Új privát üzeneted érkezett!

ehh, sorstars akart lenni
Névtelen
 


Maci2,
Az en gyerekeim ugyan nem sargultak be, de Mikivel egy napon szuletett egy kislany, es o igen. A szomszedhoz vittek fel, mert ott jobban besutott a nap, mint az o lakasukba. Probald meg picit "napoztatni", hatha segit. Szerintem ne adj neki anyatejen kivul mast, mert az mind megterheli a majat, vagyis fokozza a sargasagot. Ha aluszekonyabb emiatt, akkor viszont erdemes ebresztgetni, na azert nem ket orankent, hanem inkabb harom, de ezt ejszaka is. Inkabb tobbszor egyen kevesebbet.

Kangi,
Neked sem volt jo napod, de ha ez vigasztal, nekem sem. Meg mindig egyedul vagyok a harom kolokkel, igaz, ketto mar alszik egy meg ebredezik es kozben hangosakat pukkant. Nagyjabol bepakkoltam...na jo, ennyi, megyunk egyet soronkivul szopizni...

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi!
A gyerekek nagyon aranyosak. Kép Jó utazást.

Gombóc!
Próbáltad a borogarást? A mi gyerekdokink mindig azt ajánlotta és nálunk nem volt sírás-rívás.

Magdi
28+2
gallainémagdi
 
 

 
 

Kangi!
Nem épp egy növekedési ugrás kellõs közepén jár Julcsi? Kb. 6 hetesen következik be, ilyenkor több tejecskére van szüksége, amit a cicik csak néhány napos késésselk tudnak megtermelni! Úgyhogy ne aggódj, hagyd, hadd szopizzon kétszer annyi ideig, a dupla ideig tartó stimulálás jót tesz a tejtermelésnek! A mérigetés nem viztos, hogy jó ötlet! Azt nem érdemes figyelni, hogy egy-egy kajálásnál mennyit eszik, biztosan néha többet, néha kevesebbet, a legkisebb idõ, amit érdemes nézni, az az egy hét alatti gyarapodás - de még sokszor ez is kevés ahhoz, hogy bmit is meg lehessen állapítani! Esetleg igyál valami Laktoherb féleséget, vagy szedj homeobogyót, ami serkenti a tejtermelést, pihizz sokat - és egy kicsit próbáld ne sajnálni a férjedet, hogy dolgozik és még ki ias szolgál titeket! A pasik is többet bírnak, mint gondolnák! KépKépKép Anyukádat, vagy akit tudsz, béreld fel, hogy fõzzön neked fini leveskééket, ha Julcsi alszik, aludj te is - lehet ám nappal együtt is a nagyágyon! Kép

Maci_2! A szopis topikba már írtam neked, látom, itt is hasonló tanácsokat kaptál! Kép Úgyhogy csak a cipõlevételrõl írnék: nálunk a védõnõ és a doki is hord magával nylon úszósapkát (mint amit pld. a MÁV-ban is fel kell venni a szülõszobalátogatáskor), és azt húzzák a cipõjükre (automatikusan, maguktól! KépKép). SZerezz be vmi hasonló dolgot és egyszerûen kérd meg, hogy vegye fel! Nálunk egyszer volt kint egy ügyeletes doki, aki magától besétált volna, annak odaadtam, hogy húzza a lábára - csodálkozott, de megtette! Kép Ha az ezirányú kívánságodat nem képes tiszteletben tartani - pláne, jhogy nem vmi szeszély, amihez oktalanul ragaszkodsz, hanem elég jól magyarázható és megérthetõ, hogy miért kéred - szóval, akkor talán még a dokiváltáson is érdemes gondolkodni, mert a gyógyítással kapcsolatos kívánságaidat még ennyire sem fogja tiszteletben tartani!

Gombóc! Úgy emlékszem, te írtad, hogy végig a tehességed alatt epegörcsök gyötörtek! Leírnád nekem, hogy neked mi mindent tanácsoltak ezügyben? (Nekem egyszer vol eddig életemben epegörcsöm, most a 20. héten (most vagyok 30 hetes), és persze, vettem könyveket róla, meg vigyázok, hogy miket eszem, de jó lenne a te tapasztalataidat is felhasználni! KÖszi elõre is! Kép A címem: neth@index.hu Oltáshoz bnálunk is a borogatást javasolták állot bízzel, a kúpot éjszakára mindenképp (szóval nem csak akkor, ha lázas - de ezügyben megoszlanak a vélemények). Borogatás helyett lehet a patikában kapható "jégzselét" is alkalmazni - mi ezt sosem használtuk, de a mi topikunkból sokan! Esetleg kérdezz rá ott (2001 jún. 1-máj 31 közti gyerekek)

Márti
márti
 
 


Sziasztok!
Bocsi, epp csak vegig futottam a termest. ES arra gondoltam, ha valaki csak ugy beteved, aki epp babat tervez, a mai velemenyek utan, tuti elveti az 5letet! Kép
Ennyi nyugos babat..... Kép
Maci2
Mi sem bereltunk merleget, es nem is ebresztettem Jazmint soha! Ha ketelkedsz, esetleg vidd el 1 vervetelre, hogy kideruljon ez a sargasag dolog. De legrosszabb foloslegesen aggodni!!!! Probald ki 1x-2x, hogy mennyit alszik magatol, ne ebreszd.

Kangi
Ha stresszelsz, attol tuti kevesebb tejed lesz, szoval csak nyugi! Probalj setalni 1et, vagy ugy lepihenni, hogy Apara bizod a nyugos Julcsit. Szerintem, ha Te nyugos vagy a baba 2x olyan nyugos. Legalabb is Jazminnal ezt latom...

Zsuzsi
Jo utat! Kép Szoritok, hogy semmit ne felejts itthon!

Zulu
Nagyon ugyes a kiscsaj, hogy ennyit hizott! Na meg persze az anyukaja... Kép Gratulalok!


Gomboc
Jo nektek, hogy tul vagytok a nehezen!Zsombi nagyon stramm gyerkoc, holnapra tuti kutya baba sem lesz! Kép En elegge felek ettol az oltasosditol, pedig nekunk kell nyugodtnak, magabiztosnak lennunk...(inkabb kellene :0/ )


Franyo
A Csipet nagggyyyon ari! Kép

Nalunk Jazmin sokat alszik a kisagyban. Sot legtobbszot ugy teszem le aludni, hogy meg nezelodik es egyedul bealszik. Kép Remelem ez igy is marad. Ha nagyon nyugos, akkor szoktam a hordozoba fektetni.
Amugy ma egesz du. a varosban flangaltunk. Neztunk BabyGym-et, hamarosan birtokba is vesszuk.
Kepzeljetek, ma Jazmin elkezdett kapalozva az agya fole szerelt mackok utan nyulni! Kép Kép Es kozben folyton dumalt es mosolygott. Egy fel orat ezzel toltottunk. Hat ugy latszik, minket tenyleg a melegfront hat meg, a hideg nem erint! Kép Ja es megvolt az elso vegigvigyorgott masszirozas is! Kép
Bocsi, hogy ma ilyen pozitiv vagyok, hatha ez masokat is feldob!!!
Puszi
Norka es Jazmin
U.I. Tuti ,hogy holnap iszonyu napunk lesz, ennyi mosolygas utan... :0/
norkini
 
 


Gomboc felreertes ne essek, egy FEL kupot adj be Zsombinak! Ja es nyugtato is van benne, nem is ertem miert mondtak, hogy csak akkor add be ha lazas. En is felhivtam a dokit, mikor sirt az oltas utan es mondta hogy nyugodtan adjam be. Fel ora mulva a gyerek vigyorogva elaludt!Kép

Kangi! Julcsi minnya 6 hetes, szerintem mennyisegi ugrasa lehet. Ugyhogy nyugi, minden rendben lesz.Kép

Mano2 szerintem probald meg a szopit azert. Esetleg bimbovedovel neha. Tudom, hogy sokan ezt is ellenzik, nekem segitett amikor fajt a cici. Es el fog mulni, akkor en sem hittem, de igy van! Kitartas!Kép

Maci2 csereld le a gyerekdokit szerintem. Nem igazan ertem, hogy miert kene cukros tea egy ujszulottnek, ha van eleg tej. Ha meg nincs, akkor inkabb tapszer.
En a zarot meg minden papirt egyenesen a melohelyre vittem. A hazidoki csak a tappenz vegeterterol allitotta ki a papirt.

Zulu en ugy tudom hogy szules utan 60 napon belul be kell adni a tgyas-os papirokat. Nekem legalabbis ezt mondtak a melohelyen.

orsoly
orsoly
 
 


Orsoly,
megkérdeztem a Teve utcát, fél év.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Maci_2,
ezt találtam:
"(A szülési szabadság idotartama 24 hét, melybol 4 hetet lehetoleg a szülés várható idopontját megelozoen kell kiadni, azonban a szülo no nem köteles a 4 hét szülési szabadságot a szülés elott kivenni, a szülési szabadság megkezdésére vonatkozóan a munkáltató és a biztosított megállapodása az érvényes. Ebbol következik, hogy a szülési szabadság kiadása a szülés várható idopontját megelozo 28 nap bármelyike lehet, de legkésobb a szülés napja.)

Ha a biztosított a szülési szabadságot úgy kezdte meg, hogy ot az orvos terhesállományba vette, de még nem szült, akkor csatolni kell

a terhesállományba vételt igazoló orvosi igazolást,
terhesgondozási könyvet,
ha a biztosított az ellátást csak a szülés napjától igényli, akkor szülést igazoló kórházi igazolást, ha a szülés nem kórházban történt a gyermek eredeti születési anyakönyvi kivonatát,
örökbefogadás esetén az örökbefogadásról szóló gyámhatósági határozatot és igazolást az örökbefogadási szándékról."
itt:
[url=http://www.ekormanyzat.hu/ugyleirasok?kateg=ugyleirasok:3521501000" TARGET="_top]http://www.ekormanyzat.hu/ugyleirasok?kateg=ugyleirasok:3521501000[/url]

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Köszi a vigaszt ... Orsi, a mennyiségi ugrás nekem is eszembe jutott, ebben reménykedem ... Amúgy valamely sajátos idözóna szerint értelmezi az éjszakát az én kicsiny kincsem, mert az este fél hetes szopi után kb. nyolckor beájult, és csak éjjel kettökör keltem etetni, amikor viszont 140 grammot mindjárt be is falt, majd újfent elcsendesedett. Én meg még kifejtem egy icipicit, csak a csomók eltüntetése végett.
Aztán fél hatkor nyifogott megint, 100-at evett, plusz hasija is fájt, úgyhogy kapott kis masszázst, azóta megint viszonylag csend van, de már nem tudok visszaaludni.
Ja! Gripe Water cseppek elfelejtve, mert úgy tünik, a kezdeti biztató eredmény után csak rontott a helyzeten, Hiába, az én lányom a kevés kivétel közé tartozik, mindig tudtam, hogy különleges tehetség KépKépKép

Zsuzsi Kép
én nem tudom, hogy lehet 3 gyerekkel (ekkorákkal) egyáltalán BÁRMIT csinálni! Kalaplengetés! Kitartás!

Márti Kép
az a helyzet, hogy bár nagy zabásnak tünik, hetente nem TÚL sokat, 20 dekát gyarapszik. Meglepöen kevés ahhoz képest, hogy mennyire mohón és - föleg az elsö pár hétben - mennyire sokat eszik. Mondjuk ha a mérnöki fejemet elöveszem a naftalinból, úgy gondolom, egy pici súlyú babánál, mint ö, a 20 deka arányaiban több, mint ha egy négykilós gyerek hizna ugyanennyit. Legalábbis nyugtatónak elmegy a gondolat, ezen kivül ha bárki egy pillantást vet irdatlan pofazacskóira, mindjárt elfelejti a búskomor gondolatot, hogy ez a gyerek netán éhezne Kép
Csak az idönkénti visitás okát szeretnénk megtalálni, szóval, hogy alkalmanként nem marad-e éhes.
És nyakalom az ásványvizet, egyelöre, de eddig is ezt tettem, kivéve a hétvégét. Akkor éreztem is, hogy ki vagyok kicsit száradva, lehet, hogy ennek volt a böjtje ez a pár nap nyügi?

Norka Kép
ja, ja, csak amikor fáradt vagyok, minden olyan stresszes és lehangoló .. most sokkal jobban vagyok, a csendkúra teszi Kép Apára nem tudom rábizni, mert Apa dolgozik, valamint lecsendesiteni sem tudja, legfeljebb kis idöre, aztán ha felvisit, úgyis kiesem az ágyból ...

Zulu Kép
gratula az óriásbébikédhez! Kép
Te figyelj, ha ez a gyerek most nekem itt megtanul járni, és visitozva szaladozni kezd a lakásban, én kivándorlok Alaszkába!!! Kép Mondjuk, ha már tud járni, akkor nem lesz szélgörcsös, ugye, tehát megfontolandó ... Kép

Maci2 Kép
még nem is üdvözöltelek köreinkben! Gratulálok tündér Ronihoz!
Cukros viz, micsoda állatság! Ébreszdgesd szopizni, és napoztasd meg figyeld a szinét!Mi amúgy a Nagy Lajos kir.útja 112-ben béreltük, és a dokinéni javasolta, hogy ha mérem, legalább annyit megtudok, lehet-e éhség a sirás oka. Ehhez képest én eddig nem mértem minden kajánál. Mondjuk most mérem, de ez spéci helyzet.

Na még egyszer köszi a vigaszokat! Jó ide benézni Kép

Pussz
Kangi + szuszi Julcsi (hurrá!hurrá!)
kangi
 
 


Beu Kép
jó, de akkor te se szomorkodjál!!! KépKépKép Ilyen szép babával!

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Köszi az eddigi tanácsokat.

Zulu,
TGYÁS: ez az ami nekem is kellene, papír a terhesállományba vételrõl. Írd le légyszi, hogy intézted el.
Sárgaság:Mi is úgy gondoltuk, hogy azért alszik többet, mert pici és korábban született. A sárgasággal meg bent tartottak volna a kórházban, ha gond van. 2-szer is nézték, élettaninak minõsítették.
A pisit elég nehéz megítélni ezeken az eldobható pelusokon, de tisztábatételnél is elõfordul. Kaki változó, tegnap 5-ször volt (tisztességes adag nem csak maszat).
Ha nem is hízott mióta hazajöttünk, szerintem nem fogyott, mert akkor lötyögne a kis bõre az ujjacskáin (mint a kórházban)...

Ivoni, Áfonya,
Már a talpmaszírozást is egészen megszokta (ahogy a fülgyurmázást, nyakcsikizést is).
Szerintem nem kevés a tejem. Egy kicsit mindig sikerül lefejnem a szopi után. Próbálkoztunk a cukros teával (szopi után, nem nagyon kellett neki), de eddig semmi hatása.
Szoptatnám én gyakrabban is, de alszik. Van, hogy 1 óráig is tart egy szopi. Az elsõ pár percben aktív, utána ébresztgetéssel, majd félálomban.

Ivoni,
Küldöm az álommanót, ahol jobban szeretik.

Maci_2 és szundizó Roni (akit felébresztek egy szopira)
maci_2
 
 


Maci,
tudom, hogy iszonyu nehez ebresztgetni, nalunk is kulon program volt, hat meg egy kisebb baba biztos faradekonyabb is. De mivel pottomke, ezert meg fontosabb a gyakori eveszet, ejjel is! Atpelenkazas, arcsimogatas, esetleg csipkedes, valami baratsagos modszert talaljatok. Kb. egy /nalatok a picisege miatt lehet 2 is/ het, ami ilyen alomkorban megy, aztan javul a helyzet. Az 1 oraig tarto szopi meg nem sarga babaknal is elofordul, kerdezd meg az itteni lanyokatKép Ha meg utana tudsz fejni is, akkor legalabb a tejcsi mennyisege miatt nem kell aggodnod. Lattam tobbi topicban is, mennyien irtak Neked sajat peldat /es mindenki ugyanazatKép/, nem is gondoltam volna, ennyi sarga baba van, aki otthon is meg hetekig sarga. Latod, nem vagy egyedul, ne idegeskedjKép

-Afonya

ui: tunderi hajasbabad vanKép
afonya
 
 


Kangi! És persze minden "kevés-a-tejem"parától gyötört mami!
Nagyon tudom javasolni a 3-4-5 mellbõl történõ szoptatást. Vagyis azt, hogy többször teszitek egyik cicirõl a másikra a babucit, amikor úgy tûnik, hogy nem nyel, csak nyûglõdik.
Maci2!
Hagyd el bátran a teát, Roni nagyon okos, hogy nem kéri. Pár éve megdõlt az az elmélet, hogy segít elmulasztani a sárgaságot, csak ezt még nem minden gyerekdoki vette észre. KépKépKép
Esetleg próbáljatok pucoskodva összebújni egy közös takaró alatt. A bõrlontaktus néha segít.

És minden agódó, unatkozó(hi-hi-hi), mozgékony mamának javaslom a holnapi Ligás baba-mama csoportot.
Itt:
Budapest, I. ker. Attila u. 89.
minden hónap elsõ csütörtökén 10-12-ig
vezeti: Martinovichné Debulay Bianca
Tel.: (1) 202-2157

No, megszabadultok tõlem.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Jo reggelt!
Hat mi reggel koran mar megjartuk a dokinenit a pottyeivel, mert kezdtem aggodni. De doki megnyugtatott, hogy ez teljesen termeszetes es irt fel valami csuda kremet! Kép Alvas egesz jo volt, kiveve a 4.30tol-5.30ig valo pukicsalogatas.

