Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Myssnia!
Gratula a modellkedéshez! Kép Kép

Beu! Kép Kép
Érdekes ez a büfizés, mert a nagyfiam sokat bukott a büfivel, Hunor pedig nehezen büfizik, de soha nem bukik. Ha leteszed 2 percre, és újra felemeled, nem segít? Ha Hunor végképp nem büfizik, én oldalra fektetve teszem le.

Hú, felébredt, majd még jövök!

Franyo! Kép
Köszi a Györgyöt! Kép

Judó és Hunor
judó
 
 


Manocs
Nekunk sima 4 kereku van, igaz Se Himalaja ,se homokbanya nincs a kornyekunkon. Kép
Eddig teljesen bejott, pedig en is 3 kerekure vagytam! CSak azert lett ez, mert nagyon jo aron jutottunk hozza. Szoval en a 3 kerekure szavazok! Kép

Norka
norkini
 
 


Myssnia,
hidd el, neked is lesz rengeteg tejcsid, hiszen nagyon kitartó vagy! Jól tetted, hogy nem adtad fel az egészet az elején.
Majd megleslek a Baba magazinban!

Márti,
nem harizok, hogy nem írtál, majd bepótolod, ha lesz idõd Kép.
Igen, már minden nap sétálunk, Beki nagyon élvezi (és én is, hogy végre kimehetek).

Képzeljétek, Beki már több, mint 5 kiló!!! És nem kövér, csak hatalmasat nõtt. Annyira jó látni! A védõnõ is megkérdezte, hogy mit adok neki, hogy ilyen hosszú lett Kép.

Franyo,
nagyon jók a képek, arik vagytok rajta! Kép

Miszike+Beki
miszike
 
 

 
 

Sziasztok lanyok!

Gomboc, Miszike,
Nagyon koszi a magzatvizzel kapcsolatos valaszokat!Kép Kozben meggyoztem magam, hogy ez nem lehet magzatviz. Vegul is lattam mar magzatvizet allatoknal, csak valahogy a babaval kapcsolatban hajlamos vagyok az atmeneti(?Kép) parazasra.Kép Azert persze meg fogom kerdezni az orvosomat, szerdan reggel van nala jelenesem, de mivel mult szerdan, az utolso talakozasunkkor is mar ez volt a helyzet, es nem mondott ra semmit, nem hiszem, hogy problema lenne.

Jo babazast mindenkinek, mar en is uuuugy szeretnek!Kép
Puszi:

Leszter
38+4
leszter
 
 


Sziasztok!

Felborulni látszik a szokásos napirendünk. Lõrinc egyre többet nyafizik, de a kezünkben elcsitul. Éjjel még mindig alszunk sokat, lekopogom.

Zulu! Ennél jobb fogyókúra nem kell.

Manócska! Nekünk 4 kerekû van, de még nem próbáltuk! De biztos jó!

Kangi! Ezek már jó jelek! Mikor kezdõdött a hasfájósság?

Myssnia! Szilárdnak is jó ez a sztárfotója!
Én úgy gondolok magamra általában, mint egy szõke, hosszú hajú vékony lányra, ez volt rám jellemzõ hosszú évekig. Néhány éve rövid a hajam, bebarnult, és messze nem vagyok vékonynak nevezhetõ. De az énképem a régi maradt. Csak akkor rossz, ha a tükörben szembesülök magammal.

Judo! Igen, a mozgatás néha segít. Egyébként én is mindig oldalra fektetem, de ez nem nyugtat meg teljesen. Fõleg a mai bukás-hányás után.

Már nem tudom, mindenkinek megdicsértem-e a babáját. Ha nem, bocsánat, de minden profilt megnézek többször, és igazán gyönyörûek! A csajokat már ki is néztem Lõrincnek.

Legyõztem a kép.tár ördögét! Itt találhatók képek a fiam életérõl hasban és hason kívül.

[url=http://kep.tar.hu/beu" TARGET="_top]http://kep.tar.hu/beu[/url]

Beu+Lõrinc
beu
 
 


Beu,
nem enged belépniKép. Jelszavas az album.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Ja! Felhasználó: lorincke jelszó: mazsola

Beu
beu
 
 


sziasztok

koszonom a sok sok hasznos infot, azota nem tapszereztunk szerencsere es azt a csomot is sikerult eltuntetnem.
Olvasni volt idom de irni nem nagyon. Ma is a szulesi anyakonyvi kivonat elhozatalaval bajlodtam. Semmi nem volt rajta, aztan csinaltak egy ideigleneset az en nevemre kiallitva a gyerek nevet, hiaba volt apasagi, mivel nem magyar allampolgar apa, engedelyeztetni kell h. az o neven legyen a gyerek. Csak az a rossz h. erre az ideiglenes papirra se irtak be az apa nevet, pedig van apasagi...

Tenyleg ti megvartatok amig kikuldtek a TAJ kartyat vagy bementetek erte? Hogyan lehet eljutni a Teve utcaba es mekkora ott a sor? (meg ha most nem is megyek be, be kell majd mennem lecserelni a taj kartyat ha megjon az engedely).

Franyo, koszi h. mi is bekerultunk a tablazatba!
mindenkinek jo alvast

Zsurlo + a kismeretu csaladtag aki mar kinotte az 56-os rucikat
Zsurlo
 


Sziasztok!

Ti hogy aludtatok ma? Mi szornyen, remelem a front miatt. Emma megint 3 orankent kert enni, es utana is csak nyoszorgott alvas helyett. Pedig mar tudott aludni 5 - 6 orat is.
Koszi a bokokat a kisasszony neveben is. Kene mar uj kepeket csinalni, csak kifogyott az elem a gepbol, es hanyagok vagyunk.
En is magnaztem mindenki babajat, szepek vagytok, es gyorsan nottok!
Mindjart jon a nyar, es megyunk a Balcsira!!!
pusz
Kakukkfu
Emma 12 hetes
kakukkfu
 
 


Mi is! Mi is! Mi is!
Mi is NAGYON rosszul aludtunk! Anya bányarém volt már az éjjel, reggelre meg múmia!!! KépKépKép
És most is 1folytában nyeheg ...

Most ennyi, megyek és megrágom a pofazacsiját Kép

Pussz
Kangi + Diktátor Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!
Annácska ma éjjel újra aludt!!! Kép Persze megint csak a mi ágyunkban volt hajlandó erre a bravúrra, nem értem, mi nem tetszik neki a saját ágyában, pedig annyira aranyosan megcsináltuk neki. KépKépKép

Leszter!
Látom, már sokan válaszoltak neked! Jó, hogy benézel ide is, drukk neked, hogy nemsokára kezedbe foghasd a babádat! Aztán majd jöhetsz a táblázatba! Kép

Maci 2!
Sikerült már albumod csinálnod? Ha nem, írj e-mailt, szívesen segítek!

Beu!
Lõrinc nagyon aranyos, igazi kis férfi, véletlenül se lehetne lánynak nézni, annyira fiús! Kép
Ja és kérdezted, mi volt a kakival Annánál, hát az, hogy nagyon hasfájós a drágám, és hosszú küzdelmek (nyomkodás, lábemelgetés, nagy sírások) után sem jött ki a kaki, ilyenkor picit besegítettünk neki bekrémezett hõmérõvel, amitõl egybõl kijött minden, õ meg megkönnyebbült. Kép Most pár napja olyan hatalmasakat trottyant, hogy néha meg is ijedünk a hirtelen hangtól. Kép Naponta három pelust telerak legalább.

Manócs!
Nekünk is 4 kerekû van, jól mûxik, de mi is "sima terepen" lakunk, szóval nem mérvadó! Kép

Zulu,
ez nagyon rendes dolog a lányodtól! Kép

Myssnia, Norka!
Aranyosak vagytok, eddig még senki se mondta, hogy hasonlít rám, és õszintén szólva, még én se nagyon fedeztem fel hasonlóságot… Kép

Myssnia,
Majd én is megleslek…

Judó, szívesen! Kép

Miszike,
Neked is köszi a dicsérõ szavakat!

Kakukkfu,
Igenigen, kérünk új képeket Emmáról!

Pusz mindenkinek
Franyó
franyo
 
 


Kakukkfû!

Sajnálom hogy rosszul aludtatok, de a szeles idõjárás okozhat ilyet. Sajnos a babák nehezen viselik. Mondjuk nálunk csak az elalvásnál volt hiszti, utána nem volt gond, de én is féltem hogy felébred, mert rázta a redõnyt a szél.

Beu!

Én csak annyit tudok bátorításképp mondani bukás ügyben, hogy nagyon ritka hogy a baba félrenyelje amit bukott, szerencsére azért már ilyenkor is jól mûködnek az öszt9neik. Emma lassan fél éves, nála köpködõsebb, bukósabb gyereket el se tudok képzelni, sokszor evés után 2 órával iy folyik a szájából a kaja, és kissebb korában még rosszabb volt, és mégse történt a 6 hónap alatt egyszer sem baj, talán 2x volt olyan eset mint amit te is leírsz, hogy köhögött, de azt a baby phone-on kersztül hallottam, berohantam, de addigra minddkétszer kiköpte magától is. A legtöbbször a feje altti pelenkán volt némi kajcsi maradvány. Kb 3 hónapos kora óta pedig még ott sem, pedig most is köpköd, de valahogy alvás közben már nem. Ja, és õ mindíg is hanyatt aludt, máshogy nem is hajlandó. Én a légzésfigyelõvel és a baby phone-al felszerelkezve teljesen nyugodtan alszom külön szobában. Lõrincnek se jó, ha állandóan õrzöd az ágy mellett, de nekd meg fõleg nem jó, hiszen ilyenkor van idõd magadra!

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Beu, Mano!

Emma hason alszik, es mikor az ejjeli kaja utan visszateszem, persze forgolodik, es kijon egy csomo. En ilyenkor kiveszem a feje alol az erre a celra betett pelust, hogy ne zavarja a nedvesseg.
Szerintetek zavarja? Mert engem zavar, hogy nem tudom, zavarja-e. Kép
Kakukk
kakukkfu
 
 


Sziasztok!
Annácska ma éjjel újra aludt!!! Kép Persze megint csak a mi ágyunkban volt hajlandó erre a bravúrra, nem értem, mi nem tetszik neki a saját ágyában, pedig annyira aranyosan megcsináltuk neki. KépKépKép

Leszter!
Látom, már sokan válaszoltak neked! Jó, hogy benézel ide is, drukk neked, hogy nemsokára kezedbe foghasd a babádat! Aztán majd jöhetsz a táblázatba! Kép

Maci 2!
Sikerült már albumod csinálnod? Ha nem, írj e-mailt, szívesen segítek!

Beu!
Lõrinc nagyon aranyos, igazi kis férfi, véletlenül se lehetne lánynak nézni, annyira fiús! Kép
Ja és kérdezted, mi volt a kakival Annánál, hát az, hogy nagyon hasfájós a drágám, és hosszú küzdelmek (nyomkodás, lábemelgetés, nagy sírások) után sem jött ki a kaki, ilyenkor picit besegítettünk neki bekrémezett hõmérõvel, amitõl egybõl kijött minden, õ meg megkönnyebbült. Kép Most pár napja olyan hatalmasakat trottyant, hogy néha meg is ijedünk a hirtelen hangtól. Kép Naponta három pelust telerak legalább.

Manócs!
Nekünk is 4 kerekû van, jól mûxik, de mi is "sima terepen" lakunk, szóval nem mérvadó! Kép

Zulu,
ez nagyon rendes dolog a lányodtól! Kép

Myssnia, Norka!
Aranyosak vagytok, eddig még senki se mondta, hogy hasonlít rám, és õszintén szólva, még én se nagyon fedeztem fel hasonlóságot… Kép

Myssnia,
Majd én is megleslek…

Judó, szívesen! Kép

Miszike,
Neked is köszi a dicsérõ szavakat!

Kakukkfu,
Igenigen, kérünk új képeket Emmáról!

Pusz mindenkinek
Franyó
franyo
 
 


Na, ezt most nem értem, miért lett kétszer... bocsi!

Franyó
franyo
 
 


Kakukk!

