Új privát üzeneted érkezett!

Ja OLga!

EZ A KIS PASI MÁR MOST IGAZI SZÍVTIPRÓ! KOMOLYAN NAGYON JÓ KIS PASI LESZ BELŐLE. NA NEHOGY ROSSZRA GONDOLJ HISZEN ADIGGRA ÉN MÁR JÁRÓKERETEL ROHANGÁLOK.

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Kép Boldog névnapot kívánok Petikének!

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Petike!Boldog Névnapot!!!!

Kép

Kép
katlina
 
 

 
 

Sziasztok!

Judit! Még nem pakolok, de gondoltaban már a fél lakást becsomagoltam! :lol: Tudod, a legszükségesebbek! :lol:

Nóri! Az avatarod nekem is feltünt csak elfelejtettem írni. Szépek vagytok! Lilcsi meg tiszta te, ebben ne higyj anyukádnak!

Katlina! Ne okold magad! Olyan hamar gyógyulnak a kicsik, szerintem téged jobban bánt, mint ahogy őt zavarja! De persze olyan nehéz nem aggódni! Pedig még mennyi minden van előttünk! :lol:

Évi! Valamit akartam neked is írni, de már nem tudom mit! :oops: Csak hogy tudd: gondoltam rád! :lol: Na, hátha eszembe jut.

No de Kati! :lol: Remélem a két szép lányod közül az egyik a te ízlésedet örökölte! :lol:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Kép Kép

Évi!
Á,itt vannak a próbálkozások....de egyelőre még menteni kell mert begorombul.......ma volt a védőnő,de ő is azt mondta hg jó korán kezdte:)

Petike!
Sok Boldog Névnapot Kívánunk!! Dejó nektek.....nem fog esni!!!

Katlina,Balwin! milyenek az éjszakák? tudtok pihenni?

Olga!
Voltatok cukiban?

vissza kell nézni az előző oldalt.....

fanna3
 
 


Ildi! Igen ismerem azt a játékot! Mire felfedeztem Balázs már nagy volt hozzá. Töllünk semmit sem kapott első névnapjára... :oops: Mentségemre legyen mondva, hogy születésekor 38 ezer forint értékben vettem egyszerre játékokat neki! :lol: Van benne olyan is amit majd csak két-három év múlva tud használni... na de ez van!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Na Anna egyszerre írtunk! :lol: Nem voltunk mert az a nőszemély lerázott valami bérletes zagyvasággal! :lol: :lol: :lol:

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


Olga! Kép
Azért ezt a délelőttöt nyugisabban, azaz nyalással is el tudtam volna képzelni!!
No, de a délután sem volt semmi. Először 2x fordultam a gyógyászati segédeszközök boltjában, idesapám kedvéért. Oszt még nem tetszik neki a kapott áru...annyit sem mondott, fapapucs Kép
Aztán elmentem a Spariba. Persze itt meg se karfiol, se gyümi. Hazavittem a cumót, és mentünk a zöldségeshez.
Aztán a Hangárba, hátizsákért...ha már majd buszozunk...beeee!!!
Utána még elmentünk a Gólya parkba. Lánynak sétálózhatnékja volt. Elhúzódtunk a fűbe, én oda leheveredtem, Lilcsi meg bogarászott. Aztán egyszercsak, kb. 2 perc múlva, fogta a kezem és menjünk. Kipihentem magam.
Még gondolkodtam, hogy ma még meg kéne főzni a pörit a holnapi rakott karfiolhoz, de szerintem KIZÁRT DOLOG!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Fanna! Tünemény Nimi! Olyan értelmesen néz! Az első képen olyan, mintha kúszni készülne...de ha így halad mindennel, arra is sor kerülhet nemsoká. Hát nem irígyellek...

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Nóri!

Kép

köszi

miért is?......mi lesz akkor? Ennél nem hiszem hg többet kell foglalkozzak vele......csak figyelni mi? arra értetted?

fanna3
 
 


Hát Nóri!
Amit mi veszünk napraforgóolajat Róbertemnek,az sima olaj,barátosnémnak mondta a csecsemős barátnéja hogy sima bolti olajjal is kenhetnénk a gyereket! :D :D :D
Egy kis nézegetni való,ma készültek!!!!
Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
katlina
 
 


Ja és aludni éjjszaka!Hát??Mi 2óránként eszünk,de amúgy jól alszunk :D :D

Kép

Kép
katlina
 
 


Ja és én is észre vettem az új képet,csak míndíg akkor akartam már írni amikor már elkültem az irományom úgy mint most,dehát hiába az agyam mint egy szita :D :D :D :D :D

Kép

Kép
katlina
 
 


Ildi!
Petikének sok-sok boldogságot kívánok névnapja alkalmából.


Kép

Kati
ducimami
 
 


Katlina! Ugye nem baj, hogy olyan kíváncsi voltam Robikára, és csináltam neki arcocskát??? :lol:
Kép

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Én is átmerészkedek :lol:
sziasztok.

Ildi.

PETIKÉNEK NAGYON SOK BOLDOG NÉVNAPOT.


Pusz mki

Andi és

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Fanna, de jók ezek a képek! Ilyesmi van Csonginak is, annyira imádtam amikor így emelgette a fejét :lol: Szerintem arra kaptad a célzást, hogy nem sok idő kell hozzá, hogy elkezdj az asztalról, szekrényről pakolni, és, hogy készülj lelkileg arra, hogy mennyit kell majd utána rohangálni, ha egyszer elindul :lol:

Elin, vettél hátizsákot? Marha jók vannak 990-ért a Gólyás kínaiban, én is most vettem egyet.
Jó kis napotok volt...

Erről jut eszembe, képzeljétek, Csongi ma fél 9-kor fürdés nélkül, koszosan, leizzadva, a játszóteres ruhájába bealudt :roll: Életében még ilyet nem csinált, de nem ébresztettem fel, majd megfürdik reggel. Úgy néz ki, van hatása a focitábornak.
Pont az apucival beszéltem (olaszban van, és azt mondta, majd meg sül), eldumáltuk az időt, egyszer csak megyek a szobába, és látom a gyerek már durmol.

Katlina, de iciripiciri ez a babó! Ilyenkor el sem tudom képzelni, hogy ez az én nagyfiam volt még ennél kisebb is :lol: Éjszakai szopi...rá se ránts legalább termelődik a tejcsi :) Azért kívánom, hogy Te hamarabb aludj végig egy éjszakát, mint ahogy én tettem!
Javult Robika szeme?

Na, Olga eszedbe jutott :wink: Azért köszi, jól esik, hogy gondoltál rám! Megnézted az iwiw-en képed? :lol:

Ducimami, Te nem írsz egy pár szót magatokról?

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Sziasztok!

Fantasztikus, hogy már megint bővült kis csapatunk! Jó lenne, ah a régebbiek is visszatérnének!

Fanna!
Nagyon ügyes Nimi! Borzasztóan magasra emeli a bukiját! Huh micsoda hátizom, hát majd ajánlgatom a lányaimnak, már látom az alapokat.

Most voltunk a Corában. Sasoltam, de nem láttam senkit sem!

Katlina!
lehet, hogy a huzattól van, sztem nálunk Letinek is azért csipásodott be valamelyik nap. Kamillázzad, az tényleg jó, ha nincs nagyobb baj, elmúlik. Jó a pocijára az Infacol csepp is. Ne izgulj, a gyerekek többsége hasfájós, ki jobban, ki kevésbé. Az éjszaka meg hát, én is, meg Olga is, meg még itt egy páran mesélhetnénk...Szóval kitartás!!!
Robika édes baba! Ilyen tipegőbe "nyomta" Gréti is anno, csak rózsaszín csíkos volt!

Évi!
Már gondolom hozzászoktál, de nem rossz, hogy a férjedet csak ritkán látod? Én be lennék tojva rendesen. Meddig kamionozik még? Vagy nagyon szereti csinálni, és innen megy nyugdíjba? Nem szokott Csongi vele menni? Vagy hármasban?

Elin!
Jó, hogy megvilágosítottad, mert én sem láttam a képből sokat, igaz a képernyővédőt nem toltam arrébb!
Jó az avatarod!

Kati!
Hát az nekem is feltűnt, hogy egyeseknek mennyi szavazata van! De azért most is kiderült, hogy ki a jóbarát, na meg ki a "slepp". Ha másra nem erre biztosan jó volt egynek!

Olga!
én is így szoktam pakolni, de ténylegesen is, a férjem ki is akad, hogy mennyi cuccot rakok, de tudod, minden napra egy, plussz, ha valami gikszer van... A férfiak szerint elég lenne egy póló, fürdőgatya, meg papucs...

Szilbee!
Még mindig depis hangulatban? Nem kell mostanában menni valahova? vagy voltál?

Márti!
gratulálok, ügyi vagy!

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Cleo, ducimami!
Rólatok mit lehet tudni?

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Sziasztok Lányok!


Köszönöm az érdeklődést. Tulajdonképpen három éve vagyok lelkes babanet olvasó, de írni nem szoktam. Pár napja lebuktam Vona Ildi előtt. Együtt vártuk a buszt, és megismertem őket innen a fórumból és majd kiesett a szemem meglepetésemben. Aztán kénytelen voltam bevallani , hogy kukkolni szoktam a szolnoki fórumokban.( ebben is :oops: )Teljesen képben vagyok veletek kapcsolatban, de írni kevés időm van, mert van egy örökmozgó, két és fél éves Nándim, meg házfelújítunk, meg érik a sok gyümi és lelkes lekvárfőző vagyok.( már több mint 50 üvegnél tartok, és hol van még a vége?)
Bocsi, most is csak ennyire tellett tőlem.
Sziasztok

Kati
ducimami
 
 


Sziasztok :)

Nem győzök visszaolvasni :( Lassabban halaggyatokmán, hejj! :wink:

Csak amit megjegyeztem (lecsökkent az agykapacitásom :oops: ): Boldog névnapot Petikének!

És Elin...mijé pont koporsós idézet került alátok?! :shock: :D

Mi megvagyunk, továbbra is tápszer-anyatej kombináción élünk. Asszem ez már így marad, de nagyjából beletörődtem... Szépen fejlődünk, ez a lényeg!

Nah, altatás van, majd még jövök.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


[color=indigo]képek az esküvőnkről: Kép Kép Kép Kép Kép
Kép Kép

Nagyon családias hangulatú volt az egész, jól éreztük magunkat, kellemesen fogunk rá emlékezni! 2 tanuval utcai ruhában terveztük....aztán minden spontán szerveződött... A Galéria étterembe mentünk!(A Bajnokot benn felújítják, az Alexander zárva...)
2 nagy tálat rendeltünk és nagyon elégedettek voltunk a helyszínnel és a kajával is!

Hétfőn-csütörtökön voltunk NSTn. Minden rendben van! Csüt-ön Artúr volt UH-on.Azt mondta ez a gyerek tudja mennyit kell nőni, mert papírforma szerinti méretei vannak!ÜGYESKE!
A szülésről, befekvésről szót se ejtettünk...nem sürgettem!
Hétfőn is NST...valószínű nekem már heti 2t szorgalmaz...,de nem lesz a dokim a jövő héten.Úgy érzem nagyon lenyomta a saját bajuk...
A szülésznőmmel is nagyon elégedett vagyok!

Holnap a Sógornőmék kertes házában pihiztetem a vizesedett llábaimat...már nagy a pocim valóban! Majd teszek fel képet vasárnap!
MINDENKINEK KELLEMES HÉTVÉGÉT KÍVÁNOK! Menjetek a szabadba , ha lehetőségetek lesz rá!....

Kati+ Kincső

Kép
kk0229
 
 


Szijja Drága Balwin! Friss kép a 2 hetesről? Ne legyél sóher!
Csak úgy...mostanában ilyen a hangulatom...Ki is írta azt, hogy öngyi-depi?

bbJudit! Te is bagoly lettél?

Katlina! Lilcsinek még a meleg pelus volt jó a pocijára! Vagy meleg vízzel melegítettem, vagy mikróban...csak azzal nem tudtam úgy szabályozni...

Fanna! Évi jól vette le, amit mondani akartam neked! Hiába, a tapasztalat... :wink:
Vettem hátizsákot, de előbb a Hangárba mentem be, és ott. Igaz, 1250 volt, de klassz! Csak nem tudom befűzni :? . Majd egy csomóval megoldom.
Ti nem jártok erre Csongival, hogy fagyiznánk? Ha már Olgáék elhúznak nyugatra és nam foglalkoznak a csóró szolnokiakkal?

Én meg gépkarbantartottam és most végzett a hülye program...majd rábuktam már az asztalra...
Na, 'cakát!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Újra itt... 2 napja cicin alszunk el, azt meg Apa nem tudja megoldani :mrgreen: Illetve lehetne, de ilyen témákba ne menjünk bele :lol:

Szóval szépen fejlődünk, a köldökcsonk is oké (a védőnő nyomott bele ezüstnitrátot vagymit), lassan teljesen begyógyul. És nézelődünk nagyon! :D Sőt, a kis fejét is ügyesen emelgeti, meg is tartja. Hasrafektettük ma, 2x megemelte és átfordította a fejét, és ha nincs a bal karja (morbid anyuka...), át is fordul a gyerek a hátára :shock: Hjaigen, takarólerúgásban verhetetlenek vagyunk :lol: Egy mozdulat, oszt kész.
Viszont a kaki kényes téma, naponta, kétnaponta van csak (gondolom a tápszer miatt :( ), és úgy veszem észre nehezen jön az ihlet... Nyomakodik sokat. Pedig nem kemény a széklete... Ma kipróbáltuk a kamillateát (ízesítés nélkül), úgy tűnik hasznos dolog...

Kati, nagyon szép kismama-ara voltál! :D Gratulálok! (még nem tettem :oops: )

Jó éjt mindenkinek

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Ildikó!

kezdve utólag is nagyon bodlog névnapot kívánok Petikének :D

A mennyasszonyi képek is nagyon szépek
Kati nagyon szép voltál!


nah és ami a legszebb a kisbabák, azok tünemények :D imádni való mind az összes képen
Hát anyukák gondolom nagyon büszkék vagytok fiaitokra :D

sok puszi

Elin: 6.-án tudnak fizetni a kiságyat, ha az neked úgy jó? a bébihordozó az menniybe kerül?

BBJ: a rokonom júli 27.-re van kiirva hát nem annyira sürgős még

Kép
kbernadett
 
 


Fanna!

Nagyon szépséges és komoly kissrác Nimród!

Katlina!

Robika is nagyon formás babóca. Látom inafcoloztok. Használ?

BBj! Nekünk is van olyan ismerősünk (barátunk?) több is akiről azt gondoltam volna, hogy lelekesen szavaz és kiderült, hogy túl naiv vagyok mert még csak meg se próbálta.

Balwin! Jól birod! Honnan ez a fittség? Én az elején állandóan álmos voltam! Anna Luca meg akar fordulni??? Hát nem semmi!!

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Kati! Nagyon szép és csini voltál még így nagy pocakkal is!!
És nekem is heti 2x kellett nst-re járnom! Pedig problémamentes volt a terhességem...állítólag ez is Artúr alaposságához tartozik...

Balwin! Ismerős a szitu! Én azért fordítottam hasra 2 hetesen Lilcsit, mert neki meg ki volt sebesedve a popsija :cry: (látod Katlina, én is csak rontottam rajta :wink: ), és szellőztetni kellett. Hát, azt a 10 percet felemelt fejjel végigordította és ő is hengeredett volna mindig a hátára.

A tápis babáknak épp hogy sűrűbben van székletük, mert nem bontja le úgy a szervezetük, mint az anyatejet...Ildikó Petije is milyen spórolós volt etéren, azóta ő is produkál... :lol:

Betti! Jó lesz akkor az üzlet! De nem kérdezted meg, hogy szétszedjem, vagy mi??? Bébihordó 5000. Csináljak róla képet?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!
Angéla lányom állandóan a babákat és az esküvői képeket akarja nézni.Katira azt mondta hogy gyönyörű.A babák pedig nagyon aranyosak.Én is csatlakozom a kjelentéseihez.
Lányok ha érdekel valakit a BABAZENE 1-2 cd megtudom neki írni, de csak mp3-ban.Más gyerek dalokkal is tudok szolgálni, meg van a legújabb Pinokkió albumom is.Elintől kedvet kaptam és én is rakott dolgot főzök, csak én babot mert nálunk a karfiol drága, de nem gond mert a gyerekeim imádják.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Ügyi vagy Márti! Neked is lett avatarod!!
Hát, még nem tudom, hogy sikerül a karfiol...? Még sül...most sütöttem először, de lehet, hogy utoljára is :shock: ?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


elin ha küldenél jó volna!

meg hát szerintem ha nem fér ki az ajtón akkor mindenféleképpen szed szét :lol: amugy meg azt mondták hogy majd csak összerakják valahogy, nem lehet olyan nehéz :D

szép napot

Kép
kbernadett
 
 


Hát látszik, hogy nagyon siettem, pesig még jegyzetelek is.


KATI! MÉGEGYSZER GRATULÁLOK! NAGYON CSINI VAGY ÉS JÓL MUTATTOK EGYÜTT.

SZÉP NAPOT MINDENKINEK

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


Kati!!!
Olyan szépek vagytok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




Nóri!
Te ügyesebb vagy kép dolgokból mint én szóval lehet velük mindent csinálni!!!!!

Az Infacol bevált,habár mi csak délelőtt vagyunk hasfájósak és akkor sem mindíg szóval nem adom neki minden etetéskor csak ha fáj a pocak és akkor ráetetek!
A fejcsóválás nálunk is megy habár egyre hurkásabbak vagyunk és így már mi is próbálkozunk a fordulásokkal,de a kezünk minket is megakadályoz! :D :D
A szemünk gyógyul!

Ja és én még nem mertem neki teát adni,pedig van babateánk,csak attól félek ha cumisüveget adok neki akkor nem fog utána szopizni
,nem tudom mert az Avent-es cumikra azt mondják hogy kell olyan erősen szívni mint a cicit,de még ebben tanácstalan vagyok
Meghát mindenki mást mond,
-ne adj neki babateát fáj tőle a hasa
-adj neki kamillát
-főzz neki sima teát
VALAKI ÍRJON EZEKRE VALAMIT
és ezek után úgy határoztam hogy nem kap teát,míg nem tudok dönteni

Kép

Kép
katlina
 
 


Igaz Betti, nem olyan nehéz, ha én "gyenge nő" létemre már 4x szétszedtem-összeraktam. :lol: Egyedül, baba mellett. Mondjuk 1x azért kellett ismételni, mert fordítva tettem be az egyik rácsot... :oops: . Gyakoroltam, na.
Bébihordó alapállás:
Kép
Szűkítővel, míg nem tudja tartani bébi a fejét:
Kép
És napfénytetővel :wink: :
Kép

Jah, és finom lett a kaja! Kicsit szétesős, de fini..

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Katlina! Itt is mindenki mást mondana!! Én adnék neki, mivel meleg van, kell a folyadék. De akik a kizárólagos anyatejezésre voksolnak, azok biztosan azt mondják, ne adjál neki semmit.
Csak a szívedre, az ösztöneidre hallgass! Szerintem meg úgy lesz a legjobb.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Kösz Elin a dícséretet.Rájöttem hogy a fényképezőgép feltelepített lemezén milyen lehetőségek vannak, így már úgy néz ki hogy minden akadály elhárult, tudok kicsinyíteni-nagyítani, kivágni.Ezt mind magamtól tanultam meg. :D

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Katlina!

Elinnek igaza van!

Én adtam neki anno teát de gyerek teát és nem kamillát mert a z "fossat"tudtommal- bocsi a kifejezsért.
Meg ha félsz hogy elszokoik a cicitől add neki pohárba.MInt már valahol írtam valakinek, mi édesköményes teát adtunk neki a hasfájása, miatt.

Elin a bébihordozó is tetszik unokatesóméknak csak azt még nem merik beválalni mert lehet az anya megveszi igy arra nem tudok biztosat mondani.
Akkor szerintem majd szétszedheted ha már ilyen gyakorlot vagy benne :D de majd szólok mielőtt mennek megyünk érte :lol:

szép napot

Kép
kbernadett
 
 


Tényleg jó ez a hordozó mi amit kaptunk az elég tré,szóval nem igen fog a gyerek benne lenni,lehet ha nem kel el akkor én átveszem!

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina!

A teát szomjoltásra vagy gyógyteának gondoltad? Szonja 9,5 hónapos és még nem ivott anyatejen kívül semmit. Amikor nagy meleg volt azért próbáltam cumisüvegből, csőrös pohárból, pohárból de nem fogadta el. Azóta meg nem is próbálkozom.

phpBB: Kép
phpBB: Kép
kati74
 
 


szomjoltásra gondoltam,és nem lenne rossz ha segítene hasi problémáinkon is

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

A gyerköcők még mindig szépek! Át kellene nevezni a fórumot!

Katlina! Én is idegenkedtem a teától, én is féltem, hogy leszokik a cicizésről. De aztán jött a meleg, meg hasfájós volt, doki mondta, hogy talán adhatnék. Én a HIPP-es édesköményteát adom neki (granulátum, 4 hónapos kortól adható). Szeretjük. És még mindig cicizünk. A gyümölcslevet kávéspohárból kezdtem el adni neki, de már több mint egy hónapja csőrősből kapja, és egyedül issza. Hát, te tudod! :lol:
Mi nem tetszik a hordozótokon? Szine? Nekünk is már lassan cserélnünk kell gyerekülésre, bár a miénket elteszem. Hátha nemsokára kell................................................... húgomnak. :)

Nóri! :evil: Te ráztál le engem! :roll: Na, majd jövőhét után jól bepótoljuk!

Kati! Nagyon szépek vagytok együtt! Nagyon szépen látszik a pocak a nagy iszákos kép előtti képen! :lol:

Nekünk a Babazene 3 van meg, nagyon szívesen átmásoltatom az emberemmel ha kell valakinek! Márti! Engem érdekelnének a cd-k!

Erről jut eszembe! Egyszer rég, valami méz dologról is volt szó... két hét múlva újra téma lehetne...

Márti! Nagyon ügyi vagy!


Ducimaci Évi! :lol: Úgy tetszik a neved! :lol: Isten hozott nálunk is! Tegyél be vonalzót is! És mostmár írj gyakrabban!

Csatlakozok Balwin Judithoz! Lassítcsatoook máááán! Főleg jövőhéten! Már előre látom, hogy ha hazajövünk 66 oldalt kell majd elolvasnom! :roll:

Na sziasztok! Szerintem ma már nem jelentkezem, és holnap sem igen lesz már reggel időm.

Úgyhogy mindenkinek nagyon szép, kellemes jövőhetet kívánok! Babucikra vigyázni! Nóri, ha valami fennforgás van küldj egy sms-t! Bár Katinak még 2 hete van!

Na üdv mindenkinek!

Olga

Kép
juhaszolga
 
 


nekm meg van a babazene mind a négy albuma nekem nagyon tetszik én akár msnen is elküdöm ha kell nektek, csak szóljatok:-D

Olga jó kirándulást!

kellemes hetet mindenkinek
sok puszi

Kép
kbernadett
 
 


Sziasztok!


Én már nagyon rég elvesztettem a fonalat...sajnos......úgy látszik kezdek leépülni... :shock: és még Nimi csak 3 hónapos..mi lesz másfél év múlva.....már csak bbbrrrr....bbbrrr...bbbbrrrr -t írok?? :roll:

Először is Nyaralni indulók! Olga Te!
Vigyázzatok magatokra,egymásra...mindenki-mindenkire!!! Kellemes kikapcsolódást és nagyszerű felejthetetlen élményeket ,pihenést kívánok nektek Balázzsal az első nyaralásotokon!!!!!! nem mondom hg küldjél képeslapot....úgyse tudsz....várunk vissza!!!

Nekem Babazene 2 és 4 van....1 és 3 érdekelne....és még kicsiknek való aranyosság! :D kivel üzletelhetek?

BALWIN,KATLINA!!!!
Tiszta hülyének érzem magam....kérdezgetek itt tőletek ti meg nagy ívben sz.tok rám...... :( mindketten!!!!!!!
Írnátok napibeosztást hg kicsit képben legyünk rólatok? Na ez erőszakosra sikeredett...nem annak szántam csak rosszul esik.....búúúúúúúú:((((( mikor mit csináltok...apával vagytok vagy van más is segítség? Tudtok pihenni? alapból milyenek a babák...és rengeteg képet....olyan édesek ! Még oan picik!!!! :D
Nekem is kell még egy....picike......Nimi már nagy Maki....miért nő ilyen gyorsan? Maradhatna még egy kicsit pirinyóóóó!!!Még most volt hg alig mertem levágni a körmét....és lassan dobálni lehet!

Lányos Anyukák...! BBJudit:)))))! Köszönjük! Mutogasd a lányoknak nyugodtan....lehet róla szóóó :lol: Én azért mondtam Niminek hg a melltartóméretes dolognál azért még forduljon el...... :roll: :wink: kicsit később úgyis magától nézegeti..... :?

Kati 74!
Szupi is ha a baba csak tejet tud szopizni!! Sajnos nem mindenki ilyen szerencsés...... :cry:

Tápszer...Judit! Nem tudom milyet adtok a picinek...biztos védőnő -orvos javasolt valamit...de múlt héten láttam a Babavilágban hg van már a Milupának prebiotikumos tápszere,ami rendelkezik azokkal a védő-immunerősítő anyagokkal mint az anyatej....én írattam ki,hétfőn kiváltom és ha szükség lesz rá azzal pótolok...(bár van itthon Beba H.A. meg Beba H.A.A.R.is még bontatlan...(nagyon drága volt:(() de inkább a másikból adok majd.Nektek milyen van?

Nóri!
Na? CSinálsz akkor még rakottat?... :lol: szívesen magkósta!!
Mekkora az a hordozód? Kár hg ezt előbb nem mondtad!!! Kellett volna nekünk is! Ha pár hónapos koráig jó....na de akkor inkább a piciknek....meg ők előbb jelezték.
Ha valakinek vannak hasonló jó állapotú dolgai szóljon! Hátha tudunk egymást közt adni-venni amire szükség van!

Kati!
Nagyon szép voltál!!! Olyan szépek a BOLDOG KISMAMÁK!!!!!!!!!!!!

Ildi!
Mi alapján döntöttél hg csak ezt a topikot olvasod? Mert itt hirtelen felindulásból csak a "szakítást" olvashattuk....az előzményekről nem tudunk.....ha szabad.

Évi!
Ti mikor is indultok? HEHE...nem fényképezted le Csongit ahogy kidőlt?

mennyi baglyunk van itt!!!!!! jól bírjátok!!!

fanna3
 
 


Sziasztok!
Olga érezzétek jól magatokat a nyaraláson.Várjun vissza képekkel és beszámolókkal.
Velem kell üzletelni gyerek zene ügyben.

Kép
Kép
bmárti75
 
 


Köszi lányok a dicséreteket!

Olvasgatom a tanácsaitokat a picikkel kapcsolatban...biztos nekem is rengeteg kérdésem lesz majd!...

Mi a véleményetek a légzésfigyelőről? Van valamelyikőtöknek?...én nem vagyok biztos benne, hogy kell...esetleg használtan van eladó valakinek?
Mi a véleményetek a köldökzsinórvér-levételről?....

Nekem megvan a Babazene...végig még nem hallgattam, de olyan kis bugyutának tartom, amibe belehallgattam...(könyvtárban megvan mind a 4!)

Olga!Kellemes nyaralást nektek!!!!

Örülök az új arcoknak és a felfrissített arcotoknak- Nóri! Szépek vagytok!Így könnyebb kötni ki-mit kérdez-mesél...bár én már többször elveszítettem a fonalat...

Kati+ Kincső

Kép
kk0229
 
 


Kati!
Ha nem baj leírom a véleményem a kérdésedre......légzésfigyelőt abban az esetben érdemes vásárolnod:
1,ha tudod mitévő légy vészhelyzetben ha besípol....pontosabban újraéleszted,vagy lélegezteted a babát szakszerűen.(Ezt akkor a kórházban megmutatják)
2. ha egy szobában alszotok a picivel majd szerintem szükségtelen,hiszen te is úgy alszol majd mint asszem BBJudit írta: nyúl a bokorban...úgyis minden neszére,megfordulására,levegővételére felébredsz.Meg gondolom lesz bent kislámpa és tudod nézni is éjjel.
3.olyan babáknál szokták ajánlani aki valamilyen betegséggel,szív,légzés.stb,rendellenességgel született hogy tudják figyelni. Egészséges babáknál a fenti a jellemző.
Szerintem ha minden rendben vele,fölösleges kiadás.Egy jó üzlet,hg az anyuka mindent megvegyen.....

Balwinék vettek le őssejtet ha jól tudom....ő tud bővebb felvilágosítást adni.

Jó éjt!

fanna3
 
 


Olga!
Először neked írok, mert megyek szőrmentesíteni magam!
Érezzétek jól Magatokat! Nagyon jó utat, és ottlétet kívánok Mindhármótoknak!

Na megyek, majd jövök...

Judit,
Kép
Kép
bbj
 
 


Szép jó estét! :D
Még csak most tudtam jönni. Gyorsan végigszaladtam a hozzászólásokon, megpróbálok reagálni is. Bocsi ha valakit kihagyok.

Kk Kati
Gratulálok az esküvőhöz! Cukik voltatok! :D
Mi még nem is „találkoztunk” amióta ide is írok. A másik szolnokiból jöttem.
Sok tanáccsal nem tudok szolgálni légzésfigyelővel kapcsolatban, mert nekünk se volt.
Annával egyet értek..
Őssejtről is annyit tudok, h baromi drága.
Jó sokat segítettem mi?, :wink: :lol:

Márti
A gyerek dalok engem is érdekelnének! Majd a nyaralás után lebizniszeljük. :wink: :lol:
Babazenét én is elég érdekednek :? találom. Nekem nincs meg de már belehallgattam. A gyerekeknek tetszik? :?:

Katlina
Én sem adtam Timinek se teát se vizet, semmit az anyatejen kívül. Vagyis néha néha megpróbáltam de nem kellett neki. Robika is tudni fogja mi kell neki! :!:

Ennyi voltam mára, elálmosodtam. :o (ez itt ásítás akar lenni)

Jócakkát!!!

Azt hiszem holnap már nem jövök, hétfőn meg mi is indulunk nyaralni.
Mindenkinek szép és kellemes jövő hetet kívánok!

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Hát a bébihordót majd eldöntitek...aztán majd 3 szék között a földre ülök.
Hááá! Van jobb ötletem! Licitáljatok!!! :wink: :lol: ...áááá, nem.
De tudtommal ezek 13 kg/1 éves korig használhatóak. Én azt hiszem, márciusban vettem gyerekülést a Corában, addig abban volt Lilcsi a kocsiban. Nagyon szerettem, sokszor abban aludt el itthon is, vagy akárhol, de lehetett hintáztatni is.

Tényleg, Kati 74! Ez komoly, hogy még nem iszik Szonja mást? Ez durva. Se almalé, se semmi gyümilé, ha már tea , víz nem? Amúgy az etetéssel hogy álltok?

Amúgy barátnőm is adott a lányának teát cumisüvegből, de ettől eltekintve a mai napig (19 hós) szopizik. Valószínű, nem is függ össze a 2 egymással.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Kati! Ha egy szobában alszotok, szerintem is felesleges a légzésfigyelő. És ha meg tévesen riaszt be, akkor meg csak az ideg lesz vele...ismim úgy kivágta, csak úgy repült...

A köldökvér vételről nem vagytok még lekésve? 2 hét a szülésig...

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!
Petikének boldog névnapot!
Márti! Gratulálok!

Kati! Nagyon sok boldogságot Nektek!
Gyönyörű mennyasszony kismama voltál! A kismamák amúgy is ragyognak, így esküvői díszben sokszorosan! :-)
Új avatarok! Nagyon jók! :-)
Anna!
Nimi nagyon aranyos, 3 hónaposan nem semmi ez a hasalás! Véda még most is begorombul, ha megunja, szétveti kezét lábát domborítva és nem hajlandó visszafordulni. Ha kimentjük viszont azzal a lendülettel fordul vissza hasra... ki érti ezt?! :D
TomWhite: Szolnokon ritkán, Tszentmiklós a legközelebbi, aztán Kapolcs, Sziget, meg Pest környéke.

Katlina! Robika nagyon édes, és milyen nyugodt! Sok országban kenik olivaolajjal a babákat...igazuk is van. Miért tenne jobbat a petroleumalapú? :-)
Ha Te iszod a gyomornyugtató édeskömény teát, az is segít Robikának. A legtöbb szopisteában ezért is van édeskömény.
"Hasfájás
A születés utáni első hetekben – hónapokban problámét jelenthetnek a fájdalmas hasi görcsök, amelyek rendszerint etetés után rosszabbodnak, esetleg a délutáni órákban erősödnek. Ha semmi sürgető, gyors orvosi beavatkozást igénylő ok nincs a háttérben, akkor jó szolgálatot tehetnek a homeopátiás szerek.
A panaszok oka lehet, hogy a baba túl sokat eszik, vagy túl mohó, sok levegőt nyel evés közben, vagy ha a szoptatás alatt az anya olyan ételeket fogyaszt, ami a csecsemőnél puffadást okoz. Figyeljünk oda erre, és ha egyértelműen ilyen okra gyanakszunk, lehetőleg kerüljük a haspuffadást előidéző ételek fogyasztását.
Köztudott, hogy az első 3 – 4 hónapban a hasi görcsök erőteljesek, de ezt követően jelentősen mérséklődnek. Az itt szereplő 4 szer valamelyikével az újszülöttkori hasfájások 95% -a enyhíthető.
• Chamomilla vulgaris 15CH - naponta 2 – 4x 5 golyócska
A csecsemő élesen sikongat, nagyon nyugtalan, dühös, a fájdalmat nehezen tűri, nehéz megnyugtatni. Gázokkla teli a hasa, zöldes a széklete. Állapota javul a melegre, ringatásra, rosszabbodik este 9 órától éjfélig.
• Colocynthis 9 – 15CH - óránként 5 golyócska
Erős, görcsör hasfájás esetén, ha a panaszok a has masszírozására vagy a baba behajlított lábainak a hasra nyomásával enyhülnek.
• Dioscorea 9CH - óránként 5 golyócska
Hirtelen kialakuló és periodikusan visszatérő hasgörcsök, amelyek erősödnek összegörnyedve, és enyhülnek hátradőlve, illetve a hát masszírozására.
• Lycopodium 9CH - naponta 2x 5 golyócska
A babának igen kifejezett a haspuffadása, és az anya által elfogyasztott ételek ezt a puffadást és a görcsöket jelentősen fokozzák. A panaszok délután 4, és este 8 óra között erősödnek."

Ildi! Milyen volt a grillparty?

Légzésfigyelő: Nekünk van, nem volt tervben, de a kórházban volt így hazafelé úton megvettük 8 hetes korában. Riasztott tévesen, mobiltól is ha közel van, meg a feszültségingadozástól kislámpa volt közel... Az első téves riasztás borzalmas volt, úgy kikaptam mélyenalvó Védámat az ágyból egy pillanat alatt, hogy szegénykém azóta sem heverte ki. Volt még egy-kettő, de rájöttünk a fentiekre, és mindig konstatáltuk hogy alszik. Azóta nem.
Amúgy azért nagyon jó, mert ezzel együtt sem aludtunk egy hétig csak Védát néztük, hogy minden rendben van vele...
De inkább a mi lelkiállapotunk volt extra instabil.
Alapállapotban, ha egészséges a baba nincs haszna szerintem se, hacsak valaki nem túl nyugtalan. Mert akkor inkább legyen, és aludjon jól, de ez csak úgy működik, ha megbízol a ketyerében. Van ilyen barátnőm. A nővérek a kórházban azt mondták, leggyakrabban elég maga a csipogás a babának, monitoron lehetett látni hogy nem vett levegőt, így nem kell beavatkozni ezen kívül, mert felriad rá, és automatikusan vesz egy mélyet.
Szerintük 4 riasztás után be kell vonulni kivizsgálásra...

Babazene: nekünk segített a nehéz napokban, emlékezett látszólag a pocakos hallgatózásokra. Az alávágott gügyögés nem volt ugyan ínyemre, de a párom ezt nyomta folyton pocaksimis szeánszok közben. Érdekes, hogy van két zenélő állatkánk, a kórházban sokat segített amelyik pocakosan gyakran zenélt a hasamon. De mióta hazajöttünk a másik a nyerőbb. Lehet már a rossz emlékekkel is kapcsolódott. ...és most jut eszembe, hogy hetek óta nem volt rémálma! :-) fel sem tűnt...

Szuper napunk volt, anyósoméknál van egy kiscica, játszott egy kis cseréppel, majd egy ping-ponglabda szerű tojással. Véda hangosan gurgulázva kacagott, nem tudta megunni, órákon át csak a cicát nézte, közben majd kiugrott a kezünkből...sikongatott, gügyögött neki, bíztatta, tátott szájjal nézte merre ugra-bugrál, és ehhez minden testrészével kalimpált... Nem kellett altatni ma este! :-)

Kép
Kép
Andi
kisherczeg
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?