Maci
A cukros vizet v. teat azert mondta a doki, mert elvileg ha sargasag, akkor a sok folyadek segit. Illetve szukseges. En is nagyon utaltam amikor a korhazba teaztattak Jazmint, de mivel sajna o rendesen besargult, belattam, hogy ez segit kigyogyulni.

Kangi
Kitartas! Ja, nekunk is volt olyan a 6ik het kornyeken (elotte-utana vegyesen), hogy Jazmin orankent szopizott es ugy tunt semmi tejem nincs... Most is azt erzem, de most legalabb elalszik 4-5 orat. Szoval ezexerint megis van, csak nem erzem...

Na szep napocskat mindenkinek. Mi megint lofralni fogunk egesz du. Kép
Norka es pottyos Jazmin
norkini
 
 


Mar nem a dokineni pottyeivel, hanem Jazieval... Kép Kép
norkini
 
 


Mano 2!

Emma Humana HA 1-et kap. Szerintem az egy nagyon jó táp, jobb mint a Beba, csak kicsit drágább.
Mi most várjuk a doktornénit, majd jelentkezem, ha Emma olyan állapotban lesz, hogy tudunk ma sétálni. Igazából a Di-per-te oltástól tudnánk, az Act-Hib miatt aggódom, mert amikor az elsõt kapta egész délután üvöltött.
Csak jönne már az orvos, már tök álmos Emma, próbáljuk ébren tartani, mert így is balhézni fog, hátha még ébresztjük is.
Sajnálom hogy az LLL nem tudotts egíteni, nem igaz hogy senki se tudja hogy mi a megoldás.Kép

Maci2!

Emma is sárga volt, de csak éllettani, annek ellenére õt 2 npra kék fény alá tették, a biztonság kedvéért éjszakára. Így is sárga volt még itthon is, nekem taáztatást ajánlottak, de cukros vizet szerintem semmiképp! Ha vizet adsz, akkor is csak sima forralt vizet, szerintem. De tényleg fontos sárgaságkor a folyadék.

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Zulu rajottem, valszinu az anyasagira mondta a csaj a 60 napot, igy en beadtam mindent koran.Kép

Kangi 20 deka nagyon is sok, ne legyel am telhetetlen.Kép Majd ha cipelned kell, meg ezt is elatkozod.Kép

Maci2 pisi megitelese: mennyit nyom a pelus?Kép Ha jo sok pisi van benne, olyan mint egy kobunko.Kép Ne adj neki cukros teat! Max tenyleg forralt vizet. Ha megissza uresen, felesleges a cukor, mert csak azert kell elvileg hogy jobban szeresse. Ja es en az elejen volt hogy masfel oraig szoptattam, ugyhogy az 1 ora az semmi.Kép

orsoly
orsoly
 
 


ZuluKép
hát két kocsija nem lesz, de remélem a a legideálisabbat megtaláljukKép
És köszi, hogy hírdeted kispapimék oldalátKép Õ ekormanyzatosKép

Maci_2Kép
Fent van a képed, és mél is ment!

Pusszant a csöpségeknekKép

Manócs ( aki ma léptt bele az utosó harmadbaKép )
27+0
manócska
 
 


Kangi!

Szerintem felejtsd el a kamillateat, meg minden mas teat, vizet.
Nekem is azt ondta a vedonom, hogy szopi utan adjak, es ha 50 gr vizet megeszik, akkor ehes. En is paraztam, es kiprobaltam vizzel, persze utalta. Semmi ertelme, van eleg tejed, foleg, ha 200 gr ot hizott.
A kamillatea meg csak szetrombolja foloslegesen a belflorajat.
Szoval, ha jon a vedono, majd bologatsz a cukrosvizre...
pusz
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Sziasztok,
Orommel jelentem, tuleltuk. KépKépKép
Zsombi combjara kotoztem tegnap allott vizes borogatast, es estere es ejszkara is kapott fel-fel kupot. Ma reggelre az etvagya is visszaterni latszik, es mar csak ritkan sir, ha megmozditja a labat. Kép Huhh...

Viszont el kell vinnunk Zosmbit a Budai Gyerekorhazba vervetelre, mert elmondtuk tegnap a dokinonek, hogy az elmult hetekben egyszer remegett Zsombi laba, es ketszer az alla is. Kép Rogton adott beutalot verkep vizsgalatra meg kalium vizsgalatra. Help, most baromira elkezdtem aggodni, szerintetek mi lehet ez? Volt mar valakinek ilyen?

Merleg. Azert neha jol tud jonni.Kép Nalunk igy derult ki, hogy Zsombi 3/4 oras szopik alatt 0 grammot evett.Kép Aztan elaludt, fel ora mulva sirt. Es nem tudtam, hogy mi baja lehet.Kép

Megyek, most megint nyenyere van,
Gombóc
gombóc
 
 


Kangi!
Olvastam, hogy bömbizik a lányod.Kép Biztos hogy azért ordít igy mert éhes? Nem a hascsikarás miatt? gábor is igy visitozott. Gondolom bele, belenyilal, meg a hascsikarás nem egy kellemes dolog.

pzsi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha Kép
a hascsikarásos orditása más, szakaszos, sajnos azt is észlelem minden nap. Tegnap VISITOTT, folyamatosan. Nem biztos, hogy éhes, csak ki akarjuk zárni ennek lehetöségét.
Szerintem egyszerüen nyügös volt, aztán behergelte magát, mert levetköztettük és megmasszáltuk. Ma még nem óbégatott, most is alszik, csak én is alhatnék már... de olyan nehezen lazulok el (mindig rossz alvó voltam), úgyhogy csak reménykedem, hogy ha most szopizik majd, utána délután is alszik egy kicsit, és akkor végre én is pihenhetek egy kört.
Drukkoljatok!!!!

Gombóc Kép
szegénykék, ezt megszenvedtétek!
Káliumhiány okoz izomremegést, a hátterében nem tudom, mi áll. De szurkolok, hogy semmi baj se legyen!

Borcsa Kép
nem parázom, csak ha kiderülne, nagyon szomorú lennék. De nem hiszem igazából. Kép

Orsoly Kép
én nem keveslem! A védönéni sem kevesellte, csak azt mondta, hogy amennyit evett, ahhoz képest nyugodtan szedhetett volna fel többet is magára.
Amúgy én sejtem, mi viszi el a bevitt energiát: a sok ébrenlét. Mert Julcsi irtó éber baba, és mindent nagyon figyel Kép Én is ilyen alkat vagyok, sokt eszem, de nem izom. Illetve baba elött ilyen voltam, most meg már lassan 4D-s vagyok Kép De majd elmúlik ez is.

Kakukkfü Kép
ez is csak egy módszer, rövid idöre. Nem kell neki. Se a tea, a viz se kellett. Csak a cici, de az hamarhamarhamaaaarr!!! KépKépKép

Norka Kép
alvásért irigy-irigy, bár mi is csak szopizni keltünk. És a pukicsalogatás is csak reggel volt Kép
Jázmin pöttyei is kipirultak? A mieink igen, még a mellén és a töksokhajas fejesckéjén is vannak tejpöttyök.

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!

Nekem ajánlották a szélcsövet otthon a gyógyszertárban ,-most mikor otthon voltam és összeállitattam egy kezdõ csomagot a babának.
Ez egy vékony kis gumi csõ -(baromi aránytalan drága 1000Ft)és ez állitólag nagyon hasznos ha nem tud a baba pukizni.
Ezt csak azért irtam mert nem tudom ismeritek e ,de gondolom már biztos ajánlották.
Na nem akarok ám itt okoskodni,csak gondoltam leirom,-nekem ezt is beletették a csomagba.


Kangi!
Örülök,hogy már jobb a kedved!Szegény tegnap nagyon el voltál keseredve.

Mariann
32
Mariann
 


Sziasztok Anyucik!

Segítsetek! Nem tudom használ-e valaki angolpóját, ha igen leírná nekem, hogy mire jó? Már van egy kétéves lányom, nála is ott volt a szekrényben, de nem kellet, ti mire használjátok? Köszi.

Anna
37+1
anna25
 
 


Anna!

Nekem anyukam varrt, es telen nagyon bejott.
Azert jo, mert ha lerugja is a takarot, ez rajta marad, es kenyelmes neki, rugkapalni is tud benne.
Rafakteted, osszekapcsolod rajta, alul visszahajtod es hatul megkotod.
A mienk jo puha anyagbol volt, es szerintem erdemes kiprobalni.
Kakukkfu, Emma
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Olvastam itt, hogy valamelyikõtöknek van gõzölõs sterilizálója. Hol lehet kapni és mennyibe kerül? A lányomnál kaptunk kölcsön és nekem nagyon bevált.
Köszi.

Tina
28
Tina
 


Sziasztok!

Tina!

Nekünk Petra márkájú van, Media Markt-ban lehet kapni és 8000 Ft körül volt tavaly november környékén.

Anna!

Az angolpólya nálunk is a szekrényben áll, én nem használtam.Kép

Gombóc!

Remegés nálunk sose volt, úgyhogy nem tudok segíteni. De a lényeg hogy kiderüljön az ok, akkor tudnak rajta segíteni, biztos semmi komoly.

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Lõrinc ma kéthetes!

Meddig nem szabad vágni a körmét? Mindig összekaristolja magát!

Maci! Ha nem ébreszted fel, meddig alszik kaja nélkül? Lehet, hogy tényleg aluszékonyabb baba, de akkor megoldás az ébresztés. Biztos nincs más baj.
Én is béreltem mérleget. Az elsõ néhány napban megnyugtatott, most már szívem szerint kivágnám az ablakon, de három hónapra kellett kibérelni, úgyhogy marad. Már csak reggelenként mérem, hogy lássam a gyarapodást. Napközben csak ritkán, inkább tájékoztató jelleggel. Arra jó, hogy megnyugtasson, ha kétségeid vannak.
Nem neked küldtem el a Myssnia által leírtakat? Ha nem, akkor elküldöm, nekem õ segített annó. És a kukorica leves receptjét Te kérted? Elkezdtem begépelni, de a kórház miatt félbe maradt, és most nem tudom, ki kérte.

Zsuzsi! Még nem utaztatok el? Mikor mentek?

Gombóc! Lõrincnek is remeg néha az álla, de eszembe sem jutott, hogy ez baj lehet. Most megijedtem! Majd elmondom a dokinak, de számolj be Te is, hogy ez mi lehet. Drukkolok, hogy semmi baj ne legyen.

Anna! Angolpólyát én szeretem, mert könnyû öltöztetni, fõleg éjszaka hasznos.

Beu+Lõrinc
beu
 
 


Na, mi a helyzet? Mindenki eltünt! Fürdetési idõ van nálatok?

Zulu! Miért téged kell kérdezni súlyügyben? Mindentudója vagy a témának? Majd nyaggatlak én is.

Norka! Jázmin nagyon ügyes! És jó, hogy elvan egyedül a kiságyban. És küldd csak továbbra is a pozitív hangulatot!

Fiús anyukák! A kismamatalin Urszila felkészített, hogy ha leveszem a pelust, beindul a pisilés, de nem tudom kivédeni! Állandóan összepisili a frissen alátett pelust, vagy a tiszta ruháját. Hiába takarom be a kukit, megvárja azt a pillanatot, míg leveszem róla a pelust, és akkor engedi el. (Lehet, hogy errõl már írtam??? Kép) Ti is küzdötök ezzel?

Na és a csuklással? Állandóan csuklik! Rossz hallgatni, mekkorákat!

Beu+Lõrinc
beu
 
 


Sziasztok!

Még nem olvastam vissza, mert alig van idõm. Törpi ma extra étvágyú. Semmi nem elég neki...
Tegnap voltam 6 hetesen kontollonon, a doki szerint minden ok. Azt hittem baromi fájdalmas lesz a vizsgálat, de semmi gond nem volt. Kicsit megmozgatta a varratokat, mert még mindig volt néhány. Azóta nem is olyan érzékeny az eddig érzékeny rész. Kép Utána benéztünk a munkahelyemre, nagyon aranyosak voltak Törpit kröülállták és megnevették. Kép

Gombóc
Mi kint voltunk Bécsben, csak azért, hogy Quinny Freestyle 3-at vegyünk. ÚGyhogy nekünk az van. Kép Imádom.

Beu
Lõrinc nagyon falat! Kép

Zsurló
Nekünk postán küldték a Taj kártyát.

Kakkukfû Kép
Szilárd éjféltõl 2 óránként ébred. ÚGyhogy neketek nem is olyan rossz. Kép

Franyó
Biztos szép a kiságya, de nem eléggé anyaillatú és anyamelegû. Azt nem tudod pótolni. Kép

Mariann
Várunk szeretettel! Kép

Manó2
Hát nekem a két cicbõl jó, ha összejön 140 és ez is több óra után, amikor már fullon van. Szerintem ne apaszd el a rossz cicit, mert nekem volt, hogy a jó cicim begyulladt és a rosszból jókat evett Szilárd. Kép Esetleg Algopyrin vegyél be, mert azt lehet.
Mi Milupa Aptamil Ha Pre tápszert kaptunk, többek szerint ez a legjobb.

Kangi
A méricskélést én is utálom. Néha csak kiváncsiságból lemérem mennyit eszik. Törpi is simán ellógna 1-2 órát a cicin, nálunk ez nem újdonság Kép. Én sem kellteném fel fürdeni a Törpét, ha jót alszik. Ha kimarad egy fürdés még nem dõl össze a világ.
Ahogy írtam már, Szilárd ma a ruhát is leette volna rólam. Õ is most lesz 6 hetes...
Fel a fejjel, apának is vannak rossz napjai.

Norka
Néha nálunk is bealszik Szilárd egyedül. Ha jólakott, akkor 1 órahosszat simán elbeszélget a játékokkal és nézi a fejvédõt, amin apró minták vannak. Kép HA 1 óra után hallom kezdi szaporázni a futást és nyekereg, akkor álmos és megy ki a kocsiba sétálni&aludni. PErsze csak nappal. Kép
Nálunk tiszta pötty Szilárd arca. Mit írt fel rá a dokitok?

BorcsaKép
Én szoktam 4-5-6 cicibõl szoptatni, mint már tanácsolták nekem a szopis topikban. De mi van akkor ha fél óra után 3-4-5-6 cicibõl 10 milit szopik? Mert spec ez volt a mai tényállás nálunk. Kép

Annamari
(énisKép) Én nem használtam angolpólyát de kaptam egy sima pólyát ami kókuszbetétes. Azt lehet szétszedni és takaróként is használni. Most aztán sokat segítettem Kép

ZsusziKép
Jó utat most rohanok Törpéhez, megnéztem az alubumot, édesek a fiúk. Kép Dani olyan szépen fogja Mikit.

myssnia+szilárd, aki holnap 6 hetes. Kép
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Zsuzsi
De édi, ez az a kép, mikor Gyuri bbc-zet? Kép
[url=http://babanet.hu/album/albumimages/239/2374.jpg" TARGET="_top]http://babanet.hu/album/albumimages/239/2374.jpg[/url]
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok,
Maci2
írtunk neked a Szoptatósás Kitõl ne fogadj el tanácsot, meg a mások szopis topikba is.
Norka,
a folyadék kell, de ha anyatej formájában kapja egy baba az a legjobb. Ha valamelyikõtöket érdekli mi ilyankor a megoldás, részletesen leírtuk a két topikba. Hátha jól jön még a következõ bébi(k)nél.

Manó2,
neked is írtam, megkaptad?

Myssnia,
semmi vész. 6 hetesen van egy fejlõdési ugrásuk a babáknak, néhány nap egybe folyó szopikkal, +extra szopikkal, és a megnövekedett igényhez átáll a szervezet.Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Beu,
dehogy vagyok mindenttudó súlyügybenKép! Csak mivel Áfonyához hasonlóan egy "kissé" lassan gyarapodó leányzóval vagyok megáldva, mélyen át tudom érezni a súlyparákat. És igyekszem rettentõen megnyugtató lenniKép. Jómagam is csak vasárnaponként aggódomKép, általában akkor mérünk.

Maci_2,
nem kérték a terhesállományos papírt, de szerintem ezt csak akkor kell, ha táppénzen voltál. Azon az oldalon, amit belinkeltem, rejta van az összes nyomtatvány, de sajnos nem tudom, melyik rovatban.
Tõlem az igazolást kérték el, a GYESes papíromat, a munkáltatóit, és Anna anyakönyvi kivonatát.

Gombóc,
Annának is remegett a lába, de már elmúlt. Dokinénink azt mondta, ilyenkor még fejletlen az idegrendszerük, azért van.

na pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok lanyok!

Ma voltam a dokinal, es azt mondta, hogy az a folydogalo cucc biztosan nem a magzatviz volt. Meg egyszer koszonom a velemenyeket es a tanacsokat!Kép Amugy minden rendben, es ma a CTG-n volt egy mehosszehuzodasom is!Kép Na jo, gyengecske (nem is gondoltam volna, hogy ez az) de azert megis!Kép
Jo ejt, puszi a fajos babapocikra:

Leszter
39 mar majdnem fel oraja!KépKépKép
leszter
 
 


Jó reggel mindenkinek!

Biztos volt már szó róla, de mennyit kell egy héten gyarapodni a babának? 20 grammot?
Egy másik dolog. IGaz az, hogy a szoros melltartó elapasztja a tejet? Én nem hordok, de hason szeretek aludni. És az majdnem olyan mint a szoros melltartó.

Leszter Kép
Nem írom le akkor a másik topikba, hanem ide: DRUKKKKKK! Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Hahó!
Tegnap Julcsi a (ritka) kajálások kivételével aludt. A tegnapelötti üvöltözést pihente, gondolom.
Én is aludtam tegnap két órácskát, ennek ellenére este 10-kor elájultam, s milyen jól tettem! Mer éjfél után nem sokkal ébredt (pedig fél 9-kor fürdettük, akkor ébredt ugyanis a negyed 3-as szopi után ...
Aztán fél 4-kor megint evett, utána csak simán nyafi volt öttöl, de csak hatkor keltem fel hozzá, háromnegyed hétkor megint etettem ... Megint oly romos vayok, mint Jerikó Kép
Viszont a védönéni hasmasszázsa KIRÁLYSÁG!
Kaja elött pocimasszázs, kaja után GIGA rottyok, semmi óbégatás, csak nyehegés kajcsi után az ágyban fekve, hogy "Naa, ha felemelnél, rottyantanék!" ... és tényleg ... KépKépKép

Myssnia Kép
drukk a hathetes ugráshoz. Megnéztelek a Baba Magazinban, fáradtnak tünsz, de nagyon aranyos mindenórás vagy!

Manó2 Kép
ne apaszd el a cicit! Kitartás! Biztosan irtó nehéz, de muszáj kibirni! Ha végképp nem megy a csak szopi, akkor még mindig adhatsz kiegészitést, de nagyon kell az anyatej, és nincs mese, a mell páros szerv, együtt kell, hogy müködjön a kettö! Remélem, hamar rendbejössz!

Norka Kép
apa tegnap nagyon aranyos volt Kép Ö is kipihente magát kicsit Kép
Mizujs Jázi pöttyeivel? Mi irtó ragyásak vagyunk, szegény, mivel izzadós, még a mellkasa is tele van kipirosodott pöttyökkel. De nem zavarja, hálistennek.

Megyek, hátha tudok kicsit aludni, most ö is csendes megint.

Pussz
Kangi+Julcsi
kangi
 
 


Pöttyök:
Szilárdon is van, az arcán, és mikor felemelem sokszor dörzsöli az arcát a polómba. LEhet, hogy viszket is neki? Szerintetek?

Kangi
Hát pár napja már bent voltam a kórházban, ahol nem sokat tudtam aludni. A fotós megkért, hogy vágjak szenvedõ arcot. Hát ilyenre sikerült. Kép A fotó aznap készült, mikor este beindultak a fájások.

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Myssnia,

Gyarapodás szoptatott babáknál:

hetente átlag
elsõ 3-4 hónap: 115-220 gr-t hízik,
4-6 hó között: 85-140 gr, és a
második félévben 45-85 gr.

A szoros melltartó, hasonfekvés, minden ami megnyomja amellkeet, azért kell velük óvatosan bánni, mert mellgyulladást okozhat. Pl. ha beteszel egy pelenkát a melltartóba éjszakára, hogy ne legyen minden tejes, meggyûrödik, no, az is okozhat ilyet.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci

Köszi a gyarapodás infót. Akkor mi még jók vagyunk, mert eddig kb 80 dekát híztunk a 6 hétre.
Viszont imádok hason aludni, amit ugye 9 hónapig mellõztem. Akkor még mindig nem lesz igazi az alvásom. Kép
Amit írtál, hogy éjszakára melltartó, abban nem hiszem, hogy tudnék aludni. A tej meg nem igazán folyik, mert elég gyakran szopizik éjjel Szilárd. Persze, ha belehúz az alvásba, mert ilyen is volt már, akkor igencsak ázok, ilyenkor inkább felveszek egy másik polót. Tulajdonképpen ha nem muszály nappal sem veszek melltartót, mert többnyire itthon vagyok. Kép

myssnia + szilárd 6 hetes
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Norka

Azt hiszem Te írtad: Hajnalba pukicsalogatás van. Nálunk is van, majdnem minden nap hajnal 4, fél5 körül. Mert ugye, éjszaka bliccel a büfivel, mert gyorsan bealszik. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Köszönöm az angolpólyás véleményeket, látom van akinek bejön, van akinek nem. Nyári babának praktikus is lenne a meleg éjszakákon, csak én mindig attól tartottam, hogy nyomják a hajtások, meg szalagok.
Amúgy nagyon édesek a babák naponta olvasgatok, és mindig bekukkantok a profilokba. Mindenkinek sok erõt kívánok. Nagyon ki kell élvezni amikor ilyen picik, olyan jó õket babusgatni. Késõbb meg persze élvezni a viszonzást. Kép
anna
37+2
anna25
 
 


Sziasztok!

Gyorsan beugrottam, hátha mások szenvedése megvígasztal egy kicsitKép...de nemKép. Az én kicsi lányom minden éjjel 1,5-2 óránként kell, együttérzek veled Myssnia! Napközben pedig szimplán úúúútál aludni. Úgy tûnik, nem sokat tud az alvásigényére vonatkozó tudományos okfejtésekrõl.

Kangi, szerintem is a 6 hetes ugrásra gyúr Julcsi, ezért kitartásKép. Látom, azért tegnap megkegyelmezett nekedKép
Apa hócipõje nálunk is kibuggyant az elmúlt napokban, mert az egy dolog, hogy Zsebi állandóan üvölt (még kézben sem nyugszik meg teljesenKép), de a felfordulástól Timi is meg van kergülve, nyafog, csapkod és állandóan az apja lábába csimpaszkodik. Szóval életem párját tegnap felszólítottam, hogy vonuljon ki az udvarra és ordítson egy nagyot, aztán ha lenyugodott, beengedem az ajtónKép Egész jól sikerült az akció, mert utána hajnali 1/2 1-ig fogta Zsebit zokszó nélkülKép.

Myssnia, nálunk is azért oly zûrösek az éjszakák, mert büfizni azt elfelejt a drágám, de ahogy óvatosan visszahelyezem a kiságyba, azonnal eszébe jut ez a hiányosság és kipattan a szemeKép.
Hason fekve tényleg ne nagyon aludj (igazán jót én is csak így tudok pihizniKép), mert valóban tejapasztó hatása van. A szoros melltartó pedig saját tapasztalatom szerint is mellgyulát okozhat, én okulva a korábbiakból, még nagyobb cicifixeket vettem, mint ami Timivel volt. Legalább a melltartóbetét is kényelmesen beleférKép

Manó2, szerintem se apaszd el a "rosszabbik"cicidet, még az a kevés is jól jöhet egyszer. Nekem a Timivel begyulladt jobb mellem az eset után már jóval kevesebb tejet produkált amúgy is, ezért a lányom se rajongott érte annyira, amitõl ugye szép lassan tovább apadt a tejtermelésKép De nálunk azért lehetett ilyen válogatos a lyány, mert a másik cicim tartalma akár ikreknek is elég lett volnaKép Képzelhetitek, hogy néztem kiKépKépKép

Lányok, el ne kiabáljam (kopp-kopp), nálunk eddig nem jelentkeztek a tejragyák, pedig Timinek is szörnyû volt a pofija 1 hónapig. Viszont én azt olvastam, hogy a kiütésekhez a tejtermék fogyasztásnak is köze van, amit ugye én már a pocifájás miatt teljesen számûztem az étrendembõlKép Lehet, hogy van benne valami?

Súlygyarapodás ügyben ne vegyétek túl komolyan a gyerekdokikat meg a védõnõket, mert akkor is kárognak, ha semmi gond nincs (tisztelet a kivételnek!). Nálunk Timit mindíg piszkálják a súlya miatt, pedig egy makkegészséges 18 hónapos, teljesen átlagos 11 kg-os gyerekKép Viszont 10 hónapos koráig bele sem szagolt tápszerbe, ami köztudottan gyorsabban hízlal és nálunk a faluban nagy divat az anyukák körébenKép. Szóval kicsi lányom alulfejlettnek tûnik a gyerekrendelõben, talán ezért cipelgeti az 5 l-es olajos flakont itthon, hogy az ellenszenves udvarlókat azért gyorsan le tudja koptatniKépKépKép

Na most rohannom kell a kis süvöltõhözKép

üdv
Momo és fárasztó Zsebi


Momo
momo
 
 


Momo,
tök édi lehet Timi lánykád!KépKépKép

Myssnia,
az éjszakai melltartót csak úgy példának mondtam, persze jobb, ha nincs. (istenem milyen nehezen szabadultam meg tõle...)
És teljesen egyetértek Momoval súlygyarapodás ügyben. Csak az még lemaradt. Jobb, ha havi átlagot nézel, hiszen pl. ha oltást kap a pici, utána (általában) kevesebbet híznak a picik. Egyszer kevesebbet (fõleg majd nyáron, vagy ha már végre beköszönt a meleg), aztán belehúznak és pár nap alatt bepótolják a lemaradást. HA jókedvû, kiegyensúlyozott, napi 5-6 pisis, kakis pelus megvan, engedd el a füled mellett a károgásokat.Kép

Manó2
jól vagy?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Kepzeljetek Emma ma 3 honapos!
Varom a nagy valtozasokat, foleg az alvas teren. Kép Kép Kép
Ma vegulis nem szolhatok semmit, mert 8 tol 2 ig aludt. Csak vki hulye telefonalt hozzank 11 kor, es engem felebresztett. Kép
2 utan sajnos, mint altalaban hajnalban 2 orankent eszunk.
2 kor mar nagyon feszult a mellem. Mi lesz, ha egyszer atalussz az ejszakat, majd akkor szetrobbannak?
Nekem semmi kedvem ejszaka fejni.

Melltarto:
En mar nem hordok, idegesit. Amikor szoptatok, odatartok egy betetet a masikhoz, amikor folyik.

Myssnia:
Szerintem a 800 gr nagyon jo, nincs okod izgulni. Kép
Udv
Kakukkfu
Emma 3 honapos Kép
kakukkfu
 
 


Mi van lanyok? Nagy a pangas!
Nekem sikerult elringatnom a kiskiralylanyt.
Tegnap delutan nagy nyugoskodes volt, ma reggel viszont egy hangja sem.
Meddig fogunk a veletlenektol vagy a frontoktol, teliholdaktol fuggeni? Kép
Na gyertek pletykalni,
Kakukk
kakukkfu
 
 


Én itt vagyok. Kép
Törpi reggel akkorát aludt hason, hogy csak bámultam. Kép
Most meg nagyi szintén altatja, csak most már a jó levegõn.
Ma lehet, hogy alvós napja lesz?
Engem is érdekelne, hogy meddig függünk még frontoktól.

Kakkukfû
A melltartós dolgot én is pont így csinálom. Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Kisasszony nem sokaig aludt. 12 kor kipattantak a szemei. Jol tettem, hogy kozben megebedeltem es elmosogattam.
Anyu jovoltabaol volt tokfozelek es fasirt! Kép

Ti foztok? En szeretnek, de sosem merem bevallalni, mert Emma alhat 2 orat is, vagy csak 10 percet.

Kakukk
kakukkfu
 
 


Au! Akkor mi nagyon jók vagyunk az eddigi több, mint 1kg gyarapodással!
Csajok, ez a nöci éjfél óta már több, mint 500g-ot lerántott rólam, öt etetéssel Kép

Megyek, mert nyeheg.
Fözés: itthon van a kispapa, igy ha nekem nem megy, öt vetem be Kép

Pussz
Kangi+dagibaba Julcsi
kangi
 
 


Kangi
Akkor Julcsi tuti nem éhezhet.
Mert mi éjfél óta max 300-at evett meg. (nagyon max)
Nekem anyukám fõz. Legjobban a húslevesért vagyok mostanában oda. Ettõl tejelek Kép Kép Kép

myssnia
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 


Vagyis nem mi, hanem Szilárd.
(mostanában a fáradtságtól kicsit félrebeszélek, azt nem tudtam, hogy félreírok is Kép)
myssnia
Budapest XI. kerület
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?