Új privát üzeneted érkezett!

Először is én is nagyon örültem, hogy megismerhettelek Csibb, Hajni és Maresz, személyesen is!

És a rég nem látott többieknek is természetesen!

Arra gondoltam, hogy olyanok ezek a babatalik, mint amilyen régen volt a nagy család, vagy a mai napig az afrikai törzsek. Együtt könnyebb a gyerekekkel lenni, megoszlik a felelősség, a figyelem, a feladat, valakinek tuti van energiája arra, amire otthon egyedül nem biztos, hogy lenne. És ez meglátszik a gyerekeken is, hogy ők is nagyon jól érzik magukat ebben a helyzetben. Ennek az emlékét biztos, hogy a génjeinkben is hordozzuk :D

Hajni!
Igen, itt egy kicsit másképp mutatkoztam be, mint amilyen a való életben vagyok :oops: :oops: :oops: . A "nyomdafesték" sokmindent eltűr, ugyebár. :wink:
Még egy terep van, ahol kőkemény vagyok és az a munkám.
Először a hallgatók is azt hiszik, hogy megesznek vajaskenyéren reggelire, de hamar rájönnek ám, hogy tévedtek...
De a rokonaimmal, barátaimmal, üzletfeleimmel azért nem és ehhez egy tisztességes adag még mindig és valószínűleg már soha le nem küzdhető önbizalomhiány is hozzájárul.

And!
Köszi az infot a voltarenről!!!
A cataflamot már ismertem, de örök gond VOLT a feliratás.
(régi motoros vagyok, 8 éves korom óta fáj a fejem). :?

ayse
 
 


Hajni!
Panna azért fekszik Apa helyére, mert melleted akar feküdni! :wink: :D

ayse
 
 


Hajni, hogy te milyen kedves vagy! Lécci mondd el apának is ezt a hanglejtés dolgot, akkor talán meghallgatja néha, amit kérek tőle :wink:

And, volt egy játékotok, valami műanyag épületféle, kitárható kapuval, amivel Julcsi jó fél órát játszott egyedül, ha nem többet. Ha ebből felismered, mi is az, megirnád nekem?
Jó lenne, ha itthon is eljátszogathatna ilyennel. ersze lehet, hogy Ayse is kell hozzá, aki előtte szintén fél órát bábozott neki, a kapunk ki- és bejövő cicával.

Mske, tessék jönni és feltenni a linket!

Gondolkozom egy újabb monori talin, ha lenne kedvetek hozzá, csak nem tudom kiötleni az időpontot. A jövő hét végén megyünk nyaralni, talán utána. Talán 16-a, hétfő. Már ha 16-a hétfőre esik, nem tudom hol megnézni hirtelen. Na?????

KépKép

KépKép
majola
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon köszi mindenkinek a gratulációkat..
Most már én is elhiszem :wink:

And!

Érzés?????Fura..mert fizikailag még nem érezek semmit...viszont magamban nagyon örülök és félek is, hogy mi lesz, hogy lesz...és persze már most irtózom a hatszázhuszonötszöri orvoshozjárkálástól :? :? :? :? de muszáj...ez csak igy megy :? :? :? ja és persze irtóra kiváncsi leszek hogy mi lesz, kisfiú vagy kislány :oops: :oops: :oops: :oops:

Kuha!

Hűűűűűűűű na látod az most eszembe sem jutott hogy te már melózol augusztusban :cry:

Majola!

Nekem nagyon tetszik a monori tali ötlete, de mi 11-18 ig nem leszünk itthon...na de majd legközelebb :wink:

Ayse!

A LEGO játszót csak én kiáltottam ki egyelőre annak, az alapján hogy a Margitszigeti játszón láttam olyan ketyerét amit most az új játszóra telepitettek..(egyelőre még csak ezt az egyet láttam felszerelve)

Ez az ADY iskola(ahova jártam) melletti üres szabad zöld területen van....a Sétáló utcában lévő egyetlen 8-9 emeletes panelsorház mögött.
Kisgyerekkoromban mindig oda kapott helyet a (vursli) a vándorvidámpark.
Na igy rémlik???????
EGyébként holnap megyünk haza(anyumékhoz), úgyhogy délután biztos lecsekkoljuk hogy mit haladtak a játszótér épitéssel..és majd jelentek :wink: :wink:

És most húzok lányok, mert elájulok, olyan fáradt vagyok.....

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok,

Nagyon szupik a képek, egyenlőre mamim szabin van így csak estére érünk haza, szóval nem igazán vagyok aktív.

Megann, gratula a tesóhoz! :) három hét múlva már kis szíve is dobigni fog ezerrel.

Mi megyünk megint hétvégén Balcsira. Remélem azért addigra jó lesz az idő.

Puszi: Kriszti

Kép

KépKép
Kép
csikken
 
 


Én is itt.
A képek tényleg nagyon jók lettek (nekem is a két kicsi bírkózása tetszett) , köszönet a fotósoknak.

Hajni, Ayse, Csibb, Majola (remélem nem hagytam ki senkit)
Én is nagyon örülök, hogy személyesen is megismertelek benneteket.

Kuha
Én is izgulnék, de bízz benne. Biztos azért vállalta, mert megbírkózik a feladattal.
Mennék én szívesen nyaralni a Szilviékkel, de az idén sajnos nem fér bele a költségvetésbe. Kertrendezés :evil:
Látod Gergő hogy hozzászokott a sapkához. Édes lehetett, ahogy menni akart a buszhoz :D

Megann
Gratula a pinduri pocaklakóhoz.

Hajni
Brigi is mindig az apja helyén alszik el :roll:
Lehet, hogy igaza van Ayse-nek? 8)

And, Csibb
Ez a két lány tényleg hogy hasonlít egymásra.

Anikó
Szuper pasik, szuper hajó, szuper óceán, szuper.......
De jó lehetett.

Kép
Kép
maresz
 
 


Majola!
Nálunk 16-án kullancsoltás, van :?
Bár én nagyon szívesen elbáboznék Julcsinak, tényleg nagyon üdítő a társasága. :D

A férjek állítólag 5 év múltán immunisak a feleség hangjára. Ha azt akarom, hogy a férjem rám figyeljen (hivatalosan 3x, amúgy 3,5 x5 év után), akkor Lili szól neki, hogy APUUUUUUU!!! :shock: :lol:

Megann!
Köszi az infót!
Én egy generációval előbb járok ugye, és még a Fésűsfonó mellé jártam vurstliba, ahol ma az omv kút van. :lol:
Én is kíváncsi vagyok, hogy fiú vagy lány!

ayse
 
 


Mi ma egész nap Anyukáméknál voltunk, délután csatlakoztak Tesómék kislányai is. Evés már két napja szinte semmi :evil: Valószínű jönnek a rágófogai (ez már lehet egyébként?)
Alvás egész nap semmi :evil: Már úgy indultam el vele haza, hogy csak le kelljen hámoznom a ruháját és mehet is az ágyba. Még nem hagytam el a falut, már aludt és semmire nem ébredt fel. Most viszont sír, úgyhogy mennem kell.
Jó éjszakát.

Kép
Kép
maresz
 
 


Majola, Ayse!
Elküldtem már priviben!!! vagy nem???
ha kapok mailcímet,akkor oda is elküldöm(Ayseé megvan)
rohanok a csíííííííííííkom után

MseésMarci KépKép
mske77
 
 


Jó Reggelt,

csak gyors,mertma összerakjuk a konyhát meg beépitjuk a mosogatógépemet! :P :P :P ..meg futunk IKEA-ba könyvespolcokért,étketőasztalért székekért stb. :D :D :D


Szóval: AND!!!! NAGYONNAGYON KÖSZÖNJÜK MAZSIVAL A VENDÉGLÁTÁST!!!!!!!!
KIRÁLYNŐ VAGY! :D :D :D :D :D :D :D :D :D
és a zsiráfot is ,majdnem azzal alszunk! :lol: :lol: :lol:


húztam,pusszantás


fotoók eszméletlen jók,majola sorozatán kidőltem! :lol: :lol: :lol: :lol:
annamami
 
 


Mske!
Megkaptam, és válaszoltam is!
Szuper képek, nagy tehetség vagy!

ayse
 
 


Jaj, hát nagyon kedvesek vagytok fotózás ügyben, de azért Mskével ne hasonlítsunk engem össze... :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

Én is nagyon örülök a frissen megismert topiktársaknak: Maresz, Ayse... asszem a többieket már ismertem... igen... talán, most pörgetem a képeket a fejemben, de nem ugrik be más... :lol:

Megann
Gratula az icipicihez!!! :D

And
Férjemnek is feltűnt, hogy milyen szuper kertetek van!!! a lakás is nagyon tetszett nekem is!!! jó az elrendezés, és fenn nem is jártam!!!
Szegénykém, próbálj meg valamikor pihizni egy kicsit...
a hugomnak is küldtem a babatalis képeket, és ő is kiszúrta az Esztit, hogy milyen cuki!!! :lol: :lol: :lol: tegnap náluk voltunk, kész vagyok Pannikától!!!

Juci
tényleg, tőled már tök rég akartam kérdezni, hogy az Ábris név, az már becézett??? vagy ez a név? és ha becézett, akkor mi az eredeti??? én még nem hallottam, csak azért... :oops:

Mi is benne vagyunk mindenféle taliban, Fanni annyira élvezi ezeket!!! :D
Egyelőre csak azt tudom, hogy most 9-től egy hétre lemegyünk Balcsira, a többi még képlékeny...
viszont jövő hét végére kész a festés!!!! és míg nyaralunk, Ati átköltöztet mindent. 8)

most nemsokára indulunk oltásra (prevenart).
holnap meg megyünk állatkertezni, már olyan rég készülök oda, de ebben a melegben nem volt kedvem!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!
Visszajöttünk mi is a Balatonról. Talis képeket én is megcsodáltam, minden gyerkőc zabálnivaló, a szumós sorozat meg egyszerűen telitalálat, behaltam rajta. :lol:

And! Tényleg gyönyörű a kertetek a képek alapján! Meg biztos a ház is persze csak az nem annyira látszik a fotókon. :)

Megann!
Neked meg hatalmas gratula a kis mérhetetlenül piciri babácskához! :D :D Ez hamar összejött, nagyon igyekezett ez a kistesó Lénához! :lol:

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!!!

:D :D Életjel!!! :D :D

Mefvagyunk,jólvagyunk,minden oké...csak állandóan fáradtnak érzem magam!!
Meg picit keményedik a hasam,úgyhogy amennyit tudok pihizek!!

Hétvégén kifestettük Melinek az új szobáját...szép Barbie-s lett!! :P :P
A bútor még készülődik...remélem időben kész lesz!! :roll: :roll:

Nagyon szupik a talis képek!!!!
És nagyon-nagyon irigy vagyok,hogy én nem tudok veletek talizni!!! :cry: :cry:
De bizok benne,hogy egyszer összejön!!!! :D
Annyira szépek ezek a gyerkőcök...és milyen nagyok!! :shock: :D

SOS!!!!!!!
Valaki segitsen már,mert én ehhez béna vagyok!!!!! :oops: :oops:
Szóval Melivel szept.11-ig jár a gyed...de Mollival ugye elvileg szept.9-re vagyok kiirva!!!
Azt tudom,hogy megint tgyást fogok kapni,csak azt nem,hogy mikortól igényeljem???
Mert mi van akkor ha szept.11-e előtt születik és mi van akkor ha utánna??
Úgy szerintetek jó,ha a szülés várható időpontjától visszaszámolok 28 napot(mert ugye a tgyást igy is lehet kérni)és onnantól kérem a tgyást??De mivel akkor még a gyedet kapom,arról le kell mondani?????És azt hogy kell kivitelezni???
Jaaaaajjjjjjj,de nem értem!!!!!!!! :oops: :oops:

ancsi26
 
 


Ancsi!
én sem vagyok májer ebben, de én asszem azt tenném, hogy amikor megszületik a tesó, akkortól kérném a tgyást, addig kapod a gyedetutána meg a gyest, vagy, ha az neked jobb, hogy ne legyél egy napot sem gyesen, akkor, ha szept 11-ig nem szülsz, akkortól kérd a tgyást.
magyarul, ha szept. 11-ig szülsz, akkor a szülés napjától, ha utána, akkor szept. 11-től kérd a tgyást :)
többiek mondjatok véleményt, nehogy hülyeséget mondjak!
és nézd meg azt az oldalt, amit Mea tegnap este belinkelt, egy csomó info van rajta!
kíváncsi vagyok Meli új szobájára :)
vigyázz magatokra!

Csibb, férj megint össze akarta téveszteni a fotókon Fannit Esztivel, valamit látott, hogy nem stimmel, de szerintem is nagyon hasonlítanak egymásra :) és persze rögtön megjegyezte, hogy mennyire aranyos! :) :) :)
így képek alapján, tényleg, milyen jó kis kertünk van :lol:

Annamami! használjátok zsiráfkát egészséggel, ameddig jól esik, nekünk egyáltalán nem hiányzik!

Zsuzsa! tudom melyik kis házikóról beszélsz, szívesen kölcsönadom nektek legközelebb, ha találkozunk, kaptuk azt is, majd megnézem azért a márkáját, ha érdekel.. van hozzá lovacska is meg szekér :)
Monorra mennénk mi is, de 12-től megyünk egy hétre anyuékkal sopronba, már majdnem el is felejtettem. de majd next time :D

most megyek, mert mindjárt vége a pancsinak, és ma nagyon hiányoztam a lánynak, este vígasztalhatatlan pityertgésbe kezdett, majd megszakadt a szívem :(

KépKép
KépKép
and
 
 


Huh, jó estét!

Dög fáradt vagyok, egész nap almoltam a lakást, meg főztem, ma volt öcsémnek a szülinapja, csináltam zöldséges tésztát és egy rakat palacsintát...

Megann, Zsuzsa!
Mind a két talira nagyon szívesen megyünk, mi csak júli 29-aug. 13-ig nem vagyunk itthon. :D

Ancsi!
Asszem én is úgy csinálnám, ahogy And írta :roll:

Csikken!
Kopi Roli nagyon helyes :wink: :D

And!
Én meg azt szerettem volna megkétdezni, hogy azt a rajzoló táblát, amire rá van kötve egy toll, hol vettétek? Ki se lehetett Leon kezéből szedni.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Sziasztok!

Megint jól lemaradtam és nem csak az írásban, hanem And talijáról is! :( :(
Sajnos Natinak hétfő éjszakára hasmenése lett és így nem mertem elvinni ennyi gyerek közé.
Szerencsére azóta kiderült, hogy nem vírus, csak elrontotta a gyomrát. :?
Megtanulta kinyitni a hűtőt és néha lopkodott belőle cseresznyét, lehet, hogy ez volt a baj!

Pénteken indulunk a Balatonra, legközelebb csak augusztus második felében leszek gépközelében. :?
Naggyon remélem, hogy Apa szabija alatt néha én is pihenhetek!

A talis képek nagyon szuperek! :) Annyira jó lett volna ott lenni! :?

Kuha!
Robi hogy ért haza tegnap?

Megann!
Még1x gratula a babóhoz! :)

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Sziasztok!

Mi is bekukk!

Ayse!
Tegnap leláttamoztuk az új játszót..
Nos játék még nincs több rajta, viszont már van nagyon fincsi puha homokkal teli homokozó és kút, mármint ivóviz :P :P
És szépen körbe van keritve a játszó...nagyon szép és jó lesz szeirntem, telejsen szabványos csupa biztonság, tele van azokkal a gumi kockákkal, a homokozó is azzal van körbevéve.
Szóval szerintem nagyon szinvonalas lesz.

Lepasszolom Lénát ma egy kicsit a másik nagyinak, mert elhúzok venni egy láda petúniát, mert kimurdáltak az árvácskáim.. :roll: :roll:
Gondoltam, inkább Léna fárassza le a másik nagyit is :wink: :wink: :wink:

Szép napot..

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann!
Köszi az infót!
Az unokaöccs - húg miatt érdekel elsősorban, mivel kisiskolások, nekik akkor lesz izgi, ha játék is lesz. Majd szólsz?


Különös
Még egy kicsit puffogok:
A férjemnek van egy gyógyszere, amit időnként szed. Most közölte az orvos, hogy neki nem lehet azt felírni, csak az olcsóbbat (fel lehet amúgy, csak nyilatkoztatni kell a beteget, hogy ragaszkodik a drágábbhoz). A férjem belement.
Ma kiváltottam a patikában, ahol mondták, hogy ez nincs, másikat tudnak adni. Naná, hogy az eredeti gyógyszer volt az. Kérdeztem az árat. A drágábbik 25 szemes 2000 forint, az olcsóbbik 20 szemes 1600. Hol van itt a logika????

Vidám
Andrisnak összeállítottam egy kis autóképgyűjteményt. Azt már régóta mondja, hogy teherautó, tűzoltó, motor, stb. De ma meglepett, amikor az egyik ezüst csodára közölte: PORSCHE!

ayse
 
 


Cleo!
Ha olvasod...küldtem privit!

ayse
 
 


Sziasztok!

Panni már harmadik napja csinálja a következőt:hisztizik egy picit, és utánna tüntetőleg fogja az alvós jószágait, cumit, és bealszik az apja helyén, úgy három órát!!! :shock: Gőzöm nincs, miért csinálja....
Pedig kb egy hónapja klasszul átállt az ebéd utáni alvásra.
Mondjuk taknyol rendesen, de nem lázas, jól eszik, jókedvű.
Remélem, a tali után egyik gyerkőc sem lesz taknyi.
Ayse:
anyum is pont így járt a receptel a patikában, Ő úgy nyugtázta, hogy bolond világ..... :roll: :roll: :roll: Andrisodnak gyűjthetitek a pénzt a csodajárgányra!!! :lol:

And.
Figyelj csak...... :wink: :wink: :wink:
Kép Kép

Nagyon köszönjük, szerintem jól áll Pannának!
Ha egyszer mék Pestre, el szeretnék menni ebbe a H&M-be!!!!!!!
Ha jól tudom, csak a fővárosban van ilyen üzlet, és a múltkor is onnan kapott Panni Mskétől egy klassz nyuszis!! cukis csajos pólót, most meg Anditól is...... :D :D :D :oops: Tök jó minőség!!

Tegnap telefonáltak a szlovák barátaink, hogy júli.13-tól eljönnének pár napra hozzánk a 11 hónapos kisfiukkal.
várjuk Őket, szeretjük Őket, de annyira ciki hogy pici a lakásunk, konyhánk, pl.étkezni csak felváltva tudunk, mert nem férünk el hatan az asztalnál........ :? :( :roll:
aludni azt igen, elférünk, de ez a konyám......
ezért is vágyunk már egy klassz kertes házra, ahol jóó nagy konyha lesz.
és most őszintén írígykedem Rátok, hisz szinte mindenkinek itt a topikban gyönyörű, álomszép konyhája van(a képek alapján is), felszerelve mindenféle csodával Pl.inox hűtő, mosogatógép, beépített kütyük.
mondtam is férjnek, hogyha meglesz a ház(Ő is nagyon vágyik rá, terveink szerint 2009-ben költöznénk), az első lesz amit berendezünk a vágyaim szerint és ésszerűen, az a konyha lesz!!!!




Viki
1000 meg egy éve nem jelentkeztél!!Hogy vagytok??

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Sziasztok!

Életjel rólunk is (pletykás rokonnak semmi különöset nem fogok itt írni!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: )

Jól vagyok, Lívike is jól van, Balázs is, persze külön még de viszonylag jól viseljük....majd csak akkor írok ha van végső döntés.

Lívike nagyon nagy zsivány, most már annyira értelmesek a gyerekeink.

Ma voltunk vácon csavizni anyummal és Lívcsivel, jól esett.

Alsópáhokot meg le tudtam mondani és átrakatni aug végére vagy szept. elejére, majd délután intézem.Szerencse!

Szóval minden pkés, ne izguljatok értünk.

Ennyi, mielőtt a kis aljas megint élvezkedni, bocsánat de ezzel nagyon elintézte a dolgot, pedig eddig nyalt, mondjuk tudom miért........na hagyjuk is.

Puszika Nektek!!!!

Mea
mea
 
 


Vác-bocsánat és élvezkedni kez (javítás)

Mea
mea
 
 


Csibb!
Az milyen oltás, amit most kaptatok?

ayse
 
 


Ezt meg csak úgy Nektek: :D

Az anyuka ruhái
Első gyermek esetén (1.): Azonnal kismamaruhákat kezdesz hordani, amint megállapítják a terhességet.
Második gyermek esetén (2.): Ameddig csak lehet, a rendes ruháidat hordod.
Harmadik gyermek esetén (3.): A kismamaruháid a rendes ruháid.

Felkészülés a szülésre
1.: Vallásos áhítattal gyakorlod a légzéstechnikát.
2.: Nem gyakorolsz, mert emlékszel, hogy a múltkor sem segített.
3.: A 8. hónapban előjegyzed magad epidurálra.

Babakelengye
1.: Előre kimosod, színek szerint rendezed, és precízen összehajtogatod a babaruhákat.
2.: Ellenőrzöd, hogy még tiszták-e, és csak a legsötétebb foltokat tartalmazóktól válsz meg.
3.: Miért NE viselhetnének a fiúk is rózsaszínűt?!

Aggódás
1.: Az első nyugtalan nyösszenésnél vagy fintornál felkapod.
2.: Akkor veszed föl, ha üvöltése felzavarná az elsőszülöttet.
3.: Megtanítod a hároméves elsőszülöttet, hogyan tologassa a babakocsit.

Cumi
1.: Ha a cumi leesik a földre, elteszed, majd otthon elmosod és kifőzöd.
2.: Ha a cumi leesik a földre, a cumisüvegből vett folyadékkal leöblíted.
3.: Megtörlöd a pólódban és visszadugod a szájába.

Pelenkázás
1.: Óránként bugyrot cserélsz, akár kell, akár nem.
2.: 2-3 óránként pucolod a dedet, ahogy szükség van rá.
3.: Igyekszel még azelőtt kicserélni a bugyrot, hogy a többiek a szag miatt panaszkodni kezdenének vagy kifolyna.

Pelenka tisztítás
1.: Mosás, szárítás, vasalás.
2.: Mosás, szárítás.
3.: Szárítás.

Babaprogramok
1.: Eljártok babatornára, babaúszásra, babazenére és babamese-klubba.
2.: Eljártok babatornára.
3.: Eljártok a közértbe. Mert, kell a kimozdulás!

Kimozdulás
1.: Első alkalommal óránként rácsörögsz a bébiszitterre.
2.: Mielőtt elmennél otthonról, még meghagyod a számodat, ahol elérhetnek.
3.: Meghagyod a bébiszitternek, hogy csak akkor hívjon, ha vér folyik.

Otthonlét
1.: Hosszú órákat töltesz el naponta csupán azzal, hogy a gyermekben gyönyörködsz.
2.: Naponta többször rájuk nézel, nehogy az idősebb összenyomja, böködje vagy megüsse a kicsit.
3.: Minden nap igyekszel némi időt eltölteni a gyerekek látókörén kívül.

Lenyelt pénzérmék
1.: Ha elsőszülötted lenyel egy pénzérmét, rohantok az ügyeletre és vered az asztalt röntgenért.
2.: Ha másodszülötted lenyel egy pénzérmét, gondosan figyeled a pelenka tartamát, hogy távozott-e. (És csak akkor aggódsz, ha a lenyelt 2 Ft-os helyett két 1 Ft-ost találsz.)
3.: Ha harmadszülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a zsebpénzéből

Mea
mea
 
 


halihóóó

Barbi, azt is kaptuk :) mi alig veszünk ennek a gyereknek valamit, komolyan :D de nemrég vettem ajándékba ennél sokkal profibbat a gulliverben. szerintem ez alapfelszereltség egy játékboltban, annyira jópofa, biztos találsz.

Ayse, ez tényleg botrány ez a gyógyszer mizéria. a logikát végképp ne keresd :( annyira gyűlölöm már ezt a vacak rendszert, és, hogy ilyen béna minden. 1-2 háziasszonyt tennének az ország élére, rögtön rend lenne :lol:

Hajni :) :) :) :) :) :) hát alig bírom ki, hogy ne vegyek Esztinek is egyet ;) és tényleg olyan kellemes viselet, remélem Panni szeretni fogja!

Andi!
jó pihizést a Balcsin! de jó nektek!!! :)

milyen érdekes, hogy mennyire előjön ez a fiú-lány dolog már ilyen koörban. honnan tudja Andris, hogy neki így kell tudni a járműveket? Eszti annyit tud, hogy autóü, és duda. viszont úgy pelenkázza-eteti-fürdeti-puszilgatja-ölelgeti a babáját, hogy ihaj :D mindig elérzékenyülök, amikor meglátom, mostanában rászokott a lábpuszira, mert mi is szoktunk a tappancsára puszit adni, és most ő felváltja puszilgatja a baba lábait, egyszer megeszem ezt a kölyköt :)

KépKép
KépKép
and
 
 


Hali!

Ayse!

Hát persze hogy szólok :wink: én úgyis napirenden tarom :wink:

Totka!

Panni irtó csini a ruhájában :wink:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!
Jó látni, hogy még mindig él ez a topic, és hogy ennyire kitartotok... eléggé magam alatt vagyok és néha jólesik beleolvasni a hétköznapjaitokba.
Nálunk elég komoly tragédiák történtek, de a fiúk azért jól vannak.

A képek nagyon jók, a lurkóitok nagyon szépek és óriásiak már.
Üdv, Kati
Vendég
 


Sziasztok!

Duda!

Nagyon irigyellek Titeket ám, hogy ilyen jó hosszú időre leköltöztök a Balcsira! Biztos nagyon szuper lesz!
Megkérdezhetem, hogy helyileg hová jártok?

Köszi kérdésedet, Robinak rendben ment az útján minden, kedden már este fél éjfélkor :lol: :lol: otthon is volt. Úgyhogy megnyugodtam!

Megann!

Sikerült virágokat venned?

Totka!

Panna nagyon helyes az új rucijában (is) ám!

Szlovák barátok miatt pedig ne aggódj, nem azért jönnek, hogy majd jól körbeüljétek az asztalt!! Szerintem ez csak neked probléma, hogy nem tudtok egyszerre enni, hidd el, nekik nem lesz az!!! Nyugi! :lol: :lol: :lol:


Nemesek!

Jó, hogy újra itt vagy, bár ahogy olvasom, semmi jót nem tudsz írni. Annak örülök, hogy a fiúk jól vannak.

Ha úgy gondolod, és úgy érzed, szívesen beszélnél, vagy tudsz beszélni róla, hát nyugodtan tedd meg.
Nem biztos, hogy tudnánk segíteni, de sokszor az is nagyon sokat jelent, ha egyszerűen az ember kiírhatja magából a fájdalmát.

Kép
kuha
 
 


Sziasztok,

Nemesek, juj, sajnálom bármi is az :(

Na most ennyire futotta ...

Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Totka
Húúú, de csini a csaj!!!
nagyon jól áll neki!!!

Ayse
Prevenar-t kapta meg, a pneommococcus ellenit.
Most minden hónapban szurit kap szegény... :? múlt hónapban a 15 hósat, most ezt, következőben a neis vakcina utolsó adagját, aztán a prevenar 2-t, majd a 18 hósat, és végül egy kis bárányhimlő ellenit... szegénykém... :(

Mégsem voltunk állatkertben, mert Fanninak begyulladt a szeme, úgyhogy reggel dokinál voltunk, kaptunk is szemcseppet. nem komoly, de azért fertőz... :?

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Ja, és And!!!
én is küzdök ezzel a gyerekzabálás dologgal!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Kuha!

Köszi, igen, vettem 40 petuniát :P , holnap jön a kertész, majd ő eldugdossa őket :P

Nemesek Kati!

Szegénykém..jaj bele sem merek gondolni hogy mi lehet veletek..
Még jó hogy a fiúk rendben vannak??
Te jól vagy??illetve pároddal is rendben minden, ugye?????

Jaj nehogy tolakodásnak vedd ám....csak én már teljesen odáig vagyok, ha valami ismerőssel történik valami rossz :( :( :( :( :(

Ha van kedved, gyere hozzánk gyakrabban, hátha ki tudsz kapcsolódni :roll: :roll:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Hajni!

Köszi a hiányolást, a körülményekhez képest jól vagyunk! Most nem részletezem, de egy csomó jó és rossz dolog is történt mostanában.

Ne haragudjatok, de Mea példájából okulva nem írom meg, hogy mi történt, mi van velünk mostanában, nehogy valaki olyan is elolvassa, akinek semmi, de semmi köze nincsen hozzá. A lényeg, hogy most már minden O.K.-s nálunk. Vasárnap utazunk a Balatonra 2 hétre, úgyhogy most egy darabig (a változatosság kedvéért) megint nem jövök, de most olvasni sem fogok tudni! (eddig szért olvastam ám :wink: )

Megann!

Nagy nagy gratula Léna tesóhoz, mégha icurka picurka is! Jó hamar összejött! :D Vigyázzatok magatokra és jó utat kívánok!

A képek egytől egyig nagyon jók, a gyerkőcök egyre szebbek! :) (mostanában még képeket sem tudok feltenni, mert nem tom hová lett a képkicsinyítő program, merthogy még gépet is cseréltünk időközben.....)

Mindenkinek jó nyaralást, vagy pihenést, meg jó egészséget kívánok, majd jelentkezem, ha tudok! Légyszi ne haragudjatok rám, hogy csak néha-néha jövök! :oops:

Viki&Peti

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!

Elköszönni jöttem csak, holnap már tutira nem fogok tudni írni! :?
Mindenkinek szeretnék nagyon kellemes nyarat kívánni! :)
Vigyázzatok Magatokra és a gyerkőcökre! :)
Babátváróknak további kellemes pocakosodást kívánok! :)
Húú, azért hiányozni fogtok! :? :)

And!
Köszi szépen! :)

Kuha!
B.fenyvesre járunk! :)

Totka!
Pannád naggyon csini! :)

Nemesek!
:( :( :(

Viki!
Nektek is jó nyaralást! :)

Aug.-ban jövök! :wink:

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Szép jó estét!

Szia-szia Viki!!!!!!

Jó nyaralást Nektek!!!!!!

Duda:
húú de soká lesz még aug!.!!!Sok sok szép emléket, hatalmas pancsikat, bulikat Nektek!!!

Nemesek
Hmm, tényleg, ennek a topiknak therápiás hatása is van!Remélem nem vagytok betegek!

annyira megrémülök néha ezen a sok gondon-bajon, bánaton!most is olvasom az iwiw üzifalán(nemtom miért rakta ki a lány :roll: ), hogy elhagyta Őket a férje, és a csaj most nagyon boldogtalan-egy éves a kislányuk.-

én úgy féltem magunkat, a gyerekemet, a férjem, a szüleim!!!jajjjj!!!

köszi Mindenkinek Panni és a rucija dícséreteket!!!! :D :D

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Szervusztok!

Balatonról jelentkezem!!

Először is

And!!

Nagyon szépen köszönjük a vendéglátást, és az ágykölcsönzést főleg! :) Bár Szilvi végül a kanapén aludt el Eszti szobájában, de életmentő volt. Csak azt sajnálom hogy olyan későn értünk oda, hogy már egy pár embert lekéstünk... pl Totkát Pannájával meg Kuhát Gergővel. :(


Totka:

Egyszer lefényképezem neked a konyhánkat. :? A mérettel ugyan nincs gond, de minden szétesőben van benne, és mi annyira de annyira nem vagyunk ezermester típusúak. És ilyen piszlicsáré munkákra még embert se lehet szerezni, pl hogy rakjon fel fogantyúkat vagy javítson meg félig lógó szekrényajtókat. Sajna a család ilyen szempontból használható férfitagjai mind meghaltak már. Meg a nők is. Valahonnan azért el kéne sajátítani ezt az ezermesterséget...


Nemesek!

Szoktam rátok gondolni mikor megyek anyukámhoz mert egyszer régen nagyon régen mondtad hogy mehetnénk arrafelé sétálni, úgyhogy leszűrtem hogy arrafelé laktok. Kitartást neked a nehéz időkben, remélem minden mihamarabb rendbejön!!!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


szép jó napot! :)

jéé, ma én vagyok az első!
Panni kb.tíz perce elaludt a kiságy és a radiátor közti sarokban!!!! :shock: :shock: :lol: Beletettem az ágyikójába, de egy fotót megért volna, majd meg haltam olyan édi volt!!!

Kész az ebédünk:tojásos lecsóóó!!!(totál diétás, semmi olyan nincs benne amit ne ehetnék, ráadásul mindhárman nagyon szeretjük)

Rokica. jó pihit, pancsit a Balcsin!

tök jó, ma nem lesz hőség! :D

szép napot, csóközön!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Sziasztok!

Hajni!
Tényleg nagyon csini Panni abban a kis kockás ruhában (is). :D
Mikor kel reggel, hogy ilyen hamar elalszik? Kár hogy nem fotóztad le, ahogy elaludt.
Azt még nem is írtam Neked, örülök hogy a szemed végül helyrejött.

Nehogy azt hidd, hogy csak Neked van kicsi konyhád, mi nem is ott eszünk, mert még 3an sem férünk el benne, hanem nálunk minden étkezés a nappaliban zajlik, aminek ugye számtalan hátránya van, morzsahegyek, stb. Amúgy meg nincs se mosogatógépem, se semmi szuper kütyüm, megörökölt tűzhely, és őskövület mikro. Egyedül a hűtőnk új és nagy, azt imádom is. Amúgy meg jól elvagyok ezzel a konyhával, ez olyan munkakonyha, főzni klasszul lehet benne. De nekem is az az álmom, ha egyszer valamikor nagyobb lakásba költöznénk, hogy legyen egy nagy konyhám, középen egy nagy asztallal, amit körbe tud majd ülni a család. És körben nagy munkafelülettel, hogy elférjenek a kisebb kütyük is, és sok konyhaszekrénnyel amiben minden edény paszírozás nélkül elfér.. :lol: Remélem egyszer megvalósul.. :)

Rokica, Duda, Viki!
Jó pihenést Nektek!

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Sziasztok!

Na mire jövök??? :cry:

Nemesek! :)

Nem tudom, mi lehet a baj, de drukkolok, hogy mihamarabb minden rendeződjön, bármi is legyen az!!!!!

Viki! :)

Örülök, hogy nálatok meg rendeződött!!!!

Olyan szomorú, hogy ennyi helyne van probléma, sőt biztos még sokkal több helyen is,a miről nem tudunk mert nem fedik fel.....

Egy gyerek nagy nagy próbatétel, főleg egy már előtte nem túl rózsás kapcsolat esetén, akkor szinte tuti a vég.

Meg kompromisszum, alkalmazkodás, lemondás, egymásra figyelés bla bla bla és ehhez határozottan mind a kettő emberke kell!!!!!!!

Mi jól vagyunk, éljünk minden napjainkat. :)

Lívike baromi édes és mindig(!!!) jókedélyű, ennek nagyon örülök, szerintem ő egy jég hátán is megélő típusú csajszi lesz!!!!
Legalábbis nagyon remélem, hogy marad ez így nála!

Agyaltam rajta mit kellene csinálnom jövőre, hová menjek dolgozni és nagyon szeretnék Vácon, bár eddig nem voltam Vácért oda, de az lenne legjobb Lívcsi mellett, van is elképzelés hová, egy bankba, ami nemrég nyitott meg, nem írok nevet mert a pletykás rokonság megint híresztelget és semmi közük hozzá :wink:

Amúgy ha esetleg megint olvasnál, nem szégyelled el magad közben?!?!?ÁÁÁÁ nem ilyennek van bőr a képén.... :twisted: :twisted: :twisted:

Szóval tervezgetek már, hogy mi hogy legyen.....
Sőt ha jól alakulna a obatisztaság télig, akkor lehet, hogy már hamarabb ovis lenne Lívi, ha beveszik, mondjuk tavasszal.
bár amilyenek a marosi óvódák.... :roll:

ahol már 1/2 4-kor úgy néznek rád mint avéresronygra, hogy miért csak akkor mész a gyerekért és már takarítanak stb :roll:
elég rémes a helyzet itt, d emajd én a nagy pofámmal :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Mea
mea
 
 


Húúú mennyi hiba, bocsánat érte, de siettem, tudjátok :D

Mndnekinek nagyon szép hétvégét kívánok!!!!!!!!!!

Puszika

Mea
mea
 
 


Sziasztok!
Olyan aranyosak vagytok, tudtam ám, hogy számíthatok Rátok, azért bátorkodtam írni...
... igazából valóban jólesne kiönteni a szívem, de félek, nem itt kéne... ezért kérem, aki esetleg nagyon para-mami és pocakos, az inkább ne olvassa!

Szóval a gond nem velünk, hanem tesómékkal van, de ez nem számít, mert nekem ő a legfontosabb az egész családomból, és az ő fájdalma az enyém is! A lényeg: két hete megszületett a kisfia, aki bár teljesen egészségesnek tűnt, és nagyon gyorsan a világra jött (alig 3!!! óra alatt), a nyaka köré tekeredett köldökzsinór miatt hosszasabb kivizsgáláson esett keresztül... először csak valamiféle gyulladást mutattak ki nála, ezért átkerült a Sote Gyermekklinikára. Itt nagyon modern intenzívosztályon méhen belül kialakult tüdőgyulladással kezelték, majd hogy nem múltak a gyulladásra utaló tünetek koponya uh, és gerincvelő folyadék vétel (2x) következett. Ekkor már sejtették, hogy komolyabb a gond, de tesómékkal még nem tudattak semmit... jött az MR, ami egyértelműen kimutatta, hogy agyvérzést kapott. Azt nem tudták megmondani, hogy méhen belül, vagy születés alatt, de a lényeg, hogy nagyon komoly károsodás érte!
Nem akarok hosszan belemenni, de azóta hazahozták, láttam és olyan egészségesnek tűnik. Szopik, nézelődik, kalimpál... el sem hinné ez ember, hogy ennyire beteg. Az orvosok lemondtak róla, de ránézve (tapasztalt szememmel) ez teljesen hihetetlen. Ha csak feküdne mozdulatlanul és vegetálna, akkor sokkal könnyebben megbírkózna az ember az elkerülhetetlennel (a doki szerint "nem lesz hosszúéletű családtag" - milyen már, hogy így fogalmaz egy orvos???).
A szörnyű, hogy tesóm első babája, ami egyben azt is jelenti, hogy nagy valószinűséggel az utolsó! Szörnyen ki van borulva, és a család összes tagja is (azt halkan teszem hozzá, hogy anyám és apám egymást okolja).

Azért, hogy ne ijesszelek meg ennyire benneteket, még azt hozzáteszem, hogy az orvos szerint 5 évente egy ennyire súlyosan sérült baba születik... borzasztó, hogy ez pont az én unokaöcsém!!!

Ne haragudjatok, ha lehangoltalak, csak annyira kikivánkozott... a családban olyan nagy a feszültség, nem tudom kivel megbeszélni (még a párom is ki van borulva, pedig tesómmal eléggé ki nem állhatják egymást).

Dióhéjban ennyi... majd jövök még, mert aludni mostanában úgysem igen tudok. Amint lefekszem, és nincs mit csinálni, elkezd kattogni az agyam, és csak forgolódom.

Üdv mindenkinek, Kati
Vendég
 


Sziasztok!

Nemesek
:cry: :cry: :cry: Nagyon sajnálom!
Ne adjátok föl! Amíg ott van köztetek a pici nem szabad feladni! A szeretet és törődés nagyon sok mindenre képes! Nagyon szorítok Nektek!

Hajni
Irtó csini a kislányod!
És akartam mondani, de nem jutott eszembe a talin, mert egyáltalán nem látszik a szemeden semmi, hogy tök jó a szemed! :P Na ez kicsit zavaros volt, de érted?

Ayse
Elképesztő kis krapek Andris is! Ez tényleg a vérükben van.Már az autómizéria!

Nyaralóknak kellemes pihenést kívánunk!

És Rokica
Tegyél föl légyszi egy képet magadról, mert szerintem mindenki örömmel csodálná meg,hogy milyen csinos kétgyerekes anyuka vagy! Mint kiderült a kettő gyerek esetenként tök jó fogyókúra! :wink:

Viki
Remélem nincsen nagy zűr nálatok, vagyis jól alakulnak a dolgok bármi is a probléma.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


gyors bekukk.......


Nemesek Kati....... :cry: :cry: :cry: :cry: ....................................................................................iszonyúan sajnálom....................rengeteg erőt Nektek!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
annamami
 
 


Nemesek!

Szegénykém, hát ez tényleg nagyon szörnyű!!!
Nagyon-nagy kitartást kívánok az egész családnak!!! Elhiszem, hogy az egész család ki van borulva. Nagy szükségetek van most egymás támogatására, nem is értem a szüleidet, hogy mire jó ez a vagdalódzás. (Ne haragudj, ez most kikívánkozott belőlem).
Tudom, hogy semmi konkrétat nem tudtok tenni a picibaba teljes gyógyulásáért, éppen ezért lelki támaszt kell nyújtanotok egymásnak, és legfőképpen a tesókádnak és családjának.
Sajnos ezt el kell fogadni (tudom, hogy nem lehet)!! :cry: :cry: :cry: :cry:
És egészen biztos az évek múlásával a tesód véleménye is változni fog, egy újabb baba megszületését illetően. Amikor az idő már kicsit begyógyította a sebeit.

Kép
kuha
 
 


Nemesek!!!! :cry: :cry: :cry:

Én is csak kitartást és sok sok erőt tudok nektek kívánni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Istenem, de nehéz lehet, de szeressétek nagyon a picit... :cry: :cry: :cry:

Mea
mea
 
 


Kati!
én is nagyon sajnálom, ami történt :cry: :cry: :cry: ilyenkor csak ülök, tiszta libabőr vagyok és könnyezek :cry: :cry: sajnos a közelmúltban történt az ismeretségi körömben hasonlóan szörnyű tragédia, és azt is még mindig emésztem. nem tudom ezt hogyan lehet egy anyának feldolgozni, épp, hogy szült, el is veszíti a gyermekét. ennél nagyobb tragédia nem érheti az embert. remélem a tesód tud erőt meríteni, a gyerekétől, a társától, tőletek. és ne adjátok fel, hinni mindvégig kell, és ezt a pici is biztos érzi.

KépKép
KépKép
and
 
 


Kati, nagyon átérzem és nagyon sajnálom én is, ami történt. Biztosan rettenetesen nehéz, elfogadni, feldolgozni.
DE!!! Igaz, amit Juci mond (és már az ókoriak is megmondták): A remény hal meg utoljára.
Ki tudja, annyi csodával határos dolog történik. Az agy ilyen pici korban sok elvesztett funkciót pótol másképp, nem?
Ha meg nem, és a pici korán elmegy a családból, akkor a sebek gyógyulásával a tesód biztosan akar még gyereket. Kétszer nem történhet hasonló tragédia.
Ha meg itt marad köztetek és fogyatékos lesz, akkor is nagyon fogja mindenki szeretni, talán még jobban, mint egy egészséges gyereket, hiszen még több gondoskodára lesz szüksége, még több törődést kap. És ki tudja, mennyi mindent kapnak tőle a családtagjai!!! És akkor talán még nagyobb szükség lesz tesókra, akik később törődhetnek vele, szerethetik.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Na, a vége kicsit zagyva lett, remélem, azért értelmezhető.

Hajni, a mi konyhánkról én inkább nem beszélek, jóóóó ronda. De használható. Sőt, a ház is régi, kopott, de én bizony sok vendéget hivok, hiszen úgysem az számit, hogy néz ki a ház, hogy férünk el benne, mennyire kényelmes (mi pl. tábori körülmények között grillezünk, de jó sokszor és nagyon élvezzük), hanem hogy szivesen látjuk a vendégeket és szivesen is jönnek. Remélem, legalábbis :wink:
Hozzátok meg biztos még szivesebben, mert te azon kivül, hogy kedves vagy, még vérbeli háziasszony is vagy, úgy veszem ki az irásaidból.

ááááá, semmi másra nem emlékszem

KépKép

KépKép
majola
 
 


Kati!
Annyira sajnállak Benneteket. Ezt borzasztó volt olvasni, tényleg a legszörnyűbb dolog, ami történhet. :( :( :( Nem is nagyon lehet erre mit írni.
De én is az mondom amit a többiek, ha ránézésre most ennyire jól van a kicsi, talán tényleg nem annyira reménytelen a helyzet, bízni kell benne.
És ha mégis, az idő minden sebet begyógyít, és biztosan lesz még a tesódnak másik kisbabája. De annyira szörnyű ilyent írni, amikor egy családban kilenc hónapja várták ezt a babát. :(

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?