Új privát üzeneted érkezett!

napszemcsi! 8)
De jó, hogy jelentkeztél! :P Már gondoltunk Rád, hogy biztos Esemény van! majd mesélj el mindent! Nagyon-nagyon szép súllyal születtek a babák, gratulálok! Volt mit rejtegetni abban a hatalmas pocakban! :D Nagyon szépek vagytok!

melcsi,
köszönjük a képeket, Ti is nagyon szépek vagytok! :D Ezek szerint rendben zajlik a kis életetek tovább, aminek Pöri aktív részese, ha jól látom. Édes lehet. Majd mesélj!

Az enyimek most az erkélyajtó előtt levegőznek, készülünk egy hét múlva az első sétánkra. Benedek fiam cumifüggő lett, anélkül ordiba van. :o Édes kis Norinám meg csendben hallgatja és nézi, mi ez a hülyeség. :roll:

KépKép
pompomlány
 
 


Melcsi, Napszemcsi

gyönyörűek a babák :D
De jó ennyi babaképet látni!

Pézsé

ugye most Te vagy a soron következő (idő szerint)?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Lányok
Teszek fel képeket a Zalán-birodalomról.
Nem csoda, hogy könnyeztem, ugye? :D

Kép

Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
Kép
emma1976
 
 

 
 

Lányok, ide minden nap érdemes benézni!!! Szuper hírek! És minden jót azoknak, akiket már csak pár nap vagy hét választ el a nagy találkozástól!

Napszemcsi! Gyönyörű babáid vannak, és micsoda súllyal!!! Ügyes vagy, nagyon! Sok tejcsit nektek!

Melcsi! Nagyon édes Lukács! Ahogy szopizza az ujját!!! És a cicivel hogy áll? Ha ilyen ügyesen szopja az ujját, biztos ügyes ott is. Emese látom mindent kipróbál... Mit szól a kistesóhoz?

Emma! Gyönyörű a szoba! Nagyon tetszik a lámpa és a falikar, hol vetted?

dkata
 
 


távirati stílus.
mi itthon. este visszaolvasok.
minden OK.
lányom zabagép... 2 naposan 35öt, ma már 80at evett.... :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Orsi
húúúúúúúúúúú akkor fejlődik mint a gomba! De édes lehet!
És a fiúk hogy fogadták hogy távol volták tőllük, és hogy egy gyönyörű szép kicsi lánnyal tértél haza?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


emma,
ti aztán kitettetek magatokért, vagyis a gyerekszobáért! Gyönyörűűű!!! Mondhatnám álomszép, de hát ez már a valóság. Nem csoda, ha könnyezel... :wink:

orsi,
de jó, hogy hazaértél! :P

KépKép
pompomlány
 
 


Orsi

jó hamar hazamentetek.
ugye képeket is teszel fel Liliről?


Emma

hú, ez a bútor tényleg gyönyörű. ugyanilyen sárga a fal nálam is, én meg még azt hittem, hgoy majd egybeolvad a fal+bútor, de nagyon jól érvényesül. hol vetted a matricákat, amik a falon vannak?
és mi az, ami a pelenkázó fogantyúján van?
nagyon jó a sarokszekrény is, hozzánk ez sajnos nem fér volna be (nincs szabad sarok), a 3 részesét rendeltem meg.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Melcsi :lol: Gyönyörű Lukács Dés!!! És Pöri? Csodaszép! Sok tejcsit és kitartást!

Orsi :lol: Isten hozott Benneteket itthon. Örülök hogy jól vagytok és azt hiszen Lili étvágya irigylésre méltó!! :lol:

Emma :lol: Nagyon szép a szoba! :lol:

Igen, lányok, most már Mi jönnénk! A szülésznő pénteken délután jön haza a nyaralásból és addig még szeretném kibírni. Igaz én nem érzek még semmit. Most irigykedem ám!!

Kismókus most Mi jövünk :wink: :lol: :shock: .

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


No, minden gyerek ágyban :lol: :lol:

Próbálom az elején kezdeni, lehet hosszú leszek. :oops:

Szóval az volt az uts. hogy csüt. éjjel nem tudtam aludni. Volt már ilyen, akkor írtam éjszaka a magzatvizes mondatot.
Nos, reggel f6kor folyt el valami. Csakhogy ahhoz képest, ami a fiúkkal elfolyt, kevés, de vizeletnek sok... szóval biztos, ami biztos elindultunk f7 körül Pestre, fiúkat anyuékra bíztam.
A kórházban a vizsgálatnál már ömlött a magzatvíz, szóval tuti volt, hogy itt szülés lesz. Vajúdó, CTG... isteni, már a fiúkkal is utáltam most meg aztán totálisan.
Fájások az elején nem voltak, és ca. 1 ujjnyira voltam tágulva. Aztán olyan 9 felé lettek ca. 10 percesek, 10 körül már 5 percesek. 12kor megvizsgált a dokim, akkor 3-4 perces fájásaim voltak, teljesen szabályosak, erősek, de még mindig csak 1 ujjnyi. Emellett bejött problémának, hogy a hegem érzékennyé vált. Ekkor eldöntöttük, hogy nincs mire várni, császár...
no, az igazi feketeleves innentől jött. Én úgy gondoltam, hogy 12 van, 1re ebből gyerek lesz... 1re csak 1-2 perces fájásaim lettek, gyerek nem, vártunk a műtőre, mert nem voltunk sürgősségi eset (akkor még), és a front miatt aznap 9 csaszi volt a sotén... szóval f2kor már 1perces és összefüggő fájások. Valamikor 3/4 kettő körül az addigi 130-160as szívhang átmászott a 100-110es tartományba, így minket is átminősítettek.
Altatásos, sürgősségi császár volt. Ezért sem tudtam nagyon sokáig semmit. (megspékelve azzal, hogy először bevittek az 1es műtőbe, amiről kiderült, hogy a koraszülötteseknek kell - a férjem emelett várta a gyereket - szóval én felkerültem a 2.ra, neki senki sem szólt, így ő sem tudta, hogy mekkora a gyerek).
A felépülés rohamos, és kellemes. A kínlódás elmaradt, ami a fiúkkal volt. Talán a vajúdásnak, talán az 1es terhességnek köszönhetően.. de tényleg szinte semmi utófájásom nem volt. 4 órával a műtét után oldalra tudtam simán fordulni. Lilit is pár órásan felhozták.

A kórházban kvázi minden simán mnet.... kvázi... ellopták a telefonom első este ca. 1 perc alatt. Ez fő eltűnésem oka, mert ezek után a notebookom azonnal hazavitte a párom.
1 ágyas szobába készültem, de a csúcsforgalom miatt ott nem jutott hely.
Jah, és aki keresett, ezért nem ért el :( De holnaptól él a régi számom.

Szóval de a lényeg a csaj :lol: :lol: :lol:
Lili tényleg jó baba, eszik, alszik :) Nagyon ügyesen szopizik, szinte az első mellretételtől profi - ebben nagyon hasonlít Mátéra, ha kinyílik a szeme azonnal enni kér -.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


és köszönjük szépen a sok-sok gratulációt!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :lol: Még mindig irigyellek! :wink: :lol:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Orsi! :)
Üdv otthon! :) Látom, már új vonalzód is van! :)


Pézsé! :)
Én is realizáltam, hogy már a dobogón vagyunk! :roll: :shock: :wink:

Kép Kép
kismokus
 
 


Orsi
Akkor izgalmak azért voltak bőven, de a lényeg, hogy minden rendben veletek! Nagyon várjuk a képet Liliről!

Pézsé, Kismókus :D
Sejtem, hogy nagy a várakozás, nekem már most is nagyobb, mint egy-két hete, akkor milyen lehet 38 hetesen?!

lányok, köszönöm szépen a sok dícséretet! Olyan jó érzés, hogy nektek is tetszik a szoba!
Felsorolom, mit-hol lehet kapni:
RS-Faktumbútor: bútor, öntapadós falidísz, autós falikarlámpa és mennyezeti lámpa (tegnap felvilágosított barátnőm 3 éves fia, hogy ez a Verdák-ból az egyik autó :) ), ágy fölötti képek, forgó
Kenguru: ágynemű
És a lámpák a Brendonban is megvehetők, ár ugyanaz

Mindenki vigyázzon magára és babájára, 37 fokot ígértek mára!

Kép
Kép
emma1976
 
 


potykaM, pézsé,
látom, szeretnétek nagyon látni megint a toplistát! Igazatok is van! :P Hát tessék:
(gratula és hajrá a csúcson levőknek!)

1. potykamanó 38+3
2. pézsé 38
3. kismókus 37+5
4. emma 34
5. bzsuzska 33+3
6. mirr-múr 31+5
7. zsuzsi 31+2
8. jud 24+6
9. andrea 24+3
10. erika 19+2
11. bodzaszörpi 16
12. lili 10+4


icsilya,
köszönjük a történetet. Kicsit szomorú ez a telefon-dolog, és hát ahogy olvastam, hogy mentek a SOTE-n a dolgok, nem bánom, hogy nem oda mentem. De legalább hamar itthon voltatok. Azért nem lehetett semmi magzatvíz-folyáskor még a fiúkat is felcibálni és elvinni... Van egy kis lélekjelenléted! 8)

Kedves új anyukák!
Nem nagyon jöttök a babás topicba, így én is folyton visszacsábulok. Pedig olyan szívesen olvasnék a mindennapjaitokról!

KépKép
pompomlány
 
 


Pompi :D
a sotet a lopásra érted, vagy másra?
bennem sok tüske nem maradt. én legközelebb is od amegyek... ha lesz legközelebb :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

teszel majd fel képeket Liliről?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


persze-persze, amint túlesünk a védőnő-gyerekorvos-dédmama programon ill. a párom visszarakja az sd kártyát a fényképezőbe.
még ma :) ígérem :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


GRATULÁLOK a gyönyörű babáitokhoz!

Orsi! Kiváncsian várom Liliről a képeket!

Kép
andrea23
 
 


Sziasztok!

Orsi és Melcsi! Mégegyszer gratulálok, jó egészséget mindenkinek!!
Jó, hogy jelentkeztetek! Melcsi! Gyönyörűek a gyerekek!!!!

Napszemcsi! Nektek is hatalmas gratula! Nagyon szépek vagytok!

Olyan jó, ennyi jó hírt hallani és ilyen sok szép babát látni!

Emma! Nagyon szép a babaszoba, most irígykedem, :D mert nekünk a szoba berendezése még odébb van... :(

Lányok! Ha szülés utánra ( pl. gátseb gyógyulása, tejszaporítás, ) akarok homeopátiás szereket szedni, azt fel kell íratni dokival?? Ha igen, ezt bármilyen doki felírhatja? Tud erről vki. vmit?

Kép
mirr-múr
 
 


Pompi :lol: Köszi a táblát! Nem is kértem volna, hiszen igazán el lehetsz havazva a manókkal! :wink: :lol:

Potykamanó: Hol vagy?? Már régen nem hallottam felőled!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


mirr-múr! Homeopátiás szereket nem kell felíratni, megveszed a patikában és kész. Van egy kis füzet, Homeopátia mindenkinek (vagy vmi hasonló), kérjél egy olyat is (ingyenes), abban benne van egy csomó szer, illetve hogy milyen betegségre mi a jó és az adagolás. Persze én már ezer éve el szeretnék jutni egy szakemberhez, mert az az igazi...
Orsi! Hol van Lili?

dkata
 
 


Kedves Lányok!
Köszönjük szépen a gratulációkat mindenkinek, én pedig a zesemény előtt állóknak sok erőt és gyönyörü találkozást kivánok.
Emma!
A babaszoba nem csodálom, hogy könnyeket csal a szemedbe. Álomszép.
Orsi!
Nem semmi, hogy a sebed miatt lett császár végól. De mi volt a szivhaglassulással?

Kérdésem lenne. Mert kevés az időm. A 36 éven felüliek topicjába leirtam a szülésem történetét, de olyan sok idő volt. átmásolnám ide, de nem jött össze. Meg tudná valaki oldani esetleg, aki ügyesebb nálam? Meg még a babásba is be kéne másolni. Mert ha ez kész, akkor a napi eseményeket már jobban tudom követni, meg leirni is.
Indul a tejünk, nagy rémület volt, mert fogyni talált itthon, pedig lelkesen szopik, nem csak az ujját, a cicit is, sőt cumija is van :D :oops: Aztán ma összefeküdtünk, és délben mértem 1 próbát, a balból 80-at szopott, és a jobb még hátravolt, csak azt már nem mértem meg mert elaludt. Szóval nem lehet reménytelen a helyzet. A kórházban az egyik nővér nagyon agitált a tápszerre, de kemény voltam és nem engedtem, azt hiszem ez volt a sorsdöntő a dologban, mert egyelőre szopunk. Egyébként teljeen nyugodt baba, éjfékor még megeszi az adagjét, majd hajnal fél4-4 ig hallgat, akkor ujból szopik egyet, aztán reggel 7-8-ig csönd :D Remélem igy is marad. Napközben is kevés zajt csinál, eszik, alszik, nézelődik, este kicsit sirósabb, de nem viszi tulzásba. Pöri zajosabb volt. Igen elégedetten, msoolyogva alszik sokszor, ebből ugy itélem meg, hogy nem éhezik. Nagyon figyelem, mert besárgult, be is kellett vinni a benti uv alá, és még mindig nem teljesen rózsaszin, de egész biztos, hogy enm ezért olyan békés. Pöri is napirendre tért, hiszen visszakapott, ha nem is egyedül, a baba pedig tetszik Neki, simogatja, időnként bedob egy-egy állatot Lukácsnak,néha lehuzza a takaróját, de még nagy galiba nem volt :lol: Hát nagyon kell figyelni, az biztos.
A sebem már gyógyulóban, igazán jól sikerült a mütét, tegnap megvolt a varratkiszedés nagy része, hagyott még 4-et a jövő hétre. Már most nagy megkönnyebbülés. Az uram nagyon óv, hogy feküdjek, a seb meg a tej miatt, pedig már hegyeket tudnék mozgatni, de igaza van, gondolnom kell a következő terhesség érdekében arra, hogy tökéletes legyen a gyógyulás.
Na megyek fürdeni, aztán kezdődik az éjszakai feltöltés.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Lányok! :) Melcsi! :)

Melcsi kérését teljesítve, íme Lukács születése:

Lukács csázsármetszésének története

Nehéz megfogalmazni azokat a zérzéseket,gondolatokat, amik egy tervezett császármetszés előtt elfogják az embert.
Jön a szülésznő, beköti az infuziót. Várod, hogy lecsöpögjön az 1 palack.Utána bekisérnek a mütő folyosójára, anyátlanul kuporogsz a padon. Kicsinyed utolsó rugásait érzed belülről. Ő még nem tudja, hogy hamarosan elkezdődik önálló élete. Te másra sem tudsz gondolni. Közben végignézed, ahogy készülődik a személyzet. Még megisszák a kávét, csevegnek kicsit. Jön az altatóorvos. Arcodra irva a rémület, ő kedélyesen rád dörög: "csak nem fél?" De, igen, mondod, hiszen nagyon nagy a tét. Az otthonhagyott gyerekek, az uj élet a hasadban, és te magad is persze. De nincs már visszaut, jön, aminek jönnie kell. Megérkezik a csecsemősnővér, tolja a kiskocsit a ruhácskával, ami életében elsőzör rajta lesz. Különös érzés látni, ahogy készülődnek." Jön a gólya nemsokára" mondják egymásnak, és neked is persze, de te egész máshogy érzel. Hiszen minden előre megtervezett, de vajon tervszerüen is ér-e véget? De már nem tudsz ezen tovább tünődni, mert megjön a doktor, utolsó csókok a párodnak, és indultok befelé az ajtón. Vetkőzés, ide felülsz, ezt csinálod, indulás. Feszült csend, az altatóorvos keresi a megfelelő pontot a szuráshoz, Mindenki csendben figyel, sikerül-e. Nem jó, nem talált. Ujbóli próba. A mütősnő bátorit,fogja a fejed, halkan duruzsol, most jó lesz. Megint nem jó. A hangulat egyre feszültebb: vajon mikor dönt az altatás mellett? Aztán a harmadik szurás sikerül, "bent vagyok" dörömögi, és mindenki fellélegzik. Kezdődhet. Lassan elkezdesz zsibbadni, már nem érzed a mocorgást. Még próbálják, biztos hatott-e, majd az altatós sorolni kezdi a müveleteket: most fetőtlenit, most berajzolja a metszés helyét, már vágja is. Uristen, már érzed, hogy huzzák-vonják a hasadat, eltelik még 1 perc, a doki mondja, már ott a háta, jön a lába, feje,karja, hopp, kint is van! Kisfiu! Te nem islátod, csak hogy valamit elvisznek a zátadóba. A férjed látja helyetted, jó szemek vigyáznak a babádra.Látod, ahogy könnyes lesz a szeme, Neki, aki harmadszorra is APA lett. Te a szemedet az ablakra tapasztod, párod, mutatja, jelzi az eseményeket. Leszivják, vizsgálják, közben a doki a hasadon ügyködik. Visszahozzák a babát egy puszira, több sajnos nem lehet, hisz el kell Őt látni, hirtelen érkezett, nem készült még fel. De párod Vele van, figyeli minden pillanatát. Közben mondja neked hogy mi van, hogy 58 cm, 4170 gr, 37 a fejkerület. Szép nagy baba, és teljesen eglszséges, csak megijedt kicsit.
Lassan a hasadon is végetér a mütét. Hallod a mütősnő hangját: "Doktor ur, minden müszer megvan". Magadban mosolyogsz, nem hagytak benned semmit. Aztán leveszik a vérnyomásmérőt, az altatóorvos átmegy a férjedhez, kezet szoritanak. Átemelnek a tolóágyra, és már gurulsz is kifelé.
9.24 óta külön vagytok már, közös életetek mégis most kezdődik el.

Kép Kép
kismokus
 
 


Sziasztok! Mindenkinek gratulálok, akinek kell, Orsinak külön is, mert látom ő a legfrisebb újdonsült anyuka.
És bocsi, ha kissé megszakítom a beszélgetés folyamát, de lenne egy kérdésem.
Szerintetek mit fognak szólni a Kaáliban a recepción, ha átadok jelképesen valami nagy bonbondobozt, külön a nővéreknek, külön a háttérszemélyzetnek, sőt a dokimnak is adnék egy italt vagy valamit, de nem "hálapénz" gyanánt, hanem mert szívből jóleső érzéssel töltene el, ha adhatnék. Elvégre hosszú éveken át foglalkoztak velem, törzsvendég voltam. Jövő pénteken megyek az Istenhegyire, és utána be kell ugranom a dokim (Kr.) kérésére egy végső búcsúra.
Tapasztalat? Vélemény? Csak mert ha ciki vagy elvből úgyis visszautasítják, akkor nem akarom magam kellemetlen helyzetbe hozni...
lili73
 
 


Kata! Köszi! Akkor bármilyen homeopátiás szert kiválthatok, egyikhez sem kell doki? ( Bocsi, ha kicsit értetlen vagyok. :oops: )

Melcsi! Olyan szépen leírtad az érzéseidet, hogy csak bőgtem, mint egy hülye gyerek. Ilyenkor látszik, bárhogy történik is, maga a babavárás és a szülés is egy CSODA!

Lili! Én csak Kr. dokinak adtam egy kis ajándékot. Örült neki, elfogadta, egyáltalán nem volt ciki. A személyzetnek csak azért nem adtam, mert én nem sokáig voltam páciens, nem is nagyon ismertem őket ebből kifolyólag. De szerintem nekik is nyugodtan adhatsz, örülni fognak!

Kép
mirr-múr
 
 


lili,
én is hasonlóan vacilláltam az ajándékokkal, hogy s mint legyen. Nagy zacskókba bújtatva léptem be a doki (Kr.) rendelőjébe, és magától értetődően vettem elő a kis ajándékcsomagot és a doki magától értetődően elfogadta. Aztán a recepción is hasonlóan mentek a dolgok. Ne izgulj, szerintem hozzá vannak szokva (mert tényleg úgy van az emberlánya, hogy nekünk muszáj valahogy kifejezni a hálánkat), és szerintem inkább ajándékokat kapnak, mint pénzt, hiszen a kezelésekre már annyit kifizetünk a végére, hogy nem hiszem, h ilyenkor még sokan pénzben gondolkodnak.

melcsi,
nagyon szépen írtad le a csaszit. Nekem nem jutott róla ennyi szép gondolat eszembe, úgyhogy jó volt téged olvasni. És hogy máris a következőben gondolkozol...! Nahát. :roll:

icsilya,
nem a lopás miatt, az mindenhol előfordulhat, csak azok a banyás vizsgálatok - genetikai tanácsadás, egész délelőtt ott üldögélés, amnio sulykolása - és a légkör nekem nagyon nem jött be. Kicsit úgy éreztem, mintha futószalagon lennék.

pézsé,
nagyon szívesen! :P Tudom, milyen érzés a topon látni magad! :wink: És hát Beni most is itt lóg a cicimen, és bal kézzel pötyögök, de azt vallom, az embernek arra van ideje, amire szakít. Mivel nekem nincs most más gyerekes ismerősöm, fontosak vagytok nekem!

Megint előhozom a védőnő-témát: már másodszorra csinálja, hogy megbeszél velem egy időpontot és nem jön. Ma már felhívtam. Össze-vissza kavart, hogy mi van - szerintetek hagyjam a fenébe, ha nem akar jönni? Lehet, h azért mert nem csúsztatok a zsebébe? Hát nem kötelessége? Az első héten még kijelentette, hogy most hat hétig hetente jön.

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek utólagos gratula a törpökhöz!
A mi Lilink is kibújt a 35. héten, 5 perccel Orsiék Lilije előtt! Nekem is elfoly a magzatvíz és ugyanígy vajúdtam, aztán végülis császár lett a vége, mert rövid volt a madzag és az is rátekeredett..
Puszi mégegyszer mindannyiótoknak!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


mirr-murr, pompomlány
kösszentyű, akkor megnyugodtam.
lili73
 
 


Napszemcsi, Neked is nagyon nagy gratula a babákhoz!!! :lol: :lol: :lol:

Emma, gyönyörű Zalán szobája! :lol: :lol:

Mi pár napja voltunk 4D-n, de sajnos nem volt túl fotogén a pici, vagy egyfolytában a hátát mutatta vagy a kezét az arca elé tette, így a húsz perces felvételből ca. másfél perc élvezhető, a felvétel többi része olyan mintha egy ufót fotoztak volna. Azért majd próbálok feltenni képet. Az mindenesetre kiderült, hogy fiú és DANI lesz.

Olyan jó olvasni a babás híreket, hirtelen felgyorsultak itt az események. :lol:
Bár Melcsinak igaza volt, a 20. hét óta én is úgy érzem, hogy repül az idő.

Kép
jud71
 
 


Orsi!
Itt is gratulálok és már értem miért nem jöttek válszok az SMS.emre. Hát igen a SOTE-n figyelni kell a lopásra, de amúgy jó hely szerintem is. :wink:

Pompi!
Nálam életemben (tehresség és azóta is) egyeteln egyszer volt a védőnő és én egyszer nála a gyerekekkel mert kellett egy papír. Ne foglalkozz vele. Amúgy meg nálunk nem is jelentik be ha jönnek csak csönget ilyenre volt is pl. de pont fel voltam cuccolva a sétához és hát én mondtam sorry mi sétálni indultunk felvette az adatokat na azóta kb. havonta felhív és ennyi. Megkérdi mit csinálnak már mekkorák mikor kapták a szurikat azt jül van. És megmagyarázza hogy miért is ne tud jönni, de nekem baromira nem is hiányzik.

Napszemcsi!
Gyönyörűek a babáid. :) Sok boldogságot és tejcsit kívánok és nem utolsó sorban nyugodt éjszakákat. A súlyuk meg nagyon nagyon szép. :)

Pézsé!
Nálatok gyönyörű a babaszoba. Hamarosan életre is kell benne minden. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


pompomlány írta:icsilya,
nem a lopás miatt, az mindenhol előfordulhat, csak azok a banyás vizsgálatok - genetikai tanácsadás, egész délelőtt ott üldögélés, amnio sulykolása - és a légkör nekem nagyon nem jött be. Kicsit úgy éreztem, mintha futószalagon lennék.

jah, már értem :D
a genetikát én megúsztam, UHra meg nem jártam a kórázba be... szóval így nekem jó volt :D
és legközelebb is csak a dokimmal szülnék :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


szivvi írta:Sziasztok!
Mindenkinek utólagos gratula a törpökhöz!
A mi Lilink is kibújt a 35. héten, 5 perccel Orsiék Lilije előtt! Nekem is elfoly a magzatvíz és ugyanígy vajúdtam, aztán végülis császár lett a vége, mert rövid volt a madzag és az is rátekeredett..
Puszi mégegyszer mindannyiótoknak!

Gratulálunk :D
akkor ti voltatok a gyorsabbak :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi! :)

És hol vannak az ígért képek? :)

Kép Kép
kismokus
 
 


Sziasztok!

Lányok! SOS, segítsetek! A story röviden: A dokimmal megbeszéltük,hogy a 32.héten újra találkozunk. Mivel holnap ennek is eljön a napja, ma felhívtam, hogy megbeszéljünk egy időpontot. ( Pont 4 hete látott, úgyhogy amúgy is itt az ideje) Erre közli velem, hogy ő most 2 hétig szabin lesz. Azt hittem felrobbanok. Megkérdeztem, és mi van, ha gond van. Erre közölte a helyettese nevét és számát, akit megjegyzem éltetemben nem láttam. (Na, jó egyszer a szülésfelkészítőt ő tartotta.) Ja, amúgy nem tudtam, hogy megy szabira, pedig anno már 2x-er is rákérdeztem, de ezt "elfelejtette" mondani. Ráadásul amikor szülök akkor is szabin lesz. ( Aug.18-ra vagyok kiírva) Mikor megkérdeztem, hogy pontosan mikor megy augusztusban szabira, "azt sem tudta megmondani." Annyit mondott, hogy aug.20-tól elutazik, ha előtte szülök, akkor bejön. ( Ezek után persze nem tudom, hogy higgyek neki... Főleg így, hogy most is " eltűnik 2 hétre és ismeretlenül a helyettesre hagy)) Most beszéltünk volna a szülésről, stb., még szülésznőm sincs, mert vártam, hogy majd ő ajánl vkit. Szóval teljesen kétségbe vagyok esve. Szerintetek mit csináljak??? Arra gondoltam megkeresem a helyettest, vele beszélem meg ezeket a dolgokat. Esetleg elmondom neki, hogy pont szabin lesz a dokim, nem-e venne át... Ráadásul ha most nem megyek el akkor 6-7 hétig nem is látott doki. A mostani dokim azt mondta, nem baj, ráérünk. De én aggódós vagyok, és különben is jó lenne tudni mi vár rám, stb. A szülésznőről nem is beszélve. Szóval szerintetek mit tegyek???
Volt vkinek hasonló tapasztalata?? Teljesen kétségbe vagyok esve!
Köszi előre is! Ja, és bocsi, hogy hosszúra nyúltam! :oops:

Kép
mirr-múr
 
 


mirr-múr,
szerintem mindenképpen nézd meg a helyettest, még az is lehet, hogy még jobb, mint a dokid. Én azért nem örülnék, ha ilyen félvállról venné az időpontjaimat. Az én dokim már fél évre előre kiírta, hogy nyáron mikor megy szabira. Úgyhogy én aszondom, inkább lásson bárki, mint senki.

zsebi,
hát igen, ezeknek a védőnúknek úgy látom arany életük van! Miért nem mentem én védőnőnek?! :roll:

Anyós-ügyben: már napok óta nem vagyok hajlandó felvenni a telefont. Már készülök, hogy mikor robban az ügy. 8)

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok!

Orsi - Hát jól lehagytál! :lol: Gratulálok és jó egészséget, boldogságot és mindenféle földi jót kívánok Nektek!

Emma - nagyon szépen megcsináltátok a babaszobát!

Melcsi, Napszemcsi - gyönyörűek a babócák!

Pompika - köszönjük! :lol: De fura így a csúcson látni magam! Ha ránézek "teleszalad a hasam" izgalommal! :lol: Nagyon aranyos Tőled, hogy szakítasz ránk időt!

Pézsé - itt-itt! Itt vagyok! Járok az NST-kre szorgalmasan, eddig minden rendben. Nálatok mizujs?
Te milyen sűrűn jársz?

Mirr-murr - átérzem a problémád! Nem valami jó érzés. Én is nagy csalódottságot éreztem amikor kiderült hogy a dokim (akihez több 10 évig jártam) nem is vállal már szülést, de fura is volt kicsit mert ha nem kérdeztem volna rá akkor nem tudom mikor mondta volna! De aranyos volt, végülis mondta, hogy gondolkodjam tudok-e valakit helyette, ha nem akkor Ő majd ajánl. Így a 20. hét körül mentem először az új dokimhoz. Hát meg kellett szokni! Mégiscsak teljesen ismeretlen volt. De végül bevált!
Most megint betojtam, mert elutazott hét elején, igaz csak két napra, de korrekt volt, személyesen jelezte, hogy nem lesz és elmondta hogy kire bíz rá, és már meg is beszélt azzal a dokival mindent. Leírta nevét, telefonszámát!
Hát egyáltalán nem szép az orvosodtól, hogy ilyen módon rendezte le a dolgot! Én ezek után, hogy mindig bizonytalanságban hagy, nem is mennék hozzá az tuti. És szerintem is hosszú hogy 6 hétig ne lásson orvos. Nem mintha történne bármi rossz, de én a négy heteket is mindig úgí vártam, hogy elteljen már, és akkor nyugodtam meg amikor végre megnézett az orvos és azt mondta minden OK!
Szóval, az nem rossz ötlet, amire gondoltál, hogy a másik orvost felkeresed és megbeszéled vele esetleg a szülést is (ebben csak kicsit az a gáz, hogy éppen azt helyettesíti akiben csalódtál (de ha nincs más, még mindig jobb mint a bizonytalanság). A legfontosabb, hogy Te nyugodt legyél! Tehát máson ne izgasd magad.

Kép
potykamanó
 
 


Mirrmúr
Teljesen jogosan vagy pipa a dokidra. Igen, próbálj beszélni a helyettessel, hátha ő szimpi és jobb a hozzáállása. inkább most válts, mint hogy ne tudd, kinél szülsz. Hú, mekkora marhák vannak. A dokim beírta a dátumomat a naptárjába, azt mondta, előtte és utána 2 hétig nem megy szabira. Na, azért inkább én is még egyszer rákérdezek...

Ma elég pocakfájós napom van. Elmentem vásárolgatni, hazajöttem, és fél órát enyhe görcsök voltak. Az szerencsére elmúlt, de keményedés van, meg alul fájdalom, mint mikor nagy növekedés szokott lenni. Nem túl jó érzés... Mikor görcsöltem, mindtam a kicsikémnak, hogy még 2 hétig szeretném ha bentmaradna. Szerintetek lehettek jóslók?

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma - nekem sűrűn fájdogált a hasam, görcsölgetett, tompán, mintha csak meg akarna jönni. Ijesztő is kicsit, én olyankor mindig pihiztem 1-2 órát. Nekem eléggé nehezen szokott hozzá a szervezetem. A növekedéstől van. Ha pihizés után elmúlik vagy enyhül akkor szerintem semmi gond.

Kép
potykamanó
 
 


PotykaM, Emma: Nekem tegnap görcsölt először úgy mintha a mensesz görcs lett volna. Kb. 30 percig tartott és aztán elmúlt. Ma pedig tényleg olyan volt, mint amikor nő a baba. Folyamatosan nyomta ki magát a gyermek, már sokszor alig bírtam állni. Mostanra mintha megnyugodott volna.

Nst-re minden héten járok. Már voltam kétszer (hétfőnként), jövő héten kedden megyek. Igaz tegnap voltam a dokinál és azt mondta, hogy szerinte még nem lesz szülés, hiszen a méhszáj még rendben. A babát 2,90 kg becsülte. A magzatvíz kevesebb egy kicsit, de szerinte még türhető. Jövő héten csütörtökön megyek hozzá. Ha minden igaz. :wink:

Ja, a múlt héten láttam hogy benne vagyok a noteszébe és mellettem az aktuális dátum. (07.05.). És biztosított, hogy július végéig nem megy szabira. Tegnap pedig szólt, hogy jövő hét végén nem szülhetek, úgyanis el kell mennie egy 3 napos franciaországi meddőségi kongresszusra. :roll: Végül is korrekt volt. Azt igérte, hogy csütörtökön megbeszéljük, hogyha mégis akkor történne valami, gondoskodik rólam. A szülésznőm ma jött haza (1 hétig nyaralt), most meg izgulhatok a dokiért is. Igaz én közöltem a dokival, hogy addigra én megszülök, erre Ő: "Nem úgy néz ki a méhszájból!" Pedig az csak egy gondolat! :wink: Szerintem.

Zsebi: A dicséret Emmát illeti. Ő tette fel a képeket. :wink:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Potykamanó! :) Pézsé! :) (vagyis dobogós társaim :lol: )

Én is szorgalmasan járok NST-re, nálunk is minden oké. :)
A hasam továbbra is nő, most pl. egy hét alatt 2,5 cm-rel nőtt a haskörfogatom, úgyhogy már 111 cm-nél járok. :oops: :roll: :shock: Nektek mekkora?

Kép Kép
kismokus
 
 


Pézsé - Nnna, úgy látom sok mindenkit ijesztget egy kicsit a dokija ezekkel az elutazásokkal? :shock: De a rendesebbje (és épp az a minimum), legalább szól NST-re engem már 3 napra rendeltek vissza. :lol:

Kismókus - 103 cm a pocakom, és már 20 kg plusz van rajtam. Alig hiszem, mert egyébként nem nagyon tűnik fel, de azért rakódott combra, vállra, csípőre egy picurka. :oops:

Kép
potykamanó
 
 


Pézsé!
Jaaaaaaaaaaaaaa hihi figyelmetlen voltam. Szeretlek olvasni benneteket de egyszerűen nincs mindig időm reagálni, aztán meg van amit nem tudok kiahgyi és.... hát most még össze is kevertelek benneteket. Sorry, biztos a Ti szobátok is csodaszép!

Emma!
Akkor ezúton írom neked gyönyörű a babaszoba. :)

Napszemcsi!
Anyós ügy én sem veszem fel. Nálunk már lezárult a párom mindig visszahívja este és elmondja hogy ma se történt semmi extra. Nekem még a halálom amikor elmondja nekem hogy vigyázzak az ő drágaságaira. Nem az ŐVÉ hanem az ENYÉM.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Mirr-murr!
Szerintem is menj el nyugodtsn a másik dokihoz, és ha szimpi, inkább beszéld meg vele a szülést. Ez nagy felelőtlenség a dokidtól! Az enyém már kb novemberben tudta, hogy julius közepén nem lesz 3 hétig! Most nekem is rosszul jön igy ki, a 6 hetes vizitet nem tudom hogy lesz, addigra esik, na de az már mindegy szinte, ha semmi bajom nincs.
Látom itt hamarosan megint babaeső várható :D Pompika, Te nagyon ügyes vagy, hogy a picurok mellett is ilyen aktiv tudsz lenni.
Nekem most mennem kell, éjféli szopi jön.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Majd valahogy összekreálok Lukácsnak is 1 mércét.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


zsebi,
asszem összekevertél most meg engem napszemcsivel. Én turbózom az anyós-ügyet. Ja, tényleg jó duma ez az ő drágasága. A gyomrom forogna tőle.

Az én ügyem is most robbant, bár még nemtom valójában mekkorát fog szólni. Mint mindig, most is felhívattak a férjemmel, hogy akkor fél óra múlva ott vagyunk. Köszi. Gyerek a cicimen, lakás szalad, a pelenkázó úszik a pisiben. Persze mire megérkeztek, pont akkorra tudtam lefektetni a gyerekeket. És mivel nem voltam most már képes jópofizni, anyós megkérdezte: Te haragszol? Mondom, igen. Miért? De annyira ideges voltam, hogy ha most válaszolok, az nagyon durva lett volna, így inkább bevonultam a hálóba, miután kb. 2 órát aludtam (mellesleg reggel a férjem is látta, hogy úgy nézek ki, mint a mosott sz...). Anyós még nagy fölényesen meg is jegyezte, hogy "ha nem mondod el, akkor nem tudunk rajta segíteni". Anyád! Hogy mondjam el, hogy bocsi, én már kb. 20 éve leváltam a szüleimről, és nem azért, mert most veletek akarok élni, és hogy utálom, ha valaki ilyen érzéketlenül tolakodó és önző?!? Most biztos úgy mentek el, hogy én kattantam meg. Ráadásul este megint várható majd erről egy jó kis vita a férjemmel. Húúú... :evil: Bocsi, kivagyok... Velem van a baj? Akkor sem tudok máshogyan érezni... :cry: :x :?

KépKép
pompomlány
 
 


Kismokus!
Köszi a másolást! Hogyan kell, leirnád?
Pompika!
Elhiszem hogy kivagy. Az embernek pláne anyósa... :? De a férjeddel nem szabadna összeveszni ezzel kapcsolatban, nem tesz tul jót az amugy is megváltozott kapcsolatnak. Próbálj vele leülni, elmondani hogy nem könnyü, stb, ezt meg kell oldanotok elsősorban kettőtöknek.Ha az anyja pártját fogja, akkor nehéz időnek néztek elébe. Amugy is érzékenyebb vagy, próbáld vele beláttatni hogy a hormonok meg minden...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Orsi

én meg itt várom a képet Liliről, most látom, hogy a babásra már tegnap feltetted.
Lili gyönyörű :D

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi :D
szánom-bánom :shock: :cry: annyi helyen várták a képet, ezek szerint ez a topik kimaradt.

próbálok olvasni, de még nem sikerült magam magamban összerendezni, így nem tudok aktív lenni :wink:
de rajta vagyok a témán.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi :D
meg kellett volna neki mondani... a bili mindig borul, de legalább előbbre jutnátok.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: