Új privát üzeneted érkezett!

Juci
Menjünk együtt, legfeljebb hazaindulunk! :wink:
Hisztiben már edzett vagyok, egy 4 és egy 2 éves kiscsajjal töltöttem a napomat. :roll:

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Csikken!!

http://www.inetcom.hu/andrea/babasmamas/kiszamolo.htm

na végre megtsláltam az egyiket :)

KépKép
KépKép
and
 
 


én is lépek, jóéjt :)

KépKép
KépKép
and
 
 

 
 

Jóóóó estét:)

Thomasanne!
Ez a strand közel van hozzánk, mennyi a beugró? mert ha nem vészes, lehet mi is kimennénk egyszer-kétszer:)
Édes Brigi és Tomi a medenében :wink:

Prüntyi!
Már 5 centi???? :D
De jó, örülök, hogy minden oké!

Benianyu!
Igen, anya is mesélte, hogy összefutottatok. Noel állítólag kijelentette, hogy ott vannak a Daniék :shock: . Ezen iszonyat meglepődtem, mert azért nagyon régen taliztunk, szóval jó memóriája van a gyereknek......
Mondta anya, hogy Leon pofátlanul lenyúlta a ropikészleteteket :oops: :oops:
Meg azt is, hogy nagyon kedves, aranyos vagy :P :wink:
Ezt én is megerősítette, hogy így van :wink:

Leon viszont simán elaludt a strandon, a takarón és szunyált 2 órát :shock:

Szombaton, ha jó az idő, tuti kimegyünk, Ti esetleg nem tervezitek?

Ayse!
Kazán :evil: :evil:
Én is gyűlölöm az extra, váratlan kiadásokat :?
Viszont a nyári szünet tök jó lehet.
Hú, nagyon bátor vagy, ha bevállalod a bkv-zást, mondanám, hogy szívesen elvinnélek Titeket, de már Mankának megígértem, hogy őket visszük.

Hajni!
Milyen fogyi ez, hogy így olvadnak le rólad a kilók?????? :shock: :shock:
Tessék azonnal beavatni!!!

And!
Gabi kocsijában is múlt héten krepált be az aksi, szintén 3 éves :evil: :evil:
De olyan szinten, hogy már ki se lehetett nyitni a központi zárral, úgy le volt merülve, pedig előző nap semmi baja nem volt..........
Nekem volt olyan ÚJ autóm, amiben 3 év alatt 2 aksit cseréltünk, úgyhogy ennek a 3 évnek már örülök is...... :?

Zsuzsa!
Hú, elhiszem, hogy nehéz a két lánnyal, emlékszem, nekem is az volt a nehéz időszak, amikor Leon nem tudott mászni, ő is bőgött 6 hónapos korától, amíg meg nem tanult járni...........persze csak ha nem látott, mert félt, hogy kimarad valamiből :?

Anikó!
Elhiszem, hogy örülsz anyudnak, biztos nagy segítség lesz :D

Én ma voltam Dunakeszin az Auhan-ban, a triumph outletben, vettem 6 bugyit, egy melltartót és egy bikinit, mindezért fizettem 10E forintot :P :P A melltartó gyönyörű fekete csipkés, a bugyikból 4 tanga, a másik kettő is csipkés szépség.....had örüljön Apa :P
Azért is örülök, mert nagy méretben olyan ritkán kapok tangát, meg olcsón szép melltartót.

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Barbi
Már azt hittem alszol! :D
Azt hiszem csak BM dolgozóknak nyitott strandról van szó, de ha együtt megyünk ez nem probléma. :wink:
Leon alvókáját nagyon irigylem. :D
Milyen jól vásároltál, irány holnap Dunakeszi, én is benézek, valahogy nem stimmelnek rám a melltartóim. Fura, mert a melleim kisebbek, mint szülés előtt voltak :? , valami mégis átalakult, mert a régi melltartókból kiesek. :shock:

Kép
Kép
thomasanne
 
 


Jó reggelt!

Thomasanne!
Köszi :wink:

Juci!

De ha én nagyon szeretk valakit, én küzdök érte mindig, amíg úgy érzem lehet.......
Nekem nem a büszkeségem az első olyankor, dehát mindenki más ez igaz és férjem is más mint én.
Mindenesetre nem rossz szándékból hívtam őt oda....


And!

Bevallom én sem vagyok nagy strandolós, és inkább férj vitt oda :)
Lívi viszont imádja a vizet, de ő aztán szintén baromi fehérbőrű és nagyon pirulós, úgy hogy én ilyen melegben nem megyek ki csak reggel és délután és ezt szigorúan igyekszem betartani.
Jó később már úgysem fogom tudni teljesen, de legalább most vigyázok a kis bőrére.Ez a nap már olyan szinten káros, hogy csak na :shock:

Olyan jó, nyitva az ablakok és kellmes hűvös jön be, de várom hogy enyhüljön az idő.....
Utálom a nagy kánikulát, pont azért mert nem szeretek kint lenni :(
Valaki, meg úgy tudja élezni a forróságot.....

Na megyek, Lívcsi fent van


Puszi és szép napot

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Hát bevallom tisztesen, hogy nekem tegnap este tele lett a gatyám :oops: :oops:
Éltem 28 évet, de én ilyet még nem láttam....
Kinéztem a teraszról Budapest felé, és majd szörnyet haltam, Léna már feküdt amikor lecsapott a vihar.
Nálunk iszonyat volt...de már maga a látvány is...ahogy láttam hogy eltűnnek a fények Budapesten, aztán az autópályaépitésnél hatalmas porfelhő amit a szél kavart...és pár perc múlva nálunk is volt minden.
Nem volt áram, internet, telefon :shock: :shock: :shock: azt hittem itt a világvége...

A tök sötét házba botorkáltam a mobiltelefonom fényénél és kutattam elő karácsonyi gyertyákat, meg próbáltam a garázsban valami világitás után nézni, de akkorát idavágott a villám hogy azt hittem menten szörnyet halok..és úgy felrohantam Lénához mint akit űznek...

Hát szoval gáz volt nagyon, de túléltük...

Juci!

Én is azon agyaltam hogy vajon Léna elaludna e a strandon...szerintem amig nem próbálom ki, én sem tudom meg...
Gyanitom hogy előbb utóbb elájulna :roll:

Strand:

Hát :? :? :? Nekem nagyon kedvemet szegte amit hallottam tegnap.Ugye nekünk a Paskál van közel Zuglóban..
Nos ismerős anyuka mesélte a játszónk hogy a szomszédjáék 10 órára mentek ki és nem engedték be őket teltház miatt..1 órát vártak, majd megunták és hazajöttek :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Na hát a herigneffektushoz valahogy nincs kedvem :? :? :?

A ti strandjaikon nem volt tömegnyomor, lányok????

And!

Aranyos vagy, köszönjük, persze hogy emlékszem a Bajcsy kórháznál... :) :) :)
Minden héten járunk arra, tudod, ha megyük anyumhoz..úgyhogy nem igérem, hogy nem leszünk ott :wink: :wink: ha már ilyen rendi vagy :wink: :wink:

Na majd még visszaolvasok tüzetesebben....

M.

Kép

Kép
megann
 
 


jóreggelt :)

ma egész nap elvileg semmi dolgom, és az anyuéknál az Eszti! :) és ott is alszik este. ez az első éjjel. bzitos nem lesz semmi gond, de mégis olyan furcsa, hogy csak úgy, minden ok nélkül lepasszoltuk. úgyhogy ki is találtam magamnak mindenféle fontos dolgot mára, és este meg színházba megyünk! ezer éve nem voltunk, úgy örülök. igaz, ez az én művem, mert tegnap volt ember szülinapja, és ezzel leptem meg :D de majd az én szülinapomra is ezt kérem, semmi tárgyi ajándék, csak csináljunk valamit együtt :) ;)

holnap meg megyünk vendégségbe a balatonra, úgyhogy a nagy kirándulás elmarad, de majd bepótoljuk máskor.

Mea,
én sem bántásból mondom, de tényleg próbáld férj szeméből nézni a dolgokat. nyílván mindketten hibásak vagytok, hogy itt tart a dolog, de ő ebből mit lát? máshogyan vagytok felépítve, ami neked már kiveri a szemed, azt ő észre sem veszi, és ezért nem érti. és a férfiak büszkesége akkora, hogy azzal hegyet lehetne mozgatni. ő azt érzi, hogy ő mindent megtett, dolgozott, mint állat, segített Lívi körül, és ez sem volt elég. ez olyan nehéz :( :( :(
azt nem mondtam meséltem, hogy az előző vőlegényemmel úgy szakadt meg a kapcsolatunk, hogy utána egy szót sem beszéltünk, pedig tényleg a világ legrendesebb embere, én is igyekeztem már 1-2 évvel azelőtt jelezni a problémákat ésmegoldásokat kínálni, de nem ment, és ezt az egészet ő sem bírta megemészteni :( nem vagyok rá büszke, de talán már ő is boldog.
én megértelek, de ne várd, hogy ő is úgy gondolkodjon, mint te. Lívi miatt se :(
remélem hamar rendbejönnek a dolgok!

KépKép
KépKép
and
 
 


Thomasanne!
Oké, akkor menjünk együtt :wink:
Bárcsak nekem lennének kisebbek a melleim, mint szülés előtt, ehelyett a nagyból hatalmasak lettek :?
De nem baj, a 3. gyerek után tuti visszaszabatom az eredeti méretre (ami szintén nem kicsi, 85D.........)

Megann!
Hú, itt is volt jóóóó nagy vihar, de azért hamar elment, meg nem is tűnt félelmetesnek. Egy kertes házból azért tuti ilyesztőbb, anya is felhívott, hogy egyedül van a fiúkkal, apám elment bulizni, és huhogott a telefonba, hogy hajlik a diófa a házra......Azért a végén nem lett semmi megúszták.

