Új privát üzeneted érkezett!

Orsi: Hurrá :!: :lol:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


no, és akkor egy pocakfotó

Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi

nagyon csini a pocakod, én még ennél is nagyobbra számítottam, mert az elején annyira gyorsan megindult. :D

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 

 
 

Sziasztok :)

Orsi :P nagyon csini a pocakod :wink: :wink: :wink: :wink: és Lilike nagyon szépen gyarapszik :D
Nem lesz kissúlyú baba :)

KépKép
napszemcsi
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Kata, Melcsi! Köszi! Azt hiszem lassan elindulok "játéknézőbe". :D Csak ne lennének olyan drágák...
Melcsi! Mi az a függő?? Arra gondoltál, amit a kiságy fölé kell akasztani?

Pompi! Jó egészséget és nagyon sok boldogságot a picúrokhoz!

Orsi! Olyan szép a pocid!!!

Lányok! Tegnap óta alig mocorog a babóca, bár már reggel rúgott egy-kettőt, de sokkal aktívabb szokott lenni. Kezdjek el aggódni? Vagy csak a frontokra érzékeny? ( Bár nekem semmi bajom)

Kép
mirr-múr
 
 


Mirr-múr! Nekem mindig azt mondta az orvosom, hogy inkább menjek 2x feleslegesen, és nézzük meg a babát, és legyen minden rendben, mint egyszer ne, amikor kell. Biztos hogy a frontok befolyásolják és már kevesebb is a helye (bár nekem végig kis motolla volt 4,5 kilósan is ugrált a hasamban!), de ha valami nyugtalanít, nyomás az orvoshoz. Egyszerűbb a végére járni és megnyugodni, mint húzni magad a következő vizsgálatig!

Orsi! Micsoda pocak! Nagyon szép! És a súlya is! :lol:

dkata
 
 


Sziasztok!

Pompika - nagy-nagy gratula a csöppekhez! Örülök, hogy a császáros szülés sem okozott Neked fájdalmakat! jó egészséget és sok boldogságot a Babócákhoz!

Zsu - látom Te is élvezettel várod a csöpped érkezését. Tényleg olyan jó a kis ruhácskáit is vasalni (egyébként a vasalásban még sosem volt örömem) :wink: Már díszítgetem a szobácskát is ezerrel!!

Anikó - nagyon szép a babócád! A pcakban is jól mutatott! :wink:

Orsi - még mindig csini vagy! :D

Mindenkinek szép napot! Jó babavárást és jó babázást (azoknak akik már ott tartanak).

Kép
potykamanó
 
 


SZiasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást :P
Igyekszem visszaolvasni jó sokat és mindenkit jobban megismerni!
Sajnos elég korlátozottak az internet elérési lehetőségeim, de azért jövünk ám! :wink:


Nagyon nagyon gratulálok a megszületett kisbabákhoz :!: :P

Nálunk...
Vérezgetés 2 hétig tartott, szerencsére már csak barnázás van hébe-hóba, viszont szigorú fekvést írt elő a doktorbácsi :cry:
Bízom benne, hogy csak addig kell feküdni, amíg feljebb nem húzódik a méhfenék ... és nem kelll az ágyat nyomni végig a szülésig. Persze, ha ez lesz a kicsikéim igénye, értük bármit megteszek :!:

Voltunk az Istenhegyi Klinikán a 12.heti genetikai szűrésen is és babócáinkkal minden rendben, gyönyörűen fejlődnek.
Nekem nagy meglepetés volt, hogy már ilyenkor is készítenek 3D és 4D-s UH-t és hogy ennyire jól láthatóak a babák. Tündéri aranyosak voltak!!!

Kellemes hétvégét mindenkinek!
Bodzaszörpi

Kép
bodzaszörpi
 
 


Minden új, már babás kismaminak nagyon nagy gratula!!!! :lol: :lol: :lol:
És nagyon irigykedek, nekem még négy hónap van hátra! :shock:

Pézsé, küldtem Neked privit!

Jud

Kép
jud71
 
 


Zsuzsi!
Nálam a terhesség egyik biztos jele az orrvérzés :shock: De mindig csak kb az első harmadban fordult elő.
Orsi!
Gyönyörü a pocakod! És örülök, hogy minden rendben van Lilive! Nálatok hogy fog zajlani a szülés, gyerekfelügyelet, utána való hetek, ha az urad ilyen keveset van otthon?
Anikó!
Gyönyörü pocakod volt, ilyen közelről szemből szinte félelmetesen nagynak tünik :D És Ágoston :D :D Édes kisbaba.
Az én méhszájam csak kuphegynyit votl nyitva, a doki szerint az is azért, mert akkor épp nagyon rajta feküdt, és legközelebre visszaállt. Most viszont, a mult héten már 1 ujjnyira nyitva voltam.
Pompika!
Neked van segitséged? Remélem a káosznak hamarosan vége lesz, de sajnos ez az első hetek jellemző tünete, még 1 babával is.
Zsuska!
Gratula a büvös 30-hoz :D Bizony innentől még gyorsabban telik majd az idő, ahogy látom, rengeteg feladatod lesz!
Bodza!
Örülök, hogy minden rendben a babácskákkal! :D A pihit meg majd vissza fogod sirni ugy 6-7 hónap mulva.
Mi ma voltunk először CTG-n, a babácskánk szive gyönyörüket dobogott, mocorgott is, ugyhogy minden rendben. Fájástevékenység 0, a szülésznőmmel meg is állapodtunk, hogy jó lesz az a 12-e :D
Ma mindenesetre bevásároltam az élelmiszer-tulélő csomagot, amivel gyerekszülés, földrengés, csőd esetén is minimum 2 hónapig kihuzzuk. Már csak a papirmunkám van hátra,meg a szokásos mosás-vasalás. Fogynak a feladatok, ahogy a napok is.
Ja, megnézta a szülésznő a lábamon a visszeret, kicsit felszisszent, azt mondta, mutassam meg a dokimank, fog felirni receptre kompressziós zoknit, és biztos kapok majd heparint a szülés után.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


melcsi1967 írta:Orsi!
Gyönyörü a pocakod! És örülök, hogy minden rendben van Lilive! Nálatok hogy fog zajlani a szülés, gyerekfelügyelet, utána való hetek, ha az urad ilyen keveset van otthon?

akkor majd itthon lesz, nincs más választása :) :lol: :wink: (itthon tud ő lenni, ha nagyon rászervez, akár heteket is, mert az ügyek 90%a telefonról távvezérelhető, vagy neten keresztül elér már mindent odabent)
utána való heteket meg majd meglátjuk, alakul, ahogy eddig is alakult mindig :lol: :roll:
én nálunk nem tervezek nagyon előre, mert akármi keresztbe tudja húzni, így a spontán megoldások híve vagyok ami a családunkat érinti :) :) :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Melcsi :D Örülök, hogy már ennyire a célegyenesben!!! :lol:

Jud: Küldtem választ!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Lányok :D

Két napja annyira fáradt, álmos vagyok! Nekem soha nem volt ilyen a terhesség alatt (eddig 8) ). Igaz, mindig mondták hogy fáradékonyság és álmosság jellemző erre az állapotra, de engem még igazán nem éríntett.
Most viszont annyira elővett, hogy amikor felkelek, szivesen feküdnék vissza. Nem kóros ez? :roll:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


pézsé írta:Nem kóros ez? :roll:

már hogy lenne? :wink:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Azért reméltem, de annyira nem volt rám jellemző! Köszöntem! :wink: :lol:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Pézsé! Nem kóros, az utolsó hetekre jellemző.Talán érzi az ember teste, hogy nem sokáig tart már a nyugalom :wink:
Bizony, 10 nap van hátra. :shock: :shock:
Orsi!
Én pont az ellenkezője vagyok, szeretek előre tervezni, most pl. be vannak izzitva a fiuk, hogy a szülés hetében minimális fuvar legyen pl, csak ami muszáj, és számos más dolog miatt sem akarok a tervezettnél hamarabb szülni :oops:
Anyukád is be tud segiteni? Vagy más rokon? Mert azért még a fiuk is picik... És ketten vannak...

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi :D
anyu is be tud segíteni, és gondolom be is fog, de úgy gondolom, hogy a páromnak is el kell tudnia látni 2 gyereket. Akik azért már messze nem kicsik annyira, és napközben bölcsiben vannak.
Nem gondolom, hogy ez meg kellene, hogy haladja a képességeit.

