Új privát üzeneted érkezett!

Zsu:
Ádám február 5-én született a Rókus Kórházban.

KépKépKép
kiscsiko
 
 


Ibigirl:
Nem tudom, hogy tudsz-e venni házi fejésű tehéntejet, mert az a bolti tej, amelyik nagyon pasztörizált nem alszik meg igazán. Meg kell találnod azt a tejfajtát, ami megalszik és legalább 1 l tejből nem két ujjnyi alszik meg, mert az nagyon gyenge tej. Ha sikerül legalább egy nagyobb mennyiségű aludtejet készítened (persze nem szabad sokáig hagyni, mert bebüdösödik) sűrű gézbe összefogva felakasztod, hogy a savó kicsöpögjön. Tejföllel dúsítva egészen jó . Ne add fel, biztosan találsz alkalmas tejet.
Akik az itthoni jóminőségű házitúrót árúsítják a piacokon un.oltót, használnak, ami altatja a tejet és igazán jó minőségű lesz a túró.
Én ennyit tudtam segíteni. Lehet, hogy másnak más a javaslata.

Nagyon köszönöm Laura köszöntését!

Winnie: köszi a gyors beszámolót!
Tinu: Neked meg a képeket. Nagyon jól sikerűltek. Milyen sokat nőttek és főként szépültek a babáitok. Nehéz eldönteni,ki a legédibb, mind az szerintem.

roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Niki, jaj, hát nálatok is gond van? :cry: remélem hamar kijön mindenki ezekből a férjbajos szitukból :(

és épp telepítem a messengert :)

tök jók a képek!!!

messenger telepítve...
már tökre elfelejtettem, hogy kell használni :oops:

Zsuzsi, megkaptam a címlistát, most megyek fejni, holnap délelőtt, ha jól alszik babóca, megcsinálom a levelezési listát :) de szerintem felvetünk mindenkit, legfeljebb a talis emilek nem relevánsak lesznek nekik :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 

 
 

jaj, nem is mondtam :oops: Éva, köszi szépen az ábrákat, én is megkaptam.
De most mennyit kell beküldeni, mert a jumbon kettő ábra van, az kettő, vagy egynek számít? vagy hogy van ez? :oops:

na tényleg megyek...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Jó éjt Lányok, oltás után bekapcsolom a gépet és töltögethettek:-)

KépKépKép
kiscsiko
 
 


Tv nézés:

Bocsi, de azt akartam még írni, hogy én úgy gondolom, hogy túl kicsi még a baba a Tv és más képernyő nézéséhez. A szem még fejletlen ezekhez, hiszen a két szem fél éves kor tájékán kezd együtt látni, addig, szinte külön és nem szinkronban lát a pici. Olvastam régen erről, hogy a babák látóideg fejlődése fokozatosan alakul, így a tér látás is. Figyeljétek, meg, hogy a fej elfordulásával követi tárgyak oldal mozgását elég sokáig és nem a szemével.
Én óvatosan kezelném ezt a dolgot. Nézheti még életében eleget, nem kellene az erős, villódzó fényekkel terhelést korán elkezdeni. Természetes dolog, hogy az erős fény érdekli a babát, figyel, de nem ért semmit. Még ezután derűl ki (amikor a tárgyakért határozottan nyúl, kicsi és nagy közötti különbséget látja)az éleslátás, melyik lesz szemüveges, kinek lesz rá szüksége.
Ellenvéleményt is szívesen veszek, mert így lesz tisztakép....

roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


http://kep.tar.hu/luthien
Itt vannak a talis képek. Az első talisokat is majd feltöltöm, de most megyek aludni.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Winnie
Nem számít egynek, az két külön ábra.

Amúgy nagyon szívesen küldtem, legalább már nincs útban, állandóan pakolgattam, hátha jó lesz még valamire.

A tali nagyon jó lehetett írígykedem egy picit, de mi csak hétvégén tudnánk menni.

Fali díszek
én kartonból csináltam képeket, nem olyan szép, mint a gyári, de a baba szereti:

Kép

és egy kép a drágáimról:

Kép

Mindenkinek jó éjszakát!

Üdv.
Éva

KépKép

KépKép
balázs_Éva
 
 


Még valami:

Kiscsikó

Köszi, megrendelem én is.

KépKép

KépKép
balázs_Éva
 
 


Na elmentek a vendégek! Úgyhogy tovább olvastam. Jót mosolyogtam rajtatok a talival kapcsolatos tépelődésen! Persze azért sajnáltalak titeket! Ez az időjárás mindenkit megőrjít! De a lényeg, hogy páran azért elmentetek, mi pedig csak irigykedhetünk a képek láttán. Kérünk minél többet, a net bírja!:) Nekem a három grácia egy pléden tetszik a legjobban. Ádám volt az egyetlen pasi?

Ibigirl!

Nem semmi, hogy Marcell már most ennyit fog repülni! Bár azért tényleg nem lehet könnyű nektek, sem anyukádnak ez a távolság! Bár az internettel már nincs igazából távolság! De azért élőbe minden más!
Veronika is szokott úgy csinálni álmában mintha szopna, bár ő az ujját is szokta ehez használni, szerintem nála ez megszokás. De nagyon édi tud lenni, amikor jár a szája!:)
Gondolatolvasás a gyerekfejében!:) :lol: :lol:
Pár oldallal ezelőtt én is írtam, hogy valószínű a mensi befolyásolja a tej ízét-anyósnak anno az anyósa mondta!:) Szerintem nálam ez volt a gond!

Kiscsikó!
Ismét egy dolog, amiben (hozzátápi és szopi) egyetértünk!:) :o Cicispriccelés még mindig? Az nagyon kellemetlen lehet, nekem a 3. hónaptól megszűnt ez a dolog és mióta ilyen meleg van, már melltartót sem hordok. Előtte még éjjel is betéttel, vagy pelenkával aludtam.
Én egy szállodában dolgoztam és majdnem 2 hónapja már be is vittük megmutizni a csajszit. Persze mindenki meg akarta fogni legalább a kezét, aminek annyira nem örültem. A férjem Veronika megszületése óta váltott munkahelyet és persze mindkét helyre be kellett már vinni jó párszor!:) De azért jó érzés mikor a te édes kisbabádat dicséri mindenki!:) :oops: :D

Bunny!
Hiszti Pistike!:) Nálunk Hiszti Krisztike van!:) Sajna a szitu nálunk is ugyanaz!

Ilgya!
Boldog félévet Rékának!!!:)


Nika!
Az előbb is írtam, hogy nem lehet könnyű költözködni egy 4 hónapos bébivel, de azért 2 nap alatt!!!??? Megörült a főbérlőd? :roll: :cry:

Marslakocska!
Hát ezek a képek nagyon jók, hihetetlenül ügyi vagy!

Roni nagyi!

Ujj szopás kontra cumi témában osztom a véleményed!:) Nálunk pár naposan találta meg az ujját Veronika, előtte nem adtam cumit neki, nem volt okom rá. Persze vannak olyan emberek, akik szerint csúnya lesz az ujja, ha szopja-hát aztán mi van? Ki nézi azt?
Férjekkel kapcsolatban milyen igazságot írtál! Amúgy remélem, szerintem mindannyiunk nevében, hogy tényleg egy kis figyelmesség és minden hamarosan a régi lesz! :wink:

Mivel így le vagyok maradva az írással, ezért ma minden szabadidőmben olvaslak titiket. :D Apa szerint tiszta netfüggő vagyok!:) Szerintetek???:) :?: :roll: :oops: :lol: Persze ő is pont most van itthon, azt nem látta, amikor tegnap este 11-ig vasaltam stb. :evil:
Na még megnézem a többi képeiteket, aztán szunya!

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de ezt már régóta szerettem volna megosztani veletek!




Az első 6 hónap:
> >
> > - az a hatalmas méretű fej, amit szülés után egyfolytában nézel,
hát az
> > tényleg átfért azon a kis lukon, amibe addig azt a pirinyó tampont
> > dugdostad.
> > - a lefejt tej becsesebb, mint egy 200 éves bor.
> > - úgy tűnik, az egész nap egy végtelen szoptatás.
> > - napi 4-5 óra alvással is lehet élni.
> > - ha választhatsz a szex és az alvás közt, az utóbbira fogsz
szavazni.
> > - egy kisbabából valamelyik nyíláson mindig folyik valami.
> > - a séta csak neked séta, ő ebből semmit nem vesz észre.
> > - elindulni otthonról egy 2 órás procedúra.
> > - ha eddig nem kötötted be a biztonsági öved, ezen túl befogod.
> > - baromi nehéz a babahordozót cipelni, gyerekkel együtt.
> > - minden babazokninak szűk a szára és bevág.
> > - a legszebb ruha is csak 1x kerül sorra, azután kinövi.
> > - aki a fürdetőkrémet kitalálta, azt lapáttal vernéd agyon.
> > - az egész terhesség alatt azt várod, hogy végre megint hason
alhass.
> > Szülés után a 2 irgalmatlan méretű melled miatt továbbra is csak
ábránd
> > marad...
> > - már nem szereted a vendégeket.
> > - sírsz, ha az alvó gyereked nézed.
> > - sírsz, ha valaki hangosabban szól hozzád vagy ingerültebb veled.
> > - sárkány leszel, mindenért baszogatod a férjed.
> > - egész nap várod, hogy este legyen és a gyerek aludjon, reggel
meg azt
> > várod, hogy mikor kel fel végre.
> > - ha elszabadulsz otthonról pár órára, amit addig alig vártál, akkor
egész
> > távolléted alatt otthon jár az eszed.
> > - a férjed túl csinos, túl szexi és minden nő biztos őt akarja.
> > - akik eddig hívogattak a szülés előtt, hogy "egyben vagy még?",
na azok
> > mostantól nem fognak. A napok múlásával, már senki nem fog
hívni, csak a
> > család.
> > - a nagyszülők azt hiszik, nekik szülted a gyereket.
> > - kiderül, hogy mindenki tehéntejet ivott 2 hónaposan régebben.
> > - kiderül, hogy anyád nem tud semmit a babákról (már).
> > - anyósod még annyit sem.
> > - fél óra bohóckodás és cigánykerekezés után egy 2 mp-es mosoly
teljesen
> > reális egy babától.
> > - a digitális mérleg egy szar, csak arra találták ki, hogy idegesítsen.
> > - amelyik ruha lábközt nem patentos, az a gyerek emelésekor a
nyakában
> > gyűlik össze.
> > - a híg kaka a legjobb pelenkában is utat vág a hátközépig.
> > - van 70 dekás teli pelenka!!
> > - a zenélő forgó a kiságy felett nagyon kevés ideig forog 1
felhúzással
> > sajnos.
> > - a mélyhűtőben már csak a fagyasztott anyatejnek van hely,
kajának nincs.
> > - egész nap otthon vagy, még sincs este meleg vacsora és kupi is
van
> > pluszban. És még fáradt is vagy.
> > - a melltartóidat sárkányeregetésre is használhatod.
> > - zuhanyzáskor meg kell emelned a melleid, hogy alatta is
megmosd.
> > - a hátközépig fosás mindig akkor jön el, amikor sorra kerülsz a
dokinál
> > és le kell vetkőztetned a vizsgálathoz.
> > - a babagondozással kapcsolatban nincs egyetlen téma sem,
amiről ne adna
> > teljesen eltérő tanácsokat a védőnő, az orvos és az anyád.
>



Jó éjszakát!!

Kép
kernico
 
 


Na akkor tán utoljára én leszek itt!

Winnie:
Kis hiba van az előzőben, küldöm újra és kaptam még adatokat, azokat beírtam.

Aztán majd mehet körbe is, fogom az iwiwes címekre elküldeni és ha valami nem stimmel, akkor javítsátok ki lécci!



Jó éjt!

Kép
zsuzsu74
 
 


itt meg csak 10 o mult

es nem sikerul a vonalzom

de bena vok mar mindenkinek van

hogy kell csinalni?sos

jo ejt
ibigirl
 
 


tinu: óriásiak a képek a taliról nagyon szépek vagytok mind. olyan kár hogy nem lakunk pesten tuti mentünk volna.most meg költözünk holnap szóval leszz most kicsit mozgalmas hétvége.szeretném ha minél elöbb lenne majd net de passz hogy a upc mit produkál.

Évi: szerintem meg nagyon szép a babaszoba dísze én még ilyezt sem tudnék nem vagyok ennyire kreatív de talán majd gege meghozza nekem meglátjk:)

nika70
Salgótarján
 
 


noémi: egy idióta barom a föbérlö de eddig titkolta :) mindegy nem idegesítjük magunkat hála istennek van hova menni már a kulcsot is megkaptuk Gabi egyik régi haverja lesz a föbérlönk talán nem ver át meg azt mondta esze ágában sincs eladni a lakást 5 évig biztosan nem. az elözö föbérlövel meg nem akartam b***szakodni pedig megtehettem volna de nem idegesítem magam bartomira nincs rá szükségem elöre kell nézni nem hátra nekünk jobb lesz anyósnak nem annyira mert nem leszünk a szájában.de csak 3 utca majd sétálunk ha akarunk valamit de legalább nem veszekedünk majd annyit anyóssal :) :lol: :lol: nekem kicsi bonyolult lesz de majd bevetjük a kengurut.igaz mikor elösuzör tettük bele órdított a drgága de hátha most majd megszokja meglátjuk

nika70
Salgótarján
 
 


Noe, hát Lidinek még csak tegnap adtam almapépet, előtte meg csak almalét kapott amit kinyomkodtam a pépből. Szóval azért nem hiszem, hogy ettől gyarapodott volna annyit. :-)
Bár így is a hónapban meghízta a 400g-ot a fogyás ellenére.

Kataa, hát jót röhögtem a kisvakondon. Tényleg olyan :-D

Tinu, nagyon fincsi volt a kókuszgolyó ezer köszönet érte. :-)
Képeket eltudnád nekem küldeni mailben?

Zsu, már felavattuk a repcsit nagyon tetszik Lidinek! :-) Köszönjük szépen.

Marslakocska, Éva nagyon ügyesek vagytok. Én is szeretnék ilyeneket a falra de én inkább rajzolni tudok, de valahogy érettségi után megutáltam így már azt száműztem. Mert én rajzból is érettségiztem. Bőven elég volt a négy évben rajzolgatni.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Ante: le tudod tölteni a netről azon a címen, amit az előző hszemben írtam.
Egyébként felraktam az első tali képeit is!

Ibi: szerintem a másik kódot kell berakni az aláírásba. A babafalva kétfajta kódot ad meg, amit be lehet másolni. SZerintem nem az kell, amit te másoltál be, hanem a másikat.

Kép
Kép
tinu
 
 


Először használtam ezt a kép.tár.hu-t. Ha már egyszer áthelyeztem a képeket, akkor nem tudok rajtuk módosítani később? Fordított időrendi sorrendben vannak most a képek, meg nincs is hozzájuk szöveg. Gondoltam, majd később írok, ha lesz rá időm. De úgy látom, hogy akkor kellett volna, miután feltöltöttem őket. :(

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok,

Hát nagyon szépek voltatok a talin, remélem egy hónap múlva megint lesz valami, szerintem csinálhatnánk, úgy, hogy több idős legyen, szerintem a múltkor is rövidelltük, meg most is. Mi lenne ha egy hétvégi papás mamás kiruccanás lenne olyan kirándulás szerű.:)Akkor talán több órát is együtt lehetnénk.:)))

Ibigirl,
Én pont a nővérem miatt töltöm fel a leghülyébb videókat is a freevlogra, mert ő is most 5 hónapig nem látja Danit.Meg a képtárat is.:))És általában kamerával skypolunk.:)
Már nagyon várom hogy itthon legyen!


Én a falra képeket tettem(még nincsene fenn) olyan szalvéta technikásat. Apa most találta ki, hogy nyárra költözzön vissza Dani a nagyszobába, ahol eddig volt, és mi költözzünk vissza a gyerekszobába, ahol régen a hálónk volt, mert ott a légkondí és így nem tudjuk használni. Hát van benne valami, de szegény gyereket, akkor minden nyáron kiköltöztetjük????Nem tudom...

Winnie,
Nálunk nincsen nagy gond, csak mi mindketten elég akaratos, és hisztis emberek vagyunk, és okosabbak akarünk lenni a másiknál:)))És mindenhez értünk:))))
A gyerek születés óta viszont én mindent a gyerek szemszögéből nézek, ő meg inkább a sajátjáéból, nem akarja felfogni, hogy már nem ő az első, hanem a gyerek, és ez bizony lemondással kellene hogy járjon a részéről. De az is lehet, hogy most egy olyan apadepis állapotban van??? Amit Roni nagyi írt, abban van valami.

Most gyorsan elküldöm, mert Dani a főkapcsolónál matat a gépen:)))

csernusn
 
 


Na megtaláltam. Bocsi. Most nem csinálom meg, mert jön a védőnő és még takarítani kell, különben rám szabadítja a gyivit. :oops:

Kép
Kép
tinu
 
 


Jó reggelt!:)
Ibigirl!
Én nem a babafalván csináltam a vonalzóm, de én is baromi béna voltam először, a többiek segítettek. Szóval pl. az én vonalzomra ha rákattintasz jobb egérgombbal, utána bejön a honlap.Ott kiválasztod a megfelelő hátteret, időpontot, figurát, szöveget és onnan az url-lel kezdődö címet kell bemásolni. Remélem sikerül. Bár lehet a többiek egyszerűbben elmagyarázzák.

Tinu!
Nálunk a védőnő általában az érkezése előtt fél órával hív fel, ami után én is gyors pakolászásba kezdek! :lol: De többnyire csak a konyhába és a gyerekszobába engedem be! :lol:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


NÁLUNK MINDIG HÍVATLANUL JÖN DE NEM SZÓLT MÉG SOHA SEMMIÉRT PEDIG NEM CSILLI VILLI A LAKÁS
CSAK EGY ÁLTALÁNOS REND VAN IGAZ AHOTZ KÉPEST AMIT ITT AZ UTCÁBAN A CIGÁNYOK CSINMÁLNAK NEM CSODÁLOM HOGY NEM AGGÓDIK SEMMIN :d:d:d:d:d:d:d:d:d

nika70
Salgótarján
 
 


MONDJUK ENNEK ÖRÜLÖK HOGY EZ MEGSZÜNIK IGAZ HÁROM UTCÁVAL ARRÉBB MEGYÜNK DE OTT NINCS ENNYI CIGÁNY NEM VAGYOK RASSZISTA DE AMIT EZEK MÜVELNEK ......:d:d:d:d:d:d:d

nika70
Salgótarján
 
 


Na pont most ment a csak csajokban a csecsemőkkel történő nyaralás. Ott is volt védőfelszerelésként a napszemcsi és úszobugyi!:)
Szóval onnan jutott eszembe, hogy már meg akartalak titeket kérdezni, hogy ti mernétek vagy viszitek nyílt vízbe a piciket?Azt hallottam, hogy 1 éves korig nem javasolt. Vasárnap megyünk a Balcsira 8) :lol: másik 2 babás családdal és viszont már nagyon meg akarok mártozni! :oops: :lol: Arra gondoltam, hogy gumicsónakba teszek tiszta vizet és odatenném Veronikát. De azért kétségeim vannak, hogy honnan szerzek a parton simma vizet? :roll: Meg a csónakban végig süti a nap a gyereket! :roll: Amúgy vettem dm-s 30 faktoros naptejet neki, remélem nem lesz gond-majd beszámolok.

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Ibigirl:

A vonalzóval kapcsolatban a 152.oldalon már Ihianyának én leírtam a kóddal kapcsolatos teendőket. Sikerűlt is megcsinálnia.
Fnoe írtak szerint a magyar babavonalzóra vonatkozóan szt. az a menet a legegyszerűbb, de Te, mivel angolul is jól tudsz, belefoghatsz akár a Lilype.com vonalzó elkészítésébe. A menet biztosan uaz. A végén a profilodnál az aláírásba a kódot bemásolni és kész is. Sok sikert!

Niki:

Minden szavával egyet értek, csoda ügyesen rendszerbe vannak a dolgok. Az én időmben sem volt ez másként. Az örök körforgás, minden uaz, csak a szereplők változnak. Gratulálok!

roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Szilvi:

Ákoskád is miután most töltötte a 4 hónapot szertném így utólag felköszönteni egy szép képpel.

Kívánok Neki is jó egészséget, boldog ,vidám további életet.

Kép

roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Sziasztok!
Na hát mi is ahogy hazaértünk, fürdés, evés ,aztán beájult a kisasszony :)
Jó volt talizni, Szent Péter ügyes volt, és elterelte az esőt . Képeket mindjárt én is rakok fel.
Zsuzsi:
Mi is köszönjük a repcsit, Panna szereti nagyon, igaz lepofozza folyton a habtapiról. :)
Ante:
Neked pedig a segítséget köszi közlekedésnél. Én is rajzból érettségiztem!! :)
Hát halljátok, ettől a tegnapi babakocsi emelgetéstől mára tiszta izomláz van a fenekemben! Ez aztán a jó torna! Alig bírtam felkelni :)
Ja és képzeljétek! Hazaértem, és Anyósom közölte, hogy kiváltotta nekem a HIPP-es kupont. :shock: Én csak néztem, mert meg voltam győződve róla, hogy nekünk olyan nincs! Hát kiderült, hogy a felicitasos kórházi csomagban volt rossmann kupon, és az az. Ő, amíg a kórházban voltam szépen kivette a zacsiból...Szóval így nekünk is van :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Kár hogy csak a végére értem oda, a beszámolók és képek alapján jól elvoltatok :)

A mi képeink itt vannak:
http://gillich-csikos.hu/kepek (Június)

Az nagyfelbontású képek (papírhíváshoz) pedig az otthoni gépen (ha be van kapcsolva):
https://85.66.44.50/gillich-csikos.hu/eredeti/
User name: vendeg
Password: adam

Van ott más is:
https://85.66.44.50/mp3/

Fürdetés medencében, (bánya)tóban, stb:
Csak olyan vízbe tenném, amitől a felnőtteknek se' lesz bajuk.

KépKép
jeep
 
 


Hú, na ezzel megvolnánk. Talán egy árnyalattal nagyobb rend van a lakásban, és igyekeztem olyan látszatot kelteni, mintha takarítanék is. Persze, ha valaki jobban körülnéz, rájön a turpisságra. :oops:
Tök jó, mert másfél órába telt most elaltatnom a gyereket (ilyen nem szokott lenni nappal :roll: ), erre felhívtam a védőnőt, és mondta, hogy mindjárt itt lesz. :? SZuper, a gyerek aludni fog.
SZóval Nika, az én védőnőm teljesen rendi, egy hónappal előre megbeszéljük, mikor jön. És igaz ugyan, hogy azért nálunk sem a putriszínvonal van, de nagyon-nagyon messze van az átlagos rendtől. Tudom, hogy alapjában nem lenne sok kitakarítani, rendet rakni, de nekem nem fér bele a napomba. Örülök, ha magamat, a gyereket tisztán tudom tartani (pl. nem felejtem el átpelenkázni :oops: ), bepakolom a mosást, kiteregetek, vasalok és mosogatok (ennek ellenére halomba áll a mosogatóba az edény minden áldott nap). Na persze, ha nem az internet előtt tölteném az időt, rögtön jobb lenne a helyzet. :lol:
Mindegy, ez van. Takarítónőt kéne fogadni. De a férjem nem akarja, hogy egy idegen turkáljon a cuccai között. :x
Ja, és azt sem szereti, ha kisbabás helyre viszem a gyereket, mert biztos meg fogják fertőzni. És azt sem szereti, ha odaadom másnak a gyereket, mert hogy egy idegen ne fogdossa össze. De nem jó az se, ha másra bízzuk a gyereket, mert ki tudja, mit csinál vele, ha nem vagyunk ott stb. Az agyamra megy néha ezekkel a dolgokkal. Mert ebből az jön ki, hogy én üljek itthon egyedül a lakásban és egész nap házimunkázzak és foglalkozzak a gyerekkel. Még szerencse, hogy nem vagyok az az engedelmes feleség típus. :wink:
Erről jut eszembe, én úgy, de úgy megfogdosnám a ti gyerkőiteket, de eddig nem mertem kérni. Ti hogy vagytok ezzel? Eddig nem nagyon adtuk egymás kezébe a babákat. Pedig szívesen kipróbálnám, milyen nehéz is egy 7 kilós baba. :D

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok Csajok! :)

Még jövök majd!

Kép
mot
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1181811368.32.jpg[/img] Fanni

[/img] Kép Lidi

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1181811487.09.jpg[/img] Lidi mászna:)

[/img] Kép henyélők

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Kép Az egyetlen pasi

[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1181811626.1.jpg[/img] Tündi

[/img] Kép Zsuzsi Fannival


Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Olyan mérges vagyok! Ennyi kép sikerült, a többi valahová felszívódott...
Tinu:
a lánykámat odaadtam volna, ha szólsz :) Én Lidit már fogtam, másét még nem :)
ibigirl:
Én is Békés megyei vagyok! Te honnan? Én Mezőhegyesről.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok,
megjöttünk, megkaptuk nagy nehezen az oltást. Mindegy, túl vagyunk rajta. Ma nem vagyok túl jó passzban:-(

Én is akartam más gyerekét:-) Majd legközelebb:-)

Így hagyom a gépet, ha akartok töltögessetek:-))

KépKépKép
kiscsiko
 
 


Elment a védőnő. Tök jó fej volt, minden marhaságot megkérdeztem tőle.
Kész van a tár is. Rendes sorrendben és szöveggel.

Na akkor legközelebb már nem leszek ilyen kis :oops: -s. Meg olyan gyortan elröppent az idő is...

Kép
Kép
tinu
 
 


Az utóbbi mondat a babafogdosásra vonatkozott. :D És nem gyortan, hanem gyorsan.

Kép
Kép
tinu
 
 


Na kellett nekünk az ördögöt a falra festeni! Meglátott a boltnál a védőnő és rögtön haza is kísért!:( Még jó, hogy tegnap a vendégek miatt rendet raktam, így nem volt teljesen kuppi, bár a mosogató tele volt!:(
Tőletek miket szokott kérdezgetni a védőnő, ha jön/megy? Tőlem megkérdezte, hogy vagyunk, aztán megállapította, hogy a gyerek rám hasonlít, majd hogy milyen kis eleven Veronika és hogy szépen fejlődik annak ellenére, hogy az átlagos babák súlya alatt vagyunk! Ennyi!
:roll:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


szio mindenkinek

koszonom a segitsegeteket vonalzougyben.sikerult!!!!

winnie:tegnap este meg evett egyszer,de kinszenvedes etetni,tudom hogy ehes,odaadom neki az uveget,elkezd sirni,nem eszik,elveszem tole,akkor azert sir,ezt igy eljatszuk kisebb-nagyobb megszakitasokkal parszor,majd elfogadja es nagy mohon elkezdi szopikazni a tejet.elaludt,5-kor kelt,de
ma reggel sem volt ehes,csak 5kor evett,majd 10 utan kicsit es elaludt megint.

magnes: en gyomaendrodi vagyok,voltal mar ott?
en meg nem voltam hegyesen.

roni nagyi: koszi a turo-infot,majd meglatom mit tehetek az ugy erdekeben.

fnoe: mi a hetvegen szeretnenk vinni Marcelt usziba,van kulon baba-pool.remelem osszejon,kivancsi vagyok h tetszik e neki vagy mar 2 perc mulva kint leszunk? :) ....
csak meg vennem kell neki uszos pelust a kis seggere.

tegnap ota nem tudom mi tortent,mert eddig 2 naponta volt szeklete,most meg mar napi 2-3 is.(elvileg az alma hasfogo nem?)
es fura....budi....suru,de nem kemeny..... ez normalis??? bocsi azoknak akik ebedhez keszulodnek!

matol kezdjuk a krumplit enni.az almat imadta.
ibigirl
 
 


Egyébként a védőnő azt mondta, hogy szopi előtt adjak neki majd kaját, mert akkor még éhes és meg fogja enni. Ha utána akarom etetni, akkor lehet, hogy nem kéri.
Viszont a babafalván most olvastam a hozzátáplásról és azt hiszem, először úgy fogom kipróbálni. SZopi után negyed-fél órával adni az új kajcsit. Végülis nem akarom elválasztani.
Ante, amit a te védőnőd tanácsolt, az az elválasztás címszónál van a cikkben szerintem.

Kép
Kép
tinu
 
 


Ja, és a védőnő azt is mondta, hogy hiába nem hízott gyakorlatilag két hete Tündi, nem vészes, mert meleg van. Azt mondta, nem kell emiatt aggódni. Főként csak iszik a baba és ennyi.

Noémi: hát nálunk is érdeklődik a védőnő, aztán lehet tőle kérdezni. Megszokta nézni a baba bőrét, száját, szemét, megkérdezi a súlyát, ilyesmi. De ma nem nézte meg, mert a gyerek aludt végig. Megkérdezte tőlem, hogy rendben van-e a gyerek bőre, nem szájpenészes-e.

Kép
Kép
tinu
 
 


Roni nagyi,
Köszönjük :) Mint már mondtam Laura is nagyon édes. A férjekkel kapcsolatos mondataid is jól jöttek, bár nálunk nem amiatt megy a hajcihő, mert féltékeny a kicsire ez biztos. Azért sajnálom, hogy többen is ilyen gondokkal küzdenek…:?

Fnoe,
Nem tud leharapni a habszivacsból Jázmin, leteszteltem…:lol: nem olyan egyszerű az. Viszont pillanatok alatt lebontja az egész szőnyeget. :shock:

Ibigirl,
Nem szeretem, ha nézi a tv-t, de sajnos előfordul. Apa ugyanis nagy tévénéző és nehéz elkerülni, hogy Jázmin ne forduljon arra; szereti nézni ő is nagyon.

Talisok,
Képek szuperek, irigykedem kicsit; úgy szerettem volna ott lenni. Látszik, hogy jól éreztétek magatokat ti is és a bébik is, akik mondanom sem kell egytől egyig gyönyörűek, édesek.
Jut eszembe, már rég meg akartam kérdezni, hogy ti egyáltalán nem adtok a fejükre sapit vagy hogy van ez? Mert én mindmáig, ha kimegyünk a lakásból vékony sapit adok rá, szívem szerint levenném, de nem merem. Lehet? A védőnőt elfelejtettem megkérdezni…majd hétfőn.
Érdekelne a véleményetek.

Éva, de édesek a fiúk! És nekem tetszik nagyon, amit falra készítettél.

Kép
Kép
szana80
 
 


Szana: én pontosan ugyanezt kérdeztem ma meg a védőnőtől. :D AZt mondta, hogy nem muszáj sapit adni, csak a nap ellen, ha kell. A kis szellő nem tesz rosszat. Persze, ha nagyobb szél van, akkor kell sapi. Azt mondta, hogy vannak babák, akik a fülükre érzékenyebbek, azoknak esetleg kellhet a sapi. Úgyhogy én úgy döntöttem, hogy ezentúl nem adok TÜndire sapit, ha sétálunk. A babakocsi véd valamennyire a naptól és a széltől is, és legalább nem izzad bele a sapkába.

Kép
Kép
tinu
 
 


Szana: Tündi is tévézik. Ez van. Örülök, ha ezzel nyerek pár percet. Csak reggel van bekapcsolva a tévé és ilyenkor szoktam reggelizni. Szóval azért nem ül egész nap a tévé előtt, meg nem is mindig azt nézi, de a hordozóban szokott ücsörögni, míg a reggelimet fogyasztom. :roll:
Megnéztem a képeket (most tűnt fel, hogy ott az aláírásodban). Jázmin már ilyen ügyes, hogy mászik?!!! Nem semmi. És az apával tévézek kép meg zseniális!

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu,
:D :D Köszi, ha babakocsiban van, akkor már én sem adok rá sapit, de ha kenguruzunk vagy kézben van, akkor szoktam. Tegnap szegénykém úgy megizzadt, hogy még a babakocsi is vizes volt...pedig direkt 3után indultunk el ügyintézni :? Jobban jártunk volna, ha a talira megyünk...

Kép
Kép
szana80
 
 


Köszi,
Aha mászkál a kis törpe, bár inkább csúszik vagy nem is tudom minek nevezzem, de 2percre már nem lehet magára hagyni...Tegnap kb. 3* kellett kiszednem az asztal alól, mire feldobtam az ebédjét. :shock:
Hihetelen, vagy kúszik vagy forgással halad pillanatok alatt. Tegnap belecsavarta magát a játszószőnyegébe is, mert forgás közben fogta a szélét. Azt hiszem arról is raktam fel képet. Szóval eljött a vég kezdete... :lol: :lol: Ja és múltkor tépkedte az egyik virág levelét úgy, hogy apa ott ült mögötte és nem vette észre. Még szerencse, hogy nem ette meg és időben érkeztem. Ez a tévézés hatása apára. No comment.

Kép
Kép
szana80
 
 


És tök igaz, hogy ha túl nagy a csend, akkor valami turpisság van. :lol: :lol:

Kép
Kép
szana80
 
 


Sziaszotk!

csak gyorsan bekukkantottam, megvan a levlista, elvileg 14 embert meghívtam, aki Zsuzsi listáján rajta volt....
majd délután olvasok, meg jövök, addig is fogadjátok el a meghívást :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Szana:
Én is megkérdeztem a doki nénit, azt mondta, nem kell sapka, csak ne érje a fejét közvetlen nap. Ha így lenne, akkor megy a fejére a sapka, ill. ha nagy szél van, akkor a füle miatt teszek rá, de egyébként nem.

Anna is szokta a tévét bambulni. Kezdetben eltakaruk előle, akkor leállt mérgelődni. Most van olyan, hogy fürdetés után az öltöztetésnél már nyűgi, ilyenkor az ágyon öltöztetem, és benyomom a tévét, így 2 perc alatt kész vagyok, ő meg tűri. Tudom, hogy nem szerncsés, ha nézi, de nem tudjuk kiküszöbölni, egy szobánk van összvissz.

Szegénykém másfél órát sírt egyfolytában. A hülye szomszéd kipakolta a hangfalait az ablakba, és a gumimacit nyomatta rajta teljes hangerőn. Az ablakuk 5-6 méterre van tőlünk. Anna felébredt, és olyan fáradt volt, de nem tudott elaludni tőlük.. :evil:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Winnie: klikkelgettem össze-vissza, remélem, akkor sikerült elfogadnom a meghívást. :D

Kép
Kép
tinu
 
 


Csajok, Mot és Jeep! Azt hittem ma elvágódok a dokinál. Ma voltunk mi is 4 hós oltáson, és megmérték a drágát! 8,01 kg!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Egy hónap alatt pont 1 kilót hízott! A hosszát rosszúl mérte a védőnő, mert az egyik lába a szájában volt, és így mért 66 cm-t!
Atyám, hova hízik ez a baba, de a dokinéni mondta, mivel csak anyatejes, nem kell aggódni! Hát csajok, bocsi ha lekőröztünk benneteket! :wink:

Húú, a képeket látva nagyon "irígy" vagyok a tali miatt. Nagyon klassz lehetett. Komolyan szurkoltam, hogy jó időtök legyen. Nagyon jók a képek, és tényleg mennyit nőttek a babák. Lidi már majdnem mászik! Fanni a képek alapján igazi jókislány. Tündi a félrefésült hajával nagyon édes. Ádám igazi belevaló kiscsávó, nagy kópé arca van! Anna is tündéri, igazi nagylány! És a mamák is nagyon szépek! Tök jó lehetett. Köszönjük, hogy feltettétek a képeket!

Jeep: köszi a leírást, hétvégén nekileselkedek,mert addig mindig itt ólálkodik apa a közelben! Egyenlőre kínai amit írtál, de talán ha csinálom menni fog, bár kicsit szkeptikus vagyok!
Holnap veszünk sólámpát! :D

Niki: digi kamera van, te máshogy magyaráznád el? Szívesen veszem a te leírásodat is, hátha kettővel már elboldogulok!

Roni nagyi: köszönöm a köszöntést! Tv-vel kapcsolatban igazad van, én sem endedem, hogy Ákos nézze a képernyőt. A nappaliban a földön ő háttal van, de néha észreveszi, hogy megy a tv, és kitekeredik, csak hogy lásson valamit. Na akkor jöna barikád képeskönyvből, vagy simán kikapcsolom! Eleve, alig nézünk tv-t azt is inkább akkor, ha Áki már ágyban van! Szóval én egyetértek. ja és bízom benne, hgoy ő nem fog ilyen idióta lövöldözős agyament szörnyes brutásis rajzfilmeket nézni nagyobb korában. Mi már elkezdtük gyűjteni a klasszikus mese dvd-ket, Vuk és társai...

Ibi: jól csináljátok, hogy te magyarul beszélsz, ngy előnye lesz, hogy két nyelvű lesz a baba. Kíváncsi lennék, hogy Marcell majd mikor fog elkezdeni magyarul beszélni. Van egy barátnőm, ő Németo-ban él, német férje van, a gyerekek perfekt magyar-német nyelvűek, de azon a nyelven hajlandóak csak beszélni, amilyen nyelvenszólsz először hozzájuk. Ja és a nagyszülőket perze szivatják, pedig még csak ovisok! Én nyelvtanár vagyok, de csak mondókákat meg dalokat mondok neki egyenlőre németül! Elsőre ez is elég, hogy a fonetikát szokja!

Húú, remélem a férjgondok hamar megoldódnak mindenkinél. Nem könnyű dolog, az biztos, mindenkinek meg kell szoknia ezt az új helyzetet, hiszen az élet a feje tetejére állt szerintem mindenkinél a baba által. Nálunk még tombolnak a hormonok, a pasiknak el kell fogadni, hogy nem ők lettek az első számű kedvezményezett, nem lehet mindent úgy csinálni, mint fél évvel ezelőtt, mi is több megértést, törődést, segítséget, odafigyelést igényelünk, ugye ők lettek a családfenntartók...ez mind mind tetőzi a feszültség forrást. És igen, nekünk is szükségünk van néha pár óra babamentes időre, hogy feltöltődjünk. Nehéz dolgok ezek! Kitartást mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, persze én könnyen beszélek, szerencsére apa nálunk nagyon jól viseli a dolgaimat! Na de azért persze nálunk is vannak konfliktusok. Ilyenkor csomagol össze bennünket, és megyünk el sétálni egyet! Láynok, fel a fejjel!!!!!!!

Tinu: én azt hittem, majd olyan anyatigris leszek, hogy hónapokig rajtun kívül senki nem foghatja meg Ákost. Na persze ez nem így lett. Ha szimpi az illető, és szeretem, akkor gondolkodás nélkül odaadom Áksot, de akit nem bírokannyira, annak kerek perec megmondom, hgoy nem ölbebaba!
Na de a multkor majdnem sárgaságpt kaptam az undortól. Vasárnap bementünk a városba csavarogni, letettük az autót, és egyből odajött aegy mocskos-büdös csöves, hogy adjunk aprót. Apa adott is, nehog mire visszaérünk ki legsyen szúrva a gumi, vagy karcos az oldala. Jövünk vissza, ember még mindig ott a közelben, és hogy jaj de aranyos a baba, meg milyen rendes emberk vagyunk hogy adtunk pénzt.....megálltunk kinyitni a csomagtartót, erre ember odapattan, és MEGFOGDOSTA ÁKOS KEZÉT, HOGY MILYEN SZÉP BABA!!!! hát én majdnem elsírtam magam. egyből letöröltem a kezét a kocsiban és hazáig szorítottam, nehogy a szájába vegye a mancsát. Na szóval ettől a "megfogdosom a baba kezét" dologtól rosszúl vagyok!

Noémi: hát nálunk akkor volt utoljára védőnő, mikor Ákos megszületett! Annyi, hogy hozzá jártunk masszázsra, és ott látta a legényt. Aranyos meg minden, de nem viszi szerencsére túlzásba a látogatást! A súly miatt ne aggódj, lényeg hogy vidám, mosolygós legyena baba!

Húúú de hosszú lettem!
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?