Na ezért nem megyek semmi más strandra, csak a csillaghegyire, mert a tömegtől, kosztól irtóóóóóózom!
Nem kérdeztem anyát, tegnap mennyien voltak, de soha nem szokott tömeg lenni, jó nyugis strand ez :wink:
Tavaly egyszer voltunk máshol, a dagály-on asszem, de borzasztó volt, az emberek is, a kosz is, a tömeg is, hiába volt felújítva :(

Azért Szilvi, veletek kipróbáljuk a rendőr strandot, ott tuti nincsenek sokan :wink:
Ugye???? :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


ijesztőbb-bocsánat :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Sziasztok,

Strand
Mi is voltunk mar iden egyszer, de mivel csak rohangasztam a ket medence kozott, azt hiszem kihagyom a tovabbi alkalmakat :roll: :roll:

Barbi,
Ferj is odaig van a csipkes almokert :lol: :lol: , be is szerzek egy parat delutan, ugyis megyek felujitani a partnerlatogatos ruhataram :lol: :lol: Balazst letudtam delutanra a dadanal, Mat suliban, en meg vasarolgatni fogok delutani program gyanant :lol:

Idojaras,
nam tudom mi lesz igy nyaron, de mar a hocipom is kivan ettol az idotol! Latom nalatok is detto ugyanez, rettento meleg, meg vihar! Itt a tegnapi vihar ota jelentosen lehult az ido, vagy 10C°-t biztosa esett, majdnem hideg van!

Meghivott bennunket egy ismeros hazaspar az ocean melle, egy szomba delutani pecazasra+grillezzesre este. Tegnap lerendeltem a hotelt, hat most mit mondjak :evil: :evil: Ebben a hidegben es esoben semmi kedvem :cry: :cry: Meg felek, nehogy megfazzon valamelyik gyerek, ugye nem leszunk ferjjel jovo heten!

Ferj meglepett, egy regi stilusu hotelt foglalt Marseillben, ket estet fogunk ott tolteni, allitolag nagyon szep! Ha szita agyammal gondolok ra, akkor viszek kamerat, csinalok majd kepeket! :lol: :lol:

Ayse,
Nekem is kellennenek a receptek, ami felizgatta a fantaziam az a gozgolyo :lol: :shock: :shock: :shock: foleg!

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok!

And, Barbi!
Olyan is mehet a talira, aki piszok módon alig ír mostanság? :roll: :oops: :)

Bocsi lányok, de mostanában nem telik többre tőlem! :?
Olvasgatni szoktam, de az írás mindig kimarad már!

And!
Éljen a színház! Jó szórakozást hozzá! :)
Ha mehetünk, kérhetek én is útvonalat? Autóst is és bkv-st is? :)

Totka!
Gratulálok a leadott kilókhoz! :) Csaba tényleg rendi! :)

Mea!
Sajnálom, ami veletek történik! :( Tedd, amit a szíved diktál! :?

Anikó!
Ősszel én is szeretnék talizni veled! :D

Megann!
Nálunk is brutál vihat volt!
Ismerősömék házáról levitte a szél a tetőt! :( :shock:

Nati ébredezik...

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


And
Mi is beneveznénk a talira és vinnénk Szilviéket is :wink: :D

Mea
Én is sajnálom ami veletek történt. Ezt idáig itt még nem mondtam, de nekem ez már a második házasságom. Nálunk is az volt a baj, hogy egy idő után nagyon kihűlt a kapcsolat szinte már beszélgetni sem tudtunk miről. Én elköltöztem és vártam, de mivel semmi nem változott meg bennem és Ő sem változtatott a viselkedésén, elváltunk. Nagyon sokat vaciláltam, de nekünk nem volt gyerekünk és akkor úgy gondoltam, hogy a saját életemet akarom élni és nem azt amit Ő szán nekem. Nehéz volt, de ma már úgy gondolom, hogy nagyon jól döntöttem, hisz a mostani Férjemnél rendesebb embert álmomban sem találnék, és hát itt a Brigitta.

Vihar nálunk is elég nagy volt tegnap, de közelébe sem ért ami tavaly aug.20-án tombolt.

Ma délelőtt anyósoméknál voltunk. Brigi megint bevetette magát a málnásba és a ribizli bokrok alá és ki sem lehetett onnan szedni. Úgy örülök, hogy így szereti ezeket az idény gyümölcsöket. Bármit rakok elé, mindegyiket megeszi. Mondjuk főételt annyit nem, de azt én sem kívánom a nagy melegben.

Prüntyi
Édes a pocaklakó.

Ayse
Receptet én is kérem, a nyál összefutott a számban, ahogy leírtad mit főztél.

Én is akarok Dunakeszin csini fehérneműket venni, de azt hiszem innen kicsit luxus lenne csak ezért elmennünk. De legközelebb, ha Szilviéknél leszünk útba ejtjük. Jó Szilvi?

Dobok a csajszinkról egy bicajozós képet.

Kép

Kép
Kép
maresz
 
 


Köszi Maresz :wink:

Most, hogy írtam róla és beszélek róla, kiderül nem kevesen vannak, akik megtették ugyanezt és nem bánták meg, sőt még boldogabbak is lettek!
bizti vannak ellenpéldák is, de többsége előbb utóbb megtalálta a boldogságot.
Nálunk is az lesz a baj, hogy egyikünk sem fog változtatni, mert eddig sem..... :?

Na megyek mert Lívi szétszedi a házat :D :shock: :D :shock:

Mea
mea
 
 


Maresz, Andi, elküldtem! :)

aki bkv-val jön, szóljon, mert akkor külön leírom, hogy hol van a metrónál a buszmegálló!

KépKép
KépKép
and
 
 


Maresz, ízirájder csajod tök jó fej! megeszi a gyümölcsöket és még a napszemüveget is elviseli ;) :D

KépKép
KépKép
and
 
 


Ayse, Totka
Én ugye felajánlottam, hogy vállalok fuvarozást, akkor elsősorban Hajnira gondoltam, de ha meg tudnánk szervezni másképp, akkor abban is benne vagyok, hogy Ayséékat viszem, mert ők nincsenek tőlünk messze, de akkor valaki vállalja be Hajniékat.
Azt nem tudom, hogy az ülés dolgot hogy intézzük... :?
Nekem van egy hordozóm, amit be tudok rakni még a kocsiba, és esetleg Fannit belerakjuk és a másikba ülhet Andris vagy Panna.
Vagy szabálytalanul ölben... :oops:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Megann
a Külker Parkban nem voltak sokan, illetve lehet, hogy sokan voltak, de olyan nagy terület, hogy nem tűnt annak!
És gyönyörű tiszta!
Még a Kondorosiban is voltunk, de ott csak délelőtt, ott sem volt tömeg, jó a gyerekmedencében sok gyerek volt, de nem volt heringeffektus!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Holnap megyünk el szüleimmel Siófokra, Lívike is jön velünk természetesen.Nagyon várom már, mert jót fog tenni!
Anyumék hívtak, persze tudnak rólunk, ezért....
Remélem szuperul sikerül.
Balázs ma is volt Lívivel biciklizni, és este meg horgászik egy haverjával, ott is már jó rég volt.Jól teszi, legalább ő is jól érzi végre magát.Kicsit összezördültünk ma is :shock: de mire hazaért, mondta Lívi miatt jó lenne ezt abbahagyni.Egyetértek vele.
Viszont azt is mondta, hogy első nap volt alegrosszabb, most már jobb..... :shock: elég hamar jobban van, fura.
Szerintme valahol min a ketten tudtuk, hogy nem működik, csak ő a tűrősebb típus.
Egyébként én mindig úgy gondoltam, hogy ha nem más miatt lép le valamelyikünk, akkor mi békésen szét tudunk menni.....hát kiváncsi leszek, nagyon bízom benne m ert az lenne a legjobb......de egyelőre még nem válunk, majd ha lecsillapodnak a kedélyek és valóban annak érezzük szükségét!
Az idő mindent megold majd szerintem........és ezt most betartom, hogy nem kapkodunk el semmit.....és szerintem ez jó így, mindegy ki mit mond gondol rólam vagy rólunk, én ezt érzem helyesnek mint hogy rossz közérzettel veszekedve együtt élni.

Totka!(Bocsi)

Nem osztom a véleményedet, miszerint "rossz a rosszal, de rosszabb nélküle!!!!!!!!" ez egy óriási baromság szerintem, már bocsi ne haragudj mégha dédid is mondta.......mer aki úgy él, az hazudik és becsapja magát és környezetét!!!!

Mindenkinek szép hétvégét!!!!

Mea
mea
 
 


Szép jó estét!

Húú, Megann, így éreztem én is a tegnap éjjeli viharnál, ide fél tizenegy körül ért!Borzasztó volt!Panni édesen végigaludta, pedig kb.6-700m-re van egy víztorony, vagy háromszor csapott bele a villám.
Mára is valami csúf időt ígérnek!
Holnap megyek kozmihoz(tudjátok készülök ám..... :lol: :lol: 8) ), este meg tesóméknál fergeteges névnapi parti!!!!
Csibi:
azt hiszem, And jön értünk a keletihez, de nem fixáltunk még le tutira!
De jöjjön valaki, mert Andnak, Mske-nek, és kedves férjemnek volt/van hozzá szerencséje, hogy tán még Orosházán is eltévednék, annyira botrányosan rosszul tájékozódom , nemhogy Pesten! :oops:
Anikó:
ha jössz haza, tényleg talizhatnánk, hiszen mi nem messzire vagyunk itt a megyében!Annyira irígyellek(persze csak egészségesen! :wink: ) olyan klassz, hogy ennyit utaztok!!!Ha volna sok-sok pénzem, én állandóan tengernél lennék!semmi lux.csak a szép , csillógó tenger!!!Hmmm....
Mea:
nem baj, hogy nem osztod a véleményem, ahányan vagyunk, annyiféle életet élünk.hozunk jó, rossz döntéseket egyformán.nekem jó döntés volt, hogy házasságom elején nem hagytam ott férjem, pedig igen "zörgősen"zajlott.De ez én vagyok, és a környezetem azt a nyomást gyakorolta rám, hogy váljunk el de tüstént.
Maresz:
Panna is imád a málnabokrok között csipegetni, Ő is él hal a finom lédús gyümikért!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Totka!

Akkor nincs hari :) De jó :)
Tényleg azt mondták váljál el??
Ha most jó neked(tek) akkor valóban megérte és gratulálok a kitartásért! :)

Nálunk most az előbb volt akkora vihar, fúúúúú nem semmi volt..... :shock:
Tegnap mi megúsztuk.... :roll:

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Na látszik, hogy nyári szünet van, csak este bírtam ideeesni a gép elé.

Voltunk délelőtt vásárolni. Kisfiam igazi pasiból van, már a második üzletben mutogatott ki az autóra és mondta, hogy HAZA, HAZA. :) A kis ET :lol: Pedig igencsak szűkre szabtuk a dolgokat, pl. a könyvesboltba be se mentünk, mert azt úgysem tudtam volna hátratekeredett nyakkal, vagy rámtekeredett gyerekpárossal élvezni.

Itt nálunk is sokkal félelmetesebb a vihar, mint az emeletes házban. Sőt én régen nem is féltem, most meg... Bár az ember a korral együtt egyre jobban fél, ahelyett, hogy fordítva lenne. Na szóval, amíg villámlott, mi itt ültünk lennt a nappaliban a gyerekekkel, még jó, hogy olyan a csillárunk, hogy gyertyatartó is van benne és nem a sötétben kellett kuksolni.

Csibb!
Nagyon aranyos vagy, hogy felajánlottad! Tényleg köszönöm!
Az elsőbbség Hajnié, ha az ő ügye megoldódott, akkor élnénk a lehetőséggel.

Mske jön egyébként?

Barbi!
Ez jó kis vásár volt! Célirányosan mentél, vagy a szerencse kísért utadon?

Mea!
Te egy igazi kemény csaj vagy! :D Én nagyon félek az egyedülléttől, de komolyan, egy napig sem bírom!

És a gőzgombóc recept:

Bonyinak hangzik, de nem az!!! És elég gazdaságos :)

Egy mély tálba beleteszünk 25 deka lisztet, kis mélyedést formázunk középre. 1 deci langyos tejben felfuttatunk 1 deka élesztőt egy kis cukorral (1 tk). Ha feljött a bögre tetejéig, akkor a liszt mélyedésébe öntjük és összekeverjük liszttel, hogy lágy tésztát kapjunk, egy pici lisztet a tetejére is szórunk, konyharuhával letakarjuk és meleg helyen 15-20 percig pihentetjük. (az a kovász készítés)
Ezalatt megolvasztunk 5 deka margarint. Összekeverünk 1 tojást 4 deka porcukorral, egy csipetnyi sóval és 1 deci tejjel (ne legyen hideg).
A várakozási idő letelte után a dagasztóspirállal összekeverjük a kovászt a liszttel, belekeverjük a tejes tojást, végül a margarint, két részletben. Addig dagasztjuk, amíg homogén állagú nem lesz és el nem válik az edény falától. Minél tovább tart a dagasztás, annál több levegő jut a tésztába és annál magasabb, könnyebb lesz.
Ezután kis adagokat (olyan gombócnyi) szaggatunk kanállal vagy kézzel, lisztezett deszkára (minden ragadni fog :wink: ). Letakarjuk konyharuhával és kelesztjük egy órát kábé, az a lényeg, hogy szép pufik legyenek. Egy nagyobb lábosban (esküszöm a valóban vastag aljú acélokra), felolvasztunk 5 deka margarinon 5 deka kristálycukrot (ha többel készítjük több lesz a karamella :)), lehúzzuk a tűzről, kihűtjük (különben fröcsköl), hozzáöntünk 2 deci tejet, és addig kevergetjük, amíg a cukor fel nem olvad (ezt már lehet a tűzre visszatéve is). Belerakjuk a gombócokat, és letekarjuk a fedővel, amit előzőleg egy vizes konyharuhával beburkoltunk. Ettől gőzgombóc. 20-25 perc alatt megfőzzük, amíg nem halljuk sisteregni a lábos alját, mivel akkor elfőtt róla a tej. Isteni karamellakrém lesz így az alján és mi vanília szósszal (egyszerű összekeverős) szoktuk enni.

ayse
 
 


Cukkini-krémleves.

Olívaolajon megdínsztelünk egy fej vöröshagymát, hozzádobunk pár szál karikákra vágott sárgarépát, azzal is dínszteljük egy kicsit, a lényeg, hogy a hagyma ne piruljon meg. Megfuttatunk rajta 2-3 gerezd fokhagymát (ennek végképp nem szabad megpirulnia). Felöntjük vízzel, teszünk bele cukkinikarikákat, sóval, borssal, kaporral fűszerezzük. Aki nem szereti a kaprot, kicserélheti oregánóra, kakukkfűre. Ha megfőtt, (hamar megvan), leturmixoljuk, és tejföllel behabarjuk (liszt nem kell bele!).
Szoktam változtatgatni a répa-cukkini arányt, ha az ember zöldebbet szeretne, nem kell bele annyi répa, és maradht a cukkini héja, ha pirosabbat, mehet bele egy egész paradicsom is.
Ma 5 kis sárgarépa és két közepes cukkini volt benne.

Reszelt sajt, pirítóskocka....nyamm!!!!

ayse
 
 


Anikó!
Eddig nem írtam, de gondolom nyílvánvaló, hogy én is szívesen találkoznék Veletek!

Megann!
Nálatok van villámhárító?

Különben itt is egy nagy poviharral kezdődött, mivel a nagy szárazság miatt ugye az volt bőven. El sem akartuk hinni először, hogy ez még nem víz. :shock:

Thomasanne!
Majd járjatok egyszer úgy ebédidőben erre! :D

ayse
 
 


And!
Biztos, ami tuti :wink:
A behabarjuk, az az, hogy a tejfölhöz szép lassan adunk a forró levesből, összekeverjük, megint egy adag leves, hogy ne csapjon ki a fehérje és ne legyen szemcsés (én habverővel szoktam). Aztán ha már meleg, akkor az egészet bele a levesbe.

ayse
 
 


Ayse!

Most kérdeztem férjet...nem nincs villámháritónk :shock: :shock: :shock:
Ő azzal indokolja, hogy olvassak utána :? a villám a legmagasabb pontokba csap bele :shock: , és nálunk közvetlen mellettünk 100 méterrel van a viztorony :shock: :shock: :? :?
Nos azért nem vagyok egyáltalán nyugodt :shock: tekintve hogy a dombtetőn lakunk :? :? :? :?
Úgyhogy jó lesz ha utánanézünk hogy hogy és mint is kell hozzájutni egy villámháritóhoz..

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Totka,Ayse!

Most olvasom hogy nálatok is a viztorony volt a villámháritó :shock: :shock: :shock:
Akkor lehet hogy odacsapott akkor amikor majd bekakáltam és a vak sötétbe felrohantam Lénához a garázsból????? :shock: :shock:
Komolyan azt hittem hogy a garázs előtt álló autómba csapott, akkorát dörrent :shock: :shock: :shock:

Mi indulunk a Balatonra...szép napot...este már jövünk vissza :( sajnos :( :( :(
Pedig annyira fürödnék már egy jót.....talán erre vágyom most a legjobban....fürdeni egy jót...

M.

Kép

Kép
megann
 
 


megyünk és fuvart is válalunk!!! :mrgreen:

MseésMarci KépKép
mske77
 
 


Ayse!

De ari vagy, köszi :oops:
De nehogy azt hidd, hogy annyira kemény vagyok én.....sőt soha nem votlam egyedül életemben, mert mindig volt párkapcsolatom, egyikből a másikba és ez volt a nagy hiba szerintem, és most érzem azt, hogy igazából mindig mástól függtem, nem tudtam egyedül létezni, féltem tőle.
De most, hogy Lívi erőt ad és látom, hogy így nem lenne neki jó, így erőt veszek magamon, muszáj......de tény, hogy jobban bírom most, mint amikor ő még nem volt.......

Mindjárt indulunk el, úgy hogy nagyon kellemes hétvégét kívánunk mindnekinek!!!!

Puszi

Mea
mea
 
 


Mske!
Szuper! (de nem azért kérdeztem).

Most komolyan, nekem nem akkora gond ez a bkv-zás.

Megann!
Nekünk sincs, de én már nagyon bánom és szeretnék beépíteni egyet. Mármint villámhárítót. Nálunk is vannak a domboldalon magasabban fekvő házak, de azért ez nem nyugtat meg!

ayse
 
 


Hello! :) :)

Micsoda őrületes mennyiségű hozzászólás volt ma. :oops: :? :wink: :wink:

Sajnos nem tudunk menni hétfőn a talira. :( :evil: :( :evil:
Egyrészt délben Dunakeszin kell lennem, mert jön az értékbecslő a bank megbízásából (már másodszorra, amin külön dühítő, de más téma), másrészt meg intézkednem kell csempe ügyben, mivel rossz árnyalatot kaptunk (szintén másodszorra) a fürdőszobakőből és el kell mennem a világ végére (Dunakeszihez képest) a területi képviselőhöz megoldani a problémákat. A fiúkat leparkolom az Anyuéknál és aztán megyek intézkedni. :? :?
Annyira sajnálom, mert olyan rég volt ilyen jó nagy(nak ígérkező) tali. :cry: :cry: :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Ma délelőtt szülinapi játszóházas zsúron voltunk Benivel, az Auchanban. Dani maradt Apával, így elég nyugisra sikerült a délelőtt. :) Busszal mentünk, Beni kérésére, picit vásárolgattunk a buli előtt, ajándékot is, meg magunknak egy két dolgot, amit busszal haza tudtunk hozni.
Találkoztunk Dudáékkal is. :) Csak beszélgetni nem nagyon tudtunk, mert Beni sürgetett, hogy menjünk már. :? :?

Barbi,
Gondolom, nem voltatok ti sem ma a strandon, annyira nem volt jó az idő. Leon nagyon édesen aludt a pokrócon és elég simán ment az elalvása is, épp láttam. :)

Megann,
Mi tavaly és tavalyelőtt is voltunk többször a Paskál strandon és én sem voltam elájulva tőle. Nagyon sokan vannak és messze nem annyira tiszta, mint a Csillaghegyi. Csak nagyon közel van az Anyuékhoz (irodához). Idén is pedzegették, hogy menjünk oda, de most meggyőztél, nem fogunk. :? :?

And,
Milyen volt Eszti nélkül? Ki bírta jobban, ő vagy ti? :oops: :oops:

Ayse,
Micsoda finomságok! :) :)
Nálunk a zellerkrém és a brokkolikrém -leves nagyon menő és levesgyönggyel esszük.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


And
Hánytól lehet menni??? Tényleg milyen volt a lepasszolás??? hogy bírtátok???

Ayse
Akkor úgy tűnik, hogy Hajni szállítmányozása megoldott dolog, úgyhogy kérek egy útleírást, hogy hogyan jutok el hozzátok, és azt is meg kéne beszélni, hogy mikor gondolod az indulást!
Fanni mostanában újra kétszer alszik, ami azt jelenti, hogy 10 körül alszik egy órát, max. másfelet, én utána gondoltam menni.
Jó neked így? Lili is jön?

Ma beszéltem Annamamival telefonon, és nem is tudott a hétfői taliról, de én jól elmondtam neki!!! 8) 8) 8)
úgyhogy lehet, hogy ők is jönnek!!! remélem!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Benianyu
Kár, hogy nem jöttök!!! :(
Így halasztódik a combösszemérés! :lol: :wink:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!
Persze, hogy jó!
Lili nem jön, mivel most járhat oviba utoljára.:)
Arra gondoltam, hogy találkozhatnánk a Moszkva téren, az nem akkora kitérő Neked. Mondjuk ha felébredt Fanni, akkor beszélünk telón és akkor lecsattogunk odáig.
Mondjuk a mammut oldalában.

Ez jó így?

Priviben megírom e számomat.

ayse
 
 


Ayse!Tudom, de azért akár el is vihetünk. Azért a kocsi se gond neked ugye? :roll: :lol:

MseésMarci KépKép
mske77
 
 


Szép jó estét!
Megjöttünk hugomék kerti partijáról, nagyon klassz volt, ott volt a család közeli-távoli tagja, pasijával, barátnőjével együtt.
Annyi kaját készítettek, azért csorgott a nyálam, mert azt az idáig viszonylag könnyen leadott öt kilót nem szeretném egyszeri bezabálással elszúrni!
Főztek bográcsos babgulyást, meg hidegtálakat, koktélokat készített tesóm(vendéglátós-szakács-cukrász!)
sajtot ettem, meg egy töltött tojcit.
Panna meg bezabált dinnyével!

húú, nagyon várom a hétfőt!!!!

BenianyU:
el sem hiszed, mennyire sajnálom, hogy nem láthatlak! :cry:

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Totka,
De jó kis buli lehetett! :) Te meg nagyon ügyes vagy, hogy így visszatartottad magad! :)
Én is nagyon sajnálom. :cry: Még agyalok valami megoldáson, hátha...., de esélytelennek érzem. :cry: :cry:
:cry: Férj vidékre megy ráadásul aznap. :(

Csibb,
Lásd fent....., de a következő találkozóig akkor még növesztjük, vagy inkább izmosítjuk combjainkat.

Addig is itt egy egész friss pocakfotó. :) Beni és Dani kb. haskörfogata egyforma. :oops: :oops:
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Mske!
Hát ha nem én vezetem, akkor naná, hogy nem probléma! :wink: :lol:

Hajni!
Óriási gratula!
Asszem ennél a pontnál már elárulhatod a titkodat!

Benianyu!
Nagyon édesek! :D

ayse
 
 


Ayse, akkor ezt megbeszéltük!
Hányra menjünk hova is??? :roll:

MseésMarci KépKép
mske77
 
 


Mske!
Csibb már lecsapott ránk! :lol: :lol: :lol:
Bár a javaslatomra, miszerint Fanni alvása után találkozzunk a Moszkáson, még nem válaszolt... :roll: Gondolom majd holnap...

De nagyon köszönöm, ari vagy!!!!! :D

ayse
 
 


Csibb, én Anna combijaival benevezek a versenyre :wink:
Kép

Julcsiról:
Eddig is előfordult néhányszor, hogy néniket lebácsizott, vagy bácsikat lenénizett. Tegnap viszont a tökéletességig fokozta ezt az önmagában is kissé kinos észrevételt. A szomszéd nénit látva igy szólt: Ott a néni. Olyan mint a bácsi.
Kérdeztük tőle a vacsoránál hol van apa. Mondta, hogy Párizsba ment. Mit csinál? Vesz pálinkát, söri-börit. Lehet, hogy Julcsi többet tud, mint én???? Na jó, aztán elmondta: Autót szerel. Ez ugyan igaz, de fogalmam sincs, honnan tudja.

Ma reggel felkelés után az első mondata az volt: Nappapi hová lett? A délutáni alvás után: Nappapi hó van? Szerencsére még itt van, úgyhogy nem kellett vigasztalni. Nagy a szerelem.

And, mi készülünk a hétfőre, összeszedem a bátorságomat, még nem mentem sehová egyedül két gyerekkel. Odafelé nagypapival megyünk, akit kiteszünk a metrónál, mert a Ferenciek terére akar menni, visszafelé meg nem lesz más választási lehetőségem, mint elindulni.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Majola
8) 8) 8) hm... esélyes a kiscsaj!!! :lol: :lol: :lol:

Ayse
De nem lenne egyszerűbb mindenkinek, ha mégis inkább elmennék érted??? :D Tényleg közel vagytok, én a Budakeszi úttól nem messze lakom!
akkor esetleg még ülést is be tudnánk rakni, ha nektek van!
Egyébként meg milyen kapós vagy!!!! :lol:
Mske, szólj, ha nagyon szeretnéd a fuvart, ezen nem fogunk összeveszni!!!
Szerintem küldj a telszámod mellé egy címet is, meg ha bonyolult, akkor egy leírást! :wink: Köszi

Benianyu
REmélem, sikerül valamit intézned!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mi is itt..
Megjártuk tegnap a Balatont...
Tényleg nagyon szép és tiszta és hivogató...
Szerintem nem is értették a barátaink hogy ott ácsingózok a vizparton és mégsem megyek be a vizbe :wink: :wink: :wink:

Amúgy meg baromira elfáradtam, Léna már 5 kor felkukorékolt, én vezettem le is meg haza is....úgyhogy jól kidöglöttem...

Amúgy meg marhára fáj néha a cicim :oops: meg megnőtt egy picit, azaz hogy ugyen nem ment össze mint mensikor szokott..egyelőre ennyit érzek..

Majola!

Combi :lol: :lol: :lol:

And!
Remélem eljutunk hozzátok...
Nagyon szeretném látni a pocid :wink:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


And
Nem kaptam meg, de Szilvinek megvan, úgyis együtt megyünk.

Majola
Julcsi szövege és Anna combijai :D

Most sütöm holnapra a fini joghurtos sütit. Nyam-nyam.

Megyek, mert Apa még nem ebédelt és terítenem kell neki :wink:
Este még lehet, hogy jövök. Ha nem, a holnapi viszontlátásra.

Kép
Kép
maresz
 
 


And
Mégis megkaptam, bocsi :oops:

Kép
Kép
maresz
 
 


Csibb!
Privi ment!!!

Majola!
Nem semmi csajszik!!! Képzeld, amikor majd egymással beszélgetnek! :D

ayse
 
 


A szomszéd kisfiúnak volt egy hasonló beszólása, mint Julcsinak. (még a társasházban)
- A fúknak fütyijük van, a lányoknak puncijuk. - összegezte az ismereteit a lépcsőházban. Ekkor kilépett egy néni a lakásának ajtaján.
- Ilonka néni lány, neki puncija van! - így Bence. :lol:

ayse
 
 


Sziasztok Csajok!

Megjöttünk Siófokról, szuper volt, igaz alig aludtunk anyuékkal, mert éjfélig fent voltunk, akkor 1/2 órát sírt Lívi mert felébredt, előtte egész nap nem aludt, majd hajnal 5-kor ébresztett :shock:
De ezen kívűl nagyon klassz volt minden!
Jólesett most nagyon.

Még valami:

Egy Balázs féle kedves rokon már innen értesül a hírről és ezt még szemrebbenés nélkül mondta is neki :shock: :shock: :shock:
Az illető 17 éves :shock:
tudnám, mi a francot olvasgatja itt az én hozzászólásaimat :shock:
Hihetetlen és még szét is kürtöli a big familyben!!!!
De hát nem csalódom már bennük, pontosan tudom milyen pletykás némberek, mind egytől egyig.Imádják ha zajlik az élet körülöttük és történik valami, amin lehet csácsogni jókat, hamár az ő életük olyan szegényes cselekményekben.................

Na úgy, hogy ÜZENEM NEKIK IS INNEN!!!!!
HOGY NAPLÓÍRÁSNAK SAJNOS VÉGE és vegyenek Storyt vagy más pletyiújságot vagy esetleg a maguk háza tájékán tegyenek rendet, bizti ott is lehet mit tenni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tőletek elnézést, ha valakit érdekel valami, priviben szívesen írok, de erre nem vagyok kiváncsi hogy valaki innen tud mindent -igaz nyílvános- de ki gondolja hogy 17 évesen valaki innen tud meg rólam mindent, hihetetlen, de ha nem is ő olvasta konkrétan hanem egy másik kedves ismerős, akkor is hogyan mondhatja Bali szemébe, hogy én már tudom, mert Timi már megírta a neten!!!!!!! :shock:

Pofátlan, szemét ember az ilyen és szarkavaró!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Fúúúúúúúúúj, na ez nem hiányzik egyáltalán :D
ez már egy jó dolog a rosszban!!!!!

Bocsi Csajok persze ez most nekik szólt mert tuti már árgus szemekkel olvasnak engem.

Most megyek ismét hányni egy kicsit..................

Bocsi az OFF-ért tényleg!!!!

Mea
mea
 
 


Egy hülye voltam, hogy megírtam itt, dehát nem gondoltam, hogy valaki folyamatosan követi, mit írok itt(titokban)........................
Ennyire unatkozni.....

Mea
mea
 
 


Név szerint kéne itt jól leb......nom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mea
mea
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?