Új privát üzeneted érkezett!

Hát Barbi,nem semmi rumlit csinált a kis drágád.
Jó a konyhaszekrényed.Ha jól látom csak az ajtó és a polc van fából?
bibolya
 
 


Ibolya, igen, az ajtó és a polc fa, a többit ytong téglából csinálta az István. Persze ez az alsó rész, a felsőt végül az asztalos csinálta.
Jó kis kupit csinált az Ádám, de legalább addig nem az ágyon ugrált. Most az a legújabb.

Képzeljétek, kész lett a fürdőszobánk! 2,5 év után megcsinálta az István!!! Hiányzott 1 sor csempe a zuhanyfalnál, és a fürdő alatti szekrény ajtaja, és körülötte a csempe. Szerintetek mennyi ideig tartott? 1 órát. Erre vártam ennyi ideig!
(azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy még nincs kifugázva. lehet, hogy ez lesz a másik 2,5 év?)

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:jól kezdődik ez az oldal!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :wink:
Akkor ma buliztok :shock: ?????Ne viccelj, a fugázást már TE is megoldod simán, nem?????!!!!! 8) :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

 
 

Sziasztok!

Micsoda jó hírek - egy újabb tűzoltó (gratulálok), gyógyuló Virág és jobban alvó Ádám :D Akkor ez egy jó nap...

Nekem nem annyira jó: a projekt, amit azt hittem, hogy a héten befejeződik, nyúlik mint a rétestészta. Lassan egy sohavégetnemérő történetté alakul... Ilyen béna munkám is régen volt már. :x

Barbi, nagyon jó az oldal kezdőképe - látom, jelenleg Ádám is rakodómunkásnak vagy felfedezőnek készül.
megyek, Samu nem akar elaludni, beavatkozásra vár az ügy...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Andi, Zsoltinak hatalmas gartula. Remélem már jót buliztok!!!

Barbi, én nem értelek. Hova sietsz? Még 2,5 év és kész lesz a kéró. Jó az. Nem siet el semmit. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: De ezt leszámítva még mindig jól vagytok, ugye? A múltkori miatt kérdezem.

Edit, még reggel akartam kérdezni Virág lábát, de gondoltam még nem is hatott a krém. Viszont most olvastam, hogy használ. Remélem így marad!!!!!

Márti, mi ott leszünk szombaton. (Persze ha nem baj és nem zavarsz el minket.)

KépKép
kgiulia
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Barbi,ilyen hamar elkészült a fürdőszoba?De egy mázlista vagy!!!Mi 13 éve élünk ebben a lakásban,akkor csinálta a párom a konyhabútort,de azóta sincs a felső részén ajtó :twisted: .Mikor 1 éve kérdeztem,hogy mégis mikor készül el ,az volt a válasz-kérdés ,hogy nem új konyhaszekrényt akarsz?Mondom:de ,igen.Na azóta még csak a "tervrajzok "sem készültek el.
De bezzeg a megrendelőinek szebbnél szebbeket csinál-képek alapján állandóan irigykedek :oops: .De talán a köv.5 éves tervben szerepel nála :lol: .

Andi,hogy sikerült a buli?Remélem a gyerköcök nem folytatták az éjjel.

Évi,ez a rétestészta projekt annyira nem hangzik jól-főleg neked.De gondolom a gyerek mellett azért nem olyan könnyű otthon dolgozni.

Mártikám,hol vagy?Te korábban szoktál irni- kelni?Vagy már megint elmentetek hajnali sétára?
bibolya
 
 


7 kor keltünk :shock: , szétaludtam magam :lol: , séta van , de most anyóskámmal, mert én mindjárt megyek a dokihoz úgyhogy húzok is, majd jövök, ha haza értem!!!!
Addig is legyetek szépek, okosak és írjatok jó sokat!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Okos sem, szép sem vagyok, de írni megpróbálok. :roll: :roll: :P :P
Már az este akartam jönni, de mire beléptem volna, nem ment a net. :evil: :evil: :evil:

Jól vagyunk, legalábbis nem vagyunk betegek, Krisztának megjött szerencsére a régi étvágya. Olyannyira, hyog tegnap sírdogált az asztalnál: papa, papa, mire készen lett a leves és ki is hűlt annyira, hoyg ehesse. :lol: :lol: :lol:

Különben tegnapelőtt lediplomáztam. :shock: NA, nem most, tulajdonképpen, de szerdán vettem ki végre az egyetemről a diplomámat. Épp ideje volt, jó két éve már, hoyg kiállították. :roll: :oops: Nos, ezért nem voltam. Tegnap pedig tettem-vettem, főztem, majd málnát-feketeribizlit passzíroztam, amiből zselélekvárt fogok készíteni. Nem lesz sok, csak vagy 2-3 üveg, de nagyon finom lesz. Kifőzni csak ma fogom.

No meg egy újítást is bevezettem a mindennapjainkba, amit remélem, nem kiabálok el, de hátha működni fog. eddig is volt, de nagyon rendszertelenül. Az ugyanis, hoyg minden héten egy vagy két napon elmegyek néhány órára egyedül. Tegnap már elmentem. Első utam a könyvtárba vezetett és könyveket vettem ki. NAgyon régen szántam olvasásra igazán időt. És muszáj. Nagyon hiányzik. Még nem tudom, hyog mindig mit fogok csinálni, de igyekszem előre programot szervezni.
NAgy szükségem van erre a kikapcsolódásra a saját lelki egyensúlyom és a családi egyensúly miatt is. NA, remélem, bejön. :)

Ma sem igazán leszek, mert IStván korábban jön, és megyünk a munkatársához, akivel egy szervízbe mennek, hoyg a kocsi kerekénél csapágyat cseréljenek. Addig pedig főznöm kell, a lekvárt letudnom, és még pakoljak is egész délutánra cuccokat. :roll: És ellustáztam az időt reggel az olvasással... :oops: :oops: :oops:

Andi, gratulálok Zsoltinak! Most már két saját tűzoltója is van a topiknak! :lol: :lol: :lol: Nem akárki dicsekedhet ezzel! :wink: :wink: :wink: Jó volt a buli?

Edit, örülök, hogy máris van hatása a krémnek. Remélem, most már egykettőre elmúlik a dolog. És főleg, hoyg többé nem jön elő. :roll:

Szellemtéma: Én nem nevetek ki senkit, aki ilyesmiről beszél, de nekem nehezemre esik hinni ilyesmiben. Azért nem zárok ki természetfeletti dolgokat, de mivelhogy az én agyamba nem férnek bele, inkább nem is foglalkozom velük. :roll:

Évi, sajnálom az elhúzódó tervet, remlélem, mégicsak sikerül hamarosan lezárni. Képzeld, én most kezdek azon bánkódni, hoyg tavaly ősszel nem iratkoztam be a továbbtanulásra. (itt mesteri fokozatnak hívják, amit el kell végezni pl. ahhoz, hoyg majd drd. lehess, majd doktorálhass. Egyelőre ilyesmi nincs tervben nálam, de nem szeretnék kihagyni oylasmit, amit később bánnék. ) Most ősztől megtenném, de már félek, hiszen majd január-februárban, amikor a vizsgák lennének, én alig 1-2 hónapos újmamaként, hoygan tudnék még azzal is megbirkózni. Így azt hiszem, nagyon elhúzódik majd. Mindegy, valahogy lesz. :roll:

Márti, milyen orvoshoz kellett menned? Írj, ha hazajöttél!

Megyek, mert bűzösfeladatom van. :roll: :roll: :roll:

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk, az eddigi legrosszabb éjszakánkon. :cry: :cry:
Fél éjszaka a kezemben ringattam, ahogy le akartam tenni üvöltött. A Ferkó már az ügyeletre akart menni, de én lebeszéltem róla. Se láza, se hőemelkedése nem volt, bár a teste tűz forró volt a lábai és a kezei meg jég hideg. :shock:
Végül a hálószobában köztünk aludt el, lehet, hogy egy újabb fogacska jön?

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Jó reggelt!

Márti, írj, ha hazaértél.

Zsuzsi, sajnálom a szar éjszakátokat. Mi most vettünk egy új zselét fogzásra, a neve Kin Baby. Az Anikó találta az interneten, persze a gyógyszertárban nem lehet kapni, úgy kellett megrendelni. De használ, ha bekenem az ínyét, kis idő múlva megnyugszik. Eddig ez az első ami használ, sem a Dentinox sem a többi csodaszer nem ért semmit.

Julcsi, persze, azóta minden rendben. Bár még bennem ott a tüske, de szerintem elmúlik, csak idő kell.

Én tegnap beszéltem egy másik gyerekorvossal is. Azt mondta, (amit eddig is tudtunk) sajnos ez már megszokás nála, hogy ilyen gyakran kel. Amiket most elkezdtem adni neki vitaminok azok nagyon jók, de ne várjak csodát, hogy majd hipp-hopp végigalussza az éjszakát. Ez kőkemény harc lesz. Meg kell keményíteni a szívünket és hajrá.
Ha felsír, simogassam és csitítgassam, se kaja se pia, se ne vegyem ki. Ez este 10 körül még oké, de hajnalban, mikor nem aludtam még összesen 2 órát elég kemény.
De tegnap elkezdtük. Este 1/4 8-kor kidőlt, 1/2 10-kor kelt. Annyira üvöltött, hogy nem veszem ki, szinte hisztérikusan. Ha felvettem, akkor is. Kipróbáltam, hogy beteszem az ágyamba, ha ott is sír, akkor valami baja van. És láss csodát, ott elhallgatott. Úgyhogy visszatettem az ágyába és simogattam.
Persze rögtön felállt és úgy üvöltött. Én meg lefektettem. Ezt eljátszottuk kb. 40x. Aztán már nem kelt fel, szépen lefeküdt. Persze a sok sírástól kiment az álom a szeméből. De amikor már feküdt könnyebb volt, akkor már nem sírt én meg duruzsoltam neki és simogattam. Aztán odafeküdtem az franciaágyra úgy, hogy lásson. Szépen elaludt.
De még nem volt vége az éjszakának, 1/2 1-kor folytattuk. Ugyan ezt eljátszottuk, majd hajnal 4-kor megint. És 7-kor meg felkelt végleg. Kb. 1 1/2 óra volt, mire ébredéstől újra elaludt, nem volt könnyű de most megpróbálom ezt végigcsinálni. Aztán meglátjuk, de valamit tenni kell, mert ez nem mehet tovább.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi, sajnálom a borzasztó éjzsakát. Remélem, hogy jó a tipp, és a foga miatt volt. Látsz valamit a szájában, ami erre utal?

Edith, ezek jó elhatározások: heti néhány óra magaddal való foglalkozás biztos segít feltöltődni. Barátnőzzél, lazítsál, olvasgass - meg amit szeretsz. És a továbbtanulás is jó ötlet, kérdezd meg, nem lehet-e előrehozott vagy halasztott vizsgákat tenni. Nálunk van ilyesmikre is lehetőség. Egyébiránt - mit is szeretnél tanulni a mestreképzésben?
Látszik, hogy túl vagy az első 3 hónapnyi nyűgös időszakon, és alakul az energiákkal teli boldog kismama :D

Márti - nődokihoz mentél?

Ibolya, konyha :) Bár gondolom ez neked nem ennyire vicces. Nálunk sincs befejezve az asztalosmunka más lassan másfél éve, hiányzik egy tolóajtó a fürdőről, egy fiók a konyhában, és még ezer apróság... Nem találunk jó asztalost. Aki eredetileg csinálta (egyébként gyönyörű szépen) egy baleset miatt már nem vállal a lakhelyétől távol munkát (nem a fővárosban lakik).

Samu ma 9-kor kelt, bár a teljes képhez hozzátartozik, hogy 4 és negyed 6 között ébren volt... Nem sírt, hanem óbégatott, dumált, és időnként köhögött. Még mindig köhög ugyanis. Nem sokat, általában ébredés után, meg nem is csúnyán - de akkor is. Már bőven eltelt a két hét, fel is hívom a dokit ma.

Lépek, takarítani, reggelit-tízórait készíteni.
Szép napot!
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Barbi, átérzem a helyzetet. Tényleg kemény napok – éjjelek várnak rád, de megéri. Ne add fel, hidd el pár nap és megszokja. Nálunk kb. 4-5 nap alatt sikerült elérni, hogy csak 2x keljen. (a legnagyobb probléma a Ferkó volt, egyszerűen megőrjített, hogy ő bemegy, mert nem bírja hallgatni a sírást, persze amikor óránként kellett kelni a Szandihoz, sehol nem volt)
Még nekem is hátravan egy menet, az éjjeli ivásról szeretném leszoktatni. Csak sajnos, mindig közbejön valami, egy betegség, vagy fogacska.

Teszel fel Ádámról közelebbi képet is? Kíváncsi vagyok milyen a kispasi hajvágás után.

Évi, nem nagyon tudok belenézni a szájába, mert nem hagyja. Ahogy beteszem az ujjamat, megharap. Ezért nem is tudom kenni neki a dentinoxal, pedig régen használt.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Igen nőgyógyásznál voltam, terhes állományba vett vagy mibe :lol: !!!Megírta a beutalókat, az EKG-t gyorsan el is intéztem.Jövő héten meg a labort, védőnőt és 1 hónap múlva UH, majd vissza hozzá.
Épp bosszankodtam, hogy fizethetem a 300 Ft-okat, de az EKG-ra már nem kellett, mert 1 nap csak 1x kell fizetni, na ezt sem tudtam!!!!

Zsuzsi:sajnálom :( , remélem csak a foga, de elhiszem, hogy szörnyű volt!!!!
1x Szoni is ordított, de ő "csak" 20 percen keresztül, mikor kicsi volt, mi is az ügyeleten gondolkoztunk, de aztán abbahagyta, másnap ott volt a foghegy!!!!!! :shock: :D Azóta sem csináltak ilyet, hál istennek!!!!!(koppkoppkopp)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti: nekem úgy rémlik, hogy a kismamáknak nem kell vizitdíjat fizetni! Nem tudom hol, de érdemes lenne utánanézni!

Ha felébred, megnézem, hátha látok valamit a szájában.

A másik ötletem, hogy tegnap nem kakilt, már két napja csak hatalmas pukik vannak. Olyan büdi jön a szobájából, de nem merek bemenni, szegénykémre ráfér az alvás.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


na ezt találtam:
"A kormány számítása szerint azonban mintegy négymillióan részben vagy egészben mentesülnek a vizitdíj fizetése alól. Alanyi jogon jár ugyanis a mentesség a 18 éven aluliaknak, a tartós gyógykezelésre szorulóknak - ide tartozik a vese-dialízis, az onkológiai ellátás és az is ha valaki kúraszerűen jár orvoshoz -, és a hajléktalanoknak. Nem kell vizitdíjat fizetni a katasztrófa-egészségügyért, a szűrővizsgálatokért, és a terhesgondozásért. A törvény azt is rögzíti, hogy ha ugyanabban a rendelőben több orvosnál is járt a beteg – például belgyógyászati panaszok miatt az ultrahangra is elküldik – akkor csak egyszer kell kifizetnie a 300 forintot."

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi, remélem tényleg csak pár nap lesz. Muszáj volt valamit tenni, mert most még talán végig tudom ezt csinálni, utána már annyira kimerültem, hogy nem.
Az éjjeli ivás sem semmi, most ezt is próbálom megvonni tőle. Legalábbis egyenlőre a minimálisra csökkenteni.

A Szandi most hol tart a fognövesztésben?

Márti, most, hogy már terhesállományba vettek tuti nem kell vizitdíjat fizetned. Szólj rájuk, ha mégis elakarnák kérni a lóvét, ez nem fer!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Amíg nincs a kezemben a kiskönyvem addig KELL!!!!!
De a védőnőhöz csak a labor után kell mennem, ki van ez találva!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


sziasztok!

Eddig csak olvasó üzemmódban voltam,mert bedurrant a könyök izületem.Rettenetesen fáj,alíg bírom mozgatni.Tegnap még ebédet sem tudtam főzni.Ma már egy fokkal jobb,kaptam rá gyógyszert meg krémet,apa hozott még Lidocaint(krémben)és a két krémmel beborogattuk,ami állandóan rajt van.Csillagokat láttam a fájdalomtól.

BENCÉNEK BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!!!!

ZSOLTNAK GRATULA A VIZSGÁHOZ!

Márti,
örülök,hogy minden rendben!Én is úgy tudom,hogy a terhesgondozás ingyenes,és úgy értelmezem,hogy a hozzákapcsolódó vizsgálatok is.(természetesen a kötelező és előírt vizsgálatok)
Milyen ünnepség lesz szombaton a Hősök terén?
Tudod min gondolkoztam még?A te munkahelyed meg van,ugye?(hisz gyeden vagy)Csak azért kérdezem,mert nem járnál jobban,ha kivennéd az eddig felgyülemlett szabidat,utána meg táppénzre mennél,majd szülés után szülési szabira,majd csak ezután megint gyedre.Mert általában(sokan csinálják ezt)így jobban járnak anyagilag.Szerintem egy kört megérne a munkaügyesnél,hogy számolja ki.Bocsi,hogy megint okoskodok,csak eszembe jutott ez a verzió is.Talán még a következő gyeded is több lehet.
Mondjuk sokat számít,hogy állami vagy maszek cégnél dolgoztál e előtte.

Bocsi,de most csak ennyire futotta a kezem miatt.

Puszi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Timi:én minimálbérre vagyok bejelentve, ez lehet hogy nem is lenne gond, de a főnököm nem hinném, hogy tenne értem bármit is, mert ő az anyám mostani pasija :x , és ugye fasírtban vagyunk...inkább éhen halnék , de nem kérek tőle szívességet!!!! :oops: :roll:
Tisztavatás lesz holnap.De mi nem megyünk ki, múltkor is elég volt ciepelnem a Zsombit az Sztk-ba, nem vayok ráhangolódva a babakocsi emelgetésre, főleg, hogy nem a közelben van!!!! :?

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, szerintem ez nem szívesség a főnököd részéről, a szabi jár neked. Mindenki így csinálja.
de megértem hogy nem akarod megkérdezni.

Barbi: én is először csak csökkentettem az éjjeli ivást, már tényleg alig kap valamit az üvegbe, de jó lenne ha ezt is elhagyná.
Én biztos vagyok benne, hogy végig tudod csinálni, a cél lebegjen a szemed előtt. Inkább pár nap, mint esetleg még jó pár hónap.

Azt hiszem most már 99%, hogy a foga jön. Amikor felébredt hatalmas, folyós kaki volt. Ömlik a nyála, nem eszik semmit!!, és 38,5 a láza.
(erről jut eszembe, a múltkor vettem a Máriában cumis lázmérőt, nagyon jó, nem kell kínozni a gyereket, 1300,- Ft nagykeráron, ha kell valakinek legközelebb szívesen veszek)

Felhívtam az ismerős dokit, azt mondta ez a láz még belefér, ha viszont 39 fölé megy, mindenképp vigyem orvoshoz.
A mi dokink délután rendel, de azért lehet, hogy lemegyünk, meglátom, hogy ébred, mert fél óra ringatás után végre elaludt.

Kipróbálnám a sütőtököt, de nincs itthon, melyik márkát ajánljátok?

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi,nekünk a Kecskeméti vált be.4 hónapos kortól van.Még próbáltuk a sütötök-almával ezt is ette nagyon.


bocsi mindenkitől,de most csak ennyire futotta tőlem :oops:
bibolya
 
 


Márti,
értem,tényleg nem akartam tolakodó lenni,csak egy lehetőséget írtam le.Megértelek amit a főnőködről írtál,de azért ne hagyjál mindent annyiban.Neked is vannak jogaid!

Zsuzsi,
reméljük tényleg a foga jön Szandinak.Hannának az alsó szemfogai jönnek,szerencsére láz és híg kaki sincs.Viszont náthás lett a drága.

Pusz
timiban
 
 


Timi:nem voltál tolakodó, ötletnek jó!!!!!De mikor a Szonival várandós voltam, akkor is megígérte, hogy papíron több lesz a manim és nem lett!!!!!Szóval én nem bízom benne.
Ja és éhen halni sem fogunk!!!!! :wink:

Zsuzsi:kibújhatna az a fogacska végre!!!!! :?

Lehet, hogy mégis kimegyünk, holnap majd meglátjuk...ha szakadni fog az eső nem biztos!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi, és mennyire megbízható ez a lázmérő? Mert engem érdekelne. Szerencsére (kopp-kopp) régen volt beteg, de már utoljára is kínlódtam a lázméréssel. Még az sem vált be, hogy a hónaljába teszem, mert még azt a pár pillanatot sem volt el a karomba.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Márti,
hát akkor nem egy megbízható pasas!

Lázmérő:hát szerintem a fülhőmérő megbízhatóbb,mint a cumis.Ezt szakemberektől is hallottam.De az ára is borsosabb az biztos!
timiban
 
 


Sziasztok!

Megjártuk a dokit, jól gondoltam valószínű, hogy a foga miatt lázas. Semmit nem találtak, igaz a fogát a dokinak se engedte megnézni.

És ez még csak a 7. foga, igaz bal felső 4.-es.
Azt már írta az Edith, hogy ez jön előbb nem a 3.-as, de általában melyikkel szenvednek többet? Csak hogy felkészüljek lelkiekben.

Barbi: szerintem pontos, amikor teszteltem a popsiban 1 tizeddel volt több a hője, mint a szájában.
Nekünk van füllázmérőnk, de azzal szerintem nehéz mérni. Még magamnak se tudom rendesen berakni, nem, hogy a gyereknek. De ha felébred kipróbálom.

Magamon kipróbáltam: hónaljba 36,6 , ugyan azzal a hőmérővel szájba 37,2 (levonás nélkül)
Cumival: 36,7 , de ebből már nem kell levonni.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


A Tényeben vagy az Aktívban lesz riport a holnapi tiszthelyettes avatásról.

Lázmérő:nekünk olyan van ami fülhőmérő és ha ráraksz egy kupakot akkor a homlokán is lehet mérni, én nem szeretem, mert mindíg mást mutat!!!! :roll: Persze tudom, hogy nem egyformán kell mérnie, de nagy az eltérés.
Én digitálisat használok hónaljban!!!!Persze a ZSombi még nem közreműködő ebben!!!!! :shock: :wink:

Ja itt van a Máté, anyós meg szobatisztaságra akarja szoktatni :shock: , 2 és fél éves, de még nem hatja meg a dolog, persze szoktak bilibe próbálkozni, de most is 2x állva simán a gatyóba pisilt!!!!Tehát visszaadta rá a pelust.
Én a Szoniból kiindulva nem fogom erőltetni, mert amikor én próbálkoztam a kiscsajt nem hatotta meg, utána mikor ő akarta akkor meg ment a dolog!!!! :lol: Merthogy Dávid állítólag 1 évesen szobatiszta volt, mert látta a bátyjától, én elhiszem, hogy vannak ilyen csodagyerekek, bár élek a gyanuperrel, de nekünk 2 átlagos manónk van, akik csak nekünk számítanak csodának és nem siettejük a dolgokat!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nem volt a riport, szerintem holnap lesz ha lesz!!!!Remélem nem tapadt senki vadul a képernyőre!!!!! :shock: :D


Zsuzsi:szorítok , hogy hamar kibújjön ez a fog és ne kínozza a lánykádat tovább és titeket se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :? :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Én nem tapadtam a képernyőre, kint grasszáltunk az udvaron. Fel-le. Ő persze nem fáradt el, én annál inkább.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Ja, az még lemaradt, hogy én is remélem hamar kibújik az a nyamvadt fogacska, ami így megkínozza a Szandit.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsuzsi,fogba nem tudok segíteni-Gergőnek már 16 foga kint van teljesen,de jóformán észre sem vettük :oops: .

Én a szájába ugy szoktam belenézni,hogy velem szembe
az ölembe ültetem és ugy játszunk,hogy lefektetem a térdemre.Persze ettől nagyon nevet-igy kinyílik a szája és teljesen bele lehet látni.Ezt csináljátok addig ,mig meg nem sikerül számolni az összes fogat. :lol:

Lázmérés:én még a popsiban mérem-szerintem az a leghatékonyabb /digitális,hangjelzéses kb 1 perc alatt kész/.

Timi,mit csináltál a könyököddel,hogy igy jártál?
bibolya
 
 


Sziasztok!

Sajna nem tudtam visszaolvasni, mert ma egész nap úton voltunk, a fürdetéssel is megcsúsztunk, most raktuk le a manókat aludni.
Csak azt jöttem elújságolni, hogy ma voltunk Flórával Zalaegerszegen a kontroll röntgenen, és SEMMI NINCS A TÜDEJÉN! Teljesen tiszta, se nem látnak, se nem hallanak semmit, szóval, teljesen meggyógyult. A főorvosnő szerint már nem lesz semmi gond, de azért 1 hónap múlva még egyszer látni szeretné, biztos, ami tuti.

Köszönöm a sok gratulációt, átadtam az illetékesnek. Nagyon ügyes volt egyébként, a szerdai vizsgája 4-es lett (asszem 3-ast írtam :oops:), a csütörtöki szóbeli pedig 5-ös, az alezredes még külön meg is dícsérte. Büszke vagyok rá, tényleg komolyan vette az egészet. A bulizás is megvolt (nem volt semmi látvány 17 egyenruhás tűzoltó a kertünkben), este meg a Balcsi parton folytatták hajnalig.

Ne haragudjatok, hogy csak magunkról írtam, de most már nagyon érzem, hogy vár az ágyam, hosszú volt a mai nap.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi, de jó, hogy a Flóra teljesen meggyógyult! Szuper!
Az étvágya már visszajött teljesen?

Ibolya, én is hasonló módszerrel szoktam stírölni a fogakat. De még azt a pillanatot is kihasználom, amikor szemben velem ül az etetőszékben, és valamiért balhézik, ordít. Akkor is gyorsan belesek a szájába. :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Most néztem az M1-en a csináljuk a fesztivált és a Tóth Vera énekelte az Úgy szeretném meghálálni-t, egyből az Iza jutott eszembe :cry: , írtam is neki mailt(nem tudom, hogy itthon vannak-e már).
Szerintem ez számít, hogy a gyerekeink ha felnőnek jó szívvel és tele szeretettel gondoljanak ránk.És ha majd gyerekük lesz megértenek mindent, hogy ez mennyire nagy feladat és milyen nehéz és azt a sok-sok szeretetet amit mi feléjük sugárzunk azt megpróbálják átadni az ő kis tündérkéiknek!!!!!
Persze most itt bőgök, mint egy hülye , hogy az én anyám..áááááááááá nem is érdemes beszélni róla.És aztán majd jól kiderül egyszer ahogy a Barbikám mondta , hogy én vagyok a dilis és az anyám a normális!!!! :? :shock: Na mindegy.....


Szóval
Zsandi:nagyon örülök, hogy a Flórával minden rendben van, gondolom nagy kő esett le a szívedről , ami az egész kórházat megrázta!!!!! :wink:

Manók már korán kidőltek, nem volt ma maratoni alvás, Szonó ugye semmit, inkább a Mátéval balhézott!!!!! :? :shock: A kicsifiam sem aludta szét magát így már 8kor bevágta a szunyát.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Sehol senki? István dolgozik a hétvégén, úgyhogy nekünk olyan, mintha hétköznap lenne.

Márti, mentek? Bár nagyon esőre áll az idő.
Azon a számon én is mindig elbőgöm magam. Pláne te.
Nem is mesélted, (vagy ha igen én olvastam felületesen), apukád mit szólt a nagy hírhez?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Valóban furcsa látni, hogy az első bejegyzése a napnak 10 óra után íródott.
Mi van a koránkelőkkel?
Barbi, milyen volt az éjszakátok?
Samu 4x ébredt fél1 és 5 között, de aztán fél 9-ig még rátett egy lapáttal - szerencsére. Meg hamar vissza is kummantott minden alkalommal. Fogmanó járt erre, megvan a 9. fog, alsó metsző (aminek a nyolcadiknak kellett volna lennie). De megkínlódta szegény, az arca és az orra csupa piros, ahogy este dörzsölte a fejét a lepedőbe kicsit meghorzsolhatta- ezt szokta csinálni, ha nyűglődik, de bepirosodni azért nem szokott neki. Kapott rá First-öt - remélem használ...

Ibolya ötletére tegnap én is bepróbálkoztam a rizsfelfújttal (riszes kajcsi), és úgy ette, hogy öröm volt látni.

Ma délután kertpartyra megyünk, ahol tök sok gyerek lesz. Remélem, hogy tetszeni fog Samunak. Biztos...
No lépek, majd még igyekszem benézni, gyertek, írjatok!
Szép szombatot!
Évi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Nincsenek jó híreim. Az éjjel még az ügyeletet is megjártuk. Nem eszik, minimális amit iszik, a lábán és a kezén furcsa kiütések vannak. Este 9-től éjfélig üvöltött.

Bevittük a Madarászba, nem tudták eldönteni, hogy bárányhimlő vagy nem (egy két kiütése hólyagos, de a többi nem) ezért nem is merték ott tartani (a kórhzba jórészt leukémiás gyerekek vannak, akikre ez végzetes is lehet).
Átirányítottak minket a Lászlóba, de mire hazaértünk, hogy összepakoljunk, már aludt a kezembe. az éjjel megivott kb. 1 dl teát, de óránként fent volt.

Most itthon vagyunk, reggel egy kicsit ivott, és megevett egy fél rudit.
Megyünk anyóshoz, főz neki levest, hátha azt megeszi, de ha továbbra se lesz jobban bevisszük a kórházba.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Jajj Zsuzsi, nagyon sajnálom, hogy ennyire kiütötte magát a Szandi. De ezt már nem hiszem, hogy a fog okozná. Vagy?
Nagyon-nagyon sok gyógypuszit küldök a kis drágának, gyógyuljon meg hamar. Nektek meg erőt és kitartást.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsuzsi:egyszer mi is az ügyeleten kötöttünk ki a Szonival, mikor bepöttyösösdött, simán rávágták, hogy bárányhimlő, de nem az volt hanem víruskiütés!!!!! :roll: Nem tudom, hogy mi lehet, de inni azért igyon és amit szeret és elfogad azt add neki, pl:kölesgolyó ilyesmi.


Voltunk kint most értünk haza, a Julcsiékkal mentünk.Nagyon jó volt a gyerekek jót rohangáltak a Hősök terén, apát fotóztam, majd ha feltöltöm teszek fel képet!!!
Zsombi kidőlt mire hazaértünk, hazahoztak egy tűzoltós Opel Zafírával, állati nagy , kényelmes ez az autó!!!!! :lol:

Évi:jó bulizást mára nektek!!!!Sajnálom az éjszakázást, de akkor megvan az oka!!!! :roll:
Roland már itthon van tök jó, és csak kedden megy melózni!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jaj Zsuzsi, sajnálom!
De ha a végtagjain kiütéses, és nem is mindegyik hólyagos, akkor nem valószínű, hogy bárányhimlő. Nekem a dokinéni azt mondta, h a bárányhimlő a törzsön-nyakon kezdődik - kivéve ha nem...
Remélhetőleg a mama fincsi levesét megeszi, és nem kell megjárnotok a kórházat.

Márti, jó hogy végülis kimentetek megnézni a tisztavatást. Biztos jólesett a párodnak - no meg nektek is... Fotókat majd tegyél!

Én most egyet mutatok: nagyfiú a papa telke előtt, azt hiszem a múlt hétvégén készült
Kép

Üdv:
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Évi:tényleg nagyfiús a Samu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:
Hogy megnőtt!!!!!

Barbi:az Ádám új sérójáról nem mutattál képett!!!!! :shock: Irgum-burgum!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, várom én is a képeket. Végül is nem esett az eső, de legalább dög meleg sem volt.

Igen, még adós vagyok az új frizkós képpel. De még mindig nem fotóztam le. :oops: Ha felébred lekapom.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Na igen pont ideális volt az idő, de így is 3 zászlót cipelő emberke kidőlt és az esküttevők közül is .....állítólag :roll: , de apa jól bírta és nagyon fess volt persze én elfogult vagyok :oops: , de jól nézett ki az a sok egyenruhás pasi!!!!! 8) Mi a Julcsival jól éreztük magunkat az tutifix. :wink:

Zsandi:a Keszthelyi zászlós mellett állt a Roland :lol: , kérdeztem, hogy nem beszélgettek mondjuk a Zsoltról????Azt mondta, hogy nem :shock: :D !!!

Apukám:ő is kicsit ledermedt, de ahhoz képest jól fogadta a hírt, mondta, hogy ez nagy felelősség, na nem mintha már 1 gyerek is nem az lenne 8) , de aranyos volt, és közölte, hogy nem lesz semmi baj!!!!!!
:wink: Én komolyan néha úgy érzem, hogy azért tudtam ilyen "normális" felnőtt lenni, mert az apukám és a nővérem ilyen jó fejek és szeretnek, na meg a Dédinél és Tatánál töltött nyarak felbecsülhetetlenek voltak a lelkivilágom szempontjából!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Na, ez még nem az a kép, bár már ezen is rövid a haja, csak kicsit messze van és nem nagyon látszik.
Ez egy délelőtti kép, kipakolta a fiókomat és az egyik pizsifelsőmet magára aggatva jött ki a hálóból. Én úgy röhögtem amikor megláttam! A Susy meg elkapta a ruha alját és rángatta a másik irányba, persze nem arra amerre az Ádám akart menni. A könnyem potyogott a két "gyerekemen".
Kép

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


A ZSombi a cicfixemmel a nyakában szkott rohangálni!!!!!! :shock: :lol:

Jönnek a képek, Barbikám csak a TE kedvedért, hogy ne unatkozz!!!!!! :wink:
a Tűzoltózenekar:
Kép

a tömegben(80 zászló volt)
Kép


Roland nézelődik:
Kép

végre vége:
Kép


vagesz apa 8) :
Kép

elsősorból:
Kép

Zsombi eszeget:
Kép

Livi rohan:
Kép

a banda fele hamizik:
Kép

hárman 6 felé :wink: :
Kép

a gyerekekkel:
Kép

Zsombi vonul:
Kép

a csajok:
Kép

csipet csapat:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Marha jól nézett ki ez a sok egyenruhás pasi! :wink: :lol: Sajnálom, hogy nem lehettem ott. :lol:
De azért a Roland a legdögösebb, magas, fess, tök jól áll neki az egyenruha. Márti valld be, csak ezért engedted tűzoltónak állni, hogy legyen egy külön dögös egyenruhásod otthon!!! :lol: :lol: :lol:

A csipet csapat pedig tüneményes.
Na, ugyan ilyen kicsi az Ádám haja is mint a Zsombinak, csak ő szőke, és alig látszik. (illetve alig látszik, hogy van haja :wink: )

A Dorka és a Livi az utolsó előtti képen tökre hasonlítanak egymásra. Nem? (jó, jó, tudom, hogy ikrek, de eddig olyan mások voltak, ezen a képen meg nagyon hasonlítanak)

Márti, köszi, hogy feltetted. Igen, most itt lazulok a gép előtt és várom a sokadik műszakomat, hogy a drága felkeljen és rohangálhassak utána. :roll:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:dagadt ám a Roland mája mikor olvastam neki a hsz-edet!!!!! :wink:

Néztem a Viasaton az Emberi történeteket...........................egy nőről szólt akinek 2 éves korában amputálták mindkét lábát, mert súlyos deformitással született!!!!! :shock: Van férje, született egy kisfia, és ő gondoskodik a mentálisan visszamaradott bátyjáról, aki 29 éves, de egy 8 éves gyerek szintjén van és a skizofrén és Alzheimer kóros apjáról!!!! :shock: Anyukája meghalt pár éve.
És főz, autókat szerel , amit imád, és korcsolyázik a fiával.......és én csak kamilláztam, hogy hogy lehet ennyi erő egy emberben, mert biztosan nagyon nehéz. :shock:
Ilyenkor szoktam összetenni a két kezemet és megköszönni, hogy egészséges a családom. :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ja Barbikám:és az Ádám gondolom felpattant a délutáni szunyából és rohangált keresztbe kasul és nem bírtad lefotózni!!!!!
Vagy megint a hálóingedben lejtett pár kört, neked meg a röhögéstől könnybe lábadt a szemed és most a földön fetrengsz!!!!!!!!!!!! :wink: Jól gondolom????????????

Julcsikám:merre csavarogtatok még????

Egy kép lemaradt:
Árpi világgá megy :shock: :shock: 8)
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Már szét vagyok esve!!!!Zsuzsi!!!!!!!!!!!!Mi van a kis tündérkéddel?????????????????????? :shock: :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


MIlyen kis humorzsák lettél így terhesen.
Jólvanna! Megint elfelejtettem!
Felébredt, evett és kimentünk a kertbe. Már úgy jöttünk be, hogy tök álmos volt, úgyhogy akkor meg pancsi, most meg már alszik. De mindjárt megnézem, hogy a hálóingesek közül nincs-e egy közeli.

Jó, hogy az Árpi világgá ment, de tolta maga előtt a kukát? Mert ezen a képen pont úgy néz ki! :lol: :lol: :lol:

Zsuzsi, tényleg, mi újság a Szandival?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?