Előre tervezni én is szeretek és az élet sok területén tervezek is, de tudom, hogy a párom életébe akármikor beeshet egy külföldi út, egy külföldi látogató céges ügyben, egy hirtelen beszállítás, így nála többre megyek, hogy ha azt mondom, hogy _amikor_ megszületik Lili, akkor ennyi és ennyi ideig legyen otthon, és ő meg ezt megoldja.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok,

köszönjük a többi gratulát is.
Bocsánat, hogy nem reagálok külön-külön, mint a "Régi Szép Időkben"... :roll:

melcsi,
segítség: a férjem és az anyukám tündérek, mindent elintéznek. Az anyósomék más tészta, annyira besokalltam tőlük: már a kórházból is úgy kellett "kidobni" őket, hogy hagyjanak már egy kicsit békén, nem kell beköltözniük. Itthon is csak úgy beállítanak, és nem értik meg, hogy a koraszülöttek nem azért vannak, hogy boldog-boldogtalan összefogdossa őket. :cry:

A napi 3 garnitúra ruhaváltásról most már én is tudnék írni... :shock:

Kezdjük szokni az éjszakákat: a 2. sima ügy volt, tündérek voltak; 3. nap én úgy kidőltem, hogy kénytelen volt a férjrm felugrálni, tegnap meg a férjem dőlt ki és én ugráltam. De amúgy nagyon kis drágák, nagyon-nagyon jó velük! Annyira betöltik most az életemet - csak azzal a tudattal, hogy léteznek -, hogy nem is vagyok kíváncsi senki másra. Tehernek érzek minden rokoni-baráti érdeklődést.

És hát a kép, amit ígértem Nektek:

Kép

puszi:
Pompi, Norina és Benedek

KépKép
pompomlány
 
 


Tündériek ezek a babák!

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pompi :lol: Csodaszépek!! Kitartást, erőt Nektek!!

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Pompi! :)

Nagyon szépek a babák! Még egyszer gratulálok! :)

Kép Kép
kismokus
 
 


Mennyi 36. hetes egy helyen!! :lol: :wink:

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Sziasztok!

Pézsé - akkor én is növelem kicsit ezt a 36 hetes tábort! :lol:

Pompika - gyönyörűek a babócák. Én is már előre félek a "beköltözős" vendégektől és attól, hogy hogyan is kezelem majd azt a helyzetet ha adódik, és attól is, hogy úgy fogok érezni majd mint Te: "Tehernek érzek minden rokoni-baráti érdeklődést." :shock:

Melcsi - de jó Neked már megvolt a ctg! Én is annyira várom. Keddig kell kibírnom.

Zsu - Ha jársz erre és ha jól emlékszem nemrég Te is írtad a vizesedést. Most én is ezzel küzdöm. Hogy boldogulsz a gyümölcsnappal?

Lányok - sima vizesedésnél nem kell annyira aggódni? Úgy értem ha nem kíséri magas vérnyomás. Illetve a második értékem és a pulzus az mindig elég magas. Az nem baj? Pl. tegnap: 111/80 Pulzus: 95. A vizeletben nincs fehérje azt tegnap előt megnézte a védőnéni! De zsibbad a kezem, gondolom a puffadástól és egész nap, reggel is. Vagy ezzel sem kell nagyon foglalkozni? :roll: Bár kedden majd úgyis találkozom a dokimmal, de azért foglalkoztat a téma. Tudtok mondani valamit?

Kép
potykamanó
 
 


Köszi! :D

potykaM,
ne aggódj a vizesedés miatt, nekem a lábam mondta be az unalmast, de valami iszonyat mértékben, pedig nem éreztem nagy tehernek a hasam. A végefelé már csak 41-es klumpában tudtam csoszogni, és egy nap, mikor ki akartam szállni az ágyból, elestem, annyira kiszorította a víz a vért a lábamból - nem volt benne semmi erő.
Azért nézegessétek szorgalmasan a másik két faktort - fehérje, vérnyomás - a vérnyomásnál is az alacsonyabb érték (pl. 120/80-nál a 80) emelkedése veszélyes.

Amúgy hadd dicsekedjek: megmértem magam, mikor hazajöttem a kórházból: 5 kilóval vagyok kevesebb, mint a terhességem előtt. Nem is tudtam, hogy ilyen jól fogyaszt a babásodás! 8)

Szurkolok minden 35, 36 hetesnek, tényleg jó sokan vagytok! Nemsokára babaeső! :wink:

KépKép
pompomlány
 
 


Sziasztok

Pompomlány
Nagyon nagyon édes Norina és Benedek! Imádni valóak!!!!
Hogy csináltad a fogyást???????????????????????????

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Pompi! :D
Gyönyörüek a babák!Nagyon édesek!

Orsi! :D
Nagyon csinos pocakod van!!!!

KépKépKépKép
aniko24
 
 


erika13 írta:Hogy csináltad a fogyást???????????????????????????

a fiúkkal én is 4 kg-t fogytam, de most Lilivel szerintem marad is rajtam valami a szülés után... szóval a titkot én nem tudom :D

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok

Orsi
Kár!!!!!!!!!!!!!! :cry:
Mert én sajnos Ákosnál - a kórházban töltött (születése utáni) napokban fogytam, de amint haza jöttem és végre a diéta után ehettem vissza is jött, és én annyival is kezdtem a lombikot az idén,
igaz a leszívás után (mint Ákosnál is) lefogytam kb. 2-3 kg-t, de az már mostanra vissza is jött :cry: !


Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Pompi!
Édesek a kicsikéid! :D :D :D De drágák ahogy összebujnak! El is hiszem, hogy most minden külső tényező teher, én is igy voltam vele még hónapok multán is, még telefonálni is sajnáltam az időt (bár ez néha most is igaz). Meglátod, ajvul a helyzet napról napra éjszaka is!
Orsi!
Na persze, hogy el kell látnia a saját gyerekeit, de a legtöbb férfi azért pánikol kicsit! Az enyém megint rákezdte a használati utasitást :lol: De közöltem, hogy Pöri nem munkagép :lol:
Manó!
Főleg a per érték magasodása a figyelmeztető jel, de a 80 az tökéletes!
Az ujjaim nekem Emesével voltak teljesen zsibbadtak kb 2 hónapon át, éjjel-nappal, és a szülés után teljesen elmult. A vizesedés a melgtől is fokozottabb (bár nekem még mindig nincs). Kérdezz rá kedden!
Napszemcsi!
Ha Te kedden befekszel, szerintem a babák nem fognak már sokat váratni magukra! :wink: Nagyon drukkolok! :D

Én végre tul vagyok a papirmunkákon. Már csak 9 nap :shock: :D

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


melcsi1967 írta:Orsi!
Na persze, hogy el kell látnia a saját gyerekeit, de a legtöbb férfi azért pánikol kicsit! Az enyém megint rákezdte a használati utasitást :lol: De közöltem, hogy Pöri nem munkagép :lol:

:lol: :lol: ez a használati utasítás téma nálunk is ment még mikor kevesebbet voltak együtt.
Ő is pánikol, tipikusan az a fajta, de hát ilyen az élet :wink: :lol: :twisted:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi :D
Formás pocakod van!

Pompi :D
Jaj, de zabálnivaló két kis csoda! Ilyenkor mindig előjön belőlem, mennyire szerettem volna két kicsi csöppséget egyszerre! Ez egy csoda!
A rokonokkal kapcsolatban: legyetek nagyon határozottak. Te a te szüleiddel, férjed meg az övékkel. Meg kell mondani nekik, hogy most csak négyesben akartok lenni. Ezt meg kell érteniük. Én már most megmondtam a szülőknek, hogy kérünk 1 hetet-10 napot, amikor senki ránk sem nyitja az ajtót. Szoknunk kell majd, hogy hárman vagyunk, és abban az időszakban nem kell senki. Szokásos kérdés: kaját se hozzanak? Mondtam tudunk rendelni, vagy csinálunk egy tésztát, nem olyan fontos nekem az ebédkérdés, mint a nyugalmunk abban az időszakban

Melcsi :D
Annyira érdekes, hogy te így tudsz visszaszámlálni! Nekünk eg ynagy rejtély, mikor lesz a nagy esemény, nálad meg fix időpont. Így tényleg lehet tervezni!

Én hétvégén jobban lettem. Már csak egy negyedórás köhögőrohamom van egy éjszaka, kezdem bepótolni az alváshiányt :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok!

Pomika! Gyönyörűek a babák!! Át tudjuk érezni a boldogságotokat!

Napi 3 váltás ruha?? Fejenként?? Csak azért, mert én 56-osból alig mertem párat venni, 62-ből pedig 5 rugink van, meg vagy 7 body. Akkor még gyorsan vásároljak be egy párat??

Érdekes ez a rokonlátogatás kérdés. Rokonokat én sem akarok majd látni, de csak amiatt, mert még épül az új házunk. Sajnos a régit meg már eladtuk, így egy kicsiny albérletben szorongunk. Így a rokonokat itt nem szívesen látom. ( Csak azt nem tudjuk, hogy mondjuk majd meg, hogy csak decemberben vagy januárban jöjjenek, már az új helyre..) De azért anyukámat mindenképpen szeretném ha jönne segíteni, még ha nagyon szűken leszünk is. Így is beszéltük meg a párommal, ha megszületik a baba anyukám itt lesz kb. 1 hétig, addig a párom még dolgozni fog. Aztán ha anyukám elment ő marad itthon hosszabb időre.

Emma! Örülök, hogy jobban vagy!

Kép
mirr-múr
 
 


KISFIAM LESZ!!! :-)

:shock: Milyen sokan vagytok akiknek már tényleg nincs sok hátra! :shock: Babaeső van itt a topic-on! :lol:

Kép
andrea23
 
 


Pompi! Gyönyörű, édes bébik!!! Próbálj sokat pihenni, az a tejcsinek is jót tesz! Nekem a fekve szoptatás nagyon bejött, összebújunk, és addig is pihenek. :lol:

Emma! Hát azért a 3 hétig együtt a család és senki más nekem nem jött be! (Pedig már 2 férfivel is próbáltam, hát kb. 2 napig bírom... :cry: :cry: :cry: ) Bár attól függ, milyen beállítottságú a párod, de azért 3 hét alatt nagy káosz tud lenni... Azért csak kell mosni, vasalni, takarítani... Nekem nagyon jól jött nyukám segítsége, ő főzött, takarított, én csak gyerekeztem. A párom nekem a mai napig nem fürdet - ha nekem anya az elején nem segít, akkor nem is tudom mi lett volna. Estére annyira elfáradtam (pedig az én gyerekem éjjel csak 1x ébredt, és soha nem ordított, 4 hetes kora óta meg egyszer sem ébred éjszaka), még akkor is, ha aludtam nap közben, hogy a fürdetésre patakokban folyt a hátamról a víz, és utána alig tudtam felmászni az emeletre fürödni. (De persze a férjem panaszkodott a barátainak, hogy napok óta nem alszik a gyerek miatt - pedig másik szobában van, és 1x sem kelt fel hozzá. :cry: )
Meg nekem itt volt a nagyobb gyerek is, jól jött, hogy van segítségem. De az elején komolyan olyan voltam hetekig, mint egy holdkóros. Tényleg a túlélésről szól, aztán vannak könnyebb és nehezebb időszakok. Én pl. ma is ki vagyok akadva, mert holnap vizsgázok, de még a matracot is ki kellett mosnom, mert annyi tej jött ki a gyerekből, hogy elázott. És meleg van, kellene neki a folyadék... És a 3. ruha van rajta ma! Úgyhogy szerintem érdemes több ruhát beszerezni, bár nyáron jobban szárad, de nekem most is tele van a szárító, csak bébiruhával+pelussal.
Anikó! Nagyon édi Ágoston! Én még soha nem mertem Bálintot ilyen csupaszon tartani, mindig adtam rá legalább egy body-t vagy napozót...
Lábdagadás: nekem is volt végig a terhesség alatt, de miután ágyba parancsoltak, "megjavult". Viszont a kórházból (februárban!!!) 43-as papucsban jöttem haza, másba nem fért bele a lábam. Mint egy elefánté, olyan volt!
Fogyás: A víz megy ki a szervezetből, amikor beindul rendesen a tejelválasztás. Aki nem hízik, csak a baba van a pociban, és vizet veszít, olyan mintha fogyna...

Csajok! A sok 36 hét körülinek nagyon sok szerencsét és jó találkozást a bébikkel, ügyesek legyetek. Csak ha már nem lenne módom írni, mert ugye Ti már akár mikor indulhattok!!! A babáson találkozunk!!! :lol: :lol: :lol:

dkata
 
 



mirr-múr írta:Napi 3 váltás ruha?? Fejenként?? Csak azért, mert én 56-osból alig mertem párat venni, 62-ből pedig 5 rugink van, meg vagy 7 body. Akkor még gyorsan vásároljak be egy párat??

szerintem ezt alulszámoltad :) A 7 body 1 hétre napi 1... az tuti kevés, vagy sűrűn kell mosnod, ami nem túl jó dolog.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


dkata írta:Emma! Hát azért a 3 hétig együtt a család és senki más nekem nem jött be! (Pedig már 2 férfivel is próbáltam, hát kb. 2 napig bírom... :cry: :cry: :cry: ) Bár attól függ, milyen beállítottságú a párod, de azért 3 hét alatt nagy káosz tud lenni... Azért csak kell mosni, vasalni, takarítani... N

nálunk sem jött senki, nem is hiányzott. Kaját én rendeltem, a mosást meg elvégezte a gép, vasalni meg csak a legszükségesebbet.
Párom 1 éves korukig nem fürdette a fiúkat, és kezdte azzal, hogy az első 3 napot mégsem tudott otthon lenni, mikor hazakerültünk a kórházból. :) :) (no, ezért mondom, hogy én nem tervezek nálunk előre családi témában)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Ja, a rokonlátogatáshoz: én még a telefonomat is lehalkítottam, és mikor már nem voltam holdkóros (pár hét múlva), visszahívtam őket. A látogatások meg később kezdődtek, és csak pár barátnőm jött, akik mind gyerekesek és tudják, mi a helyzet ilyenkor, nem ültek a nyakamon.
Eldugulok, húzok tanulni, mert holnap +bukok.

dkata
 
 


Drága lányok!

Nézzétek el nekem, hogy csak most írok, csak kicsit jobban lefoglal Olivér, mint gondoltam! Köszönjük szépen a gratulációkat, tényleg nagyon boldogok vagyunk! Olivér egyre ügyesebb, már van, hogy egy evésre 130 grammot is eszik, igaz egyelőre két ciciből. Ugyanis képzeljétek, mellgyulladást kaptam. Ennek eredményeképp 2 napig 40 fokos lázam volt, a bal mellemből pedig teljesen elapadt a tej. Apával teljesen bepánikoltunk, ráadásul minden orvos, akit felhívtunk mást mondott, hogy szabad-e etetni ilyen lázasan, akkor a gyulladt mellből lehet-e ennie a babának, szedjek-e antibiotikumot, milyet szedjek…. Úgyhogy nekünk kellett lényegében dönteni a tök különböző tanácsok alapján. Hát, tényleg felelősség ez a gyerek-dolog, az biztos! Mindegy, most már úgy néz ki, minden rendben lesz! Egyedül a mellbimbóm az, ami még mindig tiszta seb és vér, és mikor bekapja, olyan, mintha le akarnák tépni! Iszonyatos! Remélem, hamar hozzáedződik a bimbóm az igénybevételhez, mert ez így elég gáz!

A szülésről pár szóban, hogy 6,5 órás vajúdás után végül császárral vették ki Olivért. 2 perces rendszeres fájásokkal nem tágultam szűk 1 ujjnyinál nagyobbra. A baba feje vmiért nem tudott beforogni a szülőcsatornába, és így nem tudta tágítani a méhszájat se. Szerencsére még időben történt a császár, Olivér ugyanis már nem érezte jól magát bent, belekakilt a vízbe. A szülés nekem nem volt egy eufórikus érzés, igazából már csak örültem, hogy végre megláthatom a fiamat, és kint lesz a hasamból, végre igaziból is én vigyázhatok rá.

Pompi, Katyerina,
Nagyon gratulálok nektek a babáitokhoz, gondolom ti se nagyon unatkoztok! Minden tiszteletem az ikreseké, egy gyerekkel is irtó nehéz (legalábbis nekem ).

Utolsó napos és hetes kismamák,
Nektek is olyan okos, ügyes és gyönyörű babát kívánok, mint az én Olivérem!

Képet majd apával töltetek fel!
20140901102739
 
 


Babás mamák! :lol: Köszönöm a tanácsokat, jó Benneteket olvasni. Kitartást és tejcsit kívánok!!!

Andrea: Gratuláció :D !

KépKép
PéZsé
pézsé
 
 


Kép Kép
20140901102739
 
 


Hajni! :)
Tündéri! :) És mennyire látszik rajta, hogy kisfiú!!! :)

Kép Kép
kismokus
 
 


Sziasztok!

Pompika - köszi a vizesedés infót. Szerencsére van itthon vérnyomimérőnk, így folyamatosan tudom ellenőrizni!
Ügyi vagy, hogy csak úgy zsupsz ledobtál 5 kg-ot ráadásul terhesség előtthöz képest!! :roll: Kíváncsi leszek magamra, már 16 kg plusznál tartok!

Melcsi - Neked is köszi a vizesedésre adott választ. Igazából mennyitől vészes a helyzet ennél a második értéknél?

Emma - vacak dolog az a köhögés, nekem csak időnként jön elő ilyen kaparászás miatt, de mindig attól félek kirázom onnan szegény pöttömöt és olyan rossz mert a has is megfeszül olankor és mindig arra gondolok, hogy az biztos rossz lehet Neki. :shock:
Gyors, végleges gyógyulást Neked!

Orsi, Pompi, Kata - hááát rám hoztátok a frászt ezzel a sok rucival :shock: én ugyanis nem mertem sokat venni, 56-ból is és 62-ből is összesen 12 body és 10 rugi és napozónk van. De ez persze vegyesen rövidújjú, ujjatlan, hosszú újjú. 56-os kevesebb arányban. Ja és van 3 hosszú újjú 50-es bodym. Ami az uh jóslatok szerint már kicsi!!! :shock: Szerintetek kevés lesz? Egyszerűen nem mertem többet venni, mert nem tudtam mekkora kell. Legfeljebb ha már itthon leszünk a babával majd rendelek, vagy megbízom a férjemben és elküldöm utánpótlást vásárolni!!! :P

Hajni - tündéri a kisfiad! Egyem is meg milyen kis morcos volt az első képen! Kiűzették a paradicsomból szegénykét! :lol:

Mirr-murr - rokonlátogatás témában én csak attól félek, hogy el fog fogyni a türelmem és biztosan meg fogok sérteni egy-két személyt. De már előre tudom, hogy segítségre nem sokat számíthatok, arra meg nem lesz szükségem hogy mindenki a babát akarja majd tutujgatni. erre gondolom a baba sem fog eleinte vágyni! Önző vagyok és először én szeretnék majd "ismerkedni" vele, és szerintem ez így is van rendjén!!! De majd látjuk mi lesz? Csak ez az előérzetem! Mert ismerem az illetőket!

Kép
potykamanó
 
 


A frász ne jöjjön rád :D majd elmentek közösen vásárolni :D :D
én is így fogok tenni. 56osból van egy készletünk, meg 62esből is jó pár... de lehet, hogy lesz, ami még kell :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Máté birtokba vette a hordozót :D :D

Kép

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni!
Legyetek nagyon boldogok kicsi Olivérrel, olyan édes ahogy alszik a válladon (vagy Apa vállán?)
Rémes lehet ez a mellgyulladás! Na pont ezt szoktam irni, az embernek mindenki mást mond :? Nem próbáltad bimbóvédővel? Igaz, macerás kicsit, de nem fáj legalább. Lehet kapni könnyen tapadó, szilikonos fajtát, szépen mindennap kifőzöd, és nem harapdálja azt a friss sebet. Van viszont hátránya is, hosszutávon rá tud szokni a baba, és anélkül később esetleg nem akarja a cicit (én igy jártam). De a gyógyulásig meg lehetne próbálni.
Andrea!
Gratula, remélem minden rendben van odabent!
Emma!
Ha a párpd képes mosni-vasalni-mosogatni-takaritani, akkor bejöhet az édeshármas, de azért ha felajánlja valamelyik mama pl., akkor napi pár órára jobb ha elfogadod a segitséget (na nem ott aludni...) Az első időszak valóban a tulélésről szól.
Örülök hogy égre jobban vagy! Elvégre nyár van vagy mi! :wink:
Mirr-murr!
Végülis fel lehet adni azért a 62-eseket is, kicsit esetleg lifeg rajta, de nem tul nagy gáz. Amugy hamar, 3-4 hét alatt bele is nő. A napi 3 váltás az közepesnek mondható az első hetekben.
Manó!
A 90-es érték már figyelmeztető jel! Méregesd, de persze otthon, nyugodt körülmények között általában alacsonyabb, az emberre a dokinál mindig a frász jön, erre tesznek még a méréssel is :?
Senkre nem számithatsz majd? Azért ugy is megoldható, legfeljebb kicsit nagyobb lesz a káosz, de ujszülöttel nem az a fontos, hogy makulátlan rend legyen. Viszont a rokonoknak nem kell megengedni, hogy piszkálják a babát, vedd Te ölbe, tedd a válladra és ugy megcsodálhatja mindenki, másnak nem kell fogdosnia (szerintem)
Orsi!
Milyen dizájnos az uj hordozótok! Na meg az épp bennefekvő baba is jól mutat :D
Igazából nem is értem ám az uramat, hiszen Ő fürdet esténként, tudja jól a menetrendet, mert mióta babás vagyok, szinte mindent együtt csinálunk, aztán mégis itt be van rezelve, mostmár aztán nagyon :lol:
Kata!
Még nem fürdette az urad Bálintot? :shock: Nálunk az mindig Apa kedvenc esti mulatsága, mai napig, legritkább, hogy ne lenne itthon.
Sok sikert a vizsgához!

Az anyukám a közeledés jeleként varrt 1 gyönyörü uj baldachint Emesének, mackók vannak rajta. + 1 párnahuzatot is ugyanolyat, ugyhogy akisláynom már délután birtokba is vette, egyuttal a másikat kimostuk a kisbabának. Azt hiszem örült a váltásnak, a régi az én izlásem szerinti pasztellszinekből állt, ez pedig igazán vidám, Neki való kis függöny.
Hát Lányok, nem tudom, melyik a jobb, tudni vagíy nem tudni a szülés idejét... Igy hogy tudom, olyan furcsa, ugyanakkor nekem most ez nagyon jól jön Pöri miatt. Már csak 6 napig lehetek csak Vele, és ezért kicsit most fáj a szivem, nem tudom tudunk-e mindent ugyanott folytatni, ha hazajövök az uj babával... Furcsa ez a kettős érzés. Reménykedem, hogy hamar belerázódunk az uj helyzetbe.

[url=http://lilypie.com]KépKép[/url
melcsi1967
 
 


Melcsi :D
nekünk a fiúkkal is ugyanilyen volt, csak más színű :D :D bevált márka :D
Apa nálunk is be van rezelve, nyugodj meg.
jövő héten lehet, hogy 3 napot TelAvivban lesz... hihihihi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Kata, Orsi :D
Olvassátok újra! 1 hetet írtam hármasban, nem három hetet! :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Érdekes volt olvasni a véleményeteket. A barátnőim közül senkire nem mostak-főztek- vasaltak (szülők), és mégsem rokkantak bele. Nyilván nem fog csillogni-villogni a lakás, meg nem főzök 2 fogásos ebédeket, de azért a férjemmel - aki fog fürdetni, pelenkázni, büfiztetni, mosógépbe is bepakol (legalábbis ezt tervezi)- szerintem boldogulni fogunk :D
Inkább a baráti körömből olyan jelzések jöttek, hogy mikor második-harmadik nap jöttek a nagyszülők, az elég idegesítő volt......... na mindegy, ha arra lesz szükségem, még mindig riaszthatom őket, de jobb, ha így készülnek.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma :D
7-10 nap :) láttam... de nekem a 3 hét sem furcsa :wink:

egyébként engem iszonyúan lefáraszt, ha bárki ottvan, még ha anyukám is, mert egyrészt nem akarom, hogy helyettem megcsináljon dolgokat, másrészt én úgy nem tudok pihenni, hogy ha ő fel alá sertepeltél a lakásban... szóval azonnal igazodni kellene, amire meg nem vágyom/vágytam, akkor már inkább megcsinálom magam.
Ha 1-2 alkalommal 1-2 órára beugrik az teljesen más, de akkor se takarítson :) A fiúkkal is csak annyi volt, hogy párszor feljött Pestre, és hozott enni, főzött valami kedvencet.

anno én azt mondtam anyunak, hogy mi ezt a szitut 3asban 4esben akarjuk majd megoldani, ez a terv. De ettől még lehet, hogy zokogva hívom fel telefonon, hogy most azonnal jöjjön... de erre nem került sor :lol:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: