Új privát üzeneted érkezett!

Szasztok,

Zsebi,

Hát igen, egyetértek, csak lányoknak vannak puccos rucik sajna..... Máté öltözéke is csak akkor egyszer volt rajta-az apja azt mondta olyan mint egy pizsama....de mi sem találtunk semmi jobbat. Mivel Máté már 6 hónapos múlt a keresztelőnél, nem akartuk rugiban vinni, de szerintem ti 4 hónaposan még mehettek, abban tényleg vannak szép fehérek.

Viszont általánosságban megfigyeltem hogy fiúknak sokkal nehezebb 'szép' ruhát venni mint lányoknak...Hacsak nem akarod őket 2-3-4 évesen 'mini-frakkba' öltöztetni, amitől én rosszul vagyok, akkor marad a farmer, jobb esetben szép kordnadrág...elég gáz....vagy költhetsz vagyonokat a márkás boltokban azért hogy egyszer felvegye..... na mindegy, hátha javul a választék mire cseperednek :)

Mi össze se vagyunk házasodva, de református templomban simán megkeresztelték Mátét, meg se kérdezték hogy velünk mi van.....
persze a katolikusok tuti nem vállalják...

Wish,

Én is edzem Mátét hogy hajtogassa azt apának hogy Thaiföldön szeretne nyaralni :):):)
Szerintem pedig lehet gyereket vinni nászútra :) Például ha mi véletlenül egyszer még házasodunk akkor a gyerek(ek) is jönnek :P :P

Melcsi,
Hát igen, ez a tali szervezés sajnos nem jött össze....Hiányzik Lara, a fő szervező.......

Lara,

Tényleg, hol vagy, legalább olvasol minket ?? Gondolom el vagy havazva az új lakás/munka/Andor hármastról...Azért remélem jól vagytok és Andor megint hatalmasat nőtt mióta nem láttuk !

Képzeljétek lehet hogy hamarosan mi is költözünk.....nem akarom elkiabálni, de kezdenek körvonalazódni a dolgok....kicsit azért fázok az egész herce-hurcától, de majd lesz valahogy...

Na megyek, megpróbálom kihasználni hogy Máté ilyen szépen alszik napközben, bár mostanában állunk át a napi 1 alvásra, ettől kicsit összevissza vagyunk, néha egyet alszik, néha kettőt, néha már este hatkor elájul, néha 9-ig is fennvan..... de én már alvás témában többet nem panaszkodom :)

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Zsebi :)
Most voltam én is a Tescoban, mert kiderült, hogy híjján vagyunk 62-es nyári ruháknak, viszont hamarosan kelleni fognak. Tök ki voltam akadva, hogy alig voltak fiú nyári ruhák, lányos viszont tömkelegével. Alkudoztam is Balázzsal, hogy szerintem csini lenne rózsaszín szoknyácskában, de leszavazta :D
Gondolom ünneplős ruhákban is ugyanez a helyzet midenütt.

Kriszta :)
Alvás... Tegnap panaszkodtam Lacinak, hogy Balázs kétóránként kelt az éjszaka. Ma örültem volna, ha csak kétóránként kel. Annyira kiszámíthatatlan, hogy mikor hogy alszik, van hogy 4 órát is alszik éjjel, máskor meg nam akar aludni. És ma semmi nem volt neki jó, se cici, se cumi, se ringatás, se ágyban simizés. Biztos valami baja volt, de lövésem sincs, hogy mi.
Mondjuk most végigaludta a két órás bevásárlásomat, úgyhogy ennek örülök.

Na megyek, mert panaszkodik, hogy nem áll el a csuklása.

wish
 
 


Sziasztok,

Köszönjük a hiányolást, élünk, virulunk, csak május van :( Egy pénzügyes/könyvelő életében ez az egy hónap van az évben, amikor legszívesebben beásná magát a földbe téli álmot aludni :(
Jövök majd, ígérem, csak léljem túl ezt a hónapot!

Zsebikém, keresztelőruci: Budaörsön van egy édi-bédi rucibolt (nem Kenguru!, a nyomába sem ér a Kenguru!), ott láttam nem csak lányoknak való, tündéri édi keresztelőrucikat, nem horroro áron :) Olyan rugdalózósak :) Ha érdekel, megírom :)

Teszek fel azért két képet, Wish hiányolta:

Kép

Kép

Puszi

KépKép
unique
 
 

 
 

Unique :D
üdv a klubban!!! de már csak 2 hét van a májusból :D :D :D :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Unique!
Látom a lány dolgozik rendesen! :D
Wish!
Én a Westend-beli C&A-ban vettem nagyon édes fiu nyári holmikat (Micimackók előnyben), de nem feltétlenül kékben. Tündériek és igazán kimélő árom kaptam.
Kriszta!
Hogy Te milyen snassz tömegturizmusra tanitod a gyerekedet :lol: Van 1 afrikai ország, Sierra Leone, abszolut turistamentes, érintetlen övezet, nem kell heringeskedni a tengerpartján, pedig felér a thaiföldivel, ha nem veri :lol: És potom áron... Inkább nevelnéd takarékoskodásra :lol: Emese már ki tudja mondani ebből a "ne" véget, az elejét meg hozzágondoljuk :wink:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434
Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Lányok!
Aki szoptat ehet eperet?

És ti hallottatokolyat hogy a reggeli tej (ami egész éjjel gyűlik) az "jobb" mint a többi?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi :)
Én nem ettem epret szopi alatt :( Ez volt az egyik legnehezebb próbatétel (a cseresznyén kívül :) ). Idén degeszre eszem magam... :) :)
Csak azét nem ettem, hátha Laura pocija megfájdul tőle és akkor jaj az éjszakánknak :)
De egy barátnőm mindent evett pl. epret is. Kipróbálta, nem volt gond, így evett. :)
Most sokat segítettem... :)

Melcsi :)
Hova el nem jutsz.. Westend... Már nem is emlékszem, mikor jártam akár a környékén is :) :)

Orsi :)
De már egész jól állok... Postázás, aláírás.. :) Már csak a saját cégünk van hátra :)

Puszi

KépKép
unique
 
 


Unique!
Ne irigyelj, ez azért nem rendszeres. A kimenőt 1 NOX rendezvényre kaptam, ami a Nyugatinál volt, igy jutottam el oda :D Apa fektetett, ezért gondoltam, mindegy mikor érek haza :oops:

Szerintem a hasfájós babának mindegy, mit eszik az anyukája, akkor is fájni fog a hasa. Aki meg nem hasfájós, annak bármit ehet, ugyse fog fájni.
A tejről ugy tudom, a reggeli tényleg a legjobb, lehet hogy ez a pihenéstől, esetleg az emésztéstől van?

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


zseboroszlán írta:Lányok!
Aki szoptat ehet eperet?

És ti hallottatokolyat hogy a reggeli tej (ami egész éjjel gyűlik) az "jobb" mint a többi?

nyugodtan ehetsz, OK, ne fél kilót egyszerre, de mehet.
reggeli tej teljesen más, nem jobb, hanem sűrűbb más az összetétele.

Unique :D
nálunk is mindig a saját az utolsó, vagy a hibás, avgy a rontott :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Zsebi :)
Én ezt a táblázatot ismerem. 1179830601.35.doc
Viszont még a kórházban azt mondta a védőnő, hogy lehet epret enni, csak figyeljük, hogy nem lesz-e kiütéses tőle a gyerek.
Én egyelőre nem merek kísérletezni ;)

Melcsi :)
Balázs nem nagyon hasfájós. Ez azt akarja jelenteni, hogy nem tipikus hasfájós baba, azaz nem ordít menetrendszerűen minden este több órát, de néha szenved a szelekkel és a kakival napszaktól függetlenül. Én azt vettem észre, hogy azért vannak kaják, ami után szelesebb és nehezebben viseli. Pl a csokoládé is ilyen sajnos :(
Szóval szerintem figyelni kell a gyereket és ha valami kaja roszabbneki, akkor azt hanyagolni. (De miért pont a csokit? :evil: )

wish
 
 


Unique :)
Lemaradt, hogy továbbra is nagyon szép Laura :)

Melcsi :)
Az is lemaradt, hogy köszi a tippet a C&A-val, elnézek oda is.

wish
 
 


Sziasztok,

Zsebi,

Eper témában csak annyit hogy én tavaly ilyenkor 5 szem epret ettem és Máté 3 hétig kiütéses volt tőle :( :( :( Többet nem próbálkoztam...

Idén, mivel ugye még mindig szopizunk, a védőnő azt mondta próbálhatok egy kis mennyiséget először, aztán meglátjuk....Megint nem ettem sokat, csak kb 10 dekát, és sajnos Mátén megint lettek kiütések...sokkal kevesebb és nem olyan piros mint tavaly....szerencsére két nap múlva eltűntek....aztán múlt héten megint ettem, akkor már nem volt kiütés....ma is ettem...remélem már minden ok lesz....
Szóval csak annyit, hogy lehet rá allergiás a gyerek, kezd kis mennyiséggel és figyeld 2-3 napig a manókat.
A cseresznyétől meg akkorákat pukizott Máté hogy csak na.....

Wish,

Nem akarom azt mondani hogy isten hozott a nemalvók klubjában....remélem nem időztök itt sokáig.... a legrosszabb a kiszámíthatatlanság, sajnos ismerem....ha olyan front van, akkor Máté is képes volt 3 órákat aludni napközben is, néha meg fél napokon át semmit nem aludt......azért valahogy túl lehet élni.....

Melcsi,

Én is tudok 1 másik afrikai országot, Zanzibár(Tanzánia), annál szebb és elhagyatottabb tengerpartot még sose láttam, de oda mindenféle védőoltás kell, igy szerintem a következő 10 évben max Máté nélkül juthatunk el...... de Thaiföldön semmilyen veszélynek nem lenne kitéve, és ott is vannak kevésbé populáris helyek....meg igazából ez jutott eszembe először ami megfizethető
:lol: :lol: :lol:

Unique,

Laura még mindig nagyon helyes, és a homokozója is nagyon hasonlít a miénkhez :):)
Végül is most ki van vele mikor dolgozol ??

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Unique! Csodaszép a lányod!
Melcsi! Csak nem eggyütt nyaralunk majd?! Bár én augusztus végén szeretnék menni, hogy a nagyobbat is vigyem. A hajdúszoboszlói strand szuper, szinte minden évben járunk ott, én Debrecenben voltam egyetemista és hazahúz a szívem. Meg nekem közelebb is van, mint Hévíz vagy a Balcsi. Bár Hévíz régóta nagy vágyam, de majd oda is eljutok. Amit írtál a tengerpartos medence klassz, csak én elég hűvös időben voltam ott, hideg volt, gondolom jó időben viszont sokan vannak. De szeptemberben még tök jó lehet. Mi már szilveszterezni is voltunk Hajdúszoboszlón, bár akkor ki sem mozdultunk a szállodából, saját medencéi vannak termálvízzel, még kinti is, ami télen nagyon klassz. Szóval jó hely.

Ami a sok rosszban a jó, visszakaptam a gyerekorvostól a kardiológiai eredményt és nem kamrai hanem pitvari sövényhiánya van Bálintnak. Ez sem jó, de egy fokkal enyhébb kórkép, mint a kamrai. Persze azóta is magam okolom, hogy valamit biztos rosszul csináltam, mikor a kis szíve fejlődött, vagy egyszerűen túl öreg vagyok már a gyerekszüléshez... De a terhesség elejét és végét végigfeküdtem, igaz volt közben a költözés, akkor, nagyon sokat dolgoztam... Bánt, hogy nem vigyáztam rá eléggé...

Pénteken meg vese uh-ra megyünk... hát szorítsatok. A szív uh-nál is számítottam mindenre, csak arra nem hogy valami komoly problémát találnak.

Egyébként nagyon szép napjaink vannak, minden percet imádok Bálinttal, mosolyog, gőgicsél, játszik, és már érzem hogy ismer, szeret. Teszek majd egy pár képet.

Zsebi! Te mennyit iszol egy nap és mit? Én olyan mértekben iszom, hogy napi 2 liter szoptatós tea + 1 liter gyümölcslé, ásványvíz v szörp + a kávéim (kismamáknak ajánlom: koffeinmentes kávé zabtejjel - nagy kávéimádó vagyok, és így tudom áthidalni, hogy a tejet kiváltom, és akkor ehetek tejbegrízt, pudingot).

dkata
 
 



Kata :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
éééééééééééééédes!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata!
Én kb 3 litert iszommeg nagyrész víz mert azt szeretem. De teát is szoktam. A szoptatós teákat meg elvileg csak kúraszerűen lehet inni. Én már nem iszom csak hébe hoba egy pohárra.

Tüneményes a gyerköc. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Orsi, Zsebi, köszi!

Ma voltunk vese uh-n, szerencsére semmi jele a magzati korban látott vesemedence tágulatnak. Madarat lehetne fogatni velem... :lol: :lol: :lol:

Orsi, jó nyaralást!!! Aztán jöhet Lili! :lol:

dkata
 
 


Kata!
Azt hiszem, semmi okod rá, hogy Magadat hibáztasd Bálint szive miatt. Valószinüleg teljesen véletlen, hogy igy alakult, mindegy hogy feküdtél volna végig, vagy nem! Viszotn a jó veselelethez gratula! És a fotók :D :D :D Különösen az utolsó :D
Én azt hallottam a szoptatós teáról, hogy napi fél lietrnél többet nem ajánlatos inni (Emesének pl. attól voltak kiütései, aztán mégse lett elég tejem :cry: )
Nahát, nem volna rossz 1 minitali Szoboszlón! :) Bár mi tényleg kifejezetten az sikolakezdés hetében akarnánk menni, akkor biztos hogy nem lesz tumultus. Ugy néz ki, valóban oda megyünk, Uram már mondta, hogy nézzek körül.
Kriszta!
Na jól van ,akkor Thaiföld! Bár szerintem ott is vigyázni kell... De már olyan felkapott, ne neveld már tucatembernek Mátét, Tanzánia sokkal jobban hangzana :lol:
Wish!
Lehet hogy a csoki szorulásr okoz, és ha igen, akkor lehet hogy nehezebben kakil tőle Balázs.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Kata :D
irgum-burgum! csak most volt időm olvasni is.
nem gondolhatod, hogy bármi közöd van ehhez a problémához!!! ezek nem a fekvésen meg a korodon múlnak!!!!
sajnálatos módon így alakult, de gondolj arra, hogy bár kicsit rögösebben, de egészséges gyönyörű kisbaba anyukája vagy! és ez tényleg teljesen gyógyítható fejlődési rendelenesség.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok,

Kata :)
Nagyon édes a kisfiad! Jók a képek nagyon! :)
Szerintem sem szabad magad hibáztatni a szivecskéje miatt, rendbe fog jönni, ne aggódj. Semmi köze ezeknek a dolgoknak ahhoz, hogy mit teszel vagy nem a terhesség alatt.

Melcsi :)
Iskolaszezonba Szoboszló? Akkor nem épp egy iciripiciri kisbaba mamija leszel már? :) :)
Nagyon bátor lány vagy Te! :) :)
Jaj, Apa fektetett... de jól is hangzik... Nálunk nélkülem megáll az élet... :(

Wish :)
Én a mai napig nem merek csokit enni, mert Laura nem bírta kis korában. most meg már nem kockáztatok. De elárulom: remek jól le lehet szokni róla. Olyan lehet ez, mint a koffein. Az elején rossz volt, ma már nem hiányzik. :)

Orsi, szerinted most már megpróbálhatok epret adni Laurának úgy, hogy a héját leszedem a kis magokkal és csak a közepét adom? Anyósom hozott naggyon fini epret, kipróbálnám... :)

Nos, ma megtárgyaltuk a férjemmel, hogy nemsokára zöld a lámpa a tesónak. Úgy örülök, már nagyon várom!
Már 66,8kg vagyok (79-el jöttem haza a kh-ból), 61 voltam amikor terhes lettem, még 63-ig le kellene menni és akkor indul a mandula. Pláne, mivel tudom, gondolom, h nem fog elsőre összejönni, ezért meg különösen, mire is várjunk :)


Puszi

KépKép
unique
 
 


unique írta:Orsi, szerinted most már megpróbálhatok epret adni Laurának úgy, hogy a héját leszedem a kis magokkal és csak a közepét adom? Anyósom hozott naggyon fini epret, kipróbálnám... :)

én nem adnék. Aprómagvasnál betartottam szigorúan a 2 évet. :oops:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Unique :D
mi ennek a szuper fogyásnak a titka? :)
asszem nekem is lesz mitől megszabadulni :oops: :oops:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Unique!
Szeptemberben már 3 hónapos lesz a kisemberke, Emesével is akkor vóltunk először telelni ( jó meleg gyulai fürdőben 10 napot :D ), szóval gondolom simán összejöhet. A lényeg, hogy éjjel béke legyen, azért egy fél éjszaka kiabáló gyerekkel mégse lehet szállodába menni, de ez szerintem ugyis kiderül hamar.
Még jobb is lesz, mint Emesével volt, mert Pörinek vettünk tavaly nyáron 1 kis csónakot, az már ugyis kicsi Neki, abba bepakoljuk a picit, és mehetünk együtt a vizbe, Ő nézelődik, ringatózik mellettünk, mig mi pancsolunk.
Próbáld csak ki 1x, egész biztos, hogy béke lesz, mire hazamész a lumpolásból, ne hidd, hogy Nélküled megállna az élet. Bár anya csak 1 van, de szerencsére van Apa is. Számomra se volt könnyü elfogadni, de egyáltalán nem hiányzom itthonról ha néhanapján elmegyek valahová. Viszont mindig elmondom Neki, hogy mire számithat, és biztos meg is érti.
Gratulálok a fogyásodhoz! Látom füt a gondolat, hogy ezzel közelebb kerülsz a tesóprojekthez :D Kezd hiányozni a babaillat, igaz?
Orsi!
Miért, mennyit hiztál???
Ugy akartam valamit kérdezni Tőled, éjjel jutott eszembe, hogy biztos tudsz segiteni, dehát már nagyon terhes vagyok :oops: :lol:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Orsi :)
Köszi, akkor én is betartom a 2 évet. Nem sürgős az az eper annyira :) :)
Fogyás titka? Hááát, fini reggeli, után rendes ebéd (leves+második), majd semmi. Kb. Na jó, néha.néha vacsizom, de akkor is max 2-3 szelet sonka, zöldségek, sajt. Semmi kenyér. Sok víz (3-4 liter/nap) - ebbe már úgyis belejöttem a szopi miatt).
És természetesen nem ámítalak: mozgás. Rendes, torna. Heti 2-3x. Amikor még kevesebb volt a meló, akkor eljártam, most májusban itthon nyomtam, nem sok, 15-25 perc, de akkor jól megizzadok az ellipszistréneren, majd hasizom, meg ilyenek. Sokat számít. Nehogymár ne legyen az embernek 20 perce erre. Biztos van, csak nehéz az eleje... Utána már tényleg igaz, hogy ha nem mozgok, hiányzik. Sokkal másabb, mint Laura után rohangáli (aki megjegyzem, szépen elindult magától :)....)
Mennyi van rajtad most? Menyiről indultál? Spec ismerem a problémát, mert az ülőmunka nem kedvez az előnyös alkatnak :(

Melcsi :)
Hát én tutira nem mernék egy 3 hónapos kisbabával így elmenni, de a másodiknál biztosan másképp fogom látni.. Nekem az volt mindig a legnagyobb gondom, így visszaemlékezve, hogy Laura sokszor szinte állandóan a cicin lógott. Volt olyan nap, hogy fel sem tudtam délutánig öltözni, mert 2-3 óránkénti evés, fejés, nekem is kellett ennem, meg néha ugyi pihenni is, úgy éreztem, hogy reggeltől estig rajtam lógott... Az első 6 hónapot én kicsit horrorisztikusan éltem át ilyen szempontból. laura jól aludt, azzal nem volt baj, de a kajcsi... Lehet, h kevesebb volt a tejem, és emiatt, de horrror volt.. :evil: Na majd a másodiknál :) Hjaa kérem..... :)
Ja, az Apa még a vacsit sem tudja összerakni, nemhogy kompletten lefektetni. Simán bekenné a gyereket a samponjával füri után, illetve a popsikrémbe fürdene... ne is soroljuk... de imádja, csak kevesebb a türelme hozzá. Ez van. Nehéz, főleg, ha tervbe veszünk egy másodikat (egyébként tudom, h erről beszélnem kell majd vele, mert ez így kettővel nem fog menni), de jelenleg ez van :)
Ugye már nem félsz a szopitól??? Ki fog híradózni, ha elvonultok majd szülni? Írsz sms-t, és feltegyem a nagy íhrt?

Puszi

KépKép
unique
 
 


Melcsi :D
mi is megyünk szeptemberben nyaralni :D Lili akkor ca. 3 hós lesz :)

kilók: én 61ről indultam, és most már alulról súrolom a 73-t.... a fiúkkal kettővel híztam ennyit ca. ennyi idő terhességi korra... de hát még van 5 hét :)
pedig nem zabálok, csakhát annyira akarterőm sincs odafigyelni.

amúgy úgy gondolom, hogy Lilivel azért ez a torna téma is más lesz, mert 1 gyerek mellett nagyon sokmindent lehet majd csinálni.
a terv, hogy amíg jó az idő, elvisszük a pasikat a bölcsibe, majd lemegyünk a partra, van egy nagyon hosszú szakasz, ahol lehet futni. persze elsőre gyaloglással kezdjük, és utána fokozatosan lesz ebből futás.

Unique :D
apákat be lehet idomítani :lol: :lol: Karcsi ugye 1 éves korukig nem fürdette a fiúkat. Most már simán lerakja őket, fektet, fürdet, akármi... belejött.
néha bele kell tenni ebbe a helyzetbe :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Unique!
Nahát az én uram sem fenomén! Még mindig kell használati utasitást irni :lol: :lol: :lol: Leirom Neki, mit ad vacsira, a tégelyeken szerepel, hogy mi mire kell, fekete filccle ráirva, hogy el tudja olvasni :lol: éjjeli ruha kikészitve feladási sorrendben :lol: és akkor igy elég jól meg tudja oldani. Ha valami kétséges, felhiv (ingyér van). Próbáld csak ki egyszer, biztos lehetsz benne, hogy nem a fején lesz a pelenka a gyereknek :wink: Csak el kell kezdeni. Amugy meg a gyerek tud már mindent, majd helyreteszi Apát, ha valamit nem jól csinál...
Mi a helyzet a szüleiddel? Rendeződtek a dolgok? Nálunk nem, gondolom ez igy is marad örökre :?
Irok majd sms-t Neked, ill. a fiam (remélem) ideirja majd mindenkinek, még másik 2 topicba is a hirt.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok!

Annyira jó az idő mostanában, hogy nagyon sokat vagyok Danival kint, meg utazgatunk. Este mire leteszem őkétévesét :D én is már csak lesek ki a fejemből, nincs nagyon kedvem netezni. Most is van egy-két megválaszoltatlan levél még. :(

Zsebi :-) Megszülettek a barátosném ikrei, kb. annyival hamarabb, mint a tieid. Sajnos egyiküknél 3-as volt a lepényöregedés és fél kilóval volt kisebb a másiknál, ezért kellett megszületniük 1500 és 2040 súllyal. De jól vannak. Majd még jövök hozzád lelki tanácsokért.

Orsi :-) Nekünk már tavaly azt mondta a dokinéni, hogy a saját termésű eperből adhatunk a gyereknek pár szemet. Akkor kicsit hamar adtuk?!? Szerencsére nem lett baja.

Szoboszlósok :-) Azért tudakoljátok meg, hogy a babáknak jó-e az ottani termálvíz.


Június 2-3-án a Petőfi Csarnok melletti nagyréten lesz Egészségliget nap. "-án 14-18 óra között ott lesznek A Babafalva sátrában a lobikbabások is. Nem hozunk ott össze egy kis talit?

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Woodi!
Isten éltesse a Kisherceget a szülinapján! :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Szasztok,

Woodi,
Isten éltesse Őkétévesét a szülinapján :P :P :P Milyen gyorsan repül az idő....hihetetlen :):)
Képeket nem kaphatnánk ha lesz egy kis erőd este ???

Unique,

Gratulálok a tornához meg a kitartásodhoz :) Sajnos én abszolút lusta vagyok....pedig 'csak' 5-6 kilótól kellene megszabadulnom de képtelen vagyok rávenni magam....pedig már a nyár is itt van....
Hajrá a kistesóprojektben....szerintem elsőre össze fog jönni :)

Melcsi, Orsi,
Nagyon a finishben vagytok már, milyen izgi......nekem is hiányzik már egy újabb tökmag...

A múlt hét nem annyira jó híre hogy az ortopéd orvost valahogy nem tudjuk elhagyni....voltunk 1éves kontrollon és megállapította hogy Máté bokája nagyon befelé áll ezért mindkét cipőjére belső sarok-éket kell tetetni 3 mm-eset a következő 1 évben
:( Az egyik cipőjére már meg is csináltattam, nem olyan vészes, csak újabb macera minden cipőjével elvonulni a cipészhez meg figyelni hogy milyen talpa van stb....na mindegy, legalább felnőtt korában tökéletes lesz a lába :)

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Sziasztok

Hogy milyen gyönyörűek a gyerkőcök, hihetetlen!

Eper téma: én adtam neki, de csak cukrozva ette meg, és a cseresznye: előszőr nem kellett neki, de ahogy meglátta hogy mi esszük, azóta nincs megállása, otthon a szüleimnél kimentünk a telekre szedni, Ákos meg leült a vödör mellé és nem győztem neki kimagozni, így sajna néhány lecsúszott magostól, mert lopkodott a vödörből. De egyiktől sem lett semmi baja!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Kriszta!
Ti mikor kezdtek próbálkozni a kistesóval?
Sajnálom azt a kicsi bokát, de biztos hogy szép lába lesz nagykorára.
Erika!
Pöri is benyelt tegnapelőtt 1-2 magot, és még nem kakilta ki! :shock: Feltettem a fülére fülbevalónak, és nem megette! :lol: :oops:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Sziasztok

Melcsi
milyen édes lehetett Emese a fülén a cseresznyékkel :lol: ! Nem fényképeztétek le?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok

Melcsi
milyen édes lehetett Emese a fülén a cseresznyékkel :lol: ! Nem fényképeztétek le?

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


woodi!
Boldog szülinapot Daninak. :)

A barátnődéknek gartulálok és kitartást kívánok. Ha van kérdésetek segítek szívesen nehéz időszak az tuti. Melyik kórházban vannak? Én 34. hétre szültem. Ő?

Erika!
Hogy vagytok?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Köszönöm a gratulációkat. Tényleg nagyon szalad az idő.

Melcsi :-) Izgalom van már így a vége felé?
evallom Dani is evett idén magostól csersznyét, de én nem figyeltem, hogy kijött-e. :oops: Biztosan.

Kriszta :-) Külön cipész csinálja a belevaló sarokbetétet? Nem lehet csak úgy venni ilyet? Persze jobb is, ha lábra igazítja.

Mi tavaly novemberben voltunk ortopéd orvosnál. Akkor az volt a véleméyne, hogy jól és szépen jár. Kontrollra 3 éves korában kell csak vinnem. De mostanában meg mintha kicsit befelé dőlne a bokája. Szerintetek vigyem el, vagy várjak vele kicsit még? (Mondjuk nyár végéig, mert itthon sokat jár a kertben mezítláb és hátha javul, erősödik még.)

Zsebi :-) Barátnőm is a 34. hétre szült. Pont betöltötte aznap. Sajnos nincs sok teje, hiába fej és most már a nagyobbik szopizik is. Szerintem már lemondott a csak szoptatásról.
Neked még mindig van elég tejed a két babának?

Pár kép Daniról:

Kép
Mókuska :-)

Kép
Mindegy, csak homoknak nézzen ki :-)

Kép
2 éves

Woodi + Kép
KépKép
woodi
 
 


Woodi :D
tündéri ez a kiskrapek!!!!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Woodi!
Milyen nagy már kicsi Danid! Kistesó?
Bizony kezdek betojni :shock: Már csak 10 nap, junius 12-én lesz a császár. Élvezem az utolsó napokat Emesével, sokat játszunk, szeretgetem, babusgatom, és mesélek Neki a kicsiről, érdeklődve, nagy odafigyeléssel hallgatja :D Megnézegettük már a kicsi peluskát, össze is hasonlitotta a sajátjával, mondogatom Neki, hol fog ülni mikor pelenkázzuk a babát, mire való (lenne) a cici, szóval készülődünk. Nehéz lesz itthonhagyni, de szerencsére nagyon apás, egész nap emlegeti Atitát (igy becézi), minden neszre figyel, enm Őt látja-e meg, ugyhogy biztosan nem fogok annyira hiányozni. Legalábbis mikor anyósomékhoz mennek, ott is szoktak aludni, soha nem keres tulságosan. De Apával mindig be fog jönni hozzám a kórházba, ugy beszéltük meg.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Woodi,

Dani iszonyú nagy fiú lett, nagyon helyes kiskrapek :) Homokozás nálunk is nagy szám, bár a kavicsos homok a nyerő, mert ott minden kavicsot meg lehet kóstolni :):):)

A sarokék kívülre kell a talpára, nem belül, nem speci cipész, egy öreg bácsi, de a doktornő javasola hogy a környéken hozzá érdemes vinni....amúgy meg nem nagyon vannak már ilyen klasszikus cipészek sok helyen.....

Nálunk is a bokája dől befelé Máténak, ha te is így látod szerintem érdemes lenne megmutatnod egy dokinak ha nem túl macerás eljutni hozzá....inkább mondja azt hogy semmi baja mint hogy későn derüljön ki....Bár a cipőboltos nő meg állította hogy mostanában 10-ből 8 gyereknek javasolnak valami korrigálást és szerinte ez is túlzás mert ilyenkor még magától is sokat alakul a talp....fene tudja...én ebben az ortopédusnőben megbízok....

Melcsi,

Nagyon szorítunk a 12.-hez :):) Emese biztos nagyon fogja szeretni a kistesót :):)


Nekünk ma az évszázad legpocsékabb éjszakája volt, Panadol ellenére is....Nem hiszem hogy 3 óránál többet aludtam úgyhogy most megyek és ledőlök...

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kata :)
Nagyon édes Bálint :) Jó sokat változott már ő is.

Woodi :)
Isten éltesse Danit! Irtó aranyos kis-nagyfiú lett belőle :) Emlékszem, amikor Farkasoknál volt tali két éve és még olyan pirinyó volt.

Zsebi :)
A Brendonban 3 részes keresztelős ruha (gatya, ing, zakó) 5600 Ft-ert van. Szerintem jobban jársz egy fehér rugival. Aktuális ez még egyáltalán?
Tegyél fel képet róluk légyszi :)

Melcsi :)
De fura, hogy tudod előre mikor szülsz :) Így persze könnyebb felkészülni rá, nem? Biztos minden rendben fog menni és drukkolok, hogy a cici is rendeltetésszerűen működjön. Amíg a kórházban vagy, szopiztasd Lukut, amennyit csak tudod, nem baj ha nem jön belőle sok tej. Nekem is napokig csak pár csepp volt.

Én tegnap ettem kb 10 szem cseresznyét. Ma Balázs koncertet adott elő popsira és pelenkára, úgyhogy azt hiszem, jövőre eszek legközelebb.

Teszek én is pár képet:
Kép Kép Kép Kép

wish
 
 


Woodi!
Háááát, most megkönnyeztem a fiadat. Egyrészről hogy nagyon anagyon nagyon nagyon szép, másrészörl hogy belegondoltam hogy anno együtt kezdünk ha az első lombikom összejön már az enéymek is ekkorák.... tudom ne agyaljak de ez úgy beugrott.

Én is pont aznap töltötem a 34. hetet és nekem Eszti 2090 g Balázs 2060 g volt. Igen még bírom őket tejjel. Nem mindenkinek sikerül fejéssel fenntartani a termelést, de én azt mondom a lényeg azon van hogy kiegyensúlyozott anyuka legyen a kisiknek most leginkább rá van szüksége.

Melcsi!
Fúúúú te is a végét járod a dolgoknak. :lol: Azért kíváncsi leszek a kicsi lnáynod mit szól majd mikor hazaviszitek és igazából "rájön" hogy ez egy baba.
Nekem a keresztlányom a mai napig nagyon élvezi a kicsiket bár ha az anyja foglalkozik velük akkor belé tud bújni a kisördög. :twisted:

Kriszta!
Épp akartam kérdezni hogy hoagy alakulnak az alvás problémáitok, de akkor talán most ezt nem kérdezem. :oops: Amúgy a cici kérdéssel hogy álltok?
A tesóm kislányának is kell korrigálni a cipőcskéjét.

Wish!
Ez a gyerek tiszta apja. :) Leglaább a te párod is megnyugodott hogy nem cserélték el. AZ enyém ezzelvolt elfoglalva de Esztit le se tagadhatná. íGérem kicsinyítek képet, de ma már nem késő ban. :oops:
Már megvolt pont egy hete a kersztelő. de azért köszönöm. Kaptunk köcslöcn így tündériek voltak mindketten. A sima fehér rugival csak az volt a bajaom hogy Eszternek amúgy volt egy szép fehér fuhája és akkor már a kispasira sem akartam rugit adni.... no de megoldodott ez a lényeg. :)

Valamikor már tényleg fussunk össze, tudom eddig én voltam a poblémás de a hetem zürös de a jövő héten nekm minden üres. Neked?

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Wish!
Gyönyörü kis Balázsod! Hogy figyel már! :D Az az állatka a kiságyban érdekelne, hol szerezted? Még semmilyen saját állatot nem vettem Lukácsnak :oops: Persze van itthon bőven... de akarok 1 sajátot.
Zsebike!
Te nagyon ügyes vagy a tejecskével! És nem is irtál a keresztelőről... Kérünk képeket!
Kriszta!
Nem irigyellek! Ez rémes! Majdcsak kinövi. :wink: :shock:

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi,
nagyon gyorsan elment az idő, nálam még nagyon aktívak a tavalyi Andor buli képek, és akkor a bébi még nem volt.
Szerintem medicinlabdát vegyél neki, azt pontosan tudja hogy kell használni! :lol:
sok sikert a nagy naphoz
Farkasok
farkasok
 
 


Farkasék!
Bizony repül az idő, hsizen csak 10 hónapos volt Pöri, mikor lebonyolódott a labda-csata :lol: , olyan kicsi és önállótlan volt még, ma bezzeg ugy kiugrana abból a betonteknőből egyedül, hogy csak na!
Köszi, köszi, remélem hogy minden jül megy majd, bár izgulok nagyon, hiszen olyan nagy a tét! De bizom az orvosomban, és saját magamban is, hogy hamar felépülök.
Veletek mi a helyzet? Nagyon hallgattál már régóta...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Judit!
Sokat gondolok rád és örülök hogy jelentkeztél. ha van kedved írd meg mi van veletek, hogy haladtok a babaprojektben. nagyon durkkolok mert már annyira megérdemelnétek a csillagotokat.

Van még egy pár lányzó aki sokat jut eszembe ilyen Niki is..... esetleg ha olvastok egy kis életjel jól jönne.

puszi és drukk hegyek mennek továbbra is felétek.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Melcsi!
A keresztelő rendben zajlott. a gyerköcök szerintem tünemények voltak. :) Balázsnál a végére elpattant a céran de az is csak azért mert szeretett volna már mozgolodni de hát ölben ez nem igazán megy. Atán a babakocsiban ismét szetn volt a béke mindenkivel. :)

Megyek mert ismét késő van képekkel majd jövök.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Életjel :lol:

Nem gyakran, de időnként bekukkantok és átnézem a szebbnél szebb képeket. Gyönyörűek a gyerekek és bizony lassan már az azon kell gondolkozni hova is irassátok őket oviba :lol:

Márciusban volt egy újabb spontán terhességem, ami biokémiai lett. Ezután eldöntöttük, hogy más úton indulunk el és elkezdtük az immunológiai kivizsgálást. Egyidejűleg Krizsa doki javasolt egy hystero-lapar műtétet, amit múlt héten sikerült megejteni.
A jó hír az, hogy nőgyógyászatilag teljesen rendben találtak. A 2 évvel ezelőtti méhenkívüli miatt megcsonkolt petevezető elsorvadt, így azt most lezárták, elvileg bal oldalról nem eshetek teherbe.
Ez nem érdekel, mert hónapok óta -minden hónapban - bizonyítottan van pé, a jobb oldalról :wink:

Mivel 1 év alatt 2 spontán terhességem volt, így ezt az évet még a spontán próbálkozásnak szenteljük - persze párhuzamosan végezzük az egyéb vizsgálatokat - . Ha nem lesz eredménye, jövő év elején visszamegyünk lombikozni.

Hát dióhéjban ennyi.

Zsebi, eszembe szoktatot Ti is jutni, jó látni, hogy már csak páran várunk babára a "régiek" közül :wink:

mniki
 
 


Niki!
Örülök hogy jelentezétél. Sajnálom (tudom közhely) hogy még mindig járjátok a rögös utat, de a kitartásotoknak meglesz az eredménye ebbe egészen biztos vagyok.
Drukkolok még akkor is ha nem igazán szoktál jelentkezni és várom minden hónapban hogy Te is jössz a boldog hírrel hogy babát vársz.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Wish,

Kis Balázs nagyon cuki baba. Olyan nagyfiusan komoly arca van csak kicsiben :P Édes ahogy rágcsálja/kóstolgatja az oroszlán orrát :)

A cseresznyével én is így jártam tavaly :(

Mniki,

Annyiszor gondoltam rád hogy mi lehet veletek, nagyon eltűntél....Az mindenestre jó hír hogy spontán is sikerül teherbe esned, mostmár 'csak' a megtartásra kellene ráerősíteni....Nagyon drukkolok hogy az idén sikerüljön....jön a nyár, hátha ez lesz az igazi :)

Zsebi,
Keresztelős képet akarunk !!!! :P

Kiderült hogy az a szörnyű éjszaka megint a foga miatt volt, most végre jön Máténak az alsó 3-4 ami eddig hiányzott, meg persze az őrlők még jönnek kifelé, gondolom amíg a teljes felszíne nincs kinn addig azok is kínozzák szegényemet...

Új téma.....bár én ezt is a fogára fogom, de az elmúlt hetekben egyre rosszabbul eszik az én nagy zabás gyerekem.... Többször előfordult hogy 1-1 nap kimaradtak az ebédek, vagy alig evett valamit, de aztán másnap mindig jól bepótolta......
Mostmár 3-4 napja viszont sorozatban nem ebédelünk....volt olyan nap hogy már tápszert csináltam délben is hogy valami legyen a gyerekben. Ma ugyan megette egy bébiétel felét meg vagy 4-5 karika sárgarépát de ma reggel már tiszta anyatejes kakija volt.....mert főleg cicin és tápszeren él, egyedül a délutáni joghurt az ami legalább 90%-ban bemegy minden nap....próbálom nem erőltetni az evést de már kezd nagyon bosszantani hogy folyamatosan dobálom ki a kajákat, olyanokat amit azelőtt mindig imádott.....
Meg persze futkározik ezerrel, a végén még el fog fogyni :(
Holnap remélem eljutunk a dokihoz (múlt héten a nagy viharban elaludt és átaludta a rendelési időt), kiváncsi vagyok hízott-e valamit az elmúlt 2 hónapban.
Nem hiszem hogy a Dologel-ben meg a Panadolban túl sok kalória van :(

Erika,
Neked járt a fiad hasonló cipőben evés terén, megoldódott nálatok a helyzet ?

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Niki :)
Jó, hogy jelentkeztél :) Én is remélem ,hogy egszer csak jó hírrel jelentkezel :)

Melcsi :)
Anna Club Plush termék az oroszlán. http://www.annaplush.com/index.php?opti ... 84&lang=nl
Ahol árulnak ilyen márkájú plüssállatokat, ott szerintem kapsz. Mi a Duna Plazában vettük, de pl az állatkert boltjában is lehet kapni. Vigyátek el Emesét (vigye el a férjed, amíg te kórházban vagy :D ), és vegyetek ott Lukácsnak egyet :) Van többféle méretben is. Nekünk van egy nagy, elvileg az Balázsé (még az első lombik alatt vettük a babának), meg egy kicsi, ami elvileg az enyém. A nagy helyett kaptam, amikor már terhes voltam, és tudtuk, hogy át azt kell adnom a gazdájának, de persze az is Balázst boldogítja most egyelőre :)

Zsebi :)
Felhívlak valamikor és megbeszéljük a talit.

wish
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: