! :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Találtam egy nagyon jó oldalt.
http://i-tv.hu/ Ez egy ingyen online tv néző csatorna. Itt találtam meg a Mindentudás Egyeteme előadásait.
Ízelítő:
Csatornák
I/01 Egy életem, egy halálom? 259Kb/s
Vizi E. Szilveszter - Egy életem, egy halálom?
I/02 Nyelvében gondolkodik-e az ember 259Kb/s
Pléh Csaba - Nyelvében gondolkodik-e az ember
I/03 Megismerhetők és megváltoztathatók-e a génjei 259Kb/s
[b]Venetianer Pál - Megismerhetők és megváltoztathatók-e a
génjeink? [/b]I/04 A történetíró dilemmája: megismerjük vagy csi 259Kb/s
Ferge Zsuzsa - A társadalom, amelyben élünk
I/14 Rend és rendezetlen 259Kb/s
Vicsek Tamás - Rend és rendezetlen
I/15 Tárgyi kultúra és hagyomány 259Kb/s
Andrásfalvy Bertalan - Tárgyi kultúra és hagyomány
II/01 A 21. század anyagai: az intelligens anyagok 259Kb/s
Zrínyi Miklós - A 21. század anyagai: az intelligens anyagokA 21. század anyagai: az intelligens anyagok
II/08 Van-e történelem? 259Kb/s
Ormos Mária - Van-e történelem?
II/09 Mi a nemzet? - A népek életéről és haláláról 259Kb/s
Gángó Gábor - Mi a nemzet? - A népek életéről és haláláról
Papp Zoltán- Élet a megszületés előtt: A magzat mint páciens
II/13 Húsvét... 259Kb/s
Schweitzer József és Erdő Péter - Radnóti Sándor - Jó ízlés, rossz ízlés
II/15 Hogyan véd és mikor árt immunrendszerünk? 259Kb/s
Erdei Anna - Hogyan véd és mikor árt immunrendszerünk?
II/16 Az időjárás előrejelzése: jóslás v. tudomány 259Kb/s
Vissy Károly - Az időjárás előrejelzése: jóslás vagy tudomány?
II/17 A depresszió: kor-kór? 259Kb/s
Tringer László - A depresszió: kor-kór?
II/18 A lakható bolygó 259Kb/s
II/20 Forradalom a gyógyszerkutatásban 259Kb/s
Furka Árpád - Forradalom a gyógyszerkutatásban
II/21 Az alacsony hőmérsekletek titkai 259Kb/s
Sólyom Jenő - Az alacsony hőmérsekletek titkai
II/22 Génjeink ... 259Kb/s
Falus András - Génjeink: sors vagy valószínűség? - "Az őssejtig vagyok minden ős" II/23 Megelőzhetők-e a civilizációs betegségek? 259Kb/s
Tulassay Tivadar - Megelőzhetők-e a civilizációs betegségek?
II/24 A technika új csodája: a globális helymeghat 259Kb/s
III/01 A szavak csodálatos életéből 259Kb/s
Esterházy Péter - A szavak csodálatos életéből
III/02 A magyar tudós-zsenik 259Kb/s
Palló Gábor - A magyar tudós-zsenik
III/03 Egészségtudat és tudatos egészség 259Kb/s
Tompa Anna - Egészségtudat és tudatos egészség

III/04 Meddig és mit bányásszunk? 259Kb/s
III/06 A természetes sejthalál titkai 259Kb/s
III/07 Miért büntetünk? 259Kb/s
Sajó András - Miért büntetünk? - Értelem, érzelem és ésszerűtlenség a társadalom szabályozásában
III/08 Mikrokozmosz - világunk építőköveinek kutat 259Kb/s
III/10 Kell nekünk régió? 259Kb/s
III/12 Anyai öröklődés, anyai hatás 259Kb/s
Szabad János - Anyai öröklődés, anyai hatás
III/16 Az emberi természet biológiai gyökerei 259Kb/s
Csányi Vilmos - Az emberi természet biológiai gyökerei


Csak regisztrálni kell, és már lehet is nézni. :)
A magzat mint páciens kicsit zötyögősen indult, de pár perc után élvezhető.
Ittam a szavait........nagyon jó!!!!!

Puszi Nektek!
Csók
Nyusz
nyuszifülû
 
 


Sziasztok! Kép

Hú ma nagyon rossz idő volt(van)!Tisztára mintha ősz lenne! Kép

Boeske!
Akkor minden jól alakul!! Kép
Örülök!
Egyébként melyik dokinál voltál?

Nyusz!
Drukkolok babaügyben! Kép

Sziasztok!
Vendég
 


Panny és Nyuszifül! Ne haragudjatok valami más tudatállapotan lehettem amikor írtam! (Most is más tudatállapotban vagyok, úgy hívják álomkór! :lol: )

Kép
kislibus
 
 


Nyusz!

Én tuti megkeresem ezt az oldalt,érdekesk a címek!!!(Ferge Zsuzsa írásait előlről-hátulról betéve tudom,nagyon sokat kellett olvasnom a szakdolihoz) :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Merre vagytok?

Vagy mindenkit megvisel ez az idő?

Nekem délután olyan migrénem volt,hogy a végén már hányingerem is lett tőle! :( Azt hittem leesik a fejem! :roll:

Kép
Vendég
 


Akkor élesszünk Topikot! :)
:lol: :lol: :lol: :lol:

Éjszaka azt álmodtam, hogy felgyújtanak, és megégek. Még egy csomó hülyeséget is, pisztolyt, lövöldözést, gyilkosságot, kolléganőm mesztelenül mini mellekkel...... :shock: :shock: De ezt a tüzet megnéztem mit jelent: nagy változás, fordulópont az életemben.... :lol: Nagyon remélem nem hazudnak az álmok...:) Hónapok óta most álmodtam először.

Délután szoríjjatok Nyusznak :roll: Fogorvoshoz megy. :cry: Úgy fáj a fogam, hogy fel van dagadva az egész bal fej féltekém, fáj a szemem is, fejem is. :? Nem halogathatom továb....

TEgnap vettem folsavat, már kezdem is szedni. + vitamint is (actival max) elevitet nem akarok szedni ( + jó pár kiló 3 hó alatt). Régen supradynt ettem, nagyon jó volt, nagyon szuper, amíg a gyógyszerész nem mondta, hogy nem szabad ha gyereket akarok mert rendellenessége lesz....mert az övének is lett.... :? Akkor csak néztem, de azért abbahagytam a szedését.....és nézzenek oda és a kisfiamnak is fejlődési rendellenessége volt... :cry: Pedig kb 8-10 hónappal a terhesség előtt abbahagytam.
Na nem tudom.
Lányok nektek mi a véleményetek a vitaminkészítményekről???

Panny sikerült megnézni valamelyiket???

Puszi nektek!!!!
Csók!
Nyusz 8)



iwiw: Angyalkáink az égben
nyuszifülû
 
 


Nyuszfülű,


Melyik vitaminkészítményre gondolsz??? Materna, Elevit, Centrum Materna vagy esetleg Béres Gravida - ezek szerintem mind annyira fölöslegesek, ráadásul egyik sem igazán védi ki a fejlődési-rendellenességeket. Én tegnap voltam a klinikán és azt mondta a doki, hogy bőven elég a Folsav illetve B6 vitamin.
Vendég
 


Sziasztok!

Nyusz!

Én Elevitet szedtem Zinánál is és Zalán előtt már 1 évvel (mert hát soha nem mertem abba hagyni hátha sikerül terhesnek lennem!) + végig a terheség alatt!Illetve nyáron már csak hébe-hóba mert gyümölcsöt ettem rengeteget!Én nem híztam tőle semmit!És se Zina se Zalán nem lettek nagyok!
Mellette pedig szedtem a folsavat!
Próbáld ki a Gravidát!Az is kismamáknak van! :) Hátha az jobban bejön Neked!

Fogorvos miatt drukkolok! :lol:

Kép
Vendég
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
(éledezünk.... :lol: :lol: )


ppetike. Hát melyikre is? Úgy általánosságban a vitaminokról. Melyik lehet vajon a legjobb?? Vagy tényleg lehet-e káros hatása...
Dejó! B6-om van is otthon (maradt egy egész dobozzal) Más nem is kell? Ha génhiba lesz megint, azért meg nem tehetek sajnos semmit. :cry: Remélem azért a beígért 50% szebbik oldalába fogok esni. :):):)

Alziza! De jó hogy neked nem lett semmi. Olyan félelmeim vannak a terhesvitaminokkal kapcs. Én is felzsírosodtam, meg jó pár kismama ismim is. Én még akkor kezdtem hízni tőle mikor még nem voltam terhes, így kizárt hogy hormonális hatásra a terhesség miatt röppent volna fel az a pár kiló.
Amikor már terhes lettem az elevit mellé székletlágyítót is kellett szednem, de olyan szenvedés volt az egész hogy a 15-16 hét között abba is hagytam. :shock:
Lehet hogy a gravidának adok egy esélyt. :wink:

hogy vagytok? Kedélyállapot, kedv, egészség????????????????

Csók
Nyusz 8)
nyuszifülû
 
 


Nyuszifülű,

megnyugtatlak, hogy a 2-dik terhességem folyamán a Béres Gravidát szedtem, de nem ért az egész semmit. Szedtem szorgalmasan és ennek ellenére fejlődési-rendellenesség miatt kellett a terhességemet a 24 hétre befejezni.Egy fölösleges dolognak tartom ezeket a magzatvédő vitaminkészítményeket.. A B6 mellé a Folsavat említette még a dokim. Egyébként a kedélyállapotom az jó, a kedvem is jó, émelygek is az is jó, mi legyen még??? Kell ennél több???
Vendég
 


Nyussz: gratula az esküvődhöz! Utólagos engedelmeddel átkopiztam az esküvő-sztoridat az aug. babásoknak, hadd lássák alakul az élet körötted... gondolom nem sértettem szerzői jogot, hisz elég nyilvános itt is..
Millió puszi nektek!

Boeske: jobbulást Neked! Remélem minden oksi lesz a babóval! Csók és ezer + energia megy!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mandala! Szerzői jog átruházva! :lol: :lol: :lol: Nyugodtan! :lol:
(de egyébként tudod: fél szemem mindig rajtatok!!! :lol: )

ppetike: sárgarépa, alma, káposzta, dinnye, barack, karalábé, körte, banán.....elég lesz? :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:
Az is lehet hogy a védővitamin csak a nyitottgerincre megelőz?
Mi meg.......Hm......
Sokat gondolkodtam azon, hogy nagyon sok vetélés van 6-12 hét között, és az okosok azt mondják azért mert életképtelen volt szegény babó, rendellenesség miatt hal meg. Talán a mi kicsinyeink annyira erősek voltak, hogy még egy picit velünk akartak maradni. Büszke vagyok a fiamra hogy ilyen erős volt ő is. Egyik felem azt mondja ha meg kellett ennek az egésznek történnie, történt volna meg a legelején, mikor még picikék vagyunk, a másik pedig azt hogy így volt a jó, hiszen annyi-annyi boldogságot kaptam tőle. De ha nem tudom a miértjét a halálának, talán még rosszabb lett volna, és így volt jobb....
na ragozok ám! :lol: Csak ki keveredek egyszer ezekből a kusza gondolatokból :lol: :lol: :lol:
nyuszifülû
 
 


Sziasztok!

Én az alapján választottam terhes vitamint, hogy melyikben legtöbb a folsav (és minél több ásványi anyag és vitamin legyen egy kapszulában).
2002-ben még lehetett kapni a multivitamin terheseknek nevű tablettát, de megszűnt.
2003-ban a maternát szedtem (1mg folsav), de tavaly az is megszűnt.
Most elevitet szedek (0,8 mg folsav), jobbat nem találtam. Bár annyira hányingerem van, hogy csomószor elfelejtem bevenni ( azért két naponta szedek belőle). Szerintem az elevit nagyon gyógyszer szagú, ezért nem szeretem.
Elméletileg tényleg elég a folsav és vas készítmény szedése a terhesség mellett. De mostanában arról is cikkeznek, hogy jód és szelén szedése mellett intelligensebb lesz a gyerek. Maternában volt jód és szelén, az elevitben nincsen.

babicskó
 
 


Babi! :shock: :shock: Hűűű :shock: :shock: :shock:
Ez ifnó a javából. :lol: :lol: :lol: :lol:

A folsavat 1200 Ft-ért vettem (emélem jól emlékszem), 50 szem van benne, 3mg
Napi 1 , 2-től sem lesz gáz. Kb 1 hónapig simán elég. Vagy másfélig. :)
Az elevitet alig lehet lenyelni, nem azért van hányingered? Útáltam szedni, mindig vissza akart kéretőzni. :oops:
Intelligens? :wink: Hi
Selenior tabletta :wink: DM-ben lehet kapni :wink:

Ui: akkor én már a szelén hiába szedem.......... :lol: :? :lol: :?


Pusszancs!!!
:cry: :cry: :cry: Irány a fogorvos :cry: :cry: :cry:
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ Neeeemm akaaaaroookkk mennnííííí!!!
Hmmmmmm OááOáá!!!
Na hiszti befejezve, ennél rosszabb dolgokat is kibírtam már. :?
nyuszifülû
 
 


Jód a Gravidában is van! Mert Magyarországon csak az Alföld nem jódhiányos terület, de még ott is kevés a jód. A terhesnek 180-190 mikrogramm jódra van szüksége és annyi nincs még az alföldi vizekbe se sajnos. Én fél Gravidát szedek!

De aki nem bírja a kapszulát, mert hányingere, székrekedése van tőle, annak találták ki a HIPP NATAL AKTIV folyékony kismama vitamint. Ez gyümikoncentrátum. Csak asszem a jód kevés benne, de minden más van asszem, de ha rákerestek a neten akkor megtaláljátok az összetevőit!

Nyuszi! Ma nekem is tömtek! Gyökeret, úgyhogy még nincs vége...
:evil:

No én elköszönök, most másfél hétig nem írok, mert megyünk Pestre meg Balcsira! :D :D :D :D :D :D

Mindenkinek puszi! :D

Kép
kislibus
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?