Szerintem õt nem zavarja, csak ha annyi hogy nagyon nedves a pelus akkor esetleg megfázhat tõle, és ezért jobb kicserélni. Nálunk inább a feje mellett volt mindíg ahogy kicsurgott a száján. A nagyobb adagot általában rám köpte.Kép

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Hát úgy látom egy gyerek mellett azért több idõ van irogatniKép Én meg csak gyõzzem végigrágni magam rajtaKép

Nálunk a hasfájás változatlan, de ma a gyerekdoki elnézõen csak annyit mondott, ne csodálkozzak rajta, ha Zsebi 4 hét alatt 1100 g-ot hízikKép Szerinte továbbra is próbáljam lebeszélni az óránkénti szopiról. Hát ez az, ami nekem nem fog menni, mert a gyerek lekajálja rólam az összes pólómatKép

Kangi, nekem már értelmezõ szótárra van szükségem, ha az alvás szót olvasomKép Reggel, amikor tükörbe nézek, már fel sem tûnik, hogy nincs rajtam szemüvegKép.

Franyó, ha ez vígasztal, az én lányom a nap bármely szakában ellenszenvvel viseltetik a saját összkomfortos kiságya ellenKép. Én viszont képtelen vagyok egész nap hurcolni, úgyhogy marad a füldugó és a lelkifurka, hogy éppen most nevelek lelki sérült gyereketKép

Gombóc, mi anno a kismamatalin megbeszéltük Csucsukával, hogy az vállalhat bátran gyerekeket kis korkülönbséggel, akinek angyali természetû az elsõ csemetéjeKép Hát én vagyok a kivétel, aki erõsíti a szabályt, de ez csupán az én gondom. Persze nem akarok senkit elijeszteni a saját kaotikus napjaimmal, de érdemes a fent említett dolgot megfontolni, mielõtt a tettek mezejére lépszKép
Nekem mindenesetre nem árt a hajfesték a szaporodó õsz hajszálaimraKép

Kakukkfû, én is mindíg a frontokra kenem a gyerek éjszakai rapliját, no de akkor nincs is frontmentes nap???Kép

Zsurló, én megvártam, míg kiküldik a TAJ kártyát, igaz, én 60 km-re lakom Pesttõl. Nem olyan nagy idõ, mire megjön (nekünk múlt héten ért ide), a gyerekdoki addig meg a te TAJ számodra is felírja, ha kell valami a babának.

Beu, én oldalra fordítva tárolom a csemetét, ez már Timinél is bevált, pedig õ rengeteget bukott.

Mennem kell, mert megjött Timi a sétábólKép

üdv
Momo és üvöltõ Zsebi


Momo
momo
 
 


Sziasztok Mamik És Babák!

A szomszédból jöttem bekukkantani,mert ma voltam DR és úgy tûnik mi is elöbb fogunk babázni.(eredeti idõpont május 27)
Szóval a pici feje már nagyon lent van és a Dr szerint hamarabb lesz szülés.
A cukor miatt (mert hogy az is van)ez valahogy sejthetõ volt,bár nem nagyobb a baba mint kellene.(szerencsére nem lesz óriás)
Megnéztem mindenki babáját akinél lehetett,nagyon édik!!!!

Szóval nem tudom mikor,de mi is jövünk hamarosan!!!!KépKépKép
Egy kicsit már parázok,a szülés miatt,de hát egyszer úgy is túl kell lenni rajta.

Nagyon rám tört a napokban a fészekrakás,és mindent szeretnék megcsinálni,fõleg most hogy még kevesebb is az idõnk hátra.

Egy kis instrukciót szeretnék kérni Tõletek!
Mi az ami feltétlen kell az elején a babának???
Milyen és mennyi mennyiségû kis ruha kell neki????
Szóval kicsit olyan hirtelen tanácstalan lettem.
Már vettem 10 db. textil pelenkát (nem popsi alá)
van kb 2-3db. 56-os kombidress(vagy hogy hivják),és van 2 62-es rékli is,meg 2-3 db kis sapka.
Vettem egy Avent Isis mellszivót ,melltartó betétet,meg vettem egy bimbóvédõt,de azt csak tartalékba,mert azt hallottam hogy nem kéne használni.
A kiságyát most csinálom-már mint a fejvédõt,meg a hálózsákját.

Szóval ha lenne idõtök igy a babák mellett felhomályositani mit is vegyek még azt nagyon megköszönném!!!!KépKépKép

Jó Babázást!!!!


Mariann
32
Mariann
 


Zsurló!

Én nemrégen volta a Teve u.-ban a TAJ kártyámat intézni,és kellemesen csalódtam!Rengetegen voltak,de pikk- pakk megy a dolog,nagyon jól meg van szervezve.!Szerintem ne riadj vissza a tömeg látványától!!!Tényleg gyors!


Mariann
32
Mariann
 


Sziasztok, lányok!

Köszi mi8ndenkinek a bukós infókat, kezdek megnyugodni, de apának megmondtam, hogy be kell szerezni egy baby phone-t.

Zsurló! Teve u. az Árpád híd pesti hídfõjénél van, tehát kék metró vagy 1-es villamos. Egy sárga épület a buszok mögött a színházzal átellenben az egyes villamos vonalán. Lehet ez zavaros volt, de majdnem ott van, ahol feljössz a metróból a rendõrség épülete felé. Mikor én voltam, pont lefagytak a gépek, kb. 20 perc míg megcsinálták, de utána pillanatok alatt ment.

Mariann! Ne izgulj a szülés miatt, biztos somán fog menni!
A ruhával az a gond, hogy nem tudod mekkora lesz a baba, és az azonos számozású rucik is különbözõ méretûek. Volt hogy egy nap négyszer öltöztettem, máskor egy szerkó elég egy napta. Szóval szerintem ruha kell. Rugdalózó és bady. Én a kórházban megszerettem az angol pólyát is, mert nagyon könnyû öltöztetni benne, fõleg éjjel hasznos.

Most ennyi jut eszembe, majd még gondolkodom, de most ébred a fiam.
Sziasztok,

Beu+Lõrinc
beu
 
 


Myssnia, Norka, Beu, FranyóKép
Köszi a babakocsis véleményeket. Asszem még mindig a 3 kerekû vezet ezután is torony magasan. Na, már kezdek kicsit határozottabb lenniKép

KangiKép
Észrevetted, hogy Julcsinak egyre brutálisabb jelzõket adsz?Kép lsd: diktátor

Pusszancs a babóknakKép

Manócs
26+6 ( képzeljétek, holnap kezdõdik a 3. harmadomKép )
manócska
 
 


Sziasztok!

MOst en is csak gyorsan kukkantottam be, Zsombi ma megkapta a 2 honapos oltasat. Szegenynek baromira feldagadt a laba, es lassan emelkedik a homerseklete is, szerintem estere ebbol laz lesz. Es hat minden mozdulatnal eppen megrantja azt a labat, ahova a szurit kapta, igy folyamatosan sirdogal. Kép

A mereckedesen ma ZSombi gyerek 4990 gram es 57 cm lett, jol meg is dicsertek, meg azert is, mert milyen nyugis. KépKépKép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 


Momo,
ne aggódj, mindenki azt mondja, hogy az elsõ gyereket rontjuk el a sok figyelemmel és törõdéssel, a második már sokkal normálisabb lesz azáltal, hogy nem foglalkozunk vele annyit. Kép Szóval Adri biztos nem lesz lelkisérült! KépKépKép Az én ismerõseim között "bejött" ez az állítás, mindenhol az idõsebb gyerek az érzékenyebb, problémásabb. Azért egyelõre továbbra sem irigykedem rád! Kép Nem lehet könnyû, de kitartás, pár év múlva biztos könnyebb lesz (mondja ezt egy baromi tapasztalt, 5 hetes gyerekkel rendelkezõ anyuka Kép).

Mariann,
szia! De jó, akkor te is nemsoká babázhatsz! Azért még nincs az annnnnyira közel, ne aggódj, még ha elõbb is jön... egyébként mennyivel elõbb, mit mondott a dokid? Próbálj meg ne nagyon aggódni, azért nem annyira kibírhatatlan, nekem például kellemes meglepetés volt a szülés élménye, sokkal rosszabbra, fájdalmasabbra, elviselhetetlenebb valamire számítottam. Még az is lehet, hogy hipergyors, másfélórás vajúdásod lesz, könnyû szüléssel, ki tudja! Kép Ami meg a többi dolgot illeti: textilpelusból szerintem vegyél még párat, nekünk nem volt elég a 12 db, kellett még vetetni Apával utána. Ha nagyon bukós a baba, akkor csomót elhasználsz, és jobb, ha nem kell naponta kétszer mosogatni õket.
Kisruhákból tényleg nehéz elõre kiszámítani, hogy mi is a jó, ahogy Beu is írta, mert ha nagy baba lesz, akkor az 56-os vagy nem jó már eleve, vagy csak 1-2 hétig, ha viszont pici, akkor nem elég a 2-3 db. Szerintem egyelõre ne vegyél sokat egyik méretbõl sem, hanem majd utána, a rokonok úgyis vesznek biztos mindenfélét.
Egyéb cuccok még: van egy topik az "Anyaságról"-on belül, "Kórházi lista, tudnivalók, mit vigyünk..." néven, itt elég sok mindent összeszedtek a lányok.

Manócska,
3. harmad? Az igen, hogy szalad az idõ! Nemsoká te is ide írogathatsz majd... Kép Aztán lássunk majd képet arról a 3kerekûrõl! Kép

Tegnap Apa véletlenül azt találta mondani pici lányának, hogy "te kis Csipet". Nekem meg annyira megtetszett ez a megszólítás, hogy azóta így hívom Annababát. Lehet, hogy rajta ragad ez a név? Kép

Pussz
Franyó és a kis Csipet
franyo
 
 


Momo,
Kép Kép Kép Tetszett az irasod! De kerdezem, mit szoljak en, a harom kolykommel? Raadasul mind fiu!!!
Gyurit elvittem ma a bevasarlokozpontba reggelizni, mert baromi rossz evo, ott viszont altalaban megeszik egy lagytojast, meg egy lekvaros zsemlet. Erre mi tortenik? Bevedeli a narancslet, majd sugarban elkezd hanyni, meg mielott egy falatot is enne. Ott alltam osszehanyva egy szinten osszehanyt gyerekkel, meg egy masikkal a kenguruban, aki szerencsesen meguszta a dolgot!
Eleg aggaszto a dolog, mert a heten mar masodszor fordul elo (de valahogy nem tunik virusnak), hogy Roka Rudi meglatogat. Ja, es utana meg boldogan befalt egy ures zsemlet, ami szinten meguszta az akciot!

Miki egesz nap nyugos, en ideges vagyok es ugy erzem nincs is tejem. Ezert ha csak megnyekken, szoptatok...vagyishogy szoptatnek, de itt van ugye a masik ket gyerek.
Arrol nem is beszelve, hogy csomagolni is kene, meg kicsiket osszeszedni a gondolataimat, nehogy itthon maradjon valami fontos.

Enkep: Haat, rajtam is maradt legalabb 5 kilo. Nincs is semmi hasznalhato cuccom. Ma vettem is egy kord gatyat, 36-os helyett 40-est. Annyira elkeserito, hogy mar azon gondolkodom, hogy "megbuntetem" magam, es visszaviszem. Pedig tetszik, de nem szeretnek sokaig ilyen meretben letezni. Orankent nezegetem a gatyat, es filozok, mit csinaljak.

Mariann,
Bodybol joooo sokat, mert fogyoeszkoz! Minimum 6-8 darab legyen, a fele kis meret, a masik fele mar eggyel nagyobb. Rugibol is kell 3-4 kisebb, aztan 3-4 nagyobb. Kb. 6 hetes lesz a babad, amikor mar egy szatyor ruhat el lehet csomagolni, mert kinotte. Rugibol te mar vehetsz vekonyabbat, hiszen jon a nyar. 1-2 kis kardigannal szerintem kihuzzatok oszig. Bar nem tudom milyen ido van Belgiumban!
Az agy felett forgo-zenelo mackokrol se feledkezz meg, nyerhetsz vele magadnak plussz 2-3 percet! Csak azt nem ertem, ezeket miert kell allandoan felhuzni, miert nem tudnak hosszabb ideig mukodni?!
Egyebkent nem biztos az, hogy korabban jon a baba...majd gondolj ram, amikor tulhordod! Kép
Leragad a szemem...ja, feltettem nehany kepet a www.babanet.hu/album -ba, zsuzsi74 nev alatt megtekinthetok...
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsuzsi,
Miki naaaagyon édes! És a szomorú szemû Gyuri egyszerûen zabálnivaló! KépKépKép

Franyó
franyo
 
 


Kivagyok! Zsombi csak sir csak sir....a vallamon fekszik, uyg irok. Kép Azon kivul, hogy borogatom, keszenletben tartom a lazcsillapito kupot, tudok meg tenni valamit ami segit a gyerkocnek? Help please....

Zsuzsi, nagyon jok a kepek, az az elhanyagolt testver kep az olyan mgindito...Kép

Manocska,
nekunk az egyik elado mondta azt a bababoltban, hogy a haromkereku babakocsikat utalja, mert ugy neznek ki, mint a rokkant kocsik. Ezek utan kedves apjukom babonabol elvetette az otletet, hogy olyat vegyunk. Igy mi maradtunk a hagyomanyos 4 kerekunel. Kép

Gombóc
gombóc
 
 


GombócKép
régebben nekem is voltak ilyen elõítéleteim a 3 kerekûvel kapcsolatban, de a biztonság az elsõ! ha a lejtõkön jobb a 3 kerekû, nem érdekel hogy néz ki. Amúgy, meg már annyira bejött a dolog, hogy biztosan nem nézik rokkant kocsinak, vagy nem?KépKép

Manócs
26+6
manócska
 
 


Gombóc!

Már többször volt róla szó, úgyhogy csak ismételni tudom, de azt nagyon szívesen.Kép Szóval a 2 hónapos oltás mellékhatása a keserves sírás, pár óra alatt elmúlik, addig csak azt teheted hogy fogod az öledben és próbálsz minél kevesebbet mozdulni.Kép Nekem anno ezt a gyerekorvos mondta, hogy megfigyelték hogy ez a mellékhatás, és mivel itt a babaneten is szinte minden 2 hónapos babával ez történik, most már biztos hogy ez tényleg mellékhatás. Én kenguruba tettem annak idején Emmát, így könnyebbb volt. Egy evést ki is hagyott, de estére már semmi baja se volt.

manó+Emma (6 hónapos)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manocska,
persze, hogy nem nezik annak. Kép
Csak gondoltam, leirom, nalunk milyen érv volt a döntõ. Voltunk kint Becsben is, ott ragtam ferjem fulet a boltban (akcios volt a Quinny Freestyle 3 kereku), de a parom hajthatatlan volt. Kép
Vegul mi maradtunk a CAM 4 funkciosnal, van hozza mozeskosar es autoshordozo, az atlagosnal nagyobb kereku, esernyore csukhato a sportresz (osszecsukva nagyon mini helyet foglal), es nagyon konnyu sulyu a kocsi. En mentem vele eleg meredek lejton is lefele, nem okozott gondot. Kép
Gombóc
Gombóc
 


Gombóc!

A párodnak igaza van, én egy rehab eszközökkel fogllakozó cégnél dolgozok, és gyártunk ilyen három kerekû rokkant kocsit, többet is.Kép Ettõl függetlenül most már eléggé terjed a 3 kerekû babkocsi, és most már nem is olyan feltünõ.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Gomboc!

Lehet, hogy felreertem, de csak keszenletben tartod a kupot?
Akkor is beadhatsz, ha nincs laza, mert fajdalomcsillapito hatasu. Es segit is, tapasztalatbol tudom! Kép

En nappal is adtam es ejszakara is.
pusz
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Köszi Lányok!
Beu,Zsuzsi,Franyó!

AZT HISZEM BEUGROK EGY BABA BOLTBA! cSAK KISPAPIM ENGEDÉLYEZZE A DOLGOTKépKépKépCSAK HÜLYÜLÖK!

IDÕPONTOT NEM MONDOTT A DR CSAK ANNYIT HOGY TUTI NEM VÁRJUK KI A MÁJUS VÉGÉT.KICSIT MEGLEPÕDÖTT A VIZSGÁLATNÁL HOGY MENNYIRE LENT VAN A GYEREK FEJE,DE JÓL LEPLEZTE A MEGLEPÕDÖTTSÉGÉT.GONDOLOM NEM AKARTA A FRÁSZT HOZNI RÁNK.


MARIANN
MARIANN
 


Koszonjuk a bokokat!

A ket honapos oltas mi ellen van? Az az a bizonyos ActHiB? Szegeny babocak!!! Gomboc, egy Germicid C nem tenne jot Zsombinak? Bar azota mar remelem tul vagytok rajta! Mert nincs annal idegorlobb, ha az ember babaja csak sir, es anyja tehetetlen!

Mindjart nalunk is vege a pihenonek! Ezennel el is bucsuzom egy idore, holnap reggel indulunk haza! Ha taliznatok engem se hagyjatok ki pliiiz! 06 70 225 88 06 szamon letezem otthon! Es drukkoljatok holnap!!!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Zsombikam beajult. Negykor kellett volna ennie, de nem evett, alszik helyette. Meg sohasem hagyott ki egyetlen kajalast sem, mindig baromi moho, ezek szerint tenyleg nem lehet jol. KépKépKép

Zsuzsi, igen egy Germicid C-t tartok keszenletben, azt mondta a doki es a patikus is, hoyg csak akkor adjam be neki, ha tenyleg lazas lesz.
Kakukkfu, ha ezt en elobb tudom...de most nem merem felebreszteni szegenyket, vegre elaludt. Ha felebred es sirni fog, akkor adok neki ilyen kupot.

MAno, bar nalunk is visszaterne a regi KisMohoZsombi estere. Kép A kajakihagyas mar megvan...Kép

Zuszsi,
Vigyazz magatokra hazafele. Azt hiszem, nem semmi utatok lesz. KépKép

Gombóc
Gombóc
 


Zsuzsi, én is jó utat kívánok nektekKép A Róka Rudis jelenetért nem irigyellek, bár egy kívülállónak akár muris is lehetett. Én még csak itthon alakítottam nagyot a két leányzóval, de fognak ezek még engemet nagyközönség elõtt is égetniKépKépKép

Gombóc, tényleg beadhatsz Zsombinak egy kúpot, nem fog ártani neki.

Mariann, gondolj csak rám, engem is fenyegettek már a 34. héttõl a szüléssel, aztán indítással kellett ráijeszteni a gyerekre a 39. hétenKép
Nálunk 6 body van állandóan használatban, de egy bukósabb babánál, vagy egy-egy figyelmetlenül feladott pelus esetén ez biza még kevés is lenneKép Nekem viszont elég lassan nyúlnak a gyerekeim (mi sem vagyuk a párommal óriások), úgyhogy nálunk 3 hónapig is kihúzza egy méret cucc. Adri is csak egy centit nõtt 1 hónap alatt, viszont már 4300 grammKép. Ja és a Kenguru goldos bodykból van olyan, aminek a lába között két magasságban vannak patentok, így két méreten át hordhatja a gyerek (persze, ha közben széltibe nem lesz túl terebéjesKép)

Na megyek, mert Zsebi üvölt megintKép

üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Mi is szeretnénk bekerülni ide hozzátok.
Adatok: 2002 December 27-én született Márk 3660grammal és 55cm.rel. pénteken lesz 14hetes.

Most csak ennyi de még jövök csak vissza olvasom amit eddig írtatok.

Sziasztok
Andy 78
andy78
 
 


Lányok, ez a mai nap hipergáz volt KépKépKép
Annyira behergelte magát, hogy visitva üvöltözött! Mert le mertük vetköztetni, hogy a védönéni megmutassa a pocifájás elleni masszázst. A férjem is kikészült, mert ö meg dolgozna, úgyhogy már támaszom sincsen KépKépKép én már vele bögtem ma ...
Most pár napig folyamatos mérés következik, hogy nem marad-e éhes szopi után. Már elöre szomorkodom, mi lesz, ha nem elég neki a tej ...
Megint nyeheg. Pedig most evett. 100g-ot. Nem értem. A védönéni mondta, hogy próbáljam szopi után kis gyenge kamillateával kinálni, hogy
1. kicsit megnyugodjon (Zsuzsi, a visitozás lennea Chamomilla tipusú sirás?)
2. lássam, hogy nem éhes-e még.
Pár napja képes egy órán keresztül is lógni a cicin, pedig eddig félóra alatt végzett. És nagyon megrág már a végére. Az meg senkinek sem jó. Kivagyok, de nemcsak a bömbizés miatt, hanem mert a párom is "beelegelt", és látom rajta, meg mondja is, pedig olyan jó lenne, ha legalább ö vigasztalna, hogy nem baj, elmúlik, meg ey kicsit magától csinálna néhány dolgot itthon, ami csak 5 perc (pl. száraz ruhák leszedése), de egyszerüen nem jutottam hozzá.
Mondjuk megcsinálta az ebédet, söt, el is mosogatott, de látom, érzem rajta, hogy nem jó kedvvel gondoskodik rólunk, hanem nyügnek, plusz tehernek tekinti, hiszen neki dolgoznia kellene. Tudom, hogy szoritja a határidö, meg persze, hogy öt is megviseli az orditás, csak valahogy most nem érdekel, neki mi fáj, úgy gondolom, hogy daliásan kellene állja a sarat, ha már én igy kiborulok KépKépKép
Na én is jól kipanaszkodtam magam. Közben Julcsi is elhallgatott. Ha elalszik, én ugyan fel nem keltem fürdeni! Marad szutykos babácska!!!
Hanem, hogy valami jó hirem is legyen, ma voltunk ortopéd dokibácsinál, aki a várakozások ellenére (farosság+nöi ági csipökötöttség) nem talált semmi problémát! Hurrá! Hurrá! KépKépKép

Franyo Kép
Annácska nagyon édes Kép

Miszike Kép
Beki is cuki. Ma én is bevetettem a cumi nevü csodafegyvert. Kicsit elvolt vele, persze mikor kiköpi, akkor megint sivalkodik, és vissza kell tömeszelni a pofázmányba. De azért észlelhetö a hangtompitó hatás Kép

Momo Kép
mélységesen együtt tudok érezni veled ... plusz neked még Timi is ott van, segitség meg sehol ... nem irigyellek!! Viszont kitartást kivánok, és tudd meg : AZ IDÖ NEKÜNK DOLGOZIK!!!

Most megyek, mert megint felóbégatott a kis tündér. Nem. Hallgat. Mindegy. Akkor leszedem a ruhákat.

Pussz
Zizi Kangi + Julcsi
kangi
 
 


Sziasztok!


Ismét egy õrült nap.Kezd elegem lenni ebbõl, hogy mindig van valami.
Dorka egész délután üvõltött.Legszívesebben én is vele üvöltöttem volna.Most apukája eteti, de valami megint nem tetszik.
Nekem meg megint a mellemmel van gond, 4 nap "gondtalanság" után.Délután 13 kor kifejtem belõle mindent, mind a kettõbõl, össze is jött 170 ml. Utána úgy fájt a begyulladt mellem, hogy majd meg vesztem, mintha tört forgattak volna benne, ez volt 3 óra hosszat, mikor éreztem, hogy kezd csomósodni.Nekiáltam maszírozni, de nagyon érzékeny, szerencsére még nem piros, nem meleg, de eljutottam odáig, hogy már a fejés is nagyon fáj, és megint fel van ázva, pedig csak fejve volt péntek óta.

Lehet, hogy megvettek, de már az jár a fejembe, hogy muszály nekem ennyit szenvedni? A jó cicibõl jön 140ml és azért a 30ml szenvedek ennyit, nem lehet csak a rossz cicit elapasztani, hogy ne keljen vele szenvednem?

Így sem elég neki, csak akkor ha mind a kettõbõl jönne 140ml, mert kb ennyi egy kaja adagja, és a jó cici csak 8 óránként produkálja ezt a mennyiséget, így muszály neki tápszert adni.Egy kicsivel többet kellene, 30ml-rel.

Teljesen ki vagyok akadva, beszéltem az LLL-lel, szoptassak, ez volt a válasz, hát azt nem baromira fáj így is ha valami hozzáér.

Mit is csináljak?

Mano:Akkor várom az SMS-t a séta ügyben, bocsi a maiért, de teljesen ki voltam (vagyok).

Holnap felhívom a védõnõt, vagy hova rohangáljak?

Lányok:Ki milyen tápszert ad a babának? Nekünk a HUMANA-t írt fel a doktornõ, a korházba Beba H-t kapott, milyenek a tapasztalatok?

Na jók legyetek
Manó + Dorottya aki ma 5 hetes
manó2
 


Zsuzsi! Jó utat nektek! A képek nagyon jók!

Gombóc! Remélem, jobban vagytok már. Ez tényleg szörnyû lehet, én biztos elsírnám magam.

Kangi! Ne szomorkodj! Lesz ez még könnyebb is. Biztos apa is ki van már merülve egy kicsit, azért viseli nehezebben. Én nem hittem, hogy elkaphat a szülés utáni depresszió, mert annyira nem jellemzõ rám, de semmibe nem kerül, hogy sírva fakadjak. Igazából ok nélkül.Elég például arra gondolnom, hogy apa szombattól megint dolgozik. ( Jaj, gyorsan másra gondolok, mert sírok!)

Miszike! Mindenki dícséri a képeket,én meg nem láttam sehol. Hol található fotó?

Na, nyugodalmas, jó éjt mindenkinek! Kevés felkeléssel, még kevesebb bömbivel!

Beu+Lõrinc (aki most felébredt, és rátapadt a számítógépbõl jövõ fényre, és láthatóan élvezi)
beu
 
 


Még alig vagyunk itthon, máris tele kétségekkel.KépKépKép

Ma volt itt a gyerekorvos. Eddig nyugodt voltam, most meg ezen agyalok egyfolytában.Kép
A doki szerint mindig sárga, túl csendes és túl sokat alszik. A kórházban 2-szer is ellenõrizték, de csak élettani sárgaságot állapítottak meg, nem kellett kék fényezni és azóta szemmel láthatóan javult. A doki szerint minden szoptatás után itassunk vele cukros teát kiskanállal (amitõl csak fuldoklik - elég ijesztõ - vagy kiköpi).
4 óránként szinte mindig én ébresztem, nem jelzi hogy éhes lenne. A doki szerint 2 óránként kellene szoptatni, míg éjszaka csak 1-szer. Ha 2 óra múlva ébresztem (már ha sikerül), akkor keveset eszik.
Most azt tervezzük, hogy bérelünk egy digitális mérleget. Valahol a Váci úton lehet, nem tudjátok a pontos címet?
Szóval ez nem normális? Azt hittem nyugodt babánk van...
Ja, a védõnõ és a gyerekorvos is szó nélkül utcai cipõben robogott be a (mellesleg világos szõnyegpadlós) gyerekszobába.Kép Máshol is így megy?

Tud valaki segíteni? HELP!
Február óta itthonról dolgoztam. 20-án be kellett feküdnöm a kórházba, 23-án megszületett Roni, 28-án jöhettünk haza. A kórházban kaptam egy igazolást (20-28) és zárójelentést. Azt mondták, hogy a háziorvoshoz menjek vele. A munkaügyis szerint is a háziorvostól kell táppénzes (vagy valami hasonló papír a TGYÁS-hoz). A háziorvos szerint nem hozzá kell mennem, hanem az SZTK-ba. De én nem oda jártam terhesgondozásra (telefonon onnan is eltanácsoltak). Már tele van a hócipõm, hogy sehol nem tudják megmondani mit és hogyan kell intézni. A munkaügyisünk mondott valamit rosszul (én vagyok az elsõ szülõnõje).

Márti,
Köszi az infót.

Beu,
Tetszik az albumod, leírnád nekem hogyan csináltad az albumot, légyszi.

Franyó,
Köszi hogy felvettél a táblába. Még nem csináltam albumot (nem is próbáltam), azt sem tudom hogy kezdjek hozzá.

aggódó Maci_2 + Roni
maci_2
 
 


Sziasztok!Kép

Manócs,
a múltkor elfelejtettem írni, van azért árnyoldala is a 3 kerekûnek, dögnehéz. De ha autózol, és veszel egy kisebb, "futkosó" kocsit, bevásárláshoz, utazáshoz, akkor ez nem gond. Nekem egy Pierre Cardin Infant van mellé, ez esernyõre csukható, teljesen dönthetõ, és van lábzsákja is, szóval már mazsolakortól használhatóKép.

Manó2,
szegénykém, Ti aztán jól megszenveditek az elsõ heteketKép.

Zsuzsi,
drukkdrukk, de úgyis megoldodKép

Beu,
megnéztem, csodaszép baba, és micsoda izmos kis combocskája van! Nagyon jók a képekKép.

Mariann,
csatlakozom a többiekhez, kombiból jó sokat, nálunk pl. a mai napig 3 darabbal kell számolnom, mert Anna akkora lendülettel tojik, hogy csak naKép. Aztán menet közben látni fogod, hogy mibõl mennyire van szükséged, és mekkorára. Anna most hordja a 62-es cuccokat. De azért van, amit már kezd kinõniKép.

Momo,
én is most jöttem rá, mennyivel könnyebb dolgom volt
egyszem MalackávalKép. Nem volt bonyolult logisztikai feladat a fürdés, evés. alvás stb.Kép Bár azóta sokkal jobban be tudom osztani temérdek szabadidõmet.

Ma nem bírtam ki, és megmértem Annát. Ééééés: 5800 g!KépKépKép
Ez a hivatalos 4 hónapos adat, ebben a hónapban több, mint fél kilót magára rántott. Úgy örülök!
Megcsináltam a fotóalbumot is, Anna és Dávid néven található, kicsit régebbiek a képek, de majd a héten teszek fel újakat is.

na puszka
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Kedves Maci2!

Én azt hallottam, hogy nem épp jó ötlet mérleget beszerezni. Csak még jobban aggódnál. Nyugi nem lesz semmi baja a babádnak. Amikor mi hazajöttünk a kórházból, én is aggódtam minden miatt. (Közben a férjem agyára mentem). Ha nagyon nem akar felébredni, masszírozd meg egy kicsit a talpát. De szerintem elõbb-utóbb úgyis felébred, ha éhes.

Nálunk a védõnõ leveti a cipõjét, viszont a doktornõ nem. Mondjuk szerencsére csak nagy ritkán jár erre. Az én kislányom most 3 és fél hónapos.

Ivoni
Névtelen
 


Kedves Maci2!

Ne aggódj annyit! Bár tudom, könnyû ezt mondani. Nekem is van egy 3 és fél hónapos kislányom, és amikor hazajöttünk minden miatt megijedtem (pl. amikor visszaböfizte a tejet). Szerintem jobban jársz, ha nem bérelsz mérleget, mert attól még idegesebb leszel. Hidd el, nemsoká rendbejön minden. Ha nagyon nem akar felébredni a kisbabád, akkor masszírozd meg egy kicsit a talpát. De szerintem, ha nagyon éhes, úgyis felébred. Egyszer sem biztos, hogy a kicsinek igénye az, hogy 2 óránként szopjon, és az sem mindenkinél egyforma, hogy éjjel hányszor akar enni. (Én is nagyon megijedtem, amikor úgy 1 hónaposan egész éjjel nem kelt fel enni (nem is nagyon aludtam miatta), de aztán rájöttem, hogy egyszerûen csak nincs igénye erre. Azóta is átalussza az éjszakát) Persze azért szépen növekszik.

Ui.: Ja, és "persze" a doktornõ nem veti le nálunk sem a cipõjét (bár, szerencsére ritka vendég.

Ivoni
Névtelen
 


Kangi,
kitartás!KépKépKép Azt írják az okos könyveim,(és tényleg van benne valami, megfigyeltem) hogy a mikor a babák ilyen nyûgösek, akkor valami fejlõdés várható. Mondjuk megtanul járniKép.

Maci_2,
TGYÁS papírokat én is most adom be (jókor, mi?Kép), majd referálok. De nekem nem mondtak semmi háziorvost, meg SZTKt, csak az igazolást, ami a zárón van. Meg vmi papírt a terhesállományba vételrõl, na nekem meg ez nem tiszta, de holnap kiderül.
Sárgaság: az aluszékonyság a sárgasággal függ össze, meg azzal, hogy Roni picit korábban jött, hamarabb kifárad, többet alszik, ezért sárgább. Ha a dokik nem izgultak a kórházban, akkor szerintem ne aggódj, ahogy megerõsödik picit, többet fog szopizni, és akkor gyorsan kisárgulKép.
Az kisfiam olyan sárga volt 6 hétig, mint egy kis kanáriKép.
Mennyit pisil-kakil Roni? Mert abból is tudsz következtetni, hogy eleget szopik, vagy sem. Mérleg jó, ha van, de az is el tud bizonytalanítani. (már csak azért is, mert egy ficánkoló babát elég macera lemérni, márpedig ha éhesek, tudnak ficánkolni rendesenKép) Szerintem elõször kétnaponta mérd le, pucéran, fürdés elõtt, és ha nincs gyarapodás, akkor mérj le egy szopit. És ne ijedj meg, ha nem 25 dekát hízik egy hétenKép, én totál bepánikoltam, mert a fiam úgy hízott, mint egy kismalac, és most itt a lányom, aki kínosan vigyáz a vonalairaKép.
pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Maci,
a sarga gyerekek aluszekonyak, ez teny, naluk ez a normalisKép. Az en lanyom is besargult, kekfeny alatt volt 2 napot, alig lehetett felebreszteni a korhazban kajalni. Hazajovetelkor mar "csak" elettani sarga volt, de a szuleskor keletkezett veromleny miatt sarga volt meg 3 hetig! Es szemmel lathatoan sarga volt, nem csak a doki szerintKép A sok folyadek fontos, nekem 3 orankenti kajalast mondott a doki, ami a tejtermeles miatt is javallt. Persze ha veletlenul O kert ido elott, orommel szoptattamKép. Cukros viz helyett szerintem a szopi jobb, es az ejszakai egyszeri szopi egy egyhetes babanal szerintem baromsag.
Reka is mindig elaludt szopi kozben eleinte, nalunk az Apja piszkalgatta a labat kozben, hogy ebren maradjon.
Szoval kitartas, ha van tejed eleg, akkor szopizzatok sokat /es megtobb leszKép/, ha nincs, akkor mas potlas, ebresztgessed kimeletesen es hagyd felalomban hosszan cicizni.
Egyebkent meg miert ne lehetne nyugodt babatok? Egy egyhetes baba eszik es alszik. mas dolga nincs /felteve, ha nem hasfajos/.

Vannak olyan /ritka/esetek, amikor valami betegseg huzodik az aluszekonysag es sargasag mogott, ezert persze oda kell figyelni.

Ha elmulik a sargasaga, majd visszasirod ezerszer a nyugodt babadatKép
Nyugi.
-Afonya

ui: a merleget en sem javaslom, halalra fogod aggodni magad miatta. Inkabb kerdezd majd mindig Zulut sulyugyben, majd O megnyugtatKép
Névtelen
 


most latom, egyszerre irtunk, s lenyegeben ugyanaztKép

-Afonya
Névtelen
 


Ja, még valami. Ha belép a dokinõ, ártatlan arccal húzz egy lábtörlõt a bejárat környékére, hogy "jajj, épp most ráztam ki, mindjárt a helyére teszem, erre tudja tenni a cipõjét." Vagy vmi ilyesmi. Én a védõnéninek többször is megmutattam, hol tud kezet mosniKép.
Azért ez szörnyû, hogy egy orvos csak így betrappoljon a kicsi szobájábaKép.
Z

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Áfonya,
Kép.
Pont most dicsekedtem a lányom 5.8 kilójával. A kis debellaKép.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu sortars, gratulalokKép

-Afonya
Névtelen
 


Én biztos nem adnék cukros vizet a babának. Ha már minden kötél szakadna, akkor is max. forralt vizet. Maci2, igaza van Áfonyának a 3 óránkénti szopival, de ha mégsem sikerül felébresztened, akkor fejd le a tejet.

Az én kislányom egész nap fent van 3 hónapos kora ellenére, úgyhogy egy kis aluszékonyságot küldhetnél e-mailben! ;)

Ivoni
Névtelen
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?