Új privát üzeneted érkezett!

Szana: de milyen edényeket kell sterilizálni? A kanalat, amivel eteted? Vagy amibe belerakod a pépet? Miért kell azt sterilizálni? Nem elég a mosogatás? A mixert úgysem tudod sterilizálni, nem?

Kép
Kép
tinu
 
 


Szana: gyereterápia elmélete. Ebből vizsgáztam. Én kanállal adom be (tejciben) a D-vitamint, de még elmosni is kb. hetente egyszer szoktam a kanalat, amivel beadom. :oops: Sterilizálni még soha nem sterilizáltam. Csak a cumikat szoktam, meg a bimbóvédőt - néha.

Kép
Kép
tinu
 
 


Igen, ahogy mondod. Pontosan ezért gondoltam, hogy befejezem.

Kép
Kép
szana80
 
 

 
 

Tinu, gratula!

Niki, Lidi is nagyon rávan állva a telefonra. Már nem is tudok úgy beszélni, hogy a fülemen van a telefon hanem kikell hangosítsam, hogy ne akarja elkapni.

Szana, sterilizálni én szoktam de csak kanalakat, és hideg sterilizálót használok.
Ásványvízből Lidi majd Janát kap, de mi leszoktunk róla annyira durva ára van. Így mi már Szentkirályira szoktunk rá.

Kép

Kép
antekirt
 
 


A D-vitamint én már egy ideje belecseppentem a szájába...csípi...

Kép
Kép
szana80
 
 


Én a D vitaminnál nem használok kanalat csak belecsöppentem a szájjába. Kitátja magától a szájját mikor azt mondom á és belecsöppentem.

Kép

Kép
antekirt
 
 


szana: szégyen nem szégyen én nem is sterilizáltam semmit.Nem is volt beteg eddig Gergö:)

Tinu: Gratula a vizsgához :)
A d-vitamint én a mellbimbómra cseppentem és úgy adom neki tuti nem köpi ki :)

Pár friss kép:)

Kép

Kép

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Jázmin fel akarja szedni a parkettát... :shock: :lol: :lol: Lemászot a szőnyegről és próbál belemarkolni a parkettába... :lol: :lol:

Kép
Kép
szana80
 
 


Ante,

A szentkirályit is ihatja a baba... Meg az óbudait.

A Naturaqvat nem tudom, de most azt kapott mert nem volt más a boltban.:(((

csernusn
 
 


Sziasztok!

Üdv Ibi, édi Marcel! Én 3-4 napig adok egy fajtát a csajnak, aztán csere.

Én sterilizáló lötyit használtam eddig is cuminak és kiskanálnak, és nyáron még használni is fogom, mert ebben a melegben inkább a biztire megyek. Olyan gyorsan megromlanak a cuccok. Ruhákat is vasalok még.
Vizet meg azt olvastam, hogy 1éves koráig kéne forralni. Én Óbudait adok neki, de csak akkor forralom fel a mikróba előtte, ha sok időm van (hát az olyan sokszor van :lol: )

Kiarát is a legjobban a távirányító meg a telefon izgatja. Ő is annyira forgolódik utánna, hogy hihetetlen.

Tinu: Grautlálok! :D

Ja kajákra visszatérve: banánért meg vagyunk veszve!!!!! Hiszti van, ha nem kap többet! Viszont 2 napig neki sem volt miatta kaki, úgyhogy nem ehet sokat. Ma meg kapott Finomfőzeléket (Hippeset), és azt az arcot látnotok kellett volna! Hááát igen, megszokta a gyümik édes ízét, és ez a főzi borzasztó volt így. :roll:

Üdv. Niki és Kiara

Kép
kernico
 
 


Próbáljátok ki a cékla-krumpli párosítást főziben. Jázminnak nagyon bejön. Új ízek bevezetésénél én kb. 2-3nap után adom az újat.

Kép
Kép
szana80
 
 


csernusné: és azt nem is kell forralni? mondjuk én a cspvizet csak mikróban forralom de nem kap mindennap :)most a szentkirályi üditöjét próbáltuk ki arra aludt el mint a képen is látszik :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Szombat börze nap volt. :lol:
Csak pelust vettem és falra ragasztható figurákat.
Mági Te is olyat vettél?
Micimackó??? :wink: :D
Mondjuk nem sok hely van a falon ezért csak a kisebbeket tettem fel, ahol a kiságya van és látja. Két nagyobbat is beszereztem, majd ha máshol lesz a birodalma, akkor oda fellehet tenni. Végülis eláll, nem kér enni... :lol:

Niki:
Biztos jó lehetett a tóparton.

Szana:
Elvileg 1 éves korig mondják a cumi sterilezést, és a vasalást.
Bárt lehet , hogy nem így van, de én ezt hallottam.

fertőtlenítés
Vasalni vasalok, meg max cumisüveg és cumilesz sterilezve, néha a kanál, amivel a pépet kapja.
Tálka csak mosószeres vízbe van elmosva, semmi extra.
kis baci kell a szervezetnek, n em jó totál csíramentesíteni a dolgokat.
8)

Kajcsi:
tegnap és ma sütőtökpüré volt. 2 nap alatt megette az egész üveget. Szuper.
próbaképp cseresznyelé lett kifacsarva eredeti cserkóból, na annak nem volt olyan nagyon szuper fogadtatása.
Amúgy a sárgarép-sárgabarack-alma szentkirályi löttynek sem. Pedig az higítva volt.

TAli:
Én is a Ligetre szavazok, Ikea nekem babakocsival macera lenne, kengurunk nincsen. Azt nem merném bevállalni.
Úgyhogy eső ne essen!!! :wink:

Winnie:
Jó a babakocsi, megnéztem. és akkor megvan az öröm is, hogy bordó lett! :)

Kép
zsuzsu74
 
 


Bemásolom, hogy tudjuk hányadán állunk a szerdát illetően!

TALI. JÚNIUS 13-a Szerda LIGET

1., Zsuzsi ................................. ....14-15 között
2., niki(csernusn)....................... ...15 óra
3., Niki(kernico)..............................14-15 között
4., Kiscsikó(Jeep)............................14-15 (mindegy:-)
5., Winnie.......................................15 óra (kicsit kések)
6., Tinu............................................mindegy
7., Ági ............................................mindegy (ha sikerül menni)
8. ,Bunny....................................... ha időben ideér az orvos, akkor mindegy, ha nem akkor majd megkereslek benneteket
9., Antekirt......................................14-15 között
10., Ilgya.........................................14-15 között



Az IDŐPONT AKKOR MEGSZAVAZVA:
15 óra!

A névsor végleges???

Valaki még?


Szana??? nem jösz?? Egy kis kikapcsolódás??? Naa??

Ha valaki akar még jönni másolja le és írja oda a nevét, hogy tudjuk számíthatunk rá is!!! :D

Kép
zsuzsu74
 
 


Ja még a fertőtlenítésnél akartam írni, hogy forralt vizet kap fanni. Azzal van mindennemű kajája, innivalója higitva.
Teánál egyértelmű... :lol:

Kép
zsuzsu74
 
 


Ma kreatívkodtam is, szoktam, ha van csepp időm....
Pl: Kéz -és láblenyomat, pólóra mintákat, feliratokat alkotok, hűtőmágnest készítek...
Ma a pólók kidíszítése volt napirenden....

Kép
zsuzsu74
 
 


deszilvi, nika70:

Köszi, nemsokára Pampalini jön. Megint átszerveztem a honlapot, megváltozott a kép címe:
Kép
A videókon még dolgozni kell.

KépKép
jeep
 
 


Ante
Nagyon aranyos a kep Lidirol.Szerintem reakciot en sem latok,max annyi hogy ha nagyon izlik akkor reklamal hangosan hogy gyorsabb legyek mar a kanallal 8) :D
Egyebkent talan a barack ami kedvence,amit viszont utal az az avokado,abbol egyszeruen nem tudok neki adni mert becsukja a szajat tuntetoleg.

Ibi
A rizs tenyelg szekletfogo,nem ajanlatois azzal kezdeni.,Gondolom nalatok azal kezdik..de jobb ha az ember a magyar szokasokhoz tartja magat kulfoldon is :wink: En most is ugyanazokat adom sorban amit a nagyfiamnal.Almaval kezdeni, es aztan minden ujat 30-4 napig adni neki,de nem kell kozte szunet.
Marcellnek szep kekek a szemei :wink:

Niki
Baratnod mar szult,vagy itt fog? Mikor jonnek?

Szana
Nalunka mosogatogepbe rakom a cumisuveget ha hasznalunk,cumi nincs ugyhogy nem strailizaltam hal az egnek.En mar Alexnal letudtam a sok uveggel es nagyon utaltam....
Vasalni vasalok,az ovet mindet,de azert is hogy meg csak egy gyurodes se legyen rajta.Sajnos nem biirom elnezni :roll: :lol:

Tinu
Ugyes vagy!!!


Nektek mennyisegeket iszik a baba izbol?mert nekem nem...Meg ket kortynal rendes poharbol tobbet nem ivott,fozelek utan is cicizik inkabb 8) A csoros poharat nem komalja meg,de szerintem kicsi hozza.

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Tinu! Gratulálok a sikeres vizsgádhoz!

Kiscsikó: ma sikerűlt megnéznem Ádámról a videót, nagyon tetszett!

Nika : Gergőd csuda aranyos, még álmában sem engedi el, ami az övé!

Antekirt: Köszi a köszöntést.

Ahogy olvasom a vízzel kapcsolatban az írásokat és Niki is említette a Szentkirályi vizet, valóban az a jó víz a babáknak ami alacsony nitrát, nitrit és nátrium tartalmú. Amikor vizet választotok mindig alaposan el kell olvasni mit tartalmaz a víz, mert a babák veséje még nem fejlett ezekhez. Ajánlatos ilyenkor a melegekben a felbontott babavizeket a hűtőben tárolni és felforralni itatás előtt.

A gyümölcsök bevezetésekor érdemes a székletet figyelni, mert vannak
székrekedésre hajlamosító gyümölcsök, zöldségek: alma, körte, répa, banán.
Székletlazító: őszibarack, facsart narancslé, paradicsomlé stb.

Amikor már ezeket adjuk, akkor érdemes váltakozva adni, így a széklet is normalizálódik. Minden baba más, még két testvér sem egyformán reagál, így ki kell tapasztalni szép lassan .

Az ízetlen főzelékeket ajánlott mindig anyatejjel ízesíteni, késöbb a sűrítést is ezzel végezni, mert szegény babák az édes tejcsihez vannak szokva és ezért fanyalognak, esetleg el sem fogadják az ismeretlen ízeket. Higgyétek el az anyatejes hígitások mindig beválnak az ismerős tejcsi íze miatt.
Séta Laurával:Kép
Amikor már elfáradt: Kép

roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Sziasztok!

Hú, megint látszik, hogy vége a hétvégének, szép termés van :)

Tinu, utólag is drukk és gratula :)

Szana, örülök, hogy kifelé a mélypontról... Nem jössz talizni?
ja, graco Citysport, nekem tökre tetszik, tologattam már itt a lakásban :)
http://bababolt.echt.hu/babakocsi/graco?cid=22710 én itt láttam bordót, ha valóban van...
parkettaszedés :)

Sterilizálás: én meg sterilizálok, folyadékkal, szerintem még fogok is, féléves koráig tuti, amíg csak tejcsi van, aztán meglátom...
de már kialakukt sterilizálási sorrendem van, mikor mit, hogy a nap folyamán minden sterilizálódjon

Ante!
Gratu az éjszakához! meg a fodrihoz! ;)
Nekünk is rekord jó éjszakánk volt most, 9-kor evett, letettük, 4:48-kor ébredtem kis sírásra...
no de engem azért olyan veszély nem fenyeget, hogy ne tudjak aludni / túlaludjam magam :)
hol vettetek habtapit?

Ihianya, sikerült a vonalzó :)

Ági: kocsi :evil:
nálunk 25-26 fok van, pont a babánál 27 fok, az a legmelegebb szoba - a legkisebb. pedig éjszaka minden ablak nyitva van...
Nem az új kocsival megyünk talira, ezt még csak később fogom felszentelni, ha már ül, és akkor is inkább bkv-zni, ligeti sétákra azért jóval kényelmesebb ez a nagy batár...
de ruciból szerintem valami újat adok rá.
Mik a zok a faldíszek amit vettetek? az hol volt?

Tali: B tervnek bemetünk a várba :) vagy ott van a műjégnél a városliget plage nevű szerintem bazi nagy baromság, de talán ott van fedett rész is napernyőkkel, oda bemehetünk...

Zsuzsi, régen én is kreatívkodtam, de mostanában nincs annyira időm. egyetem alatt volt tök jó :)
mivel díszítettél pólókat?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Roninagyi, tök édik vagytok a közös képen :) hogy szopizza Laura az ujjacskáját :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Jó rég nem jártam erre...
Mindenkinek sok boldog szülinapot :lol: :lol: :lol: , látom szervezkedtek... :lol:

Én meg túl vagyok a műtéten, s hála Istennek csak 28 órát voltam kórházban...
Elég volt a tejcsi, bár a kislányom kissé komolyan vette a távollétemet... :shock: én pedig olyan büszke voltam, hogy ilyen gyorsan túl vagyok rajta :oops: . Ő meg szóba sem állt velem, csak apával... :cry: egy nap után ez is emúlt, vissza állt a rend, bár kicsit furcsálja, hogy nem hancúrozunk annyit.
Sajna a pihenés nem megy annyira, mert közben a fogcskája is kezd kibújni...

Ibcsi

KépKép
fibcsi
 
 


Fibcsi, tök jó, hogy túl vagy a műtéten, és hogy minden ok!

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Most csak 2 oldal :D

Nekünk ilyen esernyőkocsink van,csak nem emlékeztem,hogy ilyen drága lett volna :( pedig itt vettük a Brendonba. Biztos kuponakciós volt :D
Kép

http://www.brendon.hu/ProductSearch/viewer.aspx?mainmenu=8&submenu=4&thirdmenu=206&empty=1&productid=147756&pageno=2&whid=25

Kata,akkor valamit félreérthettem bocsi :oops:
Megtaláltam a mostani Kismama2007 es naptár végén is a hozzátápis táblázatot,és tényleg lehet rizst adnii 6 hósan. :oops:
Tényleg az a fura,hogy nem ajánlj olyan dolgokat se,ami majdnem az összes Hipp-es cuccosban fellelhető. Például 6 hósan csak alma,őszibarack és megy a gyümik közül.
Mi is probálkozunk már :D almát már kap napok óta,és megkóstoltuk az almás sütötököt is. :D

Kiscsikóörülök,hogy minden oké volt az ortopédián.
Jó az a cikk :wink:
Ádám nagyon tündér!

Mági,hogy szuperált a borsó?
Sajnálom a keresztfiadat :(
Hú,nem semmi,még jó,hogy nem mondtátkok le a cascot. Én is olyan értelmetlennek tartom,de ilyenkor azért jól jön,hogy van :wink:
Örülök neki,hogy apával ilyen jól álltok,továbbra is szorítok.

Kernico,jól hangzik ez a non profit menedzserség. :D
Nem semmi napod volt pénteken,pedig nem is volt 13-a :? :shock: :shock: :shock:


Marslakocska
biztos nem lesznek gondok a sulival sem. :D
Tetszett a filozofálásod :wink: :D

Nika én még nem is láttam a szentkirályinak ezt az üditőjét,hol lehet kapni? És direkt babáknak van? Én Hipp-eset vettem,de vízet kap a Réka is forraltat.
Nagyon ari képek!

Winnie,milyen volt a gyereknapi buli? És hogy hogy júniusban? :oops: Rékababa hogy bírta?
Szóval borozgatunk :?: :D

Tisztára gondoltam,hogy te sterilizálsz :wink: :D

Fnoe
örülök,hogy jobban lettél,hát ebben teljesen igazad van,egy kismamának nincs ideje betegeskedni.
Kaptam egy jó kis imélt a napokban,be fogom illeszteni ide is,mert nagyon tetszett. Apukák nem olvasni :D


[quote]S írta:ubject: Fw: Szted???? :)
Ugye milyen igaz?

Miért imádom az Anyákat..

Anya és Apa Tv-t néznek mikor Anyu mondja : későre jár fáradt vagyok megyek, lefekszem.

Bement a konyhába megcsinálta a szendvicseket másnapra, elöblítette a pop cornos tálat, húst vett ki a fagyasztóból a másnapi ebédhez, leellenőrizte a müzlis dobozokat, feltöltötte a cukortartót, tényért, kanalat tett az asztalra, bekészítette a kávéskannát másnap reggelre.

Néhány nedves ruhát betett a szárítóba egy adag ruhát tett a mosógépbe, kivasalt egy polót. Felvarrta a lelogó gombot. Felvett néhány ottfelejtett játékdarabot az asztalról, visszatette a telefont a rtöltőre, a telefonkönyvet pedig a fiókba. Megöntözte a növényeket, kiürítette a szemetest és felakasztotta a törülközőt száradni. Ásítózva és nyújtózva egyenesen bement a hálóba. Megállt az asztalnál írt néhány sort a tanárnak, kiszámolt egy kis pénzt a túrára előhúzta a

Szék alá rejtett munkafüzetet.. Aláírta, megcímezte és felbélyegezte barátainak a születésnapi képeslapot és írt egy rövid listát a fűszeresnek. Mindkettőt a táskája mellé tette. Aztán Anyu megmosta az arcát 3:1 lemosóvalmajd éjszakai krémet tett rá, megmosta a fogát, lereszelte a körmeit. Apa kikiált: Azt hittem, hogy lefekszel! Már megyek- feleli. Vizet öntött a kutya táljába kiengedte a macskát, majd meggyőzödött róla hogy az ajtók zárva vannak és az udvari lámpa ég.

Mindegyik gyerekénél lekapcsolta az ágy melletti éjeli lámpát és a Tv-t , felakasztott egy inget, bedobott néhány koszos zoknit a szennyestartóba majd volt egy rövid beszélgetése a még fönnt lévővel, aki még mindig a háziját csinálta. A szobájában beállította az ébresztőt, kitette a másnapi ruháit, sámfát tett a cipőjébe. Még 3 dolgot adott a 6 legfontosabb megteendő dolog listájához.

Elmondta az imáját és elképzelte a befejezését a jövőbéli terveinek. Ezalatt az idő alatt Apa lekapcsolta a Tv-t kihírdette hogy nincs semmi különös tennivaló. Megyek aludni. És ment.. minden egyéb gondolat nélkül. Van itt bármi különleges? Tudod már a nők miért élnek tovább...?

MERT MI HOSSZABB HASZNÁLATRA LETTÜNK CSINÁLVA..... és az egyetlen ok, amiért nem halunk meg hamarabb az az, hogy túl sok tennivalónk van!!!

Küld el ezt 5 fenomenális nőnek, imádni fogja!

Aztán.... " IRÁNY ALUDNI!!!"



Zuszsu
,nem semmi utatok lehetett Győr azért enm itt van a szomszédban :D
Ja és haverok,buli,fanta :D

És muti meg a pólókat!!!! :shock:

Jeep,Ádám tényleg egy macsó! :wink:

Ihianyatényleg ne parázz a súly miatt.
Hát tényleg nem eccerű két gyerkővel,ha nyűgősek is a drágák,nekem is volt már egy pár álmatlan éjszakám :? biztos nem sokat segít,de együttérzek! :D
Jó lett a vonalzód! Tudsz te,ha akarsz. :D

Szana,már nagyon hiányoltunk
Nem is gondoltam volna,hogy ilyen okok miatt maradtál távol,meg voltam győződve,hogy valami jó helyen sütetitek a hasatokat :D

Niki,jó lehetett a Velencei tónál.Egy két görbe este nekik is belefér :wink: :D

Ibigirl szia
Nagyon aranyos Marcell. nekünk is listás volt a név,ha fiú lett volna Réka.

Ante!gratula az átaludt éjszakához, Lidi tartsa meg jó szokását!


Tinu,milyen vizsga volt amúgy?
Kép

Roni nagyi! Nagyon fiatalos vagy!(Gondolkodásban is! :D )

Fibcsi,örülök,hogy túl vagy a műtéten. Pár nap és hidd el helyre áll a rend.

Szép éjszakát minden anyukának! :D

ildikó
ilgya1
 
 


ilgya én a dm-ben vettem máshol tényleg én sem nagyon láttam szntkirályinak a babaitalát.

nika70
Salgótarján
 
 


Ilgya, én a tescoban is láttam Szentkirályit babáknak.

Winnie, a habtapit a Pólusban vettük hátul van egy nagy játékbolt és ott. Azthiszem Office Depo van mellette. Egész jó árban is volt. Még a tescoban is drágább volt.

Kataa, avokádót, hogy lehet adni? Pépesen csak magában?

Ma megyünk méreckedni, hogy mennyit fogyott a kisasszony. De legalább tegnap volt egy brutális kaksi így már nem kapunk falls eredményt.

Fibcsi,örülök, hogy már jobban vagy :-) és Lizi sem durcizott sokáig :-).

Kép

Kép
antekirt
 
 


Voltunk méreckedni és most 7620g Lidi. 180g-ot hízott egy hét alatt :-). Viszont azt mondták, hogy akár a krumplit is nemsokára elkezdhetjük adni kajcsinak.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Tegnap készült fürdésnél, alig tudtuk leszedni a kád széléről Lidit. Kép

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!
Tegnap megjött a babakocsink. Hát olyan furcs, hogy gyerekel is pillekönnyű :)
Anna tegnap megint pasizott. Itt volt nálunk ádám, a kis barátja. Egymással szemben hasaltak, Ádám kepesztett, símogatta Anna arcát, a lányom meg félrecsapta a fejét, mint egy kis sértődött madame.. :) Aztán odadugta a lábát Ádám arcához, a kissrác meg elkezdte nyalogatni a talpát. Fel is vettük az egészet. Olyan édesek voltak :)

Én még szoktam sterilezni, a cumisüvegeket és a cumijait. Persze mostmár van úgy, hogy amikor nincs tiszta üveg, fogom, és elmosok egyet. A kanalát és a tányérját nem szoktam, a cumisüvegeket sem fogom már sokáig szerintem :)
Vasalni szoktam, szerintem azt fogok is neki sokáig, a miénket már kevésbé lelkesen :)

Mi is forralt vizet iszunk, ill. nem iszunk, mert Anna nem nagyon akar folyadékot inni. 20 ml volt eddig a rekord egy húzásra. Azért próbálkozunk, gondolom, ha nagyon melege lesz, úgyis elfogadja.

zsuzsu:
Szerintem olyat vettünk mi is :) Én kapásból rákattantam a Micimackósra, először az óriás Füles tetszett meg. Atán leállítottam magam, olyan Micimackó mániám van, de mi van, ha a gyereknek nem tetstik? Nem erőltethetem rá:) Így vettünk kisvirágokat, méhecskét, verebet, és volt még pillangónk, felhőcske. Te milyet vettél?

roni nagyi:
A lányodék is Szegeden laknak? Mert a férjemnek olyan ismerős a vejed :)

Ilgya:
a borsó nem ízlett neki túlzottan, inkább a gyümölcsökre hajaz,azokat szereti.

Szana:
a céklát hogy csináltad? Olvastam, hogy sok babának bejön, lehet, hogy kipróbálom én is...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


ante:
Hát ez nagyon édes kép :) Anna még csak a lábait pakolja ki :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Húhhh... alig győzöm visszaolvasni, de menetében, ahogy még a fejemben van:

ibigirl: légy üdvözölve, remélem, jól érzed majd magad köztünk! :D

szana80, mágnes: nagyon nem jó, ha mosolyszünet van apával... de azért annyira csak nem vészes, ugye?? Vigyázzatok magatokra és a kapcsolatotokra, mostmár gyerkőcök is vannak, s nem könnyű, tudom.

tinu: gratula a vizsgához! A másoddiplomámat úgy csináltam, hogy Rolandot vittem magammal vizsgázni, folyosón, meg a kocsiban szoptattam, brrrr.

ilgya: hát remélem, hogy minden rendben lesz a sulival, köszi a megjegyzést.

Én úgy látszik, nagy tévedésben vagyok??!! Nem kell forralni az ásványvizeket? Úgy tudtam, hogy még a palackos szentkirályit meg óbudait is fel kell forralni.... :shock:
Mondjuk mi forralt csapvizet használunk. Lehet, hogy hülyeség, de úgy gondoltam, szokja csak meg már most a helyi csapvíz ásványi anyagait (pl. mifelénk az országosnál magasabb az arzéntartalom), hogy aztán ne legyen nagy bumm, amikor nem palackosat iszik, hanem simát. Mindazonáltal egyelőre nem nagyon iszik semmit külön, aggódtam is, hogy a melegben nem gond-e, de a védőnő megnyugtatott, hogy iszik majd, ha szomjas lesz.

Az alma-sütőtök-sárgabarack nálunk sem nyerő, egyelőre a sütőtök, a sütőtök-alma megy, tegnap megkóstoltuk a Nestlé rizses tejpépét, az ízlik Dorcimanónak, no meg a piskóta. Igazából nem tudom, lehet-e adni neki, de megkívánta tesótól s pár morzsányit kapott ő is. Majd megveszett, hogy még adjak neki, de nem mertem
:oops:

Kép
Kép
marslakocska
 
 


Amit még írni akartam, hogy Dorica bevágta a szopisztrájkot, pedig azt hittem, minket elkerül majd.:(
3 napja nem hajlandó cicizni :-( Amint meglátja, azonnal szájzárat kap. Kipróbáltam, hogy amikor már bekábult a cumisüveggel, villámgyorsan kicseréltem cicire, kipattant a szeme és azonnal kiköpte, majd vergődni és nyafogni kezdett a cumisüvegért. Hát most fejek, de így csak annyira minimális sikeredik, úgyhogy szerintem pár nap alatt elapadok, ha így megy tovább. :(
Nagyon elkeseredtem, mert totál örültem, hogy eddig is sikeredett, s gondoltam, még elleszünk így egy darabig, hogy kap azért anyatejcsit is. Férjem tartja bennem a lelket, hogy legalább ennyi megvolt. De azért kár, hogy így lesz vége a szopizásnak. :cry:
Ez lenne az a bizonyos, hogy Ő úgy dönt, hogy nem kér több cicit? :roll:

Kép
Kép
marslakocska
 
 


Zsuzsu, Winnie
Még nem tudom, hogy tudunk-e menni talira holnap. Igyekezni fogok, ha megyünk, majd megkereslek benneteket.

Roni nagyi,
Tényleg nagyon fiatalos vagy és olyan jókat írsz! Laura édes, ahogy tolja be a kis öklét a szájába.

Fibcsi,
Örülök, hogy minden rendben volt/van. Egyébként, amikor én voltam kórházban, Jázmin is nagyon apás lett…aztán nálunk is gyorsan helyreállt a rend.

Ilgya,
Köszi a hiányolást; sajnos még nem volt nyaralás, bár egyéb okból sajna utaztunk épp eleget az elmúlt hónapban. Jövő hétvégén viszont irány nagyszülők, hétfőtől pedig Balcsi egész héten, aztán augusztusban újra egy hosszabb pihi. Mi most nem megyünk külföldre az már tuti, majd jövőre bevállaljuk.
Jó ez a kocsi is!
Az idézetet épp tegnap olvastam a tavasziaknál, találó…apának is megemlítettem, azt mondta van benne valami.
Szentkirályis babaitalt én is láttam a tesco-ban, de mi nem iszunk ilyesmit; vettem neki egy hippes alma-sárgarépát; de még fel sem bontottuk.

Kata,
Jázmin sem igazán szeret inni, szinte semmi folyadékot nem bírok beleimádkozni, csak a szopi. Csőrös poharat használunk/használnánk mi is.

Ante,
Ez igen 180g…Látod? Aggodalomra semmi ok.
A kép szuper édes!

Mágnes,
A céklát megtisztítottam, hámoztam, apróra kockáztam és megpároltam egy krumplival együtt vagy külön. (A krumplit kicsit nagyobb darabokra kell vágni, ha együtt készíted, mert hamarabb megpuhul, mint a cékla). Aztán összeturmixoltam és imádta. Eddig ez jött be leginkább neki. Ma répát fog kapni krumplival; kíváncsi leszek megeszi-e; a répa sajnos nem nagyon csúszik. Eddig próbáltam almával ill. magában, de egyiket sem díjazta.

Marslakocska,
Sajnálom, nálunk is volt szopisztrájk anno, ha jól emlékszem 1hétig tartott. Iszonyú fárasztó volt, szinte csak félálomban sikerült eetetni, akkor is ravaszkodni kellett. Ja, és váltogatni kellett a szopipózokat.
Azért remélem nem jelenti ez a szopi végét…

Kép
Kép
szana80
 
 


sziasztok!olyan szep ido van ma,otthon is jo az ido?

Magnes:
Koszi az udvozlest.anna nagyon edike.te mikor szultel?
igen mi kint lakunk Angliaban,a parom angol,en 2005 ota vagyok kint.Redditchben elunk,Birmingham mellett.Itt is szultem januar 26-an.
tetszik a vonalzo alatti iras azt hogy csinaltad?meg vonalzom sincs,megprobalok alkotni egyet.vajon hol a legkonnyebb?olyan bena vok,kesz technikai zseni.

Csernusne-Niki: a vonalzod azt mutatja h dani 6 hos,de azt irod valoszinu par nap van a babaink kozott.en jan26-an szultem te mikor,mert az en fiam meg csak most lesz 5 hos?
neked is angliaban vannak kint ismeroseid babaval?
te hozzataplalsz mar?

Kernico: szia.koszi az udvozlest!ti is almaval kezdtetek?

Nika: Koszi,a te fiad is nagyon szep,kis ferfias,igazi ur!
az en Marcellom is imadja a telefont matatni,csapkod mikor azt babralom,szereti ha csak rakoncentralok.
ti is esztek mar?mekkora most a fiad?miket csinal?ugy erdekel hisz hasonlo koru mint az enyem.

Szana: en sterilzalom az uvegeket,a cumikat,az uvegkupakokat,meg a mellszivot.neha az aventes sterilizalo gepezettel,de amikor raunok akkor csak a lottyel.nehanapjan a kanalat es a talkajat is.
en ugy tudom,hogy egy eves koraig kellene elvileg sterilizalni,bar nem hiszem hogy ezt sokan betartjak.en a feleves szulinapjaig biztos fogom.
a hozzatapinal en is ugy hallottam h 2-3 nap szunetet kene tartani ket kaja kozott,hogyha allergias valamelyikre,ki tudd szurni.
de mindenki mast mond errol is.ugyanugy mint a kajakrol...egyebkent hol lehet olyan hozzatapis tablazatot beszerezni?tudod esetleg?

Winnie(the pooh????):-))) nekunk is elofordult parszor h az esti tejcsi utan bealudt a kicsi es elmaradt a furcsi,de utana reggel bepotoltuk,mar nem volt szivem felebreszteni este..

Kata: Koszi.fura szemei vannak mert egyszer keknek tunik,majd szurke.

Ilgya: hogy tetszenek az uj izek a te babdonak?
te hany eves vagy?f

Antekirt: Cuki a Lidi-baba a kepen.ugy ul mint egy kis madamme,szerintem bejohet neki az az alma:-)

Roni nagyi: es vegul de nem utolso sorban.tok jo hogy vannak meg ilyen nagyik mint te/on,sorry ha esetleg letegeztelek/tem.nemtom inkabb tegezve irok ugy jobban jon.
nekem is jol jonne egy ilyen nagyanyo a babamnak,de sajna csak egy begyepesedett anyossal vagyok megaldva,aki meg a 30 evvel ezelotti dolgokat fujja es csokival,hussal,tehentejjel meg jegkremmel etetne a 4honaposamat.es meg merjem rabizni???megtomne szegenyt vmivel attol tartok,mert mindig beletukmalna vmit,csak en nem hagyom.ez szornyu.
a kis laura edi-bedi.o eszik mar mast is tejen kivul?
ibigirl
 
 


IBI KÖSZIKE :d igaz mi elörébb járunk mindenkinél mert mi már ülünk forgunk fogunk egy ideje mint a képek is tanúsitják
még nem táplálok hozzá mert anyatejcsis naponta egyszer meg kap még tápit este de az max100ml
egyedül ezt a szentkirályi italt próbáltuk ki meg anyós tömködi banánnal azt már szereti de nem hiszem hogy válogatós lesz :)

8200g és 70 cm de mi nagy súllyal érkeztünk 4150g és 58 cm -vel született:)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok,
nem kaptuk meg az oltást, sőt meg sem nézték Ádámot, mert helyettesítés volt:-( Jó csúnyán néztek ránk, mert későn mentünk (1/2 10), pedig 9:50-re volt időpontunk:-((( Csütörtökön kell újra menni:-(((
Kicsit rosszul esett:-((
Viszont így tuti a holnapi tali:-)

Roni nagyi, szépek vagytok!!!!

Steril: Én a kiskanalakat bedobom a mikrósba, a rágókát meg a mosogatógépbe. Majd ha lesz poharunk azt is fogom a mikrósban:-)

Én a homeopátiáshoz adok egy pici Szentkirályi vizet Ádámnak, azt nem forraltam fel. A Szentkirályi üdítőt láttam a Coop-ban is, de csak a reklám miatt figyeltem fel rá. Mi még szopizunk:-)

Ne harragudjatok másra nem emlékszem:-(
Ádám mostanában 6-kor kel, kicsit koki vagyok:-)))

Ilgya, Tinu, Ante küldök Nektek telcsiszámot, mert holnap már nem lesz net Pesten. Ti is írjátok meg lszi, köszi:-)

KépKépKép
kiscsiko
 
 


Ja babakocsi. Én ilyet szeretnék:-))) De nem lesz, mert írtó drága:-((((

http://interstore.hu/cgi-bin/interstore ... =__Quinny1

KépKépKép
kiscsiko
 
 


Ibi:
Anna dec. 28-án született. Nem szokott honvágyad lenni? Milyen gyakran jártok haza?

Egyébként nem írtam még, de nálunk azt hiszem eddig tartott a szopi. EGy hete nem akar Anna szopizni, nem sír, csak bekapja, aztán kiköpi és nézelődik. Két napja már csak 10 ml-ket tudok lefejni. Azt hiszem kicsit stresszes lehettem az utóbbi időben...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Fibcsi!
Nagyon jó, hogy túl vagy a nehezén és otthon lehetsz Lizikéddel. Ilyenkor még a babák gyorsan elfelejtik a dolgokat, nem is jegyzik meg, így nincs törésük sem. Már nagyobb korukban más a helyzet, zokon veszik és nehezen áll vissza a megszokott rend.
Egészségileg javulsz, pihensz ugy-e? Csalóka az emberi szervezet, mert nem érzi ilyen fiatalon a pihenés szükségét, csak később jelentkezhet.

Ibigirl!

Én is örülök, hogy megtaláltad a forumot, mert a sok közül ez a leg -legjobb, mivel nagyon aranyosak az Anyukák, segítik egymást, bátorítják, ha kell és tudnak őszintén örülni a kis dolgoknak is.
Nagyon szép a kisfiad, ha van képed Róla, szívesen látnám.
Nyugodtan tegezhet mindenki, ezt még az elején kértem is, sokkal közvetlenebb.

A 137.oldalon Cicmerák tette fel a 4-6 hónapos babák "Fejlesztési gyakorlat"ok,
141.oldalon Beszti pedig a "Hozzátáplálási táblázat"ot.
Az anyós téma sokszor nagyon nehéz. Ha lesz időd olvass bele, mert nem Te vagy az egyedüli, sajnos van ilyen is....
Laura csak szopizik, nem kap mást semmit, néha, ha nagyon meleg van babavizet v. édeskömény teát korábban, amikor fájt a haskója.
Laura is nagyon szopja az ujjait, egyszerre többet is, de ilyen kórban ez természetes, hiszen a fogzást megelőzően kevés baba nem csinálja. Persze ha a játék leköti, akkor elfelejti.
Több már be sem fér.....
Kép

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Hali,
hát nem tudlak utolérni benneteket:)))

Pedig sokat ülök a gép előtt, de arra már nincs időm, hogy válaszoljak ís, úgyhogy ami eszembe jut....

Szana, remélem minden jó lesz a jövőben.....És jól hangzik a pihi a balcsi mellett.Állítólag idén felkapott lesz a magyarok által.

Ibigirl, akkor elnézhettem valamit, mert Dani már lassan 7 hónapos lesz tényleg.Lehet hogy másnak akartam írni???:)
Egyébként a nővérem lakik Londonban, nekik még nincs gyerekük, az unokatesóméknál, viszont most születettet februárban, és emilinek hívják. Bár velük nem nagyon tartjuk a kapcsolatot. ők is Londonban élnek.


Mági, Örülj hogy eddig tudtál szopiztatni, de azt tudd hogy 40 napig a tejtermelés még működik és vissza lehet tornázni, de ezt neked mondom????


Jaj tudom, hogy valakinek volt még ilyen problémája, annak is csak ezt tudom mondani, amit Máginak is....

Kata,
Ma találkoztam a barátnőmmel, elvileg júli 15-én mennek, és most 12 hetes a második babájával, szóval kinn fog szülni.Réka pedig 18 hónapos..Ja őt Patríciának hívják:)))


Roni nagyi, nagyon jók a képek rólatok!!!!!

fibcsi, örülök hogy túl vagy a műtéten és jobban vagy már!!!


Én eddig azt hittem, hogy a babacucokkat nem szabad mikrózni, mármint kaja, víz és ezek a dolgok, én mindig kisedényben főzök, vagy forró vízben melegítek.


Képzeljétek, most Dani a másik szobában, a csípőjét emelgeti, csak a keze meg a lába van lenn.:)))

Na megyek mert már nyügi,
A holnapi napot még nem tudom, de majd meglátom, akasr e dédi aludni délután:)))

csernusn
 
 


Sziasztok! Már jártam Nálatok párszor, most azért zavarkolódok, mert eladó Chicco Ct.01. babakocsink Veszprémben, világoskék-kék-piros színben, kisfiúnak és kislánynak is ideális.
Ez a babakocsi már újszülött kortól használható, mert vízszintesig dönthető a háttámlája. De azért így, 6 hónapos kor körül szerzik be legtöbben a sportkocsit, mert ebből aztán szuper jó a kilátás! :lol:
A paraméterek:
-5 pozícióban állítható újszülőttkortól egésszen 3 éves korig használható (15 kg-ig)
-hátsó kerekeinek rúgózása állítható és fékezhatő
-első kerekek fixálhatók
-tesófellépő
-állítható lábtartó
-levehető előkar
-nyáriasítható
-kupola levehető és állítható
-5 pontos biztonsági öv
-a huzata könnyen levehető így egyszerüen mosható mosógépben, 40 C fokon
-karja 360 fokban forgatható és dönthető is
-nagy bevásárló kosár
-esernyő alakúra csukható
-kis autóban is könnyen elfér
A babakocsit kitisztítottam, bármikor elvihető, ill. kérésre postázok. Ennek költségeit nem tudom, ha kell, utánanézek.
A babakocsi kitűnő állapotban van :D , a használatnak természetesen azért vannak kisebb jelei, de pl. a kerekek alig kopottak.
Irányár: 38.000 Ft.
Telefonszám: 30/227-5003
Képek itt: http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=210959

Sziasztok!

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Jeep: Napszemcsi édi nagyon! Bár ahogy látom, ez sem pont az ilyen kis minikre való még, de nem baj, mi is majd belenövünk! :D Hááááát, én is tudnék azért babakocsikat amilyenek sose lesznek. :cry:


Roni nagyi: Köszönöm szépen az ötletet. Még olvastam is valahol, hogy anyatejcsivel keverve nagyobb az esély rá, hogy bekanalazza, de most eszembe sem jutott. Ma kipróbáltam, és Kiara az első kis szájhúzás után megevett még egy negyed üveg Finomfőzeléket tejcsivel. :D :wink: Köszönöm szépen!!!!!!!!!!! Édes nagyon Laura. Ez lett volna a másik nevünk, de apa a Kiarát választotta.

Fibcsi: Az tényleg nem lehetett jó. Mármint a műtét, meg hogy utánna apás lett egy kicsit. De túl vagy rajta, és ha teljesen regenerálódsz, akkor már mehet megint a "bírkózás"! :lol:

Ilgya: Könnyesre nevettem magam. Nem is tudom, hogy honnan ilyen ismerős a történet! :lol: :lol: :lol: :lol: Apának is megmutattam azért, csak nevetett és nem értette miről beszélek. Aztán gyorsan lement bütykölni kicsit a kocsit. :roll: :roll: :roll:

Ante: Na ugye hogy ugye?! :D Nem fogynak el olyan könnyen! :D Nagyszerű az a kép a kádban!!!!! Lidi csücsül? Vagy így felhúzta magát??
Mi a nagykádba fürdetjük már, mert a piskóta kádba már nem fértünk el. Eleinte szokatlan volt neki, de már nagyon élvezi. Csak simán belerakjuk, és ő meg kalimpál. Meg ha nagyon kalimpál, arrébb is csúszkál, és az is tetszik neki nagyon. De nagyon jó ez a kép! :D

Marslakocska: Szopisztrájk???? Hát az ilyesztő lehet. Ne add fel, ha tudod. Remélem Kiarának eszébe sem jut ilyesmi. Azért megijesztettetek kicsit, hogy így egyik napról a másikra ilyet csinálhat.

Szentkirályi ücsi nagyon sok helyen van, és legalábbis folyton látok. Van is itthon, de Kiara csak vizet iszik. Bár addig is a max az egy nap alatt a 120 ml. Inkább a tejcsi a nyerő.

Üdv. Niki és Kiara

Kép
kernico
 
 


marslakocska:

Azért az arzénos(abb) vízzel vigyázni kell. A csecsemők sokkal érzékenyebbek a káros ásvány tartalomra (nitrát, arzén, stb.), mint a gyerekek vagy a felnőttek. Ezekhez nem lehet úgy hozzászokni, mint a bacikhoz és más élő organizmusokhoz.

http://www.szuleteshete.hu/cikk.php?id=63&cid=45503

KépKép
jeep
 
 


Niki, gratula DaninaLidi is azt csinálta mint Dani de mostmár kutyázik és előre mászik. Bár még nem annyira tudja mert néha megbicsaklik a keze aztán a fejével megy tovább ahogy túrja a földön. :-) Szóval mostmár egy-két hét és mászni fognak ezerrel.

Kernico :-), hajjaj de még, hogy kalimpálnak. Mi nagy kádat vettünk Lidinek így még elfér benne majd ülve :-). Persze tartjuk még de ő már nem akar feküdni inkább ülne. Így néz ki hátulról is csak mert mind a két oldalra rácuppant.
Kép

Kép

Kép
antekirt
 
 


ujra itt.lehet netfuggo lettem? :D
magi: de igen szokott honvagyam lenni,most tort ram a legjobban mikor megszuletett a kisfiam.sajnalom,hogy anyukam nem lehet itt es lathatja hogyan fejlodik Marcel nap mint nap.szerintem ez olyan jo erzes,latni a babad novekszik,valtozik a haja....
voltunk otthon majusban anyaknapjara hazaugrottunk,de csak en meg a pici,hat kepzelheted milyen jo volt a repcsin.meg oda fele nem is volt olyan rossz,de visszafele nagyon nyugi volt,fajt a pocija,nem tudott kaksizni es raadasul egy paran ugy neztek ram,mintha en lennek a hibas,hogy sir a kicsi.legkozelebb augusztusban megyunk majd,de akkor mar jon a parom is.
felevente jartam eddig,de lehet megprobalok negyedevente.

sajna az en kisfiam egyaltalan nem szopizik,mert nem tud.azt nem tudjuk miert,egyszeruen nem fogadta el a kezdetektol,azutan meg probaltam majdnem 1 honapig,de csak orditott es nem tudott szivni.mellvedovel sem evett,kiskanalbol nagyon picit,igy maradt az uveg sajna,mert ehenhalt volna...
ja es fejek a kezdettol,de mostmar kap tapit is.
legalabb a 6 honapot kiszeretnem huzni ezzel a szornyu fejegetessel,mert ez sem megy vmi gyorsan.

roni nagyi: koszonom az infokat!megprobalok tenni fel kepet igerem.
szokott laura cumizni?az enye nem szereti csak kikopi.de nem is eroltetem,ha nem kell neki.lattam egy csomo anyat itt a varosban,ha mar sir a gyerek gyors betomik a szajat cumival. :(

marcel ugy csinal a szajaval mostanaban mintha szopna(nappal-ejjel-almaban is lattam mar).
megprobaltam ehes e,de nem az volt,mert kaja utan is csinalja,mikor mar bealudt.kiprobaltam nem e szomjas,de nem.szerintetek ez a fogzas elojele lehet?vagy mi?

mas:megjott a mensim es nincs olyan etvagya a fiamnak,vajon ez attol van?mas lenne a tejem ize?bar mar csinalt ilyet mar regebben is hogy nem volt ehes.
JO lenne gondolatolvasonak lenni!!!

pusza
[img]

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 942.09.jpg

[/img] Marcikam szuletesekor 3,62kg/52cm



Kép es mostanaban
ibigirl
 
 


Ante, Mági: holnap Deákon minitali a földalatti peronon?

Kép
Kép
tinu
 
 


legujabb
Kép legujabb MARCEL PHOTO
ibigirl
 
 


Hú, én nagyon nem bírlak titeket követni! :D
Talit sem tudom (Winnie, köszi, hogy gondoltál rám :):)), mert azért innen 3 gyerekkel kész kirándulás! :D De talán... Megismerni biztos megismertek, ha három gyerekkel odatévedek! :D
De az Ikeát nem vállalom! :D:D (A Liget tényleg jó, főleg 2 rohangálósnak.)

Azt is látom, hogy mi nagyon kilógunk a sorból, mert én még mindig nem kezdtem el hozzátáplálni. Talán a jövő héten.
Simon még mindig szépen gyarapodik (7500 g, de ezt csak azért tudom, mert tegnap kullancsok okozta agyhártyagyulladás ellen oltattam a két középsőt és kíváncsiságból megmérettem Simont)), pedig elég sokat mozog. Forogva közlekedik, és sokat "kutyázik" (ezt talán csak én nevezem így :), de arra gondolok, amikor négykézláb van és ringatja előre-hátra magát, épp csak nem ugat :D:D (de időnként morog! :D)). Soha nem marad ott, ahova tesszük, nincs elég nagy játszószőnyeg, amiről ne gurulna vagy mászna le (kutyázásból hátralöki magát, így hátrafelé is tud haladni (tegnap pl. be a kanapé alá félig :D)).

Én nem fogok semmit sterilizálni, de van mosogatógépünk, ott a 70 fokos mosás szerintem elég lesz.

Babakocsiból mi még a normált használjuk. Most már többször nem használtuk a mózeskosár részt, csak a sportkocsit. Az majdnem teljesen vízszintesbe dönthető, az itthoni sétákhoz jó. (Most nézegettem, a mi mostani kocsink a Graco Citisporthoz hasonló, de nem esernyőkocsi.)
Későbbre, kirándulásokhoz stb. meg van egy szuperkönnyű Chicco-nk, de az viszont nem dönthető teljesen, még várhat.

Roni nagyi!

Nagyon szép kislány Laura (gondolom ezt neked nem kell bizonygatni :))!

Ante!

Gratula az éjszakákhoz! :)
Lidi nagyon aranyos a fürdőkádas képen!

Kataa!

Nekem egyik gyerek sem tudta sokáig, hogy mit kell a csőrös poharakkal kezdeni. Az Avetos (nekünk az volt) szelepes, hogy ne csöpögjön, akkor szívni kellene, csak úgy jön, na hát arra nem jöttek rá, ha meg kivettem a szelepet, az még rosszabb volt, mert akkor egyrészt nyakonöntötték magukat és másrész meg is ijedtek tőle! :D
Viszont a szopi elég lehet folyadéknak. Ha nem, úgyis fog inni.

Marslakocska!

Hát én úgy tudom, hogy 1 éves kora elött még nem döntenek úgy, hogy nem szopiznak, ez nem elválasztódás, csak ált. sztrájk. De állást foglalni nem akarok, mert sok olyat hallottam, hogy a baba nem volt hajlandó többet szopizni, és mivel nem velem fordult elő, ezért nem tudom, hogy rá lehetett volna még bírni vagy sem. Nekem csak 1 gyerekem sztrájkolt pár napig 5 és fél hónaposan, de ő végül mégis visszaszokott a szopira és végül olyan jól sikerült, hogy csak 21 hónaposan választotta el magát.
Szóval szerintem pár próbát még megér, hátha... De ne görcsösen, csak nyugiba. Sok bőrkontaktussal, nyugodt helyzetekben próbálkozz.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Jeep, köszönöm a linket, hát rendesen beparáztam!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Mostantól átállunk csak és kizárólag ásványvízre!!!!
Remélem, csuklik rendesen a dokinénink meg a védőnő, mert ők meg azt mondták, hogy ilyen korban még TILOS az ásványvíz!! :evil: :evil: :evil:

Kép
Kép
marslakocska
 
 


Beszti, köszönöm a bíztatást, nem adom fel, csak elkeseredtem.
A fejés is nehezen megy már, igazándiból már fáj is. :(
Fürdéskor meg öltözéskor szoktam pucéran magamhoz bújatni, hátha az illatra vagy az emlékekre reagálva rákap, de semmi, oda se figyel.

Mági, nálatok is ez a helyzet??
Minden evéskor megkínálom, jó esetben legalább bekapja, nyelvel kettőt, aztán dobálja magát és nyafogva kéri a jussát, egyébként meg van hogy eleve szájzárral indul az evés, csak a cumisüveg láttán kalimpál éhesen és várakozva.

Kép
Kép
marslakocska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?